Új privát üzeneted érkezett!

Andrea:Remélem nincs nagy baj.

Csajok,köszi a válaszokat.
Anyum fodrász,ő azt mondta ha szeretném befesti.Ő szokott kismamiknak festeni hajat,nem túl gyakran de előfordul.
Azt mondta ad egy maszkot és akkor nem szívom be annyira,és utána kimegyek a levegőre míg jó idő van.
Na majd meglátom hétvégén.

Azért kérdeztem a babamocorgást,mert én kb.2 hete mintha egyik este őt éreztem volna de azóta nem érzem,vagy épp akkor aktív amikor én is.Remélem.
Hétvégén készen lesznek a kismama nadrágjaim,teszek fel képet a pocakomról és kíváncsi vagyok mit mondotok.

Mentek a bababörzére októberbe?????

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Honey: nem kaptam semmit keményedésre. Azt mondta a doki, hogy mivel nem rövidült a méhnyak, semmit nem kell szedni. Bevallom, 12 hét fekvés után már a szigorú fekvést sem tartottam be.. :oops:

Detty: farmer és pulcsi az minimum 1-1,5 kg, szóval csak 1,5kg-t hízhattál valójában. :)

Én 2 kg-ot híztam.. Le vagyok döbbenve.. A fiammal összesen 6 kg-ot híztam, és azt ettem, amit akartam, sütiket is beleértve. Most nagyon odafigyelek, hogy süti nulla, és több zöldség, mint teherbeesés előtt, de mégis már 2kg. Azt hittem, hogy a 22.hétig megint semmit sem hízom, de örülök, ha megtartom ezt a 2kg pluszt... :(

Andrea: úgy látszik a baj tényleg csőstül jön.. Remélem, most már csak jó dolgok történnek veletek!

Kép

Kép
monccs
 
 


Csézjang, persze, eldöntheted, hogy megtartod-e a babát, ha beteg. De hogy őszinte legyek én ilyet még nem hallottam, amit írtál, hogy 20 hetest altatásban vettek el.... ilyenkor már rég nem szoktak műtéttel...
Vendég
 

 
 

jaja andi, nagyon sajnálom!!! :( Elviszed dokihoz?

detty,
jaaaaaa!!! A ruhában méreckedés nem ér!!!
Én szigorúan reggel, pucéran éhgyomorra mérem :lol: :lol: :lol:

szilvi,
ne aggódj, van hogy én sem érzem szinte napokig. Lehet most is csak azért érzem, mert 1 hete tök egyedül itthon fekszem, és csak magammal kell foglalkoznom.
Ha pl itt a lányom, akkor valahogy nem i tudok ilyesmire figyelni...

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Na, megjöttem az Istenhegyiről. Először is marha mákom volt, mert miközben a doki UH-zott, felhivták, hogy menjen be a kh-ba, mert szül az egyik páciens 8gondolom magán és gondolom nagyon sürgős lehetett, mert mikor végeztünk, megint rácsörögtek, hogy hol van már)
Na, megint kifogtam a Gasztonyit. Jót röhögcséltünk az elején, de aztán hozta a szokásos formáját.
Sztori: aszisztens bekisér, mutatja az "ágyat", ahol pakolhatok. Én veszem le a gatyámat (gondoltam, a Fehérvári úton is csináltak hüvelyit is, hátha itt is), néz rám a doki, elképedve kérdezi:
-Mit csinál? Elég csak pocakot szabaddá tenni. :shock:
Én: -jaaaa, ha nincs rá igény... :mrgreen:
Doki röhög:- Ezek a mai fiatalok Rögtön vetkőznek. (nézi az uh-t) :mrgreen: Látja, meg is van az eredménye. Első baba?
Én: -Nem, a 3. :D
Doki: -Na, látja, plááááne. :mrgreen:

És innentől nem szólt egy mukkot se. Jó, gondoltam, alaposan megvizsgálja. Mikor jó sok minden lemért, mondtam neki, hogy múlt héten véreztem, és a kh-ban hematómát találtak, vessen rá egy pillantást, legyen szíves. Na, ezt sztem szó szerint értette, és gondolom, csak pillantást vetett rá, mert semmit nem mondott (gondoltam, majd leirja a papirra, hát semmi. Se azt, hogy ott van, se azt, hogy nincs, hogy mekkora vagy izé. Jó, nyilván nem ezért mentem, én ugye csak a down szűrésért fizettem, dehát akkor is.) Vége felé kérdeztem, hogy tudom, hogy még korai, de esetleg látszik, hogy fiú vagy lány? Nem mond semmit. Befejezi az uh-t, mosolyog: gyerek lesz. Hjaaaa, hát ennek igazán örülök, jó hogy nem kiskutya, vagy aranyhörcsög. de ezt már nem mondtam neki. Kaptam képet (és nem 3d-s, pedig Csongival legalább pár pillanatig átkapcsolt) cd-t, papirt az adatokkal és elbúcsúztunk.

A vérvétel eredményei nagyon jók, mind valami tizenezres arányszám, abszolút negatív az eredmény.

Közben új fiúnév merült fel, mert a Zuram szerint a Nimród nagyon komoly. Javasolta a Gellértet, ami tetszene is, de nem nagyon lehet becézni. Még vívódok...

Tábli: most nem tudom, angiet kivegyem? Mert nagyon elbúcsúzott, ha jó értettem. :roll: :cry:

Varrósok: én tavaly sok rövidgatyámat átalakítottam pocakossá, 2 technika is van, vagy csak az elejét vágod ki félkörívben (egy nagyon vékony kalapgumi sztem igy is jó, ha van benne, mert tapasztalataim szerint az összes lecsúszott enélkül) Vagy az egész tetejét levágod, és körben varrsz rá pamutot, én pl vettem olcsóé passzé anyagot, ami eleve 30-40 cm széles (jól nyúlik), és ezt nem is kell nagyon szabogatni, csak odailleszted és körbevarrod. (nem tudom normálisan elmagyarázni, fotózom, ha érdekel valakit) Most az én varrógépem is bekrepált, anyum elhozta az övét, de rájöttem, hogy kb fél éve selejteztem le a kihizott farosaimat a Vöröskeresztnek, na, ezeket most pont jó lett volna átalakitani... hát igy jártam...

Honeymoon :)
chlamidiával eddig nem volt közünk egymáshoz, így nem tudok mit mondani... Neten találtál valamit róla?

Andrea :)
Hűűű, remélem, nincs gond. Azért ez nagyon nagy felelőtlenség, ha valaki nem oltatja a kutyáját... :evil:

Na, balra el...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Vivi!

Képzeld én is úgy tudtam hogy ilyen nagy terhességnél már meg kell szülni, de képzeld a kolléganőmnek tündéri volt az orvosa és mondta hogy nem akarja kínozni mert tudja hogy ez nagyon durva lenne ezért altatásban megműti. Meg is műtötte, a barátnőm pedig hálás volt neki, hogy nem érezte és látta az egészet.
És képzeld egy másik barátnőmnél ugyanígy volt, ő is az 5. hó-ban tudta meg hogy beteg a baba és ő is kérte a dokiját hogy csak ne kelljen megszülnie és az ő dokija is altatásban műtötte meg. Én is meglepődtem ezeken de tök jó érzés hogy ezek szerint már vannak ma ilyen kedves és humánus orvosok akik átérzik a te fájdalmadat és altatásban oldják meg !!! Én is meglepődtem de tényleg így volt mert mesélték és jóban vagyok ezekkel a lányokkal tehát sokat beszélgettünk ezekről!
csézjang
 
 


Csajok még 4 hét a következő uh-ig, és én addig megőszülök... :?
Fáj a csöcsöm, fáj a hasam, hol melegem van hol fázom, fáj a derekam, bedugul az orrom, hányingerem van, szóval rólam írták a terheskönyveket mert én mindent produkálok! :D :D :D
csézjang
 
 


Jaj csajoK, olyan jó érzés ám az, hogy itt vagytok, segítetek, megosztjuk a gonjainkat és az örömünket. Olyan érdekes azért, hogy ott fórumozunk, hasonlóak a babák a hasunkban, mindent leírunk, de még sosem találkoztunk... :) de ez így jó, ahogy van!
Hmmm... talán túúl érzékeny vagyok... no de ez van.

Varrásról: meg fogom próbálni én is, kezd hideg lenni és a farmerjaimat nem tudom begombolni, a bandage-tól pedig még leesnek. Azt hiszem, egy kisebb bandage-t kell először varrnom, az nem is bonyolult, talán még nekem is menni fog.

csézjang, hát fél órát röhögtem ezen az utolsó beírásodon! :)
Amúgy nekem nincs igazán semmi bajom, kivéve, hogy a melleim feszülnek, de gondolom, ez így is fog maradni. Aludni kicsit jobban tudok, de még mindig szoktam forgolódni néha, de ennyi.
Jövő héten megyek a dokimhoz, kíváncsi leszek, hogy az én heamatomám hogy áll, elvileg el kellett már múlnia teljesen. Múlt szerdán volt az utolsó UH, de úgy tűnik, már egy éve nem láttam a babám és már várom a keddet nagyon. Utána milyen gyakran nézik, ha nincs semmi gond? Havonta? Vagy ritkábban?? Azt nem tudom, hogy fogom kibírni....

Kép
Kép
ginnie
 
 


Még egy gyors kérdés, első sorban a Szent Imrésekhez, de aki esetleg tud válaszolni, az bátran tegye.

Tudja valaki Dr. Bálint Sándor magánrendelésének elérhetőségét esetleg?

Kép
Kép
ginnie
 
 


Monccs, Honey!

Megnyugtattatok, köszönöm! Mivel a védőnőnél van súly mérés, ott kénytelen vagyok ruhában megoldani a dolgot. Van itthon is egy mérlegünk, de szar: amikor eltörtem a lábam, a járógipszet rágipszelték a fekvőre. Mielőtt levették volna az egész borzalmat, kíváncsi voltam, mennyit nyom. Ráálltam a mérlegre begipszelt lábbal, aztán a sebészetről hazaérve gipsz nélkül, és ugyanannyit mutatott. Azóta nem nagyon használtam, Alexánál a védőnői mérleg volt a mérvadó, ami persze tényleg marhaság, lévén hogy ott mindig ruhástól mérnek. Mindenesetre a 1,5 kg sokkal barátibb.

Kép
Kép
detty74
 
 


minyu,
örülök, hogy minden ok!!!
Ez a Gasztonyi egy olyan idióta pasi néha! Én szakmailag megbízom benne nagyon, de néha a módszerétől falra mászom!
Flóránál az agykamratágulat kontrollon - ahol úgymond minden eldől, kb 30 percig vizsgálta az agyát. Legalább 50 különböző áramlásos metszetet nézett az agyáról, a koponyát a létező összes szemszögből megnézte, DE NEM SZÓLT EGY BÜDÖS SZÓT SEM!!! Nekem kellett rákérdezni a végén, hogy most mi a franc van??!! :shock: :shock: " Jaa, tökéletesen egészsége!" A válasznak örültem, de azt hittem megverem azért a 30 perc stresszért!

Chlamidiának utánnanéztem, Detty is mondta, hogy antibogyóval megoldható, a babánál nem okoz problémát

detty,
nekem azt mondta a védőnéni, hogy a lényeg, hogy mindig ugyan azon a mérlegen, nagyjából ugyan abban az időpontban kell mérni, mert az a mérvadó.

ginni,
sajna én nem tudom, de itt a babaneten megtalálod szerintem, ha beütöd a keresőbe. De ő már nem vállal ám szülést!!!

csezjang,
én sziszegve veszem le a melltartómat esténként. Szerintem a 2 kg hízást nekem csak a két mellem okozta! :lol:
Az orrdugulás nálam is játszik. Hiába alhatnék a lányomtól 9-10-ig, egyszerűen 6-7 után már nem kapok levegőt. :evil:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


szilvi17: Nyugodtan lehet festeni. egy a lényeg, hogy direktbe ne szipákold be a festéket. Azt írták, hogy a börön keresztül szinte semmi nem szívodik fel.

a mellfájásról: érdekes nekem már nem fáj érintésre, csak a bimbó. Viszont néha-gyakran olyan mintha tűt vágnának bele.
És mit vettem észre!!! Már lassan a fél mellem udvar. Iszonyuan megnött. Nektek is???

És iszonyu fáradt vagyok. Ennyire nem voltam eddig. Mindig csak aludnék és aludnék....
Jövő heti programom:hétfő feggel vércukor terhelés
keddd délután szülés fekészítő tanfolyam
szerda reggel védőnő
csütörtök este nődoki (uh!!!!!)
és dolgozok is
meg a barátnőmmel is össze kéne jönni valamikor
Hááát nem fogok unatkozni

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Sziasztok!
Ginnie, Bálint Balázs nem jó? A nővérem jár hozzá.
Kinek kell, Neked??? Nagyon rendes. Nővérem ügyeletben szült nála és annnnnnnnnnnnnnyira rendes volt, hogy azóta is hozzá jár és a másodikat most direktben szüli nála -majd áprilisban. 4 hét van köztünk :D
Első babája 38-as fejjel bújt ki és 4 kilóval! Mást már 38-as fejnél megcsászároznak... :o
Ezek a melles-sztorik és észrevételek, nem győztem röhögni, különösen Vadszi észrevételén!!! De ez normális, alapban nekem sem ekkora az udvar.... nekem baromira nem tetszik, de utána visszaáll, ha már nem szoptatsz! :) Hálisten...
Honey, Te meg csak nem mellre szívtad a kilókat?!?! Hahahahaha
Én tök kakául vagyok! 3. napja FOLYAMATOSAN hányingerem van!!! Ez nem ér! Este már sört fogok inni, ha elaludtak a nagyok (mindjárt viszi őket apa). Hátha attól elmúlik....
:oops: :oops: :oops: :oops:
Iszonyatosan felpuffadtam.... és pihegek, mint egy naposcsibe! És Nektek nincs hőhullámotok? Valaki írta fentebb, hogy kezd hideg lenni... hát én meg mint aki klimaxol!!!
Egyik reggel, mikor eső volt, a villamoson mindenki vagy kiskabátban, vagy pulóverben volt, én meg rövidujjúban legyeztem magamat, kicsit se néztek hülyének!!! Húúú kerülni fogom a bkv-t... nem látszik még egyértelműen a hasam, és ez épp elég ahhoz, hogy nagyon-nagyon csúnyán nézzenek rám, mikor egy 80 éves bácsinak nem adom át a helyet... már készültem, hogy előhúzom a terheskönyvemet, ha bárki beszól.... de csak rondán néztek.... no komment!
Vendég
 


sziasztok
Na ez a magyar eü tök kivagyok bukva, 2 órát voltunk a dokinál mire elérték az ántsz-t az állatorvost, na de 4 állatorvost kellet hívni, mire kiderült kihez is tartozunk, kitöltöttek egy három oldalas papírt. Hogy hívják a szomszédot jött a kérdés, hát honnan tudjam pff albérlők és a kutya miatt nem jó a viszonyunk, na akkor a házban hívni a szomszédokat ki ismeri őket, közben szomszéd bácsi közli, ezek el fogják tűntetni a kutyát, pff akkor Bálint tuti oltást kap, hát majd hétfőn kiderül van-e kutya vagy nincs, minden esetre hétfő reggel az Antsz-nél kezdek mert le kell adni a papírokat.

Mellfeszülés: nekem az elején volt, és mivel nekem nem múlt el még a tejem Bálinttal, pedig már nagyon régóta nem szopizott, így még elég rendesen folyt is a tej.

Egyrejobban aggódom a dokim miatt, nekem nem tűnik valami alaposnak, vgy nem tudom, de aggaszt, hogy 14 hét alatt egyszer nézett rám. ha most sem történik a 16héten semmi akkor lehet váltok, szülök annál aki bent lesz....

Hízás: hát én legalább 3.20dkg híztam már, és sajnos BÁlitnál 33kg híztam nagyon vízes voltam és az egekben volt a vérnyomásom, tehát ettől nagyon félek:(

Kép

Kép
andrea001
 
 


Sziasztok!
Andrea! Ez nagyon gáz!!! És egyébként hogy történt ez az egész??? Szegény gyerek, de hogy várhatnak ezzel hétfőig?!?! ÁÁÁÁÁÁÁ
Más. A dokid, úgy érted, hogy csak egyszer vizsgált meg, vagy hogy csak egyszer voltál nála és ezt kevesled?
Én dokim olyan, hogy elején megvizsgál, és ha nincs semmi panasz, a 20. hétig nem is vizsgál, aminek én tulajdonképpen örülök! Ő is azt mondja, minek piszkálni a babát. Elég az uh. Ha meg kinyílnék, akkor úgyis mondanám, hogy szurkál vagy mittudomén, és akkor megvizsgálna. Szoval én kifejezetten örülök, hogy nem vizsgál havonta... Bár most lehet, meg fog, mert már negyedszer jön elő ez a hülye viszketés, Nektek nem volt még ilyen? Annyira idegesítő!
Canestennel elmúlik ugyan, de mindig visszajön. Megemlítsem a dokinak? Mert eddig mindig, mikor épp mentem Hozzá, elmúlt...
Vendég
 


Ja, és ne izguljatok, én 4 vagy 5 kilót már híztam!!!Sztem én vezetek..... :P :P :P :P :roll: :roll: :roll: :roll: :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Vivi: teregettem kint a folyosón, Bálint kijött velem. Többször oda ment a szomszéd ajtajához, de szóltam neki jöjjön el, aztán ahogy tettem fel a ruhát, azt hallottam hogy a kutya mordul a gyerek üvölt, a nő ott állt mellettük de rá se szólt a dögre. Mivel hétvége van, így az állatorvos nem jött ki még tegnap majd csak hétfőn, és mire az összes papír ki lett töltve addigra meg bezárt az Ántsz.

Viszketés: nekem szerencsére még ilyen bajom sosem volt, de említsd meg a dokinak, kapsz valamit, de lehet magas a cukrod, anyukámnak az van, és szegénynek folyamatosan elő jön

Kép

Kép
andrea001
 
 


Vivi!
Szerintem is említsd meg a dokidnak. Nekem Alexával sokszor volt, de a Canesten nem segített, pedig a hüvelykúpot is használtam, nem csak a krémet. Ő adott valami mást, attól sem lett jobb, és végül egy harmadik trutyi győzött. Remélem, most nem lesz ilyen, mert emlékszem, milyen rossz volt. Legszívesebben smirglipapírra ültem volna. :)

Andrea!
Ez a kutyás dolog borzasztó! Én is félek, mert ALexa odavan a kutyákért, és nagyon kell figyelni, hogy ne nyúljon be egy kerítésen sem séta közben. Az sem zavarja, ha örjöngve ugatnak a kutyák, ő csak vigyorog és sikongat nekik.
Nekem is volt még tejem, amikor terhes lettem (folydogált is), de mostanra már nem jön, szerencsére.
Engem mindig megvizsgál a dokim, megnézi a méhszájat és UH-val ránéz a babára is. Nem rajongok a vizsgálatért - bár még nem fáj a méhszáj vizsgálat - de legalább megnyugszom, hogy minden OK.

Szerintem nekem is minden kiló a mellemre ment, hatalmasra nőttek, pedig a szoptatás (fejés) abbahagyása után elég kicsik lettek (kisebb, mint a terhesség előtt - kicsit örültem is). Most megint nagy, zavar is rendesen, és fáj is.
Lehet, hogy beszerzünk egy rendes mérleget, és akkor majd én figyelem, mennyit hízok, mert jön a tél, egyre több ruha van az emberen, és egyre pontatlanabb lesz a mérés. Persze, én is érzem, ha sokat hízok, ezért is lepett meg az a 3 kg, mert a hasamat leszámítva minden cuccom rámjön.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Andrea ez gáz!! és addig ellehet húzni ha esetleg kell kapnia tetanuszt?azt nem egyből szokták?én nem híztanm egy dekát sem pedig imádok enni mindent!56kg lettem terhes és 54 és fél vagyok.a pocakom is alig nőtt!pedig már 16 hetes elmúltam!a védőnő azt mondta csokit egyek sütivel h legközelebbre legalább egy kilot hízzak! :wink:
bettiny22
 
 


bettiny,
azért ezt nehigy komolyan vedd! Szerintem semmi nem történik, ha az ember lánya nem hízik bálnára a szülésig. Inkább örülj neki!
Én Flórával a 14. hétig -3 kgt fogytam (pedig nem hánytam egyszer sem ) , aztán szülni mégis + 16-tal mentem!
Szóval örülj neki!
A baba mérete és a hízás között SEMMI összefüggés nincs!
Láttam már anyukát +30 kg-val alig 3 kg-s babát szülni. És a másik topicunkbvan az egyik csajszi végighányta a 9 hónapot -15 kg-t !!!! fogyott és mégis 4300 gr lett a babája!

vivi,
mindenképp mond meg a dokidnak a viszketést, mert egyáltalán nem biztos , hogy gomba!! Ha baci, azt pedig sürgősen ki kell kezelni! Apa is kezeli magát közben?
Ami a bimbókat illeti... :D én ilyenkor csak "zalainak" hívom. Olyan csúnya és nagy mint egy szelet párizsi. :lol: :lol: :lol:
De szerencsére tényleg visszamegy a szopi után.
Nekem most brutál nagy, nehéz és kökemény mind a 2 mellem. Kb majdnem olyan, mint amikor a kórházban belövelt a tej. Tapogattam is oldalt, hogy nem érzek e benne valami furit.... de nem.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Azért nem kapott tetanuszt, mert a 18 hós oltásban benne volt és az még védi, mert április végén kapta. Remélem nem lesz semmi baj, de ez aggaszt még ma nem láttam a dögöt.

Doki: egyszer vizsgált meg, mikor bálinttal jártam minden hóban vizsgált, és ezért fura ez nekem, bár panaszom nincs, tehát igazából baj sem lehet szerintem.

Melleim nekem annyira nagyok, hogy nem jók a melltartók, de az sem amit BÁlinttal a végén vettem már.

Kép

Kép
andrea001
 
 


Nem vettem komolyan!a doki nem mondott semmit én meg rá hallgatok inkább!a baba méretei megfelelnek ugyh nem izgulok!az első babásoknál ált a pocak is később nő igaz?a cici nekem is inkább az első időkben feszült iszonyatosan.most hol fáj hol nem!képzeljétek, örököltem egy kiságyat anyum unokahugátol nemsoká megyünk érte.fenyő meg minden.annyira szép!ti mennyire álltok a kokuszmatrac mellett?
bettiny22
 
 


Vivi és Honey, köszi az infókat, nem nekem kell a doki, én maradok az enyém mellett. Unokatesóm 9 hetes terhes (hehe, pont egy hónappal van mögöttem) és ő kérdezte, hogy ismerem-e a dokit, mert ő is ott szeretne majd szülni a Szent Imrében, de hozzá szeretne járni, Vivi, a Bálint Balázs is jó lesz, azt hiszem, ők többen vannak a családban nődokik, majd utánakérdez unokatesóm nála. Írd meg pü.-ben az elérhetőségét légyszI! Köszi!!!


Hajfestés: én Vadszival értek egyet. Én is festem a hajam... hááát, azt hiszem 17 éves korom óta és bizony, az idők folyamán lett jónéhány ősz hajszálam, így ha nincs befestve, valami iszonyat. A 12. hetet mindenképp megvártam, addig nem festettem, viszont utána igen, de a 10 perces festékkel. Úgy csináltam, hogy a fürdőben rákentem nyitott ablaknál és a 10 percet az udvaron vártam végig, hogy minél kevesebb gőzt lélegezzek be. Szerintem így nem gáz.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Andrea! Ha Bálint be volt oltva, akkor nem lehet SEMMI baj vele. Engem is megharapott egy kutya pár éve, egy német dog, a nyakamat ráadásul, szép kis seb lett, a kutya évek óta nem volt oltva és a gazdája szintén nem mondta meg az ÁNTSZ-nek, hogy ez a kutya volt. ELvileg ilyenkor karanténba zárják az állatot pár hétre megfigyelésre, de az állatorvos nekünk azt mondta, hogy tizen-huszonéve nem volt Bp.-en veszettség, ami volt, azt is macska kapta el. Lakásban tartott kutyánál ez majdnem kizárt. A gond az lehet, hogy visszaviszik a kutyát egy idő után és később is probléma lehet vele. Ilyenkor érdemes az állatvédőket megkerseni szerintem, mert bármennyire is szeretem az állatokat, egy gyereket ha megharapott már egy kutya, ott komoly gondok vannak az állattl és a gazdáival is. Szóval Bálint miatt ne aggódj, minden rendben lesz vele.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Bettiny, nagyon szerencsés vagy a kisággyal!! Én egyedül kereszttesómtól számítottam cuccokra, de az ő tesója az, aki most 9 hetes terhes, szóval egy szót sem szólhatok, ha nem én kapom meg a cuccokat. Van egy olyan érzésem, hogy mindent meg kell majd vennünk, semmit nem fogunk kapni. Csak a két nagymamától, de tőlük mondjuk biztosan sokmindent. :)

Kókuszmatrac: én 100% hogy ilyet fogok venni. Aki használt már hasonlót (nem csak babával) imádta, minden szempontból meg volt vele elégedve. Úgy tudom, a szellőzése alúlról is sokkal jobb, mint egy sima szivacsé.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Ginnie: köszi az infokat, remélem tényleg nem lesz baj.

Kókuszmatrac: nekünk az van én imádom illetve remélem a gyerek is:) , de amúgy a rendes szívacsot nézegettük, de nagy a különbség közte, az a legjobb, ha elmész egy boltba ahol van mindkettő és szemmel látható, hogy mennyire más. Van tartása

Kép

Kép
andrea001
 
 


sziasztok

hát a bkv-n én is filmezem az embereket
vannak azok kedves öregek akik még végig is pofázzák az utat ha nem, vagy nem rögtön kapnak helyet
én meg úgy nézek ki mint max egy 20 éves, pálcika testtel és nem hordok feszülős ruhákat, így eszébe sem jut senkinek h mi lehet a helyzet
mondjuk általában jól is bírom az állást
inkább azzal van a baj, ha rángat a sofőr
meg érdekes módon, kialakult bennem egy olyan h féltem a hasam és nem nagyon szeretem ha túl közel állnak hozzám az emberek.
pedig amúgy elég testkontaktos vagyok, meg tömegben régen terminátor módjára zúztam előre mindig

kicsit vissza kell vegyek a tempóból az elmúlt egy hetemet végigzúztam minden nap egész nap és teljesen kimerültem a végére
és érdekes módon leginkább idegi volt a fáradtság, mármint kicsit hisztis lettem, ami rám nemigen jellemző
no meg tegnap elaludtam a suliban az egyik órán
huhh nagyon ciki volt
szóval mától csökkentett módban vagyok!!!!

teganp volt a barátnőm kiállítása és oda csináltunk egy kis performanszt.
jól sikerült:)

babócával minden rendben, mi nagyon érezzük egymást már rég óta. Nagyon szereti ha táncolok, vagy thaichizek, ilyesmi. Esténként lefekvéskor szoktam szentelni csak rá egy kis időt, amikor hanyattfekve felpolcolom a fejem, h lássam a pocim, ami most már ebben a pózban is szépen megnőtt, főleg az elmúlt 1 hétben, szóval figyelem a pocim, és odateszem a kezem meg simizem és szoktam picit masszírozni is. És nagyon lehet érezni, hogyan fekszik a lurkó, csak azt nem tudom még, hol melyik vége lehet. Nekem kívülről 15én volt látható először. Nagyon édes volt.
Jövő héten megyünk dokihoz. AFP eredmény meg UH.

amúgy végigflesselem ezt az egészet
annyira jó és érdekes és csodálatos élmény ez az egész!!!

gratula a jó eredményekhez!

puszi mindenkinek!!!


Kép
yilonne
 
 


ja, és gondolkodtam
nem vagyok biztos a Bálintban
Zsomboron tanakodom

egy kis mese:
Little Dragon - Twice
http://www.youtube.com/watch?v=yedD4JsZyT0

Kép
yilonne
 
 


Andi!
Hát ez felháborító!!! SEMMIT NEM SZÓLT?! Mekkora elmebetegek vannak... Ti is körfolyosós lakásban laktok?
És utána legalább leordítottátok a haját, ugye?! Idióta...
Nálunk meg a házban van 2 csaj, egyik az anya, másik a lánya, de lehetett vagy 13, mikor szült... na mindegy. és van már 3 kutyájuk, és mindenhova odatojnak meg pisilnek a házban!!! Simán kiengedi őket a házba, és a folyosón, meg bárhol elvégzik a dolgukat. Utcán SOHA össze nem szedik utánuk, ja és ha a járda közepére tojnak (ami sokszor előfordul), nem szólnak rájuk!!! Már sokan szóltak nekik szép szóval, ordítozva is, mindenhogy, de semmi! Az a válasz, hogy "Jelents föl!!" és még cifrábbak... Egyszer valaki kihívta a Köjált, az nem tudom, mit csinált vagy nem, de semmi változás nincs azóta sem. Szerintetek mit lehet csinálni??? Mert szabály ugyan van rá, de nem ér semmit.....
Vendég
 


Jaj lányok, most megjiedtem, a viszketéssel kapcs.
Cukor nem lehet, mert csillagosan alacsony a cukrom.
Viszont most már legutóbb együttlét után is előjött rögtön, másnap. Párom 2 nap alatt lezavarja minden segédeszköz nélkül, nekem meg canestennel kb 1 hét.... ez fura, nem??? Mi lehet ez?
Mostmár biztos, hogy elmomdom a dokinak!
Jaj Honey, a felvágottas hasonlatodon majd megfulladtam a röhögéstől!!! :D :D :D :D :D :D :D Nekem annyira nagyot nem nőtt, csak egy méretet. Számban és betűben. Asszem a 16. héten megint nőni kezd, mert akkor indul be a tejtermelés. Mármint elkezd felkészülni.
Yolinne, szoval egy kis örökmozgód van? A Zsomborba teljesen bele vagyok habarodva, csak sajna apa nem bírja a nevet....
:(
Így lesz Viktor.
Matraccal kapcsolatban. Örök problémám! Hogy csomószor átázott már a matrac.
Ti mit csináltok, hogyan védekeztek ellene? Mert én eddig csak olyan nagyon béna védőfóliát vagy mit tudtam venni, ami kb semmit nem ér, mert az ágy felét lehet vele beborítani, ráadásul marhára csúszkál, és pont oda pisil vagy bukik, ahonnan pont elmászott....
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Szoval van valami hatásosabb eszköz is ennek kivédésére???
Ginnie, elkérem tesómtól a telszámot, de most esküvőn vannak!
Vendég
 


vivi :)
Lehet kapni olyan lepedőt, amit a masszázsnál használnak. Nekünk van zöld és kék szinű is, nagy baleset még nem történt (akkor vettem, mikor Nándi éjszakai pelus-leszoktatóban volt, nálunk kicsi pisit nem engedett át.), de nagy méretű, a bukást tuti megfogja. Masszázslepedő, vagy higiéniai lepedőként keresd gyógyászati segédeszköz boltban.

Matrac: mindkettőnél szivacs volt, sztem most is az lesz, olcsóbb...

valaki emlitette korábban a kismamanacikat, teszveszen, vaterán 2-3000 ftért lehet nagyon szupikat venni.

kiságy: pénteken sikerült extra olcsón beszerezni, ezt most a babaszobán (mármint a www.babaszoba.hu-n) tudom, korai, de ennél olcsóbban nem fogom tudni sehol megvenni (4000 ft, kaptunk hozzá kókusz matracot, de sztem azt nem fogjuk használni, mégiscsak az a jobb, ha új gyereknek új matraca van) Sima egyszerű rácsos, 3 állású, nem átalakítható ifjúságivá, de a célnak tökéletesen megfelel.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


sziasztok!
nekem a kisfiamnak szivacs volt a kiságyba nem kókuszmatrac most is azt vettem az új kismanónak!
én még csak 3 kg-t híztam de a kerületem lassan 20 cm-t már semmi nem férek bele úgy nézek ki mint aki szülni fog holnap :roll:

Kép
Kép
20100310
 
 


látom eléggé megosztottak a vélemények.kaptam egy szivacsot is hozzá de anyum ragaszkodik a kokuszhoz.elhoztuk a kiságyat ifjusági ágynak van most alakítva még a rácsok külön vannak de annyira szuper már most összeraknám!két nagy fiók van alul, kicsit a fiúk összetologatták a kis autokkal de totál felvagyok dobva!holnap indulunk szüretelni képzeljétek!tavaj szedtem én is de idén csak a konyhába fogok sertepertélni!addig is jó babavárást mindenkinek! :D
bettiny22
 
 


vivi
a Viktor is nagyon szép!!

mi megszavaztuk apával a Zsombor nevet
ő sem volt kibékülve a Bálinttal
és nagyon tetszett neki Zsombor
(bár megkérdezte h nem lehetne e mégis Johanna) :roll:
jujj szeretnék majd egyszer egy kis Johannát is :oops:
táblicskuban majd átírod Minyu? most már ígérem nem variálok többet

Képzeljétek ma hanyattfeküdtem éppen a délután szundikáláshoz készülődve és megint nézegettem a hasamat
tökre látszott h hogyan fekszik és az is h melyik a feje és meddig tart a kis popsija
apróméretű emberke van a hasunkban
nagyon komoly :lol:

Kép
yilonne
 
 


még egy gyors!megjött a vérvételeim eredménye down kor 1:100000 edwards 1:100000 negatív velőcső záródás 1:180 neg
down 87% h nem az!az afp meg hasonlo értékkel megvárom a doki mit mond rá!azt nem értem!puszi
bettiny22
 
 


Sziasztok!
Yolinne, látod akinek nincs úszógumija.... he-he-he! Kis drágák, a Tied már kb 16 cm, megjegyeztem, hogy 16 hetesen 16 cm a teljes hosszuk kb... nem semmi!
Bettiny, a kókuszmatracról én csak hallottam, hogy jó, de sztem is egészségesebb, mivel a szivacs tényleg nem szellőzik annyit..... stb stb.
Aszta, 100 ezres eredmény, ilyen jót még nem hallottam!!! Gratula!!! :shock: :)
Vendég
 


És milyen velőcső záródás, azt nekem nem is néztek. Most akkor nem ugyanaz mindenhol a kombinált teszt? Valahol 3-at néztek, a harmadik a Patau szindróma, valakinek ezt is nézik. De a velőcső záródás, erről nem is hallottam, érdekes. Egyáltalán mi az?
Vendég
 


Jó reggelt
Iszonyat füllfájásra ébredtem és nem múlik:(

Vivi: én úgy tudom van valami törvény, hogy panelban, hány kutya lehet, amúgy meg az Antsznél vagy az állatvédőnkél kell jelenteni. NÁlunk rendeszeresen elénk pisilt meg kakilt, mire nagyon mérges lettem, mi amúgy fél évig nem itt laktunk hanem anyukámnál, és közöoltem velük még egyszer elő fordul kérdezés nélkül leba....m a kutyát az emeletről. Azóta nem vagyunk jóba velük, bár előtte sem beszéltünk csak köszöntünk, de ők már nem is köszönnek.

16hét után nőőőő még a mell??? pff ne csináljátok már, mi lesz velem???

Kép

Kép
andrea001
 
 


Ez nem panel, hanem körfolyosós régi lakások, 53 lakás van ebben a házban. A miénk és a többi sarok lakás, ami az utcára néz, azok nagyok, az összes többi tök kicsi. Azok is ilyen lyukban laknak, 3 kutyával. De már kijött a Köjál, és mégsem volt hatása... csak a ház fizethetett, amiért kihívták... mondjuk ezt sem értem, nem ez a dolguk? Pénzért jönnek ki...
Szoval ha pl. én beszólnék, örülnék, ha nem ugrana a torkomnak a gazdája, annyira agresszív! Na szoval... ja és a közös képviselő is csak figyelmeztetni tudja őket, de hatástalan. Sajnos a lakást megvették... Itt még olyan is lakik, akinek százezres közös költség tartozása van, azzal se csinálnak semmit. Sőt két házzal arrébb, ezt figyeljétek, volt egy hajléktalan, aki kiszagolta, hogy melyik lakásban halt meg egy néni, és feltörte a lakást, mert megtudta, hogy már hónapok óta üres. És szépen ott lakott legalább fél évet. Nos, nem tudtak mit csinálni. A rendőrség sem csinált semmit, a közös képiselő kopogott időnként, de persze "sose voltak otthon". ezekután mire lehet számítani itt, Magyarországon, hmm???
Úgy tették ki őket végül (mert már a hajléktalan élettársa is odaköltözött), hogy a lifthof (vagy hogy kell írni)-ba bedobálta a nő a néni cuccait, aztán a földszinten a lakó érezte a füstszagot...
Gondolhatjátok!!! Ott meg minden fa volt! Volt nagy ordítozás, meg jött a Tűzoltóság, na és akkor már nem lehetett mit tenniük, kirakták őket. Nade a fő poén!!! A kedves Önkormányzat mit csinált??? Kiadott ezeknek egy másik lakást, 2 házzal arrébb!!! Ja, mert biztos nem tudtak az előző esetről! Nade könyörgöm, a közös képviselő nem adta le a drótot, hgoy illegális lakáshasználók?!?!? Hajam égnek áll. ja, és amit kiadott nekik az önkormányzat, az történetesen A MI HÁZUNBAN EGY LAKÁS!!! Jó mi????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


VIvi: hasonló helyen lakunk mi is a X. kerületben, és itt is vannak hatalmas balhék, ezért sem vagyunk itthon sokat. Mi úgy vettük ezt a lakást, hogy majd eladjuk és veszünk anyuékkal közösen egyet Sz.szenmiklóson, kész volt le volt zsírozva minden erre anyámék meggondolták magukat. pff gondolhatjátok

Kép

Kép
andrea001
 
 


matrac:
nekünk kókusz van és a következő is az lesz. Sok az aszthmás a családban sajna és a kókusz ebből a szempontból sokkak-sokkal jobb választás. + nekem még anno, amikor elmentem babaelsősegély tanfolyamra, akkor mindták, hogy az gészen pici babák, ha nem tudnak teljesen átforduli, akkor is kapnak levegőt a matracon keresztül, így kisebb a fulladás veszélye. És tényleg igaz, mert láttam anno Flórát orral a matracban, és simán vette a levegőt! :D

vivi,
lehet kapni kifejezeten babaágyra ( Kika, Brendon, stb ) való impregnált ( vagy ilyesmi a neve) lepedőt, aminek gumis a széle és így nem csúszik le. Nálunk már volt, hogy beborult 1 L víz az ágyba (a párologtatót elejtettem ) és semmi baja nem lett a matracnak!!
Nem occsó, mert kb 4-6000 Ft, de elég 1 db belőle ( mert arra még ráhúzok egy sima lepedőt is )! De tuti van használtan is a neten.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


vivi,
mindenképp kérj tenyésztést a dokidtól!!! Ha lehet chlamidiára is!!!
Attól, hogy a párodnak nincs tünete, még nem jelenti azt, hogy nem hordozó!! 2 nap alatt nem lehet meggyógyulni gombából vagy bármiből! Csak nála elmúlik a tünet! Szóval valszeg ping-pongoztok. :?
A legjobb az lenne, ha rá tudnád venni, hogy ő is elmenjen egy mintavételre urológushoz. Bár ettől a pasik eléggé óckodnak. :shock:
Mi most a hematóma miatt nem igazán kekszelhetünk :oops: ... azóta nincs is semmi bajom.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


andi,
fülfájás?! Szegény... mi jöhet még?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


vivi,
a velőcsózáródást az AFP és a 18-20. heti genetikai uh hivatott ellenőrizni. A velőcsőzáródási rendellenesség jelenti a nyitott gerincet, vagy nyitott koponyát.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Jaj lányok ma megnint nagyon rosszul vagyok. Már volt nálam látogatóban vuk. De még lesz is szerintem.
A baj csak az, hogy holnap kell mennem vércukorra. Mi lesz ha azt a löttyöt is kiadom magamból???

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


vadszi

ne stresszelj a holnapon,inkább gondolj arra, hogy ügyesen, minden probléma nélkül meg fogod oldani, szépen megiszod amit meg kell, utána megvizsgálnak és minden rendben lesz
ha folyton azt mondogatod magadnak h hányni fogsz, akkor fogsz is!!
kitartás
gondolj inkább a babára, hogy milyen jó h érkezik, és hogy mennyire nem jó neki ha stresszelsz

pusz

Kép
yilonne
 
 


Vadszi!

Ne izgulj én is hiába vagyok 15 hetes már még mindig hányok, hát nem tudom mikor lesz már vége, én ezért is csak a 26.héten megyek vércukorra, de kisfiamnál is csak a 26.héten kellett mennem. Hálisten mert lehánytam volna mindenkit.
Nem is értem téged miért küldenek ilyen korán, a 24-26 hét körül szoktak tudomásom szerint.

Ja a mellről annyit, hogy nekem alapból kis mellem van, de most tök undorító, lila eres, és párizsi kinézetű ahogy írtátok, pedig alapból kis csinos tenyérbe mászó cici, de most most meg ronda fúúújjj......Na mindegy most nem a szépségre megyünk.... :D



,
csézjang
 
 


Nekem is kis melleim vannak, most szépen nőttek, de az udvar is még egész "normális (amúgy szerintem minden normális) :), csak az furi, hogy tényleg nehezebbek, és érzékenyebbek.

Nekem meg a hasam tűnik nagynak, pedig az első baba, mindenki azt mondta, hogypl. "nekem 6 hónaposan volt ekkora", jó , mondjuk puffadok rendesen, de alul is látszik már szépen, ahogy gömbölyödik....De erről is ugyanazt gondolom, minden normális ilyenkor, mind mások vagyunk, és mind másként "fejlődünk" :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Sziasztok!

Vadszi:Már a múltkor is akartam tőled kérdezni,hogy téged miért küldenek ilyen korán vércukorra.Én még ilyet nem is hallottam,(de nem jelenti azt,hogy máshol esetleg másképp van mint itt ahol lakom). :D
Ne parázz,nyugi nem lesz semmi baj. :D
Oviba dolgozol?De jó,én is nagyon szeretnék oviba dolgozni,gyerekekkel foglalkozni.A nagy álmom egy magánovi,remélem majd egyszer megvalósul.

Vivi:Nekem a vérzéseim előtt,ugyan ezek a bajaim voltak mint neked.
Nagyon kellemetlen volt.Amikor pár napig jól voltam próbáltunk apával "birkózni",de amint elkezdtük már újra előjött.
Vagy az agyam csinálta vagy tényleg nem gyógyultam még akkor teljesen.
Nekem ami nagyon bejött eddig mindig a Monural por,terhesen is ittam már,canestent használtam de csak kenőcsöt.Lekopogom pár hete semmi bajom,igaz apával sem próbáltuk újra(félek).
Nekem nem tenyésztett semmit a dokim.De ha esetleg újra előjön akkor megkérem csináljon tenyésztést is.

Matrac:Levinek nem volt kókusz matraca,az ikeában vettük neki matracot,meg az összes többi bútorát is.Én nagyon szeretem.
Szerintem a tesónak is ilyet fogunk venni.

Bettiny:Gratulálok a jó eredményhez!!!!!!!!!!

kérdeztem tőletek,hogy mentek e a bababörzére,nem olvastok engem vagy nem láttátok?

:D

Üdv,
Szilvi

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Ígértem képet.

Kép
Pocakom


Kép

Levi(épp az apját puszilgatta a képen) :D

Kép

Kép
szilvi17
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: