Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem ezek a cisztás dolgok igen gyakoriak, ha nem is ilyen "durva" formában, mint ez a PCO. Nekem is volt pár éve a bal petefészkemben egy ciszta, de felszívódott a gyógyszer hatására. Egyébként ekkor kezdtem el szedni a fogamzásgátlót.

Tabati, ti hova mentek a hosszú hétvége alatt? Már elfelejtettem, de ha jól rémlik, valamely rokonotokhoz mentek, igaz?

Picuranyu, megvan már az esküvő időpontja? Mikor lesz?

Én kedden megyek próbasminkre, már meg is vettem hosszá tegnap a kellékeket. A barna-ekrü-aranyszín fog dominálni, mert az megy a bőröm és a ruhám színéhez. A szoláriumtól most olyan kellemes színem van, nem ez az iszonyú barna, de nem is hófehér. Még színfenttartásért fogok egyébként menni szoláriumba.
Tegnap nlzegettem a kozmetikumokat, hát iszonyú, hogy milyen árak vannak. Mondjuk rendben, nálam sokáig kitartanak ezek a szerek, szóval, hosszú távon megéri megvenni mondjuk a 2500-3000 ezer forintos rúzst, de azért valóban a csillagos égben vannak az árak. Épp nézgetettem ezeket az olcsóbb termékeket is, de sajnos nem volt köztük olyan árnyalat, ami nekem tetszett volna. Egy időben kékkel, szürkével, ritkábban zölddel és zölddel festettem, de rájöttem, hogy ezek nem mennek hozzám, hiába kék a szemem. Aztán egyszer kipróbáltam a barnát, s láss csodát, teljesen másként néztem ki benne.
Meg még keden megyünk a virágoshoz is, megbeszélni a dolgokat. Eredetileg zölddel szeretnék fehér orchideát, almazöld vékony szalagokkal.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm, vigyázok, nehogy kirepüljön :wink: :D
A pco-ról én is csak ennyit tudok, mint amennyit írtatok :roll: A doki azt mondta hogy mindkét petefészkemben policiszták vannak, meg is mutatta uh-n. Meg annyit mondott, hogy nem kell vele foglalkozni, szőrösödést, hízást, hajhullást, meddőséget okozhat. Amúgy tényleg érdekes hogy eddig nem derült ez ki, lehet tényleg újkeletű a dolog. Viszont másik topikban írták, hogy vannak olyanok is amik maguktól felszívódnak :D Úgyhogy nem filózok ezen, majd szülés után visszatérünk rá.
De amin kiakadtam az az hogy hátrahajló méhem van. Nem azért mert ez akkora probléma lenne, csak eddig ezt senki nem vette észre??? :shock: Lassan 10 éve járok nőgyógyihoz, 5 orvosom volt összesen eddig és csak ez vette észre? :shock: ÉRdekes :roll:

Na felkelt a Ricsi, mennem kell. Nagyon szép hosszúhétvégét mindenkinek :wink: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


ósió: 2009. május 16-át szemeltem ki, de még nincs lefixálva. Pénteken remélem eljutunk a hivatalig is. :)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Én is csatlakoznék! Mi kistesót szeretnénk a majd négyéves lányunk mellé!
Én vettem LH szintet mérő tesztet, meg mikroszkópot is. A Pisilős teszt szerintem húzós majdnem 3000 forint, és csak ötször próbálkozhatsz :) , ezt el is lőttem hamar, de a mikroszkópot is használtam, és egybevágott a peteérés ideje. A mikroszkóppal nekem csak az a gáz, hogy én nem tudom élesíteni a képet, így szegény férjemnek kell mutogatnom. Ő kevésbé vaksi! :)

Sajnos a nem görcsölés nekem a legnehezebb!
Az ember szokta nekem mondani, hogy ez pont olyan, mikor a kis gyereknek azt mondják: Ne gondolj a szellemekre! Hát persze, hogy nekem is állandó hányingerem van (megjegyzem az Elevittől), mellfeszülés stb!

Mennem kell!
Sziasztok!

Annamari
ganami
 
 


Szia Annamari!
Szóval neked is hányingered van az elevittől? Azt hittem, csak beképzeltem magamnak. Érdekes azért, főleg, hogy úgy reklámozzák, hogy segít a kismamáknak a hányingert leküzdeni. :roll: Na mindegy, azért én is megvettem megint, mert a Gravidától meg 2X hánytam.

Kép
németh
 
 


Németh: ez a hőgörbe egész jó csak nem babó lesz?

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Annamari! Szia!
Az Elevit nekem se vált be: hányinger, rosszullét. Akkor lehet h én a terhességet a gravida miatt hánytam végig??? :roll: :roll: :roll:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Eddig a maternát szedtem de elfogyott és én hülye a gyógyszertárban a gravidát mondtam :twisted: Ettől én is pocsékul vagyok, nekem sem vált be. De 90 db-ost vettem úgyhogy muszály lesz megennem, drága volt :cry: :roll:


Nika!

Igazad van, szerintem sincs sok összefüggés a túlsúly és a baba között. Itt vagyunk mi is élő példák :wink: Szerintem már nagyon extrém túlsúlynak kell lennie, hogy meddőséget okozzon :roll:


Annamari!

Szerintem sem lehet nem görcsölni, a Ricsinél majd két évet görcsöltem végig, aztán elegem lett, más célok lettek és összejött. De szerintem ha egy baba jönni akar akkor úgy is jönni fog, akár görcsöl az ember akár nem :P

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Nika: hát, én már nem tudom. Máskor is volt már szép görbém, aztán.... :cry:
Momi: és a Materna neked bevált?
Pruci: gondolom azért nem csak azért, de biztos közrejátszott.

Kép
németh
 
 


Hát én nem szedtem semmi vitamint csak magne b6-t semmi mást meg persze allergiás vagyok a parlagfűre abban az időszakban meg calciumot meg c vitamint szedtem még meg a végén 30. héttől vasat meg d vitamint :):):) és tök egészséges a kisfiam. régebben nem volt semmi ilyen mégis egészséges gyerekek születtek igaz a magnézium +a folsav bizonyitottan megelőzi a nyitott hátgerincet egy barátnőm pl ezt sem érte meg szedte ezeket a vitaminokat és 20 hetesen derült ki hogy a gyerkőcnek nyitott hátgerince van igy el kellett vetettni szóval a franc sem tudja mi a reklám és mi a fontos a baba érdekében. sok zöldség gyümölcs szerintem ez elég mert az sem biztos hogy jót tesz ha túl sok vitamint szed az ember pluszban. de ez csak az én véleményem lehet senki nem fog velem egyet érteni.:):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Én is Elevitet szedek, minden nap 1 felet. És mellette igyekszem minél több gyümölcsöt, zöldséget enni.
Amúgy, nekem azt mondta a dokim, hogy egészéges táplálkozás mellett nincs szükség terhesvitaminra, de azért a napi felet beveszem. :)
Amúgy nekem nincs tőle semmi bajom. Tán, egy kicsit megfogja a hasam, és ennyi.
Vendég
 


Az én - mostmár volt - dokim is azt mondta, hogy ne szedjek vitamint, mert ha egészségesen táplálkozom elég. De szerintem nem eszem annyi zöldséget-gyümölcsöt, amennyit kéne. Ezért szedem én is a vitamint, de nem mindig veszek be minden nap.

Kép
németh
 
 


Egyetértek én is, hogy inkább együnk változatosan és egészségesen mint mesterséges vitaminos cuccokkal tömjük magunkat. A Ricsivel én sem szedtem semmit, csak e-, c-vitamint és magneB6-ot. Most éreztem hogy muszály, sok volt a szoptatás+terhesség, olyan voltam mint a mosott .... Pár nap alatt helyrerázott, most meg 2-3 naponta eszek egyet, mert ettől a sz.r gravidátol brrrrrr... :?

A materna nekem tökéletesen bevál, Németh. De gondolom ez is olyan, kine ez kinek meg amaz....

Nika, barátnődet nagyon sajnálom. Szegény, szörnyű lehetett :cry: De legalább rajta tényleg nem múlt, nem kellett azon filózni hogy mi lett volna, ha beszedem azt a hüle vitamint...legalábbis így gondolom, nekem tuti ez járna a fejemben :oops: jajj, belegondolni is szörnyű... Azóta lett új babája? :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi ez most történt két hete :(:(tudod ő mindent megtett hogy babája legyen és most ne kövezzetek meg én mindig azt mondomhogy isten nem ver bottal :( sajnos a párja egy felfuvalkodott beképzeklt kis senkiházi aki azt hiszi ő sz**rat a spanyol viaszt nem kívánom senkinek tényleg nem de ez most talán helyreteszi kicsit az egóját a pasinka a lány nem érdemelte meg az biztos mondjuk a minden nem igazán jó kifehezés mert egyik oldalrólé megtette hogy szedte a vitamint stb de közben meg dohányzott:( hát sajna ezek vannak:( de szerintem majd ha megérik rá a kapcsolatuk akkor majd lesz babájuk újra:)

nika70
Salgótarján
 
 


bocsika kicsit gyorsabban gondolkodom mint írok becsúszik a betűfelcserélés :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

A lányommal én sem szedtem vitamint, de most annyira megviselt vagyok, hogy 2 hónapja elkezdtem szedni. Most ráadásul elkaptam Annika köhögős vírusát, neki persze már rég nincs semmi baja, én meg még mindig kornyadok.

Lányok, akik még az esküvő előtt álltok, hogy bírjátok a stresszt?
Mi egyidőben diplomáztunk, meg esküvőt szerveztünk. Háááát, én alig éltem túl. Az esküvő már nagyon jó volt, de amíg addig eljutottunk.....
Leírná valaki, hogy hogyan kell vonalzót szerkeszteni?

Köszi!

Annamari
ganami
 
 


Ganami!

Hát, mi éppen ezért tetük 2008-ra az esküvőt, mert 2007. június 30-ban is gondolkodtunk, de tavaly végeztem az egyetemen, és túl sok lett volna egyszerre megszervezni mindent úgy, hogy közben nem is figyelek oda, mert mással kell foglalkoznom.
Hát, már mi is kivagyunk most, a folytonos szervezés, minden, szóval, nem könnyű. Tegnap pl. elmentünk megvenni a műanyag pohatakat, evőeszközöket, tányérokat, szalvétát, stb. a vendégek otthoni fogadására. Kedden megyek a virágoshoz megbeszélni a csokrokat, utána a kozmetikushoz próbasminkre (de lehet, hogy ez végül egyedül csinálom), aztán este megyünk a terembe megbeszélni az ültetést, hogy 120 emberre mennyi asztal kell. Ez az asztaldíszítés miatt szükséges. De még kell vennünk ilyen díszítőelemeket. Páromnak tegnap sikerült egy bordó inget venni a menyecsketánchoz.
Én valószínűleg a bérelt ruhában leszek, már nincs erőm és idegem keresni a megvett szoknyához felsőt.
Szóval, mi itt állunk, de mindketten egyetértünk abban, hogy job lenne, ha már június ilyenkor lenne! :?

A terhesvitaminos témához nemigen tudok hozzászólni. De talán annyit, hogy én nem szednék mesterséges vitaminokat. Főleg, ha ilyenkor tavasszal, nyáron esnék teherbe, hiszen mindjárt érik az eper, aztán jön a többi gyümölcs is... szerintem nem érdemes feltúrbózni a szervezetet kémiával.
Vendég
 


Igen, a vonalzószerkesztés!
Attól függ, hol csinálod. nem tudom, tudsz-e angolul. Ha magyart csinálsz, ott könnyű. Utána, ha elkészült a vonalzó, a linket átmásolod ide a profilodba (az üzenetekhez), és akkor automatikusan minden hozzászólásod után meg fog jelenni.
Vendég
 


Naaa, akkor bemásoltam a megfelelő címet, a megfelelő helyre, remélem jön a vonalzó!

Kép
Kép
ganami
 
 


ganami ügyi vagy megy ez neked :):):):):))

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Szia Annamari!

A vitaminra nekem is azt mondta a doki h normális táplálkozás mellett nem kell szedni, elég a magnézium és a folsav. Én persze magánszorgalomból szedtem...

Nika! Ne is mondd az ilyen okostojásokat! Barátnőm terhes, van egy okostojás párja. Barátnőm kérdez vmit a terhességgel kapcsolatban, válaszolok rá ahogy tudok (én mit hogy csináktam), erre a válasz jól leb***va a lábamról, h András szerint ez nem így van, ő azt mondta hogy... Akkor mi a francért kérdezi meg, ha úgyis a párjának hisz aki soha életében nem volt és nem valószínű h lesz terhes. Én ezen annyira ki vagyok akadva. lehet h csúnya dolog, de már nem szivesen beszélek a barátnőmmel.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Pruci megértelek :):):):) amúgy ez a lány nem olyan nagy barátnőm inkább a párja aki "közelebb" állt hozzánk úgy hogy a párommal nőttek fel egy házban laktak :):):) de nem bírom elviselni igaz a párom sem nagyon keresi a társaságát:)

nika70
Salgótarján
 
 


Boldog Anyák napját! :)
Vendég
 


Remélem jövőre már én is kapok egy szál virágot. :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak röviden, majd holnap hosszabban!

Kassán voltunk ismerősöknél, és volt pár nehézség, de megoldottuk és összességében jól éreztük magunkat, bár eléggé elfáradva jöttünk haza az utazás miatt, meg az egész napos városnézések miatt, úgyhogy aktív pihenés volt. :D

Esküvőszervezés!

Mi most kezdünk belelendülni. Jövő héten választok ruhát, azutáni héten csinálnak egy próbasminket, meg talán próbafrizurát is. Páromnak nézelődtünk, hogy milyen ruhája legyen, és nagyon tetszik nekünk a bocskai. Úgyhogy lehet, hogy olyat kölcsönzünk, de még nem biztos.

Ja! És hogy bírjuk idegekkel? Mi építkezünk is mellette, úgyhogy szerintem az a titka, hogy nem kell semmin idegeskedni, úgyis minden megoldódik. Ja! És senki sipákolását nem kell hallgatni. Speciel nálunk anyóspajtás szokott minden kis apróságon idegeskedni, és ezzel mindig sikerül engem is felhúznia az adott dolog miatt. Már inkább otthagyom, ha valamin ideges, morogjon magában, hogy miért nem jöttek a munkások, vagy miért így csinálják, miért úgy. Mert ilyeneken szokott idegeskedni. Na nekem erre nincs szükségem, úgyhogy kerülöm, ha erről van szó.

Esküvő detto, néha leállítom, amikor már annyira belejön a szervezésbe, hogy a limuzinnál tart. :lol:

No, megyek, majd holnap még irkálok!

Kép
Kép
tabati
 
 


Piur!

Ne is mondd! Párom folyton kérdezi, hogy biztos nem akarok gyereket?? Mert könnyen lehet rajta segíteni! De mondtam neki, hogy most nem. Szóval, nálunk most én vagyok a "józan". De én ma kaptam virágot, csak névnapomra! :D

Tabati, na, mi már a finisben vagyunk, még a héten sok intéznivalónk van, de már egyre kevesebb, szóval, nemsoká túl leszünk rajta. Huh, azért már nagyon várjuk a nyugisabb és pénzkiadásmentes napokat! :?
Vendég
 


ósió: Akkor utólag nagyon boldog névnapot! :)

Nekünk szerencsére a lakás már megvan, igaz berendezve egyelőre csak a háló van, de lassacskán majd a többi is belesz. :)
Esküvő meg jövőre, szóval nálunk szerencsére most nincsenek pörgős napok. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Már van 2009.januári topic :):)

Hogy vagytok? Hogy telt a hétvégétek?
Nekünk pakolással :)De végre kész van a szoba :) Nagyon szép lett!

Tegnap anyák napjáztunk :) Én is kaptam virágot a páromtól :) Nagyon édes volt! Örültem neki nagyon :)

Még mindig ott van a csomó a cicimben :(:( Úgyhogy már beszéltem is a dokimmal, és majd megyek hozzá valami ultrahangra aztán megnézi... Igazából csak úgy érzem ha mondjuk bekrémezem magam vagy ilyen... vagy ha úgy sikerül hozzáérni, vagy lefeküdni, hogy egy ponton megnyomom akkor fáj :( Mondjuk 2 hete csak emelgetem a nehéz dobozokat, nem hiszem, hogy jót tesz neki :?

Látom haladtok az esküvőszervezéssel! Én a 2009.05.16-ot néztem ki... de majd elválik, hogy mi lesz belőle...

Kép
encsike87
 
 


Ósió!

Lecserélted a cicánkat?? :shock: :cry: Követelem visssza!!!! :evil: :lol:

Kihagytam a meghívót, amit már kinyomtattunk szombaton, holnap viszem feldaraboltatni :twisted: , aztán a héten gyártom őket. Úgyhogy majd teszek fel képet. :wink:

Végül mégis lesz koszorúslányom egy elsős kislány, kierőszakolták a rokonok :evil: , pedig mondtam, hogy nem lesz fátylam, de valami feladatot találjak ki neki. Végül jól sült el a dolog, mert csak ne nekem kelljen azt is szervezni, mert ez volt a bajom. Előttünk fog menni, szórja a virágszirmokat. Azt mondták ne törődjek semmivel, majd ők szereznek kosarat szirmokat, meg ruhát, mindent. Úgyhogy szerencsére ezzel nem kell foglalkoznom.

Encsike!

Látom igen, hogy van már januári topic, jó nekik... :D

Csomó miatt ne aggódj, lehet, hogy tényleg csak begyulladt ott valami. Nekem is csak jegelni kellett. De majd kiderül, mit mond a doki. Az a tapasztalat, hogy ami komoly dolog az nem is fáj.

Üdv az újaknak, bocsi nem tudom most hirtelen megjegyezni a neveket a másik oldalról, de majd belejövök, ha sokat írtok! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja!

És most elkezdtem magam kenni barnítós testápolóval, jó, jó, de néhol erősebben fog. Pl. térdnél... Kíváncsi vagyok meddig bírom. De szép barna lett a lábam, az tuti. 8) Már most merem a felsőtestemen is kenni, remélem nem lesz nagyon gáz, mert azt nehezebb eltakarni, mint a lábaimat... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok lányok asszonyok :)

Hát én fogtam magam és hazautaztam a szüleimhez szerda késő este, úgyhogy net nem volt. Gondoltam párocskám majd utánam jön, vagy visszacsal előbb, hisz megbeszéltük, hogy elmegyek pihenni. Hát jó hülye voltam. Bár én kipihentem magam kicsit visszafelé sült el a dolog.

Vasárnap este ugyan kijött elém a buszhoz, de hazáig arról regélt, hogy anyuka így-anyuka úgy. Aztán otthon bevágódott a tévé elé, mert jégkorong vb van. :cry: Ugyebár házaséletet hogy így fogalmazzak nem akart, merthogy fáradt!!!

Úgyhogy jól tönkrevágta a hétvégémet. A mesim egy hete nem jött meg, csináltam reggel tesztet, bár nem reménykedtem és igazam is volt. Még korai lenne a gyógyszereim miatt.
Vendég
 


No, visszaolvasgattam picit.

Szóval üdv itt neked is Ganami! :wink:

Látom a vitaminról témáztatok! Én csak folsavat szedek, bár gondolkodtam, hogy kéne mást is, de végül arra jutottam, hogy majd ha sikerül a baba, akkor a dokitól megkérdezem és rá fogok hallgatni. Addig meg minden nap eszem gyümit, meg zöldséget is próbálok, tejet nem nagyon iszom, de joghurtot is minden nap eszem.

Kicsit félek is ezektől a tablettáktól, mert sokan írják, hogy hánynak tőle, meg megfogja a székletet, vagy épp hasmenésük lesz, vagy híznak tőle. :roll: Majd meglátjuk...

Kép
Kép
tabati
 
 


Én annak idején folsavat szedtem, meg pregnavitot.... Nekem semmi bajom nem volt tőlük! Én viszont képtelen vagyok mindennap enni gyümölcsöt, vagy zöldséget, úgyhogy nekem muszály volt/lesz valamit szedni... Egyébként én télen mindig beteg szoktam lenni vagy 3 szor és most amig szedtem semmi bajom nem volt! Pedig párom is megfázott elég rendesen én meg ápolgattam, és rajtam azon kívül, hogy fájt a torkom 2 napig semmi nem jött ki! Úgyhogy lehet hogy használnak valamit :)

Tabati, én is arra gondolok, hogy valami begyulladt vagy nem tudom, meghúzódott, ahogy emelgettem.. Majd kiderül!

Anuk, nem értem a párodat! Anyuka teletömte a fejét amig nem voltál otthon? :shock:

Kép
encsike87
 
 


Anuk!

Én az egész kapcsolatotokt nem értem, csak olvasok, és ámulok... :shock: :roll: Mindenesetre nagyon vigyázz magatokra, ne hagyd elromolni a dolgokat. Persze tudom, hogy ez nem csak rejted múlik. Én még mindig a költözésre szavazok, ha albiba is de távol anyóstól, mert nagyon úgy tűnik, hogy ő életetek megkeserítője. :(

Encsike!

Hát ha télen leszek várandós, akkor valszeg nekem is kell majd szednem valamit, mert akkor én is nagyon beteges szoktam lenni. De pl. a gyógyszertárban azt mondta a nő, hogy ő egész terhessége alatt normál vitamint szedett meg hozzá folsavat, meg még amit a doki mondott a leletek alapján.

Kép
Kép
tabati
 
 


Mélységesen fel vagyok háborodva!! Végig se olvastam a hozzászólásokat, csak Tabatiét, addig, amíg ki nem derült, hogy a cicóka nincs meg. Én észre se vettem! Ez egyszerűen elképesztő!! Hova tűnhetett?? Mert én ugyan hozzá nem nyúltam a doromboló kis jószághoz! :cry: Remélem, hamarosan visszaállítja a rendszer!!!!!!
Vendég
 


Encsike!

Lehetséges, hogy csak egy kis ciszta van a melledben. Anyukámnak is volt pár éve, és leszívták neki, plusz kapott gyógyszert. Mammográfián tudták pontosan megállapítani, hogy mi az. De fiatal korban sokszor a tejmirigyek miatt alakul ez ki ez a csomó. Sőt, hát neked volt egy terhességed is, lehet, hogy annak a szövődménye. Ezt természetesen okvetlenül említsd majd meg az orvosnak.

Tabati!
Na, akkor látom, nálatok is megindultak a jótanácsok. Nálunk is jönnek ezrével, hogy így a sütemények, meg úgy a sütemények, meg amúgy a sütemények... mintha ez lenne a legfontosabb az esküvőn. De már csak három és fél hét van vissza!! :D Aztán vége! De már azért nagyon várom. ha ilyen szép idő lesz, mint ma, az már jó lesz. Csak sajnos eddig nincs valami nagy meled. Mert én így meg fogok fagyni, feltéve, hogy lesz időm foglalkozni ezzel.

Anuk!
Én sem értem a párodat. Lehet, hogy tudta, hogy okvetlenül visszamész hozzá, ezért nem is tett erőfeszítéseket a dologért. Ne haragudj, hogy megkérdezem, de mi okból éltek az anyósodékkal? Már mint úgy értem, hogy egy lakásban, házban laktok? Vagy van külön lakrészetek, ahova el tudtok bújni? Nincs lehetőségetek külön menni? Mert az valóban nem jó, hogy az egyik szüleinél laknak a fiatalok, mert nyilván, a párod máshogyan gondolja a dolgokat, mint te, neki nem kell alkalmazkodni, hiszen a saját szüleről van szó.
Vendég
 


Nem lakunk anyósékkal, após már ezer éve lelépett az öreglánytól, mert nem bírta. Az aktuális szeretőjével meg most veszett össze (nesze neked nagy hívő katolikus eszme)

Külön saját lakásunk van, amit még vagy 15 évig törlesztünk (jobban mondva Rodé cuzámmen az egész) "csak" ugyanabban a városban lakunk, és hiába a legtávolabbi városrészbe, azért helyijárat van dögivel, és anyuka csak felül rá, azt jön.

Itt tudott venni lakást, itt van mindkettőnknek munkahelye. A mai világban nehéz (főleg több millás hitellel az ember nyakában) ugrálni más városba, más munkahelyre vidéken. Ki tudja, még utánunk jönne.
Vendég
 


Anuk, értem már.
Hát, egyszerűen hihetetlen! Nem is értem, hogyan gondolkodhat valaki így. Bakker, csak volt ő is fiatal, biztos jó volt, mikor külön volt a férjével, mit kell a ti nyakatokba mászkálni??
Szerintem, ha párod áradozik a mamikáról, egyszerűen ne végy róla tudomást, hátha érteni fogja a dörgést a párod, hogy téged még annyira se érdekel az egész, hogy egyetlen szót szólj rá.
Vendég
 


Most már ezzel a cicókával kell beérni. Most a La Femme Bonita ez az enhalt.com lett, és nyugalmazták a feketét. Ez a fehér kislánycica jön a helyére. :o
Vendég
 


Anuk! Nagyon nem értem a párodat. Elég hozzá pár nap és az anyja így megváltoztatja??? Próbálj vele beszélni, h neked ez nem jó, és szeretnéd ha nem viselkedne így, mert ez neked fáj.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Én egyszer egy vita hevében közöltem a párommal, h akkor vedd feleségül a húgodat meg az anyádat, és akkor éldegélhettek szépen hármasban. :oops: :oops: :oops:
Akkor szólhatott nekik vmit, m azóta kicsit normálisabbak velem...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ósió!

Amikor én néztem akkor egy lepke volt ott, azért gondoltam, hogy te állítottad át. Sajnálom szegény cicót... :cry: :cry: Már úgy hozzánknőtt! :cry:

Anuk!

Sajnálom, hogy ilyen a helyzeted, így tényleg nem tudsz ugrálni, viszont még mindig azt gondolom, hogy a párodnak kéne beszélni anyóssal, hogy hagyjon titeket békén. Ha nem megy békésen, akkor ki kell zárni oszt annyi. Én tuti nem bírnám, erre rámehet a kapcsolatotok.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Mi megtaláltuk a legjobb megoldást az anyósproblémára! 120km!
Tudom, hogy mi szerencsések vagyunk, mert sem anyagilag, sem érzelmileg nem függünk semelyik nagyszülőtől sem (bár néha jó lenne, ha oviszünetben az anyósom peszrálná a lányunka egy kicsit). Azért így is előfordulnak konfliktusok. Nekem az vált be, hogy egy kicsit nyelek a megjegyzés stb. után, és az emberrel kettesben higgadtan próbálom megbeszélni a dolgot. Mindig arra gondolok, hogy nekem milyen szar lenne, ha leüvöltenék a fejem az anyukám miatt.

Sajnos most kezdhetem újra a számlálgatást, azt 1 hétmúlva csapunk újra a lecsóba!
Húúú már nagyon fáradt vagyok, köszönök is mindenkinek jóéjt!!!
Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Tabati!

Igen, valóban egy lila kis lepke volt ott, azt én cseréltem le erre a cicára.Hát, mindegy is, hogy néz ki, csak cia legyen. Az a másik azért volt olyan édes, mert olyan ártatlan nagy szemekkel nézett (mint a Shrekben), és mivel fekete volt, úgy beleolvadt a háttérbe. :D Emlékszem, amikor egyszer mondtad, hogy azt nézed, hogyan mozog,de mégsem látod! 8)

Ez az anyóstéma valóban nem egyszerű. Megértem valahol azt az idős hölgyet is, főleg, ha egyetlen gyereke, fia van, hogy szeretne közelebb lenni hozzá, mert lehet, hogy magányos, és vágyna a közelebbi kapcsolatra. De ezt akkor sem úgy kellene a tudtára adni, hogy kerek-perec benyitok a lakásába, hogy halló, itt vagyok. Hanem kicsit diszkrétebben, és akkor biztos vagyok benne, hogy senkinek nem lenne ellene kifogása.
Igen, azt mondják, hogy a szülőktől úgy kell lakni, hogy ne tudjanak papucsban átmenni. Ez hirtelen olyan bunkónak tűnik, de van benne valami. Egy időben mi is néztünk a szüleim utcájában házakat, sőt, még mindig van eladó, anyuéktól pl. oda lehet látni. Hát, pl. nem tudom, hogy hogyan viselném, ha kérdezgetnék, hogy hol voltunk, mert nem égett a villany, vagy hogy miért volt fent olyan sokáig, mert égett a villany, vagy mit csináltunk szombat délelőtt, mert nem láttak minket, stb. Lehet, hogy nem kérdezgetnék, de ha olyan közel laknánk, előbb-utóbb tuti. Mondjuk egy kisgyerek mellett lehet, hogy nem rossz megoldás ez a közelség. Utólag nagyon örülök, hogy nem vágtunk bele semmibe, mert a nyáron visszamegyünk Pestre. Remélem, sikerül olyan ingatlant nézni, amit elfogadhatónak találunk.

Más.
Ma megyek próbasminkre. Félek kicsit. Sose voltam még kozmetikusnál, kíváncsi vagyok, a bőröm hogyan fogja viselni, és remélem, nem egy vakolatot tesz rám a nő.
Vendég
 


Ganami!

Én is pár nap múlva kezdem az új ciklust, de miért nem teszel fel vonalzót, hogy tudjuk, hol tartasz?

Ósió!

Akkor ezek szerint már tuti Pest! És melyik környékre szeretnétek költözni?

Anyóstéma!

Sokan tudják már, hogy mi leszünk a legközelebb anyósékhoz, mert a már meglévő telekre építkezünk. Én viszont nem tartok ettől, hisz már egy ideje együtt lakunk az ősökkel, és így sincsenek nagy problémák, csak a generációs, amivel nem lehet mit kezdeni, de okolni sem lehet őket érte. Pl. : korán kelnek, hangosan hallgatják a tv-t, kiabálva beszélnek, mert már egy kicsit süketek. Ilyesmik zavaróak néha, és ez lesz más, ha külön házunk lesz. Viszont ahogy lefekszünk kikapcsolják a tv-t, hogy tudjunk aludni, meg reggelente hagynak minket készülődni, nem lábatlankodnak a fürdőszobában, mindig van reggel friss péksüti (lévén, hogy kukorékolnak :lol: ) és még levesznek egy csomó terhet a vállunkról. Nem kell főznöm minden nap, takarítanom sem kell annyit, nagytakarítást együtt csináljuk anyóssal, az is könnyebb így. Hajnalban már megy a mosógép, nekem csak teregetni kell...stb...stb...ilyesmik. Építkezésnél is állandóan apósom van kint, mi meg dolgozunk. Ha egyedül lennénk, akkor ott garázdálkodnának a munkások egyedül. Babánál is remélem nagy segítség lesz majd, úgyhogy nálunk a pozitív irányba billen a mérleg szerencsére.

Kép
Kép
tabati
 
 


Ósió!

Még tényleg sosem jártál kozmetikusnál? :shock: Én szoktam menni tisztításra, bár nekem sem gáz az arcbőröm szerencsére, így ritkábban kell mennem. Mostanában azért már elkelne egy ilyesmi... szerintem esküvő előtt beiktatok egyet.

Meghívót ma akartam elvágatni, de olyan rossz az idő, hogy nincs kedvem bemenni a városba. Mindegy, mert ha pénteken csinálom meg még az is jó, mert szombaton csak hármat osztunk ki, úgyhogy nem is kell mindet megcsinálnom. Igaz a májusi eső aranyat ér, de azért ha kinézek az ablakon, ettől nem lesz jobb kedvem... :(

Érettségi!

Hallottátok, hogy a magyar érettséginél lehetett használni helyesírási szótárt? :shock: Aztán csodálkoznak, hogy senki nem tud helyesen írni! Annyira szomorúan látom, ahogy butul el a nemzet. :( És sajnos támogatják a butulást. Kolléganőm mesélte, hogy ő mind a mai napig megírja a lányának a házi fogalmazásokat (2.gimi), mert a lánya képtelen fogalmazást írni. (most tekintsünk el attól, hogy ez alapban gáz szerintem) Kérdem tőle, hogy nem fél, hogy az érettségin nem tudja majd megírni a magyart, vagy a törit? Erre azt válaszolja, hogy már nem kell fogalmazást írni az érettségin, mert tesztek vannak csak. :shock: Nekem tényleg fogalmam sincs, hogy milyen a mostani érettségi (csak a biológiát tudom, mert anyósom azt tanít), de elég rosszul hangzik.

Én már régen azon is ki voltam akadva, hogy nyelvből a fordításnál miért lehet szótárt használni. Szerintem úgy lenne a normális, ha max. egynyelvű szótárt lehetne használni, mert akkor feltételezhetnénk a diákról, hogy legalább fogalma van a nyelvről. Én nem a Rigó u-ban nyelvvizsgáztam, hanem olyan helyen ahol minden csak németül volt, a tanár meg sem szólalt magyarul. Én ezt tartom normálisnak, mert külföldön sem fogják magyarul megmagyarázni, hogy mi a feladat.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Anyóstéma

Mi is úgy lakunk, mint Tabatiék. De szerencsére én sem szólhatok anyósomra semmi rosszat! Nekünk is sokat segít. Persze nálunk is megvannak a generációs lülönbségek, de ezeket általában le tudjuk küzdeni :) Mivel mi meg tetőteret szeretnénk, igy mi is külön leszünk majd, és akkor talán ez is egyszerűbb lesz! De mondjuk most sincsen sok. De mi meg elég makacsak vagyunk, úgyhogy ha eldöntöttünk valamit, akkor az úgy is lesz :lol: Nagytakarítást mi is együtt csináljuk, meg a nagy főzéseket is az ünnepekkor.
Mivel én nem tartom a kapcsolatot anyával, igy a női dolgaimat is az anyósommal beszélem meg.

Érettségi:

Még 2 évvel ezelőtt is kellett fogalmazást írni magyarból! Töriből már csak ilyen pár soros kérdések voltak... Szóval abból már nem kellett megerőltetni magunkat.
Nyelvvizsgát én is ott csináltam, ahol csak angolul volt minden a tanár sem szólalt meg magyarul... És szerintem is ez lenne a normális.

Most meg a statisztikával szenvedek! Nem bírom megérteni és ma lesz vizsga :( Jaj, én ehhez annyira hülye vagyok :cry:

Kép
encsike87
 
 


Én nem értem ezt az utazásos vonalzót! Miért ugrik vissza a hajó a 10-eshez??? 10 hét sem stimmel, 10 nap sem.... Akkor miért ott van? Zátonyra futott? :):):)

Kép
encsike87
 
 


Ne aggódj, én sem értem az esküvős vonalzómat. Azért annyi idő már nincs vissza, hogy a fele előtt legyen a figura... :roll: No, de mindegy, legfeljebb a végén kicsit felgyorsul majd, mint az események! :lol:

Az évfordulóig meg úgy látom csak cammog az a szívecske, mert 29 napnyi helye már nem nagyon van. Vagy el fog tűnni? :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tbati! Teljesen egyetértek veled! Olyan rossz azt látni, h a gyerekeknek nem kell semmiért megkűzdeni! Általánosban már lehet számológépet használni. Nehogy már ne tudjon egy nyolcadikos gyerek két számot gép nélkül összeadni. Én ezen akadtam ki teljesen. Meg h minek olvassa el a kötelező olvasmányt, majd megnézi filmen... Nem tudom miért kellett a régi, jól bevált tanulási módszereket kiiktatni...

Anyóstéma: én is hallgatok ám, de nálam akkor borult ki a bili, amikor megbeszéltem anyóssal, h ne főzzön nekünk, m tekle van a hűtő kajával. Erre másnap reggel 8kor telefonál a páromnak, h akkor ő most főz neki töltöttkáposztát és ha kész, áthozzák. És a párom nem védett meg h van kaja, nem kell, hanem még én voltam a hibás h miért ne hozzon az anyja a kaját. Na erre mondtam azt amit mondtam...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: