Új privát üzeneted érkezett!

Zsanka! nem aludt jól sőt szarul.már 3kor kelt hideg volt a keze arca, lerúgta magáról a takarót,muszáj valami nagy hálózsákot vennem neki.aztán meg 7kor kelt, alig kapott levegőt faszaaaa.....meg is fázott még jobban:(

KépKép
dike
 
 


szerintetek rajta merjem hagyni éjjelre a borostyánláncot?úgy félek, pedig azt olvastam h csak úgy ér valamit ha akkor is rajta van. amúgy hason alszik a lánc 31centis.

KépKép
dike
 
 


Dike!

Én estére leveszem róla. Csak napközben van rajta.
Most fogjuk vinni orvoshoz, mert a jobb pofija, meg tarkója, az egész jobb oldala be van dagadva :-(
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

 
 

sziasztok!

már jó rég jártam erre,csak látom borostyánlánc vész van...
nekem Kiarának kb 3-4héttel ezelöttig mindig a nyakában volt és sosem volt belőle baj...
azóta Benett nyakában van a lkánc éjjel-nappal és neki sincs gond vele...
de a fogzás ált-ban este éjszaka van és ezért kéne éjszakára is a nyakába hagyni,m csak akkor fejti ki hatását....

Kép
Kép
csibe83
 
 


Nekem egyik gyereknél sem volt borostyánlánc, Zsófina fájtak a fogai, Fruzsinak eddig 18 foga jött ki, egyiket sem vettük észre, az utolsó kettőnél egyszer csak közölte, hogy anya, van új fogam :lol:

Én nem hiszek benne, bár állítólag használ, viszont csak bőrrel érintkezve. De én amikor elolvastam, miből van, lemondtam róla :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Én is jó régen nem jártam felétek..

Jól vagyunk, Julcsi szépen növöget, hétfőn megyünk a 3 hós oltásra, kíváncsi vagyok mekkora. Kibújt egy foga, mondjuk nálunk mindkét gyerkőcnek korán jöttek a fogai (4,5 hó, 5 hó), de JUlcsi lepipált mindenkit. Mindent rág, folyik a nyála, az ökle már fel van ázva :) .

Borostyánláncot én sem használtam még soha, lehet kipróbálom, bár megmondom őszintén ilyen picinek félek a nyakába bármit is tenni. De biztos hasznos.

Zsanka mi lehet szegény Liliennel? Megcsípte valami?? Kíváncsi vagyok mit mond a doki.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack!
nem semmi,h kibújt már a foga...
sztem BEnettnek is hamar ki fog bújni,m szegényke már nagyon szenved tőle,
ezért is kapta meg Kiara nyakláncát...
Kiarának is az első két foga úgy bújt ki,h nem is vettük észre és ő csak
később kapott nyakláncott,de szegény Benettet annyira megviseli,h
inkább ráéadtam már most...

mi már megkaptuk a 3hós oltást szeptember elején és akkor már 66 centi volt és
7kiló,
szóval eléggé növöget Benett...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Minden rendben. Lehet csak asszimetrikus a lelkem. De azt mondta doktornő, mintha a nyakánál egy nagyon pici nyirokcsomót érezne, úgyhogy masszírozni kell neki. De nem sírt amikor nyomkodta. Szépen tartotta fejét is. Meg mosolygott :-D

Kisbarack: Gratulálok Julcsi első fogához!!!! Lilinek is lassan kint lesz, már egyre jobban nyáladzik meg tisztára el van lapulva az ínye.

Csibe: Szép nagy baba Benett! Gratula. És még Lilire mondják, hogy nagy. :-)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok Lányok. Honnan lehet tudni, hogy jön a baba foga? Az alap "tüneteken" kívül, mint nyáladzás, ökölrágás?

Dodónak vannak időszakai, amikor éjjel is rosszul alszik, holott ez nem volt rá jellemző másfél hónapos kora óta.
Most olyanok az éjszakák, hogy éjjel 5x is be kell menni hozzá. Nem ébred fel, csak nyűglődik, nyökög, sírdogál, de ha nem mennénk be, felébredne és rázendítene. Volt ilyen időszaka egy hónappal ezelőtt is, egy hétig tartott. Most megint. De most nappal is nyűgösen alszik.... Most fel is vettem, hátha csak egy büfi, de nem.... :( A száját nyitogatom, de semmi eget rengetőt nem látok benne..... Nem tudom mi a szenvedésének az oka és ha már mindannyian fogról beszéltek, arra is tippelek, de ki tudja...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Borostyánlánchoz: van karkötőben is, az nem elég? Gondolkodom én is rajta, de valahogy nyakba én sem merem feltenni.

Fogzást még nem tapasztalunk mi sem, csak erőteljes nyáladzást. Kisbarack, nem semmi, hogy nálatok már kibújt egy fog.

Nálunk sem kicsi a gyerek, tegnap mértem, 7380 gr. Védőnő szerint féléves nagyságú... A derekam persze leszakad.
20140503222551
 
 


Tyűűű, Szevi jó súlyban van, ő mennyivel is született?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


:) 4310 grammal született
20140503222551
 
 


Hát úgy sem volt kicsi, az igaz :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


azta tinus...
és hány centivel???
Benett 4300gramm és 60centi volt.
Szevi is anyatejes???

Kép
Kép
csibe83
 
 


most nem tudom pontosan miért nem jó a karkötője,de olvastam valahol,h
a nyakban jobban kifejti a hatását...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Gábor 6 kiló felett van valahol, de ő csak 3260 grammal született :)
Benett is csak anyatejes, ugye?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


igen panndi,Benett cswak anyatejes...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Gábor is :) Eddig havi egy kilót hízott, most kezd belassulni a hízása.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


csibe, 58 cm volt. akkor benettel majdnem egy nagyságúak voltak :)

tápszeres is, de anyatejet is kap

Panndi, akkor Gábor is gyarapszik rendesen, csak félévesen kéne duplázniuk pedig:)

Nálunk is belassult amúgy a növés, kevesebbet is eszik.
20140503222551
 
 


Benettnek is,m eddig ő is a havi 1 kilót hízta,de amióta már "mozgolódik"
azóta kicsit visszavett a hízási tempóból...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Akkor nem csak Lili hízott ilyen sokat. Nekünk is mondták, hogy fél éves korára kéne megduplázni a súlyát, de három hónapos korára meglesz :-D Pedig Ő csak 3250-el született.

nyuszika: A fogzás tünetei: nyáladzás, az öklét a szájába tuszkolja, állandóan rágna, ki van fehéredve az ínye, meg ha az ujjaddal belenyúlsz a szájába, és elkezded dörzsölgetni, akkor érzed, hogy már nincs mélyedés, hanem teljesen lapos az egész.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Lemértük Julcsi súlyát a barátnőméknél, 7240 gr :P . Pedig mostanában alig eszik, szopizni szinte csak félálomban hajlandó, gondolom az ínye fáj.
Hűű Szevi tényleg jó húsban van :)
Na majd hétfőn pontosabb adatokat tudok Julcsiról, mondta a védőnő,hogy oltás előtt fél órával menjünk le, mert megnézi Julit ( hosszát is mérik remélem).

Nálunk mielőtt megjelent a fogacska, már láttam a fehér kis fogcsírákat az ínyén (apró fehér pöttyöcskék). Nem tudtam, mi az, a védőnő mondta, hogy fogcsíra.

Julcsi mostanában nehezen alszik el napközben. Baromi fáradt, majd lecsukódik a szeme, de csak sír,nem tud magával mit kezdeni. Remélem hamar túl lesz ezen az időszakon, mert nagyon nem jó se neki se nekünk.. Éjjel nem panaszodhatom, mert végig alszik este 9-reggel7-ig.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kisbarack! Az nagyon jó!!! Ügyes nagyon Julcsi, hogy így végigalussza az estét! Lili fél 10-től alszik fél 7-ig. De este már az utolsó evés előtt nagyon fáradt, el is szokott aludni. 9 kor eszik és utána alszik. Igaz tegnap este nagyon nagyon nehezen aludt el. Csak sírdogált. Most délelőtt is így volt. De végül sikerült neki cumival.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


sziasztok!

hát úgy néz ki,h mi is tápszeresek lettünk :( :(
megpróbálom "röviden" leírni,h mi történt...
az úgí kezdődött,h én azt hittem,h nagyon fogzik a Benett és ezért fájnak a cicieim és dörzsizi,majd kb 1 hete már harapta és tépte...erre ma elkezdtem kiváncsiságból mérni,h mennyiket eszk és reggel 10kor balból eszik elkezdi tépni,ezért megmértem és kemény 50et evett és nem is evett belőle többet,hanem csak tépte,ezért fogtam és áttettem jobbra (gondoltam két ciciből fogom etetni),evett-evett,végzett és megmértem abból 80at evett...majd fél1kor már felkelt,h éhes és akkor a jobbból kezdtem az etetést és alig tettem cicire és már tépi,még próbálkoztam egy ideig,majd már nagyon fájt és megmértem evett kemény 30at,ezért rátettem a másik cicire,amit szintén szinte egyből elkezdte tépni és megmértem evett 20at...na itt már éreztem,h nem jó vmi és mire leértem apához már zokogtam,m rájöttem,h szegénykém már pár napja tuti,h ennyiket eszik csak...apának bőgtem egy nagyot és próbált nyugtatni,h semmi baj nincsen,ha most tápszert kell adni neki,de én totál ki voltam és nem értettem,h a Kiara 15hónapig szopott és csak azért választottam el,m terhes voltam...így elmentem tápszerért a tescoba és már adtam is neki és attól,h elégedetten evett és végre jól lakott megint kiborultam,h már lehet napok óta "éhezett"...már éjszaka is 3szor kelt és csak szenvedett a cicin...:(:(:(:(:(:(
de hogy mitől kezdett el apadni és én hülye nem vettem észre??!!!!lehet a sok stressz...ráadásul már úgy széttépte rágta a cicim a Benett,h csak így a melltartóba is fáj...se fejni se szoptatni nem tudok így...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe, nálunk is u.ez a helyzet, Julcsi csak rágja a mellem, de nem szívja, elfordul,nyűglődik, pedig rengeteg tejem van. Nem lehet, hogy az ínye miatt nem szopizik rendesen? Én két hete elkezdtem lefejni a tejet, a cumisüvegből gyönyörűen kiszívta, de aztán rájöttem, hogy ez így nem fog menni, nem lesz erre időm a két nagyobb mellett. Most félálomban szoptatom, úgy elfogadja. Aztán meglátjuk mi lesz, sokáig ez sem fog működni. A tápszert szereti Benett? hasa nem fáj tőle?

Ma megyünk a 3 hós szurira és méricskélésre.

Tegnap sokat csatangoltunk, egész nap úton voltunk, Julcsi nagyon jól elvolt, aztán este egy órán keresztül sírt, semmivel sem tudtam megnyugtatni. A sok ingert így dolgozta fel. Nálatok is van ilyen, hogy ha sok új inger éri a babát, többet sír?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Gyors segítség:nekem is ugyanez volt,az éjszakai átalvás is okozza,hogy sokkal kevesebb a tej és egy idő után nappal is kevesebbet termel.Hirtelen nekem is puhák lettek a melleim mert egy pár napig alig szopott az ínye miatt...majdnem elapadt a tejem.
Vegyetek be tejserkentőt,homeopátiás: utrica urens 5 golyót egy nap,egy-két nap és visszajön a tejci!Nekem már 3 napja be van durranva,most is néha sírdolág az ínye miatt,ha szopik,de legalább sokat szopik és nem apad el a tejem!!!
Ja és nagyon sokat igyatok!!!! :lol:
Puszi!

Kép
Kép
bell25
 
 


Urtica urens-az előbb rosszul írtam...

Kép
Kép
bell25
 
 


Sziasztok!

Kisbarack, Csibe sajnálom, hogy megy el a tejcsi, de ha tudjátok azért fejjétek. Nagyon időigényes, én tudom. Ezt csinálom már 2 hónapja.

Bell! Nekem a homeopátiás bogyó semmit sem ért, csak jól visszavette és 2 hét után se indította be :-( Én a madártejre esküszöm, de Lilinek attól fájt a hasa.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


sziasztok!
köszi lámnyok a segítséget,de egyenlőre nem bírok fejni sem,m annyira érzékenyek már a bimbóim...
tegnap délbe szoptattam meg Benettet és ma reggelre durrant be úgy,
h reggel 8kor 150et evett egy ciciből és megint elfordította a fejét és harapott...
viszont megint alszik legalább rnedesen este,m 7től reggel 4ig aludt,
majd adtam neki 170 tápszert és még utána éhes volt és megevett 50et :shock: :shock: :shock:
most már végre napközben is nyugodtabb,m már nem nagyon volt el sajna magában,
hanem szinte csak kézben...basszus,h lehettem ennyire vak...most
meg megint kurjongatt és kacarászik a játékainak...

Kép
Kép
csibe83
 
 


csibe, ne hibáztasd magad!

Gábor sem nagyon jelez, hogy kevés a tej, én ezért még sokszor mérem, mert nekem az az irányadó. Nekem a tejserkentő tea szokott bejönni, ma eddig kétszer evett Gábor, egyszer 310 grammot, egyszer 210-et, úgyhogy úgy néz ki, megint hatott a tea.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Jó nagyétkűek a babák :-D Lili csak egyszer egyszer eszik meg 160-at, de inkább 120 az amit meg szokott enni. És így is több mint 6 kiló :-D

A teát én is ittam, csak attól is fájt a poci, így abbahagytam. Én még ittam a Karamalz malátaitalt. Az legalább finom :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Mindenkinek nagyon szép husiban van a babája!Ármin 2640-nem született és 6360g most:)

Csibe! ne szomorkodj,nem történik semmi baj!örülj neki h eddig tudtad szoptatni!!ügyes voltál!


Tényleg ti soha nem felejtitek el a vigantolt?

Kisbarack! nálunk minden vasárnap ez a műsor, sírás van anyóséknál, ahol kb 12en vagyunk.gyűlölök oda járni:((((

Panndi! mennyit eszik???????310et???:)))))Árminnak eddig 190 volt a rekord egyetlen 1szer:)


ma megkóstoltattam Árminnal az őszibarackot,ízlett neki,még vigyorgott is:)
Voltunk védőbe, 6360g 62 centi.kapott oltást, de most nem sírt nagyon:) ma először este 9től reggel 7ig aludt:)))))

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

köszi csajok,már nem ostorozom magam,főleg hogy láttam ma hogy mennyire
jobb a kedve ha tele a pocak...

panndi!
nem semmi,h mennyit eszik Gábor...

én ma újra elkezdtem mérni és írni,h hogyan eszik egy nap Benett...
tegnap este 7től aludt hajnal 4ig...
4kor 220at evett tápszerből
8kor 150et anyatejből
10.30kor 190et anyatejből
13kor 120anyatej és 70tápszer
15.40kor 90anyatej és 120tápszer
most 19kor 220tápszer
szóval amíg tudok adok neki anyatejet és azért kapott még rendesen...

dike!
szép nagy baba már Ármin és fb-n megnézem mindig a képeidet és nagyon jó pasi :)
vigantol :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: én mindig elfelejtem...tök gáz
a k vitamint meg a költözéskor úgy elraktam,h nem találom,így szegénykém
csak 1szer kapta meg :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
gyerekorvosnak meg persze mindig elfelejtem mondani...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe, Dodó az elejétől fogva anyatejet és tápszer eszik, hála ég 80%-ban anyatejet kap egy nap. De az elején volt, hogy 3 napig sírt, én meg nem tudtam mi baja, mert akkor persze még porcióztuk a kaját... És éhes volt. Amikor megetettük rendesen, kiegyensúlyozott volt.. Én is önostoroztam magam, hogy éhezett, de azóta boldog baba, én meg tanultam :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


csak mert ma mondta a doktornő h azért ilyen erős az Ármin mert h minden nap adom neki a vigantolt. nekem mióta kb megszületett 4szer maradt el!

Csibe!jó sokat eszik Benett!:) arra azért figyelj oda h tápszernél ki kell várni a 3 órát,mert az sokkal nehezebben szívódik fel mint a tápszer.

KépKép
dike
 
 


dike!
köszi az infót.még a tápszerből eléggé ügyetlen vagyok.
mondjuk eddig is igyekeztem,de ezek után pláne fogok...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk:) Túl a 3 hónapos oltáson, tegnap kapta, de szerencsére nem volt láz, csak hőemelkedés 37,3. Erre nem adtam neki semmit. Még 2 hónap és lecseng ez az oltásos korszak..... nem bánom majd, ilyenkor mindig tiszta para vagyok.
Milli 6100 gramm és 60 cm, és 2 nap múlva 3 hónapos:)
Sokat mosolyog, jó kedvű baba, és elkezdte a forgást. Tegnap a rendelőben hátáról hasára fordult. Azóta is forgolódna, csak a kezét nem tudja maga alól kihúzni és ez feldühíti. Aztán mikor hasra érkezik (kis váll segítséggel:))) akkor az a baja hogy nem szeret sokáig hason feküdni. Naponta 3-szor elalszik kb. 1 - 1,5 órát a két etetés között. 4 óránként eszik, 150-160 körül....persze enne még, csak nem merek többet adni a bukás miatt. Így meg jó. Most hagyjuk el a start tápszert és kezdjük el a Beba 1-t, de maradtunk a H.A-nál. Kíváncsi leszek a változásra, mert doktornő szerint bár szépen fejlődik, de sok a havi 900 gramm súlygyarapodás. Így szerinte ebből majd nem raktároz el annyi kalóriát:) Nem volt a mi doktornőnk, helyettesítés van ebben a hónapban, így meglepődtem mikor azt mondta hogy adjak neki gyümölcsöt. Hát én még nem adok, majd csak 4 hónap után. Azt kivárjuk.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Milli! az sok?de hogy sok az a gyarapodás! örülnék ha 4 óránként enne csak Ármin!!!!tökéletes az étkezése! az kemény, h a dokinő mondta h adj neki gyümölcsöt!én megmodom őszintén tegnap adtam egy kb 3-4 kanál barackot(az üvegest)és éjjel 1 kor keservesen sírt,fájt neki a hasa,tuti az miatt!pedig délelőtt adtam neki. de én basztam el mert almát kellett volna és először csak lét fogok.

múltkor én 1es tápszert adtam ugyan azt mint te írtál,oltári hasfájás lett pedig már nem hasfájos!

éjjel h alszik?

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

milli!
sztem dokinő bolond,m miért ne hízhatna havi 1kilót???!!!
nekem Benett mindig meghízta a havi 1kilót és sztem most hogy pótolok,
így ebben a hónapban is megfogja...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Dike, én is adok már almát Dodónak, almával és répával lehet kezdeni, először lével, aztán ha azt bírja, mehet a pép is. Dodó nincs oda a pépért, fura neki, hogy az nem folyékony :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Lányok, nekünk azt mondta a doki tegnapelőtt az oltásnál, hogy adjam Julinak az őszibarackot. Azért ne almával kezdjek, mert amúgy is nehezen kakil. Hát nem tudom... Ráadásul Juli még full anyatejes.

Amúgy 7350 gr és 67 centi a kisasszony.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy erről írtok. Már kérdezni akartam, hogy Ti mikor kezditek el a hozzátáplálást. Most olvastam egy két éves :-) Kismama magazinban, hogy fontos a sorrend: alma, őszibarack és meggy. A zöldségeknél: krumpli, répa. Mi vagy két hét múlva reszelünk egy kis almát keksszel, és előbb azt fogjuk megkóstoltatni.
Kisbarack, szerintem (de csak az én véleményem) az almával kezdd, nehogy fájjon a kis hasa, de ha csak anyatejet kap, akkor lehet várnék vele, mert azt mondják, hogy ilyenkor abbahagyja a cicilést, meg mindenhol azt olvasni, hogy a gyerek 6 hónapos koráig csak anyatejet kapjon. Persze mindenki magának dönti el, hogy mikor kezdi el és mivel.
Én már kíváncsian várom, hogy Lilinek hogy fog ízleni :-D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Na szóval, én, aki a lányomat és a fiamat is 3 éves koráig szoptattam, tehát tejem mindig volt, de ennek ellenére azt mondom, hogy ez a 6 hónapig csak anyetej teljesen babafüggő. Pl a lányom 4 hónaposan már kapott sárgarépát, krumplit,kis gyümit, ő igényelte, annak ellenére, hogy szopizott. Viszont a fiam még 6 hósan sem nagyon kért mást az anyatejen kívül,nem is erőltettem. Szóval ez a 6 hóig csak anyatejet azért kicsit sántít (szerintem).
Meg lehet kóstoltatni, aztán vagy kéri, vagy nem :D , ő dönt.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

Tényleg jó, hogy felhoztátok a témát, mert mi is kb 2 hét múlva elkezdenénk a hozzátáplálást. Viszont annyi egymásnak ellentmondó infót hallottam, hogy belezavarodtam. Van ahol azt írják, hogy nem is gyümölccsel, hanem főzelékkel kell kezdeni?!?
Dike, Kisbarack és olyan üveges bébiitallal kezditek? Délidőben? És mennyi ideig adtok egy fajtából? stb stb stb....
Nyuszika, és nálatok nem fáj a kis hasa?
20140503222551
 
 


Ja, meg még valami. Szevi a hüvelykujját szopja. Erről is hallottam jót és rosszat is. Van aki szerint rosszabb, mint a cumi, van aki szerint fordítva. Rémtörténetek is járnak a X évesen is még ujját rágó gyerekről... Anyósom szerint meg az a jó, mert megnyugtatja magát. Engem személy szerint idegesít, de a cumit továbbra sem fogadja el.
20140503222551
 
 


Én almával fogom kezdeni, majd ha négy hónapos lesz. Alma, banán, krumpli, répa, a lányokkal is így kezdtem kb.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tinus! engem is nagyon nagyon zavar h az újját szopja!félek h kifelé fog állni a foga ,meg az ujja és ilyen lapos lesz!láttam már olyat! cumit meg el lehet tőle venni, odaadni a mikulásnak stb..de az ujját?:(((

Tinus! igen, azzal az itallal. én almával fogok(tegnapelőtt az őszipéptől ugye nagyon fájt a hasa).igen délben,megoszlik a vélemény h mikor. vagy kaja előtt,után, vagy pont a két kaja között.de én szerintem előtte fogom. pl 3 kanál első nap,2. nap 5, 3. nap 8-ha semmi baj, jöhet a következő fajta, vagy éppen ugyan úgy almából a pép. 3-5 naponta lehet új fajta kaját kipróbálni.
alma,őszi, meggy, aztán 5 hónaposan elkezdem a krumpli,répa sütőtököt, déli időben, addigra délelőttre teszem majd a gyümit...aztán estére én majd tejpépet akarok..de ez még messze van!

KépKép
dike
 
 


Tinus, Dike!

Az ujjszopásról csak annyit, hogy én is szoptam kicsi koromban az ujjamat, igaz nagyon sokáig még esténként nyugtatás képen jól jött. Viszont egyáltalán nem álltak ki a fogaim, fogszabályzóm se volt soha és az ujjam se volt lapos. Igaz a hugomnak volt fogszabályzója, de már nagyobb korában, és egy másfél év alatt nagyon szépen helyre jött a foga.

Tényleg van mindkettő mellett ellen érv is, meg hogy miért jó. Szerintem egyik se :-D Lili cumizik, csak ha nyűgös, meg esténként azzal alszik el, de ha nem kell, akkor kiköpi és nem kel fel rá.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Én is szopiztam az ujjam és a lányom is. A lányom 10 éves (persze már nem szopja az ujját), és ami manapság ritka, nem kell neki fogszabályzó, annyira szépek a fogai. nekem sem kellett soha. :wink: Én nem bánom, hogy Julcsi szopja az ujját, a legjobb nyugtató a világon :D :) :wink: ..és az ujjunk sem lapos :wink:

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok, Dodó meg nem tartja bent a cumit, de az ujját sem szopja, semmit. Így idegrogya, ha a cumi kiesik.... Ez szerintem a legnehezebb.... És mostanában éjjel stabilan, hajnali 3-tól óránként felkel nyökögni. Alszik és nyökög. Ha hagyjuk, egyre jobban felsír... Passz, hogy mi lenne az okos, de kezdünk kidögleni.... Fogát nem látom, hogy ezerre jönne, kajásnak nem kajás....... Most azon avgyok, hogy hagyni fogom sírni (bár nem vagyok a híve), mert meg kell találnia azt, ami a cumin kívül megnyugtatja. Mert tény, megszokta, hogy jövünk megyünk és dugdossuk a cumit, ha kell.... És közben nem tartja be, ennek így meg semmi értelme...........

HT: nem fáj Dodó pocakja az almától, kapott most már pépet is, furi neki, de eszi és még nem is bukta vissza, holott bukós baba. Nekünk bejött az alma. De a házi orvosunk azt mondta, almát keksszel csak 5 hó után adhatunk.... Ezt Zsankának írtam, nem tudom...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: