Új privát üzeneted érkezett!

Az OEP 2 hetente fizet valóban, ezt tudom, mert tesóm júniusban szül és rég táppénzen van. Ő viszi a papírt az oep-eh 2 hetente.
babcika
 
 


Anna, a hőemelkedés miatt szerintem kérdezd meg a nőgyógyászt! Igazából fogalmam sincs, hogy ilyenkor is előfordul e... Józan paraszti ésszel, akár elő is fordulhat...
Az evési tippet nagyon köszi :)))))

védőnő-orvos kombináció
: az előző lakhelyemen, kisváros, csak védőnő volt a tanácsadáson, ami teljesen korrekt volt. Nekem ugye mindig volt maszek dokim, a védőnő pedig nagyon alapos volt, minden alkalommal vizelet, súly, vérnyomás mérés, beszélgetés.
Itt Miskolcon egy rémálom: doki van a tanácsadáson a védőnővel, paraszt módon flegma, s amin én kiakadtam, az a vizsgálat volt. Van maszek dokim, ne turkáljon! :evil: A védőnő pedig egy O se vizelet, se semmi. Csak súly. Mert ugye ez a legfontosabb. :evil:

Táppénz: háziorvos adja a papírt, a nőgyógyász javaslatára. Viszont van ahol a tanácsadáson a doki írja alá a papírt. Egyébként szerintem ezért tart itt az egészségügy, ahol tart, mert ilyen idióta káosz van mindenhol :?

vicger
 
 


De hát ha a szept -ben szülőknek 2009-es bérből számolnak gyed-et akkor nekem még van esélyem a béremelésre, és így a nagyobb gyed-re, de nekem azt mondták,hogy a gyed alapja a szülést megelőző naptári év, (ezt oep-től mondták), és nem az igénylést megelőző naptári év. Akkor hogy is van ez? Azért firtatom, mert nekem a főnököm nagyon rendes, megemeli a béremet,ha van értelme, az elsőnél is megemelte, de ott úgy volt, hogy 2005. febr-ban szültem, és így 2004-évet vették figyelembe, így amikor megtudtam hogy baba lesz felemelte a fizumat szinte duplájára.
babcika
 
 

 
 

Lányok, akkor, ha jól gondolom:

Első a Gyás, 6 hónaposig, fizu alapján, kell munkaviszony...
Utána Gyed, 2. évig, fizu alapján, kell munkaviszony...
És végül Gyes, 3. évig, alanyi jogon?

És ha nincs munkaviszony, akkor csak Gyes????
Ez marha jó, mert nekem a munkaviszonyom kb egyszerre szűnik meg a szüléssel, akkor szia Gyed??
És ha Gyáson vagyok, de lejár a szerződésem, akkor nem utalják tovább??

floranan
 
 


A szülőnek van 180 napi jövedelme

Ha a jogosult szülő a gyermekgondozási díj kezdő napját megelőző naptári évben, vagy a kezdőnapot közvetlenül megelőzően visszafelé számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel, akkor a gyed alapját a táppénzre vonatkozó rendelkezések szerint kell megállapítani


A szülőnek nincs 180 napi jövedelme

Ha nem lehet a táppénzszabályok alkalmazásával megállapítani a gyermekgondozási díj összegét, akkor a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része figyelembevételével kell azt megállapítani.

Kép
kata05
 
 


Kata ne keseríts el!!!Idén a táppénzet tartod jövedelemnek vagy azt amivel állományba tartanak,mert ha jól tudom táppénzen is jár az emelés!Akkor nem lenne gond!

sutimano76
 
 


Floran, ha már tgyáson vagy akkor utalják passzív jogon! Nekem is megszűnik szept 1-el a munkahelyem így én elmegyek szülés előtt 28 nappal tgyásra, így jár gyed is( szept 12 a szülési dátumom)!! Egyébként a tgyás 168 nap, ha előtte kiveszed, akkor már csak 140 nap jár.

Kép
kata05
 
 


Suti a táppénzed a jövedelmed, ha jan elsejétől táppénzen vagy! Egyébként nem vagyok tb-s csak mikor közölték hogy megszűnik a munkahelyem bepánikoltam és mindenek utánnajártam .Ebben egy OEP-es közeli ismerösöm segített. Nekem idén 3 hét munkaviszonyom és 3 hét betegszabim van!

Egyébként kacifántos az egész, megérteni nagyon nehezen lehet!

Jó szét off-oltuk a topicot. :oops:

Kép
kata05
 
 


[quote="boboka"]M írta:bobokaabe, ezt már akartam is kérdezni.
Én tavaly bajban voltam, mert az anesztes nőci nagyon rendes volt velem végig a császár alatt. Fogta a kezem, beszélgetett, mindig kérdezgette, hogy vagyok, megnyugtató volt a jelenléte.

A végén meg akkora kavarodás volt (ugye anyuéknak / férjemnek csak a műtét előtt kb. 10 perccel tudtam szólni, hogy mindjárt műtenek, a végén vitték a picikét a Pic-re másik kórházba...stb. stb.), mindenki meg volt rémülve, na lényeg a lényeg, hogy tök szívesen adtam volna az anesztes nőnek pénzt. De ezt ugye műtét után közvetlen én nem tudom odaadni, elég érdekes is lenne :)
Szóval, ha most minden ok lesz (márpedig minden ok lesz :) ), akkor, ha a műtét után férjem megkeresi a nőcit, mennyit "illik" neki adni? Mert, ha megint ilyen aranyos lesz, akkor szeretném meghálálni majd.


Ahogy és amit te érzel... :wink:

Amikor császár van, akkor a babát kiemelés után kiadjuk a csecsemősöknek, orvos megvizsgálja és ha minden rendben van, akkor mi visszük oda anyukának... ott lehet a baba anyuka fejénél... aztán kivisszük apukának...
Ezt úgy élveztem mindig... babázhattam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


floranan, ha a szülést megelőzően az adott évben volt 180 nap munkaviszonyod akkor jár a gyed

vicger
 
 


Sztem nem off egyáltalán... vagy szeptember után bezárjuk a topikot? :) Ez akkor is előjött volna, része a babavárásnak.

A hétvégén olvasgatom majd az oep oldalát és megosztom majd.

Addig is:

http://www.gyerekabc.hu/alanyi-jogon-jaro/64-gyes.html

http://www.gyerekabc.hu/biztositasi-jog ... i-dij.html

http://www.gyerekabc.hu/biztositasi-jog ... egely.html

Vannak itt még jók, nézzétek meg az oldalt...

floranan
 
 


KATA,az remek,mert ha 70000-et számoltam táppénzre,akkor gyedre már csak 49000 jár,ez nem igazságos,ha tehetném dolgoznék!Szerintem a táppénz nem számít bele a gyedbe csak max az első 15 nap amít a munkáltató fizet.Majd jövőhéten kiderül,mert beköltözök az oep-be!!!!!

sutimano76
 
 


Hát lányok, valami úgyis lesz... én pozitívan állok mindenhez... még lottóötösünk is lehet :)

floranan
 
 


A tb tanácsadás tartalmazza

személyes konzultáció 40 percben: közösen kitöltitek az adatlapot, amelyből dolgozni fog a TB szakértő, és megbeszélitek a helyzeted, és az előtted álló lehetőségeket. TB tanácsadónk elvégzi a szükséges számításokat helyben, amennyiben minden szükséges adat rendelkezésére áll.
a számodra optimális megoldás kiválasztása, az előtted álló teendők pontos megbeszélése.
írásos tájékoztatót az ellátásokról.
A teljes tb tanácsadás díja 10.000 Ft.

Ki tartja a tanácsadást?

Horváthné R. Mónika TB tanácsadó a Pécsi Tudományegyetem FEEK személyügyi
szakán szerzett diplomát, majd a társadalombiztosítási szaktanácsadó szakon
tanult tovább. Három éve a Babafalva portál tb-szakértője, és két éve
indította el személyes tanácsadását - eddig közel 200 kismamának segítve - a Babafalva Szabadegyetem keretein belül.

Ezt a www.obon.hu/tb/ honlapon találtam.

sutimano76
 
 


Floranan,már akartam kérdezni,h párod hogyan került ide(az isten háta mögé)és mivel foglalkozik?Miért jött el Braziliából??

sutimano76
 
 


Ó, ez nagyon romantikus történet :)
De off, leírom priviben :) bárkinek szívesen a fórumozók közül :)), aki kéri, de itt még most nem tenném közre, több okból...
Most el kell rohanjak, holnap leszek netnél, addig lehet lukakat növeszteni az oldalakon :D 8) :P

floranan
 
 


:))) még most nem lehet közzé tenni? akkor ő egy herceg aki elszökött otthonról feladva a pénzt és gazdagságot érted és a kis trónörökösért:)))).... és csak álruhában léphettek be az országba

ajjajjj jéééégesőőőő esik.. kopog ezerrel

KépKép
dorkamartini
 
 


Na Floranan!ez nem szép!Már csak egy luk hiányzik az oldalamról.
Dorka ennyire nem lehet romantikus,mert ebbe nincs semmi,amit ide ne lehetne megírni.Én sejtem az okot :( !

sutimano76
 
 


Vicger, igen jár a gyed ha nem szűnik meg a munkaviszony a szülés előtt! Ha megszűnik és nincsen tgyáson, akkor nem jár (legalábbis nekem ezt mondták és valahol logikus is).

Floran, csak azért írtam h offolunk hogy nehogy valaki emiatt ne jöjjön! Én szívesen írok erről, mert én is tanulom közben! :D
És kíváncsivá tettél a rejtélyes történettel!

Dorka, a te elképzelésed sem rossz! Jó az avatarod!

Kép
kata05
 
 


[quote="floranan"] írta:floranan, ez nagyon romantikus történet :)
De off, leírom priviben :) bárkinek szívesen a fórumozók közül :)), aki kéri, de itt még most nem tenném közre, több okból...
Most el kell rohanjak, holnap leszek netnél, addig lehet lukakat növeszteni az oldalakon :D 8) :P


És a szívedre veszed, ha a lukon kiesik Bocika? :wink:
Vendég
 


Süti!

Én jó pár oldallal ezelőtt írtam, hogy a táppénzzel épp ezért kell vigyázni, mert bizony az ugye 70 %, és az a jövedelmed. Ezért szokták a GYED után a következő baba előtt kivenni a szabit, mert arra teljes pénz jár, és minél kevesebbet kelljen táppénzen lenni. De ez csak akkor számít (ha jól értelmezem az általam olvasottakat) ha van a szülés előtt 180 napod, mert ha nincs (pl. hosszabb GYESről megy szülni), akkor az alapbéred számít.
De lehet, hogy nem jól tudom, akkor is írtam, hogy mindenki kérdezzen utána szakemberektől, mert annyiféle helyzet lehet, és ők tudják, mi jár és kinek, és ki hogy jár a legjobban.
Mondjuk az baj, hogy még alapszinten sem tudnak sokszor segíteni se a munkáltató, se a védőnő...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Kata szülés előtt nem szűnhet meg a munkaviszony, mert a kismama védett. Max akkor, ha határozott idejű szerződése van.
Itt egész jól le van írva, de ez még a régi feltételrendszer!!


A gyed igénybevételének feltételei

A gyermekgondozási díj igénybevételének alapvető feltétele, hogy ezt a pénzbeli ellátási formát csak az a szülő veheti igénybe, aki a saját háztartásában neveli a gyermekét. További feltétel, hogy a biztosított szülőnek a gyed igénylését - a szülő anya esetében pedig a szülést - megelőző két évben legalább 180 napon át biztosítottnak kellett lennie . Kivételes esetben a nem biztosított szülő is jogosult lehet a gyermekgondozási díjra. Így folyósítható a pénzbeli ellátás annak az anyának is, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultság időtartama alatt szűnt meg.

Ebben az esetben azonban az is feltétel, hogy

* az anya terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága még a biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezzen és
* a szülést megelőző két évben legalább 180 napon keresztül biztosított legyen.

A gyedre való jogosultság elbírálásánál a 180 napi biztosítási időbe be kell számítani:

* a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz és a terhességi gyermekágyi segély folyósításának az idejét,
* a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét .

A jogszabályi feltételek fennállása esetén a szülőnek az ellátás igénylésekor arra figyelemmel kell lennie, hogy amennyiben ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg

* terhességi-gyermekágyi segélyre,
* táppénzre vagy baleseti táppénzre,
* gyermekgondozási támogatásra (gyermekgondozási segély és gyermeknevelési támogatás), illetve
* gyermekgondozási díjra

is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás igénybevétele mellett munkát vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult. A közös háztartásban élő gyermek után a szülők választása szerint csak az egyik szülő jogosult táppénzre, gyermekgondozási díjra.

Arra azonban lehetőség van, hogy a felsorolt ellátások között a biztosított az egyik folyósított ellátás helyett másikat válasszon. Az egyik ellátás folyósítása alatt választott újabb ellátást a választás napjától - a korábbi ellátás megszüntetésével - fogják megállapítani és folyósítani.

Kiknek nem jár gyed?

A gyermekgondozási díj azonban a fenti feltételek fennállása esetén sem jár azoknak, akik:

* bármilyen jogviszonyban díjazás ellenében munkát végeznek (kivéve a szerzői jogi védelem alatt álló alkotásért járó díjazást) vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységet személyesen folytatnak;
* munkavégzés nélkül megkapják teljes keresetüket (ha a keresetüket részben kapja meg, csak az elmaradt kereset után jár gyermekgondozási díj);
* egyéb, a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló, 1993. évi III. törvényben meghatározott rendszeres pénzellátásban (például táppénzben, rokkantsági nyugdíjban, öregségi nyugdíjban) részesülnek;
* azért nem nevelhetik saját háztartásukban a gyermeküket, mert a gyermeket ideiglenes hatállyal elhelyezték, átmeneti vagy tartós nevelésbe vették, valamint harminc napot meghaladó időtartamra bentlakásos szociális intézményben helyezték el;
* a gyermeküket napközbeni ellátást biztosító intézményben (például bölcsödében, családi napköziben) helyezték el, kivéve a rehabilitációs és a habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést;
* előzetes letartóztatásban vannak vagy szabadságvesztés, illetve elzárás büntetésüket töltik.

A gyed összege

A gyermekgondozási díj a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de a maximális összege 2004-ben és 2005-ben is a havi 83 000 forintot nem haladhatja meg. A gyed összegének megállapításánál jövedelemként csak azt az összeget (a továbbiakban: jövedelem) lehet figyelembe venni, amely után a biztosított egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett volt.

Ha a biztosított személy egyidejűleg több jogviszony alapján is jogosult gyermekgondozási díjra, akkor a megállapított díjak összegét egybe kell számítani. Az ellátás azonban ebben az esetben sem haladhatja meg a maximális összeget.

Ha a maximális összegben állapítják meg a gyermekgondozási díjat, akkor azt minden évben január 15-ig felülvizsgálják, és az adott évre vonatkozó költségvetési törvény alapján - az ott meghatározott összeghatár figyelembe vételével - a január 1-jei időpontra visszamenőleg ismételten megállapítják.

A napi átlagkereset kiszámításánál a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért jövedelem napi átlaga vehető alapul. A napi átlagjövedelem számításánál figyelembe kell venni a nem rendszeres jövedelmeket (például a végkielégítést, a prémiumot, a jutalom összegét) is .

Amennyiben a fenti időszakban a biztosított személy nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, úgy a gyermekgondozási díj összegét a jogosultság első napját megelőző 180 napi jövedelem napi átlaga alapján fogják megállapítani. Nem lehet azonban figyelembe venni azt a jövedelmet, amit - nem folyamatos biztosítási idő esetén - a megszakítást megelőzően keresett a szülő.

Azon személyeknél, akik jogosultak ugyan, de a fenti számítással nem állapítható meg a napi átlagkeresetük, az érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részét fogják alapul venni, feltéve, hogy a jövedelmük a minimálbér kétszeresét nem éri el. Ez utóbbi esetben ugyanis a számítás alapja a tényleges jövedelem lesz .

Ha a gyermekgondozási díjat ugyanazon gyermek után és ugyanazon személy számára ismételten megállapítják, úgy a díj azonos lesz a korábban megállapított összeggel, kivéve, ha a maximális összeghatár a költségvetési törvény alapján megváltozott.

A gyed igénylése

A gyermekgondozási díjat írásban - az "Igénybejelentés gyermekgondozási díjhoz" elnevezésű nyomtatványon - kell igényelni, a biztosítás fennállása alatt a foglalkoztatónál.

Az igény bejelentésére szolgáló nyomtatványt két példányban kell kitölteni. Amennyiben a biztosított munkáltatója időközben jogutód nélkül megszűnt, a kérelem az igénylő lakóhelye szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál terjeszthető elő.

Az egyéni vállalkozók - az előírt nyomtatványon - szintén a telephelyük szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál terjeszthetik elő kérelmüket .

A gyed igénylésekor a gyermek születési anyakönyvi kivonatát be kell mutatni az igényelbíráló szervnek, amely az igénylés tényét rögzíti az okirat hátoldalán.

Amennyiben a gyermekgondozási díj igénybevételének napját megelőző két évben az igénylőnek más foglalkoztatónál is fennállt biztosítási jogviszonya, akkor mellékelni kell a kérelemhez:

* a biztosítási idő igazolásához a korábbi foglalkoztató által kiadott "Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról" elnevezésű nyomtatványt; és
* az ellátás alapját képező jövedelem igazolásához a korábbi foglalkoztató által kiadott "Jövedelemigazolás az egészségbiztosítási ellátás megállapításához" elnevezésű nyomtatványt is.

Az igény visszamenőleg legfeljebb hat hónapra érvényesíthető.

vicger
 
 


Lányok, már nagyon profik vagytok a Gyed, stb témában, én csak pillázok, a felét nem értem!!!! :oops:

Lényeg: ha kiveszem a szabijaimat és elmegyek táppénzre, ahhoz a főnöknek semmi köze, ugye?Max, megszívja, mert azt ő fizeti.
Bocs, ha ennyire értetlen voltam, hiába van 2 diplomám, ehhez hülye vagyok :oops:

Nálunk szülésznőt önmagában nem lehet választani, csak ha dokit is fogadsz :wink:

Kép
arvaerika
 
 


Ja és nem csak én vagyok ehhez hülye, a védőnő, de a TÁH vagy mi a túró sem tudott nekem ebben segíteni. Sőt abban sem, hogy a3 gyerek után járó adókedvezményt hogy a legcélszerűbb kivenni :oops:

Kép
arvaerika
 
 


Táppénz alatt megszűnhet a munkaviszony!!!!

Barátnőm járt úgy, hogy volt több éves munkaviszonya (szerződése volt, nem kinevezése). Terhes lett, táppénzre ment, közben lejárt a szerződése, és nem hosszabbították meg neki... a végén csak GYES-t kapott :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.13 19:26-kor.
Vendég
 


Mabe!
Ez tuti? Mert valaki itt pont azt írta, hogy a táppénz is véd, pláne mivel kismami vagyok.

Kép
arvaerika
 
 


http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... leirasjogi

A munkaviszony megszüntetése témakörében speciálisan a női munkavállalókra vonatkozó rendelkezéssel csak a rendes felmondásnál, ott is a felmondási védelem esetében találkozunk. A felmondási védelem azt jelenti, hogy meghatározott esetekben (időtartamokban) a munkáltató nem szüntetheti meg a munkavállalója munkaviszonyát rendes felmondással (más módon, pl. közös megegyezéssel, azonban igen).

Van kiskapu a munkáltatónak :cry: :evil:
Vendég
 


Egy dolog lényeges...
Milyen a munkaszerződésed...

Határozott ideig szól vagy nincs végső időpont....
Vendég
 


Azt tudom hogy ki nem rúghatnak. De mi van ha bezárnak egy intézményt, mint az én esetemben szept 1-jével?! Hiába vagyok terhes ha megszűnik. Még van 90napom passzív táppénzen és kész, és ha csak a 3. hónapban lennék így jártam. A gyednek a feltétele hogy meg legyen a 180 nap, de mivel a keresetet pótolja, így ha már akkor nem vagy biztosítva, amikor járna, akkor sem jár. (legalábbis nekem ezt oepes mondta).

Kép
kata05
 
 


Kinevezett vagyok, azaz határozatlan idejű

Kép
arvaerika
 
 


Nálunk egyelőre nem fenyeget a bezárás réme....

Kép
arvaerika
 
 


Erika, sajnos minket utolért! :( Igaz nekem 2 állásom van, de akkor is szomorú.

Kép
kata05
 
 


Nekem is kinevezésem van... de nálunk voltak leépítések :evil:
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Ma megvolt a 12 hetes uh-nálunk is: Brumika mostani mérés szerint 13+5 méretű, így a szülés időpontja 09.13. ... azt mondta a dokim, hogy ezen már nem változtatunk :)

Méretek:

CRL: 74
BPD:23
FI:10

Nyaki redő: 2,24

Minden rendben van, és még nem tuti, de kislánynak nézték ...

Hálapénz témához: dokinak magánrendelés 10Xresét adtuk, mivel ugye császár volt ... amúgy is ennyit adtam volan, de így meg is dolgozott a pénzért :) ... ez csak vicc volt: maximálisan egyetértek Vicgerrel: ügyelet után hajnal 2kor bejönni, és másnap reggel pihenés nélkül tovább dolgozni, na ez az a plusz, amit azt hiszem, honorálni kell: ő is minden nap lejött hozzánk, és rámnézett, hogy minden okés-e

Szülésznő: a dokihoz képest, annak az összegnek a felét adtam, ő is szabadnapon, értem jött be, és végig velem volt, nagyon hálás vagyok neki, hihetetlenül sokat segített mind fizikailag, mind lelkileg !!! ... amikor jöttünk haza, még egy csokor virággal is felszaladtunk hozzá .... és igen, vannak ott szülésznők, de a realitás a következő volt a mi esetünkben: 2 szülésznő volt műszakban, párhuzamosan, folyamatosan fullosan tele voltak a szülőszobák, és érkeztek az újabb szülők ... az egyik "szolgálatos " őket vette fel, a másik pedig szaladgált azok között, akiknek nem volt fogadott szülésznőjük ... volt kb 6-8 szülőszoba ... rohadt világot élünk, de ha nem lett volna "saját" kb 2 óránként jutott volna hozzánk, vagy még akkor sem ... és mivel őt is ugrasztottuk otthonról, nem volt éppen műszakban, azt gondolom, ezt is meg kell fizetni !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Szülésznő választás
Ha van egy osztályon beosztva 2-3 szülésznő, amikor szülsz, köztük az is, akit te választottál. Akkor az foglalkozik veled, a többi kismama és a kolléganők meg.... :cry: :cry: :cry: :evil: (biztos nem a kedvenc leszel)
Vendég
 


Brumi,gratulálok nektek,és a kislánykához is.Apukám is szept.13 :)

vagyok én is,de gyes,gyed...és ilyenek,ehhez nagyon hülye vagyok.még nem okosodtam ki belőle.nem tudok hozzászólni :oops: :oops: :oops:

Kép
v.andi
 
 


Helló Mindenki!
Én még új vagyok itt,de gondoltam hasznos ha regisztrálok,ahogy visszaolvastam sok hasznosat megtudhatok.:D
Mi a 13. hétben járunk és szerencsére minden rendben.
Van itt valaki Dunaújvárosból?

Lina




Kép[/img]
Vendég
 


Szia Lina! Üdv a szeptemberi kismamik között.

Kép
v.andi
 
 


Kata!

Sajnálom :cry: És akkor mi lesz veled?

Lina!

Üdv! Én nem vagyok túl messze, Fehérvári vagyok!

Bibi!

Gratula :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Szia Lina,üdv köztünk!

Brumi én nem azt mondom,hogy nem jár azért ha éjszaka kel.De letett egy esküt ami nem arról szól,h jó pénzért csinálja,hanem kötelességből,hivatásból.
Ezek szerint ha én reggel 10 este 11-ig dolgozok,és valaki ott ücsörög a colája mellett,akkor legközelebb mondja meg neki,hogy emiatt a számlája 20-30 ezerrel több lesz,mert én holnap is jövök 10-23.ig?
Ha nem akar éjjel kelni,ne vállaljon kismamát!Másrészt meg ha szegény vagyok,havi 150000.-ből élek a férjemmel,akkor miből gyűjtsek össze annyi pénzt amit ő kér.És ha nincs pénzem akkor már lehet fogadott orvosom?Lehet neki az a 80000 ezer már aprópénz,de egy szegényebb családnak majdnem vagy pont egyhavi megélhetés.Én azt mondom, mondja a doki h amennyit gondolok,mert akkor a saját pénztárcámra van bízva a dolog.

sutimano76
 
 


Brumi GRATULA a méretekhez!!!! Kép

Fényképet kapunk??????????????Kérünk!!!!!!!!

sutimano76
 
 


Brumi mit szóltál a lánykához?Bejött vagy inkább fiút szeretetek volna?

sutimano76
 
 


Köszi mindenkinek!:D
Sajnos mára el kell köszönnöm,de holnap leszek.Érdekes dolgokat olvasok,főleg a fogadott orvosokról és a pénzről amiket fizetségként elkérnek.Nagyon durva.
Én is "fogadtam" orvost,de úgy vagyok vele,hogy ha úgy áll hozzám akkor fizetek neki,de attól függetlenül,hogy megkértem még ez a munkája és a kötelessége.Egyébként meg a gyerek akkor is kijön valahogy.Ha az ügyeletes orvos segítségével is...:D
Na ez most elég durván hangzott,de így van.
Egyébként nagyon sokan mondják, hogy nem orvost kell megfogadni,hanem szülésznőt.
Jó éjt mindenkinek!

Kép
Vendég
 


Lina, üdv itt :)

Brumi, gratulaaaaa :lol: :lol: :lol:

Süti, nem kell fizetned a szülésznőért, ha nem fogadod fel. Akkor az lesz aki épp aznap dolgozik. Azt kell elfogadni.

Azzal én is egyetértek, ha elvárjuk azt, hogy éjjel bejöjjön hozzánk a kórházba, akkor igen is honorálni kell a fáradozásait. Akár a doki, akár a szülésznő.

Sajnos a mai világban tényleg hiába fizetünk tb-t, ha el szeretnénk várni bizonyos szolgáltatásokat, azért fizetnünk "kell". Ez nem olyan mint egy üdítő rendelése, ha nem ízlik legközelebb nem megyek oda, végül is a gyermekünk egészsége a tét + a miénk.

Ha meg nem akar az ember lánya fizetni egy fillért sem nekik, akkor az épp dolgozókkal születik meg a gyerkőc.
Vendég
 


Hahó!

Bekéredzkedtem a barátnőmnél a netre...
Tudtam, h nőnek a lukak... :) szóval védvén mindenki oldalát, röviden összefoglalom....

A párom eljött Brazíliából egy capoeira versenyre egy közeli országba, egy hónapra vendégszerepelni, ott teljesen véletlenül megismerkedtünk, és azóta nem ment haza, most voltunk azóta először otthon nála...
Feladott kinn mindent értem, munkát és egy stabil életet, hogy az alapokról újra kezdje itt, pedig nagyon elismert a munkájában, nemzetközileg. Azért szerintem ez nagy szó és az egész igenis romantikus volt és a mai napig teljes lángon tart.

Sütimanó, nem tudom, milyen okot vélsz tudni, annyi volt, hogy úgy érzem, nem feltétlenül tartozik ország világra a magánéletem, valamint kevés pletykásabb kört ismerek, mint a capoeira világa, főleg ilyen kis országban, és egyelőre még nem akarom mindenki orrára kötni, sok az irigyünk, nagyon sok.... és nem lehet tudni, ki vagy kinek a barátnője, kollégája, rokona, stb olvassa ezt a topikot.... ennyi az ok, nem rejtegetett feleség vagy magyar (ex)barátnő vagy hasonlók... vagy mire gondoltál?

floranan
 
 


[quote="sutimano76"]S írta:sutimano76zia Lina,üdv köztünk!

Brumi én nem azt mondom,hogy nem jár azért ha éjszaka kel.De letett egy esküt ami nem arról szól,h jó pénzért csinálja,hanem kötelességből,hivatásból.
Ezek szerint ha én reggel 10 este 11-ig dolgozok,és valaki ott ücsörög a colája mellett,akkor legközelebb mondja meg neki,hogy emiatt a számlája 20-30 ezerrel több lesz,mert én holnap is jövök 10-23.ig?
Ha nem akar éjjel kelni,ne vállaljon kismamát!Másrészt meg ha szegény vagyok,havi 150000.-ből élek a férjemmel,akkor miből gyűjtsek össze annyi pénzt amit ő kér.És ha nincs pénzem akkor már lehet fogadott orvosom?Lehet neki az a 80000 ezer már aprópénz,de egy szegényebb családnak majdnem vagy pont egyhavi megélhetés.Én azt mondom, mondja a doki h amennyit gondolok,mert akkor a saját pénztárcámra van bízva a dolog.


Süti: az én dokim nem (csak) a pénzért csinálja !!! EMBERILEG volt ott a toppon, és hááááááát, ha csak a fizetésükből indulok ki: nincs ember, aki szimplán ennyiért ezt vállalná ... de ez csak az én véleményem ... a dokimnál nincs tarifa egyébként ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="sutimano76"]S írta:sutimano76zia Lina,üdv köztünk!

Brumi én nem azt mondom,hogy nem jár azért ha éjszaka kel.De letett egy esküt ami nem arról szól,h jó pénzért csinálja,hanem kötelességből,hivatásból.
Ezek szerint ha én reggel 10 este 11-ig dolgozok,és valaki ott ücsörög a colája mellett,akkor legközelebb mondja meg neki,hogy emiatt a számlája 20-30 ezerrel több lesz,mert én holnap is jövök 10-23.ig?
Ha nem akar éjjel kelni,ne vállaljon kismamát!Másrészt meg ha szegény vagyok,havi 150000.-ből élek a férjemmel,akkor miből gyűjtsek össze annyi pénzt amit ő kér.És ha nincs pénzem akkor már lehet fogadott orvosom?Lehet neki az a 80000 ezer már aprópénz,de egy szegényebb családnak majdnem vagy pont egyhavi megélhetés.Én azt mondom, mondja a doki h amennyit gondolok,mert akkor a saját pénztárcámra van bízva a dolog.


Süti
Az orvosok munkajaideje tart 8-4-ig. Utána a magánéletüket szeretnék élni :wink:
És ha miattad bemegy, akkor az már külön munka, külön díjazás ellenében... :cry: :wink:
(egy orvostól se lehet elvárni, hogy a nap 24 órájában, az év 365 napján legyen szolgálatban...)
Nekem a vendéglátóipari dolgozókról, kereskedőkről van negatív véleményem... :cry:
Vendég
 


Floranan
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lina
Üdv itt :lol:
Vendég
 


Oké orvos témát hagyjuk,hisz mindenkinek más a véleménye!

sutimano76
 
 


[quote="mabe86"]
írta:
mabe86Nekem a vendéglátóipari dolgozókról, kereskedőkről van negatív véleményem... :cry:


Írd le mi,hátha meg tudom magyarázni,h mi lehetett a háttérben.

sutimano76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?