Új privát üzeneted érkezett!

Mindig ilyen ritkán jöttök? :(
sudribudri
 
 


Üdv köztünk Sudribudri!

Én most nagyon el vagyok foglalva! Otthon a szobát pakoljuk ki a festéshez, amúgy meg vagy vizsgára tanulok vagy a matektanárnál ülök :(:(

Hogy vagytok?

Horvát is nagyon szép, tényleg! Bár amikor mi először mentünk, akkor én teljesen kiábrándultam belőle,de lehet hogy csak a rossz társaság miatt (még anyuékkal mentem, meg anya kis kedvencével fúúúúj). Tavaly meg a párommal mentem és nagyon jól sikerült! Ráadásul jó időnk is volt :) De a blogban vannak a képek azon látszik is :):)

Szerintem nekem is pont nyaraláson fog megjönni :roll: Na de mindegy, csak mehessünk! :wink:

Kép
encsike87
 
 


Hát, én mindig úgy ütemezem a nyaralást, hogy nekem megfeleljen, és ne akkor menstruáljak. Idén valószínűleg augusztus közepén lesz aktuális a nyaralás, mert más dolgok miatt júniusban és júliusban nem nagyon jó az időpont. De majd még meglátjuk.
Vendég
 

 
 

Sudribudri: 10 hónapja próbálkozunk. Kicsit kezdek belefásulni az állandó hőmérésbe meg tesztelésbe. Pedig már megfogadtam, hogy nem fogom mérni a hőmet.

Mi lehet, sőt remélem, hogy az idén nem megyünk nyaralni, mert építkezni szeretnénk. Csak még el kellene adni a lakást. :roll:

Kép
németh
 
 


Tabati hová tűntél?

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

sudribudri!
Mindíg máshová megyünk más-más városba.Mindíg találok újdonságokat :D :D Mi nagyon szeretjük!Én speciál azért jövök ritkán,mert hétköznap dolgozom,aztán család és mire ide jutok a géphez az tragédia :( :(

encsike!
Meg néztem a blogot,nagyon jó.Ti helyileg hol voltatok?Az biztos,hogy a társaság is sokat számít.Hiszen egy ideig összevagytok zárva :shock: :shock:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ibici,

Mi Zaboricban voltunk, ami Primostentől kicsit feljebb van... Egy picike falu nagyon, de a célnak megfelelt :)

Ósió, mi most úgy terveztük a nyaralást, hogy amikor hely lesz júniusban akkor megyünk :):) És teljesen véletlenül találtam egy apartmant nagyon jó áron!!(40.000 ft/hét/2 fő) úgyhogy ezt le is foglaltuk, mert nagyon jó helyen van! És ez már csak akkor volt szabad!

A szoba átalakítással most épp úgy állunk, hogy minden ki van pakolva, szőnyeg felszedve stb... ma kell a falat csiszolni, meg itt ott glettelni aztán lehet hogy holnap délután már legalább az egyik színnel lehet festeni....Jó lenne ha vasárnap estére be tudnánk fejezni a parkettázással együtt, mert a május 1-és hétvégén megint más dolgunk lesz....
De annyira fáradtak vagyunk:( Ketten pakoltuk ki az egész szobát, meg cipeltük azokat a nehéz dobozokat stb... És este anyósomék hazajöttek és a párja megkérdezte, hogy mindent kipakoltunk e :twisted: :twisted: :twisted: Aztán még ott elemezgette, hogy akkor hova mennyi padlókiegyenlítőt kell venni, meg hol kell a falat javítani... Kitalálta hogy még vagy 40 ezerért csak ilyen hülyeségeket vegyünk, hogy glett anyag, meg padlókiegyenlítő...Na meg a tudjátok mit! Még 2 évig szándékozunk abban a szobában lakni! Addig meg ki fog igy is tartani!!!DE egyébként is, ha eddig nem akart segíteni, akkor most se akarjon mikor már a nehezét megcsináltuk!

Bocsi, hogy itt nyavalyogtam!

Remélem ma már szép idő lesz! Szombaton dolgoztok?

Kép
encsike87
 
 


Nekem az egyetemen volt egy évfolyamtársam, akik egyedül sose jártak a családdal nyaralni, mert azt mondják, hogyaz úgy unalmas, hanem mindig baráti társasággal, más családokkal, kb. 10-en. na, én erre nem lennék hajlandó, mert ha kifizet az ember egy rakás pénzt, és ráadásul örülünk, hogy együtt lehetünk, akkor én nem akarok másokkal közösködni. Meg akkor alkalmazkodni kell, stb. Mondjuk van, akinek ez a nyaralás jön be.

Encsike!
Ismerős a helyzet. Mi mikor otthon laktunk még három éve, akkor nálunk alul a falakat verték szét, hogy csarépkályhát csináljanak, stb. hetekig por ült mindenhol, stb. Annyira nehezen viseltem, meg az egész légkört, ami ezzel járt...na, ekkor költöztünk el végül. Az a baj ilyenkor, hogy mi is ott éltünk már hatan, anyuék, mi, tesóm a barátnőjével, és mindenkinek alkalmazkodni kellett egyetlen dologhoz, heteken át. De mikor felnő az ember, már másként viszonyul ezekhez, mint amikor még gyerek. Sokszor nekem is a fogaimat kellett összeszorítani, nehogy odaszoljak valakinek egy olyan dolgot. Persze, ez nem mindig sikerült... :D
A ti szobátok biztosan nagyon szép lesz. A mi szobánk is fel lett újítva 2003-ban, aztán 2005-ben elköltöztünk. Pedig oylan szép lett a szoba. Nagy ritkán, mikor otthon alszunk, megteszi, úgy évente egyszer :-)

Tabati valóban eltűnt. Nem nagyon jön. Vagy csak olvas.
Vendég
 


Ósió!

Igen, a barátokkal nyaralás kicsit más dolog... Néha elmegy, de nem minden nyaralásra úgy menni... Velünk is jöttek volna most barátaink, de (szerencsére) nem jönnek mégsem... Valahogy most nem vagyok ráhangolódva arra hogy valakivel meg kelljen beszélni, hogy akkor most hova is megyünk stb... Főleg, hogy ők nem tudnak semmilyen nyelven, igy még azt sem lehet, hogy akkor mi külön megyünk meg ők is... Úgyhogy szerencsére csak kettesben megyünk! Ránk fog férni, mert addig még ezer dolgunk van és nagyon jó lesz már pihenni!

Anyukádék hol laknak? Ti most akkor ketten laktok csak?

Mi nem csináltunk kupit sem, meg koszt sem (még :D:D ) de ezt nem nagyon viselem el, hogy kipakolunk, és nekiállunk aztán meg jön a pofavágás hogy se úgy se igy nem tetszik neki... Nem érdekel! Nekünk tetszik, mi dolgozunk vele! Akkor meg nem kell foglalkozni velünk! Ráadásul nem is kértük, hogy segítsen... Megkérdeztük hogy hétvégén ráér e festeni... közölte hogy nem, mert a fiánál kell földet pakolni... (Érdekes hogy 33 évesen nem képes egyedül valamit megcsinálni, de hát mindegy)... Úgyhogy mi elkezdtük ketten és igy is szándékozzuk befejezni! :)

Kép
encsike87
 
 


Sziasztok Lányok!

Olvasgatlak titeket csak nem nagyon tudok hozzászólni a dolgokhoz.

Mi is a szüleimmel fogunk lakni, ha elkészül tetőtérbeépítés, persze külön bejárattal, csak hát az a gond hogy a pénz elfogyott és még kellene egy pár milla hogy be tudjuk fejezni. (ami előreláthatólag nem mostanába lesz, pedig már vagy 6 millát beleraktunk). Szóval tök szar, hogy nem tudunk költözni a mi kis részünkbe, pedig a sok rossz után legalább ez lehetne :!: :!: :!: :!:

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Encsike!

Igen, külön lakunk a szüleimtől, mert így a legjobb. Igaz, egy ideig mi is otthon laktunk spórolás gyanánt, de aztán beláttuk, hogy jobb lenne külön menni. És így őszintén sokkal jobb. Nálunk is volt hasonló, mint nálatok, hogy úgy nem tudtam arrén tolni egy fotelt, hogy előtte ne konzultáltam volna valakivel, hogy akkor ez így most jó-e, nem rontja-e a belső összképet, stb? Áááááááá! Hiába, az ember felnő, egy idő után nem viseli el az ilyen dolgokat, ezért külön megy, mert a szülők még akkor is picike kislánynak néznének, ha 40 évesen laknék otthon. Mondjuk ez így van rendjén, mert a szülők szemében, gondolom, egy gyerek sose nő fel, mindig fiatalok és kicsik leszünk hozzájuk képest, csak hát mi magunk meg persze változunk, és egy idő után másfajta kezelést igénylünk a részükről. Szóval, nem ilyen gyerekeset. Kezdetben, mikor eljöttünk, nem volt könnyű, de most utólag azt mondom, hogy nagyon jó döntés volt. Az ember jobban önállósodik.

Nyaralás. Hát, igen, nem árt dadogni mondjuk angolul, mert akkor nincs elveszve az ember sehol. De én se mennék barátokkal nyaralni. Párom pár éve a haverjaival volt Horvátban, de mondtam neki,h ogy isten őrizz, hogy én is menjek fiúkkal. De nyilván az más volt. ha ketten megyünk, akkor senki más, csak mi (esetleg tesómék, de ők inkább spórolnak mostanában).
Ja, páromék holnap mennek Hollandiába három napra a haverokkal... így ünneplik meg a legénybúcsút. A keserves időszak kezdetét veszi párom számára.... :D
Vendég
 


Minimanó! Jobban vagy már picit? Hát igen, sajnos a tetőtér sem olcsó mulatság... hátmég az ha külön kéne menni... Mi is azért maradtunk a tetőtérnél, mert úgy esetleg még van esély arra, hogy nem fogunk életünk végéig hitelt törleszteni.... Azt hogy meg fogadják el hogy felnőttünk majd valahogy megpróbáljuk elérni... Bár már jó uton haladunk, csak nem a legegyszerűbb! :)

Este is már feküdnénk le, mire párom anyukája bejön hozzánk és kitalálja hogy nehogy már a betonra lépjünk az ágyról (ott voltak a papucsaink!!! ) odatesz egy szőnyegdarabot az ágyhoz és már tekeri is ki azt amit én már előtte összetekretem :shock: Párom meg rögtön rászólt, hogy "mit csinááááálsz??Nehogy idetedd, nem véletlenül van ott!!!" :) Aztán letette és kiment :) Mostanában már a sokadik ilyenen vagyunk túl...

Mi nem mennénk egymás nélkül nyaralni :) Egyikőnk sem bírja még azt sem ha nem aludhatunk együtt! És az a fura, hogy nem azért mert olyan szerelmesek lennénk stb.. hanem mert annyira hozzászoktunk a másikhoz, hogy nem tudunk aludni amikor nem ér valamink össze éjjel :) Mikor éjszaka dolgozik akkor én reggelig fent vagyok és netezek vele aztán együtt fekszünk le reggel, mert úgysem tudok aludni nélküle :)

Kép
encsike87
 
 


sziasztok : én is csak olvasgatlak benneteket bár nem túl nagy a termés:) a nyaraláshoz nem tudok hozzászólni mert egyenlőre az anyagiak nem engedik meg nekünk de majd jövőre talán lesz rá alkalom de még az sem biztos mert ha sikerül idén pocakosodnom akkor picurka miatt nem nagyon tudunk majd menni egyenlőre még nincs pocaklakó mert megjött na majd legközelebb :):):):):)

sudribudri üdv köztünk :)

Encsi: ez az egymás nélkűl alvás már nekem sem megy meg a páromnak sem mikor egy napot voltam kórházban megfigyelésen Gabi nem is tudott aludni rendesen :) Meg mikor Gabi három napot dolgozott valahol vidékenb akkor meg én nagyon nehezn viseltem és akkor még Gergő sem volt meg :) nyaralni amúgy én a családdal:) most már régen volt hogy nagyon sokat anyuékkal aztán jöttek a barátokkal de most megint ott tartok hogy családdal csak :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Itten vagyok újra, de nem sokáig, mert otthon (ahogy az várható volt) bedöglött a gép (a régi is). Már írtam, hogy a drága egyetlen párocskám a kivit a lap-top fölött ette, gondolom belecsepegett a leve, úgyhogy kampec, még jó, hogy van rá garancia, de még így is szkeptikus vagyok, hogy ha észre veszik mitől lett a probléma megcsinálják e ingyé... :roll: Szóval nem tudom mikor jövök legközelebb...

Üdv Sudri! Szoktunk ám pörgősebbek is lenni, csak úgy látszik most mindenkinek megvan a maga baja... :lol:

Minimanó!

Ismerős az elfogyott pénz szindróma sajna... Nekünk még van :lol: , de mi előre tudjuk mikor fog elfogyni, úgyhogy rá vagyunk készülve. Nekünk külön házunk lesz a szülők telkén. Már megvan az alap, lerakták a szigetelést is (bizony lányok!! :D ) és elkezdték rakni a falakat. Csak sajnos az időjárás nem nekünk kedvez. Elvileg egy hét alatt felraknák, de most egy nap rakják, egy nap eső...és így tovább. De mindegy, mi ráérünk, ugyanis még nyáron lesz rá tető, aztán nekünk is elfogy a pénzünk. És kb. akkor mi is 6 (de talán még több) millánál fogunk tartani. Úgyhogy kitartás, mert valakinek erre sincs lehetősége. Amúgy ti vettetek fel hitelt? Mi még nem és nem is tervezzük, félünk tőle, de aztán lehet, hogy megunjuk és veszünk fel. Sok minden függ attól, hogy páromnak hogy alakul a munkája.

Ósió!

Remélem nem jön vissza már az a frányaság!
Mindig amikor írod, hogy más tervek, szétfúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy hogy alakultak vajon a dolgaid! :oops: :lol: De türelmes leszek ígérem, majd mesélsz, ha már lehet! :wink: Amúgy párom szerdán fog vizsgázni, ez az uccsó neki, úgyhogy drukkoljatok!! :wink:

Encsike!

Már minden rendben? Dudor eltűnt? KÉpzeld én is éreztem valamit a hétvégén. Nem dudort, hanem kicsit fájt, amikor egy ponton megnyomtam. De azóta már elmúlt, párom szerint csak meghúzódott tánc közben, de az is lehet, hogy a melltartó merevítője nyomta meg. Mindegy elmúlt...

Ibici!

Nekem aztán még el is ronthatná a nyaralásom a rosszullét, igazán nem bánnám! :wink: :lol:

Pruci!

Én ittam a medveszőlőlevél teát, de borzalmas íze van... :x

Anuk!

Majd mesélj milyen volt a kiállítás! Máshova is mentek Bécsben? Vagy csak célirányosan oda, majd vissza?

Kinga!

Megyek mindjárt a reménykedőkhöz is! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, még nem tűnt el :(:(:( párom azt mondja kisebb lett, de hát én meg inkább nem is nézem amig mensizek :):)

Ház: Hát igen, ez nem egyszerű dolog... :(

Egymás nélkül alvás: Amikor én kórházban voltam februárban akkor a párom nem is aludt csak 2 órát (mondjuk az idegesség is közre játszott, mert nem tudta mi van velem, csak egy egy sms-ből tudott részleteket) De amikor olyan van hogy valamiért nem tudunk együtt aludni, (dolgozik) akkor én sem tudok aludni, mert nem találom a helyem :):):)

Nyaralás: Mi voltunk szülőkkel meg kettesben is meg nagyszülőkkel is :) Kettesben a tökéletes nekünk, aztán a nagyszülőkkel aztán a szülőkkel! A nagyszülőkkel az volt a jó, hogy ránk hagyatkoztak mindenben, amit mi kitaláltunk nekik megfelelt! Szülőkkel már más a helyzet! Párizsban 15 fok volt tavaly augusztusban és mivel mi már láttuk nem akarunk ilyen időben sétálgatni és elég nehezen viselték hogy bezártuk a szállodai szobánk ajtaját és nem mentünk velük ide oda :) Meg mindig vita volt hogy akkor aznap mit nézzünk... na ezt én mégegyszer nem csinálom végig :) Majd akkor ha nekünk lesz gyerekünk megyünk családdal, de az is tuti hogy 16 évesen nem fogom elrángatni magunkkal ha nem akar jönni!

Kép
encsike87
 
 


Sziasztok!
Tabati: tudom, hogy ez nektek nem vicces, de én olyan jót nevettem a kivin. Bocsi. :oops: Ajánlanám a kakaóbiztos számítógépet. :lol:

Mi is most akarunk belevágni az építkezésbe, de még egyelőre el sem kezdtünk semmit, de már most néha gyomorgörcsöm van.. :shock: Gondolom jó sok idegeskedéssel fog járni meg minden, na de csak megéri.

Én sem tudnék az uram nélkül aludni. Mikor Máté kicsi volt, néha átment a másik szobába aludni, mi meg szenvedtünk Mátéval,de az is olyan rossz volt. Hiányzott...

Kép
németh
 
 


Tabati!

Csigavér! Mindent a maga idejében elmondok! Édes Istenem, csak jöjjön össze a tervem, illetve terveim!
Kivi... hát, tényleg, nehogy észre vegyék, de ha belefolyott a leve, akkor nem kicsi az esélye, hogy észreveszik. :?
Jaj, remélem is, hogy nem jön vissza a bajom. ma reggel vettem be az utolsó gyógyszert, el is fogyott...ajánlom neki, hogy hagyjon békén. Most még menstruálok, de a hétvégétől újra veszek egy kis ülőfürdőt. nem minden nap, de pár naponta igen.
Igen, a hitel olyan, hogy ha lehetséges, minél kevesebbet vegyen fel az ember, de az apekok miatt állítólag nem árt kicsit felvenni, csak hogy lássák, mindenki milyen szegény, hogy rá van szorulva a pénzre, és ezért hitelért folyamodik. Mert akkor megnyugszik a kis szivük, hogy mindenkinek milyen rosszul megy.
Na, akkor jól halad a házatok! Lehetséges, hogy az esküvőre még egy kis pénzt is kaptok, s akkor tovább tudjátok folytatni az építkezést. :wink:
Vendég
 


Azért szombatra csak ideértem. :) Kicsit sok a kötelezettségem, meg hát egyre jobban belesüppedtem a depibe is.

Ma a harmadik hét vége körül vagyok a fogyókúrába. Első két hétben semmi (heti ugyanakkori súlymérés), és eléggé ki voltam akadva. Ezen a héten már csak hébe hóba mértem a hőmérsékletet is, a babakönyvem amit Rodtól kaptam meg bevágtam a legalsó fiók legmélyebb bugyrába. Nem volt nap, hogy ne bőgtem volna, mert hát ugye ilyenkor naná, hogy mind az 50 csatornán főzőcske műsor megy, nomeg nekem is főzni kell a kandúroknak.

A vérképem tök jó lett, a koleszterinem magas picit, de hogy mitől a fene sem tudja, világéletemben ügyeltem rá, dehát a családban mindenkinek magas volt. A hemat eredményem még nincs meg.

Ma egyébként az öreglány azt hitte mindenki dolgozik. Péntek a nagybevásárlás, jött kipakolni a hűtőt, meg a konyhaszekrényt. :D Mikor lebuktattam, csak hebegett habogott, hogy linzert akar sütni. Én meg közöltem vele, hogy én nem ehetek, ezt már tudhatná, a sógorom utálja, és Rodra is ráfér egy kis diéta a télen igencsak meggömbölyödött. Hát azt látni kellett volna :D Szánalmas volt, de megérdemli!!!!

De délelőtt ráálltam a mérlegre és láss csodát :D:D:D -3 kg!!! Majd elájultam. Ellenőriztem jól mér-e, többször próbáltam. Mikor Rodnak szóltam (dolgozik), tökre örült neki, hogy lám mégsem szabad feladni, az anyját meg az utóbbi két hétben párszor "eligazította", azóta nem is törődöm vele.

Talán mégis megéri ez a sok szenvedés... Emma babáért
Vendég
 


Anuk: gratula a 3 kilóhoz!!!!

Kép
németh
 
 


anuk gratula -3 kg-hoz meg hogy anyóst igy leszerelted:) csak így tovább

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Nagy a csend mostanában :)

Mi csütörtök óta a szobánkkal foglalkoztunk! Egész szombaton festettünk, vasárnap meg parkettáztunk... Már csak a szegélyléc és a hungarocel hiányzik a falról... na meg a bútorok :) Vagyis azok még lapokban vannak a szobában :) Ma összerakjuk az ágyat meg a nagyszerkrényt szerintem! Csak annyira nehéz még elemekben is, hogy igencsak el lehet fáradni tőle :)

Hogy telt a hétvégétek? végre szép idő volt! :)

Kép
encsike87
 
 


Anuk! Csak így tovább! Nagyon ügyes vagy! Anyóst meg többször rendezd le, hátha rájön h nem minden úgy van ahogy ő gondolja!

Mi hétvégén voltunk Békéscsabán vásárolgatni. Persze nem vettünk sokmindent, de jó sok pénzt hagytunk ott :oops: :oops: :oops:
Tegnap meg anyóséknál voltunk...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!
A hétvégén én sem voltam gépközelben, mert nem is nagyon voltam itthon. Párom ugye elment külföldre, én meg egyik nap a szüleimnél aludtam, a másik nap a nagyimnál, úgy hogy jól elvoltam.
Most jön a négy napos szünet, párommal minden elintézünk, ami még visszavan az esküvő szervezéséből, kell vennünk pl. lufikat, szalagokat, stb. Meg még egy-két meghívó visszavan, azokat is kiszortírozzuk.
Ma meg egész délelőtt mostam, meg még mindig pakolászok, nemsoká pedig nekiállok főzni. Sült húst csinálok, már be is pácoltam (tarja), plusz hozzá lesz görögsaláta.
Nemsoká pedig nagytakarítást csinálok a lakásban. habár már olyan sokáig nem fogunk itt lakni, azért muszáj mégis takarítani egy jót, mert már ráfér a lakásra. Hiába rámolok össze hetente, egyszerűen oylan port van, mert ilyenkor ablak-ajtó nyitva, azért van por, télen meg a fűtés miatt...
Pruci, a hétvégén én is vettem egy-két dolgot magamnak, ruhákat. Elég jó leárazás van a New Yorkerben, ott vettem pár pamutfelsőt, amit szoknyához és nadrághoz egyaránt tudok viselni.
Emcsike, na, akkor nemsoká végeztek is. Nálunk is volt annak idején egy teljes felújítás a szobánkban, napokig minden szanaszéjjel volt, úgy örültem, mikor végre minden készen lett. És az a friss illat! istenem, de szeretem!
Vendég
 


Sziasztok. :)
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. :)
Mi tegnap óta vagyunk "élesben", remélem, hogy minél hamarabb össze is jön majd a Picúr. :) Ő lesz majd az első kisbabánk.
Én 24 éves vagyok, a párom pedig 28, 6 éve vagyunk együtt. :)
És ha minden jól alakul, akkor ma kiderül, hogy mely napon lesz majd az esküvőnk is. :))
Most pedig igyekezlek visszaolvasni titeket. :)

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. Nálunk is aktuális a project, bár még csak a "tisztuljunk meg a gyógyszertől" fázisban járok. Február végén hagytam abba a Mercilont. Aminek nagyon örültem, hogy a ciklusom szabályosnak látszik így gyógyszer nélkül is. Várom a tanácsokat, hogy mivel próbálkozzak a ciklus megismeréséhez, a termékeny napok észrevételéhez. :)
Úgy tűnik mindenki profi a kis csíkjaival az aláírás alatt. Még csak most olvasgatom vissza az üzeneteket, igyekszem tájékozódni. Vettem valamiféle ovulációs mikroszkópot és ma már reggeli hőmérsékletet is mértem. Az lenne a cél, hogy az év végéig teherbe essek, viszont ezt az évet végig kellene dolgoznom.
Ha van valami javaslat, tanács a ciklus megismeréséhez, szívesen veszem.

Legyen mindenkinek jó év a 2009, sikerüljön amit elterveztünk, ha már ennyire lelkiismeretesen foglalkozunk a témával! :D

E.
salt&pepper
 
 


Szia!
Nagyon tetszik a neved! :D
Szerintem olvasd vissza a topicot. Sok hasznos infót találsz itt, tavaly őszi pozitív ovutesztjeimet is feltettem, lehet belőlük tanulni. A legfontosabb, hogy te magad tapasztald ki, mikor vannak a termékeny napjaid. :!:
Vendég
 


Sziasztok!

Újra itt köztetek, jelentem elkészült a gépünk, úgyhogy mától mindennapos leszek! :lol: És nem kellett fizetni, csak annyit mondtak, hogy a billentyűzettel volt a gond, és lecserélték... :oops: kiviről szó sem esett! :lol: Azért most már óvatosabbak leszünk, az biztos!

Kinga!

Kakaóbiztos, igen a drága párocskámnak! :evil: Mint az oviban ugyebár. :lol:

Üdv közöttünk Picuranyu! Olvasgass szorgalmasan! :wink: Aztán meg irogass!

Anuk!

Gratula a 3 kilóhoz, és megy a drukk, hogy beindult, és eztán csak úgy guruljanak lefelé a kilók! :wink:

Ósió!

Nekünk is bele kell húzni az esküvő szervezésbe. Jelenleg nagyon el vagyunk maradva. :oops: Tesómmal a napokban nyomtatjuk ki a meghívókat, aztán elkészítem majd széthordjuk, ha minden jól megy, akkor jövő héten pénteken választok ruhát. Rá egy hétre meg elkészül az első próbasminkem, meg a fodrászt is fel kéne hívnom, hogy mikor legyen próbafrizura. Csak mindig elfelejtem... :oops: De mivel a két emberke ismeri egymást, lehet, hogy egy napon lesz a kettő. Jó, mert így össze tudnak dolgozni, és harmonizálni fog a sminkem a frizurámmal. :D

Amúgy zajlik ám nálunk is az élet, vagyis fog így, hogy bejött a jóidő! Az építkezés is halad, ha minden jól megy, akkor a héten felrakják a falakat. Ma érkezett az ablakokhoz áthidaló.

Mi meg csütörtökön megyünk Kassára ismerősökhöz 2 napra. Szombaton anyumékhoz, vasárnapra kutyasétáltatás. Beindulnak a dolgok, mert párom szerdán vizsgázik, alig várjuk már hogy meglegyen, annyi mindent terveztünk, amit eddig a tanulás miatt nem lehetett. Szóval Kassa, majd jövő héten vasárnap Abonyba megyünk egy napra, hétfőn Soogy megyébe Tab mellé. Aztán még sorolhatnám, de egyenlőre ennyi! :lol: Imádom, hogy jó idő van!!! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Salt!

Üdv közöttünk! Mégis hogyan nevezhetünk... :oops: :?: :lol: Vagy jó ez a rövidítés?

Én speciel semmiféle praktikát nem követek, csak azt, hogy kétnaponta tuti együtt vagyunk a ciklusom közepén. Eleinte hőmérőztem, abból tudom, hogy kb. középen van at ovulációm. De ez a mikrószkóp nagyon jól hangzik, hallottam már róla. Majd mesélj, hogy műkszik, és műkszik é. :wink:

Aztán lehet vizsgálgatni még a méhszájat, azt néha megteszem én is, de sok mindent nem tudok levonni belőle.

No most mennem kell, mert párom még tanulni akar. Szerdáig!!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Amint elküldtem az üzenetet rájöttem, hogy milyen gáz ez a név a megszólítás szempontjából. Én is alig találtam az & jelet. Na mindegy. Nem vagyok rutinos fórumozó. A becsületes nevem Eszter. Lehetek Salt is, esetleg Pepper. :D Igazából a második vonalbeli szerelmemre vezetheő vissza a név. A szürke schnauzereket hívják így. Már alig várom, hogy beszerezhessek egy törpét a méretválasztékból, amit a fajta kínál.
Holnap megkezdem a mikroszkópozást. Hagyok időt magamnak kitanulni, mert sokan nem látják amit látni kell. Ha nagyon nem megy veszek pisivel működőt. Valahol olvastam, hogy hosszanti irányban kettévágják, hogy tovább tartson ki az adag.
:) A hőmérő a számban 36 C-ot mutatott, hónaljban 35,7 C volt az eredmény. A férjem rosszul van a kütyüktől, szerinte kár görcsölni. :? Amilyen stresszes mostanában a munkahely kicsit félek, hogy hatással lesz a "nagy" projectre is, ezért ez a nagy érdeklődés.
Voltam már toxoplazmózis vizsgálaton és hála az égnek azt hozta ki, hogy átestem rajta. Ez is könnyebbség.

Eszter
salt&pepper
 
 


Én nem figyelek oda semmire, mármint semmi különösre. Hőmérőzni hőmérőzök, de aki az enyémben lát majd valamit, azelőtt megemelem a kalapomat. :D
Úgy vagyok vele, legalábbis egyelőre, hogy jön, amikor jönni akar, tudunk várni. ... De majd ha esetleg sikertelen hónapok lesznek mögöttünk, akkor lehet, hogy másképp fogunk gondolkodni.
Szóval, én nem nézem, hogy mikor kéne együtt lenni Apával, együtt leszünk, mikor akarunk, remélem, így is jól fogunk időzíteni. :lol:
Vendég
 


És köszönöm a kedves fogadtatást. :)
Vendég
 


Eszter : üdv közöttünk :):)szerintem ne stresszeld rá magadat (tudom könnyű mondani) Nekem Gergő úgy fogant hogy leszarom hónapom volt és sikerült vagyis pár hónapig görcsöltem rá hogy akkor apa gyere most stb és mikor megjött sírógörcsöt kaptam aztán elkezdtem egy tanfolyamot és lám nem fogalkoztam annyit a dologgal és sikerült mindezt úgy hogy nem vagyok manökken alkat 103 kg voltam mikor teherbe estem és 36 voltam szóval voltak nehezítő körülmények. Remélem mostanában újra sikerülni fog a dolog hiszen kisfiamnak tesót szeretnénk :):):):):

Én nekem semmi praktikám nincs középidő táján úgy mint Tabati két naponta akció :):)

picuranyu: üdv itt is :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


vagyis 36 éves :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Picuranyu! Üdv itt is!

Eszter! Neked is üdv! Én hőmérőztem magam, és kaptam mikroszkópot is. A hőmérőzésről: testüregben kell mérni (ezt a doki mondta), én szájban mértem, és a 4. hónapban lettem terhes. A mikroszkópot is nézegettem, de nem igazán volt nyerő.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Ja, és igaza van Nikának! ne stresszeld magad amiatt, h nem jön össze! Nekem akkor sikerült, amikor baromira nem kellett volna: új osztály, apóst bevitték kórházba (azon a hétvégén sikerült összehozni :oops: )...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Az ember, léptem nyomon ismerős fórumozókba botlik. :D

salt&pepper: tényleg ne stresszeld magad. A pici tudni fogja, hogy mikor kell megérkeznie, és úgy is akkor jön, mikor az ember nem is gondolná. :D Ha apával mindent megtesztek a cél érdekében, jönni fog hamarosan.
Vendég
 


Sziasztok!
Üdv midenkinek!
Eszter! A mikroszkópos téma engem is érdekelne! Én szájban mérem a hőmet. De már sokszor megfogadtam,hogy nem fogom.

Kép
németh
 
 


Én még annyit tudnék hozzáfűzni a "ne görcsölj" témához, hogy ne figyeljétek nagyon magatokat az ovu után. Én sajna ebben vagyok nagyon görcsös. Minden hónapban érzek valami újat. De talán már eljutottam odáig, hogy semmiben nem hiszek, már a múltkori egy hetes késés miatt, abban sem. Amúgy amikor volt a méhen kívülim, akkor egyáltalán semmi terhes tünetem nem volt, úgyhogy szerintem nem kell ilyesmiket beképzelni magunknak. (mondom én :oops: )

A túlsúlyhoz meg annyit, hogy Momi is most lett babás, pedig ő is túlsúlyos. Csak egyszerűen a Ricsi miatt nem is lett volna ideje görcsölni szerintem. Úgyhogy a túlsúly sem akadály. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok :) Mindenki aki jött, mindenki aki itt van mindenki aki lesz :D

Túlsúly: én már attól hízom, ha kinyitom a hűtőt. Elég elkeserítő, hogy az a tizenakárhány év szteroid mennyire meggátol. Nézem ahogy a negyven kilós kollegina egész nap rágcsál valamit, mint egy egér, és ki sem tudok egyfolytába menni.

A munkahelyen amúgy is diliház van. Erősen gondolkodom rajta, hogy kivegyek-é pár hét táppénzt, azt boldoguljanak a JollyJóker (én lennék) nélkül. Nagyon elegem van belőle, hogy mindenki jön a kis sirámaival, a főnök meg nekem döngeti a mellét mint valami kingkong, hogy majd ő megmutatja. Ja persze.... aztán sunnyog vissza az irodájába.

A suli meg pfffff nehéz így bármire is koncentrálni. Dolgozat dolgozat hátán, nyelvvizsga feladatsorok garmada.

Drága párom meg azzal zaklat, hogy mostanában minden kis szórakozásom feladtam. Hát igen. Mikor este nyolc után esek haza, még rohanok kétnaponta vásárolni, főzni, stb stb nem hiszem, hogy 11-kor még kedvem lenne gyöngyöt fűzni, mikor már azt sem látom, hogy melyik malackám melyik.

Már pár napja gondolkodom rajta, hogy fogom magam, és faképnél hagyok mindent azt hazamegyek egy kis anyai babusgatásra. Viszem az állatkákat, meg a könyveim, és lesz.... mit csinál itthon ez a két kandúr van e kajájuk akármi. Nekem az nem pihenés, hogy ha nem munkahelyen vagyok akkor itthon kell húznom az igát, ezek meg játszanak egész nap a szgépeken.

Nah megint csak panaszkodtam. Ja és a malacok sem fogytak, mondhatni anyjukra ütöttek. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a biztatást. Megígérem nem görcsölök. Mérek rendületlenül, de már most nem értem :-) Tegnap 36, ma 35,6 fok. Lehet ekkora ingadozás? Még nem kellene lennie, 22én jött meg, 4 napja múlt el.
németh: A mikroszkóp tapasztalatokra még várnod kell, nagyon amatőr vagyok, vagy csak szimplán béna. :roll:
Utánaolvastam a mikroszkóp témának mielőtt megvettem. Úgy döntöttem, hogy az olcsóbbikat választom, mert sokan írták, hogy nehéz benne látni a lényeget. PG/53 a neve. Nagyobb gyógyszertárakban kapható, én spciel a
West-Endben vettem. De aki kitalálta, hogy a kis üveglapot amire a mintát teszed süllyesztve applikálja a készülékbe annak a nyakát is kitekerném. Nem lehet normálisan megpucolni. Szerintem össze is karcoltam az üveget, mert ha belenézek így üresen, mindig látok egy nagy csíkot. Na jó hamar tönkretettem, pedig szemüvegtörlő speciális ronggyal próbáltam tisztítani.

A mi babánk még ráér, de jó lenne, ha az évet már terhesen zárnánk.
27 vagyok, ő lesz majd az első babánk. A férjem szintén 27. 3 éve vagyunk házasok.

Úgy látom ma sem tornázom, cserébe lemondtam a vacsoráról. :-)

Mindenkinek szép estét.

E.
salt&pepper
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk uh-n :D 8 mm-es a pici és minden rendben vele :D Viszont kiderült hogy hátrahajló méhem van és kapaszkodjatok meg, pco-m :shock: :shock:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Kép Hát nem édi, olyan mint egy grillpipi :lol:


Nálunk az vált be, hogy egyszerre van orgazmusunk , és pé-s héten mindennap sex. 8) Ugyanez volt a Ricsivel és most a picivel is. ja, és nekem is pont leszarom hónap volt mindkétszer, pont úgy jött ki hogy pé-kor sok-sok kedvünk volt... :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi, sikerült már kideríteni, hogy kire hasonlít jobban?? :D
Mi az a PCO? És a hátrahajló méh? Ezelről már többször is olvastam itt a babaneten, de nem tudom, mit jelentenek.
Most pontosan mikorra vagy kiírva szülni? Hát, nekünk most a hétvégén kellene együtt lenni, hogy összejöjjön a baba, de hát annyira átalakultak a terveim, terveink, hogy ez most egyáltalán nem fér bele. Szegényke el lett napolva egy jó kis időre, mondjuk, 3-4-5 évre! :? :D
Vendég
 


Sziasztok!

Momi!

Tényleg úgy néz ki, mint egy grillcsirke! Látom a szárnyacskáit én is! :lol: No, jól szorítsd össze a lábaid nehogy kirepüljön! :lol:

Nekünk is hasonló lenne a taktikánk, mint nektek, csak mi ált. nem tudunk minden nap együtt lenni. Persze ha épp ahhoz van kedvünk akkor igen, de erőltetni nem akarjuk, hogy már csak azért is a baba miatt. Kétnaponta tuti, az sosem kényszer! :wink:

Az engem is érdekel, hogy mi az a pco :?: A hátrahajló méhről annyit hallottam, hogy nehezebb a teherbeesés, ésott tényleg taktikázni kell a pózokat illetően, hogy hogy készüljön a picur... De akkor ezek szerint nektek nem volt ez probléma. csak azt nem értem, hogy a Ricsinél ezt miért nem mondták? Vagy ez nem adott, hanem meg tud változni? Először még rendes, majd hátrahajlik? :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Eszter!

Akkor ezek szerint elég sok gond van ezzel a mikroszkóppal... Úgy látom elég eltérőek a tapasztalatok, van akinek inkább ez válik be, mint az lh tesztek. Azért kíváncsi vagyok, hogy egyértelműen mutatja e az ovut.

Kép
Kép
tabati
 
 


Jaaa, hogy azt kell nézni, ami a fekete foltban van benne?? Mert én az egész fekete foltot néztem, s még gondolkodtam is, hogy milyen szabályos ez a kis fejlődő ember! :D
Vendég
 


salt&pepper: simán lehet ekkora ingadozás. :) Nem mindegy, hogy ugyanabban az időben mérted-e, sőt lehet, hogy az alacsonyabbnál egy kicsit ki voltál hülve, sok minden be tudja folyásolni. :)

momi: gratulálok. nagyon édes. ... bárcsak már mi tartanánk itt. :)

A PCO, policisztás szindróma, ha jól írtam. A petefészekben a petesejtekből ciszták alakulnak ki. A nők jelentős része ebben szenved, sokan nem is tudnak róla. Tünetei: össze-vissza ciklus, szőrösödés bizonyos testájakon, hízás, stb.
Vendég
 


Momi:):) nagyon édes a (grill pipid) kismanód:):):):)

Túlsúly: én 103 kg-al lettem babaás Gergővel:):):) szerintem sem akadály a túlsúly mennyi dundi lány lesz terhes ez csak duma szerintem bár lehet van akinél ez problémát okozhat de szerintem ez nem kizáró tényező csak már nem tudnak mit mondani hogy miért nem vagy terhes:):): meg lehet tényleg van olyan hogy valaki fogy és egyből teherbe esik :)

nika70
Salgótarján
 
 


Hmmm... érdekes ez a Pco. Csak mert nekem is azt mondta a doki amikor kórházban voltam, hogy a jobb petefészkem cisztikus, még meg is mutatta, hogy tele van cisztával. Viszont a kontrollon már semmi ilyyesmi nem látszódott. Mondta is, hogy az teljesen természetes, hogy a petesejtek helyén un. sárgatest ciszták alakulnak ki. És nekem azért volt a jobb petefészkem ilyen akkor, mert tuti onnan szabadult ki a petesejt, hisz a jobb petevezetőmben ragadt be. De akkor valszeg teljesen más a kettő. Mert tuti mondta volna a doki, ha ilyen problémám van, no meg nem is vagyok túlsúlyos, szőrösödésem sincs. Össze-vissza ciklusom meg (kivéve a múltkorit) nem szokott lenni.

De akkor már nagyjából értem, hogy Mominál miért nem vették előbb észre. Mert valszeg akkor még nem volt ilyen baja... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


No elbúcsúzom egy időre, mindenkinek kellemes hosszú hétvégét kívánok! Lassan megyek fürcsizni meg aludni, holnap 6kor kelünk. Nem vagyok én ehhez hozzászokva kérem szépen. :oops: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: