Új privát üzeneted érkezett!

Petramama!

Húúú ezt a Vörsi Betlehemet már meg akarjuk mi is nézni nagyon...írígy-írígy!!!! :wink:
Szupik a képek!!
Ti se unatkoztatok a szünetben az tuti :wink: :lol:

Judit18!

Jó sok mindent tud már Eszter,ügyes!
Én is úgy vok mint Petramama..Olika se nagyon produkciózik...inkább folyton álldogál meg teper :wink:
De ez tök normális 3.gyereknél(nem jut annyi idő a szentemre:))és az is tök normális h az első gyerekek meg esetleg többet tudnak már...

Srácaim is kaptak ilyen fejlámpát apóséktól...azzal járkálnak azóta a sötét lakásban itthon :lol:

Ja és a lencsés sztorid nagyon jó!!Mi is ettük bőszen(kív.Márk fiam mert ő allergiás rá)...de Olika kimaradt..most cseszhetem a család anyagi jólétét :lol: :lol:

Pumperka!

Nagyon jók a képek!!
Szupi h ilyen jó alvó Zsombi!

Amivel a nagyok játszanak a képen ..szal az volt tini korom Balatoni emlékeinek egyike :lol: :oops: :lol: :lol:

Juditk!

A ti képeitek is szupik!

És nagy nagy gratula Levinek a szobatisztasághoz!!! :wink:

Olika rendszeresen felkel éjjel 2 körül enni..mert olyan sovány a drágám :wink: :lol: :wink: :lol: ..fejlődnie kell :lol:
Sztem a foga miatt kel és ha már felkelt nyűglődni akkor eszik is.Márk fiam is evett éjjel másfél éves koráig ,pedig ő is jó husi volt...már nem akadok ki h fel kell kelnem...megeszi a tápit és szunya tovább.

Tök jó,már egy hete minden nap korizni járunk a helyi tóra.Annyira szuper :wink: Márk már suhan(már 2 éve tud)Krizsit idén tanítottuk meg.Apa tavaly tanult meg és nagyon ügyes..na ,én meg 3 éves korom óta korizok :oops: :wink: ..sajnálom h vége a szünetnek... :?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy egyre többen ismét bejelentkeztek. Sajnos, elteltek az ünnepek, így holnaptól minden ismét megy a régi kerékvágásban. :(
Köszönöm a karácsonyfa dicséreteket, de mindenkié egyformán szép, ki milyet szeret, kinek milyen a megszokott. :) A miénk meg csak PS, nincs is fánk. :lol:

Petramama, nagyon jók a képek, szép kis család vagytok. :)
Juditkecskemét, gratulálok Levi szobatisztaságához, ez nagyon szuper!!! Nimi még mindig hátrafelé közlekedik? Nagyon csini lett az új frizkójával! Nagyon helyesek a srácok a szánkós képen. :)
Judit18, mennyi időre tudtátok Esztert lekötni azzal, hogy üldözte a fejlámpa fényét? :) Cuki Eszter, mit talált a mosógépben? Én is most adtam Lillára először a kínai ruhát és csak a kép készítéséig volt rajta. Többet valószínű rajta sem lesz. :(
Pumperka, Csenge ismét nagyon kis csinibini! :) Mire raktátok a fát? Nem félsz, hogy leborul?
Tündérmanó, erre a Catanra már kiváncsi vagyok! Mondjuk nekünk van egy jól bevált társasunk, amit még mindig nem sikerült megunnom.
Panny, jó lehet ez a járássegítő. :) Tetszik! Minket Lilla folyamatosan beéget... amikor közönség előtt mondjuk, hogy csináljon valamit soha semmit sem csinál. :( Pedig már a puszi szóra is úgy cuppog... :)
Nebula, szerencsésen megúsztátok a defekt dolgot. Mi egyszer Ausztriában kaptunk defektet és vissza kellett fordulnunk, mert ott vasárnap semmit nem találtunk nyitva. Végül Sopronban javították meg a kerekünket és utána mentünk vissza. :)
Szilvánusz, jó, hogy újra itt! Hogy megnőtt Marcifiú! :)
Mézgombi, csak fogta Hannus a rántotthúst vagy evett is belőle?
Mezsó, Biribon, hogy vannak a picik? Meggyógyultak már?
Kmanna, Lilla ma ült rá először a hintalóra. Remélem holnap sem fog félni tőle. :)

Jajjj, én annyira nem értem ezeket a kis törpéket! Lilla van, hogy már 9-től alszik reggelig és mostanában egy csomószor csinálja, hogy elalszik és egy óra múlva felébred és éjfélig nem tudjuk visszaaltatni. Nem sír, nincs semmi baja, csak folyton feláll, ízeg-mozog. Napközben is általában 1x alszik 2 órát, kint a teraszon. SZóval még az sincs, hogy nem fáradt este. :(

KépKép
KépKép
mni
 
 


mni: köszi kérdésedet, beléptem és egyből megláttam...Hát holnap délután elviszem a csajszit megmutatni a gyerekorvosnak,mert hát úgy nem lázas már,meg nem letört,bátyadt szerencsére de köhög,és ráadásul elég váladékosan,és szakad is fel neki,amit vissza is nyel... :? :? Szóval valami van még abból a betegségből...Viszont ma észrevettem,hogy kibújt a 7.fogunk!!!! :D :D :D :D :D Remélem már nyugodtabb éjszakák fognak következni,mert ami az utóbbi időben volt már,az embertelen nagyon... :? :? Egyébként nem csak a Lilla produkál fura dolgokat alvás terén...nálunk is Karácsony óta kb.felborult a rend.Addig megvolt az hogy 7óra körül fürcsi volt,és a vacsi minden után kb.8kor elaludt a Blanka.Ma már ez úgy történik,hogy 7kor fürcsi az megvan,viszont utána csak úgy tud kb.9.30-10.00körül elaludni Blanka ha kiveszem az ágyából magam mellé.Csak így nem balhézik ugyanis.Ha az ágyában hagyom ő is izeg-mozog állandóan feláll,de ő közben balhézik is.Ezért odaszokott mellém a nagy ágyba,aztán ha alszik visszacsempészem,viszont apa így leszorult a földre... :oops: Mert sajna nem akkora az ágyunk,és ráadásul ő este dolgozik,így a földön kell aludnia indulás előtt. :oops: Nem jó ez így teljesen,de a balhézását sem akarjuk hallgatni a kisasszonynak. Hűűű de sok lettem.... :oops:

Kép

Kép
mezsó
 
 

 
 

Juditkecskemét: Gratula Levinek a szobatisztasághoz! :wink: Nimród édes hogy már megint az ágy alatt van a képeken! :wink: :wink: :lol: Jót derültem rajta!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!
Visszaolvasni nem tudtam, most is mobilintermetről írok. Sajna Luca nem gyógyult meg, elseje óta kórházban vagyunk. Luca náthája estére bedurvult, hányt, kruppos húzó, fuldoklós légzés alakult ki nála. Most már jobban van, de ma még volt láza, ezert nem mehettünk haza. Azért köhög még meg taknyos, az étvágya nem az igazi, kapja a kezeléseket. Nem tudom, mikor mehetünk haza. Bővebben majd később. Én is egyre betegebb vagyok, tüsszögök, fújom az orrom folyamatosan, fáradt vagyok 2,5-5 órákat aludtam (az elso ejjel szeken), tejem durván lecsökkent vagy 2-2,5 decivel. :( tápozni még nem kezdtünk el, mert Luca sem eszik annyit, meg 1 nappal előre voltam, de holnapra már csak 300 mili körül van tej es most 1,5 óra alatt nem egészen 140 milit sikerült fejnem. Siralmas. :(
Na, én így... Majd vmikor jövök. Sziasztok!

biribon
 
 


Biribon: jajj szegénykéim!!Mindketten!! :cry: :cry: Jobbulást a pici lánynak is,és neked is!!Sok sok erőt és kitartást!!Szorítok hogy mihamarabb rendbejöjjön a kishölgy,és hazamehessetek!Hogy aztán otthon lábadozhassatok tovább!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Biribon:
jajj, de rossz hír ez. Szegény Luca és persze azért neked is nagyon nehéz lehet. Az vigasztaljon, hogy hamarosan csak egy rossz emlék lesz az egész.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gyors gyógyulást kívánok!!!!

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


Biribon!

Gyógyuljatok meg, kitartást mindkettőtöknek. A tej meg vissza fog állni, ha hazajöttök! :wink:

Niki!
Egy széken van a fa, és ki van kötve a karnishoz és a bútorhoz. :lol:

Petramama!
Nagyon jók a képeitek. :D Petrának hol kaptál ilyen tuti harisnyát. Idén csak egyszínűbe botlottam mindenhol. Sehol egy gyerek mintás nejlonharisnya...

Nebula: Nekem pont egy éve volt defektem, sikeresen kicseréltem, de egy pasi ragyogóan végignézte, ahogy a pocakommal hajolgatok, tekerek, emelek...bár kabátban nekem akkor még nem volt túl feltűnő a hasam.

Mézgombi!
Ez a rántothusis dolog mindenkit hogy izgat... :lol:

Szilvánusz!
Képzeld amióta beszéltünk róla én is hálózsákkal járok mindenhová, és tényleg segített a máshol való elalvásban. :D Vagy csak véletlen egybeesés. :lol:

Panny!
Szerintem Zsomb mostani jó alvásában benne van az is, hogy a betegséget piheni ki, most, hogy már jobbban van...

Judit(kmét)!
Gratulálok a szobatisztasághoz! :D :D :D

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Biribon! Gyors gyógyulást mindkettőtőknek! Tejci miatt ne aggódj, te így is egy nagy-nagy hős vagy!!!!! Ha meg hazaértek minden rendbe fog jönni újra!

Pumperka! Harisnya: Calzedonia. Van egy másik is, az még dögösebb. :lol:

Mni! Milyen kínai ruhás képről beszéltek? Én most már minden létező albumotokat végignéztem, de nem találtam. :oops:

Juditk! Nagy dícséret Levinek. Látod mégsem pelenkában fog nősülni. :lol: :lol: De jó, hogy nálatok volt hó!

Mi szombaton korizni voltunk. Egy barátunk csinált koripályát a kertjében. A gyerekek az apukákkal nagy hokimeccset vívtak. De hallottam, hogy a Velencei tó is befagyott, hétvégén, ha marad a hideg oda megyünk. Nem csatlakozik valaki?

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Biribon!
Nagyon sajnálom, hogy így kezdődik az év Nektek. Gyors gyógyulást kívánok. Csatlakozok az előttem szólókhoz, nemsokára csak egy rossz emlék lesz...

Nimród tegnap este óta üvölt. Nem tudom mi a baja. Nem lázas, nem éhes, nem álmos (egyfolytában). Olyan mintha hisztizne. Sztem nem is fogzik, mert nem nyálzik. Néha elfelejti búját baját, és akkor jókedve van, aztán újra kezdi az üvöltést. Szerintetek mi lehet?? :?: :?: :?

Mezsó!
Igen Nimi még mindig csak tolat. Ill. ha puhán van pl. ágyon, akkor előre is mászik. Nem értem... :roll:

Köszönöm a Levi gratulációkat. A pisilést már túlzásba is viszi. Van hogy egy óra alatt 6x megy. Nem engedi ki mindig mindet. :( Mi meg sort állunk a WC előtt...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Ma Lilla is köztünk aludt, mert visszaaltattuk 2x és ahogy átraktam az ágyába felállt és nézett kifelé. :( Harmadszorra már nem raktuk át, hanem mi is elaludtunk. Remélem ebből nem lesz rendszer. :(

Biribon, gyors gyógyulást Nektek! :(
Juditkecskemét, nem tudom mi lehet Nimivel, szegény. :(
Petramama, ez az a kép és ruha:
Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Mni!
Sajnos nálunk nagyon rossz rendszer alakult ki. Nimó velem alszik, Levente Ferivel. Mindenki mondja, hogy fejezzük ezt be, de sehogy sem megy :cry: :cry: Pedig tényleg nem jó!

Lilla nagyon cuki! Kár hogy nem nagyon lesz rajta többször ez a ruha.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Juditkecskemét: hűű szegény Nimród,én is passzolok,nem tudom mi lehet a gondja,baja!! :( De az is érdekes amit írtál,hogy az ágyon tud előrefelé menni,a földön meg nem! :wink: Lehet hogy ebben meg az van,hogy neki így tetszik!! :wink: Nem? :D

mni: nagy maffiózók ezek a gyermekek!! :wink: :lol: Mi még csak ott tartunk,hogy este az ágyban csak mellettem képes balhé.hiszti nélkül elaludni,az ágyába üvölt ahogy a száján kifér.Ha elalszik,teszem vissza az ágyába.Ez eddig még így működik,remélem nem lesz olyan hogy mellettem aludjon egész éjjel!!Nekünk annyi "mázli"van hogy párom éjjel dolgozik,tehát szabad mellettem a hely,de akkor sem akarom hogy odaszokjon,mert később még kellemetlen lehet...

Kép

Kép
mezsó
 
 


JuditK! Lehet, hogy az ünnepek alatt megszokta, hogy mindig van vele valaki? És most is ezt követeli? Nem irigyellek! A sok tanulás mellet még ez is. :(

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Hannus itt álldogál mellettem, és mondja a magáét, mert megvan őrülve a laptopért, de azért gyorsan írok, mert látom a rántott húsos kép sokakat érdekelt. :lol: Anyukáméknál készült a kép, ott nincs külön etetőszéke Hanninak, hanem csak egy asztalra szerelhető ülőke, így amit ér, rámol az asztalról, és a rántott husis tálat is maga elé kapta. Mindet kivette, nézegette, a prézlit meg lenyalogatta a kezéről, nagyon élvezte. :lol: Természetesen a hozzátápiban még nem szerepel a rántott hús, néha szoktam adni neki pici darabot, mikor velünk eszik, szívesen nyammogja.
Na, már itt sasol mellettem, egy sort már ki is törölt, most virul a feje, de ha nem veszem ide magam mellé, akkor kajabálás van, és nem szeretném, hogy Julcsit felkeltse. Olyan jó lenne, ha egy időben aludnának, mert így semmit nem tudok csinálni, míg Hanni fent van. Az a baj, ő kialussza magát a délelőtti levegőzés alatt.

Biribon, én is mielőbbi gyógyulást kívánok, nagyon sajnálom, hogy így kezdődött az évetek!

Juditk, nálunk is mostanában Hanni szinte végig velünk alszik, míg én nem fekszem le aludni, addig legalább kétszer felsír, mostanában az apja szokta visszaaltatni, de sajnos nem alszik el utána túl sokáig. Nagyon megszokta, hogy cicin alszik vissza, így addig nincs huzamosabb ideig alvás, míg nem kap meg. Pedig amíg szabin volt a férjem, minden este treníroztuk, hátha beéri az apjával, de túl tartósnak nem bizonyult. Most hogy elkezdett dolgozni, asszem elnapoljuk az éjjeli ciciről leszoktatást, a férjemnek korán kell kelnie, nem várom el tőle, hogy éjszakázzon.
Én is gratulálok Levinek!
Nálunk is már azt hiszem leírhatom, hogy Julcsinál szobatisztaság van, már kakil wc-be, igaz, néha még kéri, hogy állva, de nem bánom, az a lényeg, hogy megtört a jég.

Mni, tündéri Lilla ebben a ruhában! :)

Most épp tapsizik a kisasszony, már mindent elkövet, hogy rá figyeljek. Olyan jó lenne egy kis szabadidő mellette, nagyon megszoktam már, hogy apa is velünk van, akkor könnyebb volt, megosztottuk a teendőket, még vissza kell rázódnom a hétköznapokba.
Hannus is egyre ügyesebb már, elég jól érti a tiltást, ha mondom neki, hogy nem szabad, akkor általában hallgat rá, már sokszor beledobja a kockát a zenélő elefántba, élvezi, hogy alul meg kigurul, és észrevettem, hogy néha már utánoz, pl. Julcsi lerakta a fejét egy párnára, erre ő is odament, és lehajtotta a fejét, ugyanúgy, mint a tesója, nagyon aranyos volt.
Julcsi hétfőnként manó tornára jár, most már egyre nehezebb koordinálnom őket, eddig Hanni szépen ücsörgött, és nézelődött, most már ő is teper a labdák után, legtöbbször fel kell vennem, mert különben láb alatt van.
Szombaton átjött hozzánk egy baráti házaspár, náluk 7 hónapos a kisfiú, még a forgásnál tart, hihetetlen, hogy mennyit jelent ebben a korban két hónap. Aranyosak voltak együtt a manók, Hannus többször megpróbálta leteperni a kis barátját, meg dőltünk a nevetéstől, mert amikor letettük mellé Márkot, akkor az első reakciója az volt, hogy tátott szájjal rávetette magát Márknak arra a részére, ahol a pelus van, mondtam is neki, hogy vigyázzon már az erkölcseire... :lol:

Végül pár kép, később megpróbálok még jönni, már féltem a laptopot...
Kép
idill, együtt játszik szépen a két gyerek :)

Kép
az egyik kedvenc játék

Kép
Julcsa harcol :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Nimó már nem sír annyit. :lol: Ma kiraktam aludni az kertbe, és jót tett neki. Aludt kb. másfél órát. Lehet hogy tényleg vmelyik foga indult meg. Viszont egy jó ideje fáj, ahogy szopik. Mindig ott marad a foga nyoma is... :?

Mézgombi!
Édesek a lányok. És Hannusnak micsoda frizurája van :shock: Különben Nimó is megkóstólhat szinte mindent, amit mi eszünk. Azért tortát, csokit ilyesmit nem adok neki. :wink: Kölesgolyót, abonettet, gyümölcsöt nassolhat...Olyasmiket főzök általában ami neki is jó.

Petramama!
Még mindig azért elégedett vagyok, mert eddig Nimó nagy többségében átaludta az éjszakákat. Rossz hallgatni, hogy mások virrasztanak. (mintha magamat hallanám, mikor Levi volt ennyi idős). A tanulást viszont nagyon nagyon nagyon unom... :(

Mezsó!
Megtört a jég. Nimó ma délután már a földön is (szőnyegen) elkezdett előre mászni. :D (végre!) Kezdődhet a pakolás. Leventének a rengeteg mütyűrjétől nagyon félek, le ne nyeljen valamit. Egy ismerős gyereknek egy fülbevalót endoszkópos módszerrel kellett kiszedni a gyomrából. :(

Biribon!
Hogy vagytok? Hazajöhettetek?

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok! Csak gyors helyzetjelentés. Még mindig kórházban. Luca ma is belázasodott. Doki szerint még 1-2 nap. Antibiotikum kúrát kezdtünk :( Luca azért itt is pörög ezerrel. Ma fél órát aludt napközben. Kissé kifáraszt. Nagyon fáradt vagyok. Ég a szemem, orrom, szám. Állandóan folyik az orrom, tüsszögök. Tejhelyzet még rosszabb a 650 mili helyett már csak 300 körül tudtam ma fejni (órák alatt. Most este 50 mili egy óra alatt. :( Lehet, most kellene abbahagynom? Férj munka miatt nem tud látogatni minket mostanában. Szóval prímán vagyunk...

biribon
 
 


biribon: húú hát szörnyű nehéz lehet...hidd el tudom!!Blankával rengetegszer voltunk kórházban mióta megszületett,és tudom milyen nehéz.A tejcsis kérdésen valahogy próbáld meg nem emészteni magad,mert azzal tutira nem segítesz magadnak!Ez már tapasztalat... :cry: Blanka március 7-én született,csak március 17-én engedtek minket haza,mert úgy besárgult.Akkor még volt napi 600ml tejem nekem is,mert szorgosan fejegettem,de már akkor is rendesen stresszeltem magam,hogy még mindig bent még mindig bent.Március 25-én visszakerültünk a kórházba,bent voltunk 1hétig,ahol is egy szomszéd gyerektől összeszedtem a Rota vírust!!! :shock: :shock: :shock: Mondanom sem kell,hogy a tejcsi persze megcsappant ezerrel már azért mert olyan hamar visszakerültünk,aztán a Rota vírus miatt 1hétig egyáltalán nem szoptathattam!!!Csak fejtem,és utána kiöntöttem...nagyon nehéz szívvel tettem.Miután végre szoptathattam volna,addigra meg egy másik betegség miatt szedett gyógyszerek következtében nem tehettem.Na a lényeg hogy küzdöttem,emésztettem magam ezerrel,és nagyon bánom hogy csak másfél hónapot tudott csak tejcsin élni Blanka,mert szívem szerint 6hónapos koráig is szoptattam volna,de utólag visszagondolva az egészsége mindennél fontosabb!!!!!!!!!!Még a szoptatásnál is!!Írom ezt úgy,hogy Blankának vesemedence tágulata van,legsúlyosabb fokú vizeletvisszacsorgása,emiatt sűrű húgyuti fertőzése,és műtét előtt áll.Remélem érted mit akartam ezzel a litániával átadni neked!!Nem ér annyit a dolog,hogy okold magad ha csökken,elapad a tejcsi!!A jó egészségi állapota Lucának mindennél többet ér!!!És te ahogy látom mindent megtettél már a tejcsiért,akárcsak mint anno én.Egyébként is ha csökkent is a mennyisége,minden csepp érték!!!!!!Akármennyi is az!!Én egész az utolsó cseppig nagy nagy örömmel adtam Blankának./igaz a könnyeim záporoztak már amikor csak 20ml-t tudtam 1nap alatt odaadni neki,de odaadtam azt is,és nagyon nagyon büszke vagyok rá!!/Na eldugultam!!Mielőbbi gyógyulást nektek!!!És kitartást!!!!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Juditkecskemét: nagy gratula Nimródnak hogy földön is kúszik végre! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


http://felicitas.qwertynet.hu/hu/index. ... ba_csomag/

Nem tudom hallottatok-e már róla,vagy érdekel-e valakit,de gondoltam hátha,így bevágtam nektek ezt a webcímet ide.Tesóm küldte nekem tovább ezt az infót,most vettem észre a mail-jeim között. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Biribon!
Kitartás! Nemsokára itthon lesztek. A tejcsi megmár így is nagyon sokáig megvolt. Nagyon ügyes vagy, kevesen csinálták volna ezt végig. (a sok fejést). Én mostmár nem bánnám ha vége lenne a szopinak, főleg mióta a fognyomát mindig otthagyja. (azt hittem csak rosszul kapta be, de rádöbbentem a nagy igazságra)

Mezsó!
Köszi a linket.
Nimó mászik már rendesen. (nem kúszik :wink: )
Jó sokmindenen keresztülmentetek Ti is. Mi is megjártuk Szegedet, de szerencsére nálunk nem igazolódott a reflux. Gyanítom, hogy a hülye katéterezés miatt az újszülöttosztályon kapott húgyúti fertőzést. :evil:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Juditk: és még mi minden vár ránk... :cry: A műtét még csak ezután jön. :cry: :cry: Csak gondoltam leírom biribon-nak,hogy szerintem is bámulatos hogy 9hónapig volt tejcsije!!!És még semmi se biztos,még megmaradhat!Meg aztán ismerős ez a fejős dolog...én is mindig fejtem könyörtelen a kórházakban is.De sajna én "vesztettem".Blankának is volt egyszer olyan vizsgálata hogy katétert vezettek be neki,és azon keresztül adták a kontrasztanyagot,és úgy nézték a húgyútakat és másnapra 40fokos láza lett,és utána 2egész hetet feküdtünk Szegeden a kórházba mert a baktériumok széles skálája tenyészett ki a vizeletéből.Mindez a katéterezés után... :?

Amúgy megint rossz éjszakánk volt,Blanka 2x kelt keserves sírás közepette,és az ujját vadul tömte a szájába.Úgy látom hiába tört át az a fog!!!Nincs szünet... :cry: És így most olyan fáradt vagyok!!!8kor ébredt fel,és azóta se alszik... :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Biribon!!

Mielőbbi gyógyulást nektek!!!!!

Niki!

Nálunk ugyanez a szitu elő szokott fordulni h szépen elalszik és kb.egy-két óra múlva álldogál az ágyban és nem akar aludni és dumál,röhög,sikongat...
Főleg Karácsony előtt egy jó pár napig ezt csinálta..de volt olyan h hajnali 3-kor kezdte és 6-ig játszott a mi ágyunkban :wink:

Nálunk mostanában az állandó vendég a mi ágyunkban Krizsike...szinte minden éjjel nálunk köt ki,de van h ott is alszik már el..én nem vok az a típus h most erővel tíltsam ki a gyereket..mert oka van annak h átjön...fél szegénykém.Márk is így volt.Másfél évig átjárt éjjel hozzánk aztán szépen megérett az egyedüli alvásra és manapság már az Istennek nem jönne át,szereti a kis külön fészkét.Sztem Krizsi is így lesz..addig meg hagy jöjjön..van h éjjel visszaviszi az apja és szépen alszik reggelig az ágyába.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Húúúhhh, micsoda pangás...

Biribon! Hogy vagytok? Lement-e Luca láza? Mikor mehettek haza. Hű, a férjed nem is tud látogatni? :shock: Szegénykém...

Mezsó! Hogy ti is mi mindenem mentetek már keresztül. :shock: Remélem most már nálatok is rendeződni fog a helyzet. Mi van ott Kecskeméten, hogy ennyi baba megfertőződik??? :shock:

Többiek!!!!! Vannak, akik nagyon régen jártak már erre!!! :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Csakhogy teljen az oldal.... :lol: :lol:

Mi is betaknyosodtunk, újra. Petra már vagy két hete fújja az orrát és tegnapra Bogyónak is újra folyni kezdett, ráadásul éjjel elég furcsán köhögött is és alig akar enni. Szinte csak a fele mennyiségeket eszi, mint korábban. Most már én is érzem, hogy valami nincs rendben a torkommal. Brrrrrrr. Nem hiányzott...

Nálunk esik a hó. Na, jó inkább csak hódara, de már fehér az út. :lol: Remélem lesz egy kicsit több is. Bár mist, hogy betegeskedünk...

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Mit szóltok ehhez a gázhiányhoz??? :shock: Nálunk gázos a helyzet, merthogy csak gázzal tudunk fűteni. :evil: Nem is tudom mi lesz, ha korlátozni fogják a mennyiséget.

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Utánanéztem a neten, hogy mi ez a vörsi betlehem... nagyon jól nézhet ki élőben, hatalmas tényleg. :) A solymári is nagyon jól néz ki, szabadtéren szokott lenni, ember nagyságú fa bábukkal és mellettük élő állatok szoktak lenni.
Íme egy kép róla:
Kép

Biribon, hogy vagytok??? Remélem mielőbb hazaengednek Titeket!
Petramama, itt is esik és már szintén fehérek az útak, itt is gáz, ha nincs gáz. :( Jobbulást Nektek!
Panny, ezek szerint még ennyi idősen is átjárnak a gyerkőcök??? Mondjuk a szomszédék is négyen szoktak aludni, pedig ott már 6 éven felüliek a gyerekek... hát egy idő után ezt már nem szeretném... :(
Mezsó, köszi a linket, gyorsan regisztráltam is magam. :) Hááát, nektek sem egyszerű az Élet! :(
Mézgombi, Hannusnak mekkora haja van... mellette Lillának alig van haja. :o

KépKép
KépKép
mni
 
 


Petramama,
Pankának ma nem szívtam először az orrát (karácsony óta), szóval úgy néz ki végre elmúlt a takonykór, jó sokáig tartott :evil: Nektek jobbulást, itt egyáltalán nem esik, pedig mennénk szánkózni már nagyon!
Gáz-ügy minket nem érint, mert cserépkályhával fűtünk, plusz kiegészítésként Nobo-villanyfűtőtestekkel (volt is kb. 40ezer az áramszámlánk múlt hónapban ebben a nagy hidegben :roll: )
Hogy mi van itt Kméten a kórházban??? Őszintén szólva nem sok jó.... Emberileg szerintem minden ok, legalábbis velem mindenki elég rendes volt, orvosok, nővérek..viszont a körülmények, hááááát..ha lesz Pankának kistestvére nem hiszem, hogy Kecskeméten fog születni, pedig a dokimmal 100%ig elégedett vagyok/voltam. De hogy csótányok mászkáljanak a babamama szobában és ehhez hasonló higiénia, szóval..áááá..

Juditk,
nagy-nagy gratula Levi szobatisztaságához!!!!!!!!! Látod, csak eljött a pillanat! :D Nimi olyan cuki ezzel a séróval! Tud közlekedni a nyuszival, vagy csak ül rajta egyelőre? Szólj ám, amint felszabadulsz, mert a Falusi cuki csak ránk vár!!! :D :D

Szilvánusz,
nagyon édes Marci a hatalmas tigrinccsel!!

Pumperka,
ez Csenge lyány olyan gyönyörűűűű!! Lesz Nektek is bajotok később :) , még jó, hogy két fiú testvére van :) !!

Tündérmanó,
a Catan nálunk is nagy favorit, szerintem a tengeri hajózós kiegészítőt mindenképp megéri megvenni hozzá, mi azzal élveztük a játékot igazán!

Biribon,
remélem már otthon vagytok! Sok-sok gyógypusz Lucababának!!!


Nem tudom, ki hogy van vele, de én már nagyon unom ezt a hideget/sötétséget, tisztára befordul az ember ebben az időben - legalábbis rám nincs jó hatással. :cry:

Viszont tegnap végre kisütött a nap errefelé is, gyorsan kihasználtuk és leugrottunk Tőserdőre a Holt-Tiszához sétálni Panyóval. Olyan szép volt, a befagyott víz körül a zúzmarás fák!!! És még forralbort is lehet kapni, persze szoptatós anyukáknak marad a forrótea :wink: Ha marad a hideg, lehet, leugrunk vmikor korizni egyet, nagyon vastagon (kb.15-20cm) be van fagyva.

Tessék előbújni mindenki!!!!!!!!!!!!!

KépKép
kmanna
 
 


Petramama Nem elég, hogy mindent a gazdasági válságra fognak (áremelkedés,gyes,csp,nyugdíj nem emelés, elbocsátások) most még itt van ez a hülye gáz-ügy is. Minket is érint, mivel apukám a Suzukiban dolgozik, ahol a férjem dolgozik ott is az égető kemencét gázzal működtetik. Nem tudom mi lesz ennek a vége, de remélem minél hamarabb beavatkoznak.

Mezsó, köszi a linket, regisztráltam is magam, remélem időben megjön a kupon.

Biribon, Jobbulást Lucának és kitartást neked!

Képzeljétek a baráti körünkben tegnap született egy kislány (3200 g és 50 cm), csak sajnos koraszülött lett, mert a 36.héten jött világra császárral és Bp-re kellett felvinni, mert nem elég érett a tüdeje. Az anyukája nincs elkeseredve, mert az első gyermeke is koraszülött volt (6 héttel korábban), de neki sem lett semmi baja. Én biztosan kibuktam volna. Emlékszem amikor Krisi megszületett az volt a mákunk, hogy betöltötte a 37.hetet és természetesen minden egyéb is rendben volt. Vajon mekkora lett volna, ha még bent marad 4 hétig?

2 napja beújított a fiatalúr. Reggel 1/2 7-7ig beszélget, majd visszaalszik 8, 1/2 9ig. Megreggelizünk, megfőzök (addig ő ott ólálkodik a konyhában és húzgálja a nadrágomat, vagy a kukában,szekrényben kotorászik),játszunk,ebédelünk és 1-1/2 2 körül elalszik 2-3 órára. Mondjuk tegnap előtt 1/2 12-től aludt egy órát és du 4-6ig, de akkor már felébresztettem. Így sem akart a szokásos időben lefeküdni este.Lehet, hogy áttér a napi egy alvásra. Nem baj, mert mostmár egész jól elvan.
Ma beszerezte a 2. sérülését. Fel akart állni a forgószék támlájába kapaszkodva, de kicsúszott a szék és beverte a buksiját a szeme felett a szék lábába. Volt sírás, de amint felvettem megnyugodott. Mostmár nem akarja meginni a teljes adag tápszert a kis nyavajás, de reggeli vajas,lekváros,sonkás kenyér után a maradékot bepuszilja. Hamarosan áttérhetünk a tejre. Kiváncsi leszek az hogy fogja elnyerni a tetszését, de akkor legalább ihat kakaót,tejeskávét,karammellástejet.

Ti mit adtok reggelire és vacsira? Eddig a vacsi nálunk csak tápi volt, de mivel nem itta meg az egészet a mi vacsoraszendvicsünkből is kunyerbált.

Tegnap Krisi az ágyon elkezdett mászni előre fele. Eddig ő "csak" kúszott,hintázott négykézláb, feltérdelt és felállt. Észrevettem, hogy ahol meg tud támaszkodni ott feltérdel és úgy ül le a kis sarkára, néha az egyik lábát kihúzza és előre teszi.

Foga még egy sincs, pedig lassan már 11 hósak leszünk :( . Lehet addig jobb, de így is mindent rág,harap és összenyálaz.

Kép Fogom apát nehogy leessen :o)
Kép Segítek anyának porszívózni!
Kép Megnézem minden alma ép-e
Kép Malackát simogatok

A malacka simogatás nem sikerült túl jól, mert meghúzta a szőrét és egy marékkal a kezében maradt. Szegény malacka úgy megszeppent, hogy utána meg sem mert mozdulni.

Betegség elkerkülésre, ha ajánlhatom a Cebion C-t és a multivitamint. Krisi már több, mint 1 hónapja szedi a multit és (lekopogom) eddig elkerülte a betegség, pedig én is és a férjem is karácsonykor és utána betegek voltunk.Igaz a multira csak 1 éves kortól van az adagolás feltüntetve, de a patikus azt mondta 1/2 adagot nyugodtan lehet adni.

Kép
cicuka78
 
 


Az előbb az kimaradt, hogy Krisi is a teraszon alszik ennyit.

Bocsi, hogy hosszúra sikeredtem :D

Kép
cicuka78
 
 


Sziasztok!
Nagyon rossz napom volt ma. Elnéztem az egyik vizsgám kezdésének az időpontját, így lecsúsztam róla. :( Nagyon szidtam magam. Így ma csak egy tárgyból vizsgáztam. Nagyon ideges vagyok, így eggyel többször kell Szegedre utaznom. A legjobban az bosszant, hogy 11-től kezdődött, és én 11.20-kor ott voltam (még bemehettem volna ha tudom) de csak amikor kijöttek a többiek 12-kor akkor döbbentem rá a dolgokra. :( :( Most erre kapok egy karót...és mehetek javítani...

Cicuka!
Kristóf nagyon szép kisfiú és ügyes. Nimó már mindent eszik szinte amit mi, úgyhogy majdnem azonos az étrendje a miénkell. (joghurt, kenyér, májkrém, gyümölcs, lekvár stb). Délelőtt csak szopik általában.

Kmanna!
Ha levizsgáztam mindenből akkor talizhatunk. Majd jelentkezek.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Újra itthon!!! :) Nem tudtam még olvasni.

Hazajöhettünk eltávra, pénteken kontrollra vissza kell mennünk. Luca örömmel birtokba vette az egész nappalit. :) Olyan, mint régen, csak nátháska még. Viszont az egész család dögróváson. Férjem, szüleim mind lebetegedtek... Én talán már kifelé.
Sajna senki nem tudott ma nekem a kórházban segíteni így Lucát a hátamra kötve pakolgattam amikor megtudtam, hogy tényleg jöhetünk haza. :)

Most néztem a híradóban, hogy a tegnap este a mellettünk lévő szobába költöző lány és babája voltak benne. Otthon, diszpécser segítségével élesztette újra a leállt légzésű, elszürkült babáját.

A bent töltött idő alatt a szobánk két oldalán 3 apnoés, légzésleállásos baba is volt. Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy pl. Olaszországban, Franciaországban miért nem használják a légzésfigyelőt, vagy itthon aki nem használja. Miért? Mennyire egyszerű dolog és életet menthet... Pár ezer forintos kütyü. Mi még mindig használjuk Lucánál. 1 éves korig még lehet spontán légzésleállás.

Tegnap óta Luca a tejfélék felét tápban kapja. :( (Ma a délelőtti szokásos 300-400mili helyett 80 milit fejtem... :shock: :o :? :( :cry:) Ti milyen tápot ajánlanátok? Mi a kórházban Humana 1-est kaptunk. Az eleve folyékony, kész változatot. Végülis szerette Luca. Csak nem HA. Nem tudom, hogy mennyire fontos az még?

És még egyszer köszönöm a sok bíztatást, drukkot, hszt! :)

biribon
 
 


hahó,

Biribon, örülök, hogy kikerültetek végre!
ijesztő ez a légzésleállásos dolog, én nem is hittem nagyon hogy ilyen sűrűn előfordulhat. mondjuk van légzésfigyelőnk, de sosem paráztam rajta valahogy.

fura,hogy 1es tápszert írtak nektek meg nem HAt, 6 hónapos kor felett már 2est kaphatna és nekünk azt mondta a doki, hogy 1 éves korig legalább jó a HA még akkor is ha már eszik mindenfélét

Cicuka, ennyi alvással egy főnyeremény Kristóf mégha egyszerre is aludja mondjuk.

Eszter ma negatív csúcsként 2x félórát aludt!! azt hittük, hogy majd beájul este de nem, beáljult majd rá félórára kukorékolt egy keveset.
pedig ma ünnepeljük Attila névnapját kis kaviár-pezsgő :) eccerélünk!

ne aggódj a tengimalac miatt, Eszter naponta tépkedi ki Marcipán macskánk szőrét, ő jól bírja a kiképzést...ráadásul szegénynek ma egy jó masszív nehéz játékát a fejére ejtette kezemből Eszter, úgy koppant hogy meg is ijedtem többet nem jön haza szegény

Judit, sajnálom a vizsgát! kemény, hogy már most január elején indul. Nimi nem semmi már miket eszik. mondjuk májkrémet meg lekvárt még nem mernék adni... de ezért jó olvasni, hogy itt van aki már ilyeneket is ad és van aki sokkal óvatosabb is mint én. Én mindenkit megértek, szerintem ki hogy gondolja

Kmanna, tökjó lehet nektek, hogy ilyen közel van Tőserdő, mi oda jártunk nyaralni kiskoromban, nagyon szerettük

Petramama, jobbulást nektek is!

tényleg sokan hiányoznak, pl. Pété is eszembe jutott, mert karácsonykor írt üdvzletet smsben, jó lenne vele is összefutni.

Panny, nem semmi lehet így aludni! én képtelen lennék Eszterrel aludni őszintén szólva. tuladjonképpen már Attila is zavar kicsit :) amúgy is rossz alvó vagyok, nem tudom mi lesz ha bekéredzkedik majd hozzánk...

mi baba-mama tornánk voltunk ma a MOM parkban nekem nagyon tetszett. igazából csak én tornáztam, mert pici babákkal lehetett csináni a gyakorlatokat akik nem mozognak még de Eszter kapálózott ha felvettem. viszont tök jól szórakozott, az oktató csaj nyakláncát próblta leszakítani majd a melegítője zippzárjával játszott (már odaadta neki) aztán tök jól elvolt végig. tetszett neki - egy csomó játék ki van rakva meg a többi vele egykorúval pakolászott...lehet, hogy járok majd hetente, jól esett egy kis mozgás. nem ugrálós, csak erősítés de az is számít...

bevallom még mindig taknyos kicsit de új információim szerint a vírusok csak az első héten fertőznek...ő meg már több mint 2 hete taknyos...hát remélem igaz

és muszáj hencegnem is egy kicsit - Eszter most már egész nap ezt csinálta - egy helyben egyedül feláll ! kinyomja a fenekét, kinyútja a lábát és feláll és még utána zenére rugózik is a lábával... annyira hihetetlen. látszik, hogy már nagyon szeretne menni, egész nap ácsorog és nem akar mászni, mindenhol azt nézi, hogy hol tud állva átkapaszkodni egyik helyről a másikra. mondjuk az még nem megy, megpróbált a kanapéról az ebédlőszékhez átlépni, de lépett egyet aztán már inkább vetődött a székre...
tudom, hogy azt mondják, hogy nem jó ha korán kezdni, de mi tényleg nem erőltettük soha nem fogtam meg pl a kezét, hogy vezetgessem...

KépKép
judit18
 
 


Biribon amúgy mi Beba HA 2est adunk

KépKép
judit18
 
 


Bocsánat, hogy most is csak magunkkal foglalkozom, majd próbálok rendesen olvasgatni is, de még nem volt rá időm és a tej visszatornászása és magam helyrerázása miatt próbálok többet aludni, még ha ideiglenesen kevesebbet is fejek emiatt. Illetve ha Luca alszik akkor megpróbálnék én is inkább pihenni, mert azt biztos nem tudok, ha ébren van, míg fejni és mást csinálni inkább tudok.

Szóval szerintem a kórházban inkább kisebb babákra vannak felkészülve. Nagyon picikék voltak. A nagyobbaknak meg annyira nem árt, ha pár napig 1-es tápot esznek. Viszont azon csodálkoztam, hogy nem HA.

Apropó Pati! Nálatok mi a helyzet a szopival? Tápi is megy gondolom... Milyen?

biribon
 
 


Biribon! Szia! Örülök, hogy újra otthon vagytok! Tápszer ügyben én csak annyit mondok, hogy nekem a nagyok szopi után tápszeresek voltak és egyik sem kapott már HA-t. Most egy hete Borókának is adok délelőtt pótlást kb 100-150 ml-t eszik meg, és ő sem HA-t kap. Beba 2-t iszik. Illetve most ennek a vaníliás variációját kapta ma. (Most nézem ez 2+, de 6 hós kortól való). Én korábban próbálkoztam HA-sal, de az nem kellett neki. Sőt tejpépben sem ette a HA-sat. (Eszterke örömére, aki megehette helyette.)

Nekem már Petránál is volt légzésfigyelőm, és most is van Borókánál. MÉg soha nem jelzett (kivéve, ha elfelejtem kikapcsolni :lol: ), de nekem megnyugtató, hogy bent van az ágyában. Nem is szeretem máshol altatni. (Én a környezetemben több apnoés esetről is hallottam, melyek sajnos halállal végződtek. Nem értem azt a szülői felelőtlenséget, aki nem veszi meg. És ez nem csak pénz kérdés!!!! Használat után min. fél áron el lehet adni!)

JuditK! Ezt a pechet!!!! Hú, én még nem nagyon adok Bogyónak a mi kajáinkból. Nem is igazán szereti, mert mindentől fuldoklik, ami nem pépes. Max. levesnek a levét, esteleg egy-két kisebb zöldséget, egy kis kenyér darabot, kb. ennyi.

Na, megyek alukálni, mert még mindig katasztrofálisak az éjszakáink. :cry: :( :cry: :(

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


"Fogadják ünnepélyes jókívánságaimat abból az alkalomból, hogy ma nincsen semmi ünnepelni való, viszont kék (borús) az ég, és (nem) süt a nap és szép az élet"

Niki: nem írtam már egy ideje, de azért még mindig gyönyörűek a képeitek :D Most a prémes a nyerő!

Cicuka: az a kék szem!!!!! hogy csináltátok????

Kikó!!!!! HIÁNYZOL!!!!!!

Szilvánusz: tudsz valamit Boti szüleiről? hogy vannak?

kmanna: mekkkkora szemek!!!!!

judit18:akaszd el a kölköt, még mielőtt rájönne a járás ízére!!!!

pumper: na erre aképre nem mondhatod,hogy Áron nem fotogén!!! És a jányod!!!!!!!!!!!!!! Gyönyörűűűűűűűűűűűű!!!! vettél már az apjának söprűt, hogy legyen amivel hajkurássza a pasikat?????
Az angyal hozta ezt a levegős asztalijátékot? nadzson szeretem ezt a játékot én es!!!!!!!

Juditkecso: szobatiszta?????????? EMÁIGEN!!!!!! És most ne tessék panaszkodni, hogy egymás után hatszor!!!!!!!!!! hidd el, hamarosan ezt is túllépi !! és akko majd jön, a leglehetetlenebb helyzetekben, hogy " anyapisilnikell" :lol: :lol: :lol:

Biribon: dejó az a kép, ahol ketten vagytok Lucával és a karácsony van a háttérben (ahogy Fanni mondaná :lol: ) és az a közeli fogacskás kép is csúúúúúúcs!!!

Nebula: annyira zsiványos a mosolyod!!!!

És újra a KÖZÖS ZSÚR a terítéken: a fönököt, akivel beszéltem menetközben leváltották, így ma előlről köllött kezdeni az egyeztetést. Egy kisebb főnökkel beszéltem, akit megpróbáltam megygyőzni, hogy az elsőfőnökkel megegyezetteket vegye figyelembe. Holnapra ígérte hogy visszahív, addig egyeztet a mostani nagyfőnökkel. Egy márciusi 21-két szúrtunk ki a kis fönökkel ma (és akko má az is megvan, hogy Pumperka Zsombja lesz a bálkirály Judit18 Efterkéje mellet :lol: ), remélem jó ez az időpont mindenkinek.

És úgy látom sok-sok bevállalásra lesz itt szükség, meg sok-sok ötletelésre: :!: megnézhetné még egy pár ember a termet (mert menetközben egy másik termet ajánlott a kisfőnök), :!: lehetne agyalni az ideális elrendezésén, :!: van egy nagyobbacska játszósaroknak való rész, lehet, hogy ide matracok, pokrócok kellenének :!: tortareceptet kellene kiválasztani :!: Linocs: nem ártana feldobni mégeccer a táblit :!: meg kéne beszélni, hogy milyen saláták legyenek, és milyen innivalók :!: gyertyafelelős kellene :!: ajándékfelelős, aki összegyűjti a hozott ajándékokat és majd kiosztja vagy kihúzatja a kökökkel, ill. a nagyobb tesó

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos nektek még más is beugrik.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok!
Nimó is a Nestlé BEBA 2-őt kapja. Akartam neki másmilyet adni (Hipp, DM-es Babylove) de azok nem jöttek be, ugyanis képtelenség volt úgy összerázni, hogy ne legyenek csomósak. Ezért megakadtak a cumisüvegbe és Nimród meg csak üvöltött.

Légzésfigyelőnk van, de mégsem használjuk. (Angelcare). Az első hetektől abbahagytuk. Nekem a védőnő is és az orvos is azt mondta, hogy légzésleállás, csak vagy veszélyeztetett környezetben (dohányző szülők pl) vagy éretlen keringési rendszerű (koraszülött, rossz keringésű) gyereknél lehet. Leventénél végig használtuk és végig üvöltött, erre meggyőztek, hogy lehet hogy a hullámok (vagy mik) zavarják, mert van olyan gyerek. Környezetembe (nagyon sok kisbabás család van) senki nem használta. Nem hiszem hogy most én egy rettentő felelőtlen szülő lennék. (most nem vitatkozni akarok, csak véleményt nyílvánítok).

Meg szeretném én is kérdezni hogy Ti miket adtok reggelire, vacsorára, ebédre stb., mert nekem nem sok ötletem van. Hiába főzögettem neki zöldségeket - nem ette meg. Sőt a reszelt almát, körtét sem akarja megenni. Bezzeg a pásztortarhonya, frankfurti leves, palacsinta stb. az jöhet. Meg a húsokat is nagyon szereti.
Tejpépet sem eszi meg.

Biribon!
Örülök hogy itthon vagytok. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Én sem vitatkozni óhajtok a légzésfigyelővel kapcsolatban,de ha már így szóbakerült akkor mi sem használjuk pont azért amit Juditk írt.Nektek ki a gyerekorvosotok??Csak azért mert pont ugyanígy érvelt mint amit írtál anno a miénk is. :wink: és a doki akiről beszélek gyermekoxiológus... :wink: szóval én sem hiszem hogy felelőtlen szülő volnék...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Biribon: én is szívből örülök,hogy otthon vagytok!!Mielőbbi gyors gyógyulást nektek!! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!
Nekünk Mányoki Márta a dokink. Nektek?

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Mi már váltottunk azóta,azért írtam hogy anno...Egy ideig a Szentannay Judit volt,mostmár a Fischer László.És a Szentannay oxiológus,és ő mondta nekünk még az elején hogy teljesen felesleges egy olyan babának mint a Blanka beruházni légzésfigyelőlre.Ő vele is átbeszéltük a rizikókat,és megbeszéltük hogy Blankánál egyik sincs jelen,így felesleges.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak úgy ismeretlenül írok, a nyáriaktól vagyok. Eladnám a megmaradt Yadine bogyóimat, összesen két havi adagot. Sajnos én nem tudom beszedni, mert mindenféle problémát okozott, de ha valakinek szüksége van rá, szívesen átadnám.
Megnéztem, a három havi adag 7660 ft, én a kettőért postával együtt 4000 ft-ot kérek. Ha valakit érdekel, küldjön privit!
Vendég
 


Sziasztok!

Biribon, nagyon örülök, hogy hazamehettetek! :)
Remélem, most már minden rendben lesz veletek! Csodálom a kitartásodat a fejés terén, nekem a nagyobbik lányom nem volt olyan nagy szopis, mint a húga, szinte a kezdetektől fejtem, meg adtam a pótlást is neki, mi 8 hónapos koráig húztuk a szopit, de akkor már nem bántam, hogy vége lett...
Hannus pótolta a nővérét, ő egy kis szivacs, tejem is van, és ott tartunk, hogy éjjel is többször cicizik, nem tudom, hogy azért, mert megéhezik, vagy egyszerűen anyás kedvéven van, de jól esne már kialudni magam... Az elmúlt éjjel volt a legdurvább, nem tudom, hányszor kelt, sokszor nyöszörgött, vmi zavarhatta, de csak a szopi nyugtatta meg.

Juditk, nagyon sajnálom a vizsga dolgot, el tudom képzelni, milyen rosszul érintett.
Hannus is már sokmindent megkóstolt, érzem magamon, hogy a második gyereknél lazább az ember. :) Mivel minden kajánál ő is ott ül velünk, csorgatja a nyálát, kinézi a szánkból a kajánkat, a saját kajcsija sokszor nem is kell, így adok neki pár apró falatot a miénkből. Tegnap este pl. leveles tésztából csináltam sajtos-virslis batyukat, mi azt ettük vacsira, Hanninak megcsináltam a tejpépet, na, hát kb. elküldött melegebb éghajlatra, úgy mondta a magáét, mikor megpróbáltam adni neki, bezzeg a batyukat nyomatta. Csak a tésztájából adtam neki, nagyon ette, a pépből csak pér kanállal fogyott. Hanni evése úgy néz ki, hogy reggel szopizik, tízóraira gyümölcsöt kap (ha megpróbáltam turbósítani péppel, keksszel, vagy bármivel, akkor nem ette meg), ebédre húsos főzeléket kap, uzsira vagy főzi, vagy csak szopi, vacsira pép (kivéve mikor nem eszi meg...), és fürcsi után még szopizik, és szinte minden kaja után van szopi is, mert nem fogad el más folyadékot, a csőrös üveget ínyreszelőnek használja, nem iszik belőle. A főzelékek sokszor üvegesek, de van, hogy a mi levesünkből turmixolom neki.

Cicuka, nagyon helyes a kisfiad! :lol:

Nekünk nincs légzésfigyelőnk, Julcsinál sem volt. Julcsi egy szobában aludt velünk a saját ágyában, Hanni meg szinte mindig mellettem alszik, mert kint marad szopi után, azt olvastam, ha a babával egy légtérben alszunk, akkor átveszi a légzés ritmusát, kevesebb az esélye a légzéskimaradásnak, nem tudom, van-e benne vmi...

Még elmesélem, mi történt velünk tegnap, aztán gyorsan öltöztetek, és húzunk le a napsütésbe. :)
Tegnap délelőtt bevásárolni voltam a csajokkal, nem messze a lakásunktól, voltunk Rossmannban, patikában, végül Plusban. Julcsinak már napközben nincs pelusa, mielőtt elindulunk pisil, és ki is szokta bírni, míg hazaérünk. Tegnap viszont a Plusban szólt, hogy pisilnie kell, már épp végeztem a vásárlással, így turbóztunk a pénztárhoz, amit az orrunk előtt zártak be, nagy ívben tojtak rá, hogy két gyerekkel vagyok, így maradt az egy szem kígyózó sor. Julcsi már toporgott, egy pasi maga elé engedett bennünket, mert hallotta, mi a problémánk. Persze előttünk egy nő még percekig tökölt, melyik cigit is válassza, így egyszer csak Julcsi közölte sírva, hogy bepisilt, szegénykém tiszta rosszul volt, potyogtak a könnyei, láttam rajta, nagyon megviseli, hogy bepisilt, felemeltem, vigasztaltam, majdnem vele együtt sírtam. Nagy nehezen sorra kerültünk, bankkártyával fizettem, dobáltam a szatyromba a cuccokat, hogy minél hamarabb mehessünk, a pénztárosnő megkérdezte, van-e szuper shop vagy milyen kártyám, odaadtam azt is, na ezt nem kellett volna megtennem... Ugyanis a kártya lefagyasztotta a rendszert, és olyan volt, mintha nem fizettem volna, nem érzékelte a gép, viszont én megkaptam a papírt, hogy levonták az összeget a kártyámról, így siettem pakolni, mondtam, hogy nem számít, hogy a pontokat nem kaptam meg, nekem mennem kell, bepisilt a gyerek, sőt még kell is neki. A pénztárosnő csak tökölt, hogy akkor mi legyen, de nem mondta, hogy maradjak, így én mentem volna a dolgomra, erre jött egy másik nő, meg az üzletvezető, és kitalálták, hogy maradjak, amíg nem jönnek rá, mi a gond. Én erre közöltem, hogy jó, de előbb kiviszem Julcsit pisiltetni, Hannira meg egy néni vigyázott addig. A bolt előtt pisiltünk, fel sem ajánlották a saját wc-jüket, mikor visszamentünk, akkor meg azzal álltak elő, hogy újra kell blokkolni mindent, a kártyám nem kell, a pénz lejött, csak az ő gépük nem érzékelte. Erre mondtam, hogy addig csinálhatják, míg a gyereket felöltöztetem, mert én pediglen megyek haza a bepisilt gyerekkel, az ő problémájuk, oldják meg, én fizettem. Nagyjából meg tudták csinálni, de egy csomó cucc a babakocsi aljában volt, azt nem pakoltam elő. Tök kivoltam, Julcsi sírt, semmi emberség, együttérzés nem volt bennük, abszolút nem érdekelte őket, hogy a gyerek már remeg, csak azzal foglalkoztak, hogy hogyan oldják meg, amit az ő gépük cseszett el. Nagyon dühös voltam, és bántott a dolog, az egész Plus bennünket nézett, Julcsikám meg tök rosszul volt, hogy pisisen van, még a biztonsági őr is együtt érzett velünk, ő vigasztalta Julcsit. Szóval ismét megtapasztaltam, milyen bababarát helyek vannak kis hazánkban...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Bocsánat mindenkitől, de nagyon le vagyok amortizálva (két hónapja éjszakánként 1-3 kelés), és nem nagyon van energiám végigolvasni mindent, és reagálni.

Azt viszont láttam, hogy Fanetta újra szervezkedik, tehát itt a szülinapos táblázat. Hangsúlyozom, ha valaki nem szerepel, rosszul szerepel stb. vagyis ha hiba van: nem személyes bosszú, nem kitolás, nem harag, nem direkt van stb., hanem ember módjára elhibáztam a dolgot. Ha ilyen van, akkor az illetőt kérem, hogy írjon privit, és én javítom!!!! Ha valaki nem tudja megnyitni, akkor jelezzen, és küldöm email-ben.

=======SZÜLINAPI BULI=========

És sajna még ezzel is lemaradtam:

A Hófordulósok a héten. Sok-sok Boldogot Nekik!

marla singer Hanna Nóra 2008.03.05 10 hós
Kölyök Máté 2008.04.05 9 hós
gy.anita Tifani 2008.03.06 10 hós
nebula Márton Balázs 2008.03.06 10 hós
cipo5 Gábor Tamás 2008.03.07 10 hós
kmanna Panka 2008.03.07 10 hós
lusie Péter 2008.03.07 10 hós
mpatr Norton 2008.03.07 10 hós
0bea0 Kristóf 2008.03.08 10 hós
xien Diána 2008.03.08 10 hós
livcsi Dániel 2008.03.09 10 hós
melinda80 Dóra 2008.03.09 10 hós
pété Lívia 2008.03.10 10 hós
Szilvánusz Marcell 2008.03.10 10 hós
fnora82 Erik 2008.03.11 10 hós
Judit18 Eszter 2008.03.11 10 hós
linocs
 
 


Nekünk van légzésfigyelőnk és használjuk is...DE nem ítélem el azt aki nem használja pont a Juditk által említett okoból....meg kell jegyezzem h Márknál nekünk sem volt(hát hallgattam is sokat éjjelente h lélgezik-e :shock: :wink: )aztán Krizsinél meg Olikánál mindenképpen akartam..talán azért is mert hallottam olyan esteket is ahol szintén nem volt rizikófaktor és mégis megtörtént a baj..Sztem a legfontosabb h mindenki úgy csinálja ahogy ő jónak érzi,amitől ő nyugodt lesz..én ettől tudok nyugodtabban aludni de van aki attól ha a babucival együtt alszik...Ez így jó!!! :wink:

gáz:hát nagyon gáz :( Ezek a Ruszkik :x :evil: :x ...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Linocs, csőtörés: szerencsére estére kiderült, hogy nem a mi strangunk, így nálunk kinyitották a vizet. Csak másnap este csinálták meg, a szomszéd néni hozzánk járt át vízért addig. :?

Szilvánusz: mi is akkor kezdtünk neki a tesónak, amikor Erik egy éves volt, aztán egy év után jött csak össze. :roll: Kivagyok a kétgyerekes állandó rohanástól, attól, hogy soha nem tudom utólérni magam semmivel, úgyhogy egyelőre itt megállunk. Két év múlva még egyszer átgondoljuk a dolgot, de ha akkor sem jön meg a kedvünk, akkor végleg leteszünk a dologról. 4 évnél nagyobb korkülönbséget nem nagyon akarnék, plusz akkor már 36-37 leszek, mire megszületik.

Judit18, szépek a képek! Milyen a csempétek? A miénk Lord Costa Smeralda.

Pumperka, gyönyörűek a gyerekeid! :) Eriknek emlegettem a nyuszitokat egy mese kapcsán, azonnal indulni akart simogatni. Este 8 volt, inkább lebeszéltem :wink: . Király a karácsonyfátok! Honnan vannak a díszek?

Juditkecskemét, gartulálok Levinek a szobatisztasághoz!!! Szuper hír, gondolom nagyon örültök ti is! Majd meglátod, hogy milyen könnyű hozzászokni! :wink: Most majd azért lehet izgulni, hogy az autóban út közben ne jöjjön rá a pisilhetnék... :D

Petramama, de jó lehetett a kirándulás! Irigyellek érte, mert mi hetek óta alig dugtuk ki az orrunkat a beteg gyerekek miatt. :roll:

Biribon, Te jobban vagy? Luca remélem rendbe jött azóta, jó, hogy már otthon vagytok. Betegen is vele maradhattál?

Rólunk: Erik még mindig köhög, Laurával kedden voltam megint dokinál mert ő is beteg még mindig, most éppen ronda hurutos köhögése van. Jövő héten jön az antibiotikum, ha nem gyógyul meg addig. Már két hónapja betegek :roll: . Laura a hízókúrának és a felírt vas+c vitamin+folsavnak köszönhetően 3 hét alatt 36 dekát hízott, úgyhogy pont 8 kiló a kis gyönyörűségem :).
Kicsit javult az alvása is, most már csak 2-3-szor kel fel éjszaka, így akár 6 óra alvásom is összejön. Ez van szilveszter óta, remélem tovább javul a helyzet, bár 2 felkeléssel már teljesen boldog leszek :). Csak gyógyulnának meg végre...

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Mzx, Lilla 1 hónap alatt 110 grammot hízott, akkor az szerinted kevés? Most 7,47 kg volt az utolsó mérésnél, kiváncsi vagyok, hogy el fogja-e érni a 8 kg-ot 1 éves korára.
Jobbulást a gyerkőcöknek, remélem most már hamar meggyógyulnak!
Linocs, újra lett telepítve a gépem és nem tudom megnyitni a táblázatot... egyenlőre... :(
Mézgombi, nagyon szerencsétlen helyzet lehetett, sajnálom! :( Peches egy szitu. :(
Légzésfigyelő, én anno nagyon sokáig gondolkodtam rajta, hogy vegyek-e... vettünk és használtam is, mert megnyugtatott. Most már annyit mocorog éjszaka Lilla, hogy nem kapcsolom be, mert folyton sípolna. Csak a babaőrző részét használom, hogy halljam a másik szobában mikor ébred.
Fanetta, ezer köszönet a szervezésért. A dátum már fix? Huuuu, jó sok minden jutott az eszedbe. :D
Biribon, örülök, hogy újra otthon! A tápszer miatt meg ne aggódj, így kicsit Neked is könyebb lesz, hogy nem kell éjszakákon át fejni. Szerintem így is szuper ügyes voltál a majdnem 10 hónapon át tartó fejéssel!
Judit, tök, jó, hogy ilyen tornán voltatok! Kár, hogy itt nincs a közelben. :( (bár simán DVD-re is tornázhatnék) Eszter valamiben kapaszkodik, vagy csak úgy simán feláll kapaszkodás nélkül? Csudaügyes!
Juditkecskemét, sajnálom, hogy lekésted a vizsgát. :( És ezért még karót is adnak... :twisted:
Kmanna, itt a közelünkben is van egy tó, tegnap zsúfolásig tele volt korizokkal... sajnos, én nem tudok korizni, de biztos nagyon jó! :)
Cicuka, aranyosak nagyon a képek! A képek alapján Kristóf sem tud egy pillanatig sem nyugiban maradni. :)
Én is tanácstalan vagyok, hogy miket adjak Lillának enni...

KépKép
KépKép
mni
 
 


Niki!

Nem késő még megtanulnod korizni :wink: ..mint már írtam a férjem is csak tavaly tanult meg és nagyon imádja....szal Hajrá!! :wink:
Szupi lenne sztem Lillácskával együtt korizni,nem?! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, az az igazság, hogy kicsit beszarimari vagyok... :( Később lehet Lilla majd rá tud venni... ;) Most a síelésre fűznek, de attól is félek. :(

KépKép
KépKép
mni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: