Új privát üzeneted érkezett!

Kubuka!

Azért megnyugtatásul rubeola ügyben hadd írjam le, hogy mivel ma már minden gyereket oltanak 15 hónaposan ellene, ezért elég ritka lett. Apropó, Judó: kiderült, hogy az a kisgyerek valóban rubeolás-e?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok lányok,
Jó hírekkel jövök közétek, (ide csak azzal lehet) :-))
7 hetes babás vagyok, örömöm a köbön, a fellegekben, még attól is magasabban :-) Viszont sajnos van egy nagy cisztám is a baba mellett, aminek a mérete nem változott az utóbbi egy hétben (nézték a 6,7. héten is ultrahangon). Soha életemben nem volt eddig cisztám még, és éppen most a babával együtt. Reménykedek nagyon... hogy felszívódik, hogy eldurran, hogy ottmarad, nem is igazán tudom miben kellene jobban. Van valamelyikteknek hasonló tapasztalata lányok? Örülnék, ha mesélnétek, hogy nálatok mi lett a ciszta vége (ha volt)
Köszönöm elõre is,
Melinda
Névtelen
 


Sziasztok lányok,
már régen akartam írni, csak eddig valahogy ne jött össze. Harmadik babámat várom, 7-8 hetes vagyok.
Kubuka,
Veled majdnem egyeznek a dátumaim (már a cseten is próbáltam elmondani, csak mindig kidob, úgyhogy nem jutok szóhoz). Nekem augusztus 31-én volt az utolsó mensim, úgyhogy június 7-re leszek kiírva, de mivel hosszabb a ciklusom, és konkrétan tudom, hogy szept. 18-án volt a nagy nap, ezért én júni. 11-12-re jósolom a baba érkezését. Egyébként az elsõ két babám is 4-5 nappal késõbb született....
Szerencsés vagyok, mert én már nagyon korán, 5 napos terhesen majdnem biztos lehettem a sikerben, ugyanis voltam a dokimnál, mert valami hülye fertõzést összeszedtem nyaralás közben, és aggódtam miatta, mire õ ultrahanggal megnézett, és mondta, hogy jó esélyeim vannak a terhességre, merthogy vastag a nyálkahártya, meg látott is valami kis 1-2 mm-es pontocskát. Azóta voltam mégegyszer, és már a kis szívdobogása is látszott.
Problémát jelenleg nekem az idõjárási frontok és az emiatti fejfájás okoz, ami hányással is párosul. Normálisan nem hányok, csak kicsit émelygek, de ha jön a front... hát attól kész vagyok. Október 23-án, amikor ezer ágra sütött a nap, egész nap a lesötétített szobában pihegtem, csak a WC-re mentem ki úgy 5-6-szor hányni, még egy korty víz se maradt meg bennem. Az a baj, hogy ez nem a terhességtõl, hanem a frontérzékenységtõl és a fejfájástól van. Azt szeretném kérdezni ezzel kapcsolatban, hogy nem tudtok-e olyan fejfájás elleni, vagy antrifront gyógyszert, vagy más gyógynövényt, homeopátiás dolgot...stb., ami a terhesség elsõ harmadában is szedhetõ.
Hát egyelõre ennyit, így is elég hosszú voltam. Kívánok mindenkinek boldog babavárást!

Sziasztok,
Vercsi
vercsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Rubeola: Nekem az elsõ terhességemnél csináltak vizsgálatot
rubeola miatt. A vizsgálat szerint nem voltam rubeolás. Anyukám és a gyerekorvos szerint voltam.
Megkérdezetm a lányom orvosát, hogy mostanában volt-e rubeolás megbetegedés. Azt mondta, hogy évek óta nem volt egyetlen egy beteg gyerek se itt a kerületbe. Elvileg még engem is beoltottak ellene kb 16-17 éves koromban. Kár, hogy nem emlékszik rá senki a családból.
A babákat tényleg oltják 15 hónaposan és ezért kicsi az eséje a rubeolának.
Remélem pár hét múlva csatlakozhatom hozzátok. Eddig legalábbis úgy néz ki de még nem vagyok bíztos benne.

Üdv, Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok,

Melinda,
Gratula a babohoz, es ne izgulj a cisztak jo resze magatol felszivodik.

Vercsi,Kubuka,
En is kb. egyidos lehetek veletek. Ha jol emlekszem az utloso mesim szept. 3.-an vagy 6.-an volt, sajnos csak jovo het keddre van idopontom dokihoz, ezert egy kicsit izgulok, remelem azert minden rendben lesz. Irigyellek benneteket, hogy Ti mar lattatok a manokat.

Vercsi te a frontra vagy erzekeny vagy migrenes vagy? Amit leirtal lesotetitett szoba, fejfajas, hanyinger ez mind a migrenes fejfajas tunete. Sajnos tudom, mert nekem is ez van.Kép Gyogyszert terhesen en nem szedek be elvbol, inkabb kinlodok egy kicsit. De ha ez migren akkor lehet, hogy az utolso fejfajasod, mert terhesseg alatt szinte teljesen megszunik.Kép

Ti hogy alltok a hanyingerrel, en szinte azzal kelek es fekszem. Kiprobaltam mar mindent de nem hasznal, remelem azert ez csak atmnetei lesz.
Angela
angela2
 
 


Sziasztok !
Vercsi: Gratula a babucihoz !!! És voltál már dokinál ? Ha voltál, akkor mikor, és mit látott ? Kép
Kinga
Kinga
 


Sziasztok! Gratula minden új babához! Rég jelentkeztem, ma voltam ultrahangon, 12hét3nap±9 napos a babám. Így ha minden jól megy, május 9. körül már háromgyerekes anyuka lehetek. Nagyon meg voltam ijedve, mert a hét végén bármit ettem, minden kijött belõlem. De olyan szinten, hogy teljesen legyöngültem. És így még egyik gyerekemmel sem voltam. Szóval nagyon féltem, hogy ez már nem normális, de megnyugtatott az orvosom, hogy ez így van jól. Azért is izgultam nagyon, mert az elsõ terhességem 5 évvel ezelõtt úgy szakadt meg 12 hetesen, hogy semmi jele nem volt, csak az uh. szerint már nem élt. Na ez bennem olyan mély nyomokat hagyott, hogy addig, amíg nem mocorog a pici, nem tudok teljesen megnyugodni.
De most olvasom, hogy a hányinger a front miatt is lehetséges? Hát azok most jönnek mennek, az tény, én erre nem is gondoltam. De most hogy a fejem is fáj, biztos vagyok benne, hogy van összefüggés.
Sziasztok, kellemesebb napokat mindenkinek!
Móni
Moncsi
 


Sziasztok!
Hat nem leszek meg friss anyukaKép
Tegnap, a szulinapomra kaptam egy "ajandekot" a termeszettol.Megjott!!
Pedig meg nem is volt 28nap, mint a ciklusaim altalaban, csak 25. remelem nem fog bekavarodni, mert akkor lehet, hogy sokaig nem jovok.
Minden kismamanak sok sikert es kitartast, remelve, hogy nagyon hamarosan,
Aniko
dufi
 


Sziasztok!


Móni gratula a babához!! Jaj ilyeneket ne is mondj, mert hétvégén én is pont vmi ilyen történetet olvastam egy Kismamában, hogy a 7.heti uh-n, még minden rendben volt és a 12. héten meg már nem vert a baba szíve és hoyg semmit, de semmit nem érzett belõle az anyuka, hoyg közben történt vmi.
Nekünk olyan nagyon nehezen jött össze a baba, hogy nem is tudom, mit csinálnék, ha valami lenne. De nagyon lassan telik az idõ. A múlt keddi uh óta semmi nem történt és majd csak a jövõ kedden megyek védõnõhöz, meg majd vmikor utána uh-ra. És úgy izgulok, hoyg nehogy vmi gond legyen, ugyanis továbbra sem érzek semmit, de semmit az égvilágon és emiatt aggódom is kellõképpen, hogy mi van ha már nincs is meg????!!!
Na jó de nem pánikolok itt tovább, mert hát nem errõl kell, hogy szóljon ez a topic, de hát hol pánikoljak, ha nem itt????
Ti hogy vagytok? Kinga holnap mész uh-ra???
Tuti minden oké lesz!!! Hány hetes leszel/vagy????
Sziasztok
Kubuka
kubuka
 


Sziasztok!

Én a "ma megint megjött" topic tagja vagyok, sajnosKép.
Most egy kérdésem lenne Hozzátok:
ma már a 44.napon vagyok, és még mindig semmi. Általánban 35 napra szoktam megbetegedni, ennyit még sose késett. A múlt héten kedden csináltam egy tesztet, az negatív volt. Magamon egyébként semmi különöset nem érzek, az igaz, hogy a melleim nagyobbak, de egyáltalán nem fájnak, csak a mellbimbóm érzékeny. A hasam az fel van püffedve, de az persze bármitõl lehet.
Ma veszek egy tesztet mindenképpen, de szerintetek nem kéne éreznem már valamit?

Kérlek Benneteket, segítsetek!

Puszi: Móni
Névtelen
 


Sziasztok!

Én holnap leszek 12 hetes( már 12 hetesnek tartom magamKép).
Szintén a harmadik babust várom, már van két kislányom. Május 13-ra vagyok kiírva, de mindkétszer pár nappal elõbb szûltem.
Mindenkinek jó babavárást, pocakosodást kívánok!

Beus
beus74
 
 


Kubuka:
Köszönöm kérdésedet, igen holnap megyek. Most számításaim szerint az 5-ik hétbe léptem. Nagyon félek, hogy nem fogok semmit látni. Kép Mert igazából én sem érzek magamon semmi olyan jelet, amiket más már hamarabb is észlel magán.

Remélem jól vagy, és ne izgulj, ott van az a picike, csak ne idegeskedj rajta, nehogy baja történjen. Kép
Üdv.: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!

Én elvileg most vagyok a 6.-hétbe. Orvosnál még nem voltam de a teszt az pozítiv lett. Második baba lesz. AZ elsõ most 17 hónapos.

Móni: Nekem is csak nagyobb lett a mellem éd egyáltalán nem fáj. A hasam úgyanúgy püffedt mint mikor megjön. Szerintem még minden lehetséges.

Hányadik heti UH-án lehet látni már valamit és hallani a szívdobogást? Egybõl elköldenek vérvételre? Már nem emlékszem rá.

Üdv, Tina
Tina
 


Tina:
Gratula a 6 hetes kis babushoz !!! Kép
Én még csak az 5. hetet taposom, és holnap megyek orvoshoz, ezért azt hiszem, hogy nálatok már látszódna az UH-on.
Holnap már többet fogok tudni, ha kiváncsi vagy rá. Kép

Puszi: Kinga
Kinga
 


Kinga

Várom a beszámolódat. Már kölcsönkértem egy könyvet az a címe, hogy Terhesség Hétrõl Hétre. Szerintem ezt az egy könyvet érdemes megszerzni. Az elsõ babánál is ezt böngésztem végig.
Mindent elfelejtettem az elsõ terhességemrõl. Legalábbis ami az orvosi részt illeti. Mikor kell menni, AFP stb...

Tina
Tina
 


Sziasztok kismamák!

Kinga,
október 18-án voltam dokinál, kb akkor töltöttem a 6. hetet, láttuk a szivdobogását, és 7,1 mm-esnek mérte a dokibácsi. Legközelebb nov. 4-én megyek, vagyis pont 1 hét múlva. Már alig várom!!!

Angela2,
frontra vagyok érzékeny, de ez nagyon hasonlit a migrénre. A melegfronttól csak nyomott vagyok, a hidegtõl birom a fenti tüneteket produkálni, és sajnos nekem pont akkor ilyen durva ha terhes vagyok, illetve a terhesség elsõ harmadában, amikor nem lehet gyógyszert szedni. Ha a fejfájást hagyom eljutni egy szintre (merthogy nem szedhetek gyógyszert), akkor jön a hányás, és tart, amig minden ki nem jön belölem. Lányommal is elõadtam ezt 3-4-szer, fiammal viszont nem, ott csak normál hányinger volt. Lehet, hogy lányom lesz? Nem bánnám....

Õszintén szólva ha csak hányinger lenne azt nem is bánnám, mert legalább jelzi, hogy minden oké, ott van a babóca. Mindkét eddigi terhességemnél lelkileg azt az idõszakot birtam legrosszabbul, amikor hányinger már nem volt, de még mozgást sem éreztem. Olyankor mindig elbizonytalanodtam, hogy terhes vagyok-e egyáltalán.

Moncsi és Beus74,
mekkorák a nagyobbak és milyen nemûek?

Tina,
én úgy tudom, hogy 6. héttõl látni a szivdobogást. Az én dokim nem küldött vérvételre, csak UH-on megnézte a babát.

Na sziasztok, jó ultrahangot mindenkinek!!

Vercsi
vercsi
 
 


Kinga!


Te nem 7 hetes vagy??? Valahol azt olvastam, hoyg a fogantatás szept 18-án volt, vag yfélrenéztem vmit??? Mert akkor a baba 5 hetes, de a terhesség mér 7!!!! És tuti látni fogsz vmit. Én 7 hetesen láttam, hoyg pulzál a szíve és a petezsák már 1,9 cm volt és benne egy picike bébi. Rá egy héttel, azaz 8 hetesen, pedig már nem is mondta a doki a petezsák méretét csak a babátét, hohy 1,2 cm. Úgyhogy tuti látni fogod!!!
Kihez jársz? Hová?
Vercsi!!!
Védõnõhöz mikor mész? Majd õ küld mindenhová: vérvétel, ekg, fogdoki, házidoki, stb.
Tina!
A terhesség hétrõl hétre az a vékony kis füzetszerû könyv amin egy kismama van?? Nekem is megvan, szerintem jó nagyon, meg még van eg yolyan, hoyg Az a 9 hónap. Az is elég használható.
Na menek vissza dolgozni, sziasztok.
Ti meddig fogtok dolgozni???
Pusz
Kubuka
kubuka
 


Ajaj, visszaolvastam és rémesen nem tudok írni, összevissza ütöttem a betûket.
Bocsi
kubuka
 


Kubuka:
A fogantatás szeptember 21-én volt. Bocsi, nem tudtam, hogy hozzá kell adni 2 hetet. Akkor én már 7 hetes lennék ??? Akkor fogom látni a pici szivecskéjét is ??? Jajjj de jó lenne. De tüneteim egyenlõek a nullával.

puszi:
Kinga
Kinga
 


Kinga,
bizonyám!!! A terhességi heteket ay utolsó mensi elsõ napjától számolják, vagyis mikor igazából teherbe esel, akkor már tulajdonképpen 2 hetes terhes vagy. Jó mi?

Kubuka,
védõnéninél még nem voltam, mert ezt a részt nem nagyon szeretem, meg üti is a munkaidõmet. Hetente egyszer van terhesrendelés nálunk, hétfõn 8-tól 10-ig. Hát persze, hogy nekem pont hétfõn kell 8-ra beérnem a céghez. Az összes többi napon 9-kor kezdek. A cégnél amúgy még nem mondtam meg, hogy terhes vagyok, asszem jövõ hétre hagyom. Elég cikis, mert szept. elején kezdtem új helyen a cégen belül, és a közvetlen fõnököm egy belga pasi, úgyhogy majd fel kell hivnom telefonon. Még jó, hogy nem fogom látni, ahogy elkenõdik a szája. He-he..Kép)))
Amúgy nálunk a házidoki ad beutalót vérvételre, védõnéni csak AFP-re ad, de azt meg a nõdokival kell lepecsételtetni és aláiratni.
Az biztos, hogy ezt az évet végigdolgozom a gyás-gyed miatt. Aztán jövõ évben, ahogy kedvem tartja. Majd meglátom.

Sziasztok,
Vercsi
vercsi
 
 


Sziasztok!
Kubuka!
Jaj, ne haragudj, nem akartalak megijeszteni, már bánom is, hogy ebben a topicban leírtam , hiszen itt csupa aggódó anyuka ír még az elsõ hetek izgalmában. De hinni kell benne, hogy nem lesz semmi. NEkem amúgy volt elõtte egy húgyuti fert. is meg elõtte szedtem a prolaktinszintemre gyógyszert, szóval sok tényezõ összejátszahatott, hogy így végzõdjön.

Nekünk a két lányunk van, négy és két évesek, most jó lenne ha fiú lenne. Azért három lánnyal is kibékülnék, fõleg a nagyobbik lányom kijelentette, neki csak akkor kell testvér, ha lány lesz.
Hát majd meglátjuk talán karácsony táján már kiderül.

Móni: Szorítok, hogy a mai nap tesztje már pozitív legyen.

Sziazstok
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!

Kinga! bizony ám már 7 hetes vagy, úgyhogy tuti jól fpg látszani minden!!!
Moncsi! alapból is izgulok, aggódom, úgyhoyg nem azért mondtam, hogy ne is mondj ilyeneket, csak hát tényleg olyan rossz ezt hallani, olvasni (de sajna a Kismamákban is van sok ilyen). Nekünk elég nehezen jött össze a baba, 17. ciklusban és inszeminációval, plussz némi hormonkezeléssel, többek között magas volt a prolaktinszintem. De remélem, nem lesz gond. Ma reggel elõször éreztem, hoyg egy kicsit émelygek, vagy nem is tudom ez émelygés-e, azt éreztem, hoyg azonnal ennem kell vmit, mert különben rosszul leszek. Úgyhogy most éppen egy brióst majszolok.
Móni!!!!
Mikor tesztelsz újból??? Nekem semmilyen tünetem nem volt,úgyhoyg az ne vezessen félre.
Vercsi!
Te hol laksz? Ott sem egyszerû az élet, mármint ami a vizsgálatokat illeti.
Én tegnap megmondtam a közvetlen munkatársaimnak meg a fõnök banyának, mert a jövõ héten menni kell mindeféle vizsgálatra és nem tudnék már mit kitalálni, hoyg hová mászkálok állandóan.
Na sziasztok!!!
Kubuka

Kinga hánykor mész uh-ra???
kubuka
 


Szia Kubuka!
Hát lehet, hogy most megleplek vele, de én Budapesten lakom, a XVII. kerületben. Az elsõ kettõvel is ugyanitt voltam terhes, de itt eddig még semmire nem adott beutalót a védõnõ. Õ tulajdonképpen csak adminisztrál, megméri a súlyt, beirja a leletek eredményét...ilyesmi. Azért persze el kell majd mennem hozzá, mert a kiskönyvet õ adja. Meg amúgy rendes nõci, jókat lehet vele dumálni, csak éppen értelme nem sok van.......
Sziasztok,
Vercsi
vercsi
 
 


Sziasztok!
Gondolom nem csak nekem van munkaundorom. Én is próbálok még ebben az évben rendesen dolgozni Gyed stb miatt. De jövõre hvi 1 hét táppénzt tutira igénybe fogok venni. Minimálbérre vagyunk bejelentve+ többi zsebbe. Mikor kiderült, hogy babát várok szóltam, hogy jelentsenek be többre mert ebbõl éhen fogunk halni...Persz, de akkor én fizetem a járulékokat. Ekkora szemétséget! Még így sem vagyok a teljes bruttómra bejelentve, mert mérlegeltem, hogy mennyi levonást bírok el. Most kb. 15.000,- Ft-al kevesebbet kapok a levonás miatt. Meg persze azt is levonják, ha kések vagy, ha hamarabb el kell mennem(doki vagy akármi miatt).

Vercsi
A nagyobb lányom 7 éves, most elsõs. A kicsi 5 és fél éves.
Mi a XIII.ker-ben lakunk, de ha minden összejön ahogyan szeretnénk, akkor decembertõl a XV. ker-be költözünk egy nagyobb lakásba.
Sziasztok,
Beus(12)
beus74
 
 


Vercsi!!

Én is úgy gondoltam, hoyg Bp, csak a kerületet akartam tudni. Én a XIII-ban lakom, a dokim akihez járok az Péterfyben dolgozik, de ugye el kellett menni a kerületi védõnõhöz, mert õ adja a kiskönyvet és majd a jövõ héten megyek a Péterfy kórházi védõnõcihez, mert a doki betegeit õ intézi és majd õ ad mindenhová papírt meg ott helyben meg is csinálnak mindent egyszerre, labor, uh, ekg...stb. Egyedül a fogdokit nem. Ez azért jó így, mert legalább nem kell ide-oda menni. De persze majd azért a kerületihez is el kell néha menni (de nekem is szerencsém vanb, mert jó fej) hogy beírkálja a kartonomba a vizsgálatokat. Na szóval nem eccerû, de már kezdem érteni, hogy mikor kihez, hová kell mennem.
Beus!
Nekem is munkaundorom van, de nagyon!!! Télleg csak a legszükségesebbeket csinálom meg. Nincs kedvem dolgozni!!!! Én december végéig tervezem a munkát, utána már januárban lehet, hoyg nem jövök, de lehet hogy még januárban igen és februártól nem. Majd meglátom, hogy leszek vagyis leszünk.
Sziasztok
kubuka
kubuka
 


Vercsi!

XVII-ben merre felé??? Mi is ott lakunk, de nekem az eddigi gyermekek még nem ide születtek, ez a baba lesz itt és az itteni védõnõvel és gyerekdokival az elsõ. Mi Rákosligeten lakunk.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!
Rákoskeresztúron vagyunk (Pesti úton az elágazástól még kifelé, Shell kút mögött.) Te mikorra várod a picit? És a nagyobbak mekkorák?

Vercsi
vercsi
 
 


Sziasztok lányok,
De jó, hogy itt ennyi egykorú mama-jelölt van. Mi ma vagyunk 7 hét + 3 naposak. Egy hete már a szívecskéje is dobogott :-)
Lányok, Ti milyen vitamint szedtek? Van olyan, amelyikben nincs "A" vitamin? Én eddig Elevit-et szedtem, de annyi helyen olvastam, hogy plusz "A" vitamint ne szedjünk, márpedig az Elevitben van. Van olyan terhes-vitamin amiben nincs?
Köszi mindenkinek a ciszta-segítséget. Nagyon nem izgulok miatta azért most már.
Melinda
Névtelen
 


Sziasztok!

Kinga!!! Mi volt az uh-n???
Várom!!!
pusz
Kubuka
kubuka
 


Szia Kubuka !

Hát valószínû, hogy nem saccoltam jól meg a foganást, mert most még csak a petezsákot láttuk, de abban sem volt biztos a dokim. Egy kicsit el vagyok keseredve. Akkor ezek szerint még mindig nem vagyok 7 hetes sem.

Üdv. Kinga
Kinga
 


Szia Melinda!

Én semmilyen terhes vitamint nem szedek, mert van egy gyógyszerész barátnõm, aki nem javasolta. Én magam nem nagyon értek hozzá, de szerinte durva túlzás, amit a terhesvitaminokba belepakolnak. Azt mondta, ha mindenképpen vitaminozni akarok, akkor szedjek inkább valami normál vitaminkomplexumot, pl Centrumot, de még inkább gyümölcsöt-zöldséget.
Egyébként az elsõ 2 gyerekkel sem szedtem vitamint. Megjegyzem, hogy nálam az orvos és a védõnõ sem emlitette egyszer sem, hogy szedjek.
Amit viszont mindkétszer szedtem, az a Magne B6, meg vas, de már nem emlékszem, melyik készitmény. Egyébként barátnõ szerint a vas is felesleges, mert gyakorlatilag semmi nem szivódik fel belõle. (Speciel többek között 2-3 évig a különbözõ vaskészitmények felszivódásának tesztelésével is foglalkozott egyik neves gyógyszergyárunknál.) Sokkal hatákonyabb a spenót, sóska, saláta..stb.
Sziasztok,
Vercsi
vercsi
 
 


Szia Kinga!

Mikor kell visszamenned az orvoshoz? Ne légy elkeseredve
hamar telnek a hetek.
Most már én is nagyon várom, hogy elmenjek az orvoshoz, de
akkor várok még, hogy ne csak a petezsákot lássuk.
Mit mondott hány hetes vagy?

Üdv, Tina
Tina
 


Sziasztok!

Vercsi: a nagyfiam 9, az ikrek 7 évesek. A pici meg 16+5, ha hiszek az uh-nak (15+5 lenne mensibõl, de annál tényleg tuti idõsebb).

Vitamin: folsavat szerintem mindenképp érdemes szedni (velõcsõ záródási rendellenességek elkerülésére). A B6 vitamint sokan dícsérik, mint hányás ellenest, többektõl magne b6 formájában hallottam. Az én dokim még az E vitamint emlegeti így az elején, mint terhesvitamint (egyébként E vitamin mint általában a nemi szervek vagy a hormononok ? vitaminja is, meg legújabban mint a hosszú élet titkát is emlegetik). Meg rutascorbint érfalerõsítésnek.
Aztán a második harmadtól ajánlgatja a multikat, kalciumot, majd utána jön nála a vas és a magnézium. De mondjuk ez a doki ilyen mániás.
Multik: a friss kismamás topikban már írtam, hogy létezik a magyar Multivitamin terheseknek címû multi is, ami egy darabra esõen sokkal olcsóbb, mint az elevit vagy a materna. Sajnos viszont tipikusan hiánycikk...
Téli hónapokban szerintem nem ártanak a vitaminok, mert sokkal kevesebb friss zöldséghez gyümölcshöz jutunk, MÉg napfény sincs annyi.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Nemrég gratuláltam Ildinek és Kubukának, és lám, milyen az élet, nem is tudtam akkor még, hogy már én is közétek tartozom... Kép Kép Kép

Szóval még egy picit össze vagyok zavarodva, mert van egy 11 hónapos kislányom, és bár aránylag kis korkülönbséggel szerettem volna gyermekeket, mégis meglep és elbizonytalanít, hogy ma reggel pozitív lett a teszt...

Nem tudom, mennyi idõs lehet a babó, talán 6 hetes, kedden szándékozom menni dokihoz, majd õ megerõsíti a terhességet és megmondja a részleteket.

A vitaminok tekintetében én is bizonytalan vagyok. Nem szeretem igazán a mesterséges vitaminkészítményeket, az elsõ terhességem alatt nem is szedtem, csak vasat és folsavat a doki javaslatára.
Most viszont tél lesz, és Romola lányom még szopizik szépen, tehát ketten "élõsködnek" rajtam...

Na, megyek egy picit visszafelé olvasni benneteket, és nagyon jó egészséget kívánok mindenkinek:

Laura
p_laura
 
 


Szia Laura!
Gratulálok, ez aztán a jó hír! Tényleg nem lesz nagy korkülönbség, ezek szerint másfél év körül?
Nálunk a két lány közt 26 hónap van, és most így két év elteltével már anyira örülök, hogy nem hagytunk köztük nagyobb különbséget. kb. a kicsi másfél éves korától annyira jól eljátszanak együtt,hogy könnyebb dolgom van a kettõvel együtt, mint amikor a nagy oviban van, és a kicsit le kell foglalni.
NA de ennek a topicnak nem a testvérek a témája, azt hiszem, van egy olyan hogy egy kicsi meg még egy pici, vagy valami hasonló nevû topic, ott biztosan találsz olyan hozzászólásokat, akiknek hasonló korkülönbségû babája van. A szoptatást mindenképpen említsd meg az orvosnak ha mész legközelebb, mi a véleménye a terhesség alatt errõl.
Addig is jó babavárást, szia
Móni
Moncsi
 


Sziasztok!
Krissi vagyok, a "..megint megjött"-be írogatok. Bár még nem vagyok babás, de ebben a hónapban egy kis torokgyulladást összeszedtem, nem volt komoly, de a hõemelkedésre bevettem egy Algopyrint. Ha esetleg babás lennék / KépKépKépKép /, akkor ez a gyógyi mekkora bajt jelenthetne? A mensimnek holnap (nem) kéne megjönnie.
Köszi a segítséget.

Üdv:
Krissi
Krissi
 


Krissi!

Semmekkorát. Ugyanis az elsõ valahány hétben nincs kémiai kapcsolat a baba és közötted.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Ezek szerint ha 1-2 hetes terhesen használtam hüvelytablettát akkor az nem árthatott a babának?

Üdv, Tina
Tina
 


Sziasztok Lányok,
Az jutott eszembe, hogy én utoljára pontosan egy éve voltam méhnyakrákszûrésen. Most ugye a 9. héten járok. Ilyenkor a dokik ragaszkodnak egy újabb rákszûréshez, vagy megelégszenek azzal, hogy a teherbeesésemkor volt egy 10 hónappal ezelõtti jó rákszûrési leletem? Titeket elküldtek a terhesség elején rákszûrésre?
Köszi,
Melinda
Névtelen
 


Sziasztok!!!

Melinda, nekem a dokim megcsinálta a rákszûrést, kb két hete, mert nekem is tavaly volt az utolsó. de azt mondta óvatos lesz és ne aggódjak ez nem árthat.

Képzeljétek, tegnapelõtt voltam a védõnõnél és mivel mondtam neki, hogy én egy olyan folyamatosan aggódós vagyok és olyan sokszor kételkedem, hoyg egyáltalán van ott valaki, mert továbbra sem érzek semmit, megnyugtatott, hoyg ha megírtunk minden papírt, beutalót akkor hallgatunk szívhangot, hátha.... És hallottuk!!!! Annyira jó volt!!!!
Úgyhoyg most már nyugodtabb vagyok, végül is már holnap betöltöm a 10. hetet!!!!

Kinga!
Mizujs??? Mikor mész legközelebb? MIkor volt az utolsó mensid???

Laura!
Gratulálok!!!

Krissi!
Mizujs? teszteltél???

Ja és ma voltam terheléses vércukor vizsgálaton, a Péterffyben a cukros víz a menõ, d enem is volt olyan szörnyû, belenyomtam egy fél citromot és így meg lehetett inni.
Na pusz mindenkinek!
Kubuka
kubuka
 


kubuka,
Köszi a rákszûrõs info-t.
Szintén aggódós, és én sem érzek semmit, hasam semmi, hányinger semmi, hiába hogy 3 napja uh-on láttam a baby-t, mindig aggódok.
A szívhangot a védõnéni milyen mûszerrel tudja meghallgatni ilyenkor?
Melyik dokihoz jársz a Péterffyben? Talán én is ott... de még nagyon nem tudom.
Melinda
Névtelen
 


Sziasztok!
Jelentkeznék közétek! Ma 41 napja volt az utolsó vérzésem elsö napja. A 35. napon pozitív lett e tesztKép. Tegnap voltam egy dokinál, a hasi uh "sejthetö" petezsákot mutatott, hétfön megyek hüvelyi uh-ra. Egyébként a melleim érzékenyek, és idönként egy pici húzódó érzés van a hasamban. Kíváncsi leszek, hétfön mit látunk! Kicsit meglepett, hogy egyáltalán nem tett úgy az orvos, mintha velem örülne, és nem is mondott semmit, pl. hogy akkor mellözzem a kávét vagy ilyesmi.
Lennének kérdéseim: ti mikor mondtátok meg a körülöttetek élöknek, hogy babát vártok? A férjem persze tud a dologról, tágabb ismeretségi körben még várni szeretnék, de a leendö nagyszülökön gondolkodom.
Van-e arra vonatkozó szabály, hogy a munkahelyen mikor kell bejelenteni a várandósságot?
Liana
Liana
 


Sziasztok,
én egyelõre csak saccperkábé tudom a terhességem, ami azt jelenti, hogy még nem voltam orvosnál és kábé 9 hetes lehetek Kép. Persze nem mintha nem lennék irtó boldog, meg kiváncsi, meg a fellegekben, csak éppen külföldön élünk,sem orvosom, sem tb-m,és egyébként is majd otthon szeretnék szülni.
Szóval ezért is kérném a segitségeteket: mikor vannak a kötelezõ (sem elõbb sem késõbb elvégzendõ) vizsgálatok?
Fõleg a korai szakaszra gondolok, segitsetek léccccci..
Gratulálok mindenkinek, irigyellek benneteket, hogy már láttátok-hallotátok az utódokat,
Mikka
Névtelen
 


Én vagyok megint, lehagytam egy t-t a hallottátokból,sorry.
M.
Névtelen
 


Sziasztok!

Liana! Hogy mikor mondd meg a körülötted élõknek? Én ennél a következõt szoktam figyelembe venni: egy terhesség legveszélyesebb idõszakai az elsõ 14 (és az utolsó 4) hét. Ekkor történik a legtöbb spontán vetélés (illetve koraszülés).
Ebbõl kiindulva én a 14. hét után szoktam bejelenteni a "nagyközönségnek". Idén picit tovább várok, és a karácsonyi jövés-menés, családi-baráti találkozások lesznek a nagy bejelentés idõpontjai.
Ja, nálunk a páromon kívül anyukám tudja már most (9 hetesen). De tudom, hogy titoktartó: nem fogja örömében sem szétkürtölni.
A munkahelyeden szerintem magánügy; általános szabály nincs. De majd' mindig akad egy-két többgyermekes anyuka, aki felfigyel arra, hogy több gyümölcsöt eszel, álmosabb vagy, stb. Erre számíthatsz. Kép

Mikka! Nem emlékszem sajnos, próbálj meg rákeresni valahol a neten.
Hol élsz most?

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Mikka!

Ezt találtam neked:

[url=http://www.babapont.hu/babavar/fejl/vizsg.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/babavar/fejl/vizsg.html[/url]#anc5

Laura
p_laura
 
 


Sziasztok,

Laura,
köszönöm a tippet, szorgalmasan végigolvastam, úgy tûnik nem fogok lemaradni az elsõ (fontos) felérõl. December elején tervezem ugyanis, hogy hazamegyek egy kis idõre, szóval akkor leszek úgy 13 hetes,(hát elég szoros, de remélhetõleg meglesz). Amúgy jelenleg az USA-ban vagyunk, úgyhogy a bébi is made in jueszéj. Elvileg júliusig akartunk maradni, de én valószínûleg kénytelen leszek olyan ápr. végén hazamenniKép
Nem lesz túl fényes így egyedül, dehát ez van,és ez nálam egyébként is így szokott lenni.
Te voltál vizsgálaton? Nem lehet könnyû így két "élõsködõvel".

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én tiszta szeszély vagyok, hol mérhetetlen nyugalom tölt el (kivételesen rendkívül kedves tudok lenni), hol pedig sakálkodom egész nap (persze a férjem fegyelmez). És annyira undorodom mindentõl, hogy bevásárolni is csak ha már szó szerint semmi nincs itthon, a jóember meg üvöltözik, szóval akkor teszem be a lábam boltba. Nem úgy a bébiboltokkalKép!!! Legszívesebben mindent megvennék, de ilyenkor rendkívüli fegyelmezettséggel csak körülnézek és merev léptekkel távozom, mondván lesz még idõ...


Liana,
én speciel már mindenkinek (úgy értve, hogy a családnak és néhány velem együtt örülõ szoros barátnak) elmondtam, persze ez lehet, hogy tapasztalatlanság..Mindenesetre a munkahelyemen tuti nem szólnék,várj ameddig bírod!

Üdvözlet mindenkinek,
Mikka
Névtelen
 


Sziasztok!

Már én is közétek tartozom! 5 hetes terhes vagyok Kép
Szeretnék azonban valamit leírni. Van egy 4 éves kisfiam, és már másfél éve próbálkozunk, hogy legyen kistesó, de semmi. Már midenféle vizsgálaton voltam, mindenféle beavatkozáson, gyógyszeres kezelésen, DE SEMMI. Erre írtam a neten egy orvosnak, aki a leírásom alapján azt állapította meg, hogy a bajom pszichoszomatikus, vagyis lelki eredetû, s szerinte az eddigi orvosok a "szoftveres" problémáimat csavarhúzóval akarták kezelni. Elmentem hát hozzá, aki a vizsgálatokból kiderítette, hogy nincs semmi bajom, nyugodjak meg, össze fog jönni. Rá két hétre terhes lettem. Kép
Nagyon boldogok vagyunk, s a környezetemben már mindenkinek elmondtam, mindenki örül. Kép

Puszi:

Saci
charlottee
 
 


Sziasztok!

Szeretnek en is hozzatok csatlakozni, bar mi (is) meg nagyon fiatalok vagyunk: 5 hetesek. Mi mar kozel egy eve probalkoztunk, s ebben a honapban kezdtuk el a ferjem kivizsgalasat... de a elet ugy hozta, hogy pozitiv tesztet kaptunk ebben a honapban!!!! Kép Ez lesz az elso babank, igy nekem meg nagyon uj minden. Nagyon izgatott vagyok, s remelem, hogy nem lesz semmi baj.

Saci! Kép
Ugy olvasom, hogy nagyjabol egy koruak 'vagyunk'. Olyan jo, hogy van 'ismeros', aki hasonlo cipoben jar. Te mikor mesz orvoshoz?

Mikka! Kép
Te merrefele elsz az USA-n belul?

Mindenkinek jo babavarast!

Puszi!

Eszti
Névtelen
 


Sziasztok Kismamik!
Nagyon elveszetetek ebbõl a topicból, valszin a Karácsony foglal le most mindenkit....
Én is már nagyon rég óta szeretnék ide tartozni, és szerencsére most úgy néz ki, hogy sikerült!!!!! Igaz, orvosnál még nem voltam, de a teszem olyan kék lett, hogy még én is meglepõdtem! Nagyon boldog vagyok! Még én sem nagyon mondtam el senkinek, csak a 3 barátnõmnek, akik velem izgultak, hogy sikerüljön. Alig várom, hogy lemondhassam a "nagy" lányomnak aki még csak 3 és fél éves. Viszont, a munkahelyen szerintem ajánlatos elmondani, a saját érdekünkben. Mondjuk azért mert ha az ember terhes, akkor nem rúghatnak ki. Talán elnézõbbek is lesznek, ha esetleg egy reggeli rosszullét miatt késünk el, és nem csak simán elaludtunk. Nomeg, azt hiszem adókedvezmény is fog járni a 3. hónaptól, ami igaz kicsit odébb van. Úgyhogy én amint láttam az ultrahang képet, szólni fogok. Legyenek csak felkészülve, és most rajtuk a sor hogy egy kicsit engedjenek nekem, mert én már annyit nyeltem ott bent. Node ez már egy másik topic, ahol már Munkaundis néven írtam, de most már vállalom a saját nevemet!!!
Kedves Eszti, Saci, Mikka, Laura, Liana, Melinda, Kubuka és MIndenki aki ide írt valaha!
Remélem jól vagytok és jelentkezzetek!!!
Kellemes Karácsonyt! Bár már sajna vége van.
Andi
Andi
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?