Új privát üzeneted érkezett!

Livcsi!
http://www.youtube.com/watch?v=09ciLNrB ... re=related

Juditoknak boldog névnapot! :wink:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Kép


Eszterxx!
Sajnálom nagyon, hogy megint (még mindig) betegek vagytok. Teljesen átérzem, ugyanis lassan 2 hónapja mi is folyamatosan betegek vagyunk. Nimó még mindig köhög, hörög, taknyos (állandóan az orvoshoz hordom), Levi sem aludt az éjjel, köhög, öklöndözik, megy a hasa stb....
Remélem ez a kis fagy egy kicsit lefagyasztja a vírusokat....
Gyógyuljatok!!!

Esetleg egy kis béres cseppel lehet hogy próbálkoznotok (próbálkoznunk) kellene. Állítólag nagyon jó!!!!

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Kedves Biribon!

Sok-sok boldog Születésnapot!


És Kedves Juditok!

Sok-sok Boldog Névnapot Nektek!
linocs
 
 

 
 

Sziasztok!

Livcsi, nem semmi, hogy ennyit alszik Dani! A cigi nem szép dolog... mi egy ismerősünket sikeresen meggyőztük a séták alkalmával, hogy vissza ne szokjon rá, mivel már nem szoptat. Eddig sikerült még visszatartanunk Őt a dohányzástól. :)
Eszterxx, ajánlom a ACDSee programot azzal nagyon jól lehet kicsinyíteni, hátha valamelyik nagy fiú rá tudja rakni a gépedre. Szerintem, ha 600x400-ra veszed a kép méretét nem lehet nagyobb a megengedett 250KB-nál. Ezek szerint megvan az új masina??? SZUPER!!! Andrisnak meg jobbulást!!!
Kmanna, gratula az első foghoz, szép az Adventitek, ügyes vagy! Én is már 3x lefotóztam amit kreáltam, de mindig elfelejtem feltölteni... ;) Aranyosak a képek!
Mzx, sajnálom, hogy Nálatok is betegeskedések vannak és, hogy Te sem tudod magad kialudni. :(
Panny, hogy vagy???
Juditkecskemét, azta micsoda pasi!!! ;)
Petramama, Halász Judit dalokat akartam letölteni és abból összeálítani egy best of-ot, hogy ne kelljen mindig itt kapcsolgatni. Na majd kitalálok valamit... :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok a névnapi köszöntéssel. (Bár én nyáron tartom, de mindig jól esik, ha ilyenkor is gondolnak rám! :lol: )

JuditK! Neked nagyon sok boldogságot kívánok!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Jajj de bunkó vagyok, csak köszöngetem itt a felém irányuló köszöntéseket, én meg hallgatok. :oops:

Boldog névnapot kívánok Judit18-nak, Petramamának még ha nem is most tartja.
Kép

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Éljenek a Juditok!!!

Kép
KépKép
nebula
 
 


Boldog névnapot a Juditoknak!

Panny, ajajj, remélem hamar jobban leszel! Nem gyengültél le nagyon?

Eszterxx, miért vártok a pneumora? A betegeskedés miatt nem adták be?

Nálunk Erik már hetek óta beteg, állandóan tele az orra, és csúnyán köhög már vagy 10 napja.

Laurának meg felírtak vasat, mert 4 hónap alatt csak 60-70 dekát hízott. 9 és fél hónaposan 7,5 kiló és 71 centi. Szerintem nem gebe egyáltalán, de a doktor néni szerint sápadt is. Persze, hogy sápadt, miután alig aludt éjszaka a foga miatt... Kb. tízszer ébredt fel sírva. Na mindegy, adom neki, aztán meglátjuk.
Alig eszik, van olyan nap, hogy csak szopizni hajlandó. Közben utasításba van adva, hogy napi 3-szor már ne szopi legyen, és kétszer ebből egyen valami energiabombát is, pl. banán gabonával. Na de hogy, ha ki sem nyitja rá a száját? Így a vasat sem tudom neki beadni.... Tejem viszont nincs elég csak szopihoz az ilyen napokon. :(



Látom, senki nem vállalja a történések összefoglalását... :) Legalább azt áruljátok el, hogy mi volt a vita tárgya, és hogy ki nem fog írni emiatt a jövőben.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a betegeskedőknek. Mi már úgy ahogy túl vagyunk a betegségen. Az orrszívót, orrcseppet,hátkenőcsöt tegnap eltettem, de a köptetőt még nem mert Kristóf még köhög. Igaz nem tartozik a kedvencei közé, de mindig valahogy becsempészem. Vettem neki a patikában finom narancsízű multivitamint. Eleinte (3 napig) bevette, de azóta úgy fincsorog rajta és összezárja a száját. Szerintem azt hiszi, hogy ez is gyógyszer. Mostanában a teájába keverem bele,elég bizar lesz a szine, de legalább így megissza. Rengeteg folyadékot fogyaszt. Napi 2,5 dl-t. A gyümölcsöt változatlanul nem akarja megenni, bár tegnap látta hogy banánt eszem és a felét ő puszilta be (egy falat nekem egy falat neki :D ). Így uzsonnára Humana bébijoghurtot eszik (őszibarackos, epres,almás-áfonyás).Gondoltam én is kipróbálom a Hippes desszerteket. Elég húzós az ára így ha be is jön nem valószínű, hogy minden nap azt fog kapni.
Béres cseppet lehet adni nekik?Gondoltam én is rá, mert azt mégiscsakk könnyebb becsempészni két kanál étel között vagy éppen arra cseppentve, mivel nem kell belőle annyi.
Prevenalt mi sem kaptuk meg.Nálunk is ígérték, hogy október közepe-vége, aztán november közepe és még mindig semmi.
Nálatok mi lesz a karácsonyi menü?Már most parázok, hogy hogy fogok sütni, főzni, mert jövő héten éjszakás apa és nem lesz aki lekösse :( Max. ha lefekszik este aludni akkor állok neki. Remélem jövőre mikor már lassan 2 éves lesz akkor könnyebb lesz a karácsonyi készülődés?
Juditkmét: Levi mennyire tolerálja, hogy nem vele foglalkozol, hanem mondjuk főzöcskézel (mármint ha otthon van)?

Kiváncsi leszek, ha oda kerülünk, hogy be fogják-e venni a bölcsibe. Mert ugye a "szezon" szeptemberben kezdődik és akkor még nem lesz 2 éves, mire pedig betölti addig a helyek is betelnek. Mondjuk van nálunk magánbölcsi, de 40eFt/ hó.Dolgozni muszály lesz visszamennem, mert a gyes a fűtésszámlánkra nem lenne elég (40eFt/hó panel 55 m2). Vagy max. arra a 7 hónapra a mamát strapáljuk le egy kicsit. Bár nem tudom, hogy fogja bírni.
A 7végén voltunk vásárolni és ráhagytuk. Nagyon szépen elvoltak, szépen meguzsonnáztatta, nem is nyüssögöt, csak amikor meglátott minket.
Kép Így mosunk kezet

Kép
cicuka78
 
 


mzx Kristóf 9 hónaposan 7300 g és 74 cm volt. Mondjuk mi 3 hónap alatt 1110g-t híztunk. Előtte szedtük mi is a vasat 3 hónapig, mert egy betegség miatti vérvételnél derült ki, hogy vérszegény. Arra figyelj, hogy C-vitamin is kell mellé, mert különben nem tud felszívódni.

Kép
cicuka78
 
 


Juditk, Judit18 és Petramama:
Nagyon boldog névnapot Nektek!

KépKép
kmanna
 
 


Cicuka, köszi, ezt nem mondta a doktornéni :roll: .

Kép

Kép
mzx
 
 


Mzx! Amíg Borókát csak gyümölccsel kínáltam, mi sem jutottunk 2-3 kanálnál tovább. Aztán elkezdtük a vaníliás tejpépet, abból már megevett egy harmad adagot. Ezután bátorkodtam elkezdeni a főzelékeket, amiből egy fél üveg azonnal elfogyott. Azóta főziből simán megeszik egy üvegnyit, tejpépből is teljes adagot, de a gyümölcsöt azóta sem... Ő ilyen... Lehet, hogy Lauránál is meg kellene próbálkoznod valami mással.

Szerintem senki sem bátorkodik leírni, hogy mi történt, ha már végre elmentek a viharfelhők... :lol:

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a köszöntéseket!

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


inden Juditnak én is Boldog Névnapot kívánok!

Pumperka: köszi, hát ez még jobb, tök praktikus :D Majd holnap ki is próbáljuk.

Livi
Kép
livcsi
 
 


Mzx!

Hát sztem se akarja senki firtatni ezt az elmúlt vitát már.... :? :shock:

Elég sz@rul vok még ma is..már 4.napja :( :x
Tegnap elkezdődött Krizsinél is...éjjel többször hányt,hasmars az ágyba :( :x és egész éjjel 39 fokos láza volt és semmitől nem ment le :shock: :( ..nagyon gáz :(
Anyunak és a férjemnek is tart még...én ezt már nem értem..ennyi ideig tart ez a rohadt vírus???

Mi simán megkaptuk a Prevenalt(kb egy hónapja) ,még csak igénylő lapot sem kellett kitölteni.....itt Gödöllőn nincs egyátalán gond,mindenki megkapja aki be akarja adatni.

karácsonyi főzés:én sem főzök semmit mert mi is mindig úton vagyunk.

Judit(k)!

A Béres cseppen már én is gondolkodtam Olikának..a nagyoknak Béres Aktival Kid-et adok,sztem nagyon jó.

Panni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panny 2008.12.11 10:11-kor.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Cicuka!
Régen mikor Levi kisebb volt úgy főztem hogy mindig mindenféle konyhai eszközt a kezébe adtam...Mióta nagyobb nem foglalkozok vele túl sokat. Egyedül is elvan. Játszik, mesét néz, rajzol, színez stb. Nimó meg olyan jó baba, hogy türelmesen vár. Elvan a játékokkal, nézgelődik - nagyon jó baba.

Most a bilizéssel küszködök Leventével. Hihetetlen makacs. Azóta sem pisilt a bilibe. Reggel óta itt őrjöng. Felöltözni nem akar, a bilire ráültetve állandóan azt mondja, hogy "belement" a pisi. De reggel óta semmi. Komolyan mondom a sírógörcs kerülget, és legszívesebben jól megverném...Nagyon ideges vagyok....

Én nem főzök sosem karácsonykor semmit...Mi mindig úton vagyunk.

Köszönöm a köszöntéseket még egyszer mindenkinek.

Miért nem írtok???!!!

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Panny! :( Gyógyulást kívánok!

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Judit(k)!

Köszi,ránk fér!! :?

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Itt egy kicsit hullaanyu jelentkezik. Rossz így, hogy semmi segítségem nincs. Férj csak aludni jár haza. :(
Nagyon szépen köszönöm a köszöntéseket! :) Egyelőre nem volt nagy ünneplés. A férjem aznap éjjel 1 körül ért haza. :?

Játszókutya: Nálunk nem szokott csak úgy megszólalni. Az utolsó nyomkodás után kicsivel nyomás nélkül még próbálkozik egy "Látlak!", "A barátom vagy!" felkiálltással, de utána nem szól tőbbet. Nálunk továbbra is nagy kedvenc. És ahogy láttam, 2-3 évesek is élvezik még.

Pumperka! Gratula a gyerkőcöknek és gyerkőcök miatt! Nagyon jó, hogy így szeretik a sportokat! Manapság már punnyadni szeretnek a gyerekek. Leheőleg tv, vagy számítógép előtt. Te is ilyen nagy sportos voltál?

Szilvánusz! Jó, hogy újra jöttél! 20 múltam! :wink:

Kmanna! Szép az adventi koszorú! Én sajnálom, hogy idén (még) nem csináltam. Gratula Panyó fogacskájához! Most már a mi későn fogzóink is tömegesen beindulnak. :wink: Jó hangulatú lehetett a mikulásbuli. Krampuszos és hintás Pankalini édes! Mint mindig! Azért ilyen szempontból nagyon jó a színházkapcsolat. Na meg jó kis bemutatókra mehettek. :) Ilyen-olyan okból mi is gyakran voltunk bemutatókra és az utána következő fogadásokra hívva, én kedveltem nagyon.

Petramama régebben nálunk is volt, hogy Luca a hajnali ébredése, evése után az ágyunkban aludt tovább, de már vagy fél éve nincs így már. Vagy nem ébred már, vagy az ágyába teszem vissza. Mondjuk mi még mindig egy szobában vagyunk.

Livcsi, ha ilyen könnyen ment a bagóról leszokás, akkor kár, hogy visszatértél rá. Anyós tényleg bosszantó. :evil:

Judit! Ívben messzire köpött és dobott cumik nálunk is ismertek. :D Nálunk is vagy 3 cumi van tartalékban. :)

Eszterxx! Jobbulást! :? Azért gondolom, Mni-ék képei a félőprofi géppel sem kicsik! :wink: Szerintem nem az lehet a probléma.

Mni! A dohányzókat, vagy épp nem dohányzókat én is mindig térítgetem. Biztos idegesítő lehetek. :twisted:

MZX! Nektek is jobbulást! (Szerintem, ha érdekel, mi történt, akkor kicsit lapozgass vissza. :wink: )

Cicuka! De furcsák ezek a kis vékony baba adatok. :D Én már hozzá vagyok szokva Luca típusú baba méretekhez. Kb. 71 cm-hez 9 kiló körül. :) (8,5 hósan) És nem is látom kicsit sem kövérnek. :) De sok baba olyan kis soványka mellette. :) Jó, hogy túl vagytok a betegségen!
Én sem fogok nagyon főzögetni. Soha nem voltam vmi nagy háziasszony. :oops: (Édesanyám sem... Pedig most már nagyiként erőt kellene vennie magán. :lol: ) Viszon mézeskalácsot már vagy 12 éve minden évben sütök. Az szerintem most is lesz. Karácsonykor azzal szoktam díszíteni a csomagokat. Sokszor a kis szívecskékbe írom bele a neveket, hogy kié a csomag. :) Jó szórakozás a fa alatt a sok ajándék közt keresgélni a csomagokat. Én, mint egy kisgyermek... :D

Panni szegénykék! Jobbulást! Nálunk szerencsére már vagy 1 éve nem járt betegség. (kop-kop-kop)

JuditKmét! Szerintem próbálj nem bosszankodni Levivel! Ha egyszer már sikerült a bilizés, akkor már érdekli a dolog. Adj neki még egy kis időt, hogy magától lépjen tovább. Erőltetésre csak begörcsölnek. :(

Na, most ennyi! Készülődnöm kell! :wink: Sziasztok!

biribon
 
 


Sziasztok!

Ma hívott a védőnő, hogy megjött az oltás (Prevenal). Jövő héten szerdán megyünk tanácsadásra és akkor megkapja végre. Valakinél okozott valami problémát?

Kép
cicuka78
 
 


Petramama, Laura elég sok mindent eszik egyébként, de most azokat sem. Pl a körtét és a sütőtökön nagyon szereti, meg a hippes finomfőzeléket, de most 5 falat után nem hajlandó kinyitni a száját. No mindegy, csak nem hal éhen... :roll:

Kép

Kép
mzx
 
 


Cicuka!

Olikának volt egy enyhe hőemelkedése és egy kis nyűgösség az oltás estéjén,de nem volt vészes...sokaknál semmi nincs.

És képzeljétek(hogy ne csak panaszkodjak mint az elmúlt napokban :? ,Márknak kiesett az első foga és annyira büszke rá hogy csak naaaaaa... :lol: :wink: :lol: )Betette a párnája alá és hozott neki a fogtündér(vagyis én :wink: )reggelre neki egy kis csokit a fog helyett...tudom nem jó ötlet a csoki ,de semmi mást nem tudtam hírtelen kitalálni mert késő este esett ki a foga.Majd legközelebbre már készülök...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Heli Csajok!

Köszi a hiányolást! Sajnos dögrováson van az egész család, köhögünk, taknyosak vagyunk. Délelőtt Peti be is lázasodott. Tegnap kaptuk volna a második Prevenart, de így nem kapott, majd 29-én. Talán.
Már gyűlölöm én is ezt a sok rohadt vírust! Esküszöm a mi időnkben ilyen nem volt!!!

Nagyon gyors gyógyulást Kicsiknek és Nagyoknak!!!!

Juditoknak boldog névnapot kívánok utólag is!

Fogtündér! Édes lehet a kis "fogatlan"! Naná hogy büszke! Milyen vicces, az egyiknek jön, a másiknak megy....

Peti már teljesen kicsipkézte a felső fogacskáit, valahova mindig odakoccan. Még jó, hogy "csak" hat évig lesz meg.

Juditkmét: Sajnálom a bili témát. Nem is tudok mit mondani rá. Megértem, hogy elfogyott a türelmed. A nagy kakikönyvvel nem próbálkoztál még?

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Juditkmét, nálunk biliügyben a végén a megvesztegetés jött be. Nem vagyok rá büszke, de evvan ... :roll:

Kép

Kép
mzx
 
 


bili ügyben:nálunk semmi nem jött be Krizsinél(se vesztegetés se semmi..)csak ha már ő akarta....egyik napról a másikra 100% szobatiszta lett...Tényleg nem kell erőltetni, de azért napirenden kell tartani sztem.Krizsi a 3.szülinapja után egy hónappal lett szobatiszta(már én is nagyon kivoltam tőle :( )Márk pedig 2 évesen részlegesen,2,5évesen teljesen (pedig mindent ugyanúgy csináltunk :? :shock: )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Reggel csak sikerült a végén a pisi. Kapott két ici pici hajót érte. Megmutattam hogy van még több is (traktor, stb -) megkapja ha szól. Ebéd után szólt hogy pisilnie kell és belepisilt a bilibe. :D
De délelőtt azért volt rajta pelenka és abba is belepisilt. :(
Boldog,hogy a pisik mennek a föld alatt a tengerbe és a cápák megisszák :lol: :lol: :lol:
Talán mégsem reménytelen. Talán mégis az első randira már pelenka nélkül érkezik :?: :!: :lol:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Judit(k)!

:lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Régebben próbálkoztam írni Hozzátok, ha volt egy kis időm feltűntem, aztán ismét egy jó ideig nem tudtam lépést tartani.
Olvasgatni szoktam, mikor itthon vagyunk, sokszor vagyunk anyukáméknál vidéken, ezért sem tudok napra kész lenni.
Gondoltam, megpróbálnék ismét jönni, ha még szívesen láttok. :)

Azért is kaptam kedvet, hogy írjak, mert látom, téma volt a nagyobbaknál a szobatisztaság. Julcsika nem rég múlt 2,5 éves, de még csak részben szobatiszta. Napközben nincs rajta pelus, a pisi megy is a wc-be, viszont a kakival nagy harcok vannak. Ragaszkodik ahhoz, hogy azt a pelusba termelje, így vagy az estibe, vagy a délutáni alváshoz ráadottba kakil. Néha küzdök vele, ráteszem a wc-re, mikor látom, hogy kakil, sikerül is neki, olyankor nagy az öröm, kap Kinder tojást, de legközelebb megint nem szólna... Szóval tök tanácstalan vagyok, már a Mikulásnak is megígérte, hogy a kaki is wc-be megy, de nem nagyon hatotta meg. Próbáltam beszélni is vele, hogy mondja meg, miért jobb pelusba, higgye el, neki is jobb lenne, ha nem csípné már a popóját. Nyáron kezdődött nála a szobatisztaság, akkor nem volt semmi gond, és kb. 3 hónapja visszaesett, és azóta nyűglődünk.
Ha esetleg volt vkinek ilyen tapasztalata, akkor örülnék, ha megírná, mi jött be.

Hannusnak nincs még foga, nem is várom még, Julcsinak is 1 évesen bújt ki az első kettő alul, nekem meg a férjemnek is később jöttek a fogaink, szóval egyáltalán nem későn fogzóak, akiknél mostanában jön ki az első fogacska. :)
Hancsi 7,8 kiló körül van, a hosszát nem tudom, de egyáltalán nem néz ki soványnak, nagyon kis formás. 3-szor eszik kanalas kaját, és még minden kajakor szopizik, sőt, még éjjel is. Ez elég fárasztó, igaz, magam mellé teszem, mikor felébred, és utána már nem teszem vissza az ágyába, hanem önkiszolgál. :) De csak nem folyamatosan alszom, meg az egyik éjjel nem elég, hogy szopizott, még nekiállt bulizni, mászkált rajtam meg az apján, rugózott, dumált, teljesen kipattant a szeme, majd egy óra múlva kidőlt. Nem tudom, hogy mi miatt ébred éjjelenként, már nagyon várom, hogy átaludja az éjszakát, nappal Julcsi fáraszt le, éjjel pedig a hugija... Hannika múlt hét óta mászik, felül, és már van, hogy felhúzza magát állásba, igaz, még nem sokáig tartja meg magát. Nagyon hirtelen indult be, előtte csak kúszott, szerintem ez is lehet az oka az éjszakai buliknak. Ja, és tapsikolni is megtanult. :)

Béres cseppet egy éves kortól lehet adni. Addig elég a Cebion csepp, meg ha szopizik a baba, akkor az anyuka szedjen vitaminokat. Julcsinak most Marslakócskák vitamint adok, de szedett már Béres cseppet, meg Immun cseppet is. Sajnos ő elég könnyen elkapja, ha vki beteg körülötte, ezért adok neki vitaminokat, hátha segít.
Ha valakinek vasat írnak fel, akkor előtte kell vérvétel, anélkül nem szabad adni!

Én is mielőbbi gyógyulást kívánok a betegeknek!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi!
Nagyon szívesen látunk, csak most kicsit úgy látom még mindig fagyos a hangulat, a napokban történtek miatt. Nem tudom hová tűnt mindenki. :? :? :? Szóval ez ne szegje kedved. Én most nem tudok írni, mert holnap vizsgázok. Nagyon édesek a lánykáid...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Andi!!! (mármint Mézgombi :D ), yuppijejeje!!!!
Gyere má' gyakrabban!!
Julcsinak üzenem, hogy a keresztanya Jézuskája irtó jó vmit hoz ám neki, ha a wc-be rottyint :) :) (ha nem akkor is, de ezt el ne áruld :) )
és utólagos engelmeddel teszek még egy képet a múltkoriakból (tiéidből), csakhogy lássák a többiek, Hanni milyen gyönyörűséges nagylány!!!
Kép



Nálunk ma megint folytatódott a Pankahiszti-saga...Nemtom mi lelte az én aranyos kislánykámat. Negatív alvás rekord: hajnal 5kor kelés, délelőtt 40perc, délután 15 perc. Mindkétszer iszonytató hisztikkel (du. pl egy órát vergődött mire elaludt :roll: :roll: ). Plusz nem akar szopizni, na ettől még jobban kész vagyok. Oké, hogy ebéd után nem kell mert jóllakott, nade reggel!!!! Megy a hülyeség, ugarbugra, stb, én már nemtom mit csináljak. Ma megitattam csőrösből tápszerrel, nyelte, mint kiskacsa, én meg csak néztem, hogy mivvan?..tök ketyóó :) !!!

Ráadásként nekem begyulladt a torkom: tegnap este fél9 és 9 között a szomszéd kutyáját hajkurásztam a kertben seprűvel egy szál pólóban (gondoltam gyors kiszaladok), mert a mi spánielünkkel buliztak a gyerekszoba ablaka alatt. Kisded persze alszik már, ezek meg csaholnak,morognak, birkóznak ezerrel. Persze hazamenni nem akart a kis drága. Ahhhh!!!! Jól nézhettem ki, mint egy tébolyult, remélem senki nem látta. Szóval a jó kis programnak köszönhetően torkomnak lőttek, nyomom a gyerek tantumverdéjét.

Asszem elteszem magam mára, mert ki tudja mikor ébred a kis hiszteroida (alá Linocs :wink: ), és én se vagyok kevésbé nyafff..bocsi..jócakát!!

KépKép
kmanna
 
 


Szép (?) jó napot Mindenkinek!!!

Nohát, tényleg hol van mindenki??? Vagy már mindenki a karácsonyi készülődés lázában ég???

Az a helyzet, hogy most megint egy csomó linket szívesen belinkelnék, és meg is teszem. Mert hogy megosztanám veletek, amit épp olvasok, vagy épp valami izgalmasra rábukkanok. Szóval, gondolok rátok.

Ezt tegnap olvastam: http://velvet.hu/poronty/2008/12/11/hog ... a_gyereket (és érdemes a hozzászólásokat is elolvasni), és tudom, hogy még elég messzi-messzi galaxisban lesz aktuális a téma, de azért úgy majdnem az első gondolatok között volt a fejemben, hogy ez majd hogyan lesz. No nem feltétlenül a téma miatt, hanem, hogy leszek-e a gyermekkel olyan viszonyban (öszinte, mindent megbeszélő), hogy ez ne okozzon gondot. Mert, hogy szoktam azon törni a fejem, hogy neveljük majd úgy a gyermeket, hogy ne legyen probléma semmit megbeszélni, és hogy érezze, hogyha hozzám(nk) fordul, akkor megtisztelve fogom(juk) érezni magam(unk). Meg egyáltalán, hogy mutassak példát, mintát a gyermeknek? Mert ugye a szüleim jólnevelt gyermeket faragtak belőlem (az más kérdés, hogy milyen felnőtt lettem), de aztán egy csomó mindent már nem úgy csinálok (ne tedd a lábad az asztalra, ne könyökölj az asztalon, ne böfögj :oops: , papucsot vegyél, töröld meg a szád, mielőtt iszol stb.)
Tudom, mi vagyunk a minta stb., de mégis, hogy nevelődik egy gyermek jóvá? (ez akár témaindító is lehet)


Aztán itt vannak gyors sütireceptek karácsonyra: lennének, de nem tudom belinkelni, mert nagy a file, és pdf. Szóval, aki kéri, annak elküldöm.
linocs
 
 


Jajj, de jó téma ez Linocs, és engem annyira de annyira érdekel a mások véleménye.

Igen egyik elv szerint ugye az van, hogy nem kell tudatosan neveleni, nem kell külön foglalkozni vele, elég ha követi amit csinálsz, jó példát mutatsz neki stb., aztán ő majd magától szépen alakul. (Minket így neveltek (nem)neveltek). Szerintem ezen elv alapján maximális szabadságot adsz a gyereknek, bízol benne, hogy jó ember lesz belőle hiszen te is az vagy, ő miért ne lenne. Nekem ezzel csak egy gondom van: a tiszteletet a szülő iránt sztem nagyon nehéz úgy fenntartani, ha nincs szigor nincs bűntetés és nincsenek szabályok.
A középelvi, hogy hagyod a maga útján szocializálódni úgy, hogy azért néhány alapszabályt felállítasz és ahhoz következetesen tartod magad. Ez tök jónak tűnik, de hány szabály van, hány kell és mi legyen az? És mi a bűntetés és mit bűntetsz mit nem? Hol a határ a had járja a maga útját és na ezt nem szabad gyermekem között?
A harmadik, hogy nagyon sok törődéssel, szabályokkal, és útmutatással következetesen megtanítasz neki mindent, amit szeretnél. Ez szerintem első gyereknél még kivitelezhető, de kettőnél már tuti nincs ennyi idő. És amúgy is ehhez kell egyfajta személyiség. Ilyen lehet, ahogy téged neveltek pl.

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


Tegnap talin jártunk:

Néhány általam kattintott (Niki gépén) képpel előmerészkedem. (Szilvánusz bíztatására. :roll: ) De várom, hogy Niki is jöjjön a képekkel.
Én csak hiányos csoportképet tudtam csinálni. Niki hozza majd a teljeset. Jó volt! Örülök, hogy megismerhettelek titeket! :D És köszönjük szépen a vendéglátást!

Kép

Kép

Most rohannom kell, majd még jövök.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2008.12.12 20:13-kor.

biribon
 
 


Helló!
Kép Kép

Kép
KépKép
nebula
 
 


Neveléshez: volt egyszer egy felnövekvő kicsike Nebula, aki sokszor megfogadta, hogy mit nem fog a gyerekeinek mondani, hogyan nem fog velük viselkedni. Pontosan emlékszik rá, milyen volt, amikor gyerekként ezekben a szitukban totál igazságtalannak érezte, ami vele történik. De mindhiába, mert néha bizony azon kapja magát az időközben anyukává nőtt leány, hogy pontosan azokat mondja, teszi, mint a szülei vele. Ez persze megrettenti, de szerintem ez jó, mert legalább tudatos a dolog, és lehet rajta változtatni. Hiszek abban, hogy mi is fejlődünk, alakulunk, mialatt a gyerekeinket nevelgetjük, terelgetjük. Van néhány elv, amiből viszont nem engedek: ha hibáztam, beismerem, és bocsánatot kérek a gyerektől (nekem a szüleim ezt szinte soha nem tették meg, emiatt soha éreztem, hogy partnernek tekintenének bármiben is), nem tűröm az ember és állat elleni erőszakot (megpróbálok helyette levezető módszereket nyújtani: lehet püfölni a párnát, mérges rajzot készíteni, mittudomén: nem mondom, hogy mindig bejön), megbízom a gyerekeimben, sokkal többet adok pozitív, mint negatív visszajelzést (erről szerintem könnyű megfeledkezni, és készpénznek venni, ha a gyerek jó), és minden helyzetben megpróbálom éreztetni velük, hogy mennyire szeretem őket (hogy ez milyen nehéz néha egy hisztiző 3 évessel :roll:).
Biztos van több is, ha eszembe jut majd még mondom.
Ja, és nem áltatom magam azzal, hogy baráti viszony lesz a gyerekeim és köztem, de szerintem ettől még lehet bizalomra épülő, nyílt szülő-gyerek kapcsolatot fenntartani. (Anyukám folyton azt hangoztatta, hogy tekintsek úgy rá, mint egy barátomra, közben a tetteiben nagyon kemény, autoriter anyuka volt. Ez az ellentmondás baromian összezavart gyerekként.)

Juditk: hogy sikerült a vizsga?

Mézgombi, Kmanna: cukik!!!

Kmanna: gyógyulj meg!

Mézgombi: pelusba kakilással kapcsolatban nincs tapasztalatom (Flóra, amikor szobatiszta lett, mindent a wc-be csinált), de tudom, hogy ez egy nagyon tipikus és gyakori probléma. Úgy tekintenek a pszichológusok szerint a kakira, mint ami az ő részük, és nem akarnak megválni tőle (ha a wc-be kakilsz, lehúzod az drasztikus nekik). Sok okosat nem tudnak tanácsolni, csak hogy engedjétek neki, hogy pelenkába kakiljon (persze mindig ajánljátok fel neki a wc-be/bilibe kakilást is), ne legyen belőle harc, mert akkor tuti tovább tart.

Kép
KépKép
nebula
 
 


És még egy teljes csoportkép. Senkit ne tévesszen meg a kép: Marci nagyon jól érezte magát, csak a végére dög fáradt lett, és felháborító kegyetlenségként értékelte, hogy odaraktam a többiekkel fényképeszkedni.
Kép

Kép
KépKép
nebula
 
 


csak úgy ráhangolódásképp a karira..sztem gyönyörű!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=8VPir_WP ... re=related

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Húúúú, mi ez a punnyadás?????

Mindjárt jövök én is a tegnapi tali képekkel, csak ahhoz el kell űznöm valakit a gépe mellől, mert az enyém nem teszi fel ide a képeket.... :twisted: :twisted: :twisted: Pedig már kicsinyítve készen állnak a feltöltésre. :lol: :roll:

Panny!
Nagyon tetszett a vers!!! Köszi.

Hogy vagytok???? Gyógyulgattok???? Most már szinte csak veled nem találkoztam. :twisted: :cry: :twisted: :cry

Linocs! Jó a link, bár az összes hsz-t még nem olvastam el.
De sokszor nagyon nehéz következetesnek lenni. Főleg több gyereknél. Az elsőnél nekem is minden sokkal jobban ment, mert csak rá kellett figyelni. De akkor is vannak az embernek rosszabb napjai, amikor egyszerűen nem azt mondod, amit kellene. Nekem is sokszor volt ilyen és utána nagyon megbántam, ha a saját feszültségemet a gyerekemen vezettem le. Mert szerencsétlennek fogalma sincs, hogy az anyja most ideges vagy éppen fáradt és ő éppen egy rossz pillanatban próbált meg valamit kérni/kérdezni. :evil: Szóval nagyon nehéz.

Nebula! amit írtál milyen igaz! Hányszor mondták nekem a szüleim, hogy te engedj, te vagy a nagyobb, neked legyen több eszed és hányszor mondtam én ezt már Dorkának. :oops: :oops: Aztán egy idő után rájöttem, hogy Dorka sokszor olyanért kapott lecseszést, amit igazából nem neki kellett volna kapnia, Petra meg persze lapított. Most már tudom, hogy sok mindenben Petra legalább annyira hunyó, mint Dorka, csak mivel nálunk Petra érzékenyebb, ő mindig egyből vísit, ha valamit nem kap meg, vagy, ha valami nem az ő kedve szerint történik és iylenkor automatikusan a nagyobbnak szólok/szóltam, hogy ne piszkálja már a kisebbet. És tényleg együtt élve tanuljuk, alakítjuk egymást és remélem a végére valami jó fog kisülni az egészből. :lol:

Kmanna! Hogy vagytok??? Nem jöttél... Hogy van a kis Hiszteroida????

Juditk! Vizsga????

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Jó pörgös volt az elmúlt két napunk, tegnap ugye talin jártunk, ami nagyon szuperül sikerült. Ma meg a Vörösmarty téren kóricáltunk napközben. Voltatok már kint idén??? Iszonyú drága! Teljesen kiakadtam, hogy egy sima IKEA-s gyertyatartó kipingálva 800 Ft. Nem is vettem semmit! Jól kiszúrtam Velük. :D :lol:

Mzx, Lilla is még csak 7,4 kg és egyáltalán nem találom alultápláltnak, jó kis hurkái vannak, amit a Mikulásos képen lehet is látni.
Linocs, én örülnék, ha elküldenéd nekem a sütirecepteket. :)
Mézgombi, szia! Én örülök, hogy írtál és Kmanna köszi a közös képet. Most szerintem kicsit mindannyian elfoglaltabbak vagyunk, de ahogy tudunk időt szakítani írunk is. Addig is, ha tudsz írjál nekünk!
Juditkecskemét, hogy sikerült a vizsga? Mikor lesz eredmény?

KépKép
KépKép
mni
 
 


Csoportkép:
Kép
Kép
Szilvánusz és Marci:
Kép
Fruzsi és Zsombor:
Kép
Kép
Kép
Petramama és Boróka:
Kép
Kép
Nebula és Marci:
Kép
Kép
Zsombor útra készen:
Kép
Lillus:
Kép

KépKép
KépKép
mni
 
 


Sziasztok!

Most megint csak gyorsan, mert megyek aludni. De Linocs témafelvetése engem is szokott foglalkoztatni. Most a cikk kapcsán a felvilágosítás, prűdség, lazaság témára kíváncsi lennék.

Én pl. elég prűd, szégyenlős családból vagyok. A szüleimet meztelenül soha nem láttam. Édesanyám is, ha pl. strandon voltunk, akkor elfordult, eltakarta magát az öltözőben. Én is nagyon szégyenlős vagyok. Csak a férjem előtt nem. (Bár, amióta annyit kell fejnem, olyan alkalmakkor is képes vagyok rá, amit nem gondoltam volna. A szoptatásnál is úgy gondoltam, hogy én férficsaládtagok előtt majd soha... stb. Hát, nem is tettem, de pl. egy idő után a fejés már megfelelő takarásban ment családtagok, barátnőm mellett. Hiszen órákra el kellett volna vonulnom. Soha nem gondoltam volna! :oops: )

Szóval számomra még furcsa, kényes kérdés, pl. hogy gyermekeink meddig láthassanak minket meztelenül? Luca, pl. meddig láthassa az apját? (Az apja egyáltalán nem prűd. Akár nudistastrandozna is.) Fürdőszobába, wc-re bejöhessen-e és ha igen, meddig?

Én a szüleimmel soha nem tudtam ilyen dolgokról beszélni, bár mindig őszinték, nyíltak voltunk egymással, de ez kínos volt. Én nem akartam ilyenekről beszélni velük. Amikor édesanyám megpróbálkozott vmiféle elbeszélgetéssel, hát, én azokat már rég tudtam. Elméletben már jól felkészültem mindenre. Szóval "elhajtottam", hogy ugyan, én ezeket már mind tudom! (Könyvekből, újságokból, barátnőktő.) Szóval nem tudom, hogy nekem ez mennyire fog menni... :roll: Az őszinteség viszont remélem, fog! Az ment nálunk is a szüleimmel. A félrebeszélést, őszintétlenséget nagyon utálom!

Na, nagyon késő van! Folyt köv!

biribon
 
 


Biribon: nekem ebben is fura kettősség volt a szüleimnél. Egyrészt a meztelenkedés nem zavarta őket (bár túl gyakran azért nem művelték, de nem is takargatták magukat öltözéskor pl.), de például anyu a szex-szel kapcsolatban baromi szégyenlős volt. Egy példa: a Peti, Ida és Picuri könnyvel akart felvilágosítani, ami önmagában nem lenne baj, de 13 éves koromban (ugyebár a könyvben szereplő gyerekek 5 és 7 évesek,és a nyelvezete is iszonyú kínos egy 13 éves számára). Szóval egy baromi ciki beszélgetés kerekedett ki belőle, mert addigra már igen sokat tudtam a barátnőktől (sőt, az egyik osztálytársnőm nőgyógyász anyukája is tartott nekünk felvilágosítást egy kiránduláson).
De akárhogy is volt, belőlem nem lett prűd ember, és a férjem sem az. Öltözés közben lát minket Flóra meztelenül, sőt sokszor fürdünk is együtt. Mondjuk Gábor egyre kevésbé a lánnyal, mert Flórát nagyon kezdi érdekelni a "dolog". Flórának már voltak kérdései, amikor terhes voltam, és magamat is megleptem vele, hogy mennyire nem éreztem kínosnak, és hogy tudtam természetesen válaszolni rá. Mondjuk ebben a korban még nem akarnak a téma mélyére hatolni, egy leegyszerűsített, de őszinte válasz megteszi. Majd meglátjuk, mi lesz pár év múlva.

Ja, és még egy sztori arról, hogy ne torzítsunk. Amikor óvodás voltam, és kérdezősködtem, hogy is lesz a gyerek, azt mondta anyu: anyukában van egy mag, apukában van egy mag, és amikor csókolóznak, apuka magja átmegy anyuba, és ezek összeolvadnak. Aztán jött egy ismerős kisfiú hozzánk vendégségbe elsős koromban, és szájon puszilt. Nekem pedig évekig (!!!!) minden hasfájásra az volt félelmem, hogy akkor én biztos teherbe estem.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Jaj, és el ne feledjem:
Isten éltesse Lucát!

Kép
KépKép
nebula
 
 


De jó, hogy azért nem hiába kezdtem bele ebbe a témába!

A szüleim testiség szempontjából nem voltak prüdek: amíg odahaza laktam (18 év) apámat, anyámat, öcsémet láttam meztelenül. Viszont felvilágosítás a következőképp történt: vertem fel a tojáshabot vasárnap a sütihez, olyan 12 éves lehettem, és édesanyám a következővel kezdett bele a dologba: tudod, Lindi, néha a nőknek fáj a fejük... Na, hogy ebből hogy lett volna kisbaba ;) azt nem vártam meg, mert hárítottam a témát, mert akkor (!) már nagyon nagy tudásúnak gondoltam magam a témában. Aztán az első menzesznél nagyon büszeke voltam magamra (12 évesen), de akkor is csak annyi volt a segítség, hogy kell a betétet elhelyezni a bugyiban. Szóval, ha rajtuk múlt volna, akkor teljesen kukán megyek bele a nagyvilágba ebben a témában. És szerintem ez nem jó. Főként, hogy mostanság hallom a számomra riasztó híreket, hogy már 12-13 évesen elkezdenek "nemi életet" élni a gyermekek. És itt direkt az idézőjel, és direkt a gyerekek. Mert milyen lehet az az együttlét 12 évesen??? Bele se merek gondolni... Ilyenkor magamat idézem vissza, milyen voltam 12 évesen... Háááát, még nagyon a sejhajomon volt a tojáshéj. Ugyan már nem babáztam (amúgy sem nagyon), de mindenféle ufókat kutattunk a barátnőimmel, meg a rádiósávok végére tekerve az ottlévő "morzejeleket" próbáltuk megfejteni.
Nagyon fontosnak tartom, hogy ne legyen a lánykánk szégyenlős, és hogy őszinte legyen, de nem dugom a homokba a fejem, és azt is tudom, hogy nagyon sok múlik a környezeten is (óvoda, iskola, barátok, barátnők).
linocs
 
 


Kmanna: hogy van a kis Hiszteroida hercegnő??? Ugye már visszacserélték!!! ;)

Mézgombi: de jó, hogy jöttél! Jók a kép, amit Kmanna feltett!

Juditkecskemét: hogy állsz a sulival? Meggyógyultatok?


Biribon: kérlek add át a lánykátoknak: Kedves Luca, sok-sok boldog névnapot Neked!


Talis fotósok: köszi a képeket!
linocs
 
 


Csajok!

Szerda reggel óta nem voltunk képesek új oldalt kezdeni????

Kép

Nebula! Köszi a tapasztalatokat! :) Na, ezek a történetek jópofák. És tényleg gyakran nem is gondolja az ember, hogy egy ártatlan ferdítéssel hogy össze lehet zavarni a gyermeket. Nekem egyelőre elég furcsa a gondolat, hogy a lányom az apját lássa meztelenül amikor már jön-megy, beszél, érdeklődő... Pedig valószínűleg akkor még nem fogunk annyira gondot csinálni belőle. De vajon meddig? Nekem az is furcsa lenne, ha együtt fürdenének. Lucával én az első kádas fürdése alkalmával ültem be a kádba. Alapos előzuhany után... Édesanyám mindig idegenkedett a közös fürdésektől, soha nem is volt rá példa. Picit bennem is maradt ebből az érzésből (csak a férjemmel nem).

Szóval nagyon számít ilyen szempontból, hogy milyen környezetben nevelődik az ember. Még azt sem tudom, ha a felvilágosítás részleteire gondolok, hogy milyen szavakat használjak magyarázat közben a testrészekre... :oops: :roll: (Közben férjjel szemben tényleg egyáltalán nem vagyok szégyenlős semmilyen szempontból.)

Azért az vicces volt amikor barátnőmékkel mentünk Ausztriába síelni és párostul mentünk uszodába, szaunázni. Ott nem lehet fürdőruhában bemenni a szaunába. Hát, a fiúk természetesen szégyenlősség nélkül jöttek-mentek, mi meg a barátnőmmel bujdokoltunk. Még egymás előtt is szégyenkeztünk. Persze a fiúkra rá sem mertünk nézni... :roll: Külön szaunába mentünk be...

Nem lesz könnyű dolgom... :roll: :oops:

biribon
 
 


Ja és nagyon köszönjük a köszöntéseket! :D
Na ezt a névnapot nehéz elfelejteni, mert mindenhol szó van róla... :lol:

biribon
 
 


Szóval én lehet, nem is akarok majd felvilágosító beszélgetést tartani, hanem remélem, hogy fokozatosan érdeklődik majd Luca és azokra majd őszintén válaszolunk, apránként, természetesen, esetleg ezzel-azzal bővítve a kérdéskört. Szóval nem tinikorban felvilágosítani. Akkor már olvashat ezekről könyveket. (Én is úgy tettem.) Nekem eleve kellemetlen lett volna ilyenekről beszélni tinikorban édesanyámmal, de gondolom, ez a családi prűdségből fakadt. (Főleg édesanyám az.) Én az első együttlétről sem beszéltem vele, pedig sokan ezt természetesnek tartják. Azért kicsit érzem a negatív hatását ennek a prűd légkörnek... De valahogy mégis furcsa belegondolni egy más típusúba... Érdekes dolog ez...

biribon
 
 


Boldog névnapot Lucának!

Biribon, Te még nem voltál ott a talin, mikor akartam valamit kérdezni a lányoktól ami előzőleg jutott eszembe még itthon, hogy na ezt majd jól megkérdezem a többiektől, aztán mire odaértem jól elfelejtettem.

Hát ez lett volna pont az, hogy ti meddig fürödtetek a gyerek előtt és meddig lásson engem meg az apukáját meztelenül? Az apukája szerint már most sem kéne, előttem mondjuk meztelenkedtek a szüleim, (apukám nem annyira, a bátyám nem) de engem egy cseppet sem zavart. Viszont én is nagyon szégyenlős voltam úgy 25 éves koromig, mostmár egyáltalán nem, de azt nem szeretném, hogy kellemetlen legyen a marcinak, hogy úgy lát.

Szilvánusz

Kép

Kép
szilvánusz
 
 


Sziasztok!

Most csak pár kép erejéig...
Vendégeink lesznek. :lol: Mézeskalácsot fogunk sütni a gyerekekkel. :lol:

Kép Boróka szájában karikával (ez egy korábban készült kép)

Kép Fruzsi - szájában karikával :-)

Kép Nebula Marcija

Kép Szilvánusz Marcija

Kép Fruzsi és Boróka

Kép Lilla, Zsombi és Marci

Kép Marci és Boróka

Kép Nebula és Marci

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: