Új privát üzeneted érkezett!

Szilda
Remélhetőleg, csak szivat bennteket a csemetétek! Megmutatja már most, hogy ki a főnök, de még nem akarja elhagyni a jó kis védett kuckóját!
Kitartást! Vigyázzatok magatokra!

Dodi
Egek jó hírek!

Zsanka
Igyál szorgalmasan!


Én se félek még a szüléstől... még van 2 hónapom :lol: :wink:
Méhszájat nekem se szokott nézni a doktorom. Talán a 12-13. héten vizsgált meg úgy utoljára...
Vendég
 


Szilda! Kitartás...bizti nem lesz semmi gond.Pihizz nagyon nagyon sokat.Ahogy tudsz majd gyere. Ha pedig valami olyan van...akkor a gmailes címen ott a számom meg még párunknak írj nyugodtan üzenetet a telefonra is.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sz gepem adaptere tonkrement. telorol csak par sor.
szilda minden rendben lesz, kuldom a pozitiv energiat.

KépKép
kaqk
 
 

 
 

Sziasztok!

Szildának csak gyorsan: Ne izgulj, miden rendben lesz!!! Jó helyen vagy, vigyáznak rád, inkább tölts egy pár napot a kórházban. Gondolom kapsz magnéziumot infúzióban, hogy elmúljanak a görcsök. Nemsoká jöhetsz haza még legalább 6-8 hétre, és csak utána jöhet a bébi, időben.

Várjuk délután a híreket a párodtól, és kitartás!!!
mabe79
 
 


Sz gepem adaptere tonkrement. telorol csak par sor.
szilda minden rendben lesz, kuldom a pozitiv energiat.

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!

Szilda: Csatlakozom a többiekhez, megy a drukkolás és benn már vigyáznak rátok, szóval no para! Nem mellesleg pedig milyen szuper férjed van, hogy azzal is törődik hátha tőlünk is kaphatsz pluszban egy kis pozitív energiát :wink:

Dodi: Nagyon jó hírek!Az elején amiket írtál azért eléggé parának tűntek, így már sokkal szimpibb a helyzet :)

Zsebbi: Sajnálom a rossz cukrot, egész nap ilyen vagy csak reggel volt az eltérés?

Pelenka-ügy: Textilpelust most a Tescoban vettem. 3 db volt egy zacsiban, ott volt ahol a bodykat is lehet kapni és 575 Ft/csomag volt. Ez mondjuk a leértékelt ára, egyébként asszem pont duplaennyibe kerül. Meg vettem még 2 csomaggal az Ikea-ban is de annak az árára nem emlékszem :oops:

Eldobhatós pelusból én nem fogok newborn meg 1-es méretet venni, kapásból a 2-essel indítok, az ha jól emlékszem a legtöbb márkánál 4-6 kg között van. A nagyfiamnál vettem 1-esből Huggiest, Liberot és Pamperst is ,gondoltam kipróbáljuk mindet, de a kórháznak ajándékoztunk minda3 csomagot mert kicsik voltak a gyerekre :lol:
A Pampers Premium Care egyébként tényleg nagyon jó, a nagynál amíg nem volt szobatiszta azt használtam.

Szüléstől való félelem egyelőre még nincs bennem. Tudom, hogy rohadtul fog fájni, ezen nem lehet változtatni. Csak abban bízom, hogy a végén most is ugyanazt a felhőtlen boldogságot fogom érezni mint az elsőnél :)
Vendég
 


Szilda!

Nem tudom, olvastad-e, de engem is kikészített az elmúlt pár nap, orvostól orvosig jártunk, és lógott a levegőben a rohamcsászár...szóval együttérzek :(
De mostanra nálunk is minden oké, biztos nálatok is minden rendben lesz :wink: ! A frontok némely kismamát kőkeményen megviselik, biztos ezek közé tartozol sajnos te is, de a fronthatásnak vége, most egy darabig nyugi lesz, szóval leszel szíves tudomásul venni, hogy még egy jódarabid kénytelen lesz viselni a kis terhedet :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :P .
Én nem küldök pozitív enegirát, egyrészt mert ennyi már agyonnyom, másrészt hiszem, hogy mostanra már semmi bajotok, és felesleges :P :lol: :lol: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!!!

Elöször is SZILDA!!!Jobbulást,kitarátst,és minden okés lesz.Vigyázz magatokra.++++Én csak kis pozit küldök,talán az nem nyom össze a többivel együtt :D
Viktor,Nagyon Szépen Köszönjük a helyzetjelentést,és természetesen "jo csapathoz méltoan" várjuk a további hireket.

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Kicsi dodi.Nagyon örülök,hogy minden rendben van,és kivánom hogy maradjon is igy.... :D

ÁÁÁ,nekem nagyon elegem van a mai napbol.Reggel fél 9 ota,nemrégen értünk haza.Milánnak reggel ,illetve fél 12-ig beszoktatsá.utána eredményért kellett menni Budafokra,uccso vér-,és vizelet.
Aztán vissza a sulihoz,boginak a tankönyvekért.Ott is vagy 20 percet álltunk sorba....
Elég volt,leszakad a hasam,és a derekam is... :oops:
Jaa,és délután még jönnek az ovibol családlátogatásra is..király...
és ma még nem csináltam itthon semmit..

csajok egy SOS kérdés.Tegnap délután jobb oldalon szörnyü fájdalmam volt.Nem alul,és nem a bordám
,hanem a 2 között.Idönként ugy fájt,hogy azt hittem becarok..(bocs)Aztán elmult.
Ma reggel indulás elött szintén ugyan ez volt,csak bal oldalon....
Szerintetek mitöl lehetett???Néha ugy fájt moszdulni alig birtam...

Bocs,hogy kidühöngtem magamat,de a hocipöm kivan mindennel mára...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Nekem is szokott fajni az oldalam. aztan elmulik, de nem olyan veszesen. sajnalom a napod.
dodi: orulok a jo hirnek.
bocsi ennyi, telorol nem egyszeru.

KépKép
kaqk
 
 


sziasztok

Csak gyorsan bekukkantottam, és látom, hogy szilda kórházban van. Sajnálom, de bízom benne, hogy már rég semmi bajotok és lassan jöhetsz haza szilda:) A többiek már annyi sok energiát küldtek, hogy ettől rendbe kellett, hogy gyere :) Azért egy kis pótlást küldök én is. ++++++++++++
Gondolunk rád. Kitartás

(Bocsi, most csak ennyire van időm :arrow: nagytakarítok

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Sziasztok!!

Tönkre ment a gépem, szervízben van. Kaptam Apától pár percet.
Nem olvastam most vissza semmit. :(

Én már elég nehezen viselem a napokat :( Nehéz a hasam, alig tudok menni stb ÁÁÁÁÁ csak szenvedek. Múlt héten voltam uh-on 2200g és 2300g közt vannak a kicsik. Szépen egyszerre fejlődnek :)

Ha vissza kapom a gépemet újra jövök:) Többször mint eddig....

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

A legfontosabb, hogy nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan fogjátok jókívánságaitokat küldeni, úgyhogy nagyon szépen köszönöm még egyszer. Ma persze bevittem kinyomtatva, és nagyon-nagyon örült neki!

Ma voltak a vizsgálatok: oké a vér is és a vizelet is, az ultrahang is, és nem találtak semmit. Volt nst, vagy mi a tököm, de abból még akarnak csinálni egyet. Annyi a változás, hogy most nem non stop fájások vannak, hanem időnkéntiek, de a doki szerint ez semmi esetre sem szülési cucc.

Ezeknél több konkrétumot nem tudok, de majd írunk. Csütörtök-péntek körül engedik ki, legalábbis most ez a pálya.

Valamelyikünk - jobb esetben már ő - jelentkezik hamarosan.

Nagyon szépen köszönjük még egyszer a biztató sorokat, üdv mindenkinek: Viktor
szilda5
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsebbi, én is így jártam, ezért voltam tegnap a dietetikán, ahol is közölte velem a Gizi néni, hogy azért megy fel a cukrom szépen ügyesen (4. napja élek 7 fölött), mert mindig ugyanazt eszem, és kellene a változatosság, meg sokkal több zöldség, meg fehérje, lehetőleg hús (ezt eddig nekem senki nem mondta el) Bevált a dolog, délre leszorítottam 6 alá... talán lehet neked is csak kicsit változtatni kellene... :roll: (nem tudom, csak azt, amit nekem mondtak, hogy miért szállt el a hetekig normális cukrom...) am nem volt vészes annyira a cukrom, rutinból küldenek nálunk minden kismamát, aki diabos, biztos ami tuti, de jó minden, mondta tegnap a szülészem is :)

Viktor, köszönjük a helyzetjelentést, én nagyon örülök, hogy még nem szültök, bá rmindig azt mondogatom, hogy nem eszik azt olyan forrón, és tessék :D

Nekem azt mondta tegnap a szülészorvos, akihez járok, hogy nem rövidültem tovább, zárt vagyok, elmondta a protokollt, szeptember utolsó hetében első ctg, onnan 40. hétig hetente, aztán a szülőszobán naponta, 41. héten indítanak, ha nem indulnánk magunktól, ha baj van, akkor meg hamarabb (de ne legyen)...

Vikianya, az még istenes, hogy neked csak most kezdett fájni, nekem kb. 20. hét óta fáj, bár csak a jobb oldalam. A múltkor már sírtam, annyira gázos volt :( a dokim azt mondja, biztosan belgyógyászati, a baba nem lehet, menjek háziorvoshoz, a házi orvos azt mondja, biztosan a baba, mert a leleteim jók, nem vagyok beteg, én meg szenvedek tovább... de sokaktól hallottam, hogy fáj az oldaluk, sajna úgy fest, ez ezzel jár...

Lányok, van még itt bárki, akinek belassult a babája? Olvastam (minden ilyen hétről hétre azt írta), hogy ilyenkor már javarészt alszanak, és a mozgásuk is megváltozik, de akkor is rémítő, hogy van, hogy egész nap meg se mozdul, reggel csuklik valamennyit, meg a délutáni hátsimire reagál, de ennyi... :?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Na nálam nem hogy lassulna...olyanokat mozog..:-)

KépKép
kaqk
 
 


Örülök, hogy Szildával minden rendben! Pont tegnap olvastam a bezzeganya.hu-n egy cikket ( sajnos nem tudom, hogy kell linket beilleszteni, akármilyen ciki is :lol: ) , hogy most kezdenek új módszerek elterjedni a koraszülés megakadályozásában. Akit érdekel olvassa el, szerintem nagyon érdekes volt, a doki aki írta együtt dolgozik az én dokimmal, szóval számomra szavahihető forrás. :)

Jeanner: Nekem is látványosan sokkal kevesebbet mozog a fiam mint eddig, minden csuklásnak úgy örülök, hogy csak na! Ez tényleg természetes, de azért valóban félelmetes is.

Nekem pénteken kell mennem az első CTG-re, igaz akkor még csak 35+5 leszek, de akkor is, ez már a finis :D
Vendég
 


Sziasztok!
Viktor:Köszi a helyzetjelentést.Örülök,hogy nincs nagy baj:) Előtted meg le a kalappal :) (szilda azt hiszem szerencsés csajszi vagy 8) :lol: )
jeanner: Igen-igen Milán is nagyon lejebb adta a mozgását.Nagyon keveset mozog..és legnagyobb bánatomra már nem reagál mindig arra ha a kezem a lábacskájához teszem oldalt fekvésben :( Eddig mindig azt csinálta,hogy ha érezte,hogy ott a kezem pár percen belűla tenyerembe dugta a kis tappancsát :) Éjjel is nagy bulit rendezett eddig most már nem.Lehet,hogy ennek örülnöm kéne mondjuk mert most 2 napja alszok rendesen éjjel.Ez nálam nagy szó!A leges leg elejétől nem tudtam aludni szinte semmit.Most is csak pisilni keltem fel és aludtam is tovább egész 8-ig.Persze mikor kezdődik a suli akkor tudok aludni 8-ig hát hogyne.. :twisted: :D Holnaptol kelhetek fél 7-kor. :roll:
Nekem a bordám alatt fáj..és sokszor a bordám mert oda dugja a kis lábár be :shock:
anita: Én is pénteken megyek az első CTG-re reggel :D Meg megcsinálja az utolsó Uh-t is a dokim meg a műtéthez a laborokat.Hajjj már nagyon türelmetlen,ideges,feszűlt,és baromira terhes vagyok :roll: :lol: Eddig repűlt az idő most meg úgy érzem megáll és ez a 3 hét lesz a leghosszabb. Ráadásúl van még mit csinálnom.Lemosni az összes ajtót.10 db.van belőle :? A konyhaszekrényt akarom full kimosni átrendezni stb...A szekrényeket kiválogatni.Helyet is kell csinálnom valahol mert Milánnak annyi cucca lett,hogy nem fér el az ő szekrényébe :S
Tegnap kimostam a ruháit ma meg nekiállok kivasalni(asszem ):oops:
Mindenkinek szép napot :)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


SZiasztok én most járok itt előszőr sok sikert a szilda nevü kis mamának. Én most vagyok 31 hetes de rendszeresen kell járnom dokihoz hogy vissza tartsa a babát mert nagyon siet kifele. Állandoan álmos vagyok szédülők semitt nem tudok csinálni csak fekszem és kezdek ebbe beleőrülni van már két gyerekem egy 5,5 éves lányom és egy 8 éves fiam. Olyan tehetetlenek érzem magam a párom sokat segít meg a gyerekek is de mégis nekem kéne takarítani meg főzni de nem megy . Teljesen magam alatt vagyok ettől nem tudtok valami jo ötletet adni mit tegyek? ELŐRE IS KÖSZI SZIASZTOK
kozmane85
Abony
 
 


Bocsi, csak egy mai pocak, aztán megyek szundizni :oops: :P :
http://kepfeltoltes.hu/view/110831/Phot ... es.hu_.jpg

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Halihó,

Apum ezermester, megjavította az adaptert! :-)

Szilda: örülök hogy jobba helyzet!

Kozmáné: huh az nem lehet egyszerű, kitartás! Esetleg kaját hozatni?
vki aki segítene neked a takarításban, barátnő tesó..stb??Neked vigyáznod kell! Jó hogy a családod ilyen segítőkész!

Dalma is sokszor dugja a bordám alá a lábát, meg a jobb oldalamon nyomja ki ezerrel.... ő sokat mozog , meg sokszor csuklik is..:-)

Még van egy adag ruhácska amit válogatanom kell, neki is kezdek!

KépKép
kaqk
 
 


azta!!!!!mekkora csini poci..:-)

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!
Szilda:Örülök,hogy minden rendben.
Szerintetek normális dolog,hogy a picikém a pocimba egy nap többször is csuklik?Nagyon sokat is mozog alig áll meg egész nap.
Este úgy fájt a derekam,hogy azt hittem betojok.
Na most lépek is,mert rengeteg dolgom lenne még.
További szép napot mindenkinek.

judo86
Vizslás
 
 


Sziasztok :)

Hát csajok, köszike, akkor megnyugodtam :) majd mozgunk idekinn :)

Judo, az a jó, ha csuklik, gyakorolja a légzést :)

Dodi, jó nagy pocak, de csinos vagy nagyon :D

Megyek vacsizni :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál, szerencsére minden rendben van a babával :D :D
Viszont egy "kicsit", másfél-két héttel nagyobb a koránál, kb. 2100 gr a becsült súlya :shock: :shock:
BPD:84 mm
HC:294 mm
AC:274 mm
Dokibácsi azt mondta, hogy nem lehet tudni, hogy genetikailag nagy a baba, vagy az éppen határértéken lévő cukrom miatt nő nagyobb ütemben, ezért diéta, kedden megyek dietetikushoz, ő majd megmondja, mennyit ehetek :( :( Na mindegy, a babáért ugye mindent. Csak azt nem értem, hogy három hete voltunk 4D-n, és ott 1300 gr-ra becsülték, azóta meg hízott 800 grammot??? :shock:

Nekem elég sokat mozog a baba, de én is úgy tudom, hogy a 32. héttől csökken és megváltozik a mozgása. A csuklás meg tényleg teljesen normális, sőt az a jó, ha csuklik bent a baba. Jóslóim nekem is vannak, nem vészesek, de egyre több.

Dodi:

Szép nagy pocak, ahogy látom már eléggé lent van, tuti nem lesz bent a 40. hétig, bár szerintem nem is baj, ha a 37. hét után kibújik. Én is örülnék, ha a 38. hét környékén kibújna.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Zsanka, 30-31. héten még nekem is nagyon aktív volt Samu magához képest, most lustult be...

A cukor miatt??? Nem lehet inkább mérési hiba? :? 2 hét 800g az tényleg eléggé sok :?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a nyaralásból!

Szilda
Vigyázz magatokra! Még maradjatok egy kis ideig 2in1!

Nekem még elég sokat mozog Mira :wink:
és ő is szokott csuklani...
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.11.16 20:32-kor.
Vendég
 


Carotta : újra itthon :-) szépen nőtt a pocid. :-)

Zsanka: ezek a mérések becslések szerintem közel sem megbízhatóak....Emmát szülés eltt olyan 3,5 kgnak becsülték...erre 2720 lett. szóval erre nem adnék. Lényeg hogy jól van :-)

Megpróbálok poci képet hozni..ha sikerül....
én viszon nem hízok már jó pár hete..pedig eszek..jó nem olyan sokat....de remélem Dalma azért fejlődik. :shock: :?
itt is sok a mocorgás, csuklás...ma pl hamarab ébredt mint én.. :lol:

KépKép
kaqk
 
 


Megőrülök, az előbb írtam egy jó hosszút, erre elszállt az egész :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Röviden:
Éjjel megérkeztek életembe a jóslófájások. Borzasztó volt, nekem még sosem volt ilyen, tökre beparáztam :oops: Úgyhogy rájöttem, hogy nem a szüléstől magától, hanem az idő előtti szüléstől félek.
Maradjon csak benn a 40.hétig, ne hozza rám addig a frászt! :oops: :wink:

Zsanka: Szerintem ( a fórumos tapasztalatok alapján is írom) tutira a 4D-n mértek rossz értéket, az ott dolgozó UH-sok nem erre vannak kiképezve, hanem a szép babamosolyok elkapására :lol:

Dodi, Carotta: Jó nagy pocakok, csinik!

Kaqk: Én örülnék ha nem híznék, legalább nem kellene túl sokat leadnom szülés után :wink:

Megyek is megmérem magam, már hetek óta nem álltam mérlegen.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Dodi,Carotta.Szép pocaképek.Nagyon csinik vagytok,csak pocak... :D

Kozmáné.Sajnolom,hogy igy alakulnak nállad a dolgok,de ha doki azt mondja fekvés,akkor fekvés. Aranyos a család,hogy ennyit segit.Kitartást.+++

Ezek a suly mérések,becslések,állitolag tényleg nagyon becsaposak.Nekem szokta a doki mondani,hogy kb mennyi a sulya,de mindig hozzá teszi:Ne vegyem kézpénznek...kevés adatbol számolja ki a gép. :oops:

Csajok tegnap este ota valami véres(halvány szinü,de egyértelmüen vér)valamim van.Tisztasági kell bugyiba,és minden papiron látszik.Tegnap délelött pedig ilyen ragacsos valamim folyt.Összefügg a2???Nyákdugo lenne darabokban??Tudom hülyén hangzik a kérdés,de a törpöknél nem volt ilyen.
Fáj a derekam,a hüvelyem,és kicsit lent az egész pocakom.
:oops:

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


vikianya!Szerintem is nyákdugó nyílik a méhszájad.Nem kell tőle megijedni csak ha fájások is jönnek.
Kozmáné!Üdv köztünk!Nekem semmi bajom de én meg tök lusta vagyok.Vonszolom magam a munkáimhoz,hogy MUSZÁJ!!!!
Dodi és Carotta!Helyes a pocakotok!!!


Kávézik valaki közületek?

Családient.hu vonalzók
ddia74
Mór
 
 


Örülök én persze h alig hízok..kopp kopp.. :lol: csak elgondolkodtam h nem árt e a babónak... vagy azt mind ő hasznosítja amit eszek?? mondjuk nagyon fáradt vagyok.....reggeli 2 óra pakolás, reggeli, Emma készítése oviba, elvinni...mire haza érek majd össze esem....nagyon fáradékony vagyok :(

Ti összekészítettétek már a kórházi motyót???

Vikianya: lehet a nyák dugó...

KépKép
kaqk
 
 


Zsanka!

Én nem hiszem, hogy annyira elmérték :roll: . Persze benne van a pakliban, de 3 hét alatt 800 g egy "cukros" anyánál simán belefér. Eleve azt mondják, hogy a 30. héttől 20-30 dekát híznak/hét. Nálad ez 26 deka/hét, ami nem kevés, de azért nem kóros, főleg ha még egy kis mérési hibát is belekalkulálunk :wink: . Viszont odáig meg mindig méret genetika, tehát amit a 30. hétig hízik, azt semmivel sem tudtad volna befolyásolni!
Andor méretei 31. héten:
BPD:7,92
HC:28,9
AC:27,1
FL:5,5
És úgy rémilk 1200 g körül mondták. Szóval nagyjából azonosak.
Azóta Andort legutóbb már 2800-ra saccolták, de az sem túl nagy, és alig 20 deka/hét. Szóval ebből még ne vonj le semmilyen messzemenő következtetést, nem lesz óriásbébid :wink: :lol: .

Carotta!

Szép a pocid, de érdekes, hogy tök "fiús" :lol: . Mármint a csúcsossága miatt :wink: .

Vikianya!

Sztem ez bizony nyákdugó :wink: . Botondnál én sem találkoztam vele, csak elfolyt a vizem, és kész. Viszont egy-egy peteérésemnél nekem volt (hormonálisan elég heves természet vagyok, és azoknál előfordul :lol: ), és állagra totálisan ugyanolyan, mint a tojásfehérje. Csak nekem fehéres volt. Az is normális, ha véres kicsit, de azt pont tegnap olvastam, hogy ez csak a piros vérre igaz, mert ha barnás, akkor azt inkább vmi sérülés, szeretkezés okozza, nem a méhszáj nyílása. De sztem neked ez a nyákdugó, úgyhogy kezd izgi lenni :P :D . Bár at mondják, onnan még sok lehet hátra, de 3. babánál kétlem :wink: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Ddia!

Én kávézom, illetve reggel iszom tejjel egy 3in1-t, amennyire az kávénak számít :lol: .

Kaqk!

Nekem is volt most pár hét, hogy egyáltalán nem híztam, pedig a pocakom, meg a cicim nagyott nőtt, ergo én fogytam is (centiben is látszott). Annyira fent volt a baba, hogy tök kicsi adagokat tudtam enni, azok sem estek jól :? . Na, de mióta leszállt... :twisted: :lol: . Állandóan ennék, meg gondolom a baba is most hízik sokat, emiatt is, szóval sztem ne aggódj, behozza majd :wink: .

Nekem a kórházi cuccom darabokban, ami az előzményeket tekintve tök ciki :oops: . De kb. 5 perc bedobálnom, mert ki van készítve, meg minden megvan, ami kell :wink: . De a babaszoba kész, minden kimosva, kivasalva, ágynemű felhúzva, pelenkák bekészítve....(ja, és babakocsit is puccba vgtuk) szóval hozzánk tényleg bármikor jöhet már a kicsi, már csak a napok telhetnének gyorsabban :wink: :lol: .

Én most megint elég nyűgös vagyok, bár ez persze istenes a fulladáshoz, szívbajokhoz képest. Viszont mióta leszállt a pocakom, alig bírok ülni, rengeteget keményedek/meg jósolgatok, fáj a medencém, feszít a gátam, nyilal a hüvelyem, olyan a derekam, mint a beton, a cicikóim még nagyobbak lettek, és most már nem csak nyomásra van némi tejem, hanem tegnap pl. pedikűrözés közben csorgott a cicimből :shock: :lol: . Viszont baromi jókat alszom :shock: 8) . Ahogy lefekszem, abban a pózban kelek, max. pisilni kelek fel, vagy a keményedésekre, de amúgy tök mélyen tudok aludni :wink: .
Nem tudom mennyi lehet még hátra, de remélem nem 4 hét :roll: :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Dodi: ha sikerül elaludni én is jól alszok.. :lol:
akkor megnyugodtam..bár nekem nem nőtt a pocim...ha cm-ben nézzük viszont mindenki azt mondja nőtt...vhogy másabb lett, nekem is kicsit inkább csúcsosodott...mintha a derekam kisebb lenne, helyette előre jött a poci.. :lol:

na ma én is összeszedem a csomagot..meg a jöv. héten megveszem amit még kell...pelus ilyenek...

még van egy kis vasalni valóm.... :?

KépKép
kaqk
 
 


Dodi:

Igen, a doki is azt mondta, hogy a cukros mamáknál gyorsabban hízik a baba, de én a laboreredményem alapján(7.5 a terhelt, és 7.8-ig ok) nem tartozom a cukros mamákhoz, ezt kb. 3x ki is hangsúlyozta. Azt mondogatta, hogy 3 hét múlva ismételjük meg újra a cukorterhelést, mondtam, hogy most ugye csak viccel,mert már 2x ittam ebből a cukros löttyből, harmadszorra tuti kihányom. És miután nézte a babát az ultrahangon, és csóválta a fejét, hogy elég nagy baba, és még nem kéne 2 kiló fölött lennie, biztos a cukor miatt, és inkább kedden irány a belgyógyászat, majd ott a dietetikus eldönti, hogy mit kell csinálnom. Hát tényleg remélem, hogy nem lesz óriásbébi, majd meglátjuk 4 hét múlva, hogy mekkora lesz, ha tényleg diétára fognak. Persze a párom mondogatta, hogy hát inkább legyen húsos a baba, és egy kicsit nagyobb, mint nagyon pici, mondtam, hogy ok, de nem neki kell megszűlnie :D És ahogy nézegettem a neten, hogy a 31. hetes babának mekkora a fejkörfogata, elég sok a 84 mm.. ettől is tökre betojtam.

Vikianya:

Szerintem is a nyákdugó, hűha, ez nagyon izgi :D :D :D :D

Carotta:

Szép pocak, jó nagy már :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Sziasztok!

Anitakel, köszi a cukros hozzászólást, szerencsére csak egy nap volt ilyen, de akkor totál egész nap... fura.

Jeanner, megfogadtam a tanácsod, és telenyomatom a kajám paradicsommal és paprikával :) Ez működiiiiik :)

Kórházi csomagom már a 29-30. hetemen elkészült a rövidülésre tekintettel, de mindent összepakoltam (arra gondoltam, akkor úgysem lesz rá szükség :)).

Szeptember 01-től DM-ban van 100pontos babakuponfüzet!

Tegnap voltam 60perces cukron, meg teljes vizeleten, nagyon kíváncsi vagyok az eredményre; ma vagy holnap megtudom.

Mi holnap de. megyünk 4D-re, majd blogba felrakom az értékeket és fotókat (amúgy 4D genesis :)). Nálam 28+5-nél volt a gyereknek 79-es bpd-je, úgyhogy ő sem kis babának indul úgy néz ki.
A cukorral nem is a méret annyira a gáz, hanem az egészségügyi problémák, amiket a gyereknek okoz/hat. Amire emlékszem: nagyobbak a szervei, gyengébb érfalak, idegrendszer stb.... Ezért kell ügyelni a rendes cukorháztartásra. Továbbá simán kaphat egy cukros anya gyereke inzulinsokkot, ezért is kell felvezetni a kiskönyvbe a gdiabetest, mert akkor reggel-este mérik a baba cukrát a sarkából vett vérből, hogy elkerüljék az esetleges komplikációkat.

Egyébként beszéltem a védőnőmmel és az mondta, hogy átlagosan elmondható, hogy 3. gyerekig a gyerkők nagyobbak lesznek mint előző tesóik, aztán 4. gyerektől csökkennek a méretek... Valszeg én ezt már nem fogom igazolni, 3. a stop!

Carotta, nagyon helyes a pocakod.

Vikianya, ha a nyákdugó is volt, még egy hetet simán kihúzhatsz, vagy még többet is. Amúgy már várom a babucikat, de csak IDŐRE! :lol:
Min. 35. hét, de a legjobb a 37. héttől.

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Ja, babamozgás - nálunk nem csökkent. Az első lányomnál volt cirka 1hét a III. trimeszterben, mikor alig mozgott, aztán újra. Kell a mozgás, hisz nemsokára számolni is kellene :wink: Meg a CTG-n is nyomogatni a gombot, mikor mozog a baba. Lehet, hogy most olyan szerencsétlen pozíciót sikerült felvennie, hogy nem tud annyira ficánkolni, de maaaaajd :)

A csuklás tuti, csak gyakoroljon. Születésük után is sokat fognak még csuklani, és simán elbóbiskolnak közben... nekik ez semmi!

Lilypie Maternity tickers
zsebbi
 
 


Baba súlya
Mért adatokból, matematikai képlettel számolja ki a gép szoftvere...
Többféle számolás van, ezért is vannak eltérések... és ez csak egy számolás... NEM VALÓS SÚLY!
Nekem pl. a dokim sose mondja, hogy xg most Mira, hanem, hogy olyan x-y körülire saccolja... pedig a dokim nagyon szuper UH-s :lol: :wink:
Vendég
 


Kép


Ilyen képletekkel lehet kiszámolni a súlyt....
Vendég
 


Én naponta 2-3 kávét iszom.... Nem kellene?

Kórházi cuccom még nincs összepakolva, igaz, nálunk szinte mindent adnak...

Babaholmikat is most kezdem rendezni!
Vendég
 


Carotta: mindent adnak? Mit? csak hogy feleslegesen ne pakoljak..

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok!!!

Köszi csajok az infokat.Akkor most várunk...Sex nem volt már jo ideje,attol nem lehet.Ricsi is olyan furcsán mocorog odabent,nem a szokványos modon.Jaa,és tegnap délelött,pedig olyan nyulos valami féle folyásom volt,estére jött a véres valami.Na mind1.

Én nem kávázom,imádom az illatát,de meginni nem tudom. :oops:

Nekem már minden fullra összevan készitve,korházi csomagom,Baba csomag,babaágy,ruhák.Érdkes mert pont tegnap reggel pakoltam össze Ricsi hazajövös cuccát.,és délután Apával még megvettük ami még szükséges cucc.Tehát mostmár fullra készen vagyunk.

zsebbi,azt már én is megnéztem neten,hogy lehet szülés elött 1 nappal,de akár 1 héttel is a nyákdugo távozása.Csak kicsit ijesztö volt ,mert mondom nem tapasztaltam anno ilyet.Elfolyt a magzatviz,jöttek a fájások ,azt viszlát...
Szombaton lépek a36. hétbe....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


kaqk írta:Carotta: mindent adnak? Mit? csak hogy feleslegesen ne pakoljak..


Én úgy tudom, hogy adnak hálóinget, betétet... a babának ruhát, pelenkát...

Nem szándékozom nagy csomaggal menni. Ha kell valami, úgyis be tudják hozni...
Vendég
 


Kép

Itt vannak a csomagjaim, hetente le szoktam porolni :)
Legfelső a szülés! Jó kicsi, szerintem nst-re is viszem majd magammal, tuti, ami biztos. Alatta lévő a gyerekruhák és nekem pizsik, pólók stb, legalsó a +türcsi és +papucs (mivel a szülésiben is vannak), köntös és az összes betét-vatta-kencefice mindenegyéb.


Vikianya, teljesen jó leszel időben, mire jön Ricsike :)

Ja, ZSEBI VOLTAM :)

(Babonából csináltam annó egy másik nicknevet ezen kívül az új babához, amit itt láttok, úgyhogy néha felváltva írok)

maccs1
Budapest
 
 


Hatalmas pakk. :-)

Nekem nem lesz ekkora...szerintem....de majd kiderül..:-)

KépKép
kaqk
 
 


Zsebi!

Mi a komlett családnak nem viszünk ennyi motyót egy hosszúhétvégére :lol: . Nekem egy bőröndöm lesz, pedig még a memóriahabos párnámat is beviszem :oops: :lol: . Botondnál is bevittem, mert én indegen párnákkal mindig rosszul alszom, abban a pár napban meg ez elég fontos :roll: :lol: :lol: .

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Kép A LÁNYOM
Sziasztok köszi az üzeneteket azért csak a párom meg a gyerekeim segítenek mert a rokonok mesze laknak. Meg ráadásul tanyán lakunk mesze a várostól de már jobban vagyok időnként fel kelek és ezt azt meg csinálok. Nekem is jó nagy pakkom van össze készítve mert a doki szerint nem húzom sokáig remélem téved. Bár már mindenki alig várja a babát de még van 2 hónap addig.
kozmane85
Abony
 
 


Helló csajok!

Mi is megérkeztünk a nyaralásból,sokat nem pihentem,mert Betti állandóan rajtam csüng mostanság.nem enged másnak semmit se pl.ha pisil,utána mondja apja,h kitörli neki apa,de nem,majd anya!csak akkor lehet más,ha én nem vagyok ott.na mind1, rohadt meleg is volt,azt hittem megpusztulok.már nagyon hazavágytam a klímás kecoba.

Látom már pakolásztok a csomagba.nekem is szinte minden megvan,1-2 apróság hiányzik még.
én utoljára 29 hetesen voltam dokinál,akkor saccolta 1300gr-ra Bercit,ami akkor kicsit nagyobb volt a koránál.Bettinél is aránylag jól mérte annó,azt mondta 3000 körül + - 200,és 3050lett végül.lehet véletlen,majd meglátjuk.amúgy azt mondta,h a 36ik hétig húzzam ki a babóval,mert akkorra lesz teljesen érett a tüdeje,aztán ,ha meg kicsi lesz esetleg,majd kint meghízik,azzal ne foglakozzak.

Dodi!
Örülök ,h jobban vagy,nincs már sok hátra.max meddig kell húznod még? Én is vittem párnát a kórházba,most is fogok.

Szilda!
Neked is örülünk,h nincs nagy gond.Köszi apának az infókat!

17 én babaexpó lesz a b pavilonban.jön valaki? mi ott leszünk szerintem

Zsebbi-Maccs :lol: !
Tényleg jó sok cucc.nekem sincs ennyi,pedig nekem mindent vinni kell.Bercinek is csak az első nap adnak rucit,utána már saját ruhában van.

Na azt elfelejtettem,h elkezdődött a suli a nagyoknak,és Bettivel is eljárunk oviba,még csak ismerkedik.konkrétan 12 én kezdjük majd a beszoktatást.tetszik neki,de csak ha ott vagyok én is,és ugyanúgy játszok vele,mint a játszón :roll: 2méternél messzeb nem ülhettem tőle,és mondja is,h jövök ododába,de teis ott maradsz velem anya!ovónők kedvesek vel,de ő nagyon tartózkodó.nem tudom,h fogom tudni otthagyni majd.a szivem szakad majd meg szerintem :cry: :cry: :cry:
Mennem kell,felébredt az emelegetett szamár :lol: :lol:

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Sziasztok!

2011. augusztus. 28-án 23.51 perckor 45cm 1600 grammal Kardos Marcell, 23.52 perckor 45cm 1700 grammal Kardos Bendegúz megszületett a 33 héten. Hirtelen elfolyt a magzatvizem, úgyhogy nem volt mit tenni, engem már tegnap hazaengedtek a kórházból. A babák a körülményekhez képest jól vannak az I.számú Gyerekklinikán vannak. Próbáljuk összeszedni magunkat mind lelkileg és testileg, nagyon aggódunk értük.
Majd még írok ha lesz időm és lelki erőm. Mindenkinek kitartást.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: