Új privát üzeneted érkezett!

Claire, rettnetesen sokat gondolok Rad, hogy Te vajon hogy menedzseled ezt sokkal ugyesebben; de ebbol azert ugy tunik, ugyanazokkal a kihivasokkal kuzdesz; bar ha babauszasra jarsz, tutti versz engem hatekonysagban sokszor. Bar ma marha boldog voltam, mert jatszottam tobb orat veluk a kertben - ilyenre reg volt lehetoseg/ido... (najo, azert aug. 31-ig vegig nyaraltunk, tehat azert nem voltak elhanyagolva, de azota csak lopva volt jatszoter-ido, ket ertemenes/beiratkozas kozot...).

REmelem, meggyogyultok!!

Nalunk Hannanak van valami furcsa apro, reces pottyos kiutese, mar regota, es mindig a pelus kornyeken; vagy onnan indul; kicsit a Huggies pelusra gyanakodom....? eloszor ugyanis mindkettonek volt pont ott, ahol csatolodik a pelus, melegben. most csak hannan van, de neki mar nagy kiterjedesben, es nem mulik.

ti tapasztaltatok ilyet?
zsebibabak
 
 


sziasztok

Claire
hogy van Nonó?
Zsebi
jó hogy jöttél! Picik hogy vannak? enyémek libero pelusban nyomják, sajna csak ez vált be....
Abbey
adtál már nyers paradicsomot a csajoknak?

Minik taknyolnak :( nem vészes, adtam oscillot, 2 nap alatt a nagyját elvitte..
Emi annyit dumál, mondja, hogy ott, adda (add oda), brümmögnak, ha autóznak és ha kérdezem mit mond a kutyus, vaavvaaa :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Szivvi: nálunk vauvau van :D De minden, ami 4 lábú és mozog :D Mesekönyvben is felismerik, meg ugatásról is. Meg appaa-t mondják még meg. Ja meg berregnek a repülőre, és mutogatják, hogy fent van. De a kedvencem, hogy mutatják a virágot és hapciznak :D (hapci virág).
Megtanultak átmászni egymás ágyába. Amikor először láttam, h egy ágyban vannak, azt hittem én vagyok a hülye :D De azóta felváltva másznak egymás ágyába. Lilu is ügyesen elkezdett menni. Sztem max 2 hét és ő is stabilan járni fog. PErsze szerzett azóta pár harci sebet is, tegnap pl lefejelte a térkövet a kertben :?
Igen, kaptak már parit. Nagyon imádják. Meghámozom, és úgy adom nekik.

Legnagyobb nyűgünk a kajálás még mindig. Vagy én csinálok vmt nagyon rosszul, vagy a gyerekek sose éhesek... Eszti még mindig csak 8,7kg :? Sztem kicsit kevés egy 14hós gyerekhez. Lilu 9,9kg, ő jó súlyban van, de többet is eszik. Nem tudom mit csináljak velük...

Zsebi: nálunk is vannak kiütések. Én elvittem bőrre őket. Azt mondta staphillococcus elszaporodik a bőrén, és attól jön ki, kaptunk rá fertőtlenítő krémet. Bár nekünk a végtagokon voltak inkább.
Popsi pöttyre a doki néni írt fel boraxos krémet, nagyon jó, kérj legközelebb Te is.
Ki szokott nálad a csajokkal lenni? Vagy ilyen jól elvannak egyedül?

Claire: hogy van Nonó? Nálunk is volt 2-3 napos láz, látszólag ok nélkül, aztán rá néhány napra pöttyözött, rubeola volt.
Babaúszást megbeszélem a férjemmel. Elég szarul állunk anyagilag most :( Le is vagyok törve miatta. Főleg így, hogy nem megyek vissza. De majd megkérem anyut, hogy esetleg finanszírozzák az úszást.

Visszairatkoztam a mérlegképesre. Okt.13-án már vizsgázom is. Kicsit félek hogy fogok tudni felkészülni. Uh vége a du-i sziesztának egy darabig... De ha végzek, fogok tudni itthon is dolgozni, és akkor végre pénz is állna a házhoz :) Vm-t vmiért...

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

 
 

sziasztok!
Eltűnt amit írtam :twisted:
Zsebi! nem ekcéma?
Abbey! ez a mérlegképes tök jó! :D és az tényleg hasznos lesz!
Paradicsom: én is adom, kis falatokban!
2-3 napos láz, utána kiütés=azt hiszem ez az ún 3napos láz című vírus!azt mondta a doki néni! Nem az volt?

bébiuszás: ne is mond a financiális gondokat, amit én most szeptemberben kifizettem a gyerekeim különóráira :roll:

Kajálás: Nonónak most alig van étvágya, de egyébként is kevesebbet eszik. Tegnap látta a dr néni, olyanjól néz ki, nem is kérdezte, h hány kg, pedig alig 8! Elmúlt ő is 13 hós. NEm hiszem, h rosszul csinálod, lazíts, egészséges gyerekek nem szoktak dugig hűtő mellett éhen halni! Nem nassol, normális kajákat eszik, nem allrgiás semmire, nihncsenek emésztőrendszeri zavarai, pl állandó hasmenés, akkor elég neki ennyi!

Nonó hajnalban megint tök lázas volt, 40 felett!!! Lázcsillapító+hűtőfürdőre sem ment le egy jó darabig, szörnyű volt! Tegnap itt volt a dr néni, azt monda, valszeg a suliban terjedő enterovírus.....hurrá. Diéta, lázcsillapítás, probiotikum, ennyi. Ha nem ez, akkor 3napos láz, lásd fent.
HAsukat fájlalták a nagyok is 1-2 napig, nem adtam ráá sokat, de lehet, h ez volt!

Abbey! Ha letudtuk, jelentkezünk!

Claire
claire
 
 


Claire: pont voltunk doki néninél, látta a kiütéseket, és megtapogatta a tarkóját, azt mondta rubeola.

Remélem igazad van, és csak keveset evő fajta. Se hasmenés, se hasfájás nincs, csak egyszerűen alig eszik. Nasit egyáltalán nem kapnak. Ha éhes, max egy kis gyümilevet kap 2 evés közt.

Aki otthon van homeoban: viburcolt tényleg nem jó minden nap adni? Lányok majdnem minden este kapnak 1-1 kúpot. Baj?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Akkor a rubeolán is túl vagytok!

viburcol: sosem adtam így, nem hiszem, h árt, de meg kéne kérdezni vmi hozzáértőt. Ha nem felejtem el, megkérdem neked a dr néninket, ő homeos is.

kaja: én is remélem, h ennyi. Enyéim is nagy különbséggel esznek, joni néha dupláját is megeszi annak, amit Nonó, pedig sztem ő csak egy sima jó étvágyú gyerek, ő sem zabál.


Nonó: most hajnalban végre nem ment fel a láza, de este germicidet adtam neki. Előző két éjjel szörnyű volt, a másodikon képzeld, 40,4 is volt neki, azt hittem a hőmérő bedöglött, de sajna magam is éreztem, h süt a gyerek! Lázcsillapító, hűtő fürdő, és csak hosszú órák múlva ment le. Ma már jobb a helyzet, de nagyon bágyadt! És ma már pár falatot evett is.
Joni nem lázas, némi hasmenés. viszont látta fülész, és ha nem lesz tuti jó a füle novemberre, aor kinéz egy orrmandi műtét :cry:

Jövök még, csak most mennem kell!

Claire
claire
 
 


Ha találkozok a doki néniddel, kérdezd meg kérlek ezt a kúpot. Eszti ma nem kapott, üvölt, mint a sakál, és a fülét kaparja véresre :( Uh nurofen lesz a dolog vége...

Szegény Nonó :( Remélem mihamarabb meggyógyul!

Lehet hülye vagyok, de az orrmandula és a fül hogy jön össze? :oops:

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hétfőn megyek! Igyekszem fejben tartani :oops:

Orrmandula-fül: ha nagy az orrmandula, elzárja a fülkürtöt :arrow:
középfül nem szellőzik, ott ül a trutyi. fülkürt: fül szellőztetésére és a nyomás kiegyenlítésre szolgál. (amikor pl hegyre mész fel, és nyelsz egyet, ezen keresztül egyenlítődik ki a nyomás)
Nem vagy hülye, ez nem evidens, csak nálunk már Dávidnál is volt orrmandi2x, ráadásul nekem szakmába vág :oops: :D.

Du jobban volt Nonó, ma nem is kapott lázcsillapítót, drukkolok, h az éjszaka is sima legyen!

Hétvégén mi a program?

Claire
claire
 
 


köszi, nem tudtam, h ez így összefügg. Legutóbb pl azt láttam a TV-ben, hogy egy kislány szörnyen nyálzott még fogzás után is, és kiderült, h azért mert túl nagyok a mandulái és nem tudja lenyelni rendesen a nyálát.

Milyen volt az éjjel? Remélem nem volt gond.

Mi ma du állatkertbe megyünk. Már nagyon várom.

Na megyek tanulni :?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hogy sierült az állatkert?
Nonó nem lázas, de bágyadt még, és....pici piros kiütések a tarkóján, hátán :roll:

Voltunk ma a munkahelyeden, a SPA-ban, jó volt!

C
claire
 
 


Örülök, hogy jobban van Nonó! :)

Nem voltunk állatkertben. Most van a nemzeti vágta és le van zárva minden. Ráadásul vmvel elcsaptam a hasam, és rámtört a cifra. Estére lettem csak jobban. :(
Pedig annyira akartam volna menni.
Holnap viszont elmegyünk kisvasutazni. Remélem összejön végre. Bár még mindig mocorog a pocim :?

Az uszi már nem hozzánk tartozik. Az új igazgató kiadta.
:o engem is meglepett, amikor hallottam.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Fura lehet, mert mégis a szálló vendégek veszik zömmel igénybe. mi csak azért voltunk, mert találtam egy visszautasíthatatlanul jó ajánlatot a bónusz brigádon, páros thai masszázsra. Még sosem voltam ilyenen, de elég jól helyre rakott a csaj. De már az egy óra csönd is sokat ért :lol:. Addig anyám a játszótéren őrizte a kölyköket!

Állatkert :( A budakeszi Vadaspark is jó célpont!
Hova mentek kisvasutazni?
claire
 
 


Sziasztok.

Mostanra sikerült végigolvasni titeket, mert sajnos kicsit elmaradtam. Nagyon béna voltam és átestem a babakarámon, múlt vasárnap.
Ráestem a formadobálós teknősre a hátammal és annyira jól sikerült, hogy eltört egy bordám, elrepedt egy csigolyám és letört egy csigolya nyúlványom. Röviden leírva ennyi...:-) és ráadásul Levi ölébe estem szinte, még szerencse, hogy nem rá teljes súllyal. Egyből éreztem, hogy gáz van, így kórház és két éjszakát bent is fogtak, röntgenek, CT-k, de már itthon vagyok, csak éppen nem tudok semmit csinálni. Szóval mindig van itt valaki, hogy emelgesse a törpéket, király, ez most úgy hiányzott. :-(

Claire,
sajnálom a betegséget nagyon, ettől a magas láztól nem is csoda, hogy Nonó levert volt. Remélem már jobban van.
Szonjának akkor ment fel így a láza, mikor az a hugyúti fertőzése volt és kórházba kellett menni. Nonónak nem néztek pisit?

Abbey,
a Viburcol kúpot miért adod nekik automatikusan minden este?

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi! Szegény! Ez nagyon durva!!! Ráadásul ilyenkor jó dühös magára az ember! Nem?
Nyilván veled is azért történt, mert olyan jó pihent vagy! És Levinek nem lett baja? Neked feküdnöd kell?
Nincs bioptron lámpád? talán az segítené a regenerálódást.

Nonó! Nem néztek neki, holnap viszem dokihoz, ő szerdán látta, vírusnak tartotta. Meg talán ha az lenne, nem ment volna le neki. Most kis piros kiütései vannak :arrow: 3napos láz? rubeola?
Amúgy már nem lázas, jobban is eszik, fáradékony és olyankor nyügi, de nem csoda, ilyen magas láz egy felnőttet is lever! De a kedve már jobb, meg mozgékonyabb is újra, de még nem 100-as!

neked ki segít? Mit csinálhatsz?
Így távból tudunk vmit lendíteni?

Claire
claire
 
 


Szilvi! Csontsűrűséget néztek? Kéne szedned ásványi anyagot, lehetőleg komplexet (Ca, Mg, stb), nyilván az ikerterhesség+szoptatás kizsigerelte a csontvázadat is, és törékenyebb!

Vigyázz magadra! Jobbulást!

C
claire
 
 


Hu, nagyon sajnálom Szilvi! Remélem mihamarabb felépülsz. Rohadtul fájhat :( Én is taknyoltam már át a kennelen, de szerencsére a plüssre estem.

Kúp: azért kapnak, mert ha nem, akkor megy a bömbi órák hosszat. Kaparják a fülüket, tömik a kezüket a szájukba. Szörnyen lassan jön a foguk :( Eszti még mindig csak 6nál tart, már több, mint 1 hónapja egy se jött ki neki :( Lilunak meg most a rágók jönnek.

Felmentünk a Széchenyi hegyre a kisvasúttal. De végül le fogassal jöttünk, mert lekéstük a visszafele menőt. Nem volt olyan jó, mert nagyon sokan voltak, és nyomorogtunk.

Vadaspark is fel van véve a listára, előbb-utóbb oda is eljutunk :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Ha jól leszünk, Vadasparkba mehetünk együtt, ha nem hétvégi családos bulinak gondolod. Mmost megyünk dokihoz, majd meglátjuk!
Igyekszem nem elfelejteni a viburcolt!
Kíváncsi vagyok mit mond, a kiütések már alig-alig látszanak.

Zsebi merre vagy?

Claire
claire
 
 


Mi volt a dokinál? Nonó rendbe jött?

Persze, szívesen megyünk vadasparkozni, de majd csak ha levizsgáztam. Addig minden időmet tanulással töltöm. Muszáj meglennie.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szia!
Nonó OK, 3naposláz volt valszeg. Még kicsit dagadt a nyakán a nyirokcsomója, nincs vele teendő.

Viburcol: azt mondta a doki néni, h nem kéne mindennap adni, ehhez uúgy hozzá lehet szokni, mint más gyógyszerhez, és akkor nem hat már. Szerinte fokozatosan le kéne szoktatni róla.

És még egy info a rendelőből:Homeopátiás orvosi tanácsadás:
0670/3760606 H-P: 9-17, normál telefonos díjszabással hívható.

Tanulj csak :)

Claire
claire
 
 


Köszi!
Felhívtam a vonalat, azt mondták nem lehet rászokni, ameddig fogzik, és fáj neki, nyugodtan adjam. Nem tartalmaz olyat ami függőséget okozhat, csak gyógynövények biorezonanciás izéjét vagy mit...Uh megnyugodtam.

Örülök, h jól van Nonó!

Hulla vagyok, jó éjt!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Tanulsz 1000-rel? :)
A dr néni sem arra gondolt, h függőséget okoz, hanem szte a homeo cuccokra is igaz, h ha állandóan szeded, akkor a szervezeted már máshogy reagál rá, és pl nem hat úgy. De a fene tudja, h kinek van igaza. Viszont jó, h működik ez a vonal, aszért ez bármikor jól jöhet.
Fogzás: pont múltkor gondolkodtam, h Joninak már 12 foga kint van, és talán két nehezebb éjszaka járt csak vele, ami azért meglepő, és arra gondoltam, nem az segíti-e a fogzást, h Dévényék a pofiját is megmasszírozgatják mindig, kívül-belül. Lehet, h ma meg is kérdezem a csajt, mert ma megyünk.

Megyek, indul a napi menet:suli, edzés, zeneóra, kinek mi.
Claire
claire
 
 


Tanulok, ha van időm, de annyi minden van most... tegnap C&A-ba voltunk, mert 20%-os gyerekruha akció volt, aztán este mentem barátnőimmel vacsizni, mert volt még kuponom, és azt le kellett használni.
Szombaton szüret, vasárnap Tihanyba kell mennem (lányok maradnak férjemmel), uh pénteken egész hétvégére előre kell főznöm. Takarításhoz nem jutottam még a héten :(
Közben ugye főzni, mosni, gyerekezni (mert azért az ő türelmük is véges). Kicsit ki vagyok.

Mi nagyon megszenvedjük ezt a fogzást. Lehet segít ez a dévény.

Na, megyek tanulni :?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Jaj, de hülye vagyok, nem kérdeztem meg a Dévényes csajt! :(
Minket is hívtak szombaton szüretre, Balatonudvariba, de mondtam, h azt hiszem mi a gyerekkel több nehézséget okozunk, mint amennyi hasznot hajtunk, talán majd jövőre :lol:
Te hova mész szüretelni?

háztartás... no comment...még mindig nincs kész az átpakolás. Holnap a párom állítólag itthon marad, hátha jutunk valamire! :roll:

Próbálj tanulni, a takarítás majd megvár, nem fogja senki megcsinálni helyetted, ha meg mégis, annál jobb :lol:

C
claire
 
 


Mi a saját szőlőnket szüreteljük. Van egy kis szőlősünk présházzal és pincével Tökön. Uh egész pénteken sütünk-főzünk anyuval.
Tudtam ma a tanulással is haladni, örülök. Lányok aranyosak, játszanak, amíg én mellettük tanulok.

De jó is lenne, ha vk helyettem megcsinálná... asszem vasárnapra kiadom a férjemnek :D

Megyünk honlap délelőtt doki nénihez tanácsadásra az evés miatt...

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Claire,
nem néztek csontsűrűséget, nem hiszem, hogy szükséges...ekkora tehetetlen eséstől mindenki ripityomra törik. Férjem szerint olyan szerencsétlenül nagyot estem, hogy örüljek, hogy "csak" ennyi történt.
Már gyógyulok, elég fitt vagyok már, tudok emelni is, szóval haladok.

Abbey,
örülök, hogy plüssre estél, mert nem valami szuper érzés...de megtanultam, hogy sokkal körültekintőbb legyek és kevésbé lusta.

Zsebi,
a babakarámot kitől vetted a Vaterán?

Jövő héten lesznek a picúrok 1 évesek, úgy izgulok. Olyan nagyok már, mindig rácsodálkozom, hogy nemrég születtek és milyen gyorsan megy az idő...
Boti imádja az új oviját szerencsére. kicsit nehezen indult, de most már minden rendben van. Örülök, hogy megint jó kis társaságban van, ahol lekötik az energiáit, mert itthon már időzített bomba volt...a napközbeni idők így itthon is nyugisabbak, van egy kis időm magamra is és ennek azért örülök.
...meg annak is, hogy marad még ez a szép idő egy kicsit. :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi: szuper, hogy gyógyulgatsz. Azért még pihenj sokat, nehogy túl hamar terheld magad.

Szörnyű napjaink vannak :( Annyira szenved ez a két gyerek a fogával. Ami elég fura, hogy Esztinek a rágó jön, mikor 2 alsó metszője még nincs is kint :shock: Remélem azért egyszer az is kijön...
Doki néni még vérvételre és vizeletre is beutalt, hiába mondtam, hogy nem ragaszkodom a dologhoz :( nem örülök neki.
Tanulással sem haladok úgy ahogy akartam. Ráadásul 2kg-t híztam is. És úgy néz ki elromlott a 130e Ftos fényképezőm :( vettem új akksit bele, ha azzal sem megy, akkor vihetem szervízbe és csak imádkozhatok, hogy emberi áron megcsinálják.

Tanácsot kérnék tőletek. Ti hogy altattatok idegen helyen? Nagyon félek, hogy nem fognak elaludni majd ausztriában. Van vm módszer, amit ha már most elkezdünk bevezetni segíteni fog? (pl zenére elalvás vagy ilyesmi)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
sajnos ebben nem tudok neked tanácsot adni, mert nekem minden gyerekem elaludt gond nélkül. Mindenhol tartottuk a napirendjüket és nem volt ezzel gond, bár csak nyaralni voltunk eddig a picikkel, de hát az is idegen hely.
Botival voltunk Görögországban amikor másfél éves volt, de nem volt gond.
A véleményem, hogy ha utazóágyban fognak aludni Ausztriában, akkor már itthon is altasd őket benne, hogy kicsit szokják, nagyon mást szerintem nem tudsz tenni.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szia Abbey!
Na, Te szegény, minden összejön.
Mikor mentek Ausztriába?
Én nem szoktam aggódni, igaz, az enyémek még szopiznak, de nem is olyan rendes a napirendjük, mint a Tieidnek, pl most is nyüzsögtek eddig, most szopiznak, és kezdenek elszunnyadni. de azért ban bennem optimizmus, h idegen helyen is elfáradnak majd, és fognak aludni.
Ami szerintem segíthet, ha relviszel vmi olyat, ami itthon is az ágyában van, vagy kapcsolódik neki az alváshoz: állatka vagy baba, cumi, takaró, rongyi, pelus, párna, akármi. És próbáld kb úgy csinálni, mint itthon, pl ha énekelsz neki, akkor ott is, stb. És ami a lényeg: ne stresszelj!!!

Én most a sítáboron agyalok, nagyon szeretnék úgy elmenni, mint tavaly, de mostr kicsit más a szervezés, ami nehezebb formációt hoz a picikkel, másrészt elég húzós összeg :(

Szilvi! Gyóygulgass, az jó, ha van magadra legalább egy kávészünetnyi időd, és az is, hogy bejön Botinak az ovi. :D

Claire
claire
 
 


sziasztok
Silver
Te jó ég, most olvasom :shock: azért még ne terheld annyira magad! Végül adod Botinak az immunerősítőt?

Abbey
Sztem a legnagyobb lényeg az idegen helyen, hogy nagyjából ugyanúgy menjenek a dolgok, mint itthon! És TE ne stresszelj :) és igen, párszor próbáld meg őket az útiágyban altatni monnyuk délután, hogy szokják..Mi Lilivel jártunk így, hogy a szállodában raktuk bele először, nem is értette mi van?
Kaki vizsgálat is lesz? Ne félj a vérvéttől se, nálunk legalábbis Oli jól vette.


Nálunk is 6 foga van Eminek, múltkor már a popója is sebes volt, de fog sehol..Olinak a bal oldalon kint van lent is fent is a rágó, talán a jobb oldalon a felsőnek a csücske..
jó szüretet, szép hétvégét!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey! Tulképpen mit vizsgálnak rajta?, a fogzás miatt? ŰVagy vmit nagyon félreértettem? :oops:

C
claire
 
 


Köszi Lányok! Utazóágyunk nincsen, a szállodába adnak, de hát ugye ez új lesz nekik. Viszem a macijukat meg a takarójukat, amin mindig alszanak. Elalvás előtt mindig hintázok velük a hintaszékben, de az túl nagy elvinni :D, ott meg hát elég kicsi a valószínűsége, hogy lesz.
Még messze van, 3 hét, csak gondoltam, hogy ha fokozatosan bevezetek vmt nekik, akkor ott jobban viselik majd az újat. Főleg, hogy ők nagyon itthon alvós gyerekek. Holnap sem tudom még, hogy hogyan fogom őket délben altatni.

Claire: tulképp én sem értem minek a vérvétel. Azt mondta, ha rosszul eszik a gyerek, protokollból megcsinálják mindig, mert lehet vérszegény (amire ő is azt mondta, hogy nem hiszi). De szerinte a fogtól eszik rosszul.

Szilvi: ha jól emlékszem, Te szültél Kistarcsán, nem? Egy ismerősöm babát vár, és Kistarcsán laknak, de nem ismer dokit. Te dokid milyen volt?

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hova mentek vérvételre? Enyémeknek a budaiban többször is volt, elég aranyos nénik csinálták, nem volt nagy gáz. ez a nagyobbaknak volt anno, de már 3hósan is volt egyiknek. ezeknek a piciknek nem volt, márhogy ott, mert szegény Joninak volt 1-2 szúrkálás tavaly a kórházban, és nem csak vérvétel :roll: .Brrr!

Mikor mentek Ausztriába?

Mi okt16-17-18án megyünk a két picivel 4esben Zalakarosra 3 napra.

claire
claire
 
 


Okt. 14-17 megyünk Ausztriába.
13-án vizsgázom, 18-án meg oltják őket MMR-rel.

Igen, a budaiba kaptuk a beutalót. Elfelejtettem e a dokit megkérdezni, de nem kell éhgyomorra menni, ugye????

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Nem hiszem, az sztem csak vércukinál érdekes, nem? Esetleg hívd fel és kérdezd meg, nehogy ilyenért újra kelljen menni!

Mi van Zsebivel vajon? NINcs híred róla?

c
claire
 
 


nekem sincs hírem. Gondolom el van havazódva.

Lehet felhívom őket, amúgy is, asszem lehet időpontot is kérni, és akkor nem is kell várni. Hétfőn elintézem.

Dolgos nap volt: sütöttünk 8 rúd kalácsot (3 mákos, 3 túrós, 2 diós), 150 db fasírt golyót. Megfőztem mára, holnapra, bekészítettem a vasárnapi ebédet is. Mostam 3 adag ruhát.
Közben még átvettem egy fejezetet pénzügyből is, sétálni is voltam apuval, és kaptam egy fasza állásajánlatot. Uh jó nap volt :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok.

Nálunk sajnos nem ilyen rózsás a helyzet, tovább folytatódik a pech széria, most Boti van a Madarászban. Komolyan már többet vagyok kórházban mint itthon. Most azért tudok itthon lenni éjszakára, mert a bordámmal és gerincemmel nem tudok a földön aludni, mert ágy az itt már nincs sajnos. Két napja elkezdett megint taknyolni Boti, nem volt semmi, csak egy sima náthának indult. Tegnap este elkezdett köhögni is, majd ez bedurvult, már nem telt úgy el 10 másodperc, hogy ne köhögött volna, majd sípolt a levegővétele és kicsit öklendezett és fulladt is. Na tiszta pánikot kaptam, hogy krupp, hívtam az ügyeletet, akik ki is jöttek gyorsan és mértek nála szaturációt meg mit tudom én mit és meghallgatták és mondták irány a kórház, mert nem jut elég oxigénhez. Na rohantunk a kórházba, mint az állat, szerencsére anyósom pont nálunk volt és így a piciket itthon hagyhattuk vele.
Az volt a leggázabb, hogy Boti is bepánikolt szerintem, hogy nem kapott jól levegőt, mert hiába mondtuk, nyugtattuk bármivel, csak ordított amitől jobban fulladt, szóval ördögi kör volt.
Szóval ezt nem kívánom senkinek és minden tiszteletem a kruppos gyerekek szüleinek.
Nekünk csak hörgőgörcs volt, amit ilyen puff-os belégzős cuccal orvosolnak bent, 1-2 nap és kijöhetünk. A gond, hogy már jobban van és nem marad nyugton, pezseg egyfolytában, már fejen áll az ágyban és ettől gyógyul lassan.

Szivvi,
kérdésedre a válasz, hogy érkezésem sem volt adni az immunerősítőt, de most ahogy meggyógyul belenyomom minden nap, mert már elegem van de nagyon.

Abbey,
igen én Kistarcsán szültem. Dr. Umáthum volt a dokim. Nekem ő beugrós doki volt a kálváriám végén, de egy nyugodt és kedves orvosnak ismertem meg, nekem bizalomgerjesztő volt és megnyugtató a jelenléte. Ha kistarcsai kórházról van szó, akkor ő nem az ottani sztár orvosok közé való, de ő is főorvos ott. Szóval a többi sablon doki nekem már sok volt.

Na megyek, mert kaja van a piciknek.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Jajjj Szilvi, sajnálom. De asszem így megvolt a bűvös 3-as! (Szonja, Te, Boti), uh talán megnyugodhatsz!
Neked nem is volt fogadott orvosod?

Jól sikerült a szüret. Lányok nagyon-nagyon jók voltak. délután aludtak egy órát a babakocsiban, uh nem is voltak nyügik. Éjjel mondjuk ritka szar volt :? ma kapott este Lilu nurofent, mert nagyon szenved. De szerintem néhány nap és végre kibújik az a fránya fog.

Pár kép: https://picasaweb.google.com/1123004271 ... Lmv1fKGxwE

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
remélem igazad van és most jó sokáig nem látunk kórházat.
De nekem volt alapvetően egy orvosom egy nő, de sajna amikor megmondta hogy ikerterhes vagyok, akkor azt is mondta hogy ő is terhes, így átadott egy másik dokinak, aki nagyon elismert volt szakmailag, emberileg egy bunkó. De nem volt időm ezen aggódni, mert kiment nyugatra, mert megnyert egy pályázatot és ez elég hirtelen derült ki. Na ekkor kerültem a 31. héten ehhez a dokihoz.
Sok teendője nem volt velem igazából. Amennyit viszont megismertem, az tetszik nekem.

Szilvi


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


sziasztok
Silver
jajjj sajnálom :cry: nem is hallottam ilyenről, ez mitől lehet?

Abbey
jó képek! milyen állásajánlatot kaptál?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: Szintén pénzügy és asszisztensi munka. Rugalmas időbeosztás, napi 6 óra, jóval több pénzért. Még alakul, de remélem összejön. Mindenkinek jó lenne.

Ki vagyok már ezzel a foggal. Még mindig nem jött ki. :(

Na robogok tanulni...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szivvi,
gyakran megesik állítólag, hogy egy ilyen bronchitises vírust túlreagál a szervezet és hörgőgörcs alakul ki. Valahogy így mondták.
A férjem kollégái közül ma ketten is mondták, hogy náluk is volt ilyen. Nagyon durvák a tünetek ugye a fulladás miatt, de gyorsan orvosolják és másnap, mintha semmi sem történt volna.
Péntek éjjel mentünk be és tegnap reggel már jöttünk is haza, kitisztult a légzése teljesen.
Még kell neki itthon adni babyhaler-be ezt a belégzős gyógyszert, holnap kontroll és ennyi.

Abbey,
szuperul hangzik ez az állás dolog, remélem össze fog jönni.
Megnéztem a képeiteket, nagyon édik a lányok és már olyan nagyon.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey! Állás :D szupin hangzik, ne kiabáld el, de ha megvan szólj, mert nagyon drukkolunk!
Ja, az unokasógornőm fog keresni emailben, tudod, aki azt a drámás dolgot szervezi! Andinak hívják.
Fog :( tegnap Nonó nyüglődött, ma Joni, de nála mindig a frászt kapom, h "ugye nem a füle"! :oops: )

Szilvi!
Tényleg riasztó, de jó, hogy már kilábolt. Azt hiszem, h az ilyenekkel még 100 év múlva is álmodik az ember, rémálmaiban. De azért a lényeg az, h a kisember jól van. Meg lehet ezt előzni vmivel? Vagy csak vigyázni kell rá, h ne fázzon meg, ne kapjon bronhitist, meg ilyenek?

Abbey! jó tanulást!

claire
claire
 
 


Kép


ha túl nagy a csend....

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: :lol:
én ezért csukom az összes ajtót a lakásban. Olyan nagyok már ők is. Mekkora rucikat hordtok?

Szörnyű éjjelünk volt. Eszti 2kor felébredt, enni akart. Adtam neki, de keveselte. Kapott vizet, az nem kellett. Enni nem akartam már adni, gondoltam megnyugszik, hát nem. Annyira belelovalta magát a sírásba, hogy totál felébredt, felébresztette Lilut is. Na itt elkezdődött egy hajnali 5ig tartó körforgás. Végül úgy aludtak el, hogy befeküdtem Eszti mellé a kiságyba, és addig maradtam, amíg nem aludtak. Uh most én totál K.O. vagyok.
Ráadásul nagytakarítunk is...

Foguk még mindig nincs.

Claire: igen, írt, válaszoltam is neki, nagyon kedves volt. :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Örülök, amúgy is kedves csaj, örülhet az unokaöcsém :D !
Éjszakai nyügi :( Különben az enyéim is nyugtalanok voltak, csak ők nem ettek, hanem szopiztak :roll: , és én is mellettük aludtam, de ez nálunk szinte szokásos hajnali menet :oops:. Már az ott alvás. Kíváncsi vagyok mi lesz, ha áttelepítjük őket.

Pakolás: nálunk tegnap egy nagy fiókot rámoltak ki, a konyhában, amíg mi a birsalmát csináltuk mellettük, meg bent a gyerekszobában amíg ruhát pakoltam el, belemásztak a dobozba, és onnan dobálták ki a nagyok apró legoját, no, ezt kéne eltennem fotón, de nincs letöltve. :lol:

Claire
claire
 
 


Jajjj, én ezt már nem bírom. Mondjatok vmt kérlek, ami segít. Kaptak mindketten panadolt, de Lilu így is a légypukira is felébredt... úgy settenkedtem.
Szilárd kaját ma egyik sem volt hajlandó elfogadni. Turmixolva sem. Uh éjjel tuti kajálás lesz.
És tudjátok mi keserít el a legjobban??? Hogy nem csak nekem, de nekik is szar (sőt...), és nem bírok segíteni nekik.
Vk most megemlítette, hogy adjunk nekik kalciumot, attól hátha gyorsabban jön.

A nap pozitívuma: legalább rend lett.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
sajnálom, hogy ennyire szenvednek a csajok és persze te is. Nem tudok okosat mondani, talán ha veletek alszanak kivételesen akkor megnyugszanak nem?
Nálunk is megy a fogzás rendesen, felsírások vannak, de szerencsére semmi komoly....egyelőre, de még nem a rágók jönnek.
Na ennyit a borostyán nyakláncról, mert láttam a fényképeken, hogy van a lányok nyakában.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


sZIasztok!



rólunk röviden: birsalmát teszünk el 2 napja, kicsit taknyolunk, és nagyon élvezzük a bébizenét, ja, és mint látjátok, össze- vissza alszunk...

Nonó cukin lépked :Dde miért éjjel?

Fogzás :(

céaire
claire
 
 


Szilvi: Isten éltesse sokáig Levit és Szonját!!!!!


Hát ja, nem gondolom, hogy segít a lánc. Azért cukik benne, uh marad :D


Lilu átaludta az éjjelt, panadol használt. Eszti enni kelt 3szor, de egyből vissza is aludt.
Próbáltam már mellém fektetni, de nekem nem hajlandóak úgy aludni. Piszkálnak, felülnek, csapkodnak, teljesen felélénkülnek. Uh eddig mindig kiságy lett a vége, ott azért előbb-utóbb elalszanak. Vagy, ami mindig beválik, hogy hintaszékbe ülök velük. (ált ezt szoktam)

Cuki lehet Nonó :) Lilu is egész szépen megy már. Javarészt mindketten járva közlekednek már.

Na, nekiülök tanulni, nagyon elmaradtam a napokban :(

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Boldog szülinapot Levi és Szonja!!!

Abbey
mikor mentek vérvétre?
Oli pont kinövi a 80-as göncöket, Emire még jók. De már van 86-os felső ami jó..olyanok lesznek mint Lil, rövid láb, hosszú felsőtest

nekünk ma volt fos éjjelünk, Olcsi megint taknyos, púpom kivan....porsziztam, de semmi nem jött ki neki...szegény csak szörcsögött :( Emi küzd a fogával... :cry: Plusz egész nap pakolnak, felmásznak, azzal akarnak játszani, amivel nem lehet...elég fárasztó..de már mutogatják a mesekönyvben, ha kérdezem, hogy hol van a kisvakond, a süni, olyan cukik :)
azt ti hogy oldjátok meg, hogy az egyiknél (ált a mimózábbnál) van valami, a másik odamegy és kitépi a kezéből? közbeavatkoztok, vagy intézzék el egymás közt?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?