Új privát üzeneted érkezett!

Konkri! Boldog névnapot!!!
(Rólad tutira tudom)
Valamint az eseteleges rejtőzködő Krisztiknek is sok boldogságot mára (is)!

Rizsmike! Megértelek, ugyan ebben a cipőben vagyok :cry:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Köszi Galex! :)

Én éjjel nem tudok aludni és reggel tudnék még, de hát a fiúk...

meg Fanni miatt is aggódok, mert nem sokat alszik...félek milyen baba lesz... Marcell volt ilyen aktív, aztán annyit volt ébren mint egy felnőtt... most is alig alszik, a napi adagja kb 22-07-ig
pont tegnap gondolkodtam azon, hogy a múltkori álmom szerint Fanni süket, de hát tuti nem süket, mert minden hangra felébred... és ez a hangzavar meglesz akkor is ha már kibújik... fúha...
sebaj, majd a fiúk szórakoztatják :)

mindenkinek azért további jó pocakosággot, én még tuti nem szülök! eldöntöttem és még nem is várom. de aki már babázna...
annak meg azt kívánom!
a keményedések ilyen tájt már normálisak, de a fájáshoz képest azok semmi...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Én véégre jót aludtam, mivel bekapcsolva felejtettem a ventillátort... :lol:

Mi megőrültünk, takarítunk....Apa sikálja a fürdőt, felmos, én porszívózok, és szakad rólunk a víz, de legalább ég a zsír :lol:

Jóslók jönnek mennek, de nem vészes, egy-egy durvább időszak van, akkor le kell dőlnöm.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok lányok.
Ne haragudjatok, hogy ide írok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Második kisbabámat várom, szept. elejére vagyok kiírva.
Első kislányomat Sote1 -en, Csaba Ákos dokinál szültem. Akkor elég sok komplikáció volt, ami miatt oda kerültem.
Heves megyéből jártam föl, illetve járom most is.
Pénteken derült ki, hogy a dokim szabadságon lesz egész augusztusban. Igaz ezt tudtam.. de azt mondta bejön a szülésre. Pénteken már mást mondott.
Átadott Dr Telek Tamásnak.
Ismeri valaki? Tapasztalatokat tudtok róla?
Szülésznőm Boros Tímea lesz.
Szeretnék programozott szülést, a távolság miatt, de nem császárt.. Ismertek olyan orvost, a sote1 aki vállalná esetleg?

Illetve mennyit szoktak adni, az orvosnak, szülésznőnek.. :oops: :oops: ?

Köszönöm előre is.
Mindenkinek boldog babavárást, és kitartást az utolsó hetekre

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Picimami: nem vagyok sote-s, de én azt mondom, nyugodtan kérdezd meg tőlük, hogy mi a szokás... válaszolni fognak, nem te leszel az első aki megkérdezni tőlük.
a szülésznőd mostani, vagy már az előzőt is nála szülted?
igaz azt írod, hogy komplikált terhesség volt, de talán ezt nem a szülésre értetted...
programozott szülés szerintem 38. hét előtt nem jöhet szóba, ha nincs rá különösebb indok. utána pedig szerintem méhszájfüggő...
de ezt is biztos megbeszélheted velük.
addig is jó pocakosságot!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Kép

Boldog névnapot az ünnepelteknek!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Köszönöm!
Az ajándékaim közt már jó sok Fanni ajándék van... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri, boldog névnapot :-) És a többi Krisztának is! (ha vannak még a fórumon)

Én ma egész nap feküdtem, annyira feszült és keményedett a hasam :-(

Viszont vettem a Vaterán 3 db új, rózsaszín rugdalózót 916 Ft-ért :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Megint lemaradtam. :( Képtelenség követni ezt a pörgést. :? :)

Erre az oldalra gyorsan: Krisz, boldog névnapot! Ég a fejem, én nem is tudtam, nincs névnapos naptár a lakásban. :oops:

Jóslók már??? Tényleg nagyon a végén vagyunk. Nekem a legújabb tünet, hogy 1 hete kb leszakad a hátam és a derekam. Sehogy sem kényelmes már. Állva is fáj, egyenes háttal ülve is és hátradőlve is. Egyedül a szopi fotelben jó, annak lehet dönteni az ülését, de ott is csak úgy kényelmes, ha még a derekam mögé beteszek egy szopipárnát is. :roll: Olyan szinten fáj, hogy kedden a védőnő után inkább játszóterezni leültem Samuval, és megvártam, míg apa el tud jönni értünk (este 7-kor) kocsival. Egyszerűen a hátam miatt nem merek már hosszabb gyaloglásokat bevállalni. De ezen kívül szerencsére nincs kellemetlen tünetem.

Manni, jó vásár volt! ;)

Picimami, én sote1-es vagyok, de sajna egyik dokit sem ismerem a kettő közül, és a szülésznőt sem. Az én orvosom Máté Szabolcs, a szülésznőm Stefanik Szilvia. Velük mindent meg tudok beszélni, de nem hiszem, hogy most elvállalna a doki pl egy 1 hónapon belül bekövetkező szülést. :( Amúgy egy gyengéd beindításra szerintem a legtöbb doki hajlandó, de én nem ajánlom, mert a nagy fiam így született, és kicsit megbántam. (Rettegtem, hogy a doki szabija alatt indul be a szülés, így miután a ctg-n láttak fájásokat, adtak beöntést, ami megindította a dolgokat, aztán burokrepesztés,... Viszont Samu nem akart még kijönni, így totál beszorult a szülőcsatornába.)
Én a dokinak 80-at adnék, a szülésznőnek a felét szokás (40-et). De őket nem ismerem. Esetleg keress rá a nevükre, hátha van róluk valahol külön fórum. ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Itt nagyon dicséri valaki a 391. hsz-ban a dokit. Esetleg írj privit a nőnek, hátha tud segíteni!
http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/I ... nika/13172

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Előző oldal... :shock: :shock: :shock:
Lemaradtam a jó hírről! Villő, gratulálok a babához!!! Fú, most én is megijedtem kicsit. Ma találtam ki, hogy akkor elkezdem összekészíteni a csomagot a keddi ctg miatt, de még ki kéne mosni pár dolgot. Erre most ezt olvasom... Áááá, döbbenet! Sajna a képeket nem látom. Nem tudjátok mit kéne beállítanom? Teljesen meghülyült a gépünk a múlt heti pár perces áramszünet miatt.

A borotválkozás nekem is nehezen megy, mert a hasam totál feszes, és nem tudom arrébb tolni, mint anno Samuval. (kb feleannyit híztam most) Szóval nem látom a dolgokat, így érzéssel csinálom, aztán megkérdezem apát, hogy bikinivonalnál ugyanannyit nyírtam-e a két oldalról. :roll:

Szegény kicsi Jami! :( Jobbulást neki! ;) Witch, te is vigyázz magadra meg a babóra! Biztos kihat rá a stressz, és ez már a magzati korban nagyon megviselheti őket. Sógornőmék kisfiát a 6. hónapban érte ilyen trauma, mert az anyukája nagyon leterhelte magát, és akkor az UH-n látták, hogy nem fejlődik olyan ütemben, mint kéne. Aztán szerencsére nem lett baj, egészségesen született, időben, viszont később járnia kellett konduktorhoz. Vagyis előbb kellett volna, de ők nem is gondolták, hogy baj, hogy a gyerek nem mászik meg ilyesmi, senki nem mondta nekik Ausztriában. Magyarországon szerencsére nagyon sok lehetőség van (Dévény torna,...), szerintem ilyen téren ez az egyik legfejlettebb ország. Igaz, a gyerekorvosok és a védőnők itt sem a legtájékozottabbak a témában. Sokszor feleslegesnek tartják az ilyen dolgokat. Én Samut a nehéz születése miatt elvittem még a legelején neurológushoz (Szabó Tünde) és egy mozgásterapeutához, hogy vizsgálják meg. Ha baj lett volna, jobb minél korábban elkezdeni a fejlesztést. Kaptunk pár tornagyakorlatot otthonra.
A lényeg az, hogy a baba tuti egészséges, nem lesz semmi baj, de nagyon figyelj majd a fejlődésére, és ha valami lépés kimarad, rögtön menjetek el szakértőhöz, aki pár tornagyakorlattal helyrehozza a dolgokat!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


33


Kép

Az én gyerekeim még hallgatnak rám! Még nem akarnak kibújni! Mondtam is a férjemnek, hogy mi nagyon jól tudunk gyereket "gyártani".... egyszerre hármat és ráadásul bebetonoztuk őket a pocakomba :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Hát nem tudom, ki hogy van ezzel, de én nem szeretnék csak úgy megindított szülést, császárt... én inkább a babáimra bízom, hogy mikor akarnak majd megszületni. Még akkor is, ha nekem már nagyon kényelmetlen a terhesség!

Torna
Már én is kerestem gyógytornászt, akihez majd elviszem a csipet-csapatomat. Ártani nem fog!!!!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Gemini! Szuper! 33. hét!!!!! Gratula, de tényleg..... le a kalappal, én néha most is nagyon verdődök 1 babóval a pocakban, el sem tudom képzelni milyen lehet hárommal....

Lehet, hogy jelentkezhetek időjárás jósnak is Márkkal együtt. :) tegnap du-án éreztem, hogy csépel ezerrel, nem tudtam mi van, erre kimegyek a teraszra, és hallom hogy dörög az ég, jött a vihar....kicsi fiam előre megérezte... :D

Konkri! Mostanában sokszor eszembe jutsz. Az elején Te írtad mindig, hogy olyan érzéseid vannak, hogy mindjárt kiesik a baba. Hát most néha nekem is meg kell állnom, hogy juuujjjjjj, meg jajjjjjj, úgy benyilal, és megnyom lefelé, hogy megijedek. Az előző terhességemnél semmi sem volt, most meg folyamatosan kezdem érezni ezeket a nyomásokat, nyilalásokat. Érzem a derekam is... szóval nagyon-nagyon más nekem a két terhesség.

Krisztináknak nagyon boldog névnapot így utólag.... :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Jó reggelt!

Tényleg fura, hogy már itt tartunk. Jóslók, Villőnek baba....
Nálunk is kiságy összerakva, rucik 90%-ban kivasalva. Noelnek kb. már mindene meg van, még nekem kell 1-2 dolog a pakkba.
És persze Alexnek még egy csomó minden a suliba.
Ma kicsit rágyúrunk az őszi ruháira. Most mértem, eddig + 5cm-nél tart a nyáron (ő nyáron szokott belehúzni) Így hálistennek majdnem mindenből új kell. És, hogy ne legyen egyszerű, neki nem lehet akárhol nadrágot venni. Olyan kis gebe (122cm és 22 kiló), hogy csak derékban állíthatót tudok venni neki. Az meg nem épp a legolcsóbb, kell vagy 3 a suliba.... + cipők + pólók, pulcsik...stb. áááá
És még kell iskolatáska + tolltartó + torna és úszáscucc.... még jó, hogy a sok apróságot már megvettük.

Trigemini: hatalmas gratula, hogy ekkora hős vagy. Szerintem panaszkodni sem merünk igazán, mert mindenkinek eszébe jut, hogy ha Te így bírod, akkor mi mire nyafogjunk :lol: Én viszonylag jól vagyok, csak az idő készít ki. Nehéz a pocak, rosszul alszom, de igyekszem mindig arra gondolni, hogy lehetne rosszabb is.

Witch hogy vagytok?
Manooka merre vagy??????
Manni, Barbazyo kitartás!!!

Sok sikert mindenkinek a mai meleg elviseléséhez. Én igyekszem hűtőt plázákban tölteni az időt, aztán meg írány haza a hüvibe :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Trigemini:
Hűű! Gratulálok a 33. héthez!!! :lol:

Nagyon rossz éjszakám volt, szakadt rólam a víz, nem tudtam aludni, semmi enyhülés nem volt az éjszaka... :cry:

Délben indulunk CTG-re, dokihoz, intéznem kell a tgyás papírt is

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trigemini, gratulálok a 33. héthez! Jól nyomjátok!

Krisztinának meg névnapjára sok boldogságot!

Villő, nagyon jó képet tettél fel a kisfiadról, és a sapija is csúcs!

Picimami, én sem ismerek SOTE1-es orvosokat.

Látom, mindenki nyűglődik ebben a nagy melegben. Én már várom a hét második felét, hátha jobb lesz.
Most anyuéknál vagyunk vidéken (ez a ház elég kellemes ebben a kánikulában is), eredetileg ma már Bp-en kellett volna lennünk, de a hőségriadóra tekintettel lemondtam a mai dolgaimat (munkahelyemre kellett volna bemennem mindenféle ügyeket elintézni, meg az apasági nyilatkozatot kellene már az önkormányzatnál megtennünk).
A hétvégén kicsit nyaraltunk a Dunaparton, klímás faházban voltunk, hú de nagyon jól esett.

Konkri, neked akartam még írni, hogy én 34. hetes terhesen úsztam néhányszor a Balatonban és nagyon jó volt! Ha érzed magadban az erőt, mindenképp próbáljad majd ki!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Konkri!

Boldog névnapot :)

Gemini!

Gratula :) Hatalmas pocak... döbbenet...

Alvás: én már hetek óta nem alszom jól... egyre rosszabb... óránként fent vagyok... most éjjel a derekam akart leszakadni... iszonyat... csütörtökön CTG... kiváncsi leszek, mert már most megpusztulok... Menni én sem tudok már, a közért kb. 100 méterre van, de kétszer is meggondolom hogy elinduljak... Csak fekve jó... Gemini... nem irigyellek, én egy babával is kész vagyok...

Galex!

Nem egyszerű ez a bevásárlás... én Jaminak az oviba még pizsit kell hgoy vegyek meg pólókat, de hgoy mikor és hol??? érdekes méret ő is :) 106-108 cm és 21 kg :)

Barbazso+!

Jamival is tornázunk, és kicsikémet is vinni fogom, ártani sose árt az ilyesmi, amúgy tele vagyunk fejlesztő eszközökkel is :)

Jamit ha minden oksi ma haza hozhatom persze gyógyszer szedés mellett, de legalább már itthon lesz :) A vér vírus vizsgálatának eredményét meg várjuk... meglátjuk hogyan tovább... 16 órára megyek érte és a dokijával is beszélek :)

Na megyek mert ülni is nehéz... pusztulok... :oops:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok.

Villo hatalmas gratula Noel babyhez!
Trigemnek pedig a 33. hethez.

Lemaradtam nagyon bocsika.Harasztin bandaztunk es kozben probaltam eletben is maradni.Ahogy Gabi kerdezte szarakodik a cukrom.veletlenul mertem meg amikor furan ereztem magam es 9,6-ot mertem.en aki IR reven folyton hipozok.Istvanban a 32. heti uh-n 35 hetes mereteket mert a doki becsult suly masfel hete volt 2640 g...egybol kerdezte h nincs e baj a cukrommal.Istvanban diabetologus szerint csak dieta kell.de 2 hete dieta mellett a reggeli 1 oras culim 7,9 -8,2.nodoki kozli h fogalma sincs hova kuldjon.vegul haraszti hazidoki fel napos telefonalgatassal elintezte hsurgossegiben johessek sote belre.es most is eppen itt varakozom reggel 9 ota.
Es persze egy doki se jar erre.Azt mondtak h ebbol inzulin lesz.kivancsi vagyok...
Vasarnap ejjel durva fajasaim voltak gondolom a kozelgo hidegfront miatt.ennek hatasara tegnap vasaltam babarucikat.csomagom 90%os.De most en azon parazom ha beindul a szules akkor nagyobb gyerekkel mit fogunk csinalni?jN velunk korhazba?ti mit csinaltok?mama solymaron se kocsi se jogsi.Nono apja ugye Svajcban...nincs 5letem.
Jo lenne ha Martin tartana magat a tervhez...doki szetetne ha diabetologus adna javaslatot a 38 heti csaszarhoz de en ennyivel elobb nem akarom hacsak nincs gond...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Witch szuper hirek orulok h Jami jobban van...
Gabi hajra bevasarlas es plaza.
En is azt tervezem h corvin plazaba atsetalom ha meg ma szolna hozzam vki.tok jo h cukrosokat szivatnak itt kaja nelkul ebben a hosegben...

Agi drukk megy ctg miatt.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Kedvesek vagytok lányok. Köszönöm a segítséget.
Ma beszéltem a Dr Telek Tamással. Már tudott rólam, és vár pénteken. Korrekt volt. Ezek szerint tényleg átadott a dokim neki..

A 80 és 40 arány nekem szimpinek tűnik. De rá fogok kérdeni mindkettőnél.
Megkérem majd a Tamást, hogy inkább fektessen be előbb, ha úgy látja.
Mindegy már, csak minden rendben legyen a kicsivel.


Konkri. A szülésznőm anno 2009-ben is ő volt. Ezért kértem meg, most is, akkor sokat segített és végig mellettem volt, pedig akkor nap találkoztam csak vele, nem volt fogadott szülésznőm.

Úgy látom, nem csak én szenvedek a melegtől, és már a nagy pocaktól.. kitartást lányok

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Sziasztok!
Megjöttem a kontrollról, a hőségre való tekintettel csak a reggeli után 1 órával mértek cukrot, a tízórait nem. Vittem a 24 órás vizeletgyűjtésem, vettek vért előtte és utána, meg magamnak is mérnem kellett. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz ha összehasonlítjuk a kettőt. Egyelőre nem mondtak semmit a diétáról, csak néhány apróbb tanáccsal láttak el,pl. hogy reggelinél hagyjam el a paradicsomot, meg reggelizzek korábban (jó vicc, annyira aludnék! :( )
És a reggeli szénhidrátot 40-ről 30-ra csökkentsem...sejtettem. Nagyjából semmi újat nem mondtak, csak amiket már magamtól is gondoltam. Szerencsére nem kell inzulin (még). Holnap lesz eredménye a vérvételnek. Akkor gondolom a telefonban mondanak még valamit az eredmény kapcsán.

A hasam bazira feszül, elöl a köldököm körül, mintha nem bírna tovább tágulni a hasfalam...olyan rossz érzés. A gyerek mintha teljesen ott középen lenne, oldalt nem érzem a súlyát és így nem oszlik el.

A változatosság kedvéért éhes vagyok, folyton azt nézem, mennyi az idő, mikor éhetek már.

Jobbulást azoknak, akik betegeskednek vagy fáj valamijük! Mindenkinek kitartást a melegben és jó pihenést!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!!!!!

Villő, annyira cuki!!!!! Nagyon szép fiú!!! Majd várunk még képeket! :wink:

Gemini, hűűűű, basszus lehet te túl teszel még a végén mindenkin! :lol:

Witch, nagyon örülök a jó híreknek!!!! Nagyon jó, hogy végre otthon lesztek mindannyian.

Mannoka, annyira aggódtam mi van veletek! De jó, hogy megvagytok, ez a cukor nem hangzik túl jól!

Konkri, Boldog Névnapot!!!!!!!Így utólag is.
Én is úsztam, ücsörögtem a Balcsiban és bazi jó volt, sőt!!! Ma megint fosul vagyok, de ott szinte semmi fájás nem volt. Jól lehűtöttem magam.

Mágnes, remélem ma már rendben lesz minden a ctg-n.

Többiek merre vannak???? Remélem mindenki rendben és egyben van.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Tényleg egyre jobban érezhető mindenkin az izgatottság és a várakozás :-)

Ahogy olvasom, mindenkinek vannak kisebb-nagyobb kellemetlenségei, de Gemini mellett én is úgy érzem, hogy egy szavam se lehet :-)

Alvás: amikor tehetem, alszom (délelőtt, délután), mert az éjszakai alvás már jó ideje problémát okoz-általában kettő előtt nem tudok aludni az állandó pisilés miatt és ha még Noémi is nagyon mozog, akkor még nehezebben megy az alvás. Tegnap este úgy pattogott a hasamban, mint egy kis gumilabda és folyamatosan mocorgott, helyezkedett, hol az egyik oldalam dudorodott, hol a másik, és ez így ment órákon keresztül. Annyira aktív, szerintem alvás közben is helyezkedik :-)

Mi a múlt hét elején kezdtük el beszerezni a dolgokat, de csütörtök óta szünetel a vásárlás a meleg miatt. Nagyon jól haladtunk, a listám jó szolgálatot tett, úgyhogy még egy alkalom és megvagyunk :-)
Online is nézelődök, ha akad alkalmi ruhavétel – mint ez a tegnapi – azt nem hagyom ki.

Witch, jó hír, hogy Jami végre hazamehet, remélem minden rendben lesz :-)

Manooka, sajnálom a cukrot :-( Mi volt az orvosnál, szükség van inzulinra?

Szülés, császár: én sem szeretnék semmiféle beindítást, se túl korai burokrepesztést, se felesleges császárt. Bízom benne, hogy Noémi majd tudni fogja, mikor bújjon elő.Aztán meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok. Egyelőre még nem félek a szüléstől, de nagyon izgatott és kíváncsi vagyok :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Kozel 3 ora varakozas utan fogadott a diabetologus.szidja az istvan kh-t h felelotlenek...de o nem fektet be az osztalyra 3 napos cukor profil miatt csinalja meg az istvan...nodoki mondja telefonban h ok ilyet nem szoktak foleg nem kezdik meg az inzulint...kezdem magam labdanak erezni akit ide oda passzolgatnak...
En se szivesen fekudnek be 3 napra ugy h kozben en oldjam meg a dietas kajamat es kozben mit csinalok Nonoval....aaaaaa...magyar sz@r eu.dokino szerint csak a sote aggodja tul es mar csak 6 het van vissza esamugy is csaszar sotes doki szerint veszelyes koraszules gyereknel sargasag hipozas lehet emiatt...na ki a hulye ...
Szifla en 25 grammot reggelizem es 7.9 volt tegnap is az 1oras ertekem.Ma ua reggeliztem es 6.5 nem igazan ertem en ezt.
Es ami meg jo h 50 db tesztcsik 4000 Ft azaz egy nep elfogy 6-8 db szoval a gatya ramegy a bokodesre...tamogatas meg csak akkor ha mar inzulinos vagy.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Manooka, szóhoz se, jutok!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Ez basszus felháborító!!!!! És most kinek higgyen az ember????Hát elhiszem, hogy bosszús vagy!!!

Manni, :lol: :lol: :lol: :lol: Nekem azegyik barátnőm mondott nekem egy jót anno. "Élvezd ki ezt a 9hónapot, mert ez az átverés. Mindenki pátyolgat, óv, szeretget, aztán egyik napról a másikra kész szívás lesz minden." :lol: És ez így van. Aludni bmikor?! :lol: Na ebben nem lesz részed a következő 20-30-40 évben. :lol: Én már azt sem tudom mi az. Néha ha a csajok egyszerre fekszenek le du. és épp "ráérek", na akkor lefekszem én is, de ez annyira ritka. :shock: Sajnos. :( Ma spec. lefeküdtem, de hát a 'büdös' kölkei nem felváltva feküdtek le? :twisted: A kis anya-szomorítóim. :lol:

Konkri, enyim babó is bazi aktív, de Ő velem kel és fekszik, remélem megtartja jó szokását. Nekem Bibu volt ilyen, de Ő minta baba volt 1éves koráig. Volt, hogy este 8kor lefektettük és mi keltettük reggel 9.30kor. :lol: Majd másfél éves korától jó ha fél9-9 között lefekszik és átlagosan 5kor kelt az ovi előttig. :roll: Na képzelheted. Manapság olyan 6.30-tól várható a kelése ez azért barátibb. :lol: Ja, és a legjobb anyósom volt, mikor egyszer beszólt, hogy Ő mindig felkelt 3órával előbb, hogy mindennel kész legyen mikor kelnek a gyerekek. Erre kérdeztem, hogy akkor én mikor keljek? 2kor?! :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti, mindenki ezt mondja, amit te is írsz :-) Hogy most aludjak, pihenjek és élvezzem ezt az időszakot. Én pedig megfogadom a jó tanácsot :-) :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Jól teszed!!!! Mi meg gyerekes anyuk irigykedünk.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Basszus, olyan kűrt mutattam be a konyhában. Volt benne minden, erre max. pontot kapnék a jégtáncban. :lol: És hogy ütöttem be magam?! Hát persze, hogy keresztbe. :lol: Nálam hülyébb és bénább nő terhesen nincs a földön ez tuti. Múltkor a lépcső fordulónál estem egyet (szerencsére ott pont 3lépcső van csak), akkor négykézláb jöttem fel, de tegnap előtt is a férjem kapott el, mert az egyenes talajon elbotlottam. :D Nulla lett a koordinációm és egyensúlyom. Félelmetes vagyok. :lol:

Na, megyek medencét tisztítani hátha abba is belefulladok.... :mrgreen:

Aztán meg várom Apát, hogy mit kapok mindenért. :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Hu, de nagy a pörgés, mióta nem voltam....talán most lesz pár percem reagálni is...

Villô: Nagyon gratulálok, gyönyörû a fiad :D ! Mikorra is voltál "kiírva?" Ha lesz egy kis idôd, várjuk a szüléstörténetet! (Mellesleg egy napon születtem a fiaddal, csak én 32 évvel ezelôtt :D )

Witch: örülök, hogy holnap hazahozhatod Jamit! Szegénynek elhiszem, hogy már nagyon elege volt...Édes az elköszönés!

Mágnes: Már nagyon fészekrakó hangulatban vagy :D ! Izgi, hogy elkezdôdnek a CTG-k...

Sissy: jó nyaralást! Egyszer írtad, hogy már szobatiszta a lányod; tök jó, hogy sikerült ezt megvalósítani. Nálunk Níla (állítom, hogy miattam) még mindig pelusos; és most annyira nem éreztem magamban erôt nagy pocakkal a "macerához"; hogy elnapoltam....Persze, lehet, hogy most kellett volna kihasználni a nagy meleget, mert egyx kisbaba mellett még nehezebb lesz... meglátjuk.

A.ibici: Jó nagy babátok lesz, nem semmi!

Judit: nekem is néha fáj ahogy rugdos Pocamok, már egy plüssállatot is simán lerúg a hasamról :D , olyan ereje van.

Sti: még régen kérdezted a szülésznômet (csak azóta nem volt idôm reagálni): Rákócziné Ági lesz. Amúgy az Eszter rövidítése a Sti? (Csak , ha véletlenül egy szobába kerülnénk, és lenne egy Botond a szobába

:lol: :lol: , bár még egy Góvinda asszem nem lesz :lol: )

Trigemini: nagy gratula a 33. héthez! Ügyesek vagytok!

Barba:Szép a kép Rólatok a FB-on! Szerintem lassan én is teszek fel egyet a tesókról. Látod, érdemes volt megvenni a szopis fotelt!

Bruck: én nem vasalok :oops: , egyszerûen nincs rá kapacitásom, Níla ruháit sem "fertôtlenítettem" vasalással.

Rizsmike: alvásom dettó. Már egy csomó homeós bogyót, teát, illóolajat kipróbáltam, de nagyon szarul alszom; és ehhez még a szúnyogok is hozzájönnek...

Konkri: Boldog névnapot! Miket kapott névnapodra Fanni?
:D

Galex: jól álltok a babacuccokkal!

Manooka: durva ez az eü-s sztori, nagyon idegesítô lehetett. Ki a dokid az Istvánban?

Bocs, ha valakit kihagytam volna,nem szándékos volt.
Lassan nekem is össze kéne raknom a kórházi pakkot; de még halogatom; fogalmam sincs miért...

A héten (szülinapomra) megrendeltem egy szuper hordozós kabátot, ami már Nílánál is nagy vágyam volt; mint Barbának a szopis fotel 2 évvel ezelôtt. Tökre örülök neki, nem kell aláöltöztetni a babát, szerintem nagyon praktikus lesz ( mondjuk én imádok hordozni).
Nektek vannak fura dolgaitok :lol: ? Nálam ilyen az éjjeli evés + az illóolajok szaglászása. Nílával ugyanez volt, a terhességem alatt vele 3 üveg eukaliptusz olajat szagoltam "el" (és tényleg egy koala mackót szültem, aki mindig csüngött rajtam :lol: ), most meg a teafaolajra vagyok rákattanva.

Szunyogok ellen Ti mivel védekeztek? Én nem merek elektromos szunyogriasztót használni, lehet, hogy túl parás vagyok; így marad egy bio-szunyogriasztó spray (kismamák is használhatják), de nem vagyok elájulva tôle.

Jóslófájások nálam is vannak, de összehasonlíthatatlanul jobban bírom a strapát, mint Nílával ilyenkor. Napi egy órát még simán gyaloglunk, játszóterezünk, stb.; de már elég nehézkes lettem.

Asszem én híztam itt a legtöbbet (15 kg eddig- most vagyok 65 kg), 2 éve is 20 kg-t


:oops: híztam, de egy éven belül sikerült leadnom hála a szoptatásnak, sok mozgásnak; meg egy diétának, amit szoptatás alatt is lehet követni.

Holnap megyek a 32. heti UH-ra az Istvánban, remélem, minden OK lesz a Pocamokkal.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát én ma totál kómás vagyok. Legszívesebben aludnék, de nem merek a három gyerek mellett...
Itt nálunk vihar készül, remélem hoz egy kis enyhülést, mert kinyúvaszt ez a fülledt meleg. Valahogy olyan furcsán érzem magam. De közben tök nyugodt vagyok. Pedig még mindig nem raktam össze a pakkot.


Trigemini: szuper, hogy ilyen jól bírjátok. A nagyobbik kislányom minden nap meg akarja nézni a fotóidat, nagyon tetszik neki, hogy három baba van a hasadban... Nagyon rákattant a baba kérdésre, szerintem én 5 évesen nem tudtam ennyit a terhességről és a szülésről.javascript:emoticon(':D')


:lol: :D
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Villő szívből gratulálok, nagyon édes a babád! :D :D :D

Sti: Köszi, rajta vagyok az ügyön :D

Trigemini gratula a 33hoz

Jövök majd, de nem nagyon vagyok gép közelben (nem vagyok otthon)

P.

KépKép

Kép
babee
 
 


Manooka: nekem is ugyanezt csinálta a héten a cukrom, egyik nap 6, másik nap 8 ugyanattól a reggelitől. Azt mondták, rengeteg dolog bejátszhat, pl. idegállapot, fáradtság, front...na így próbálja az ember beállítáni! Te nem vagy éhes? 25 gramm után én főleg éhes lennék. :oops:

Macianyu, Villő: én apukám is aug. 3. Jó kis dátum :)

Macianyu: nem tudom, mennyi a magasságod, de akik soványabbak eredetileg, azoknak teljesen normális a nagyobb hízás. Szóval nem is olyan sok az a 15-20 kiló! Szerintem.

Furcsaságok: nos, ez az éjjeli evés...nem is tudom, sírjak-e vagy nevessek, de sajnos inkább pityereghetnékem van. Éjjel enni? Nappal sem ehetek a cukor miatt! :( Pedig hányszor felébredek éjszaka, hogy korog a gyomrom! Olyan jó lenne már egy jóízűt enni, úgy, hogy nem kell számolni a szénhidrátot!

Illóolaj: én azt olvastam, hogy nem ajánlott terhesen. Most akkor mégsem árt? Mert én ezért nem használom, pedig imádom. (füstölőt is)

Alvás: bárhol, bármikor. Mostanában még azért is lefekszem, hogy addig se érezzem, hogy éhes vagyok. Ma du. aludtam röpke 3 órát. Remélem a gyerekem is nagy alvó lesz.

Konkri: boldog névnapot! :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Judit, ne idegesíts! :) Reméljük, csak a front csinálja ezt veled. Hozzánk holnap ér el ez az időjárás elvileg. :? Jó lesz, pont mennem kell Pestre ctg-re.
Én ma kezdtem el pakolni, gyorsan kimostam a két éve szekrényben lapuló hálóingeket, a textil pelusokat és pár bodyt. A többit húgomra és a szárítógépére bízom. :)

Maci, Samu sem lett szobatiszta, pedig az udvaron bugyizik, de sosem szól. Néha pont jó időben kapom el, és a bilibe vagy a fa tövébe érkezik a cucc, de még ez sem garancia a száraz bugyira utána. :) Tegnap ébredés után másfél óra alatt két telistele bili volt, és 4(!) pisis bugyi. Pedig a pelus is jól meg volt telve reggelre. :? :)
Szuper az új vonalzó! ;)
Nálunk nincs annyi szúnyog, hogy zavarna. Egész nyáron pár csípésem volt csak.
Hordozós kabát? Irigykedem. Milyet vettél? Boldog szülinapot!!!!!!
Fura dolog: én a homokot szaglászom állandóan. :) Na, meg néha illóolajakat is is, csak attól kicsit félek, be ne indítsák a szülést. :) Pont most rendelünk nagy adag teafa olajat a Panaromtól. Az a legjobb magyar minőség. Egyelőre 3-an vagyunk a 100ml-re. Szólj, ha érdekel! ;)

Witch, örülök, hogy hazamehet Jami. Szegénynek nem lehet könnyű ez a kórházazás. :(

Gemi, hatalmas a hasad, egyszerűen hihetetlen. :)

Manó, dühítő amit a dokik csinálnak. :evil:
Nagyon megnőtt a babód!

Sti, vigyázz magadra! Én még nem estem, de tegnap éreztem, hogy bizonytalanabb vagyok, óvatosabban kell pl átlépnem dolgokat.

Valaki készül a szülésre már most homeoval/ gyógynövényekkel/ illóolajakkal/ gátmasszázzsal?
Lassan kezdhetem a málnateát, azt már megvettem, a gátmasszázst már el kellett volna kezdenem, de valahogy olyan nem is tudom. :) Pedig jó volna ezúttal megúszni a vágást. :? Homeoban meg most egyáltalán nem is néztem utána a dolgoknak, pedig emlékszem, Samuval szedtem valamit. És neki is adtam a szülés után, ami nagyon látványosan javított a kis lila fején. Ha valaki jártas ebben, adhatna tanácsokat.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Szifla, teafa, citrom és levendula olaj bárhol, bármikor, bárkinek mehet. A többire meg rá lehet keresni a neten, hogy szabad-e terhesség alatt, illetve majd kisbaba mellett.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Konkri
Boldog névnapot!
Milyen ajándékokat kapott Fanni a névnapodra?

Lara
Gyönyörű nagy a pocid! Elhiszem, hogy kellemetlen már ekkora pocakkal létezni... :?
És micsoda rajcsurt csinálhat a 3 gyerek odabenn :roll: :lol: :wink:
Nekem a kettő is elég... :oops: :wink:

Mágnes?????

Alvás
Csatlakozom az álomkórosakhoz!

Judit
Miért ne menne az ambuláns szülés? :wink:
Én is szeretnék olyant...

Barbazso
Szopis fotelt én is szeretem :lol: :lol: :lol: :lol:

Witch
Hazavihetted Jamit? Te hogy vagy?

Manooka
Cukrot sajnálom!
Nagyobb tesót nem lehet pl. egy szomszédra bízni? Vagy egy barát nem tud menni hozzátok akkor?
Miért kellene a 38. héten császár? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Szifla
Korai reggeli: én felkelek, eszem, közben apázok kicsit, aztán visszafekszem :wink:
Ha éhes vagy: túró (mindenféle izesítéssel), sajt, tojás, valami hús, felvágott...(ezekben lényegében nincs szénhidrát)

Sti
Vigyázz magadra!

molly80
 
 


Szifla! Én egy aromaterapeutához járok kismama masszázsra, szóval akkor mindig úszok az olajokban, nem gondolom, hogy gond lehet belőle. Főleg, hogy a gátmasszázshoz is valami hasonló olajat adnak.

Barbazso: Én jövő héten megyek a szülésznőhöz. Ő csinálja az első ctg-t, és meg is mondja, hogy milyen homeós cuccokat kellene szedni. Csengével megúsztam a vágást, remélem most sem lesz, szóval nekem is el kellene kezdenem a gátvédelmet, csak ettől én is nyügi vagyok. Meg úgy mindentől.

Ma kikértük a házassági másolatát. Hát az önkormányzatban meg lehetett dögleni a melegtől... :evil:

Jövő hét végén pénteken van jelenésem a nőgyógyásznál, akkor van az utolsó vizsgálat, mármint kenetvétel, vérvétel stb. Aki betöltötte a 36. hetet, mindenki túl van már rajta?

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Macianyu, igen, Eszter vagyok, Esztinek hívnak és jó lenne egy közös szoba... :lol: Bár én az 5ágyasra készülök, mint mindig.... :? :lol:

Babee, nincs mit! :wink:

Mágnesen én is filózok, hogy mizujs vajon.

Kitakarítottam a medencét, csak úgy csillogott-villogott. :D El is fáradtam. Én még alig vagyok összepakolva, de még nem is kell nekem.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!
Még átfutni sem volt időm, amit ma termeltetek, jelentem, nem szülök még :lol:
Fél 6-ra értünk haza, utána nagyon rosszul lettem, gondolom, az idő, a front..

Dokim nem tudott megnézni, mert a fél 2-es CTG már elég késői időpont. CTG-re bejött, és véégre nagyon elégedett volt, Soma mozgott, aktív volt, jó szívhanggal..Majd, ahogy kiment, attól fogva a fiam bealudt, dehát a lényeg, hogy tudja, kinek kell produkálnia magát.. :lol:
Pénteken ismét CTG (fél 8-kor), és akkor doki vizsgálat, és beszéd a szülésről, nagyon lehetséges, hogy nem lesz ott, amikor szülök.. :?

Holnap jövök majd, és visszaolvasok.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Képzeljétek, ma sétáltunk a Duna-parton este (szoknyába mentem, pedig mindig gatyát hordok) és bemászott a szoknyám alá egy darázs/vagy méh, és pont a hasamat csípte meg :evil: :cry: . Iszonyúan fáj és ég....Remélem, nem lesz semmi gáz, a szülésznôm szerint semmi gond, de tök ijesztô akkor is. Egyébként érzékeny vagyok a méh+ darázscsípésre (nem fulladok, de feldagadok azon a területen); vettem be 1000 mg Ca-t + nyomatom a homeós bogyókat . Remélem, nem lesz semmi gáz :(


Amúgy én is készülök a szülésre teákkal, gátmasszázzsal, homeós bogyókkal (még nem kezdtem el csak a "végén") ; bár a múltkor nem volt turbó szülésem, de ha nem szedem, még ott lennék :lol:

Az illóolajak közül nem minden biztonságos; de amit Barba is írt, az OK + eukaliptuszból csak az eucaliptus radiata megfelelô, ez egy "enyhébb" (de csúcsszuper) változat.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Macianyu: sajnálom a csípést, remélem már jobb!

Mágnes: Szupi a jó ctg, ideje volt egy aggódásmentesnek :D

Manooka: örülök, hogy megvagy :D A cukordolgot sajnálom!

Olajokban nem vagyok otthon, a homeót is csak most pedzegetem, hogy mi kellhet.

Kérdés: a málnalevél teát mikortól igyam? Mennyit?
Vettem ma egy zacskóval, de az van ráírva, hogy hasmenésre és görcsoldásra ajánlott :shock: tényleg az kell nekem?

Hát a ruha vásárlásból nem lett valami sok. Alex tiszta nyafi volt, neki is sok már ez a meleg. Nem akart próbálni, pedig máskor imádja. Úgyhogy inkább elvitte mama csütörtökig.

Kórházi pakk fele összerakva, holnap még beszerzem ami kell, aztán csak pihi :lol: , már amíg nyaral a nagyfiú.

Jövőhéten szabin lesz Apafej, akkor beszerezzük a sulihoz hiányzó dolgokat.

Witch: Otthon van Jami?

Jó éjt mindenkinek, remélem jobban alszom ma, mint eddig, minden este reménykedem. Én már nem is merek aludni napközben, mert akkor tuti ennyit sem aludnék éjjel.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Mielőtt elfelejtem!

Ha valaki nem tudná a DM-ben új szabályok vannak (lehet már tudjátok, de nekem új volt). Már 2 hónappal a kiírás előtt lehet regisztrálni a bababónusz programba. Kaptunk egy kis ajándékcsomagot kuponfüzettel. Jók vannak benne. Pl: MAM cumi 1.- , Laktoherb tea 1.- , van benne C&A-s kupon is (50%).....

Na tényleg elteszem magam holnapra :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Hát Molly, a két baba miatt is elismerés! ;)

Sti, túlteljesítettél. :) Apa mit szólt?
Szerintem a mellméretváltozás nem feltétlen van összefüggésben a tejhozammal. :D Én a helyedben nem adnám fel, csak pár hónap sikertelen próbálkozás után. Addig bizakodnék. Ha sikerült már örökbefogadó anyukánál is beindítani, akkor nálad miért ne? ;)

Ági, szuper hírek! Mármint a ctg-ről. A rosszullét már kevésbé. Nagyon beállt most a levegő. Várom a holnapi enyhülést... :roll: Jobban vagy?

Fú, Maci, szegény! :( Engem soha életemben nem csípett meg se darázs, se méh. :? A legdurvább ilyen élményem :) gyerekkoromban egy szárnyas hangya csípés.

Rizsmike, tök jó, hogy elsőre sem vágtak! Hát én pont emiatt aggódom, mert engem nagyon hosszan, és állítólag a heg miatt még keményebb lesz a gát. Így nem tudom, van-e egyáltalán esélyem. Na, de inkább vágás, mint repedés... Szóval nem is erőltetem a témát a szülésznőnél. Ha nem lesz rá szükség, úgysem fog vágni.

Galex, a málnalevél teát a 36. héttől szabad elvileg inni. Én hígabbra csináltam anno (egy evőkanál -szigorúan műanyag!- füvet öntöttem le egy l forró vízzel), és azt iszogattam egész nap. Gyógynövényeknél, méznél, homeonál alapszabály, hogy nem érintkezhetnek fémmel. Hogy miért, azt ne kérdezzétek. :D
Szegény Alex, leterhelte őt is a meleg. Samu 3 órát aludt délután. :shock: (Nála a délutáni alvás hihetetlen ritka jelenség.)
Én nem tudtam az új szabályokról a DM-ben. Köszi!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Szifla!
A barátnőm 2 éve inzulinos lett terhesen, de teljesen el múlt neki. A babának sem lett magas cukra.
Neki már szülés után bevitte a szülésznője a hőn áhított kakaóscsigát :D és azt mondták neki, egyen amit akar, 6 hét múlva mérje meg a cukrát.

Zsófi: köszi az eligazítást málnalevél-ügyben :D

Időnként én is kiharcolom Alexnél az alvást, mert szerintem szüksége lenne rá. (Ha elalszik 2-3 óra simán megy), de ugye dolgozik a "nagyfiúvagyokego" és nagyon nehéz rávenni.
Pedig utána sokkal jobb pár napig, kipihentebb.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Jó reggelt!

Gondoltam bekuksizom, ki hogy van /egybe e / a tegnapi vihar után. Én pocsékul voltam, szenvedtem is eleget, mára bedagadtam. Juhéééé :?

Macianyu, juj szegényke, remélem rendben vagy! Engem is csípett meg darázs, én nem vagyok rá allergiás, de azért aggódtam terhesen mit produkálok. Én megfigyeltem, hogy fordítva működöm. :lol:

Barbazso, köszi, de sajnos nálam ez már a rutin. Egyik csajt se nagyon tudtam, mert nem volt mivel. 5hónapig küszködtem, most már nincs kedvem reggeltől reggelig ezen aggódni, parázni, fejni, majd kiborulni. Pedig nálam nem is pszichés az egész, mert Tyutyut olyan meggyőződéssel szoptattam, még mérni sem mértem, hogy a gyerek majdnem elfogyott. 1hónapig szinte alig kapott valamit az én baromságom miatt. :cry: Ne értsetek félre, nem én vagyok lusta, mert könnyebb lenne szoptatnom, csak 2x zakkantam bele majdnem ebbe a hülye szoptatás mániás világba és a végén így is én voltam a hülye/szar anya, mert nem megy. Igaz nem volt mit adni, de persze ez csakis az én hibám lehet. :? Most laza vagyok már 3-askánál, mert azt mondtam megpróbálom, de ha most se megy, nem lesz 5hónapos küzdelem, depresszió és a többi gyerek elhanyagolása. Ezt nála az első hónap óta megfogadtam, és ne, csak szoptatás terén, hanem minden téren. Tyutyunál a Bibuval való kapcsolatom sínylette meg, mert egész nap csak a szoptatásról és Tyutyuról szólt. Most ezt nem szeretném végig csinál kettővel. :( De ez én vagyok. Most biztos lesznek, akik felszisszennek, de hát majd lesz a kórházban is ilyen (nem is egy). :lol:
Ja, mellméret: bizti nem függ össze, nálam mindkettővel így volt, nem is volt, de most sincs "terhes mellem", vagy hogy mondjam. Tehát úgy képzeld el, hogy semmi feszülés vagy növekedés vagy előtej vagy akár csak érzékenység. Mintha ott nem lennék terhes. Anyumnak akkora olt terhesen, meg utána is. Nekem ez sem adatik meg. Ja és amit megfigyeltem, nekem mindig nagyon hamar meg is jön, szóval gondolom ez is összefügg a majdnem 0 tejjel. Vagy a tejem csökken azért mert megjön bazi korán. Passz. Nagyon korán 4-6. héten. Jaj, pedig milyen mákosok, akiknek 2évig sem jön meg. Na ezt én is élvezném. :?

Hosszú lett, bocsi!!! :oops: Nem kell ám végig olvasni az esszém, elmélkedés magamnak.... :lol:

Mágnes, örülök a jó ctg-nek. Majd ha én megyek, gondolj rám, nekem meg mindig értékelhetetlen, nullás. Semmi tevékenység, semmi értékelhető vagy látható dolog. :lol: Lehet mire én kezdek, te már babázol. :lol:

Konkriék nyaralnak, ugye?

Witch, otthon vagytok?

Barbazso, köszi, én sem tudta, a Dm-es dologról. Kell is mennem mini dolgokért meg betétért.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


SZiasztok!

Véégre elfogadható a hőmérséklet, a lakásban is már csak 25 fok van, ez a tegnapi 30-hoz képest szabályosan hűvös :lol:
Sokkal jobban érzem magam, aktívabbnak, de tegnap este mondtam is Apának, hogy most aztán tényleg szenvedek, érzem, hogy Soma az egész pocakomat kitölti, a mellem alatt érzem a méhem tetejét, fáj, ha levegőt veszek, olyan érzés, mintha kövekkel lenne telerakva a pocak..

Macianyu:
Hú, darázscsípés tényleg ijesztő :cry:

Málnalevelet betöltött 36-tól lehet inni, én egyedül ezt ittam, nem tudom, hogy ennek köszönhetem-e a gyors szüléseket, feltételezem, hogy nem :wink: , de babpnából most is folytatom a hagyományt. Bencével homeoztam, de a vajúdás alatti homeozás számomra egyszerűen kivitelezhetetlen, így hagytuk a fenébe...20 percenként szopogatni valamit, nem ihatsz, de a golyóktól csak szomjasabb leszel, és nem elég a magad nyűgje, még azt is figyelni, hogy mikor mit vegyek be, na neeem..... AMúgy sem vagyok egy homeo párti, gondoltam, adjunk egy esélyt ennek is, de ismét csalódtam :)

galex:
Jó, hogy mondod a bababónuszt, már regisztráltam, de még nem mentem el a kuponokért, ma elmegyek.
A Rosmann is elindította a babaprogramját, ott a pénztárostól kell kérni belépő kódot, neten regisztrálni, és szintén jó dolgok vannak.
Nekem is elmúlt a terhességi diabétesz , olyannyira, hogy bár sokkal nagyobb az esély a következő terhességnél, hogy ismét gond lesz, szerencsére egyik fiúval sem volt gondom.

Sti:
Teljesen meg tudlak érteni a szoptatással kapcsolatban.
Ne értsetek félre, de annak, akinek ez teljesen természetes folyamat , és gond nélkül tudott szoptatni, szinte elképzelhetetlen, mennyire nehéz nekünk,akik ,ha megszakadnak sem tudnak eleget adni a babájuknak, és akikbe mindenhol azt sujkolják, hogy a világ legtermészetesebb dolga, minden nő képes rá, a tápszertől ilyen és olyan problémái lesznek a babának, de a kedvencem, hogy minden fejben dől el!Ez a legnagyobb baromság a szoptatással kapcsolatban.
Én mindent megpróbáltam Annával, folyton sztrájkolt, megvontam tőle a cumisüveget, kiskanalzatunk, tejserkentőket ittam, szoptaníttal szoptattam, fejtem 3 óránként, de, ha megszakadtam sem tudtam neki annyit adni, amennyire szüksége lett volna. Beleestem abba a csapdába, hogy nem volt felhőtlenül boldog az első 6 hónapom, mert semmirekellőnek, a gyerekét ellátni képtelennek éreztem magam a sok okosság láttán, hallatán, és ezt a 6 hónapot senki sem adja vissza nekünk.Folyton stresszeltem már az etetések előtt, ami ördögi kör, mert ettől még kevesebb lett a tejem, a lányom is érezte, hogy nem vagyok nyugodt, és így ő is nyugtalan lett. Akkor nyugodtam meg, amikor fél évesen közölte velem a belgyógyászom, hogy a pajzsmirigy beteg nőknél gyakori, hogy nem indul tejtermelés, vagy legalább is kevés a tej, plusz bizonyos babásodást elősegítő gyógyszerek mellékhatása is lehet ez. Én ezeket is szedtem.
Bencénél már nem voltam hajlandó stresszelni, ha valaki a fejben dől el dologgal jött, a Holdig tudtam volna rúgni, csináltam, nem adtam fel, a szaporító fejéstől kezdve mindent megtettem, 6 hónapig ment, de nem kínkeservesen, hanem végre élvezve a szoptatást is. Soha nem volt tisztán anyatejes baba ő sem, én vegyestüzelésűnek hívtam, de nyugalom volt :) Utána még 2 hónapig kapott idegen tejet.
Most szintén elszánt vagyok, szoptatni fogok, ameddig egy csepp tejem is lesz, de nem leszek hajlandó okolni magamat, és aggódni a legszebb időszakban, hogy vajon mennyire vagyok szar Anya.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sti!

Nekem sem volt tejem. Egy nap alatt 20-30 ml-t tudtam lefejni. Nálam adódott pszichés dolog is (féltem tőle), így lehet emiatt is.
Most teljesen úgy gondolom, hogy megy ha megy, ha nem megy, nem megy. Ettől nem leszek depressziós.
A lényeg, hogy én teljesen megértelek. Kicsit frusztrál engem is, hogy az egész világ ennyire nyomja. Én teljesen megértem, hogy ez a legjobb a babának, és a legegészségesebb, de van olyan, hogy az anyuka hibáján kívül nem megy.
Én sem érzem, hogy most menni fog, de tényleg úgy vagyok vele, hogy lesz, ahogy lesz.
Meg vannak a cumisüvegek, meg minden, ami kellhet, max nem használjuk...

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


sziasztok!

Én nagyon pocsékul voltam tegnap éjjel.Úgy éreztem megszülök.Ahogy jött a szél nekem pont úgy jöttek a jóslóim 3-4-5percenként 1-1 jósló fájás ez ment fél1-től 3-ig,de nem erősödött 3 után elmúlt így nem indultam sehová.A jobb kezemen az ujjaim nekem is bedagadtak.Még most sem vagyok valami csúcs formában.Megyek is és ledőlök.Nem, nagyon szeretnék egy koraszülést :( :( 11-kor kell hívjam a dokit kíváncsi leszek mit mond.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sziasztok!


Valami fórumon azt olvastam, hogy nem biztos, hogy jó a málnalevél tea, mert ahogy anyuka bélműködését felgyorsítja, úgy a baba is bele kakilhat a magzatvízbe. Most teljesen elbizonytalanodtam.
A gátmasszázst én se kezdtem még el, pedig megszereztem már a szupi olajat hozzá. Valahogy nem sikerül rávennem magam.

Van egy két olaj, amit kifejezetten nem ajánlanak kismamáknak: vasfű, kámfor,szegfű,gyömbér,fahéj (megindítják a fájásokat), rozmaring, izsóp (emelik a vérnyomást), kakukkfű, majoránna (csökkentik a vérnyomást). Viszont nehezen induló szülésnél ezeket az olajokat, vagy teákat használják a fájások erősítésére. - Ingeborg Stadelmann: A bába válaszol

A leggyakoribb homeo bogyók: caulophyllum, cimicifuga, pulsatilla.
Előkészületnek C5, szülés közben C30. Utána Arnica C30.

A cicik nekem kifejezetten összementek az elmúlt pár hétben, de most mintha megint nőnének. Szerintem elkezdtek készülődni. Ma kezdtem a 36. hetet. Olyan izgi... Meg ijesztő is, főleg,hogy még nincs kész terv, hogy ki vigyáz a gyerekekre, míg szülünk. Anyósomtól szerintem megáll a szülés, ha meglátom... javascript:emoticon(':roll:')

Nem törvényszerű, hogy gátmetszés után megint vágni kell. Elméletileg már jobban tágulnak a szövetek, és az agyunkban is ott a "rutin". Nálam a harmadik 4 kg, 60 cm-vel egy horzsolás nélkül kijött, pedig nem készültem se olajjal,se teával.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


ibici:
Kitartás, nem csoda, hogy ennyi fronttól nem érezzük jól magunkat..):
Most vannak még jóslók?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


galex: köszi a megnyugtatást! A Margitban elvileg tartják a 6 hetes szülés utáni diétát, de azért már berendeltem a kórházba egy francia krémest! Ennyi jár! :)

molly: köszi, túrót majd eszem, valami édesítőszerrel, mert magában nem bírom megenni...sajt az állandó, mindig nagy sajtimádó voltam, de mostanában kezd kicsit sok lenni belőle.
Hívtam a kórházat az eredmény miatt: éhgyomri 4,0, kaja utáni 6,9 volt tegnap. Most úgy kell ennem hogy reggelire 30 g, tízóraira 30 g ch. Aztán majd kiderül.
Minden más laboreredményem jó. Annyi mindent felsorolt, hogy nem is tudtam megjegyezni.

sti: nehogy azt hidd, hogy csak te vagy ilyen béna, néha olyan "gyakorlatokat" produkálok, hogy ha felvennék videora, mehetne a kandi kamerashow-ba! :)
Mindenesetre jót nevetek mindig azon, ahogy írod...kűrt nyomtam le. :) :)

Én most éjjel semmit nem aludtam az orkán jellegű széltől, ami egész éjjel tombolt. Persze kereszthuzatot csináltam, hogy járjon a levegő végre, de így meg csak hallgattam a szél hangjait. Reggel láttam, hogy még a hatalmas leandert is felborította...

Ez a dm-es dolog micsoda? :) A Rossmannt láttam, most nyílt nálunk egy, de a dm-et jobban szeretem.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: