Új privát üzeneted érkezett!

Totál egyetértek. ... Egyre könnyebb az érettségi, és ez sajna azt vonja maga után, hogy bizony az érettségizők jelentős százaléka, jóval butább is. És hiába mondják, hogy a mostani érettségi a logikára épül, mert ez nagy hülyeség. Egy ismerősöm az új érettségi alapján vizsgázott, és lazán egyből megírtam neki az írásbeliket, pedig nem ma érettségiztem. Egyből, mindenféle tanulás nélkül. ... Szerintem ez siralmas.

Anyós téma: mi szerencsére nagyon ritkán találkozunk, 20 km van közöttünk, de amúgy amolyan vegyes a kapcsolatunk. Mikor összejöttünk Apával, nagyon jól kijöttem anyósommal, aztán jól összevesztünk, most meg amolyan semleges.
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! Férjecskémmel úgy gondoltuk, nincs még elég zsivaj itthon, kéne még egy kis rendbontó! :lol: Szóval ismét indul a papaproject. Szeretném, ha az előző kettőhöz hasonlóan gyorsan összejönne, bár most kicsit jobban aggódok miatta. Folsavat szedek, mert az előző kettőnél is nagyon magas AFP eredmény jött ki. Halálra stresszeltem magam miatta!!! Most viszont szeretném majd azzal nyugtatgatni magam, hogy hiába magas, én szedtem a folsavat, valószínűtlen a gerincprobléma. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Érettségi:
Egyetemen tanítok, és nem csak az én tapasztalatom az, hogy a frissen érettségizettek nem tudnak értőn olvasni. Ha van egy számolási feladat, akkor azt először valaki felolvassa hangosan, aztán együtt megbeszéljük, hogy mi is van oda leírva. Röhej....
Néhány éve meg nekem kellett kémia gyakorlaton elmagyaráznom, hogy mi is az a log.

Na, megpróbálok egy olyan ciklusmutató vonalzót szerkeszteni!

Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 

 
 

Érettségi:

Hát mikor elször hallottam, hogy már van szövegértési feladat is, sőt a szöveg le van nekik írva és kérdésekre kell válaszolni először azt hittem bulvárkacsa. Aztán mikor ma megnéztem, hogy jé tényleg majd hanyattestem a széken.

Hát igen butul a fiatalság. Csak a buli, a lógás, a tévé, a diszkó és még sorolhatnám. Gondolom nagyon kevesen olvasnak rendszeresen, de ha ilyen van az érettségiben az azt mutatja, hogy sok sok embernek fogalma sincs mit olvas egyáltalán.

Én 1995-ben érettségiztem, azóta minden évben megcsinálom. Egyrészt tesztelem magam, másrészt akármit mondanak, hogy emelt szint így, meg nehéz úgy egyre könnyebbnek tűnik, pedig nem tanulok, csak olvasgatok.

Meg helyesírási szótár! Röhej!!!


Nyelvvizsgához láttam én is, hogy mindenki vitte a böhöm szótárait a fordításokhoz. Én is vittem bevallom, bár ki sem nyitottam. Morogtam is hazáig, hogy azért cipeltem :) Szvsz ha már vizsgázni mész, akkor készülj fel annyira, hogy ne kelljen segédeszközt használni.
Vendég
 


Hát igen habár én 88-ban érettségiztem de nekünk max a szögfügvényt lehett használni fizikából én matekból nem érettségiztem bár háromszor inkább az mint a magyar :) :oops: de hát a mai fiatalok és bocsánat a kivételnek nem igazán tanulnak meg rendesen olvasni azzal a technikával amivbel ők tanulnak nem is csodálkozom én annak idején ((hÚÚ már nagyon öreg vagyok ) de nem érzem magam annak :):):) én még a betűket tanultam, meg és azokat tettük egymás mellé most meg képekről tanulnak olvasni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Üdv közöttünk Noémi!

De jó neked, hogy már van két lurkód!! Mi is sok gyereket szeretnénk, de először össze kéne hozni az elsőt! :D

Igen erről a kép olvasásról én is hallottam, de szerencsére ez tanítófüggő, úgyhogy remélem amire az én gyerkőceim odáig jutnak, még lesz olyan tanító, aki ezzel a régi jól bevált módszerrel tanít.

Kép
Kép
tabati
 
 


Megnéztem a matek érettségit...bár ne tettem volna.

Nem tudom, hogy röhögjek, vagy sírjak. Nyilatkozó érettségiző diák: Hát igen közepesen nehéz volt, nem tudom milyen lesz. Én véleményem: Felső tagozatos általános iskolás meg tudja csinálni!

2. kérdés: Egy hét tagú társaságban mindenki mindenkivel egyszer kezet fogott. Hány kézfogás történt? (egyszerű szorzás, 21)

4. kérdés: Ha fél kiló narancs 75 Ft, akkor mennyi narancsot kapunk 300 Ft-ért (ugyancsak kb 4-5 es feladat 2 kg)

S még sorolhatnám, mert megnéztem őket. Alapfokú matematikai tudást igényel. Egyébként több matektanár nyilatkozata itt-ott az, hogy röhejes volt. (szépen burkoltan fogalmazva)
Szal ha ilyenek kapnak érettségit, és így kapnak esetleg diplomát is, hát istenekre tényleg menekülni kell az országból. Mert ilyenek kapják a felsőbb munkahelyeket is. Nem csoda, ha ide jutunk!
Vendég
 


Én is képolvasással tanultam olvasni. Akkor ez hatalmas reform volt. Az űrhajót rakétának olvastam, a Bozont kutyát Gubancnak. Szóval ment az olvasás nagyszerűen! Ha akkor anyám nem veszi kézbe a dolgokat, most nem nagyon tudnám hogy a fórumban miről is írogattok :lol:
Már gyüjtöm az erőt, hogy a gyerekeimet megtanítsam írni-olvasni, összeadni-kivonni, szorozni-osztani. :? A suliban úgyis csak reformjátszadozás megy, tanulás helyett játszanak, nehogy megsérüljön a gyermek lelke :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Noémi!


Ez a matek tényleg vicces....

Én is képolvasással tanultam olvasni annak idején, de már nem emlékszem, hogy sikerült normálisan megtanulni :) Arra viszont igen, hogy még nyolcadikban is sokan voltak az osztályban akik nem tudtak normálisan olvasni :shock: Szóval szerintem már egyre inkább az lesz, hogy a szülők fogják megtanítani a gyerekeiket olvasni és az iskolába meg játszani fognak járni.... Meg ez is, hogy alsóban nem lehet jegyet adni (nem tudom pontosan hogy ez hogy van, csak a keresztanyám tanár és ő mesélte hogy nem adhatnak jegyet ) Aztán akkor honnan tudja a szülő, hogy finoman szólva tök hülye a gyereke? Abból az értékelésből amit a tanár ír? Aztán meg ha nem engedi tovább a következő osztályba, akkor még jól el is verik a tanárt... na szép kis világban élünk :?

Páromnak célozgatok az esküvő témára, de semmi reakció :cry: :cry:

Kép
encsike87
 
 


Encsike!

Úgy látom párod nagyon elvan az ő kis új projektjével. :lol: Szerintem légy türelmes (mondom én a türelem nagyasszonya :lol: ) nehogy még inkább elvedd a kedvét!

Kép
Kép
tabati
 
 


Ósió!

Tényleg nem is kérdeztem, elmúlt a betegséged a gyógyszerek hatására?

Én már megint viszketek, már három napja, de nem gondolom, hogy gomba, mert semmi hüvelyváladék, meg nem is a hüvelyem viszket, hanem a kisajkam, úgyhogy nem tudom mi lehet. Talán egy új öblítő hatása. Eddig kentem canestennel, biztos ami biztos, de abbahagyom, mert nincs hatása. Nem javul, de nem is romlik.

Kép
Kép
tabati
 
 


Encsike!

Akartam még kérdezni, hogy mikor mész dokihoz a melleddel? És ahhoz aki a műtétet csinálta?

Kép
Kép
tabati
 
 


Jó reggelt!

Hát, a matek érettségi tényleg röhejes.

És azt hallottátok, hogy a legtöbb szülő azt szeretné, ha az 5 érettségi tantárgy helyett, csak 3 lenne? 2 kötelező, egy választott. Ehhez mit szóltok?

encsike87: mióta vagytok együtt, hány évesek vagytok? Tudod, türelem rózsát terem. :)
Vendég
 


Tabati!

Majd csak 19-én tudok menni dokihoz :( Igen, egyébként oda megyek, aki csinálta a műtétet is... Azt mondta, hogy csinálnak egy ultrahangot és akkor kiderül... Hétfőnként lehet menni, de most hétfőn Pünkösd van, így nem tudok menni... Addig csak kibírom :):)

Picuranyu!

3 éve vagyunk együtt.... azóta együtt is lakunk... Fiatalok vagyunk még :) Párom 26 én meg 21 leszek... Csak azért vagyok rákattanva az esküvőre, mert még kb 2 hónapja mondta, hogy szeretne esküvőt stb... erre most meg semmi... De hát majd remélem megint szeretné :) a 2009.május 16 még nem most lesz :)

Kép
encsike87
 
 


Az én dokim meg csütörtökönként rendel. De a múltkor telefonban olyan bunkó volt, hogy nagyon elgondolkodtam, hogy jó választás volt e... :roll: De azóta már lehiggadtam, biztos csak rossz napja volt.

A hosszú hétvégén ugyebár Szlovákiában voltam, és ott egy orvos ismerősünk van. Ő idegsebész, a tesója meg érsebész, így szóba kerültek egészségügyi témák is. Persze a szülés is :oops: :lol: . Teljesen meg volt döbbenve, hogy Magyarországon le lehet fizetni azért a dokikat, hogy császározzanak. Először azt hajtogatta, hogy komolyan lehet kérni a császárt? Mondtam neki, hogy mindent lehet, csak pénz kérdése. Persze ezt ő érti, de akkor is ez egy műtét, és szerinte ezzel nincsenek tisztában a nők. Mármint a kockázatokkal. Vagy egyszerűen nem tudják felfogni. Totálisan ki volt akadva. Ja! És náluk bűncselekmény elfogadni hálapénzt. Azt mondta, hogy már volt rá példa, hogy le is csuktak orvosokat ezért, úgyhogy mindenki fél kockáztatni.
Mert nálunk csak azt büntetik (bár szerintem erre még nem volt példa, de elvileg büntethetnék), ha egy doki megmondja, hogy mennyiért csinál meg egy műtétet,vagy mennyiért vezet le egy szülést. Szóval igencsak le vagyunk maradva ebben is.

Kép
Kép
tabati
 
 


encsike87: Ilyen szitu nálunk is volt. :) Először megkérte a kezemet 6 éve, igent mondtam, persze esküvő nem lett belőle. :lol: Mosodszor 3 éve kérte meg, esküvő akkor sem lett belőle mondván, hogy amíg anyuméknál lakunk, addig ne. Mielőtt beköltöztünk volna a lakásunkba, előtte megkérdezte, hogy na, akkor mikor is lesz, de azóta semmi.
Végülis én hoztam fel neki, hogy most már ideje lenne. :) Ő meg rábólintott, hogy OK. :lol: Csak el kéne menni bejelentkezni, mert gyorsan rohan az idő, és a végén lekésünk 2009. május 16-áról. :)
Vendég
 


Óóó!! Nem kell azt elrohanni kéremszépen!! :lol: nekünk júl. 5én lesz a polgárink, de még nem jelentkeztünk be. Ma is mondta anyósom, hogy semmi bajunk nem lesz belőle, ha nem pont 30 nappal előtte jelentkezünk, hanem korábban. Elzavarni csak nem fognak minket! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Na, most nem nagyon leszek népszerű...Azért nem mindennel értek egyet. Osztályozni lehet alsóban, csak a bizonyítványba nem jegyek kerülnek, hanem egy szöveges értékelés. A szülőnek meg az az első kérdése, h jó, jó, de akkor ez hányas? Ennyit ért a reform... A tanító írja le az értékelést háromszor, és a szülő meg tojik rá nagy ívben. Na mindegy. tanítóként írom ezt.
Én mindig osztályoztam a gyerekeket, h a szülők képben legyenek, h hol is tart a gyerek. Igaz, sokat kell játszani velük, de igenis h meg kell követelni az anyagot (állítólag nagyon szigorú is voltam emiatt, bár sok mindent el lehet mondani rólam, de azt h szigorú lennék... Azért azt elértem, h megtanultak összeadni, kivonni.). Ja, és alsóban nem lehet buktatni, pedig sajnos nagyon sok iskolaéretlen gyerek van akikre ráférne még egy év ahogy régen is volt. A szülők nagy része meg sajnos nem foglalkozik a gyerekével, mondván, h ez az iskola feladata. De ott meg hiába próbál a tanár foglalkozni vele, közli a gyerek h őt ez nem érdekli.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Picuranyu

Na akkor ti is elvagytok ezzel az esküvő dologgal :):)
Nekünk 1 éve volt az eljegyzésünk, de akkor még szó sem volt arról hogy mikor legyen esküvő :)


Tabati, le ne késsétek az időpontot :lol: :lol:

Kép
encsike87
 
 


Pruci, tényleg! ezt mesélte a keresztanyám, csak elfelejtettem a felét... De az tényleg nem egy szerencsés dolog, hogy nem lehet buktatni, mert akkor meg később fogja érezni a hatását... és majd akkor ott járja 3szor az egyes osztályokat...

Kép
encsike87
 
 


Megint csináltam másik utazásos vonalzót... most jó helyen van a kagyló, de meddig?? holnap megint visszamegy a 10-hez? :) Annyit már nem akarok várni a nyaralásra :):):)

Kép
encsike87
 
 


Jó helyen van a kagyló? :shock: :lol: Hát mindjárt eltűnik!!!!

Pruci!

És akkor sem járhatja kétszer az első osztályt, ha a szülő is ezt szorgalmazza? Nem lehet megbeszélni a szülővel, hogy ez a jó a gyerekének, aztán meg dönt ahogy dönt, az már az ő felelőssége, te megtetted a magadét.

Én pl. az ovi nagycsoportját jártam kétszer, és nagyon jót tett nekem, mert tényleg későn érő típus vagyok. Persze a nagyszüleim ki is voltak akadva rendesen, mondván, nem vagyok én hülye gyerek, de a szüleim így döntöttek szerencsére. Hiszen nem feltétlen a hülye gyerekek maradnak még ott az oviban. Így visszaemlékezve kicsit én is úgy éreztem, hogy kilógok a többiek közül, mert ottmaradtam, és nekem már suliban lenne a helyem, talán a nagyszüleim miatt, mert hallottam pár megjegyzésüket, vagy csak egyszerűen új társaság volt, de az is lehet, hogy már nagyon szerettem volna suliba menni. Már nem emlékszem, csak a rossz érzésre. Ja! De attól is lehetett, hogy megváltozott a jelem esernyőről dobókockára, mert azok között akik feljöttek középsőből nagycsoportba volt olyan lány, akinek szintén az esernyő volt a jele. Mentünk oviba, és ki volt pakolva a cuccom az esernyős szekrényből. Már akkor sem értettem, hogy miért nem ő váltott jelet. (szerintem csak anyu engedett, mert nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, de én máig emlékszem ez milyen rossz volt)

Kép
Kép
tabati
 
 


Nehéz kérdés ez, nehéz a döntés. Az a baj, h sok szülő nem látja be, és csak azt nézi h az ő gyereke ne "bukjon" meg, m annak érzik ezt, és a tanár a hülye. Kevés szülő vállalja ezt fel. A barátnőmnek most mondta egy pszichológus, h jó lenne ha a gyerek megismételné az első osztályt, m matekból annyira le van maradva, h később nagy baj lesz belőle. Szerencsére a barátnőm is így gondolja. A gyerek hozzánk jár. A mi sulinkban az igazgat nem nagyon engedi az évismétlést. Pedig a gyereknek szerintem jobb ha az elsőt ismétli, mint utána ha eljut felsőbe, ott bukdácsoljon, és járja vmelyik osztályt többször, és elsőben még nem ciki. A volt osztályomban volt egy lány, aki szegény nagyon buta volt, végig rugdostuk 8 éven keresztül, és most a középiskolában másodszor járja az elsőt, és kérdéses h valaha továbbjut-e. Bár neki inkább a gyogyiban lett volna a helye m a normál iskolában.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Igen az lett volna a kérdésem, hogy ha normális egy szülő, és átlátja mi a jó a gyerekének, akkor az iskola lehetőséget ad e az évismétlésre. De ezek szerint van ahol nem nagyon engedik. Ilyenkor az a megoldás gondolom, hogy átviszik másik iskolába, és ott újból az elsőt járja.

Kép
Kép
tabati
 
 


encsike87: :lol: bizony, jól elvagyunk mi is az esküvő témával. :lol: Na és hová fogtok utazni? Látom nagyon készülsz.

Iskola. ... Vagy egyetértetek, vagy nem, de leírom a véleményemet.
Igenis buktatni kell a gyereket, ha kell.
Átengedik őket, és akkor szerencsétlenje úgy megy felvételizni középiskolába, hogy olvasni alig tud, és egyszerűen nem értik a kérdést, és a feladatot. Ha kell, akkor igenis évet ismételjen a gyerek. Az ő érdeke.
A magyar oktatás pedig úgy szar, ahogy van.
Behozták a 2 szintű érettségit, most meg az elvetésén gondolkodnak. Akkor mi értelme volt?
Egyre kevesebbet kérnek a tanulóktól, romlik a színvonal.
Hol van egy magyar egyetem egy Oxford-hoz képest? Hát sehol, a sülyesztőben.
Emelni kéne a színvonalat, még ha így sok gyereknek vért is kéne izzadnia, de akkor is. Mert az ő érdekük is ez.
Uniós tagország vagyunk, de az oktatásunk sehol sincs más uniós országéhoz képest. Simán mehetnénk más országba dolgozni a diplománkkal, de az EÜ kivételével magyar diplomásokat nem nagyon alkalmaznak külföldön.
Itthon szinte gyárjuk a diplomásokat.
Bár tegnap azon is kiakadtam, hogy sorban veszik fel a magyar egyetemekre a kínai tanulókat, erre meg sok magyart visszautasítanak. És nekik még csak felvételizniük sem kell.
Szóval, úgy szar az egész, ahogy van. De szó szerint.
Szerintem. :)
Vendég
 


Picuranyu: Görögbe megyünk.... csak már annyira mennék, hogy alig várom :)

Egyetértek azzal, hogy nagy szar a magyar oktatás...


Segítsetek! én már nem értek semmit! Ugye januárig várunk a babával.... ezért elkezdtem szedni a fog.gátlót megint... rendesen ahogy kell, amikor megjött aznap kezdtem. Addig semmi extra nem volt, azon kívül hogy nagyon vérzett. Úgy 5 nap után enyhült, aztán 1 hét után ott tartottam, hogy csak barnázgattam.... de ez csak nem múlt el... még egy hétig ez ment... aztán egyszercsak elmúlt.... De ma megint ilyen barnás folyásom van :(:( És csak 3 nap telt el kb mindenféle szines folyás nélkül... Mi van már? Most direkt szórakozik a testem velem?!

Kép
encsike87
 
 


Hát igen, nagyon szar lett a magyar oktatás. Régen annyi tehetséges, okos gyereket neveltek a porosz módszerel, most meg... Érdemes volt váltani. Régen Oxford volt a hátunk mögött, most meg mi a közelébe sem kerülünk. És akkor be akarják vezetni a tandíjat. Ok, vezessék, de akkor igazságosan. A szegényebb ember okos gyereke hogy fog tanulni? Akkor már csak a gazdag hülyegyerekeknek lesz miből kifizetni. Volt nálunk a suliban egy család ahol most született a 9. gyerek. Mindegyik baromi tehetséges, okos, mondhatni zseni gyerek, és ők tuti nem tudnak fizetni.
Senki nem szeret buktatni, de ha muszáj, akkor csak a gyereknek használ. Én szívem szerint buktattam volna, de mivel a mi igazgatónk nem vállalja fel a bukást, muszáj volt átengednem. Aztán a következő évben olyan szinten sz..t rám, h öröm volt nézni. Akkor azt mertem mondani, ha nem buktatom meg, akkor nem szeretném tanítani jövőre. Mi volt a reakció? Két évig büntiből napköziztem. Ennyit ért az egész.

Encsike! Én nem tudom mi lehet, de sztem kérdezd meg a dokit! Ugyan azt a gyógyszert szeded m régebben?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Pruci!

Büntiből napközözni? :lol: Ezt hallaná a kolléganőm, aki már egy ideje szeretne napközizni, de mindig osztják neki az egyre magasabb létszámú osztályokat. :roll:

Encsike!

Én ebben nem tudok segíteni, sosem szedtem gyógyszert. Viszont nagyon sajnálom, hogy újból el kellett kezdened... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Az azért nem semmi, hogy a gyerek érdekeiből meg kellett volna buktatni, és erre még téged szivatnak... Az igen...

Majd felhívom a dokimat.... egyébként meg ugyanazt szedem...

Kép
encsike87
 
 


Nem baj, én élveztem a napközit. Úhogy jól kitoltak velem. :lol: :lol: :lol:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Hát igen régen nagyon híres volt a magyar oktatás erősségeket neveltünk most meg mindenféle szir szarral átengedik a tanulókat. azért sanos itt tartunk hogy már az igazgató sem meri megbuktatni a gyereket mert az érdekei sérülnek maholnap már a tanuló be sem megy a suliba és ötösre vizsgázik őrület ez a nagy demokrácia ami nem gond hogy van de néha túlzásba viszik a jogokat csak sajnos a kötelességeket meg elfelejtik a másik oldalon :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni ehez a topichoz. Sokatokat már ismerlek . Szóval 2009-ben szeretnél szülni illetve ha most belehúzok semlenne a babám már 2008-as bébi.
De a 2009-évre beneveznék én is:)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Na, nálunk tombol az esküvő! Minden nap csak intézkedünk, rohangálunk ide-oda. megnéztük tegnap újra a majort, ahol lesz a vacsora, olyan kis szép a környezete. Mondtam is kedvesemnek, hogy a műterem után egyenesen menjünk a vacsora helyszínére, és ott folytassuk a fotózást.
Újra megbeszéltük a menüt, a mennyiséget.
templomba 20-án megyünk, csinálunk egy próbát. Jegyesoktatásra viszont nem játrunk! :D

Az oktatás.
Tényleg nem egyszerű téma. De ahányan beismerik, hogy a magyar oktatás nem jó, annyian nem ismerik fel, hogy akkor ne csak az iskolától várják, hogy a gyerekük tanuljon, hanem otthon is ültessék oda tanulni. A szülőnek is kell azért foglalkozni a gyerekkel, szerintem. Nálunk legalábbis ennek családi hagyománya volt. Nekünk a tesómmal pl. minden nap egy oldalban le kellett írnunk a napunk történetét, amit este apu ellenőrzött, és borzasztó haragra gerjedt, ha nem készültünk el. Ezzel tanultunk önfegyelmet, helyesírást és fogalmazást is. Matekozni meg a tesómat ültették mellém, így ő is lefoglalta magát, plusz én is tanultam az iskolán kívül (iszonyúan utáltam a matekot, ennek megfelelően szar is voltam belőle).
A buktatást valóban csak kisebb korban tartom jó dolognak. Középiskolában már egyáltalán nem, főleg érettségi előtt nem. ha addig nem jött rá a tanár, hogy valaki nem tudja a matekor, magyart vagy akármit, akkor már az utolsó pillanatban se jöjjön rá. tesóméknál pl. csak a középiskola 1-2 évében buktattak, utána nem. Nekem ez a megoldás nagyon tetszett.

Encsike, nagyon érdekes, amit írsz. Elég fura tüneteid vannak. Most akkor szeded a gyógyszert? Szerintem, ha igen, akkor szedd végig a levelet, s utána újra meg fog jönni a mensid, s utána megint folytathatod egy újabb levéllel.
Az én párom is morog ám, hogy ő alig bírja ki az óvszert, csináljuk már rendesen. De azért mégse. Viszont a gyógyszert se fogom szedni már, az tuti. Mondjuk tényleg, azért eredetiben más. Nem az érzés, hanem a tudat... :oops:
Vendég
 


encsike87: na és Görögországon belül hová? Mi tavaly voltunk Paraliában, Skiathoson, Kukunárin, és fantasztikus volt. :) Görögország gyönyörű. :) Kívánom, hogy érezzétek nagyon jól magatokat. Bár mi olyan szinten leégtünk akkor, hogy csak vizes törülközővel tudtunk este elaludni. Szóval naptejből nagyon tankoljatok fel.
Én 5 évig szedtem bogyót, és ma már senkinek nem ajánlanám, annyi bajom volt vele. :( De tényleg inkább hívd fel a dokidat, mert ez elég fura.
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni.
Visszaolvasok.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szia Hanna. Én is csak most csatlakoztam akkor most ketten vagyunk újjoncok itt:)

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Hááát, ti aztán tudtok "csacsogni", csak kapkodom a fejem!!!! :D

Encsi!
Szerintem ez közti vérzésnek hívják, és akkor szokott előfordulni, ha nem elég a hormontartalma a bogyónak. Bár nem vagyok szakértő, de velem is ez volt, és másik tablettát írt az orvos.

Tabati!

Menjetek el, mert a nyári időpontokat elkapkodják! Nekünk úgy sikerült cselezni, hogy hivatali idő után házhoz jött az anyakönyvvezető, és a párom szüleinek a kertjében adott össze minket. Ez persze többe került.....

Most a Lányom elküld a géptől, ha bírom még jövök!

Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Szijjasztok új lányok, remélem mindenki hamarost babás lesz!

Aki fogamzásgátló bogyót szedett. Az abbahagyást követően volt vérzéskimaradásotok? Vagy egy hónap vagy több?

Kezdek totál bepánikolni. Nincs elég bajom, még a saját szervezetem is ellenem fordul? A dokim ebben a hónapban már nem látott szép nagy petéket :(

Majd belepusztulok a diétába(eddig két ruhaszám a csökkenés, 48-ról 44-re, kilót már nem mérek), rohangálok orvostól orvosig a gyógyszereim miatt, hogy az utolsónak szánt két hónapban "tiszta" legyek most meg ez...

Viszont várom, hogy a hétvégén elutazzunk Roddal az egyiptomi kiállításra Bécsbe. (Csak hogy valami jót is írjak végre) :wink:
Vendég
 


Csucsu, Hanna! Sziasztok!

Anuk! Mivel fogytál ennyit??? Nekem is lassan fogyni kell, m belenéztem a tükörbe, és amit láttam... :roll: :roll: :roll:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Vita Diet étkezést helyettesítő shake reggeli és vacsora helyett. Mellé L-carnitine bogyó napi kétszer a lötty mellé. Ebéd kisadag diétás (1000-es elvileg ez alatt csak rendszeres orvosi jelenlét mellett lehet) menü kb fele(nah ezért jól seggberúgna a doki ha megtudná), ha nagyon odavagyok akkor gyümölcs, főleg citrusok(narancs, mandarin, kivi, grépfruit) mert azok szintén zsírégetők. Két három naponta megengedek magamnak egy-egy 0,1%-os joghurtot, és pár szelet graham kenyeret paradicsommal (szintén zsírégető). Nomeg sok sok sok salaktalanító és zöldtea ala natúr.
Ami a jó rész az a hastánc, csak amikor egy pasi sincs a közelben :)
Ami a rossz bár régebben is többnyire zöldséget és gyümölcsöt ettem de azért a havi két napi mogyorózás, a néha néha csokizás, az ünnepek körüli sütizés, a rostos gyümölcslevek nagyon hiányzonak. Az áprilist szinte végigbőgtem, most inkább már beletörődtem. Ha itthon feltűnik a süti vagy bármi tiltott dolog inkább elvonulok a fürdőbe, vagy az erkélyre vagy akárhova ahol nem látom, nem hallom, nem érzem.

Viszont hál égnek a mellemből nem fogytam, bár ha netalán...akkor tejcsarnok leszek. De így, hogy a peteérésem valószínűleg leállt ... :(
Vendég
 


Nono! Álljon csak meg a menet! Most akkor fogyókúra, vagy teherbeesés? :shock: A világért sem szeretném senkinek sem fogyókúrázós kedvét szegni, de a kettő együtt, pláne mindenféle bogyókat szedve nem a legjobb....
Vendég
 


Noémi nekem a doki mondta, ha teherbe akarok esni, akkor le kell dobnom 3 hónap alatt min 10 kilót. Ugyanis elég sokféle betegségem van, és azt reméli, hogy a tüneteim enyhülnek, ha soványabb leszek.
A bogyó is gyógyszertári, teljesen hivatalos, vényköteles.

Hidd el én lennék a legboldogabb, ha nem kéne sanyargatnom magam, de a prücsökért bármit!
Vendég
 


Anuk: A doki ezt javasolják hogy terhesség előtt kicsit adjunk le a kilóinkból. De azt tudom, hogy mig fogyozól a baba nehezen jön össze mert a szervezet arra van ráállva.Meddig kell még fogyozni? Mert hidd el utána a szervezeted a babóval lesz elfoglalva és a gólya is oda talál hozzád.

Nekem is kéne fogyoznom de olyan nehéz . Pedig bele kéne fogni eg ykét hónapos sanyargatást kibírok aztán talán a baba is jöhet.

Kép
csucsu05
 
 


Jó reggelt! :)

anuk76: írtad, hogy leállt a peteérésed valszeg. Nem lehet, hogy a fogyi miatt? Én nem egy ilyen törtlnetet hallottam már. :(
Vendég
 


Helllllo Csucsu!!

Hogy vagy? Minden rendben?Sajnos hallom sorstársak lettünk, ezt dobta a gép... :( Új kéró? :wink:

Üdv neked is Hanna! Mindörökké EDDA!!!!!! 8) Hogy ez nem nekem jutott először eszembe!!!! :D

Ganami!

Az ötödikei csak a polgári lesz, mi meg a tanúk, (esetleg szülők, de azon is nagyon gondolkodunk, hogy minek) Csak papírmunka, bemegyünk aláírjuk, semmi cicó, szerintem két "normál" házasság szünetében megvan. (bár ilyet még nem csináltunk, de mi tartana több ideig...) A nagy nap júl. 26án lesz, az lesz a templomi, szép ruha rokonok, fényképek, vacsora stb.

De azért jövő héten valamikor bemegyünk, az a biztos. Ha mégsem jó, akkor mi nem ragaszkodunk ehhez az időponthoz, csak a tanúknak jó legyen, ezt vettük figyelembe.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Mindenkit szivesen látunk itt :)

Picuranyu : Sartiba megyünk pontosabban :) Az a baj, hogy csak egy hétre... Az azért nem túl sok.... De jobb mint a semmi :)

Én ehhez a fogyózás dologhoz nem értek... Szóval ebben nem tudok hozzászólni :):)

Hanna, téged már olvastalak Panda blogjában.... Most hol tartotok a baba dologgal?

Kép
encsike87
 
 


tabati: én 2009. május 16-ára tervezem az esküvőt, bár, még mindig nem jelentkeztünk be. :) Én sem szeretnék nagy lagzit. Csak a szülők, testvérek, nagyszülők, és a 2 tanu a családjával. Gondolom most így, aztán meglátjuk mi lesz belőle. :)

encsike87: Sarti nagyon szép, és hidd el, az az egy 7 elég lesz. :)
Vendég
 


Tabati: Jó készülődést a lagzihoz.
Neked mit mondott a doki mitől jártál így?
Én próbáltam utána nézni de sok mindenre nem jutottam.
Na meg neked mit mondtak mikortól lehet próbálkozni?
Én most ott tartok, hogy várom az első mensimet eddig a szex is tilos volt. Bár azt nem értem miért hisz a hasfalon kerseztül műtőttek.
Laparral. Te is megúsztad azzal?

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Köszi az üdvözlést.

Encsike! A 3. lombikot nyomjuk. Tegnap volt a punkció. Ma telefonálok, hogy hány embrió lett. A blogomban bővebebn olvashatsz róla. :wink:

Tabati! Olyan jó neked, hogy esküvőre készülsz. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Picuranyu, ha jól emlékszem, Encsike is ezt az időpontot nézte ki maguknak!
Mi az idei május 31-i időpontot tavaly április elsején találtuk ki. De még milyen jó, hogy kicsit későbbre raktuk, nem kora tavaszra, mert megfagytunk volna. Mondjuk mostanában süt a nap, de egyszerűen nincsen az a jó meleg májusi idő.

Mi 120-an leszünk, az eredetitől kicsit többen. Úgy voltunk vele, hogy ha egyszer lagzi, akkor vegyenek körül bennünket azok, akikkel minden nap találkozunk, akik a közvetlen környezetünkben vannak. Egyébként én is gondolkodtam azon, hogy csak be kellene szaladnunk a hivatalba két tanúval, de azt hiszem, én azt utána mindig bántam volna. Esküvő általában csak egyszer van, és sajnáltam volna, ha nem veszem fel a ruhát, stb.

Encsike, egy hét is több, mint a semmi. Két hét már árban is húzósabb lett volna. Apartmanban fogtok lakni? Mi tavaly szintén autóval votlunk külföldön, nem tengerparton, hanem városlátogatáson. Nagyon jó volt, oda mentünk, ahova és amikor csak akartunk. A tengerpart megint más. Idén oda szeretnénk menni, de repülővel.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: