Új privát üzeneted érkezett!

Mági: ne tőlem tegyük függővé....ez nálam valami átok, én ahányszor már nekikészültem ennek a talinak...el sem hiszed, viszont még soha egyszersem értem oda :lol: . Szóval tartsd csak akkor amikorra tervezted és nagyon igyekszem, hogy csatlakozni tudjak végre élőben is a "bandához".
Sajnos a kedd nekem nagyon nem jó mert dokinénis napunk van...a szerda jobb...majd beidomítom SOmámat, hogy viselkedjen :lol: :lol:

KépKép
peni
 
 


Bakker lányok az utolsó szép nyári napon mindenki itt ült a gép előtt???!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Most csak Máginak, az piros betűs volt .

Nekem a szerda biztos nem jó, a csütörtök igen. (az eddig mindig olyan jó tali nap volt) Kedd bizonytalan. De a többség döntsön.

Majd este még jövök.

Kép

Kép
lucus16
 
 


Mági: nem írtam, hogy én is szívesen mennék? Bocsi, akartam :roll: nekem a szerda, csütörtök jó lehet (ja, meg kocsit kéne szerezni, de megoldom). MIndenesetre szeretnék menni :)

Zsófi: ó, nagyon szép a minta :D Majd kíváncsi leszek rá használatban is :D
Kik: nekünk messze van, Anyósék közelében van Kik és müller is. Majd ha legközelebb arra járunk. Vagy Bp-en hol van?

Bocsi, végzett Saci a fürdéssel, kiveszem :) APus fürdet, én öltöztetek :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Módosítok, szerdén jó a délelőtt 2-ig!!!

Kép

Kép
lucus16
 
 


Na akkor utolsó simitás:
ha már csütörtök volt talinap, akkor végleges!!! jövő hét csütörtök talizni??

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na, itt vagyok, Apa mókázik kis szipogósommal az ágyon.

Ezen hsz-mel lezárom ezt a hordozós hét, mamamis történetet, csak ez még bent ragadt:
Szóval némelyikük arcán igenis látni azt a fajta felsőbbrendűséget, amiből sugárzik, hogy: én igen, én tudom, én jó ANYA vagyok.

Csak tudod Sziszi, ha ez azt jelenti, hogy a 1,5 éves gyerekemet a hordozós héten magára hagyom az előadóban "garázdálkodni", akkor én nem akarok ilyen jó ANYA lenni.

Amikor pénteken elmentünk Apával, hogy utánajárjunk megvan-e Milán kedvenc lasztija, amivel Zsiri mellett aludni szokott, akkor segítőkészen utánanéztek, de nem találták sehol. Mivel nem vagyok mamamis egy cetlire írták a számomat, hogy ha előkerül felhívjanak. (Remélem a cetlit nem hagyták el, így ha megkerült a laszti el tudnak érni.) A bicskanyitogatós beszólás az az volt, hogy amikor mondtam, nagyon örülnék, ha meglenne a labda, mert a gyerkőc azzal is alszik, akkor kacagva kérdezte a drága anyatárs: És háromnapja akkor nem alszik a gyerek? A szemem majd kiesett, az állam le is esett, hogy ő, aki hű de mindent tudni vél a gyereknevelésről, egy ilyet benyom. Hát köszi!

A harmadik, amin totál kiakadt, amit már írtam, hogy a tombolán újrasorsolni szánt árukat, lenyúlták. Hát szép mondhatom, de ezt is olvanod kellett egy korábbi hsz-emben. Ha ez is hozzátartozik, hogy jó ANYA legyek, hát biz isten én nem ilyen jó ANYA akarok lenni.

És igen, én is azt gondolom, hogy nem megoldás, ha anyák összejönnek egy közterületen és nyilvánosan szoptatnak, ezzel nem érik el, hogy bababarátabbak legyenek intézmények. Ha ez a cél, akkor miért nem mennek egy banknak a várójába 20-an és sorszámtépés után elkezdenek szoptatni?
Akinek gonodt okoz a nyilvános szoptatás, mert szemérmes, azoknak van szoptatós kendő, vagy egy sima textilpelus is megteszi (én ezt használtam), aki meg nem szemérmes, annak úgyis mindegy.

Az, hogy szoptatom, vagy magamra kötöm kendőben, mei taiban a gyerekem, még nem tesz jó anyává. Csak néhányan ezt elfejtik :roll:

Részemről téma lezárva! Így is rágódtam rajta, és mit ne mondjak nem esett jól a nekem rohanás, lévén nem igazán olvastad el az én hsz-eimet, mert ha azt tetted volna, talán nem én leszek az ősanya egyszemélyes kitalálója, használója. No, de mindegy, edzett vagyok, s ha valamikor mégsem, azt nem mutatom.

biga.csiga
 
 


Sziasztok!

Mági: sajnos nekünk nagyon messze vagy, Apa meg az autóval dolgozik. De azért köszi a szervezést.

Ősanya-ügyben: Biga.Kriszti, azért Tőled, m a Te hordozás hete összefoglalód kapcsán olvastam, elnézést kérek, ha nem Te használtad. És persze minden másért is, úgy látom, van miért.
Mindössze érdekelt, kinek mit jelent.
Katus, olvastam a cikket. Hát, ilyen anyával én még nem találkoztam, de viccesnek sem találom túlzottan. De mások vagyunk, ugye.
Zárjuk le ezt a témát sztem.

Szép estét, vhogy rossz passzban vagyok ma.

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Mági: nekünk jó a jövőhét csütörtök, remélem Zsófiéknak is :D Ügyi vagy a 7 ezer pénzzel ;)

Eszter: tetkó, piercing - ugye, hogy te is szóltál anyudéknak? ;) Ez ékes bizonyítéka volt annak, hogy anyudék jól csinálták. Én amúgy a piercing csináltatást 1 hónapig dédelgettem magamban, úgy voltam vele, ha 1 hónap múlva is akarom, akkor kiszuratom a nyelvem, hát akartam, akkor álltam elő a témával otthon :D
Amúgy már nekem sincs meg. Én 36 hetes babásan lebetegedtem, aztán a házidoki jól rámijesztett, és kivettem. Össze is forrt a luk. Tetoválást is szeretnék, csak félek, hogy megunom, nem jön be, és azt nem tudom levakarni... Egy piercinget, még csak kikapok, de egy tattoo-t? :roll:
Ha valamit el akarok adni, megkérlek téged ;)

Kriszti: látod nem te vagy az egyetlen, akit félreérthetően ír, nekem is volt már pár megnyilvánulásom, amit magyarázhattam. Amúgy nem szokásom a magyarázkodás, de mivel ide szeretnék rendszeresen jönni továbbra is, utálnám, ha mást gondolnátok rólam, mint amit valójában teszek, amiben valójában hiszek stb...
Ha nem TI lennétek, nagy ívben tojnék rá, megtanultam, hogy ne érdekeljenek mások, azokat úgysem én érdeklem, csak az egojuk dolgozik.

Sahli: milyen nagy már Patrik, nagyon édes! Grat a fogacskákhoz ;)

Zsófi: Szonja haláli ahogy pihen :D Szép a minta, nem csodálom, hogy várod már a mei tait :lol:

Kriszta: Zéti uszizik majd veletek mondókák nélkül, semmiről nem marad le. Meglesz az új programon a gyerek társaság neki ;)

Peni: na, tök jó lenne már egy tali, amire ti is jöttök ;)

Krisz: én még nem is voltam ebben a Kikben, a víztoronynál van egy, ugye? :roll: Na, majd egyszer megnézzük.

Csöre: tegyél fotót megnyírt Saciról, légyszíííí :)

Vicky: már akartam kérdezni merre jártok, de megvagytok jól van :D

Katsuka: jó a cikk, "kicsit" irónikus, de gondolom pont ez volt a szerző célja :roll: :D Figyu, összejött egy adag ruha, ha hozzátok elvinnénk, és akik jelzték még innen, hogy küldenének a csángóknak, ők is eljutathatnák hozzátok, az kivitezhető lenne?
Én lecsapnék arra a felajánlásodra, hogy párod kiviszi Kolozsvárig. Aztán írok a naplónak, ha már nálatok van a rakomány, s talán még párod cégének is lenne egy jó reklám. Hmm? (Remélem nem gondolod, hogy bilibe lóg a kezem... :oops: Azé a Naplósokban bízom.... de majd meglátjuk...)

Barti: kemény a lánykád, nem csodálom, hogy lefáraszt. Remélem hamar túllesz a dackorszakon, és ti sem őszültök bele!

Na, megyek! Kismanóm időközben bealudt Apa mellett :D

biga.csiga
 
 


Sziszi: tisztáztuk, és ez a lényeg ;)

biga.csiga
 
 


Jó estét

Mindig találtok érdekes témákat amiket mindenki máshogy gondol.
B.cs. írtad hogy Eszter szülei valamit jól csináltak hogy szólt otthon tetkó stb... Előzőleg már írtam de te is meg fogod tapasztalni tizenöt év múlva mivel te is fiús anya vagy nem biztos hogy elmondja a fiad ezeket a dolgait. Én nagyon sokat küzdöttem és küzdök a 16 éves gyerekemmel és szerintem mi leszünk az utolsók akivel beszélni akar ezekről a dolgokról pedig elég rugalmasak vagyunk és kaphatóak is. A férjem azt mondja ő sem beszélt ilyen idős korában az anyjával a dolgairól. Pár év és állitólag kinövi.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Hoztam pár képet is
Kép
Kép
Kép

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


Biga.Kriszti, :) Mindannyiunkkal előfordul, az is hogy félreértenek minket, az is hogy félreértünk másokat, és az is, hogy a félreértősdi valakinek rosszul esik.
De ez egy klassz csapat, továbbra is annak tartom, és megszerettem minden egyes tagját.
Szóval én most békepipával a kezemben megyek aludni :)
kisbogacs
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisbogacs 2010.03.23 14:08-kor.
kisbogacs
 
 


Na jó, én most megfogadom, h többet itt még kérdezni sem merek. Mindössze megkérdeztem, mi háborított fel annyira a hordozós programon, h előtört az ősanya kifejezés, amit amúgy utálok. Egyébként szeretem, ahogy gondolkodsz. Ha ez neked lerohanás volt, akkor rosszul fogalmaztam. Bocsáss meg, h az egész család betegsége mellett nem olvastam végig tökéletesen a hozzászólásaidat, máskor nem fordul elő.

Szép estét.

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Levi csuda formás, helyes kissrác! Szonja meg hogy kifeküdt...

Szerintem ez az ősanyás iromány vicces- persze realitása nyilván annyi van, mint amit én írogattam anno a szoptatás minimumkövetelményeiről :P

Mági: nekem jó a kedd, a szerda, a csütörtök- ez utóbbinál a délelőtt inkább. De a vőlegényünkhöz mindenképp megpróbálunk eljutni.

Csöre: gondold meg, egy szép, nagy zongora a lakás dísze - és micsoda természetes fejlesztő eszköz :wink:

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Biga.csiga! igen az írás direkt irónikus....
Én is úgy vagyok vele ahogy Mágnes. Van amiben egyetértek vele, van amiben nem. Attól még találó. Szerintem. ponty.

Kupi! de édes Levi! Most még nem látszik rajta, hogy 16 év múlva inkább a barátaival beszél meg dolgokat:)
Az a nagy kutya de gyönyörű! (egyszer kellett egy ilyen nagy medvét kozmetikáznom.....két zsák szőrt szedtem le róla. de a végén meseszép lett)

Biga.Csiga! nem mondod, hogy elvitték a labdát??? Ne már! még egy vacak lapátot sem illik a homokozóból elvinni csak úgy!

Mágnes! de kár, hogy messze vagytok:( megnéztem oda vissza több, mint 100km...

Igen jöhetnek a ruhák, megkérdem mikor mennek ki legközelebb! Meg akkor le kell szervezni, hogy valakik átvegyék ott!
katuska79
 
 


Sziszi! akartam is kérdezni, hogy végül mit javasolt a doki antibio helyett?
Lillapalintán meg akkorát nevettem, múltkor is hallottam, hogy így hívod bár inkább Lillapalántának értettem.Jópofa becenév.

Csöre! a mi dokink is mindig fenistil cseppet ír fel ha látszólag minden ok nélkül van orrfolyás, köhögés....másnapra el is szokott múlni.

Zsófi! ez a mei tai minta gyönyörű!
katuska79
 
 


Biga.csiga: holnap lekapom a Csajszit :D Egyébként ugyanolyan, mint volt, csak kicsit rövidebb :)

Félreértések sora: igen, sokszor félreérthető, amit írunk, hiszen teljesen más leírni, közben körbegondolni, mint elmondani, közben magyarázni, gesztikulálni. De ezt már írta ma más is.
Engem is félreértett Krisz, pedig tényleg békés szándékkal jöttem :wink:
Viszont: most ne értsetek félre, teljesen jól vagyok, meg miegymás, de egy-egy ősanyás beszólásnál én is, és még itt egy páran találva érezzük magunkat, pedig egyáltalán nem tartjuk különbnek magunkat másoknál, nem szólogatunk be, stb... ha már kibeszélős napunk van :wink: :lol:

Ági: nagyon édes Levi a kis huncut pofijával :D A kutyusok is aranyosak. Mind a tiétek?

Zita: úgy érted, olyan nagy zongora? Az biztos a lakás dísze lenne :D Jaj, mindig is vágytam rá :roll: De nem mondok most semmit inkább, jó? Attól tartok, most nem fér bele :(

Kriszti: ááááá, békapipát olvastam, már kezdtem azt gondolni, milyen merész vagy :roll: :lol:

Na megyek aludni, Apus létszámellenőrzést tartott az ágyban, és hiányoztam :lol: :lol: :lol: jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Zéténynek tegnap elővettem SOma régi játékát. Ilyen Ikeás fém gyerek főzöcske készlet, biztos láttatok már ilyet, főleg akinek van nagyobb gyereke. Van benne kis fazék, lábos, serpenyő, merőkanál, stb...még habverő is tök jó viszont ez a kis kópé rájött, hogy ha a kanállal üti a fazék tetejét az jó hangos.........hát üti.....6 óta :lol: :lol: :lol: .Jó, hogy elővettem ezt a nagyszerű játékot......anyának ennyi esze van :lol: :lol: :lol: .

Mági: Hol laksz? Elfelejtettem! Nekem jó a szerda is meg a csüt is, a csüt talán annyiból szerencsésebb, hogy tudunk menni Zétivel kettesben....de mindegy melyik nap lesz, igyekszem mindent úgy intézni, hogy végre ott tudjunk lenni!!!:-)

KépKép
peni
 
 


jó reggelt!

6-kor ébresztő fejkoppanás formában, majd sírás... kicsi Szonjának a 140×70-es ágy...
ő visszaaludt, én pedig szembesültem a torokfájásommal, ami derült égből... tegnap még semmi bajom nem volt. most iszom a kakukkfűteát, és anyázok, mert calcimusc csak vényre van, ahhoz meg hogy felírja a dokim sokat kell utazni. konkrétan Tatabányáig...
nem tudtok kezdődő torokgyulladásra valami hatásos cuccot a teákon kívül?

amúgy jó a csütörtök is (jövő héten, ugye?)

Katuska: mi is szívesen adnánk ruhát. meddig lehet vinni? mikorra tervezitek 'az akciót'?
czzsofia
 
 


Jó reggelt!

Peni: :lol: :lol: :lol: jó kis ébresztő

Zsófi: jobbulást! Kakukkfüvet lehet szopi alatt? Én zsályát innék, de sztem nem lehet :( Doki azt mondta, sok folyadék, kálcium pezsgőtabletta, minimum 2 db. Éjszaka egyáltalán nem kellett orrot fújni, lefekvés előtt ittam egyet.

És az új frizkó:
Kép
Ugye, hogy nem sokat változtunk? :)

Az éjszakánk megint nem volt valami szuper, lehet, hogy korán kapott Sacamanó vacsorát :( Vagy nem tudom :( Mert azért annyira nagyon sokat nem evett éjszaka sem. Na, ma megyek, kiváltom a fenistilt.
Katus: enyém doki is fel szokta írni a fenistilt, még antibogyó mellé is. Remélem, hatásos lesz.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ági Levi nagyon édes!Juj az a nagy kutya,nem semmi!Gondolom Levi a falkavezér! :wink:

Zsófi Szonja is tündér! :D

A ruha adományozásban én is benne vagyok!Feladom postán. :wink:

peni kis kukta! :lol: :lol: :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Mennyire jó a kép Saciról! Mennyire nagylányos, komoly kis hölgy, gyönyörű szemekkel! A haj is szupi!

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


jó reggelt!

Tegnap írtam egy csomót, és valami miatt nem tudtam elküldeni.

Mági, nekünk szerintem jó a jövőhét csütörtök.

Nem is nagyon tudok most visszaolvasni.

Sajnos ránkjár a rúd.

Zsófival betegek vagyunk.
És totálisan egyszerre kezdtük. Neki vasárnap már hőemelkedése volt, nekem vasárnap kezdett fájni a torkom.
Szegénynek meg tegnap már 39,1-re felment a láza, a vérvételt is megjártuk. Abból a doktorbácsink mondta, hogy vírust kaptunk ki.

Ha tudok jönni bővebben akkor jövök, de most legszívesebben feküdnék egész nap. Persze Zsófi mellett nem lehet, majd ha alszik.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Csöre! olyan, mintha így több haja lenne Sacinak. VAgy csak optikai csalódás? Olyan nagylányos:)

Petrának mostanában elkezdtem adni a vacsora után jóéjt tápot is. Azóta reggel fél 7-kor eszik először:) Nekem fontos, hogy átaludja az éjszakát mert én biza nem szerettem éjjel felkelni hozzá. Ez van....ha nem alszom másnap fáradt és türelmetlen vagyok a gyerekekkel. És csak halmozódik a fáradtság, a feszültség. Úgyhogy talán megtaláltam a megoldást kopp kopp.

A betegeknek gyógyulást és tessék turbózni az immunrendszert mert jön a szar idő és a betegségek!
katuska79
 
 


Jó reggelt!
Húúú csajok, megy itt a félreértés, beszélés rendesen. Csörének igaza van, a betük, szavak nagyon ritkán adják vissza amit írni akarunk, óhatatlanul félreértjük egymást. Én már sokszor töröltem ki hsz-ást mikor átolvastam, mert félreérthető volt... :roll: Szóval mindenki igyekezzen nem magára venni semmit és kérdezni, hogy mit értettél ez alatt???? Szerintem...

Erika! Gyógyulást! Na igen, valami már terjed, sokan betegek a mi ovinkban is. Remélem Pötyi nem kapja el, mert lemarom vele magam itthon. :oops: A pulcsit ajándékba szántam. Remélem belenőttök tavaszra! :wink:

Nekem mostanában vannak folyamatosan olyan érzéseim, hogy szar anya vagyok, mert a 3 év munkája, amit Pötyibe fektettem (az hogy beszélek, beszélek, beszélek), most mint egy kártyavár hullott össze és hiába olvastam ki minden könyvet, tehetetlennek érzem magam. És amikor hisztizik még tudom is szeretni, ölelni, de amikor leköp és lehülyéz, akkor azt nagyon nehéz elviselni. :( Csak nézek, hogy hova lett az én szófogadó, tündéri, jószívű leánykám. :cry:

Na most erről a csütörtökről van szó???? Mágiéknál? Mági kérek szépen pontos címet, megnézem mennyi oda eljutni. Ja és kérdésem, hogy ott le tudom e tenni tökit aludni egy körül, van-e csendes szoba, mert csak akkor tudunk menni, két alvást nem hagyhatok ki, mert estére meghülül. :roll:

Katuska! Neked melyik az a játszóház ami közel esik? Vagy mi az ami félúton lenne? Talizhatnánk a négy gyerkőcünkkel is, dobjuk össze a két nagyot is! :wink: Lurdy neked jó volt? Vagy linkeld már be újra azt a játszóházat ahova ti szoktatok járni!

Na megyek, keresgélek még, valamit hátha találok gyereknevelés címen.

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisbogacs 2010.03.23 14:09-kor.
kisbogacs
 
 


Kriszti! ki kell tölteni kérdőívet? vagy hogy?

BArtika! az ovi rontott a helyzeten? Itt keresztúron van kalandpark ami mindkettőnknek közelebb van. Máténak és Pötyinek meg csak egy 1000-es egész napra hétfőnként:) úgyis jönnek a rossz idők. Hátha csatlakozna Enikő is Leventével és Milánnal! Nekik jó volt mert korábban ott laktak mellette :wink:
katuska79
 
 


Sziasztok!

Csajok, durva, mennyit írtatok 3 nap alatt :shock: Próbáltam végigolvasni, hát, nem sikerült nagyon alaposan, de azt látom, hogy volt vitatkozás (ejnye-bejnye :twisted: ) meg amúgy egy tök érdekes téma (fejlesztés). Láttam a gyönyörű babákat is (Eszter, az a kardigán Eszteren tüneményes!!!) és látom, vannak itt remek üzletasszonyok is, gratula!

Rólunk: sajnos továbbra is betegen, láza már nincs Bálintnak, "csak" hőemelkedése, de piros a torka és érzékeny a füle :cry: Ma megyünk ismét fül-orr-gégészetre... :cry: Remélem most már hamar kilábal ebből, mert nagyon sajnálom szegénykémet :cry:

Tali: nekem a jövő héten a csütörtök lenne jobb (amúgy is az a talinap :D ), persze csak ha meggyógyul addigra Bálint (remélem...)

Na, mától megpróbálok napközben jönni és akkor reagálásokra is lesz energiám.

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Sziasztok!

Gyerkőc még mindig alszik. :shock:
Katus: meddig vigyük a ruhákat? Nekem van egy csomag kinőtt 2-es Libero is. (felbontatlan) Gondolom az is jól jön nekik, igaz?

Kupi: de édes Levi a kutyákkal! Gyönyörű a nagy kutya. Én is imádom őket. Nekünk is van egy német juhász otthon, de nagyon beteg, így Ádám csak messziről csodálja. Szegénykém, nem fogja megérni a telet. Én nem tudom, milyen átok ez, de nekünk minden kutyánk emlődaganatos volt. :cry: Olyan jó, hűséges kutya. Mint egy családtag. Ha rosszabbul lesz, kénytelenek lesznek anyáék eloltatni, hogy ne szenvendjen. Most hétvégén is megsirattam.

Csöre: jó Saci haja. Tényleg nagylányos lett.

Mágnes: nagyon messze vagytok, és aznap megyünk státuszra is a dokihoz. De majd csináljatok sok képet!

Erika: jobbulást!

B.cs.: igen, a Víztoronynál van

krisz78
 
 


Kriszti: mi is kaptunk ilyen levelet a CEU-tól. Apa közölte, az ő fiát csak ne kutatgassák, így nem is néztem utána, pontosan mi is az.

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kisbogacs 2010.03.23 14:09-kor.
kisbogacs
 
 


Szegény betegeinknek jobbulást!!!

Hanna: ma nem jutunk el a Ringatóra :(

Mágnes: a jövő hét csütörtökről van szó, vagy most csütörtökről?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maszatmanó76 2009.09.29 09:01-kor.

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Sziasztok
A betegeknek mielőbbi jobbulást kívánok. Szülinaposoknak, névnaposoknak és akik mostanában ünnepelték hófordulójukat nekik is sok egészséget kívánok.
A héten minden képpen megyek dokihoz, hát hogy őszinte legyek amennyire fájt a derekam nem is tudtam volna pénteken elmenni dokihoz, mert a vizsgáló asztalra föl feküdni és onnan lejönni elég nehéz lett volna, remélem a doki megérti, hogy ezért nem mentem hozzá. Többek között.
Bár még most is fáj a derekam, de azért most már jobb egy kicsit, legalább már éjjel is tudnék aludni ha a Joel nem kelne föl olyan sokat, már kezdem észre venni, hogy nem sok hiányzik neki, hogy kijöjjön az első foga, mert eléggé nyűgős a lelkem.

manocskak
 
 


Reggelt :) vagy napot..

GyerMekeim 3 órája játszanak a szobában együtt :lol:

Cikk:
igza van csörének, sok Anya találva érezheti magát. Mert pl. én is,ahogymegtudtam, hogy babám lesz, a neveket kerestem, a szülés után olvastam, a mai napig szívesen nézem az uh felvételt, szülés videot, képeket. :) És nem érzem magam találva, mert nem vagyok az otthonszülés híve, sőt!, nem érdekel hogy ki miért ad tápszert a gyerekének,és ki vagyok én ,hogy kioktassak mást a gyereknevelésről a kérdezése nélkül :lol:

Bartika:
mennyire kell csendesnek lennie a szobának? Anna szobája van, csak kérdés, hogy menniyre hallatszanak be a babák... :roll:

Peni:
Dunaharasztin lakunk :wink:

Akkor eddig aki jönni tud elvileg:
Biga
Csöre
Zitocs
Peni
Zsófi
Erika
Bartika ( ?)
Bálintanyu

Többiek??

Nnnaaa..ennyi vot a játék, a gyerekei kiabálnak egymással :evil:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Zitocs:
jövő hét csütörtök!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Krisz! hozzánkig:) ma még nem találkoztam a párommal vagyis még nem volt alkalmunk beszélni de majd akkor kéne csinálni a gyűjtést mielőtt mennek ki. Na meg persze a kinti átvételt is le kell szervezni.

A kutyust sajnálom. Mi inkább elaltattuk mert nagyon szenvedett és segíteni már nem lehetett. Voltak neki kiskutyái? Mert van egy olyan megfigyelés, hogy azok a szukák akik nem ellenek nagyobb eséllyel lesznek emlő vagy méh daganatosak.
Edit! végül mi lett a mosogatógéppel?
katuska79
 
 


Katus: neki nem voltak kölykei, de az előzőnek többször is, mégis rákos lett. :cry: Ha látjuk, hogy szenved, mi sem fogjuk hagyni, csak olyan nehéz ez. Még relatíve jól van, ellátja a ház körüli dolgát, harapdálja a macskákat, fut utánuk, nem fogyott. De ez szerintem már csak hetek kérdése. Egyre csúnyább az a daganat és több is van . :cry: :cry:

krisz78
 
 


Jó reggelt!

Milánom alszik, kicsit taknyos, de láza nincs. A dokinak azért megmutatom, legalább megmondja mit adjak neki, ha egyáltalán kell valamit :roll:

Sziszi: ez most komoly?! :roll: Én tényleg lezártam már!!!!!!

Kupi: ahogy írtad, a férjed is olyan természetű, mint a fiad, ezért nem is beszélget vele, szóval volt honnan örökölni a hallgatását. Fiús anya vagyok egyelőre, elvileg egy lányom még biztos lesz ;) Mi szókimondó család vagyunk, és nem éppen félénk, visszahúzódó, magába forduló természetűek, nem gondolom, hogy Milán más lesz. Ha meg igen, és velem nem akar beszélgetni, akkor is van egy apja, vagy egy nagyapja. Tud kihez fordulni a családban, ha akar. Attól nem félek, hogy nem akarna, nem fogjuk leszedni semmiért a fejét.
Levi micsoda csibész, nagyon helyes kisfiú, és hogy kutyázik, behalok! :lol:

Katus: neked akartam írni, még a kortárs csoportos reagálásodra, hogy igen vannak, akik nem olyan határozottak, és be lehet hülyíteni őket, de ilyenkor szerintem jól jön egy olyan legjobb barát, aki viszont határozott, és ki tud állni magáért, és általa a határozatlan gyerek is megóvható. Spec beszélgetünk a legjobbal, hogy a mi fiúnk olyan befolyásolható, de tudom, hogy te soha nem tennéd ezt meg ezt és ennek örülök, mert a fiam veled jár el, és így nem fog belekeveredni semmibe, vagy valami hasonló. Lehet beszélni a kamaszokkal is, csak meg kell találni a megfelelő hangot. Nem biztos, hogy mi szülők leszünk a bizalmasai, de vszínű találni a közvetlen környezetben olyat, akire felnéz, akinek a mondásai szentek, akit a bizalmába fogad. (Kupi ez még a te hsz-dhez is passzol ;))

Például ehhez is kapcsolható az egyik sztorim:
Egy pszicho tanárom mesélte, hogy a fiának nagyon könnyen begyulladt a füle, ezért amikor hidegebb lett, sapit kellett volna hordania, otthonról el is ment abban, de a kapun kilépve levette. Olyan 13 éves lehetett, tehát lazán kamaszkor. Volt egy fiú, akivel együtt járt iskolába, és a tanárom megkérte azt a srácot is, hogy húzzon olyan sapkát, ami védi a fülét, és kérje meg a barátját (a tanár fiát), hogy ő is hordjon sapkát. És lám, a sapka már nem is volt véresrongy :D

Katus még ez is neked: hétvégén megyünk anyósékhoz, még onnan is összecuccolok, majd írj, hogy mikortól vihetjük a cumót ;)

Barti: tudom, hogy mondta a pszichológus nincs semmi baj Pötyivel, de ha gondolod, barátnőm anyukája gyerekpszichológus megkérdezhetem, ő mit tanácsol mi ilyenkor a szülői jó válasz ;)

Kriszti: én nem kaptam. De szerintem az ilyen kutatásokkal, amelyek a gyerek megfigyelésén alapul, nincsen semmi gond. Ha nem lennének, honnan tudnánk, hogy pl.: egy rosszul visszacsatoló anya, milyen károkat tud okozni a gyereknek, aki felnőve személyiségzavaros lesz? :roll:
Mi az MTA baba-mama kutatásában vagyunk benne, kaptam egy legalább 6 oldalas kérdőívet, aztán majd megyünk is be hozzájuk.

Csöre: nagyon édes Saci új haja, Katusnak igaza van, tényleg nagylányos ;)

Tetyk: mindenféle méretű ruhát szedek össze (felnőttet is), de pl.: ha ágnyeműt is küldünk, annak is hasznát veszik? Van olyan, amit már nem használunk, és csak foglalja a helyet.

Krisz: simán jó a pelus, sőt ;) Kösz, na majd megkukkantom ezt a Kiket.

Betegeskedő Manóknak jobbulást!!!

biga.csiga
 
 


Sziasztok!
Betegeknek jobbulást!

Sziszi! Én írtam az ősanyákról, nem Kriszti.
Azért itt a topikon egyik anyuka sem olyan brutális, mint akikről anno
írtam.

Kupi! Csoda édes Levi!

Csöre! Igazi csajos frizura. :) Cuki Saci.

Zitocs! Mi sem megyünk ma. Olivér most aludt el. Nem keltem fel.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Barti, remélem nem bántottalak meg!
De muszáj volt megkérdeznem, mert egyébként nem bírtam volna a szemedbe nézni legközelebb.

Zsófi már jól van kopp-kopp.

Én haldoklom.

Most éppen a kanapénál nyomul, és emelgeti a lábait, mintha fel akarna rá mászni. Tök épdes, mert egyértelmű, hogy erre még képtelen. :lol:

Csajok, Zsófi tapsol, kb 2 napja. Ha örül valaminek akkor is, és úgy amúgy is. :D

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Krisz: kutyut nagyon sajnálom. Borzasztó nehéz lehet. Én ugye egyke vagyok, de ált. másodikban kaptam egy kiskutyut, akit még a férjem is ismert!!! 1991. jauárban született és 2007. június 22-én ment el :cry: Éveim számát tekintve többet éltem, úgy hogy ő is volt, mint nélküle. Daganatos volt, gyomor. 2006. őszén derült ki, de tovább élt, mint jósolták. Az utolsó napokban már elvonult (a fürdőszobába feküdt be), és elvittük elaltatni. Úgy képzeld el, hogy végig az ölemben volt útközben is, és a váróban is, aztán furcsán horkantott egyet, de abban a pillanatban be kellett vinni a viszgálóba, lefektettem az asztalra, és .... már nem élt. Elengedtem (úgy lélekben), aznap már elbúcsozott tőle mindenki, és hiszem, hogy csak rám várt (aznak Egerben voltam a fősulin), és arra, hogy én elfogadjam neki már jobb lesz egyik másik helyen, és könnyű szívvel engdjem el. Na, most patakokban folyik a könnyem :cry:

biga.csiga
 
 


Én is akarok venni jó éjszakát pépet. Most éjféli nassolásként tápszert kap, persze hidegen. :) Másként nem kell neki.

Szerintem ha ez elfogy akkor joéjt tápot veszek. Meglátjuk mit tud.

Zsófi lefeküdt, én is megyek, mert leszédülök a székről. :(

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Bigacsiga, teljesen megértelek. Az én kutyám 2007 nyarán ment el az örök kutyamezőkre. Akkor volt 14 éves. Már nem látott, süket volt, fájtak az izületei.
Volt egy nagy vihar, amit mindig is utált. Előtte kint feküdt totál nyugalomban a kertben, anyukám nézte is, hogy be kellene hívni. Mivel nem tűnt nyugtalannak, így kint hagyta. A szokásosnál nagyobb vihar volt, (mint az utóbbi években már) és elszökött. 2 nap múlva találták meg. Elütötték. :cry:
Apukám a pincében zokogott miután eltemete. A kertünkbe temették, és fölé ültették azt a sövényt, ami alatt imádott feküdni. Na jól van, most már én is sírok. :cry:

Kép
Kép
cs_erika
 
 


B.cs., Erika: :cry: :cry: :cry:
Liza még csak 9 éves, még 7-8 évet élhetne.
Az előző kutyusunk szintén rákos volt. Megműtötték, de az ütőerén volt, és néhány nap múlva már mindenhova szétszóródott. Megvakult. Anya ment előtte kopogós cipőben, hogy betaláljon a házába. Aztán összeesett, és csak nyüszített, hogy segítsünk. Öcsém vitte el az orvoshoz elaltatni. Ő készült ki a legjobban. Aztán fél év múlva kaptuk a mostani kutyusonkat, és most tessék, ő is ilyen beteg.
Nálunk is az udvaron van 2 kutyusunk és 4 cica eltemetve. :cry: :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisz78 2009.09.29 10:25-kor.

krisz78
 
 


sziasztok,

Jó éjszakát-pép: én nem merek adni! Citromfű van benne és ez erősen allergén, barátnőm babája nemrég kórházba került miatta!!!!!

Mági, meglátjuk a jövő hét csüt-öt, megpróbálunk elmenni!

Katuska, várom az időpontot aztán én is szedek össze rucikat!

Saci de édes az új frizurával is!:)

Kupi, Levid is csoda huncut kispasi!

Biga, kutyi :cry: én is megsirattam így ismeretlenül :cry:

Kép
vickybabe
 
 


Krisz, szegény kutyi :cry: nekem egyszer volt és túlságosan a szívemhez nőtt. :cry: a végét tudjátok biztosan. :cry: Soha többet.

Kép
vickybabe
 
 


vicky, én is pont ezért tiltakozom erősen a kutya ellen. Férjem szeretne.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Erika, Krisz: :cry: :cry:

Kert híján, mi elhamvasztattuk, mert ilyen kuytunk sose nem lesz többet :cry:

Íme Kópé:

Kép

Kép


Alig várom, hogy kertes házunk legyen, már megbeszéltük Apával, hogy minimum 2 kutyánk lesz, de inkább 3 :roll: Én mindeképpen szeretnék egy olyan kutyut, akinek valami testi hibája van, súlyos fogyatékossága (pl.: 3 lábú, vak, süket), mert szeretnék neki szép életet adni. Szerintem mindegyik leendő kutyink menhelyről lesz, hogy megtapasztalják az ember lehet jó is, nem csak rossz és kegyetlen.

biga.csiga
 
 


B.cs.: nagyon aranyos kis pofija volt Kópénak.

Olyan hálásak tudnak lenni a menhelyi kutyusok. Itt van nem messze a Rex állatsziget. Voltunk ott az osztályommal, vittünk nekik tápot, meg a lányok jelentkeztek önkéntesnek. Olyan boldogok voltak azok a kutyusok , hogy törődtek velük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisz78 2009.09.29 10:43-kor.

krisz78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?