Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Megjöttünk mi is a nyaralásból. Nagyon jóóó volt... próbálok visszaolvasni, meg persze hozok majd pár képet, ha végre feltöltöm majd a gépre.

Láttam pár írást, hogy nehezen megy az alvás. Hát nekem is. :shock: ott ültem a nyaraláson, és ahelyett, hogy aludtam volna, bagolykodtam....

Gemini! Én Csengét az olimpia alatt szültem, állandóan mentem a csecsemősökhöz nézni a futamokat :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Olimpiát, F1-et mi is nézzük :lol: :lol: :lol: :lol:
Apuka még el is meséli a babákoknak :lol: :wink:

Witch
Ez nem hangzik túl jól! :cry:

Mosószer
Én se vettem semmi különlegeset. Alapból Ariel folyékonyat használok... A saját bőrömön már teszteltem (nekem van nagyon finnyás bőröm... :oops: :? :cry: )

Bejárónő
Én sem tudnám elviselni, hogy egy idegen legyen a lakásomban... inkább nem lesz steril ez a ház... nálunk meglátszik, hogy ÉLÜNK a lakásban, nem olyan az egész, mint egy lakberendezési újság képén... :wink:

Jók a képek :lol: :lol: :lol:

Babee
Szép neve lesz a kislányotoknak!
Ti anyakönyveztetitek Mo-n is, vagy csak az osztrákoknál?

Orvos/szülésznő
A kórházi terhesrendelésre járok ellenőrzésre. Szülni annál fogok, aki éppen szolgálatban lesz. Császár nincs előre eldöntve... :wink:
Függ attól, hogyan fognak helyezkedni a babák, hogy mikor indul meg a szülés...

Sissy
Sajnálom a kutyust!

molly80
 
 


 
 

Bruck, üdv itt!

Mosópor: mi Tesco saját márkásat használunk (folyékony és por), ára töredéke a többinek és jól mos. Nem is akarunk áttérni másra, ha a baba bőre is bírja majd.

Bejárónő: hozzánk heti egyszer jön, úgy, hogy előtte rendet rakok: se mosatlan, se hajtogatni való ruha. Ő „csak” takarít és vasal. Hétközben pedig ugyanúgy csinálom a dolgokat, ha valamit kiöntünk a konyhába, nem hagyom úgy egy hétig :-) Nekem megnyugtató, hogy bármi van, egy héten egyszer tuti ki van takarítva+vasalva. Bizalom: maximális. A férjem 10 éve ismeri, a munkahelyén takarított, kulcsa van a lakáshoz, akkor jön, amikor nem vagyunk, bár velem mostanában gyakran találkozik :-) Ő adott egy tök jó tippet, hogy hol legyen a babasarok, és nagyon örül a babának is.
Szerintem ez nagyon jó dolog :-) Takarítani bárki tud, de egymással lenni csak ketten tudunk :-)

Trigemini, a ruhavásárlásról az itteni sok jó tanács és érv következtében más álláspontra jutottam, csak lehet nem olvastad: alapdarabokat beszerezzük :-) Sok body-t és rugdalózót, ahogy Konkri is írta, amíg pici, nem veszünk neki habos-babos darabokat. A családom pedig az első pár napban a férjemet fogja jelenteni, éppen ezért igyekszünk mindent előre megcsinálni, megszervezni (vásárlás, takarítás, a mi őszi ruháink előpakolása,kaja, papírozást is megcsináltam, amit előre lehetett, még a borítékokat is előkészítjük az orvosnak,anesztesnek-ha kell és ami még eszünkbe jut, azt mind szülés előtt intézzük), hogy a férjem maximálisan tehermentesítve legyen és velünk tudjon foglalkozni+pihenni is tudjon rendesen.

Mági, nekem egy barátnőm nemrég szült és neki az első CTG eredmény nem lett jó, ezért a szülésig kétnaponta jártak CTG-re. UH, áramlás rendben volt, de az orvos csak így egyezett bele, hogy ne feküdjön be. Nem derült ki, hogy mitől volt az első rossz eredmény és a baba egészségesen megszületett :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Rizsi, jó hogy jöttél- nekünk... te biztos maradtál volna még...

Molly: hasad irtó! és látom tényleg hideg van nálatok :) egyébként ha nálatok készült a kép- persze hogy éltek a lakásban, de azért innen úgy tűik, hogy szép rend van... :)
lakber újság: én szeretem őket, de ott se a minimalista letisztultakat nézem meg, hanem mondjuk egy jó kis loft-ot vagy rusztikust- ebbe bele fér az újság halom, ledobott takaró-párna, régi-élt cuccok...

ja ami eszembe jutott az "új Zsófi-nak" - a nick nevét nem jegyeztem meg és úgy lapotam át ide, bocsesz :oops: na szóval a szeméremcsontra akartam írni:
nekem volt elején, meg most is ismét. az elején volt hogy menni se tudtam, most meg égető volt.
az elsővel a második felében volt brutál...
a másodikkal szülés utáni hetekben majd be szartam úgy fájt ha sétáltunk...
nekem segített a kálcium. most is vettem be és most egy darabig jó lesz...
a második szülés után is ez segített...
szétcsúszás: bár nem vagyok orvos, de úgy gondolom (meg néhány dr.csont film után :) ) hogy első szülés után valamelyest szélesedik az ember csípője, kicsit szétcsúsznak a csontok... "asszonyosodik az ember" :) de azért nem olyan durván...
meg hát alkat kérdése is.

sztem a tesco folyékony valószínű jó- leginkább az öblítők okoznak gondot, de babája válogatja.
és általában a fehér bőrű, szőke hajú, kék szeműek kényesek...

sztem meg lehet szokni a bejárónőt, mint személyiség- anyósom is úgy ment el, illetve úgy hívták, hogy a család már tök rég járt hozzájuk állatokat nézni, játszani... aztán a nő tapintatosan megkérdezte, hogy tudna e vkit ajánlani... :)
de az bizti, hogy hirdetés útján nehéz lehet... én is olyat kerestem volna akit régről ismerek, vagy tudom milyen.

kicsit irigy vagyok a férjek miatt a szülés utánra! enyémnek nincs szabija :( illetve ha nem dolgozik, akkor nincs pénz... :(

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Molly, te pocid is alakul :) Szép nagyon.

Witch, nagyon sajnálom a vesegyulladást, rosszul hangzik. Ez a műtétek miatt alakult ki? És honnan jött Jami laktózintolerancia gyanúja? Remélem, h csak gyanú marad, és nem lesz gond. Nehéz lehet.

Manni, nekem sincs bajom a bejárónő intézményével, szerintem 3 gyerek mellett nálunk is lesz majd. Mikor Kata kb másfél éves volt, volt egy fiatal csaj, aki bébiszitterkedett heti 1-2 alkalommal nálunk. Mindig kivasalt, meg felmosott (pedig nem is kértem, de amíg Kata aludt, unatkozott - ezt mondta) - nekem ez nagy segítség volt akkortájt. Sajnos aztán elment külföldre dolgozni, mást meg nem kerestem. Én nem szeretek takarítani, nyilván muszáj, de nagy nyűgnek élem meg, főleg a vasalással és a mosogatással nem vagyunk barátok :)

Rizsmike, üdv újra itthon! Nekünk is szuper jó volt a nyaralás, hiányzik is.
Lépek, hívnak.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Erpé
Mosogatást könnyen ki lehet iktatni! Manapság már elérhetőek a mosogatógépek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


A takarítónővel/bejárónővel sok az előítélet és biztos sok a rossz tapasztalat is. A mi takarítónőnk nem kutatni és turkálni jön, hanem takarítani és nem leprás, hogy ha bármihez hozzáér baja lesz :-) Egyébként szállodában, kórházban, irodában, munkahelyeken és még egy csomó helyen is más takarít :-)
A férjem rossz néven venné, ha takarítással tölteném az időt olyankor, amikor együtt lehetünk, én pedig ezzel maximálisan egyetértek :-) Mindenkinek csak ajánlani tudom, szerintem ettől nem kevesebb lesz egy nő, hanem több. Anyagilag pedig a töredéke annak, amit mások dohányzásra vagy egyéb felesleges dologra elköltenek :wink:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Erpé, 3 gyerek mellett nem is csoda, hogy elkel majd a segítség! Amikor bébiszitter voltam Angliában, ott is 3 gyerek volt, anyuka nem dolgozott és mindkettőnknek volt mit csinálnia…Takarítás, vasalás, pici baba az én feladatom volt, ő a nagyokkal és a férjével töltött minőségi időt, és sokat főzött – szakács volt.

Molly, szép a pocakkép!

Ibici, az én babám is szinte naponta csukilk, ezzel már a légzőmozgást „gyakorolják”. A legutóbbi UH-n is csuklott, az orvos háromszor is megkérdezte, hogy látom-e :-)

Öblítőt anya sose használt, így én ezt szoktam meg és a férjem se használt, mielőtt összeköltöztünk.

Konkri, mit csinál a férjed?

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én Amway baba mosóport vettem, pont most mosom az első adag ruhát. Vasalni utálok, de azt hiszem muszáj lesz. :-(

A szeméremcsontra azt mondta a Doki, hogy havi 1 teljes szétcsúszás szokott lenni a klinikán. Remélem nem lesz, mert akkor 6 hétig feküdni kell, mint egy töréssel. Inkább most fekszem.

Én eddig 10 kg-t híztam, mondjuk 180 magas vagyok és elég vékonyan kezdtem. Nem is látszik, csak a hasam lett nagy. :-) (Jó azért én tudom hol van még az az 1-2 kg, ami nem kéne, de mozgás nélkül ez van) Egy kalkulátorral (http://bertengo.com/kalkulatorok/terhes ... alkulator/) szoktam nézni, hogy mennyinek kéne lenni a súlyomnak és eddig jónak tűnik.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Manni
Szállodában más... de hogy otthon, az én személyes szférámban egy idegen pakolja az én személyes holmimat...

Alighanem a 3 gyerek mellett is én fogok takarítani... :wink:

Konyha-étkező-nappali: egy légtér... kb. 5 percig tart feltörölni...
Fürdőszoba-gardrób: megint kb. 5-10 perc (a fürdőben a csempét, a csapokat használat után 2 mozdulattal áttörli az ember, akkor nem marad vízcseppes...)
A három szoba porszívózása kb. 15-20 perc...
Nálam kb. ennyi a takarítás....

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Vagyok én is :lol: :lol: :lol: :lol:

Befejeztem a munkát. :wink:

Kép

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


És ilyen helye lesz Mirának...
Kép

Nálunk is már készen van minden a Kisasszony fogadására. Én nem tudnám elképzelni, hogy ne én vásárolgassam meg a holmikat.

Bejárónő
Nálam sem lesz. Napi 30-40 perces munkával nálam minden ragyog :wink:
Ennyi munka még jól is esik...
Vasalás: háklis vagyok arra, hogyan van összehajtogatva a holmi... és élire állítva minden a szekrényben...
Egyébként is... én katona vagyok, nem úri asszony :lol: :lol: :lol: :wink:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Trigemini, még Samu megszületése előtt beszereztem egy mosogatógépet. Szerintem is a világ egyik legjobb találmánya.
Vasalásról pedig épp leszokom, kb párom ingjei vannak csak vasalva (de azt ő többnyire megoldja magának), meg egy-két ruhadarab. És ha itt lesz a pici, néhány hónapig az ő ruháit is vasalni fogom a fertőtlenítés miatt, és kész.
Azért remélem, h a bejárónő kérdésen nem lesz konfliktus :) Van, akinek nagy segítség, más pedig nehezen tudja elképzelni, hogy kellene - ahogy te is írod Gemini, más ne nyúljon a dolgaidhoz.
Én sem töltök sok időt a takarítással, de azt is sajnálom rá :) Egyébként mióta áruljuk a lakásunkat, és jönnek időnként vevőjelöltek, sokkal nagyobb a rend és a tisztaság :)

Nem is meséltem: belevágtunk a házvásárlásba. A lakásunk még ugyan eladó, nem vitték el sajnos, de kinőttük, muszáj mozdulnunk valamerre. A baba születése előtt már nem lesz költözés, de késő ősszel már esélyes.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!


Jó sok olvasnivaló lett!!!


Konkri: Minden úgy néz ki, hogy Ausztriában fogok szülni, hacsak nem kell valamiért haza száguldani, és nem indul meg ott a szülés. Igaziból kivitelezhetetlen, hogy pár hetet otthon töltsünk, és várjuk a szülést. És mivel 12-re vagyok kiírva, az iskola meg 10-én kezdődik, totál lehetetlennek tűnik. Nincs a férjemnek annyi szabija, még a kislányok az ovival hagyján, nem tartanám katasztrófának, ha pár nappal később kezdenék.

Nekem sincs bejárónőm, de most már nagyon gondolkodom rajta. Csak nem tudom, hogy mit is bíznék rá. Ha összejön a mosás, úgyis elindítom, a porszívózással, felmosással se tudnék várni, ezt-azt letörölni meg ilyesmik, megvan napközben észrevétlenül. Mondjuk a vasalást nagyon szívesen átadnám másnak... Főzni muszáj időre, mert a férjem haza tud jönni ebédszünetre, meg azt se adnám ki a kezemből. De összességében jó lenne egy kis segítség.

Anyósom tegnap bejelentkezett, hogy jönne "segíteni", ha jön a baba. Szerencsére már megállapodtunk, hogy max. látogatóba jöhet. Nem hiányzik, hogy újra kiborítsa a családot. Volt már pár durva húzása.

Egyre többet keményedik a hasam, és rettentően nyom lefele. Mondjuk már többször mondta a doki is, hogy nagyon lent van a fejecske. Érzem is, konkrétan néha olyan, mintha mindjárt kiszakadna minden. Lehajolni már alig tudok, legugolni egyáltalán, kész röhej, ahogy pakolok, meg takarítok. És tegnap éjjel arra ébredtem, hogy volt egy nagyon erős fájásom, de csak egy szerencsére. Tök megijedtem, aztán nem mertem elaludni, vártam jön-e még egy... Totál letaglózott, hogy három szülés után is elfelejti az ember, hogy ez mennyire fáj, pedig ez csak egy kóbor fájás volt, nem is az utolsó órák a tágulásból.

Már majdnem minden megvan a babának, és a kórházi csomaghoz, jövő héten elintézem a maradékot, aztán csak a mosás, vasalás van, de azt nem akarom még elkezdeni, addig se porosodjon. Nem mintha kosz lenne a lakásban.

Ti hogy álltok a hangulat ingadozással? Mindig úgy gondoltam, hogy az ember uralkodjon magán, meg hogy nem lehet ilyeneket a hormonokra fogni, stb. Erre napok óta olyan vagyok, mint a szélkakas, és annyit sírtam, hogy nem is emlékszem mikor volt utoljára ilyen. Persze minden ok nélkül. Egyik pillanatban álmodozom, hogy milyen is lesz újra babázni, aztán rámtör a para, hogy szülni fogok, és hogy fogok négy gyereket egyszerre ellátni. Aztán már törik is a mécses.

De végre megállapodtunk, Viktor lesz a kisbaba.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Kata, képzeld, pont gondoltam Rád... jó látni, jó hogy nem dolgozol és Mira helye szupi! de szerettem a Némót! az elején mindig sírtam :)

hát oké, hogy kész vagyok, de még az ágyat nem készítettem el teljesen, mert még alul van a rács és hiába mondtam ma is az uramnak h csavarja fel, mert akkor éjjel (ő beugrott egy éjszakásra) megcsinálnám a rácsvédőt, ilyesmi... de sajna nem csavarta fel. de kitaláltam, hogy ha a fiúk elalszanak, megnézem én azokat a csavarokat- de ha jól emlékszem ezek rafinált csavarok...

Erpé: na akkor ez egész jó, remélem megtaláljátok az álom házat!
talán a véglegest...
nektek mizu a kicsi nevével? biztos írtad hogy mi lesz, csak a vonalzón még más van.

Bruck- Zsófi :) ne aggódj! látod sokunknak fáj a csontja, sőt sztem ez általános... nem fog szétcsúszni... egyébként a pocakosságaim során vagy 50 kismamával fórumoztam, de én még ilyet nem is hallottam...ennyire durva nem volt... viszont nem mondom, hogy nincs ilyen.
első szülésem után, gyorsan visszajött az alakom, viszont a csontjaimnak kellett pár hét, hogy a farmer feljöjjön csipőcsontra. de nagyjából azért azt is be tudtam gombolni.

fú most is úgy készültem, hogy a két imádott farmerem feljön majd a szülés után simán, viszont tegnap mikor shopingoltunk láttam egyet ami nagyon tetszett, de hát most nem tudtam volna felpróbálni... :( de majd két hónap múlva megveszem :)

Te Kata, most nézem, rajtad nem is kismama farmer van??? csini vagy!

hát én lassan 5 éve itthon nyomom, és sikerült kialakítani nekem is egy rutint, amivel napi max órás munkálkodással megvagyok és sztem mi sem fulladunk a koszban. sőt még a gyerekeken is cserélem a ruhát, mert herótom ha vmi paca van rajtuk. :)
viszont a főzés- bevallom én a mutyi miatt nem szeretek főzni... pl rántott hús nálunk nem sűrűn van... :oops: így a főzésre is max fél-1 órát szánok és ha lehet ne minden nap.
ráadásul sztem néha egyszerűbb és olcsóbb is rendelnem.
én úgy gondolom, hogy a 3. mellett is lesz napi 1 óra, amit alszik és akkor az pont elég a dolgaimra. max nem főzök.
én a mosásra vagyok háklis- senki ne nyúljon a szennyeshez.
és a ruci hajtogatással én is így vagyok- volt rá példa hogy anyu, anyós jó fej akart lenni és vasaltak... de hát totál más a hajtogatási technika :)

Manni: a férjem benzinkutas... 4 nap intenzív meló- 2 nappal, 2 éjjel (ez utóbbikor tali alig) aztán 4 itthon... a lightos hónapokban kihagy egy-egy 4est és akkor 12 napot van itthon, viszont ezzel pénzügyileg is kalkulálni kell... így nyáron nem is szabizik soha... valószínű hogy október-november végén lesz talán itthon egy műszakot, de még nem tudjuk biztosan.
ráadásul ekkor kell szilvafákat is telepítenünk, minimum 50et ültetünk idén. pont ma voltak a papámmal megnézni a telket... a pályinkafődet :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Meglepő, hogy milyen indulatokat vált ki a bejárónő kérdés, pedig ez ugyanolyan szolgáltatás, mint a fodrász, kozmetikus, masszőr stb.
Mindenki másképp csinálja és ez így van jól :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


pocakok nagyon sokat nőttek :)

Bejárónő:
Nálunk ez fel sem merül, mint kérdés,az anyagiak nem teszik lehetővé.Persze, örülnék én a minőségi együtt töltött időnek, csak hát az a fránya pedagógus fizetés ne ennyi lenne... Az én álmom szimplán egy mosogatógép, már a neve is megvan, Consuela lesz a drágám, ha végre beköltözik hozzánk... :wink:
Addig pedig, el kell fogadni a tényt, hogy gyerek mellett a lakás nem lesz folyton csilivili. Azaz lehetne, de el kelle dönteni, hogy múteni lehet a padlóról, és minden élére rakva a helyén van, vagy pedig van egy egészséges, gyerekkel járó káosz,cserébe viszont vannak nagy séták, és játékok. Nehéz ezt megtanulni, de amíg a gyerekek kicsik, nincs nap, mint nap pöpec rend.
Valahol olvastam, és nagyon igaz, nem Te vagy a lakásért, hanem a lakás van Érted. :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kata, szépek a képek. Én is néztem a farmerod, hogy gomboltad össze?!

Konkri, azért az tök jó, hogy 4 napig otthon van a férjed, viszont a szabi nélküliség nem annyira :-(

Hangulatingadozás: nálam egyáltalán nincs, nem is volt. Bár szerintem az normális, ha az ember kicsit kétségbeesik attól, hogy fog 4 gyereket ellátni :roll:

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


A szeméremcsont fájdalom elég sok nőt érint terhesség alatt, bár eddig megúsztam, de a prevenció miatt átolvastam ezt a két cikket, amit a férjem átküldött – sajna magyarul nincs semmi:

http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/a ... irdlepain/

http://en.wikipedia.org/wiki/Pelvic_girdle_pain

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


az én motyogatógépem eldugult és a férjnek nem olyan fonti megnézni...:( viszont én utáltam kipakolni belőle, úgy hogy jól megvagyok most is.
én elfogadom ezt is azt is a bejárónő kérdésben... :)

Bruck: én csak javaslom, ha gondolod megfogadod- próbálj ki egy levél kálciumot. egy vitamintáras 10db-os levél 300ft tesco vagy rossmann... hátha utána jobb lesz. nekem 2-4 szem is segít...

Judit: te az első szüléstől is ennyire féltél? vagy az hagyott benned nyomokat és onnantól a többi ilyen?
valahol olvastam a félelem-adrenalin-tágulás-oxitocyn termelődésről, de lehet hogy csak hablaty volt...
én próbáltam nem félni- tudtam, hogy annyira fof fájni, hogy besz@rok, de aztán annyira még se fájt mint felkészültem... a másodiknál azt hittem, hogy húúú tuti van szülés fájdalom nélkül, mert nem jött a fájás és akkor nyakamba kaptam második-harmadikra egy tolót... na akkor ott azt hittem, hogy én több ilyet (szülést) nem bírok ki... de tudom, hogy ezek a fájdalmak elmúlnak egy szemvillanás alatt, és onnantól jóóóóó.... (oké, tudom, hogy szopi összehúzó fájások... de akkor már ott a gombóc a kezemben)
szóval esetleg valamit nem lehetne e témában olvasnod, vagy felkészülnöd és ne csak a félelem legyen benned? lehet könnyen beszélek... de talán egy lelki tréning, szülés felkészülés, vagy agykontroll, vagy ki tudja milyen humbukk segítene...
egyébként én amondó vagyok így látatatlanba, mint dr Kriszti:) , hogy ha Viktor feje annyira lent van, akkor talán nem is lesz az hosszú szülés... csak koncentrálj, hogy az a fránya méhszáj gyorsan táguljon...

sírás: na pont ma sírtam, pedig nem vagyok sírós... aztán még a férjem elől is elbújtam locsolni, nehogy el kelljen mondanom, hogy kitől bántódtam meg
:oops:

Manni: hát és képzeld mi lenne, ha én nem lennék itthon, akkor 6 hetente lenne hétvégénk amit együtt tölthetünk, + ha dolgoznék, akkor 4 napból kétszer csak éjjel látnám...
így én főállású anyaságot és mellette őstermelőséget tervezek "karriernek" :) illetve remélem egy pár év múlva már mindketten a mezőgazdaságból élhetünk... mondjuk a nyári szabit ez is kilövi, de sebaj... :)

na jó éjt!
megyek megnézem én azt a kiságy csavart... meg tán összerakom a pihiszéket... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Na bejelentkezem! Még egyben! De, basszus én ma egész nap bőgtem, hogy nem bírom, elegem van, stb. Semmit sem haladtam ma amit elterveztem. :roll:

Erpé, de szupi! Merre mentek? Csepelen maradtok? Juj, de izgi!!!

Mági, consuela???? :lol: :lol: :lol: :lol: Nálunk a jók Rozik, a rosszak Gizik. :lol: Bibu el is nevezte a motorját Rozinak. :lol:
Ajj, na én is egy mosogatógépre, hűtőre és egy új motyógépre vágyok. :D

Kata, nagyon szupi a csajszi helye!!! Nagyon szép a pocókép! A naci engem is érdekel. Ez nem is terhes gatyó?

Konkri, ezek a fránya csavarok. nekünk is eltűnt 4csavar. Apa szerint beszerezhető...csak mikor... :?

Én férjem is nehezen megy bármerre, az neki is pénz kiesés, de már megszoktam. Ez van. Most is a családi nyaralás csütörtöktől lesz vasárnapig. Remélem jó idő lesz...

Bejárónő: Én csak heti 1x vagy 2hetente 1x kéne azokra amikre nem jut időm. Nálunk pl. bazi sok az ablak. Na ezekre nincs időm vagy sok a por cica az ajtók és a csempék tetjén. Na azt leporcicázni...na ennyire kéne nekem valaki. De bilibe lóg a kezem, fölkelek. :lol: :lol: :lol: :lol:

Manni, tudom, hogy nehezen állható meg, de ne olvass semmit. Fölösleges, hidd el. Csak magad paráztatod. Nekem papírom van, hogy nem szülhetek simán. 2x megcsináltam, most is erre készülök. Plussz csípőficamos vagyok, képzelheted, nálam ez jobban fennállhat, de nem kattogok (már) rajta. Nagyanyám ideiglenes lebénult a második szülése utána, utána se volt már rendben, de ilyenekre nem is gondolok. Fölösleges!
De tudom milyen elsőt várni és mindennek utána olvasni. :wink: :D

Na, el is mentem ledőlök.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Gyerekeim olimpiásat játszanak... most éppen az úszásnál tartanak... hárman hatfelé feszítik a pocakomat :wink:
Nagyon kis virgonckák :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata
Jó, hogy jelentkeztél! Nagyon jó a képed :lol: :lol: :lol:

Konkri
Akkor én nem is árulom el, hogy a férjemnek mennyi szabadsága van! :wink:
Ha megszületnek és már itthon lesznek a babák, akkor veszi ki az egész évit... jó sokáig velünk lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (szeptember-októberre már nem is jegyez elő magának műtétet :wink: )

Szeméremcsont, medence fájdalma
A terhességi hormonok hatására az egyébként feszes izületek fellazulnak. Kb. 1-2 cm-s tágulást jelentenek majd...
Nem kell komoly okokat keresni! :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Jó reggelt!

Basszus csajok, én az időjárás jelentők legfinomabb műszere lehetek. Itt már éjszaka óta dörög-esik, botrány mi van. Tegnap ezért voltam fosul. Frankó! :? Ma megint mintha semmi bajom lenne. ááááá

Gemini, gondolom kell is a segítség eleinte, elhiszem, hogy kivette.
Úszásst gyakorolnak? Na azt az enyém is szokta, de Ő csak egyedül van, de időnként mindenhol érzem, mintha többen lennének. Milyen érzés lehet akkor 3 babó?! :shock:
1-2cm?! Jaj, én mindig is olyan szélesnek éreztem a csípőm, nem lehet visszatolni? :wink: Állítólag nekem nincs a helyén sem a csonton, mint kéne, de többet nem értettem, mert elájultam. :shock: Nem bírom a csontos kérdést.... :lol: :lol: :lol: :lol: A vérrel nincs bajom, csak a csontokkal. :lol:

Na, irány takarítani, aztán még főzök, majd garázs pakolás-puceválás, végül gyerkőcökért megyünk és elhozom a rucijaimat, amit kölcsön adtam. Illetve először ki kell válogatnom. :? Sztem az ilyet, na mindegy, én vagyok a fekete bárány eleve is, gondolom ezért kapom a munkát... :D

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem igazatok lesz és nem lesz para a csontommal. Szedek kalciumot már egy ideje és olvastam is a témában elég sokat. Marad a remény. Császárt emiatt nem szeretnék (Doki mondta, hogy ha nagy lesz a feje, akkor esetleg...)

Hangulatingadozásom nincs, csak valami eszelősség jön rám néha, hogy legyen már kész a szoba. Van a falon pár luk, mert ott volt egy falvédő régebben és szeretnék oda egy bordűrt, de nem tudok elmenni megvenni, így marad a mardosó őrület. Nem mintha a babát zavarná 4 luk a falon... Férjen szerint dilis lettem, kit érdekel, ha minden más megvan szépen. Tudom, hogy igaza van, de attól még :twisted:

Ruhák felét kimostam, annyira édesek a szárítón :lol:

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok!

KOnkri, kérdezted a nevet. Igen, megvan, csak a vonalzón valóban nem cseréltem. Julcsi lesz a csaj (Júlia).
Most éppen azon dilemmázom, hogy legyen-e második keresztneve. Eddig Samu másodikként az apjáét kapta, Kata pedig az enyémet. Júlia esetén már nincs több szülő, jöhetnek a nagyszülők esetleg második névnek, de itt az a gond, h mindkét nagymama Éva (mint én :) ), a dédiket meg már ebbe nem szeretném bevonni :) Nyilván lehetne valami egészen más a második keresztnév (pl. párom hugai is játszanak, vagy egyáltalán valami, ami tetszik), de ez meg már erőltetett. Lánynevekből nagyon nehezen választok. Egyszerűbb volt eddig. Lehet, hogy Julcsi nem kap második keresztnevet, vagy esetleg ő is Éva lesz :)
Ja, és a házat már kinéztük, egy ikerház fél lesz, nem túl nagy, de nekünk bőven elég, és a lényeg, hogy van egy kis kertje. És maradunk Csepelen, csak leköltözünk a Dunapartra.

Szerencsére én nem érzem, hogy fájnának a csontjaim. Derekam szokott néha. Nekem most a legújabb, hogy bizonyos testhelyzetekben zsibbadnak a kezeim, főként alváskor. Ez szerintem a vizesedéssel függ össze, megint kissé vizesedek - a hőséget okolom :)

Sti, itt is nagy zivatar volt éjjel, nekem jól esett egy kis hűvösebb levegő.
Jó sok mindent terveztél mára, ne hajtsd túl magadat. És miért is te válogatod ki a ruhákat, amit kölcsönadtál. Vagy akinek kölcsönadtad, már nem is tudja, mit is kapott tőled? (Gondolom ez lehet).
Lépek, ma szilváslepényt fogok sütni, apóstól kaptunk egy csomó nagyon finom szilvát, de és csak én eszem nyersen. Ideje vele valamit kezdeni, mielőtt megromlik. Remélem, h lepényként népszerűbb lesz a család többi tagjának is.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Nálunk már minden készen áll Noel érkezésére!

Nálunk jó kis közös program a férjemmel a takarítás :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára villo86 2012.07.29 09:54-kor.

villo86
Mátészalka
 
 


Erpé
Ha kicsit erjed a szilva, főzhetsz majd belőle pálinkát :lol: :lol: :lol: :lol:
Valamelyik nap voltunk az OBI-ban, ott láttunk pálinkafőző edényt! :wink:

villo86
Mátészalka
 
 


Sziasztok! Megint lemaradtam, csak bejelentkezek, hogy megvagyunk. :) Keveset vagyunk itthon, alig van bekapcsolva a gép, fórumozni pedig csak az emailek után.... :roll: Most nagy fába vágtuk a fejszénket, játszóteret építünk a gyerekeknek, a héten minden szabadidőmben rönkfa után kutattam a neten, tegnap voltunk megrendelni, holnap érkezik.
Voltam dokinál, másfél hét múlva már ctg-zünk mi is, nagyon rohan az idő.... Méhszáj C3000, pöpec. ;) Rengeteget nyújtózik Zsömi, néha elég fájdalmas egy-egy pillanatra. :) Nekem lábzsibbadás van néha, meg szeméremcsonti fájdalom, ahogy többeknek. :) Elég ijesztő, amikor éjjel fordulnék át egyik oldalamról a másikra, és csak nagy lendületvétellel, összezárt lábakkal sikerül. Még így is össze-vissza kattog a lábaim között. :D Csak szét ne essek a lazaságtól odalenn! :) Ezt leszámítva elég jól vagyok. Most mondjuk szétdobog a szívem az időjárás miatt, mindjárt iszom is egy kis antifrontot.

Na, megyek ágyneműt mosni, aztán lekötöm Samut, mert nem hagyja apát füvet nyírni, apa pedig kezd ideges lenni. :roll: :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ilyen a babaszoba...

Kép

Kép

Kép

villo86
Mátészalka
 
 


Kép

Mi :wink:

villo86
Mátészalka
 
 


Erpé, az Ő ruháiba bele van írva a név, félig az enyémekbe is... Sztem csak nem volt kedve, lusta, stb....amúgy mindent így csinálnak. Az esik rosszul, hogy én összecsomagoltam, kiválogattam neki és úgy adtam oda, nekem meg menjek át és én válogassam ki. És még ott van jó pár nem ruhanemű is, na mindegy. Csak bosszant kicsit. Végülis én 2gyerek mellet mindenre ráérek, legalábbis így éreztetik a dolgot, mert Ő nem ér rá 2mellett. :? Na de nem írok többet, mert nem zártak vagyunk. :oops:

Villő, ki fényképész a családban? :lol: Először azt hittem katalógus kép, olyan szép!!! Nagyon tuti kis szobája lesz és te is nagyon csini vagy!

Basszus, lezártam a főzőlapot (a gőz lecsöppent) és nem tudtam kinyitni a zárat. :lol: Betojtam. :lol:

Nem tudom ma túl hajtani magam, sajnos. Nem bírom. Olyan méreg vagyok, pedig szeretném megcsinálni, holnap nem lesz rá időm. :?

Többedik szülők: ti éreztétek mikor elkezdtetek nyílni? Én asszem elkezdtem nyílni. Ez már nem front. Ha lépek, ha állok olyan feszítő és nyílaló érzésem van belül, mintha ketté akarnék szakadni. de lassan már nem is tudom hány napja. Na sebaj, a csajokkal is korán 2ujjnyi voltam mégis bent maradtak. :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


szisztok!

bakter Villő, mi vagy te lakberendező :) Te vagy az én emberem! :) bejön ez a stílus, fú legszívesebben kielemezném a szobát, de félek, hogy mást nem érdekel annyira részletesen mint engem... :)
csúcs!
és az ablakkeret! hogy hogy ilyen?
és a többi ajtófélfa...

de mégis van egy kérdésem! a handmade lógóka! honnan van?
Nekem itt árválkodik a fonott bölcső féleség, de nem tudok rátenni semmit, mert nem tetszik sok minden... főleg nem a gyári forgókák...
a borókából akartam volna rendelni sziveket, madarakat, de azt se érzem annyira igazinak...
Fanni képeit én csináltam, de tegnap arra jutottam,hogy jobb lenne valami régi meseújság kivágás a keretbe (vagy lemez borító, hogy mégis rusztikusabb legyen)... hát látom te megtaláltad a szupi képeket...

viszont tegnap este nem tudtam aludni- és kész lett a sarok nekünk is. most apa alszik, de majd hozom a képeket...

Bruck: csak egy tipp, majd hozom a képet... nekem nincs bordür, se semmi mese izé, mert nem szeretek egy figurával kooperálni- így én a szőnyeghez passzoló köröket vágtam ki 100ft-os színespapír csomagból és tapétaragasztóval tettem fel a falra...
várj pár napot és megmutatom...
viszont ezekkel a lyukat is el tudnád takarni... és menni se kell érte nagyonboltba, vagy max hozatsz: papír, ragasztó, ecset és ennyi.

viszont elég szívás volt az este, elégjól voltam, de mire összeraktam az ágyat, mire megtaláltam a megfelelő imbuszkulcsot, aztán meg egy helyre még se az kellett, aztán meg a rácsvédőre kellett pót kötözőt varrnom... hát jó párszor le sföl... így éjjel 1 kor csak forgolódtam, mert a fáradtságtól alig tudtam elaludni.

aztán jött a vihar, aztán Martin sírt, hogy nincs meg az üvege+vérzett az orra, aztán megint megnéztem és nem volt a helyén, hát bebújt Marcell mellé...

Erpé: kalapom emelem a sütögetők előtt! egyrészt nem tudnék most mutyizni, másrészt sütőt begyújtani ilyen melegben...

én mérges is vagyok a viharra! tegnap mostam ablakot, ma füvet kéne nyírni, de még vizes a fű, ráadásul a levegőt se hűsítette le...
tegnap éjjel csavarozás közben majd meg döglöttem a melegtől :?

Zso: kedden megyek dokihoz, tudod "ha minden rendben" utána tali szervezés? múltkor voltunk kint az erőműtónál kb 10 percre, mert jött a vihar, de lehet kavicsot dobálni, homok várat építeni...

Gem: a 3 baba után 15 apa nap jár? meg hát akkor az egész éves... az jó!

Fancsám ha most fejjel lefele van akkor a feje tuti beállt, vagy seggel ül rajta, pont "ott" feszít... a talpa mindenesetre jobb oldalon ficereg...
a 26 hetes 4d-n már több mint 5cm volt a talpa, hát van egy tutyim bekészítve, de szerintem kicsi lesz.

Bruck: Neked mi számít nagy bdp-nek? sztem 10ig okés...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sti: én Martinnal tudtam, most nem írom le honnan... most is tudom mi van, de nem írom le ezt se konkrétan...
viszont nekem annyira nem fáj. tudod van aki otthonmeló közben tágulgat, észrevétlenül, aztán egy óra alatt szül...
Martinnal a végén viszont azért vacak volt, a feje nagyon ott volt a küszöbön, így ha többet mentem, melóztam, akkor elég kellemetlen volt. volt hogy Marcellal leültünk a piac szélén, mert azt hittem elhagyom- közben meg bombáztak a romák a zoknijukkal :)
(ez egy pénteki nap volt és Martin szerdán született...)
az ő feje annyira be volt ékelődve, hogy repesztés után el se folyt a víz, a dokinak félre kellett piszkálni :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri
Saját gyártmány!

Én nagyon szeretek fényképezni, szeretek mindenféle alkotó munkát... nagy dekoráló vagyok :lol: :lol: :lol: :lol:

villo86
Mátészalka
 
 


Villő:
Gyönyörű lett a babaszoba, nagyon hangulatos! A pocakod is nagyon szép :)

Sti:
Nyílással kapcsolatban, Bencénél meg voltam győződve róla, hogy nyílok, annyira szúrt, nyilallt, hogy nem tudtam normálisan járni, aztán a 42. hétig olyan zárt voltam, mint a börtönajtó.. :lol:

Hát én is nagyon jó időjós lennék, az tuti, ez már harmadjára fordult elő hajnalban, hogy rámjött a hőhullám, szakadt rólam a víz, fel kellett kelnem, és úgy éreztem, elégek. Aztán rá 1 órára jött a vihar. Megváltás volt, de most így trópusi idő lett... :twisted:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sti, más az első és biztos nagyon más a második, harmadik, a tapasztalat, rutin miatt. Később már nincs idő ennyit olvasgatni se, de engem ezek nem paráztatnak, csak érdekelnek :-) Szerintem, ha az ember megszűri, hogy mit olvas, akkor nagyon sok hasznos dolgot meg lehet tudni – nekem baba témában sok az újdonság :-) De ha például egy babás weboldalon horrorisztikus szüléstörténetekről írnak, vagy drámaként ecsetelnek apróságokat, egyből bezárom az oldalt. Egyetértek veled, hogy ez teljesen felesleges.

Találtam egy weboldalt, szinte naponta frissül, lehet jópofa dolgokat találni: http://anyakanyar.hu/

Villő, szép a szoba!

Erpé, de jó, hogy találtatok házat! Jó adag szerencse is kell hozzá, hogy nagyjából minden klappoljon egy házvásárlásnál.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Villő: a kiságy fölötti képet és a lógót hol vetted?

Ja Erpé- képzeld beugrott hogy Júlia... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Konkri: Ahogy olvastam a reakciódat az irományomra, rájöttem, hogy tök úgy hangzik, mintha valami hisztérikus félelem lenne rajtam a szüléstől. Pedig nincs. De azért köszi a tükröt, kicsit jobban belegondoltam, hogy mitől is félek, vagy mi is van valójában? Aztán rájöttem, hogy leginkább a szülés körüli ismeretlen körülmények aggasztanak. Mégiscsak egy számomra teljesen új környezetben, új emberekkel, és nem az anyanyelvemen fogok szülni. Meg persze ott van a fájdalom része is,de az elmúlik, és tényleg egyre könnyebb volt mindegyik. Legbelül tudom, hogy ez lesz a legkönnyebb, gyorsabb szülésem, és minden rendben lesz. Csak néha elvisznek a hülye gondolatok rossz irányba. Egyébként az első tényleg nagy nyomokat hagyott, hosszú, és nehézkes volt. És a kisfiam sötét lilán jött ki, az volt az első kérdésem,hogy:él? Persze nem volt és lett semmi baja, de azt a pillanatot nem kívánom senkinek. A kislányok születése ehhez képest sétagalopp volt. Tudom, hogy nem lehet előre megjósolgatni, de ez a mostani terhesség annyira más, mint az előzőek, hogy a szülés is más lesz.

Éjjel megint volt pár jó kis fájásom, három hosszú, erős, és több kisebb, de teljesen rendszertelenek voltak. Én érzem, hogy nyílok ki. Igaziból örülök neki, mert így nem nulláról indulunk. De a fájásoknak köszönhetően ma kimostam a babaruhákat, most kezdek vasalni, de lehet, hogy inkább megvárom, míg lefekszenek a gyerekek.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Az ágy fölötti forgó engem is érdekel :-)
Keresgéltem neten, de csak horgoltat találtam, de szerintem az nem olyan szép.

Közeledik a vihar, teljesen sötét lett :-(

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Judit! nem, nem, nem... dehogy akartam tükröt tartani, vagy hisztérikusnak beállítani... azt írtad hogy félsz a szüléstől... gondoltam hogy esetleg volt amelyik szörnyű volt...
tőlem ma is kérdezték, hogy félek e... én sose féltem... talán ezért lehetett eddig könnyű dolgom...

Manni én most ezt találtam, de ez sem az igazi vágyam...
http://www.otletekboltja.hu/kezmuves_te ... sitargyak/

igazából az lenne a jó, ha én készíteném, de lustaság fél egészség... :) vagyis nem szeretem a lassú dolgokat, így varrogatni se...

nálunk már esik, pedig a férjem már majdnem kiment a damilossal :( így holnapra marad... szóval megy felétek az eső...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Babaszoba nagyrészt sk. készült.
Vettem aranyos mintájú anyagokat, szivacsot. Abból varrtam meg a hintaszék szivacspárnájának a huzatát, komódra készítettem pelenkázó feltétet. A kiságyba a rácsvédő, az ágynemű, a takaró saját munka...
Kiscsibéket is én varrtam :wink:
A képeket rajzoltam, festettem...

Ebben az a lényeg, hogy nem vásárolt dolgok vannak, hanem Én készítettem! :lol: :lol: :lol: :lol:
A várakozás, a készülődés nekem így teljes :wink:

villo86
Mátészalka
 
 


Konkri
Varrogatás hamar ment :wink:

villo86
Mátészalka
 
 


Villő, ez a szoba! Elsőre nem tudtam, hogy poén-e, vagy komoly! Tisztára mint valami katalóguskép!!! Gyönyörű!!!! Nagyon ügyes vagy! Mivel foglalkozol egyébként?
A pocid is szép, neked már csak egy hónap, tök izgi. ;)

Judit, nem is tudtam, hogy ilyen hasonló volt az első szülésünk. :) FB-n kitárgyalhatnánk. :)

Konkri, hányra mész dokihoz? Mi is megyünk védőnőhöz, összefuthatnánk.

Bakter, nyilall a hüvim :D, nagyon zavaró. :? Én tuti nem vagyok olyan mázlista, hogy hamarabb kezdjek tágulni. Ma nagyon szenvedek, fáj a hátam, derekam, stb. Ma először gondoltam arra, hogy most azonnal szülni akarok. :)

Ja, Konkri te küldtél egyszer egy blogot, ahol ilyen sk forgók voltak, mint Villőé.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 



KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Villő, le a kalappal! Gyönyörű lett a gyerekszoba. Nagyon ügyes vagy, és jó ízléssel megáldott :) Tetszik ez a színes világ, nagyon vidám. Ágytakaró különösen szuper.
Még Samu érkezésére én is így készülüdtem, bár nem minden volt sk, mint nálad. Neki is van patchwork ágytakarója, meg játszószivacsa, meg néhány játéka készített-varrt. Mostanra kissé passziválódott ez a varrogatós énem, ezért is várom, h új lakásba költözzünk, ott lesz helyem ilyenekre (most nincs egy normális varrósarkom sem...)
És ahhoz képest, hogy kb egyidős pocakosak vagyunk nekem kb dupla akkora a hasam mint neked. Bár első gyereknél nekem sem volt óriási :)

Manni, első gyereknél én is rengeteget olvastam babavárás témában. Csomó újságot és könyvet is beszereztem :)
Talán Judit kérdezte, én olvastam a Bába válaszol könyvet.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Villő, ügyes vagy! Én sajnos nem tudok varrni :-( Csak gombot :-)

Konkri, igen, ez a horgolt nem az igazi. Viszont az a blog, amit még te küldtél, ott nagyon szépek vannak.

Még ezeket találtam, bár ezek sem olyan szépek:

http://www.meska.hu/ProductView/index/418994

http://www.meska.hu/ProductView/index/450533

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

10 cm-es bpd-t mondott a doki.

A szoba gyönyörű, sajnos én béna vagyok ilyesmihez, szerintem azok a körök se mennének :-) inkább kivárom a bordűrt, max majd pár hónap múlva lesz meg, tényleg nem lesz tőle semmi baj.

Nem tudok aludni, a kis hercegnő úgy döntött, ő már kel és felvonulást tart...

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Villő
Nagyon szuper a babaszoba! :lol: :lol: :lol:
Após vett is pálinkafőzőt! :lol: :wink:

Erpé
Szép neve lesz a kislányotoknak! :lol: (nekem ezek a hagyományos nevek tetszenek :wink: )
Új ház :lol:

Konkri
Apanap csak 5 van a háriom gyerek után is :cry:
Az éves szabadság jó sok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (oktatásban résztvevőknek van egy csomó plusz nap :wink: )

Eső mostanra ért ide... nekem szombaton fájt a fejem szinte egész nap :cry:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Kép


32!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: