Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nyuszika, nekünk is így telnek legtöbbször az éjszakáink. Kb hajnali fél 3-tól az első etetésig (ami 5 körül van) fél óránként járkálok be Donihoz, mert felsír. Cumi vissza, és alszik is tovább. Én már próbáltam, h hagyom sírni, de egyre hangosabb lett, gondoltam nem ébresztem fel a szomszédokat, inkább megkegyelmeztem neki :D .
De egyébként van, amikor simán átalussza az éjszakát, sztem ez változni fog, egyszer ilyen egyszer olyan.

Jövő héten én is elkezdem a hozzátáplálást. Almalével kezdem, majd almapép, utána őszibarack, majd meggy.
A kekszet én is csak 5-6 hónapos kor körül hallottam, h akkor lehet neki adni.

Mi is jó nagyot nőttünk! Már 7100 gramm és 67 cm-esek vagyunk :shock: :shock: :shock: :shock:
Eddig a mózesben hordtam sétálni, még elfér benne, de már nem sokáig sztem. Nem tudom, hogy mi lesz, ha idő előtt kinövi, mert elég sokat van benne, rengeteget van a friss levegőn és mindig a mózesben.
A sportkocsi része meg nem dönthető egészen vízszintesig, így amíg nem tud ülni, addig azt nem használhatjuk. Nem tudom mi lesz....

Fiús anyukáktól kérdezem: kukactémával hogy álltok??? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Mi sehogy :) Nekünk azt mondták, hat hónapos korig ne nyúljunk hozzá.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Először nekünk is 6 hónapot mondott a doktornéni. Aztán, mikor kaptuk a 3 hós oltást, megnézte és azt tanácsolta,hogy mivel már elmúlt 3 hónapos, el lehet kezdeni minden fürösztésnél próbálkozni kicsit......ha nem megy, megmutatjuk egy sebésznek, mert szte lehet, h az lesz belőle....kösz.

De fiús barátnőim szerint már rég el vagyunk késve, mert azonnal kellett volna.
Szóval mindenki mást mond.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 

 
 

Sziasztok!

Nyuszika először is köszönöm, hogy írtad a kekszet Én értettem félre. Mi is csak az almalével fogjuk kezdeni jövő hét végén :-D

Lili az este nagyon nyűgösen aludt. Negyed 2-től negyed 3-ig adtam a szájába a cumit, mire sikerült elaludnia. Utána fél 4-kor kelt, meg fél 7-kor. Tegnap meg este fél 10-től reggel 7-ig aludt. De ma az egész napja ilyen nyűgös. Már alig várom, hogy vége legyen :-)

Babaúszásra Ti fogjátok vinni a babákat? Mi szeretnénk, mert Lili nagyon szeret fürdeni, már kezd pancsikolni is közbe :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsani! én már be is jelentkeztem jövő hét vasárnapra úszásra,csak attól tartok h 30-32 fokos a víz és hideg lesz neki. mondta az oktató h kezdjem el hozzászoktatni, az egyre hidegebb vízhez!meg ugye szinte mióta megszületett taknyos,félek h még jobban megfázna.meg ugye mi még nem fűtünk, hősugárzót szoktuk bedugni előtte de az se melegíti fel a szobát 27 fokra, amiben elvileg fürdetni kel! ti amúgy hány fokban fürdettek?

donoka!én a legeleje óta húzkodom neki fürdésnél, de azt nem tudom h mennyire kell neki lemennie(mármint a bőrnek).dokinő nekem is azt mondta azzal nem kell foglalkoznom, de nem érdekel, én inkább már az eleje óta csináltam.

KépKép
dike
 
 


Egyébként mi is húzkodjuk neki már vagy 2 hónapja (pontosabban Apa, szerencsére bevállalta :) ), de nem nagyon akar felmenni a bőr. Olyan, mintha kicsi lenne a lyuk vagy én nem is tudom. Éppen hogy csak a hegye látszik ki, mondjuk nem merjük erősen csinálni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Dike!

Mi olyan 25 fokban fürösztjük Lilit, és mi se fűtünk, csak ilyen hőlégbefúvóval. A víz az nekünk is olyan 36 fok körüli. Hááááát igen azért az a 32 fok... Még nekem is vacogni fog a fogam :-D
Majd írd meg, hogy tetszett. Apa már nagyon be van zsongva :-)
És Te miben viszed? Vettél neki egy fürdőköpenyt, vagy csak a fürdőlepedőt viszitek? Meg ahová mi szeretnénk menni, ott írták, hogy kell úszópelenka, meg biciklis szárú úszónadrág, amit az oktatónál lehet venni. De én azt nem tudom elképzelni Lilin :-D Inkább valami kis fürdőruhát szeretnék neki, de olyat meg nem tudom, hol lehet kapni... Úgyhogy lehet hogy marad csak az úszópelenka.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Én is akartam menni úszsára, de letettem róla, fertőzésveszély miatt. Meg itt a béna idő, nem akarom, hogy megfázzon. Lévén, hogy itt nem tanulnak meg úszni, csak pancsolnak és a vizet szerettetik meg méginkább, ez most annyit nem ér nekem...

Ezek szerint most mindenkinek nyűgösebb a babája?! Régen Dodó olyan ügyin aludt éjjel, most meg.... Hajnali negyed 4 óta fenn vagyok.......................

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok!

Fütyi téma:
nekem azt mondta védőnő,h fél éves korig ne,de én minden fürdésnél
felhúzom kicsit és megmosom...ezt mondtam a dokinőnek is és megmutatta,h
nagyon szépen felmegy neki és meddig húzzam maximum...

hát mi Kiaránál mindig fűtöttük a szobáját és mértük a vizét az elején,de
most Benettnél egyszer sem,hanem csak érzésre csinálom a vizét :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Fütyi: a háziorvosunk szerint már egy hósan kellett volna húzogatni, a sebész ismerősünk szerint csak 6 hós kortól. Én kb 6 hósan kezdtem, de nem tudtam teljesen felhúzni, így 3 évesen kicsit tágítottak a bőrön, kb 2 perc volt, előbb nem nyúltak hozzá. Meglepően magasan fel kell jönnie a bőrnek, majdnem a kuki feléig :roll: :D .


A fürdővíz hőfokát már én sem mérem, és nem is fűtünk be a fürdetéshez. 3.gyerek, sokkal lazább vagyok bizonyos dolgokban. Borinál még fix időben, hőmérővel, fűtött lakásban fürdettünk, most meg...volt olyan nap, hogy kimaradt a fürdetés, csak áttörölgettem. Ez számomra elképzelhetetlen volt az első két gyereknél.

D vitamint én is el szoktam felejteni :oops:

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kate! Én azt szedem, de havonta veszem mert nem tudom hogy meddig lesz tejcsi. Mennyiért adod?

Lányok!

Lili ma a hasára fordult teljesen magától segítség nélkül!!!! Olyan ügyes volt, igaz utána elkezdtem kiabálni Apának, és ettől megijedt szegénykém :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


DIKE!!!!! Kisfiad neked sem tartja bent a cumit. Én ma vettem 6 hónapos kortól valót és bevált! Ez bent marad támasztás nélkül!!!!!! Mondom én, hogy nagy szája van már most a lányomnak :) Próbáld ki!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia Zsanka86!

6.000,- Ft-ot gondoltam érte. Neked így megéri?

További szép napot! :-)
kate1027
Bőny
 
 


Bocsi, de nekem nem kell egyszerre a 3 havi, mert nem tudom meddig lesz tejem, és így nem merek annyit megvenni előre....
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van Julcsival, tegnap egész nap nyűglődött, szinte alig aludt valamit. Nem találta a helyét, csak sírdogált.
Nálatok mi a helyzet??? Teljesen kivagyok :cry: , semmivel nem tudom megnyugtatni. Aztán estéte totál elfáradt, egy órán keresztül üvöltött mire elaludt.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


sziasztok!

kisbarack!
nekem meg Benett pont maratoniakat aludt volna és én keltettem,h illene már enni...

viszont Benett írtó gyorsan fejlődik,m sztem kb két hét és kúszni mászni fog,m
kukacolni már tud és már felhúzza a térdeit teljesen és rugózik...
a kutya pózra sztem bármikor rájöhet és akkor onnantól már nem lesz megállás...

Kép
Kép
csibe83
 
 


én péntek óta dögrováson vagyok és igyekszem nem megfertőzni a gyerekeket...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

talán ma lesz időm visszaolvasni, de most szeretnék panaszkodni, meg kérdezni!

Ármin már másfél hete megint kell éjjel 1-2 között is,meg utána 4-5 meg 8....eddig másfél hónapon keresztül csak hajnal 5-6 között kelt,erre most visszaesett úgy mond. miért????végre normálisan hízott, nem többet a kelleténél,erre meg most megint 2szer többet eszik. 3hósan már volt egy ugrása, de most 4 hónaposan, nem kellene nem?arra gondoltam h holnaptól megpróbálnám h éjjel 1-2 között teát adnék neki.szerintetek? ugye mert tápszert kap.

KépKép
dike
 
 


dike!
tea nem rossz ötlet,de nagyon én sem tudok segíteni,m Kiara igaz
sokat kelt anno nekm,de ő szopizott azt meg hagytam neki sokáig

Kép
Kép
csibe83
 
 


Dike szerintem is teáztasd Ármint. Nálunk is más a szitu, mert Julcsi szopizik.

Csajok, nálatok mit csinálnak a babák amikor éppen nem alszanak? Lefoglalják már magukat?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack!
nekem a járókában van és ott a játszószőnyegen egy ideig hason majd háton,
na meg Kiarával is..

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe és meddig van el sírás nélkül?

Akik még szoptattok: isztok kávét? Én borzzzzasztó kávéfüggő vagyok, napi 3 az adagom, de lehet ezért nyűgös Julcsi.....

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack!
2órát is akár.de viszonylag gyorsan megunja ezeket,szóval leírom részletesen inkább...
evés után Kiarával bohóckodnak,majd hason indítom a járókába és ha már
dünnyög akkor fordítom hátra és ha már látom,h álmi akkor megy aludni.
ez általában 2óra múlva van az evésétől számolva

Kép
Kép
csibe83
 
 


Kisbarack! etetés, büfi, hanyatt a járókába, tornáztató felette,minden játék körülötte, kicsit beszélek hozzá, el van kb 20 percet, aztán megy hasra úgy tvzik 20 percet, utána megint hát, vagy kiveszem dögönyözöm nevetünk,néha hintába van. aztán altatás kb másfél-2 óra után evéstől számolva.

nyuszika! nekem sem alszik jól Ármin éjjel k is vagyok most rendesen! ez komoly?????na lehet kipróbálom!:)

zsanka! nekem is mondta a csaj h nála lehet venni úszónadrágot 3000ft-ert. kérdeztem az úszópelust,mondta ha van vigyem, de ha nincs ne vegyek, mert abból azért kifolyhat a dolog. én is féle nagyon h megfázik, ha nem jelentkeztem 2 volna be le is mondanám!így is náthás 2 hónapja....
nagyon ügyes Lilien, gratula!


Csibe! nagyon ügyes Benett! neked jobbulást!

KépKép
dike
 
 


Dike, Nyuszika!

Lili is felkel hajnalban, pedig eddig ő is átaludta az estét. Ma például 3-kor arra keltünk, hogy nagy cupogás van. Hát a kisasszony az ujjait szopogatta, mikor melyiket sikerült elkapnia.
Lili ha szopizik délután, miután felkelt az alvásból, utána nem akar tápszert enni, pedig nem sokat cicilt és már tejem se sok van. És így is kibírja két és fél óráig. Meg reggel is ezt csinálja, ha felkelt. Megszoptatom, de más már nem kell neki.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Én nem tudom mi a jó a gyereknél.... Mármint az éjszaka kapcsán. Most elalvás előtt (felnőttek), álmában megetetjük, de most ez sem volt elég éjszakára.... A gyerekorvos szerint pedig nem kell megetetni éjjel, mert akkor csak hozzászokik újra és hamarosan nem egyszer, hanem többször kel majd.... Napközben meg nem tudok többet belé tömni......

Dike, igen, ez a nagyobb cumi azóta is remekül műxik, szóval ettől legalább boldog vagyok :)

Nálunk a program: evés, pihiszék, hogy nee bukja vissza a kaját a hasonléttől (mert Ő csak így marad meg, azonnal hasra vágja magát), aztán nyűg lesz, megy az ágyba, elvan ott 10 percet és szunya. Délután tovább van fent, akkor járókában nézelődik és kúszni akar... Csak nem megy. Dobálja a lábát, nyúlkál előre, önmaga körül forog, de előre nem halad. Kíváncsi leszek mikorra kezd el valóban kúszni :)

Ja, az éjszaka kapcsán: mi próbáltuk vízzel csitítani, de az arra volt jó, hogy fél óra alatt jó ha visszaaludt, majd fél óra múlva újra fent volt..... Nekünk nem jött be.... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Kisbarack, én kávézok, napi 2 alkalommal, van, hogy 3 is, de Dórira ez nem hat, szóval szerintem, ha nem dupla feketét iszol, akkor belefér és nem attól nyűg a gyerek! Én teszteltem is, nem ittam kávét, de semmi nem változott az eredeti állapothoz képest.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!
Mi van a babákkal??? Nálunk ugyanaz a helyzet, mint Nálatok!!! Néhány napja éjjel is eszünk, 3 körül. Mondjuk utána a következő kajcsi csak fél 9-9 körül van, tehát így sem eszik többet az uraság, mint eddig, csak kicsit más időpontban.

Doni is kb 1 órát alszik 2 evés között, a többi játék. Ha olyan kedve van, egész sokáig elvan a játékaival, de van, amikor unatkozik és szórakoztatni kell. Akkor beszélgetünk, dögönyözöm, kacagunk.

Hétfőn kapott egy kis almalevet már, tegnap pedig pár kanálka almapürét. Édes volt... kicsit fintorgott ugyan, és a kanalat is cumizta, de ügyesen evett :D !
Lesz ez még jobb is. Ma már azt tervezem, hogy uzsonnára csak almapépet kap (150 g körül), és meglátjuk hogy bírja ki vacsiig.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Dike!
Én is kérdeztem a gyerekorvost, hogy mi van akkor, ha éjjel felsír, mit tegyek, mivel etessem. Mondta, hogy ha az össz kajamennyisége az éjjeli evésekkel együtt túl sok lenne, akkor bizony teával kell kínálni,hátha eltelíti a pici gyomrát.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Bocsi, de nekem nem kell egyszerre a 3 havi, mert nem tudom meddig lesz tejem, és így nem merek annyit megvenni előre....


Ok, értem. Akkor vegyél egy vagy két havit.

2.000,- Ft/levél

Így meg tudunk egyezni?

Üdv:Kate
kate1027
Bőny
 
 


Én egyszerűen nem tudom aktívabban kóstoltatni Dórit, mert elvileg két étkezés között kell, de ha alszik?!?! Közvetlen kaja után na ná, hogy nem éhes, mire meg adhatnék, addigra dörzsizi a szemét, mert álmos és nyűg is lesz....

Donoka, Doni mennyit eszik egy nap?

Kicsit tanácstalan vagyok...

Lányok, nekünk az bejött, amit írtam már, hogy a mi elalvásunk előtt álmában megetetjük, így ma is velünk kelt reggel fél 7-kor. Inkább akkor etetek, mint éjjel...... :roll:

A gyerekorvos is jófej, mi számít soknak?! Mégis mennyit kéne ennie? Mert ok, hogy van ez a remek képlet miszerint súly x 150, de pl Dodó soha nem evett annyit, ami az "előírt".....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Hát ilyen nincs, mostmár kezdem unni, hogy minden evès előtt ordít Lili. Kivéve a reggelit. Szépen elvan, beszélget és amikor kezd nyűgös lenni (60 mlt evett és 3 óra múlva akartam etetni) megnéztem éhes e és úgy csinált mint amikor igen. Erre ahogy tettem a cumisüveget elkezdett ordítani, egy fél óráig csak sírt és végül meg megette a 120at. És ez megy minden evés előtt.

Ma adtunk neki almát. De csak egy fél kanállal. Tetszett neki, nem köpte ki. Aranyos volt
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Nyuszika, igen, jó kérdés, h mi számít soknak :) ...
A hivatalos képlet tényleg a súly x 120-150.
Tehát ez a mi esetünkben (7.3 kg-osak vagyunk) 850-1100 ml-t jelent.
Doni kb ennyit is eszik, mondjuk a felső határt még sosem érte el, olyan 900-950-et eszik egy nap.

Én evés előtt adtam neki az almát. Azt írják az "okosok", hogy az első kanálka új ízt akkor kell neki adni, amikor nem nyűgös, általában alvás után, amikor kipihent. Nekünk ez nem sikerült, mert vacsi előtt akartam az almalevet adni neki, de mire elkészítettem, addigra úgy megéhezett, hogy nagyon elkezdett sírni. Alig tudtam beletuszkolni a kanalat a szájába, de valahogy csak sikerült :D :D

Olvastam, hogy ha nem alszik a baba éjjel, akkor estére lehet neki adni tejpépet (persze csak 4 hónapos kortól), hogy jobban eltelítse a kis pocakját. Namost mi ezt is kipróbáltuk, egyik este adtam neki 60 ml tejpépet, a maradék tápszer volt, és ugyanúgy ébredt éjjel. Tehát ez nem jött be.
De majdcsak átállunk valahogy :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


jövök 2 képpel:

Kép Kép [/img]

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Jaj, Donoka, annyira édes ez a kis vasgyúró!!!! :)

Hát igen, most kérdeztem a gyermekorvost (anyósom), hogy hogyan adjam az almát. Mondta, hogy ne váltsak még ki étkezést, hanem adjak tejet és ha úgy látszik, nagyjából jól lakott, akkor ne kínáljam többel, mert így kb. 1 óra múlva lesz annyira éhes, hogy kicsit almázzon. Próba cseresznye :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Hát igen, én tegnapra azt terveztem, h uzsira csak almát kap, de ő nem így akarta :).
Fintorgott, furcsa volt neki az új íz, tolta ki a kis nyelvével a pépet, de utána mindig nyitotta a száját egy újabb falatért. Kb 50 g körül bevert :).
Nem akarom erőltetni, annyit eszik amennyi jólesik neki. Utána kapott tápit, és így jóllakott :)

Kíváncsi vagyok Dodó mit szól az almához...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

Donoka gyönyörű ez a kispasi!!! :D

Lányok, hogy alakulnak az első hozzátápis napok? Dike elkezdtétek Ti is?

Húú nálunk iszonyú szélvihar van, ahogy elnézem a mai sétának annyi.

Nektek sem jön elő az üzenetes felület? Nekem csak úgy, ha valakinek "válaszolok", amúgy nem tudnék írni.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Itt is iszonyat nagy szél van, mi sem megyünk ma sétálni így :(
Nekem is volt úgy egy pár napig, h nem tudtam írni ha az Explorerrel nyitottam meg a weblapot. Ha a Mozzillában próbálkoztam, úgy meg ment...., de most már megy mindenhogy.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

Donoka nagyon tündéri a kisfiad!!!!

Itt is nagyon fúj a szél. Elindultam Lilivel a boltba, de inkább visszafordultam. Kint maradtunk egy szélárnyékos helyen, de végül felkelt, és inkább behoztam, de itt bent is elég hamar visszaaludt!
Hétfőn megyünk doktornénihez. Már kíváncsi vagyok a súlyára :-D
Tegnap is adtunk neki almát. Fura volt, hogy nem folyékony. Kitolta a kis nyelvével, utána vissza. Végül egy fél kiskanálnyit megevett :-D

És Ő is kezdi szopni az ujját. Nem a hüvelyket, hanem mikor melyik kerül a szájába. Általában a középső és gyűrűs ujját szopizza. Hajnalban is arra szoktunk kelni, hogy nagy cuppogás van :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Donoka! ügyesek vagytok a hozzátápival! mi is már 3. napja esszük az almapürét,ma már egy felet adtam neki, de utána még kapott anyatejet. mikor kell kiváltani az egész étkezést?én 10kor adom neki az almát.holnaptól újra megpróbálkozom az őszibarackkal.aztán azt adom 3 napig. meggyetek nektek van?adtok majd?banánt lehet? na ha kivégeztem a gyümiket, akkor délután adom majd a krumplit 3nap, répa 3 nap,sütőtök 3 nap.de utána még kap tápszert.csak azt nem tudom h mikor lehet kiváltani egy érkezést.????
tegnap megvettem az etetőszéket is, az is tetszett neki, olyan vidám narancs meg stb színe van, végig gagyogott,úgy evett!:)))
én is kiakarom próbálni a tejpépet.alig várom már!miből adtad?kanállal, vagy cumisüvegből?miért nem csak tejpépet adtál,miért adtál még ugyanúgy tápszert is?ha cumisüvegből adtad akkor milyen lyukuból?nagyon édes kis pasi!:))nekünk is ilyen cipőnk van!:)

nyuszika! pl én 8kor vacsiztatom éjjel,mindjárt egyből fürdés után és utána be is ájul.mi kb 10-fél 11körül alszunk el, akkor kéne adnom még neki azt mondod?

nem értem Ármin folyamatosan fel kel megint ma fél 3 fél 6-és akkor nem akart visszaaludni, csak fél 7kor sikerült és fél 8ig aludt hulla vok.

hogy is kell kiszámolni h menyit kell ennie egy nap?nem tudom kiszámolni!!!!!!!!!!!!olyan béna vagyok! 6800g számolja ki valaki létszike h mennyit kell enni!éjszakázásokkal együtt 6szor eszik de van h 7szer.

megpróbáltam a teát már 2szer is éjjelre, szívja is nagyon,na de azt se hagyná abba 100miliig.és most a tea az meg cukros nem?ezek a hippek?akkor ugyan úgy viszi be feleslegesen a kalóriát nem?szerintetek?

Zsanka!nálunk ugyan így van az étkezés!sírás egy darabig..brümögök,fingok a számmal:) és az leköti aztán egy idő után abbahagyja!nem tudom mitől lehet??????fogzás???

KépKép
dike
 
 


holnap reggel úszás:)

KépKép
dike
 
 


Dike!

Nekünk azt mondta doktornő, hogy amiatt van. Úgy sajnálom szegénykét! Majd írd meg, hogy tetszett az úszás! Mi két hét múlva megyünk :-)

Tegnap úgy tudtuk megetetni több mint öt óra után, hogy előbb a cumit a szájába dugtuk és utána kicseréltük a cumisüvegre. De viszont reggel meg negyed kilencig aludt!!!!! Pedig mostanában mindig felkelt négy óra körül!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Dike, igen, nekünk ez így jön be. Nálunk is ez kb. a menetrend, azaz fürdés fél 8 felé, kaja, egyből alvás. Mi, felnőttek meg átlag 11 felé alszunk, na akkor hamiztatunk még. Tegnap 160at evett álmában, viszont reggel 7kor kelt, és visszaaludt 8-ig....

A kaja kiváltás engem is érdekelne.....
Dike, 6,8 x 120 - ez a minimum, és 6,8 x 150 - ez a maximum, amit ennie kell ilyen súly mellett.

Te beültetted az etetőszékbe?! Nem csúszik ki? Tudtommal nem jó, ha sokat ültetjük Őket, amíg nem ülnek eleve.

Dodó is kapott ma almát, átlag 50-60 ml-t eszik meg + tej. De így is tegnap betolt emellett 920 tejet. Azaz 920 tej + alma. De majd szépen lassan alakul, remélem. Viszont szereti. Mondjuk almát répával csinálok. Ti hogyan készítitek el a kajájukat?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Dike!
800-1000 körül kellene ennie Árminnak egy nap összesen. Egészen pontosan 1020 ml a maximum, ha 150-nel szorozzuk. De ezek csak irányadó számok, nincsenek kőbe vésve.
Én tegnap adtam Doninak baná
A tejpépet kanállal adtam, mert elég sűrű és nem tudtam olyan lyukat vágni a cumin, hogy jó legyen, így bekanalazta. Először csak pár kanállal akartam adni neki, és ezért kapott tápit is utána. De nem jött be, nem aludt jobban tőle, ezért hagytam is.
Tegnap este adtam banánt estére, mert abban reménykedtem, hogy eltelíti a pocakot és nem ébred éjjel. Szépen ette, az alma savanykás íze után ízlett neki az édes banán. Összekevertem pici tápszerrel, h folyékonyabb legyen. Kb 1/3 banánt evett meg, utána még 120 tápszert. De nem aludt egyáltalán többet....ugyanúgy ébredt éjjel 3-kor, amikor is benyomott 200-at!

Nyuszika, én eddig csak almapürét és banánt adtam neki. Az almát egyszer nyersen, turmixolva adtam, aztán másnap picit megfőztem, és úgy turmixoltam.
A banánt pedig pépesre kevertem és egy kis tápszert adtam hozzá.
Amúgy mindent turmixolni fogok még az elején, később jöhet reszelve is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Kaja kiváltás: Nekem azt mondta a védőnőm, hogy almával kezdjünk, és ha megy, akkor akár a 3. nap is lehet belőle annyit adni neki, ammennyi elég egy étkezésre (kb 150g), ha lehet uzsonnára. Namost ez nálunk nem ment.
Eleve nagyon fintorgott, mert savanyú volt neki az alma, és utána megkínáltam táppal, és simán evett még.....
De nem baj, minden nap kap egy keveset, egyre jobb lesz ez, és mindenki babája máshogy reagál az új ízekre.
A védőnőm szerint eszerint lehet táplálni a babát:

http://www.2010.strandkonyvtar.hu/wp-co ... skonyv.pdf

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

Hát akkor Lili jóval kevesebbet eszik, mint kéne. Főleg ma, mivel ilyen sokáig aludt, örülök, hogy ha meg fog enni összesen 500 ml-t. Egyébként általában 130-at eszik egy evésre és így kibírja három órán keresztül, de ha olyanja van akkor négyig is.

Mi ma is adtunk reszelt almát, de nem a savanyút, hanem finom édes almát. Nagyon ízlett neki, és ma már többet evett mint tegnap. olyan aranyos volt, és már kezd rájönni, hogy hogyan kell ennie :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Dóri szintén szenved...Kelt hajnali 4-kor utána alig akart elaludni, most napközben is nyűg...... Mi a megoldás? Nem tudom. De eddig a tejpépben bíztam én is, de Donoka tesztje után nem remélek..... :( Az sem jó, ha éjjel etetjük, akkor pl nálunk Dodó reggel nem annyira éhes, így nem is eszik akkorát... Kicsit ki kell éheztetni szerintem, hogy tudjon jókat enni....

És most befűtöttem.... Hideg van.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

1000 éve nem voltam erre... :oops:

Donoka! Nagyon cukker a kisfiad! :D

Mi is elkezdtük az evést :wink:

Eddig még csak üveges Hippet adtam neki, először almát, tegnap kapott őszibarackot is :D

Milán is nagyon szereti az etetőszéket, szeret benne nézelődni...

Kép
Kép
Kép

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


nyuszika! én eddig csak almát adtam,holnap adok barackot. én az almát lereszeltem kis anyatejet öntöttem hozzá oda abba a reszelőbe.úgy h azt nem is tudom mennyi almát evett.te honnan tudod, h 50-60mili almát evett,mibe tetted bele?
ha a gyümiket kipróbáltam utána adom a krumpli répa sütőtokot.
na lehet kipróbálom akkor ezt az álometetést, de nem ma majd holnap,mert ma anyuméknál alszunk.és én alszok egész éjjel juppi:)
olyan etetőszéket vettem amit hátra lehet dönteni 3 fokozatban,úgy van benne mint a pihiszékbe, hordozóba.na akkor nekem majdnem h maximumot eszi Ármin.

Zsófi!nagyon édes Milán! nekem azt mondták ha hippnek nincs olyan h csak ala bébiétel.őszi van azt tudom, de alma is?és mennyit evett neked?

sziasztok! pár kérdésem lenne:)


A buza zab rízs kukorica pehely? ezt h kell adni? hol jutok hozzá?vagy ez is van kész babyételbe?(majd)

A rízspép az miben különbözik a tejpéptől?ja gondolom nh rízs is van benne:) de ezeket is kanalazva kell adni ugye? de általában ezeket este szokták nem h jobban aludjon?de akkor h kanalazzak este,akkor utána nem fog csak úgy elaludni,nekem mindig a cumisüvegen alszik el.

abszolut nem értem a sinlak lényegét!mi az? kell mindenképpen?mit helyettesít?

Ármin teljesen újszülöttet játszik éjszaka nagyon kivagyok!fasssssssssssssssszom.8kor elaludt 11kor nyekergett, seggét ütögetve visszaaludt, negyed 2kor kelt, benyakalt 150et, aztán meg 5kor is kelt, evett 100at,aztán meg 6kor.de miért kell fel 6kor is ha tele a pocak 5kor?????????????sőt még újszülött korában sem csinált ilyet. lehet h napközben keveset eszik?
babaúszást nagyon nagyon élvezte meg én is:)))))végig vigyorgott,beszélt:)

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Tegnap Lili nagyon ügyes volt! Egy kicsi almának a felét lereszeltem, és megette mindet! Ízlett neki nagyon. Nem köpte ki és a ruhája se lett koszos :-D Még várta, hogy kap többet, de csak szépen fokozatosan szeretném neki adni, nehogy megfeküdje a kis hasát. Ma már többet fog kapni :-D

Zsófi, Donoka! Édesek a kisfiúk!!!

Dike! Miket csináltatok úszáson? Víz alá is le kellett vinni Ármint? Nem lepődött meg? Mi ma megyünk oltásra, és jövő héten meg úszni :-D Miben volt? Csak úszópelus volt rajta?És mibe töröltétek meg? :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: