Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha nem gond, szeretnék csatlakozni a csoporthoz. Ma pontosan 23 hetes kismama vagyok, kisfiamat, Dominikot 2015. január 10.-re várjuk (papíron:)). Eddig gondmentes minden, ez a szakasza csodálatos a terhességnek. :) Ő lesz az első gyermekünk, de nem ez az első próbálkozás, sajnos. Idén januárban fogant meg az első kisbabánk, azonban ő sajnos a 8. héten elment, illetve leállt a fejlődése. Nagyon nehéz volt, viszont segített, hogy rádöbbenjek, valójában mennyire is nagyon szeretnék kisbabát. Így eldöntöttem, ahogy a szervezetem készen áll, újra belevágunk. Íhy áprilisban megfogant a mi kis csöppségünk, ezúttal problémamentesen. :) 
A 18. héttől már érzem a mozgását, és mondhatni semmi kellemetlenséget nem okoz egyenlőre. (persze ezalól kivétel volt az első trimeszter).

Szeretnék sorstársakkal ismerkedni, gondolatokat megosztani, mert a barátok sajna igen más életszakaszukat élik, így nem tudnak azonosulni ezzel a gyönyörű állapottal. Emellett az is nagy problémám, hogy elég sok időt töltök egyedül itthon. A férjem előléptetése miatt költöztünk a városba 2 éve, itt azonban nem ismertünk senkit. Az én helyzetem nem is igazán változott néhány embert leszámítva, de komoly barátságot igazán nem tudtam kötni senkivel, mert úgymond nincs "lehetőségem" ismerkedni, barátkozni. A munkám, az egyetem a fövároshoz kötött, így ott vannak a barátok is, a család meg egy harmadik irányban. Így nagyon gyakran egyedül érzem magam... Magánvállalkozóként a  munkám otthonról is végezhető, így ez is inkább a négy fal közé szorít. 
Mit tudnátok nekem tanácsolni ebben a helyzetben? Van esetleg valaki közületek, aki hasonló cipőben jár?

Bocsánat a litániáért, és köszönöm, hogy meghallgattatok.
Mindenkonek csodaszép várakozást! :)
domcsibaba
Dunaújváros
 
 


Sziasztok!

Lám, zajlik az élet. :-) Remélem mindenki jól van!
Volt már valaki terheléses cukorvizsgálaton? Emlékeim szerint a terheléses cukorvizsgálat a 24.-28. hét között esedékes, ez még csak a 22. hét nálam, ezért gondoltam ráérek jövő héten elmenni a beutalóért.
(Már rég voltam terhesgondozáson, utoljára még a 18. heti uh előtt 2-3 héttel, szóval nem mostanság.) Mocorgás nálam is beindult, bár a mellső fali méhlepény miatt eleinte nem érzékeltem.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Halihó! Kismacko én pont ma voltam terheléses cukron és jelentem túléltem! :) Sőt egyátalán nem olyan szörnyű , mint ahogy azt beharangozták nekem is. Az eredményt mondjuk csak szerdán tudom meg szóval addig picit izgulok, de örülök ,hogy ilyen simán ment. Az éhgyomrim egyébként 4,7 volt és arra azt mondták ,hogy nagyon jó. Mondjuk nálunk a patikás cukrot kell meginni , citromot lehet beletenni, de abszolut nem vészes. Utána szerintem 2 óra leforgása alatt megittam 1 L vízet, de azt megengedték! :) És már csak kettőt kell aludni ,hogy újra lássam a babónkat :)


Szia Domcsibaba!Gratula a picúrhoz! Én is sokat vagyok egyedül, mert ha párom nem dolgozik akkor lakástfelújít , de hamarosan már ennek is vége lesz hála az égnek. Eleinte nekem is voltak problémáim ezvégett ,de mostanra jobb a helyzet. Én próbálom lekötni magam itthon ( van mikor megy , van mikor nem). Mostmár nagyon sokat foglalkozom a babakuckó kialakításával, bár még messzebb van a költözés.. pl a babaágy fölé én szeretném elkészíteni a dekorációt dekor gumiból, ma du el is mentem az anyag egy részéért. Már nagyon mennék vásárolgatni is , csak még egy picit korainak tartom meg igazából sok mindenünk megvan a keresztgyerekek által.Nekem annyi a szerencsém talán ,hogy közelemben van a család. Neked is azt tudom ajánlani , hogy mozdulj ki nézelődni még ha nem is veszel meg semmit.:) Én órákat tudok tölteni egy bevásárlóközpontban nézelődve :P


 


Kép
baudry
 
 
 

 
 

domcsibaba:

Nem vagy egyedül! Nekem is nagyon rossz! el költöztem otthonról és igazából nincs olyan bnőm akivel beszélgessek a terhességről :( emiatt majd nem befordultam :( volt olyan napom is hogy sirtam :'(

Anyummal hiába beszélek dolgokról neki nem volt semmi félre tűnete , meg nem foglalkozhatott ilyennel nagyimmal . Régen nem ezzel foglalkoztak. NAh, mindegy! Hát  apárom nah ... ő férfi :D
Én is csak azt tudom tanácsolni , hogy mozdulj ki egy kicsit :) nézelődj. De ha gondolod beszélhetünk privibe :) ?
Jah és gratulálok a babához!!!! :)

kismacko:

Igen 24 hetesen kell menni! :)
Én is 18 hetesen voltam vizsgálaton. Amúgy én meg is kaptam beutalót akkor a dokimtól , hogy elmenjek cukorterhelésre!
A löty amúgy fini :) jobb , ha viszel citrom levet, mert magába nagyon tömény cukros lesz tuti , hogy nem fog ízlelni :)




 


 

angyali88
 
 


óóóó el is felejtettem szerintetek nem kicsi a pocim?
mert más kismamának 20-21 hetesen nagyobb . Lehet, hogy kis súllyal fog születni ? ajjj :(

20+6 hetes pocika
angyali88
 
 


Angyali!! Nekem most kb ekkora pocim,mint neked :) De legalábbis 20-21 hetesen nem volt nagyobb. Hidd el a baba jó helyen van, elfér és pont akkora amekkorának kell lenni! Ez sok mindentől függhet, magasság, csípőszélesség vagy egyszerűen csak lehet beljebb van a méhed.Én a pozitív oldalát nézem, most még könnyebben mozgok :)

Kép
baudry
 
 
 


Azt a mindenit milyen sok hsz 2 nap alatt:)
Hát én nem tudok aludni, már pár órája, végül felkeltem...csak az a baj, hogy holnap meg dolgozni kell...Egyébként a szoptatós párnát ajánlották nekem alváshoz, de még nem vettem. Használta már valaki a pocakos alvás megkönnyítéséhez?


@viktria én a takarítással már pár hete rosszul állok, vagyis a kád súroláskor jött ki először a "jaj de terhes vagyok a hasam nem engedi már az ide-oda áthajolást". De ez szerintem már legalább 4-6 hete történt, leültem a kád mellé és próbáltam erőt gyűjteni az újbóli nekifutásnak. Majd bementem a hálóba és mire felküzdöttem az ágy 4 sarkára a gumilepedőt elpityeregtem magam. Férjem bejött, mondta, hogy gyanús volt a csend:) A hálónk kicsi így az ágy alatti takarítás nálunk is gond. Párom térdét nemrég műtötték, így ilyen mutatványokat ő sem tud bevállalni...Ablakpucolást meg inkább hagyjuk:) Már azon töprengek, hogy kihívok egy takarító céget, mert 3,6-3,8 a belmagasság szóval ide komoly létrás pucolás kell, azt meg nem merem megkockáztatni


@papatia üdv a csoportban! Hol élsz Törökországban?10 kg fogyás, azta mindenit, de alapvetően jól vagy, nem vagy gyenge vagy ilyesmi?


@angyali88 üdv Neked is, gratula a mazsolához;) Te helyileg hol élsz? Az én pocakom az itteni megfigyelések alapján már egy 8 hetesen kezdett alakulni, de csak pár hete látni kifejezetten azt, hogy babaváró pocakról van szó;) Miért nem eszel húst? Nem kívánod, vagy elvi megfontolásból?


@baudry almaevésben én is jó vagyok:) Első 6 hétben csak savanyút és csípőset kívántam, az alma az egyik legjobb barátom étkezések között, ha valami édeset vagy savanyút ennék, jöhet az alma:)azt még este is meg szoktam engedni magamnak, ha 9-10-kor még nagyon ennék valamit


@kriszti korábban miómát említettél, vagy rosszul emlékszem? most cisztát írtál...a ciszta felszívódik néha "magától", a mióma viszont egy jóindulatú daganat és csak műtéttel tudják eltávolítani...szóval nagyon nem mindegy, hogy mit látott a szonográfus - egyébként ők pontosabban szokták mérni és látni ezeket, sokkal inkább mint egy sima nőgyógyász aki nem szakosodott uh-ból...Előre kifizetett pénz a szülésért? na ilyet sem hallottam még...


Érdekes, hogy többen is azt írjátok, hogy magánrendelés a terhesség alatt, de ügyeletes doki szülésnél. Mármint azon agyaltam, hogy nagyobb helyeken viszonylag gyorsan kerítenek még 1 orvost, de alapvetően 1 ügyeletes van és mi történik ha az éppen sürgős beavatkozást kell végezzen és csak 30-60 perc múlva tud a következő sürgős esethez menni. Egyébként én sem vagyok magánorvos párti, inkább azt vallom, hogy aki ember tud lenni az sztk-ban, az magánrendelésen is. Aki csak a magánrendelőben mosolyog azt csak átmenetileg lehet pénzzel motiválni. Sajnos azt gondolom, hogy rizikó manapság saját orvos nélkül belevágni egy ilyen kalandba. 

 

Kép
moncsih2
 
 


@ domcsibaba üdv Neked is köztünk Nem könnyű egy új városban új életet kezdeni. Én jelenleg is ingázom mert részben Pesten dolgozom, részben Bécsben élek mivel oda mentem férjhez. Felnőttként nehéz új baráti kört kialakítani, de érdemes körülnézni, hogy milyen programok vannak, eljárni ide-oda. Állítólag babával könnyebb lesz, mert ismerkedünk a kórházban, majd a séták alatt, játszótéren. De én mindenképpen azt ajánlanám, hogy érdeklődési körnek megfelelően keress magadnak valami "felnőtt" elfoglaltságot amikor kiszabadulsz a 4 fal közül és a saját örömödért találkozol másokkal.
@baudry na látod nem lehet olyan könnyen kikészíteni egy kismamát egy cukorterheléses vizsgálattal kíváncsi vagyok majd én mit produkálok

@angyali88 ne idegeld magad, mindenkinek más a testalkata és génjei, amíg doki nem mondja azt, hogy a baba nem fejlődik elég jól addig felesleges parázni. Egyél rendesen, mindenfélét és gyakran kis adagokban 30 évvel ezelőttt  2,5-3kg volt a gyerekek többsége és az volt a normális. Manapság ha azt mondod, hogy 2,95 a baby akkor a paráztató laikusok elképednek "jaj csak ennyi", ha azt mondod 4,5kg "jaj de nagy baba"...szóval hallgass a józan paraszti észre, amíg egészséges és pl. nem koraszülött, nincs miért aggódnod.

Kismamák, a napokban az is eszembe jutott, hogy jó lenne személyesen találkozni még szülés előtt no meg utána is. Mivel többfelé vagyunk, reginális találkozókat lehetne szervezni még mielőtt elkezdünk gurulni a havas novemberben



Kép
moncsih2
 
 


Jó reggelt!

Moncsi2,
Köszönöm,hogy szólsz,állandóan cisztát akarok mondani, pedig miomát látott. Ezért is fura,hogy nem látta más ezen azegy szonohráfuson kívül. Na nem mintha bánnám,nem hiányzik.

Angyali88,
Szerintem nem kicsi a pocid. Ismerek olyat, aki hasonlóan vékony testalkatú,mint Te,több hónaposan nem volt sokkal nagyobb pocija. Nyugi, ami kell a babának,azt el fogja venni. :)

Domcsibaba,
Üdv,gratulálok! :)

Nem lehet könnyű egyedül. Eddig nagyon tartottam tőle, hogy a mioma és a mélyen fekvő lepény miatt táppénzre ítélnek. Aztán a doki is megnézte szerdán,és pénteken a szonográfus is. Mindketten azt mondták, hogy nem látnak miomát, a lepény pedig feljebb van azért picivel,mint drága gyermekem, szóval egyáltalán nincs gond, kicsit több pihi, de nyugodtan lehet dolgozni. :)
Utálok egyedül itthon lenni.Nem tudok magammal mit kezdeni. Decemberig dolgozom, ha minden jól megy, aztán itt vannak az ünnepek, tesóimnak téli szünet, így remélem azt a pár hetet kell csak egyedül átvészelni, és az is más lesz, mert ott már lehet készülni az érkezésére, rucik mosása, vasalása, szobájának szépítése, stb :)

Ma megyek tanácsadásra, számítok a vérvételre is, remek lesz, egy csomót várhatok majd.

Szép napot nektek!

Kriszti
kriszti112
 
 


Újabb érdekességet vettem észre:)
Reggeli matek rovat
Kriszti látom Neked Lilypie "naptárad" van azon 21+5-re azt mondja a Lilypie, hogy még 167 napod van. Nekem 21+5-re a picibaba.hu azt mondja, hogy még 127 nap van szülésig mondjuk utóbbi helyesebbnek tűnik hiszen ha 40 hét/280 napot számolunk akkor a 21+5=152, 280-152=128 nap Na ennyit a netről

Kép
moncsih2
 
 


Üdv minden új kismamának!

@baudry: te már a 24. héten vagy, hogy voltál cukorvizsgálaton? Tavaly már túléltem ezt a vizsgálatot, a csepeli sztk-ban szerencsére nem cukros löttyöt kellett inni, hanem egy zsemlét és 2 dl tejet kellett elfogyasztani. Tavaly rendben volt minden, remélem idén is így lesz.

@angyali88: amikor utoljára voltam az orvosnál, nem adtak beutalót a cukorvizsgálatra, ezért kell újra az sztk-ba mennem. A pocakméret, ahogy más is írta, sok mindentől függ. Nekem az első terhességnél kisebb volt, mint most a második babánál.

@kriszti112: az sztk-s doki nálam is felfedezett egy miómát a méh hátsó falán, azóta 2 ultrahangon is voltam, a szonográfus egy árva szóval nem említette... De ha megyek beutalóért és reményeim szerint csinál egy gyors ultrahangot, akkor rákérdezek.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Nekem is hasonlóak a terveim szüléssel kapcsolatban, magándokihoz járok , de nem nála szülnék. Viszont ebben az esetben nem tudom ,hogy megmutatná e nekünk a szülőszobákat illetve ,hogy akkor tudok e szülésznőt fogadni??!!Mert azon viszont nagyon elgondolkoztunk.


Angyali visszatérve ahhoz a mondatodhoz ,hogy anyuddal hiába beszélnél róla, neki nem voltak ilyen tünetei, na a helyzet nálunk is hasonló. Ezzel kapcsolatban arra jutottam ,hogy nekünk ezek már idegi alapon jönnek. Régen nem is volt ennyiféle kötelező vizsgálat , mint most és mégis megszülettünk. Most meg azon stresszelek ,hogy jaj csak minden rendben legyen!


Kriszti: Milyen messzinek tűnik a december , pedig már mindjárt itt van :) Írtad ,hogy voltatok még a múlthéten 4D-n. Milyen volt a látvány, hol voltatok? Nekem a 28. hét körül ajánlják ,hogy menjek.


Kismacko, igen a 24 hétnél tartok :)


Kép
baudry
 
 
 


Ja visszatérve a magándokihoz, nem azért nem nála szülnék , mert problémám van vele , hanem már előre konkrétan közölte ha ekkor vagy ekkor szülök nem tudna jelen lenni.Szóval így talán nem leszek csalódott ,ha tudom előre ,hogy nem tud ott lenni. De ez még mindig a jövő zenéje még egyszer kétszer át kell rágnunk.

Kép
baudry
 
 
 


Moncsih2,
Nem tudom, hogy mi leli a vonalzóm. Szerintem sikerült belőnöm valami fura emlősállat ciklusát, vagy nem tudom. Már én is néztem, nem értem, miért akarja, hogy tovább legyen a pocakomban. Már néztem, hogyan lehetne átparaméterezni, de még nem jöttem rá. 

Kismacko81,
hát nem túl megnyugtató, hogy ennyire "félrelátnak" az sztk-kban. Sőt, számomra aggasztó. Ezek szerint mindig, mindennel magándokihoz kellene járni.... Elég szomorú!

Baudry,
Igen, vészesen közeleg a december. Kicsit tartok tőle, ahogy írtam is, de remélem, hogy az ünnepek miatt lesz mivel lekötni magam, míg megérkezik a legkisebb közös többszörös :D (ha már így matelkolt Moncsih :) ). Ha nem, akkor meg majd igyekszem annyit aludni, amit a rákövetkető pár hónapban csak álmodhatok majd magamnak. :)
Miskolcon voltunk 4D-n, vagy ezen belül érdekel jobban? Nekünk azt javasolták, hogy olyan 25 hét után már nem nagyon érdemes, mert bár már jóval felismerhetőbb, de azért már elég nagy is lesz, és nem fér bele a képbe rendesen. Így mi úgy döntöttünk, megyünk egyet 14 hetesen, mentünk is, még teljesen belefért a kis drága, majd votlunk múlt pénteken, 21 hetesen, ahol már inkább a fejére koncentráltunk, a kis testének többi része is csak apránként fért bele. Pl mikor a lábát láttuk, akkor csak azt láttuk :)
Nem megyünk már több 4D-re, már kíváncsian várom, hogy fog -e hasonlítani az uh-s képekre :)

Nekem is az a véleményem, hogy nagyanyáink is megszülték a szüleinket, meg anyáink is minket, így néha már kezdem rosszul érezni magam, amiért aggodalmaskodom... Meg nem is értem, hogy miért engednek el az egészsgéügyben félszavakat, fél mondatokat, amitől egy egészséges keretek között aggodalmaskodó kismama rögtön berosál, és máris rémeket lát. Mert persze meg nem magyarázzák.... :(

Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terhelése cukron , meg teljes laboron, hepatitishez is vettek vért, volt uh. a dokim megerősítette hogy kislányom lesz!!!!! és vett kenetet, kislányom köszöni jól van minden rendben vele az egyetlen aggódni valóm hogy a lepény a melső falon a belső méhszáj közelében tapad azt mondta a dokim reméli ez még arrébb vándorol! Apát felhívtam még a kórházból az uh. után és mondtam neki hogy megerősítette a dokink hogy kislány úgy örült egyem a szívét hallani lehetett a hangján! Úgy szeretem!!!!

Fiaiam szerencsére meggyógyultak mehetnek a suliba!!!! Végre istenem 3 hétig voltak nagyon betegek úgy örülök hogy végre jól vannak!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Baudry:   Mindig is vékony volt . Sose tudtam hízni a terhességem alatt. Feljött pl.: +2kg akkor le is ment 1-2 héten belül. Most pedig örülök, hogy van rajtam felesleg :) Igaz nem látszik rajtam +4kg :) Tegnap is kaptam egy szép üzit de mondjuk ezen röhögtem :D egyek sokat és akkor nagyobb lesz a baba meg a hasam. :D :D :D Anyum is mondta , hogy neki se volt nagyobb pocija mit nekem :D Én örülök hogy minden rendben a babával. Addig nem aggódok míg a doki mondja hogy miden oké a picivel :) Nagyim + anyum azt mondta , hogy az ő idejükbe nem volt uh meg nem mentem állandóan vizsgálatra. Anyumat egyszer vagy kétszer megvizsgálta kézzel és ennyi.   Moncsih2: Köszönöm! Heves megyében lakom egy kis faluba Egertől nem messze. A hústól rosszul vagyok. Már eleve akkor , ha látom a hentes boltba. Fal fehér vagyok tőle és forog a gyomrom. Valamelyik nap ettem egy kis cs.mell húst de azóta megint nem ettem . Nem kívánom! Pedig én terhesség előtt húst hússal ettem :D meg ketchup hússal :D Sokszor eszek , de keveset. A szőlőt imádom , pedig sose volt a kedvencem. Szőlőlevet is iszom állandóan. A csokiról ne is beszéljük teljesen rá kattantam a nápolyis boci csokira :). Persze csínján bánok vele. :P A párom szerint szülés után vissza nyerem az eredeti alakomat, mert gyors az anyag cserém.   Kriszti:   a ciszta felszívódik nem szabad hozzá nyúlni, se piszkálni. Nekem is volt és 13 hetesen mentem vissza akkor mondta a doki , hogy nincs meg :) a miómáról annyit tudok, hogy anyum ismerősének volt 3 is és tudott szülni 2x is :) Nekem a házi doki kinyomta a cisztám hát én csillagokat láttam ¾ órát feküdtem ő miatta. Nagyon nagyon mérges voltam rá. A doki mondta is hogy még egyszer nem nyúlhat hozzá. Ha a folyadék nem marad bennem akkor a pici most nem lenne a pocimba. Szóval senkinek ne enged hogy nyomkodja.   Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nálam iszonyat lassan telnek a napok! :( :( Alig várom már, hogy a kicsinek megvegyem a ruhákat az ágyat megcsináljuk neki stb stb.... ) :) Baba nevekkel, hogy álltok? Nálunk már meg van a picinek a neve :)
angyali88
 
 


Kisasszony nagyon mozgékony mostanában majd kirúgja a ház oldalát tegnap előtt annyirta rugdosott mondtam Bencének rakja a hasamra a kezét szegénykém nek akkorát rugott a kezébe hogy frászt kapott, aztán apát is megrugdalta! :)))) Néha akkorát tud mozdulni hogy felszisszenek kis ficánka!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Kriszti: Hát Miskolc nekem elég messze van. Csak azért érdeklődtem , mert nekem valószínűleg a magánrendelőbe csinálják, csak nézelődtem a neten aztán van egy cég Bp-n akik kimondottan ezzel foglalkoznak és kíváncsi volnék ,hogy milyen. :) Hát majd holnap megyek orvoshoz és akkor gondolom ő mondja majd ,hogy ha akarunk mehetünk 4 D-re.


Sodrika: Én alig várom minden este, hogy szétrugdosson belülről:) Néha kicsit idegesít is ,hogy inkább este érzem őt mocorogni..Napközben nem nagyon, vagyis biztos mocorog, csak ha ülök vagy állok , vagy csinálok valamit éppen nem úgy érzem gondolom.. :)


Angyali készítettem ma neked egy fotót, ez a 24 hetes pocim!! És én még csak vékonynak sem mondanám magam, nekem a csípőm nőtt meg, ki milyen alkat.:)



Kép
baudry
 
 
 


Sodrika: én nálam is ugyan ez van :) vagyis még most finoman rugdos de pl: teganp akkorát rugott , hogy megijedtem :D Párom is érezte 2x de ő azt mondta " alig várom , hogy megszülessen " :D

baudry: de cuki a pocid :D



angyali88
 
 


baudry: a csípőmön én is látok változást majd rakok fel képet :) anyum beszólt viccesen "kislányom jobb, lesz ha eltakarod a kis úszógumidat" :D :D nah nesze nekem :D
angyali88
 
 


Baudry,
Budapesten van 5D is! Mi gondolkoztunk rajta, hogy el kellene menni, aztán valahogy mégsem. Itt a 20 perces 4D kerül 7000 ft-ba, egy ismerős volt Pesten 5D-n, a 20 perces azt hiszem 16 ezer forint, és sokkal-sokkal brutálisabb képet ad, mint a 4D, ami azért így is igen durván valósághű.

Az én pocim viszonylag nagy 21 hetesen, de ma találkoztam egy 23 hetes kismamával, akinek viszont annyira nagy volt a pocakja, mint Baudry és Angyalié összesen...:)

Kriszti
kriszti112
 
 


kriszti112:


Én tegnap találkoztam 23 hetes kismamival (ő tőle kértem segítséget merre találok kismama boltot) hát a pocija olyan volt mint egy labdáé :O néztem is nagyokat :D de nagyon cuki volt :)

angyali88
 
 


Már nagyon kíváncsi vagyok én is, milyen lesz hatalmas pocakkal. Van egy olyan érzésem, hogy nekem is nagy lesz a pocakom a végére. Már most is jó, de azért nagyon kíváncsi vagyok.

Kriszti
kriszti112
 
 


kriszti112


Pocis képet majd raksz fel? :)

angyali88
 
 


kriszti112 : hoyg csináltad azt a szép vonlazót? letudnád nekem írni? :)
angyali88
 
 


Igyekszem :)

Kriszti
kriszti112
 
 


Kriszti: Uramatyám és tényleg! Eddig ilyenről még csak olvasni sem olvastam. Nagyon durva mik vannak már :D

Kép
baudry
 
 
 


Látom mindenkinek már szépen növekszik a pocakja, gondoltam én is megosztom veletek, hogy én hol tartok :) 22.-23. hét

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Hát Baudry, én ha pesti lennék, tuti 5d-re elmennék egyszer, annyira kíváncsi vagyok. :)

Kriszti
kriszti112
 
 


Jupiiii, sikerült megmókolni a vonalzómat, most már emberi időszámításban van :D

Kriszti
kriszti112
 
 


Ha már pocak képek, akkor én is csatlakozok. (2 napja készült a kép)

Kép

Kép
kismacko81
 
 


aajjj micsoda pocik vannak itt :D Nagyon szépek :)


Senki nem tud segíteni, hogy kell ilyen szép vonalzót csinálni ? :(


 


 

angyali88
 
 


@angyali88:


www.picibaba.hu itt regisztrálsz és a vonalzó fülecskénél megtudod csinálni, ott mindent leír pontosan :)


Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok Csajok!
 Mindenkinek nagyon cuki pocija van! Szerintem az enyém lesz a legnagyobb... Hétvégén majd csinálok képet!

Kép
minka87
Győr
 
 


csollaredina: köszönöm szépen :) minka87: várjuk/várom a képet :)


Kép
angyali88
 
 


Ha már itt a képek ideje én is csatoltam, de ez elég régi augusztus 24-én készült. Átmérőben nem sokat változtam, súlyban sem, de a forma alakul

Kép
moncsih2
 
 


aug24

Kép
moncsih2
 
 


moncsih2: áááá dee jóó :) :) szép pocika :)
angyali88
 
 


Sziasztok! Túl vagyok a mai vizsgálaton, elhoztam a labor eredményem is , cukorterhelés nagyon jó lett, illetve már 75 dkg babóca van a pocakomba:) Hihetetlen mekkorát nőtt a 3 hét alatt :) És továbbra is bizonyos ,hogy kukacunk van, amiről most fotó is készült :) A hasam picit keményebb ezért a magne b6 - ról át kell álljak a magnerotra, de amúgy minden más rendben volt. Ti hogy vagytok?

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok lanyok! :)

Sajnos nincs normalis netem igy ritkan jutok internet kozelbe de holnap vegreeee megcsinaljak Jo sokat irtatok alig birom kovetni .En is egyedul vagyok itthon nekem sincsenek barataim marmint magyarorszagon vannak. Nekem meg a nyelv is problema de hat ez van valahogy csak tulelem. 2 napja kaptam tetanuszt itt kotelezo utana meg ugy fajt az oldalam tisztatara betojtam, hogy valami tortent az oltas miatt, de aztan kiderult, hogy az epem volt. Kilot meg mindig nem szedtem fel, de szerintem elkezdett noni pocim vegreee Holnap megyek orvoshoz lathatom a picurit, hogy mennyit nott.

Sziriai hatar fele lakom. mostmar csak 30 fok van szerencsere.. nyaron vegig halalomon voltam olyan
meleg volt.

Mi mar nevet is valasztottunk csak lany neveket neztem az elejetol kezdve mar akkor tudtam, hogy csak lany lehet. Lizbett mellett dontottunk.

Szep napot mindenkinek! Vigyazatok magatokra!
papatia
 
 


@papatia: Nagyon szép nevet választottatok! Azon nem is gondolkodtatok ,hogy Magyarországon éljetek? Már ha itt még lehet olyat :D Na én meg alig vártam már ,hogy kisüssön végre még egy kicsit a nap.. sok volt most az esőből az ember bedepizik tőle:)


Kép
baudry
 
 
 


Helló Lányok!

Azta mennyi hozzászólás lett és mennyi szép pocak! :-) Én tableten nem tudom csatolni a pocakfotót, de majd a nagy gépen megpróbálom, hátha sikerül. Kicsi fiam minden reggel 6 körül rugdos odabent, hogy "Anya, kérek enni!" Nagyon cuki, mindig iszom néhány korty vizet és reggel 7-8-ig békén is hagy. Utána muszáj reggelizni. Jó, hogy ilyen sok kismami lett itt és bevallom, nekem nehézkes lenne személyesen találkozni, mert nem szeretek vezetni, de a távolsági buszon meg olyan pocakkemènyedésem lesz, hogy kihagynám. Napközben én is egyedül vagyok, párom délután 5 körül ér haza, de akkor is a garázsban szerel, mindig elfoglalja magát. Én könnyedén viselem, mert gyerekkoromban is rengeteget voltam egyedül, maximum a kutyus volt mellettem, mint most és emiatt nem fordulok be szerencsére. Sokat sétálok, olvasok, netezek, álmodozom a picikémről és 3 óránként eszem. :-) Komolyan, szinte óramű pontossággal akkor éhezem meg, úgyhogy az alma nálam is bevált ilyen rágcsálnivalónak. Mi Jövőhéten megyünk ultrahangra és cukorterhelésre. Ma vagyunk 23 hetesek 2 naposak. :-)
Gratulálok az új kismamiknak és persze mindenkinek, szépek vagytok és már ősz van!!! Télen megszületik mindenki csöppsége! Egyre jobban várom. :-)
viktria
 
 


Na most remélem sikerül. Bocsánat, hogy így nyersen mutogatom a hasam, de mi itthon ilyen képet készítünk, mert valahogy a póló alatt nem ennyire látványos. 
Már látszik az a 7 kiló. 
Elég nagy már, kiváncsi leszek mennyit nő még.. Remélem a bőröm nem reped szét, azért kenegetem ezerrel.


23. hét
viktria
 
 


@viktria:
szia Viki.. noverem is rengeteg kremet hasznalt kifejezetten striakra de egyse valt be neki.. Aztan sima baba kremet vett szaraz borre es utana nem repedezett. en is azt hasznalom eddig meg nem repedtem.. de mondjuk nekem alapbol is voltak ..


@baudry:



Haza koltozessel csak annyi a baj, hogy nem talalnank munkat.. meg itt vettunk lakast is, de hat kitudja a jovo mit tartogat 

Voltam dokinal es minden oke nem rovidult tovabb a mehnyak es zart is.. ugyhogy no para. baboca novekszik szepen :) ingyen 4d kepeket is csinalt 

papatia
 
 


@papatia:


szió milyen típusú babakrémet használsz, mert én is kenem de csak sima Nivea testápolóval. és nem babakrém és félek hogy meg fog repedni a bőröm

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Viktira micsoda poci :) Nálam hajnali 4-5 között szokott működni a rugdalózás, vagyis először jön egy keményedés ami általában azt jelzi , hogy menni kell pisilni és utána ha visszafekszem elkezdi a mocorgást szóval utána már tuti nem tudok visszaaludni. :) Nem baj ,mocorogjon csak!


Papatia igen ezért is írtam ,hogy már amennyire lehet élni itthon... Elég szomorú sajnos..:)


Edina: Én pl eddig a rossmanos babydream striakrémet használtam elejétől kezdve, és egy alkalommal vettem DM-es babylove- s stria elleni krémet. Mind a kettő 1000 Ft ba kerül, szóval nem is a drágább kategória. Én eddig nem csíkosodtam be, mondjuk nekem jobban a kilók a fenekemre a combjaimra és a mell részre jöttek. Barátnőmtől kaptam először ezt a krémet, viszont ő annyi titkot elárult, hogy mivel ő csak a hasát kente az elejétől kezdve az szép is maradt, a cicik viszont úgy néztek ki, mint a napocska , valamint a combján repedt meg neki hátul a hajlatnál! Úgyhogy én cicitől- combhajlatig kenem és lekopogom nincsnenek még csíkok, de szerintem ez is mint minden alkat kérdés és lehet később lesz. Este fürdés után kenem, és néha reggel de akkor csak sima Baba testápolóval. A rossmannosnak a hátránya: nekem elég furi illata van ( lehet csak én vagyok rá érzékeny). Előnye ,hogy hamar beszívódik. a DM-s: mivel olaj, ezért párom úgy szokta kifejezni magát ,hogy ha rámugrana lecsúszna rólam és a pizsibe mosás után is benne marad egy kis furi illat. De amikor kenem akkor jó illata van. Nekem bevált ez is - az is :)


Kép
baudry
 
 
 


@csollaredina:


Baba a marka  felreerthetoen irtam sorry.. Abbol en a kamillasat hasznalom tesom a lanolinosat hasznalta. Tusfordobol is azt hasznalom mert sajna elegge erezekeny borom van.. Nekem eddig bevalt de hat kitudja, hogy mennyit fogok repedni... de annyira nem izgat mert igy is van rajtam mar egy csomo... genetika sajna. de egy ido utan sokkal szebb lesz, elhalvanyodik 
papatia
 
 


Sziasztok lanyok!

Megvan a vervetel meg a vizelet is.. Enyhen verszegeny vagyok, cukrom alacsony. Es sajna a vizeletembe sok feherjet talatak ami gyuladasra utal.. en nem erzem, hogy hugyholyag gyulladasom lenne. Doki nem irt fel gyogyszert tobb vizet kell innom 3 litert kb.. Minden mas rendben van. 

Ha minden igaz ma megjon a baba agy  mar aig varom.
papatia
 
 


Ahogy irtam csengettek is  itt van a baba agy 
papatia
 
 


@papatia: Ez olyan izgi :) Nekem meg készül a szopipárna, hogy tudjak vele aludni is , már alig várom. Bár már kicsit furcsállom ,hogy 3. éjszakát alszom végig!! Se egy pisi , se semmi. Gyanús a csend.


Lányok , akartam is kérdezni ,hogy valakinek volt olyan tünet, mint amikor meg akarna jönni ? 24. hét és a mai napig van egy hét amikor jobban kipattog az arcom, kissé hisztisebb vagyok és szúrkálgat a pocim. Mondjuk most elég intenzív volt tegnap a pocifájás:/ Csak nincs semmi baj.


Kép
baudry
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: