Új privát üzeneted érkezett!

Linocs, ha nem lennél, ki kéne találni!!!

Én a Dietlikonban lévő IKEÁba szivesen csatlakozom! :D

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Kölyök!
Gondolatban veled leszünk akár ott is! :lol: :lol: :lol: :lol:

Linocs!
:wink: :lol: :wink: :lol:
Látom egyedül maradtam Budaörssel. Hmmmmmmm.....

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


:) köszi Petramama! :)
(éa még nem írtam, hogy örülök a vonalzóknak :) )

most látom csak eme rövid bejegyzésem épp laptető lett :lol:

velünk minden rendben, csak készülődünk haza és pakolunk.
A virus kicsit elhúzodott, de már meggyógyultunk ;)
csak most be kell hozni a karácsonyi vásárlásban a lemaradást ami az egy hét kiesése okozott...

minden betegesnek gyógyulást, főleg a sokat betegeskedő Niminek és Andrisnak!

a felvilágosítás témához csak annyit, mi még nem kezdtük el :P bvebben majd lehet írok... de mennem kell..

bocsi hogy nem írok most többet, zugolvasó lettem, higyjétek el nem olyan jó érzés... jobb mindig kibontakozni... csak időm lenne több...

Kép

Kép
kolyok28
 
 

 
 

egy pillanatra elgondolkoztam, hogy hol lehet az a Dietlikon :)

Linocs, jó a design! :)

és hánykor Ikea? nekem mondjuk 11 körül lenne jó

szervízből még nem hívtak, hogy vinni kéne a kocsit, úgyhogy elméletileg lesz kocsi, bár közben kiderült,hogy 1re jön a biztosítós felmérni a kárt (?? így 3 nappal a betörés után), de Attila valószínűleg itthon lesz

KépKép
judit18
 
 


Kép
linocs
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat :D

Sajnos minden percet dolgozatok írásával, beadandó feladatok kreálásával töltök, ezért jövök keveset. Nimónak ma vittem a vizeletét a kórházba, és visszafelé beugrottunk a dokihoz. (utána vásárolni). Csütörtökön viszem a konzíliumra..Helyzet eddig változatlan, köhög, taknyos, hörög, sőt már hőemelkedése is van állandóan, láza csak néha....Ja holnap meg a gyermeksebészhez viszem a veséje miatt...nem unatkozom...

Levi tegnap belekakilt a bilibe...Nagy dolog ez nálunk...Van remény...

Azt már nem is tudom,hogy írtam e, de nagyon megharapta Levente Nimót... :cry: Féltette a lufijait. Én meg nagyon megpofoztam...

Adjatok már légyszi tanácsot, hogy lehet ezt higgadtabban megoldani. Egyszerűen elveszítem a fejem. Nimó annyira üvöltött (Levente összes foga lilán éktelenkedett az ujján), hogy idegességemben ütöttem...pedig tudom, hogy nem ez a megoldás...Pumperka, Te mint tapasztalt, és igen következetes Anyuka, mit szoktál ilyen esetekben tenni?

Kölyök!
Köszi, remélem nem sokáig tart már ez a betegségsorozat. Mikor jöttök haza??

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Linocs! Én is érdeklődtem az IKEA után... :cry: Nekem is Budaörs lett volna esetleg jó. Az Örsre semmiképp nem megyünk. De persze miattunk ne variáljatok, mert mi elég későn érnénk oda bárhova.
Pumperka! Megint igen szimpatikus volt a nálatok lévő szokások leírása. :D :wink:

biribon
 
 


Biribon:
biribon írta:Bár, senki nem válaszol, de gondolom, ez most a budaörsi...
Mondjuk délelőtt úgysem érnénk oda sehova... :(


Emiatt gondoltam, hogy nem jöttök. Direkt tüzetesen végigolvastam az előző oldalakat. Elnézést, ha valamit rosszul értelmeztem. (ezért nem akaródzott már ez az exceles feladat... mindig valakit megsértek... akaratomon kívül, csak mert ember módjára hibázok :oops: ) (bocs, de már nem sikerült ugyanazt a színt használni, mert előzőleg tömörítettem a képet, ami a szinek felbontásán is változtatott - szóval nem direkt!!!!)

Judit18: Nebula 10 órát javasolt találkozásra a bejáratnál. Szerintem találkozzunk fenn az étteremnél, a játszó részen, hogyha valaki előbb érkezik, akkor a gyerkőcök tudjanak már játszani, vagy a fáradt anyukák pedig tudjanak addig kávézni, sütizni :)

Kép
linocs
 
 


Marla is Örs.
Hánykor?
Van vmi beavatási szertartás az újaknak?

Kép
marla singer
 
 


Pumperka: de jó, hogy írtál magáról a nevelésről is, mert ugyan a felvilágosításból indult a kérdésfeltevésem, de alapvetően az volt a kérdésem, hogyan neveljünk jól, és jót. Tetszik, amit írtál. És teljesen igazad van: az idézet, ami szerepel az aláírásomban, csak korlátozottan igaz, hisz vannak dolgok, amit másképp nem lehet, csak tiltani. De persze tiltás és tiltás között is van különbség...

Kölyök: jó, hogy itt, habár csak rövid időre. Hihihi, én a felvilágosítást elkezdtem már akkor, mikor Fruzska a pocakban volt. Egyik éjjel, mikor nem tudtam aludni, akkor elmeséltem neki, hogy került oda :) nem tudom, mennyire emlékszik rá :)
linocs
 
 


Marla: hm, nem tudok róla, hogy lenne... De majd jönnek a többiek, aztán jól megmondják ;)

Kép
linocs
 
 


Marla, a beugró min 70 kg és 5 db szabadonválasztott óvodásdal vagy mondóka előadása :)

KépKép
judit18
 
 


Judit: téééényleg!!! Csak azért nem emlékeztem rá, mert nekem a 70 bőven megvan, és ezért az óvodásdalok tudását elengedték ;)
linocs
 
 


Levi vagyok!

Pillantsatok csak a vonalzómra! :wink:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Akkor én is adok egy szavazatot az Örsnek, mert egy paraszthajszállal az van nekem is közelebb. Jó nektek a 10 óra talira? Bejáratnál?

Most ismét csak ennyi voltam, mert a mai nap rohadtul kifárasztott (temetés-intézés), de megvan minden.
Ja, és a sluszpoén, hogy holnap reggel meg anyum is megy kórházba, mert valószínűleg a vérnyomásgyógyszertől allergiás reakciója lett, és mivel ő autoimmun-beteg (a veséjével van gond), lehet, h azonnal szteroid-kezelést kell megint kapnia.
Asszem most már kérném, h legyen vége ennek az évnek...

Kép
KépKép
nebula
 
 


Drága Levi!

Nagyon boldog szülinapot!!!!!


Marla: egy olyan 30-45 perces székfoglaló beszéd megteszi "Hogyan világosítsuk fel gyermekünket, avagy a naturista és a konzervatív neveléspszichológiai irányzatok fontosabb ütközőpontjai" címmel

Kép
KépKép
nebula
 
 


Nebula!
Köszi

(én is várom hogy ennek az évnek vége legyen :( )

Képek:
Kép

Kép

Nimó ébredés után (anyóssal):
Kép

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Boldog szülinapot Levinek:)

Kb. egy éve voltam hetven kiló, azóta min. 75 és az 5 dallal sincs problémám, pontosan ennyi dalból áll ugyanis a repertoárom. Ebből 4 karácsonyi és télapós. És ezeket hallgatja Hanna télen-nyáron.
Nebula, 45 perc???? Ha senki nem alszik el rajta és utána visszakérdezhetem, amit mondtam, akkor nem bánom :)

Kép
marla singer
 
 


Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Levi!

Boldog szülinapot kívánok! :)

Kép

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Juditkecskemét: nem tudom, hogy Levi még mindig itt van-e ;) , ha nem, akkor kérlek, add át neki, hogy: BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Ikea: hát csajok, inkább kihagyjuk... a lánykának még ma is hasmenése volt, és most este bele akartam diktálni a Smectát, hát kihányta. Ráadásul az édesapja is hasmarsos, szóval nem akarnám nektek ez évre búcsúzóul ezt az ajándékot adni!!!
Jó szórakozást Mindenkinek!
(nagyon-nagyon-nagyon sajnálom :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: )
linocs
 
 


LEVI!
BOLDOG SZÜLINAPOT!


Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2008.12.16 22:22-kor.

biribon
 
 


Ja, és még egy kérdés: szegény kiscsajnak iszonyatosan piros a popsija a kétnapi hasmenéstől, és valszeg holnapra sem lesz még teljesen rendben. És visítva sír minden tisztábatételnél, valszeg nagyon fáj neki. Mit tegyek rá? Mit javasoltok? Most estére Sudocrem-et kevertem össze egy kis körömvirágkrémmel. Hm, ez hülyeség volt?
linocs
 
 


Ja, Linocs annyira nem volt komoly a szomorú szmájlim. :) De köszi, hogy betettél. :D
Sajna (és szerencsére) nekem piros popsiban nincs annyira tapasztalatom. A Sudocrem és körömvirág is nagyon jó, nem tudom, hogy együtt mit adnak ki... :roll: Annyira rosszat csak nem. :wink:

biribon
 
 


Sziasztok!

Ismét csak beugrani van időm.
Azt hiszem, mi is kihagyjuk a holnapi talit. :cry: Már második napja egyedül vagyok este is a lurkókkal, holnap is céges vacsira megy a férjem, szintén egyedül viszem az esti műszakot, plusz Julcsika ragaszkodik a holnapi szokásos Csiribiri tornájához... Szóval már előre hulla vagyok, szerintem már egy ikeázás nem fér bele a napunkban.
Remélem, lesz máskor is ikeás tali!

Isten éltesse Levit, mi is sok boldogságot kívánunk! :D

Linocs, jobbulást Fruzsinak!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Linocs! Hát, nagyon sajnálom. :cry: Fruzskának gyógyulást kívánok, de most már nagyon gyorsan!!!!! Piros popsira nekünk jó szokott lenni a sudocrem, meg a Bepanthen plus is (bár nagyon piros Borókának eddig még nem volt, max. ha k@kit egy kicsit tovább bent felejtettük, akkor jobban pirosodott.) Jaj, szegényke, biztosan fájhat neki.

Most már jó lenne elűzni ezt a sok bacit. Nimó is, Andris is állandóan küzdenek valamivel. Reméljük az óévvel ez a sok baj is búcsúzik majd. :D

Egyébként majdnem nekünk sem jött össze a holnapi kiruccanás. Ma délelőtt vettem észre, hogy 1 hónapja lejárt a zöldkártyám. :oops: Még szerencse, hogy ezt gyorsan meg tudták csinálni. Tényleg le a kalappal a budakeszi VW szervíz előtt, 20 percet sem vártunk. :lol:

Drága kicsi Levente!
Isten éltessen még nagyon sokáig!


Azt hiszem Lucának is elfelejtettem BOLDOG NÉVNAPOT kívánni. :oops:

Pétének nem szól valaki, hogy megyünk az IKEÁ-ba? Meg ki is lakik még arra? MZX???? Mi lehet Pepikével?Beuskával?

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Levi!
Nagyon sok boldogságot kívánunk Neked 3.szülinapod alkamából!
Panka barátosnéd :wink: !!
és anyukája

KépKép
kmanna
 
 


Szóval akkor hánykor van a tali?
Én de. várok egy házhozszállítást, szóval most még nem tudom pontosan mikor érnék oda.

Kép
marla singer
 
 


Szép jó reggelt és vidám napot Mindenkinek!

Akkor 10 és 11 között az Örs vezér téri IKEA éttermi játszójában. Remélem így mindenkinek jó, ugye? És aki később érkezik ott megtalál minket.

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Na jól kiprovokáltam a köszöntéseket. :oops: :oops: De ez jár :lol: :lol: :lol: :lol: Köszöni szépen Levente, átadtam neki az üzik nagy részét, a többit majd ma ha hazajön. Volt nagy öröm, kapott egy repülőt, egy kisautót, meg könyveket. Igaz most csak a repülő érdekelte igazán...Még a bölcsibe is el kellett vinni ma...

Van valakinek bioptron lámpája? Mik a tapasztalatok? Nagyon gondolkozok rajta, hogy meg kellene vásárolni...Mit szóltok?

Linocs!
Nekünk ez vált be csak!!!Popsira:

http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... ogranormon
Hányásra meg nekünk ezt adta az orvos:
http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... oldat/2209
Levente rettenetesen hányt, és ha nem akkor is öklöndözött. Egy ampulla magneB6-tól azonnal elállt a hányása. És mikor sorra megkapta mki ezt a betegséget, más gyereknek is ezt adtunk és elállt a hányása. Kérdezz rá a dokitoktól. Nekünk nagyon hatásos volt.

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Hali Jányok!!!!
Na, kidugtam végre a fejem önmagamból - tudjátok, amolyan teknős módra!!! Egy "kicsit" elvoltam, azért nem jelentkeztem eddig - de mostmár ittvagyokragyogok :lol:

Nadgyoooooooon jóóóóók a tali képok!!!!!! Rég volt ennyi pulya egymás mellett!!!!

Linocs: jóóóóóóóóóó a link!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panny: az általad feltett link is nagyon jóóóóóóóó!!!! Nagyon szeretem ezt a verset!!!

Petramama:
...egy idő után rájöttem, hogy Dorka sokszor olyanért kapott lecseszést, amit igazából nem neki kellett volna kapnia...

Szerintem addig jó, amíg kritikusak tudunk önmagunkkal lenni, és nem válik automatikussá a kölök szidása, fenyítése - ha tudjuk azt mondani neki egy -egy igazságtalan lekapás után, hogy ne haragudj kicsim, igazságtalan voltam, nem kellet volna.
Hihetetlen, hogy Fanni mennyire hevesen reagál az igazságtalan szidásra (hát, be kell valljam, volt már eset rá) - és hát a tőle való bocsánatkérés példamutatás is egyben.

Szilvánusz: az a hamiskás képedhez jól passzol Marci égnek haja!!!!! :D :D :D

Pumper: szopizza Zsomb ujját?
Teccik a hozzászólásod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niki: milyen nagyos ez a Lilla!!!!

Linocs: nagyon teccik Fruzsi tátottszájas képe!!! És olyan jó az a "régizenés" felsője is!!

Judit18: annyira felment a cukrom, amikor írtad, hogy kirámolták a lakásotokat (mert azért zugolvasó üzemmódban jelen voltam ám), hogy akkora lendülettel nyúltam Nimi elkészített reggelije után, hogy a csésze kajástól a földön landolt, persze apró szilánkos fomában (és egész nap nem tudtam szabadulni attól a nyomasztó érzéstől, hogy milyen hihetetlen rossz érzést okozhat egy ilyen "tapasztalat")
Nem vagyok kegyetlen (szerintem), és az isteni igazságszolgáltatásban is hiszek (ha már a földi ennyire vacak), de én biza megtoldanám egy ujjlevágással, aki ilyen mocsok, aljas, sunyi módon kirámolja mások lakását!!!
Hihetetlenül felháborít, még a gondolat is, hogy amiért valaki küzd-dolgozik-hajt, amit valaki berendez-beszerez, azt egy másik valaki csak úgy tönkretesz-ellop-átkutat-elvisz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanetta 2008.12.20 23:03-kor.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok!

Had dicsekedjem egy kicsit. Ma voltunk prevenal oltáson. A dr.Nő nem mondta, hogy a következőért mikor kellene mennünk. Valahol azt olvastam, hogy nem mernek időpontot adni, mert nem tudják lesz-e vakcéna. Ha nem szólnak januárban felhívom és megkérdezem őket.Nagyon ügyes volt csak akkor sírt amikor nyomták be a vakcénát és amikor utána rátettem a mérlegre. Maga az oltás eddig nem viselte meg. Sőt úgy tűnik valami plussz volt benne, mert annyira aktív volt utána. Most alszik kint az erkélyen.

De a mai nagy atrakciónk, hogy a délelőtti alvásból így kelt fel:
Kép
és így huncutkodott:
Kép

Úgy döntöttünk, hogy letesszük az ágyrácsot, mielőtt kipottyan, mert már felállást is produkált.
Nagyon tetszett neki amit a mellékelt kép is mutat:
Kép

Azóta a dohányzóasztal alsó polcához is feltérdel és pakol le mindent, a szobában lévő dobozhoz is és az ágy széléhez is. Először nagyon örültem. Annyira büszke voltam. Aztán kissé elszomorodtam, hogy hogy repül az idő és a nemrég még csak alvó-evő kisfiam hamarosan járni fog. 1 hónap alatt 540 g-t hízott mostmár 7800 g. Már megháromszorozta a súlyát amit 1 éves korára kell. Biztosan a reggeli vajaskenyértől :D

Kép
cicuka78
 
 


Sziasztok!

Sajnos mindkét gyerek beteg, úgyhogy az IKEA szóba sem jöhetett. Laurával tegnap voltam a dokinál. Tuti, hogy még valamit összeszedtünk, hamarosan ki fog derülni.:(

A párom ma este nem lesz, előre félek, hogy mi lesz, mert Erik mostanában 3-6 alkalommal megy pisilni elalvás előtt, amikor már teljesen be van öltöztetve. (Mondjuk azóta éjszaka is száraz marad a pelusa :) ) Laura végig fogja ordítani az egészet :roll: , mert már éhes és álmos lesz, plus még a betegség is, Erik meg csakazért sem lesz haljandól elaudni. Sirály...:roll:

Juditkmét, boldog szülinapot Levinek! Hatalmas tortája volt! :)
Gratula a bilizős fejleményekhez. Erik csak pelusba hajlandó kakilni :(.

Judit18, nagyon sajnálom a betörést! Még jó, hogy nem akadtatok össze velük. Nekem ez a rémálmom, hogy betörnek, miközben itthon vagyunk. :oops: :roll:

Kép

Kép
mzx
 
 


bocsánat még egyszer hogy én sem tudtam az Ikeába menni, de pont reggel hívtak a szervízből, hogy vigyem be az autót. nem mertem később vinni, mert így is örülök, ha megcsinálják karácsony előtt

Nagyon boldog szülinapot Levinek!!

Fanetta, látod, Nimi reggelije is a betörők lelkén szárad!! a szemetek

Cicuka, édes Kristóf! érdekes amit írsz én meg pont ma gondoltam rá, hogy mennyivel jobban évezem Eszterrel az együttlétet mint régebben amikor még csak aludt-evett (bár ilyen nálunk szerintem szinte soha nem is volt).

Pont ma beszéltem egy barátnőmmel akinek 8 hetes a kislánya és kész van idegileg, szerinte csak sír a gyerek amikor nem alszik vagy eszik...ugyan Eszter nem volt sírós, de én örülök, hogy túl vagyunk azon az időszakon.
annyival jobb, hogy már lehet vele kommunikálni...én egyre jobban élvezem

KépKép
judit18
 
 


Na, csajok! Valaki nem számol be az ikeás randiról???? Milyen volt? Hányan voltatok? Hogy viselték magukat a gyerkőcök? Milyen volt az újoncunk dalbemutatója? ;)


Fanetta: na végre!!! jó, hogy előjöttél!

Mzx: húúú, remélem, simán megy az este ma! azért nálatok is elég sok a betegeskedés :( (amúgy én is arra gondoltam tegnapelőtt a betegrendelésen, hogy Fruzska vajon mit szed össze még pluszba a sajátja mellé...)

Cicuka: nem te voltál, aki panaszkodott, hogy nem nagyon eszik a gyermek??? hát, azért egy hónapban ennyi idősen 540 grammot hízni... az azért nem semmi! Nem hiszem, hogy bármi baj lenne! Azért megjegyzem, hogy Fruzska két hónap alatt hízott 300 grammot! Szóval ne tessék itt hergelni minket!!!!!!
linocs
 
 


Fanetta!
Min elmélkedtél "teknős módjára önmagadban"?
Én is nagyon megvetem a betörőket, és rettegek, hogy velünk is előfordulhat. A számítógépen a fotók pótolhatatlanok...Majd átírom valamire...

Cicuka!
Kristóf nagyon ügyes, helyes kissrác! :lol: Már megháromszorozta a súlyát? Emlékszek hogy ő kis súllyal született. Én meg attól rettegek, hogy meg ne háromszorozza... :lol: :lol: 4,550x3=13,650
Most még csak "11,65 kg remélem nem lesz 14 márciusra. Levente 14 volt 1 évesen. Tegnap egy anyuka mondogatta nekem hogy az ő fia milyen nagy, képzeljem el, hogy 3 évesen 16 kg. Én erre mondtam, hogy képzelje az enyém 3 évesen 23.. :shock: :shock: :shock: Most én ezt nem büszkeségből írom, mondom. Minden szempontból jobb volna az átlagos súlyú gyerek.
Levi nagyon kilóg a bölcsiből, mintha a nagycsoportból keveredett volna oda. Általában mki többet vár tőle mint a korosztályától. (nagyszülők, tesóim, mi). Nimóra meg tegnap is megkérdeztk, hogy másfél-2 éves? :shock: És milyen nehéz cipelni a fájós derekammal... :(
Az viszont biztos hogy jóképű, magas 2 méteren felüli pasik lesznek...Nimó is 85 cm már :shock:

Ja és Nimó jó régóta ennyi kg - mi ennek nagyon örülünk... :lol:

Mzx!Javulást kívánok!

Linocs!
Fruzska jobban van? popsi, hányás? Amiket írtam elolvastad?

A Bioptron lámpára senki nem válaszolt! Ezek szerint senkinek nincs ez irányban tapasztalata?

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


JuditK, mindig elfelejtem neked írni, hogy már kétszer is vettünk Kynga bodykat (te ajánlottad, nem?) és tényleg nagyon jók. Most a sötétzöld a kedvenc.
Bioptron lámpához nem tudok hozzászólni, nekünk nincs.

Tali jó volt (nem mintha lenne összehasonlítási alapom), mostmár én sem vagyok babanetes tali szűz. Pumperkával jó sokáig maradtunk, fél 5-re értünk haza. Persze mandulás torta nem volt a büfében:(

Kép
marla singer
 
 


Rohanunk az oviba, úgyhogy csak néhány pontban:
1, tali pompás volt
2, jelenlévők: Petramama, Petra, Boróka, Pumperka, Zsombi, Marla, Hanna, Nebula, Marc
3, minden kisméretű jól viselte magát, szépen játszódtak, ettek, jót mulattak
4, (szerintem) minden nagyméretű jól érezte magát
5, Marla énekhangja gyönyörű, az ikeás dolgozók is odagyűltek, és felkérték a következő reklámdal előadására
6, még mindig jó a húsgombóc és a sütik

tsókjaim

Kép
KépKép
nebula
 
 


Juditkecskemet: köszi, Fruzska jobban van! A popsijára tegnap egész nap csak hintőport használtam, úgy tűnik bevált. Arra gondoltam, hogy kipróbálok mindent, de egy nap csak egyfélét. De nagyon köszi a tanácsot, mert eszembe jutott, hogy annak idején nagyanyám mindenre a neogranormont kente, és tényleg használt! Szóval valszeg az lett volna a következő.
A lámpával kapcsolatban nekem nincs tapasztalatom, de jóatyám, aki nem nagyon hisz semminek, semmiben, imádja, és mindenre használja, és neki használ is. De ott van jóanyám, aki nem nagyon hisz benne, és neki nem is használ. Szóval, a fenyő tudja...

Marla: örülök, hogy jól sikerült a találkozó! Jó sokáig maradtatok!
linocs
 
 


Jó reggelt!

A tali jó volt, az oda és a vissza út már kevésbé.
Mi ugyan 2-kor elindultunk a játszóból, f3-kor az áruházból is, de haza mi is csak n5-re értünk. :shock: :shock: :shock: :shock:

Legközelebb azt hiszem maradok a budaörsi IKEÁ-nál. :roll: :roll: :roll:

Jó lett volna, ha többen vagyunk!!!! Bár moccani is alig lehetett annyian voltak.
Marla, örülök, hogy végre Benneteket is megismertelek.

LInocs! Hogy van Fruzska bébi????

JuditK! Nekem sincs bioptron lámpám! Húúú, mekkora már NImó. Elhiszem, hogy simán másfél-2 évesnek nézik, hisz ezek akkora méretek.

Mzx! Sajnálom, hogy ti is ennyit betegeskedtek. Hogy telt az este?

Fanetta! Aztán nem ám újra eltünni!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Judit18! Tudom, hogy direkt nem jöttél. Nem akartok velünk találkozni. Most már le sem tagadhatod! :lol: :lol: :evil: :lol: :lol: :evil: :lol: :lol: :evil:

Cicuka! Merészek vagytok, hogy csak most tettétek lejjebb a kiságyat. Nekünk már hónapok óta alacsonyabban van. :shock:

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Az este viszonylag kevés ordítással telt :), Laurát megszoptattam két pisi közt egy picit, ezért egész nyugis volt, legalább a karomban nem ordított :). Eriknek a 4. pisilés után beintettem :wink: , megmondtam neki, hogy ha végigordítja az estét, akkor sem jövök be többet. Negyed órát még sóhajtozott, aztán szépen elaludt, röpke 3/4 órával később, mint amikor ketten vagyunk a két gyerekre. Laurával a a végén már játszogattam, minek következtében úgy felélénkült, hogy utána alig akart megint szopizni, de amikor végre sikerült rávenni, akkor kidőlt percek alatt :). Én hülye meg olyan fáradt voltam, hogy a tévét bámultam még vagy egy órát, majd leöntöttem pörköltszafttal az új kanapénkat, úgyhogy azt sikáltam még egy ideig, úgyhogy fél egyre aludni is mentem, majd 10 perc múlva felébredt Laura. :roll:

Izgi történet, ugye? :wink:

Kép

Kép
mzx
 
 


Nimróddal megjöttünk a dokitól. Még semmit nem tudok, csak annyit hogy az immunrendszerét tönkrevágta a 4 havi antib. szedés. :(
A fitymaszűkülete miatt műteni kell majd...meg sem lehet mozdítani a fütyijén a bőrt... :(
Holnap vérvétel reggel 7 :!: -kor. Szombaton (mivel munkanap) kell visszavinnem...

És ne legyek negatív :( Mikor meg vagyok győződve, hogy nem is volt refluxa, csak a szuper technikának köszönhetően látták a vese üregrenszeri tágulatát. Ezért már újszülött korában megkatéterezték. Feltevésem szerint akkor kapott húgyúti fertőzést, mivel nagyon könnyű előidézni. Ezért járjuk az orvost állandóan, ezért jártunk Szegedre, ezért volt a katéterezés, ezért volt a hólyagfeltöltés, a sok sok antib. beszedés, az orvosoknak a pénzelés...Ezért beteg most...sztem régen még az UH előtt /20 éve/, kutya baja nem lett volna (szépen kinőtte volna, mint ahogy most is kinőtte a tágulatot). ....
Nem véletlen hogy a kisebbség kölkei sosem betegek...(szinte)...hagyják dolgozni az immunrendszert....mi meg...tömjük gyógyszerrel amit a dokik adnak...
(tisztelet a kivételnek)

Bocsánat hogy rátok zúdítottam de nagyon kivagyok :cry: :cry: Sajnálom Nimókámat nagyon...és most bőgök.. :cry: :cry:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Betegek vagyunk megint, azért nem tudtam nagyon jönni :twisted: Most már lábalunk kifelé szerencsére.

Juditk!
Szerintem a Bioptron lámpa nagyon jó. Nekünk sajnos nincsen, de anyukáméknak van. Egy csomó mindenre használja és tök elégedett vele. Én is használtam már erre-arra és szerintem is szuper. Én például örökké hálás leszek érte, hogy a tályogos, bölcsességfogas történetemet 3 napon belül helyre rázta. Nélküle nem tudom meddig tartott volna, míg lehúzódik a gyulladás, meg stb...
Nagyon együtt érzek ám veled! Én megfogadtam, hogy nem fogom Danit gyógyszerrel tömni, de olyan nehéz ez. Ha van valami nyavaja, akkor persze, hogy azt szeretném, ha túl lenne rajta mihamarabb és mivel laikus vagyok, így hagyatkozom a dokira, mert félek attól, hogy kisérletezgetéseimmel esetleg többet ártok, mint használok. Most mondjuk nem vittem dokihoz, pedig 2 napig lázas is volt, de gondoltam, nem szedetek be vele még egy antib. kúrát, amikor múlt héten hagytuk abba az előzőt...

Később jövök még, mert egy csomó mindenre szeretnék még reagálni, csak Juditnak akartam mindenképp pozitív megerősítést a lámpáról :lol:

Livi
Kép
livcsi
 
 


Halihó!

Örülük, h jól sikerült az Ikea-tali!

Petramama, majdnem két órán keresztül mentetek haza????? :shock: :shock: Ezért gyűlölöm Bp.-et, bocsánat, remélem nem gázolok senki bősz honfitársunk a szívébe...De ez nem normális!!! Hogy lehet ezt kisgyerekkel bírni?? Én már azon kiakadok, ha vmi útfelújítás miatt nem érek haza a gyerekkel a szokásos negyedóra alatt...

Linocs, örülük, hogy javulóban vagytok!

Juditk, bio.ról nekem sincs tapasztalatom, de én csak jókat hallottam róla! Nimónak gondoltad? És: nagyon jó anya vagy, ne bőgj, te mindent megtettél és megteszel a srácokért, az egészségükért, fejlődésükért! Tényleg nagyon rossz az, ami az eü.ben jelenleg van!!!!
Én pl. nem vittem el Panyót a csípőuh-ra anno, mert pont aludt, és előtte azt mondta a doki, teljesen rendben van, csak ha már itt vagyunk ad egy beutalót. Én meg nem citáltam el a 6hetes gyereket ezért. Azóta is lelkifurdalásom van, meg azért is mert kardiológiára kétszer volt már időpontunk és szintén (betegségek miatt) nem jutottunk el. Még jó hogy 3 hónapra adnak dátumot. Az újszülöttkori szívzörejünkről így ennyit. :?
Szóval csak azt akartam, hogy fel a fejjel, majdcsak kijöttök belőle!!!! (már kérdeztem korábban is: sikerült végül dokit váltanotok?)

Cicuka, gratula a kiskópénak a térdeléshez!! Nekem is furcsa volt ilyen magasan látni a kiságyat :) , mi is letettük Panyónak már hónapokkal ezelőtt..jó, mondjuk én paramami vagyok!

Nem sok időm van mostanság, mert állandóan karácsonyi beszerző körúton vagy vendégségben vagyunk, ill. jönnek hozzánk. Ma pl. a színházban jön a Jézuska, karifával, ünnepléssel stb :)
Pankóci olyan édes, nagyon jól bírja a strapát, ma két órát elvolt az apukájával (állítólag az én Jézuskámmal taliztak :wink: ) egy bevásárlóközpontban, és tünemény volt, semmi hiszti, mindenki majd megzabálta! :D

KépKép
kmanna
 
 


Most látom, hogy Zsu törölte magát... Sajnálom!

És mi ez a kevés hozzászólás????

Mzx: igen, izgalmas volt a történeted ;)

Juditk: azért most már elég lesz a dokikból! Hát igen, én ezért vagyok gyogyó ellenes (persze ésszel), mert sztem az csak elnyomja az immunrendszer egészséges működését. És tán emlékszel rá, hogy egyszer itt tanakodtam, hogy vajon megengedhető-e, hogy a gyermeknek nem nagyon adok gyógyszert, mert én nem nagyon szoktam bevenni... Most, hogy Fruzska beteg volt, össz-vissz kapott egy Dedalonetta kúpot (amit már akkor nem teljesen meggyőződve adtam neki, mert ha vírus, akkor jöjjön ki, és ugye a kedve jó volt - és valahol azt olvastam gyereknevelési könyvben, hogy a babók a nevetés képességét elvesztik, ha komoly a baj - no a lányka nem vesztette el :), de azért a négyszeri hányás meggyőzött), egy Smectát a négy nap alatt, és kb. fél deci hippes répalevet. És így, most leírva soknak is tűnik. Persze az más kérdés, hogyha komoly a betegség!!!
Sikerült leváltanotok az öreg házidokit?

Livcsi: mi baj?

Kmanna: milyen volt az ünnepség? És mit hoz a Jézuska Pankalininek? (hátha nem olvassa ;) )

Akit kicsit "másképp" érdekel a karácsonyi bevásárlás, annak egy link:
http://tudatosvasarlo.hu/cikkek/1120
Mi ugyanis vagy 10 éve mindig gyökeres fát bérlünk/veszünk. És arra gondoltunk, hogy Fruzska első karácsonyára vett földlabdás fácskát elássuk valahol, ahová majd minden évben elkirándulhatunk...
linocs
 
 


Linocs,
de jó ötlet ez a fa elültetés!!! :)
Mi is minden évben élő fenyőt veszünk, aztán kiültetjük a kertbe (szóval mi egészen a kert végéig fogunk elzarándokolni :) ), idén sem lesz másképp! Egyébként van hogy megfogja, van, hogy nem, nemtom mi az oka, mert uaott vesszük és nagyjából ugyanakkorát. Az idei fánk nagyon szép szabályos!!! Remélem gyönyörű lesz!

Nálunk a Jézuska hozza 24-én reggelre a feldíszített karifát (majd előző éjszaka azért segítünk neki kicsit a dekorálásban, hátha elakad).

Pankó csomó ajándékot kap, mindenki egy kicsit túlzásba vitte asszem, mondván ez az első karácsonya :) (tőlünk mesekönyveket, pici fakutyát amit húzni lehet, fürdős játékot és egy babywalker nevű vmit - asztalszerű izé, kerekkel, ha majd járni tanul tudja tolnai, azért kap ilyet, mert állandóan áll, és szereli a lakásban található kütyüket, szóval remélem tetszeni fog neki és inkább ezen molyol :) )

KépKép
kmanna
 
 


és:

Héééé!!!
Mindenki Jézuskával randizik?????

KépKép
kmanna
 
 


az előbb lemaradt: (csak hogy velem legyen tele az oldal :D )

színházas karácsony csodaszép volt, műsorral, bejglivel, ahogy kell...Pankó nagyon élvezte, megint a csillagszórók jöttek be neki leginkább :D Pedig délután nemigen aludt - hát igen, a buli benne van a vérében :D

KépKép
kmanna
 
 


Hello Kmanna!

Tudtad, hogy van egy különbejáratú topikunk? Csak a miénk! ;)
linocs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: