Új privát üzeneted érkezett!

Jajj Szössz sajnálom. remélem minden helyreáll

Gyönyörűek a babák.


lányok, kaptam 64ezer Ft-ot a MÁKtól. az mi?
tgyás nem hiszem, mert kb 1-2 hete adtuk be.


Csöppke, miért pont a kendőt rendelted? azért kérdezem, mert ezt az oldalt már én is sokszor nézegettem és nem tudtam eldönteni. a babaerszényen gondolkodom. az alkalmas tömegközlekedésre meg mindenhova? mert arra a kendőt jobban javasolják, de én azt nem szeretném kötögetni és melegnek találom.
szerinted jó ez a babaerszény?
van valakinek tapasztalata erről?

lolka_zs
 
 


Lolka! Az az anyasági támogatás.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szössz kitartás! Termelődik az a tejci 2 óra alatt simán!Drukkolok nagyon Nektek!

Klarka nagyon tünemény ez a pici fiú! És tényleg nagyon hasonlít a tesóra! :D

Mellgyulladás elméletileg láznál orvoshoz kellene menni, antibióért, de az meg ugye, apasztja a tejet, plusz amúgy sem tudok elmenni dokihoz 3 kölökkel :twisted: de mivel eddig mindig elmúlt 3 nap alatt, reménykedtem abban, hogy most is ez lesz...és úgy néz ki, igen. De abban meg még jobban reménykedem, hogy többet már tényleg nem lesz :!:

Kép
babyteve2
 
 

 
 

Köszi Lányok!!!! Mindegyikötök nagyon bíztató szavakat írt .. komolyan, megnyugvás ide jönnöm olvasni, amikor eltörik itthon nálam a mécses.
Termelődött tejci .. 90-et vagy 100-at evett ...
Most alszik - kíváncsi vagyok, mikor ébred. Remélem a szokásos 3-4 között, akkor még én is tudnék pihenni!

Csöppke
- Elkezdtem a homeós bogyót ..
Naponta hányszor érdemes 5 golyszlit szopogatni?
Remélem lesz eredménye!

Kép
szösszenet
 
 


3x5 golyó...látod, nem kell aggódni! Ha volt tejci, akkor lesz is! Ügyesek vagytok, csak így tovább! :D

Kép
babyteve2
 
 


Szössz, 2-3x5 golyócska kell!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Magika, nagyon aranyosak a videók :)
Ahol játszik, ott mi szól neki? Nagyon aranyos játéknak tűnik :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Nici!

Koszi!
FP tanulo kutyus mondokazik es dalol.

Magi
Vendég
 


Köszi Zsuzsa, csak olyan fura volt az összeg, gőleg a százvalahány Ft a végén.

Szössz grat:) csak figyelj, hogy a bogyók előtt és után fél órával ne egyél, ne igyál és ne moss fogat. mert akkor mit sem ér.



Babyteve, remélem elmúlik:( a lázon kívül mi a tünete a mellgyulladásnak?

lolka_zs
 
 


[quote="lolka_zs"]C írta:lolka_zssöppke, miért pont a kendőt rendelted? azért kérdezem, mert ezt az oldalt már én is sokszor nézegettem és nem tudtam eldönteni. a babaerszényen gondolkodom. az alkalmas tömegközlekedésre meg mindenhova? mert arra a kendőt jobban javasolják, de én azt nem szeretném kötögetni és melegnek találom.
szerinted jó ez a babaerszény?
van valakinek tapasztalata erről?


Jó reggelt!

lolka, én mindenképpen kendőt szerettem volna kezdeésnek, aztán még van 1-2 más is amit kipróbálnék majd. :lol: :oops:

A babaerszényt nem ismerem, csak képen láttam, nem tudom milyen lehet.. de amúgy persze, ha jól tartja a babát, akkor cipelheted benne ahova akarod. :) Egyébként szerintem a babaerszény is pont olyan meleg mint a kendő, mert az anyaguk hasonló lehet... és egy újszülöttet azért még eléggé be kell bugyolálni hogy mindenhol jól tartsa.

De az bizts hogy kötözésben a kendő 'macerásabb'.
Már egész könnyen megy, hamar rajtam van, csak az utcán felvevéssel van még bajom, nehéz úgy megoldani hogy ne érjen le az alja amíg kötöm...

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="szösszenet"][ írta:szösszenetCsöppke [/b]- Elkezdtem a homeós bogyót ..
Naponta hányszor érdemes 5 golyszlit szopogatni?
Remélem lesz eredménye![/color]


Az én tudomásom szerint ezeket a bogyókat is kúraszerűen kell szedni. Amit én tudok, az 5 napos.
1-2 nap 3*5 bogyó
3-4 nap 2*5 bogyó
5. nap 1*5 bogyó

Aztán szünet. Ha folyamatosan szeded akkor hozzászokhat a szervezeted és egy idő után nem használ akkor sem ha amúgy addig bejött...

És ne tessen keseregni;) Olyan szépen kerekedik Alíz... bízz Magatokban :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Nono, neked nem írtam, bocsi....

Sóval a hinta. Mostanában kezdi lekötni, elég sokáig (kb 20 perc) élvezi a hintázást, és a zenét. A forgó része még neki messze van, nem veszi észre (de a kiságyban sem) . Megmondom őszintén hogy 26 ezerért ne mvenném meg, mi a barátnőmtől kaptuk kölcsön...

Főleg hogy csak 9 kilóig jó, (vagy 11-ig??) azaz ne mtúl sokáig lehet használni...

De ettől függetlenül én imádom, főleg hgoy a gyerek is élvezi már :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó reggelt!

Szössz, örülök hogy sikerült végül megetetni a csajszit. :) Remélem azért ez nem lesz általános. Fel a fejjel! (Mondom én.... :oops: ) Meg azlrt megnyugtató lenne neked is ha találnátok legalább egy olyan cumit amit elfogad, csak vészhelyzet esetére. Én is irattam fel még az elején tápszert a gyerekorvossal, nem nyúltam még hozzá, de ha bármi gebasz lenne legalább tudok neki enni adni.

Csöppke, ez a kúraszerű dolog is érdekes a homeos bogyóknál, nekem nem mondott senki ilyet ááá marhajó... Na akkor elkezdem mától így szedni ahogy írtad.

Babyteve, jobbulást! Pont erre gondoltam én is amit már valki írt, hogy pont neked gyullad be a melled mikor te szoptatsz a legtöbbet.... :(

Annyira édes a összes baba hogy nem találok szavakat! Klarka azok a grimaszok...! :D Nagyon jó! Zéti is csuda édes!

Baromi szar éjszakák volt... Szokás szerint 4 körül kelt enni, de utána nem volt hajlndó visszaaludni. Sőt, még 70 milli utn tolta a kezét a szájába, úgyhogy adtam még neki, de az meg már nem kellett.... Most akkor? Miért zabálta a kezét vajon? Fél 6 után sikerült újra letenni. Most még alszik, nem keltem fel, tegnap is alig aludt.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Jó reggelt! Nekem még nagyon az van...(7kor aludt el a rosszcsontom. Fél 6-tól szopi volt, aztán meg még potyázni akart a cicin... :roll: :lol: )
Tegnap voltunk védőnőnél mérickedni...
Gyors statisztika:
született 4270 gr
hazajöttünk 3860 gr(4 naposan)
2 hetesen 4390 gr
3 hetesen 4750 gr :shock:
Állítólag akkor sem lenne baj, ha kevesebbet enne a babóca... :roll: :lol: Dehát ő már csak ilyen zabagép.
Szülésig is én alig híztam vmit, bezzeg a baba gyarapodott pocakban. Én meg egész nap tömtem vmit magamba... Babóca lezabálta a felesleget már akkor rólam. Mióta hazajöttünk a kórházból, tartom a 70 kilós súlyomat, és pocakom is alig van... én a terhességet 71kilóval kezdtem...

Nálunk furcsa jelenség, hogy baba hason fekve alszik, és mikor legutóbb néztem lábacskái fel voltak húzva...most meg gyerkőc lassan keresztben fekszik a kiságyban :shock:... és még mindig alszik... :lol:

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


Köszi a homeós infokat! Csöppke, neked különösképp a szedési "rendet" :D ÉS ez a fél óra előtte-utána no kaja/pia ez komoly? Nekem nincs olyan fél órám, hogy ne igyak .. főleg ebben a dög melegben :shock: :shock: :shock:

Este ugye 10 körül etettünk .. utána aludt 3/4 4-ig .. ezt mondjuk inkább a fáradtságnak, mint a telítettségnek tudom be.
Aztán evett 100ml-t és aludt reggel 8-ig :) Most evett 130ml-t!!! Nagyon örülök, mert ezek szerint legalább reggelre termel a cickó tejcit ..
Remélem a mai napunk jobb lesz, mint a tegnapi, és nem kell 2 óránként etetni, és estére nem fogy el teljesen :)

Azért a cumisüveget megveszi párom, és tartalék tejci is jön ..
Igazad van Szőlő, akkor nyugodtabb lennék, és örülnék végre, ha egy cumisüveget elfogadna ..

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Szössz, én is nitt olvastam, majd mondta egy barátnőm is és igaz. amikor ezt betartottam akkor hatott.

Csöppke, nekem kisebbnek tűnik az erszény. és pici helyen elfér. ezért kérdeztem. na meg, hogy nem kell kötögetni.


basszus, csatlakozom Szőlőhöz. Enyém is kezdi a tegnapot. épp ordít.

lolka_zs
 
 


Marian, minden baba felhúzza a lábait magzati pózba, ha hason alszik :) Enyim is. Ami nálunk különleges hogy mindig a bal felső sarkába bújuk be a bölcsőnek .Sose a másikba :)

Szösz, drukkolok :) Liza tegnap este 70-et evett csak, adtam neki 30 pótlást, nagy nehezen elfogadta, ezzel aludt 3,40-ig. Szerintem enélkül is aludt volna. Hajnalban 130-at evett, utána 3 órával azonban csak 60-at a mérleg szerint. Rá két órára megint etettem, elfelejtettem megmérni, de bealudt :) Jah és tegnap este 4130 volt, ami +5 dkg...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Szösszenet drukkolunk! A cicin nyüglődés nálunk mindennapos. (merugyenincsbenne) Szóval értem mit érzel. Annyiból jó, hogy nálunk elfogadja a cumisüveget.

Szőlő a Szopis tanácsadód most van a RTL-n a csak csajokban! A mi hordozónknak nincs teteje :(

Nici olyan amit összecuppantasz ilyen gumis izével huu fáradt vagyok, nem tudok fogalmazni. De talán érted. Nem esik le az ablakról állandóan?

Sirkici
GRATULÁLUNK A PICIHEZ!

Celesztina köszi. Autó, nagy 4kerekű. Nem babakocsi.

Lolka anyasági.

Magi engem érdekelt. Nagyon tünci, a forgó nagyon komoly! :)

Babyteve én kihívattam a háziorvost. Én egy gyerek mellett sem megyek be sorbaállni a sok beteg közé.
Azért az sem jó, hogy ilyen sűrűn belázasodsz. (mellgyulladástól) csak meg kéne mutatnod magad.

Kép
téjé
 
 


Zsuzsó, addig ok, na de egyre jobban fordul... ez nekem még új... :lol:
Kép
Most így fekszik...

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


Mariann, hát nekünk nincs ennyi helye a bölcsőben :) De jövő héten vesszük KAtának az új ágyát, és összerakjuk Lizána ka rácsoságyat :) Akkor majd ő is megmutathatja hogy mit tud :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsófi - Neked is mennek a drukkok ezerrel :) Ne adjátok fel :) ügyik vagytok!

Téjé - Bízom benne, hogy hamarosan Alíz is elfogadja a cumisüveget .. Remélem ez a Tommie segíteni fog :)

Lolka - Köszi, akkor most várok egy kicsit és beveszem ...

Meg kell hogy állapítsam, hogyha a lányom jól van lakva, ő a világ legjobb babája :D
Evett ugye 130-at reggel .. utána több mint 1,5 órát elvigyorgott a hordozóban és az ágyában a forgó alatt ..
Akkor sikongatott, jelezvén, hogy fáradt :D Odaültem hozzá, és mosolygott rám ezerrel, úgy örült :)
Letettem hasra, megsimiztem, kapott cumit (mert ő csak alváshoz cumizik), és úgy tűnik, elalszik (ez folyamatban) ..
Ha elalszik, lesz időm feldobni néhány fotót :)

Kép
szösszenet
 
 


Mariann - Valamelyik nap mutattam, Alíz ugyanígy elforog .. és mindig a cicához bújik :D

Kép

Kép
szösszenet
 
 


Szöszke, nagyon édes a kislányod... Nálunk a babóca nem hajlandó cumizni. Azt lehet leolvasni az arcáról olyankor, hogy: "Ebből nem jön semmi, kell a francnak..." És már 10-15 centire köpi ki a cumit... :lol:

Zsuzsó, biztosan meg fogja mutatni. :)

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


Szöszke, na de Alíz baba 1 hónappal idősebb... :shock: :)
Én még nem merek nagy dolgokat berakni a kiságyba... Talán egy hét múlva...

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


[quote="fmarian"]S írta:fmarianzöszke, na de Alíz baba 1 hónappal idősebb... :shock: :)
Én még nem merek nagy dolgokat berakni a kiságyba... Talán egy hét múlva...

Ne aggódj :) 1 hónapja is ezt csinálta .. :D már régóta forog az ágyban :)
Ez nagyon jó .. egyrészt mert azt jelenti, erős, másrészt, mert azt is jelenti, hogy nem ébred fel, ha elmozog .. hanem félálomban helyezkedik :)
Miért nem teszel nagy játékokat?
Alíznak kezdettől fogva bent vannak a plüss játékai, és nagyon szereti :D

Elaludt - Hozok képeket :)

Kép
szösszenet
 
 


Reggel ez a látvány fogadott:
(Alíz ért a rendrakáshoz :D)

Kép

A kedvenc repülő méhecskék (Anya-Apa szerint egyszerűen Nünükék :D) alatt :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Észrevettem Anyát .. hogy képzeli, hogy lefotóz játék közben? :D

Kép

Elégedett vigyori baba:

Kép

Ismerkedek a zenélő csörgőmmel:

Kép

Kép

Nagyon figyel ..

Kép

Nah .. most aztán pótoltam a kép-lemaradásomat .. sorry :oops: :oops: :oops: :oops: de annyira csoda, amikor így mosolyog, nevet, és játszik az ember gyermeke .. persze könnyekig hatódva fotóztam, mondanom sem kell .. és ilyen egyre többször lesz :)
Olyan csodálatos :)
CSak ez a szopi-kérdés rendeződjön :) mert amikor minden OK, akkor Alíz ilyen kis ügyes, okos, jókedvű baba :)

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok Lányok!

Szösszenet! Sajna nekem sincs elég tejcim, így pótlást kap Zsófi. Én Avent-es cumisüvegből etetem, az 1-es lyukú cumival. Elfogadja, meg a cicimet is. Persze a ciciért meg kell dolgozni, így ezért sokszor bealszik azon. :( Szóval ez a kettős dolog bizti nem a legjobb dolog, de ez van nálunk is.
Homeós bogyókat én is szedem. Nekem is azt mondták, hogy naponta 3x5 golyót elszopogatni.

Mi beálltunk a 3 óránkénti evésre. Ez jó, mert így lehet tervezni. Zsófi is kiegyensúlyozottabb. Nálunk az igény szerinti szopi nem jött be. Tiszta káosz volt minden. Most meg már nem is kell ébresztgetnem, mert magától ébred 3 óra letelte után.

Sajna visszaolvasni nincs időm csajok! Néha benézek csak!!
gabo001
 
 


sziasztok,

Benettke Zéti baby nagyon aranyos!!!! örülök,h. néha bekukkantasz!

Nono majd írj,h. mit mondtak a kardiológián, szorítunk,h. ne legyen semmi komoly. Ölbenjani mennyit alszik egy nap? És csak ölben hajlandó? Kisati is próbálkozik ilyesmivel, de nem hagyom magam.. csak néha...

Judit csak szoptattam, amikor terhes lettem, fogamzásgátlót nem szedtem, csak az érdekelt volna,h. kire milyen hatással van az a bogyó, ami szedhető szoptatás alatt. A másik kérdésedre válaszolva, nekünk van olyan napellenzönk, ami tapadókorongos és direkt autó- ablakra van kitalálva. Néha ufgyan elenged a tapadókorong, de ez sztem csak egyedi hiba

Kép
Kép
mango.
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok a szopt. kapcsolatos kérdésemre, nagyon jól jött..

SZösszenet, örülök, hogy minden rendbe jött szopi ügyben! CSAK ÍGY TOVÁBB!! Én is azt hallottam, hogy szopt. közben is termelődik tej. Most, hogy ilyen sok tejcid lett, főleg éjszaka, nem fejsz egy kicsit?
Én egyszer adtam tápszert Bálintnak aventes cumisüvegből, úgy evett belőle, mint aki állandóan cumisüvegből evett volna! (kicsit meg is sértődtem :wink: hogy ilyen könnyen adja magát.. persze nem csak viccelek!)
Ja, és irigyellek az úszógumik elhagyása miatt! Nekem a csipőmre és a belső combomra jött a felesleg.
Lányok, egy pár babucinak lassan itt az oltás ideje! Ez azt is jelzi, hogy már nagy fiúk-lányok, akikkel már majdnem mindent lehet csinálni :)

Klarka, nálunk még mindig éjjel hálózsákban alszik a babánk. Bár azt mondják, hogy már lehet takarózni, mert már elmozognak annyira. Erről jut eszembe:
Képzeljétek, teljes derékszögbe fordul az éjszaka Bálint, reggelre állandóan nyíl egyenesen keresztbe fordulva találom az ágyban..

Nono, amit írtál, azt akár én is írhattam volna - szonja nélkül persze, ami azért nagy könnyebbség- teljes káosz uralta az életünket az elmúlt 1 hónapban, most kb. 1.5 hete rendeződtek a napjaink, most már - el ne kiabáljam - nagyon jó és nyugodt baba Bálint.

Állandóan küzdünk a légzésfigyelővel. Néha tévesen jelez - azért, mert annyira elmozogna? - amitől nem csak frászt kapok, hanem még Bálintot is felkelti. Így egy-egy ilyen eset után kénytelen vagyok kikapcsolni. Pedig ugye nem volt olcsó...már megbántam, hogy megvettük.

Kép
tim27
 
 


Szőlő, gondoltam rád tegnap, mert a játszótéren mesélte egy anyuka,h. ő is a klinikán szült és milyen bunkók voltak a csecsemősök, ráadásul a főnővérnek tiszta retkes volt a keze. Mondta,h. őt annyira kiakasztották, h. be is olvasott a főnővérnek.. Sajnálom,h. ilyen emberek miatt nem megy a szoptatás, nekem tényleg nagy mázlim volt a kútvölgyisekkel. Ott a csecsemősökön is látszott,h. tök nagy szeretttel fognak meg minden gyereket és a szopizásban is segítőkészek voltak. Mazsi csodaszép!!

Sirkici, gyönyörű Niki baba (annak meg különösen örülök,h. Nikoletta és nem Nikolett, nekem ez a bogaram, mert én Nikoletta vagyok és ugrok, ha lenikoletteznek . tiszta hülye vagyok:) :) )

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango, mint én ha leZsuzsannáznak :) Én meg Zsuzsa vagyok :)

Lányok az gáááz hogy én nem vagyk kibékülve a lányom nevével??? Mármint Liza az Liza, szóval az okés, de az Anna...annyira nem gyere be, hogy csak na....

Ha tényleg fekete lesz a haja, akor tuti megváltoztatom (ha nem lesz fekete, lehet akkor is) d nekem egy fekete hajú Anna elképzelhetetlen...
Annyira Júliát szerettem volna :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok Lányok!
Egy jó ideje eltüntem, bevallom nem sok időm volt követni titeket, és eleinte kedvem se. Elég nehézkesen indult a mi kis életünk, sokáig gondolkodtam, hogy le írjam-e, de lehet hogy egy kicsit így én is megkönnyebbülök, és hátha tudtok egy két jó tanácsot adni.
Bocsi, ha egy kicsit hosszú lesz, de csak így tudjátok tisztán látni.
Szóval Marci megszületett április 28.-án 51cm, 3550gm-mal.
Bevallom nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.
Már az eleje nem volt egyszerű - mármint a szülés-, már ott megszenvedtünk. Én nem éreztem azt szülés után, hogy jöhet a következő!
28.-án reggel tök jól kialudva fölébredtem, még meg is lepődtem, hogy milyen jól aludtam, már nem is tudom, mikor aludtam utoljára ilyen jót. 6 órakor hozott a Párom reggelit, és elment dolgozni. Én jól bekajáltam, megittam a bögre tejes kávémat, és gondoltam vissza fekszek még aludni. Ez nem jött össze, mert borzasztóan el kezdett fájni a gyomrom. Persze irány a wc, alul-fölül jött minden. De csak jobban fájt a hasam, akkor már az egész.
Felhívtam Apát , hogy jó lenne, ha haza jönne, mert azt hiszem mennümk kell. Persze ő 10 perce ért ki csepelre, onnan indult. Útközbe felhívta az Apósomat, hogy ha erre jár jöjjön értem, mert ő áll a dugóba. Persze ez sem ment egyszerűen, mert az Apósom autója szervízbe volt, jobban mondva akkor vitte be a szerelőhöz, úgyhogy beültette a szerelőt az autójába, és ketten jöttek értem. Addigra elmúlt a gyomor fájásom, hejette jöttek a keményedések. Na mindegy, lényeg, hogy beértünk a korházba, utánunk 5 percel odaért Apa is. Megvizsgált az ügyeletes doki, de úgy, hogy azt hittem szétszakadok ( utána véreztem is), majd közölte, hogy akkor én már maradok.
Nem is tudom, kb. 1-2 órát elvoltam a keményedéseimmel, majd megvizsgált a saját orvosom is, és közölte, hogy burkot repeszt, mert különbem holnap sem lesz meg a gyerek. A burok repesztés is szörnyű volt, ugyan egy kicsit megkönnyebbűltem, mert nem nyomott annyira, viszon beindúltak a fájások. Na ezeket már éreztem. A dokinak így sem volt elég gyors a tágulás, ezért bekötöttek oxitocin infúziót. Na utána, már azt hittem lekaparom a falat, kb.1 óra alatt tágulam 2 újjnyiról 4 és félre. Kértem én már epidurális érzéstelenítést, meg mindent, már a papirokat is aláírtam, de aztmondták már nincs rá idő, jön a gyerek.
Aha, a gyerek olyannyira jött, hogy csak a kitolási szakasz, 40 perc volt. A doki ráfeküdt a hasamra, ő nyomta onnan, a szülésznő tágította a hüvelyem, és húzta onnan a gyereket, a Párom meg tartotta a fejem, meg a lelket bennem. A doki saját bevallása szerint ott lebegett a császár a fejem felett, mert a méreteimhez képest nagy volt a gyerek, és nem volt biztos, hogy sikerül megszülnöm. De végül is sikerült.
Ezzel azt hittem hogy a nehezén tul vagyok.(Ja azt már nem is említem, hogy jó nagyot kellett vágnia, hogy kiférjen a Marci.) 14.40-töl 15.10-ig megkaptuk a gyereket, de inkább csak az Apja tudta szorongatni, mert otthagytak kiterítve mint egy békát. A kezembe még csöpögött az infúzió, meg hát egy kicsit kipurcanntam. Miután elvitték tölem, este 6-ig ott fektettek állítólag megörzésre, majd érzékeny búcsut vehettem az Anyuéktól és a Páromtol, és áttóltak a szobába. Este 8-ig nem is láthattam a fiam. Akkor betolták hozzám, és közölték, hogy tessék anyuka itt fia. Ott űltem egy bevásárló kocsi elött, benne ott aludt a Marci. Hozzá sem mertem nyúlni, azt sem tudtam, hogy fogjam meg.
De aztán odavettem magamhoz, és még szopizni is próbált.
A szoptatás volt a másik nehéz müvelet. Legfőképp azért, mert azt sem tudtam, hogy kell. Mentem én minden áldott nap délelött is és délután is a csecsemősökhöz, hogy segítsenek, de mindig átjött egy, belenyomta a cicimet a gyerek szájába, az szivott kettőt, minek után közölte a nővér, hogy "eszik ez", és kiment. Persze, a Marci egyböl kiköpte a cicim, és az istennek sem tudtam vissza adni a szájába. Ezért mikor szoltam, közölték, hogy ott van tea, adjam azt a gyereknek. Persze be is sárgultuk, úgyhogy nem kaptam meg őt, csak napi pár órára, ja és a szülés után 3 nappal elkezdtem f×sni, mint a murányi ló , úgyhogy ennek a sok jónak köszönhetően nem is tudok adni neki minden szoptatásnál csak 20gr. tejet, a többi tápszer.
Ja és természetesen a korházba folyamatosan tápszerezték őket, mert nem gondoljuk, hogy majd a kékfény alatt nekik sírjon a gyerek!
Ja, igen! Pénteken hazaengettek egy büdös szó nélül. Én mentem ismét nyaggatni őket, hogy mégis milyen popsikrémet használjunk, fürdetőt, mi az a tea, amit bent adtak neki, mert közötle a korházi gyerek orvos, hogy sárgaság miatt sokat kell itatnunk.
Na hát a faggatózásaimmal azt értem el, hogy popsikrémnek használjam a neogranormont, amitől két nap latt szinte lehámlott a bőre, a fürdetőre azt mondták, hogy mindegy, ezért a Párom gyorsan vett a gyogyszertárba Jonsont, amitöl szintén sz×rrá száradt, de a legjobb a tea volt, amire azt mondták, hogy forraljak föl, és hűtsek vissza vizet, és egy fél mokkáskanál kristály cukrot tegyek bele és azt itassam vele.
Hát ezeket mikor elmondtam itthon a gyerek orvosnak, az a döbbenettől majdnem leesett a székről, hogy ő még ilyet soha nem hallott, és sürgőssen fejezzük be, mert ezekkel csak ártunk a gyereknek.
Persze az is több nap volt, mire rájöttünk, hogy az a baja, hogy éhezik, mert bele estünk abba, hogy folyamatos 3 órás szoptatás, majd 1 óra alvás, megint 2-3 óra szoptatás.
Most már úgy néz ki, hogy sikerül 2 és fél, 3 órát aludnia, köszönhetően a tápszernek.
Úgy nézünk ki, hogy 20 perc cici ( ezalatt sikerül 20gr.-ot ennie) nagy ritkán 30-40gr.ot), majd cumisüveg tápszer, még kb. 80-100gr..
Tényleg bocsi, hogy sok voltam, most már eldugulok
Puszi
Vendég
 


Tim, szerintem vidd el szervízbe a légzésfigyelőt. Nekünk Baby Controlunk van, sokszor jelzett tévesen, pár nap után visszavittük és rögtön kicserélték. Attól,h. elmozbul a gyerek nem lenne szabad riasztania, az egész matracon érzékelnie kell (legalábbis én így tudom)

A cumisüveget Csenge sose fogadta el, még tavaly nyáron is harcolni kellett,h. igyon valamit. Szinte csak pohárból volt hajlandó inni, utána meg csőrös pohárból.

Nono, még egy kérdés.. Hogy van a csípőd? nekem a derekam teljesen kikészült a 2 gyerek felváltva emelgetése miatt. Ja és persze akkora itt a lift,h. a testvérfellépő már nem fér be. Ma nem is működött, úgyhogy gyalog mentünk le és gyalog jöttünk fel, babakocsi öcsistől+ Csenge+ én :) Amúgy csodállak,hogy bírod, én néha a hajhullatás határán állok, amikor egyszerre majd felváltva üvöltenek...

Zorróné nekünk sincs erkélyünk.. viszont van gangunk, ahol sztem az elmúlt 100 évben max az eső mosta le a korlátot bizonyos részeken.. Csenge persze imádja ölelgetni.. ilyenkor is persze égnek áll a hajam. Tegnap már akkor koszos volt, amikor leértünk a játszóra.. Azért a mait nem übereli semmi, játszótér után muszáj volt megfürdetni.. és természetesen belepisilt a kádba. de én már meg se lepődök semmin

Kép
Kép
mango.
 
 


Zsu de jó,h. nem csak én vagyok ilyen bogaras :) Hogyhogy nem vagy kibékülve a lányod nevével? Közös megegyezés volt vagy miért választottátok?

Közben iratokat rendezgetek és csak fél szemem van a monitoron, úgyhogy bocsi a hibákért....

Kép
Kép
mango.
 
 


Mango, szülésznőm is mondta hogy nagyon sokan panaszkodnak a sote II-es csecsemősökre.... :?

Járt itt a védőnő, azt mondta hallgassak Mazsival rengeteg zenét 8) Örömmel. Pocakban is állandóan ezt csinálta úgyis! :D Az előbbi zenére akkorát fintorgott hogy inkább nem hallgattuk végig :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Jezsek remélem, már jobban vagy....ügyes vagy, menni fog ez Nektek! Ha meg gond van, nem szabad befordulni, tessék jönni, és panaszkodni! Drukkolok! :D (Képeket raksz be a babóról?)

Kép
babyteve2
 
 


Babyteve köszi a bíztatást!
Igen, mindjárt rakok fel képeket. Kép Állandóan mosolyog Kép Próbálkozunk hasalni Kép Pihi
Vendég
 


Na látod, egy ilyen mosolygós kispasival minden rosszat el lehet felejteni! :D

Kép
babyteve2
 
 


Jezsek, hol szültél? Marci nagyon aranyos, milyen kis vigyori :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Most megy szét az agyam az idegtől....a szocpol miatt már meg kellett igényelnünka picik adókártyáját...ezt meg is tettük hetekkel ezelőtt, a banknak elég volt a papír a számról, a kártyát meg 2 hét múlva küldik. Gergőé meg is érkezett, most telefonált a párom, hogy Miráé merre van...Meg volt adva postacím, ugyanis, már régóta nem lakom ott, ahová be vagyok jelentve...ehhez képest, az állandó lakcímre küldték Miráét...Gergőét meg a postacímre....normálisak? Kérdeztük, mi a teendő? Háááát, ha hozzájuk visszaküldi a posta, akkor ők megsemmisítik. és ez nem is ajánlott levél, hanem simán megy a postaládába. Szóval, újból be kell menni az APEH-hoz és kb 2 órás sorbanállás után új kártyát kell igényelni, és mivel már nem első kártya, fizetni is kell érte...az ő hibájuk miatt.....a sok dilettáns marha....nincs egyéb dolga az embernek..így is, ez lesz a 3. út oda, mert amikor először ment a párom, még nem is volt generálva az adószámuk...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :twisted:

Kép
babyteve2
 
 


Mango: A Margit korházban szűltem, és az a szép az egészben, hogy mindent elkövettem, hogy sikerüljön elintézni, hogy ott szüljek, mert az én orvosom nyugdíjba ment, ő nem szül, a fiánál kellett volna a Péterfibe szülnöm, de miutánn megnyílt a Margit, és én itt lakok 5 percre tölle, és az összes vizsgálatra oda jártam, és láttam hogy milyen szépen fel lett újjítva ott kerestem dokit. A korház valóban szép azzal nem is volt gond. Így utólag már abban sem vagyok biztos, hogy a Marci valóban meg akart-e születni aznap, nekem egy kicsit erőltetettnek tünik így vissza gondolva a dolog. De hát csecsemősök meg egyszerűen katasztrófálisak! Azt nem is írtam, hogy az első alkalommal mikor nálam volt a gyerkőc, természetesen össze tojta magát, és mikor mentem a csecsemős nővérhez, hogy segítsen tisztába tenni ( mivelhogy az első babám, és szinte megfogni sem mertem), ő közöte velem, hogy : ő már nem mutat nekem semmit, majd a nappalosok! Persze ezek után reggel fél 6-kor úgy kaptam vissza a gyerkőcöt, hogy rá volt száradva a kaka, mert még a pelenkáját sem cserélték ki. (ja, mert este11-től reggel fél 6-ig náluk volt a gyerek, nem elgedték, hogy első nap velem legyen)
Vendég
 


hát ez szép. annyira felháborító, hogy ilyenek megtörténhetnek manapság. Akkor végülis miért kell a kórházban maradni 3 napot? pár kedves szóért... én csak ismételni tudom magam, a kútvölgyi teljesen rendben van orvos, szülésznő és csecsemős témában is

Kép
Kép
mango.
 
 


Babyteve, az OTP se különb, nekem szegedre küldték a szüleimhez az új bankkártyámat, pedig megnézte a csaj, az állandó lakcímemnek és a levelezési címemnek is ez van bejelentve. Persze igényeltem új kártyár, amiért le is vontak kb. 2ezer ft-ot, ami magában nem egy összeg, de az ő hibájuk, ami történt és az én pénzemet majd én beosztom arra, amire kell.

Kép
Kép
mango.
 
 


Nem is 3 napot voltam bent, hanem 4-et, mert már rég mehettem volna, de a dokim nem volt bent a 3. napon és nem engedett haza, mert ő akart utamra bocsájtani. Ő akarta a varatokat kiszedni, amivel mondjuk nem jártam rosszul, mert nem is éreztem mikor kiszedte. De hogy valóban csak ez volt-e az oka...?
Vendég
 


Magika: jók a videók J

Lolka: a kendő-erszény ügyben kérdezd Nuskát J Én is amúgy erszényen gondolkodom, de nekünk le a lépcsőn kellene meg itthon főleg amikor ölben szeretne lenni a kicsi. De még nem rendeltem meg, párommal nehézkes beszélgetni ilyesmiről L

Tényleg, ezeknél a kendőknél, meg gondolom az erszénynél is hogyan tartja a pici fejét? Próbáltam felkötni a kendőmben Julinkát, ez olyan sima szövet kendő, de a fejét nem tartotta, annak idején Laut később kezdtem el kendőzni amikor már tartotta magától is a fejét, most még Julinka nem és fognom kellett kézzel –ugye csak rosszul kötöttem fel? Végül is csak itthon próbálkoztam, hogy mennyire emlékszem, lehet, még gyakorolnom kell.

Babyteve: hát elhiszem, hogy nem mész dokihoz a gyuszival, még jó akkor, hogy magától elmúlik!!!! Hú, ez az apeh elég gáz L remélem –és drukkolok- hogy így harmadszorra már sikerüljön!!!!

Szössz: asszem vizet lehet inni, nem? Mármint bogyók szedése előtt-utáni fél órában. Alíz hihetetlen J édes meg ahogy néz amikor észrevett! :lol:

Téjé: akkor csak jól olvastam elsőre is –huh. Mert amíg megírtam a hsz-t eltelt több óra is, lurkók nem hagynak sokat egyben netezni.

Nálunk ma nyugibb van, talán jobban hozzászokott a meleghez szegény kicsi is –annyira alszik, hogy arra se riadt fel, hogy leesett mellette pár dolog (Lau játszik) :wink:
Most ekkora a nyugi Julinka részéről:

Kép [img]

Fmarian: cumival nálunk is ugyanez van –hihi J fifikásak

Mango: nekünk is elenged a tapadókorong a kocsis napellenzőnél, ezt nagyon utálom –múltkor Laurára esett menet közben -grrr. Azóta nem csinálta ezt, bár keveset autóztunk, de ha megint kezdi én bizony odaragasztom olyan barna ragesszal amit költözéseknél használnak!

Zsuzsófi: akkor hogy hogy Anna lett? Azt olvastam vhol hogy 1 éves koráig elég könnyű változtatni nevet. (Nekem apa múltkor mondta, hogy Lau második neve nem tetszik neki –jókor szólt)

Megírná vki, hogy az igénylés leadásától számítva mikor jött pénz a máktól (mármint anyasági vagy csp vagy gyes/gyed) ?

Jezsek: nagyon édi a kicsi, tényleg mennyire mosolygós! Wow

Kép Kép
celesztina
 
 


Na igen, az OTP az külön állatfaj... :twisted:

Kép
babyteve2
 
 


jezsek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Te annyira eltűntél, sokszor gondolkoztam azon, hogy mi lehetett a hirtetlen eltűnésednek az oka.
sajnálom, hogy ilyen élményeid voltak, sajnos szerintem tudnánk páran még mesélni hasonló dolgokat.
légy szíves ne tűnj el.
látom már 1 hónapos Marci :lol: :lol:
Chicco babakocsi bejött Nektek?

Szöszke,
örülök hogy javulnak a dolgok. 8 hetes Alíz nagyon helyes, mosolygós.
Amúgy szerintem mindenkinál vannak a tejben hullámvölgyek. nekem is szokott lenni...de eddig helyre jött. érdekes amúgy, hogy most a nagy melegnél több ilyen panasz is van. nincs összefüggés????

Zoróné,
Bejött nektek a Grape (???) watter hasfájásra? Mindig adsz neki? Vagy csak hasfájáskor? Én folyamtosan adom az infacolt, de amikor tegnap du-n láttam, hogy 2 kaja között nagyon tekergett Dani (és ilyenkor ugye fel is sír) adtam neki vizet is. Olyankor néz nagyon és megnyugszik, nem tekereg, sír. Remélem nem sok így néha a 2, de a gyerekdoki azt mondta, hogy lehet így. Nem tudom, bár ahogy nézem, igazából egyik sem gyógyszer.
De már annyira jó lenne, ha elmúlna ez a hasfájás. Amúgy Dani most a kakilással küzd rendesen kb. 2 hete, előtte minden oké volt, de most fél-1 nap után ha nincs, akkor nagyon szenved (hiába mondom neki, hogy nyomja)
Lányok,
ígyatok sokat, a meleg, meg a tej miatt is!!!

Babák,
Helyes babóink vannak! :lol: :lol: :lol: De ezt már annyiszor mondtam.

Bocs, ha nem reagálok mindenkire, pedig tudnék...

Gumimaci! Te aztán jól eltűntél!!!Mi van Veled?
De vannak rajta kívül még jó páran. Pl. Cinyke is nagyon hiányzik nekem...

Én tegnap estére tök bekattantam és próbálok nem ezen agyalni, de félek, hogy most beszippant egy hullámvölgy. Már panaszkodtam erre, de engedjétek meg, hogy megint megtegyem.
Annyira egyedül érzem magam, nincs senki akivel beszélgetni tudnék. Oké, telefonon igen, de az annyira más. A párom is kb. 3,5 napot itthonról dolgozik, de magára csukja az ajtót és fél 5-kor jön csak ki (oké, néha kijön, de csak pár percre, bár akkor mindig segít valamiben, kicsit Danizik). Tegnap 6-ig nyomta. Akkorra meg már annyira sz@r volt a kedvem, hogy nem volt kedvem hozzászólni...
Eddig úgy örültem, hogy itthonról dolgozik, mert munka előtt és után rögtön itthon van, de 1 hete azt érzem, hogy ez sem annyira jó, mert ha telefonál és Dani nyűgös, mindig azon izgulok, hogy nehogy elkezdjen sírni Dani. Vagy nagy nehezen elalszik Dani, és a párom meg elkezd telefonálni. (És hiába van becsukva az ajtaja, tök hangos...) És Dani felébred...
De szeretném ha nem vonnák vissza ezt az itthonról dolgozását, mert ez nagyon jó dolog. Szeretem, hogy itthon van, de néha meg nem olyan jó...Főleg most olyan meleg van kint, hogy csak reggel viszem ki Danit, mert most nem lehet...
Jó ellentmondásos vagyok, ugye?
Tudom, hogy köztettek is vannak páran, kik egész nap csak a babájukkal vannak, de engem ez elég rosszul érint. Nem gondoltam, hogy ennyire gáz lesz. Mert aranyos Dani nagyon, meg sokat beszélek neki, de mégsem olyan...Várom már, hogy majd játszótérre mehessünk, hátha valakivel összecimbizek, de az is sokára lesz még. Az a baj, hogy azt érzem, hogy kezdek befordulni...
Bocs, az áradatért...(Nekem talán nem is kellene panaszkodnom, hiszen vagytok páran, akik látjátok a párotokat...)

Kép
1bambi
 
 


Mindenkinek köszönjük a gratulációkat!

Mangó,
igen, én is rühes vagyok a nevére, a kórházban is kikötöttem, hogy biztos a-val irják a végén, nehgy Nikolett legyen belőle. Na, de van nekem egy anyósom, aki meg mindjárt Nikol-nak hivta, azt hittem elharapom a torkát, hisz ő Nikoletta, a Nikol egy másik név! :)
sirkici
 
 


bocs, "akik alig látjátok a párotokat" - kicsit kimaradt egy lényeges szó

Kép
1bambi
 
 


Bambi
Igen, nekünk nagyon bevállt a babakocsi, csak a sétánkat az nehezíti egy kicsit, hogy a második emeleten lakunk, és elég nehéz a babát a mózeskosárral, plussz a vázat lecipelni. Sikerült annyi könnyebbséget elérnem, hogy szereztem a babakocsi tárolóhoz kulcsot, így a vázat lent tudom hayni, de még így sem könnyű a gyerkőc+a mózeskosár. És még csak 4250gr! Mi lesz 6kg-san?
Nyugi, nekem is az a legnagyobb bajom, hogy egész nap nincs kihez szóljak. Az első két hét jó volt, mert itthon volt a párom, és tök jól elvoltunk, de a multhét csütőrtökön már átrángattam az anyósomat, mert azt hittem meghülyülök! Mostanába állandóan csalom hol anyut, hol az anyósomat hogy jöjjenek át, de ez csak 1-1 nap. Már én is lesem a babakocsis anyukákat a lakótelepen, hogy össze tudjak valakivel ismerkedni, mert úgy mégis csak könnyebb, de eddig még nem sikerült.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?