Új privát üzeneted érkezett!

Nono, ismerős.. párszor jól kiborultam, egyfolytában a kezemben volt a gyerek, emlékszem milyen büszke voltam magamra, amikor 20 percig a játszószőnyegén volt egyedül.. persze én akkor is látótávolságban voltam... és csak akkor bírtam aludni, ha Apa is otthon volt, napközben semmit... Persze a panelprogram végén elköltöztünk :) :) Most azért más lesz, mert itt nagyobb a tér és van igazi nagy gyerekszoba tele minden szépel és jóval. Mintha a gyerekeket ez érdekelné :) szekrény legyen meg fiókok és kész :) :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Szosszenet!

Figyelmedbe ajanlom az elektromos hintat.
Nekunk is van es szuper.
Ha anyagilag belefer, szerintem erdemes lenne kiprobalnod.
Talan jobb lenne a nappalotok.

Aliz babakocsiban sem hajlando aludni?
Lehet ha beletenned es a lakasban ide oda huzigatnad elaludna.
Nem okoskodni akarok, csak probalok kitalalni valamit.
Hatha bevalik valami.

Magi
Vendég
 


Magika - Nem veszem okoskodásnak :) Jól esik, ha segíteni akarsz.
A babakocsi be szokott válni .. meg a ringatás is. Úgyhogy a mozgást szereti nagyon. Meg a zenét is ..
Próbálkozom folyamatosan.
Újszülöttnek nem ajánlották ezeket a pihenőszékeket .. de lehet most már időszerű lesz nekünk - ha ezt igényli - köszi!
Amúgy amióta panaszkodom, azóta folyamatosan alszik .. majdnem 3 órája .. érzi, hogy azért nem illik teljesen kiborítani Anyucit :)
Szerintem amúgy türelmetlen vagyok .. sajnos a maximalizmusom erre a gyereknevelés dologra is rányomja a bélyegét .. időt kell hagynom a lányomnak :)
Mert tényleg egy szavam nem lehet rá .. biztos nemsokára nappalra is kialakít magának egy rendet :) Hiszen az éjjelen már 1 hete túl vagyunk :)
NA és inkább nappal nyűgösködjön nekünk, mint éjjel :)

Kép
szösszenet
 
 

 
 

Marjannak és Cyninek gratula a babákhoz!! Sok-sok tejcsit kívánok nekik!!

Bambi,
bocs, de azt nem kérdeztem meg, hogy meddig nem szabad vakuzni a babát. Holnap jön a védőnő, igérem nem felejtem el megkérdezni!

Szöszke,
Nálunk ugyanaz a helyzet mint nálatok. Lili is képes lenne egész nap cicizni. Most is alig tudtam elaltatni... Egyébként ő sem eszik minden alkalommal 100 grammot. Van amikor csak 60 csúszik le neki.

Magi,
Egyelőre Lili is mellettem alszik. Nekem ez így sokkal könnyebb. Főleg mivel van, hogy 4-szer kel fel éjszaka. Most pl. 1-kor, 2-kor keltett, de 2-től 4-ig fent is volt, aztán 6-kor is kért cicit. Akkor már úgy döntöttem, hogy vissza se alszom. És mi is adunk neki cumisüvegből tejet. Megdolgozom minden csepp tejért, utálom, ha annak egy része a rugiján köt ki.

Bebe,
Most lehet, hogy sokan hülyének fognak nézni, de állítólag a rántott leves is tejserkentő. Én bizony mindennap készítek magamnak és a tea mellett azt is eszem.

Kép
emi29
 
 


Csak még egy gondolat, aztán befogom.. Nem az a fontos,h. óra szerint működjön minden, hanem az,h. következetes legyen a dolgok menete. PL. este fürcsi-játék(ha belefér)-vacsi-alvás és nem szabad göcsölni, hogy 7:00-kor megfürdött, 7:10-re fel van öltöztetve, 7:30-ra befejezte a vacsit, de nem alszik, akkor mégis miért nem alszik. Rengeteg türelem kell egy gyerekhez.

Szössz, nálunk ez már a végleges, óvodai napirend :) Minden kornak megvan a sajátossága és a nyűgje. Azért nem volt eddig ilyen végleges, mert 1-1,5 éves korukig még min. 2x alszanak egy nap :) :)

Magika, ez a két gyerek gyönyörű!!!!!!! Nálunk van éjszaka is cumizás, szerencsére nem volt sok problémánk vele.. (mostanában csak elalvásnál, de akkor is egyre kevesebbszer)

Nono és Szőlő, az a gyanúm,h. még ti is itt hagytok engem pocakosan :(

Kép
Kép
mango.
 
 


Mostanában lusta vagyok írni, így nem is emlékszem már sokmindenre.

Klarkáékkal mi van?

Zsuzsófi és Pumpóka: Annyira jó, hogy ti is megírtátok a szüléstörténeteteket! Zsuzsófi: Nem semmi az a gyorsaság, ahogy világrajött a babád!

Nagyon sajnálom azokat, akiknek nem megy a szoptatás, remélem, nekem rendben lesz, mert cumink sincs és nem is akarok. Se én, se a tesóm nem cumiztunk. Anyukám meg mindig lefejte a maradékot minden szopi után, mert mesélte, hogy egyszer annyira bedurrant a melle attól, hogy nem szoptuk ki rendesen (azt hiszem a tesóm), hogy begyulladt neki és iszonyúan fájt (antibiotikum kúra kellett és a gyulladt részből kifejni a gennyes tejet, hogy rendbejöjjön).

Én egyre fáradtabbnak érzem magam, a hasam lent van már és a keményedések is sűrűsödnek. Annak viszont örülök, hogy nem híztam múlt hét óta és azért a háztartást is igyekszem jól ellátni. Ma pl. palacsintát sütöttem az uramnak, nagyon örült neki, én meg annak, hogy örül. Még lehet, hogy estére is összedobok valamit.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


magika! nem hiszem! A 12 nap és az 1 nap azért igen távol esik egymástól! De nagyon szeretnék már én is szülni.
Vendég
 


Lanyok!

Nalunk Kati szerintem beteg lesz.
Ugy kohog mint egy tudobajos. :( :( :( :(
Ma jon Zoli miatt a gyerekorvos, remelem mond majd valamit.

Ja es a tobbiek, akik velem kozel egyidoben szultek.
Mennyire vereztek meg?
vereztek meg egyaltalan?

Magi
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 18:39-kor.
Vendég
 


Mennem kell, de ezt még gyorsan megírom:

[color=red]ÉN K. JÁZMIN 2008.04.23-ÁN , 8 ÓRA 51-KOR 3800 GRAMMAL ÉS 53 CM-REL JÖTTEM A VILÁGRA. ANYUKÁM ÉS ÉN JÓL VAGYUNK ÉS APUKÁM IS KIHEVERTE A SZÜLÉS IZGALMAIT.[/color]

NAGY GRATULA XSARÁNAK A KIS JÁZMINHOZ!!!

Kép
Kép
mango.
 
 


Sziasztok Mamik!

Megint csak benéztem, olvastam bőszen, de írni nem sok erőm van már..

Judit/Téjé
NE keseredj el, nem lesz semmi gond!!! Majd a tápszerrel kicsit össze tudod szedni a súlyát, és utána indúlhat a szopi is, hátha az is beindúl addigra rendesen!!!
És tudod, nyugalom, sok pihenés, finom kaják!!! Ez is sokat számít a tejtermelésnél. Könnyű mondani, de bízzál magatokban!!! :wink:

MAgi
Én még vérzek, és holnap lesz 3 hete, h szültünk.. Bár már nagyon gyenge, és a színe is inkább barna, de még van..

Szösz
Teljesen megértem a problémádat!! Én első héten kezdtem el összehasonlítgatni magunkat a fórummal, és teljesen el voltam keseredve a szoptatás miatt. Aztán beállítottam magunknak a dolgot, jól rendberaktam a cickóimat, amikkel előtte gondom volt (sebesedett, és vérzett szopi alatt, a másik meg begyulladt mert pangott a tejem..)!
És rájöttem, h nincs két egyforma baba, ezért nem is érdemes egy másikkal összenézni!!
Maszat nagyon ügyes, de éjjel kicsinál a kiskrapi. Ált. 2x kelünk, fél 2 körül meg 5 óra körül. Este 9kor szoktam letenni. Nappal egy angyal, gyönyörűen eszik, de éjjel kibírhatatlanúl macerás a pasi. Eszik rendesen, de morog közben meg nyűglődik, megy a mellemen a nyili-nyali, mert tök jó h csöpög a tej a szájába... HA meg hozzáérek, akkor is megy a morgás.. Látom rajta, h álmos meg éhes is, de nem hagyja, h segítsek. Na ilyenkor hívom Havasi Barnabásnak és igencsak pipa vagyok rá, pedig rá kellene jönnöm, h ő is csak aludna inkább, és semmi kedve a kajával "küzdeni", de az éhség meg nagy úr nála is.
Áh, szóval nem könnyű, de egy szavam se lehet rá.
Nappal elvan egész nap az ágyában, és a sírás nála nagyon ritka.
Cumi nálunk bevált, napközben azzal szoktam leszerelni, meg pancsi után, mikor már éhen akar halni.

NA jó hosszúra sikerültem... :shock: :roll:

Szóval Mamik majd beáll mindenkinek ez a kaja/alvás dolog, csak kitartónak kell lenni!!!
Én nagyon bízom magunkban, és Maszat pedig tudja a dolgát, csak néha kicsit rá kell neki segíteni!!

Klarkáékkal remélem minden Rendben van!!! Rossz ez a nagy csend körülöttük.. :roll:

Na, menek!

Pusz mindenkinek, Pocisoknak kitartás...

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


[quote="szösszenet"]M írta:szösszenetindenki babája kisangyal, és 3 vagy 4 óránként eszik? Éjjeleket alszik át napközben meg mosolyogva elvan az ágyában?[/color]


nem a válasz

Kép
1bambi
 
 


[quote="1bambi"] írta:1bambi
[quote="szösszenet"]M írta:szösszenetindenki babája kisangyal, és 3 vagy 4 óránként eszik? Éjjeleket alszik át napközben meg mosolyogva elvan az ágyában?[/color]

nem a válasz


Ha még nem mondtam volna, mondom:
Bambi - Imádlak :lol: :lol: :lol:
Hogy vagytok?

Emi, Kiscica - Köszi a megértést .. mostanra lehiggasztottam magam, és Alíz ismét alszik .. (előbb evett 3,5 óra alvás után) úgyhogy egy szavam nem lehet. Meg tényleg inkább nappal csinálja a fesztivált (ha már kell), mint éjjel .. és én már csak egyszer kelek fel hozzá :)
A mennyiségeket meg nem fogom hasonlítgatni .. sőt, mérni sem fogom, csak elvétve.

Érdekes, hogy az én lányomat nem hozza lázba a cumi .. :roll:

Kép
szösszenet
 
 


Xsara nekem is írt sms-t, de megelőztek :)

Nagyon Sok boldogságot nekik!
Gratulálok!!!

Kép
szösszenet
 
 


Szösszenet,

Én most kaptam a drága férjemtől A Suttogó mindent megold c. könyvet, amiben tanácsok vannak az újszülöttkortól azthiszem 3 éves korig. Nem tudom, hogy jók-e a módszerek, lévén nálam is az első baba lesz, de jónak tűnik...
Ha van időd és kedved olvasd el Te is. Én majd megpróbálom követni a módszereket.

KépKép
kisfruzsi
 
 


[quote="szösszenet"][ írta:szösszenetcolor=darkblue]Mango - Nekem valószínű a fórum nem tesz jót .. nem szabad hasonlítgatni, mégis azt teszem .. :(
Cumi-kérdésben megértelek .. de Alízt nem érdekli. Próbáltuk már azzal megnyugtatni, de kiköpi .. Neki a cicin kívül semmi nem jelent megnyugvást. Esteleg, ha non-stop ringatjuk, simizzük .. akkor bealszik ..
Mindegy, nem panaszkodom, mert gyönyörűen hízik .. éjjel jó kislány. Én meg nappal szívesen foglalkozom vele akár egyfolytában .. sokat beszélgetünk, elvagyunk .. imádom!
Csak elkeseredem, meg értetlenkedek picit, amikor más anyuka már 4 órás evésekre szoktatja a gyereket, amikor az enyém simán óránként cicit kér .. nappal a 3 óra a max. amit bír ..
És többször lemértem .. közel sem eszik 100 grammokat ..
Majd nem olvasok annyit ..[/color]


Szöszke
1. fórum
sokszor pityeregtem, hogy bezzeg más babája... tegnap kicsit elbeszélgetett velem a párom. szerinte egy kicsit nagy jelentőséget tulajdonítok annak, hogy másoknál mi milyen jól működik. és igaza volt abban, hogy nem kellene mindig a fórum eseményeit követnem.
tegnap úgy gondoltam, hogy egy időre nem fogok fórumozni, mert nem jó sokszor...de itt vagyok.
2. más anyuka már 4 órás...
tudom, ez én vagyok. nem kellett volna talán erről írnom.
csak gondoltam megosztom a mi próbálkozásunkat, hogy mi mit szeretnénk...és hogyan tudjuk elérni, ha elérjük.
3.közel sem eszik 100 gr-kat...
a mienk sem. tök változó. volt már 100 gr-os evés, de kevesebb általában a megszokott. neki ennyi elég, úgy néz ki. ha többet kapna (pl. 100 gr-nál már előfordul), kijön belőle 1 óra múlva...
4. változó minden napunk. tegnap este nyügös volt. ma most nyüglődik. de lehet, hogy estére lefárasztja magát. és sokszor nehéz kitalálni, hogy mi lenne neki jó. ének? bébizene? hason fekvés? vállon fekvés? cumi? játszószőnyeg? mónika show? stb. mire ezt végig próbáljuk és kiderül, hogy egyik sem jó...no comment...
5. majd nem olvasok annyit
én is így gondoltam. de azt hiszem inkább a "nem hasonlítgatom más gyerekéhez" elvet kellene a fejembe beleverni. (mert azért sok olyan infót írtok, amit én nem tudok...és hasznos)
6. Boldog 3. hetes évfordulót!

Kép
1bambi
 
 


Köszi a hozzászólásokat, a biztatásokat és a segítséget.
Az elektromos melllszívó úgy néz ki segíteni fog, el kell fogadni, hogy Api nem szeret cicizni, majd ha nagy lesz :D

Kép
be_be
 
 


[quote="magika"]L írta:magikaanyok!

Nalunk Kati szerintem beteg lesz.
Ugy kohog mint egy tudobajos. :( :( :( :(
Ma jon Zoli miatt a gyerekorvos, remelem mond majd valamit.

Ja es a tobbiek, akik velem kozel egyidoben szultek.
Mennyire vereztek meg?
vereztek meg egyaltalan?

Magi

Katalin:
Sajnálom ha beteg lenne...Jobbulást!
Vérzés:
1 hetes koráig inkább. Most már csak kicsit, de inkább barnás valami. elég egy sima tisztasági betét. és fura szaga van. (bocs a részletekért) Te?

Kép
1bambi
 
 


Bambi - Hát nem egyszerű, az biztos .. én is arra jutottam, hogy azt az elvet kell követnem, és nem hasonlítani a Kiscsajszimat másokhoz.
De látom, nem egyedül jártam végig ezt a lelki dolgot .. és nem ma kezdődött .. csak ma jött ki. Sorry.
Mi amúgy most a 3 órás rendszert szeretnénk állandósítani .. a 4 órát még biztos nem bírná. Csak éjjel alszik 4-4,5 órát.

Kép
szösszenet
 
 


[quote="kisfruzsi"]S írta:kisfruzsizösszenet,

Én most kaptam a drága férjemtől A Suttogó mindent megold c. könyvet, amiben tanácsok vannak az újszülöttkortól azthiszem 3 éves korig. Nem tudom, hogy jók-e a módszerek, lévén nálam is az első baba lesz, de jónak tűnik...
Ha van időd és kedved olvasd el Te is. Én majd megpróbálom követni a módszereket.


igen, én elolvastam (szopizások közben).
ebben van szó a napirendes dologról (is)...
mi ettől függetlenül már a könyv elolvasása előtt erről a "taktikáról" beszéltünk...
persze vannak blödségek a könyvben, de nem rossz. (amúgy nekem nagyon sokan ezt ajánlották. akik olvasátk és megpróbálátk, dicsérik)

Kép
1bambi
 
 


Vérzés:
Nálam még van, de alkalmi .. főleg szopi közben/után. Egy normál betéttel nyomom, de lehet elég lenne lassan egy tisztasági ..
Már nagyon unom .. utálom, hogy mindig van alattam valami már hetek óta ..

Katalin Drága meg ne betegeskedjen!! :) Remélem csak vaklárma!

Kép
szösszenet
 
 


Én is csak jókat hallottam a könyvről .. még nem vettem meg .. lehet be kellene szereznem :roll: :roll: :roll:

Kép
szösszenet
 
 


szöszi,
napközben nekünk sem alszik, még 2 órákat sem egyhuzamban...
szóval ad programot...
az éhes sírását felismered Alíznak? (mert nálunk ha nem úgy sír, akkor nem rakom cicire...)
van olyan sírás: hogy tele a pelus; hogy fáradt vagyok; hogy babusgassál; stb.
na megyek pelenkázni...

Kép
1bambi
 
 


[quote="1bambi"]
írta:
1bambiigen, én elolvastam (szopizások közben).

Ebből is látszik, mennyire más a két baba ..
Nálunk szopizás közben semmire nincs idő .. számolom a korytokat, és most már 50-eknél (eddig 30 volt) veszem fel büfiztetni, különben kijön belőle minden. És minden 50 után akkorákat büfizik, csak ámulunk .. az apja is megirigyelhetné .. :D :D :lol:

Kép
szösszenet
 
 


b]Marjan, Leveli, Xsara
Hatalmas gratula a babákhoz!!![/b]

Szösszenet,
Beni sem kisangyal, főleg nem ma. Délelőtt mire végre nagy nehezen elaludt- persze a kezemben - megérkezett a doktornő és fel kellett ébresztenem. Na onnantól kezdve egészen idáig nyűglődött. Talán most bealudt. Még jó, hogy a nagyok oviban vannak, mert szegényekkel így semmit nem tudnék foglalkozni. :( :( :(

ja és ahhoz képest, hogy 3. baba őt is legalább annyira el fogom kényeztetni. Azt már most megtanulta, hogy sokkal jobb a kezemben, mint az ágyban.
Sírni viszont nem hagyhatom a sérve miatt......

Cumi,
nálunk, van ,hogy nem fogadja el és totál bepipul tőle. Ez főként akkor van, ha már éhes. De ha elfogadja, akkor nagyon nagy segítség, főleg, mikor fájogat a pocija.

Magi,
Remélem Kati nem lesz beteg.
én két és fél hete szültem, de még vérzek. Van, hogy fél napig semmi aztán csak úgy folyik belőlem. Már gondolkodtam rajta, hogy ez normális e. A gyerekekkel úgy emlékszem hamarabb elmúlt. Legalábbis átváltott barnázásba.

Suttogó,
én is olvastam, vannak benne jó dolgok, de szerintem nem több gyerekesek számára íródott....

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Bambi - Igen, felismerem .. akkor vörösödik a feje is .. meg teljesen másmilyen, mint a hisztis :lol: :lol: :lol: Mondom, hogy idióta szőke vagyok, aki tudja nagyon jól, hogy mire megy ki a játék, mégis behúzza őt a gyönyörű kislánya keserves színháza a csőbe .. nah :D
Mostantól keményebb leszek .. ma kipróbáltam .. bevált.
Most rend van - csend és nyugalom.

Kép
szösszenet
 
 


Kiscica - Ti a kerületben laktok? Ha igen, merre?
Van amúgy még itt a környéken (XI.ker.) fórumos Anyuka?

Kép
szösszenet
 
 


Szössz, egyféle cumit próbáltatok csak? Én is pártolom a cumit egy ideig, Szandinál sem okozott gondot, és simán letette, mikor eljött az ideje, és inkább azt, mint az ujját! De nekünk is meg kellett találni a megfelelőt, nem mindegyik volt jó, Szandinál pl a cseresznye alakú jött be :) Most is vettem ilyet is olyat is, meglátjuk melyik kell majd, és hogy kell-e egyáltalán!
És még egy apróság... ha nem vagy cumisüveg ellenes, mikor Szandi is volt, hogy nyügizett, de előtte evett már, így gondoltam, hogy nem a kaja kell neki, max a cici, meg "műhiszti", akkor én kis vizet adtam neki, és elvolt vele, betartotta a 3-4 órás evéseket! Az éjszakai kajcsiról is hamar leszokott, mint ahogy azt már írtam korábban ennek a segítségével, és sovány sem volt mégsem, és szopizott is 8 hónapig, tehát bajt nem okozott a cumisüveg!
Lehet kicsit összevissza fogalmaztam, bocsi :oops: :lol:

Én XI. kerületi anyuka vagyok, igaz még csak nagygyermekes, de lassan eljön a mi időnk is :wink: :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Xsaraéknak ÓRIÁSI Gratulációm! Jázminnak sok boldogságot, egészséget és sok-sok tejcsit kívánok!

Nono: Én is úgy érzem, bekattanok itt a végén, ha nem csinálok semmit. A sok netezés se tesz jót, csak ha teszek-veszek. De sajna már nem sok mindenhez van türelmem, ide-oda kapok. Úgy szeretnék már túllenni a szülésen! Pedig én csak keményedek, nem úgy, mint te (és még sokan), akik szenvedtek is.
Te milyen csintát csináltál az uradnak? Az enyém a csokipudingosat szereti, mindene a csoki! :lol:

Magika: Remélem, nem lesz semmi baja Katalinnak! Nagyon szép képeket tettél fel egyébként róla és a bátyjáról. Öröm nézegetni. És a többi babafotót is!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Xsara sok boldogságot Nektek Jázminnal, jó egészséget! Gratulálok :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Bolgyó, megértelek, én is uncsizom sokszor, ezért is járogatok még be dolgozni! Ma is így tettem, bár ma eddig igen sok meló volt, így úgy döntöttem nem maradok bent 8-ig, lassan hazahúzom a csíkot :)

Magi, bízom benne Katinak nem lesz baja!!!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Sziasztok!

Látom Ati babáról még mindig semmi hír... továbbra is nagyon sokat gondolok Rá! +++

XSaranak gratulálok a nempici bébihez! :) Minden jót, sok boldogságot, jó egészséget!

szösszenet, milyen pózban szopizik Alíz általában? Esetleg azokat nem próbáltad meg változtatni? Sok babánál az is elég, hogy megszűnjön a nagy mennyiségű bukás. Egyébként nálunk is ez jött be anno, hogy az első pár mohó perc után felvettem, kis büfi (szerencsére mindig csak lebegő jött), aztán ehetett tovább. Így a hasfájás is csökkent és bukás sem volt egyáltalán.
Boldog hétfordulót a lányzónak :)

magika, olvasom hogy Katalin nincs jól :( Reméljük nem lesz beteg!

A szopik gyakoriságához...
szerintem egy pár hetes babánál egyáltalán nem várható el, hogy 2-3-4 óránként egyen. Persze, vannak ilyen babák, akik beállnak erre, de a legtöbbjük nem ilyen.

Mennem kell, majd még jövök.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Nici: Minden elismerésem, hogy még bejársz a munkahelyedre, de nem fárasztó, hogy még mindig dolgozol? Én a 35. héttől nem dolgozom, és nem bántam meg! Lehet, hogy uncsibb egyedül itthon, de a munkahely elég stresszes volt nekem már az utóbbi időben.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Mirjamnak és Xsarának gratulálok a babákhoz! Jóegészséget, sok boldogságot kívánok!

Gumimamcival vajon mi van, nekem úgy rémlik elég régen járt erre (ha nem, akkor bocs, csak elkerülte a figyelmemet. :roll: )

Anyukák! Én már annyiszor elhatároztam - jó előre, hogy nem akarok parázni a baba miatt, ennek ellenére persze tudom, hogy amint megszületik, nálam is jön "az eleget evett, miért alszik még, most miért nem, minek sír, stb...." kérdés. De én most azt látom, hogy itt a fórumon nem a paráztatás megy, hanem inkább próbáljátok egymást megnyugtatni, hogy rendben mennek a dolgok, hiszen két egyforma baba nincs.

Panaszkodhatok?
Ma voltam először nst-n, ami jól sikerült (ennek persze örülök), csak annak nem, hogy egy kissé érdekesen mennek a dolgok. Még az elején elhatároztam, hogy szeretnék saját szülésznőt, de nem gondoltam, hogy ez anyagilag azért ilyen húzós lesz. Amikor felhívtam nst időpontot egyeztetni, nem a kórházba hívott, hanem egy magánrendelőbe (nem kérdezte hova akarok menni). Gondoltam is, hogy ennek anyagi vonzata is lesz, de hogy majdnem annyi, mint a nógyógyász..., hát kissé meglepett, és rosszul érintett. Gondoltam, akkor már rákérdezek a szülésre, nehogy ott essünk pofára. Szabadkozott egy kicsit, de aztán mondott egy "tól-ig" összeget. Mit ne mondjak, majdnem dobtam egy hátast a "tól"-tól is, én azért nem ennyiket hallottam eddig. Na, ha hozzáveszem, hogy párszor még nst is lesz, kész anyagi csőd. De mit lehet ilyenkor már csinálni? Annyira elkeseredtem, bőgtem is itthon egy sort. Az ember megérti, hogy nekik sem lehet kellemes, amikor éjszaka zargatják, gyakorlatilag éjjel-nappal készenlétben. Tudom, ezt meg kell fizatni, na de ennyire? És mi az, hogy nst (ami tudtommal manapság már kötelező) "csak " fizetősen működik? Basszus, szegény férjem egy csomót dolgozik, alig találkozunk, és a csekkek meg ez most baromira betesz nekünk. Gyógypedagógusként én is tarthatnék (na nem most) magánórákat, de nekem soha nem volt, és remélem nem is lesz pofám ezreket elkérni egy sérült gyerek szüleitől. Így aztán éldegélünk egyik hónapról a másikra. Tudom, sokan vagyunk ezzel igy, sőt, én inkább ne is panaszkodjak, de most annyira padlót fogtam. (Hab a tortán, hogy amikor hazajöttem, 3 csekk figyelt a postaládában...)

Most megfogadtam, ha lesz még gyerekünk, akkor az már az ügyeletes orvosnál és szülésznőnél fog megszületni. Most ezt nem merem/mertem bevállalni.

Bocs mindenkitől, de ezt most jó volt leírni.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Lanyok!
koszonom a biztatast!
Orvos meg nem jott. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Remelem jon majd.
Nincs semmi baja Katinak, csak nagyon csunyan kohog.
Arra gondoltam, hogy hetvegen nagyon nathas voltam, de nem folyt az orrom, csak be volt dugulva es mar bocsanat, de tiknya volt a torkomban.
Szerintem neki is ez van most, csak O nem tudja, hogy azt le lehet nyelni, igy kohog tole, de eleg brutalisan.

Verzes:
Nekem is barnazas es tisztasagi betettel nyomulok.
Csak furi volt, hogy meg van es nem mult el.
Most megnyugodtam, hogy mindenkinek van meg.

Magi
Vendég
 


no szánom-bánom, de megint csak az utolsó oldalig jutottam. de látom, hogy vannak új babák. gratula nekik.

Szössz, nekem nincs tapaszatalatom, de megvan a suttogó és beleolvastam, nem tűnik hülyeségnek.

Remélem Katalin nem lesz beteg. nálatok minden olyan könnyen megy Magika

ennyire emlékeszem, de....igyekszem,d e csak holnap



én mától hivatalosan zuglói anyuka leszek:) igaz legaább egy hónap, míg beköltözünk, de ma vettünk egy lakást.
nagyon vártam már erre.
sokat melóztam mostanában, ma meg osztálytalálkozó, de visszaolvasok és holnaptól kicsit könyebb napjaim lesznek. bár nem tudom, hogy egy lakásfelújítás előtt ezt miért gondolom:)

lolka_zs
 
 


Atizka: Sajnálom, hogy kiborultál, és nem is csodálom. Azt gondolják az ilyenek, hogy mivel a gyermekéért mindenre képes a szülő, meg is adja ezt az összeget, és vissza is élnek vele rendesen. És mennyi volt az a "tól-ig" összeg?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Még egy kérdés...

Ma vette le a doki a streptot, eredményért majd telefonálok. Azt mondta, több időpontot nem kell kérni. Utána keztem el gondolkozni, hogy akkor szülésig már nem is fogunk találkozni? Nem kell ilyenkor már több vizsgálat? Na, nem minha hiányozna, de annyian írjátok itt 38-39 hetesen, hogy mi volt a dokinál és milyen lett az uh. Nekem azt sem mondta, hogy az kellene. (Utoljára 32 hetesen voltam.) Szóval... :?: :?: :?:

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka!

Sajnalom!
Nekunk is csod volt a terhesseg is meg a szules is.

Magi
Vendég
 


Zita, tudod erről beszéltünk, hogy nekem is említette a szülésznő, hogy tudok menni fizetősbe is, de nem kötelez rá, a fizetős 5000 lenne alkalmanként, de megbeszéltük, hogy én a bártfaiba megyek simán, ingyen!
Nekem ugye nem mondott a szülésznő összeget, tudod mondtam mennyit szánok rá, eddig ezeket az összegeket hallottam mindenkitől! Ha nem vagyok túl indiszkrét megkérdezhetem mennyit mondott neked tól-ig?

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


lolka!

Nalunk sem konnyu minden.
Zoli most gyogyult ki a tudogyuszibol. :shock: :shock: :shock:

Csak nem szoktam nagy ugyet csinalni dolgokbol.

Magi
Vendég
 


Nálunk menni kell mostantól hetente a dokihoz, de ezért már nem kér pénzt (magánba persze), ez így volt Szandinál is!
Időpontot Ő sem ad, megyek amikor megyek, lényeg, hogy mivel hétfőnként jártam eddig, hétfőnként menjek, és a rendelési időben! Én ezt úgy oldottam meg, hogy reggel fél10 körül megyek majd hozzá, mivel az NST-n 10:30-kor van időpontom!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Magika! Szegény Kati, remélem én is, hogy nem lesz baja, jó, hogy pont most megy a gyerekorvos.

Lolka! Ez szuper! Mármint, hogy összejött a lakás, garulálok. Azért a felújítás sem egyszerű. Sok mindent kell vele csinálni?

Bolygó! 40-50

KépKép
KépKép
atizka
 
 


atizka!

Ez durva osszeg.
En az orvosnak adtam kicsivel tobbet.
Szerintem ez nagyon draga.
Mas az orvosnak fizet ennyit.

Nem tudom mit csinalnek a helyedben.

Magi
Vendég
 


Atizka: :shock: :shock: :shock:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bolygó, hazugság lenne azt mondani, hogy nem fárasztó a meló, de itt bent ezt sosem érzem, tök jól elvagyok, meg minden! Kicsit estére punnyadok el, mikor hazamegyek, leülök... na utána nehéz nekiindulni még pisilni is :) De teljesen jól bírom, nem fáj semmim, jó a közérzetem, hétfőn még zárt voltam kivül belül, így bemerészkedek :) A meló végülis nyugis, néha van csak olyan, amin akár fel is húzhatnám magam, de ilyenkor próbálom bevenni a leszarom kapszulát (már bocsánat :) )! :)
Igaz minden alkalommal azt is elmondom, hogy ma jöttem be utoljára, de valahogy ez sem sikerül soha :)
Bár én nem is mindennap jövök, azt nem bírnám szerintem én sem!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Én is az orvosnak szánok hasonló összeget, a szülésznőnek meg kb. a felét! Ez már kész rablás! Hogy van pofája?! :evil:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


csak beleolvstam gyorsan a topicba futólag, mileőtt elmegyek, de ezt megírom gyorsan:


Kritta, nekem is volt már ilyen keményedésaem sok órán keresztül. olyan menstruűcióérzésszerű volt, és nagyon-nagyon kemény volt. és nekem azt mondta a doki nincs gáz, nő a méhem.
nem tudom ez segít-e

Nono, 70 kg? akor csini vagy. én több vagyok:) de hidd el én sem érzem magam annak:([/b]

lolka_zs
 
 


Nici! Az előbb írtam Bolygónak. Vagy ezen csak én lepődök meg ennyire, és ez a normális?
Nekem semmit nem mondott a doki, hogy kellene további vizsgálat, ezért is lepődtem meg. Bár, ha nst lesz hetente, és az rendben, akkor talán az is elég.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Atizka, nekem is 30 a szülésznő és én is sokallottam, nagyon remélem hogy nem változott a tarifa azóta (ezt még novemberben mondta a doki). De hogy az nst-ért is fizetni kell az is durva...

Kép Kép
szõlõ
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?