Új privát üzeneted érkezett!

hello csajok,

Trixi, tök jó, hogy hazajöhettek!

Annus, mindjárt vasárnap! :wink:

én is itt, csak ma du. szükségállapot volt... :?
A férjemmel rájöttünk, hogy a gyerekünk gyakorlatilag 2 napja nem produkált a pisin kívül mást a pelenkába és olyan érdekesen sír, olyan régebbi hasfájásra emlékeztetően. Így hát minden kaja közben/után vártuk a csodát. No hát nem jött. Délután alvás helyett sírás volt, erre férjem anyukája megmondta az okosat, hogy próbálkozzak hőmérővel, mert ő is úgy csinálta a gyerekeivel. :shock: No, mondtam ezt gyorsan felejtse el, máskor is volt már ilyen, h 2 napig semmi, aztán meg kifolyt a pelenkából. Utánanéztem a hőmérőzésnek, nem javasolják a sérülésveszély és a hozzászokás veszélye miatt. Na, az 5 órás kaja után tisztábatevésnél a kisfiam kiadott egy fél litert a nagymama törölközőjére. :lol: (persze utána már nem okoskodott a hőmérőzéssel :evil:

Én az alig koszos (pl. fél napig) rajtunk levő ruhákat mosom Marcóéval együtt Drefttel, öblítő nélkül. (nyilván farmert, meg nadrágokat nem)

Ugye, hogy tutker a maláta ital? Ha Tücinek is bejött! :wink: :lol: Szerintem semmihez sem hasonlítható az íze. Kb. édes barna sör :?: Én imádom!

na :arrow: aludni (vagyis megyek nézem tovább az atlétika VB-t, 7 napja függők vagyunk :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Ó Reny, nagyon szépek vagytok!

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok!
Mi is megvagyunk még!Visszaolvasni nem volt idő,de pótolom.
Sok dolog volt mostanában,meg nem is voltunk itthon.
Majd jövök és mesélek,meg képeket is hozok!
Remélem mindenki jól van!
Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

 
 

Kalloni
kedvedért írok :) (csak ilyenkor elborul az agyam, mert minek tanultam ennyit, hogyha "a szomszédasszony úgyis jobban tudja, és ha másénak nem lett baja, enyémnek sem lesz"-re hallgatnak úgyis...mind1)

Szóval én is kelek 2x éjjel, változó, mikor, vmikor 1-3, vmiko 3-4, stb :) aztán fél6-6kor Bence úgy dönt szopi után, hogy már nem álmos és szórakoztat minket :) dumál folyamatosan és zokon veszi, ha lecsukom a szemem :)

Vanni!
szívesen mennék, de írtad, hogy babakocsival esélytelen :( még bkv-val eljutnék, de fel hogyan? ha vmi megoldást tudsz, benne vagyok :)

holnap megyünk esküvőre és épp a cipőmet tágítom : ))) az esküvőnkön is ez volt rajtam tavaly, a menyecske ruhához vettem, és kb 20 percet volt rajtam, annyira szorított : ))) de már 2 órája bírom : )))

na, szunya
jóéjt
Vendég
 


Mosás:Petinél mindent szigorúan külön, Bálintnál lazán mosok.Nem esem kétségbe, 2 gyerkőc ruháit együtt mosom, sima ariellel, semmi baja a bőrének.Mondjuk ez alkati dolog, nem érzékeny.
Hozzátáplálás:Hát, Heni, ez durva.Bunkó leszek, de elég egyszerű lehetsz.Lisztpépet még nem próbáltál tápszer helyett?Főzeléket minek adsz még neki?Ha van tápszered, csak azt adj neki, meg babavizet.
Felülés.: Petinél: Oldalára fordult, fejét felemelte- mint a juhászok, ahogy heverésznek, és az "alsó" kezével ülésbe lökte magát.Felállást is úgy csinálta, hogy a kiságy rácsaiba kapaszkodva a karjaival felhúzta magát. Fél évesen :shock: :shock:
Ülésben tartás:Bálint hasizomból "felül", úgy kb. 45 fokos szögben, és tartja magát pár mp-ig, de nagyon erőlködik közben :shock: :shock:

Kép
Kép
zili
 
 


Jó reggelt! Á, még megyek vissza aludni, csak fejtem... :wink:

Tali:
Petrus,
Te hős vagy, hogy a cipődet tágítod! Olyan eredeti dolognak tartom...
tali:sajnos nincs ötletem,.... a busz, ami feljön hozzánk sajnos a legkisebb, amit a BKV üzemeltet, (2 ajtós mini) 1 babakocsi fér el rajta, az ikrest nem is tudom.... 1x voltam babakocsival ezen, és ha jött volna valaki más kocsival, meg kellett volna várnia akövetkezőt, ami 15 perc....
mondanám, hogy bezservezhetnénk, hogy valakihez beszálltok lent, de gondolom az ikres kocsi nagyobb,,, a mi autónkba az 1 személyes is neccesen fér be... tényleg, ti hogy oldjátok meg? nektek befér az ikres?
Szoktatok autóval utazni?

Én nem ittam alkoholt mióta megszületett a manó.... mondjuk sok alkalom nem is volt rá este, akkor én már bedőlök... egyszer maradtam fent 11-ig, és másnap majd meg haltam a fáradtságtól...

Mozza,
remélem Lili visszaállt a napközbeni több alvásra...

Tinu,
Tüci tudja mi a jó:)

Annus,
én is a saját itthon viselt pizsi féle cuccokat mosom a manójéval... de leálltunk a dreftről, nagyon drága.. a koraszülött osztályon is sima mosóporral mostak, és ugye nem vasaltak, nem volt ki.... és nem volt kiütéses Marci... szóval nem is tudom miért az drágát használtam az első 2 hónapban, hiszen kipróbálták a manó bőrét mikor bent voltunk a kórházban...

Oldalra fordulás: Marci is próbálkozik, de a deszjkapelenkája nem engedi ugye... Jövő héten megyünk kontrollra, remélem már nem fog kelleni, mert az visszafogja őt ezekben az attrakciókban... emiatt is görgetem őt pelusozáskor, amikor jó passzban van, hogy gyakorolja a fordulást...

Reni,
szépek vagytok nagyon! Melyik park vagy arborétumban készült a kép? Nekünk az alcsúti a kedvenc, remélem az ősszel eljutunk oda.... mennyi romantikus sétánk volt ott 8) Ennél már csak a jeli szebb, a rododendron parkkal, csak az 200 km pesttől....
vanni
 
 


Sziasztok!

Bogi ma is kelt 3-kor... először már magamtól megérbredtem 3-kor, gyerek csöndben, hű mondom, de jó, talán megússzuk... aztán ra 2 perccel lkezdődött a nyögés, forgolódás :( cumival még nem ébredt meg 5-ig, de a forgolódása miatt nem aludtam 3 óta semmit.Amikor megetettem 3-kor ezt megelőzően, akkor is fél óra csend után jött a forgolódás meg nyögés. Nem tudom, miért csinálja ezt. Este most kap majd a fagyasztott tejből, lehet, este már alig van tejem, azért ébred korán :(
Remélem visszaáll a 7es ébredés, mert nappal elvagyok, ha egész nap fent is van, de ha nem tudom magam kipihenni, egész nap zombi vagyok, én nagyon nehezen viselem a kialvatlanságot :(
Ja és az 5 órás kaja után nem akart visszaludni, most itt magyaráz nekem... nem tudom, mikor fog elfáradni benne :) :)

Vanni,
uncsitesóm az alcsúti alborátum gondonok/program szervetző -félesége, szoktak szervezni mindenféle programokat is :)

Hát Boginak én még külön mosom a ruháit 40 fokon, meg a pelusokat 90 fokon.

Reny,
nagyon szépek vagytok!

Boró is nagyon helyeske :)

Mindenki babája elalszik magától? Bogi aztán ha nem kap cumit, vagy nem ringatom fél órát, akkor nem tud elelaudni (vagy üvölt 5-10 percig, de ezt nem tudom hallgatni :( Remélem azért megtanul majd magától is elaludni :)

emese1979
 
 


Jó reggelt!

Reny, Netti,
nagyon szépek vagytok!

Emese,
nálunk alvásügyben az a módszer vált be, hogy du. 4-5-től folyamatosan szórakoztatjuk a bébit, karban van, vagy sétálunk vele, így kellően kifárad estére, így az utsó (1/2 9-9) szopinál egyszerűen beájul, és reggelig húzza a lóbőrt. :lol: :lol:

Mosás: én is külön mosom a gyerkőc ruháit, még mindig. De nekem valahogy ez így természetes, pl. a saját és a párom ruháit sem mosom soha együtt (igaz, ő többnyire padlótól plafonig földes, saras, poros). A Dreft pedig tényleg drága, de szerintem elég sokáig kitart (mi eddig 2,5 flakonnal használtunk el, úgy, h K születése előtt minden ruháját, játékát, takaróját stb. kimostam vele 1x). Viszont én IMÁDOM az illatát, úgyhogy nem hiszem, h váltani fogok!

Karamalz: kipróbáltam tegnap a natúrt, az íze nekem nagyon bejött, a tejcsin nem változtatott.

Megyek, bekukkantok a 2010-es topicba!
:lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 


enyim gyerek még alszik :? vagyis :shock: :D , fél5kor tekergett ennivalóért...azóta horpazst
egy kérdés: fél5kor berottyanott kaja közben...meg be is ájult...gáz vagyok hanem veszem le róla csak reggel? ha nálunk peluscsere van akkor pattan a szem és játékidő...nuku alvás tovább :roll:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Jó reggelt!!!

Niki!
Hagyd had aludjon akkor,végül is nem mindig veszed észre h kakil,szóval máskor is van h tovább van szarban :lol: Na ezt jól megírtam!Nekem is volt h pl reggel kakis pelusból vettem ki,na most h a 12 órás alvása alatt pontosan mikor tette a pelusba...passz!

Reny!
Nagyon helyesek vagytok!!!Amina micsoda nagylányos!!!Az a szerelés!Még mindig röhögök a dumáján,annyira zabálnivaló!!!!

Én a DMnek a rózsaszín mosószerét használom.Szerintem nagyon jó!!!Azzal mosom a mosható pelusokat is és a babaruhákat is.Az nem drága!!!Vagy ökonetessel,de az picit drágább.

Zili!
Na pont ezért kérdeztem a felülést,mert hogy Iza ha oldalt fekszik tök magasra emeli a fejét!!!!!Pont úgy ahogy te is írtad Petinél.Lehet h akkor ő is így fog majd vmikor felülni??!!Persze nem a közeljövőben.....ahhoz azért mégcsak picike :shock:

Tali:Vanni drága és a többiek!!!Sajnos le kell mondanom a talit :( :( :( Apa ugye csak holnap jön haza,és hétfőn itthon kel legyek,keddtől készenlétbe lesz...de csak hétfőn tudja meg hány napot :x Szóval főznöm,mosnom,pakolnom kell neki...és megint nem látom pár napig :cry: Tehát az az 1 délutánom lesz vele.....Szóval így nem tudok most menni...pedig minden talin ott akartam lenni,eddig ezt abszorváltam is,erre tessék :evil: 8) :(


Ja alig aludtam...Iza éjjel csuklott :shock: Aztán mire visszaaludt már én nem tudtam....

Petra!
Szoktam nézni a blogodat,olyanokat derülök rajta mindig!!!

annus11
 
 


annus, nálunk lehet tudni mikor kakil...mert abba beleremeg az egész tömb...nem valami nőies, remélem leszokik róla :D

nálunk nem jön be a kaja előtt peluscsere (ahogy anyukám-anyósom mondta) mindig kaja közben jön az inger..naja csinálja a helyet a következő adagnak... 8)

Kép
Kép
mniki84
 
 


Boro minden reggel ugyan akkor nyomja a kakit :D es lehetetlen nem eszre venni !!!!!!! :lol: :lol:

Reny, nagyon szepek vagytok!! :wink:

mikor kezdenek felulni a babak?
bocs a hulye kerdesert!! :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Én azt hiszem 7-8 hó körül,de van aki előbb van aki később 8) :lol: Tudod ,ez olyan mint a fog :lol: :lol:

annus11
 
 


hmm, még mindig alszik...már megnéztem párszor hogy él e még :oops:

lili oylanokat hasizmozik néha, komolyan mintha fel akarna ülni...ezért kérdezed Netti?

Kép
Kép
mniki84
 
 


Niki, igen!! Boro is van h nagyon durvan nyomja :shock: mindig csak nezek h mit csinal ........ vagy mit akar egyaltalan :lol: :lol:

most apjaval a foldon fekszenek es nezik a jaroka szelen a forgot... :lol:
Kép muszaj volt kicsit elmosnom a kepet,mert apa kifejezne nem tetszeset h milyen kepeket pakolok fel rola :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti!

Apa :lol: :lol: Tán nem volt rajta gatya 8) :lol: :lol: Amúgy nagyon szépek együtt!Szerintem picit hasonlítanak is,ki gondolná,mi?! :lol:


ma hidegfront van....készüljetek!!!!Értem meg lassan jönnek és megyünk tesómékhoz malacot sütni...de lehet h csak vacsora lesz belőle! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!
Hajnalban felriadtam, mert eszembe jutott, hogy nem csuktuk be a konyhában az ablakot,ami manó szobája mellett van.Remélem nem fázott meg!!!! :roll: :? Mi állatok!!!!!! :twisted:
Tegnap este is benyakalt a szivem a fagyóból 50-et,előtte meg 30-at ami maradt a lefejtből.Jajj, csak bírnám tejjel!!!! :roll:
Reny,nagyon szépek vagytok a csajszikkal!!!!!!
És Boró is a papával!!!!! Fél aktokat pakolsz Netti???? :lol: Félre a tréfával,nagyon jó ez a félig elmosott technika.
Én is hoztam egy képet.Annyira pasis így!!!Ez ma reggel készült Cicóról. Kép

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jó sütögetést Annus!!!!!
Mit is akartam még???? Jaaaa!Én Drefttel mososk.Még akcióban vettem, valami 1600??? Vettem is 3-at.körül volt egy 3l-es. És elég sokáig kitart.Én eddig 4l-t se használtam el, úgy, hogy én is előtte mindent azzal mostam ki. Lehet a felét félreteszem, és tesóbaby ruháit is azzal mosom majd. Jajj, olyan jó Inernek!!!! :oops: Holnaphoz egy éve.........Ha látott volna valaki, ahogy itthon ugráltam meg sikongattam örömömben.Szerencse, hogy barinőm is csak hallotta a telefonban,de a produkcióból kimaradt. :lol: :lol: :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Annus :lol: ki gondolna h van kozuk egymashoz.. amugy azt vettem eszre h most mar ram is kezd hasonlitani!!!!!! szupii :lol: a szaja az enyem teljesen szuletese ota.. de a tobbi alkatresz :roll: :D mostmar a szeme is.... de kb ennyi........ :shock: :roll: :lol: ha morcos meg almos vagy alszik tiszta apja, tenyleg szkennelek kis kori kepet mindjart :oops:

Niki,Riki nagyon bajos!!!! olyan zabalnivalooooooo :lol: nagyon helyes kispasi!!! ez a mosoly.. hat kesz :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Annus, jo sutogetest !!!!! irigyellek :roll: bar lehet este mi is sutogetunk kint az udvaron... nincs kedvem fozni...... majd meglatjuk milyen idocske lesz :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Riki nagyon király azzal a hajjal!!!!!Bizti nem fázott meg,dög meleg van amúgy is.Nekem is úgy van h a másik szobában van nyitva az ablak a miénkben nincs,és így jön át kis friss levegő!Amikor éjjel is majd 30 fok volt,akkor nálunk is nyitva volt az ablak....

Hát nem tudom mi lesz ebből a malacból...16 kilós :shock: sose sül meg...éhen halok!!!!Na jó,azért csak eszünk majd vmit :lol: Ha mást nem zsíros deszkát :wink: :lol:

Amúgy mi is mindig a földön vagyunk...itt nagy a hely,tud forogni :lol: :lol:

annus11
 
 


Annus, mi is a foldon nyomjuk ha jatszunk.. a jarokabaa nemtud! de csak mert "elmaszik" allandoan a szelere es felkenodik a vedore.. :lol: ott csak forgozni szeret,meg alszik napkozben azt ennyi :lol:

amugy ez a forgo csodatalalmany.... marmint ez a tiny love-os... en gyerekem odaig meg visszaig van erte! naponta 2orat siman eltolt vele. mondjuk is neki mindig h na menjel forgozni varnak a haverok :lol: meg az apja mindig kerdezi tole, h mizu a kis barataiddal? :lol: kacerkodik a zsiraffal :roll: a zebrara szegyenlosen mosolyog.... az elefantra pedig eleg morcosan nez!! biztos rosszba vannak epp :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maumau 2009.08.22 08:12-kor.

Netti
Kép
maumau
 
 


Reni: szerintem a Karamalznak olyan karamell íze van, meg egy kicsit kólaíze. Lehet, hogy ez a kóla titkos összetevője? :wink: Ittam citromosat is, meg egy simát. Szerintem a citromos finomabb. De ízlik mindkettő. A tejemen semmit nem változtatott.
Nagyon szépek vagytok a képen! Amina tiszta NŐ! :P

Kalloni: akkor sóhajtozzunk! :lol: Én ma is kétóránként keltem fél négyig, utána viszont csak fél 8-kor.

Zili: ezt a római stílusú oldalfekvést már én is láttam máson, annyira cuki. :) Tüci nem produkálta, pedig tökre vártam. A felülés ölben az nálunk is megy már egy hónapja. Tüci is csinálta, van róla videó. Akkor nagyon meglepődtem rajta, hogy miket tud egy 2,5 hós csecsemő. :wink:

Amúgy meg aggódok egy kicsit. Csongi már 2-3 napja reggelre narancsos pelust produkál. Pedig istenuccse sokat van cicin, ezek szerint 1. vagy nem szív, csak cumizik, 2. nincs elég tej??? Ma megpróbálok megint két ciciből szoptatni éjjel, hátha az a baj. Napközben is elég koncentráltat pisil, de legalább nem narancs. Meg újból kipróbáljuk a vizet, hátha most elfogadja. Amúgy semmi jele, hogy nem érezné jól magát: nevet, forgolódik, folyatja a nyálát stb. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Szasztok , jó reggelt!

Riki nagyon kis cuki. Annyira jól áll neki a vörös haj. Kis huncut.

Nálunk is már ébren a két gyerek. Benji már evett 8-kor Marci meg csak most keveredett ki az ágyából és már pingvinekről beszél itt nekem. Apa meg húzza a lóbőrt. Éjszakai műszak volt nálunk. Benji kelt 3-4,5 és most. Szóval kicsit kóma vagyok még. Nem lenne bajom evvel a keléssel csak mire megetetem és visszaalszik addigra már én nem vagyok álmos. Nálatok mennyiszer kelnek a babák?

Kép
Kép
incike
 
 


Incike, jol birod! meg mindenki aki ejjel is kel... :roll:
en gyerekem este fel8tol nyomta 7 ig.. de altalaban este 8tol szokta! de mar almoska volt :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Látom Tinu tei is keltek még sokszor.

Na megetetem a nagyot is és visszabújok még apa mellé kicsit pihizni.
Majd lehet még jövök, addig is mindenkinek szép napot.

Kép
Kép
incike
 
 


Inci!
Nekema csuklás miatt kelt most Iza,és hiába aludt vissza...én nehezen tudtam...Szerencsére nem panaszkodhatom.Ő már fél7 kor alszik,és reggel 6-7 ig nyomja.


Tinu!
Mi az h narancsos?? :shock: Olyat nem is láttam még???Arra gondolsz h nem iszik eleget?És akkor sötétebb a pisi???De annyira h narancs színű??


Ja meg olyat csinál Izus h van a felhúzható tevéje,és az a kiságy szélére van akasztva,és azt elkapja és belekapaszkodik!!!Remélem h nem szakad le,vagyis nem nyílik szét a tépőzár és a gyerek meg zuhan vissza..lehet megijedne...

Na még vagy fél óra mire ideérnek...ááááááááááááááá

annus11
 
 


Annus: igen. :? Pirosas-narancsos folt a peluban.

Kép
Kép
tinu
 
 


Izusnak egyre jobb dolgai vannak :lol: :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Tinu, es nem emlekszem mar de Csongi vizet nem fogadja el?

Netti
Kép
maumau
 
 


A 2010-es topik első babájának apropóján visszaolvastam, hogy hogyan indult a mi topikunk, és megtaláltam a hsz-emet az első UH-ról... :shock: :shock: :shock: Mintha egy örökkévalósággal ezelőtt történt volna, de legszívesebben mihamarabb kezdeném elölről... :oops: :oops: Panndi, kicsit irgyellek... :oops: :oops:

Kutyafüle,
Riki haláli!!! Annyira édes a kis kócos vörös buksijával... :lol: :lol: :lol: :lol:

Annus, jó sütögetést! Irigy-irigy picit...

Tinu, én még sose hallottam ilyenről, h mitől lehet ilyen "koncentrált" a pisi... :shock: :shock: Sajnálom, de biztos semmi komoly!

Megyek, összevakarom magam, aztán irány a biopiac (remélem nem szüneteltetik a 4 napos ünnep miatt)! Bár tiszta hikomat vagyok, a térdem kész, bedagadt, fáj, és ma reggelre a nyakamat is elaludtam! :evil: :evil: Tiszta Frankenstein menyasszonya... Mindegy, azért asszem elmegyünk a babával majd valahova kirándulni, Szentendre, állatkert, nemtom... Sajna apa melózik, de azért ketten is elleszünk valahogy!

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Zsüci: nem javult a térded? Mi van a kezeléssel? Nekünk is ki kéne menni egy biopiacra. Hátha még össze tudok szedni valami gyümit, amit lefagyaszthatok. :roll:

Hát gondolom legalábbis, hogy ez ugyanaz, mint mikor újszülött korában produkálta ugyanezt. Akkor még nem nagyon volt tejcim, és addig állítólag még nem gáz az ilyen piros pisi. Feltételezem, hogy most is ugyanez a helyzet, hogy túl meleg van és sokat izzad, emiatt besűrűsödik a pisi.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, milyen gyumit akarsz lefagyasztani?

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti: őszibari, esetleg meggy, ha van még egyáltalán.

Kép
Kép
tinu
 
 


Na pont a meggyre gondoltam.. jo lenne ha meg lenne vhol.. en is vennek lefagyasztani!! meg barackot is. de arra van meg esely.. de meggyre? ha vki talal szoljon h hol!!

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok Mamik!

Netti, Reny, nagyon szép fotók! Szépek vagytok. Reny, gyönyörű virágos hátteret találtatok, nagyon idilli :-) Netti, neked is unszolnod kell a férjedet, hogy fotózzon már le titeket? Szívesen látnék olyat is, amin te vagy Boróval :-)

Trixi, nagyon örülök, hogy hazaértetek. Remélem gyorsan elfelejtitek az egészet. Sok puszi Petyának.

Annus, nagyon sajnálom, hogy így alakult a nyaratok, ahogy. Apahiány rettenetes rossz lehet. Beleéreztem magam a helyzetedbe és majdnem elbőgtem magam. Remélem az ősz jobban alakul majd :wink:

Visszaértünk a nagy családi vizitről. Leszögezném, hogy nagyon jó volt látni a családomat, anyukámmal együtt babázni, otthon meg a dédinél régi fotókat nézegetni stb., DE az tuti, hogy kell pár nap mire visszaállunk a rendes kerékvágásba. Az utazóágy matraca túl puha volt (meg az emelőbetét ugyebár inog, ami baromi idegesítő), így Marci nem igazán aludt jól, pedig a sok-sok arc és új inger eléggé lefárasztotta. Én nem tudom, ti hogy vagytok vele, de spec. engem az is rettenetesen stresszel, hogy
- mosolyogjon már végre ez a gyerek anyámra, aki épphogy csak cigánykereket nem hány, hogy kicsikarjon belőle egy kis vigyort és aki kerek öt hete várja, hogy lássa végre
- jaj, csak ne sírjon már megint anyósnál, mert szegény azt hiszi, hogy nem szeret nála lenni az unoka
- és persze szegény gyerek, akinek - úgy érzem - visszaélek a jóságával, akit ilyen intenzív ingereknek teszek ki
stbstbstb.... Szóval én mentálisan totál kimerültem mire hazaértünk, pedig nem is akarták megetetni tejbedarával :D

Amíg otthon voltunk megszületett Marci unokatesója, Berci!!!! :D Apa meg is tudta őket látogatni a kórházban. 4,5 kiló, 60 cm :shock: Férjem nővére másfél óra alatt letudta a szülést a végén egy azaz egyetlen darab öltéssel. Viszont azt mondta, olyan intenzív szülés volt, hogy inkább vajúdott volna 10 órát, úgy mint az első kisfiával... Szóval örülünk nagyon az új babának. Mekkora bandázást fognak ezek a srácok majd csapni :lol:

Ne haragudjatok, nem tudok most mindenkire reagálni, még jó, hogy időnként olvasgattam Bodajkon a topikot, mert marhára le lennék maradva. De olvasás közben sok új élménnyel gazdagodtam. Ilyennel és olyannal is :wink:

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Felülés: ált. A BABÁK ELŐBB TANULNAK MEG FELÁLLNI, UTÁNA ÜLNEK FEL MAGUKTÓL, TÖK FURCSA, FORDÍTOTT SORRENDBEN várná az ember.

Asszem Zsüci kérdezte a tehéntejet. nEM BAJ, HA AGYON VAN PASZTÖRIZÁLVA, KEVÉSBÉ RONCSOL, MINT A FORRALÁS.Fontosabb, hogy a fehérjék miatt nem is ajánlott a bevezetése, kb 3 éves korig. Mondjuk én adok Petinek, nagyon szereti a kakaót, nem homogenizált pasztőrözött tejet adok neki, olyan finom, a Cserpes műhely terméke. ÉRDEMES MEGKÓSTOLNI.
TINU, SZERINTEM IS A KARAMALZnak olyan elb@szott kólaíze van.Gépi kóla:)

Ezerr bocs Heni a személyeskedéseért, elszállt az agyam.
Bocs még a sok kapslockért is:)

Kép
Kép
zili
 
 


Kutyafüle, neked akartam még írni, hogy szorítottam lakás ügyben, remélem alakulgat a dolog. És igenis tervezgess, álmodozz, nem igaz, hogy az az élet megrontója :wink: Riki, nagyon édes. Imádom a haját. Majd a nyanyák az utcán biztosan megkérdezik nem ír származású-e a gyerek apja :D Gyönyörű kis Sámson :-)

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Vanni, a kertetek kis ékszerdoboz, nagyon hangulatos, tetszik nekem. A mienk is iciripiciri, de buja zöld (sok levendulával!!!!), amit imádok.
Ígérem, nem fogok egyenként mindenre reagálni. Megyek is gyorsan mosni :roll: Bájdövéj békás (Frosch) mosószer+Coccolino szenzitív öblítő.

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Sziasztok!

Hát, a tejem nem hogy több lenne, hanem egyre kevesebb :cry: :cry:
Tegnap este szó szerint semmi nem volt a cicikben, de Léna nem reklamált, este 9-től aludt reggel 1/2 9-ig...... :shock:
Ki érti ezt?????
Reggel most elég volt neki az egy cici is. Háááát kíváncsi vagyok a mai napra.....

Vanni!
Fiúk 5 és 4 évesek, majd még meglátom, hogy bevállaljam-e velük a talit....

Dobok egy-két képet a nyaralásról :wink:

Csupaszem
Kép

Léna a strandra indulva
Kép

Fiúk a strandon
Kép
Kép

Léna furdőruciban :P :P
Kép

Leonkám
Kép

Léna cicás szettben
Kép

Mindjárt sírok-elkeseredve
Kép

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Gyongyiii!!! most majd keszulnek kepek, apa szabin jovheten vegig...
amugy azert nicns kepem Boroval mert amikor apa hazajon akkor csak nala lehet a gyerek. oda se adja :lol: ergo csak en tudom akkor fotozni oket :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti, Reny, Kutyafüle!

Jók a képek, édik a babók, meg a mamák, apukák is helyesek :wink: :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


barbapapa, annyira szep mind a harom gyereked :oops: a fiuk is hihetetlen helyesek!!! :wink:

Netti
Kép
maumau
 
 


Barbi: jó ez az ajakbiggyesztős kép! :lol:

Gyöngyi: jaj, ismerős a mentális fáradtság, nálunk hasonló, csak még Tücin is izgulok, hogy menjen végre oda a dédihez, mert az totál ki van készülve, hogy a gyerek becsukja a szemét, ha meglátja. :wink: De azért már kezdek ebben is lelazulni, és függetleníteni magam a gyerekek "teljesítményétől'". Mindig is utáltam azokat a helyzeteket nézni, mikor a szülő produkáltatja a gyerekét. Nagyon koncentrálok, hogy ne csináljam én is ugyanezt. És nagy gratula Bercihez! Képek???

Kép
Kép
tinu
 
 


Közben találtam két babauszit nekünk a közelben. Az egyik az Újhegyi usziban van, 13ezer a havi bérlet. A másik meg a Kalovits Baba HÁz, erről még nem is hallottam, az is csak egy busznyi, 12ezer a havi bérlet, de ugyi elvileg lyukasztanom is kéne a buszon. :roll: AZ Újhegyihez meg nem kell felszállnom semmire, sétálhatunk babakocsival... Hmm...

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, a Kalovits 15ezer, rosszul írtam. Na szerintem megoldódott a választás. :lol: Bár az uram lehidalt, mikor az előbb elmondtam az árakat...

Kép
Kép
tinu
 
 


Adjatok tanácsot, légyszi! Csibét elérte a front (vagy a fogzás), és sír ölben, karban, fekve hason, háton, oldalt, vagyis mindenféle pozitúrában, csak és kizárólag ülve nem... :shock: :shock: :shock: Tudom, h még nem lenne szabad sokat ültetni, de ugye nem lesz nagy baja, ha egy kicsit ülve tartom ölben...?

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok,

Zsüci, szerintem nem lesz baj, főleg, ha egy picit hátradőlve tartod.

Emese, nálunk már nagyon rég ez a műsor reggelente, én sem értem. És teljesen mindegy, hogy 8-kor vagy 9-kor fektetjük le, hogy előtte alszik-e vagy fárasztjuk, az 5 óra fix :( Szólj, ha rájössz a rejtély nyitjára!

Trixi, jó hogy vége a tortúrának :D

Boró, Mira, Amina, Léna és a fiúk, Riki, mindenki csuda szép és cuki :-)

Kata, sajnálom, ami Veletek történt :(

Az ajakbiggyesztés Zsombinál is menő - már a 4D-s UH-n is csinálta...

Boró nem semmi, hogy mindig ugyanakkor kakil. Én már annak is örülnék, ha kb ugyanakkor enne minden nap... Van erre vmi módszer 'napirendes anyuk'?

Én külön mosom a ruháit fehér Persillel+pici Coccolino 30 fokon, textilpelust 60 fokon. Annus, kalloni- mosható pelust ruhákkal vagy külön szoktátok mosni? Nem is mondtam, Apánál simán átment az ügy, úgyhogy rendelek annál a lánynál, akinél Te Annus Coolababyt kipróbálni! Nagyon izgulok, hogy bejön-e majd Zsombinak...

Tiny love-os körforgó kuponnal 8990.- a Brendonban. Ugyan már van egy forgónk a kiságy felett, de kéne egy a járóka fölé is...jajj-jajj-jajj...

Na :arrow: szopi van!

Ancsi

KépKép
k.ancsi
 
 


Barbapapa nagyon szépek a gyerekek!!!!Menők a srácok nagyon!!! :wink:
Totál ko vagyok most is.Annyi kutyaszőrt takarítottam megint össze. :shock: Honnan a csudából jön ennyi????Úgy hogy fésülöm,mint a megveszekedett, és ez a kütyü tényleg mindent kiszed. Nem bírom már idegekkel. Ha nem jön össze a kéró, el kell költöztetni Stellát néhány hónapra.De kibírja vajon hónapokig a nemtörődöm családommal???És én nélküle???? Összenőttünk.7,5 éve jóban-rosszban.De én mindent megpróbáltam. Viszont féltem a gyerek egészségét a földön lévő szőrtől. Kivagyok..... :?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Zsüci!
No para az ölbebabázás miatt! Lili 2 hónapos koráig kvázi csak ölben volt el....
Szóval ha most a mama ölében a tuti, akkor sztem engedj neki, ha lenyugszik, akkor próbáld meg a pihiszékbe átrakni. Lilinél bejött!

Barbapapa!
Lénát megzabálom abban a cicás cuccban!!!!!! :lol:
Szomorú kiscicalány...Lili is így biggyeszti a száját, ha nem tetszik neki vm....cukik!
Nem akarom a forrásaidat lenyúlni, de te a teszveszen kitől veszel nextes cuccokat? (nem akarok csak megbízható-leinfózhatótól rendelni...egyébként is parás nekem ez a teszvesz)

Kata, Picihencsó!
Nem akartunk megbántani titeket. Kata, így hogy a sztorit elmesélted, már értem, hogy miért volt ilyen sürgős a hozzátáplálás elkezdése.
:?

Lili ma 8kor kelt...most is alszik.... :lol:
Tegnap lementünk a Velencei tóhoz sétálni egyet.
1. Épp vm. városi felvonulásba futottunk bele, mazsorettek, meg ütősök....szegény Lili most kapta 1000rel az új élményeket.
2. Rájöttem, hogy az autósülésben autózni max. városon belül oks, 3 órát nem bír ki benne.... :? ...nem is szabad ennyit, tudom :oops: , de akkor ti hogy vinnétek el ilyen családi progikra???????????

Gyöngyi!
Totál meg tudlak érteni, én is nagyon-nagyon figyelek Lilire, ne legyen túl sok inger, de a családom is 'kibabázhassa' magát....nehéz egy egyensúlyt érezni.
Sztem a fokozatosság elve itt is beválik...vagy legalábbis én kevésbé agyalok így rajta. :roll:

Netti!
Tök jók a képek? Mivel gyártod? Picasa?

Na, mi ma megyünk moziba 2esben! :D
Anyukám jön 'unokátfelvigyázni' esti fürcsi után...így mi meglógunk egy pár órára...jaj, csak honap ne keljen Lili túl korán...mert k.o.leszek akkor eg. nap.... :?

Vanni!
Sajna én tuti nem tudok menni....kocsimmal még mindig a férjem jár...ráadásul elutazik N.o.-ba5 napra....így se kocsi, se férj.... :? áááá, már nagyon kész vagyok néha, Annus meg tudlak érteni.....

Kutyafüle!
Nincs kutyám, de megértelek...levágni a szőrét gondolom nem akarjátok....nincs vm. bogyó szőrhullásra...állatdoki mit mond?

Na, lépek....mosok....pakolok...vasalok... :? :? :?

Kép
mozza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: