Új privát üzeneted érkezett!

Zsófi!! Nagyon cuki Milán:)
Ez az etetőszék dönthető? Mert lassan nekünk is be kellene újítani egyet, de nem is tudtam, h ezeket dönteni is lehet.

Csajok! Megtaláltam a receptet az éjszaka átalvásra!!!!!
Novalac NF tápszer!!! Ez a tápszer lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaz, ezért sokáig jóllakottnak érzi magát a baba. Csak este ajánlatos ezzel etetni.
Mi tegnap este kipróbáltuk. Eleve sűrűbb is picit, mint a rendes tápszer, de cumisüvegből simán adható.
Doni este 8-tól reggel 6-ig aludt!!! Egyetlen egyszer sem kellett bemenni hozzá, ilyen eddig még soha nem fordult elő!!!!
Nem tudom, hogy a tápi hatása-e, mert igaz, hogy tegnap nagyon elfáradt, mert vendégek voltak és jól megdögönyözték (de ilyen persze máskor is volt, és akkor nem aludt), de nagyon remélem, hogy ez most már tartós lesz!!!

Mi tegnap az uzsit már kiváltottuk őszibarackpéppel. Üvegeset adtunk neki (Hipp), a felét szépen megette. Ez volt kb fél5 körül. Este n8-ra éhezett meg, amikor is betolt ebből az éjszakára való tápszerből 240-et!!!!! Ilyen is ritkán van, ugyanis este általában elég rosszul eszik (magához képest), de így, hogy "kiéheztettük", elég szépen evett.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Donoka, köszi a tippet, szerintem én is kipróbálom :) Ma éjjel együtt aludtam Dodóval... Nem tudom, olyan, mintha nem éhes lenne, hanem azért kel fel és sír, mert a cumi kiesik, és nem tud mélyen elaludni.... Lerakom, be a cumi, fejével forog, karjával csattog, mindezt csukott szemmel..... :roll: Passz.... Tanácstalan vagyok..... Ha nem megyek és nem adom oda a cumit, nagyon sír. De el nem alszik....Ha odaadom, pikk pakk kiesik és sír. Én meg mehetek megint............. Jajjjj.....

Képzeljétek, az doki szerint most 4 hótól a paradicsom, banán, narancs és őszibarack jön. Krumpli sehol....

Értitek Ti ezt?! Miért van az, hogy az egyik doki ezt mondja, a másik amazt?!

Dodó megkapta a szurit és most hőemelkedése van.... :( Alig eszik, sokat alszik, úgy sajnálom... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsanka! mondókás feladatok voltak, kb 10en voltunk.
hát voltak pelenkázó ott öltöztettem át, csak úszónadrág volt rajta az oktatótól vettem. nem csak öntöztük egyenlőre a fejét, kb alkalommal mennek víz alá. saját fürdőlepedőjét vittem.

donoka! ügyesek vagytok!!!!!!!!igen persze h van dönthető etetőszék is:)

nyuszika! bocsi de a dokid egy marha:) narancs kilőve sokkal később adható, a banán is nagyon székletfogó,paradicsom is inkább 6 hó.

valaki próbált már valamilyen tejpépet?én arra vagyok már nagyon kíváncsi!

mi ma 5kanál barackot ettünk bevezetésnek, alma már ugye megy.remélem nem lesz éjszaka hasfájás.

KépKép
dike
 
 

 
 

Dike, a dokim az Anyósom...

Amúgy ha megnézed, minden oldalon mindenki mást mond...

A banán is az első kaják között van, attól még hogy székletfogó. A barack meg hajt.

Én csak azt nem értem, miért van ennyi HT-i módszer?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nekünk ma azt mondta az orvos, hogy majd 4-4,5 hónapos kortól jöhet az alma reszelt keksszel, barack, meggy, krumpli, répa, sütőtök (majd később).

MA 6700 gramm volt és 60 cm!!!! Az oltásnál egy kicsit visított. Vagyis nagyon :-D De utána megnyugodott, és el is aludt a kocsiban!

Az almát Lili nagyon szereti!!!! Csak úgy eszi és cuppog :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


nyuszika! ne haragudj,nem tudtam h az anyósod, azaz figyelmetlen voltam,mert talán már írtad is valahol! de teljesen igazad van ahány ht táblázat annyi féle....

Zsanka! dobjál már képet Lilienről! nagyon szép ütemben hízok nem kell félned h elhízik:)pont jó!


Sajna nem vált be az álometetés:(( evett este 8kor 170et, aztán 11kor mielőtt én elaludtam adtam neki,meg is evett 90et, aztán már negyed 4kor kelt evett 120at aztán fél 6kor kelt(végül is ezt a részét nem értem, h a hajnali kelés után miért kel megint rá egy órára(max 2), ezt 2 hete csinálja.)fél 6kor kivettem a kiságyból magam mellé tettem, betettem a cumit, ütögettem a fenekét, és végül elaludt 7ig.persze én nem....Nem tudok úgy h ott van mellettem,aztán végül fél 8kor adtam neki.utána fél 11kor alma, kis barack meg anyatej(de nagyon nehézkesen ment kb 60mili),aztán 12 45kor tápszer, de akkor is sírás volt, megint alig evett...most alszik 20 perce. nem tudom ez is mi h ilyen nehezen megy az etetés.

ma lehet kipróbálom azt a verziót h fürdés előtt kb fél 8 adok neki vmennyi tejpépet kanalazva, aztán fürdés után kis tápszert amin elalszik...

KépKép
dike
 
 


Dike!

Köszi aranyos vagy :-D Nincs elhízva, szép kis formás baba Lili. De szegénykém olyan kis duci lesz mint én meg az apja voltunk. Csak az nyugtat, hogy mindketten tudtunk fogyni nem is keveset (nekem sikerült kétszer 18 kgt leadni) Szóval van remény :-D

Egy ideig nekünk is ilyen nehezen ment az evés, és még múlt héten Lili is felkelt hajnali fél 4-kor és utána fél 7-kor.
Ma már megevett 160 ml-t. De így már mi is négy óránként fogunk enni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsanka86 2011.12.20 18:18-kor.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Dike, semmi baj

Lehet, hogy az időjárás is közbeszól, de ma Dodóba is diktálni kell a kaját.....

Úgy tudom, cumisüveg mellett is lehet szopisztrájk.... Lehet, nálunk az van.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsanka! nagyon széééééééééép formás tényleg!

hát jó lenne már nekünk is 4 óránként enni.

KépKép
dike
 
 


Dike!

Köszönöm szépen!!!!

De ez a délutánunk nekünk is nyűgös...
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka gyönyörű ez a Kislány!!! Julcsi ilyen pufók pofi :D .

Tegnap hárman is megállapították Juliról, hogy szép kisfiú :shock: . Pink zsákban volt és kislányos sapiban. Ezt soha nem értettem.... :roll:

Tegnap nálunk is nyűgös nap volt, nem tudom mi lehetett a levegőben. Ráadásul a fiam, aki 2 éves kora óta 100%-osan szobatiszta, éjjel bepisilt. Tuti van valami a levegőben.


Julcsi is megkóstolta az almát. Két kiskanállal kapott, de nem volt elragadtatva. Lesz ez még jobb is.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát eddig azért panaszkodtam, hogy nem sokat eszik Lili. De tegnap.... Már kezd 160-akat enni. Délután mikor felkelt fél ötkor, megevett 135 ml anyatejet és még szopizott egy kicsit. Fél hétkor kapott egy kicsi almát. Hétkor evett 60 ml tápszert, mert éhes volt (evett volna még többet is, csak akkor lefekvés előtt nem evett volna már) És olyan háromnegyed 9-kor még megevett 150-et. Szerintem az alma meghozza az étvágyát. :-D És reggel negyed nyolckor keltünk. Szopizott és megevett 120 ml-t. Pedig ilyenkor csak szopizni szokott, a tápszer már nem kell neki.

Kisbarack! Tiszta hülyék az emberek! Ne foglalkozz velük. Pedig már egy négy hónapos babánál simán meg lehet különböztetni egy kislányt és egy kisfiút, még ha a lány nincs is rózsaszínbe.
Mikor Lilit keresztelték, akkor is szép kis fehér pólya rózsaszín csíkkal, és megkérdezik, hogy kisfiú vagy kislány??? Hát szerinted miért van rózsaszín minta a pólyán???? :-D Csak egy kicsit ki kéne nyitni a szemüket :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok csajok!

Már rég nem írtam, látom a hozzátáplálás és az alvás a téma. Mi még a ht-t nem kezdtük el, bár látom pl. Zsanka ti elég korán elkezdtétek. Én már türelmetlen vagyok, de még egy hetet várok vele.

Az alvásnál mi is visszaestünk mostanában és egyszer ébredt éjszakánként, de kezd megint kitolódni hajnalra, úgyhogy én nem törődöm vele, majd csak beáll valahogy, addig meg kelek etetni, amikor igényli. Bár az is igaz, hogy voltak olyan napok, hogy ébredt éjfél körül, 2 körül aztán 4-5 körül, de csak az utolsónál vettem ki és adtam enni, a többinél csak figyeltem, hogy mi lesz és szépen visszaaludt a hüvelykujja segítségével. Nem is olyan rossz ez a ujj szopizás:)

Kisbarack, ez tényleg vicc, nálunk meg tiszta kék minden és rendszerint megkérdezik, hogy kislány vagy kisfiú.

Hát döntsétek el ti magatok mennyire néz ki kisfiúnak:))
Kép
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Köszönjük! :D

Zsanka és Tinus!
Nagyon édes, formás babáitok vannak! :wink:

Dike!
A Hipp-nek van sima bio alma bébiétele. Én azzal kezdtem, de már eszik Hipp őszibarackot, és Hipp alma-banánt is. Meg a Müllerben van Nestlé Alete sárgarépa azt is kapott már. A Hipp alma viszont nem kapható 1-2 helyen, pl. a Dm-ben sem. Én az Intersparban, meg a Rossmannban szoktam venni...
Milán már megeszik egy teljes üveggel belőle, így kivált nála 1 étkezést, de ez pici üveges 125g-os a nagy üveg bébiételt még felezem neki.
A Nestlé Sinlac pedig olyan finom gesztenyés ízű tejpép, de azért "más" mint a sima tejpép, mert hypoallergén, tehát nincs benne tejfehérje. Általában tejallergiás babáknak szokták felírni, de nyugodtan eheti a nem tejallergiás baba is. És azért olyan barnás meg gesztenyéhez hasonló az íze, mert szentjánoskenyérmag alapú...
Én még nem adtam a Milánnak, de a tesóm fiának ilyet írtak fel, onnan tudom.

Donoka!
Igen, az etetőszék dönthető, meg annyi mindent tud, hogy éppen a gyereket nem eteti meg, bár ennyi pénzért azt is megtehetné :roll: Mondjuk az árába beszálltak a nagyszülők is, és múlt hónapban 32000 Ft volt, de most már megint 40000 Ft :(
Peg Perego Prima Pappa diner a neve. Itt mindent megtalálsz róla:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 2&pageno=2
Bár most látom, hogy 1-2 színben most is akciós, csak nem annyira mint a múltkor...

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Tinus! Nagyon aranyos Szevi! És egyáltalán nem néz ki lánynak :-D
Mi egy kicsit hamar elkezdtük a hozzátáplálást, egy kicsit kíváncsi voltam mit fog hozzá szólni Lili. Mivel tetszett neki és nem köpte ki ezért adjuk neki minden nap, de ha kiköpte volna, akkor nem erőltettem volna.
Azt írták (persze mindenhol mást), hogy ha nincs kész rá a baba, pl.kiköpi, akkor majd egy pár nap múlva kell próbálkozni megint. Szóval Lilinek ízlett, mi meg adjuk neki. De nincs tőle semmi baja, így nyugodt vagyok.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


sziasztok!

tinus!
nagyon gyönyörű a fiad!!!és sztem tök pasis...


kisbarack!
nekem is anno Kiarát nézték fiúnaka rózsaszín babakocsiba és rózsaszín takaróba...

én is úgy tudom,h 4hóstól lehet hozzátáplálni...
így tegnap adtam Benettnek almát de nem ízlett neki és kitolta...
lehet ő is olyan lesz,mint a nővére és csak az üveges kaját eszi majd meg...
pedig fagyasztottam le direkt barackokat,h majd a ht-nál jó legyen...
de ha az üveges jobban ízlik neki hát legyen,Kiara is gondolt egyet
9hósan és onnantól nem kellett neki,hanem azt ette amit mi...
konkrétan kinézte a nokedlit a számból,megkóstoltattam vele és ette
mint kacsa a nokedlit :)
jövőhéten újra próbálkozom Benettnél az almával
viszont szegénykém pénteken nagyon megbetegedett,de mostanra szerencsére már csak taknyos kicsit...
valszeg elkapta tőlem,m én nagyon hulla voltam...
így tegnap meg sem kapta az oltást és csak jövőhét szerdán adják be nei...
ma viszont megyünk a védőnőhöz mérlegelésre...
mielőtt tápszeres lett,azaz 3hete akkor 7 és fél kiló volt,kiváncsi vagyok mennyit nőtt azóta

Kép
Kép
csibe83
 
 


Tinus! nagyon kisfiús,édes baba:)

Zsófi! de jó h már így eszi,és soha nem köpi ki.

nem tudom nekem Ármin 3 napig olyan szépen ette az almát, 4.nap mégelment,aztán 5. nap kis őszi,és tegnap meg ma alma-őszi pép az univernek....de ez se meg szépen azért jócskán kitolja a nyelvével, de a sima reszelt almát is.most mi vaaan?????????,

pl hippnek lehet h más az almája mint az univernek? de fasza mert pár kanál miatt dobhatom ki a pépet 1-2 nap után.

vagy lehet j h nem délelőtt kéne adnom mikor amúgy is nehézkes az etetés?

nem adtam tejpépet mert nem Ha-s volt itthon,majd írattatok fel.tegnap este 9re jött ki az etetés, evett 150et,aztán 3kor kelt,akkor 110et.utána 6kor kelt,kivettem úgyan úgy, elkészítettem a tápszert, de semmit nem evett belőle.adtam neki kicsi vizet,újra tápszer de nem. cumit betettem, és magam mellett visszaaltattam 7ig.gondoltam na most odaadom neki a tápszert.nagy nehezen kapálózásokkal 50et evett.aztán azóta játszás van,még mindig nem evett.minden délelőtt így zajlik....nem eszik nem tud,mert kakilnia kell..tehát rákap a cumisüvegre nagyon szív kettőt, utána forgatja a fejét,várok 1 percet megint megörül rákap,megint megy a nyűglődés.
Tehát hajnal 3 óta 50 milit evett.


folytatom...9kor megpróbáltam megetetni,kicsi ősz-alma pépet kapott,utána megevett 90 anyatejet.ja a pép után egyből kakilt. utána elaltattam....10 45 kor kelt,sehogy sem maradt el,gondoltam éhes, 2 óra eltelt meg nem is evett sokat. felmelegítettem 130 anyatejet rá is kapott de jött a sírás,szenvedés nem evett...nem volt el sehogy ezért elaltattam magamon,most itt tartunk....

KépKép
dike
 
 


Dike!

Nekünk már egy jó ideje ilyen nehezen megy az evés. Van amikor fél órákat is ordít evés előtt, utána meg úgy eszik, mint aki életében nem evett. Most két este például a fürdőben etettük, mert ott nyugodott meg és egyből elkezdett enni :-D Ahogy kijöttünk vele, egyből ordított :-D Kész élvezet volt a fürdőkád szélén ülve etetni. A bal karom már teljesen be van durranva a sok állva etetéstől meg sétától. De ha leülünk vele egyből sír!!!!
Próbáld meg az almát délután adni neki két evés között. Hátha akkor eszik egy kicsit. De kitartás!!!! MAjd jobb lesz

Most is csak 90 ml-t evett meg, de azt is sírva. Szerintem a foga miatt lehetett. A cumival is csak játszunk. Én tenném be a szájába,Ő meg tolja ki a nyelvével. De ha meg elveszem egyből ordít. Szerintem így dörzsölteti velem az ínyét. Vagy nem tudom.

Egyik ismerősöm mondta, hogy a kislányával (1 éves) ők is szenvedtek ma reggel az evéssel, és amikor vitte a bölcsibe, ott mondták, hogy minden második gyereket így visznek be, hogy alig evett. Lehet van valami front is.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Képzeljétek Ármin este 8kor 240 tápszert evett soha nem evett még ennyit, általában 150-ket,gondoltam na most biztos h nem kell fel hajnalig. ohh persze fél 2kor már fent volt, megint evett 130at aztán meg negyed 6kor kelt,próbáltam cumival,mindenhogy visszaaltatni, de nem ment, evés lett a vége, aztán 100milinél elvettem tőle, és elaltattam. nálunk teljesen felborult a rend!!!!!!!!képes egész déelőtt nem enni,gondolom az éjszakai evések miatt. adtam neki 8kor evett 20at nem kért többet, 10kor gyümit,most ebédkor megint tejet adok. mit tehetnék, h ne éjjel akarjon enni hanem napközben?nagyon kivagyok!így napi 7szer is eszik.

KépKép
dike
 
 


Dike!
Már azt hittem, hogy megoldódott az evés probléma. Hát ez tényleg nem jó, hogy estére ennyit eszik. Szerintem ezért nem is alszik rendesen. Volt Amikor Lili megevett 150-et este 9-kor. Utána fél 10-kor már aludt, és háromnegyed 4-kor meg már fent volt. Ha meg csak 80-at evett 9-kor, akkor meg háromnegyed 8-kor kelt.
Nem próbáltátok még, hogy egy kicsivel kevesebbet egyen lefekvés előtt? Akkor hogy aludt? Szegény Ármin, teljesen felcserélte a nappalt az éjszakával. Gondolom Te is próbálkozol mindennel.
A védőnőt vagy a gyerekorvost nem kérdezted, hogy mit csinálj???
de hátha egy pár nap múlva visszaáll minden a helyére!!! Ne add fel, biztos nagyon nehéz lehet.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka! hát régen nekem is így volt, h van h sak 80at evett mert bealudt és annyival is hajnalig aludt, de most nem:(

ki hányszor eteti a babáját?hánykor,mennyiket leírnátok?

KépKép
dike
 
 


Dike, nekünk bejött a tejpép. Dodó is kelt. Aztán kértem a gyermekorvostól tejpépet, felírta, na most a védőnőm javaslatára azt csinálom, hogy fürdés előtt kap tejpépet, fürdik, majd iszik tápszert. Így pl tegnap is este 9-től reggel fél 7-ig aludt.
Én a helyedben "kiéheztetném" kicsit, azaz rászánnék egy éjszakát: este 8-9 körül evés, fekvés, majd ha kel, akkor nem adnék enni, megpróbálnám altatni, átvészelném az éjszakát. Ha eljön a reggel, biztosan jót fog enni, utána tartanám a 3 órás rendet. És így tovább.

Nekünk ez bevált, most szépen eszik napi 5x, éjjel meg alszik végig.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Dike!

Mi reggel ha kelünk, akkor megeszik 150-et (de van, hogy csak 120-at) Utána dél körül megint megeszik 150-et, után alszik egy nagyot. Megint 150. Utána, hát attól függ, hogy mikor evett. Van, hogy 7-kor 120, és este 9-kor 80, de tegnap pl. 5-kor evett és utána már csak 9-kor evett 150-et. Szóval mi általában négyszer ötször eszünk. És az utolsó két evés között, fél 7 tájékán adunk neki egy kis gyümölcsöt, de az tényleg nem számottevő.
De igaza van Nyuszikának, próbáld meg, hogy nem eteted este. Hátha bejön.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


zsanka! te este fél 9 körül fürdetsz?

nekünk akkor borult fel a rend mióta nem fél 9kor fürdünk és 9kor kapja a kaját...hanem 7-fél 8 fele fürdetek...:(

KépKép
dike
 
 


Dike!

Nem!Én már olyan későn nem fürdetem.
Még nagyon az elején fél 4 körül fürdettük, mert akkor volt fent. Most meg már azért kitolódott. 6-kor megmasszírozom és utána olyan fél 7 körül fürcsi. 7 után nem szoktam fürdetni. De persze kinek hogy. Ha azt mondod azóta borult fel a rend, miért nem próbálod meg megint fél 9-kor fürdetni? Lehet neki úgy volt jó. Minden baba más. ÉS lehet azt megszokta, és ez hogy ennyire előrébb hoztátok megzavarta.
Nálunk magától tolódott ki a fürdés, de azért nem is bánom :D A fél 4 elég korai volt. De még akkor az elején ki akartuk tolni 7-re, nem is fürdettük meg 4-kor, hanem csak utána, és nagyon nyűgös volt. Akkor megfogadtam, hogy nem hallgatok senkire és akkor fürdetem, amikor neki jó. Próbáld meg megint 9-kor fürdeted. Nem veszíthetsz semmit, legfeljebb eggyel több nyűgös éjszaka.
Meg tényleg próbáld meg, amit nyuszika írt. Este ha felkel ne etesd meg, hanem altasd vissza. Lilinek is voltak éjszakái amikor felkelt, persze egyből szoptattam, és vissza is aludt. Utána meg hagytam hagy aludjon vissza.

Még nem javult semmit a helyzet?
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok! 3 napja nem aludtam semmit, nagyon kivagyok lelkileg fizikailag és főként idegileg! Ármin 8kor aludt el, fél 11kor kelt, tápszert nem kért, kiságyban visszaaltattam. Utána kelt fél 12kor kivettem gondoltam biztos éhes, nem nem kérte a tápszert, pár korty vizet ivott csak, elaltattam visszatettem a kiságyba. utána kelt fél 2kor, kivettem megette nagy nehezen a tápszert, visszatettem a kiságyba. Utána kelt fél 4kor, vizet adtam kiságyba próbáltam visszaaltatni, nem ment, magam mellett visszaaltattam, ment vissza a kiságyba. utána kelt negyed 6kor, kivettem megitta a tápszert, bekakilt, tisztába tettem felkelt, nem lehetett visszaaltatni, ment a kiságyba bekapcsoltam neki a körforgót, én akkor már nagyon sírta, idegileg fizikailag, lelkileg kivagyok, és vele se bírtam higgadtan bánni ekkor már! fél 7kor már sírt, még elaltattam magam mellett negyed 8ig. utána játszotta, vele 8kor megpróbáltam megetetni de egészen 10 óráig nem fogadta el!!!!!! Utána elaludt, kemény 20 percet a kiságyban! akkor hajlandó napközben aludni ha babakocsiban van kint és folyamatosan tologatom 2-3 órát,pl mint tegnap délelőtt és délután is. fél 12 kor megpróbáltam egy kis alma-barackot, mert sehogy sem volt már el, nem kérte....most elvitte anyum mondtam 1kor etesse meg!én meg alszok egy nagyot mert remegek a fáradságtól!:((((((((
Felhívtam a védőnőt, aki azt mondta h az is baj, h kiveszem a kiságyból, és mellettem altatom vissza és utána meg a kiságyba ébred, nem ott ahol elaludt(de én először mindig a kiságyba próbálom visszaaltatni) ő és az orvos is tegnap az mondta h már nem kéne éjjel abszolút enni, hanem napközben 5ször, ha nagyon sír maximum hajnalban!
teljesen kivagyok!ma vettem chamonillát, dentanox gélt, meg a kúpot is fogzásra, csak arra tudok gondolni! ja és azt is mondták h a hozzátáplálásnak semmi köze az ébredéshez. ja, és tegnap 7szer kakilt, ma hajnalban meg 8kor.. eddig napi 2 volt kb.

KépKép
dike
 
 


Dike!

Nagyon nagyon sajnállak! Elhiszem, hogy teljesen kivagy már!!!! Nem is csodálom. Én is csak a fogzásra tudok gondolni, hogx smiatt ilyen kis nyűgös. Reméljük hamar kijön a kis fogacskája Árminnak, ésnem fogja már sokáig kínozni!!!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

A tegnap előtti éjjel ugyan olyan rossz volt, annyi h nem vettem ki fél 1 kor negyed 3kor a kiságyból, akkor csak pár korty teát adtam és ott visszaaltattam, aztán fél 4kor kelt, akkor megetettem, utána kelt fél 6kor vissza altattam,majd fél 7kor akkor teljesen. legelőször fél 10kor fogadta el a tápszert hajnali fél 4 óta. napközben nincs semmi gond már utána. tehát akkor is felkelt ha nem vettem ki a kiságyból!

ma éjjel anyuéknál aludtunk itt is van kiságya- és itt mindig jókat alszik. hát mit ad isten igen összvissz kelt 1kor kapott enni, aztán 5kor akkor is evett de mindkétszer csak ilyen 90et, aztán legközelebb fél 10kor.

tehát segítsetek miért alszik mindig anyuéknál mindig jól otthon meg nem? hőmérséklet ugyan az, annyi h anyuéknál a kiságya egy szobában van anyuékéval..otthon meg ugye külön szobája van. ez számít? vagy lehet az h otthon rossz helyen van az ágy? e akkor miért aludta végig eddig?

reménykedtem h szüleimnél is rosszul fog aludni mert akkor tuti a foga...na de akkor most még sem?,?vááááááááááááá

mindjárt visszaolvasok!

KépKép
dike
 
 


Dike!

Én se igazán értem miért csinálja ezt Ármin!
Lehet az tényleg az ágy nincs jó helyen, vagy az is lehet, hogy most, hogy ilyen nyűgös szüksége van a közelségetekre, és azért kelt fel többször otthon és anyukádéknál kevesebbszer. Nekünk Lili ágya ott van a miénk mellett, és így látom, hogy nikor kel fel. Sose sír, ha fent van, csdak kinyitja a szemét, nézelődik és csendben van.

A babamaszsázst nem próbáltad még, hátha akkor könnyebb lenne egy kicsit ellazulnia. Neten vannak fent videók, onnan el tudod lesni a fogásokat. Egy pár napig csak a két lábát masszírozd, és után jöhet a hasa, meg szépen fokozatosan a többi. Lili nagyon szereti. Minden nap fürdés előtt masszázs van. Már nagyon várja. Próbáld ki, hátha javít valamit a helyzeten. Egy pár nap után biztos észreveszed, hogy nyugodtabb lesz!

Többiek veletek mi van? Már jó régen nem írtatok!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Bocsánat én is rég jelentkeztem,de tényleg nagyon kihalt a topik,alig ír valaki,régebben úgy pörgött,hogy alig tudtam visszaolvasni!
Mindenkitől kérünk bejentkezést, élménybeszámolót,melyik baba hány kiló,mit csinál... Stb!!!!!
Akkor kezdem én:
Lizus legutóbb 5 kiló 90deka és 62 cm volt!Tündéri,mosolygós,kacarászós zabálnivaló babuci!Még mindig csak szopi van.Hál 'istennek,őt is úgy néz ki sokáig tudom szoptatni úgy mint Annácskámat!Van még olyan baba aki csak szopik?
Oldalára fordul,néha át is,de mindig szenvedve,tartogatja a fejecskéjét,de nem tudja sokáig,kis lusti!
Annáról kezd lemenni a hiszti...lekopogom.. most kezdte el az óvodát,nagyon tetszik neki!Délelőtt jár,de azóta sokkal kiegyensúlyozottabb,biztos sok új élmény éri :) !
Röviden ennyi:most Ti jöttök!! :D

Kép
Kép
bell25
 
 


Ármin ma kapott két oltást, na meg tőlem kúpot,mert kezdett felszökni a láza! 6900g 64 centi 460grammot hízott 1 hónap alatt, úgyhogy nyugodtan ehet éjjel, nem fogok aggódni:D

3 egymást követő napon kétszer kelt éjjel, 1-és 4. már ez is a múltkorihoz képest!

Zsanka! beszoktam testápolózni akkor valamennyire átmasszírozom,meg mindig tornázunk, reggel és este is!

Bell!örülök h ilyen vidám kisbabás van, enyém mostanában nagyon nyűgös!:)

KépKép
dike
 
 


Dike!Sajnálom...de majd csak jobb lesz!Azt mondják a lány babák kevésbé nyügősek...eddig én alátámasztom,egyébként is a fiúk később is sokkal nehezebben viselik a betegséget,fájdalmat.. :lol:

Kép
Kép
bell25
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is megvagyunk.
Ma voltunk a 4 hós oltáson, bár még van 2 nap híja, de a dokink nem lesz, így megkapta előbb.
Julcsi 7900 gramm és 68 centi.

Boldog, kiegyensúlyozott kisbaba, aki imádja a pasikat :D . Minden pasira teliszájjal vigyorog, a nőkkel viszont nagyon tartózkodó. Ja, és az őszes halánték nagyon bejön neki :lol: .
Még nem eszik semmit, csak szopizik. Nagyon beindult a tejem, és mivel egész éjjel alszik, reggelre olyan vagyok, mint egy lufi, fullos a mellem.

Julcsi még nem forog, csak oldalra fordul.

Mennem kell,mert itt balhéznak a nagyok, hogy menjek már....

Próbálok gyakrabban jönni. Kép

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


sziasztok!

mi is megvagyunk csak hát sok a teendőm...

Benett múlthéten szerdán kapta meg az oltást és 8150 gramm és 70 centi...
Benett mindenfele forgolódik és már mászik is,ezért ma apa lejebb tette a kiságyat...

fb-n láthattatok amúgy Benettről "pár" videót,ahogy kukacol :)

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!
Doni 7700 gramm és 68 cm.
Éjszaka még mindig 1x eszik, de utána azonnal visszaalszik és reggel 7-8 körül ébred.
Összesen napi 4x eszik tápszert és 1x (uzsira) valami gyümit. Tegnap már sütőtököt is adtam neki, imádta.
Neki is fáj az ínye, de hősiesen tűri, amikor már nagyon szenved, bekenem neki dentinox krémmel, az jó szokott lenni.

Egyébként nagyon kiegyensúlyozott baba, nyugodt, mostanában megint viszonylag sokat alszik napközben is (főleg délelőtt).

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

Lili még mindig ordít evések előtt :( Két napja egész nap egyszer nem sírt, ha jött az evés, csak utána elcsesztem, mert 7 órási evésére csak gyümölcsöt akartam neki adni, és 8-kor meg megetetni, na ebből az lett, hogy gyümölcs után 15 perccel ordított hogy éhes, akkor adtunk neki tápszert, egy óra múlva meg ordított mert fájt a hasa. Annyi eszem lehette volna, hogy csak gyümölccsel nem fog jóllakni. Azóta megint sírunk evés előtt.
Ettől függetlenül nagyon jó baba, csak már nagyon nagyon nyáladzik.

Donoka! Nagyon tündéri a kisfiad!
Kisbarack! Julcsi is nagyon tüneményes!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Donoka! nagyon édes a kisfiad szép súlya van, és milyen hosszú!

Kisbarack! Julcsi is gyönyörű baba!

Benettől meg egyenesen lázba jövök..mennyire előrehaladott már??óriási baba, és annyira ügyes gratulálok!:))

ma anyunál hajnal fél 5ig aludt Ármin:) napközben egyre többet van kézben..most megunt minden játékot. alvás van délelőtt és délután.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok,

Mi is bejelentkezünk: Tami a 4 hónapos fordulónál volt 6800 g és 66 centi. Nem kicsi a lány, de nem csak súlyos, hosszú is. - 1 kilót hízott és 5 (!!) centit nőtt 1 hónap alatt.

Két hete még volt pár 62-es ruha, ami nagy nehezen ráment, de be kellett látnom, akármilyen cuki, el kell pakolni, welcome 68-as... (ez azért fájdalom, mert 62-esekből csuda-szép őszi cuccai vannak, alig győztem legalább 1x ráadni őket....) Pelenkaméret: 3-as.

Alvásilag, napirendileg rugalmasak vagyunk: hol átalussza az éjszakát, hol nem, de általában hajnal 3-ig megy a dolog. Napközben meg van, hogy 15 percet alszik egész nap, máskor meg szinte egész nap. És ez a tény nem befolyásolja az éjszakai alvást. Napközben 3 óránként eszik (150 ml, 6x, Beba Pro HA Start 0+), köztes időkben - ha nem alszik - eljátszik valamivel, vagy együtt játszunk, tornázunk, hintázik, beszél a tükrével, rázza a csörgőt, "szereli" a rágókát, nézi a macis forgót az ágy fölött, vagy a macis tornáztatót püföli.

Legújabb 2 szórakozásához viszont semmilyen játék nem kell: ujjkóstolgatás és jókedvű visongás :-))) (meg persze a gügyörészés) Fix napirendi pont a 7 körüli fürdés, amit imád, lábával rúgja a vizet ezerrel, illetve lábujjal csimpaszkodik a kiskád végébe. Ja, és előtte imád egy kicsit meztelenkedni, tekergeti magát, olyan, mint egy kukac :-)

Mozgás: miután 8 hetesen megmutatta, hogy meg tud fordulni hátról hasra, meg azóta 2x megtette, nem is nagyon forszírozza. Ha elindítom a mozdulatsort, megcsinálja, de magától max az oldalrafordulást teszi meg. Hasonfekvés: egyre tovább bírja, és egyre magasabbra emeli a fejét. Sőt, bekapja az ujjait... Aztán visít :-) A különböző tárgyakat egyre biztosabban fogja. Ja, és amit csak tud, lerúg :-)) (Tami Lee az egyik beceneve) Pl a rossz helyre tett légzésfigyelőt :DDD - át is helyeztem... Amúgy próbálgat felülni, pl hintában, hordozóban, de persze a biztonsági öv nem engedi - jól is van ez így.

A hozzátáplálásól: kóstolgatunk, almát, krumplit, répát - de még csak kis adagokat, szoknia kell magát a kanalat is, furcsállja az állagot is...

Kép

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Akkor mi is jövünk.

Doni, Julcsi és Tami is tünemény. Az a hajpánt Tamin... na, ezt sajnálom, hogy a fiúkat nem lehet így csinosítani:)

Szóval Szevi 8070 gr 68 cm. 4-es pelust hord és a 68-as éppen hogy rámegy. Hátról hasra fordul, de ott megreked és mivel utál hason lenni, ezért ordibál. Mostanában nagyjából ezzel telik a napom, hogy rohanok hozzá, hogy visszagörgessem hátra, ahonnét pillanatok alatt hasra fordul. Ami még baromi zavaró, hogy még jóval kajálás után is bukik, ha hasra fordul, gondolom ez is zavarja szegényt. Védőnő szerint nem gond, ha bukik. Hát nem tudom, így állandóan előkét meg ruhákat cserélek a bukások és a napi több liter elfolyatott nyál miatt (mellesleg fog még sehol, de még az íny sincs beduzzadva). Evés: szopizik is, tápszert is kap és gyümölcsöket kóstolgat. Tehát a lehető legbonyolultabb etetési mód, aki hasonló cipőben jár tudja miről beszélek... De amúgy panaszra nincs ok, mert zabálnivalóan nevetős, kacagós gyerek.

Tegnap elkezdtük a tudatos délutáni alvásra nevelést. Napközben nem alszik sokat, viszont az éjszakákat nagyjából átalussza.

Tina, ti terveztek tesót? csak mert látom az ovulációs vonalzót... Mi szeretnénk tesót, de várnunk kell, ugyanis szeretném a császár után megpróbálni legközelebb természetes úton.

Ja, még egy kérdés. Nálatok szemszín hogy alakul? Nálunk változatlan (nem erre számítottunk, persze nem baj) és hallottam már olyat is, hogy 5 éves koráig is változhat...
20140503222551
 
 


tinus!
Szevi is szép nagy baba :)
nlunk kék szemmel született Benett és az is marad neki,de nálunk
mindenkinek
kék a szeme szóval nem kérdés,h neki is kék lesz...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Doni és Tami is nagyon édes, szép babák!!

Tinus, Julcsi kék szemű az első pillanattól kezdve. Kissé világosodott, de a szín nem változott.

Benett tényleg fantasztikus baba, hihetetlen mikre képes.

Tegnapelőtt Julcsi megkapta a szurit, azóta kicsit nyűgösebb.
A rendelőben volt egy 5 hónapos kisfiú és képzeljétek, már mászott. Nekem ez olyan hihetetlen, mert mindhárom gyerekem lusta (volt).
Marci volt a legaktívabb, de ő is csak 9 hósan kezdett mászni, viszont művészien csinálta, még hátrafelé is tudott mászni :lol: , olyan jókat nevettünk rajta.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Szemszín nálunk is változatlan eddig. Sötétkékkel született és most is az. Férjemnek kék, nekem barna, tehát bármi lehet belőle. Sztem be fog barnulni, mert néha már sötétebbnek látom.
De ez még tényleg változhat 1 éves korig, de én is ismerek valakit, akinek 5 éves koráig kék szemei voltak, és utána barnult be.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Doni is tekergeti a kis csípőjét, meg rugózik már :)
Nagyon mászna meg felülne, össze-vissza erőlködik, olyan édes.
Ő is átfordult már hátról hasra 3 hónaposan, aznap egész nap forgolódott, azóta meg összesen másfél hónap alatt kb 4x. Tehát tök ugyanaz van, mint Taminál. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

Jelentkezem én is, mert mi is megvagyunk. Szóval akkor szombaton leszünk 4 hónaposak mindezt 6900 grammal és 63 cm.rel tesszük:))

Hozzátáplálást a hétvégén kezdjük, én is megvártam a 4 hónapot. Almával indítok majd meg tettem el egy csomó barackot. Igazából úgy tervezem, hogy a délelőttit váltom ki majd vele, így akkor adom majd neki először. Először csak almát, majd almát kevés barackkal, majd meggy, répa, burgonya, cékla és a sütőtök. Ezeket keverem majd , a megszokottból többet az újból először csak keveset majd emelem azt is. Valahogy így játszok majd vele, mert nem csak kóstolgatni hanem kiváltani akarjuk az étkezést. Szóval izgatottan várom:)) Oltás holnap lesz nálunk, (3) tök parázok, de nagyon várom mert a párom megfázott:) Mikor máskor szegényem, persze nem tehet róla.

Lányok, most segítsetek mitől lehet a következő történet nálunk:

Az én tündérem mindig is szépen evett, ezt már sokszor megírtam nektek. 4 óránként kajcsizott (csak tápszeres) és adagonként 150-170-t. De ezt bepuszilta 20 perc alatt. Egyszer pihiztünk kaja közben amíg büfizett majd folytattam, de tiszta pipa lett ha elvettem tőle, sőt még sokszor az üres üveget is szívta volna. Szóval tök jó evő volt. MOST pedig péntek óta elkezdünk enni, majd kb. 80-at leszív és nekiáll beszélgetni az üveggel. Harapná a cumiját, énekel neki eltolja majd vissza húzza, azt hiszi mikrofon:) szóval játszik vagy sír. Nem értem miért. Ezután ha újra próbálom adni neki ki akar mászni a kezemből, elutasítja, kinevet engem, vagy vigyorog rám vagy magyaráz valamit:) Ilyeneket ő sosem csinált. Van hogy 10 perc múlva elfogadja ha újra kínálom, úgy megörül neki mintha előtte 15 perce nem lett volna a szájába:)) de húzza-vonja az üveget, és van amikor fintorog, akkor pedig hiába erőltetem. Várnom kell. De miért???????????????? Ő nem ilyen volt. Tény hogy nagyon nyáladzik, de nem látom az ínyén a fogak megjelenésének jelét. Akkor??????????? Egész hétvégén bőgtem, hogy mi történt vele, hiszen ő nem ilyen volt.

Más: Kinek milyen a napirendje??? Eddig ő 4-5 körül evett először, majd visszaaludt 8-ig akkor újra és így az első etetéstől számítva adtam neki 4 óránként. Kb. este 9 fele végeztünk, el is aludt, mert ő napközben is alszik 2-3-szor, majd ismét kezdtük reggel azza hajnalban. Most a dokinő szerint hagyjam éjjel aludni, éjfél és 6 között ne etessem. Ok. Ma felkeltettem 6-kor megettetem de szinte végigaludta így viszont este fél 11-kor is etetem. Tök felborultunk. Ha pedig este 11-kor eszik tuti nem akar reggel 6-kor felkelni enni. Ébresztenem kell. Minden baba így eszik? Este 11 körül kajcsizik utoljára, mert azért az 5 étkezés az kell, hiszen 5-ször 140 pl. az is csak 700, neki meg a számmisztika szerint 1000-t kéne enni. Most akkor mi van????

Mozgás: mi is hátról hasra fordulunk, viszont mivel nem szeret hason feküdni sokáig ezért zsörtölődik majd visszaforgatom akkor azért sír és újra hasra vágja magát:) Jó játék:)) Valamint imád síkitani:)) Nagyon tetszik neki:)

SEGÍTSETEK!!!! :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára milli80 2011.11.01 17:50-kor.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Sziasztok!

Lili sötét szemmel született, ami egy kicsit világosodott. Most olyan seszínű szürkés a szeme, olyan lesz mint az apjáé :-)

Ha ölben van állandóan ülne fel, egy kicsit sikerül is felhúzni magát, ezért ilyenkor felültetjük, persze azért tartjuk a kis hátát.

Már esszük a gyümölcsös bébiézeleket; nagyon szereti!!! Már fejni nem fejem magam, mert nagyon kevés volt. 20 mlkért nem fogok szenvedni. De most kapja még a lefagyasztottat, ami napi egy evésre elegendő.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Milli!

Akkor nem csak Lili változtatta meg az evési szpkásait. Mi pl ordítunk evés előtt már több mint egy hónapja. Van amikor a fürdőben eszik. Mostanában igaz annyira már nem vészes, nem sír annyit!
Egy jó tanács a gyümölccsel kapcsolatban: azzal nem fog jóllakni 4 órára, mert nem laktat, hanem két evés között adják neki kb 30 grammnyit reggel is meg este felé is.
Másik, hogy szerintem ne keltsd fel csak azért hogy egyen. Had pihenjen ki magát. Lili se eszik ötször, csak négyszer egy nap. Ma is 3/4 8-kor kelt, akkor evett, utána 11-kor evett, négykor fog meg utána negyed 9 körül, és utána alszunk reggelig. Az esti evés előtt fog kapni egy másfél órával gyümölcsöt. 500-600 ml között eszik egy nap, és így is 7 kg!!! Mi lenne ha annyit e BME amennyi a súlya szerint kéne neki????

De persze Te tudod, csak a saját tapasztalatokat írtam le.

Gyönyörű a kislányod, nagyon jók lettek a képek!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Milli!

Szerintem se ébreszd föl. Nálunk volt már olyan is, hogy fél 9-től fél 8-ig aludt a gyerek (szerintem érezte, hogy anyja dög fáradt:)). Ha éhes lenne felébredne. A számmisztika felejtős. Nálunk sose evett annyit, mint amelnnyi elő volt írva, mégis hatalmas... Etetésnél mi is kínlódunk egy kicsit mostanában, cicit nem mindig fogad el, meg a cumizásnál forgatja a fejét, nem mindig megy olyan flottul. Szerintem hagyd, hogy annyit egyen, amennyi jólesik neki és jelezni fogja, ha még éhes. Én elég laza felfogású vagyok ilyen dolgokban, szerintem tudják ők mi kell nekik és alakítják maguknak.

nagyon cuki Millike:)
20140503222551
 
 


Milli!
Csodaszép a kislányod!!!
Én is egyetértek Zsanival és Tinussal. Sztem nem kell ráparázni, nincs kőbe vésve, hogy napi 5x és 4 óránként kell ennie egy babának.
Doni is csak 4x eszik egy nap (ebből az egyik éjszaka van, tehát nappal csak 3x) tápszert, és uzsira, amikor úgy látom, h nem annyira éhes, akkor kap egy kis gyümit vagy sütőtököt. Nála így alakult ki, neki ez elég, bár minden baba más. Ő úgyis jelzi, ha éhes.
Az én manóm sem eszi meg az előírt adagot, mégis olyan tempóban gyarapodik, h csak lesek.
Ne izgulj, ha szépen fejlődik Milli, kiegyensúlyozott, és még alszik is napközben, akkor minden rendben van.
Doni is csinál olyanokat, amiket írtál, hogy játszik a cumisüveggel. Sztem ilyenkor fáj az ínye, mert bár még nem bújt ki egy sem, és nem is duzzadt nekünk sem, azért az íny alatt folyamatosan mozgolódnak azok a fogacskák, és sokszor érnek ideget. Ilyenkor az evési szokásai is megváltoznak a kicsinek. Tehát ne aggódj, ezek normális dolgok :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


tinus,

Mi januártól tervezünk tesót, mert Tami is nehezen jött össze, ezért hamar belevágunk. Ha egyből sikerül, csak jó, ha nem, akkor meg próbálkozunk. A ciklusvonalzó most még csak arra van, hogy számontartsam a ciklus hosszát.

Tami szeme totál bebarnult.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti!

Akkor sok sikert a kistesóhoz!!!!
Majd mi is szeretnénk, de csak vagy két év múlva. Lilit se most terveztük, hanem később, de jönni akart, mi meg nem álltunk az útjába :D Remélem a kistesó is ilyen könnyen fog jönni! TÉnyleg szurokolk nektek!!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: