Új privát üzeneted érkezett!

ladmon:Bazsi mászik én is tudom,de többször kúszik,mint mászik,mert türelmetlen és nem elég gyors még a mászásban,de mindennap csinálja,de ő még nem ül fel...én nem is ültetem,csak babakocsiban döntve,meg ölben.bár tegnap térdről lecsücsült egy pillanatra,de rögtön ment is hasra.védőnő szerint 9hósan kell ülni!

elif:én hamar elkezdtem a hozzátápit,mert nem szoptattam és tápot akartam csökkenteni,de szívesen írogatom,ha szeretnéd,majd a közösbe valahogyan összeszedem neked.
szőlőhámozás irtó jó móka...de imádják gyerkőcök,mert fini édes!

Kép
nilabali
 
 


Jó Napokat :)

látom megy a mászás téma megint, Andus gyere már és oszd le a lapokat lci :lol: egyébként ha jól emlékszem arról volt szó, h a lényeg, h minél többet másszon, hiszen ez idő alatt fejlődnek ki olyan agyi idegpályák, amik az olvasás / írás képesség elsajátításáért felelősek... vagy rosszul tudom? Andus???

[quote] írta:ááá, pont ez a bajom, hogy én még csak most tervezem ezt az árat megfizetni...
- ladmon - minél később kezdesz neki, annál nehezebb lesz - RGO: Te nagyobb árat fizet(het)sz mint én anno :!:

igazándiból kérdéssel jöttem a már nem vega babák mamáihoz: szal mennyi krumplihoz mennyi húst tegyek? szeretném ma kipróbálni a pipicicit, segítene vki? és almát tegyek bele attól lehet h finibb? és egyáltalán vízben főzzem a cicit? (nem nagyon olajoznék ha nem muszáj). és az alma nyers legyen vagy párolt? esetleg sütött? és egyébként nincs kedve vkinek iderepülni és megfőzni helyettem? :lol:

léptem :)

KépKép
hugic
 
 


juhééjjjjjjj,laptető.....már megint!

Kép
nilabali
 
 

 
 

Verus: Nyugi, nálunk is nehezen ment a kezek előrepakolása, de aztán csak sikerült. :) Szóval mássz vele sokat, az szerintem segít, meg tűzz ki célokat, amiért megéri előremászni. Ezt csináltuk pár hétig...

Zsancy: Emlékszel, hogy pár hete még azt hitted, alvászavara van? No, azt alussza ki most! :lol:

Marci a hintában is gyönyörű!!!

Natasa első fogacskájához gratula és én azért drukkolok, hogy ezután jobb legyen egy kicsit éjjelente!

Zsufi, Te sorstárs! Rád mindig számíthatok!!! :wink:

Huhh, milyen kis divat lett a gabonapépből. :D

AMY? Látlak ám!!! :lol:

Léptem, valami edbéd és pihi, ha engedi a Kisherceg...

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


hugic:én mennék szívesen főzni helyetted!a pipit vizben főzd a krumplival és zöldfűszerekkel együtt,almát is beleteheted ha akarod,de ne sok időre.két deci főzelékhez egy evőkanál husi az adag,nekem ezt mondta védőnénink.ebben a korban már kell pici olivaolaj vagy napraforgó olaj a hamiba,egy adagba pár csepp,vagy egy mokkáskanálnyi.

Kép
nilabali
 
 


Elif édes lehet Efe ezzel a puszi dologgal! :D

Zsu83 anyósodék is Érden laknak? Remélem mára már sokkal jobban vagy! :roll: Mentek csavizni? Bár nálunk szemerkél az eső.......

Zsancy A mi lábméretünk 19-20-as általában az ekkora babák lába 18-21... úgy tudod megállapítani, ha rápróbálsz egy cipőt... legalábbis én onnan tudom, hogy vettem neki 3 napja egy cipőt... :roll:

Nilabali 10 óra után aludt el... :? és 10-ig aludt... :roll: Eszterházy-tortát ettem :D Ma is mész salsazni? De szuper! Lesz megint egy kis izomlázad....

Lkverus köszi a receptet, lehet, hogy hétvégén megsütöm!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Hú, sokat írtatok, nem tudok olvasni de jövök majd.

Csatlakoznék Andreához, tegnap apa nagypapája elment. (szegény apa tökre kivan :cry: ) Hat dédivel indultak a fiúk, már csak négy van. :cry:

Na jövök majd este vagy valamikor.
Azt azért látom hogy a mászás a téma, nem olvastam el rendesen, de hozzátenném hogy Oli kábé kétszer ült fel magától, egyébként csak kapaszkodva tudja magát felhúzni de nem marad úgy egy percnél tovább, hason fekve játszik. A négykézlábazás az már profi szinten megy, de az ülés az nagyon-nagyon húzódik. Hát majd idővel.

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Zetibebi jaj nagyon sajnálom :cry: fogadjátok őszinte részvétem! Szombaton lesz 1 hónapja, hogy apu is elment :cry:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Megint annyit írtatok 1 nap alatt... :shock: esélytelen visszaolvasni...

Elif: köszi a receptet! :) A telefonszámod mindenképp elmentem, hogy ha bármi van, legyen egy kis telefonos segítség... :D Ha német számot jelez ki a telefonod, az én leszek.... :D
Milyen ügyed Efe, hogy már tud puszit adni....
:D Ezért irigy-irgy... :D

Julcsi: ígérem hozok majd képet, de most egyelőre nem érem utol magam.... Egyébként délután még egész jól bírja, de estefele már elég nehéz vele. De inkább csak akkor ha itthon vagyunk, mert ha elmegyünk valahova, akkor nagyon jól elvan, élvezi hogy "kirándul"... 6-kor már olyan fáradt, hogy dörzsöli a szemét és legkésőbb 7-re ki szokott dőlni és mindig alszik reggel 6-ig. Akkor Apa megeteti és utána fél 8-körül szokott kelni, szóval nekem arany életem van. :D Persze előfordul nálunk is, hogy felriad valami miatt éjszaka, de akkor általában egyből vissza is alszik. Nagy szerencsém van, hogy ilyen jó az alvókája.

Mellesleg a nővérem azt mondta, hogy amikor a kislányának jöttek a fogai, akkor az semmilyen negatív hatással nem volt, egyszer csak észrevették, hogy kint van neki. De nem volt nyűgösebb és ugyanúgy aludt éjszaka is.... :roll: Nagyon remélem, hogy Hannánál is így lesz... Ha egyszer lesz... :lol: Azt hiszem Millyééken kívül már csak nekünk nincs fogunk.... Lehet hogy mi leszünk az utolsók....

Egyébként kezd profin kúszni és sokat van négykézláb is, de ülni még mindig nem tud. Szerintetek ez nagy gáz? Mert én azt olvastam, hogy az üléssel ráér 10 hónapos korig. Csak Verus meg írta, hogy 8 hósan már kéne... :cry:

Adrinak utólag is boldog hófordulót kívánunk!

(tegnap elmaradt) :oops:

Panna
pandusika
 
 


Zetivera: óóó, nagypapit sajnálom...

Hugic... Kivanámakukacom... 15 percig ordított.. De ordított... És akkor a legrosszabbat tettem: cici és most alszik... Pedig elhatároztam , hogy vége! De amikor már belehergeli magát arra gondolok állandóan, hogy miért ne aludhatna úgy, mint eddig.. Majd, ha nem lesz tej, nem fog kapni cicit... :( Vagy nem tudom, mi legyen...

Elif: nem tudom pontosan, de még nagyon nincs elkésve senki! :wink: 10 hós korukra másznak általában a babák.
Az, hogy nekünk vissza kell menni tornára az nem azért van, mert el van késve, hanem speciálisan Esztike mozgása miatt. Látszik is rajta, hogy nem klassz az állása, meg a mászás... Szóval a mi esetünket senki ne húzza magára, mert nem lehet... (Szerintem ráadásul az egyik oldalát jobban is használja meg ilyenek... Szóval ő sajátos eset...)

Magdi:
Egy másik megközelítés: egy jégkockatartónyi husi a 200 g főzibe. Ez olyan 20-25 g hús. (Majd, ha már fagyasztasz is le, úgysem fogod naponta főzögetni a minihusikat.) És bizony-bizony kell az olaj. Egy mokkáskanálnyi egy deci főzelékbe. Készbe, főzés után.

Már kezdek ám magamnak is sok lenni.
De értsétek meg, én egy gyerekkel marhára ráérek kiművelődni mindenből... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ladmon 2009.10.07 09:53-kor.

ladmon
 
 


Ülni nem kell 8 hósan...
És kikérem magamnak, hogy azzal gyanúsítasz, hogy van fogunk... Mert niiiincs!!! :lol:

ladmon
 
 


Kaja a sütőben, szóval ezt muszáj megkérdeznem: Zsuzsi, tervezel előre is kötni egy babát? Csak nem maradtunk le valamiről? :lol: :lol: :lol:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Zsuzsi, Verus: na akkor én is irány a biobolt, jól hangzik ez a normál rizspehely is, enyém is ízesítetlen, de mégiscsakna.... :)

Verus: apa is mondta, hogy miért nem csak a levét adom, ha már van gyümicentrifugám ugyibár, de mondtam, hogy nehogymááá, Stelly is megcsinálta, akkor én is. :lol: Ja és nekem nincs is fokhagymanyomóm. :oops:

Zsuzsi: Húha micsoda kabi, na ezt megnézném, gyorsan hozzad a képet! :)

Julcsi: jaja én a ruhadivatkövetést gabonapehely-divatra cseréltem az már tutti. :D Sajnálom a car éjszakát, mi most szereztünk egy fél álommanót.

Millye:
Eszterházy torta az nagyon nagyon fini, irigykedem! :)

Nilabali: mégjóhogy szeretném, épp azért megt te már rég kezdted és előrébb vagy nálunk, jó kis útmutatás lenne. Persze csak ha van időd. :roll:

Hugic: husi nálunk eddig csakis főtt/párolt alma - krumpli párosítással ízlett. És olajat még nem tettem semmibe. Nekem szilikonos jégkockatartóban lefagyasztott főtt, turmixolt pipicicim van, abból 1 kockányit teszek 1 adagba.

Zetibebei: részvétem a dédi miatt! :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elif 2009.10.07 09:56-kor.

Kép
Kép
elif
 
 


[quote]K írta:ivanámakukacom... 15 percig ordított.. De ordított... És akkor a legrosszabbat tettem: cici és most alszik...
- nos még kb. 10 percet kellett vóna kb kibírni, ennél többet ugyanis ők sem bírnak.... én is így indultam... cicire tettem, de eljött az a pont amikor nem bírtam tovább. lenémítottam a bébiőrt (azért még hallottam mindent csak nem olyan élesen) és ültem a lépcsőn és potyogtak a könnyeim... hát q..va nehéz volt, megértelek!ugyanakkor drukkolok nektek és bíztatlak, tőlem ugyan ne várd h azt mondjam egyszer is, hagyd a fenébe :)

mé kell az olaj???? :shock:

KépKép
hugic
 
 


Csak visszaléptem...
Nem lehet otthagyni... Feláll... És nem tud visszamenni...

Hihi, pont ezt vártam, hogy nehogy feladjam... Csak olyan gáz! Nem adhatom oda a cicit Lacinak reggel, hogy vigye el a kísértést! :D
Node rajta vagyok az ügyön (legalábbis elméletben, hajajajj, mit össze nem tudok tökölni! :) )

Zsírban oldódó vitaminok, meg zsírsavak ilyesmi. Hidegen sajtolt növényi... Tényleg javasolják kb. 7 hós kortól kezdve. De én is csak most kezdtem neki adni.

ladmon
 
 


Nappali alvásokkal nekem is mákom van, ha itthon vagyunk. Most pl. már láttam, hogy majdnem alszik a játszószőnyegen, nézegette magát a tükörben, betettem a kiságyba és szunya. De mi más eset vagyunk, mert Efe elalváshoz mindig cumizik.

Panna: éjszakák miatt meg extrahiperirigy vagyok rátok, micsoda alvóka. Én is remélem Hanna is olyan könnyen viseli majd a fogzást.

Kép
Kép
elif
 
 


Na most felettem csigázva mászás ügyileg...mert a gyerek is szerintem azért nem mászik mert az lassú...kuszva meg úgy halad hogy csak na...de akkor ezek szerint ha már megvolt 5-6mászó lépés akkor tud?Na mindegy Ladmon én várom a dokitól való válaszod.
Julcsi:
Igen emlékszem :oops: apától azóta is kapom az ívett hogy én mindig mindenbe a legrosszabbat látom,fél órája megint alszik ám :wink: de nagyon hisztis kis pulyka,csak anyán volt jó,de az is úgy hogy hanyadt feküdtem az ő feje meg szinte lefele lógott..ha vissza raktam normál pozícióba bőgött.

Millye:Köszi...

Elif:Nem kell a tengernek a "szánkba" lennie,de ne is legyen 30km-re :lol: Olyan pont jó távolságba.
Egyik szemem sír a másik nevet,Efén.Biztos nagy kópé szopízás közbe,hisz a képeken is látszik,de mikor irtad hogy még meghittem a szopizás mint rég... :cry: hát össze szorult a szívem...

Magdi én egy jégkockatartónyit(nem az egészet)rakok a főzibe..kb az egy evőkanálnak megfelelő...az én mérésem alapján...én oliva olajat rakok a főzibe.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Persze, hogy nem tudok elaludni... :x

Inkább jöttem okoskodni: Tesóm szerint az a lényeg, hogy kúszás vagy mászás legyen huzamosabb ideig. Szóval, szerinte a kúszás is jó, csak legalább egyiket csinálja.

Pandus: Ez ténleg jó éjjeli alvóka, Apától pedig rendi, hogy a reggeli műszakot átvállalja. :wink: Meg a sok virág is nagy figyelmesség tőle... :D

ZetiVera: Részvétem a Nagypapa miatt, Apának sok erőt kívánok, gondolok Rátok!

És még mit akartam????

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Ez az Julcsi.... tudtam tudtam oké megnyugodtam...el sem hiszed hogy örülők ennek!

Nila készitem a rizses gyümit..gondolom nem vaniliás cukor került a rizsbe :lol: de a vaniliából mennyit rakjak(nagyon béna vagyok)raktam egy kicsit de nem is érezni a rizsen :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


hugic:az én fagyóm is tele van pici husi csomagokkal,nekem nincs jégkockatartóm,de nyersen 3-4kocka pipimell,mert én szeretem összefőzni a dolgokkal,mert úgy finomabb,de főzve pürésítve is van egy evőkanálnyi pici csomag.kaptál rengeteg tippet,már csk ki kell választani a neked szimpit!

ladmon.bizony nem könnyű szoktatni a gyerkőcöt,én még mindig félálomba ringatok mióta feláll Bazsi,mert tök hullán is feláll,ha otthagyom azt esik össze azonnal és ver a buksit a rácsokba.de este nincs gond,leteszem,puszi,simi és otthagyom és csend....reggelig!

millye:10-kor Bazsi már újrázott az alvással!bizti lesz ma is izomláz,de nem bánom!fini tortácska,imádom a diós dolgokat én is!

zetibebi:részvétem a nagyi miatt!

julcsi:bizony be bírnak pörögni a babók,és muszáj gyakorolni is...alvásra nincs is idő!

zsuzsi:nagyon kiváncsivá tettél a kabátoddal!

Kép
nilabali
 
 


Részvétem!!!

mi már a mászást, ülést nyomjuk olyan 2 hónapja, tehát kisfiam úgy gondolja,h itt az idő váltani........mert már unja :shock: :lol: :lol: ,fogtam a kis kezét,-csak az egyiket- teljesen magabiztosan állt először aztán elindult a kezemmel, de !!! a másik kezével elkezdett balanszozni és így sétáltunk a lakásban. Nagyon jól ment neki, csak a végén ingott be egy kicsit és lecsücsült. A másik tornamutatvány: négykézláb van és tolja fel magát, mint aki fel akar állni csak úgy a földről! :shock: :lol:

bár aludna ilyen ügyesen! :oops: :cry: :x

Az olaj tényleg kell!

Kép
kaandi
 
 


zsancy:én egy marék rizshez egy fél vaniliarudat kapartam ki.a kikapart héját el ne dobd,hanem tedd bele kristálycukorba és lesz fini van.cukrod!

Kép
nilabali
 
 


Sziasztok

Bekukkantottam és mit látok? Hugic értem kiállt :lol:
na, valakinek legalább eszébe jutok.... 8)

Ne szeretném ismételni, amit leírtam egyszer, meg úgyis volt belőle vita, de a lényeg, hogy nagyon fontos, hogy legalább 3-4 hétig másszon a gyerek, mert azzal fejlődik ki az agyi motoros izé (szakszavakat sosem tudtam megjegyezni) ami fontos a későbbiekben az írás-olvasáshoz.
Nálunk is nagyon kevés mászás volt, mert hamar felállt Zéti, de mindennap mászatjuk, a legnagyobb csáberő apa piros, Homér Simpsonos papucsa. Apa tolat előtte, ő meg mászik, hogy elérje a papucsot :lol:
Persze, mikor mál állnak, elég nehéz rávenni őket a mászásra, csak olyan terepen lehet, ahol nincs kapaszkodó a felálláshoz.


Lehetlen titeket követni, annyit írtok, csak pár dologra reagálnék, amire emlékszem...

Méz.. pont tegnap beszéltem egy 3 hós baba anyukájával, és mondta, hogy tesz egy pici mézet a baba teájába, hogy megigya.. én meg mondtam neki, hogy mintha úgy rémlene, hogy 1 éves korig nem szabad, akkor inkább pici cukrot tegyen. Aztán este olvastam amit írtatok a butulizmusról. Ezt én sem tudtam, szimplán azt hittem, hogy allergia miatt nem szabad, de ezek után nagyon örültem, hogy lebeszéltem róla az anyukát.

Hel, nálunk ugyanez volt az ovival, 2-3 hétig imádott menni, aztán jött a zokogás, visítás. Ott ültem az ovi előtt a kocsiban zokogva...
Aztán az óvónéni megnyugtatott, hogy ahogy kiteszem a lábam 5 perc múlva már szépen játszik a többi gyerekkel, megszoktam.
Meg rengeteget magyaráztam neki, hogy mennyire jó az ovi, ott játszanak együtt, nem fog unatkozni..stb.. szóval a pozitívumokról.

Ladmon, üdv a cicinalvós klubban.
Hugiccal én is beszélgettem sokat erről az alvás dologról, de én piszok gyenge vagyok ehhez, hogy megtanítsam aludni Zétit.
Hiába teszem be az ágyba, zokog, sikít és feláll, képes lenne szerintem órákig ott állni, és elborul a fáradtságtól, beveri a fejét.
Én meg nem bírom ha sír a gyerek, rögtön felveszem, és összebújunk.
Szóval én sajna már ilyen is maradok, hogy összebújok vele, cicit nyomok a szájába, hallgatom, ahogy szuszog rajtam, és közben összepuszilgatom a kis puha fejecskéjét. Úgyis olyan hamar felnőnek.
Most pl. azt csináltam, mikor elaludt, hogy a párnámmal együtt fogtam, és bepakoltam a kiságyba. Anyaszag megvan, édesen alszik. Persze, gondolom a szokásos félórácskát.

jaaa, és a felállás. Nyugi, az első 2-3 napban Zéti is úgy állt, mintha a kezeival tartotta volna magát, aztán megtanult rendesen.
És ő az állásból tanult meg ülni.

Mostmár mindent csinál, áll egy kézzel, alig kapaszkodva, eltipeg a járókában, leül, egy mozdulattal feláll, térel, guggol, ide-oda ül, forog... Védőnéni ki volt akadva, azt mondta, hogy ezeket a mozgásformákat átlagban 10 hó körül csinálják.
Szóval nálunk is már csak a járás hiányzik.
De azért én jobban szeretem, ha négykézláb mászik.
Tegnap találkoztunk egy 8 hós babával, ő sem csinál még semmit.

Verus, azért Vinci már legalább 2 hónapja ül, lehet, hogy érdemes lenne megmutatnod Dévényesnek, ha aggódsz. Persze, nincs még elkésve,csak azért mondom, mert egy ilyen állapotfelmérés ingyenes náluk általában, és megnézi a gyerek izomtónusait, ha rendben vannak, akkor meg lehet nyugodni, ha meg talál valamit, akkor elkezdi kezelni és tök időben vagytok.
nekem azt mondta annó, hogy az a legnagyobb baj, hogy későn mennek el a szülők, pl. 10-12 hósan, hogy nem forog és nem kúszik-mászik a gyerek.
A négykézlábazás megvolt már Vincinél?

Elif, Efe puszi nagyon édes!
Zéti is csinál ilyet, meg tudom zabálni. Belenéz a szemembe, megfogja a két kis kezével az arcom, és odahúzza a fejem, a számat kapja be, és nyitott szájjal puszilgatja, közben meg vigyorog. Aztán úgy belemelegszik, hogy az államat kapja be és harapdálja. Imádom :lol:

Marci és Bebe hintázós képek nagyon jók!!!!
Meg a többi kép is, annyira édesek a gyerkőcök!!
Nekünk is van hintás, ha még alszik picit a babám, feltöltöm a hétvégi képeket. Az új fényképezővel csináltam, kíváncsi vagyok milyenek lettek.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


húúúú, baccus, komolyan ennyit írtam? :shock: :oops:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


andus sikerült a továbbképzést elintézni? megkaptad az engedélyt???

Kép
kaandi
 
 


Sziasztok!

Nálunk éjszaka minden okés volt, reggel 7-kor ébredtünk, szopi után még aludtunk negyed 9-ig! :D

Marci nagyon édes a hintába, látszik hogy Ő is mennyire élvezi! :D

Elif, jó hintázást, majd kérünk beszámolót! :wink:

Zsufi, Julcsi, Mist, sajnálom a car éjszakát!

Zsancy, hát a szopi már sajnos nem olyan meghitt mint régen volt 4-5 perc, aztán megy a dolgára őkelme! :)

Nila, én is azt várom a hintától, hogy addig letudom foglalni Bebét, míg én pl. mosogatok meg ilyesmi! :roll: Jó salsázást! :lol:

Mist, gratulálunk a fogacskához! :D

Millye, igen anyósomék is Érden laknak! Ma megyünk sétálni délután hármasba, más programot még nem akartam szervezni, nehogy visszaessek, bár az állatkertbe nagyon szívesen mennék már! :D
Hánykor aludt el Andris, és hánykor kelt?

Zétivera, sajnálom a nagypapát, őszinte részvétem! :(

Na lépek, Apa már itt van a nyakamba! :D
zsu83
 
 


Háháá, kész a főzim... Az enyém! Borsó! (Héjastóóóól! ) :lol:

Anduuuus, nonemazér, de én is pedzegettem, hogy megjelenhetnél a színen!

Izémizé, asszem én értek mindent!
Julcsi: figyu:egy dologban kötekednék a vagy-gyal...
Pl. én gyerekem úgy kúszik, hogy csak a bal kezét és jobb lábát használja hozzá. Nos, ez nem gáz, mert sok baba így kúszik. Nekünk pont ezért kell(ene) mászni, mert az idegpályás bulihoz a kezek és lábak összehangolt mozgásának megtanulása szükséges, és ez a fajta kúszásunk pont, hogy nem az! Mászni viszont csak váltott kézzel és lábbal lehet!
Na erre varrjatok gombot!
No, tényleg befejezem, csak azt akarom megértetni, hogy amit a gyt nekünk mond, az Eszterem mozgására igaz, szóval két hét múlva nem jár le a mászás határideje, csak nekünk ketyeg az óra! :D Szóval én többet nem témázok rajta! Esküesküesküszöm!

Andus, köszi az állás nyugtatást! Alvás ügyben meg annyi mázlim van, hogy ha elaludt cicin, akkor be tudom tenni a kiságyba, mert félálomban érdekes módon megtalálja a hüvelykujját... :roll:

ladmon
 
 


[quote]N írta:em lehet otthagyni... Feláll... És nem tud visszamenni...
- ne hagyd ott, fogd le finoman. sírni fog akkor is, de hidd el nem bírja sokáig (csak neked tűnik soknak)

Emlékszem Tracy néni írta a suttogóban, h kismamás pároknak berakott egy kazit babasírással, 3 perc volt. A második percben már mindenki feszengett és kb. 5x annyi időnek gondolták, mint ami valójában volt :) én emiatt mértem le, h mennyit is sírt az első alkalmakkor. 4 órára számítottam, 25 perc volt nahhhh????

Úgyisúgyisúgyis bíztatni fogok mindenkit, akin látom, h picit is érdekli a téma.... na jó, erőszakos nem akarok lenni, csak amennyire féltem tőle, annál sokkalta könnyebb volt :)

kajatippeket köszi, akkor olívaolaj...[/quote]

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Ladmon: azért kell mennünk, mert legutóbb még balra nem tudta teljesen hátrafordítani a fejét, ezért javasolták tovább a gyógytornát. Aztán ez megint egy kontroll lesz, remélem az uccsó, mert a gyógytornász szerint most már minden rendben:)

Nilabali, Ikverius: nekem is nagyon hiányzik a tánc, annor versenyelőkészítős voltam, majd mivel a párom nem tudott táncolni, újra beíratkoztam vele kezdőre...nehéz volt eltitkolni a "tudott" lépéseket, de már a párommal is haladósak voltunk, amikor jött MEsike:) Néha itthon táncolok Mesivel. Bekapcsolom a CD-t aztán jöhet a cha-cha-cha, keringő stb:)

Millye: igen, szereti a barit:)

Hát az éjszakánk úgy alakult, hogy éjfélkor felkelt, azt hittem éhes, de csak szórakozott, aztán ordítás fél órán keresztül, aztán úgy döntött mégis éhes és elaludt a vállamon...aztán leraktam és aludt kb.4-ig, evett, majd 8-ig aludt egymaga a KISÁGYBAN:))
Ezt követően a délelőtt nyügős és ordítós volt, ölbenvoltcsakel....de 11:20-kor beájult, főztem, felmostam, most huppantam ide:))

Itt már kisütött a nap, már várom a korai délutáni sétát...délelőtt nem voltunk olyan hüsi volt:(

Szép napot, Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


andabella:itt is kisütött,mi is megyünk egyet hintázni!messzebbre nem merek,mert jönnek-mennek a felhők.

hugic:nálunk nem válik be a lefogom téma,mert amint elengedem feláll és vigyorog és dumál,rogyik a térde,lefektetem és újra,volt már olyan hogy a fél alvás időt ezzel töltöttük...de azért én is próbálkozom,hátha egyszer mégis sikerül!

az én drága jó evő babám,ma sem az A,sem a B verziót nem akarta megenni....berregett,köpködött és nem nagyon nyitogatta a száját...teljes ruhacsere neki is és nekem is :lol:

Kép
nilabali
 
 


Hopplá, aludt élelőtt 2 órát. Ilyen is régen volt. No igen, aki éjjel nem alszik. :)

http://www.youtube.com/watch?v=kOmp_mkV ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=uXGAhY00 ... re=related

Ezeket Zsufi külön figyelmébe. Én is ezeket fogom most Apa segítségével megtanulni, mert ezekre szükség van. :) Köszi Zsuzsi!!! Én is mennék pénteken, de sajna még nem merem bevállalni. :(
Tegnap Marcistul a Váci útig mentem, és estére izomlázam lett. :lol:

Andus, én mindig hiányollak, de hiszen tudod. :wink: :)

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


andus! Vinci nem négykézlábazott soha...vagy mi. csak úszik a hasán veszettül, és iszonyat erő van benne....lábaira állítva kinyomkodja magát, meg lépegetni akar,de nem olyan erősen, ahoyg rémlett a nagyoknál...lehet most már megmutatom szakembernek, nehogy aztán tényleg késő legyen...lehet csak túlparázom, de a nagyok nem így csinálták.....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Bebe megharapta a saját kezét! :shock: Húha, kezd önveszélyes lenni :!: :shock:
zsu83
 
 


van 6 féle leírásom, mikor mit kell a agyreknek csinálni...hát nem hiszitek el, de az egyikben már 6 hósan ülni kell, és 8 hósan lépegetni, a másikban 8 hósan kell elkezdeni kúszni, és 12 hósan kell tudni ülni....a többi ezen határok közt.....na, most ezek után mit is kell, és mikor???????A mi gyerekdokink szerint tök mindegy mikor kezdi el a dolgokat, scak utána menjen minden szép sorban,,,,mutattam neki, hogy Vinci hogy ül, mondtam, ezen kívül mást nem csinál, a doki megnézte, és megdicsérte, milyen ügyes, és azt monta hova rohanok... régi dokink Ágit elküldte egy izomtónus vizsgálatra, pedig ő már 6 hósan mászott, és utána kezdett ülni....persze nem volt vele semmi gond, csak biztos , ami biztos alapon....hát nem tom, végül is még a könyvek szerint ráérek... a gyerek jól érzi magát, egszer csak beindul....tök izmos, erős... a játékokat simán pakolja egyik kézből a másikba, beszél egyfolytában, a lbadákat követi a szemével, emlékszik hova dobta amit eldobott, mindig utánakukkol mindennek, amit elhajigál, figyeli a nagyoket folyton, és mászok én neki rendületlenül, de semmi....
a messzebb rekott cuccokért valahogy előbb-utóbb odaér, ide oda forgolódva, meg nyújtozkodik, meg odahúzza, ha a pokrócon van...stb. nagy baj nincs vele, csak lassú a leklem :(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


bár nem tom mit jelnet a négykézlábazás...ha feltolja magát négykézlábra, és rugózik, aztán kiplattyan, az az, akkor azt mégicsak csinálta, csak nem indul belőle sehová, és csak ritkán huzza fel magát, egyszerűen nem érdekli...

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


[quote]n írta:álunk nem válik be a lefogom téma,mert amint elengedem feláll

én sosem engedtem el :oops: RGO nem tudott felállni :)

ebéd végül: alma-krumpli-pipicici+ csak Ladmonnak: extra szűzolivaolaj egy incipinci az evőkanálkájával. betermelt 160at. most letettem aludni de egyelőre csak a borulásokat hallom :roll: remélem, ma alszik is és nem csak úgy csinál (mint anno Kerikéje :oops: :lol: )

KépKép
hugic
 
 


Julcsi - asszem én az első lépésnél feladnám ezt a kötözést, mikor leesne Marcus a hátamrul... mer annnyira béndzsa vok ilyenekhez.... :shock:

figyi. a vadzsiúj graco járgányotok esernyőre v lapra csukható? gondolkodom egyen, de ugye 2 dolgo lenne fontos: az egyik ha legalább fele annyit nyomna, mint a mostani, a másik pedig h esernyőre csukható legyen. ha ez megfelelne a követelményeknek akkor olyan nagyon jó lenne, mert nekünk sem kellene extra lábzsákot venni :oops:

KépKép
hugic
 
 


ja és azt akartam még írni volt h: útálok ebben a gyönyörű időben itt ülni a gép előtt és dolgozni... mikor gyeden lévő mamika vok :? sétálni, hintázni és játszani.... az menne... 8)
na léptem (fejét lehajtva elkullogó szmájli)

KépKép
hugic
 
 


hugic:mi voltunk sétizni és hintázni és játszottunk az avarban.....de én nem keresek egy forintot sem....viszont olyan jó meleg volt,gyerek el is fáradt és már bubukál.ne szomorkodj azért,jó? :wink:

zsu:ez nagyon jó!Bebe önveszélyes? :shock: miért harapdálja a kezét?

millye:hogy vagy?hogyan viseled a mai napot?

Kép
nilabali
 
 


elif: láttam ilyen nekik való hintát azMCbe a játszótéren! praktiker és környékén, a másik meg azt hiszem a "nagy" játszin a ltp-en is van ilyen csukottabb hinta palinta!!

hugic, veled vagyok, nekem is kellene dolgozni, de nem nagyon akaródzik!
ha rám hallgatsz,szedd össze a gyereket alvás után, ha most alszik aztán szevasz tavasz menjetek,mert jön a szar időőőőőőő!!! :wink: :wink: hm??? mit szólsz?

olyan béna vagyok,nekem nem sikerült így idézetet bemásolni még eddig!! :oops: :oops: :oops:

Kép
kaandi
 
 


na, én meg utálok ilyen szép időben akkor sétikézni, mikor kiráz a hideg a napon, a gyerek bealszik a babkocsiban, de ki nem alussza magát, mer csak egy negyed órára, viszont arra épp elég, hogy kűzdjek vele ebéd utántól idáig, hogy aludjon, most meg már inkább jó lenne, ha nem aludna, mert menni kell a angyokért...se játszani nem akar, se inni, se aludni, se velem, se kézben, se ágyban, se nálkülem, ha lerakom és otthagyom ordít, ha melléülök és játzsani akarok vele nyüffög, uncsizik, nem akar, semmi mosoly, semmi léletkedv, álmos, veszettül dörszöli a szemét, de egyszerűen nem tudom elaltani már laza 2 órája!!!!!!!! ááááááá, már hagytam az ágyban ordítnai, de már nem bírtam hallgatni, már szívtam orrot, hátah elfárasztja, a nagy fenét...folyton forgolódik a hátára, ott meg nyűg, mert vissz anem megy ugye, hidakat nyom, elegem van belőőőőőőle....és annyira, de annyira szeretnék segíteni neki hogy jó legyen....na ilyenkor már nagyon bánom, hogy egyáltalán mentem sétálni....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


front lesz?

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


aha lesz, nekünk annyi! :cry:
ha elalszik a babakocsiban, nem tudod benne hagyni,h kicsit több legyen,mint negyedóra? egyébként nálunk is volt ilyen időszak,h ezért nem mentem vele sétálni, szigorúan alvás után megyek csak....max, a nagy alvás után megint bealszik....(panadolt nem próbálod ki?)

Kép
kaandi
 
 


Húú csajok akkorát sétáltunk hogy zsibbad az egész lábam,nem csoda hogy mióta itt lakunk fogytam.Hegyről le,hegyre vissza(dán viszonylatba ez már hegy) :lol: De a vihar elment és elég jól süt a nap.

Nila sül a fahéjas alma+körte(csak az alma fahéjas)ne mondjátok azt hogy a körtét nem lehet sütni mert már késő :wink:
Fahéjat is vettem séta közbe mert az én konyhámba nem található,mióta a pörit meg szórtam vele bors helyet :?

Nila te már adtál Bazsának tésztát?Én most vettem ökosat spenótos+répás...hát lehet 7végén kipróbáljuk.+vettem még aszalt barackot Lulunak,azt mondták lehet azt is rizshez adni csak vizbe kell áztatni... :roll: mindegy vettem
na megyek megnézem az almákat még cará nem ég :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


én hagytam volna, de betoltam a kertbe, és egyből felébredt...mindig ezt csinálja, pici kora óta...ha meg nem jövök haza, akkor ki csinál kaját????Meg már az az igazság órákon át tolni a babakocsit kicsit uncsi..... Na meg tök szomjas is voltam már....bezzeg tegnap gyalog mentem a nagyokért, oda fél óra, viissza még több, semmit nem aludt!!!!!!Most csak a lovakig mentünk, meg is néztük, simi is volt, hintáztunk is, jötem volna haza, erre bealukált...:(
erre msot beszunyált...baj az, hogy 10perc múlva menni kell kocsival....ha még a kocsiig ki is viszem, és nem kel fel, és alszik végig, akkor a suliban ébred fel, és iszonyat hisztis délutánom lezs :( és apa megincsak majd este 10re jön....úgy láccik mégse volt elég az a hétfői pihi...

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


nah, öltözés, menés...majd jelentkezem, küldjetek nyugimanót!!!!! ígérem másolás után visszaadom!!!:)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


verus OK! de küld vissza estére, légysziiiiiiiiiiiiii!! minden rendben lesz!!!

Kép
kaandi
 
 


na,csajok,tuti front lesz!előbb írtam,hogy Bazsi elaludt,de 10perc múlva már kiabált.....próbáltam visszaaltatni,de nem ment....hagytam bent az ágyában,csendben volt,majd sírt,bementem lefektettem,csend,majd megint kiabálás,bementem tente,csend,de már megint dumál.....apa megszívja estére,mert ma táncolni megyek,tuti ki lesz már borlva estére!

lkverus:húú,nem hangzik jól a fiad állapota....remélem nem lezs gond vele útközben!

zsancy:körtét is lehet sütni!fini édeskés lesz....itthon is van tésztás babakaja,de védőnénim nem ajánlotta még,ezért én még nem adtam,majd egyszer.
fincsi lehetett a fahéjas pöri..nem is tudom,de ha jól emlékszem akkor a görög-török-balkáni konyhánkban és a keletiekben rendszeresen használnak fahéjat a húsokhoz :wink: de elif tutira tudja!

kaandi:nem is csodálom,ha nincs kedved melózni!igazad van,menni kell amíg ilyen jó idő van.én fiam ma akkorát hempergett az avarban,mint egy kis csacsika!

Kép
nilabali
 
 


húú ez fini lett :wink: én is benyomtam egy adaggal :oops: ja és kipróbáltuk a lidlis pelust...eddig nem tudok belekötni :roll: próbálta még valaki?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Andus: na ugye, Efe is nagyon hasonlóan csinálja ezt a puszi dolgot. :)

Nilabali: én ugyan nem teszek a húshoz fahéjat, max én is csak véletlenül mint Zsancy :D. Tán a görögök... :roll:

Zsu: ne ijesztgess, megharapta a saját kezét :shock: , na remek Efe keze is mostanában folyton a szájában van, és imád mindent kipróbálni amit itt olvasok, szóval hurrá. 8) Mindenesetre puszi Bebe kezére!
Voltunk hintázni, jó volt, tetszett Efének, de a kurjongatás szintjéig azért nem jutottunk, bazi meleg volt. És fiacskám figyelmét inkább a 2 kisfickó kötötte le, akikkel koketáltunk, mint a hinta, de sebaj máskor is megyünk. :)

Lkverus: szegény, ez velünk is sokszor megesik sétánál, szerencsére ma nem aludt be, de már nagyon nyűgi volt és a cumit is ledobta, így hazafelé jókat nyavajgott szegény, de most legalább alukál. És bizony nálam is a főzés szokta bánni ilyenkor a hisztit.

kaandi: Először a lakótelepi játszóra mentünk, de valami "édes áldott lélek" lelopta a hintákat, csak 1 van most az is olyan "üjjéráosztjóvan" típusú, szóval nem a bababarát fajta. :( Így irány vissza az MC-be és végül ott hintáztunk. Pedig a lt-i jobb lett volna, közelebb, és mégsem egy parkoló közepén... na mind1. Apa elengedett tornázni, már csak lelki erő kéne és egy kis szervezés... :)

Mindjárt hozok hintás képet, meg új téli sapisat. :)

Kép
Kép
elif
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?