Új privát üzeneted érkezett!

Víz: szívesen isszuk, de szintén nem mérhető mennyiséget. De persze aki olyan szerencsés, hogy egész nap csak szopik majd' 9 hósan, annak minek a víz :wink: :D

Vickybabe, igazad van :)
kisbogacs
 
 


LAPTETŐ!!! tudom infantilis, de tök régóta várom már :lol: :lol: :lol:
kisbogacs
 
 


Mindjárt itt a doki, a Lány meg bealudt :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

 
 

Katuska:
jajj nem költöm magamra, a hónapban költöttem eleget önző módon :wink: vltam kozmetikusnál, és csináltattam körmöt :) Asszem egy fél évre kiköltekeztem :wink: A lóvé megy a kocsiba, benzin formájában :wink:

Tali:
Nekem a jövő hét végig ok, a péntek kivételéve, és az azutáni hét hétfő,szerda,péntek..Szóval kinek mikor ok?

Na fiamnak benyomtam a szájába a cumisüveget, gyűjötte a pofazacskóban lőrét, aztán egyszer csak LENYELTE! :lol: Na az a fej, amit vágott, minden volt, csak nem hálás gyerek kinézet... :?

Van még az én fiamon kívül takarót,hálózsákot nem tűrő gyerek?? Mi a francot adjak rá, hogyne fázzon meg éjjel?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Viki:Nekünk Graco quattro tour delux travel system babakocsink volt és azt úgy vettük még tavaly ilyenkor,hogy egy már megszült anyuka az (újszölött babájával)ezt kapta az anyósáéktól,de neki 3 kerekű volt az álma,nekem meg ez a fajta jött be nagyon...Erre ő,még itt a babaneten árulta egy másik topicban és én pont akkor találtam ide...Voltam itt is :wink: És a 108ezer forintos babakocsit megvettem tőle 62ezerért és így 1 évesen eladtam 60ezerért,bár oda adtam hozzá a pelenkázós táskám is,mert én azzal már nem idétlenkedek úgy sem.Visszatértem a saját táskáimhoz.Ami kell,abban is elfér.
Szóval tök ügyesnek érzem magam... :D :lol:
A zappot,meg úgy vettük vaterán,hogy előtte megnéztük babaáruházakban és 50akárhány ezrekért vesztegették,ráadásul csúnya pirosat.Nem szeretem ezt a színt,csak a hajamon... :)
Így vettem egyet 30ért,feketét ,mindennel együtt és 1 karc nem volt rajta...De szeretem,tényleg olyan cseppecske és tök jó,hogy nem a babakocsit kell cígölni...Ráadásul,ahogy feltettek egy ilyet árulni,már 10en csaptak le rá...Sokáig kerestem egy megfelelőt...

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Béke legyen veletek Lánytársaim! :roll:

A fórumozás számomra azért jó dolog, mert ötleteket meríthetek abból, ki mit ad enni, mit hol kell venni anélkül hogy utána járkálnék napokat! :lol: Ötletek a gyerekneveléssel kapcsolatban (pl. én most a nagy miatt vagyok kiakadva, de ez nem ide tartozik). Az hogy mit csinál a kölök tényleg mindegy, de azért mégsem teljesen, mert ismerősünk onnan tudta, hgy Dévényizni kéne járni, hgy az átlagot (fórumon) figyelve az ő kicsi lánya még messze volt.

Megmondom őszintén néha én is nézek nagyot ki mit csinál, de nem fogom szóvá tenni, mert mi közöm hozzá. Esetleg Apácskának morgok valamit, de ennyi. A fórum nem erre való, szerintem.

Na meg a gondok meg bajok nem ott kezdődnek, hogy melyik gyerek áll, meg mivel fejesztjük, hanem később, amikor Katuskának van igaza, a dackorszak kezdődik. Az hogy ennyi idősen mit és mennyit eszik egy baba és mennyit alszik hót mindegy.

Ringatóra mi is jártunk Pötyivel, pont ilyen 7-8 hónapos kortól, imádta és ma is nagyon szeret énekelni. Nekem is jó volt, mert megtanultam egy csomó dalt és mondókát, amit otthon is tudtam vele dúdolni, stb. És már zeneoviba is járunk ovi után, Ádi is odavan érte, csápol, rikkantozik a nagyokkal, ő a leglelkesebb állítom! :lol: Ádival nem tudok délelőttönként menni, mert két alvása között 2 óra van csak, nem járnám meg.
Még a korai fejlesztésről (de utálom már ezt a szót is), hogy egyik barinőm, az első szülött fiával rengeteget foglalkozott (mindig leült mellé és foglalkoztatta, nem tudok jobb szót), komolyan csak néztem... jártak ringatóra, gekkóba, stb. Egy nagyon okos 7 éves fiú lett belőle, DE:
-nem tud egyedül játszani
-testvére születése amikortól anya már nem tudott vele órákat játszani, annyira megviselte (2 éves volt) hogy a mai napig nem tudta feldolgozni és ki is mondja mennyire utálja a tesóját és anyukáját is. :shock:
Szóval a sok játszás sem jó. Állítólag az az aranyközépút, ha elkezdesz vele játszani, megmutatod mit lehet vele csinálni és otthagyod. Pötyinél nekünk nagyon bejött, ő szeret egyedül is és együtt is játszani már. Ádi is elvan fél órákat egyedül.

Ja és Hanna! Ez az akkor eszik a gyerekem és menetrend is szép dolog az első gyereknél... nálunk Pötyi is akkor aludt amikor akart és akkor evett... de Ádi 2. gyerek és basszus ha menni kell Pötyiért az oviba akkor fel kell keltenem. És ennie kell 7-kor, mert utána még másik gyerkőcöt is reggeliztetnem kell, indítani oviba, stb... Este is ez van. És aludni is akkor tud, ha hazaértünk az oviból, vagy a játszin vagyunk Pötyivel, szóval nem amikor akar... :( Szar ügy, e van, de ettől még nincs semmi baja, hogy szabályok és menetrend szerint él. És még így sincs két egyforma napunk.

Katuska, Mági! Nálunk is megy sajnos a köpködés (konkrétan tudom kitől tanulta az oviban, de nem tehetek semmit), már átszelídült berregő hangra, ami azért még köpködés, de enyhébb... Ami engem jobban zavar, mint a hiszti (mert a hisztit tudom kezelni), az a feleselés. Frankón ha rászólunk valamiért, vagy nem kapja meg amit akar, akkor visszadumál, hogy Te buta, Te hülye és még sorolhatnám, nagyon kemény a repertoárja, és ömlik belőle a hülyeség (ilyenek, hogy elviszlek Afrikába és otthagylak, bezárlak a szobádba, agyonütlek, stb). Óvónéni szerint, ha nem ismerne minket azt gondolná, amit rólad Csöre!!! De szerencsére volt családlátogatás. :oops: :roll: Amúgy szerintük és a Ranschburg és Vekerdy szerint is ilyenkor nem szabad meghallani, mert ez figyelemfelkeltés. Úgyhogy most ez megy, volt, hogy 10 percig fröcsögött, mire megkérdezte, hogy anya miért nem fordulsz felém? Ekkor elmondtam, hogy miért, úgy tűnt megértette, de nem sok kellett és kezdte elölről. Szóval kemény, rengeteg türelem kell és tényleg akkor is szeretni, amikor lüke. Nálunk a hisztiket úgy tudom rövidre zárni, hogy ölembe veszem, háttal nekem és ringatom, sss, nincs semmi baj, anya nagyon szeret. Nem kell semmit magyarázni, mondani. Aztán mikor már csak hüppög, akkor elterelem a figyelmét valami érdekessel és megy tovább a nap. Nálunk most a napi 1-2 hiszti simán megvan, nagyon kemény, estére totál leszívja az energiám. :roll: :(
Na megyek, mert töki megunta a függöny rángatást, megyek uzsizunk.
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sahli: fúúú, Patrik nagyon szép kisfickó, és milyen ügyes!!!

Mági, Eszter: micsoda üzletasszonyok vagytok ti!!! :shock: Van nekem is pár eladni való cuccom, ha segítenétek (most pl. egy zongorát árulunk :wink: )

Járni tanulás: még egy kérdés, csak hogy csatlakozzam a paramami fejlesztői klubhoz: Viola egyáltalán nem gyakorolja az egyedül állást- meg se próbálja, csak kering a járókában (emellett futni és ugrálni próbál :roll: ), de állni nem. Mindig rászóltam, ha nem kapaszkodott rendesen- lehet, hogy elrontottam valamit? Vagy az egy következő fejlődési fok? Vagy itt is vannak eltérések?

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


MÁgi, bővebb body, és egy vastagabb rugi? Mi így vagyunk este, Ági sem bírja a zsákot.
kisbogacs
 
 


Zitocs:
szerintem még nem is kell az egyedül állást gyakorolnia, bőven ráér vele. Benóm is kúszik, mászik,ül, néha feltérdel,oszt ennyi :wink:

Kriszti:
Rugink már nincs, most a nővére pizsialsóját adtam rá, meg zoknit, de kivan a bokája.. Még gondoltam most a tescos kezeslábas rugira, csak, hogy legyen mire költeni azt a sook pénzt :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Zitocs:
a rucikat össze kell gyűjteni, és teszveszen sokminden eladható. Ha nem megy el elsőre, akkor legközelebb el fog :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Zitocs:Biztos lehetsz benne,hogy semmit nem rontottál el!Gondolod,hogy egy 9 hós gyerek rád fog hallgatni?Mindenki másképp csinálja és másképp fejlődik,de erről már annyiszor szó volt!Én nem szólok rá,majd megtanulja.Ha elesik,hát elesik...Mi baja lesz?Tanuljon meg esni!Had csinálja,ahogyan ő gondolja és ügyesedjen csak! :wink:
Bartika:Ez ilyen...Nekem nincs még ekkora gyerekem,csak a kereszt lányom és nálam is bepróbálkozott már ilyen dolgokkal.Az viszont igaz,hogy türelem kell,SOK SOK TÜRELEM.Az anyja már a haját tépte,mikor én 2 perc alatt lerendeztem a gyereket...Mindenki nagyra nyílt szemekkel nézett,hogy hogy csináltam...Én sem táplálok hiú reményeket,hogy az én gyerekem milyen jó lesz...(AKI EZT HISZI,NEM EZEN A BOLYGÓN ÉL...)Nem,ő maga lesz a kisördög.Akkor lesz gáz,ha az apján is és rajtam is túl tesz majd...Nem voltunk egy minta gyerekek... :roll: :) Hálisten' olyan vagyok mint egy teknősbéka...Nehéz felbosszantani...

Eszter

Kép
eszterem
 
 


barti amiket írtál,nagyon egyet értek,mindennel!

Zéti sem hálózsákos,rövid body,és pizsi,ilyen egybe részes,egy csomót kaptunk! :wink:

járni tanulás bár én nem vagyok gyógytornász,se tesi tanár...úgy tudom,nem jó ez a jártatás dolog a pici gerincének!
Zitocs szerintem várd meg amíg egyedül elindul,bútorok mellett nem tud lépegetni?vagy kis szék,amit tolhat maga előtt? :wink:

Sahli Patrik nagyon helyes kis fickó!

Mági nagyon ügyes vagy!ennyi pénz!mennyi ruhát adtál el?nálatok már nem lesz következő baba gondolom!
én nem adom el,az unokahúgom pályázik rá,és ha nálunk a második fiú lesz neki is jó lesz még! :wink:

Hanna te írtad az anyatej csöppentést az orrba,azt hiszem!mivel cseppentsek,és mennyit.még mindig olyan náthás ez a gyerek!!! :cry:

Azt hiszem a merüléssel kapcsolatos problémáink ezennel megoldótak,mert nem viszem többet úszni.inkább eljárunk sünizenére,remélem ott nem ilyen hideg a víz!!! :roll: :wink:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Mági: Saci tesco-s kezeslábasban (rugi) nyomja éjszaka, de szerintem az magában vékony, én betakarom még. Igaz, body-t nem adok alá. Vagy a kezeslábasra Anna pizsije?
A zsák nálunk sem jöhet szóba, nem szereti sem Saci, sem én.
Barti: na igen, nekem is vannak sztorijaim a sok közös játékról, arról, hogy mi van, ha az ember a baba/gyerek idejének 100%-át ki akarja tölteni. Tényleg jó, ha a gyerek néha elvan egyedül, mert önző fráter válhat belőle (ami nem biztos, hogy lesz is, de legtöbb kisgyerkő igen).
Zitocs: hm, zongorát?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kriszta: a gyógyszertárban lehet kapni ilyen cseppentőt, de ha csak az ujjadra fejsz, szerintem onnan is az orrocskába tudod varázsolni.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


ZKirszti:
Olyan 20 db ruci ment el, de rengeteg van még :)
de igen, lesz nálunk harmadik baba, csak most nagyon szükségünk van pénzre, így eladjuk, és legalább majd megint vásárolhatok hármaskának :)

Csöre:
vékony a tescos?? :roll: Bodyval elmegy?

járatás:
bizony nem jó, a csigolyák összecsúszhatnak. Persze ez nem azt jelenti, hogy, ha nagy ritkán kicit járatja az ember ,god lesz, de túlzásba vinni nem szabad

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


BArtika! hú anyám ....afrikába????? :lol: :lol: :lol: van stílusa a lánynak:) Ha tudna Máté beszélni biztos Ő is elküldene melegebb éghajlatra. Így marad a köpködés ami most nálunk is berregés és én sem nézek oda...Egyébként a hisztire tényleg az ölelés a legjobb módszer még akkor is ha aszivem mást diktál. Mindketten megnyugszunk tőle. Csak az első 10 másodperc nehéz míg lefogom...aztán már tűri, megnyugszik, odabújik és talán el is felejti miért volt a rapli.

Eszter! ügyes voltál a babakocsival! Egyébként ez tényleg úgy van, hogy mindenkinek a saját gyereke a legnagyobb ördög....ha más szól rá azonnal szót fogad. A talikon Máté is milyen megszeppent itthon meg áááá. Főleg ha én vagyok vele. szóval mindig :twisted:

Zitocs! tényleg nem kell még tudni állni egyedül! Máté pl előbb tanult meg járni, mint egy helyben kapaszkodás nélkül állni :)
Ne sétáltasd. tanuljon meg egyedül egyensúlyozva kapaszkodva állni, elesni majd leülni, lépegetni. Menni fog az vezetgetés nélkül is. Ha menni akar a többiek után én inkább fognám a kezembe és vinném utánuk.

Csöre! nem vettem lehurrogásnak:)
katuska79
 
 


Ja Zitocs, el is felejtettem: Anna egyáltalán nem állt egyedül! Kapaszkodott, eg járt, de nem volt egyedül állás..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ezt az "ölelést" mint módszert én is megjegyzem a jövőre nézve :)
kisbogacs
 
 


sziasztok!
hú, mire visszaolvastam... csak mert szombat óta nem működött a net, ma jöttek szerelni, modemcsere meg minden. nagyon örültem a szerelőnek, pont akkor csöngetett egy jó hosszút, amikor Szonja végre 20 perc altatás után kb 5 perce aludt... na ez van...
Hétvégénk zsúfolt nekünk is, férjem nagymamijának a szülinapját ünnepeltük, meglepi volt meg minden, nagy család összejött, elmentünk ebédelni. Az étterem gyönyörű helyen (kóspallag), az idő fantasztikus, az erső szép, azonban a kaja csapnivaló és nagyon drága volt. többet nem megyünk. de azért a kirándulás része nem volt rossz. Aztán megnéztük a forma1-et, hát nem volt jó, Kimi eléggé hátil volt. Na de ez egy másik fórum....

Jó kis témákat jártatok körbe.
Én nem éreztem ki azt a hangvételt amit kisbogacs... de ugye a kommunikáció csak élőben gesztusokkal stb. írásban félreérthető.

Emlékszem hogy az első 1-2 hónapban paráztam nagyon, hogyjól csinálom-e amit csinálok a gyerekemmel, hogy nem rontok-e el valamit, hogy nem úgy történtek bizonyos dolgok másnál, mint nálunk stb. Aztán az első feleszmélés után lesz@rtam ki mit mond, és úgy csináltam ahogy én gondolom. Szonjával együtt tanultuk meg, hogy mit hogyan kell, vagy hogyan jó.
És már nem érdekelnek az olyanok, amikor anyukák azt mondják: hogy az én gyerekem már ezt csinálta meg azt csinálta ilyen korában, hogy az én gyerekem olyan ügyes mert..., te miért nem úgy csinálod hogy...
Ebbe belefárad az ember egy idő után. de biztos vannak szuper anyukák, akik tökéletesek, és nem hibáznak. (ez fórumon kívüli tapasztalat, ne vegye senki magára, még mielőtt újabb vita indulna...)
Fejlesztő helyekre nem járunk, konkrét fejlesztő játékok... nem tudom mi mondható annak vagy sem, kutyát nem veszünk számolni mi sem... Nálunk az ásványvizes palack a legmenőbb most :) Nekem a fontos az lenne, hogy Szonja sokat legyen társaságban, és persze hasonló korú gyerekek között.
Ezért is örülök, ha van találkozó, szeretnénk majd menni.

B.Cs.: tetszenek a 'nevelési elveid', azt hiszem hasonlóan gondolkodunk.

Együtt szoptatás??? Elképesztő... én még szoptatok, ha kell akkor nemcsak itthon, de ált. elvonulok, eltakarom stb. Ez nem olyan amit kirakok az ablakba... A szoptatást máshogy is lehetne népszerűsíteni

Anno én is lázadtam, nem is kicsit, tetoválás, cigi, minden volt... az értékrendemmel viszont sosem volt baj, azt hiszem, és remélem, hogy sikerül majd hasonló szilárd elvekre nevelni a gyerekem is. Sok-sok beszélgetést, és bizalomépítést tervezünk későbbre. Addig meg szeretgetjük:)

Na és ma megrendeltem a mei tai-t. Csütörtökre lesz kész, akkor hozok képet is róla. Izgatott vagyok nagyon :)

Szonja felébredt, megetetem, aztán összeszedjük magunkat, elmegyünk a játszóra.
czzsofia
 
 


Csöre! én is így gondolom. Hagyni kell a gyerekeket egyedül játszani is. Nem kell állandóan mellette ülni...Van aki nem is hagyja a gyereket kibontakozni hanem állandóan beleszól a játékba, hogy márpedig az építőkocka építeni való holott lábaskának is jó, vagy ha a formaberakós kockákat inkább tologatja mert azok épp kisautók. Szóval nem egy anyukát láttam már aki azonnal leült "játszani" úgy ahogy kell a játékkal és nem úgy ahogy a gyerek valójában szeretné.

Nálunk ez úgy működik, hogy van együtt játszós idő amikor Mátéval autózunk, labdázunk vagy akármit csinálunk de egyébként önállóan játszik. Petra meg még inkább jobban egyedül játszik, őt lekötik a formák, zajok. keres magának elfoglaltságot. HA engem akar akkor valami óhaja van:)
katuska79
 
 


Köszönöm Patrik nevében - nagyon büszke vagyok rá :D

A babakocsi Bebego márkájú sportkocsi. Könnyű , praktikus és nagyon kényelmes szerintem. A kisfiam a régi kocsijában állandóan sirdogált de az újban csak vigyorog ezért gondolom.

Lehet nem szabadott volna de ma megkóstoltuk a káposztás cvekedlit - tömte magába. Ja és kijött a felső két fogunk is.

Patrik nagy szlopás - nyáron képes volt napi 7-800 ml-t is meginni.

sahli
 
 


Zsófi! én futottam bele kamuzós anyukába mg Máté pici korából a babaszobán...nálunk nyomta a sódert miket csinál már a baba, egy másik fórumon amit csak olvasgattam állandóan parázott.
katuska79
 
 


katuska: tényleg? elképesztő egyes emberek...
úgy látszik elég sok ember összefut ezzel a problémával...
most mesélte rokon, hogy gyereke versenyzik, és a csapattársak közül voltak olyanok a versenyen, akiknek a szülei úgy leszidták a gyereket amikor nem azt a helyezést érte el amit "kellett volna"
csak egy példa, de hány ilyen van... (minden korosztályban)

tegnap amúgy jártunk a 17. kerületben. (csak látom hogy ott laksz) férjem eltévedt... meg volt régebben ott táncversenyünk.

ja és még a kik-re akartam reagálni: nálunk is van itt a récsei centerben, felnőtt ruhában nem az én ízlésem, de babaruhák jók vannak, főleg kis farmernadrágok, klasszak igazán. az ára sem vészes.
czzsofia
 
 


rákosborzasztón:)

múltkor a talin osztogattátok a kuponokat, hogy csak szeptember végéig jók...2010 szeptember 30-ig.

A kik-ben itt milyen cuccok vannak? Már csak azért kérdem mert amikor ausztriában megyünk be KIK-be ott ugyanazok a cuccok, mint itthon a kínaiban. Én is tervezem eljutni egybe.
katuska79
 
 


Eszter: :D :D :D Ott a pont, igazad van, totál hülye vagyok, ezt itt és most deklarálom :D :D

Járni tanulás: fúú, köszi csajok, megnyugtattatok. A többit tényleg tudja illetve gyakorolja (leül, feláll, fellép, rugózik, járókában és bútorok mellett lépked, járókában kifordul, futni próbál stb.)

Csöre: szeretnél egy valódi zongorát? Kiváló márka és legutóbb (mielőtt a Budapesti Művelődési Ház pincéjében landolt megőrzésre) kiváló állapotban volt... :D

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Sziasztok!

Gy.orvos el, Lilla alszik. A vírus ráment a hangszálak környékére. De az antibacit leállította, nem kell. Olyan jó h végre hazajött, csomó jó dolgot mondott, Lilla máris jobban néz ki :) Hanna, Csöre, köszi az érdeklődést! :)

Csajok, nem találom, a BatKata foglalkozás mikor-hol lesz? Mi mennénk, de nem találom :roll:

Kriszti: nem szeretnék védeni senkit sem, ezt leszögezem. De egy picit túlreagáltad. Van egy jó pár dolog, amit én is másképp gondolok, mint a Lányok jó része, pl. tejpép, volt is róla parázs eszmecsere, de hát duzzogni...ugyan már! Nem lehet mindenki egy véleményen! :wink:

És ha már beszólok, Biga.Kriszti: én úgy érzem, az ősanyázás picit tiszteletlenség csak azért, m valaki keményvonalasan hordoz, szoptat, moshatózik/EC-zik... Én is ide tartozom szinte, mert éjjel is akár négyszer szoptatok (nappal nem is számolom), együtt alszom a babámmal és hordozok MTal-kendővel? Mert nem tejpépezek, a babakaját magam készítem, a baba igényei után megyek? És emellett le is teszem a voksom, tehát ha ennek az ellenkezőjét látom, azzal nem értek egyet, de ezt megtartom magamnak? Ha beleférne a napi 2-3 adagba, moshatóznék is. Érdekelne, ki is az az ősanya a Te meglátásod szerint :) Nem vitatkozni szeretnék, ne érts félre, csak kíváncsi vagyok, m egyébként tetszik a gondolkodásod.

Zsófi, milyen MT?

Fűszerezés: nálunk a fehérrépa a nyerő. Amibe beleteszem, megeszi :) Petrezselyem, mini só, póré volt nekünk is. Pórét utálta, többi oké volt. És végre elfogadja a husit is :) Persze most a betegség miatt nem igazán eszünk, de nem baj.

Napirend: nálunk annyiban van, h felkelés, főétkezések (ebből csak délben eszik velünk, de ott ül az asztalnál reggelikor és vacsikor is), fürdi, fekvés ugyanakkor vannak, és ha csak sétálunk, akkor délutánra időzítem. De egyébként rugalmas. Nekünk bevált. Ezen belül Lilla alakítja, mikor alszik pl. Ez változik havonta, most pl. két hete délelőtt 10,30-11,00-kor alszik el, és ebből nem enged. Nekem az vált be a legjobban, h megfigyelem, éppen mikor mit, és attól kezdve azt tartjuk, amíg ő nem igényel változást.

Mire nem reagáltam? :roll:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Jaj, és Zitocs, fejezzük már be, h mindig parázunk, m a babáink még nem szavalnak, távugranak és szaltóznak 8-9 hónaposan :wink: Nyugi!

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Megint én :lol:

Együtt játszás: én Lillával szívesen leülök játszani, és képzeljétek, ha megun, otthagy és elmászik játszani. Elvan fél órákat így. Imádnivaló csajszi :lol:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Kislányok...jelszó: TOLERANCIA :wink: . Olyan jó, hogy mindenki mást gondol, ettől izgi a fórum....marhára unnánk egymást ha mindenki ugyanazt gondolná :lol: .

Én nem teszek sót semmibe amit Zéténynek adok....hagymát már én is tettem neki (igaz nagyon keveset) tettem már fokhagymát a zöldségfőző vízbe de nem turmixoltam bele a kajába és az én pici fiam is imádja a fehér répát meg a zellert. Amiben benne van azt megeszi. MOndjuk ez sem egyszerűsít.....egy tökfőzelékbe mégsem tehetek zellert :lol: :lol: :lol: .

Erről a KIK vagy KIX vagy milyen üzletről még nem is hallottam......lehet,hogy felénk nicsen ilyen?

A kicsim egész nap z@bálna...nem tudom mi történt vele. MInden kaja között nasizik pár golyócska kölest vagy rizsgolyót....de úgy hisztizik ha elfogy....főzelékből is annyit eszik amennyit adok neki....italból szintén. Tegnap vacsi után kipróbáltam,hogy ha hagyom, hogy igyon annyit amennyit akar mi lesz a vége......200 ml vízzel higított szőlőlevet benyomott 220 ml jó éjszakát tejpép után :roll: :shock: .

Eszter: mi a szüleimnél voltunk hétvégén és az én 85 éves nagymamám a gyerekek (dédikéje) folyamatosan marhahúslevessel és fokhagymás malac sülttel akarta volna etetni Zétényt és ki volt akadva amikor mondtam, hogy még nem eszik fokhagymás sült malacot a gyerek :lol: . Egyébként az én fiam szerintem simán megenné........amilyen kis beles lett..... :)

KépKép
peni
 
 


[quote]K írta:riszti: nem szeretnék védeni senkit sem, ezt leszögezem. De egy picit túlreagáltad.

Egyetértek. De hát ezért kértem a minap hogy ismer-e valaki pszichomókust :wink: :) :D Házassági válság, -> depi, -> önbizalomhiány, -> s abból fakadó túlzott érzékenység... Ez van.
Túlfűtöttségtől és azóta lehiggadástól függetlenül a véleményem azonos. A depit meg igyekszem legyőzni.
kisbogacs
 
 


Miután mi nem szopizunk, nálunk van napirend:
Fél 8-kor reggeli, utána öltözés, játék, mi adig megreggelizünk Annával. Aztán én mosogatok,főzök, ők játszanak együtt. Fél 11-kor tízórai, aztán 1-ig levegőzünk. Feljövünk, fél2-2-kor ebéd, Anna alvás, Benével játszunk. Ő 4 körül alszik, aztán 5-fél6-kor uzsi, megint levegőzés fél 8-ig, aztán 8-kor fürdés, vacsi, és alvás


Én sem sózok,cukrozok semmit, 1 éves kora alatt nem is tervezem

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Csajok!
Jövő héten szerdán, azaz 7-én egy tali nálunk?? Ki ér rá?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Peni: fokhagymás sült malac? Jöhet a lazac után :wink: :lol:

Zsófi: csatlakozom Szilvihez: milyen MT-t rendeltél végül?

Szilvi: Batkata foglalkozás: október 15. Mester utca-Haller sarok, a könyvtárban. HOgy hány óra? Izé.... talán 10.

Az együtt szoptatás téma úgy jött, hogy a hordozós héten osztogattak lapokat, hogy menjünk együtt szoptatni a szoptatás népszerűsítése, és a társadalom által történő minél jobb elfogadása (na ezt megaszontam) céljából.

Zita: úgy volt, Mesi tanul zongorázni, de végül nem lesz a suliban, mert kevesen jelentkeztek (na ja, meg sem volt hírdetve). Mesi nagyon szeretne, a furulya is csak pótcselekvés (mondtam neki, azzal semmit nem veszít, és praktikus hangszer, elfér a zsebében). Na, majd megdumálom itthon, bár most kocsira gyúrunk.

Kik: azt mondod, Zsófi, vannak kis farmerek? Hm... lehet, be kellett volna néznem? Abból elég keveset örököltünk :(
Peni: Ez az üzlet müller mellett szokott lenni...

Mági: a tesco-s vékony szerintem. Már ha arra gondolsz, ami 3 van egybe csomagolva. Én még arra takargatok. Nem tudom, van-e vastag termékük. De sztem ne add fel, anno egy csomó polár pizsit vettünk Zazának hasonló okból, neki az Auchanban, de már régen, ugye. De még nincs itt a szezonja. Azok téli cuccok.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Mági: jövő héten szerdán nincsen ovi nálunk, áramszünet lesz....így alavetően mi teljesen ráérünk de én 2 gyerekkel vagyok....és az egyik 6 éves és egy kisördög.............
Meglátom, ok?

Csöre: na igen, reggelire lazac, ebédre malac sült, vacsorára meg egy töltött káposzta....bio babamenü :lol: . Szerintem Zéténykém képes is lenne befalni ezeket a kajákat.... :) .

KépKép
peni
 
 


Peni: Kik. Én is most fedeztem fel. Ruhák és apróságok. A női-férfi kicsit átláthatatlan és zsúfolt, szóval türelem kell hozzá, meg némi vadászösztön, de a gyerekrészen láttam jó dolgokat. Csöre:Tényleg sok farmer volt. És a lány ruha is több volt, mint a fiú.

Pizsi: én tescos rugi+hálózsákban altatok. Éjjel hűvös van, hideg volt a kis keze, úgyhogy a body + hálózsákot felváltottam.

Sziszi: biga.csiga reakciója érthető és jogos volt, azok után, hogy úgymond "lefikázták" a hordozós napon. És szerintem az ősanya szót nem csak ő használta, hanem én is. Kit értek alatta?: azt, aki lefikázza azt, aki nem maga készítette kaját ad, aki megszólja azt, aki tápszert ad a gyereknek, aki megszólja azt, aki nem bio (különben a a mai világban mi a bio?), aki polgárpukkasztásból nyilvános szoptatást hirdet, és aki hülyének néz, mert babakocsiban tolod a gyereket. Úgyhogy ne vedd tiszteletlenségnek, mert még véletlenül sem neked szólt.

krisz78
 
 


Krisz: Biga.csigát személyesen senki nem bántotta (legalábbis amikor én is ott voltam), inkább a rendezvény hangulatával volt gondja, de ezt korábban már kitárgyaltuk. Volt ott egy anyuka, aki nekem mondta (pozitív felhanggal), hogy alteros vagyok, mert saját kaját adok a gyereknek (pedig sztem egyáltalán nem praktikus saját kaját vinni ilyen rendezvényre, mert sokkal romlandóbb, mint egy frissen bontott konzerv, de Saci nem nagyon eszi meg az üvegest). És rengetegen szoptattak (Biga szavaival élve: repkedtek a cicik). Én is szoptattam, Luca is. Ha cicit kér a gyerek, noná, hogy adok neki, és ezzel sztem más is így volt. És tényleg nem nézték ki a babakocsis anyukákat sem (vagy igen, Zsófi?).
A nyilvános közös szopit meg kitárgyaltuk.

Peni: hamar kisgömböc lenne Zétényed :D :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Akkor helyesbítek, nem fikázták le, csak a hangulat feszélyezte. Lentebb pedig nem az ő fogalommeghatározását, hanem az enyémet írtam. Biztos ő is leírja, mit ért alatta.
De hagyjuk már ezeket a feszültségkeltő témákat! Mára elég volt belőlük.
Oksi? :wink:

krisz78
 
 


Ó, Krisz, semmiképpen sem akartam feszültséget kelteni, sőt :wink: á, ez a feszültség egyébként tuti benne van a levegőben ma. Az én fejem szétrobban a t@konytól :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: oké :wink: . Jobbulást!

krisz78
 
 


Oké, de kíváncsi voltam, mi történhetett, h ősanyázunk :roll: :D De ugyanmár engedtessék meg nekem is a kérdezősködés :wink: Kíváncsi vagyok Biga.Csiga véleményére. Milyen más hangulata lenne egy hordozós napnak, amit "alteros" anyukák szerveznek? A "röpködő cicikről" lásd a véleményemet feljebb. A mozgalom, h sokan egyszerre együtt szoptatnak...hát, abban az egyben egyetértek velük, h nem ártana, ha több infó lenne a szopiról (merthogy mást sem hallasz nagyitól, anyutól, a gy.orvostól, stb., h háromóránként meg négyóránként meg elválasztás meg éjszaka ne), és nem néznének ferde szemmel, mert merem a babámat nyilvános helyen szoptatni, mert ez egy TERMÉSZETES dolog. Na :wink:
Épp voltam egy kendős tanfolyamon, négyen voltunk, és annyira jó volt, h mikor Lilla megéhezett, nem kellett bujkálnom meg szégyenkeznem meg elnézést kérnem. Félreültem, adtam neki enni, és kész. Senki nem akadt fenn.

Az alterosról ez jut eszembe: a Kismama egyik legutóbbi számának a szerkesztői levelében hangzott el azokra, akik nem babakocsiznak, üveges kaját adnak, tv elé ültetnek, stb. Döntse el mindenki maga, ez most melyik oldalnak poz vagy neg, de a mamamisok eléggé haragszanak a Kismamára ezért. Főleg azért, minek így szeparálni az anyukákat. Amúgy is tök elég van ebből, h babakocsi kontra kendő meg bolti kontra saját koszt...nem mindegy, ha valaki jó anya és a baba boldog?! :wink:

Kriszti: ugyan már, tökjófej, érzékeny csajszi vagy :D Nincs veled semmi, de semmi baj!

Batkata-leporelló: köszi az időpontot, Csöre! Kata, én is mennék Lillapalintával, jó?

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Szilvi: sztem írj privit Batkatának, azt kérte, mert nem mindig van ideje böngészni :wink:
Kismama cikk: na, mostmár tuti el akarom olvasni, mert még nem olvastam, de nagyon megoszlanak róla a vélemények. Egyesek szerint semmi sértő nincs benne, mások szerint meg micsoda durva. Nem tudom. Majd elolvasom.

Krisz: köszi, igyekszem.

Ja, volt a doki Sacánál, minden ok, kap fenistil cseppet, mert régóta folyik az orra... hát, nem tudom, megpróbálom, aztán meglátjuk. Igazából semmi gyulladás nincs, a tüdeje, torka, mindene tiszta.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Milán kezd taknyosodni, sokaknak akartam reagálni, de nincs annyi időm, viszont ha már így meglettem szólítva csak Sziszinek:

Az ősanya szót nem én használtam először, és hogy őszínte legyek, nem is emlékszem, hogy bármelyik hsz-ben írtam volna... Innentől kezdve nem érzem, hogy bármit is magyaráznom kellene. De egyébként Krisz megfogalmazása nekem teljesen megfelel.

Kismama cikk, maradjunk annyiban, hogy szerintem egyáltalán nem vérlázító, de azt hiszem ezt anno leírtam, ahogy szinte mindent ebben a témában, így hagy ne kelljen megint. Olvasd el mit írtam, mik történtek a hordozós napon. Nem értem, hogy őszínte legyek, miért nekem a címzés, de mindegy. Milán hetente többször alszik köztünk, pedig már nem szopizik, amikor szopizott, akkor végnélküli szoptatások voltak, konkrétan az egész hajnalt cicin töltötte. Hidd el, elég sokat tanultam pszichológiát, hogy tudjam mi az, ami elengedhetetlen egy csecsemőnek ahhoz, hogy a korai anya gyerek kapcsolat jó legyen, kialakuljon a biztonságos kötődés stb... De nem reklámozom, és nem verem a mellem, hogy én bezzeg, mert ez Én vagyok, más meg MÁS.

És sírni sem hagyom.

Na, mentem nyíg a gyerek.


Nyilvános szopi: ugyan ezt is írtam, de a tombola sorsolás előtt "toboroztak".

biga.csiga
 
 


Sziszi:
Azt hiszem az ősanya szót én használtam anno még a szopi kontra tápszernél, és talán Hanna a császár kontra hüvelyi szülésnél.
Ha érdekel miért, én szívesen elmagyarázom, miért használtam ezt a szót :wink:

Peni:
én örülnék, ha jönnél a taira, így nekem a keddi nap is simán jó. Mivel még senki sem reagált rajtad kívül, hát akkor tegyük át keddre :wink: Szóval keddi tali ????

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Én kérdeztem rá Biga.Csigánál, hogy mit mondtak az ősanyák?
Egyébként egyszer belinkeltem egy blogot amiben tök jól le van írva mit jelent az ősanya. Na nekem az járt fejemben....

Mindjárt megkeresem és egyből nem lesz képzavar.
katuska79
 
 


katuska79
 
 


ezt feltétlen kiemelném:

A vendéganyukák, akik egyenként és együtt is több gyereket neveltek fel és járattak egyetemre, itt megtudhatják, hogy mindent az elejétől fogva teljesen rosszul csináltak. És minden rendben a gyerekkel? – kérdezi, mert az ő tudása és jósnője számításai szerint már életben sem kéne lennie annak, aki előbb tudott beszélni, mint úszni, első három évében nem vitték fel 6000 méterre és nem lakott legalább egy hetet egy kőszáli sas fészkében. A rossz anyukák nem jól reszelték/darálták le a zöldséget, és eleve nem jó zöldséget, így nem indul meg a fogzás, az ínyzés, és egyéb, korábban felelőtlenül gusztusosnak vélt testrészek fejlődése. A gyermeknek értelemszerűen fogacskája, hajacskája van, meg kakikája, pisikéje. A bébikre ez nem vonatkozik, a gyerekek szara a bilikorszak alatt a legbüdösebb, ezt és kizárólag ezt nevezi a magyar nyelv „kakának”, á-val a végén. Pólyások és kamaszok csak simán szarnak.



Az ősanyának ez ügyben „csupán” a pelenkákkal szemben van averziója. No nincs szó ápolatlanságról, a társadalmi együttélés szabályait betartja, csak ő a szükséglet-kommunikáció híve: ő ugyan nem pelenkázza. Majd látja a gyereken, ha kell neki. Olyankor felkapja, és kiviszi a teraszra és eltartja messzire. Egy erről szóló dokumentumfilm néhány jelenete alatt 3x szart a parkettára ugyanaz a gyerek, tehát még kicsit under construction ez az évezredes módszer. De majd elkészül! A demokrácia sem tökéletes, csak annál jobbat még nem találtak ki. Ugyanezek az anyukák legalább 3, de – a józanész határain belül – maximum 27 éves korukig szoptatják mindhárom gyereküket.
katuska79
 
 


mágnes: nekünk jó a kedd, és a szerda is

mostmár én is kíváncsi vagyok arra a kismamás cikkre...
igazából amúgy nem azzal van a baj, hogy valaki megszoptatja a gyerekét ahol gondolja, hanem minek erre egy külön rendezvény? így, ebben a formában?

csöre: igazad van, nem volt gáz szerintem sem a babakocsi a hordozós napon. amúgy igazából gondoltam előtte, hogy hordozós nap, babakocsi, tuti kinéznek majd, na de kit érdekel... de láttam több babakocsit is.

mei tai: teszveszen rendeltem meg attól a csajtól, aki beírt ide vmelyik nap. így gremese meitai-om lesz, kiválasztottam a színt, remélem megvarrva is jó lesz. elgondolkodtam azon a színen is ami neked van csöre, mert az nagyon tetszett.

ha megjön a segély :) elmegyek farmert venni a kikbe Szonjának, mert annál jobb fazonút nem találtam máshol. jön vki esetleg majd errefelé 'shoppingolni'? csöre tényleg nagyon jónak tűntek.
én azt sajnálom hogy müller nincs itt pesten, tök jó dolgokat láttam/vettem ott. (tatabányaiba)

Ja, múltkor turiztam egy nagyon jó nadrágot (kék farmer, piros varrással kicsit bélelt is), de kicsi lett... Zitocs arra gondoltam esetleg Violának jó lehet. Szívesen átadom nektek, megkeresem ha érdekes lehet.


mei tai minta:
Kép


és Szonja pihen:
Kép
czzsofia
 
 


Katuska:Én nem tudtam,hogy most sírjak,vagy nevessek... :lol: :lol: :lol: Szerinted??? :shock: :lol: :lol: :lol:

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Képzeljétek el pár napja Zéti is játszik már egyedül!Igaz ott kell ülnöm a közelében,de legalább el van!Nekem meg kellett tanítanom őt a játékra,mert nem tudott mit kezdeni a tárgyakkal!Például,hogy két kockát össze lehet ütögetni...de jól eljátszik a flakonokkal,és a bébikajás tetőkkel is!
Azt hiszem azért nem minden gyerek tud egyedül eljátszani és ez nem szülői rátelepedés következménye,például az oviban is vannak gyerekek akik csak sétálgatnak,nézelődnek,ajánlani kell nekik valamit,vagy elindítani egy játékot!De ez nem baj,azért vagyunk mi,hogy segítsük őket ha 3 éves ha 8 hónapos! :wink:

Szeresd és szolgáld a gyermeked!Ez a mi feladatunk,ezért adta a jó Isten ezeket a pici teremtményeket a kezünkbe,hogy a lehető legjobbat hozzuk ki belőlük,és az már csak nekünk áldás,hogy ők is a lehető legjobbat hozzák ki belőlünk! :wink:

Fejlesztés szerintem pedig inkább tanítás,minden percben,egy illat,egy hang,egy kép,bármi amit érzékel a világból,van aki tudatosan van aki tudatán kívül,de mindenki tanít,fejleszt!mindegy melyik szót használjuk,remélhetőleg egészséges,kiegyensúlyozott,boldog gyerek és felnőtt fog belőle kikerekedni! :D :wink:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Elolvastam :lol: Vannak benne dolgok, amikkel nem értek egyet, vagyis nem tartom "ősanyának", ha valaki úgy viselkedik,de van benne jó pár, amivel viszont egyet értek :wink: (otthon szülés, szoptatás,pelus nélküliség)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?