Új privát üzeneted érkezett!

Andy: jaa azt nem irtam hasi és koponya ultrahang

000kata
 
 


koponya??azt hogy?

Kép
andy30
 
 


andy:raktak zselét a buksijára ahol a kutacs van és ultrahangozta,huzogatott ilyen izét a buksiján.

000kata
 
 

 
 

Ilyen UH-ra (koponya és hasi) mi is megyünk oda ahol Noel született.

Helyzet: Noli bukik és nem hízik (40 gramm egy hét alatt). Volt itt a héten a gyerekorvos. Ha mára nem éri el minimum a születési súlyát akkor beutal minket az I.számú gyermekklinikára kivizsgálára. :( Remélem Noli összeszedi magát.

Első pancsink (imád pancsolni :D):

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


oookata

ez olyan ijesztöen hangzik nem nyomja be a kutacsát?

Kép
andy30
 
 


Hű, mi március 18-ra kaptunk időpontot koponya és hasi UH-ra. Azt mondja a csaj a telefonba, hát az még pont belefér a 3 hónapos keretbe. Eh? 2 nap híjján lesz 3 hónapos akkor Noli. Jól kicentizte..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Aida: Olyan szép baba Noel. Mennyi haja van :D
Ez milyen kád, még nem is láttam ilyet. Ebben végig ülve fürdik a baba?
Mi van a hízással. olvastam a másik topicban a kálváriádat. Remélem ma azt mutatja a mérleg amit kell!

Kata: Hát én lehet magánúton oldom meg az ultrahangot, mert a csípőjét is meg szeretném nézetni.Meg ha belegondolok, hogy még a fogorvoshoz is csak magánba merek menni, nehogy összecsapják a dolgokat, akkor ezzel pláne.
Vendég
 


Anyukák, a babáitok hogyan tartják a fejüket? Félek hogy kapunk a dokinénitől jövőhéten, mert nem állunk valami fényesen. Dóri utál hason feküdni, mindig sír,nyüglődik.
Nem nyomja szépen ki magát. :?
Vendég
 


beagle:

regi sem szeret hason lenni én is izgulok emiatt és kérdeztem is a másik topicban h hol nézessem meg h jól áll-e mozgásilag izomilag. eddig a dévény módszerig jutottam lehet elviszem magánuton oda.

uh: 3 hónaposig lehet?

ja és beagle:

a csipőt is uh-on nézik?

andy

Kép
andy30
 
 


Noel 3450 gramm volt ma! :D Múlt héten 3240 gramm.. Szépen hízott. :D Nincs gyermekklinika, éljen!

beagle, ez fürdetővödör. Nagyon jó, imádják a babák mert olyan a kialakítása hogy olyan érzése van benne a babának mint az anyaméhben. Ráadásul magától pancsol benne szépen meg tornázik. Nem ül, hanem lubickol benne. Kb így:

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Csak ezen a képen kevés a víz a vödörben, ennél kicsit többet kell belerakni, hogy jól tudjon benne lubickolni.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


andy: hát szörnyen hanguzik és rossz nézni is ahogy csinálja de értik a dolgukat

Aida: még nem is láttam ilyen fürdetővödröt :lol: Örülök hogy hizott Noel baba.

000kata
 
 


ez a vödör nagyon tetszik nekem. mennyibe kerül, és meddig lehet ebben fürdetni a babát?
jaj nagyon tetszik.

andy:csípő is uh. magánúton 12.000,-a hasi, csípő és koponya.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom mindenki szépen hízik! :lol:

Aida....tényleg jó ez a vödör, olyan mintha pocakban lenne! :lol: Biztos szereti!

Norbika most kapott szurit, úgyhogy egy kicsit nyűgös volt éjjel.
De jól vagyunk, már 5920 gramm és 62 cm! :lol:

Andy...nekünk a 6 hetesen nézték meg a csípőt, kézzel megtornáztatta a doktornő! :roll:
És ha nem volt semmi eltérő vagy gyanus akkor nem kellett uh!
Mi megúsztuk! :lol:

Íme a friss kép rólunk!
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Mi ezt a fürdetővödröt nővéreméktől kaptuk Svájcból, de itt Magyarországon is lehet kapni gondolom a nagyobb babaáruházakban. Ahogy rákerestem pl. teszveszen is találtam egyet, az 4300 Ft. Babafüggő, hogy meddig van benne jól el. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egyszer csak "kinövi" a vödröt. De azért általában egész sok hónapig jó. Nővéremék is sokáig használták. Az meg tényleg igaz, hogy nagyon szeretik a babák. Kádban láttam már ordító csecsemőt, fürdetővödörben még az általam látott babák mindig jól elvoltak. Noel az első fürdetéstől kezdve élvezi, lubickol, mosolyog. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ez a novemberi topicba volt olyan aranyos versike:

Mielőtt Anya lettem
Főzhettem magamnak meleg ételt.
Ruháim nem voltak pecsétesek.
Nyugodtan telefonálhattam.

Mielőtt Anya lettem,
Addig aludtam, amíg akartam
És nem izgultam milyen későn fekszem le.
Minden nap megfésülködtem, és fogat mostam.

Mielőtt Anya lettem,
Minden nap kitakarítottam.
Nem botlottam meg játékokban, és
nem felejtettem el altatódalok szövegét

Mielőtt Anya lettem
Nem izgultam, hogy a növényeim mérgezőek e.
Nem gondoltam védőoltásokra.

Mielőtt Anya lettem
Nem hányt le senki
Nem lettem kakis
Nem köptek le
Nem rágcsáltak meg
Nem pisiltek le
Vagy nem csipkedtek meg pici ujjak sem.

Mielőtt Anya lettem teljes birtokában voltam:
Gondolataimnak
Testemnek
Lelkemnek.
Végigaludtam az éjszakákat.

Mielőtt Anya lettem
Sosem tartottam egy síró gyereket, hogy az orvos megvizsgálhassa
Vagy beadja neki az injekciót.
Sosem néztem könnyes szemekbe és sírva fakadtam
Sosem váltam boldoggá egy egyszerű mosolyon.
Nem maradtam fenn késő éjjel, hogy egy alvó bébiben gyönyörködjek

Mielőtt Anya lettem
Nem tartottam kezemben egy alvó bébit, mert nem akartam letenni.
Sosem éreztem, hogy a szívem apró darabokra törik
Mikor nem tudtam megszüntetni a fájdalmat.
Nem tudtam, hogy valami olyan pici ekkora hatással lesz életemre.
Sosem tudtam, hogy képes vagyok valakit ennyire szeretni.
Nem tudtam, hogy ennyire imádni fogom az Anyaságot.

Mielőtt Anya lettem
Nem ismertem az érzést, hogy a szívem a testemen kívül van.
Nem tudtam milyen nagyszerű érzés a gyerek etetése.
Nem ismertem az Anya és Gyermeke közti köteléket.
Nem tudtam, hogy valami oly pici
Olyan fontossá tehet.

Mielőtt Anya lettem
Sosem keltem fel az éjszaka kellős közepén

Minden 10 percben, hogy megnézzem minden rendben van-e.
Sosem ismertem a melegséget
Az örömöt
A szeretetet.

000kata
 
 


Kép Kép

000kata
 
 


oookata:

sirok :cry: :)

Kép
andy30
 
 


Kata, nagyon édes a kis Kevin. :)

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Csajok elvagytok tünve. :cry:

Reni? ezer éve nem voltál :cry: jol vagytok?

beagle: ti jol vagytok?

Aida:köszönjük :lol: raksz te is képet a kicsi Noel babáról?Jól vagytok?milyenek az éjszakák?ja azt el is felejtettem látod nem lett nagy buksija Noelnak.

000kata
 
 


Jól vagyunk, köszönjük. Éjszakánként sokat eszik, sír. :( Inkább kézben nyugszik meg, mint az ágyikójában vagy máshol. Sajnos. A buksija elég nagy lett, mondta az orvos, hogy emiatt is lehetett, hogy nem bírtam kitolni rendesen és kellett a vákum. :(

Képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ide is leírom:

Napirendünk vmi ilyesmi:

Kb. reggel 6: szopi idő
9-10-ig: alvás
Felkelés után: szopi
Kb. 1-ig: partitime :) nem alszunk, sírunk, bukunk, nézelődünk
Kb. 1-kor: szopi
2-ig: anya karjában pihenés, nézelődés, alvás
4-5-ig: alvás a kiságyban, amit sírás előz meg ahogy leteszem az ágyba
Felkelés után: szopi
7-8-ig: alvás, nézelődés, nyüglődés
Kb. 7-8: szopi
Este 10-ig: sírás, sehogy nem megnyugvás max. ha járkálunk vele és a vállunkon pihen
10 körül: szopi
Evés után: sírás valameddig, változó akár éjfélig is utána alvás kiságyban vagy anya mellett ha már nagyon nem nyugszik meg
Éjjel 1-2 körül: szopi
Evés után: sírás és alvás vagy jobb napokon csak alvás reggel 5-6-ig kb.

Egész jól le lehetett írni.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: nagyon édes a kis Noel.Kis tündéri.Milyen szép nagy szeme van :lol: Én nemtudnék napirendet irni mert össze visszaság van :lol:

000kata
 
 


Sziasztok!

Aida: Nagyon szép Noel.Nekem annyira tetszik ez a vödör, hogy vennék, de úgyis mindjárt kinövi úgyhogy majd a tesónál.

Kata:MI is ma kaptunk oltást, egyszerre kettőt, úgy sajnáltam.Láttam nektek következő hónapban lesz kettő.
Remélem nem lesznekmaextrán nyűgösek a babáink.
Vendég
 


Velünk minden rendben van. Sokat mosolyog Dóri, és gügyög, így én is gügyögök így beszélgetünk.
Sokat kell hasra tennem, mert a nyakizmai nem elég erősek, azt mondta a doki néni. Utál a baba hason lenni. Nektek mennyire megy a tartosan hason fekvés és fejemelgetés???

3060grammal hoztam haza, most 4510gramm, és 56centi. 51centivel született :D

és íme pár kép. Kép Kép
Vendég
 


Beagle: most kaptátok a pneumococcus-ra is?mi majd jövöhonapba kapunk 2öt.hol láttad?Kevin se szeret hason lenni csak akkor ha az én hasamra teszem hason. :lol: emelgeti szépen a fejét de ha lerakom az ágyra hason ugy nem nagyon emelgeti hanem sir.
mi 3030al jöttünk haza és most 5600g és 50cmel született és most57cm :lol:
Nagyon tündéri Dórika.Mikorra tervezitek a kistesót?

000kata
 
 


A novemberi topicban láttam. MIndig olvasom, csak oda nem írok, mert annyi időm nincs, na meg sokukat nem ismerem.

Szép nagyok vagytok:-)

Neked nem mondták hogy többet legyen hason??? és tök egyenes felület kell, én megelég dimbes dombosvagyok :-)

Hááááát, kistesó?! Jó kérdés, szülés után azt mondtam nem lesz tesó, most azt mondom hogy de lesz! Szerintem 3 év kb. Kicsit vissza kell mennem dolgozni.
Nálatok mikor lesz tes Kép ó?
Vendég
 


Beagle: Amiota hazajöttünk Kevin alszik.nektek fáj a szuri?olyan édes Dórika :lol: most nem nézte a doktornő hogy emeli a fejét.ti azt probáltátok hogy fekszik hanyatt a baba megfogod a két kezét és huzod felfele mintha ültetnég fel hogy ugy emeli e a fejét?mert azt már tudni kéne de sajna kevin ugy egyáltalán nem emeli. :cry: Te vltál 6 hetes konktrolon?dobok én is képet

000kata
 
 


kistesó?hát nemtudom nemhiszem hogy most szeretnék,de késöbb lehet :lol:

Kép Kép Kép

000kata
 
 


Dóri evett miután hazajöttünk,és azóta alszik. Lassan kelnie kell megint enni. Azt mondta a dokinéni, hogy masszírozzam neki a combiját és állott vizes ruhával borogassam ha megduzzad.
Ha felébredt megnézem hogy nem dagadt e be.

A dokinéni nézte 2x már úgy ahogy te leírtad, meg a védőnő is 1x, de azt mondták, hogy én otthon ezt ne scináljam,csak tegyem sokat hasra. Dóri se emeli a fejét, mikor a kezénél fogva felhúzzák.

Szép nagyon Kevin,csak ha jól láttam egy kis örökmozgó, nem hagyja anyját aludni éjjel :)
Vendég
 


Beagle: hát igen nem hagy aludni.Nem nagyon alszik éjszak vagy sűrűn kel.Nektek milyen az éjszaka?Kevin is alszik amiota megjöttünk ez furi mert ennyit nem szokott aludni,egytöl alszik :roll: de aki éjszak nem alszik annak nappal kel.Remélem a ma esténk jobb lesz.

000kata
 
 


Sziasztok!

Aida:Nagyon ari Noel :D

beagle:Dóri is nagyon aranyos :D Mi szépen tartjuk a fejünket doki néni megis lepődött,hogy milyen magasra emeli Krisztián a fejét és sokáig tartja :D Én a csecsemősre hallgattam és a legelső naptól kezdve hason altatom Krisztiánt így ő csak hason tud aludni.Gondolom ezért is tartja szépen a fejecskéjét.

Kata:Kevin is jó nagyot nőtt :D Mi most 5360grammosak és 57cm vagyunk :D Amikor haza jöttünk 3360gramm és 51cm volt :D Édes a képeken Kevin :D

Most mennem kell Krisz felébredt :D Mehetünk pancsizni :D

Majd jövök.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Van egy biztosan jó abban hogy fiatalon szültem. :) Két héttel a szülés után már semmi nem látszott rajtam. :D Ez a fotó 2 héttel és 3 nappal a szülés után készült:

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Meg egy kép Noli babáról is:

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: nagyon szépek vagytok mind2en :lol:

000kata
 
 


Sziasztok!

Reni: jó hogy jelentkeztél. Örülök hogy minden rendben veletek, és hogy szépen emeli a fejét Krisztián. Egyébként ha hason alszik az nem erősíti a nyakizmokat csak ha ébren is hason fekszik.

Aida: Nagyon jól nézel ki, de szerintem ha 5 évmúlva szültél volna akkor is így néznél ki. Ez genetika! Ha én 20 évesen szültem volna se néztem volna így ki, amúgy én se panaszkodom, mert 11kilóthíztam a babával,és mikor hazajöttem a kórházból már egy kg se voltrajtam, 4 nap alatt eltűnt :D demivel én nem vagyok vékony alkat sajna nem nézek ki így.

Kata:hogy telt a tegnap du és éjszaka? Dórinak volt hőemelkedése, kapott kúpot. Na meg többet evett,és sírós is volt. Ma egész jó.
Vendég
 


Beagle: nekünk nagyon jol telt a tegnap éjszak.8kor elaludt Kevin és fél 1ig aludt utánna evett és már aludt is 6ig. :lol: ez nekünk nagyon jo mert tudod Kevin éjszaka nem alszik.Nemm volt lázunk.most mértem viszont neki és 37.1 levonva.még várok kupot csak akkor adok ha eléri a 37.5-öt.Te mennyinél adtál?fél kupot-vagy egészet?mi a neve?

000kata
 
 


Csajok merre vagytok?????????????????????

000kata
 
 


hahó

itt vok de sajna rossz hirrel jelentkezem..

Regina jól van, ma 2 hónapos és már megduplázta a súlyát képzeljétek:)szerdán megyünk oltásra eléggé félek.

Viszont tegnap voltam nődokinál kontrollon, és kiderült, h bent maradt vmi a méhemben:(

Azt mondja hullóhártya és 2 és fél cm átmérőjű.

Annyira megijedtem, ettől rettegtem végig mert tudtam, h nehezen jött ki a lepény és bekövetkezett..

Tudtok erről vmit?

A doki adott vmi Ergam cseppet, h várjunk azzal 3 hetet, hátha kijön úgy, de ha nem, ki kell kaparni. Hát, egyik rosszabbul hangzik, mint a másik. Ráadásul ez a legrosszabb, itthon várni, h begörcsöljek, v vmi. A babát is féltem emiatt(egyedül vagyok vele egész nap). Amúgy csodálkozott, h nem volt semmi tünetem, mert h kellett volna lennie, és akkor hamarabb kiderül.

Belegondolok, h 2hónapja ott van..!

Na mind1, szóval mi a vélemény? Tegnap óta szedem a cseppeket, eddig még semmi (amúgy már vagy 2hete ne, vérzek), a hetet azért talán megvárom.
Csak annyi rémtörténetet hallottam már ilyen bent maradt darabról. Lécci rosszakat ne írjatok.
A kaparástól is nagyon félek amúgy, nekem még nem volt, arról nem beszélve, h itthon kell hagyni a babámat, jajj.


Bocsi, h ilyen szomorú üggyel kapcs. irtam




andy

Kép
andy30
 
 


Andy: nagyon sajnálom reméljük ki jön magától.én is nem is mentem vissza a 6hetes kontrolra :roll:
probálj meg nem izgulni nagyon mert a tejcsidnek árhat az aggodád,idegeskedés.
a kaparás: hát ez rosszul hangzik nagyon de nem olyan vészes egy ismerösömnek csinálták reggel ment este max másnap jöhetett haza és altatásba csinálják.nyugi!!!!!és irj hogy mivan. :cry: :cry: :cry:

000kata
 
 


andy: és ezt hogy vette észre a dokinő?ultraahng?vagy csak a kezével?


Többiek merre vagytok??????????????

000kata
 
 


Én itt vagyok ragyogok. Ide is felrakok egy szép kis családi fotót rólunk :D

Kép

És Noli cica:

Kép Nagyival

Kép Nagypapival

Jól vagyunk. Szombat este kicsit ellógtunk biliárdozni. Egy kép a párommal a biliárdszalonban:

Kép

Na meg az én drága sógorommal:

Kép

Remélem mindenki jól van. Kata nálatok milyenek mostanában az éjszakák?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: nagyon jok a képek,csinik és aranyosak vagytok együtt.Noel baba is gyönyörű.Sajnos nállunk az éjszakák még mindig ugyan olyanok éjszaki baglyok vagyunk :lol: Kevin éjszaka szeret nézelödni ,sirdogálni.de reméljük alakulni fog.Nektek milyen az éjszak?van tejcsid bőven?jo volt akkor kipapcsolodni egy picit(biliárd).joba vagytok a szülővel?rendezödtek a dolgok?

000kata
 
 


Kép Kép Kép Kép

000kata
 
 


hahó

oookata:

köszi. amugy uhval nézte és ugy. mondta is h ha nem lenne uh nem is derült volna ki, persze csak nálam nem mert amugy ennek már rég kellett volna vmi tünetének lenni láz görcs vérzés stb. és nem is érti h nem volt.


azért sztem mindenképp menj el kontrollra az fontos látod nálam is mi van.. és vsznű nálad nincs semmi és legalább tudod.


andy

ui: olyan édi kevin baba és nolika is!

Kép
andy30
 
 


Sziasztok

Neharagudjatok, h eltüntem, de megint bennt voltunk pesten a Heim Pál-ba, mivel Liza megint hányt, bukott rengeteget.
Jövő héten megint megyünk fel :(
Jelenleg papizunk, sütőtököt előetetésnek, 3-4 kanállal tápszer elött. :lol:
Jövő héttől sárgarépát fog kapni, aztán ha az is megy neki, akkor ehet majd sütőtököt- sárgarépával és kiválthatok neki 1 etetést vele :)
Most már csak 5-ször eszik 1 nap, és végigalussza az éjszakát, igaz este 23 körül alszik csak el, de alszik 06-ig.

Megpróbálok valami képet feltenni róla :)
Ezek 2 hete készültek kb....
Jók legyetek!

Kép



Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa,Liza baba édes!
Sokat hányt és bukott?? Nekünk is ez a problémánk Noli babával.. Hogy is volt a Ti sztoritok? Nekünk egyelőre nem lépnek az orvosok. :( Mert Noli hízik heti 130 grammot átlagban.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa: nagyon édes a kis liza :lol: Hm... és már fincsi sütötököt ehet répával mint a nagyok :lol:
Sajnálom,hogy még mindi nem rendezödtek a dolgok :cry: és mit mondanak miért hány,bukik még mindig?izlik neki a répa+ a sütötök?
Remélem hamar rendezödnek a dolgok és minden rendben lesz.nagyon szoritok nektek.gyönyörű a kiscsaj :lol:


Aida: hogy vagytok?még mindig sokat bukik Noli?nekem azt mondták hogy ha szépen hizik a baba nem baja ha bukik mert az csak a felesleg

Andy: hogy vagy?na van valami?

000kata
 
 


[quote="000kata"]A írta:000kataida: nagyon jok a képek,csinik és aranyosak vagytok együtt.Noel baba is gyönyörű.Sajnos nállunk az éjszakák még mindig ugyan olyanok éjszaki baglyok vagyunk :lol: Kevin éjszaka szeret nézelödni ,sirdogálni.de reméljük alakulni fog.Nektek milyen az éjszak?van tejcsid bőven?jo volt akkor kipapcsolodni egy picit(biliárd).joba vagytok a szülővel?rendezödtek a dolgok?


Nálunk hol ilyen, hol olyan az éjszakai élet.. Azért enni minden éjjel szépen kel 3 óránként. És elaludni is legalább 1 óra neki. Tejcsi már apadt, nem ömlik úgy, kezd beállni Noli igényeihez. Melyik szülővel? Párom anyukájával most megvagyunk az én szüleimmel meg eddig sem volt probléma. :D

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


[quote="000kata"]A írta:000kataida: hogy vagytok?még mindig sokat bukik Noli?nekem azt mondták hogy ha szépen hizik a baba nem baja ha bukik mert az csak a felesleg


Igen, a bukások még mindig elég durvák. Sőt már néha durvábbak. :( Holnap beszélek megint a gyerekorvossal, most már mondani fogom neki hogy találjunk ki vmit mert így nem jó. Nem is hízik olyan jól Noel, mint kéne. :(

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?