Új privát üzeneted érkezett!

Szebb napot :?

Nemlajos remélem még alszotok...

Lili pont az ellenkezője volt,egész nap aludt,mint akit kiütöttek... :roll:
Reggel is visszaaludtunk erre az uj lakó fölöttem úgy gondolta,hogy reggel 8 óra már megfelelő időpont arra hogy kalapáljon és fürészeljen és nem tudom mi az istent csináljon vasárnap :twisted: :twisted:

Fáj a fejem....és jött valami csomó a hónaljamba ami fáj!! :roll: :cry:

Többiek remélem jól vagytok :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Ó Nika nagyon ügyesek vagytok...
a kaki is bemegy majd meglátod a bilibe...van akinél az nehezebben megy :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Szép vasárnapot Mindenkinek.

Nika!
Gege nagyon ügyes. És milyen jó, hogy ilyen türelmes vagy vele, és biztatod őt!
Így hamarosan végleg szobatiszta lesz a kis drága.

Mi elég sokáig punnyadtunk.
Reggeli, vajas kenyér, sárga dinnyével.

Tegnap este kicsit kiborultam.
Elegem van már a körülöttem lévőkből.
Töltött káposztát csináltam, de tényleg minimálisat.
Mert hogy tudjunk mit enni.
Erre apósom beleszabadult, majd vitt be a drága kicsi ( 100 kg) feleségének. De hagy vigyen már a mamának is.
:x
Én meg kismama, dögöljek éhen, ha nem főzök magamnak, és amit ilyen bokával elkészítek, alig bírok menni már, azt is eleszik tőlem.
Apa persze nem érti mi bajom.
Pihenjek.. Na jó, és mit egyek??? Küszöböt rágjam?
Anyukámnak annyi soka baja van, nagypapám haldoklik, nagymamám is elég beteg, dolgoznia kell mert apum le van százalékolva..

Oh.. bocsánat.. kiszaladt minden belőlem.
Na megyek vasalni.
Azt hiszem holnap inkább befekszem kórházba, nyugisabb mint itthon :cry:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 

 
 

Törpiri!
Látom neked sem a mai a legjobb napod.
Nem jó a csomó.
Nem lehet hogy a szoptatástól van?
Bár én nem értek hozzá.
De keress föl egy orvost.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Jó reggelt!
Törpiri: Hát, Döme fél nyolctól fél 10-ig vertyogott (új hangokat fedezett fel magán, kikészít), aztán persze ő visszaaludt, én meg nem tudtam...
A csomó nem benőtt pattanás? Emlékeztek, nekem is volt a szoptatás elején, még írtam is, aztán meg eltűnt :shock:

Pici, bakker, odamehetek pofonzsákot nyitogatni? :shock: Nem is értem, hogy lehetnek ilyen bunkók. És hogy a párod miért nem érti meg...

Viszont az tudod, hogy nekem ilyenkor már csak egy hét volt hátra a terhességemből? :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Nemlajos!!
Gyere!!
Nagyon várlak!!!
Futás Futás :D
Aranyos vagy.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Lehet már nekem sincs több hátra.
De nem is bánnám.
Éjjelente iszonyúan görcsölök már.
De holnap meg tudok majd több mindent.
Nagyon szeretném, ha 30. ig meszületne.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Nemlajos nem pattanás,néztem..nem is piros..és tegnap csak úgy elkezdett fájni :cry:

Lili is ma nyekergősebb mint szokott,remélem most elalszik és nyugodtan ki tudom a gyerek szobáját takaritani.
A deguketrecet már eltüntettem,hogyha hazaér az apjától már ne lássa.

Pici neked is van egy családod..(már bocsánat),de hát az ember nem válogathatja össze őket :?
A lényeg,hogy ne idegesitsd magad rajtuk...

Lehet már azért is vagy ingerültebb mert nemsokára kibujik Dalmi :wink:
Jaj már izgulok ám nagyon :wink: :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


jaj azt nem is meséltem...
Ugye anyósom még nem látta élőben az unokáját...erre azt mondja este apa,"kérdezte anyu,hogy mikor lesz a keresztelő"
Hát neki nem mindegy???? :roll:

LEhet,hogy most bunkónak tartotok,de én már annyira ki vagyok attól,hogy valaki igy leszarjon egy ilyen kislányt :cry:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!
Még az a jó, hogy ők nem a családom, szerencsére.
Anyós és Após. De egyre jobban kikészülök tőlük.

A te anyósod is kedves lehet.
Nem tartalak bunkónak.
Igazad van.

Na és mikor lesz a keresztelő? :wink:

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Jövő hónapban :wink:

A tesóm lesz a keresztanyukája és még szülés elött szeretné megtartani. :lol: :wink:

Na nagyjából kész a szoba..megint egy szatyor szemét.ilyenkor lehet csak kidobálni dolgokat amikor nincs itthon és nem látja :oops: :wink:

Már csak porszívózok és kész....

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


törpiri: a helyedben azt mondanám anyósodnak, már volt :twisted:
Egyébként nekem se volt piros...

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Pici!

Szerintem maradj holnap a kórházban!
Jót tesz majd egy kis pihenés a szülés előtt. Utana úgysem nagyon lesz.

Anyósodék végül nem költöznek el?
Maradnak akkor is, amikor Dalma megszületik?

Törpiri!

Pihenj Te is! Nem kell mindig takarítani!

Én is benőtt pattanásra, esetleg szörtüszőre gyanakodnék a helyedben.
Nekem az utóbbi volt két-három hete. Nem volt piros, de fájt.

Nika!

Gege nagyon ügyes!
Kívánom, hogy tartós legyen a siker!
Nekünk is volt ilyen már tavaly nyáron, aztán egy idő után semmi.
Most néha nem vesz fel pelust itthon Beni, és akkor egész jól viselkedik. Neki a kaki is megy a bilibe vagy a wc-be, attól függően mi van közelebb.

Nemlajos!

Remélem hamarosan ki tudod pihenni magad!

Enegem azzal szokott kikészíteni Marci, hogy nem akar enni. Helyette csak mosolyog rám, és néha még "dumál" is hozzá... :shock: :D

Egyre inkább gyanakszom a fogára. Pedig semmi duzzanat.
De alul az első négy foga szabályosan átlátszik az ínyén.
Vendég
 


egész jó a mai mérleg :):) egy becsorgár volt csak eddig :) nagyon jól haladunk igaz az déli alváshoz kapott pelust alig akarta levenni :) na utána csurhott be a pisi :) de jól bírja :)

pici anyóst ne haragudj apósóddal együtt kilógatnám valahová én már tuti kinyitottam volna a számat bár én nem vagyok mindenórás kismama :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok, szép délutánt!

Háát hazamentek Anyáék :cry: furi most nagyon...de az is igaz, hogy nem fogunk unatkozni. Július 1.-8. között a sógornőm lesz itt, utána pedig a nővéremék július 11.-21. Azután meg mi megyünk haza! Mozgalmasnak ígérkezik ez a nyár :D

Pici! Nem tudom, h benézel-e ma még...izgulok érted, hogy holnap jó híreket kapj, és mielőbb kibújhasson Dalma-baba. Lesz veled internet elérhetőség?
Annyira izgi! Már csak pár nap :shock: :D

Cat! Bocsi az aranygaluska miatt :oops:
Tyűű, akár már ilyen hamar is kibújhat az első fogacska? :o

Nika! Gratulálok Gege "nagyfiúvá" válásához :D Szépen haladtok az úton...nem furi? Nemrég még csak pici újszülött volt, most meg már bilibe pisil :D Vigyázz, nemsokára hozza a lányokat a házhoz :wink: Cseppet sem csodálkoznék rajta, amilyen jóképű fiúcska

Törpiri! Részvétem a kis degu miatt :cry: Remélem a fiad hamar megnyugszik miatta...Lesz másik állatka? :D

Ibici! Örülök, h jelentkeztél és gratulálok a hugodéknak :D Kívánom, h ez a családotokban egy babásodási folyamat kezdete legyen :wink:

De jó lenne, ha Oriandy és Csucsu is hírt adna magáról :roll:

Sissivel mi van?

Örülök, h Nócika eredményei is jobbak...hazamehet esetleg még szülés előtt, vagy már tutira nem?

Ja, majd' elfelejtettem! Kérlek drukkoljatok nagyon kedden, mert akkorra hívtak be 12. hetes UH-ra!!!
Délelőtt 10-re kell ott lennem
Izgulok nagyon!

afra.h
 
 


Sziasztok!
Egy gyors bejelentkezés ismételten. Majd holnap már leszek normálisan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nócikáról:
"Jó reggelt! Reggeli vérnyomim 120/80, Regi szívhangja 130 és volt 2 fájásom, ami ugye korai! Mindenkit puszantok, sietek haza!"
"Lehet holnap ucuzok haza:-)"

Rólunk: aludtunk ma fél 11-ig, aztán ebéd barátokkal étteremben, majd mentünk megsasolni a babakocsinkat. Most fent vannak baráték, a fiúk F1-et néznek, én meg azt nézem, hogy a babakocsink hol mennyibe kerül??
Pusszantás mindenkinek!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Szia Zsuzska...köszi a híreket :wink:

Afra..drukkolok,de nem lesz semmi baj..de jó megint láthatod a babódat..már biztos sokat nőtt :lol:
Nem lesz másik állatka..még van egy kutyánk...de én többet nem nézem végig ahogy a kisfiamnak megszakad a szive mert meghalt a kedvence.
Kutyi még 10 évig minimum él remélem ugyhogy egyenlőre több kisállatot nem szeretnék itt látni.

Cat remélem igazad lesz,és elmúlik a fájdalom is.

Hát csajok ma megmondtam apának,hogy én ezt igy nem vagyok hajlandó tovább csinálni vele.Elmegyünk Sárvárra és addig döntse el hogy mi legyen mert ez igy nem normális!!!!
MEglepődött,pláne,hogy teljes lelki nyugalommal közöltem vele ,semmi hiszti. :?
Azt is megmondtam,hogy leszarom a mamát...ő lesz szegényebb azzal,hogy nem kiváncsi az unokájára nem én...azt mondta ez igy van!!!!

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!

Végre a sarkadra álltál! Ügyes vagy! Büszke vagyok rád!

Zsu!

Milyen lesz a babakocsi?

Afra!

Minden rendben lesz az UH-on.
Majd tedd fel nekünk a képet!

Sissi szegény nics túl jól. Menne haza is, de maradna Atival is. Nem igazán tudja mi legyen.
Ati ma már 1440 g volt és 30 ml tejcsit kap már. Délután hányt egy kicsit, de estére már minden rendben volt vele.
Vendég
 


Említettem, hoygy tegnap este végre újra elmentünk moziba?
Már több, mint 3 hónapja nem voltunk.

Jó érzés volt. Én nagyon szeretem a mozit. Teljesen más ott egy filmnek a hangulata, mint itthon.
Vendég
 


CAt hát nem tudom mi lesz belőle,de ha belegondolok,semmi nem változna az életembe ha vége lenne csak annyi,hogy nem aludna itt,mert azonkivül semmi :cry:

Anyagilag se támogat,lelkileg se akkor meg minek???Én ennél többre vágyom és többre is tartom magam még igy 2 gyerekkel is.és úgy érzem az önkritikám megint csak csúszik a mélybe és egyre mélyebbre,azt meg nem várom meg,hogy megint padlóra kerüljek.

Na jó nem panaszkodom,tök pozitiv vagyok amióta Lili megszületett!!!! :lol: :lol: Semi nem tud kihozni a sodromból,mindig megoldódtak a gondjaim,ezután is meg fognak :wink:

Hát szegény Sissit nem irigylem...nem lehet egyszerü..én sem tudom mit tennék a helyében :roll:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Mit néztetek????

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


törpiri: anyagilag se támogat? :shock: :shock: :shock:
Jézus, mármint sehogy? :shock: De ott alszik? :shock:
Örülök, hogy a sarkadra álltál!
Én sajnos érzelmi függő vagyok :( Én nem tudok/tudtam soha szakítani, csak ha már másfelé kacsingattam. Én nem tudok egyedül élni...

Sissi szegény, elhiszem, hogy vívódik.
Cat, mondd meg neki, hogy a márciusi topikban van egy lány, akinek a fia szívműtéten esett át, jópár napig külön voltak, anyu otthon, gyerek kórházban, de mára minden tökéletes, sőt, a gyereket ugyebár altatni sem kell, megszokta... :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Törpiri!

A dolgok állása volt a film címe.
http://www.palacecinemas.hu/movie.asp?i ... b3c7779197

Russel Crowe és ben Affleck volt a két főszereplő. Nem véletlen szerintem, hogy mindketten kaptak már Oscar díjat.
Vendég
 


Törpiri!

Azért én az anyagi részét a dolgoknak nem hagynám annyiban. Főleg, hogy neki nem is okozna gondot.
Felelősséggel tartozik érte, hiszen a lánya.
Vendég
 


Nemlajos!

Megírtam...

Nekem ment a szakítás.
Legalábbis tizenévesen. Igaz, meg is bántottam vele sok embert. Sajnáltam is utána. De úgy éreztem ez a tiszta helyzet.
(Hozzáteszem, akkoriban még válogathattam a pasikban... Hiába, az a 30-40 kg és 15 év... :roll: :wink: )
Vendég
 


Nemlajos az a baj,hogy én is igy vagyok...rettegek az egyedülléttől :cry: de ez már tarthatatlan állapot...pláne,hogy most már itt van Lili.

Itt alszik,igen,de azt se minden nap...a 7 napból 4-5-öt..ha meg olyanja van,vagy anyuka hisztizik akkor otthon marad vele!!!

Na mindegy,ez van!

Ben Afflecket szeretem :wink:

Cat én sajna ilyen idióta vagyok,én nem szólok az anyagiak miatt se,inkább rohadtul küszködök.,de azt hiszem ennek is véget vetek... :oops: :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!

Szólj!
Ne hagyd magad!
Nem neked kell a pénz, hanem a lányának! ÉS ez a kötelesége!

Valami ilyesmi hallottam ma fél füllel: Apa nem az aki képes gyereket nemzeni, hanem aki fel is tudja nevelni.
Vendég
 


afra ne is mond :):) a tegnapi eredmény egy becsorgás :):):) de kaki nem colt tegnap :) kiváncsi leszek mert ma már biztosan lesz hogy mit csinál? valamelyik nap igy volt pelus nélkül és kaksi előtt hozta a pelust :):)):
most is pelus nélkül van szépen szólt hogy kelle neki nem is csurgott be el sem hiszem maholnap szobatiszta lesz Gergő annyira szupi most már csak beszélnie kell de az is jó uton halad :):):)

a csajokat meg hozza csak nyugdtan :):)) amíg bemutatja őket nincs gond :):):):)

törpiri ügyes vagy állj is a sarkadra mert nem lesz okés :):):)nem segít anyagilag sem??? a nevén van Lili? mert akkor gyerektartást kérhetsz tőle és lehet nem fog neki tettszeni h oda fajul a helyzet :(

zsu muti a lehetőségeket babakocsi ügyben :):):

sziszi veled vagyunk nem lesz semmi baj mivel koraszülött kicsit lehet sok neki a 30 ml lehet azért hányt de nem lesz semmi gond

cat azt a fiilmet én is meg akarom nézni csak még nem találtam sehol hogy letöltsem :) nekem nincs pénzem mozira de abban igazad van hogy sokkal másabb ott egy film mint itthon :):):

hát igaz catnek milyen igaza van nem megcsinálni nehéz :) hanem felnevelni és a legegészségesebb ha mindkét szülő neveli :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Sajna Nócika úgy néz ki, mégis marad a kórházban. Valószínű, toxémia. Vizeletben, vérben baci van, meg mennie kell szemészetre is a cukra miatt. Szegény eléggé ki van borulva.

Mindjárt vissza olvasok!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu!

Sajnálom Nócit!
Még nem volt szemészeten?
Engem elküldtek rögtön a legelején, és fél év múlva újra...
Állítólg a szemfenéken az is látszik, hogy régóta van-e diab étesz, mert akkor van valami elváltozás.

A toxémia pedig nem vicc. Jobb is, hogy ott van.
Annyi rémtörténetet hallottam már... :shock: :evil:

Nika!

Sokan azért panaszkodnak, hogy megcsinálni sem könnyű... :roll: :wink: :D

Gege nagyon ügyes, megint csak azt tudom mondani.

Megértem, hogy nincs pénzed mozira. Nem olcsó mulatság manapság.

Engem ma Apa fél kilenckor ébresztett, hogy ideje lenne felkelni, mert kilencre jön a takarítónő. :shock:
Mindkét gyermekem édesdeden aludt még. :D Kb. még 10 és 30 percig. :D
Vendég
 


Cat!
Sajan nem tudom, hogy kórház előtt milyen gyakran mérték neki, de most napi háromszor.
Remélem, anyóst lefárasztották a gyerekek!!!!!

GAbi!
Hatalms gratula lánykádnak :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
A hétre meg hajrá hajrá, és drukkhegyek :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Mindjárt rakok babakocsiról képet.

Törpiri!
Sajnálom, hogy degu elpusztult :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nemlajos!
Én a kispesti uszodába jártam aquafitnessre, de iszonyú hideg a vize. Én minden alkalom után tiszta nátha voltam :? :? :? :? :? :?

Nika!
De jó, lassan Gege elfogadja a bilijét :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pici!
Látom, zajlik az élet nálatok, de nem a legjobb irányban :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ha gondolod, megyek, és mindenkit szétkaratézok :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Afra!
Holnapra drukkhegyek :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Cat!
De volt a terhesség elején is, de a doki szerint egy ellenőrzés nem árt.
Énis azt mondtam neki, hogy legalább odabent folyamatosan mérik, figyelik őket. Nem lehet elkezdeni Reginek is tüdőérlelőt adni, hogy ha aj lenne, ki tudják kapni???? Vagy ez hülyeség???

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsu!

Épp a tüdőérlelőt akartam kérdezni. Sissi is érdeklődött róla, hogy kapja-e. Szerintem jó lenne, mert ilyenkor nem lehet tudni, meddig tudják benntartani a picit. És az a legjobb, ha fejlődik a tüdeje. Szerintem kérdezzen rá.
Ráadásul a diabétesz miatt az is lehet, hogy kevésbé fejlett a tüdeje. Bár az lehet, hogy csak az inzulinosoknál van. Ismét rémtörténet a kórházi a váróból... :twisted:
Vendég
 


Sziasztok, jó reggelt :wink:

Nócikát nagyon sajnálom, de tényleg jobb akkor a kórházban neki.

Pici várunk a hírekkel mit mond a dokid????

Mi jól vagyunk, tegnap este volt két erős fájásom de aztán elvágták :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Törpiri,sajnálom hogy ilyen még mindig a párod, de reméljük jól dönt :shock:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gabi!

Ha még 4 napot eltölt odabent Míra, akkor már hivatalosan sem lesz koraszülött. :D
De már most is minden rendben lenne.
A jósló fájások pedig természetesek.

Az áprilisiaknál volt egy lány, akinek hetekeig igencsak komoly jósló fájásai voltak. Volt, hogy ötpercesek... Aztán túlhordta és végül császár lett...
Vendég
 


Cat, tudom nem is izgulok csak úgy megemlítettem :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Várom már nagyon a csütörtököt hogy megtudjam mikor születik Míra. :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sissi azt írta, hogy Ati megint bukott éjszaka. Ha újra lőfordul, akkor kap infúziót.
Vendég
 


Hú Gabi már neked is alig van hátra :lol: (mármint,hogy megszülessen Mirácska) :wink:

Mi most jöttünk a körmöstől... :wink:

Hú szegény Nócika...ilyenkor nem kapják ki a babót???
Hol tart most Nócika???

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Szegény Sisi... :cry: reméljük nem kerül rá sor.

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


MArci csak egy órát aludt...

Pici már volt Hajdú Júliánál, minden rendben van. Most megy az orvosához.
Vendég
 


na végre vaami jó hír :lol: :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Lili is ma nyügösebb,de végre tele volt a pelus..kettő is,mert annyi jött ki :oops: :lol:

Remélem eláll az eső egy kicsit,hogy tudjunk levegőzni..

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!

Az infúzió jó ilyenkor, mert nem hagyja kiszáradni a babát és talán gyorsabban is hízik.

Nócika ma 31 hetes és 5 napos.
Jó lenne, ha még egy kicsit bent tudna maradna Regi.
Vendég
 


Én ma meg sem próbálok kimenni Marcival. Reménytelen. Szinte folyamatosan esik.
És egy hétig végig lyan időt jósolnak.
Mi most hétvégén mennénk Kemencére. Így nem sok értelmét látom. Majd még egyeztetek a többiekkel és Apával is, hogy mi legyen.
Vendég
 


Cat!
Nócinál rákérdeztem a tüdőérlelőre, de a dokija nem mondott rá semmit sem :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Én már rég kivertem volna a palávert Nóci helyett, hogy ennyire nem akarnak mondani semmit :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hétvégére már jobb időt mond,szerdától a nap is kisü állitólag 25 fok körül lesz :wink:

Hát én se fogtam volna vissza magam az bizti.

Zsuzska hol a babakocsi kép??? :lol: :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Törpiri!
Rögtön teszem, csak közben felmostam, kimostam, elmosogattam, rendet raktam itthon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Kép Kép Kép Kép

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Apának a bordó tetszik, nekem meg a zöld vagy a kék.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska mennyibe kerül??

NAgyon jól néznek ki :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?