Új privát üzeneted érkezett!

(((((((((((((Babucim))))))))))) De bepaprikásodtál! Én tudtam, hogy nem akart téged Anika megbántani, csak rosszul fogalmazott. Ágnesnek tök igaza van, még 2-3 hónap, és már nem is lesz téma a szopiügy. Tényleg, akkor min fogunk vitatkozni?

VViki! Ha a tej nem gyengíti az immunrendszerünket, akkor miért nem adhatjuk a csecsemőinknek? (Tök jó, olyan mintha ping-pongoznánk... :wink: ) Egyébként van egy orvos a családban ő magyarázta el nekem ezt a témát elég részletesen. Nagyon meggyőző volt, azért vagyok ilyen határozott ebben a kérdésben.
Mi volt Bencével a terhességed alatt? Én erre nem is emlékszem. Arra emlkészem, hogy volt valaki, aki 2-3 hónappal korábban majdnem megszült, te lettél volna?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Valóban nem akartam Babucit megbántani. :) (((((((((babuci)))))))))))

Na nekem is volt ma tejproblémám, de más jellegű. Már délelőtt fájt a mellem, délután megijedtem és etetés után gyorsan lefejtem, és 180 ml.-t sikerült. :shock: Minden este úgy alszom el, hogy a maradékot lefejem és ezt 2 napja nem csináltam. Lehet ez volt a baj. Most már nem fáj, csak szegény Apor este puha cicit kapott. :) Most aludt el, ez neki elég későn van, mert 1,5 órával hamarabb szokott. Nehezen sikerült neki. Hatszor ringattam álomba és sírt fel az ágyában miután letettem, majd apa besegített, így a 7. alkalommal elaludt.

A kilókkal hogy álltok? Én borzalmasan, hogy szoptatok. Egy hónapja nem álltam mérlegen. Meg próbálok holnaptól kevesebbet enni, remélem nem megy a tej rovására. Mit gondoltok? Ha elég folyadékot iszom és rendesen eszem, de nem sokat, akkor ugye nem lesz baj? Nagyobb az étvágyam, mint a terhesség alatt.

sziasztok,
Anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Jaaajjjj lányok, bocsánat, nem akartam ilyen paprikás lenni :) :) :) De azért így fű alatt bevallom, hogy már nagyon várom azt a 2-3 hónapot, hogy ne legyen téma a tejcsi... :oops: most ez így már nagy stressz nekem, hogy vajon kitart-e még legalább pár hetet... de mit is beszélek! Kitart és kész :)

Viszont másik téma amitől kicsit jobban kivagyok, hogy Hanna nem hajlandó magától kakilni. Próbáltam a szőlőt is amit manó javasolt, már napi 3 szemnél tartottunk, de semmi hatás. Gyakorlatilag 12 napja csak kúppal kakil. 4 naponta kap egy kúpot, de ez szörnyűűűűű, én ezt nem akarom!! ez nem normális, hogy egy gyerek csak rásegítéssel tudjon kakilni!!!
Már mindenre gondoltam, hogy mi lehet, próbálom most a tésztát/kenyeret csökkenteni és pl reggelire is a Jó reggelt szeletet eszem egy csomaggal, hátha az több rost. Mától egyáltalán nem iszom tejet, mert arra is gondoltam, hogy hátha az... szerintetek???? Mi a frászt csináljak vele?
Muszáj volt kúpozni, mert szegény ma éjszaka 3-kor felébredt és annyira keservesen nyüszögött, tudtam, hogy a pocija fáj... úgy sajnáltam... :(

Anita a kilók... :) Hát gyászosan állok velük én is, mivel ugye a tejcsi miatt szóba sem jöhet a kevesebb kaja, vagy hogy kihagyjam a vacsit :? Én 170 cm vagyok és 73 kilóval indultam, 94!-gyel mentem szülni (azért nagyon vizes is voltam :) ) és 83-mal jöttem ki. Most reggel 78,5 voltam, de ez már kb 2 hónapja így áll... szóval a kezdéshez képest még mindig van rajtam 6 kiló, a vágyaimhoz képest meg 13 kiló... :shock: mikor megismerkedtünk a férjemmel (bár akkor 16 éves voltam :) ), akkor 56 kiló voltam. Most 65-tel simán kiegyeznék :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 

 
 

Jajj!! Egyébként köszönöm az öleléseket! :)

Meg ezt muszáj megmutatnom, ez ma készült kb 10 perccel ezelőtt. Beájult a reggeli után :)

Kép

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Eséleym sincs visszaolvasni, majd délután :lol: Mi kínlódunk még mindíg. Nem tudom nem e a foga jön Bertinek. Hol a cumisüveg nem kell neki, hol a szopi :shock: Ezért 3 napja kínonban adtam neki sütőtököt ,meg hipp tápszeres pépet, imádja mindkettőt. Óránként kelta gyerek és üvöltött ha cumisüveget adatm neki, így jutottunk ide :lol:

Vitát látom, de most belemenni nincs időm, mindne topik keresztülmegy rajta ahol eddig jártam :lol: Akinek könnyenmegy vagy nehezen de mégiscsak megy a szopi, az sosem hiszi el hogy van akinek nem megy, ez örök téma, kár komolyan venni. Higyjük el hogy mindenki a legjobbat próbálja adni a babaájának, mások a korlátaink 8)

Tusimi!

Én úgy tudom a 3 legnagyobb allergén a tej, a tojás és a szója. Szóval van aki a szójára allergiás. Ezért nem adják autómatikusan azt.

A lényom meg tök érzékeny bőrű egyébként, írtam is, ő nem bírta a nem HA tápszert 1 éves kora alatt, ezért tök későn kezdett el tejet kapni. 3 éves koráig tápszert ivott reggel este, csak utána kezdett kakaót pl. Berti meg most simán bírja a Hipp pépet amiben nem HA tápszer van, és amúgy sem érzékeny bőrű. Emmát allandóan olajoznom kellett fürdetés előtt, Berti még sosem látott babaolajat.

Én egyébként nem vagyok benne biztos hogy 20 év múlva nem találják ki amiről itt valaki írt hogy épp azért sok az allergiás mert nem találkozott időben a tejjel, a fene se tudja, de csak azt tehetjük hogy követjük a mai ajánlásokat. Ez olyna mint a vaj-margarin, amikro gyerek voltam állították jobb a margarin, most kampányolnak ellene mert a vaj természetes.

Babuci!

Ne vedd a szívedre :wink: Senki nem akar bántani, csak másnál másképp alakul és ő meg a te helyzeted nem tudja átélni. nekem sem lesz több tejem hiába fejek ezerrel meg szoptatok amikor csak hajlandó. Lesz még ám egy csomó ilyen típus téma amiben nagy vélemény különbségek szoktak lenni :wink:
És én is 6 hétig gond nélkül szoptattam, dőlt a tej belőlem, csak közben a baba igénye nő, a tejcsi mennyisége meg kevésbé.

Öreganyáink nem biztos hogy tovább szoptattak csak nem volt ez ekkora téma hogy ki meddig. hanem volt anyatej jött a feles tej vagy falun a kecske tej (ez állítólag jobban hasonlít az emberéhez).

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Allergiás téma: Tusimi szerintem nincs igazad én Vikivel értek egyet, mostanában egyre több kisgyereknek van vmilyen allergiája, asztmája, függetlenül attól, hogy meddig szoptatták. És a nagy illetve a dédszüleink körében nem azért volt nagy a halandóság, mert kevés ideig szoptatták volna őket, hanem egy csomó betegségre, még nem tudták a gyógymódot.(pl:torokgyík...)

Babuci: Hidd el én átérzem a dolgokat sajnos :lol:

képek: A két kiscsajos kép nagyon jó(egyik Babuciéké, a másikat elfelejtettem, hogy kié, ahol teszi a szépet a lányzó a fiúnak, az is nagyon édiiiiii :lol: )

Kilók: Pont ma reggel akadtam ki, a fiam nem, de én híztam 1, 5
kg-t :twisted: Tornázni illetve kevesebbet enni nem merek, nehogy a tej rovására menjen.

hétvége: Szombaton tiszta nyűg volt a betyár(szerintem az idő miatt), tegnap viszont kinn voltunk anyóséknál és nagyon jól érezte magát Ő is(meg mi is :lol: )Hát igen, azért gyerekkel, jobb egy kertesház.

Tanulás: Én nem tudnék most tanulni, abba is hagytam most a sulit.
Na megyek, mert már hallom a hangját :lol:

Kép
mona1978
 
 


visszanéztem az Ágizsuzsi lánya a másik :lol:

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok!

Manó, jókat írtál, ez a szopi téma tényleg lezárhatatlan, mert úgysem tudjuk egymást meggyőzni, másrészről meg tényleg nincs is értelme egymást győzködni. De nem is innen indult a dolog, hogy bárki meg akarta volna győzni a többieket az igazáról, hanem hogy mindenki próbált jó tanácsot adni a saját tudása alapján a többieknek.

(Megjegyzem, az én álláspontom nem változott semmit a vita során, bár érdekesek voltak a hozzászólások, és sok igazság volt a többiek által írtakban is. Pontosabban: nem tudhatjuk, hogy kinek van igaza.)

Kilók: hát én annyi vagyok, amennyivel kijöttem a kórházból. A terhesség alatt felszedett kilóim tehát még rajtam vannak. (Kb. 6 kg plussz.) A pasim néha szóvá teszi a combjaimat, aztán megpróbálja szegény meggyőzni magát, hogy végülis annyira azért még nem is szörnyű ahogy kinézek, ahhoz képest, hogy nemrég szültem. Sportolni nem merek, pedig már rettentően hiányzik, nem csak a kilók, de úgy általában a közérzetem miatt. Olyan sóvárogva nézem sétáltatás közben a kerékpárosokat! A kerékpározás is, és a torna is nagyon hiányzik.

A csecsemőkre azt mondják, hogy egy réteggel több ruha kell rájuk, mint magunkra. Ez mennyi idős korig követendő gyakorlat? Igazából az a problémám, hogy megjött a jóidő, és meddig hordjam le a gyereket a téli anorákjában? Meg mondjuk azt sem tudom, mit adjak rá, ha ez már túl sok lenne.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok!

Megint nincs időm túl sok, Berti épp addig aludt amíg Emma itthon volt, Emma meg érzi a jóidőt és be sem jött az udvarról. Most elment anyukámmal tornára.

Ági!

Én egy vékonyabb overált adok rá, vannak direkt ilyen őszi tavaszi kezes lábasok. Vagy pl tegnap az mosásban volt akkor termo kardigán, termo kertész gatya+vékonyabb takaró volt rajta. épp most vettem neki tavaszi sapit is. Iszonyú édes :D

Anyukámmal volt ma is 10-kb 1/2 2-ig mert vinni akartam magammal vásárolni (hétvégén szülinapra megyünk megint), de anyukám nem engedte...ááá, vigyázok inkább rá :lol: Lényeg a lényeg lefejtem tejet, 110 ml -t, 10-kor, 8-kor szopizott elötte, na ezt be is húzta még ki sem tettem a lábam. Aludt, mondta anyukám mikor ébredt levegőztek, aztán csinált neki tápit, de megint fúj, fúj volt, köpte ki. na jött a jól bevált sütőtök, amiből fél üveggel jóízűen benyámogott anyukám elmesélése szerint...hát van amikor a baba dönt.

Megyek, mert letelepítettem a fiatalürat a földre polifómra játszani, hátha forogna már, úgy tűnik megunta.

Kilókra csak egy szavam van, szörnyű:( Hozzá a mázsás mellek amikből mégsem jön elég tej :shock: Hát nem vagyok magamnak a kedvence jelenleg, de hát ez van.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Babuci!

Hát sajnálom hogy nem oldódik meg ez a kaki téma:( Tudom milyen idegesítő. Tápcsere? Esetleg. Nem tudom mondjuk igazából. Nálunk sütőtökkel együtt is okés a kaki szerencsére.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hali!

Na nem sok időm maradt, gyors végig olvastam.... csak néhány okosság, hátha okés a dolog...
Babuci!!!! azt olvastam az egyik anyucinak is szorulásos volt a bébikéje, és semmi nem használt, aztán vettek rezgő pihiszéket, és azóta megoldódott a dolog :lol: :lol: :lol: miénk is rezeg de eddig nemigazán használtam, de most rákapcsoltam ahogy haza értünk anyukáméktól! :) Mától intenzíven rezegünk,aztán majd beszámolok az eredményről :wink:
Húúúúú és mennyire de mennnnyire igaz, ha pihen az ember akkor több a tej, na én ezt nem is hittem volna, de mivel a saját bőrömön(cickóimon :lol: ) tapasztaltam, hát majd szétdurrantam, a csodás két pihi nap után anyuciéknál. NÁlunk is az a helyzet, hogy már megint 2* kellt Bazsi, és úgy evett éjjel 1kor és 4 kor mint aki soha nem evett, ja és 5-6 között kel. :( :( :( na szóval ma este már éreztem hogy durranok, és lehet emiatt végre 8,5 óta aludt:-))) na persze én nem, mert későn feküdtünk, de tényleg van benne valami. Mostanság mindíg olyan lapi volt, dehát ugye úgy voltam vele, hogy van, és elég, de nem. Akkor jöttem rá amikor ráraktam a másikra, és mohón kezdett enni. Mert ugye ő 4 percet eszik, és utánna rángatta. Aztán amikor levettem ő elhallgatott. De szegénykém még éhes lehetett, de nem szólt:-((( én meg gondoltam hogy naná hogy van. Volt is, csak aztmár nem szereti enni... na jóleldillemmáztam, ,,,,, szóval van ilyen hogy csappan a tejcike:-)) Szopi ügyben az én álláspontomat szerintem már tökéletesen, és teljesen ismeritek:-)))
tej,,, ki tudja.... amikor az orvosok is mást mondanak :wink: Mindenesetre Bari is tápot iszik még, tejet párszor kapott, amikor éppen elfogyott a tápi. Szerintem is szászor károsabb az embernek a mai környezet, és a rengeteg EEEEEEE-s kaja.. amit persze én is tömök magamba... Barninak sokáig csak bio dolgokat adtam, és jajj, de megnéztem mit eszik. Na de egy idő után rájön az ember, hogyha mindenből csak a legjobbat akarja, akkor ahhoz nem elég a havi kereset:-((( sajnos!!!!!!
kekcsketejről én is ezt hallottam Manó, sőt anyum ezen nőtt fel :lol: mi meg tápszeren, meg tehéntejen....
Manó, lássuk azt a sapit!!!

Tusi, ügyi Zitus! Balázs is péntek óta elképesztő dologokat művel. És olyan jó megint átélni ezeket az édi dolgokat:-)

Na megyek hív a csöppöm.

Mona, mi ujság van Miluval??? mit mondott a doki???

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Tusi :én úgy tudom, hogy a tejben lévő laktózt nehezen tudják megemészteni a picik, nem elég fejlett hozzá a pocijuk még ebben a korban. A tejallergia is emiatt van, valami enzimhiány asszem.
Nekem volt problémás terhességem, igen. Először a 19. héten, aztán pedig a 27. héten indult meg a szülés, az első még vetélés lett volna , a második pedig koraszülés, kb 0 % életbenmaradási eséllyel. Szerencsére megállították. Nem derült ki, hogy mitől lehetett. Aztán a 32. héten pedig terhességi cukorbetegséget állapítottak meg.

Babuci: Bendő sem kakil magától, de ő kúptól sem... Semmilyen trükk nem jött be. Én nem aggódom rajta, hozzátáplálás után megoldódik állítólag. Teljesen egészséges, úgyhogy ez van. Hőmérővel sikerül nekünk, de csak úgy ha hosszú percekig bent tartjuk a fenekében. Viszont rengeteget fel is dolgoz, 5 nap után kijött valami, de nem túl sok.
9 nap után azért volt benne a múltkor... :D Szerencsére őt nem zavarja , nem fáj a pocija.

Kilók: 5 kg plusz volt rajtam idáig, most a héten lement még egy-kettő. :D De fogalmam sincs mitől, kevesebb édességet kívánok mostanában, talán az.

Kép
vargaviki
 
 


Ruha-kérdés: Bencének múlt héten már nagyon melege volt az overállban, bele is izzadt, pedig csak vékony rugi + body volt rajta alatta. Úgyhogy ma már egy termószerű rugdalózót adtam rá felülre a rugi fölé és úgy raktam a mózesbe. Mózesnek van egy "teteje" is, ami tök meleg, és így elég volt neki. Nem fázott egyáltalán. Ha lehűl megint az idő, akkor visszajön az overáll. Sapiból is egyel vékonyabbat adok már rá egy hete.

Kép
vargaviki
 
 


Ja és a Váci úti Tescoban nagyon édes rucik vannak! Gondolom a nagyobb Tescokban vannak , mert a pólus centerbeliben nincsenek :(

Kép
vargaviki
 
 


sziasztok!!!

20 fok volt, 30-ban már ugye strandol az ember...mi adtunk rá egy harisnyát, egy egyberészes gatyót, egy rövidujjú body, meg egy fölső egy kiskabát, egy kiscipócske és egy vékony sapi..és egy nagyon vékony pléd...de csak a lábára..és egyáltalán nem fázott...ugyanis a picikém ha fázik, azonnal tüsszent :) ezt apucitól örökölte!!!

mi csak tápisok vagyunk, egy hónapig szopizott csak, tejcim volt bőven, nem is ez volt a baj, de ezt egyszer már leírtam.és hiába csak tápis, egészséges, kiegyensúlyozott, boldog baba és még náthája sem volt...ellenben csak anyatejes táplálásnál gennyes kötőhártya gyulladása volt...szóvan én nem tudom, szerintem a természet úgyis megoldja a dolgokat, nem kell ezen annyit aggódni, mármint a tej dolgon..nyilván a sok para, hogy van-e elég tejetek nem tesz jót, úgyhogy van, van, nincs, nincs, nem lehet mit tenni szerintem...

mi klasszul vagyunk továbra is, vasárnap voltunk babuszin, 31 fokos volt a ví..ez nagyoooooooooooon hideg...de nem sírt, annnyira élvezte, hogy jaaaaaaaaaj, ennivaló volt..meg ugye ő rajtunk kívűl nem látott még nagyon más embert- na jó egyszer a hugimat- babát meg főleg nem - kivéve a cimboráját, vagyis a tükörképét :) - úgyhogy nagyon tetszett neki a sok baba!!!!

egyik nap meg itt voltak a barátaink és na akkor majd megszakadt a szívem, annyira élvezte hogy őt ennyire dédesgetik, duruzsolnak neki, vagy negyed órán keresztül volt kacagógörcse, az az igazi hangos....nagyon fáj így látnom, mert neki erre lenne igénye, de nem tudok mit csinál, a nagypapa, dédnagymama nem kíváncsi rá(nk)..anyukám meg meghalt tavalyelőtt sajnos...ezt a ridegséget egyszerűen nem bírom elviselni, nagyon fáj..de próbálok túllenni rajta, majd mi megadunk neki minden szeretetet...


ma megyünk siófokra pihenni, két éjszakára, van gyeekmedence, minden..nagyon kíváncsi vagyok, szorítsatok!!!!!!!! lassna szedelődzködök is!!

tusimi
a kukac téma durva, azóta mindent ötször megnézek, nehogy én is falatozzak véletlenül egy jó kis kukacot...:) jaaaaaaaaaaaaj

a kislányodhoz meg gratula, elkezdődött ez a fogós dolog, klassz, ügyes lányka...

a bonita már mindig fog valamit, ha épp nincs a keze ügyében játék, akkor a ruháját, plédet stb..

manó
nem értem mi van a babával, most az a baj, hogy nem lakik jól, vagy mi a baj? lehet hogy már igényli a hozzátáplálást, "szilárdabb" kajót?

na megyek, legyetek jók és sétáljatok sokat ebben a fantazstikus jó időben!!!!!!

edit

Kép
dyt
 
 


ja és bocs, egy csomót félrepötyögtem, de sietek...remélem azért olvasható

Kép
dyt
 
 


Dyt!

Ezek az élet igazságtalanságai sajnos :cry: Néha én is elszomorodom, anyósom miatt aki 2 éve halt meg 51 évesen, pedig úgy várta hogy Emma nagyobb legyne és nyarlhasson nála, de nem adatott meg. Meg ha lemegyünk, tudom semmire nem lenne gondom, elbabázna egész nap, Emmával is így volt mikor kicsi volt és levittük. De muszáj a pozitív gondoltaokkal foglalkozni.

Hogy mi van a babaámmal én sem értem, az anyatej kevés neki, de sztájkol a tápszerrel, nem eszi meg. Elég kiborító, mert neki még arra lenne főleg szüksége. Este 120 ml-t sikerült nagy nehezen megetetnek vele 9-kor, így aludt 2-ig, akkor szopizott. Délután már szinte egyáltalán nincs tejem, szopik szerintem 30-40 ml-eket azzal kihúzza de estére nagyon éhes, nem bír aludni mert fél óránként ébred mégis köpi ki a tápot.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lányok, mi van ma?! Zitu egész nap nem alszik. És, ha nem ülök mellette és nem fogom a kezét, bőg de teli torokból. Nálatok minden oké? Tegnap ennek pont az ellenkezője volt, egész nap összesen nem sírt két percet, helyette egyfolytában gargalizált, de ma... Igazi kis ördögfióka. :twisted: Most idefektettem az íróasztalra, ez most jó neki nézi ahogy gépelek...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Erának, bár nem igazán sikerült jót. a vége keki zöld és két csomóban végződik Kép Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Nagyon jok a kepek!

Mano
gyonyoru szemei vannak Bertinek.
Teszek fel en is nehay kepet.

Seta
Szuper ido van. Mi is 4 orat setaltunk ma. Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Tusi!

Akkor megnyugodtam, hogy nem az én gyerekem romlott el :) Hanna sem alszik csak 10-30 perceket, pedig ő napközben szokott 3-4 órát aludni 1x egyhuzamban, ugyhogy most már egy kicsit én is kész vagyok, mert egész nap ölben szeretne lenni. Most apa átvette, de ahogy hallom már megint nyüglődés van...

Enni sem akar nagyon, pedig ma lefejtem tejcsit és azzal is csak nyammogott most este...

Elvileg jön a hidegfront. Sztem tuti ezt érzik. Legalábbis remélem :)

De tényleg mi ez a csönd lányok?

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Nagyon jók a képek, Bertinek gyönyörű szeme van :) Az egész gyerek olyan mint a herceg aki fehér lovon jön :)

Márknak meg Zsófinak egy merő kedvesség van az arcán, nagyon édes gyerekek! :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Hali!

Manó, köszi a fotót:-))Nagyon menő a kisrác!!!:-) sapi mániás vagyok:-))) nem tudok ellen állni, ha ilyen vagány kis sapikat találok a boltban... ennek api kevésbé örül. :wink: És az a kék szem!!!! Nagy szívtipró lesz Berti ezekkel a gyönyörű szemekkel.
Ja, lehet a többieknél is foront van. Balázs sem sokat aludt, pedig ma voltunk uszni is, és merültünk is! :lol: Mintha misem történt volna. Na ezen nem is csodálkozom, mert együtt fürdünk hármasban, és Barni folyamatosan locsolja öcsi fejét :wink:
Nálunk Barni van megkergülve, úgy csütörtök óta. Holnap elmegy a dédi, és remélem visszanormálisodik a gyerekem, mert kész kis örög lett
:?
Babuci, Balázs sem sokat evett, délután állatorvosnál voltam és a Dédi 2* 50ml etetett meg vele.
Nagyon cukik a képek! Meli, nagyon édesek a lurkóid!!! Szeretem a tesós fotókat, én is teszek fel :-)

Na megyek, elviszem aludni a kis hétördögöm :twisted:

Kép pancsiznak a srácok Kép Mamival

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép Papi kutyijával Kép zizibarni

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Most nincsen időm írni, de két képet én is felrakok.
Era nagyon jó az együttfürdős kép. :)


Kép


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

No hol vagytok? Mi történt, hogy ma senki nem írt?

Én ma Aporral együtt fürödtem, hogy felkészüljünk a jövő heti babaúszó táborba. A héten már végig vele fogok fürdeni.

Valamelyik nap megint kevés tejem volt. Én nem értem, van amikor annyira feszül, hogy lefagyasztok 2dl-t, mert muszáj fejni, máskor meg Apor tekereg rajta nyugtalanul. Mindenesetre most elővettem a fagyasztóból neki egy doboz tejet. Végül mégsem itta meg, mert húztam picit az időt, majd újra mellre raktam, és akkor már rendben volt minden.

Era!
Tehetnél még fel babaúszós képet! :) Nagyon tetszett a legutóbbi és az együttfürdős is.

Még írhatnátok kiló és magasság adatokat! Ja, és a születésit is, kíváncsi vagyok. van már 7 kilós baba közöttünk?

sziasztok,
Anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anita: Bencét tegnap mérték a rendelőben: 6340 g volt , 3720-al született és 57 cm-el. Most a rendelőben 64 cm-nek mérték, én ezt kicsit kevesellem, már 68as rucikat hord és 1 hónapja volt 62 cm. Létezik, hogy csak ennyit nőtt volna? Sajnos itthon eltűnt a mérőszalagom, úgyhogy nem tudom megmérni.

Hallottátok a híradóban a rota-járványt? Vagy járvány egyáltalán már?
Ja és pont tegnap döntöttem el, hogy beadatom az oltást, erre ma meg hallottam a járványt... Remélem nem lesz késő.

Kép
vargaviki
 
 


Hali!

Na igen, Api is így állított be, hogy "ugye a rotás cuccot adattam be Bazsinak" :lol: Bari volt párszor fostos ugyhogy én nem bánnám ha ez elkerüle minket, ugyhogy inkább bedattam, persze még egy hátra van belőle.
Ma tényleg mindenki eltűnt :roll: sokat nem kellet olvasnom.

Anika köszi, majd teszek akkor még fel, igaz csak az első alkalomról van. Apor is nagyon édi, olyan nagy baba. Van ott tejcsi szerintem rendesen :lol:
Én nem tom mennyi most, mert kedden alig kaptam szívrohamot, elmentem tanácsadásra szurira, erre pont elmaradt. A guta üt meg ilyenkor :twisted: Anyunál mértem én 66cm-nek. A 68 rugik éppen jók.

Barnikámmal nem tom, talán csoda történt!!!! tegnap este, és ma délután egyedül ment el aludni!!!!! :lol: :lol: El sem hiszem, hogy nem kellett oda feküdnöm. Este még emileztem, apival játszott, felpattant, közölte "jó éjt" és elment aludni. Apjával csak kamilláztunk, hogy ez nem a mi fiunk. Most viszont mire vissza értem a kutyáktól együtt beájultak. Fényképeztem a blökiket, és egyet muszáj feltennem, annyira, de annyira arikák:-)
Balázsomat egy éjszakára pénteken le akartam passzolni anyukámnak, de nem meri vállalni :cry: :cry: pedig alszik 8től reggel 4 ig.:-( 1* kéne megetetnie, hajnalba ha éppen nem érnék vissza. Sőt a lefektetést is megcsinálnám:-( Pedig annyira mennék az új családtagunkért apával :evil:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép blökicsapat

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép Kép Kép

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Már jó régen nem jelentkeztem. Egy pár napja van végre netünk, így mostantól sűrűbben fogok jönni. :wink:

Nagyon rohan az idő, az én kis Lizim pont ma 4 hónapos, ennek örömére (persze csak véletlenül :) ) ma összehoztam egy kisebb talit a városban, 2 vele egyidős babával (egy kisfiúval, és egy másik kislánnyal) + mamáikkal sétáltunk, még a terhestornáról ismerem őket. Nagyon szép idő volt, persze a gyerkőcök mit sem foglalkoztak egymással, mindhárman aludtak, de mi legalább meg tudtuk konzultálni az aktuális minket foglalkoztató kérdéseket. Természetesen a rotavírus, a babaúszás, meg a fogzás került szóba. :)

Egyébként minden ok velünk. A kislányom szerencsére szépen szopik, eddig még nem kellett semmivel pótolni, a természet kárpótolt a császár után. (Barnusanyus, ugye így utólag nem is olyan vészes a császár, csak ahogy kivettem a leírásodból, az elsőnél kicsit hanyagok voltak. Persze én is nagyon vágyok arra, hogy természetes úton szüljem a következőt, szorítottam neked is, de a sors majd eldönti, hogy mi lesz, most előre nem aggódom ezen, de azt tudom, hogy hamarosan szeretnénk kistestvért.)

Amit viszont kicsit soknak találok mostanában, az az ujjszopás, mostmár olyan szinten műveli a gyerekem, hogy szinte csak a legmélyebb álmában esik ki a keze a szájából. Bár most már párosul a fogzással is, ilyenkor az ujjait rágcsálja, de a lényeg ugyanaz, egész nap a szájában van a keze. Éhesnek tuti nem éhes, mert ha tovább etetem, akkor sokat bukik, meg szépen is fejlődik, kiegyensúlyozott, mosolygós baba. Na, mindegy, hátha kinövi ezt. A férjem szerint én fújom fel, de ahogy befejezi a szopit, a nyagyujja már tuti a szájában van, egyész jól megtanult így büfizni. :wink:

Még egy csomó mindenhez akarok hozzászólni, de holnap megpróbálom összeszedni magam, ma már késő van. Meg friss fotót is teszek fel majd. Apropo. Nagyon cukik a babák, az ikres nagyon tetszett, Meli gyerekei is nagyon tüneményesek, Bertike pedig tényleg egy kis herceg. Na, jóéjt!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Vargaviki, Barnusanyus, én nem néztem a tv-t. Hol van rota vírus járvány az országban? Budapestet mennyire érinti? Merthogy én nem terveztem (anyagi okokból) védőoltást, de nagy kockázatnak természetesen én sem szeretném kitenni a gyerekemet.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Viki! Gratulálok Bence súlyához, és ahhoz, hogy ma 3 hónapos!!! :D Érdekes, hogy eddig te beszéltél a rota ellen én mellette, most meg fordítva. A védőnőnk azt mondta, hogy a rota oltóanyag 3 féle rotára jó, a másik 47re nem. Most mi legyen...Ma egy séta? Hívlak.
Ági! Itt Pesten van a Rota.

Kép
nyafi
 
 


Én úgy emlékszem, hogy Kiskunfélegyházán mondta a híradó a vírust. De lehet lemaradtam azóta valamiről...
Vendég
 


Sziasztok!

Szegény Hannám egy merő köhögés és szörcsögés :( Hogy hol szedte össze... annyira sajnálom szegényt, de mindamellett egy tündéri személyiség, mert most is mosolyog és jókedvű :)

Rota. Én még mindig nem tudom. Láttátok ma a TV2-n a dokit? Bense Tamás. Na ő a mi dokink. 1-2 hete beszélgettünk róla, hogy mi legyen a rotával és ő mondta, hogy az ő praxisában eddig csak romák voltak (talán emlékeztek, ezt írtam is), ugyhogy erre most nem csapunk le. Erre most felütötte a fejét a vírus... tegnap voltunk nála, de akkor elfelejtettem megkérdezni, de sztem ma felhívom, hogy és most mit gondol? Azért tényleg nem egy zsebbarát oltás, de ha azt mondja, hogy adassuk mégis be, akkor beadatom...

Anita! Tegnap mi 5570 g-osak voltunk. Bár ez esti mérés és 1 órával előtte kajált. Ma reggel éhgyomorra 5420 g volt. 3230 g-mal született és 57 cm-rel (bár ezt már kifejtettem, hogy sztem ez hülyeség, mert az 56-os rucik is egy kicsit nagyok voltak, szóval a kórházban sztem is a lábujjig mérték....) Most nem tudom hány centi, majd ma lemérem.

Banyus!
Nagyon jók a képek!!! :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Volt szó róla, hogy ki hogyan viszi ki a manót sétálni, milyen ruhában. Most már én is egy vékonyabb sapit adok rá meg egy levegőztető ruhát, mert a babakocsi mózeskosara nálunk is bélelt. És még így is néha beizzad... teszek fel képet.

Múltkor mentük Auchanba vásárolni és kenguruban ebben a ruhában volt velem és egy 3 év körüli kislány elkezdett kiabálni úgy megörült, hogy "anyaaaa majjjjaaacka, majacka" :lol: :lol: :lol: Biztos azt hitte a micimackóból megszökött :)

Kép

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Rota: Nem akarok senkit elkeseríteni, de az idei rota járvány miatt már nem érdemes beoltatni, épp tegnap néztem utána, a második oltás után két héttel véd, tehát kb ápriliban lennének védettek. Addigra lecseng a járvány. Perzse van minden évben járvány, megérzésem hog ymost amiatt került a hiradóba mert kevés az ágyszám a László kórházban :oops: nem kifejezetten a járvány miatt.

Egyébként akit mutattak "C" nőt hogy a gyerekének 6 napja hasmenése van és "valószínű" hogy rotás, közben a gyerek meg ott vigyorgott, na azon nagyon mérges lettem, egy újabb gyerek akit beküldtek rota járvány kellős közepén a László kórházbam ha eddig nem volt rotás most majd az lesz. Mi is épp így jártunk anno. Ha az a gyerek rotás volt én megeszem a kalapom. A rota mindíg nagyon magas lázzal jár, vízszerű hasmenéssel, hányással.

Millió hányós, fosós vírus, baci van, nem mind rota.

Ennek ellenére jó dolog hogy a rota ellen van oltás és akit nem vég földhöz nagyon anyagilag az adassa be, sajnos én is anyagi okok miatt nem adattam be, basszus 2x 18 ezer Ft. :cry: Még most is gondolkozom mert még épp megkaphatná Berti, de ciki vagy sem nincs ennyi pénzünk rá. A Dévény torna, Emmának az alapozó terápia, úszás, bbaromi sok pénzt elvisz és ugye ezek is olyna dolgok amik kellenek az egészségük érdekében. lassan csak milliomosok szüljenek gyereket:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Babuci!

Nagyon kiváncsi vagyok mit mond a dokid, én nem hiszem hogy megváltoztatja a véleményét egyébként, minden éveben van Rota járvány, ő ezt valószínűleg pontosan tudja.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és gyógyulást neketek, bárhol össze lehet szedni sajnos, én is tiszta takony vagyok:( A rotát meg nem úgy értettem hogy tudja a doki hogy van járvány mégsem akarja beadni az oltást, hanem hogy tudja hogy nem olyan mérvű a járvány, valószínű van egy kis össznépi hisztikeltés is a dologban. Barátnőmre is épp tegnap ijeszett rá a dokija hogy adassa be azonnal a picijének mert ha rotás lesz 4 nap intenzív osztály...hát ez sík hülyeség, sima fertőző gyerek osztály, persze az is szörnyű, de miért nem lehet tényszerűen véelmyényt mondani. Meg elmondani azt is hogy az idei ellen már semmiképpen nem védett a kicsi.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap a kórházban, egy 30 perces sor után, hogy regisztráljuk magunkat, kiderült, hogy nekünk nem kell itt, hanem a másik épületben sorba állni :twisted:
A doki azt mondta, ogy 99%, hogy sérve van :( , de a 100% kedvéért jövőhéten újra megnézni. Amúgy 3 hét múlva műtik :cry: :cry: De a jövőhéten mindent elmond majd pontosan.

A jövő héten csupán 3 délelőtt kell rohangálni, védőnő, sebészet és kontroll a gasztroenterológiára.

A képek nagyon jók(a kutyás is) :lol: :lol: !!

Manó : Bertinek kék szeme lesz?
Milunak lehet, hogy zöld, azt imádnám :lol: :lol:

Rota: Tegnap elbizonytalanodtam , hogy lehet mégis beadatom, pedig eddig nem tartottam fontosnak, erre pont tegnap megnéztem a híradót(először a héten) erre ezt hallom. Lehet ez egy jel volt.

Babuci: A Hannát, meg a Milánt, ha összezárnák együtt nem érnék el a 11 kg-t :lol: Szép kis nem evős díszpéldányaink vannak. :lol:

Kép
mona1978
 
 


Anita!

Ami minket illet 6610 gr és 64 cm, szóval 7 kiló még messze. Voltunk szülinapi bulin hétvégén és volt ott egy 7 hetes cukika baba és ő is 6,5 kiló volt mint Berti :lol:

Babuci!

Malacka :lol: Ez nagyon jóóóó.

Era!

Tündériek a kis kutyikák is. Az új családtagon gondolkoztam, de aztán rájöttem új kutya lehet :D

Drienn!

Jó hogy most már újra tudsz jönni:)

Mona!

Remélem hamar túl lesztek ezen a sérv dolgon, várakozni a legrosszabb.

Nem tudom milyen szeme lesz, most kék az biztos és egyenlőre nem is változik neki. De majd ha 1 évesen is ilyen akkor talán...Most elég feltűnő kék neki mondjuk, bárhová megyünk, csak ránéznek és senki sem hagyja szó nélkül, de épp ezért nem tudom milyen lesz neki, mert nem az a szokványos világoskék a szeme, hanem olyan nagyon kék és körbe sötétkék karimája van...kizártnak tartom hogy ilyen marad nagykorára, akkor ő lenne a csillagszemű juhász :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Era!

Nagyon jok a kepek, milyen lazan tartja Barni a kis tesot :D , ennivaloan cukik a kis kutyulik.

Mark is egy igazi kis vizilovacska, amint a kepen is latszik Kép [img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1204210465.2527
.jpg[/img]

Kép
Kép
meli78
 
 


Zsofi is eljatsza a kisbabat, igy a talban furodve Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Furdes utan Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Sziasztok!!!

Megjöttünk Siófokról!!! Nagyon klassz volt, a Bonitám olyan volt ismét, mint egy tündér, evett, játszott, aludt...pont mint itthon!!! Nagyon-nagyon érdekelte minden, még fürödtünk is...mármint medencében!!! Klassz volt, csak kár, hogy haza kellett jönni, itthon minden gond a régi, a családdal...tökre elegem van már...készen vagyok teljesen

:roll:

Minden baba ennivalóan gyönyörű!!! Kép

Kép
dyt
 
 


Mi ma votunk a 3 hónapos oltáson, így most elég nyügi Zizim, bár most épp elmélyülten játszik az állványos lógós-csörgős játékával. Olyan kis ügyes, egyre ügyesebben fogja meg a tárgyakat, bár néha elfelejti szétnyitni az ujjait.
A védőnő szerint 5500g és 62cm (én tegnap este kaja előtt 5430g-nak mértem), egy hónap alatt szűk 800grammot hízott és 5 centit nőt. AZt mondta a doki, hogy szép formás baba, jó kis combokkal. Ennek örülök, mert pár napja nálunk járt egy lány, akivel egy kórteremben voltunk, egy napon szültünk, és az ő kisfia majdnem másfél kilóval több, mint Zitu, hosszra mondjuk nem volt sokkal a több. A lényeg, hogy egymás mellé fektettük őket, és az én kis lánykám olyan kis soványka volt mellette... De a doki szerint nem sovány, gondolom ő ilyen vékonyabb alkat. Sajnos, pont nem volt otthon a fényképezőgép, de legközelebb lefotózom őket.
A doki szerint sokat javult az ekcémája, és szerinte tuti, hogy tejfehérje allergia..hát nem tudom. Előtte sem volt nagyon csúnya a bőre, most a krém hatására javult, de nem múlt el, úgyhogy szerintem nem biztos (legalábbis reménykedem, hogy nem tejallergia). A ruháit még nem mostam ki az általa javasolt caola mosószappannal, majd mostanság kerül sor rá, kiváncsi vagyok, hogy akkor milyen lesz a bőre. Egyébként úgy gondolom a doki picit túlreagálja azt a kérdést, sok babának van kis ekcémája.

Rota. Manónak adok igazat, szerintem is azért kapták föl most ennyire a témát, mert a Lászlóban a pincéből hozták föl az ágyakat, és ezeket nem finanszírozza az oep... Amúgy nem hiszem, hogy most a mi picinyeink el tudák kapni bárhonnan is (kivéve, akinek van nagyobb tesója, aki bölcsi-ovis), ez is inkább közösségben terjed, mi pedig ugye még nem nagyon hordjuk oda a csemetéinket. Én nem tudom, hogy beadatom -e majd, nálam továbbra is a bárányhimlő és a kullancselleni a tuti. És valóban, ha minden oltást beadatnék, kölcsönt kéne felvennünk hozzá...

Mona
. Múltkor is kérdeztem, hogy a sérvvel van összefüggésben Milu étvágytalansága, vagy az egy külön történet? Nagyon szorítok nektek, nyílván nagyon izgulsz a műtét miatta, de te is tudod, hogy nem lesz semmi baj! :D

Babuci. Végre egy mosolygós kép Hannáról (tényleg nem becézed :?: , olyan jól becézhető a neve, mindig írnám, hogy Hannus vagy Hanni, de nem merem...), mindig morci képeket teszel föl róla. Múltkor nagyon édes volt, az "én vagyok a főnök" pólójában... :wink:

Kép
Kép

Kép
Kép
tusimi
 
 


Dyt!
Tudom, hogy más nyomora nem vígyasztal, de mégis könnyebb elfogadni a sajátunkat. Nálunk sincs nagyon család. A férjem szülei meghaltak, a nővérével nem igen vannak kapcsolatban, az én anyum meghalt, apum pedig egy agyi infarktus miatt 3 éve nem tud beszélni. Szóval Zitusra csak a húgom, apum (aki nem nagyon tud mit kezdeni vele) és két barátnőm kíváncsi csak. Pedig ő is nagyon élvezi, amikor társaságban van, de kevés emberrel találkozik. Pedig egy-két unokatesómra, barátra számítottam, de nem igen jelentkeznek. Ez van. Nem tudok neki nagymamát szerezni, pedig jó volna nagyon. Szerencsére a legjobb barátnőmmel nagyon-nagyon jóban vagyunk, neki 3 gyereke van, és a férjének népes csalája, akik befogadtak minket, küldik nekünk a lekvárt ilyesmit, szóval nekünk ők a család. Még szerencse, hogy van a húgom, meg apucim, akik nagyon szeretik Zitust. Na megyek, mert fent nevezett éppen sír, úgy látom ez az oltás kicsit megviselte...lehet, hogy láza van...? :?

Kép
Kép
tusimi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: