Új privát üzeneted érkezett!

Spulni
Nekem nagyon tetszik a macis ágy, nagyon gondolkodom rajta !

Earhart
Hogy ismerkedtél meg a pároddal ? Elmeséled, hogy hogyan kerültél ilyen szép helyre ? :D

Hmbori
Nekem is megvan a Suttogó, én csak jót hallottam eddig róla, bár én még nem olvastam, de nemsokára nekikezdek.
Mikor veszed meg a cuclisüveget ? :lol:

Mimi

Milyen értékek közé kell esnie az AFP eredményének ?

Briguska
Miért nem javaslod végig a dolgozást ?....én úgy tervezem... :roll:

Linácska
Nagyon szép a kislányod !!

Tündi
Én holnap megyek védőnőhöz, de én már másodszorra.
Remélem nálunk még nemm tervezi ilyen hamar a családlátogatást ! :shock:

Madaran
Volt egy beteg babád ?? megkérdezhetem, hogy mi lett vele ?

Kép
Kép
rilla_
 
 


nem tudom, hogy miért küldte el ennyiszer, bocsi ! :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
rilla_
 
 


madaran: igen, a februáriban van - vagy a hátsó borítón, vagy 1-2 oldallal beljebb (ha jól emlékszem).

rilla: akkor majd tudunk véleményt cserélni a könyvről, mert én sem kezdtem még neki... Egyelőre a terhességről szólókat olvasom.
Még nem néztem körül cumisüvegek terén (sem), így még nem tudom, mikor és hol veszem meg. Ráadásul kisbetűkkel oda van írva, hogy limitált kiadás, így nem is biztos, hogy bárhol lehet kapni. Mindenesetre a netboltban még van raktáron, csak ott marha drága a szállítási díj még hozzá...
Én is végig tervezek dolgozni, illetve júni közepéig. Tényleg, Briguska, miért nem javaslod?

Kép

Kép
hmbori
 
 

 
 

Rilla_
Én a pénz miatt maradtam végig dolgozni, de utólag azt mondom nem érte meg. Szerintem jobb, ha a kismama a vége felé (ez lehet a második fele, harmadik harmad) pihen, kikapcsolódik, pótol sok mindent és az apukával foglalkozik sokat. Utána nem jut idő sok dologra és utólag az ember megbánja, hogy nem ezekre fordította az idejét. Persze nem vagyunk egyformák.

Madaran
engem is érdekelne a beteg baba története, csak nem mertem megkérdezni.

Ha már értékeknél vagyunk, tudja valaki tól ig a határokat? Pl. tarkó redő? Nekem most még csak az volt. :)

Kép
Kép
briguska
 
 


Briguska, a tarkó redő 3 mm alatt jó.
AFP-ben viszont én is segítséget kérek, mi a jó/normál érték?

Kép

Kép
hmbori
 
 


Na de a tarkó redőnél nincs túl alacsony érték?
Első babánál nekem is azt mondta a dokim, hogy 3- ig jó, de most azt, hogy kettőig. Elsőnél 1,9 mm volt, ha akkor mond kettőt,lehidalok.

Kép
Kép
briguska
 
 


Nekem Brigussal 1,5 MOM lett az AFP. Doki azt mondta tökély, de volt olyan kismaa, aki azt mondta, ő ennél elsírná magát. Milyen kedves, nem? :?

Kép
Kép
briguska
 
 


Azt nem tudom, hogy túl alacsony érték van-e?
Ha azt nézzük, hogy ezzel a Down-kór valószínűségét nézik - mert náluk mutat vastagabb értéket -, akkor nincs túl alacsony érték. Végülis tarkó redő, tehát ha vékonyabb, akkor gondolom a bőre vékonyabb még... Persze nem tudom, csak gondolom.

Kép

Kép
hmbori
 
 


Aranyosak vagytok, hogy kérdezitek...
szeptemberben veszítettük el 21hetesen :cry: Sajnos Edwards-szindrómás volt, így meg kellett szülnöm...nem volt könnyű (elfelejteni nem fogjuk, angyalka lett),

de aztán ahogy lehetett, próbálkoztunk és második hónapban sikerült is picibabó, aki a pocimban van most :lol:
Hála Istennek, ezt most már kizárták, akkor nem néztek se kombinált, se integrált tesztet, csak a genetikai uh volt
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


holnap megyek laborra (vér, viz.),aztán csütörtökön fogászatra... :shock:
az afp-m még odébb van...
egyébként---már írtam korábban--- a beteg bb-nél tökéletes volt a Mom! :wink: úgyhogy ennyit az afp szakszerűségéről

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


A Bajcsyban a Sejtbank ingyen csinálja meg a 4 markeres vizsgálatot, de az integrált (vagy hogy hívják) az már pénz. Szerintetek azt meg kell csináltatni? Itt sokan csináltattátok meg? Jó, persze, beteg baba után egyértelmű, amúgy?
Madaran: sajnálom, nagyon nehéz lehetett nektek. Sok ilyet hallani, ez szörnyű. Majd Picúr enyhíti a fájdalmatokat! :)

Kép
Kép
briguska
 
 


Brigus :lol: Kedves vagy, köszönöm :lol:
Így is lesz, aug. 20. a mi napunk lesz Argentínától hazáig!!! Akkortájt egész aranyos frontváltozások szoktak lenni...valamelyiket majd elkapjuk :wink: De addig csak hadd nőjenek ezek a pocik! Bár az enyém már most akkora mint egy kisebb dinnye... :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


itt sokan megcsinálták a kombináltat, azoknak már megvan az eredménye, és jó néhányan csináltattunk integráltat is, még a második vizsgálatot be kell gyűjteni, és csak azután lesz végső eredménye...
szerintem érdemes. egy vérvétel +uh és nagy százalékban kizár betegségeket! nálunk nem is volt kérdés. De magzatvíz-vizsgálatra, ill. méhlepénybiopsziára nem szeretnék még egyszer menni, nekem nem volt jó élményem

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Na kb válaszok a kérdésekre.
Tarkó redőnél nincs minimum,ha nem mérhető az nem gond,és én is úgy tudom 3mm felet van gát.Nekün ez 1,5mm volt ami tökéletes.
AFP,ez egy nagyon megbízhatatlan vizsgálat,és írtam fentebb hogy kb 50% a téves eredmény.
Én úgy tudom 0,8MOM és 2,5MoM közt a normális,de mindjárt megnézem a googleban.
Nekem a Fannivan 1,1 volt a Szabival 0,9 ha jól rémlik.Az elvesztett babánl 0,8 de ott előbb vették le.
Itt állítólag a magas érték ami nem túl jó.Az alacsonyra is van valami de arra nem emlékszem.
De mondom,ez nagyon csaló vizsgálat.
Brigi!Én is voltam kombinált teszten de én a fiatalságom miatt :lol: :lol: 71-ben születtem :oops:

mimi12
 
 


Madaran
Szívből sajnálom, ami Veled történt, talán ennél nagyobb tragédia nem is lehet egy nő életében ! :cry: :cry:
De mostmár próbálj meg erre a pici babádra gondolni, ő kárpótolni fog mindenért !!!!

Hmbori
Én is még csak a terhességgel kapcsolatos dolgokat olvasom. Szerintem majd a 3. harmadban veszem elő a könyvet ...

Briguska
Én aug. 20-ra vagyok kiírva és aug. 1-ig szeretnék dolgozni (persze ha a főnökeim is partnerek benne).
Most úgy gondolom, hogy annyi elég lesz az otthonlevésből....nem szeretek egyedül lenni. :?
Nálam 1,9 mm a tarkóredő, szóval maradjunk a 3 mm-es értékhatárban ! :shock:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Na közben megnéztem,az AFP 0,7-2,5 közt normális.
Érdekes,mert a tarkó redőre meg azt írják,hogy 4mm felett van gáz.Én 3mm-ről tudtam.

mimi12
 
 


Sziasztok!

kihagytam pár napot, és most alig bírom olvasni, annyit írtatok :) Mindenesetre üdv az újaknak, és bocs, hogy nem fogok tudni mindenre reagálni.

Bori,
azt a cumisüveget én is kinéztem magamnak, de tényleg csak a kisvakond fogott meg benne nagyon :) pedig annyira bizonygattam, hogy rajtam nem fognak az ilyen dolgok, erre tessék :)

Tündi,
Nálunk is jön a védőnő családlátogatásra. Én annyira nem repesek tőle, de legalább rendes volt, mert úgy egyeztettük az időpontot, így aztán nem érhet meglepetés. Mondjuk nem értem, hogy miért volt neki ennyire sürgős, amikor direkt mondtam, hogy mindenképpen elköltözünk innen, tehát a baba nem ide fog megszületni.

Munka (bocs, de már nem emlékszem, hogy ki vetette fel a kérdést): Én eléggé sokáig fogok dolgozni, de szerencsére sok szabadnapom van, amit így elszórva ki tudok venni, hogy egy kicsit csökkentsem a nyomást. Táppénzre, ha nincs rá okom, tényleg nem szeretném kiíratni magam. Nálunk a szülési szabadságot (én nem a magyar munkajog alapján kapok gyest, gyedet meg ilyeneket) 6 héttel a kiírt időpont előtt szokták megkezdeni. Orvosi igazolással ez későbbre is halasztható, és akkor ezek a napok a babával töltött időt növelik (ami nálunk eléggé kevés, szintén a nem magyar munkajogi státusz miatt). Mindegy is, mert tényleg nem akarok itt mindenkit az én speckós helyzetemmel untatni, csak a munkában maradás dolog miatt írtam.

Linacska,
Remélem, jobban van a csemete már. Carbonárát imádom, persze csak szigorúan a teljeskiőrlésű cuccból :)

Briguska,
Én csináltattam integrált, de egy speciális akció keretében, ahol ha hajlandó vagy a mobilszámod az egyik őssejtes cégnek leadni, akkor kapsz kedvezményt. Ez nem a Sejtbank, hanem egy másik cég, talán Krio, de nem emlékszem pontosan. Így a két vérvétel ára összesen 14000 volt. Máshol ennél drágábban láttam.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Nekem is az uh-s bácsi 3mm-t mondott...
(Mondjuk az 1,3-tól, ami az én picimnek volt, mindkettő nagyon messze van.)
De ezek alapján rilla, Te is megnyugodhatsz!

Lassan elbúcsúzom mára, megyek haza - otthon nem biztos, hogy fogok netezni, mert egy jó kis Robin Cook-könyvem van, lehet, hogy az jobban fog vonzani.

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Mégiscsak be tudtam kukkantani tesóm gépéről :)

Nekem doki nyakiredőre 3,5 felett mondta,hogy rossz,ma a védőnő 3mm.

Rilla,húú akkor jó sokáig szeretnél dolgozni!Védő néni azt mondta 5x kell jönnie a 9hónap alatt :roll:

Brigus,köszike a választ!az tök jó,hogy így meg tudtátok oldani,hogy apa tud vele otthon lenni,meg a nagyi :)

Madaran,elhiszem,hogy nem lehetett könnyű,de annyira jó,hogy ilyen hamar sikerült a pocilakónak beköltöznie a legjobb helyre!:) És újra átélheted a kismamaságot!Zsófi visszarázódott már a kinti kerékvágásba?

Bori,megnézem majd én is a kismamában,fel sem tünt :shock: pedig biztosan nagyon cuki! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Tegnap este (18:30) voltam dokinál.

Az AFP-vel kapcsolatban szeretnék hozászólni a témához.
Tegnap megkérdeztem én is a dokit hogy ő szerinte megcsináltassuk-e az Integrált tesztet. Azt válaszolta hogy azért jó mert ha nem kérjük az Integráltat csak AFP-t csináltatjuk meg akkor azt a vért itt Magyarországon vizsgálják meg. Ezeknek az eredménye szokott siralmas lenni. De ha kérjük az Integráltat akkor az egészet kint fogják megvizsgálni sokkal komolyabb technikával aminek az eredménye tényleg 95%-ig biztos.
Magyarúl mondva a dolgot rábeszélt a doki a tesztre.

Remélem mindenki jól van és hogy nem sokára mindenki érezni fogja a magzatmozgásokat.

Kép
Vendég
 


A vakondos cumisüveg a Kismama újság leghátúlján van.
Nekem is nagyon tetszett.

Kép
Vendég
 


Nyaki redőre van minimum is? Bocs, ha már volt róla szó, akkor átsiklottam rajta. Nálunk 0,9 lett, erre azt mondták nekem, hogy teljesen átlagos érték, ugyanakkor azt látom szinte mindenkinél, hogy ennél magasabb értékekről beszélnek. Szóval kicsit elbizonytalanodtam.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Piroska, Bori,
A végén még mindenkinek lesz kisvakondos cumisüvege :D

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Adri: nekem az a poén a kisvakonban hogy itt Cegléden van egy olyan gyermekruha üzlet amit Kisvakond-nak hívnak :lol:

Kép
Vendég
 


Adri: nyaki redőre nem tudok pontos minimumot, de azt tudom hogy még a 0.9 is jó

Kép
Vendég
 


[quote="flake76"]N írta:flake76yaki redőre van minimum is? Bocs, ha már volt róla szó, akkor átsiklottam rajta. Nálunk 0,9 lett, erre azt mondták nekem, hogy teljesen átlagos érték, ugyanakkor azt látom szinte mindenkinél, hogy ennél magasabb értékekről beszélnek. Szóval kicsit elbizonytalanodtam.

Én írtam :lol:
Nincs minimum!!

mimi12
 
 


Mimi,
Köszi szépen. Bocs, agyam mint az ementáli, tök lyukas :oops:

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Elképesztően sokat írtok, még olvasni is alig van időm, nem hogy írni. :shock: :lol:

Az én legkisebbem bárányhimlős, a nagytól kapta el, aki 2,5 hete hozta haza az oviból, a középső még tartja magát, de meddig?

Szóval zajlik az élet. Végre itt is van hó, és ma szánkózás is volt (a kicsit úgy húztam az oviig), meg hóember építés. :)

Nekünk nincsen cumisüvegünk. :D (De a kisvakondot szeretem. :wink: ) Emlékszem, amikor apukámmal voltam vásárolni még 6 éve a lányommal terhesen, teljesen kiakadt, hogy nem akarok venni. :lol: Azt a ledöbbent arcot, még ma is nevetnem kell, ha eszembe jut. :lol: Utána meg egy csomó ideig próbált meggyőzni, hogy muszáj venni, még a második gyerek előtt is próbálkozott, aztán a harmadiknál már feladta. :D

A Suttogóról én hallottam rosszakat is, de mivel nem olvastam, nem tudok állást foglalni. (Akik a rosszat mondták, azok szerint az a baja, hogy egy kalap alá veszi az összes babát, pedig minden baba egyedi. Meg hogy túlságosan rugalmatlan, és nagyon a babának kell alkalmazkodni szerinte.)

Erről jut eszembe, hogy van egy nagyon-nagyon jó szülésről szóló könyv, azt mindenkinek ajánlom, Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez. Teljesen megnyugszik az ember, amikor olvassa, mert rájön, hogy tényleg, a nő teste erre lett "tervezve", hogy tudjon szülni. :)

Na, még akartam írni, de a kicsi nem hagy, meg az órára is ránéztem, ma apa későn jön, egyedül fektetek, muszáj elkezdeni a procedúrát (Mimi, a mi napirendünk a tiétekre hajaz, az esti fektetés a napirend, meg az ovi óta a felkelés :D ).

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Kismamaik!

Na ma volt a 4d-forgatás. Nagyon izgultam, de minden ok. Feb 28.-án lesz a babvilágba.

És képzeljétek úgy néz ki fiúcskánk lesz legalábbis a doki ezt mondta, hogy ő kukit lát a képen. Nagyon örülök mert fiút szeretnénk, de mindegy még bármi lehet. Olyan jó volt látni szopizta az ujját és dörzsölte a szemét. És kiköpött Jázmin.

A Péterfyben voltunk babamozin hát a kórház az egy lepra de a babmozi kúltúrált környezetben van.

Üdv
Bea
beusmimi
 
 


Nálunk 0.7 volt a nyaki redő a 11.hét 2. napon, és azt mondta a dokinő, hogy 2.3 ig tökéletes! ÚGyhogy nyugi!

Tünde :lol: sajnos Zsóról keveset tudok, még nincs internetük -most költöznek-, úgyhogy csak a munkahelyéről tud írni. Új csoportja lesz, ennyit tudok...ja, és hogy állandóan strandolnak, merthogy ugye 28-30 fok van a szigeten....Wow!

Beusmimi :lol: :lol: fiúcsaka!!! :lol: :lol: gratu, azt nem szokták elnézni...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok Lányok.

Én is teszek fel képet Jázminról.
Kép Ilyen volt

Kép Ilyen most

Üdv
Bea
beusmimi
 
 


Sziasztok!

Bori? Krémezd, vagy olajozd a pocakod. Nekem a mandulaolaj volt nagyon jó. Semmi csíkom nincs.

Adri: az én nyaki redőm is 0,9 volt. 11+4 naposan. És azt mondta a doki, hogy minden nagyszerű.

Üdv
Bea
beusmimi
 
 


Beus-Bea,
Jázmin tiszta hajasbaba, nagyon édi ez a kép :) Gratula a kisfiúhoz. Én nem tudom, hogy ilyen korban általában mit mennyire látni, de nálunk tisztán látszott a kiskuki. Kíváncsi vagyok, hogy a következő UH-n mit fognak mondani.

Madaran,
jó hallani, hogy másnak is ilyen vékony volt a nyaki redő. Ez megnyugtat.

Zsizsa,
Én is hallottam, hogy cumisüvegre nincs szükség, de az a kisvakondos tényleg nagyon cuki. A suttogó nekem nincs meg, de én csupa rosszat hallottam róla, így aztán kedvem nem is lett megvenni. Persze az ember ne mondjon véleményt olyanról, amit nem olvasott, szóval inkább elhallgatok.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Sziasztok!
Beus!
Hát ez a Péterfy tényleg egy lepukkant kórház, sajnos... A babamozijában még nem voltam... Ki csinálta az uh-t???

Nagyon szép kislány Jázmin! Én is ilyen helyes kislányt szeretnék! :)
Vendég
 


Sziasztok, köszönöm szépen a szopipárnával kapcsolatos infókat. Apa ma meg is rendelte nekem :lol:
Ma nem mentem be melóba, mert akkora hó esett itt, és apának sem kellett bemennie, úgyhogy ma együtt voltunk egész nap :lol: De holnap remélhetőleg már bejutok.
Ma a fogorvost is megjártam :wink: és minden rendben :lol:
Bocsánat, hogy most név szerint nem írok mindenkinek, de örülök, hogy végigtudtalak benneteket olvasni :oops: :oops:
Csak annyit, hogy üdv az újaknak, és tök jó, hogy jötettek :lol:

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy most az előbb zuhiztam, és észrevettem, hogy a belső bokáim eltüntek :oops: :oops: :oops:
Ez vizesedés lenne? Vagy mi?
Ha igen ez lehet már ilyen korán? És ha az, tudok ellene valamit tenni?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Adrienne: Dr Bárdos Péter csinálta az uh-t. Mert vele volt interjú is.
De egyébként Pintér Edit csinálta volna de mivel, a tv2 forgatott ezért szakorvos kellett hozzá. A péterfynek jó reklám.

Bea
beusmimi
 
 


Bea: Nagyon szép kislányod van. Gondolom tőled örökölte a szépségét :lol: Kicsit irigy vagyok amiért már te is tudod hogy fiad lesz :P De már elég sokan tudják rajtad kívűl is ha jól tudom :roll: Majd csak kibirom én is ezt a 2 hetet :lol: És mivel rendszeres Babavilág nézők vagyunk biztos nézni fogom a műsort.
Kép
Vendég
 


Na megyek elteszem a gyereket holnapra. Már én is fáradt vagyok.

Jó éjszakát.

Bea
beusmimi
 
 


Köszönöm a választ, jó éjt Neked is! :)
Vendég
 


Irdab: sajnos én nem tudok semmit a vizesedésről, csak annyit hogy akkor vizes ha megnyomod és sokáig fehér marad a nyomott terület. Ha ilyen az észrevételed akkor ezt mondani kell a kezelőorvosodnak és a védőnődnek is. De attól is lehet dagibb a bokád ha sokáig egy helyben ülsz és időnként nem járkálsz. Ilyenkor már azért kezdi megterhelni a lábakat a pocaklakó súlya :lol: A neten nem találtál róla semmit?
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a dícséretet.

Üdv
Bea
beusmimi
 
 


Sziasztok!

Köszi az ismételt kedves fogadtatást, azt gondoltam, ennyi idő után elhajtotok (kis túlzással) :) :oops:

mimi: nagyfiús ágyhoz: esetleg nézzétek meg a dany fantázianevűt, igazi fenyő, jó árban és szuper! nekünk fél éve van meg, mostanában pedig mivel Máté fél a sötétben, ezért mellé is fekszem - simán elbír és viszonylag kényelmes :roll:
http://www.rs.hu/termek.php?cs=9&al=20&term=100

linácska: hát igen, néha én is bánom, hogy fiam van, mert ezek olyan felmászós-kimászós-rosszcsont fajták :) . irigylem azokat, akiket jógyerekkel áldott meg az ég, magamat meg azzal vígasztalom, hogy ennél rosszabb nem lehet :) kislányod nagyon helyes, mekkora haja van :shock: . nem nehéz ilyen szépen tartani?

briguska: mi viszonylag közel, Dunakeszin lakunk - ha lesz topictali, majd hazaviszlek :D

Suttogós könyv nekem tetszett, hogy aztán a gyakorlatban mit valósítasz meg, az a te dolgod - pl. azt írja, hogy hagyjuk a gyereket sírni és abba fogja hagyni, ezzel szemben pl. Vekerdy írja, hogy azért hagyja abba, mert minek sírjon, ha senkit sem érdekel? szóval én olvastam, tapasztalatnak jó volt, biztos van olyan típusú gyerek, akinél alkalmazható

hmbori: tetszett a mondatod, hogy "Akinek már van babája, annak egy fokkal könnyebb", hát, én nem érzem ezt, annyira sokfelől hallom, hogy testvérek de tűz és víz a két gyerek... a kisvakondos cumisüveg nem hülyeség, kellenek az ilyen kis babás dolgok :D

madaran: ne foglalkozz az éhségérzet kizárásával, egyél ha kell, majd szoptatáskor a baba leszívja a felesleget, ne félj! szerintem lágytojás mehet, mert az már a forró víz miatt csíramentesedik, nem? maciságyhoz nekünk nem volt ágyneműtartó, mert a gyereknek nem volt beágyazva - a nap nagyrészét úgyis alvással tölti, amíg kicsi, meg ahogy elnéztem az ágyneműtartót, nem zárt, hanem úgyanúgy bele tud menni a por, kosz....

rilla: végigdolgozáshoz: ha van kedved, akkor persze, csináld, de én pl a 24. héten jöttem el betegállományba, mert nem tudtam végigülni 8 órát. a gyereknek nem lesz tőle baja, az a lényeg, hogy te jól érezd magad! utána úgyis kapsz egy új kisfőnököt :D :D meg azért jóval kényelmesebb napközben, hétközben boltba járni, vásárolni, készülni a babára, mint esetleg hétvégén a pihenés helyett "még ide is el kellene menni babacuccnézőbe"

flake: ha a te helyzeted ilyen speciális, akkor mennyi ideig tudsz otthon maradni majd a kicsivel?

beusmimi: látva Jázmint, ilyenkor azért sajnálom, hogy nem lányom van... nagyon szép! és olyan kis törékeny, kislányos!


én még mindig nem érzem a babust... lehet, hogy azért, mert állítólag melső fali lepényem van? vagy csak ennyire nem vagyok érzékeny a dologra? ultrahangnál is 2 hete úgy befeküdt a szeméremcsontom mögé, hogy alig tudtak róla normális képet készíteni...

tényleg, hisztek a horoszkópban? vagyis arra akarok kilyukadni, hogy én és a párom is levegő jegyűek vagyunk, a gyerekek meg tűz jegyűek és a levegő táplálja a tüzet
:D

Orsi
Kép
Kép
spulni
 
 


Adri!
Én jelezném a kezelőorvosomnak. Sajnos előfordulhat ilyen korán is a vizesedés, pl. toxémia. Inkább lásson feleslegesen, minthogy "kezeletlen" maradjon, mert nem tartjuk fontosnak...
A vérnyomásod rendben szokott lenni? Attól is lehet...
Vendég
 


Adrienne, Piroska köszi a hozzászólásotokat.
Neten nem néztem mert éppen bekötött torokkal fekszem az ágyba, most is csak kiugrottam :roll:
Annyira nem durva a dagadás de azért nem ilyen szokott lenni. Apa megnyomta, de egy ideig ott maradt a horpadás, de nem lett fehér :roll: :roll:
Holnap megyek dokimhoz, mert hétfőn nem jutottam be hozzá, mert szülése volt.
A vérnyomásomat megmértük az előbb 115/66 volt, 73 pulzussal.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Szerintem azért mindenképpen említsd meg a dokinak. Max. tényleg azt mondja, hogy ez nem az. :)
Jobbulást Neked! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nem voltam délután, úgyhogy jó sokat kellett visszaolvasni. És mennyi mindent akartam írni, aztán jól el is felejtettem.
Voltam Lilivel orvosnál. Ne tudjátok meg, 11-es sorszámmal du. 15:15-kor végeztünk. Direkt odatelefonáltam délben, hogy mikor menjünk, azt mondták egyre. Mentünk fél 2-re, biztos, ami biztos, és még csak a 7-es volt bent. Mindig megfogadom, hogy keresek másik orvost, mert a lelkiismeretesség csak egy dolog, de hát ezt nem lehet ép ésszel kibírni. Két hete Lilinek 39,4 volt a láza, és este fél 7-kor jutottunk be...

Irdab,
toxémiás még 1000%, hogy nem vagy, az azért később alakul ki, ha kialakul egyátalán.

Spulni,
azért a kislányokban sem lehet feltétlenül megbízni. Van Lilinek egy óvónénije, annak van egy most kb. 3 éves lánya, na ő mindenhonnan eltűnik. 1.5 évesen az utcáról vitték haza járókelők, mert utcafrontos házuk van, és símán kiszökött az 1,60 magasan lévő ablakból. Az ovis kiránduláson a játszóházban kb. mindenki az Annát kereste 10 percenként.

Rilla,
én már most táppénzen vagyok. Lilivel többet kerestem, mintha dolgoztam volna, most meg, hogy nem utazok naponta Pestre 70 km-ről sokkal gazdaságosabb.

Piroska,
nálunk is van Kisvakond bolt :lol: Na meg itthon kisvakond mánia. Megvan mind a 7 DVD.

Szóval kénytelen leszek megnézni azt a Kismama újságot.

Holnap megyek Pestre, benézek a munkahelyemre is, legalább annyira, hogy leadom a táppénzes papírom, meg iszok fincsi kávét a kávézónkban.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Adri!
Mondjuk ilyen vérnyomás mellett és ha nem volt kórelőzmény, akkor Linácskának igaza van, nem toxémia. Bocs, ha félreérthető voltam.
Vendég
 


Teszek nektek képet Pöttyről, mármint a lakhelyéről 15+2 naposan
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt!

Linácska,jó későn jutottatok be a dokihoz :?

Irdab,azt hiszem,hogy a vízesedésre jó ha felpóckolod a lábad és ha almát eszel,mert az vízhajtó hatású,és gyógyszert nem szabad rá beszedni!De szólj a védőnőnek+dokidnak is.

Beus,nagyon szép kislány Jázmin :) Gratula a kisfiúhoz!Légyszi mmég 28a előtt feltétlen írj,hogy ne felejtsem el megnézni a babavilágot.Jó????

Spulni,az én csajom olyan kis eleven,hogy kitesz 5fiút :wink: Mindenbe benne van,mindenhova felmászik,lepakol...kiapkol a szekrényekből és még sorolhatnám :)

Madaran,de jó Zsófiéknak :) Új helyre költöznek?

Ja még a Suttogóról!Nekem megvan 2könyv is belőlle,elolvastam,de nem alakalmaztam.pl az altatásnál nincs sziven hagyni sírni,de ha én hagynám is,apa nem...Úgyhogy semmit nem használtam fel belőlle.
A napirendet én is szeretem tartani,de ha megyünk pl valahova akkor nem gond ha később pancsizik..ALudni meg mindnehol ellaszik,csak feküdjek mellé,és ha ellaudt ott lehet hagyni.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Linácska,már szépen látszódik a pocid!:)

Kép
Kép
tundi24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?