Új privát üzeneted érkezett!

Anyamci!

Igen, tökre örülök :P . Tényleg a nőgyógyászom is, anyum is (aki gyerekorvos), és egy általunk megkérdezett SOTE-s doki is mind azt mondták, hogy egy jól fejlett 37 hetes magzatnál már semmivel sem nagyobb a légzési nehézségek, vagy bármi egyéb kialakulása, mint egy 40 hetesnél. Azért annál sem garantált...
Most is mért ezt-azt a dokim, de végül súlyt nem saccolt, csak kérdezte Botond mekkora volt, mondtam, hogy 4280, ő meg csak somolygott :roll: . sztem azért mert Andor is nagy baba lesz, pl. a feje akkora, mint a (mamanet szerint) egy átlagos 41 hetes babáé :oops: :lol: . Botondé ekkora volt születés előtt 2 nappal :shock: . Szóval én most olyan 4000g-ra saccolom, de sztem a 3800 tuti meglesz :P . De lehet voksolni a méretekre :wink: :lol: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Köszi Csajok, persze majd rakok képeket, de még mi sem kaptunk meg a sráctól, aki csinált Rólunk pár fotót. Mondták többen, hogy milyen szép a ruhám ( köszi Anitakel :D :D ), bár én úgy éreztem magam, mint egy víziló, ekkora hassal, na mindegy, majd a templomira formába lendülök :wink: :wink:

A magnéziumról én is azt tudom, amit írtatok páran, hogy csökkenti a méhösszehúzódást, és ha valaki végig szedi, akkor esetleg még túl is hordhatja a bébit.

Dodi
:

De jó Neked, drukkolok nagyon szerdán, aztán majd mindenképp várjuk a beszámolót és a képeket Andorról :wink:

Jeanner:

Igen, lelkileg már felkészítettem magam, hogy holnap a dietetikus diétára fog. Mondta a doki, hogy lehet, hogy csak meg kell ismételnem még egyszer a cukorterhelést, mondtam neki, hogy nincs az a pénz, amiért én még egyszer megiszom azt a cukros löttyöt, inkább diétázom, ha kell. Tiszta bolond lennék harmadszor is meginni.
Annak én is örülnék, ha nem érne össze a belső combom :D :D
Szóval a hétre már rendeltem magamnak szénhidrát csökkentett ebédet, ahhoz képest nem is olyan rosszak ezek az ételek, a férjecském meg hoz nekem reggelire Update Péksütiket,( milyen édes :D ), azok meg kifejezetten finomak, pedig cukorbetegek is ehetik. Szóval így talán kibírom azt a diétát még pár hétig.

Judo:

Nagyon csinos vagy :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kicsidodi, 3.90kg Miccósz? :) :lol:
Most akkor jövőhét szerda, 37+5-nél? Elveszítettem a fonalat!

Nekem az első két gyerekkel nem szállt le a hasam, most lejjebb van, sokkal kényelmesebb levegővétel szempontjából, de minden közlekedésileg nem!

Striák. Apa azt mondta, hogy bármennyi is lesz, az a gyerekünkért lett, imád velük együtt :) :wink: :lol: A hasamon nincs stria, előző terhességnél a combomon lett, mert azt hanyag módon nem kentem.

Vikianya, szerintem erről a vérzésről kérdezd meg a nődokid, vizsgáljon meg! Tudom, hogy túlparázós vagyok, de ha nekem lenne, szaladnék.

Anyamci, szerintem sincs lent még a hasad teljesen, de a fene tudja :) Csak kényelmes legyen :) :lol:
Ha volt toxémiád, akkor nagyesélyes az újabb. Legyél egészséges te és a baba is, minden más le van ejtve!

Jeanner, boldog Évfordulót!

Magnéziumról én is úgy tudom, ahogy Dodi is. Azzal viszont nem vagyok tisztában, ha programozott csaszi van, akkor is hagyjam-e abba. Nekem annyira keményedik sokszor a hasam, hogy attól félek, amint nem szedem, másnap megszülök...

Nálunk a gyerekek elkezdték múlt hét csütörtökön az ovit, és frankón taknyos lett mind a kettő... :roll: :evil: Tök dühítő, mert mindig ez van az első hónapokban.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 

 
 

Zsanka, gratulálok!!!

Ha cukorproblémád van, akkor másodszorra általában nem terhelnek glükózzal, hanem csak viszed a zsemlét-tejet, de lehet, hogy nálad már azt sem a 34. hét miatt, hanem egyszerűen diéta és kész.

Biztos csinos voltál, kíváncsi vagyok a fotókra, imádom az esküvői képeket!

Update süti nekem nem jött be, se só, se semmit ami megadná az ízét. Bár csak kétszer vettem, és nem mindet kóstoltam végig, mégis sikerült mindig betonkeményeket vásárolnom.

Aldiban van nagyon alacsony szénhidráttartalmú teljes kiörlésű kenyér, még finom is, azt ajánlom reggelihez (Lidlben is van, a múltkor meg a Tescoban vettem Slimm nevezetű kenyeret) Sajtot ehetsz, felvágottban is nagyon kevés a ch, nem is számolom, így vagyok a paradicsommal és paprikával is. Vannak fitnesskrémek alacsony ch-val, margarinok - komolyan mondom, hogy jobban esik a kaja, mióta ezeket eszem. Az ebéddel már bajban szoktam lenni :oops:

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Praszlera, nagyon szépek az ikerfiaid. Az meg felháborító, ahogy az anyukákkal ilyen helyzetben egyes nővérek bánnak.

Remélem, hogy mihamarabb kiengedik őket! Amit tehetsz leginkább, az az anyatej biztosítása! Hamar erőre fognak kapni, pont azt állítja elő a szervezeted, ami nekik most ehhez a súlyhoz kell.

Én úgy tudom, hogy az alsó határ az egészségen kívül a 2,5kg-os súly.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Zsebi!

Nem, most szerda, csak a dokim visszafelé számol, mert az uh-k alapján már egy ideje szept. 28-ra módosították a kiírt időpontot. De el is utazik Koppenhágába vmi kongresszusra csütörtöktől, én meg megőrülnék, ha ezért kéne rá még egy hetet várni :twisted: . Mondjuk már múlt héten elmondta, hogy ki fogja helyettesíteni, meg elérhetőségek etc., de nem szeretnék helyettesnél szülni :roll: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Vikianya!

Igen, ez a vérezgetés már sztem sem oké :roll: . A nyákdugó távozása elvileg nem tart ennyi ideig. Biztos nincs nagy gáz, mert kevés a vérzés, de azért kérdezz rá sztem is :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok.
Nemrégen ébredtem,de bavallom,über carul vagyok.
Görcsöl alul megint az egész hasam,keményedek(mint a beton).hányingerem van,émelygek.Tuti hogy jön a hidegfront,mert akkor szoktam igy érezni magamat...

ellééééggg,megszeretnék szülni...

Kicsidodi,már most megy elöre a drukk...

Nem tudom mennyire emlékeztek Ancsára,a kolléganömre.Megcsaszizták multhéten valamelyik nap,mert nem volt oké valami,mert a baba sem nött rendesen.Velem kb. 1 idös terhes volt.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Vikianya!

Én is megmutatnám magam egy dokinak a helyedben, gondolom 3. gyereknél már nem parázik annyit az ember, de én elmennék a helyedben.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dodi, nagyon izgi:) Jól vagy most egyébként? majd gondolok Rátok sokat:)

Viki, mikor mész legközelebb dokihoz? Lehet Neked is megszületik a héten a babád?


Praszlera, nagyon aranyosak a fiúk, és örülök, hogy ilyen jól fejlődnek. Biztos nagyon fáradt lehetsz, és tök jó, hogy még arra is marad energiád, hogy ide írj nekünk.

félek kicsit ettől a hideg fronttól. Nekem is elkezdett megint keményedni a pocakom, de remélem nem lesz semmi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


dodi: majd valakinek írj sms-t szerdán.Főleg ha el kezdünk fogadni Andor súlyára :lol: Az én tippem: 3800-3850 8)
az enyém dokim is odamegy kongresszusra mondta pénteken.Nem tudom meddig lesz de remélem addig nem akar kicsi fiam kijönni :S
igen zsebbi a doki is ezt mondta főleg,hogy mind a 2 -nél volt a 38.hét lett veszélyes.
DE KIBÍROM KIBÍROM KIBÍROM!!!!(asszem :oops: :lol: )
Viki: talán emlékszel én is véreztem de nekem elvileg a vizsgálttól volt és rá egy héttel megint darabkákba(nyákdugónak mondták...) Én is mennék a helyedbe dokihoz.Inkább többszőr feleslegesen minthogy valami kisebb baj is legyen!
Amúgy kezdem a görcsöket én is most.De tudom,hogy nem lesz semmi baj ezzel a fronttal nálunk.No para 8) kopp kopp :P
Magnéziumról én is azt tudom amit a nagy átlag.Ja és zsebbi nekem is abba kellett hagyni már hiába progi császár lesz.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Beszéltem telon valamelíik nap a dokimmal,és azt mondta nem gáz ez a kis vézés,tágulásos vérzés,és állitolag többedszer szülö anyukáknál ez szokványos dolog.He nem erösödik,vagy nem jönnek a fájások,vagy nem megy el a magzatviz,akkor nincs gáz.azt mondta akkor kell csak bemenni kh-ba.

annyi vérzés volt ma pl.hogy csak a wc papiron látszodott,a bugyin,tisztaságin most nem hagyott nyomot.

Lezuhiztam,és hajat mostam,de ugyan ugy görcsöl a hasam...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsanka, gratulálok! Várom nagyon a képeket!

Kicsidodi, de jó! Te már a héten babázhatsz! Az én tippem 3500 gr :)
Olyan fura, hogy nekem még 6 hetem van hátra, Te meg már holnapután a kezedben tarthatod a babót. :)

Vikianya, szerintem Neked is meglesz a héten...
ez a sok görcs meg vérzés nekem nagyon gyanús...
Pláne jön a hidegfront.

Praszlera! Nagyon édesek a pici fiaid! így képen meg nem mondanám, hogy koraszülöttek!
Nagyon elkeserítő, hogy vannak ilyen nővérek, akikről írtál!
Azt hinném az választja ezt a szakmát, akinek van türelme és szereti is a piciket. Bízom benne, hogy minél előbb otthon szeretgetheted Őket. Nagyon nehéz lehet ez így, hogy a férjed sem tudott melletted lenni.

Zsebbi, nekem meg a fenekem csíkos egy kicsit az egyik oldalon.
Hogy miért pont ott repedt, amikor oda nem is nagyon híztam?!
Mostmár kenem ott is.
Gyerkőcök nátháját sajnálom..

Én ma voltam védőnőnél, fél kg-ot híztam mióta találkoztunk egy hónapja, ennek nagyon örülök.
Volt ott két toxémiás kismama is, hát így hogy láttam milyen is ez, nem írigylem őket! Én csak nyavajgok hogy fáradt vagyok meg nem tudok aludni, meg nehéz minden, de nekik ez duplán lehet...
Uh leletemre azt mondta a védőnő is, hogy szerinte túlaggódják, ez nem vészesen sovány baba, csak ez az orvosi protokoll, hogy inkább a legrosszabbra számítanak, ezért kell a csütörtöki ellenőrzés is.
Remélem minden oké lesz a picikémmel.

Csajok már mindenkinek van előteje? Nekem még egy csöpp sem jön :roll:
mabe79
 
 


Kicsidod,tényleg tök király,hogy babázhatsz már a héten.Aztán várjuk ám mielöbb az infokat.Az én suly tippem 3850.csak a hasamra ütöttem...

Judo,nagyon csini vagy a képen...

Mabe,ugy legyen,legyen meg a héten,nállunk is Ricsike.

12.-én megyek amugy dokihoz....

gyülnek a viharfelhök,és már a szél is fuj,de még mindig 30 fok van....
Virágokat leakasztgattam...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Jaaa,én ugy tudom,hogy 36. hétig kell szedni a Magnéziumot,pont amiatt hogy "dolgozhasson" a méh,a szervezet.
Már én sem szedem.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Preszlera
Nagyon szépek a fiaid!
Hősiesen viseled a dolgokat!
Drukkolok, hogy a picurkák minél előbb megerősödjenek és otthon, együtt lehessetek!

Dodi
Hűha!!!!! :roll: :roll: :roll: :roll:
Akkor napok kérdése és két gyerekes anyuka leszel!

Sajnálom a nyűgösöket! Vigyázzatok magatokra! Még azért odább van október! :wink:

Én most intézem az évhalasztásomat....
Vendég
 


Kép

Kép
Vendég
 


Mabe
Nekem sincs előtejem... annyi legalábbis nincs, hogy nyomot hagyna a ruhámon, a mellemet meg nem nyomogatom...
Vendég
 


Szilda!

Hát, nem vagyok jobban :? . Többen gondolták, hogy nyílván pszichésen is előidézem a nyűgjeimet (mondjuk nem értem miért tenném :roll: ), de most, hogy tudom, hogy szerdán végre meglesz a picúrkám, most sem vagyok jobban, minden panaszom ugyanúgy megvan, sőt a légszomj egyre carabb megint, viszont így, hogy látom az alagút végét, tény, hogy lelkileg könnyebben viselem :wink: .

Vikianya!

Megértelek szegénykém, én nagyon féltem hogy jön a hidegfront :oops: . És elég cefetül is vagyok, főleg a légszomj gáz most nagyon, meg rengeteget mocorog a bébi, ami nagyon rossz érzés már, mert 2 napja minden mocorgásnál úgy érzem, mintha szúrkálnák a hasizmom. Nagyon heves, nyilaló fájdalom, de ha olyankor "odakapok" és beljebb nyomom a bébit, elmúlik :oops: :lol: .

Mabe!

Én múlt szombat óta 5 kilót híztam :twisted: . Így 15 kiló plussznál járok, gondolom már marad is. De ez a végén nyílván zömében víz (bár csak este pufi a lábam, nem durva), meg baromi nagyot nőtt a pocakom az utóbbi napokban! Holnap még teszek fel sztem utolsó pocakfotót :P .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Dodi: nagyon drukkolok a szerdához, és nagyon sokat fogok rád gondolni, tudod már mikor lesz a szülés? Most már nem csak én fogok babázni. Bár ezt még túlzás babázásnak nevezni.
Ma is voltam bent a fiúknál és egyre nehezebben viselem, hogy nincsenek velem. Ma normálisabb nővérke volt, Marcit szépen megetette fecskendővel 5-6 ml az adagja. Utána foghattam a kis buksiját amig böfizett, és közben simogattam a kis arcát. Csajok láttátok volna, hogy milyen kis hálásan nézett rám és nagyokat mosolygott, a szivem szakad meg néha, hogy nem lehetnek még itt. Bár tudom nekik még ott a legjobb, de akkor is. :cry:
Ma már Bendegúz felesbe kapta az anyatejet a cukros lötyivel és úgy tűnik, hogy birja a kis gyomra. Most egy nap alatt 40grammot hiztak. A doktornő azt mondta, hogy türelem.

Vikianya: lehet, hogy tényleg közeledik a nagy nap nálad is. Igy visszagondolva én is nagyon szarul voltam szülés előtti szombaton, bár ez sem jelent semmit. Viszont nagyon fájt már ott lent a csontom, nem véletlenül mivel már akkor tágultam. A zárójelentés szerint 4cm-re nyitva volt már a méhszájam.
Szerdán már megszabaditanak a varratoktól is. Ami a súlyt illeti képzeljétek a +10kg-ból összesen 6kg volt a két kis pasi meg a többi.

Anyamci: nagyon aranyos a férjed, hogy igy segit, használd is ki és pihenj, bár elhiszem, hogy nehéz kivárni ez a két hetet.

Isophie csini vagy szép pocak.
Nekem olyan a hasam mintha még egy gyereket bent hagytak volna :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Praszlera!

Képzeld, milyen kicsi a világ: meséltem anyunak rólatok (hogy születtek a fórumon ikrek, így meg így...), és mikor mondtam a súlyukat, anyu visszakérdezett, hogy nem náluk szültettek-e, mert nagyon sok az egyezés... :shock: :lol: . Szóval te az Istvánban szültél, ugye? (Ha nem vagyok indiszkrét :oops: ).
Ugyan nem anyu látta el a babáidat, de tud róluk, meg ők mindig kapnak napokig infókat, meg minden, és mondta, hogy nyugtassalak meg, minden rendben lesz velük, még kapnak egy kis légzéssegítést, de az szinte már csak protokoll, és nem lesz velük semmi gond. Ő is azt mondta, hogy sokat kell hízniuk még, mire hazamehetnek, mert kicsi volt a súlyuk, de mivel jól vannak, nem lesz ezzel gond :wink: . Szóval fel a fejjel, minden oké! :D

Köszönöm a támogatást, fél10-re megyünk szerdán, sztem délnél előbb nem lesz baba, meg mire odáig jutok, hogy írjak... :roll: De elvileg tudok majd írni telóról, szóval dobom az infókat, amint tudom :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Dodi!

Igen kicsi a világ, mert tényleg az Istvánban születtek a srácok, de egyből elvitték őket.
Szerencsére már légzésrásegitést egyik sem kap csütörtök óta, az anyatejes evést kell szokniuk, vagyis inkább a gyomruknak. De most már a napi 40 gramm hizás megvan. Ott is azt mondta a doki, hogy türelem.

Én holnap 8-ra megyek be az Istvánba, szóval mire nekem kiveszik, addigra szinte már babázhatsz. Tényleg nagyon fogok rád gondolni és szoritok. Szerintem Andor 3780 gramm lesz, nagyobb lesz egyedül mint az én két kicsim.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Dodi: Hűűűűűűűűűűűű, ez nagyon komoly, hogy holnap már szülsz is! Ez az 5 kiló hízás 1 hét alatt nagyon durván hangzik. Én tegnap pont azon nyavajogtam, hogy 4 nap alatt feljött rám fél kiló, de akkor befogom. Szerintem Andor 3450 g lesz, a többi tippemet már ellőtték, így inkább most alásaccolok :D Gondolni fogok rád holnap délelőtt és tényleg nagyon várjuk majd a híreket!!!!

Vikianya, Szilda
: Hogy vagytok? Görcsölgettek? Remélem minden rendben!

Mabe: Nekem sincs még egyelőre előtejem, örülnék ha így is maradna, bőven elég lesz a rendes. A nagyfiammal sem volt, mégsem volt gond a szoptatással.

Lsophie: Jók a képek, most már neked is csini nagy pocakod van, de szerintem tök vicces, hogy amikor a felső rajta van sokkal nagyobbnak néz ki mint amikor nincs rajta :)

Praszlera: Örülök, hogy engedték tegnap megfogni a fiúkat, biztos neked is és nekik is sokat segít.Most már biztos napról napra könnyebb lesz ha ilyen szépen elkezdtek enni!

Nálunk tegnap délutánra lebetegedett a fiam, 39,3 C°-os láza volt és azt mondogatja, hogy "nagyon fáj a pocikám". Szegénykém! Ennek megfelelően "remek" éjszakánk volt, 1-4-ig ébren voltunk, olyan vagyok mint a mosott car. Remélem a kicsi az éjszakai alvást preferálni fogja mert jelenleg nagyon rosszul viselem a nemalvást.
Vendég
 


dodi: hűűűhaaa..de jó neked.hogy holnap már babázol.... :lol: :lol:

tegnapi frontot meg sem éreztem..Dalma sem mozgott annyit,....ma bepótolja..:-)

Emma 4 éves lett ma...!!!!!!!!!!!!:-)

Praszlera: de jó hogy megfoghattad..és hogy eszegetnek..:-)

Lsophie: szép nagy poci.:-)

ma azt hitték hogy még 3 hónapom van.. :? de már csak 1 :lol:

Ma voltam gyerekorvosnál az első receptekért..:-)

KépKép
kaqk
 
 


Mabe, köszi szépen, már gyógyulnak a gyerekek (kapnak Cebiont meg Stodalt), lázuk szerencsére nincs.

Fél kiló egy hónap alatt? Csodálatos!

Praszlera, türelem és kitartás, nagyon szépen híznak a gyerekek, 3hét alatt szerintem teljesen jól lesznek a hazamenetelhez.

Dodi, te már tényleg a végedet járod. Ez az öt kiló véleményem szerint csak víz! Ideje szülni jaja, nehogy legyen valami gebasz!

Örülök, hogy elkezdted a sort az előttem lévőkkel, csak így tovább lányok, utánatok akarok én jönni :wink:

Holnapra sok-sok drukk és rádgondolás! Nagyon izgalmaaaas!

lsophie, szerintem is ruhában nagyobbnak látszik a pocak :) Egyébként nagyon csinos, csak arra híztál.

Kaqk, ugyanez nálunk, a frontra tekintettel az éjszakai pocakrugdosás elmaradt, de reggel pótolta. Pont ez ellenkezőjére számítottam :shock:

Előtej? Nekem ne is legyen, elég akkor, ha már megszültem. nekem sem volt előzőnél, mégis tökéletes mennyiséget produkáltam utána. Fene akar már most csepegni - persze, ha lehetne választani :wink: :lol:

ZSEBBI

maccs1
Budapest
 
 


Sziasztok :)

Zsanka, gratulálok!!! :) nagyon szépek voltatok :)

Vikianya, sajnálom a semmi nem jött össze hétfőt :(

Dodi, ez remek hír :) drukk megy!!! :) nekem am pont azt mondta a dokim, hogy a magnézium (szájon át szedhető) ezek ellen a keményedések ellen semmit nem ér, én meg már amondó vagyok, hogy teszek rá, ki mit mond, mert 2 ember nem mond egyformát, 36. hét után nem szedem, aztán mindegy is, hogy miért nem lehet :lol: de am nem a vizet tartja vissza, csak túllazítja a szöveteket, olyan, mint amikor túl sokáig áztatod a húst... mindegy, én értettem, miről beszél a csaj :D

Judo, csinos vagy :)

Zsanka, ami a diétás terveidet illeti, szerintem nem jó igazán a kezdet. Egy dolgot ne felejts el, ez nem cukorbetegség, inzulin intolerancia, és sajna az teljesen másképp működik... én is azt hittem, hogy majd elélek pár hétig abonetten, meg vízen, kibekkeljük ezt a kis időt, aztán ennyi, de bizony amikor már 2 abonettől 7 felett maradt a cukrom, rá kellett jönnöm, hogy ez így nem nagyon okés... én nem mondok erről többet, mert ha normális a dietetikus, akkor felvilágosít, és nem kell annyit kínlódnod, mint nekem kellett... :) drukkolok!!!

Zsebbi, köszi :) gyerekeknek jobbulást :) am ez a kenyér dolog is annyira személyfüggő, nekem csak a ceres graham meg bakonyi barnától marad 7 alatt, minden mástól elszáll, ja meg van valami rozskenyér, nem tudom, melyik, az is jó még... :) kísérletezni kell tényleg :D (pedig én végigettem az ósant, a corát és a spárt is :D ) én am mackósajtot eszek, meg vajkrémeket, azokat sem kell számolni :) szeletelt sajtokat, felvágottakat :) (szintén nem számolós), viszont nekem a paradicsomot és a paprikát számolni kell 10dkg felett vagy ha naponta többször eszem belőle (mondjuk reggelire is meg vacsorára is eszek paradicsomot)... de ahány kórház, úgy fest :) anyósom mondta a múltkor a férjemnek, hogy nem tudja, ki volt az a hülye, aki azt mondta nekem, hogy a zöldségeket mérni kell, mert a Zsuzsika lányának sem kellett... hát no comment... :D

Praszlera, nagyon drukkolok, hogy mihamarabb otthon lehessenek a babák, de ahogy eddig írogattad, nagyon szépen fejlődnek :)

Vikianya, de most már jól vannak, nem? (kolléganődék).. azt nem lehet tudni, mi volt a baj? nem derült ki?

Mabe, nekem már rendesen folyyik, nagy kár, hogy semmit nem jelent... örülök, hogy minden oksa akkor veletek, gratula a fél kilóhoz :)

Anitakel, nálatok is jobbulást a fiúknak!!!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Rólunk: meg volt tegnap a szülésfelkészítő, érdekes dolgokat tudtam meg, majd utána kell érdeklődni, mert pl. állítólag a diabos kismamákat sűrűbben vizsgálják, gyakrabban kellene vizeletet is nézni, de a dokimat ez annyira nem foglalkoztatja... :? mindegy, hétfőn megyek cukor kontrollra úgyis, aztán majd rákérdezek, hogy akkor most mi is a protokoll... pl. azt sem tudom, hogy 38. héten flowra hogy jutok majd be...

Ma volt nálunk a védőnéni, megdícsérte a házat, milyen szép helyre fog Samu születni :)

Megyek, lepihizek egy kicsit, hosszú és front dús volt a tegnap éjjel...

Csajok, vigyázzatok magatokra!!! :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!!!

Kicsidodi,megy drukk holnapra,és tényleg amint tudsz jelentkezz!!! :P

Háát csajok,én nagyon cefetül voltam éjjel.Ricsi baba extra aktiv volt a pocakban,olyan volt mint aki nyujtozkodni akarna,csak nem fér e.Keresztbe,hosszába...király volt nagyon,még a szemem is könnybe lábadt néha...
Hányingerem volt egész éjjel,2-szer is arra ébredtem hogy jön a "roka"...
Mostmár kicsit jobb,de nagyon sokat keményedik a pocom,és megint komoly joslok vannak.

Csak akkor hivott a kolléganöm(Ancsa),amelyik nap megszült.Valami a ködökzsinornál volt gáz,és amiatt nem tudott a baba rendesen fejlödni,hizni.Sokat nem tudtunk beszélni,mert állandoan megszakadt.

Elötejem,nekem már elég régota van.A 2 törpénél is volt elötejem.Tiszta fol mindegyik polom,naponta cserélem,söt van hogy 1 nap 2 polo is szeenyesbe megy a foltok miatt.

Én is megyek pihizni,mert nemrégen jöttem haza az ovibol,hogy beszéltem a logopédussal.Milán közben elaludt bent a csoportban,szoval majd 4-re megyek érte is ,és Bogiért is.Aztán 5-re szülöi a suliba,lesz vagy 2 ora mire mindent elmondanak....
Kiárly lesz,estére megint kidölök...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Vikianya, kíváncsi vagyok meddig bírod ilyen tempó mellett. Lehet a köv. hidegfrontkor a Te babád is megszületik:)
Botond is nagyon aktív volt éjjel, pont úgy nyújtózkodott, ahogy Te is írtad. Nagyon vicces alakzatokat vett fel a pocakom néha:) Szerencsére nekem nem fáj, görcsöl mostanában sehol. Múlt pénteken miután hazajöttem a kórházból megbeszéltem vele, hogy még most szerdáig mindenképp maradjon odabent, ha lehet, és azóta egy-két keményedést leszámítva rendben vagyok:) pedig addig nekem is minden bajom volt.

Anitakel, Zsebi jobbulást a kicsiknek!

Zsanka, van már valahol fénykép Rólatok?

Isophie, szép nagy pocid van! Most pont jól jön ki, hogy októberi babád lesz, mert a következő tanévtől tudod folytatni a sulit. Sok van még hátra?

Anyamci, pihenj sokat, bár ahogy ismerlek biztos nem fog menni Neked:)

Nekem semmit nem mondtak a magnéziumról, hogy abba kéne hagyni, de akkor inkább nem szedem. Egyébként az a gyógyszer, amit múlt héten kaptam, is görcsoldó, és állítólag akkor kell szedni, ha a magnézium nem használ, szóval gondolom most már azt sem praktikus szednem.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


Ez még nem számít " leszállt" pocaknak, ugye? olyan amatőr vagyok az ilyen dolgokhoz. Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


Szilda!!Sajna muszály vagyok én intézni mindent,mert Apa dolgozik.
Multhéten amikor délelött voltak intéznivalok,akkor délelöttös volt,most délután vannak intéznivalok,most délutános.
Törpök mennek majd anyosékhoz,tehát legalább rájuk nem kell addig figyelnem a szülöin.De utána még hazakell jutni,locsolni,etetni...
Ugy elszaladnak igy a napok,ami nem is baj,és legalább lefoglalom magamat,de már ugy érzem sok.

Szilda,befér a kezed a melled és a pocakod közé??akkor beszélünk leszállt pocakrol..és ha voltak gyomor gondok azok is megszünnek.

Azon gondolkodom megint ,hogy hogyan fogjuk egymást értesiteni,a "nagy helyzetröl"!!!???
Megirom a nevemet,aki gondolja keressen meg Facebook-on.Ott tudunk teloszámokat cserélni.Gallina Szilárdné.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is rég voltam, de folyamatosan olvastalak Titeket.

Praszlera: Kitartást a picurokhoz. Az a legjobb ha már kapják az anyatejet. Attól lesznek jó erősek. :)

Kicsidodi : az én tippem: 3640 g.

Én még szeretném benn tartani a pici fiamat, ameddig lehet még ha megterhelő is. Túl sok tennivaló van még hátra. Lakáshitel ügyintézése, költözés (amit még nem tudunk, hogy pontosan mikor lesz, de reméljük a pici érkezése előtt). Vásárlások: kiságy (azt elvileg a tesóméktól kapunk), babakocsi, plusz az apróbb dolgok (pelusok stb., bár azt hétvégén megvesszük és összekészítem én is a csomagomat). Nekem mindent vinni kell a kórházba.

Röviden, mióta nem voltam:
Szabadságon voltam 3 hétig, közben megrövidültem méhnyakilag és betegállományra ítéltettem. Az UH szerint picit el van maradva az átlaghoz képest, de a dokim megnyugtatott, hogy ez még nem probléma, bőven belefér.
Inkább az átlagnál több magzatvíz, az echodensebb belek és a picur veséi (pyelon azt hiszem) aggasztják. Vettek tőlem vért talán a Toxoplazmózis kizárása miatt. Ha megszültem akkor azt hiszem UH megnézik majd a veséit is.
De ezen még nem rágódok. Vagy legalábbis nem próbálok.
12-én megyek kontroll UH-ra és akkor már néznek CTG-t is. Utána pedig a dokival találkozok. Pár napi hideg élelemmel kell készülnöm, mert mire végzek délután lesz. :S Meglátjuk most mit fognak látni, mert az utolsó UH szeint nem volt több a magzatvizem.

Egy körkérdést tennék fel nektek:
Védőnénim mondta, hogy törülközővel kezdhetem óvatosan edzeni a bimbókat. Én sok helyen azt olvastam ezt nem ajánlják. Ti mit tudtok erről?
liza80
Budapest VI. kerület
 
 


Liza, ha megszületik a pici és befelé forduló a mellbimbód, akkor a bimbóvédővel való szoptatás, avagy a mellszívóval kicsit fejés szintén ki fogja hozni - tapasztalat. Fájni fog... általában fáj az elején.

Tőlem távol áll ez a törölközős módszer.

ZSEBBI

maccs1
Budapest
 
 


dodi: Gondolunk nagyon rád!Jajjj de izgi már tutira nagyon be vagy sózva :lol:
Hát kezdek én is sózott lenni :lol: Pénteken ismét megyek CTG-re a dokim meg elmegy a kongresszusra :(El is felejtettem megkérdezni,hogy mikor jön haza?!
Beteg gyerkőcöknek jobbulást,anyukáknak kitartást :)
praszlera:Remélem Te is jól vagy?! Mind lelkileg mind testileg.A picikék meg ügyesek :)
lsophie:Végre Te is megnőttél 8) :lol: szép poci.
szilda:De de ma eddig kibírtam,hogy semmit nem csinálok..persze mert nagyon alhatnékom volt eddig.Most mosok és gyors főzök holnapra 8) Hát neked sincs sok hátra már.
Viki:Jelőltelek facen de a gmailes fiókba is beírhatod az adataidat.Páran beírtuk már :)
Nekem jól telt a frontos éjjelem.Igaz sokat voltam fent pisilni de semmi más bajom nem volt.Picit görcsölgettem(még délelőtt is )egyszer volt egy keményebb jóslóm akkor beparáztam de elmúlt és nem is volt több.Viszont elkezdtem keményedni,főleg ha felállok akkor jelentkezik.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Praszlera!

Édesek a csöppségek. egyes nővérek hozzáállása felháborító.Szerintem örülhetnének hnilyenkor ott vannak a babákkal és amit tudtok segítetek.remélem hamarosan otthon örülhettek nekik!

Dodi!

Nagyon drukkolok holnapra! írigyellek h már holnap babázhatsz!
3450re tippelnék :lol:

Lsophie!

nagyon csini pocakod van!

Liza!

Én sem tartom jó dolognak ezt a bimbódörzsölgetést.vannak más eszközök ,amik segítenek majd,ha befeléfordult. LLL honlapján vannak hasznos dolgok,tippek erre is.

Vikianya!

Én napok óta ilyan sz@rul érzem magam.ma talán egy árnyalattal jobb volt,h nem volt hőség,de a mozgásomon nem segített,csak a közérzetemen.

Én holnap du. megyek dokihoz.kiváncsi vagyok mennyit nőt pindurkám.utoljára 1330 ra saccolt,azóta eltelt 3 hét.

Dodi!
akkor holnap várjuk a híreket nagyon!!!!!

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Sziasztok!!!Csak gyorsba,mert most értünk haza a szülöiröl,és anyoséktol!!!Hulla vagyok....

3 uj ismim van face-n,de nem tudom pontosan hogy ti vagytok e....!!??

Dodi,megy a drukk,és várjuk a mielöbbi hereket!!!++++++
Puszi picurodnak elöre is....kivi leszek mekkora is lesz valojában...
én is-én is-én is ...szertnék babázni!!!!!!!!!!!!!!4

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Viki: Az egyik Én vagyok...de írtam is üziben ott,hogy ki vagyok mit akarok 8) :lol:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Csajok!Bicebócáról(Dalma) tudtok valamit???????Nagyon el van tűnve ...jó régen írt már.... :?

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Vikianya!

Én csak most jelöltelek be,de írtam,h ki vagyok!:-))

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Nagyon köszönöm mindenkinek a bíztatást, meg a drukkokat :wink: . Sajnos most sem vagyok jól, és ez lelkileg is megvisel már ennyi idő után, mert amúgy elég extrovertált, pörgös, vidám ember vagyok, ami most nem igazán megy :? . Na de holnaptól.... :twisted: :lol: :lol: :lol: :wink: .

Anitakel!

Kisfiadat sajnálom :(. Jobbulást :wink: !

Anyamci!

Bizony, be vagyok sózva, de nem úgy, mint Botondnál :roll: . Hiszen nagy vonalakban már tudom, mire számítsak, kevesebb az ismeretlentől való félelem, de persze a fájdalmakon túllennék már :roll: :lol: . Az sem lesz újdonság, hogy "anya lettem", ami anno életem egyik legnagyobb változása volt...
Most inkább az van bennem, hogy nagyon látnám már őt, hogy milyen. Hogy néz ki? Van-e haja? Milyen az illata? kitől örökölte a lábujjait...stb :lol: :lol: :lol: . Meg hogy hogyan fogadja Botond :roll: . Most az ő kis lekének nyugalma, boldogsága is ugyanúgy foglalkoztat :P .
Szóval kavarognak a gondolatok/érzések, de nagyon várom már... :D :D :D

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Kicsidodi,elméletileg küldtem privit...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Hát csajok,akkor én vagyok a béna,bár bevallom nem rég ota vagyok face-n!!!

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Csajok!!!

face-n csináltam egy csoportot Babanet a neve,aki gondolja jöjjön....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


kicsidodi én is szorítok neked :)

praszlera szívből gratulálok a fiúkhoz ♥

mi ma voltunk 4d, remélem nem túl nagyban kerül ide a fotó, íme Zoé
Kép

syngonium
 
 


Vikianya!

Nem kaptam privit :roll: :( .

syngonium!

Zoé nagyon édes baba :P ! Már akartam kérdezni: Hollynak ez az anyakönyvezett neve? És hogy jött? Vagyis nem önmagában érdekes (bár nagyon cuki név), hanem hogy hogy találtázok ki mellé az Ármint, mert az meg olyan magyaros hangzású...? :roll:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Kicsidodi, te sem alszol? :wink: :lol: Drukkhegyek +++++++++++++++++++++
Izgalmas nap lesz a holnapid, nagyooooon kíváncsi vagyok! Ilyenkor anyud bent van veled? Nagyon szerencsés csajszi vagy anyukáddal, ezt nagyon komolyan mondom.
Egy másik fórumomon is van egy ilyen típusú és munkakörű nagyi, rengeteget besegített a picinél, tökre jó ilyenekről olvasni.
(én anyukám messziről elkerül minket, ha újszülött van a háznál, egyszerűen fééél!)

Csak az elején nehezebb kettővel, igazából amíg kialakul a rendszer, aztán sokkal könnyebb lesz, mint egy gyerekkel. Simán meghozza az ember kedvét a harmadikhoz :)

syngonium, Zoé gyönyörűséges! A legelső képen látható leginkább milyen szép arca van.

Vikianya, én is béna vagyok Face-en :)

Anyamaci, ha nem lennél programozott, simán kihúznád a 40. hétig is :) :lol:

Honey, akkor majd gyere, hogy mi volt a nődokkernél! Én holnapután megyek és azt akarom hallani, hogy nincs nyílás, nincs tovább rövidülés :) :lol: :wink:

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Vikianya, de van a google csoporton egy doksi, ahol fenn van a csapat nagy részének az elérhetősége... :roll: már csak azért, mert ez így már nagyon szétszórt lesz...

Dodi, nagyon gondolok ma rád :) ++++++++++++++ szupijó neked, hogy ma már babázhatsz :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Dodi
Drukkok mennek! Várjuk a híreket!
Vendég
 


Zsebbi!

Sjanos nehezen aludtam el, nem voltam túl jól, de utána viszont nagyon jót aludtam :D :D :D .
Igen, anyu bent lesz velem, ő nézi meg először a törpömet :P . Botondnál is bent volt, és nagyon megható volt, mikor kiemelték, egyből ő kapta meg, én meg oldalról néztem, ahogy a pulton vizsgálja, és közben zokogva ismételgette, hogy "Istenem, de gyönyörű, de gyönyörű". Sírtam, mint a csacsi. :oops: :lol: :lol: :lol: . Nekem ezért nincs is rossz élményem a csasziról, mert nem voltam egyedül, meg eleve olyan barátságos volt a hangulat, mert nem voltam senkinek sem "idegen" :wink: .
Anyósom ilyen, mint anyukád: nem tud mit kezdenei egy újszülöttel :roll: . Botonddal már tök jól elvan, de a kicsiktől inkább mintha megijedne :lol: .

Jeanner!

Neked is köszönöm :D :wink: !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Carotta!

Kösziii :D

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: