Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon klasszak a képek!!! :wink:

(Én már megygógyultam..hát elég kemény 5 nap volt :shock: :? ,Krizsikém is javulgat...és Isteni csoda h se Márk,se Olika NEM KAPTA EL :wink: !!!)

Tetszik az indított téma...én is sokat agyalok ezeken a kérdéseken.

felvilágosítás:Nálunk otthon nem volt tabu a meztelenkedés,így most sem az..a srácok látnak minket öltözködés közben(persze azért direkt nem szaladgálunk meztelenül a lakásban :wink: )Krizsikém szeparációs félwelmei miatt el se tudok bújni,mindenhova követ...Ja és persze Olika is :wink:
Nálunk otthon én voltam az aki nem akart beszélni a felvilágosítás témáról..anyu többször előhozta de én hárítottam...mindent a barinőktől és könyvekből tudtam meg és nem volt ez így gond nekem.Valahogy úgy éreztem h nem tudnék anyuval erről beszélni...én se beszéltem meg vele az első együttlétet sem...amikor először lett komolyabb pasim anyu akart beszélni a témáról de nagyon elvörösödtem és annyit mondott legalább a nővéremmel dumáljak,..ez be is jött,tul.képp ő volt aki segített a megválaszolandó kérdéseimben még..és ő volt akivel elmnetme a nődokihoz is...7 évvel idősebb nálam.Szal nálunk ez így volt.
Már beszéltünk róla a férjemmel h hogy lesz a srácoknál..sztem ő lesz az aki dumcsizik majd velük..hisz nagyon fiatal apuka lesz még akkor is amikor ez aktuális lesz :wink:

nevelés:hát nekem is volt "nagy"elveim,főleg az első gyreknél amit próbáltam betartani...de volt h nem ment :( ..és bevallom most se mindig sikerül.Pedig annyira eltökélt voltam pl.h soha-de soha nem ütök a gyerekre...aztán sajna mégis volt ilyen alkalom a nagyoknál....gondolom többgyerekes anyuka társaim ismerik már ezt az érzést :? :wink:
Próbálom őket nem mindig tíltani mindentől....hisz ha belegondolok annyi tíltás éri őket nap-mint nap...(ezt ne,azt ne..stb..)
Próbálom őket a helyes útra terelni minden téren de inkább kicsit a szabadabb nevelési elvekkel...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Na Biribon,laptető...örülsz?! :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
A taliképek tényleg nagyon jók, olyan jó ennyi kislurkót együtt látni. A vizsga írásbeli volt, (csak egy a sok közül) általában ahogy kijövök a teremből, szinte el is felejtem, ezerrel a következőre gondolok. (annyi elég, hogy tudom, nem 1-es lesz :lol: ) Ma is suliban voltam, kaptam még 3 beadandót...:-(
A tanárnak mondtam hogy hozzá sem tudok kezdeni a szakdolgozathoz, ezért januárra megbeszéltünk egy időpontot, hogy segítsen...
Nagyon sokan döntöttek úgy hogy halasztanak mert nem bírják. (gyerek nélkül sem). Én inkább túl szeretnék vhogy rajta lenni, mert még egy évig ezzel gyötörném magam...Túlzásba vinni sem akarom....Elég lesz nekem a nyelvvizsga is, egyszerre nem akarok a kettőre (államvizsgára) is készülni.

Szegény Nimóval mennem kell a pulmonológiára kivizsgálásra. Vérkép meg minden. Több mint két hónapja hörög, köhög, taknyos...egy-egy rövid időre javult (pár napra) de állandóan visszaesik. Már nagyon aggódok...
Holnap jönnek Anyósomék. :( Levit köszöntik....Úgyhogy mostmár muszáj a kezembe venni a felmosófát, meg a porszívót...
Majd jövök...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 

 
 

Judit(k)!

Hidd el jó így h végre kivizsgálják Nimót...én is pont így voltam..majd 2 hónapig hörgött-köhögött,taknyos volt Olika és nem javult még az antib-tól sem..aztán a pulmonológián minden kiderült :( ..kaptunk megfelelő gyóygszert a bronchitisre,inhalálót és azóta ha előjön azonnal tudom h mit kell tenni és helyre is jön viszonylag hamar.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Igen Panni! Örülök, hogy végre laptető van! Azt hittem, már soha nem jön el! :wink: Kép
Örülök, hogy meggyógyultál! :)
Hát, ezek szerint majdnem mindenhol lazább meztelenkedés van... Csak Szilvánuszéknál merül fel szintén a "meddig is láthassanak minket meztelenül" kérdés. Kíváncsi vagyok, hogy még ki mit gondol, tapasztal ezzel kapcsolatban. Meg az elnevezésekkel kapcsolatban...

JuditKmét! Gratula az átmenős vizsgához! Csak így tovább! :) Remélem, hamar kiderül Nimónál, hogy mi okozza a problémákat és akkor már sikerül hamarosan túllenni rajta.

Asszem én is jövök néhány Luca képpel is, mert Niki rámhagyta a feladatot. :)

biribon
 
 


Szóval az ő gépével készítettem én a képeket és átküldte nekem.

Mivel csak ő maradt rám, így most töményebben ő lesz...

Kép Luca és a háttérben Linocs

Kép Luca ott is fáradhatatlanul pakolt...

Kép Luca Petramamával
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2008.12.17 14:11-kor.

biribon
 
 


Biribon: én azt hiszem, hogy semmiképp nincs recept, hanem a családtagok szemérmességétől függően kell a meztelenkedés dolgot csinálni. Ha téged pl. zavar az együtt fürdés, öltözés a gyerek előtt, akkor ne tedd már most se. És persze az sem jó, ha a szülők pucérkodósak, és nem veszik figyelembe, hogy mondjuk a kiskamasz gyereküket ez baromira zavarja. Valahogy össze kell ezt hangolni.
Szerintem viszont az fontos, hogy ne alakítsunk ki a gyerekben szorongást, túlzott gátlásokat a nemiséggel kapcsolatban. Vagyis ha ő pucérkodik, fogdossa magát (márpedig fogja!), akkor ne szidjuk érte, ne érezze magát bűnösnek. Persze normálisan meg lehet neki mondani, hogy ilyesmit mások előtt nem csinálunk stb.
Ami az elnevezést illeti, nálunk a gyereknyelvi szavak mennek (punci, kuki), nekem nem okoz gondot ezeket használni.

Tök más téma, bocsánat, hogy iderángatom, de hátha van valakinek (sajnos) tapasztalata benne, és tud segíteni. Nem tudjátok, hogy télen végeznek-e szórásos temetést? Meghalt a vérszerinti apám (nem a szívszerinti, akinél nyáron tüdőrákot diagnosztizáltak), és most kell elkezdenem intézni a dolgokat. Azt nem tudjátok, hogy kábé mennyibe kerül egy ilyen temetés? Ja, és hogy hol lehet mindenféle örökségről lemondani? Hagyatéki hivatal, vagy mi? Félek, hogy iszony adóssághegyek szakadhatnak a nyakamba...
Köszi előre is.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Hú, bocsi, de nem emlékszem, ki kérdezte, hogy milyen nyelvből fordítok (Biribon, te voltál?), de angolból/ra (meg angolul szerkesztek is). A pozsonyi beszélgetéseket megjelentetik egy angol nyelvű brossúrában, ahhoz kellett.

Lányok, az elmúlt egy hétben olyan rohamos fejlődésen ment keresztül a fiam, hogy eszméletlen. Most már egy pillanat alatt a lakás másik végében van, rengeteg dolgot megért, kezdeményez játékokat és hisztizni kezd, ha elveszek tőle valamit. Vicces, hogy előtte hetekig, hónapokig szinte semmi, aztán egyszerre összeálltak neki a dolgok :)

Kép
KépKép
nebula
 
 


Na még egy, és megyek a dolgomra: hol van mindenki? Csak én nem készülök elég vadul a karácsonyra, hogy ennyi időm van itt írogatni?

Kép
KépKép
nebula
 
 


Hát mi annyira vadul nem készülődünk a karácsonyra, csak a kisasszony ma épp harmadszor hányt. A kedve teljesen jó, de ahogy szopik már hányja is kifele, és hasmenése van :( Most így hogy megy a folyadékpótlás????

Nebula: nem tudok segíteni a kérdésedben. Részvétem.
linocs
 
 


Linocs: szegény Fruzsi! Jobbulást! Próbáld meg apró kortyokban pótolni neki (fecskendővel mondjuk), hátha benne marad. Nekünk hasmenésre a smecta bevált.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!

Apa elvitte a lurkókat sétálni, van egy kis szabadidőm. Ilyenkor azt sem tudom, mit csináljak, főzni kéne, rendet tenni, Réka is már ott figyel a dvd-ben, várja, hogy ugribugrizzak vele...

Nagyon aranyosak a gyerekek a képeken! :lol: A csoportképek különösen tetszenek, édesek együtt!

A felvilágosítás témával kapcsolatban. Az én szüleim nem prűdek, sosem volt tabu téma nálunk a szex, pedig késői gyerek vagyok, azt gondolná az ember, hogy az idősebb szülők konzervatívabban állnak a témához. A meztelenség sem gond, igaz, aput inkább csak törölközővel láttam a derekán, mesélte, hogy még kiskoromban, mikor fürdött, egyszer kértem, hogy mutassa meg, ő megfordult, megláttam, vigyorogtam, és ennyi volt, többet nem nyaggattam. :)
Kb. 6 éves koromban történt meg a "felvilágosodásom" az egyik unokatesóm által (Kmanna te röhögni fogsz, Tündikétől szereztem be az infót :lol: ), aztán később anyuval beszélgettem erről, ő pontosította az ismereteimet. Anyuval mindig nyíltan beszélhettem a szexről, az erkölcsi részéről is, mindig mondta, hogy azzal feküdjek le először, akivel tényleg nagyon szeretjük egymást, aki megbecsül, és aki megérdemli, hogy vele veszítsem el a szüzességemet. Ezt mindig szem előtt tartottam, ez első együttlét mindkettőnk számára az első volt, sokáig jártam azzal a fiúval, anyunak elmeséltem, mikor megtörtént, nem akadt ki, tudtunk róla beszélni. Remélem nekem is ilyen jó kapcsolatom lesz majd a lányaimmal. Egyébként érdekes, mert anyu mondta, hogy velem sokkal közvetlenebb a viszonya, mint a nővéremmel, vele nem beszélgettek ilyen témában, pedig valszeg egyformán neveltek bennünket, függ a gyerek személyiségétől, hogy mennyire tud intim viszony kialakulni a gyerek és a szülő között.
Mikor Hannit vártuk, akkor Julcsika tudta, hogy ott van a pocakomban, később is meséltem neki, hogy ott növekedtek mindketten, mikor nagyon picik voltak, mielőtt megszülettek. Azt is mondtam neki, hogy anya lába között bújtak ki, és a doktorbácsi segítette, ezért kellett kórházban lenni, mikor születtek. Tovább nem kérdezte, még nem merült fel az a téma, hogyan kerültek be a pocakomba. :)
A példamutatás és a nevelés egyaránt fontos, és szerintem a lényege az, hogy ne legyen ellentétes a kettő. Pl. elveszítem a szavam hitelét a gyerek előtt, ha mondom neki, hogy nem szabad késsel enni, a szánkba venni, miközben meg én rendszeresen bicskahegyezve eszem a szalonnát, vagy káromkodok, miközben neki meg megtiltom, hogy csúnyán beszéljen...

Nebula, az örökséget visszautasítani egyoldalú nyilatkozattal lehet, akár a hagyatéki eljárás során, akár azon kívül, lehet közjegyző előtt tenni, vagy egy örököstárshoz címezve, nincs alakszerűséghez, és nincs határidőhöz kötve. Addig teheted meg, míg nem mondtál le a visszautasítás jogáról. (Gondolom ez még nem történt meg.) A temetés költségének összegében nem tudok segíteni, nem tudom mennyibe kerül.

Most megyek, feldobom a husilevest.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Linocs, Daedalonetta kúp? Mondjuk lehet, hogy csak receptre adják ki... Nálunk ez bejött hányásra, beadása után fél órával lehet próbálni itatni. (Féltéve, ha nem jön ki addig...)
Jobbulást, és gyógymanókat!

Nebula, az előbb kimaradt, hogy részvétem! Remélem sikerül mindent elintézni.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Linocs!
Smecta nálunk is bejött, Dedanoletta csak receptre van.
Múltkor én mindig csak pár kortyot hagytam szopizni Zsombort, sokszor...Nem volt egyszerű kivitelezni, de én elvettem tőle. :( Jobbulást.

Nebula!
Részvétem...

A fő témát, majd kifejtem én is csak vendégeim vannak. :( :wink:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Smectából van külön gyermek és külön felnőtt? mert a múltkor vettem magamnak, és abból még van.

Köszi a tanácsokat! Azóta sajna megvolt a negyedik... De a kedve kitűnő még mindig a csajnak! most épp egy piros plüskockával focizik :)
linocs
 
 


Nincs külön felnőtteknek meg gyerekeknek a Smecta por.

Nem semmi, hogy már focizik a lányod! Az enyém még nagyrészt rágcsál mindent, néha csak szerelget, vagy küzd azért, hogy a kiszemelt dolgot elérje, pl. a tv gombját.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Végre ide érek én is egy kicsit.Szomorúan olvasom, hogy vannak még mindig betegeskedök.Ugy látszik a tél már csak ilyen :cry: :cry: Jobbulást mindenkinek, kicsinek és nagynak egyaránt.

Juditk
: nagyon jo hogy Levike bilibe pisilt, biztosan hamarosan lesz a következö is :) :) Hát Nimo jo kis ijedséget hozott rád, jo hogy nem lett baja.Szépek a képek.De jo hogy már tud tapsikolni.Olyan aranyosak ilyenkor :)Jo kis k@k@s sztori:) :)

Mni:Gyönyörü a télapó kiscsajszi :D :D Boldog Szüli Napot utolag is.

kolyok : jo olvasni téged is, sajnálom, hogy beteg Máté.

linocs:Jo ez a kutya ugy látom :D :D Jót nevettem.

pumperka:Gratula a gyerekeknek.nagyon ügyesek :D :D

mosoly: jobbulást a kis Zsófinak.

biribon:Boldog Szüli Napot! utolag is.

kmanna:Nagyon édi Panka a bulin :) látszik jol éreztétek magatokat.

livcsi:Megtudlak érteni anyós témában,nekem szerencsére nem járnak túl sürün. :oops: :oops:

petramama:jo kis sztori, ilyen nekünk is volt már :D :D

panny:De jo nektek, hogy buliztok.Én is vágyom egy kis kikapcsolodásra, de ez nem most lesz sajna.Mi itthon leszünk és 3 ban töltjük majd szilvesztert eddig ugy néz ki.Jobbulást neked, reméljük a gyeköcök nem kapják el.

Juditoknak utólag Boldog Név Napot!!!

eszterxx:
Jobbulást nektek is.

cicuka78:Mi már megkaptukaz elsö oltást, és nálunk nem okozott semmi baj, ugy viselte, mint a kötelezöket.Nálunk ugy volt hogy a héten kapja meg ,de elaludta az idöt igy nem tudtam elvinni, majd a héten megyünk mi is és kapja a másodikat is.

lusie:jobbulást nektek is.

Rólunk egy keveset.Máténak kezd jönni a 6 ik fogacskája az 5 ik nek csak a hegye van kint biztos megvárja a másikat mielött kibujna :D :D Szenvedünk vele de nem vészesen.Máté már integet, hogy pá-pá, nagyon aranyos és mondja már hogy apa, tátá, ide, adjál, és néha anya szavak jönnek , de szerintem még nem tudatosnála, csak az adjál, meg a mamam mert az éhséget jelent nála.
Valamelyik nap hivott, hogy :anya ide, és mikor kimentem, hát mit látok, hogy a babakocsinál áll és még le sem volt fékezve, hát nagyon ügyes volt de én megijjedtem.De azután letérdelt szerencsére.
Enni mindent eszik, söt amit mi eszünk abbol is kér, nagyon szereti a gyümiket és a föziket is szerencsére, söt kiprobáltuk a párizsit is abbol is a baromfiit, és az is izlett neki.Viszont tápszert alig eszik és ezért éjjel kell egyszer vagy kétszer mikor hogy, és akkor potolja be az elmaradottat. A tegnap este viszont tejpépet vacsizott meg banánt késöbb velem, és végig aludta reggel 6 ig az éjszakát, nagyon érdekes mert nem volt valami nagyon jol lakva, de még sem kért tápszert mielött lefeküdt aludni.
nagyon sokat nevet mostanában és szerintem most érezz rá a viccelödésekre is.Pénteken rájöttünk az apjával, hogy féltékeny rá, mert amikor puszit add akkor nem tetszik neki, és kéreckedik fel hozzám, vagy át ,ha kézben van.Lassan de biztosan kezd metanulni ülni, már van ahol letud csücsülni térdepelésböl, van ahol csak félig ül le.De szépen erösödik.
Bocsánat, ha vkit kihagytam, nem volt idöm most eddig végig olvasni, de amit elküldöm, a hsz-t végig olvasom amit irtatok.

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár szót...

Linocs! Pár órán keresztül ne etesd, ne itasd, hadd nyugodjon meg a gyomra! Utána csak kortyokba, illetve ha a tejet mindig kihányja, akkor lehet, hogy pár kanál tejmentes valamivel próbálkoznék, ha azt hajlandó.

Smecta csak egyfajta van, ugyhogy nyugodtan adhatsz neki, de én még inkább kihívnám a dokit a helyedben, 4 hányás már sok.

Dedalonettát ajánlotta nekünk is anno Pati, elvileg csak receptre van, de minden patikában ki lehet sírni, én is ezt tettem!

Juditk, ismerős az érzés, nálunk tegnap volt kinn az ügyeletes, azt vallottuk be, hogy 2-3 napja hörög. Meghallgatta, irány a heim pál, mert sipol a tüdeje. Ott görcsoldó, meg felirtak antibiotikumot, meg olyan inhaláló görcsoldót, valószínű tüdőgyuszi, de röntgent nem!!! csinálnak az ügyeletes kórházban sem, majd csak hét közben.

felébredt, rohanok, majd még jövök, Linocs, szerintem hivd ki az ügyeletes dokit!!!

Többiektől bocs, hogy most nem reagáltam

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


A képek nagyon aranyosak, mennyi baba egy hellyen :D :D Nagyon szépek vagytok.

linocs:Jobbulást Fruzsinak.

A felvilágositáss dologban, nálunk én is inkább könyv és barátnöktöl szedtem össze a dolgokat, meg nálunk az iskolában volt már vmilyen szintü felvilágositás is a biosz orán.Az elsöt én sem beszéltem meg anyukámmal, söt a többit sem, mert kinosnak gondoltam én ezt a dolgot.Pedig nálunk csak apukámat nem láttam meztelnül, ö nem mutatkozott elöttem igy, sose, de engem sose zavart.Nálunk inkább a párom a szégyelösebb, de Máté elött nem, persze elöttem sem, De a felvilágositás nálunk biztosan az ö reszortja lesz, mert hát fiu az illetö.Én viszont öltözöm elötte, mert hát mindig a nyomomban van és a fürdöbe is hiába megyek,mert ha becsukom az ajtot akkor ott kukucskál és nem tudok kijönni ,ha viszont csak behajtom akkor meg kinyitja és bejön :D :D Ugyanez a helyzet a wc nél is, mert jön és kinyitja bejön és a lábamban kapaszkodva feláll, nagyon vicces, de kényelmetlen is,meg hát ugye nem higiénikus dolog, igy probálok mindig gyorsan végezni mielött odaér :oops: :oops: :oops:
Látom most is kevesen vagyunk, de hát vasárnap délután van.Nekem alszik a srácom, ugy két orája, ami nagy szám most nála.De válozo ez is mert van hogy sokat alszik egyszerre, van hogy keveset és csak egyet, igy teljesen kibukik estére, mire fürdés jön.

Nebula:részvétem ,sajna én sem tudok ebben segiteni.

Talirol jut eszembe, hogy Máté és Dóri nap mint nap találkozik persze babakocsiban, és hát enivaloak mikor elkezdenek mosolyogni és beszélgetni egymással, már várjuk Melindával, hogy összerakjuk öket, hétfö délután.Melinda bocsi hogy a kérdezésed nélkül irtam le ezeket a dolgokat, de remélem és tudom hogy nem lesz gond :D :D
Még egy vicces történet amit nem tudok magamba tartani, nem tudom kinél hogy van, de a héten Máté a sogoroméknál felfedezte a nagy földik érö tükröt és ott magát, (vagy egy másik babát, nem tudom)de olyan szépen elbeszélgetett vele, hogy mi csak nevettük a sogornömel, és még puszit is adott magának,többször is :D :D :D :D Na jo ost eldugulok egy idöre.Jó pihenést mindenkinek

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Bocsi, hogy nem jöttem, de elég hányavetin vagyok még mindig, a torkom szúr-kapar, nem sokat alszom.

Pankalini úgy tűnik javuló tendenciát mutat, bár éjszaka számtalanszor felsír, foga vagy már nemistom mért. 3. v. 4. ordítás után (bár mindig elcsendesedik, van hogy fel se kell hozzá kelnem), én már nemigen tudok visszaaludni. Sebaj, egyszer majd alszunk, pl. majdha elmennek a csemeték egyetemre :D :D

TAlis képek cukik!!!

Linocs,
jobbulást, Smecta nálunk is bevált. Folyadékot, apránként, de musz valahogy pótolni (nekem mondjuk állandó ilyen parám van, ha fosós-hányós mizériában vagyunk)

Mézgombi,
naneee, Tündikétől???????? :D :D :D
Mért nem kérdeztél engem, én már tapasztalt 7éves voltam, biztos kentem-vágtam a témát :)



Mivel bátyám van, én tőle tudtam meg minden "fontosabb" dolgot kamaszkoromban. Anyukámmal valahogy nem tudtunk ilyenekről beszélni, pedig teljesen jó a viszonyunk. Apuval meg valahogy szégyenlős voltam, eszembe nem jutott volna ilyeneket kérdezni.

Szóval tesómtól tudom, hogy nincs télapó, a húsvéti nyuszi egyenesen hülyeség, ő vett rá, hogy bányásszuk elő idejekorán a karácsonyi ajándékokat anyuék szekrényéből, mert hát azokat sem Jézuska hozza...Elég hamar belecsöppentem a nagy büdös realitásba, ő valahogy jószándékúlag!! fontosnak érezte megosztani velem minden általa begyűjtött infót. Ez vonatkozott a nemiségre is. Kristálytisztán emlékszem, hogy kb. 8 éves lehettem (ő 11), áztattuk magunkat a gumimedencében az udvaron egy szép nyári napon, mikoris derült égből villámcsapásként megkérdezte, tudom-e már, hogyan kell csókolózni??? Valahogy nem voltam még képben ezügyben (ebben a korban inkább az izgatott, hogy lehet a fiúkat minél jobban megverni, na ezt is együtt gyakoroltuk). Ő rosszallón tudomásul vette, hogy ilyen tudatlan vagyok, és rendes bátyó létére a medence gumifalán illusztrálta, hogysmint kell kivitelezni...úgy cuppogott meg csücsörített, hogy fetrengeni kezdtem a röhögéstől!!! Nagyon nevettem!!! Ő meg kiakadt, hogy nem vettem komolyan. Szóval így estek meg nálunk ezek a dolgok...

Szerintem a meztelenség, mint írtátok abszolút vérmérséklet függő, mi most is meztelenül jövünk ki a fürdőből (mivel a tiszta ruhák az emeleten vannak), így természetes. Ha látjuk, hogy Panyót ez zavarja, akkor nyilván változtatni fogunk rajta.
A felvilágosítás témája (mivel nincs ilyen rendes bátyja mint nekem) pedig szeretném, ha köztem és a barinők között oszlana meg. Nagyon törekszem majd arra, hogy ilyen viszonyban legyünk...

KépKép
kmanna
 
 


hello csajok,
már rég voltam, történtek dolgok sajna...

sajnálom nagyon hogy lemaradtam a csütörtöki taliról, szivatott a hűtőszerelő, csak du 4 felé jött, de mázli, hogy nem tettem át, mert kiderült, hogy aznap járt le pont a 2 éves garancia, de így még épp megjavítja

Petramama, nézem a képeket, mintha itthon lennék, ugyanazok a FP játékok és még Boróka mellényéből is van nekünk :)

Linocs, nagyon remélem nincs közünk a hányáshoz! Eszter már hét elején meggyógyult, úgyhogy bízom benne, hogy nem. nálunk mondjuk csak egyszer volt hányás éjjel, inkább a hasmenés ment.
de leginkább persze abban bízom, hogy jobban van Fruzsi!
Smectat nagyon nehezen tudtuk beadni mi, amint megneszelte, hogy benne van a tápszerben már köpte is ki...pont mint a hipp ORS 200 répalét...

Nebula, részvétem...a temetésről annyit tudok, hogy min. 150-200 körül van egy urnás...

Eszterxx, na ne, most meg tüdőgyulladás, rátok jár a rúd rendesen! jobbulást Andrisnak!

a felvetett témákkal kapcsolatban csak az jutott eszembe, hogy remélem le tudok majd lazulni Eszterrel, mert elég prűd vagyok, a felvilágosítást meg önállóan oldottam meg...kíváncsi vagyok ...

Eszter nálunk hál isten végre jól van (leszámítva az éjszakákat...a hasmenése kikúrálása óta kis zabagéb és már megint 2szer eszik éjjel...).
Viszont elindultunk szombaton Balatonfüredre, hogy eltapsoljuk a maradék üdülési csekkem egy kis wellness keretében.
Odaértünk 1kor, kis séta, kávézgatás, csobbanás utána szundi, majd 6kor jön a telefon, hogy otthon betörtek...
Rohanás haza (Eszter épp jól kialudta magát amikor visszapaszíroztuk a kocsiba így 1,5 óra non-stop szórakoztatásába került, hogy elviselje az utat...).
(Slusszpoén, hogy kiderült, hogy az üdülési csekk 7én lejárt így kicsengethettük kp az ott nem töltött éjszaka árát...)

Itthon rendőrsereglet, helyszínelők....Elvitték a nagyobbik tv-t, a videokamerát (rajta Eszter még szeptember óta le nem töltött összes produkciójával..), eljegyzési gyűrűt, jegygyűrűt (ami nem jött rám terhesség óta..) halom készpénzt...a tartalék kocsikulcsot, így most a kocsizárat is cserélhetjük le.
a görények az utolsó kis dobozkába is benéztek pénz után kutatva (meg is találták az eldugottat).
szegény Esztert este 10kor tudtuk így lefektetni, mert a helyszínelés miatt nem tudtunk bemenni, még mindig nyögjük, ma teljesen átállt timing nála...

szóval jól indul a karácsony nálunk. annyiszor hallottam, hogy szinte a legrosszabb,hogy tudom, hogy ott turkáltak a személyes cuccok között és tényleg. ma egész nap takarítottam, fertőtlenítettem. meg nem is a pénzt vagy tvt sajnálom a legjobban ami értékben a legnagyobb, hanem a gyűrűket meg a kamerán Eszter felvételeit. ezek pótolhatatlanok

a jövő héten elszórakozhatunk még a biztosítóval, rendőrséggel, szervízzel...

no jóccakát mindenkinek!

KépKép
judit18
 
 


Judit!
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Nagyon nagyon sajnálom....

Milyen házban laktok? Kertes, család ház, társas ház?

Én mindig azt hiszem hogy velünk nem történhet meg, csak másokkal...

Barátnőmékhez is betörtek, hasonló volt a szitu. A gyönyörű hófehér burkolatból alig bírta kiszedni a mocskos sáros lábnyomokat ( a fugából). Vittek ott is mindent. Pénzt ékszert, műszaki cikket... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Csajok!
5-ös lett a szexuál...dogám... :lol: :lol: :lol: :lol:

És hogy Ti milyen témát dobtatok fel :!: :?:
Mehettetek volna helyettem vizsgázni. Volt két plusz kérdés csak úgy: A szexuális felvilágosítás lépcsői, és milyen legyen az az ember, pedagógus aki a gyerekeket szexuális nevelésben részesíti....Szóval beletrafáltatok.

Ma kapom meg az időpontot a pulmonológiára, Nimónak.

Petramama!
Megtörtént nálunk is a k@k@sztori. :lol: :lol: Csak éppen Levivel. Egyszer csak kiabál, hogy segítsetek!! Ott szoktuk hagyni játszani a vízben. (kicsi vízben). Bemegyünk erre mit látunk...ott úszik a vízben a .......
A pozitív oldalát néztük. Ez is valami, hiszen ez nem a pelenkába ment... :lol: :lol: :lol: :lol:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Jó reggelt,
jól gondolom, hogy a csütörtöki tali az a tali volt, amire én is jeleztem, hogy szeretnék menni, de aztán senki nem szólt nekem róla?
Hát lányok............. ez aztán igazán elegáns és intelligens elintézési módja volt a dolognak.

Kép
marla singer
 
 


Hali.

Judit18: rettenetesen sajnálom! Tényleg az a legrosszabb, hogy vadidegenek a privát szférádat feldúlták. Nálunk még az építkezés alatta volt betörés (frissen felszerelt kazán, villanytűzhely -- feltehetőleg fülest kaptak valamelyik melóstól), amikor nem laktunk itt, de akkor is hetekig olyan szar érzésem volt.

Van kedvetek szerda délelőtt ikeázni? Judittal már dumáltuk, hogy jó lenne. Mondjuk megint 10 körül a bejáratnál?

Nagyon köszi a válaszokat temetés ügyben. Közben kiderült, hogy különleges kívánsága volt az apámnak (azt szeretné, ha a Dunába szórnánk a hamvait), úgyhogy most járhatok utána, hogy ezt lehet-e, ha igen, milyen engedély kell hozzá, mennyiért...

Kép
KépKép
nebula
 
 


Nebula!
Részvétem. Én ahhoz engedélyt nem kérnék, hogy a hamvakat szétszórjam...

Eszterxx!
Tüdőgyulladás :( :( Várom majd a beszámolót, hogy van Andris. Nimó nagyon hörög ma is, és ocsmányul köhög.. :(
Jó lenne ha végre Ti is meggyógyulnátok....Egy ilyen pici emberkének már bőven sok volt ez is... :(

Marla Singer!
:( Biztos nem direkt volt...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Marla: szerintem senki nem szándékosan hagyott ki. Azért ennyire nem vagyunk ám tetűk.
Viszont szerdán nincs kedved talizni velünk az ikeában?

Juditk: közben felhívtam a temetkezésieket, és tényleg nem kell engedély. Úgyhogy lesz egy búcsúztatás a temetőben, majd aki akar kijön velünk a Duna-partra.

Vicces, hogy pont ebből a témából vizsgáztál. És gratula az ötöshöz!!

Eszter: majd mesélj, nagyon szorítunk Andrisért!!!

Ja, én is viszem ám Flórát januárban a HeimPál pulmonológiájára, mert olyan elnyúló volt ez a köhögés. Remélem, megnyugtatnak, hogy semmiféle allergiás asztma, mittudomén nincs kialakulóban.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Nebula, nálam most még attól függ a dolog, hogy lesz-e autóm, ugyanis most voltam a szervízben és mondták, hogy szólnak, hogyha megjön a zár amit ki kell cseréltetni, és ha szerdán kell leadni, akkor nem tudok menni, de lehet, hogy csak csütörtök lesz, sőt valószínű

KépKép
judit18
 
 


Sziasztok!

Nebula részvétem! Szerencsére ezzel kapcsolatos infókra még nem volt szükségünk.

Linocs, Eszter! Jobbulást! :(

Mézgombi jó, hogy jöttél. Én is állandóan el vagyok úszva mindennel. Most pl. ahogy befejezem ezt a hszt, leteszem a fejőt és megyek fel durmolni Lucával. Nagyon álmos vagyok. Hogy mindenhol milyen lazaság van meztelenség területén. :D Na, majd én is megpróbálok vmi középutat...

Pumperka, még mindig várjuk, hogy visszagyere bővebben. :lol:

Mimi! Gratula a sokadik foghoz! Nagyon szépen fejlődik Máté. Luca még nem vettem észre, hogy tudatosan mkondana vmit. Kb 1 hete integetget (nem mindig) és néha próbálkozik a tapsolással is. A kukucs játékot nagyon élvezi, már arra is képes, hogy nem csak leszedoi magáról, rólunk a ránkrakott pelust, takarót, hanem magára is húzta játékból, majd nevetve előbújt. :)

Kmanna! Jobbulást nektek is! Jó lehetett, hogy nálatok a tesóval a lkeírásod alapján szinte véd és dacszövetség lehetett. Az én resómmal nem volt ilyen jó a kapcsolatom. Kb. abban merült ki, hogy a bátyám azt kereste, hogy szivathat engem és hogy gyepáljuk egymást...

Én a fürdőből törölközőben jövök ki. :) És az azért még teljesen természetes nekem, hogy Luca előtt még nem takargatjuk magunkat, de meddig? Ha nyűgös Luca, akkor kénytelen vagyok vele együtt bemenni a wc-re... (Na, ezt is vajon meddig? :roll: ) A viszony édesanyámmal nálunk is teljesen jó volt és most is az, de vhogy az ilyen témák nekem kínosak lettek volna vele. Kb. úgy lehettem, mint mimi a szüleivel. Mondjuk édesapám annyira nem szégyenlős és elég laza is ilyen témában (csak meztelenül alszik, így párszor láttam már a takaró alól kivillanó fenekét :roll:, strandon is elég lazán, simán félrefordulva öltözik át. Vagy pl. ahogy elkezdett nőni a mellem, szeretettel jól megszorongatott, hogy milyen nagylány vagyok már, ha kihúzom magam akkor már látszik is... Kicsit azért ciki volt nekem... Most is amikor rajzolgat az unokaöcsémmel (2 éves) fütykösös török basákat és cickós néniket rajzol és tanítja is neki, hogy milyük van. :D Azért gondolom, Lucának nem fog fütykösös bácsikat rajzolni. (Igaz, az édesanyja is lazán mutatkozik a család előtt melltartóban, harisnyában, szóval az az ág nem szégyenlős.
Édesanyám ága viszont annál inkább. Sőt, nem simán szégyenlős, nagyon prűd is. A nagymamám csodálkozott rajtam (tini lehettem), hogy a férfi alsónadrágnál tudom, hogy miért van slicc és miért buggyosabb szabású elöl... :shock: És állítólag 3 éves korom körül a nagyapámat megleptem öltözködés közben és kíváncsian kergettem a szobában, hogy látni akarom, hogy az mi ami ott van? :D :lol: Ő meg zavarodottan menekült előlem. :D

Judit18! Ó ti szegények! Sajnálom! Nálunk lassan 1 éve volt a betörés. Mindent felforgattak mindkét szinten. Nagyon rossz érzés volt. Én is a legjobban a pótolhatatlan dolgokat sajnáltam, pl. a fényképek a laptopokban (pocakos fotó sorozatom, Luca ultrahangfelvétele). Nálunk a nagy tévét nem vitték el csak tönkretették, leöntötték. 70ezerbe került a javíttatása. :? Amit még nagyon sajnálok a jó kis tükörreflexes fényképezőgépem, nagyon tuti és nagyon drága optikával. Pont Luca érkezését nem tudtuk azzal szépen megörökíteni és azóta sincs jó gépem. :(

JuditKmét! Nagyon ügyes vagy! Nem is vártunk mást ilyen jó kis témában! :wink: Azért itt is kifejthetnéd a tanultakat és a véleményed! :roll: :lol:

Marla! Szerintem nem ellened irányult a dolog... Egyszerűen itt épp olyan viharosan alakultak korábban az események, hogy már elment a kedv a találkozó fórumon való újabb feldobásától, aztán vhogy feledésbe merült, hogy Te is jöttél volna... :oops: Most, hogy írod, így esett le, hogy tényleg... Ne vedd a szívedre nagyon! Bár igazad van... Ez most így alakult, de tényleg nem szándékosan.

Na, megyek aludni! 8)

biribon
 
 


Judit! gratulálok a vizsgádhoz!

mi társasházban lakunk, de földszinten terasszal, ott jöttek be és ráadásul mögöttünk csak egy elhagyatott telek van, szóval könnyű préda, nem lát rá senki a teraszunkra...

KépKép
judit18
 
 


Nebula! Melyik IKEA?

biribon
 
 


Oké, tisztázódott a félreértés. Szerda IKEA nekem jó.

Nebula, Anya mondta, hogy olyan is van, hogy vmelyik gazdagréti pap (mondta a nevét csak elfelejtettem) )helikopterrel szórja ki a Duna felett. De ha már nálatok vannak a hamvak, akkor azt csináltok amit akartok.

Kép
marla singer
 
 


E heti Hófordulósaink.

Sok-sok Boldog Hófordulót Nekik!

pepike Alíz 2008.03.15 9 hós
tündérmanó27 Réka Petra 2008.03.15 9 hós
aranykavics Szilveszter 2008.03.16 9 hós
eszterxx András 2008.03.16 9 hós
andee73 Dominik 2008.03.17 9 hós
ódry Réka Petra 2008.03.17 9 hós
cicuka78 Kristóf 2008.02.19 10 hós
zsombi Luca 2008.03.19 9 hós
Jim Martin 2008.03.20 9 hós
mézgombi Johanna 2008.03.20 9 hós
tand Gréta 2008.03.20 9 hós
boszi30 Kíra 2008.03.21 9 hós
Pumperka Zsombor 2008.03.21 9 hós
linocs
 
 


Sziasztok!

Szerdán nekünk is jó, kb 2-f3-ig. F4-re haza kell érnem.

Este jövök bővebben, legalábbis remélem.

Pusszantás...

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Bár, senki nem válaszol, de gondolom, ez most a budaörsi...
Mondjuk délelőtt úgysem érnénk oda sehova... :(

biribon
 
 


Csajok! Köszi mindenkinek az együttérző szavakat, és a tanácsokat! Az ügyeletet hívtam, ott a dokinő javasolt egy-két gyogyót, meg hogy próbáljam a hányás után két órán keresztül csak vízzel itatni, amibe rakok egy fél B6 –ot. Meg javasolta a hasmenésre az OSC-200-at. Na ez utóbbi kettőt tegnap szívesen itta is a lány, ma valahogy már nem kell neki. Az utolsó hányás után kb. négy órával szoptattam meg a lányt, az már benne maradt, és mára „csak” hasmenése van, amire próbálom a smectát, meg az OSC-200-at belediktálni, de valahogy nem megy ma...
De hát tünemény volt a lányka tegnap is! Nagyon jókedvű volt, nem lehetett észrevenni, hogy bármi baja lenne.
Egyetlen egy elgyengülése volt :) (ugyanis Fruzska eléggé nem anyás, nem bújós, nem igényli a testi kontaktust), hogy sikerült a négyórás nemevős időszakban egyszer úgy elaltatnom, hogy az ölemben volt. Végre átélhettem egy ilyen pillanatot is :) Már-már olyan volt, mint egy „igazi” gyerek :)

Mézgombi: hihihi, ismerős a tanácstalanság. Mikor a Kedves elviszi Fruzskát sétálni, hogy takarítsak pl, vagy pihenjek, akkor egy csomó minden eszembe jut, mit kellene/lehetne csinálni – mi lett végül a szabadidőddel?
Ja, a focizás úgy volt, hogy valahogy mindig arrébb pöckölte a kockát, és mászott utána – szóval nem az a klasszikus focizás volt!!! Azért annyira nem ügyes a lány (habár mostanában rászokott arra, hogy már csak félkézzel, és avval is csak immel-ámmal kapaszkodik, mikor feláll...)

Mimi: nem semmi, miket mond már Máté!!! Fruzska semmilyen „kommunikációs produkciót” nem tud még, és úgy tűnik még nem is érdekli a dolog...

Eszterxx: köszi a hozzászólást! A dedalonettát a Kedves valahogy megkapta a gyógyszertárban, úgyhogy már az is van. Sajnálom, hogy már megint beteg Andris!!! Gyere, mond el, hogy van/vagytok!

Kmanna: hát, igen, én is evvel nyugtatom magam, még pár 10 év, és jól kialszom magam...
Jaj, hogy én hogy vágytam mindig egy bátyra, de hát az nem lett, hanem öcsém. Az pedig nem mesélt nekem semmit. :( Helyes a csókolózás-bemutatós sztori!

Judit18: akkor itt is – nagyon-nagyon együttérzek veletek! Nálunk múlt év júniusában jártak hívatlan látogatók :( az összes fehérneműmet szétdobálták – utána mind ment a mosásba – brrrrrrrrrrr)

Juditk: nagyon ügyes vagy! És ebből a témából ;)

Marla: na azért örülök, hogy tisztázódott a félreértés, és mint ahogy Nebula írta, azért ennyire taplók nem vagyunk ;) És akkor találkozunk az Ikeában! (habár nem tudom, mennyi ideig fertőző egy ilyen hányós-fosós dolog – és merjünk-e menni???)

Biribon: látom, Fruzsi és Luca hasonló szinten áll kommunikációs fejlődésben. De szerintem, nem baj! Eljön ennek is az ideje, amikor ők úgy gondolják :) Hihihi, helyes édesapád a fütykösös törökbasákkal :)
linocs
 
 


biribon írta:Bár, senki nem válaszol, de gondolom, ez most a budaörsi...
Mondjuk délelőtt úgysem érnénk oda sehova... :(


Húúúú, akkor most tényleg! Melyik Ikea??? Nehogy a másikba induljunk :)
linocs
 
 


Sziasztok!

Most csak annyira, hogy melyik IKEA? (Már ha beleférünk a keretbe :) ) Mi az Örsnél lévő IKEA-tól 10 percre lakunk, ezért kérdem, mert kb. egyetlen talihely, ahová el tudok menni két gyerekkel.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


De jó, hogy felhoztátok ezt a felvilágosítás témát! Pont tegnap beszéltük meg a párommal, hogy jövőre már nem fürdöm együtt Erikkel. Most már minden érdekli, kíváncsian nézegeti rajtam és Laurán a dolgokat. Állandóan bejön hozzánk a WC-be, nem érti egyelőre, hogy azt miért nem illik :). Én nem szándékozom nagyon takargatni magam továbbra sem, de az együttfürdést inkább hanyagolom, mert aí már engem zavar, ha közben próbálja megfogdosni rajtam a dolgokat :).

A nagyszülők is szóltak már, hogy szépen elújságolja nekik a dolgokat, úgyhogy ideje kicsit szégyellősebbre venni :). A párom anyukája pl. már felháborodva közölte, hogy a párom hogy mondhatott olyat a gyereknek, hogy a fiúk szokták igazgatni a kukijukat, ha pisilés után kényelmetlenül sikerül ráhúzni a kisgatyát :), és nem hajlandó hátrahúzni a kukiját fürdésnél sem tisztálkodási célból :roll: . Eriknek van egy kis szűkülete, mióta tavaly begyulladt valamitől, úgyhogy tényleg minden nap húzogatni kell neki.

Azt gondolom, hogy a még hamarabb fogja beszüntetni a Laurával fürdést, de a két gyerek úgyis látni fogja egymást, így a kinek mije van kérdéskör megoldódik. :)

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Kifáradtam mára, Anyu itthon volt ma szabin és egész de. ablakot pucoltunk. Mondjuk még van mit csinálni, pl. szekrényeket, ajtókat lemosni, rendet rakni, de azt már tudom egyedül is Lilla mellett. MÁr ha van hozzá kedvem. :)

Judit18, ez nagyon szörnyű!!! Annyira sajnálom! Pont akartam kérdezni, hogy hol mentek be és senki sem vette észre? Nincs riasztótok? Ez a hétvége nem siekrült túl jól. :cry:
Linocs, örülök, hogy már picit jobban van Fruzsi!
Nebula, Lilla is kb. 1 hét alatt turbózott sokat... most már Ő is utánam jön bárhová, nincs akadály már előtte sem. Pillanatok alatt a konyhában vagy a fürdőben van. :? Részvétem!
Én ugyan nem érek rá szerdán, de gyanítom, hogy az Örs vezér téri IKEA-ról van szó, hiszen ott van gyakrabban tali.
Mimi, köszi utólag is a köszöntést. Nem semmi, hogy már ennyi mindent mond Máté... mi Lillának a zsebenciklopédia és savanyúcukor szavakat tanítjuk, de még nem megy neki. :lol:
Juditkecskemét, hatalmas gartula a vizsgádhoz!!! :)

Most megyek, mert felébredt a Kismanó!

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok!

Rohanós napom volt, nem voltam gép előtt egész délután, és most is csak a randi helyszíne miatt ugrottam be. Nekem igazából mindegy, melyik ikea, egyformán messze van mindkettő :wink: Úgyhogy meghajlok a többség akarata előtt. Holnap megint nem leszek gépközelben, de este benézek, hogy akkor hova is menjek szerdán.
Tsókjaim
Ja, és az összes betegség monnyon le!

Kép
KépKép
nebula
 
 


nekem tulajdonképp mindegy melyik Ikea, mert egyik sincs közel Ürömhöz, talán az Örs vezér téri egy lehelletnyit közelebb van.
szavazzunk! az az Örsre, de ha a másik nyer az is jó.

félek, hogy most mindegyikben tömegnyomor lesz még napközben is. na majd lecsapunk a játszósarokra és kitesszük a megtelt táblát

Niki, kár, hogy nem tudsz jönni.
sajnos nincs riasztónk..most kérünk árajánlatot...tipikus eső után köpönyeg...
zsebenciklopédia :) :)
én esküszöm azt hallottam, hogy Eszter azt mondja ma, hogy "kukucs" de aztán Attilával vitába keveredtünk, hogy lehet, hogy inkább "kutyus" volt vagy legalábbis valami ilyesmi...:)
viszont most már teljesen komolyan megmutatja a lámpát ha kérdezzük meg a kutyust, cicát is...

Linocs, mondtam, hogy a betegségtől "becicásodnak" a kiscsajok :)
Eszter azóta állandóan bújik, teljesen elolvadok tőle.
Ma a Nissan szervízben 1 órát elvolt az ölemben, pedig már tök álmos volt és közben néha odadörgölőzött pihengetni.

KépKép
judit18
 
 


Sziasztok!

Ígértem, hogy többet leszek, de nem megy. Sajnos Áfa, meg éves adófeltöltések (rengeteg kalkulálással) vannak a héten és, ha meg akarok lógni szerdán egy talira, akkor muszáj így esténként, meg alvásidőben belehúznom. :cry:

Nekem a budaörsi IKEA sokkal jobb lenne, de ha muszáj átautózunk az Őrsre is.

Linocs! Excel????? Ebben olyan profi vagy! :lol:

Judit18! Hú, ettől a betöréstől én mindig tartok, ahányszor elmegyünk valahova. És én sem a gépeket sajnálom, mert azok tényleg pótolhatok, hanem a gépemen az adatok, a fényképezőn a képek, a kamerán a filmek, meg a tárgyakhoz kötött emlékek.

Nebula! Neked részvétem, Szerencsére nincs tapasztalatom e téren.

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is. Nálunk az utóbbi napok Dóri részéről nyűgösséggel teltek, a felső fogak miatt. Nagyon nehezen akarnak előbújni. Tegnap délután be kellett vinnünk az ügyeletre, mert nem evett, csak reggel tápszert. Utána nem volt hajlandó semmit se elfogadni, gyümivel, tápszerrel, tejpéppel, vízzel kínáltam, de egyből összezárta a száját. Képzeljétek, nem volt gyermek ügyelet, egy felnőtt doki nézett rá Dórira, aztán küldtek is a kórházba a gyermekosztályra. Na, ott kifogtunk egy bunkó dokit, bunkó nővérrel. A nővér köszönés helyett egyből azzal a kérdéssel fogadott, hogy felvételisek? Mondtam, hogy nem hiszem. Erre: a beutalón azt látja, hogy reggel óta nem evett, nem ivott a gyerek, akkor biztos. Na, én ettől olyan ideges lettem, nem akartam, hogy ottfogjanak bennünket, tudtam, hogy a foga kínozza, csak egy fájdalomcsillapítóra volt szükségünk. A doki megvizsgálta Dorkát, közbe érthetetlen stílusban kérdéseket tett fel, többször vissza kellett kérdeznem, hogy mit kérdezett... Azon múlt, hogy bent tart-e minket, hogy jól itatható-e Dorka. Mondtam, hogy fecskenővel elfogadott pár korty tápszert, úgyhogy ez volt a döntő. Cataflam cseppet írt fel a doki, hogy naponta 3x adjam Neki. Ma már szépen evett Dorka, persze elkéltek a cseppek. Ma reggel el kellett mennünk a házidokihoz, megmutatni Neki, azt mondta, hogy szerinte holnapra kijön a fogacska, remélem! Már én is látom, hogy majdnem kint van. Voltunk a védőnőnél is mérésen, Dorka 8,3 kg és 71 cm. Védőnő szerint kevés az 5,5 hét alatti 30 deka hízás, majd január elején vissza kell vinnem, hogy újra lemérje. Szerintem csak a tápszer minősége miatt nem hízott sokat Dóri, hisz az 1-es tápszert kapta idáig, ma váltottunk 2-esre. Kb. egy hete vettem észre, hogy már nem annyira tápláló Neki, mint azelőtt. Meg sokkal többet mocorog Dorka, mióta kúszik, biztos ezért se hízik annyira...

Na, most litániát írtam. :)

Nem leszek teljeskörű, de mindjárt jövök és reagálok.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Juditkecskeméti,
ez a kakás sztori, nem semmi!
Levi aranyos kispasi a csupaszív ágyikóban. :)
Ügyes vagy, gratula az 5-ös dogához! :)
Kiváncsian várom, hogy Nimónál mit állapítanak meg a pulmonológián!
Látom, hogy lecserélted a vonalzós képeket (bocsi, ha nem mostanában), aranyosak!

Petramama,
Dóri is kakált már többször a kádba, volt egy ilyen időszaka, úgy egy hét, aztán elmúlt. Nem tudom, mi lehetett ez nála...

Szilvánusz,
köszi Neked is bíztatást hátulkötés ügyben!
Bekrepáltak az aksijaink, amit a fényképezőgépbe szoktunk tenni, azért nem készült kép mostanában Dóriról, de hamarosan pótolom a lemaradást!

Mzx,
Dóri a főzeléknél nem hajlandó kinyitni a száját, éppenhogy csak megízleli és szájzár van. Meg van egyes gyümölcsöknél is (ami tök változó, mert egyik héten szereti azt, másikon már nem...), szerintem még nem elég érett a kanalazásra.

Eszterxx,
mi, miután felíratkoztunk a pneumo elleni oltásra, pár hétre rá meg is kapta Dorka. Aztán egy hete szólt a védőnő, hogy megérkezett a 2. oltás, szerdán megyünk beadatni.

Kmanna,
gratula a fogacskához! :)
Gyönyörű lett az adventi dísz!

Judit18,
szegények, úgy sajnállak Benneteket a betörés miatt! :(
Eljutottatok a baba-mama tornára múltkor?

Livcsi,
kiakadtam az anyós orrszívós beszólásán. De jó, hogy hazamentek!

Cicuka,
nekem a védőnő azt mondta, hogy 1 éves korig nincs multivitamin a babáknak, mi a neve?
Szerintem én kacsát fogok sütni 24-én ebédre, párolt káposztával, krumplipürével.
Nem volt semmilyen mellékhatása a pneumo elleni oltásnak.

Mézgombi,
örülök, hogy ha néha van időd, írsz nekünk. :) Gyere csak!

Nebula
részvétem! Én sem tudom a válaszokat az ezzel kapcsolatos kérdéseidre.


Annyira szépek, aranyosak a babák a talis képeken! Jó, hogy mindegyik bébit felismertem, soroltam a neveket. :)

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Felvilágosítás témához:
nekem nagyon jó volt mindig is anyukámmal a viszonyom. Mindent őszintén elmondhattam Neki és minden kérdésemre válaszolt, tabuk nélkül. Persze a barátnők, osztályfőnöki órán való felvilágosítás (egy nőci járt ki az egészségházból felvilágosító órákat tartani) és anyukám együtt érte el azt, hogy mindent tudjak, amit kell. Pl. nekem anyummal annyira jó volt a viszonyom, hogy az első együttlétről tudott, Ő szerezte be nekem az esemény utáni tablettát. Szeretnék én is olyan szülő lenni, akihez mindenféle gátlások nélkül fordulhatnak a csemeték.

Mi se rejtegetjük magunkat Dóri elől, együtt is fürdünk Vele néha, egyszer az apja, egyszer én. Én láttam mindkét szülőmet otthon meztelenül és tök természetes volt, remélem Dórinak is az lesz. Persze alig lát minket így. Max. ha fürdésre nem készítem be a hálóruhámat és kiszaladok érte.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Mielőbbi gyógyulást a betegeknek!!!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!!

Most csak gyors beugrottam, mert úszik a ház :shock:

Eszterxx, Andrisnak+++++++

Juditk, gratula a vizsgádhoz, nagyon ügyi vagy!!!

Judit18, kirázott a hideg, mikor olvastam a betörést, annyira sajnálom! A riasztó mindenképp kell szerintem is! Plusz mi most azon gondolkozunk, hogy "beszerzünk" egy házőrző kutyust, németjuhászt valszeg, mert a cocker spánilünk, bár valljuk be tünemény és Panyó imádja, de nem túl ijesztő...

Linocs, remélem jobban van már a leányzó!!!! A hugi-bátyó felállással én is nagyon elégedett voltam/vagyok :)

Rólunk még csak annyit, most jöttünk meg tanácsadásról, két hónapja nem voltunk, mert beteg volt a csajszi mindig, mikorra az időpont szólt.
Eredmény: 76cm és 8710gramm a csöppség.
Tényleg lépek, mert rendet kéne tennem, amíg durmol Panyómanó.

KépKép
kmanna
 
 


Sziasztok!

Én is nagytakarítási lázban égek. Be is depiztem, hogy mennyire reménytelen, Zsombor, meg a kötelező jövés menések mellett. :(

Amikor felvetődött a direkt, indirekt nevelés kérdése egyből Linocs mottója ugrott be. Mindig tetszett a mondat, amikor megjelent, de végiggondolva rájöttem, hogy el se tudom képzelni, hogy a nevelésből ki hagyjam a tiltást. A példaadás fontosabb, de ha másért nem a kíváncsiságért előbb utóbb egy sor dolgot megtesz a gyerkőc amit mi nem szeretnénk, ill. mi nem is teszünk meg... :roll: És akkor jön a:Nem szabad!
És máris tiltok, vagy azért mert magát veszélyezteti, vagy a környezetét (tárgyak, emberek), vagy a társadalmi normába nem illik bele (ne túrd az orrod stb....)
Szerintem ha nincs tele az egész nap tiltásokkal, akkor a fontos dolgok esetében (persze ez is tőlem függ, hogy mi a fontos) néminemű tiltás belefér a nevelésben, de - és ez a legfontosabb legyek mellette hiteles példa (nem túrom az orrom, szennyesbe rakom este a ruhám, köszönök, ha valahová bemegyek, nem verekszem stb...
És itt nekem már-már spirituális gondolatok is eszembe jutnak, alapvetően mennyire mondhatjuk, hogy alapvetően tökéletesen jónak születünk. Annak születünk? Mi vagy ki van a lelkünkben? Leginkább kis ösztönlényként születünk a saját magunk kis igényeit akarjuk kielégíteni minél inkább, de megadatik a fejlődés lehetősége is egyben. A kis ösztöntörekvéseink bizony a társadalomba való beilleszkedés folyamán nem maradhat úgy. Szépen lassan megtanuljuk tisztelni más tulajdonát, megtapasztaljuk az önzetlenséget, próbáljuk követni a környezetünkben élő nagyobbakat, és bizony néha utasításokat is kapunk, hogy mit hogy kellene tennünk, Időnként bepróbálkozunk, mert azért mégis egyszerűbb a dolgok könnyebbik végét megfogni, olyankor helyreigazítanak esetleg megszidnak.... És ez egy életen át tartó folyamat....

Sok mindent én is megfogadtam, hogy nem úgy fogom csinálni, mint a szüleim. Valami összejött, valamikor néha meg egy-egy mondatom vagy gesztusom után megállapítom, hogy na ezt nem akartam.... :?

Egyvalami van amit nagyon megfogadtam, és arra sikerül is nagyon odafigyelnem. Anyukám picinek, sokszor úgy próbált vigasztalni, vagy valamitől elterelni, hogy valami finomsággal kecsegtetett. Elestem, sírtam kaptam gyorsan szörpit, nem akartam feljönni a játszóról egy kis hamival elcsaltak. Nem emlékszem vissza persze a legkorábbi időkre, de láttam a 6 évvel fiatalabb öcsémnél, ill. Áronékkal is csinálta. Egy kis keksz, ha nyűgösködtek stb...
Sajnos ez belém egy életen át rögzült, ha ideges vagyok, szomorú vagyok nekem enni kell, és öcsémmel beszélgetve ugyanezt éli át ő is.
Na ez az amire nagyon odafigyeltem Áronéknál, soha nem volt vigasztaló az étel, soha nem volt jutalom az édesség...
El is gondolkodtam ám, hogy Zsombornál a szopi ugye vigasztaló is, de akkor az nem fog-e összekapcsolódni neki az evéssel? :roll: DE azért abban inkább az összebújás számít... :wink: :D

A másik téma is érdekes. Mi már benne vagyunk a korban, a felvilágosítás egyenlőre nálunk olyan ütemben zajlik, ahogy kérdeznek. Bár néha félek, hogy fel kéne gyorsítani, mert nagyobbaktól esetleg úgy jutnak információhoz ahogy nem kéne, anélkül, hogy kérdeznének, vagyis a saját kíváncsiságukat megelőzvén.... Ami engem főleg zavar, hogy esetleg egy-egy nagyobb gyerek nem olyan szavakat használva világosítja fel az én pici lánykámat, mint ahogy azt én nem szeretném... Szerencsére Csenge kérdez. Megkérdezte már, hogy mi az a tampon, óvszer.....Én meg próbáltam minél frappánsabban válaszolni. :roll:
Nálunk senki nem takargatja magát különösebben, a gyerekek elött öltözünk, fürdünk. Az együtt fürdés is csak az utóbbi egy évben kopott meg. Amíg igényelték addig nálunk ment a fürdés együtt. Bármilyen variációban.
Igen volt egy időszak amikor jobban érdeklődtek nemiséget kifejező testrészek iránt (2-3 éves korban a legintenzívebben), a kérdésekre válaszoltunk ahogy tudtunk (miért nagyobb, miért szőrös :lol: ), a taperolást azért hárítottuk :lol: :lol: ,el lehetett terelni őket játékkal. :D
A Peti Ida Picuri nekünk is megvan, nézegettük is. A Sehány éves kislány is megvan, ill. egyes gyermek enciklopédiák is tartalmazzák ezt a témát.

Az mondjuk ciki volt, amikor 3éve Kárpátaljára utaztunk egy teli céges buszon és a magunkkal vitt gyermekenciklopédiából pont az ember szaporodásos részt akarták mindenáron olvastatni velem... Az ábrákról kérdeztek, meg mutatták melyik szövegrészt olvassam. Az előttünk ülő két pasi jót mulatott. Legalább bepótoltam, ha valami kimaradt az életükből. :lol: :lol:
Nah azért amennyire tudtam ott azért hárítottam a témát.... :roll: :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pumperka 2008.12.16 12:10-kor.

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Holnap akkor melyik Ikea? -jut eszembe :?: :roll:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Kép
linocs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: