Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Úgy látom Prevenart illetően elég össze-vissza szurkálnak a dokinénik/bácsik... A neten ezt találtam róla:

"A kettő-hat hónapos csecsemőknek három adagra van szükségük. Az első adagot rendszerint két hónapos korban adják be, az adagok beadása közötti legalább egy hónap szünettel. Egy negyedik adag (emlékeztető oltás) is ajánlott a második életévben. Alternatív megoldásként, amikor a Prevenar-t az „univerzális csecsemő immunizálási program” (amikor az összes csecsemőt közel azonos időben oltják be) keretében adják, két adagot lehet beadni legalább egy két hónapos szünet beiktatásával, ezt egy emlékeztető oltás követi 11 vagy 15 hónapos korban.

A hét-11 hónapos csecsemőknek két adagra van szükségük; az adagok beadása között legalább egy hónapnak kell eltelnie. Egy harmadik adag is ajánlott a második életévben.

A 12-23 hónapos gyermekeknek két adagra van szükségük; az adagok beadása között legalább két hónapnak kell eltelnie.

A 24 hónap és öt év közötti gyermekeknek csak egyetlen adagra van szüksége."

És Streptococcus baci ellen van, ami okoz vérmérgezést, agyhártyagyulladást, fülgyulladást.
Nem tudom, én a mi dokinéninknél azt tapasztaltam, hogy kicsit ellenséges ezekkel az új oltásokkal szemben, ettől kicsit dühös is vagyok... :evil: :evil: Mindegy, az első körről mi már lemaradtunk, de hét hónaposan mindenképp beadatom a bébnek!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Kata!
Üdv itt!!!!Persze hogy jöhetsz!Huuu,hát én 26 éves vagyok,még "tanulok",jelenleg persze babázom!Szolnoki vagyok,de már 7 éve Pesten lakom.Röviden ennyi :wink:
Gyönyörű a kisfiad!!!!!Mesélj te is!!!!

Szofi!
Jó pihenést!!!!Te,Csani nem csipog?Mert Iza 2 napja csipog :shock: Nem tudom hogy a madár miatt e,de azóta egész nap ezt a csipogó,visítást hallgatom......Nagyon durva!!!!! :shock: Bizti nem veszek neki ilyen madarat,pedig milyen cuki volt :roll:

Gyöngyi!
Nektek is jó pihit!!!Nekünk is van ilyen I love Daddys rugink,csak mi már kinőttük mert piciben volt,azt is turiztam :wink:

Anita!
Örülök h tetszettek a képek!!!

Netti!
Nekünk egyszer nem mérte még a védőnő a hosszát...mi mérjük itthon!Pelus:szupi,hasonló van nekünk is,csak egyszínű és más a márkája.Próbáld ki,a gumírozásban különböznek amúgy,szóval meg kell nézni hogy a kis lábánál hogy illeszkedik!Szólj ha van még kérdésed!!!

Vanni!
Ne aggódj,majd nyúlik is Marci!!!!A súlya meg....hát gyönyörű!!!


Petra!

Itthon leszek!!!Elég nehéz,úgy gyere!!!!

Ancsi!
Örülök h jól vagytok!!!


Vkit kihagytam...visszalapozom :arrow:

annus11
 
 


A bárányhimlő elleni oltásról:

"Az oltás szövetkultúrán szaporított, élő, gyengített (attenuált) vírust tartalmaz. A védőoltás 9 hónapos kortól adható, de érdemes megvárni vele a 15 hónapos kort. Megfelelő védettség eléréséhez 12 éves korig 1 oltás, míg 13 éves kor felett 2 oltás szükséges. Bármilyen más védőoltással együtt beadható, de csak ellentétes oldalra vagy karba. Nem szívható össze egy fecskendőbe egyik oltással sem. Oltással 15-20 nap alatt alakul ki a védettség, míg a bárányhimlő lappangási ideje 14-21 nap. A megfertőződést követő 72 órán belül a védőoltás elvileg még hatásosan megelőzheti a betegség kialakulását."

Plusz, a legújabb kutatások alapján ajánlanak egy emlékeztető oltást is 4-6 éves korban.

Kép

Kép
zsüci
 
 

 
 

Zili!
Örülök h jelentkeztél!!!!Majd képeket dobj a nyaralásrl!!!!

Dóri!
Huuu,akkor nektek is hamarosan itt a leresztelő!!!

Van vki akinek névadója lesz? :oops: Rajtunk kívül???


Netti!
Ja az én (le se merem írni) 6519 hozzászólásomat bárki elolvashatja :wink: Ha van elég ideje 8)


Zsüci!
Huu,ha jól emlékszem nekünk is mintha azt mondta volna h lesz még 1 a prevenalból...majd rákérdezek ha megyünk legközelebb,nekem elsorolta a védőnő őket,de ki a fene emlékszik arra.....

Szombaton meg megyünk szülinapozni tesómékhoz!Malacsütés lesz!!!Alig várom!Picit kimozdulunk!!!

annus11
 
 


Jó reggelt!
Üdv Kata!!Gyere csak bátran!!!!
Én 27 éves vagyok, Szolnokon lakom, kiadóasszisztens-könyvelőként dolgoztam, de még én is tanulok pár hónapig. Riki április 29-én született első babaként. Hát rólam ennyi. :roll:
Lányok,én saját példámból okulva minden létező és lehetséges oltást beadatok neki.Sőt,ha betölti a 6 hónapot,akkor én ezt a sertésinfluenza ellenit is be akarom adatni neki. Ha anno beadatták volna nekem az akkor még nem kötelező oltást, jövő kedden nem kéne megint kontrollra mennem. :? :evil: :cry:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jajj,ma évfordulunk!!!!!Már 3 éve!!!!!!!Jajj,de izgi volt már ilyenkor!!Szerintem pontosan 3 éve ilyentájt a temetőben voltam papámnál.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


kata helló itt is :D

Kép
Kép
mniki84
 
 


Joreggelt!!! en lanyom csucs..... ha este 8ig nem kapja meg a vacsit utana nem is keri. Este negyed9kor kezdtem el etetni.. kicsit emgcsusztunk , tulzottan elvezte a pancsit!! aztan nyugi lett.. negyed9 kor benyomott 20 mlt es negyed8 kor kelt..... :roll:
Es 4x eszunk egy nap kb igy h eddig alszik.. van h meg bedob 60mlt 5. kajakent ha ugy jon ki a lepes.... de hat minden esetre nem aggodom emiatt. Igyis olyan tokaja van :roll:

Niki gratula az evfordulohoz!!! :wink:

Annus, az a gondom h nekem igazabol azert tetszett ez az otlet meg marmint a moshato pelus, mert olyan edes mintasak vannak :lol: :lol: de ahogy utana olvastam nem is bonyolult meg maceras az egesz :shock: Foleg h Boroka egy kakit dob egy nap es azt is ugyanakkor :lol: ejszakara mit adsz Izusra?
Meg hany darabot vettel? pontosan le irnad h mosod oket? :)
meg van am kerdesem :lol:
ebbol a markabol ugy olvastam 4 fele van, van meg egy barnas rozsaszin koros mintas ezeken kivul amit linkeltem meg még egy ami nem tetszik. hol lehet meg mintasat kapni? vagy melyik a jo?
ti most milyet is hasznaltok? :lol:
Na meg mindenkepp csak olyan johet szoba aminek nincs kulon kulsoo.. meg esetleg egy tepozarasat is ki kene probalni. Vagy az nem jo? :roll: nagyon erdekel!!!! ha van idod kerlek valaszolj eme rengeteg kerdesemre! :lol:

Emese :lol: Mi siman hordunk 74eset mar :lol: :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Vanni, lehet Marci kesobb akar nyulni :lol: sztem amugy a 60 centi is szep! most mi is lealltunk a hossznoveseben sztem..

Kata, en vallalkozokent dolgozom/dolgoztam, citibanknal es mellette tanulas. 22eves vagyok! most epp felfuggesztve minden persze :D Boróka pedig majus 16an 9:55kor szuletett, termeszetes modon :lol:
Meselj te is magadrol!

Netti
Kép
maumau
 
 


Kutyafüle! Boldog évfordulót!

Maumau, cuki, hogy a pelus mintája tetszik! :)

Szép reggelt mindenkinek, megyek tovább rendezkedni... Ma már kész szeretnék lenni... :roll:

Kata, 27 vagyok (lassan 28), vonalzóimon kívüli gyerekünk nincs ( :) ), amikor nem itthon vagyok a gyerekekkel, akkor zenetanár vagyok. Kis családunk a Fasori Református Gyülekezetbe jár. Ennyi röviden, én is szívesen válaszolok, ha kérdezel. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dori, de hat tenyleg!! meg ahogy olvastam nem bonyolult tulkepp :roll: ugy tetszeneeek! de uuuuugy :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Szia Kata, üdv itt közöttünk!
Én egri vagyok eredetileg, de most Pesten (helyesebben Budán, a XII. kerületben :) ) élünk. 29 éves vagyok és jogász voltam a bébi előtt, aki 2009. április 19-n, reggel 8.02-kor született, természetes úton, első csemeteként. Mesélj többet magatokról!

Netti, Kutyafüle, a 3-4. hónapban gyakran van kis visszaesés az étvágyban/hízásban, van, hogy 1-2 hétig egyátalán nem gyarapszik a manó, de utána bőségesen behozza! Kamillánál is volt egy hét, amikor semmit sem hízott, utána viszont 15-20 dkg-kat hetente (ami az első négy hét óta nem fordult elő!) :shock: :shock: Viszont Riki és Boró is irigylésre méltóan nagy bébi, úgyhogy nincs ok aggodalomra! :D :D

Kép

Kép
zsüci
 
 


zsucii :D Oriasbebi :P Boro multheten hizott 170et!! nala eddig ez volt a legkevesebb, kivancsi vagyok most mennyit fog!
Te jo eg, en most latom h Kamilla 4honapos!!!!! azta mindenit :shock: Boldog hofordulot nekii :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Én ezt találtam Prevenarra.
"A Streptococcus pneumoniae, népszerűbb nevén a pneumococcus súlyos tüdőgyulladást, vérmérgezést (szepszisz), agyhártyagyulladást (meningitisz), valamint arcüreggyulladást (szinuszitisz) és középfülgyulladást (otitisz media) okozhat. A fertőzés forrása mindig egy másik ember, aki maga sokszor tünetmentes, ám torkában, orrában a betegség kialakulása nélkül hordozza a kórokozót. "
És a link
http://www.otka.hu/index.php?akt_menu=3884

Kép
Kép
tinu
 
 


Netti!
Talán az összes kérdésedre a válaszom ott van a blogomban!!!Meg tudod ott nézni az irományom?Megtalálok a címkék közt h pelus.Amúgy más pelusról nincs tapasztalatom,max az amiket olvastam róla!
www.mamami.hu ,itt nézz körül!!!!!!Amúgy vaterán meg teszveszen is ugyan ezek árulnak általában!Kicsit nehézkes a fórumban elmenni,de talán sikerül!!!!

Hízás:mi 2szer híztunk keveset.Egyszer amikor Iza náthás volt,akkor csak 10 dkgot 1 hét alatt,aztán mikor az a nagy hőség volt a 38 fokkal...na akkor is 2 hét alatt 10-15 dkg ha jól emlékszem.Most kb a heti 10.15 dkg hízás állt be,de le kell lassulni amúgy is,hiszen nem lehet 30 kilós a bébi 1évesen :wink:

annus11
 
 


Összefoglaló táblázat az oltásokról.
http://drmammel.extra.hu/vedooltasok.htm

Kép
Kép
tinu
 
 


Boldog hófordulót Kamillának,na meg Csaninak és az ikreknek:Emesének és Rékának!!!

Jut eszembe!!
Edua,Panndi,Kalloni,Hean,Zsuzska,Anyettka?????És még sorolhatnám akik régebb óta nem jelentkeztek!

annus11
 
 


Zsüci,köszi szépen!!!Amúgy pont ez nyugtat, hogy Riki is nagy baba.De olyan, hogy ne gyarapodjon, sőt, foggyon,olyan még eddig nem volt.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Rotáról:
"A rotavírus elleni oltás
Oltóanyag készült a csecsemők súlyos rotavírus fertőzésének megelőzésére, melyet szájon át kell beadni. Az oltott csecsemők 98%-a védetté válik a súlyos fertőzéssel szemben, háromnegyede pedig egyáltalán nem betegszik meg rotavírus okozta hasmenésben. Kétféle, szájon keresztül bevehető oltóanyag van forgalomban rotavírus okozta hasmenés ellen. Ismétlő oltás szükséges, melyből az elsőt 6-12 hetes, az utolsót legkésőbb 24 vagy 26 hetes korig be kell adni. Az oltások között legalább 4 hét időközt kell tartani. Más oltásokkal egyidőben adható."

Kép
Kép
tinu
 
 


Kutyafüle, szerintem ez a fogyás annyira minimális, hogy valóban okozhatta pusztán az, amit vki már írt előttem, hogy nem tudod pont ugyanazokat a körülményeket (ugyanaz az idő, evés előtt/után, kaki/pisi előtt/után stb.) megteremteni a mérésnél. Szerintem ezt ne vedd fogyásnak, szimplán stagnál Riki súlya, de ez normális, ha amúgy jól van (nem lázas, nem étvágytalan, nincs hasmenése, stb.)

Tinu, dr. Mammel oldalát én is megtaláltam, de nekem kicsit zavaros... Na, majd átböngészem alaposabban. Mindenesetre nekem sietni kell(ene) az oltásokkal, mert Mici viszonylag hamar fog közösségbe kerülni (sajnos), és nem akarom, hogy beteges legyen...

Bakker, most gondoltam bele, hogy nekem már csak pár hónapom van itthon a bébbel. Szomorú... :cry: :cry: Bárcsak lenne rá mód, megoldás, hogy tovább maradhassak vele főállú anyaként!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Na egy utolsó oltásos (Vanninak címezve) a meningococcusos oltásról (Menjugate, de a Meningitec is ugyanaz):
http://www.pirulapatika.hu/220212174/be ... te_vakcina
Ez a lényege:
"A vakcina a szervezetben a C szerocsoportú meningococcus baktériumok által okozott fertőzések ellen védő ellenanyagok (antitestek) képződését váltja ki.

A C szerocsoportú Neisseria meningitidis baktériumok súlyos, esetenként életveszélyes fertőzéseket okozhatnak, pl. meningitist (agyhártyagyulladást) és septicaemiát (vérmérgezést)."
"12 hónaposnál fiatalabb csecsemők: két részoltással, részoltásonként 0,5 ml-es adaggal, legalább 2 hónapos szünetekkel, az elsőt 2 hónapos kornál nem korábban adva."

Kép
Kép
tinu
 
 


Na egy utolsó oltásos (Vanninak címezve) a meningococcusos oltásról (Menjugate, de a Meningitec is ugyanaz):
http://www.pirulapatika.hu/220212174/be ... te_vakcina
Ez a lényege:
"A vakcina a szervezetben a C szerocsoportú meningococcus baktériumok által okozott fertőzések ellen védő ellenanyagok (antitestek) képződését váltja ki.

A C szerocsoportú Neisseria meningitidis baktériumok súlyos, esetenként életveszélyes fertőzéseket okozhatnak, pl. meningitist (agyhártyagyulladást) és septicaemiát (vérmérgezést)."
"12 hónaposnál fiatalabb csecsemők: két részoltással, részoltásonként 0,5 ml-es adaggal, legalább 2 hónapos szünetekkel, az elsőt 2 hónapos kornál nem korábban adva."

Kép
Kép
tinu
 
 


nah, szóval főállú=főállású :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Bocsi a duplázásért.

Zsüci: mikor mész vissza dolgozni? És hova teszed Kamillát? AMúgy szerintem az oltásokkal sem tudod kivédeni a betegeskedést. Legalábbis nekünk nem sikerült. TÜci megkapott mindent szinte, mégis betegeskedett sokat.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja és igen, a meningo B okozza a legtöbb fertőzést, ami ellen nincsen védőoltás. De mi azért adattuk be ennek ellenére a C ellenit, mert nem volt drága és azért ezzel is beljebb vagyunk.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, sztem is megeri beadatni. jobb erzes annyival "beljebb lenni".

Zsuci, mikormesz dolgozni vissza? Kamilla kivel lesz?
en bele gondolni s etudok h vmikor vissza megyek dolgozni :lol:
Mondjuk en szerencses helyzetben vagyok. Ugyhogy itthonrol is fog sok minden menni akkor is ha mar oviban lesz. Vagy majd meglatom h alakul....

Netti
Kép
maumau
 
 


Hivatalosan decemberben, de mivel van egy csomó szabim, effektíve dolgozni csak januártól fogok. Próbálom meggyőzni a főnökeimet, hogy részmunkaidőbe vegyenek vissza... Kamilla január-februárban az apukájával lesz (már előre várom, mit össze fognak bohóckodni-szerencsétlenkedni ezek ketten) :lol: :lol: , utána pedig egy kedves néni fog rá vigyázni, amíg bölcsis nem lesz. Ez a mostani "hivatalos" verzió, de folyton azon agyalok, hogy lehetne meghosszabbítani az itthonlétet...

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!

Tegnap el is felejtettem, Annus, Tinu, Reny köszi a képeket!!!

Láttátok, megvan az első remélhetőleg 2010-es anyuci :)

Lányom meg kelt 2.45-kor, össze-vissza tekergett, meg járt-keze lába, aztén felébredt benne... aztán kapott tejcsit, bealudt, de rá 1 órára 5 k9örül dettó, viszont akkor már nem ébredt meg rá... lehet, h fájt a pocija, tegnap kicsit sok almalevet ittam...

Vanni,
4.10-kor én is fejtem :)

Nekem is bedurrant az egyik cicim :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emese1979 2009.08.19 07:57-kor.

emese1979
 
 


Sziasztok!

Annus, erre a kedves invitációra nem lehet nem bejelentkezni :). Most épp indulófélben vagyunk a fiúkkal a könyvtárba (felhalmozott adósságok :)), de délután írok akkor hosszabban is mindenféléről.

Addig is köszönöm a megemlékezést!
kalloni
 
 


Zsuciii,nemtudod hosszabbitani sehogy? vagy legalabb reszido??
hu.. en total nem birnam :(

Netti
Kép
maumau
 
 


Uhh, Zsüci, decemberben már munka? :shock: Én sajnálnám Mackósajtot itthagyni még akkor. 7-8 hónapos korban jelenik meg az idegenfélelem.

Kép

Kép
adraci
 
 


Maumau!Komcsi fogigátló mellett lettél terhes????Nem semmi!!!És nem hagytál ki egy szemet sem????
Én annó úgy bíztam benne,mint a messiásban, de úgy hazavágott, hogy többé nem emelek ilyen sz..t a számhoz!!! :evil: :evil: :evil:
Pedig az is mai modern "alacsony" hormon tartalmú volt.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Emese, én is hallottam éjjel többször is pukikat Marci szobájából. :lol: Meg bejelzett a légzésfigyelő 3-kor, persze a gyerek orra kilógott a rácsok között, fel volt tapadva a kiságy falára:lol: visszatettem, persze felébredt :? csak egy kajával tudtam elcsendesíteni, aztán 7-kor úgy dönt újabban, hogy nem alszatok tovább! :roll:

Kép

Kép
adraci
 
 


Niki, ketszer is! csak egyszer meg regebben... :? de en mar nem is szedhetnek tobbet. mert ilyen a szervezetem. nem ved meg a tabletta :roll: (anyumat se)

Netti
Kép
maumau
 
 


És nem csak az idegenfélelem, hanem a szeparációs szorongás is... :cry: :cry:
Próbálkozom a meghosszabbítással!!! Az a baj, hogy szeretném magam áthelyeztetni egy másik (magasabb) munkakörbe, és nem lenne jó a "lobbi-hadjáratot" azzal indítani, hogy "jaj bocs, mégsem tudok visszajönni"... :cry: :cry: Persze ez nem a karrierről szól, az egy kicsit sem érdekel, tisztán anyagi okai vannak. Mivel a férjem kerttervezéssel/építéssel foglalkozik, nálunk a tél (nov.-márc.) abszolút holtidő, 0 bevétel. Nekem ugye októbertől már csak GYED, ami ugye... :? :? A lakás+gyerkőc+megélhetés csak úgy menne, ha felélnénk minden megtakarításunkat, azt pedig nem akarom...

Kép

Kép
zsüci
 
 


Jaj, az előző hszt illett volna kisbetűvel írnom, bocs mindenkitől...

Kép

Kép
zsüci
 
 


zsuci, szomoruu, remelem azert jol fogja Kamilla is viselni es te is!!!!!!

Netti
Kép
maumau
 
 


Adraci,
akkor Nálatok is volt éjszakai műszak :)
Bogi ilyet már vagy 2 hónapja nem csinált, h éjjel felkeljen enni :) Lehet, 3 hós növ-i ugrás... most alszik... persze a fél8-as kajcsi után volt kis játék is.

Zsüci,
sajnálom a melót! Drukk, hpgy sikerüljön találni vmi megoldást, h még maradhass otthon kicsit tovább!!!

emese1979
 
 


hellóka

ma voltunk védőnéninél, KicsiLili 5960 gr, és 63 centimetró!

tegnap kicst nyálkás, takonyszerű volt a kaki, de szép mustársárga...az baj?! :?: :!: :roll:

Ancsika80 jól van, minden oké, Julcsi sokat alszik (elmehetne Álmos mellé segédnek :lol: ) jövö héten megyünk nyaralni -4 csaj- anyukánkhoz...

Kép
Kép
mniki84
 
 


Gondoltam Zsüci, hogy nem jókedvedben mész vissza.Nagyon sajnálom, hogy így alakul Nálatok.De hátha sikerül az a félállás!!!!!!! :lol: A lényeg az, hogy mikor otthon vagytok érzi Kamilla a szereteteteket. Meg az a lényeg, hogy találtatok megbízható babysittert. Egyébként így is e miatt az egy miatt hálásak lehetünk az államnak(mást nem is tudnék felhozni :? ), mert külföldön ilyen 2 éves otthonlét nincs.Fél év,aztán vagy visszahúzol melóba vagy nem kapsz egy fillért se. :cry: Az más tészta, hogy mit kívánna egy csecsemő pszichéje....Ha csóró vagy, pusztulj el!!!Na tudom már honnan tanulta ezt az elvet MO!!!!!!! :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Sietek, mert utazunk!
Jaj, nagyon örültem, hogy írt egy leendő mami végre a 210-es topicba. Talán megtörik az első oldali rossz széria! 8)
Csani 5800 gr és csak 56 cm, úgyhogy úgy néz ki, mint Vanni Marcisa eggyel kisebben!!

Annus, Csani is éleseket sikkant az utóbbi időben. Erre nem gondoltam, hogy a madártól, de most, hogy így mondodo... :lol:
Dóri, kedden és csütörtökön is van egy-egy időpont, valamelyik 11:15 talán, a másik meg 14:30? Valahogy így. Csak mi a Szerdaira megyünk.

Emese, átküldöm a képeket, persze! Dobj egy privit az e-mail címeddel, meg a blogba is felteszem, de ne haragudjatok, majd csak a jövő héten!!!

Ouszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi,
nagyon jó utata Nektek, vigyázzatok magatokra!
puszi

emese1979
 
 


Megértelek Zsüci, gondolom szíved szerint még maradnál otthon, ameddig lehet.

Na, az én férjem meg van győződve, hogy most 6 évig nem fogok dolgozni :shock:(=3 gyerek 2 év korkülönbséggel!)
Aztán felvilágosítottam, hogy ebbe talán nekem is bele kéne egyeznem. De azt már nem!

Nálunk konkrétan nem az anyagiakról van szó (bár ha belegondolok 2-3 iskolás-középiskolás-egyetemista gyerek taníttatása nem kevés pénz), én egyszerűen most úgy érzem, hogy Marcinak szeretném adni minden időmet és még nem szeretném, ha osztoznia kellene ezen egy tesóval (3 gyerekről meg szó se lehet, de a férjem ezt nem érti, mert ők is 3-an vannak :evil: )

Kép

Kép
adraci
 
 


Jajj Netti Neked akartam még írni, hogy nem is hallottam még ilyen problémáról, hogy nem reagál rá a szervezeted.De szerintem örülj neki, hogy nem szedheted!!!!! Az én szervezetem totál tönkretette. 25 évesen olyan volt a szervezetem, mint 18 évesen.Magyarul, leállította a fejlődésem egy pontnál,mikor elkezdtem szedni. Ezért is voltam amúgy 47kg. Leálltak a petefészkeim is állítólag. Mindenesetre fentről jött a segítség és csak újra elkezdett működni, mert csak lett babánk, és remélem lesz is még!!!!
Tényleg,Danival a múltkor beszélgettünk, hogy mi lesz, ha pár év múlva becsúszik egy nem tervezett harmadik.És arra jutottunk, hogy megtartjuk őt, de a szülés alkalmával elköttetem magam. Így max 5+1 fős családunk lehet.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Rotához
Mi 2x kaptuk (1 és 2+1/2 évesen) el és mind a két alalommal kórház(László) lett a vége, mert a gyógyszert vagy nem tudtam Marcival megetetni vagy nem hatott.
A folyadékot meg ebben az esetben hiába akarod pótolni amikor semmilyen formában nem fogadja el és, ha el is fogadja pár perc múlva távozik is belőlle valamilyen formában. 1 hét után jöhettünk haza a kórházból. Szerencsére nem viselte meg annyira a napi szuri, infúzió stb.

Kép
Kép
incike
 
 


Köszi mindenkinek a biztatást, és a köszöntéseket is! :D :D

Szofi, jó utat nektek, pihenjetek nagyot! És Csaninak is boldog hófordulót!

Kamilla 5,5 kiló és 64 centi... :shock: :shock: Bakker, tényleg modell lesz belőle. :shock: :shock:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Szofi, jó pihenést!

Én is pakolgatok össze, megjön a férjem és megyünk. (mondjuk az érdekes lesz, mert akkor van Marci déli alvásideje és azt nem szívesen háborgatom :? )

Mekkorák a babák! :shock: AndrisMarci 5 kiló és kb. 60 cm. Mondjuk, ha belőlem indulunk ki (aki 18 kiló volt 7 éves korában), akkor mindent értek :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Niki!! eleg durva :shock: sok mindent tud okozni sajnos..... en tobbet nem nem.... de a vedekezes egyelore nem letiztazott.. lehetet tetetek fel mireannat jovo honapban,mert kesobb meg szeretnenk babat

Adraci, en is kesobb szeretnek meg egy babot,de tobbet biztos nem.. es egyelore mindent Borokanak akarok adni. Szoval en kb 28-30 korul szeretnek ujra szulni, ugyhogy boven van meg idom :lol: 6-8 ev.. :D

De nemtudom h h lesz a munka. Bolcsibe nem fog menni az tuti, amikor meg megy majd ovi, gondolom tobbet lesz az elejen beteg vagy nem?! en itthonrol fogok dolgozgatni, vegulis nekem csak szerzodest alairatni kell be mennem a bankba,avagy ha ugyfelnek kellemesebb akar megbeszelt helyen is talalkozhatok vele. (szoval idoben nagyon jo.. mert ha egy napra beteszem az osszes heti ugyfelem akkor a tobbi nap nem is kell dolgoznom! es igyis letudom oket 4-5 ora alatt. kerdesektol fuggoen :roll: )

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti, irigyellek a munkád miatt, nagyon kényelmes lehet így dolgozni, és egy csomó időt tudsz Boróval tölteni... :)

Lányok, tudja valaki, hogy ha egy privire írt válaszom egyszerűen nem akar átmenni (reggel 8 körül küldtem (volna) el, azóta is ott figyel a kimenő fiókban) az mitől lehet?

Kép

Kép
zsüci
 
 


Laptetű!
:lol: :lol:
Bakker, lehetett volna valami frappánsabb laptető is, mondjuk LOVE & PEACE, vagy MAKE LOVE NOT WAR! :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: