Új privát üzeneted érkezett!

Csak az utolsó kettő karácsonyi kép, de a fa sajnos nincs rajta. Az ablak elé tettük, függöny nincs, úgyhogy a vaku miatt a fás képek szörnyűek. :oops: :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
mzx
 
 


Hali!

Szépek a képek!!

Mi anyuéknál karácsonyoztunk szent este,aztán itthon is ötösben..másnap megint anyunál a tágabb családdal,aztán a férjem családjánál nagy rokon sereggel :shock: :wink:

Iszonyat mennyiségű ajándék a srácoknak,nálunk se volt idén dupla ajándák hál'istennek :wink:

Hoztam egy-két képet....előre szólok h sok(k) lesz :oops: :shock: :wink:

Fa az ajándékokkal.

Kép

Krizsike nagyon örül a konyhának :wink:

Kép

Márk bontogat :wink:

Kép

Ajándékok között :wink:

Kép

A nagy kalóz :wink:

Kép

A kis kalóz :wink:

Kép

A kupi közepén :wink:

Kép

Apa is bontogat

Kép

Na ez meg mi???? :wink:

Kép

Aha,értem már!! :wink:

Kép

Kép

Kép

Másnap reggel pizsiben játszás közben :wink:

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nagyon-nagyon szupik a képek!!!!!

Sajna Pankó is takonypóc lett :cry: :cry: (extra kari ajándék uncsitesóktól :evil: ), szóval nincs most időm hosszabb beszámolóra...

Biribon, nagyon tutik lettek az ajándékok, látszik, milyen sokat dolgoztál vele!!! Olyan szépek Luca bogárszemei!!

Mezsó, üdv a kecskeméti külön-osztagban, januárban talizunk majd Juditékkal a Falusi cukiban (egyelőre legalábbis ezt beszéltük), ha van kedvetek, csatlakozzatok majd!

Petramama, végülis mennyi volt az autósülés?? MI is kaptunk Jézuskától egy kis támogatást hozzá, szóval január első heteiben meg akarjuk majd venni!

Mzx, tudom, ez nem kari téma, de: nagyon tetszik a fürdőszobacsempétek!!!! :D

Panny, Panka is kapott vmi hasonlót tőlünk, állni lehet mellette és bütykölni de nagyon :) tetszikneki szerencsére, féltem tőle, mert van pár nagyobb méretű játék, amitől megijedt még régebben és nem is hajlandó velük játszani..szóval a miénk így néz ki:

Kép

Szenteste olyan édes volt Pankalin, betelepedett a szánkójába, és mindenki elé járult a sok-sok ajándékkal, a végén teljesen belepték, alig látszott ki a kisgyerek :)
Kép

Megyek, ébredezik a kis betegcsóka...MIndenkinek, akire ráfér jobbulást!!!

KépKép
kmanna
 
 

 
 

Mezsó,
egyébként Panka is 7én született, este fél9kor. Ti mikor voltatok a szülőszobán? Biztos ismerjük egymást látásból...Igaz, mi vasárnaptól babamama szobában voltunk és csak fürödni jártam át a folyosó túloldalára..Na majd januárban kiderül :) (már ha akartok személyesen is ismerkedni meg hasonlók ) :D

KépKép
kmanna
 
 


bababiztos fa-elhelyezés :D :D
Kép
(egyébként minden dísz a kis mancsokban kötött ki, szóval jobbnak láttuk ezt a megoldást. inkább felemeljük, ha fában-gyönyörködős program van :) )

KépKép
kmanna
 
 


kmanna: :lol: :lol: :lol: Blanka 7-én hajnal 5.15-kor látta meg a napvilágot! :wink: Esetleg akkor találkozhattunk szülőszobán amikor mi már a 2órás megfigyelésen voltunk. :wink: De ez tök jó!!Egy napon születtek a lányaink,és egy kórházban is? :) Én nem baba-mama szobában voltam vele,de attól még látásból tényleg emlékezhetünk egymásra! :) Én nagyon szívesen benne vagyok abban a kecskeméti taliban!!Majd ha kiforrt hogy hol és mikor,akkor küldj/etek egy privit,és ott leszünk!! :wink: Édesek a képek egyébként! :wink: Amúgy ha még a dokink is ugyanaz akkor behalok... :)

Na megyek is,holnap elutazunk Szilveszterezni,ha nem tudnék már idén jönni hozzátok,akkor most kívánok mindenkinek BÉKÉS BOLDOG ÚJ ÉVET!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok, csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy mindenkinek kellemes pihenést kívánok az ünnepekre.

Mi otthon voltunk végig és fogadtuk a vendégseregeket. 24-én anyuék jöttek, szerencsém volt, mert megfőzött egy csomó mindent és így nem nekem kellett.
Másnap anyósomék jöttek, sogoromékkal és velük szülinapoztunk. Vicces nálunk ez mindig: 24-én késő este (éjjel) lázas lufizás-szerpentinezés van. Miközben mások böfögik a bejglit és emésztik a jól megérdemelt töltött káposztát, mi ezerrel alakítjuk át a házat szentestésből szülinapossá....
26-án délelőtt felhívtam a barátnőmet, hogy akkor mikor menjünk át, erre kiderült, hogy nem készült, félreértette, azt hitte, hogy ők jönnek hozzánk... :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: hamar összeütöttünk Petivel ebédet és jöttek.... Összességében azért jól sikerült.
Pihenni azt nem igazán tudtunk, de tegye a szívére a kezét mindenki: lehet egy 9-10 hónapos mellett egyáltalán??? 8) :roll:

Norton remekül van, átalussza az éjszakát, remélem, most már vissza tudok költözni a felnőtt-szobába aludni. Kúszik, időnként néhány taktust mászik és mindenhol ahol lehet, kapaszkodva feláll. Ez gyakran a nadrágszáram, amitől hülllyét kapok, mert nem tudok tőle megmozdulni. Szerencsére viszont aránylag keveset taknyál el. Mondja, hogy pápá, hoppá, és én vagyok a Memme. Amikor Memme eltűnik a látótérből fennhangon Memmézve dzsal utánam, úgyhogy a Mazsi (ex Mazsola, avagy Mazsihiszta a Cicapista :wink: ) becenév mellett a Ragacska is övé lett. 8) Gordonnal édesen eljátszanak, legjobban a fürdőszobában, imádom, leszámítva az említett helyiség pancsi utáni renoválását.. :roll: A szopi gyatrán haldoklik, azért majdnem minden reggel félálomban sikerül rávenni a ciciből evésre. A nap többi részében fejek, így estére már van, hogy 60 ml-t is sikerül neki cumisüvegben odaadni :roll: :roll: De nem adom fel!

Dióhéjban ennyi, majd hozok képeket is.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Ezúttal csak ennyire telik tőlem, mivel a mostanában alvással eltöltött órák száma közelít a nullához (na jó ez erős túlzás, de sajna...), a gyermek és a Kedves náthás, én pedig szavak után kutatok, mert valaki ellopta az agyam, és csak valami nagy üresség van a helyén (tegnap nagyon erősen kellett koncentrálnom, hogy az a sárga, illatos valami, ami a kezemben van, mi is lehet, aztán rájöttem: citrom!)

Szóval, e heti Hófordulósaink.
Sok-sok Boldog Hófordulót Nekik!

kikó70 Zalán 2008.02.29 10 hós
beuska75 Alexa Gréta 2008.03.31 9 hós
enikoe182 Noémi 2008.03.31 9 hós
tcis Christian 2008.03.31 9 hós
Kvaszeva Botond Mátyás 2008.03.01 9 hós
norco Brúnó 2008.04.01 8 hós
Linocs Fruzsina Tamara 2008.03.02 9 hós
livike Lilien Hanna 2008.03.02 9 hós
arizona Gréti 2008.04.03 8 hós
linocs
 
 


Na halihó!

Micsoda vidám karácsonykodás, ajándéközön mindenütt! De jó! Linocs, nagyon sajnállak, jobbulást a családnak. (megjegyzem, nekem ilyen üresagyas-szókeresős pillanataim igen gyakran voltak/vannak. se gyerek, se kialvatlanság nem kell hozzá. Az egyik klasszikusom, a "mi is az az izé? kék és utazunk rajta." ez van.)

Megmondom őszintén, babonából nem írok, mert a millió éjszakai ébredésről és szopizásról való leszoktatás megy nálunk éppen, és addig nem akarok írni róla semmit, amíg legalább 3 éjszaka mögöttünk nincs. Eddig 2 volt, a mai a 3., úgyhogy holnap beszámolok, ígérem.

Addig is tessék előkerülni, a képeket a fotóapparátokról feltöltögetni és mesélni, mesélni!

Kép
KépKép
nebula
 
 


Panny, a három kis csirkefogódnak a szeme sem áll jól , nagyon édesek, és nagyon hasonlítanak egymásra! :)

Linocs, szegény.... Üdv a klubban! :( :roll: :wink:

Nebula, :shock: :shock: :shock: , nem bírom tovább én sem az éjszakázást!!! Hogyan csináljátok? :?: :?: :?:

Kmanna, köszi! :) Miyen szép, nagy haja van Pankának! Laura miatt mi is fentebb tettük a fát. Nagyon gáz a helyzet nálunk, mert mindent megeszik, amit a földön talál. :roll: Sötétbarna a parketta, ezért minden szösz látszik rajta, ő meg direkt vadászik rájuk, a legapróbb morzsákat, a porcica-kezdeményeket, de még a hajszálakat is teszi rögtön a szájába. :roll: :oops:

Pati, köszi a beszámolót a gyerekekről, teljesen átéreztem, mert nálunk is hasonló a helyzet, persze Laura messze nem alussza át az éjszakát.

Kép

Kép
mzx
 
 


Mzx: most már merek írni róla, talán nem kiabálok el semmit (a fránya babonaságom :wink: ). Szóval ahogy már írtam korábban, az utóbbi másfél-két hónapban elszabadult nálunk a pokol. Azelőtt volt, hogy nagyon jól aludt Marci vagy csak 1-2 alkalommal ébredt, de aztán szépen fokozatosan ez elromlott, és általában már éjfélig mennem kellett hozzá 3-4szer szoptatni, visszaaltatni. Hajnalban pedig csak úgy tudtam valahogy pihenni, ha magam mellé vettem, mert különben ezt a fél-1-2 óránkénti kelést kellett volna akkor is csinálnom. És mostanra besokalltam. Már nagyon régen terveztem ezt, de valahogy mindig megsajnáltam az úrficskát, és naivan abban reménykedtem, hogy magától elmúlik záros határidőn belül. Így hát a karácsonyt még megvártuk, és 27-én kezdődött a projekt :D Este már nem az ágyban szoptattam, hanem a kanapén, aztán Gábor vitte Marcit aludni, és éjszaka is ő járkált be hozzá. Meg kell mondanom, hogy én sokkal, de sokkal rosszabb éjszakákra, nagyobb küzdelemre számítottam. ehelyett a leghosszabb visszaaltatás fél órás volt. Ja, úgy csinálta, hogy bent maradt vele, amíg vissza nem aludt, ha sírt, kivette, megnyugtatta, visszatette, simogatta a hátát stb. (Suttogó módszer) Hajnaltájban vízzel is próbálkoztunk, hátha szomjas, de csak 1-2 kortyot ivott (innen is láttuk, hogy kizárólag megszokás és komfort volt neki az éjszakai szopi). első éjjel 5ször ébredt, és már akkor hajnalban sírás nélkül aludt vissza. Második éjjel fél 3ig csak 2szer ébredt fel, utána bulizni akart egy kicsit, majd 5ig még volt 2 felébredés, de ezekből már 1-2 simivel visszaaludt. Most éjjel meg 8-fél 5ig egyhuzamban aludt, és utána egy 20 perces mászás, duma, forgolódás után visszaaludt, majd 7ig nyomta :shock: Még mindig nehezen hiszem el, hogy ilyen jól kooperált, és ennyire megkönnyítette a dolgunkat ez a kis krapek. Ja, és hogy 6 órát alutam egyhuzamban :D És az éjszakai alvások javulása a nappali szunyák megjavulását is hozta (mert eddig nappal is felébredt 35-45 perc után, és csak szopival aludt vissza, ha egyáltalán): még cicin alszik el, de visszaalszik magától a felületes alvási fázisban, és nem sírva-üvöltve, hanem vidáman, gügyögve ébred.

Baromi nagy szorongás volt bennem ezzel az egésszel kapcsolatban: az első este felét fórumok böngészésével töltöttem, amíg Gábor Marcihoz járkált be, és próbáltam helyre tenni az egészet magamban. Mert hiába éreztem nagyon, hogy itt van ennek az ideje, és hiába mondtam mindig mindenkinek, hogy senki nem szar anya, ha ezt meglépi, az a lényeg, hogy a család minden tagjának jó legyen stb., magamat mégis meg kelle győznöm.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de számunkra ez most tök nagy áttörés, és még nem nagyon tudunk napirendre térni fölötte.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Nebula, a párom is erről győzköd engem, de túl picinek tartom Laurát ehhez. Mondjuk az is hozzá tartozik, hogy Laura magától még soha nem aludt vissza, csak cicin vagy kézben hordozással, így nem is tudom, hogy hogy aludna el végül. Valamelyik nap volt egy próbálkozásunk hajnalban, amikor egy óra sétálás volt a szopi után, mert akárhányszor elaltattam, amint az ágyba tettem rögtön sírni kezdett. Már leszakadt a derekam. Próbáltuk csak simizni, de egy óra után még mindig sírt, és annyira begyűlt az orra, hogy nem kapott levegőt, így még orrot is kellett szívni neki. Ekkor feladtam, és mellette aludtam. Egyébként pont az elmúlt két napban csak 2-szer ébredt, ami már elviselhető.

Attól is félek, hogy ezek az éjszakák Eriknek sem lennének túl kellemesek :(. Flóra otthon volt eközben?

Kép

Kép
mzx
 
 


Móni, nekem meggyőződésem, hogy akkor Laura még nem érett erre az egészre. Használd ki ezeket az értékes összebújós időket! Egyikünk sem látott még 16 éves kamaszt önszántából az anyja ágyában aludni.... :roll: :roll:

Nebula, teljesen megértelek Titeket is, de aki (maga vagy a gyerek) nem érett az egész éjszakás különlétre, az ne görcsöljön, ne erőltesse!!!!

Picit az irigykedős táborba állok be, mert bár Norton átalussza az éjszakát, de nem szopik rendesen, csak reggel félálomban. Isten bizi lecserélném az alvást a hajnali összbújós cuppogásokra :? :? :? :?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mpatr: tudod, ha csak hajnalban lett volna egy kis összebújós cuppogás én bizony nem kezdtem volna el leszoktatni, de sajnos nagyjából egész éjjel kellettem neki fél-1-2 óránként. Ezt már nem bírtam és nem is akartam tovább csinálni. Totál megértem Mónit is, mert -- ahogy írtam is -- hatalmas dilemma volt nekem is, féltem, hogy túl kicsi még hozzá Marci. (Flóránál nem kellett semmiféle sürgetést bevezetni, nála kezelhető volt a dolog.) Viszont mázlink volt, úgy tűnik jó pillanatban kaptuk el, mert tényleg alig volt sírás. Mzx: Flóra is itthon volt, de másik szobában aludt, és nem ébredt fel a sírásra.

Mpatr: szorítok nagyon, hogy minél tovább tudjon Norton szopizni.
Tényleg, a mobilantennával kapcsolatban sikerült már valamit lépnetek, szerveznetek?

Tegnapelőtt voltunk először Flórával moziban, a Madagaszkár 2-t néztük meg. A lányomat teljesen elvarázsolta a mozi, mindenféle nyökögés nélkül végigülte a másfél órás filmet, csak egyszer kéredzkedett az apja ölébe, amikor megijedt.

Ki hol szilveszterezik? Nálunk Flóra megy a nagymamiékhoz, mi pedig egy kisgyerekes baráti párhoz megyünk el Marcival. Ott is csak a kisebbek lesznek otthon, a nagyfiút ők is eladják (különben Flórát is vittük volna, mert imád náluk lenni -- mondjuk 7 kutya, kismillió nyúl, 3 ló, egy csacsi, cicák, tyúkok stb. mellett nem csoda :wink: ).
Ha addig már nem jönnék (és elnézve az elmúlt napok forgalmát, asszem magammal beszélgetni nem jövök :wink: ), akkor mindenkinek NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon pang az oldal, mi is folyton úton vagyunk vagy épp hozzánk jönnek. :) A karácsony nagyon gyorsan eltelt, pedig előtte mennyit készül az ember, süt-főz-takarít... és egy pillanat alatt elmúlik. :(
Jöjjön pár kép:
Otthoni karácsonyfa és Lilla pici pónilova, amitől sajnos még fél:
Kép
Kép
Ajándékcsomagolós Lilla Anyuéknál és Húgomnál:
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Mindannyiotoknak és családotoknak
JÓ EGÉSZSÉGET, ANYAGI-LELKI GAZDAGSÁGOT ÉS SOK, SZERETTEITEKKEL ELTÖLTÖTT ÉRTÉKES PILLANATOT KÍVÁNOK AZ ÚJ ÉVRE!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


BÚÉK!!!!
Kép

KépKép
kmanna
 
 


Nebula, nagyon ügyes vagy, hogy sikerült kibírnod ezt a pár napot.Most már alszik rendesen Marci? Nekem szerencsém volt eddig, Lilla este ha elalszik akkor utána reggelig alszik. Kipp-kopp... remélem nem kiabáltam el a dolgot. Flórát le ttudod szedni a trambulinról vagy egész éjszaka ott ugrál? ;)
Mzx, nagyon jók a képek, Neked hogy sikerül 800x800-as képet feltöltened??? :roll: Remélem mihamarabb sikerül magad kialudnod, nagyon rossz lehet. :(
Mpatr, jó kis karácsonyotok lehetett! :lol: Utólag is Nagyon boldog szülinapot Gordonnak! :)
Panny, látom Nálatok is jók voltak a srácok, mert kaptak ajándékot bőséggel! ;)
Kmanna, Lilla is kapott olyan kockákat, ilyen magason tuti helyen van a karácsonyfa. :) Nálunk a földön van a fa, de eddig még nem támadta le Lilla. :)
Judit18, örülök, hogy sikerült bejutnod a NEXT-be, Anyu is volt és vett cuccokat dögivel. :) Gyönyörű ruhák voltak! :) Meggyógyultatok már?
Petramama, Nálatok is zajlik az élet... milyen lehet ilyenkor a Balatonon? Én még sosem voltam ott télen... biztos jó hideg a víz! :lol:
Biribon, nagyon jók a karácsonyi képek, Nekünk még mindig nem készült közös karácsonyfás képünk. :(

Mi itthon fogunk bulizni, de most délután voltunk kicsit a Budai Várban sétálni... iszonyat hideg van... nem is vágyom ma már sehova. :)
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Szevasztok Lyánykák!

Boldogot, szépet, nyugisat a jövő évre (is)!!!!

(ülünk a tv előtt pizsiben, a gyermek alszik... lehet ennél szebb a szilveszter???? ;) )
linocs
 
 


Minden jót a következő esztendőre mindannyiunknak! :D :D :D :D :D :D

(nálunk buli van, éppen Kispál és a borz szól..... :wink: Zsombor miatt nem elég hangosan....

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Kép

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


BÚÉK!

Kép

Kép

Szilveszteresített kép. :)

biribon
 
 


B.Ú.É.K. MINDENKINEK!!!!

Mi házibuliban voltunk,a gyerekek közül csak Márkot vittük el....a csapat többi tagja a nagyinál bulizott csicsikáig :lol: :wink: :lol: Reggel 5-kor jöttünk meg,Márk 2-ig bírta fennt :wink: ..engem meg már kidobott az ágy :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nagyon jók a képek! :wink:
Gyönyörűek a fák! (Nikiéké különösen.)
Hát még a gyerekek! :wink: Nagyon édes a szőrmés Lilla, de gyönyörű Pankalini és Laura is. Édesek a Panni gyerkőcök. :) És Nebuláék is. Stb. Öröm volt mindegyik képet nézni. Még még! Aki még nem tett fel tegyen még ünneplős, karácsonyi, szilveszteri képeket!
Nálunk is asztalon van a fa. Ráadásul kint az étkezőben. Igaz, egy légtér majdnem az egész földszint.

Lassan megpróbálok én is visszarázódni a fórumba. (De még nem most... :oops: )

Panni, Pumperka de jó nektek, hogy buliztatok! Nekünk is meg kellene tanítani altatni a nagyszülőket, hogy ne legyen gond, ha elmennénk este vhová. Egyelőre most csak ők mentek bulizni. :D Nálunk Linocsékhoz hasonlóan telt az este. Fejővel a kezemben... :wink: :?

Luca sajna a fogzósnak vélt taknyosságból átment, köhögős, hörgős, váladéktól fuldoklós vmibe. :( Tehát betegség. :( Persze mindig éjjel, hétvégén és ünnepnapon vannak ilyen problémák, orvos, gyógyszertár sehol a közelben. :(

Pussz mindenkinek!
Én is megpróbáltam nagyobb képet feltölteni, mint MZX, de nem ment... Hogy lehet, hogy neked igen? :o :o :shock: :shock: :roll: :roll:

biribon
 
 


Mindenkinek Szép Napot az Új Évben!

Kép Kép
linocs
 
 


Linocs, Boldog névnapot Fruzsinak!
Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánunk mi is mindenkinek!

Mi is itthon töltöttük a szilvesztert TV-t nézve, ágyban összebújva :oops:
Krisi hajnalban egyszer felsírt, de magától visszaaludt. Lehet (reményeim szerint), hogy a foga miatt is, mert fél hónap múlva már 11 hós és egy fogunk sincs. Apukájának ilyenkor jött ki 2 foga is egyszerre és abban reménykedtem, hogy neki is. Igaz fehér az ínye és mintha valami csíkot is látnék rajta (lehet csak odaképzelem).
A karácsony is jól telt. Mi jártunk mindenkihez, mert Krisi így jobban bírta a délutánokat és látta másoknál is a fenyőfát+ megkapta az ajándékokat. Jó sok zenélős játékot amit nem is tudom, hogy hol fogunk majd tárolni. Már azon gondolkodom, hogy a kiságy alá egy ágyneműtartót csináltatunk és abba pakoljuk, majd a sok "kacatot".

Mostanában már mi is azzal küszködünk, hogy mindenbe kapaszkodna bele, állna fel és ha nem sikerül akkor jön a sírás. Általában mindig láb alatt van és a nadrágomat cibálva próbál felkapaszkodni, vagy a kiságy oldalába, asztal lapjába stb. Már sikerült is az első sérülést megszerezni: megcsúszott a keze és a forgószék lábába megütötte a homlokát. Nem sírt csak este fürcsi után látszott a sebecske.
Kép Anyával a fa előtt
Kép Új szerzeményeim:o)
Kép

Akinek nem szőnyege van, hogy oldotta meg, hogy ne csússzon a talaj a manó talpa alatt? Gondoltam db-szőnyegre, de az is csúszik. Valami ötlet?

Karácsonykor Krisi megkóstolta a rántott tonhalat párolt káposztával és nagyon ízlett neki. Semmi baja nem lett tőle csak jó nagyokat pukizott. Tegnap este kivit ettünk és abból is felet bepuszilt. Persze az övét kimagoztam.

Kép
cicuka78
 
 


BUÉK!!!!

Mi is itthon szilvesztereztünk. Laura felébredt 3-szor éjfélig, Erik is felébredt a durrogásokra 10 körül, aztán úgy félt, hogy jobbnak láttuk nem visszaaltatni, hanem velünk aludhatott, és az éjféli tüzijátékokat megnézte velünk az ablakból. Szuper a kilátásunk, mivel a környékben a legmagasabban lakunk. (Biztos a környező házakban is örülnek ennek. :oops: :wink: ) Haláli dumákat nyomott mindenre, iszonyú jól szórakoztunk rajta. :)

Éjjel csőtörés is volt a házban -mikor máskor?! :roll: Holnapig nem is jönnek megszerelni, így egyszer van víz, egyszer nincs, nem igazán értjük, hogy mi van.

Lauránál végre nálunk is kibújt az első fogacska tegnap reggelre, 24-én pedig felállt. :) Visszaesett a betegségbe szegénykém, megint köhög nagyon rondán és folyik az orra. Már hat hete beteg, de Erik is. :roll: Két hét múlva jön az influenza, kicsit félek, hogy azt is bepuszilják még a mostani betegségre, aztán valami nagyobb baj lesz.

Mni, Biribon, a Photbucketre töltöttem fel az eredeti képet mindenféle átméretezés nélkül, és automatikusan lekicsinyítette ekkorára.

Cicuka, csúszásgátlós zokni???

Pati, Nebula, adok még egy kis időt a lányzónak, hátha magától megoldódik. Beteg is, meg az első fogacska is csak most bújt ki, és nyáladzik ezerrel, gondolom jön a többi is, szóval most nem kellene bekeményíteni. Még egy-két hónapig kibírom, aztán lehet, hogy kitelepítjük Eriket pár napra, hogy meglépjük a dolgot. Ő tuti felébredne a bömbölésre.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog új évet nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi 10 kor már szundiztunk, bár szívesen mentem volna valahova csak nagyon hideg volt.
Édesek a képek, majd én is hozok.


puszi Pepike

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


BUÉK mindenkinek, Fruzsinak pedig nagyon boldog névnapot!!!

bárcsak mi is itthonmaradtunk volna!
Eszter keresztszüleinél (7 hónapos kislányukkal) voltunk Szentendrén.
Eszter 11ig nem akart lefeküdni, hallotta, hogy valami jópofa dolog készülődik tuti....mire sikerült lenyomni, Izabella - a másik kiscsaj gondolta úgy, hogy felkel kicsit
majd 1kor beájultam az ágyba aholis valamiért nem tudtam elaludni, de sebaj mert 4kor már ébredt Eszter és nem is igen akart visszaaludni ....stb stb

ja és még mindig csurom takony (Izabella is az volt, azért mertük bandáztatni őket) némi hurutos köhögéssel extrának

most már csak abban reménykedem, hogy az év első napja nem modellezi a többit!!!

KépKép
judit18
 
 


Köszi csajok a köszöntéseket a lányka nevében! De én önhatalmúlag úgy döntöttem a gyermek édesapjával egyetértésben, hogy nem ma, hanem majd szeptember 25-én ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Fruzsina ) tartjuk, hogy azért legyen is névnapja a lánynak, mert azért január elsején tartani az azért egy kicsit kiszúrás... Meg aztán így 4 hónap alatt minden ünnep lerendezve (karácsony, szilveszter, névnap, szülinap, húsvét), és semmi nem marad a többi nyolcra. No meg hát ugye gondolván a felnőttkori Fruzskára, khm, hát szóval előfordulhat, hogy becsúszik majd néminemű másnaposság (persze nem nála!!!! ;) ) szilveszter után, és akkor senki sem fogja ünnepelni (oh, milyen felelős gondolkodású szülők vagyunk :) )

Nebula: gratulálok Nektek az altatásos sikersztorihoz! Ügyesek, és kitartóak vagytok! Habár eddig a fiúcska volt kitartó a felébredésben... Lassanként nekünk is át kellene gondolnunk a dolgainkat, és leszoktatni Fruzskát az éjszakázásról. Habár nála "csak" két hónapja tart. Meg ugye volt a hányás (persze előtte aludta át az éjszakát kétszer...), most meg náthás, meg nő két foga. Úgyhogy most nem tudom, mennyire lenne hatékony a dolog.

Pumperka: Kispál???? az szuper! Milyen volt a szilveszter?

A Kispálról jut eszembe (tudom, ez most egy kicsit fura ugrás), hogy nyáron jön a Depeche Mode, és mi már vettünk jegyet, megyünk páran együtt. Nem jön valaki?

Biribon: szegény Luca! Hogy van? Jobbulást neki! Nagyon jó a karácsonyi kép róla, ahogy eljátszik a díszekkekl! Hogyhogy nem jösz? Sok a dolgod, vagy más az ok?

Mzx: csőtörés??? megjavították már?

Kmanna: még mindig tetszik Pankalini lány!!!

Judit18: szegények, akkor most szegény Eszter megint taknyos? hm, valaki mondta nekem, hogy ez most így lesz márciusig... Nem volt túl bíztató :( Mert hogy Fruzska is taknyos karácsony óta.
Mi is voltunk a Nextben :) Vettünk "pár" dolgot ;)
linocs
 
 


Linocs, micsoda eszmefuttatás! :) Mi sem a rendes Lilla napot tartjuk, mert az február 16-án lenne és túl közel esik a szülinaphoz, ezért a júliusit tartjuk. :)
Judit, jobbulást Nektek, remélem az új esztendőben sikerül magad kialudnod. :)
Pepike, már nagyon várjuk azokat a képeket! Nem ér mindig csak igérgetni! ;)
Mzx, de jó lehet az a kilátás! Én rohangáltam egyik ablakból a másikba, hogy éppen hol villan. :)
Cicuka, nálunk is sok helyen van csúszós kő, de még nem foglalkoztam a gondolattal...

Nálunk is jól telt a Szilveszter, Andre Rieu koncertet néztünk, frenetikus volt! Csak ámultunk és bámultunk! Melbourneből közvetítették, a díszlet a Schönbrunni kastély homlokzata volt, két szőkőkúttal, jépályával és több, mint 30ezer nézővel. Egyszer egy ilyet megnéznék élőben is!!! :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Nebula,
gratulálok az "éjszakai" sikerhez!!! Azóta hogy viselkedik Marcigyerek???
Nekem valahogy szerencsém van/volt Panyóval: kb. 4 hónapos kora körül volt jópár hét, amikor átalaudta már az éjszakát teljesen, utána volt hogy felébredt, csak kevesett cicizett, láttam, hogy nem éhes. Inkább bulizni, stb akar ilyenkor mindig...Szóval én azóta nem szoptatok éjszaka, persze fogzás, betegség stb kivételek lehetnek. Eleinte lelkifurdalásom volt, de mikor rájöttem, hogy tényleg nem éhes, és nagyon szépen vissza tud aludni magától, akkor már úgy voltam vele, hogy ez mindkettőnk érdeke. Persze nálunk is vannak "rosszabb" időszakok, amikor többször megébred, de sok puszi, simi, vissza ágyba és elalszik..

Mni,
gyönyörűséges Lilla a szőröskapucnis képen (is)!!! Hintapónitól még mindig fél?? pedig nagyon édes!

Linocs,
nálunk is hasonlóan telt a szilveszter :D Plusz Panka is náthás karácsony óta. Nekünk nagyon bevált a Babyluuf krém, éjszakára esetleg próbáljátok ki. És valóban mily bölcs döntés a szeptemberi névnap!! :D

Biribon, Judit18,
jobbulást a kiscsajoknak!

Cicuka,
Pankán mostanában már mindig olyan zokni van, aminek az alja egybefüggő tapadókorong, vagyis vékony műanyag. Mi örököltük, de itt Kecskeméten láttam a Faktumban is. Ez nagyon szuperül megtartja a lábacskákat. Nálunk hajópadló vagy kő van, szóval hasznos nagyon.
Igaz, pont ma gondolkodtunk el, hogy cipőcskét kell venni a nagylánynak, mert a dokink mondta, hogy ha már sokat áll/elindul, akkor szerinte eleinte itthon is abban jobb neki. Hát nem tudom...És a lényeg: ma elindult a kisasszony a karácsonyra kapott babywalker-re támaszkodva, csak pislogtunk nagyokat, olyan édesen kotor vele! :) Szóval lényeg a lényeg: cipő vagy tapadós zoka a tuti szerintem!

KépKép
kmanna
 
 


Sziasztok!!

BUÉK mégegyszer mindenkinek!!


Mostmár totál fonalat veszítettem itt a fórumon,a nagy Karácsony-Szilveszter körüli dömpingben,de ígérem hogy mostmár újult erővel igyekszem a topik részese lenni. :wink:

Mi Hárskúton Szilvesztereztünk a szűkebb rokoni körrel,ez Veszprémtől van kb.20-30perces kocsiútra a Bakonyban.Nagyon szép hely!!Jól telt az első fele,a második fele az ott töltött napoknak szomorú volt,mert Blankán megint úrrá lett a betegség...Folyt az orra,lázas lett,hörgött mert annyi váladék volt a légútjaiban.31-én esti program volt az ügyeletre menni Veszprémbe,ahol azt mondta a doki,hogy vírusfertőzés,és nincs vele teendő.Váladékoldót javasolt,és lázcsillapítás,orrszívást!31-ét átaludta,az estét aztán 1-jén egész nap csak nyelte vissza a trutyit amit felköhögött,és délután kb.1 órán át kisebb nagyobb megszakításokkal hányt...Elég sokat...Ma már szerintem jobban van,mert kevesebbet hörög,és nincs is már csak hőemelkedése,és a kedve is jobb talán.De nálunk valakinek mindig van valami baja... :cry:

kmanna: gratulálok ahhoz a bizonyos kotoráshoz!!! :D Édes lehet biztos! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


na tessék...miért lett az egész piros?? :twisted: Csak a buék-ot akartam pirosnak!!! :evil: Na mindegy mostmár... :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Hétfőn jöttünk haza, lent töltöttük vidéken a karácsonyt anyuéknál. Nagyon jó volt, Julcsika élvezte az ünnepeket, örült a kapott játékoknak. Hannust kicsit megviselte, hogy felborult a napirendje, rendszeresen ébred éjszakánént, de egy kis szopi után gyorsan visszaalszik. Már mindenhol feláll, riszálja magát a zenére, csápol, tapsol, nagyon kis aranyos lett. Julcsival imádják egymást, már tudnak egy kicsit játszani is együtt.
Nem volt még időm visszaolvasni, most hogy végre együtt vagyunk négyesben, sokat játszunk a gyerekekkel, nem jöttem netezni.
Próbálok majd újra bekapcsolódni.
Most csak a képeket néztem, nagyon édesek a lurkók, mind gyönyörű!

Boldog új évet kívánok én is Mindenkinek!


Végül pár kép, amik mostanában készültek.
Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


linocs: most látom,hogy Fruzsi ma 10hónapos?BOLDOG HÓFORDULÓT neki!! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok lányok!

Először is mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!!!!


Remélem mindenkinél békében és szeretetben teltek az ünnepek. Nálunk is jól sikerült, nekem az a titkom, hogy már évek óta nem várok tőle olyan sokat és akkor mindig remekül alakul. Most ezzel a 10 kilós kis csomaggal a fa alatt pedig nem is lehetett más, mint nagyon boldog és vicces.
Mi is vidéken voltunk főként a szüleimnél majd 2 hétig, a szilvesztert pedig házibuliban töltöttük a barátokkal, Marci pedig anyóséknál várt ránk (ordítva:)).:roll: :roll: :roll:

Olyan nosztalgikus hangulatban vagyok, hogy tavaly ilyenkor hagytam abba a munkát és kezdődött a 8 hét felkészülés a szülésre, ilyentájt kezdtelek olvasni titeket, majd nemsokkal később csatlakoztam is. Olyan jó élmények ezek számomra, s már el is telt egy év, lassan tényleg egyéves születésnapot ülünk a gyerkőcökkel.

Már-már kedvet kapok egy kis terhességhez olyannyira jó volt ez az év. Tényleg, ti hogy vagytok a kistesó kérdésével? Tervez valaki mostanában másodikat?Kíváncsi leszek, ki lesz az első kismamánk. :wink: :wink: :wink: :wink:

Nagyon aranyosak a gyerekek:
Mézgombi: az első képen először azt hittem a nagyobbik lányod van!
Kmanna: Panka még mindig gyönyörű.
Panny: nagyon hasonlítanak a kiscsávók egymásra, egyre jobban, Nekünk is ilyen előkénk van, mint Olikán. Mi az a mesterség, amit kapott Olika, azt hogy hívják és mit tud?
Mni: nagyon szépek a fátok és az a kis kínai ruha a Lillán, beszarás (lehet azt a képet az iwiwen láttam)
Biribon: nagyon ügyesen fotózol, tök jó pillanatokat kaptál el a Lucáról.
Linocs: édes drága kis Fruzsi, de jó lesz már újra látni.
Mxz: nagyon cuki a Laura és hasonlít az egyik gyerekkori képemhez. Sztem ugyanolyan a csempétek mint a Judit18-nak, de erről majd nyilatkozik ő.
Cicuka: Kristóf is jó nagy már, ő kire hasonlít?


Petramama:
mi is megkaptuk a nagyszülőktől közösen az autósülést, mi Maxi Cosi Tobit vettünk végül, s eddig lekopogom nagyon szépen elvan benne Marci.
Mpatr: tök jó, hogy Norton átalussza az éjszakát, Marci életében ma este aludta át 3-szor, pedig már erősen gondolkodom én is azon, hogy hajnalban nem adok már neki cicit.
Nebula: nagyon nagyon ügyes vagy!!!!! Tudod, én maximálisan egyetértek veled és remekül megfogalmaztad, hogy min megy át ilyenkor az ember, és én is tudom, milyen nehéz és fájdalmas, s milyen kitartás kell hozzá, ezért emelm kalapom. Azóta mi a helyzet alvás téren? Képzeld Marci is csinálja amit a te Marcid bucc néven, csak nálunk buksinak hívják, meg kell zabálni!!!!
Cicuka: nálunk nincs tapadós zokni, direkt hagytam marcit, had csúszkáljon és gyakoroljon, mert így hamar ráérzett a csúszásmentesség ízére. Egyébként sztem pár nap és belejön, s akkor már nem fog csúszkálni.
Judit18: Eszternek jobbulást. Kedden almafa???

Fruzsinak utólag is boldog névnapot még akkor is ha nem most tartja.

Mi jól vagyunk, volt két nyűgös napunk nekünk is, míg visszarázódtunk az itthoni légkörbe, de tegnaptól már újra csupa öröm van és bódottá'. Marci sok mindent tud már csinálni, ügyesen áll mindenhol, ezen kívül mutatja a lámpa mellett az ajtót és a halacskáit, ad pacsit, táncol zenére, lóg a lábázik, buksizik és utánozza a köhögést.

KÖLYÖK, ESZTERXX, MELINDA, FANETTA???? MERRE JÁRTOK? HOGY VAGYTOK????

Én is hoztam két képet:

az új barátom
Kép Kép

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


De jó, hogy végre van egy kis élet! Bár az ünnepek alatt tök érthető, hogy nem a fórumozás volt az első :wink: A Szilvánusz által is hiányoltak meg mindenki más: Bújjatok elő!

Nekünk a szilveszterünk nagyon jól sikerült (bár volt benne egy kis fennforgás, de még az is szerencsésen alakult -- mindjárt mondom): elmentünk a gyerekes barátainkhoz Marcival, nagyokat ettünk, ittunk (mivel nem szoptatok éjszaka, megittam 3 deci bort és egy mini pálinkát: mivel el vagyok szokva tőle, bőven elég volt), majd 1-fel 2 körül mindenki bealudt. Marci az idegen helyen, az általa akkor először használt utazóágyban tök jól aludt, 2szer ébredt, ebből egyszer kellett simizni, hogy visszaaludjon, másodszor gügyörészett, és olyan 10 perc után megint húzta a lóbőrt. Tök büszke voltam rá! Reggel meg állatian élvezte a többi gyereket, a benti cicákat és a négyhetes kiskutyust, no meg az ablakból sasolta a 7 nagy kutyát, a szamarat és a lovakat (naná, hogy azok is vau-vau).
A fennforgás annyi volt, hogy az M0-ról éppen kanyarodtunk le az 51-re, amikor defektet kaptunk. Amint lehetett, félreálltunk, és próbáltunk rájönni a fogcsikorgató hidegben, tök sötétben, hogy is működik az emelő, mit is kell csinálni. (Szerencsére Marci végigaludta.) Már 10 éve vezetek, de még soha nem kellett kereket cserélnünk. És most jön a mázli: egyszer csak feltűnt egy autómentő, aki éppen arra járt, szépen elvitt minket az OMV kúthoz, kicserélte, fújtunk a többibe is, és egy olyan 20 perces kitérő (és 2000 pénz kifizetése) után folytattuk az utunkat.
Flóra anyóséknál bulizott 10ig, állítólag rendes gyerek volt végig. Hiszi a piszi :wink:

Az új év eddig vegyesen indult. Pozitív oldal: Marcinak végre kibújt az első foga (bal alsó metsző) és ma felállt a trambulinba kapaszkodva. És mindenezek sem zavartak be, azóta is max. 1-2 alkalommal ébred, és többnyire visszaaltatja magát. Én viszont valószínűleg 2 vírust is bekaptam (nátha és gyomor), úgyhogy a tegnapi napot és a ma délelőttöt is végigaludtam. Még szerencse, hogy az ember itthon van. Most már határozottan jobb, bár a gyomrom még nem 100as.

Nagyon aranyosak a képek, ja, és Nikiék fája tényleg gyönyörű.

Cicuka: nálunk a tapadós zokni és a benti, puha bőrből készült kiscipő vált be Flóránál. Ilyen:
Kép

Betegeknek jobbulást!!!!

Linocs: remélem, én is eljutok a DM-ra, de még ennél is jobban remélem, hogy a barátnőm megdob egy ingyen jeggyel :oops: (Médiás...)

Pumperka: ó, Kispál... Mi a youtube-on szoktunk nosztalgiázni néha. Bár múltkor nem találtam meg rajta a Rumáriát Hobótól, és ez fájt :D

Szilvánusz: tényleg, ilyen tájt "kell" teherbe esniük azoknak, akik kis korkülönbséget szeretnének. Izgis! Nálunk nem lesz 3., vagy ha igen, akkor is csak évek múlva.

Na, visszabújok az ágyikóba, mert kifárasztott az ülés
:roll:

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Köszönöm mindenkinek a csúszásmentes tippeket!
Megpróbálunk beszerezni csúszásgátlós zoknit, mert ugyan van itthon,de azon kicsik a minták.
Szilvánusz: én nem tudom kire hasonlít, de összenézve a férjem ilyen korú képével talán rá jobban. Mások is azt mondják, hogy rá hasonlít, de van belőlem is valami rajta.

Ma vateráztam Krisinek (nekünk)"új" gyerekülést az autóba, mert a hordozóba már nem nagyon fér bele és látszik, hogy kényelmetlen is. Igaz még nincs 9kg, de remélem ez nem szigorú határ. Kép Íme az új szerzemény

Kép
cicuka78
 
 


Hali!

Szilvánusz:klassz h jöttél,már hiányoltalak magamban :wink:
A képek szuperek Marciról!
Hogy mit tud Olika játéka?Járássegítő kütyü :wink: ..meg van rajta mindenféle nyomkodható,tekerhető,csavarható "szir-szar" :wink:,zenél is meg minden :wink: Olika már ment is vele pár lépést.

Olikám is már 3 hete feláll,szinte csak azt akarja csinálni folyton :wink: ,megy a bútorok mentén,mászik mint a gép ha kell :wink:ha kérdem hol a lámpa vagy hol van apu akkor odapillant határozottan :wink: tanulgatjuk a pá-pát-t és ő is buccol :wink: ..ja és még ha azt mondom neki h csicsíja-babája akkor oda bújik a vállamra játékból és kb.3 másodpercet ott pihen huncutúl :wink:

kistesó téma:én is kivi vok h ki lesz az első...hát én nem valószínű :wink: :lol: ....egyre többet beszélünk róla apával h kéne-e negyedik vagy nem..én jobban benne lennék, de apa erre azt szokta mondnai viccesen hogy:Megtelt a szálloda!! :wink: ..talán egy pár éven belül ...soha nem mondom h soha :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Cicuka: mi is römer kinget vateráztunk Marcinak csak néhány héttel ezelőtt :wink: Marci nagyon oda van érte, jókat nézelődik, alszik benne. (Mondjuk a 9 kilós súlyhatárral nálunk nincs probléma :lol: Flóra volt annak idején vékonyabb, de őt is előrenézőbe ültettük 10-11 hónaposan, pedig még alulról szagolta a 9 kilót.)
Még Flóra ülését kell bevizsgáltatnom, ugyanis amcsi gyártmány, nincs benne eu-s kód, úgyhogy tuti megbüntetne érte a rendőr. Kaptam is a közlekedésrendészettől egy címet, ahol megnézik, adnak igazolást, de persze dunsztom nincs, hová írhattam fel :evil:

Kép
KépKép
nebula
 
 


hahó,
na végre sikerült letöltenem képeket, bátorkodom néhányat felrakni, remélem nem lesz sok

Marci nagyon édi a tigrissel! :) :)

a másik Marcinak meg gratula a felálláshoz (emlékszem amikor nemrég mégcsak hátrafelé tolatott!)

Depeche Mode mi voltunk a tavalyelőttin nagyon jó volt!

Csúszásgátlós zokni - a kenguruban vettünk olyan szilikontalpút ami az egész talpát tartja.
nem kockáztattam, hogy elcsússzon Eszter lévén nálunk sok a kő

Ülést nekünk is már nagyon kellene venni, de majd a következő fizetés projektje lesz. bár Eszter sem üti még még szerintem bőven a 9 kgt

Panny, szóval nem te leszel a következő kistesós :) nem is értem
na jó te fel vagy mentve egyelőre ...

Eszter nálunk a járássegítőt egyelőre magához mérten használja - ma térden közlekedett vele...

az ő új tudományágai - kérdésre felismeri - zokni, Elmo, anya, apa, katica, cica, lámpa. valamit félkézzel alig kapaszkodva lépeget mindehol és most már sokáig elácsorog egyedül

Mzx, Szilvánusz, igen tényleg 98%ban ugyanilyen a fürdőcsempénk

Mni, nekünk is volt pont ilyen kínai ruhánk, de Eszter kinőtte mielőtt ráadhattam volna :(
a szőrmegalléros kép tényleg díjnyertes

Mézgombi, most komoly, hogy Hanna a rántotthúst nyomatja?

mondjuk nálunk is volt lencsefőzelék evés, ez már nálam a merész kategóriába esett, de az egész család anyagi jóléte érdekében nem kockáztathattam ..

szóval a képek...

Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
judit18
 
 


Sziazstok!

Boldogságos új évet kívánok mindenkinek!

Linocs
A Dm-et mi is beszélgettük itthon, hogy olyan jó lenne elmenni!
Mennyibe kerül a jegy és hol lehet kapni?
A névnapos dolog nálunk Ádámnál volt ugyanígy. Az első dolgom a névválasztás után az volt, hogy mikor van karácsonyon kívül Ádám nap. Így lett 09.09. de neki a szülinapja 04.04. :D a számok bűvölete.

Pumperka
Ádámnak a Catan-t hozta a Jézuska..azóta megszállottak lettünk. A gyerek annyira profi lett és olyan átszellemülve játszik, hogy csak mosolygunk rajta. Lehet bővíteni a játékot?

A képek csudajók és szépek.

Múlt héten voltunk oltáson. Réka 8970 g, nem hízott csak 90 g-ot 1 hónap alatt. DE végre a nagy éjszakai sírások most kicsit alábbhagytak, mert karácsonyra kibújt a két felső fogacska így már négyen gyülekeznek a szájacskájában.

Kép
Kép
tündérmanó27
 
 


eredtek a karácsonyi napok. Jötttünk mentünk, bár én egyik fotelből dőltem a másik kanapéra mindenhol. De bármelyik kanapéról ragyogóan lehet gyönyörködni a gyerekek örömében, uncsitesók játékában. :D

Tündérmanó!
Nagyon örülök, hogy bejöttt a Catan, igen vannak hozzá bővítések, de nekünk egyik sincs meg. Nálunk most a Carcasssonne társas az új és az a befutó, meg a Scrabbble.

Judit!
Csuda ari ESzter a képeken, akkora kópé az a lány, a fejlámpával biztos már minden sarkot átkutat a lakásban. Remélem a rosssz napokat egy kicsit tudta felewdtetni a Nextes beszerzőkörút. :lol: :lol:

Nebula!
Nem csodálom, hogy Te se gondoltad volna, hogy ilyen jól megy Marcinak az átállás. Jól tetted, hogy rögtön ki is használtad az alkalmat szilveszterkor. Ügyesek vagytok! :D :D

Mézgombi!
A Te lányod is olyan nagylányos, lehet, hogy a rántott hús teszi? :lol: :lol: :lol:

Linocs!
Én begyűjtöttem az infót, így már nem kívánok (még nem) boldog névnapot! A Babyluuf balzsam nekünk is nagyon bevált. Csenge már szavakkal is be tudottt róla számolni....

Niki!
Ismét szuper képek készültek Lilláról, tízenéves korában vagy nagyon fogja imádni, vagy nem fogja hagyni magát ennyit fotózni.
:lol:

Mzx!
Egyre jobban hasonlít egymásra a két gyermeked. Remélem az új év több alvást hoz neked (is).

Kmanna!
DE jó, hogy ki is tudtátok próbálni az új szánkót, itt sajna annyira minimális hó esett. :( A karácsonyfátok tényleg jó magasra került. Nálunk a lehulló tüskék a legnagyobb nehézség,c mert ha egy is a földön landol Zsomb egyből kiszúrja.

Rólunk: 19-én 20-án Zsomb nagyon lázas volt éjszaka csak rajtam, cicin aludt valami minimálisat. Csenge is beálllt a sorba 21-én, rajtam 24-én jött ki a vírus. Áron és Petri viszonylag enyhén megúszták. Zsombor rajtunk kapaszkodva már feláll, de a bútorokban még nem bízik. Még mindig tej, tojás, só, cukor és gluténmentesen táplálkozik, bár utóbbival most fogunk felhagyni szerintem.
Egyre ügyesebben játszik, a kedvence a Csengével való fogócska-bújócska.... :wink: Az alvása hihetetlenül jól elrendeződött a betegsége után. Két napig velem aludt, aztán még 3 napig ébredt éjszaka szopizni, és utána mintha varázsszóra beállt az éjjeli és a nappali alvása is. Éjjel 10 órát alszik kb, nappal kétszer... Egyszer kb 1 órát egyszer pedig 1,5-2 órát. Pedig a nappali alvásunk már 3 hónapja botrányos volt... Néhány képet lassan én is előbányászok. Szenteste a betegségünk miatt elég keveset és gyatrákat csináltunk. Így inkább utána készültek képek.

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Bakker az eleje valamiért lemaradt. :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Akkor a képek:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok!
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek! Kép
Az ünnepek alatt Abonyban, Gyulán voltunk. Ott tanulni nem tudtam de legalább az összes beadandóval végeztem. Most a vizsgák még hátra vannak de a sztrájk miatt nem tudom mi lesz. Pakolgatom, tologatom a vizsgákat ez okból is és abból is hogy nem tanultam még szinte semmit. (csak kidolgoztam valamelyest).

Nagyon aranyosak a képek. Mostmár igazán nagy huncut gyerekekké váltak a kis babáink. :lol: :lol:

Levi szobatiszta lett teljesen. Szinte attól a pillanattól, ahogy elkezdte a bilibe pisilést. Mostmár mint a nagyok állva pisil a WC-be, az udvaron a fűbe is. :lol: A nagydolog az eddig még csak a bilibe ment. De mennyivel jobb így...

Nimó még mindig hörög, bár a kedve jó. Egy ideig nagyon aluszékony volt, (Gyulán), gondolom a betegség, meg a sok élmény miatt is. Mostmár megint kevesebbet alszik.

Hogy mi se maradjunk le a képekkel:
Kép
Kép
Kép
Kép
Hajvágás után :lol:
Kép
Kép
Kép

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Először is szeretnék én is mindenkinek nagyon BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNNI!
Valahol ott hagytam abba, hogy pakolni készültem a balatoni-szilveszteri túránkhoz, meghogy megfertőztetek ezzel a Nextes leárazással. Persze indulás előtt már nem tudtam elmenni bevásárolni, nade ahogy hazaértünk, 2-án már rongyoltam is és hát sikerült nekem is egy kisebb vagyont otthagynom (3 gyerekre ez azért nem olyan nagyon nehéz), de nagyon megérte!

A balatoni útunk jól sikerült, mint mindig, amikor ezzel a csapattal megyünk pihenni. A gyerekeink nagyon jól ismerik egymást, gyakorlatilag reggel felkelnek, aztán eltűnnek és este 10-11 körül talán sikerül őket újra bevadászni egy kis alvásra. Közben azért vannak közös programok is, mint túrázás, úszizás, kajálás. Az idén egy kicsit korán mentünk, mert sajnos még nem volt befagyva. :evil: Viszont nagyon hideg volt. Ennek ellenére minden nap sétáltunk egy jó nagyot. A szilveszter nem volt egy nagy durranás, mert sajnos nem a bérelt házban voltunk, hanem egy ismerős lellei borász pince-éttermében. Ez még nem is lett volna annyira baj, de baromi hideg volt, messze volt a szállástól és mivel sok gyerek volt velünk így senki sem mulathatott hajnalig, mert ugye a gyerekekkel valakinek haza kellett menni aludni. A sort én kezdtem Borókával, akinek ugyan elvittem a babakocsiját, gondolván arra, hogy majd egy csendesebb sarokban elaltatom, de az én kislányom annyira fel volt pörögve, hogy esze ágában sem volt aludni, így 11-kor hazamentem vele a panzióba. Az éjfélt már ágyban töltöttem :oops: és csak a durrogatásokra ébredtem fel. F1 felé aztán a párom is hazatért a nagyobbakkal.

Biribon! Tünemény LUca a karácsonyi fotókon. Hogy van Luca bébi? Nem akkora baj, ha nincs orvos egy náthánál. Elég egy kis orrcsepp meg orrszívó. :lol: A Balatonon én is elkértem a panzió porszívóját, de szerencsére csak kétszer kellett használni. :lol: Kopp-kopp.
Mzx! Gratula Laura felállásához! Milyen nagy lett már! Nekünk is ilyen fürdetőkarikánk van. Sőt a járókánk is hasonló, csak az alja más színű.
Az én kislányom csak nagyon ritkán pápázik. Nem nagyon izgatják az eféle produkciók. Ő sokkal inkább mozgékony. Kavar, mint egy mérgezett egér. Soha nincs nyugton.
Nem semmi, hogy egy új házban máris csőtörés! :shock: Na, persze, hogy mindig a legjobbkor!
Panny! Látom nálatok is volt csendélet ajándékbontás után. :lol: Nagyon édes Olika ahogyan szemléli a járószerkezetét.
Kmanna! Hogy van Pankalini? Mondd meg az uncsitesónak jövőre valami egészségesebb ajándékkal lepjenek meg! Autósülést a Concord ultimaxot vettük meg (talán már írtam is) a http://www.price-killers.com innen, de mi még 51.990-ért. Nekünk nagyon tetszik és még háttal bekötve használjuk, mert szerintem így még biztonságosabb.
Nebula! Gratula az leszoktatáshoz. Hát nálunk nem jött össze, mert nagyon sokat nem voltunk itthon. Karácsony elején meg Boróka is náthás volt és nem emrtük úgy bevállalni. Nagyon irigyellek!!!!!! Nem tudom meddig fogom bírni az éjszakázást a korai kelések mellett. MOst a szünetben elvoltunk, de félek a jövő héttől. :cry:
Pati! Én meg téged irigyellek az átaludt éjjelekért! Én már lemondanék a szopiról is 6-7 óra egyben alvásért. Főleg, hogy már egyre kevesebb mennyiségeket szopik, szinte már csak komfortszopi az egész, kivéve az esti alvás előttit. A többi már csak pár korty. Éjjel is 2-5 perc alatt vissza is alszik. De olyan rafkós, hogy a cicit csak akkor tudom kivenni a szájából, ha már mélyen bealudt, ilyenkor viszont már tutira nem ébred fel a kiságyba visszatétel után sem.
Mni! Az a szőrmekapucnis fotó. díjnyertes!!!!! A párom nagyon örült a naptárnak. Köszi mégegyszer a segítséget!
Cicuka! Itthon mi is szlikontalpas zoknit használunk. (Amikor nincs éppen mosásban)
LInocs! Köszi a köszöntést! (sms). Fruzska is tündérke, azaz mikuláska. :lol:
Pepike! Hol is vannak azok az ígért képek???? :shock: :lol:
Pumperka! Nálunk a gyerekeknél a Belga volt a sztár, olyan mint Zsolti a béka... ismeritek????
Judit18! Esztenek is jobbulást! Sajna tényleg amíg meg nem erősődik az immunrendszer a taknyolás októbertő-áprilsig tart, kisebb-nagyobb szünettel. :?
Látom Eszternek sem kell a szomszédba menni egy kis huncutságért. :lol:
Mézgombi! Hát az a rántotthusis kép.... :lol: :shock: :lol: :shock: Hanna nagyon nagynak néz ki rajta. De nekem a pizsis Julcsis jobban tetszik. Az a séró!!!!!!
Szilvánusz! Végre te is újra! Hát én sem nevezek be a ki lesz a leghamarabb újra kismama projektbe!!! Mi befejeztük a gyerekprojektet. :lol: Most a hogyan neveljünk tökéletes, boldog kiegyensúlyozott felnőttet projektet próbáljuk magunkévá tenni.

Aztán most már mindenki gyógyuljon meg!!!!! Irgum-burgum!!!!!
Na ezt most elküldöm még mielőtt elszáll....

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


És akkor néhány kép...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Megnéztük a vörsi hatalmas betlehemet is...

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: