Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Gitka : nagyon édi a sok kiteregetett ruci :)

Nono: én 13-ra vagyok de énis remélem (sőt sztem tuti mert rám most még a front sem hat) hogy BIKA lesz a pici..apa is Bika fajta..:)

Tényleg még nagyjából jól is aludtam..nemhogy megérezzem a hidegfrontot...jó elég melankolikus hangulatban vagyok de azon kivül hogy nekem is leszakad a pocim más gondom nincs.

Pumpiról nem tudok semmi újat..remélem mostmár kezdenek majd vele vmit...senki nem érdemli ezt sem az akinek van sem az akinek nincs fogadott dokija..

tegnap megittam első bögre málnalevélteám..és ízlik :) de reggelente a tejhez vagyok szokva ugyh sztem csak esténként fogok belőle inni egy jó nagy csészével :)
de tényleg az van ráírva hogy belsőleg hasmenésre..hát nem ám majd ettől lesz székrekedésem :roll: :roll:

amugy sztem mi kihuzzuk májusig tuti..a hasam most van a csúcsok csúcsán..és még semmi előjele hogy kiakarna jönni..teljes meggyőződésem hogy nagyon jól érzi magát odabenn :D

amugy kicsit megrémültem mikor mondtátok hogy vasárnap már 21.e..annyira gyorsan telnek a napok....

Semmi hír Zsuzsáról meg Ágnes27ről??? és én emlékszem még vkire aki ma vonult be...
Vendég
 


Sziasztok Mamaik!

Már megint jól eltüntem, sorry érte!
Mi teljesen jól vagyunk, MAszatra egy szavunk sem lehet. Éjszaka 1x max. 2x kelünk, délelőtt alszik és du. 4-5 felé már fennt van egészen 8ig.
Akkor fürdés, 9kor ágyban van és alszik 1ig 2ig!
Imádom! És olyan arcokat tud vágni!
És ami a legtutibb, ráálltam a mérlegre, és 4 kg a plusz rajtam. El sem hiszem!

NA ennyit rólunk!
Nagyjából visszaolvastam, bár a tegnapi napot inkább csak végigfutottam..

Zorróné
Köszi a hiányolást!
Remélem Ti már nem lesztek sokáig egyben, Katát is faggatam a héten, h mizújs van felétek! Mesélte a szülést?? Szerinte ügyesek voltunk..., de szerintem meg nem...

Babafotóimra köszönöm a kedves reagálást!

Szösz: Szerintem is rám hasonlít, de a nózija az apukájáé, meg a lábujja.. :lol:

Szőlő
Sugárzom? Hát nem mindig érzem így, de mostmár kezdek belejönni az anyuci szerepbe, és szerintem ezek után fogok csak igazán sugározni!

Klarka:
Minden nap gondolok rátok!!!! Remélem minden jól fog alakulni, és 1 hónap múlva már csak rossz emlék lesz az egész!!!
Dokinéninek ezt nem kellett volna látnia amúgy uh.-n??

Bambi
Sajnálom én is, h nem tudtunk talizni a kórházban. Pedig lehet, h egymás mellett volt a szobánk. Mi a 19-ben feküdtünk!
Köldökcsönk miután leesett vérzett még, most a fele heges még. Nektek mit mondtak rá??

Pumpi
Drukk Nektek is!!!

Babó képek:
Olyan édesek ezek a kis manók!!! Mindegyik olyan békés!!

Mamik
Kitartás Nektek, remélem mindenkinek sikerül mostmár előbb-utóbb megszülnie!!

Hú, még csomó mindenre nem reagáltam, de képtelenség lenne!
Nézzétek el nekem!

No én be is fejeztem, megpróbálok majd sűrűbben jönni, de mindig csak az olvasásig jutok!

Pusz

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Gabo: nekünk is avent mikros sterilizálónk van, de miután elkészült kivettem az üvegeket, cumikat, tiszta konyharuhára raktam és utána már nem láttam csöpp-foltosnak

Fruzsi: minden leletet beviszek én is, válogassanak, ha kell vmi, úgyis egy tartóban van minden

Zorroné: meddig vár a dokid az indítással? Egy hetet a 40-hez képest?

Emi: de durva… rossz belegondolni, mi lehetett volna… és ijesztő is nagyon :?

Lituka: vasárnap csak 20-a :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 

 
 

És a képek:

Itt még a kórházban szoliágyon:

Kép

Otthon a kiságyamban:

Kép

...és a nappaliban, apa karján:

Kép

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Végre végeztem a költözés 99,9 %-ával. Már nem lehet észrevenni a házunkban, hogy épp szombaton cuccoltunk... :D
Eltüntek a zsákok, dobozok...csillog villog a ház!!! :D
Na most már pihenek, bár még energiám annyi....Nem tudom, mi van velem??? :roll: Szinte semmi bajom, a megszokott derékfájást leszámítva...de mivel megszokott, így már nem is érzem annyira...Megszoktam...
Tök jókat alszok, mióta itthon vagyunk. Az új ágyunk nagyon kényelmes... :D
Viszont már szeretnék én is szülni....
Még a hétvégén itthon lennék, és utána mehetek...csak hogy drága férjecskémmel lehessek!!!
Ma megyünk az alföldre jó messzire...
Én még bevállalok ilyen utakat simán!!!! Sőt imádok férjemmel menni. Árut szállít és ilyenkor mindig vele megyek, ha tehetem!!! :D
Két hete kb több mint 400 km-t mentünk egy nap, de nagyon élveztem!!!! :D
Na megyek, mert lassan jön haza...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Kisscica: de jó, hogy jelentkeztél és hogy ilyen jól vagytok! Áldott jó baba ezek szerint Maszat, irigyellek titeket! :wink:

Kata mesélte a szüléseteket, azt mondta nagyon ügyi voltál! Meg mondta, hogy milyen fura volt, hogy nem lefelé nézve akart kijönni Maszat, hanem picit oldara fordulva! Meg hogy végül úgy is jött ki! Azt mondta ezért is haladt a dolog lassabban, mert ilyen furán feküdt, de hogy ennek ellenére nagyon jól bírtad! :wink:

Tegyél majd még fel képeket, olyan jó nézegetni!

Lituka: én is úgy érzem, hogy ránk semmilyen front nem hat! Ha holnap hó esne, mi akkor sem szülnénk... :D

Benettke: de jó, hogy jelentkeztél! Én cserélnék veled! :wink: Papírforma szerint amúgy is neked kellene még pocakosnak lenned és nekem babáznom! :D

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Ollem,

ez nagyon jó hír! Örülök, hogy be is költöztetek? CSináltak már strepto szűrést neked? Én holnap megyek a dokihoz, gondolom meg lesz már az eredmény, mert a múlthéten még nem jött meg.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Jaj, annyira de annyira aranyos Zétény baba! :D :D :D

Celesztina: ma beszélem meg a dokival, hogy meddig várunk, korábban egyszer azt mondta április 21-ig (hétfőig)!

40+1

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Kiscica: De jó, hogy jelentkeztél!

A ma kórházba vonulóknak kitartást és a legjobbakat! Pumpóka remélem már jobban van!

Ma nagyon depis hangulatom van, ráadásul mindezt fokozta, hogy rendezgettem a babarucikat és észrevettem, hogy 56-os rugiból csak 2 db van! :shock: Anyagilag meg a csőd szélén állunk, nem tudom, mi lesz. A munkahelyem még nem adta ide a márciusi fizumat, így csak a férjeméből éltünk eddig, de már abból is teljesen kifogytunk, a kassza totál üres! Reggel sírógörcsöt kaptam az egész helyzettől. El is kezdett görcsölni a hasam, de 10 percig tartott csak, aztán hálistennek abbamaradt, azóta csak pár light-os keményedésem volt.

Esküszöm, annyira jó olvasni a már babázók beírásait, sok pozitív energiát nyerek ezekből az írásokból. :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Zorróné
Jaj tényleg, ezt mindig elfelejtem, h a kis feje forgott kifelé!
De most is állandóan oldalra fordúl meg oldalra leskelődik. MEg mikor még a pocimban volt, akkor is féloldalas volt a pocakom.
KAta mondta, h nem sűrűn szoktak így kijönni babók.. :roll:
Na, de a lényeg, h kijött, és nem kellett se vágni és nem is szakadtam! Szóval emiatt büszke vagyok magamra.. :wink:
Remélem Te is ilyen szerencsés leszel, mert nagyon sokat számít, h én sem az alvázammal voltam elfoglalva szülés után, hanem tudtam a szopira koncentrálni a kórházban!!

Na, leléptem, megyek babaruhát válogatni! :D

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Képek:
Csinálok frisseket és lassítom majd vele a fórumot! :D :wink:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Kiscica,
mi a 17-esben voltunk. Szóval tényleg szomszédok voltunk majdnem...

Csemetések,
van Nektek valami "hízási ütemterv"-etek? Illetve mennyit kellene hízni a babáknak? Emi, Ti hogy álltok súllyal?
mi szombat óta csak napi 1 dkt-t vagyunk képesek hízni...Teganp este 2,99 volt a súlya. Remélem ma a 2 hetes fordulón eléri a 3,00-t, de azért örülnék ha csak nem napi 1-eket hízna.

Tej, kaja mennyiség,
Mennyiket szopiznak a babáitok?

Kép
1bambi
 
 


Benettke: Nagyon édes Zétény baba, és ha jól látom, mosolyog az első képen!

Ollem: Irigyellek a sok energiáért! Persze jó értelemben. Az tök jó, hogy már minden rendben körülötted!

Fruzsi: Én is inkább beviszek minden papírt, és abból majd meglátják ott, mi kell nekik.

Lehet, hogy buta kérdés, de ha nagyon rugdos a baba, ti le szoktátok nyugtatni valahogy? Van valami módszer rá? Vagy hagyjam?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


jó reggelt, babák gyönyörűek, mindenkinekk drukk, aki kórházba indul vagy szülni szeetne. Pumpókának külön is, mert ez felháborító, amit vele csinálnak.

Én túl vagyok a melón, megyek ctg-re, drukkoljatok:)

lolka_zs
 
 


Benettke, nagyon aranyos Zéti :) Azért ne tűnj el, ha lehet! :roll:

Kiscica, öeülök, hogy mindenr endben van, és hogy jelentkeztél! :)

Én most szerencsére nem érzem a frontot... tegnap picit furi is volt!
Viszont egyenlőre úgy néz ki (bár ezt már elég sokszor mondtam, de szeretek bejárni), hogy ma vagyok utoljára melóban :)
Kicsit álmoskás vagyok, remélem ez majd elmúlik!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Írni azt nagyon tudok ám :D :lol:

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Sziasztok!

Benettke, a mosolygós képtől elolvadtam! :)

Látom picit nyűgöske ma a hangulat itt, fel a fejjel pocakosok! :) Már senkinek nincs sok hátra :wink:

Zorróné, pedig én majdnem biztos voltam benne hogy ti tegnap vagy az éjjel szülőszobára kerültök... Ez a megérzésem sem jött be :roll:

Emi, ez elég durva! :o Mi az hogy meg sem akart vizsgálni, amikor véreztél? Jesszus én egyre inkább úgy látom hogy (bárki bármit mond) az ember saját magával szúr ki ha nincs fogadott dokija!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Bambi - Én csak hetente mérem Alízt .. mert teljesen bekattan az ember a folyamatos méricskéléstől ..
Én azt tudom neked mondani, hogy a kórházból 2790-nel jöttünk el, múlt héten csütörtökön 2900-ak voltunk, tegnap pedig 3020-ak. Ma jön a védőnő .. majd meglátjuk mit mond rá.
Az evést sem mindig mérem .. de szerintem mi átlagban 50-70-eket eszünk. Illetve mi már megszakításokkal kajcizunk, mert különben 5 perc alatt magába töm 70-80-at és sugárban kijön belőle .. így mi 30 kortyonként büfizünk .. jó macerás (nekem) .. de így benne marad, illetve látom mikor telítődik, akkor már nem fogadja el a cicit büfi után ..
Hogy telt az éjszakátok? Mi fél 3-kor és 6-kor voltunk fent ... de szerencsére közben jól aludtunk ..

Benettke - Jó, hogy jelentkeztél!!!! Cukor Zétény baba!!!

Nah .. majd jövök még .. csak most Alíz foglalkoztat :D

Kép
szösszenet
 
 


Kisfruzsi!

Nekem még nem csináltak strepto szűrést?
A védőnő múlt héten kérdezett rá a dokinál, hogy csinálunk-e? és a doki azt mondta nem kell...
Úgyhogy ezek szerint nekem ilyen szűrést nem csinál vagy csak később??? Passz!!!! Meg is lepődtem, de nagyon!!! :roll:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Benettke: Zéti baba nagyon édes, milyen aranyosan mosolyog! :D :D :D

Mary: kevesebb, mint egy hét alatt kipakoltál???? Ráadásul várandósan???? Azta, nem semmi! :shock:

Kiscica: tényleg ügyes voltál -és sokat számít valóban, hogy nem az alsóbb rész fájásával kellett foglalkoznod a szopi alatt! Hú, reméleml, ezúttal én is megúszom :wink:

Bambi: még Lau születése előtt láttam egy táblázatot (sajna már nem emlékszem, hol) ami leírja, hogy elvileg mennyit kellene hízniuk az első időben, bemásolom, anno Lau nagyjából tartotta is ezt az ütemet, amúgy nem tudom, mennyire "tudományos", mindenesetre összehasonlításnak jó, meg a gyerekorvos úgyis szól, ha nem gyarapszik eleget...

1. hét -születési súly,
2-4. hét - heti 150-200 g plusz
1-3. hó: 600-900 g havi plusz
4-6. hó: 500-800 g plusz
7-9. hó: 300-500 g plusz
10. hó: 200-250 g plusz



Bolygó: nekem akkor mozog nagyon, ha nyugiban vagyok, ha mozgok, pl pakolgatok, akkor nyugiban van, de még eddig nem kellett nyugtatgatnom

Kép Kép
celesztina
 
 


Ollem,

nem kötelező a szűrés az biztos, csak mondta régebben nem, hogy megcsinálja. De ha nem az sem gond.
Mikorra vagy kiírva? Lehet, hogy találkozunk Szőnyben!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Celesztina!

Igazából egy nap alatt pakoltam ki.... :lol:
Szombat este lehordtam a zsákokat , dobozokat (a könnyebbeket) anyáméktól...aztán elkeztem kipakolni...ja közben főztem babgulyást is... :lol: Vasárnap kora reggel folytattam és estére be is fejeztem a pakolást...1 db doboz maradt hétfőre. Azt tegnap elrendeztem, meg kiporszívóztam a három szobát. Ja meg még a nappalit leporolgattam meg a mi szobánkban a bútort meg Boginál is. Meg mosogattam egy csomó mosogatnivalót...na szóval elvoltam....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Mary, elég érdekes ez a nem kell strepto szűrés.... Én úgy tudom igencsak ajánlott, mert ha pozitív, az a babára nézve veszélyes lehet a szülésnél, és ezért antibiotikumot kell kapnod szülés alatt.

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="kisfruzsi"]O írta:kisfruzsillem,

nem kötelező a szűrés az biztos, csak mondta régebben nem, hogy megcsinálja. De ha nem az sem gond.
Mikorra vagy kiírva? Lehet, hogy találkozunk Szőnyben!


Április 30.-ra vagyok kiírva...
Május 8.-ig meg kéne szülni, mert utána nem lesz a dokim egy ideig...
Dokim szerint még nem szülünk, mert még totál zárt a méhszájam... :roll:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


[quote="szőlő"]M írta:szőlőary, elég érdekes ez a nem kell strepto szűrés.... Én úgy tudom igencsak ajánlott, mert ha pozitív, az a babára nézve veszélyes lehet a szülésnél, és ezért antibiotikumot kell kapnod szülés alatt.


Igen, ezt én is tudom....
Barátnőm is ehhez a dokihoz járt, ahova én , és neki csinált ilyen szűrést...Hogy nekem miért nem???
De nem kizárt hogy még fog...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Benettke: csudaszép ez a kicsifiú :)

Mary: sztem ha van rá módod akkor csináltasd meg..mint ugye kiderült Győrben abszolut nem csinálnak ilyet..szóval nekem sem lesz..

basszus még msot irom össze milyen sok kis apró dolog azért kell még....és már most 60 ezer FT...jesszusom..(pl szenyestartó,légzésfigyelő,bimbóvédő,bébifigyelő könyv..meg veszek azért egy 50es rugit hazahozatalhoz :) ha nem kell majd akkor az lesz a kabalaruci :) )

őőő..tudom hogy már volt róla szó de elfelejtettem a nevét annak a prémes izéé hasleszorítónak amit nem is tudom ki vett és nem emlékszem a nevére..vmi 2000 ft körül van...pls HELP...bekéne szereznem egy olyat....
Vendég
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok tegnap óta. Én meg csak most tudtam átolvasni. A tegnap délutánt szinte végigaludtam ismét, szinte csak enni keltem fel. Most éjjel kétszer is kinn voltam, de az alvással úgy látszik még mindig nincs gond.:D

Klarka! Úgy sajnálom, hogy újabb probléma merült fel.:( Hétfőn imádkozom a kis Atiért. Biztos minden rendben lesz és hamarosan hazavihetitek.
Nagyon szép kisbaba.:)

Zsuzsa! Mire ezt írom, már lehet, hogy babázol. Azért gondolok rátok! És várom a híreket.:)

Magika! Zolinak jobbulást!
A pici Katalin pedig még mindig tündéri kislány!:D

Mango, Xsara! Jó, hogy jelentkeztetek.:)

Nuska! De jó, hogy már otthon vagytok! Zsigi nagyon édes baba!:D

Celesztina! Aranyos Lau a dupla cumival!:D

Toncsi! Jó, hogy már ti is otthon vagytok! Kívánom, hogy mihamarabb legyen tejcsi!

Sajnálom, hogy ennyit hagyják szenvedni Pumpókát. :( Ez azért borzasztó.
Erika, köszi az infót.

Ágnes! Neked is mennek a drukkok!

Marjan! Nemsokára te is babázol.:)

Gitka! Képekből sohasem sok.:) Nagyon aranyosak a ruhák, a pici zoknik és sapik.:D A babakocsitok pont olyan színű, mint a miénk, csak a miénk Taco.

Gabo! Én is az aventes mikrós sterilizálót használtam és pont olyan lett minden, ahogy leírtad. Én úgy tudom, törölgetni nem szabad, viszont ha elég türelmes vagy kiszárad. Én megfordítottam az üvegeket a csipesszel (azt is sterilizáltam) és eltűnt lassan minden csepp. Igaz, volt olyan cumisüveg, ami 1 napig is száradt.

Kisfruzsi! Én viszek minden papírt a kórházba. Van, amit betűztek a kiskönyvembe (vércsoport, hepatitis), de a többi is ott lesz.

Benettke! Örülök, hogy jól vagy.:)
És nagyon édes a kisfiad! Imádom a mosolygós babaképeket!:D

Kisscica! Ügyesen csinálod!:)

Mary! Elhiszem, hogy örülsz. Nincs annál jobb érzés egy költözés után, mint amikor végre minden doboz eltűnik.:)

Bolygó! Kitartást! Mindene meglesz a babádnak, mire kell. És ha már 2 56-os rugi van, akkor lesz mit ráadnod. A többi majd kialakul.
Nálunk Apa tudja a legjobban megnyugtatni a kis randalírozót a pocakomban, ha már túlzásba viszi.:D Egyszerűen odateszi a tenyerét a pocakomra és pár másodperc múlva már alszik vagy pihen.:D

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Mary, szerintem erőltesd a Strepto szűrést!

Nekem pozitív és nagy mázli, hogy kiderült!

Amint megyünk szülni, kapom az antibiotikumot, aztán 4 óra múlva újra! Szóval még azért is izguljak, hogy ne legyen gyors a szülésem... :roll: Na mindegy, akkor is nagyon jó, hogy kiderült...

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Sziasztok,

Benettke, de jó, hogy jelentkeztél!!! Ki kell pihenni rendesen a szülést, testileg-lelkileg megviseli az embert. Zéti imádnivaló kis husika!!!! Olyan jó, hogy ilyen pozitívan írsz a szülésről a maga 15 órája ellenére!

Zorróné, kitartás!!! Én őszintén sajnállak (és mindenki mást is, aki ugyanígy járt) hogy túl kell hordanod a picit. Én már most is tűkön ülök. Nekem már minden előjel :) :)

Szőlő, szerintem a kis Mazsi lesz a következő meglepetés-baba még a héten :)

Mi holnap töltjük a 39. hetet, de a fiam kineveti a frontokat, csak az én közérzetem rossz :)

Kiscica, az édes kis Maszatról tegyél fel még képeket!!! Annyira cuki, nem csodálkozom, hogy nem jössz gyakrabban.. Szerintem én el fogok tűnni a szülés után, mert valahogy össze kell hangolnom a 2 gyereket...

Nono, hát a hajam égnek áll attól, amit Csenge művel. Most kezdődik ez a félelemérzet nélküli mindenhova felmászok korszak egy kis csapkodással, hisztizéssel fűszerezve. Tök jól átrendeztük a gyerekszobát, másnap Csenge bemutatta, hogyan tud bemászni a kiságyba.... Ma a tűzhelyet próbálta megszelídíteni, fújkálta.... Mostanában rendesen fel is háborodik, ha nem kap meg vmit, olyan cuki, ahogy dúl-fúl (persze ijesztő is)

Bambi, nekem még a régi orvosunk azt mondta,h. egy nap annyiszor 150 grammot kell szopiznia, amány kg. Ha pl. 3,5 kg, akkor 3,5x150-et, tehát 525 grammot kell szopiznia, és ha mondjuk 7x eszik egy nap, akkor szopizásonként ez 75 grammot jelent. Jelzem nekünk ritkán sikerült teljesíteni ezt sajnos..

Hasleszállásos hiedelem szerint én már 2 hete szültem.....

Kép
Kép
mango.
 
 


Lituka - Ugyan a bimbóvédő csak 2000Ft-os nagyságrend .. én vettem, és Alíz szó szerint lázadt ellene .. egyszerűen azzal nem volt hajlandó szopizni .. úgyhogy én megszenvedtem a sebes bimbóval, és minden szopi után bepanthennel kentem. Viszont az első hét végére teljesen megszokták a cickók a strapát, és nincs szükség a védőre ... szóval, ha "normális" a bimbód, és nem kell rásegíteni, hogy be tudja kapni, akkor az azt hiszem felesleges ..
A kórházban is azt mondták az Anyukák, hogy minden baba utálja :D

Szőlő MAzsija
lenne a következő meglepi baba?
Akkor megtennénm az utolsó tétet ..
Én kislányra tippelek!
És kapsz Szőlő egy tepsi muffint tőlem, ha nem jön be :D Ha igen, te sütsz nekem vmit, OK?
És az első babás randinkon kell beváltani :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Én is én is szeretnék a következő lenni.....

Szőlő!!!!

Szülünk egy napon???

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Anyukák! Van 2 buta kérdésem.

A 70%-os alkohol kék színű?

És a köldökápoló hintőpor, amit receptre írnak fel, az tartalmaz valami gyógyszert is? Mert már vettünk hintőport Johnson's-t, és nem tudom, hogy azzal is lehet majd kezelni, vagy mindenképpen váltasam majd ki azt a receptet?

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Emi, azért ez durva, amit írtál. Én úgy tudom pl,h. vérzésnél azonnal mentőt kell hívni, mert a vérzésnek terhesség alatt általában vm. rossz oka van.. (általában a lepényleválás, ami nagyon veszélyes) Egyszer beszélgettem egy sráccal, akinek a kislánya azért lett fogytékos, mert levált a lepény. Példamutató volt a viselkedése, mert sok férfival ellentétben neki nem jutott eszébe lelépni, amikor kiderült,h. beteg lett a gyereke és valami hihetetlen szeretettel beszélt a kicsiről. Sokszor eszembe jut ez a beszélgetés, pedig csak egyszer találkoztunk. Néha amikor Csenge nyűgös vagy rossz fát tesz a tűzre vagy én vagyok nyűgös és fel tudna robbanni a fejem ez jut eszembe, hogy mekkora kincs ha egészséges az, akit a világon a legjobban szeretsz. Most már jól elkanyarodtam a témától :oops: :oops:

Szegény Pumpi, nem lehet egyszerű a fájdalmak mellett ezt a bánásmódot is elviselni. Én nem mernék fogadott doki nélkül szülni.. A házmesterék lánya is fogadott orvos nélkül szült (az Istvánban) és 18 órányi vajúdás után császározták meg, addig rá se bagóztak...

Kép
Kép
mango.
 
 


Csak egy gyors bejelentkezés... Rám sajna hat a front :(
Sőt szerintem a Babóca is azért van ma olyan nyugiban. Tegnap délután lefeküdtem aludni, és utána is olyan kóma voltam, hogy csak na. Reggelre jól feldagadtam, a képem kis malackás...
Megjártm a házidokit tp-s papírért, postán fel is adtam a munkahelyemre. Eszméletlen ez a posta! A 8-ból 1 ablak működött, levelet csak a postaboltban lehetett feladni, ott meg hosszú sor... De ez mindig így van, bármikor megyek :evil: szánalmas.

Hozzá kéne fognom főzni, ha már ebéd nem lesz belőle, legalább vacsoránk legyen. Annyira nincs már ötletem, hogy mit főzzek! Gyors is legyen, lehetőleg ne krumpli és tészta, mert ugye én abból nem nagyon ehetek. A húst már nem kívánom, a párolt zöldcuccokat ugyszintén.

Na elég a nyafiból...

Gitka! A 6.1-es éhgyomri cukor tényleg sok, szerintem is hívd fel a védőnőt vagy a dokit!!!

Tényleg tök felháborító amit Pumpókával, meg Marjannal művelnek. 5 perces fájásokkal hazaküldeni... Durva!!!


Nici! Tegnap diabetológián végül nem volt semmi különös, csak azt mondták 7-ig ne menjen fel. És többet nem kell menni! Hurrá! (Viszont a múltkor is és most is kérdeztem - két különböző embertől - hogy a szülés alatt szabad-e már ennem szőlőcukrot, csokit energiapótlásnak. Az egyik azt mondta, hogy persze, akkor már lehet, a másik pedig, hogy nem. ??? Mondjuk akkor még szerintem sem, mert a babába is átmegy, de majd a szülésznőt is kifaggatom ez ügyben.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Hát hogy Szőlő Mazsija meg lesz-e a héten nem tudom, de én is még mindig lány mellett teszem le a voksom :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szössz, nekem a bimbóvédő jó szolgálatot tett... De ezt is babája (és cicije) válogatja. Sőt arra is emlékszem,h. nekem még később is elő kellett vennem :oops: lehet,h. az én fájdalomküszöböm alacsony, de a sebes cicikből csak így tudtam szoptatni és szerencsére az én kicsi lányom nem szokott rá, de amikor kellett, elfogadta (nem úgy, mint a cumisüveget, az sose kellett neki).
Amúgy tegnap,h. említetted az illetéket, beugrott,h. még mi is várunk a mienkre... Jó,h. a párod tud vigyázni a kislányotokra, nálunk ez se volt megoldható... A tanítványozás legalább frissen tartja az agysejteket :) Csenge 7 hónapos volt, amikor leállamvizsgáztam, nagy teher esett le rólam, az biztos.

Kép
Kép
mango.
 
 


Jaj na mit látok? :lol: Na majd kiderül, hát én ma nagyon érzem a frontot, 11-kor másztam ki az ágyból, pedig éjjel is hatalmasat aludtam.

Egyébként mango te lehet hogy boszokrány vagy, pedig nem is írtam hogy ma nagyon vége-hangulatom van. :D Már a szülőszoba-cd-t is bepakoltam :lol: :lol:

Szössz, részemről áll a dolog :wink: :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Visszajöttem egy hülye kérdéssel!

Nektek a babótok nem szokot "kikakilni" a pelusból!
Maszatnak ma is sikerült félrecsinálnia a nagydolgát. Még a bokája is olyan volt, mikor meg kinyitottam a pelust, akkor meg a fel tiszta volt a másik fele kakis...
NA erre mit mondotok!??

Kaja:
Én még nem mértem le MAszatot, de kaja előtt ruhástúl kb. 3500 g.
3390-el született, szóval kb. most vagyunk a súlyunknál, de ma lemérem pancsi előtt. Ő átlagban 60-kat eszik, de volt már 100 is meg 20 is. Viszont rendszeresen elalszik rajta, meg éjszaka lusta enni.. Apja fia, nem is tagadhatja!
Én visszatértem a két cicis szopira, mert volt, h az egyik mellem 8 órát is "pangott". Most még marad így, aztán ha kezd beállni a tej meg az etetés egy normál ütemre, akkor szépen átszokunk az egy cicire vissza.

Mango
Már csináltam képeket, csak fel kell tölteni, és jövök velük! :D

Babatali:
Nyárra össze lehetne szervezni egy baba-mama találkozót, addigra már mindenki megszült és a babák is vihetők...
Vélemény????

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Gumimaci, én úgy tudom,h. a gyógyszertári hintőporban van gyógyszer, azért nem ajánlanak mást. Nem is tudom mennyibe kerülnek most ezek a cuccok, 1,5 éve még volt rajtuk támogatás és vm. 50 ft volt a popsikrém is, vagy valami vicc összeg.

Kép
Kép
mango.
 
 


Zita, örülök, hogy nem nyaggatnak tovább :)
Én már hetek óta eszem nasit... :oops: bár igaz mások az eredményeim, de szerintem is kérdezd meg a szülésznőt, esetleg a dokidat is!
Sajnálom, hogy Neked is hat a front, fel a fejjel, jobbulást!
Tészta, krumpli hús helyett csinálj valami jó kis főzeléket, pl paradicsomos káposzta? Az fini, én legalábbis szeretem, és ehető diéta mellet is!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szőlő, a férjem szerint biztos az vagyok :) :) azért majd írjál, ha történik vm!!!!

Kiscica, az anyatejes kaki folyik mindenfelé... az egyik szomszéduk szaros tarkónak hívja a lányát emiatt :) :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Nici! Paradicsomos káposzta pont a múlt héten volt :D . (A legvégét hétfőn már ki is kellet önteni, olyan sokat sikerült belőle összehozni. ) Borsófőzelék holnap lesz, ma valami cukkínis.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Na de beletrafáltam :) A cukkínit nem szeretm :) Bár nem is én fogok belőle enni :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


gumimaci! szerintem nem lesz arra időnk, hogy egy napot várjunk, amíg megszáradnak az üvegek, meg egyéb alkatrészek! :lol: Meg ha egy napig kinnt van az asztalon, na már az sem steril messze. Na meg ha összerakod, akkor meg tök meg kell tapizni, mert pl. a harangba azt a gumis cuccot sem olyan könnyű betenni. Szóval szerintem Zsuzsófinak van valahol igaza, hogy nem kell, nem is lehet ezt olyan komolyan venni, mert teljesen nem marad steril az tuti!!!!

Miért Szőlő lenne a következő? Ráadásul a héten? Úgy tudom ő tök jól van... :?:

Ollem! A sterptonak ki is kell tenyészni, ami kb 2 hét.

Kép
gabo001
 
 


Sz.ros tarkó :lol: :lol: :lol: :lol: Ez nagyon jóóóó :lol: :lol: :lol:

Mindeképpen üzenek ha van valami, Szössz és Nici száma is megvan :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Én is úgy tudom gyógyszeralapú a hintőpor, de ahogy Mango is írta nevetséges összeg volt, bár nekünk még régebben kellett!
Nemrég, mikor Szandi bárányhimlős volt, akkor is gyógyszertárit hintőport kapott (mentolosat), és az is nagyon olcsó volt!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


MAngo
Én még csak a "kakamatyiig" jutottam csak, de majd kérdezz rám fél év múlva is.. :lol:

Bambi
Basszus, akkor ki tudja, h hányszor mentünk el egymás mellett..??!! :roll:

Gumimaci
Az alkohol vízszínű.. Ti mit kaptatok, ami kék?? :shock:

NA, és az ígért képek.
Ezek egymás után készültek. Elég gyors a kiskrapek.. Kép Kép Kép

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Bambi - Most ment el a védőnő ... azt mondta, heti 150 gramm az, ami most jó .. mi 5 napja mértük le és 120 grammnál tartunk .. így Alíz egyelőre tartja az "ideálisat".
Az evésre meg azt mondja, hogy ha most 3kg, akkor 3*150ml a napi adagja .. tehát kb 450 ml... de igazából ezt nem kell figyelni, csak ha a heti hízás nem kielégítő ..
Továbbra is ezt a 3-4 óránkénti etetést mondogatják .. de én ugyanúgy igény szerint szopiztatok ... általában tartja magától a 3 órát, de tegnap a front miatt kb. 2 óránként evett .. :roll: :roll:

Szőlő
- Okés :) Vége-hangulat? Hát .. közeledtek :) Utolsó pillanatos vagy te is :) Írj, bármi van!!!!

Kép
szösszenet
 
 


Kiscica - Édes a kisfiad!!!!!! :D :D :D :D :D
Úgy látom, nem csak Alíz ásít akkorát, hogy be tudná kapni a fejem :lol: :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Gabo, nekem 3 nap alatt volt strepto eredmény!
A streliséghez, meg csak annyit, hogy persze, fontos, hogy ne legyen bacis, stb semmi, de burokban sem szabad tartani a gyereket, mert az a későbbiekben legalább annyira káros lehet, ha majd emberek, gyerekek (játszótér, bölcsi, ovi, kinek mi) megy a gyerek! Szerintem...

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?