Új privát üzeneted érkezett!

Nyugi csajok, idő kell ahhoz, hogy hozzászokjatok ehhez az életformához, én is nehezen dolgoztam fel az elején. Amúgy nem értem azokat, akik azt mondják,h. egy gyerek nem változtatja meg az életüket

Kép
Kép
mango.
 
 


Sirkici, nekem általánosban volt egy idős matek-fizika tanárnőm (Rókus I), ő tudta olyan hangsúllyal mondani,h. Nikolett,h. a vér megfagyott bennem :) ha jól tudom szegedi vagy csak azért jegyeztem meg zárójelben a suli nevét

Kép
Kép
mango.
 
 


[quote="mango."][ írta:mango.b]Sirkici, gyönyörű Niki baba (annak meg különösen örülök,h. Nikoletta és nem Nikolett, nekem ez a bogaram, mert én Nikoletta vagyok és ugrok, ha lenikoletteznek . tiszta hülye vagyok:) :) )


:):):)
Na én meg pont az ellenkezője vagyok :) Mikor megszülettem, rosszul állították ki az anyakönyvi kivonatomat is, mert Nikoletta-t írtak bele, anyu ki is verte a balhét, hogy én Nikolett vagyok :)
Lehet ennek is tudható be, de én meg ölni tudnék azért a "a"-ért :):) Mindig kikérem magamnak, és pl. a nőgyógyászom ismer 10 éves korom óta (sajna versenyszerűen úsztam, rengeteg időt töltöttem a medencében, hamar összeszedtem valamit, így igen korán megkellett vele ismerkednem) és még mai napig állandóan odateszi az a-t, a mostani szülésnél is mondtam neki, hogy héé, Nikolett vagyok még mindig :D

Judit, tapadókorongos van nekünk is, és még sosem esett le, pedig ezt tavaly nyár elején vettem, és azóta fent van, talán egyszer vettük le télen, de akkor is hamar visszakrült, mert Szandi követelte :) Nekünk bevált, csak néha akkor zavar, ha stréhen hátra kéne kinéznem, na akkor nyújtom a nyakam rendesen, hogy kilássak :)

Zsu, akkor hogy hogy Anna lett a lánykád? Már akartam is amúgy kérdezni, hogy miért a második neve Liza, ha mindig így hívjátok?! :)

Celesztina, Launak mi a második neve?

Nekünk egyik gyereknek sincs második neve, ahogy az apjuknak és nekem sincs, Szandinál asszem hülyén is nézne ki, így is jó hosszú a neve :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 

 
 

Mango, volt egy osztálytársam még szakközépben, akit meg Henriettnek hívtak, mondanom sem kell, hogy Őt állandóan "lehenriettázták" engem "lenikolettáztak", hát szépen kikértük mindig magunknak, szerettek is a tanárok :lol:

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Na, megrendeltem a hordozókendőt, hétfő-kedden meg is érkezik...aztán rögtön leizzadunk 2-3 kilót (remélem, csak én...a kölköknek nem kell fogyni :D )

Kép
babyteve2
 
 


Nálunk mindenkinek két neve van, és mindenki az elsőt használja...sosem értettem, miért használják a másodikat... :shock:

Kép
babyteve2
 
 


Nici a bogaras Nikik :) és a lányomnak Nikoletta a 2. neve (így 27 betűs a neve, meg is kaptuk,h. szegény gyerek, ő lesz az utolsó,. aki megtanulja a suliban leírni a nevét :) :) )

Kép
Kép
mango.
 
 


Aki reagalt a videora, annak koszonom!

Magi
Vendég
 


Mango, én is a Rókus 1-be jártam ám :) Kicsi a világ :)

Névválasztás: Nekem több is verenyben volt, de a férjem egyiket jobban utálta mint a másikat. Az Anna nekem gyerekkori kedvenc nevem volt, de mára olyan elhasznált lett, annyi Anna van... tetszik még mindig, de Lizának jobban tetszene egy Johanna, Júlia, vagy Kincső.

Hogy miért második név? Bencénél azért, mert amikor felvette az apja nevét, akkor szúrtuk bele az Andrást. Ez is olyan volt, hogy az akkori barátom ragaszkodott hozzá hogy Bence megkapja az ő nevét, így ő Papp Bence Sándor volt. Pedig én akkor is András Bencét szerettem volna. Amikor pedig Tamás a nevére vette, akkor jöttünk rá, hogy a Kern Bence elég nyelvtörő+kinek kell az a Sándor a végén, és ezért változtattunk. (más kérdés hogy az oviban két Bence van, így ő a KernBence :))

Lizánál két oka van hogy a második neve lett: Az egyik hogy a Liza egy becenév és nem szeretném, hogy felnőttként becenévvel kelljen bemutatkoznia. A másik szintén a nyelvtörő vezetéknevünknek köszönhető: Kern Liza, megintcsak nehézkes, oda kellene figyelni hogy jól mondjuk ki. A Kern Anna pedig szuper. (csak nekem nem tetszik :))

Két nevük pedig azért van, mert családi tapasztalat hogy a kamaszok fellázadnak a nevük ellen, és sokkal jobb egy másikat akkor elővenni, mint egy kitalált néven szólítani amit aztán minden idegennek lehet magyarázni. Én pl egész középiskolában Zsófinak szólítattam magam....

Hát ennyi. Nekem a Kern Júlia Liza tetszik nagyon, de szerintem reménytelen hgoy Tamás belemenjen.... az meg hgoy mit szólna az anyósom???? ajajjjj :):):):):)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Akkor én a kivételeket erősítem, sosem lázadtam a nevem ellen, sőt :)
Mindig is büszke voltam a nevemre, és szerettem, és olyan sokszor meg is dícsérték, hogy szép kimondva a vezetéknevemmel :)
Mai napig szeretem, talán már nem növöm ki :lol:

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Zsu, akkor te tudod,h. ki az a Zölleiné :) :) mikor végeztél és ki volt az osztályfőnököd? Középiskolába hova jártál? én a Ságváriba

Kép
Kép
mango.
 
 


én is szeretem a nevem :) és amikor olaszországban tanultam jól is jött,h. nem kellett mindig magyarázkodnom :)

Kép
Kép
mango.
 
 


[quote="mango."][ írta:mango.b]Nici a bogaras Nikik :) és a lányomnak Nikoletta a 2. neve (így 27 betűs a neve, meg is kaptuk,h. szegény gyerek, ő lesz az utolsó,. aki megtanulja a suliban leírni a nevét :) :) )


Nekünk is mondták hogy hogy fog minket utálni (?) a gyerek a neve miatt, ráadásul nekünk is 2 keresztneve lett végül, így 20 betűs a neve. Hát most nem azért de szerintem annyira jól hangzik a neve hogy nem hiszem hogy utálna majd miatta :lol:

(Ismét várom a szopistanácsadót.......)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Tééééényleg, Bencénél is a 2.-at használjátok...akkor Kata miért nem Kitti?

Én is ki vagyok békülve a neveimmel, főleg, mióta tudom, melyiket miért kaptam :D

Kép
babyteve2
 
 


Hajrá Szőlő! :D

Kép
babyteve2
 
 


na megyek, mert megint sztereóban élvezhetem az elégedetlenkedés hangjait :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Sziasztok, na nekünk ma sincs jobb napunk, mint tegnap. kizárólag akkro aludt, amikor 50 fokban sétáltunk.

Jezsek, sajnálom az élményeidet.

Kútvölgyiről én is csupa jót hallottam, csak ott már megindult terhességgel lehet lenni, nem? mármint olyan nincs, mint pl. nálam volt, hogy befektettek előtte.

Mióta ilyen meleg van én gyakrabban szoptatok. 1-2 óra is lehet akár. ez jó?
de úgy kortyolja, nagyon szomjas. mert ő, ha nem kell neki ellöki a cicit és az üveget is.

Bambi, ugyanezt érzem. főleg itt újpalotán. gyűlölök itt lakni. alig várom már, hogy kész legyen a zuglói lakás. akkor legalább lesz társaságom is Marjan személyében:) ma már annyira kivoltam, hogy meglátogattam Zoli haverját, aki itt a környéki kertes részben pap és van jó kis kertje és kávéja:) és igazából én nem is régóta ismerem. de ő volt az egyetlen, akit meglátogathattam

gáááz

lolka_zs
 
 


Bambi, pont tegnap írtam róla hogy néha én is teljesen be tudok fordulni. De ma feltaláltam magam ezzel a zenehallgatós dologgal mikor Mazsi nyűgösködött, énekeltem neki meg jókat szórakoztam a pofavágásain :lol: Nekem egyedül az a gáz amikor fejnem kell és közben üvölt... Azt nem szeretem. Nem tudok vele mit csinálni, de fejnem meg muszáj különben nem lesz kajája (bár általában 2-300 milli már van a hűtőben, de ő kb 3 óránként eszik én meg kb 4 óránként fejek, szóval egy napi adagot tudok csak produkálni).

Most már pár órája alszik, jó lenne ha már jönne ez a nőci, mert ha felkel tuti éhes lesz, akkor nem tudok neki annyit adni amennyit kérne, különben nem sok értelme lesz a szopitanácsadásnak ha itt van egy jóllakott gyermek.

Nekem sajnos Jani nagyon keveset van itthon, elmegy 7 után és 7-re ér haza. De mi nyáron lemegyünk Gárdonyba (kezdjük most hétvégén, kettőt már ott alszunk :) ) és ott legalább Anyu jön hozzám délutánonként, meg Bátyóék is biztos. Bár én egyre jobban élvezek vele itthon lenni, csak néha jön rám ilyen hülye érzés. Meg a szopi miatt praázom én is, vagyis a tej mennyisége miatt. Nem akarom tápszerezni, nekünk nagyon fontos lenne hogy legalább 6 kilós koráig anyatejes legyen...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Jezsek, tényleg ne tűnj el, jó volt újra "látni", és a kisfiad nagyon-nagyon szép! (nekünk is u.olyan zöld csíkos kombidresszünk van) sajnálom a sok rossz élményt, remélem annál szebbek lesznek az elkövetkezendők!

Babyteve, ez aztán nem semmi..még hogy nektek kell az ő hibájuk miatt szívni :cry:

szőlő, nekem sem voltak jó élményeim a csecsemősökkel..annyira megnehezíti az első napokat ezek a rossz élmények szerintem..Pont amikor csak pozitív dolgokra lenne szüksége az ember lányának.
Kíváncsi vagyok, mit mond a szopt. tanácsadó!!!

Bambi, én teljsen megértelek! Néha engem is elér a hullámvölgy. Pontosan egyetértek azzal, amit írtál. Alíg várom már én is, hogy délután 4 óra legyen, mikor végez a férjem, hisz hajnal 5-től olyan hosszú a nap..Aztán persze lezuhanyzik, eszik és hipp-hopp 7 óra..Sokszor elég lenne, ha csak mellettem állna pl. pelenkázás közben, csak érezném h. nem vagyok egyedül.
Bár anyu és anyósom is elég sokat jön, de néha azt érzem h. még ez sem elég..
Igaza van Mango-nak, kell még szerintem is idő, míg megszokjuk ezt az új életformát. Nem gondoltam, hogy az első idők ilyen nehezek lesznek (persze másik oldalról meg gyönyörű) :)

Kép
tim27
 
 


Timi, igen, arról nem is beszélve hogy a beszólásokon túl személyes sértésnek veszik ha az ember kérdez valamit. Én egyszer bementem mert véres volt a köldökcsonk és megmutattam. Erre a nő jól leb@szott hogy ez nincs normálisan leápolva, pedig ő megmutatta hogy kell. Igen, ott volt rajtam kívül 5 anyuka, ő meg teljesen gyakorlott mozdulatokkal 2 mp alatt lekezelte. Ennyiből bocs hogy nem tudtam azonnal.... Barom. na mindegy. 8)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő, szerintem szép neve van Mazsilánynak, és nem is értem miért utálna Titeket?! Tök normális név, semmi fura nincs benne!
Szandinak egy névvel is 15 betűs :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Nici, merthogy mire leírja lemegy a nap stbstb. De szerintem is tök hülyeség ez. De azt meséltem korábban hogy a Melindára mindenki fújolt, hát ez van. :P

Kép Kép
szõlõ
 
 


Bambi: sztem nyugodtan panaszkodj, jobb, ha kiírod magadból, hátha ez is segít. Launál én is voltam így, szerencsére most időm sincs rá J

Nici: Vivien a 2. neve, anyukám adta neki, ő akkor annyit segített, nélküle nem is tudom, mi lett volna (no, nem a baba körül, az hála Istennek ment simán, hanem még várandósan) Neki régi nagy kedvence a név, emlékszem még kicsi voltam amikor először mondta. Párom viszont nincs túl jóba anyósával…

Mi amúgy azért ugyanazért adtunk 2 nevet, hogy ha az egyik nem tetszik, hátha a másik bejön a lurkónak. Meg a Julinka is becenév és ha majd 70 évesen nem tetszik neki pl akkor ott a másik (bár az meg jóóó ritka… )

Szőlő: nekem most a hivatalos nevem 25 betűből áll: asszonynévként férjem vezetékneve+né és persze nekem is 2 utónevem van :lol: a bankkártyámra rá se fért :lol: de nem bánom, akkor is így tetszik :) szóval csak a hossz miatt nem hiszem, hogy haragudna rátok Mazsi

Kép Kép
celesztina
 
 


Névkérdés: nálunk mindkét manónak két neve van. Nálunk a családban rengeteg a Péter (apukám, tesóm, tesóm fia, és a Zuram is:) ), így szerettük volna, ha Dominó sem lóg ki a sorból. :lol:
Lőrinc pedig az Apukája 2. nevét, ill. a másik nagypapa nevét kapta meg másodiknak, így lett Lőrinc Pál. Igazán nem sok szerepe van, de a nagypapáknak és a páromnak is nagyon jól esik, hogy a nevüket viselik a manók.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


én elfelejtettem mi Mazsi másik neve?
egyébként meg az a lényeg, hogy nektek tetszen. én is kaptam a Bendegúz miatt...


Szőlő, nem jött még a csaj?

lolka_zs
 
 


szőlő, én kajak nem értem hogy a Melindára miért fújjol mindenki. :shock: Anyira szép az a név. Mert ha még valami hiper-különleges lenne, mondjuk Rozalinda Eszmeralda, vagy mittomén, akkor esetleg (bár akkor sincs joga seninek beleszólni!), de így..
De nyilván mi is 'kapunk' a Lőrinc miatt, már eddig a szemünkbe még senki nem merte leszólni. :lol:

Miért kell hogy 6 kilós koráig anyatejes legyen Mazsilány? Ill miért pont 6 kiló?

Nem lehet semmi 7-7ig egyedül lenni.... nekem akkor nagyon nagy mákom van mer apa 7kor elmegy, és 3 után már itthon van.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Hihetetlen még mindig nem ért ide ez a nő, Mazsi meg ébredezik..... Hívtam, nem veszi fel. Ááááá, kiakadok mindjárt, ez milyen már?

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="babyteve2"]N írta:babyteve2a, megrendeltem a hordozókendőt, hétfő-kedden meg is érkezik...aztán rögtön leizzadunk 2-3 kilót (remélem, csak én...a kölköknek nem kell fogyni :D )


Hú, nagyon kíváncsi lesze hogy teszed bele a manókat. Vagy egyszerre csak az egyiket hordozod majd?

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="szőlő"]H írta:szőlőihetetlen még mindig nem ért ide ez a nő, Mazsi meg ébredezik..... Hívtam, nem veszi fel. Ááááá, kiakadok mindjárt, ez milyen már?


Hát izé... :? Mit gondol, ha teleeszi Mazsi a pocakját, hogy fog próbálozni a szopival?... vagy addig éheztesd míg kiér?...

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

jajj de nagyon kéne nekem segítség..
kaptam még a kórházban a gyerekorvostól tápszert..milumil HA1 milupa..
használ vki ilyet??
ne tessék megkövezni de pótlásként adnom kell mert annyira vizes a tejem hogy átmegy rajta pisiként..és elkezdett fogyni is..igy hozzá kelett nyulnom...
most mellé fejem a tejet is..egyenlöre felváltva kapja..de a tejem ugy néz ki ha ilyen marad akkor tápszeres lesz..ráadásul kevés is neki amit lebírok fejni..pedig amilyen gyakran lehet fejegetem..
má tisztára kivagyok..mert ugye mindenhol csak azt hallani hogy anyatej igy anyatej ugy..na köszi..én iszok eszek eleget..szoptatós teát is mindent..mégis kevés neki mert full víz..és akkor most mit csináljak???
vki aki tápszeres nyugtasson meg hogy lehetek ettől én még jó anya..
meg hogy másfélhetesen mennyi tápszert kell ennie?? egy alkalommal? azt mondták igény szerint van hogy 60at van hogy 80at is megesznek..
és ezt a tápszert használja vki??
bocsi hogy csak ezért jöttem de ez kitölti egész napom igy nincs időm másra...
amugy Máté jó baba..kiszámítható és nyugodt..csak annyira bánt hogy akár mit teszek nem jó a tejem...

Kép Kép Kép
pár kép:
Vendég
 


[quote="csöppke"] írta:csöppke
[quote="szőlő"]H írta:szőlőihetetlen még mindig nem ért ide ez a nő, Mazsi meg ébredezik..... Hívtam, nem veszi fel. Ááááá, kiakadok mindjárt, ez milyen már?


Hát izé... :? Mit gondol, ha teleeszi Mazsi a pocakját, hogy fog próbálozni a szopival?... vagy addig éheztesd míg kiér?...


Na mindjárt itt van gyorsan átcsomizom mert már be is kaksizott azóta .

Kép Kép
szõlõ
 
 


Csajok!

Segitsetek légyszi, mert már kezdek kiborulni. Attila az istenért nem akar a kiságyába aludni. Napok óta próbálkozok türelmesen, de ő 3 óra üvöltés, nyüglödés után se akar egy percre se ott lenni.
Már mindent kipróbáltam. Levettem a fejvédőt is. Vannak bent szines dolgok, szopizás után félkomásan rakom be, ringatom és után rakom be.
De nem tellik bele egy perc, már üvölt! :(
Már helycsere is volt! Átraktam a másik oldalra, de az sem jó!
Van valami ötletetek??

Nevek: Attilának is kettő van, a második az apjáé! De én eredetileg Leventét szerettem volna, csak ebbe nem volt megegyezés. :(

Én személy szerint meg vagyok elégedve a nevemmel! Sőőőt!
Nagyon szeretem!

Edina


Kép
medina83
 
 


Medina front van vagy meleg vagy mi
az enyém is üvölt ottbár most pont elaludt


2 napja először ott...


Lituka nem tudok segíteni? nem használok ilyen tápszert.

a végét is megkapja atejednek? mert az a zsíros rész.

neked is ajánlom a kecskerutafűteát. én még mindig arra esküszöm...

lolka_zs
 
 


Mango, igen tudom, de hogy most éppen ki ő aztat nem :) Nagyon régen volt :) Felsőben Vincze Hajnalka volt az osztályfőnököm, és 99-ben végeztem volna ha ottmaradok 8.-ig :) Középiskolába a Deákba és a Ságváriba jártam :) A Ságváriban spec.Matekra, és Pista bá volt az osztályfőnököm :)

Egyébként most nagyon kibuktam....kellett nekem méregetni hogy mennyiket eszik prüntyőkém :( Ma csak hajnalban evett 100 felett (130) azóta csak 70-80-at, msot legutoljára, csak 40 grammot :( Be kell lássam hogy nekem megint nem megy :( Pedig annyira szerettem volna sokáig szoptatni :(

Felhívtam apát, és jól kibőgtem magam, persze sokkal jobb lenne ha most itthon lenne, de hát ez van :(

Úgy érzem emiatt sose leszek igazán jó anya. De majd elmúlik, a másik két gyerekem is túlélte. Csak nekem lesz nehéz az elkövetkezendő időszak...

Lehet beszerzek egy szoptanít-ot, azzal legalább a feeling megmarad... azt sajnálnám a legjobban...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


ez a Kép helyzet most:)

lolka_zs
 
 


Lituka!
Ettől még lehetsz jó anya!
Én két hétig szoptattam Mikit.Ugyanezt a tápszert írták fel nekünk is.És azóta is mindenkinek az az első kérdése,"és sokat szopizik?"Nem ....Egyáltalán nem.És erre jönnek a sajnálkozó tekintetek.Ne csinálj lelkiismereti problémát ebből,mert kikészülsz.Mint én.Ja!És tényleg semmi baja a babónak a tápszertől.
Anyósom tegnap kecsketejet akart vele itatni,mert azt hallotta,hogy az jót tesz.Még jó,hogy megláttam.Azt hittem,hogy lerúgom.

Akit érdekel: nálunk bevált hasfájás ellen a Sab Simplex cseppek

Kép
ágnes27
 
 


Lituka:2 hetesen 80 ml-t evett belőle Miki.

Kép
ágnes27
 
 


Sziasztok!

Most nincs időm visszaolvasni, de hoztam egy tejserkentő recit:

A varázsgolyó receptje a következő:

250 gr őrölt búza
150 gr őrölt árpa
100 gr őrölt zab
100 gr durvára tört vagy darált kesudió
150 gr vaj
150 gr barnacukor vagy méz

A búzát, árpát, zabot és kesudiót egy serpenyőben aranybarnára pirítjuk, majd hozzáadjuk a vajat és a barnacukrot vagy mézet. A jól összedolgozott masszát ezután levesszük a tűzről és hagyjuk egy picit kihűlni. Ezután egy kis vízzel (néhány evőkanálnyi, amennyit felvesz) felhigítjuk. Jól összekeverjük és nedves kézzel néhány centis golyócskákat formázunk. A fenti adagból legalább 30-40 gabonabogyó gyúrható, ebből naponta legfeljebb 5 golyócskát javasolt elfogyasztani, mert enyhe hashajtó hatása van. Akinek nem ízlik, tehet hozzá több mézet, mártsa finom lekvárba vagy szószba, vagy keverjen az őrleményhez rízst.


Még nem próbáltam, de tuti kifogom! Ártani nem árthat...szerintem.

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Lituka
Nem tudom, olvastad-e amit írtam, én szinte az lső perctöl tápszerezem, én nem tudok csak 20gr-at szoptatni, nagy nagy ritkán 40-et. Mi Beba ha start aktiv-ot adunk neki, abbol rengeteget képes megenni. Sőt szopi után még van hogy 125gr-ot megeszik. Nekem kell már kontrollálnom, mert képes túlenni magát, és már volt belőlle problémánk. De van, hogy éjjel csak 60gr-ot, és alszik reggelig.
Ezt a nem vagyok jó anya érzést én is ismerem, és tényleg mindenkinek az az első kérdése, hogy és szopik sokat?
A multkor az anyósomon is kiakadtam, mert mikor másoszorra sikerült 40gr-ot szopiznia, másnap rákérdezett elhaló hangon, hogy "és nem lett több? Na mindegy, hátha lesz ez jobb is" Én meg azt hittem folrobbanok! Meg persze állandóan azt hallgatom, hogy sokat kell enni, meg inni, de hát én eszek!
Vendég
 


Lituka! segíteni sajnos nem tudok, de az tuti hogy ettől nem vagy rossz anya, ezt felejtsd is el! Anyu sem nagyon tudott szoptatni és mindketten egészséges gyerekek voltunk.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Lituka, fel a fejjel! Írtam pü-t neked.

Név: Nálunk nem volt kérdéses a baba neve. Apja nevét kapta. Annyit sikerült kiharcolni, hogy legyen másik neve, ami megkülönbözteti az ősöktől, ill. ha felnő majd eldöntheti, hogy melyiket akarja használni. A saját nevemet meg már megszoktam, bár inkább szerettem volna anyukám nevét...Ibolya De már a nővéremnek az volt a neve, így én Mariann lettem... :roll:

Zsu, te meg ne keseredj el, attól nem lesz jobb... Én drukkolok, hogy még tudd szopiztatni Lizát minél tovább!+++++

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


megértelek titeket...

én tudok szoptatni, de így is meg tudnám ölni, aki megkérdezi, hogy szopizik-e....

kecsketejet?.....de hogy gonmdolta, hogy csak úgy? semmi lérdés...

Szőlő, volt a csaj? mesélj

lolka_zs
 
 


én megmondom őszintén (bocs senkit nem akarok megbántani, csak mi máshogy gondoljuk), hogy rosszul vagyok tőle, ha kötelezően a szülő nevét kell kapnia. ha az tetszik ok, de hogy muszájból. Szerencsére az én páromnak sem tetszett. pedig tetszik a neve, de kifejezetten nem akartuk azt adni. én is szeretem a nevem, de azt sem.

nekünk vicces volt, mert én Bengedúzt szerettem volna, Zoli Leventét, de Levente van sok gyerek a társaságban és avezetéknévhez sajnos gáz 8mert nekem is tetszett). Az volt az alap, hogy magyar neve legyen. Az egyik barátunk mondta, hogy neki Marci lesz, mert a nagyapja... és addig szivattuk ezzel, hogy Marci lesz a ienk, elvesszük a nevét, hogy megtetszett. De mondta, hogy ő nem "névirigy":) De mivel nem magyar név a Márton, így megerősítettük egy Bendegúzzal, és így nekem is lehetett igazam. És mindkettő rosszaságos név:)

lolka_zs
 
 


Nah .. beállok a panaszkodók táborába ...
Alíznak vettünk cumisüveget .. természetesen NEM fogadja el .. ha a tejcim van benne, ha tápszer .. tök mindegy .. neki 3 cumisüvegből 1 sem felel meg .. :? :? :? :cry: :cry: :cry:
Szép kilátások .. pedig érkezik a tejci pótlás ..

Zsuzsófi
- Megértelek .. nekem is éjjel van sok (viszonylag .. az kb. épp elég neki), aztán ahogy telik a nap, egyre kevesebb. Alíz is most 5-kor csak 60-at tudott enni .. utána próbáltam a pótlást .. hát .. esélyem nincs.

Lituka - ne hülyéskedj már .. én is a Milupát vettem, adnám is neki minden lelkifurdalás nélkül, de nem fogadja el ..
A te babád legalább eszik .. Alíz inkább éhezik ..

Szőlő - Ekkora tufa nőt ... hiteget, aztán még fel sem veszi a telefont .. nevetséges. Annyira Magyarország .. kitől kérjen az ember segítséget, ha az illetékes szarik rá ..

Kép
szösszenet
 
 


Csajok .. akiknek hosszabb idő szopi után kellett tápszeres pótláshoz nyúlni...
A baba elfogadta azonnal? (A cumisüveget ill. a tápszert)
Ha nem, akkor mit csináltatok? Hogyan szoktattárok hozzá?
Tudom .. a legjobb szoptatni, de kicsit fáraszt már ez a mindennapos hiszti du. 5-6-tól lefekvésig .. és ha fejem tetejére állok sem tudok több tejcit produkálni ....

Kép
szösszenet
 
 


Igen, volt a csaj és nagyon nagyon szimpatikus volt. Megnézte hogy próbálna Mazsi szopizni és hogy én hogy csinálom amit csinálok (amit senki nem mutatott meg egyébként). Elmondta hogy nála mi a baj, hogy én mit nem csinálok jól, megmutatta hogy tegyem mellre és hogy hogy vegyem rá őt a szopira. Mondott nagyon sok egyéb alternatív megoldást a visszaszoktatásra (Medela cuccok legonkább, ez az ujjszopi vagy mi, az SNS de az csak később, valami kis pohár szerű vagy mi http://www.medela.hu/specetet.htm Esteleg sima mezei fecskendő). Azt is mondta hogy leginkább a hajnali vagy kora reggeli időpont a legjobb a szoptatásra. Sok-sok türelem kell, de ezt tudom, viszont mondta hogy az nagyon jó hogy nem fordul el a mellről Mazsi, keresi, bekapja csak egyelőre nem jól.

Most nagyon bizakodó vagyok, látszik ezen a nőn hogy ért hozzá, minden körülményt figyelembe vesz ami nálunk van. Igazán örülök hogy felvettem velük a kapcsolatot, és hogy nem egy LLL-es anyuka segítségét kértem, úgy tűnik ez az IBCLC vizsga valóban nem alibi dolog.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nah Szőlő, örülök a jó hírnek :) Hajrá!

Kép
szösszenet
 
 


sziasztok:)
meg volt ma a mérés és Kristóf hizott,söt a szul.sulyát tul szárnyalta :lol: :lol:
pénteken volt 3290g ma 3560 :lol: :lol:
3540el született.
Vendég
 


Lehet, hogy azért nem fogadja el Alíz az üveget, mert nem is kell neki most több, mint 60 ml??? :shock: :roll: :roll:
Jajj .. olyan jó lenne a fejében olvasni ..

A mai napunk így néz ki eddig:

03:50-kor: 130 ml
08:15-kor: 140 ml
11.45-kor: 90 ml
14:15-kor: 100 ml
17:00-kor: 60 ml

(ez eddig összesen 520 ml, és még 2 kajcizás van, 20h-kor, és 22h körül, fürdés után..)

VÉLEMÉNY?

Kép
szösszenet
 
 


Szössz, nekem azt mondta a védőnő, hogy 150 milli/kg/ nap az adagja a babának. Ha alíz 4 kiló akkor az elvileg 600 milli egy nap.

Kép Kép
szõlõ
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?