Új privát üzeneted érkezett!

Szia Klári!

Üdv a csapatban!

Gratulálok a kisfiúkhoz!

Igen, ez a legjobb variáció, mikor külön burok és lepény van. Nekem a kislányok mindenen osztoznak, később vált szét a petesejt... Remélem azért vigyáznak egymásra...

Az szuper, hogy már nem kell dolgoznod, de gondolom már nem is bánod... Mennyire nehéz a terhesség így a 29. héten?

Mennyit mocorognak a srácok? Éjszaka hagynak aludni? :)


Köszi a kg-okról az infót...

katyus777
Budapest
 
 


Köszönjük szépen.
Én is gratulálok a csajokhoz. Kicsit irigy vagyok az egypetéjű lányok miatt. Olyan nagyon cukik lesznek!

Igazából dolgozok, csak itthonról. Nagyon nagy szerencsém van a főnökeimmel.
Egészen jól bírom szerencsére. Hát és csípőfájás ami van, meg fáradtság!
Sokat mocorognak, néha már fáj is, de mindig sikerült eddig "visszasimogatni" a kidugott buksikat és könyököket!
A baj az, hogy ha sétálgatok akkor alszanak. Gondolom ringatva vannak. Ezért ahogy leülök vagy lefekszek elkezdenek mocorogni. 
Esténként is nagy játék szokott lenni néha úgy mozog a hasam, hogy el sem hiszem. Nem tudom hogy verekszenek vagy játszanak! 

Pénteken írok UH után!



Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Szia Klári üdv közöttünk , gratulálok a babákhoz , neked is boldog babavárást


amúgy nálunk is minden külön volt a csajoknál

renianya
Szentendre
 
 

 
 

Szia Reni! Visszakerestem és gyönyörű kislányaid születtek! Gratulálok!

Azt megkérdezhetem, hogy milyen a császármetszés után most? Fáj még?
Miért döntött úgy az orvos, hogy tervezett császár lesz? Te szeretted volna? Vagy oxigénhiány gyanú lépett fel? Csak mert én szertném megvárni legalább, hogy beinduljon magától a szülés.
Engem 3 hét múlva be akar fektetni a dokim, pedig minden a legjobban halad.
Nem nagyon szeretnék befeküdni. Volt akinek ennyire ragaszkodott az orvosa a befekvéshez?

Üdv:
Klári


Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Szia , igen sajnos még mindig fáj, de nem a seb vagyis a vágás , hanem ami mellette kialakult vérömleny, olyan mintha tűvel szúrkálnák , császár azért lett , mert A baba medencevégű volt , de maga a műtét, az szinte semmi nem volt , az epidurál is olyan volt amikor beadták, mintha egy szúnyog csípett volna meg
renianya
Szentendre
 
 


Ez a befektetés kórház és orvos válogatja , az enyém egyáltalán nem sőt én a császár napján mentem be a kórházba, méhszájat is csak a 35.héten nézett először, ő azt mondta , hogy feleslegesen nem birizgál alul , Nehogy baj legyen
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Nekem lesz egy mehszaj nézés a 25. héten. Mondjuk én nem bánom, kíváncsi vagyok minden rendben van- e...
Neked Klári adtak tudoerlelo szurit menet közben? Vagy ezt is orvosa válogatja, hogy ad- e? :$
Majd írj mi volt az uhn! ;)

Reni neked kenni kell valamivel a seb környékét? Van segítséged, amíg nem érzed magad jobban?
katyus777
Budapest
 
 


Tüdőérletőt is orvos válogatja , mert én nem kaptam
, Sote II-n szültem , Dincus viszont kapott és ő is Sote II-n fog szülni



 


Feketenadálytő krémmel kenem ahol a vérömleny van , a sebem aloe firsttel fújom , és jegelem , hogy hamarabb felszívodjon a vérömleny, de ezt mind magamtól


segítségem a Férjem még 1,5 hetet otthon van

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok,


Katyus, citrom szerintem azért, hogy szülés közben ha akarod szopogathatod... én nem vittem, inkább rágcsákat apának, vizet, azt hiszem vizet lehetett inni.
Még nem tudom mennyit adok a dokinak, Sáránál azt hiszem 50ezret adtam és folyamatosan jártam a magánrendelésére. Most szerintem többet fogok. A 6hetes kontrollig kitalálom. :)
Császárnál csak a dokinak. Bár ha fogadott a szülésznőd és bejön..n csak aztán császár lesz, hát valamit lehet hogy kéne adni.


Kalci, földim vagy :D, én is szegedi voltam 2005-ig, érettségi után jöttem fel tanulni.
Gratulálok a pasikákhoz!:) Nálunk is külön van minden. :) Írj akkor ma a 30 hetes uh-ról. :)
Én már nem igen tudom visszasimogatni őket, kidudorodik itt-ott séta közben és úgy is marad. :D Alien-feeling. :)
Nekem mindig azt mondja a dokim, hogy a befekvésem attól függ, hogy vagyok, tehát ha jól, nem kell. A 32. héten voltam kórházban pár napot, ott kaptam tüdőérlelőt a biztonság kedvééért. Mégis 3. terhesség, nehogy hamarabb jöjjenek.
Szerintem ha nem indokolt, minek befeküdni... én úgy tudom Szeged ragaszkodik hozzá. Ott született a nagyobbik lányom amúgy. :)


Reni, nem is tudtam, hogy a vérömleny fáj, nem is a seb, remélem mostmár elmúlik végre...


Nekem mama a segítségem, eddig Tata volt, csinálták a munkákat a házban, ház körül, most jött mama, lehet hogy már marad is végégig, de mikor elsz a vége? :D


Tegnap voltam az első ctg-n, előtte labor volt... egy óráig tartott, elvileg 20-20 perc/lány, de Júlia állandóan elmászott onnan, velem volt egy barátnőm, ő szórakoztatott. :)
Levették a streptococcus kenetet is, ennyi esemény volt. Dokim majd jövő hét szerdán néz meg, akkor lesz a 36 hetes uh meg megint egy ctg. Gondolom akkor már komolyabban átbeszéljük a dolgainkat. :) Izgulok. Mindent készen akarok látni magam körül, megyek is pakolászni. :)


Puszi nektek :)


dincuska
 
 
 
 
 
 


Én nem kaptam tüdőérlelőt. Még szóba se került. 
Izgulok a délután miatt. De már csak pár óra és megvan az UH!
remélem megnyugszok, és nem még idegesebb leszek! 
Remélem a kisebbik fiam behozta a lemaradást!
CTG-m se volt még. Viszont a méhszájat folyamatosan nézi UH-al a doki. De nem birizgálódik olyankor semmit!
Reni sajnálom hogy nem vagy jobban. A császárt már értem, de miért akkor csinálták amikor?
Mi alapján döntött az orvos?
Majd este írok!

Sziasztok

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Kalci, majd mondja a dokid, ha úgy érzi, kell a tüdőérlelő, de ha semmi nem utal koraszülésre, lehet hogy nem kapsz. CTG a 36. héttől szokott csak lenni, hamarabb nincs értelme. Sőt az új protokoll szerint csak a 38. héttől... de azért az ikrek esete más, sokan már meg is szültek addigra. :D

Írj majd :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok Lányok?
Klári mi volt az uhn?

Dincus Te hogy bírod? Szeretnél már túl lenni rajta? Majd írj mit mondott a doki jövő héten! ;)

Reni remélem neked is könnyebben telt már a hétvégéd...
Jól vannak a babák? Hány óránként esznek? Jó alvók?

Üdv
katyus777
Budapest
 
 


Köszi jól vannak a lányok , evés 3-4 óránként van , de Emíliát van amikor nem lehet felkelteni , de szó szerint , akkor ő alszik vagy 6 órát is , alvás Napközben jól kialusszák magukat , este meg jön a nyugtalanság, de amúgy változó , van hogy csak enni kelnek fel és már alszanak is tovább, de van , hogy jön az eszeveszett ordítás , akkor kap cicit , lerakom , úgy ahogy elalszik rá fél órára megint ordítás és megy kb. 4 órán keresztül na akkor már én is nagyon kivagyok , ez Laurára jellemző


nekem sajnos még mindig nagyon fáj , de már annyira durván nem , most olyan , hogy Napközben sokszor beszúr , meg bal oldalt nagyon furán néz ki , be van ott horpadva , majd a dokimat ha megye a 6 hetes kontrollra Megkérdezem , hogy ez mennyire normális , de furán néz ki



 


az hogy mért akkor és mi alapján döntött a doki nem tudom , mondjuk az , hogy mi alapján azt tudom , hogy amiatt , mert"A" baba medencevégű volt és már a 38. hétben voltunk és már úgyse fordult volna meg

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy nem írtam. Szombaton volt barátnőm lánybúcsúja. Nem nagyon tudtam élvezni a városban rohangálást járkálást. De túléltük. :)
Az UH nem történt meg majd most pénteken megyek. Egész egyszerűen elnéztem az időpontomat. :)
Egyre inkább "hülyülök" már elnézést a kifejezésért. Ti észrevettetek ilyesmit? Mármint hogy feledékenyebbek vagytok/voltatok?
Érdekes számomra hogy a fiúk már nem rugdosnak. Gondolom nem tudnak. Inkább olyan mintha bújnának a pocakom falához. Nem olyan durvák. 

Mindenkinek minden jót!

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Sziasztok,

Katyus, eddig egészen jól elvoltam, de az utóbbi két napban szörnyűek az éjszakáim, állandóan fáj a hasam, görcsöl, ha el tudok aludni, felébredek, alig bírok felkelni, megfordulni annyira fáj, hogy borzalom... pedig eddig úgy minden elkerült.

Még jobb lenne ha bent maradnának, sok-sok munkánk van, pedig eredetileg betöltött 37 hétnél már kint akartam hogy legyenek, de most 38 a cél. :) De ebbe a dokim is beleszólhat szerdán. Félek hogy befektet, nem szeretnék.

Ti hogy vagytok?

Reni, innen in puszillak, remélem azért beállnak az éjszakák, hogy te is többet és jobban tudj pihenni. Kicsik szívesen járnak oviba, bölcsiba ígyis hogy megszülettek a tesók?

Kalci, abszolút megy az elhülyülés... minden szinten...
Csodálkoztam is hogy milyen korán van az uh-d. :)
Ki a dokid amúgy?
Fog az még fájni, nekem néha úgy kinyomják magukat, főleg Júlia mozgása fáj, pedig amúgy ő a nyugisabb, de mivel a bordám alatt van, bele is tud rúgni... hát az nem egy kellemes élmény. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dr. Sikovanyecz János az orvosom.
Elhülyülésre visszatérve itthonról dolgozok, és tegnap megcsináltam két munkát is amiket külön elküldtem főnökömnek. Erre visszaírt, hogy gyors munka de legközelebb az e-mailbe csatoljam a file-t is.  Egyikhez se csatoltam. Borzasztó!!! Komolyan kezdek félni magamtól!

Lányok mi a helyzet a babakelengyével, és a kórházi bőrönddel? Azt se tudom, hogy mi kellene pontosan és mennyi? Védőnöm nincs. Vagis a körzetünk védőnöi hetente változnak, és nincs meg az állandó ember. Segítsetek!!!

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Dincus nem azért gorcsolsz, mert napközben sokat menetelsz?
Nem sok van már hátra, készülődnek a babák kifelé. ..

Hogyan szeretnétek szoptatni majd? Én szeretném megprobalni a tandemet, ha ők is úgy akarják...

Bár Reni írásából kiidulva nem biztos, hogy egyszerre fognak megehezni...

Hulyesegeket én is csinálok, szerencse, hogy a férjem megerto és nem néz bolondnak :) vagy csak nem mondja :P
Volt olyan, hogy a dokihoz érve jutott eszembe, hogy az előzőleg kikeszitett papírjaimat ( kiskonyv. stb..) otthon hagytam :)
A csúcs eddig, hogy vendegsegbol hazaerve vettem észre, hogy csak 1 fülbevalót raktam :))

Ma voltam terheleses cukron... Nekem nem volt rossz, csak a 2 órás éhezés :$ szegény kislányok, biztos gondoltak csúnya dolgokat rólam :)
Kicsit lepukkant ez a Sote 2, de hát a gyerekek megfelelő ellátása a fő szempont...

Hú, mi 7vegen kezdtük osszerakni a kelengyet, nem semmi meló...
Van egy szépen osszeirt listám, ma, holnap elkuldom...

Szép napot!!
katyus777
Budapest
 
 


Klári! Ezt még Dincustól kaptam, amit kékkel kiegészítettem pár dologgal:

Mama csomag: -személyi igazolvány, lakcímkártya, várandós könyv, TAJ kártya -köntös, papucs -törölköző,tisztálkodási szerek, WC papír/ vajúdás alatt is
(ahogy voltam most terhelésen, láttam, hogy az anyakönyvi bejegyzéshez kérik az anyuka és az apuka személyi+lakcím +házassági anyakönyvi kivonat fénymásolatát- érdemes ezeket is lemásolni szerintem, ne szülés után az apukának kellejen szaladgálni)
van mód a zuhanyozásra/- (Sote II) -citrom, szőlőcukor -Apának: papucs, dobozos üdítő, keksz, ropi vagy amit könnyen el lehet fogyasztani


Gyermekágyas csomag: -hálóing, pizsama,köntös, papucs, fehérnemű -evőeszközök, pohár -tisztálkodási szerek, törölközők, WC papír, éjszakai betét vagy Tena betét (5-7db/nap) -szénsavmentes folyadék -mellszívót, bimbóvédőt be lehet hozni, ha van otthon. Szoptatáshoz szükséges eszközök az újszülött osztályon megvásárolhatóak.
Nekem most a boltban javasolták a mell kagylót (lpl.az előtej mehet bele, azután pedig megkaphatja a baba, + több fórumon is ajánlották, meglátjuk beválik-e ;)
Nekem még ezeket mondták:
melltisztító kendő (mindig nem lesz idő lemosni a mellett)
mellápoló krém (kisebesedés ellen, alatt)
melltartóbetét (5-8db/nap, eldobható vagy mosható, legyen puha és jó minőségű, az első időkben)
szoptatós melltartó
hálós eldobható, vagy mosható bugyi ~5db ( ha sajnálod a saját fehérneműidet)
hasszorító bugyi vagy pánt (ha akarsz)
anyatej tároló doboz vagy zacsi
sterilizáló (mi mikrósat vettünk)
fájdalomcsillapító
Én császárra készülök, így pl. a gátregeneráló spray, vagy krémet ki is hagytam... normál szülésnél van 1-2 plussz dolog.

Baba csomag: -pelenka / kb. 2x5db textilpelenka és papírpelenka- pelenkából 6-8db fogy/nap kb (+törlőkendő) a kórházi tartózkodás idejére/ -popsi krém -babaruhát tudunk biztosítani -mosópor és öblítő a babaruha mosásához (SoteII)
Néhol kérnek:
tejes és teás cumit, (+ha szeretnél játszócumit, saját plédet), akkor szükséges cumisüveg mosó kefe


Csak hazamenetelkor kell behozni! -kising, rékli,body -rugdalózó /56-60/(Ikreknél az 50-es, de Reni biztos jobban tudja) -időjárásnak megfelelően vastagabb kabát, pólya, pléd, bundazsák -egy vékony /nyáron/ vagy egy vastagabb pamut, kötött sapka, hordozó

Ezek azok a dolgok szerintem, amik a kórházba sem ártanak, ha kéznél vannak...
Persze lehet még kiegészíteni, vagy szűkíteni a listát igény szerint...
A kelengyére is szükséged lenne?

katyus777
Budapest
 
 


Nálunk szükség van az 50es rucira , de hát attól függ , hány cm-rel születnek a babák , most amúgy úgy tudom , hogy a Sote II elromlott a mosógép , és minden napra kérnek saját ruhát a babának
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok,

megjöttem a mai körömről.
A laborom gyönyörű, minden a normális tartományban van, a pisi is teljesen negatív, a streptococcus is.

7-kor volt a ctg, tök aktívak voltak és már ekkor feltűnő volt, hogy ,,A" babát nagyon lent találtuk meg... aztán jött az uh, nem tudom ki vizsgált, életemben nem láttam ezt a nőt, olyan volt, mint aki citromba harapott... itt kiderült, hogy ,,A" baba fejvégűre váltott, több mint 2700 gramm, remekül érzi magát, ,,B" baba szintén, de ő csak 2 kiló. Na most mindig ez volt a parám, hogy majd nagy lesz a különbség, erre tessék.
Doki szerint semmi gond, az uh nem tévedhetetlen, ill. alkatilag mások, ,,A" baba ovális fejű és dundi, ,,B" baba kerekfejű és soványkás, de magasságra kb. egyformák szerinte.

Kérdeztem, hogy akkor mi lesz velünk, mondta, hogy semmi probléma, ,,A" baba nagyobb, utat csinál ,,B"-nek, aki faros, akár úgyis kijöhet vagy ő befordítja, de nyugodtan készülhetek természetes szülésre. (Imádom őt, a ctg-s nő meg az uh-s nő is azt mondta, hogy akkor is császár lesz...)

Méhszájam 3110, csak a középső nyílt kicsit a múltkorihoz képest, az sem para, jól elvannak bennem a bébik, továbbra is szabadlábon védekezhetek, azt mondta.

Jövő hét kedden újra ctg, rá egy hétre ctg + ultrahang (23-a), azt mondta, az már a kimenős súlyuk lesz, onnan nem igazán híznak semmit. Szóval végülis jó hírek, igyekszem súly ügyben is nyugodt lenni.

Ja, arról meg már fogalmam sincs, ki kicsoda, mert eddig ,,A" baba volt a kisebb, őt neveztem Rózának, de mostmár nem tudom... majd elválik, ha kijönnek szerintem. Úgyhogy akár még októberi ikreim is lehetnek! :)))))

Adtak papírkát a ctg-n, azon 2-3 textipleus, nadrágpelus, popsitörlő, cumisüveg, pelenkázó alátét 3 db, naponta 1 body és egy rugi van. Persze nálunk szorozva kettővel... én is olvastam valahol hogy rossz a mosógép.

Át kell pakolnom a táskát, mert eddig én is csaszira készültem, de örülök, ha megúszhatom :)

Katyus, én is kipróbálom a tandemet, aztán emglátjuk. Egy ideig kelhetnek, amikor gondolják, utána lehet hogy belenyúlok, hogy egyszerre etessem őket, de ez sok mindenen múlik, pl. hogy mekkorák.
Este vannak keményedések, jóslók, én tényleg nem nyugszom, a napokban mindent kivasaltam, pakolunk ezerrel, tegnap Sára már Emma szobájában aludt, így lehet készíteni az ikrekét, bepakolni a ruháikat. :)

Kalci, írok neked babakelengyét, ha gondolod. :) Ide is bemásolhatom, megírtam magamnak, itt van valahol a fiókban. 

Pusssziiiii


dincuska
 
 
 
 
 
 


Helló!

Ez szuper Dincus, hogy ilyen szép eredményeid lettek. :)
Ezek szerint megvicceltek a babák... Néha én sem tudom, hogy akkor most ki hol és hogyan fekszik... :)

Milyen magas vagy Dincus? Jól elférhetnek, ha így szeretnek a pocidban. Nekem a háziorvos mondta, hogy mivel magasabb vagyok, így elférnek majd a gyerkőcök... :) Remélem!

Hú, jó sok ruha kell akkor :S Kb 5 napra fel kellene készülni... :S

Ti hol vásároltok ruhákat?

katyus777
Budapest
 
 


Katyus köszönöm a listát!
Szegeden nem lehet bent mosni, és nem is saját ruciban vannak a babák azt tudom. Csak pelenkát kell vinni a többit kapjuk. :)
Hazahozós rucink van anyósomtól 50-es két szett (babaexpon vettük a hétvégén). A többit meglátom, mert 62-es ruhánk van rengeteg a rokonoktól. Kisebbet senki nem vett úgy tűnik. :)
Anyukám jön a hétvégén akkor véglegesítjük a kelengyét és a táskát.

Dincus kicsit irigy vagyok. Én is ilyen eredményeket szeretnék minimum. :) Örülök hogy jól alakul a dolog. Szerintem a szúlybecslésnek nem szabad nagyon hinni. Biztos van a B babád is több mint 2 kiló.
Még tudtak forogni a 36.héten? 

Örülök,hogy nem csak én vagyok feledékeny!!! :)
Ja megjött tegnap a babakocsi. :) Még csak a lakásban tologattam de imádom!!! Abdor duo ring. Féltem tőle hogy nagy és irányíthatatlan de nem! Szerintem szeretni fogjuk!
Szeretném én is együtt szoptatni őket, de majd meglátjuk.
Minden információ jól jön arról is hogy mi várja őket majd itthon. Tudtok segíteni ebben is?

Holnap 3-kor UH alig várom!!! Majd írok.

Puszi mindenkinek





Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az UH-ról.
Mindkét fiamra büszke vagyok, mert mindketten koponyavégűek. 
Adataik(30 hét 2 naposan): Tomi/Gergő: BPD: 81,8mm/77,6mm, 1570g/1380g.
Gergő kicsit még mindig kisebb, de azt mondta a doki hogy ezen ne aggódjak!
Mészáj zárt!  Úgyhogy minden OK! Van esélyünk a természetes szülésre!!! 
Megyek CTG-re két hét múlva. Aztán ha rendben vagyunk akkor is akkor kapok még egy hetet szabadlábon!
Utána viszont befekvés. Azt mondta még a doki,hogy október végén megszüljük őket!
Az lesz a 37.-38. hét. 
Úgyhogy most így készülök.

Puszi mindenkinek

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Eladásra kínálok 2 db angelcare 401-es légzésfigyelőt

és sok-sok babaruhát,vegyes páros ikrekről
Érdeklődni pü-be.
Köszi.))
linus999
 
 


Helló!

Klári!
Örülök, hogy minden rendben... Hú, októberben szülsz... az már elég közel van...
a második fele a terhességnek nektek is gyorsabban telt, telik? Csak úgy repülnek a hetek...

Mi is adbor duo kocsit rendeltünk :) a twistet... Kb 3 hét és érkezik... Jajj, de jó, hogy tetszik neked. Nálunk a liftbe csak ez az egy fért be +nagyon jó áron van... remélem sokáig is bírja majd. :)


Ti szoktatok énekelni a picúrkáknak? esteleg zenét hallgatni? Én azt figyeltem meg, hogy ha jobban mocorognak és énekelek, akkor megnyugszanak... Van 3 dal,amit szoktam nekik..  viszont ha Mozartot hallgatok, akkor aktívabbak lesznek :) Érdekes... Majd ha kijönnek eldöntöm melyik a jó. :)

Én majd kedden megyek uh-ra, alig várom már, hogy lássam őket. :)
Majd mesélek!

Szép hétvégét!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Minden rendben van, ma voltunk ctg-n, szépet produkáltak a lányok :) A ctg-s nő mindig a mensis dátumomat írja be, aszerint csak 36+0, de ha már az első uh-kon és a 12 hetesen is előretolták őket egy héttel, akkor ez a valós, nem? Már teljesen összezavarodtam. Csak a koraszülés miatt érdekes nekem hogy akkor melyiket fogják nézni. :)

Jövő héten szintén kedden megyek, ctg lesz és uh, meg a doki is megvizsgál. Most is kérdezte, hogy vizsgálódjunk-e, de mondtam, hogy ne, ráér jövő héten, nem kell minden héten megpiszkálni ott lent. :)

Katyus, nem vagyok olyan magas, átlagos 166 körül lehetek, a férjem magasabb, 180, de szerintem a babák sem lesznek olyan hosszúak, a 2. lányom már 56 centi volt, de szerintem ikreknél az 50 is tökjó. :)
Ha magas vagy, az tényleg előny, hogy jól elférnek majd :)
Én sok ruhácskát vettem apródról, volt egy nő, akinek eg szobányi ruhája volt... meg ugye ami maradt a lányokról... illetve ma is voltam a hádában, ott is van sok cukiság :)
Igen, a második része sokkal gyorsabban telik... mindjárt itt vannak a babák, minden héten azt mondom, hogy csak még egy hetet :D
Sárának és Emmának énekelek este, meg napközben is, az nekik is szól végülis, vannak mozartos babazenéim, celine dion :)
Ma voltál akkor uh-n, mi volt?

Kalci, azért legyen 56 is :) Még az én majd 4 kilós lánykámra is kellett pár hétig, nagyok voltak a 62-esek :) Ikrekre meg aztán főleg, 62-t még nem is mostam. :)
Nekem is hihetetlen, hogy be tudtak fordulni, talán a harántos baba lehetett, neki könnyebb abból a helyzetből, bár ő meg elvileg a bordáim alatt feküdt addig...
Nekünk abc design zoom van kocsiból, kíváncsi avgyok, milyen használatban. :)
Gratulálok a szép uh-eredményekhez, nálatok is minden maximálisan rendben van. :)


Többiek? Már megszültek és még nem megszültek? :D


dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Hamarosan írni fogok, de egyelőre ez esélytelennek tűnik a picik mellett. Ha nem etetek éppen, akkor tejcsit fejek vagy eszek-iszok :) sajmos mi nem szopizunk, vagyis csak mutatóba, de az is csodálatos ;) a kórházban is főleg cumisüvegből ettek, az is csoda volt, hogy elfogafták az itthoni kislyukú cumisüveget :) természetesen 3 óránkén jelzik a kajaidőt. Ez a 4. Napunk itthon és telkesen el vagyunk varázsolva...
Addig is mindenkit puszilok, azért olvasom az eseményeket :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Öröm olvasni, hogy mindenkinek ilyen szép eredményei vannak... :)

Timi! Gratulálok a babákhoz, kitartás!!
Képet is lehet majd kérni? :)

Tegnap voltunk uh-n... Megérkezett a véreredményem+ a cukorterhelés... Minden oké, egy kis vasat kell szednem csak. A cukor 4-ről 5-re ment fel. Hála az égnek...
Szerencsére szépen fejlődnek a kiscsajok. :) 730, és790g-osak, így a 25.héten , és most fejvégűek voltak mindketten... Gondoltam, hogy valami ilyen lehet benne, mert egyik napról a másikra úgy megnőtt a hasam... A testük nagyobb része került most oda...
Kérdeztem tegnap a dokim, és azt mondta, hogy a 38.hét előtt nem ír ki programozott császárt... Érdekes... Pedig már elterveztem, hogy december 10-én(37.héten) szülök :) Na, mindegy... kénytelen leszek megbeszélni a csajokkal ezt :)
A méhszájam is rendben volt, zárt... Remélem így is marad...

Most mértem meg a súlyom, de nem vagyok elájulva... Szerintetek a +8kg az sok? Mondjuk elkezdtem vizesedni kicsit.. a gyűrűk már nem igazán jönnek fel. :S Ti hogy álltok/álltatok ezzel a dologgal? Szedtetek rá vmit?
Eddig olyan 0,5kg jött fel hetente, de az elmúlt 2-3 hétben +1kg/hét... valószínű a vizesedés is az oka, nem?

Szép hetet mindenkinek!!

Majd írjatok hogy vagytok!!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!


Érdekesség történt velem. Megfogadtam, hogy mostantól nem is foglalkozok semmilyen eredménnyel (csak a magánorvosoméval).  Tegnap a terhesgondozóban vizsgált meg a doki és nem a saját orvosom. Erre kihozta, hogy tök egyforma a két gyerek. A Tomi összement péntek óta szinte centiket!!!   Persze! Tiszta vicc. Addig nézegette és módosítgatta, míg egyformát nem mért! Felháborító. Ennyit a magyar egészségügyről. Kóklerek. Vagy csak szar a gépük, nem tudom. 


29.-én CTG. Van valakinek valami jó tanácsa, aki már volt? Olvastam, hogy jó ha viszel csokit, meg zenét! Mennyi ideig tart?


Dincus
Nálam is mindig mást írnak a terhesgondozóban, az UH-on, máshol meg a mensi szerint. Szerintem ők sem tudják!
Én 172 cm magas vagyok és azt mondják hogy alig van pocakom. Jól elférnek a fiúk még most is.
Mi most voltunk a Kik-ben babaruha ügyben. Nekem nagyon tetszett, bár annyi cuccunk van, hogy nem vehetek semmit!  48 és 56-os is lett, mert pici ruhákat kértem ajándékba


Timi
Kérünk képeket róluk! Sajnálom, hogy nem szopiznak. Miért?  Félek, hogy nem lesz elég tejem. De most szándékozok szakmailag beleásni magam a témába, mert már régen tanultam. (gyógynövénykutatással foglalkozok) Majd írok róla, ha érdekel valakit.
A kórházban miért ettek cumisüvegből? Szegeden nem is engedik, hogy cumisüveged legyen. Csak itatós pohár. Mert utána nem szopiznak azt mondják.
Egy fontos kérdésem lenne hozzád. A TGYÁS papírját te hogy töltötted ki? Egy gyerek után? Vagy két külön papírt? Tudom hogy nem változik az összeg ikrek esetén, de olyan szemétség csak egy gyereket ráírni, ha kettő van! A többi nyomtatványon van hely több gyereknek is.


Katyus
Igen a második fele a terhességnek nekünk is gyorsabban telik. Csak úgy repülnek a hetek, de lehet, hogy ez amiatt van, hogy már nem olyan nagyon mozgalmas az élet. (az elején volt a lagzi meg a költözés)
Az adbor kocsikról azt mondják, hogy sokáig bírja. Egy személyes változatban van rokonoknak és, a 4. babát gyűri probléma nélkül. Állítólag bármilyen terepen elmegy. De tényleg ők voltak vele kirándulni.
Én is szoktam zenét, meg Szabó Gyula a nagy mesemondó cd-t hallgatni. De nem tudom, hogy szeretik vagy nem, mert mindig másképp reagálnak mindenre! A filmekben a lövöldözéskor „megbolondulnak”. Nem tudjuk, hogy mert érdeklődnek (apa szerint), vagy mert félelmetes (szerintem).  
Gratulálok a jó eredményekhez csak így tovább. Én diétázom megállás nélkül, de egész jól belejöttem.
Miért akarsz császárt? Bocsi a kérdésért, de az ilyen programozott dolgokat sosem értettem!
Szerintem a +8kg az nem sok. Rajtam plusz zsír nem látszik, és mindenki dicsér hogy milyen jól nézek ki. A fenekem még fogyott is. Most vagyunk +13kgnál.
Vizesedésre nem szoktak adni semmit még a vízhajtó (gyógynövényes) teát sem érdemes kockáztatni. Pihenni kell.

Puszi


Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 





hoztam egy pár fotót ami babafotózáson készült :-)
és saját fotó az 1 hónaposaimról :-)




mostmár elég jól beállt az éjszakánk csak enni kelnek fel ,  általában 4-5 órákat alszanak
napközben is nagyon sokat alszanak , de azért amikor fent vannak már nézelődnek , nagyon cukik

amikor jó idő van , akkor mindig megyünk sétálni , nagyon jókat alszanak a babakocsiban is

sajnos tejem az olyan minimális , hogy egész nap amit le tudok szívni a két ciciből , 150-200 ml így tápszert kapnak , szerencsére a hasfájás messze elkerült minket

én valamivel most jobban vagyok , de csak ma reggeltől , előző héten iszonyatosan fájt ott még mindig , felszívódni nem igazán akar , majd 2 hét múlva megyek megint a dokimhoz , meglátjuk akkor mit fog mondani


én összesen 18 kg szedtem össze

én is megigényeltem már a pénzeket és csak 1-1 papírt töltöttem ki , vagyis 1 papíron van a két gyerkőc (1x anyasági , családi pótlék , gyes)
és amit megtudtam  gyes-ről , hogy az is duplán jár és egészen addig amígaz ikrek nem mennek iskolába

nekem a ctg 20-20 perc volt az első , a második 30-30 perc volt

Dincus de jó , hogy befordult , nagyon örülök neki , akkor remélem nálad már úgy is marad , és te meg tudod őket szülni simán , aminek én is nagyon örültem volna , de sajnos így alakult nálam
de neked szurkolok nagyon :-)

és gratulálok ,  hogy mindenkinek ilyen szép eredményei vannak :-)
renianya
Szentendre
 
 


hétfőn megyünk az 1 hónapos mérésre majd jövök az eredményekkel
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok,

Már több, mint egy hete itthon, kezdem megszokni a napirendet :D pihennem többet kéne a tejcsi miatt, de azt tényleg nehéz betartani.
A szülési "sokk" után hamar lendületbe jöttem, ha már úgy alakult, hogy ennyivel hamarabb megszülettek a kicsikéink. A császár után azt mondtam soha többet nem szülök, de persze már el is felejtettem a fájdalmat, van két angyalkám akik mindennél többet jelentenek :)
Másfél hetet voltunk Szentesen, azután még 5 nspot Gyulán, ahol vizsgálgatták Őket a koraszülöttség miatt. Szerencsére semmi komoly dolgot nem találtak, de még visszs kell mennünk párszor. Egyébként születésükkor is mondta a gyermekorvos, hogy nagyon gyönyörű, egészséges babók.

Azért etették Őket cumisüvegből, mert Szentesen ez a szokás, mondjuk a környéken majdnem mindenhol, Gyulán is ez volt. Noémi 2 napig, Lacika 3 napig inkubátorban volt. A kisfiamat szondán is etették. Azután a 3. Nap elkezdtem fejni, onnantól hordtam be az anyatejet, főleg Lacikának, hogy erősödjön. :) azt már üvegből is itta. Kaptak egy külön lis szobát, ahova bejárzam etetésekre, meg tisztába tenni Őket. Sajnos szoptatni nem lehetett, mert erősödniük kellett, féltek, hogy akkor nem nő olyan ütemben a súlyuk. Szerencsére jó étvágyuk van, 80 ml-ert esznek, kicsit sok, de anyatejből szerintem jó ez:) Noémi most majdnem 3 kg, Lacika pedig 2790 g :) Egyszer Szentesen is szoptattam, aztán Gyulán miinden etetésnél az egyikőjüket, de nem szopizzák ki amire szükségük van. Itthon már 30-70 ml között esznek, de nem tudunl teljesen áttérni. Viszont igénylik, főleg kisfiú, ezért folytatjuk :) Mellé pedih pótlunk, este egyszer meg marad a tápszer. Majd folytatom, de most jeleznek, hogy éhesek :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Hú, lányok... Elég nehéz péntek, szombaton vagyok túl... Elrontottam a gyomrom vmivel... Diétázom 3 napja, ma már jobban voltam. Se nem hánytam, se nem ment a hasam, csak hányingerem +rossz közérzetem (mocorgott a gyomrom)volt... Soha többet nem szeretnék ilyet. :S

Klári! A csoki és a zene miért kell a ctg-re?
A kamilla teát ajánlanád ilyenkor? Mondjuk 1 héten 1 pohárral?
A császárt azért szeretném, mert az én kislányaim minden lepényen, burkon osztoznak. Így lenne a legbiztonságosabb.

Reni! Mese szép képek születtek! De jó, hogy ilyen szépen alszanak. A pocakodban is szerettek szunyálni este?
Megkérdezhetem, hogy milyen tápszert adsz a gyerekeknek? Az nagyon jó, hogy nem fáj a hasuk tőle..

Timi! Ezek szerint 36. hétre születtek? Hány kg-al? Milyen tápszerrel pótolsz?

Szép hetet mindenkinek!!
katyus777
Budapest
 
 



Katyus jobbulást neked



Nem , a pocakomban kb. Az utolsó 2 hónapban semmit nem aludtak , de szó szerint , mert 24 órában éreztem őket és emiatt én éjszaka se tudtam aludni , kb 2-3órákat aludtam minden éjjel



a tápi az kimondottan kis súllyal született babáknak van , a neve Milupa Milumil Nenatal


Timi nagyon szép súlyuk van a babáknak és a lényeg Mostmár , hogy egészségesek és nem találtak náluk semmi problémát

renianya
Szentendre
 
 



Sziasztok megvolt az 1 hónapos státusza a csajoknak


Laura született:2570 gr 51 cm , hazajövetelkor 2310 gr , 1 hónaposan 3400 gr és 52 cm


Emília született: 2200 gr 50 cm , hazajövetelkor 2040 gr , 1 hónaposan 2830 gr és 49 cm (amit nem értek)


sajnos Emikém nagyon taknyos , nem győzöm neki szívni az orrát , mert állandóan tele van neki


én sajnos elkaptam egy hányás-hasmenés vírust

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Tegnap a ctg-n minden rendben volt, az ultrahangon megint kifogtam azt a nőt mint 2 hete, aki mégcsak nem is orvos, és olyan mintha citromot nyalogatna állandóan, mondjuk most kedvesebb volt. De maga az uh érdekesen alakult, először lemérte ,,A"-t, teljesen jó súly jött ki, 2600-2700 között, aztán rájött hogy ,,B" fejét mérte le, akkor megint megmért mindent és akkor a hasa is összebb ment, amit amúgy teljesen jól le tudott mérni az előbb is, így... már csak 2 kiló volt ,,A" baba... de a feje annyira lent volt, hogy már a bugyim is félig le lett tolva, hogy mérjen valamit, de nagyon nem ment. Most ,,B" baba volt a nagy, úgyhogy biztosan helyet cseréltek, de nem értem, hogy a fenébe nem éreztem én ezt? Mert már mindkettő fejvégű és a helycseréhez át kell menni a tesón a túloldalra...na mindegy. Egyébként összementek a gyerekeim 2 hét alatt, vicc volt az egész, nem hiszek én az uh-kban. :)))))) Áramlás meg minden okés, lepény II-es, ,,A"-nak mostmár kevés a vize, B még lubickol. :)

Megvizsgált a dokim, méhszáj 2222, de engem ismerve, még ígyis lehetnek simán októberiek a babák. Mondta, hogy szerinte szuper, hogy mérlegek lesznek és nem szüzek, nem tudta hogy asztrológus is. :D 
Viszont az kevésbé szuper, hogy csütörtöktől szombatig nincs... ez elég gáz,pont akkor akartam szülni, így vagy ma induljanak el, avgy szombat délutánig ne. :)
De talán így hogy mindketten fejvégűek (csak így maradjnak), már más is benne lesz a természetes szülésben ill. van helyettese is, még nem tudom ki. Valószínű csak akkor tudom meg, ha kell. :)

Kérdezte a befekvést. Mondom neki, kéne? Hát, még ad időt, keddre van ctg-időpontom, de ha addig sem, akkor szeretné ha bent lennék folyamatos ellenőrzés alatt.

Hát így állunk. A nyákdugó hétfő óta távozgat. 

Timi, nagyon örülök hogy jól vagytok. Szerencsére nem annyira korababák, szerintem azon kívül hogy még néhányszor elmentek vizsgálatokra, semmi egyéb nem lesz, hisz szépek és ügyesek. :)
Remélem a szopi is beindul, és át tudtok állni teljesen rá. :)

Katyus, megértelek, az egy burok, egy lepény azért veszélyesebb ilyen szempontból, nem tudom a dokid hogy áll hozzá vagy mit mondott, de az a lényeg, hogy egészségesek legyenek és ha császár, akkor császár. 
Szerintem a +8 kiló semmi. :)

Kalci, mondom én hogy vicc az uh :) Egy gyereknél is rosszul tippelnek (Emmát születése előtt egy nappal nem becsülték 3 kilóra és 3560 lett..), nemhogy kettőnél... nem kell vele foglalkozni. :)
CTG-re szerintem is hasznos a csoki, én mindig előtte reggelizem, cukorka, még sosem ébrsztgették őket. :)
Hogyhogy ilyen korán kell már menned ctg-re?

Reni, nagyon gyönyörűek a csajok, hihetetlen hogy már egy hósak és csak pár hét volt köztünk, én meg még mindig egyben vagyok, mostmár kezdek türelmetlenebb lenni :)
Az első két babánál sem volt nagyon tejed? Azért még ne add fel, de nem tragédia az se ha tápszeresek. :) Nagyon szépen híznak. :)
Köszönöm a drukkokat :))))
Szegény Emi, küldöm a gyógypuszikat neki és neked is!



dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Reni jobban vagy? Diétáztál?
Képzeld az egyik kislányunk nevét lefixáltuk és Emília lesz. :) Nagyon szép név, imádom :)


Igen, ez az uh tud érdekes lenni. Bár én örülök, ha 2x leméri őket. Elvégre 1 mérés nem mérés. :)
Nekem mindig az jött ki eddig, hogy a bal oldalamon lévő csajszi kevesebb súlyú. Meglátjuk most hétfőn mit mond a doki. Nekem 2 hetente kell mennem... De mennék én 1 hetente is, csak lássam, hogy jól vannak....

Nektek hogy alakult a pisiléses dolog így a 6. hónap után, ha visszaemlékeztek? Sűrűn, vagy egyre sűrűbben jártatok wc-re, ahogy nőtt a pocitok?

Dincus ez a 38 hét is nagyon szép, le a kalappal előtted... Pedig gondolom strapálnak a nagyobb lányok is rendesen...  A nyákdugót hogy érzed, hogy távozgat?


Nekem tegnap este éjjel 2-5ig ült vki a hólyagomon, azután 5-től mintha elvágták vna, elmúlt a vizelési inger. Leszállt róla az egyik csöppség. :)
Én most érzek egy nagyobb fejlődést, a hasam már reggel sem olyan kicsi, mint eddig. Szerintem elkezdtek hízni, amit nem is csodálok, így a 27.hét elején. :)

Szép napot!!
Majd írjatok hogy vagytok!

katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Reni nagyon szépek a lányok gratulálok!
Remélem Katyus jobban vagy. Most olvastam csak, hogy mi történt. Kamillateát ihatsz nyugodtan.
Kakukkfű az amit nem szabad sőt tilos!!! Többi a magyar népgyógyászatban használt gyógynövény mehet!
CTG-re ajánlanak valami kaját meg ilyesmit mert ébren kell őket tartani végig, különben nem jó a mérés!
Én mostanában szinte óránként pisilek. Utálom, de hát ez van. 

Örülök hogy nem csak én gondolom úgy hogy hülyeségeket mérnek az UH-on. 
Dincus kíváncsi vagyok mikor jönnek már, de szerintem így is nagyon jól bírtad.
Semmi különös oka nincs a ctg-nek. Csak a dokim ragaszkodik hozzá. És ahhoz is, hogy befeküdjek a jövő héten. 
Én is kíváncsi lennék rá hogy a nyákdugó távozgatás mit jelent és hogy az hogy néz ki? Már ha nem kényes a kérdés.

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Igen nagyon szép név az Emília :-)

Ma reggel vettem be immodiumot , mert már kegyetlenül voltam , a hányás szerencsére tegnap reggel volt utoljára , de a hasi masi az ma reggel is volt , meg egész éjszaka

Kriszt 10 hónapos koráig tudtam szoptatni , Lillát 2 hónapos koráig és ő saját magát választotta le akkor , hiába akartam cicire rakni ő mindig elfordította a fejét , ha sikerült is a cicit a szájába adni egyből kilökte a nyelvével , de amúgy már akkor se igazán volt tejem és sajnos most sincs , tegnap fejtem , de épp hogy csak 75 ml volt

Ez van sajnos , a lényeg , hogy szépen cseperednek :-)

Dincus de örülök neki , hogy még mindig fejvégűek :-)

Na igen az uh-k érdekesek , nálunk a 35.héten mérték a csajokat 2500 gr , azt ugye amikor megszülettek a 38.hétre Laura épp , hogy csak elérte a 2500 gr , Emike meg 2200 gr volt , és ott eltelt  3 hét is a z uh és a császár között , úgyhogy nem lehet hinni benne 

Én szinte állandóan wc-re jártam pisilni , vagyis nagyon sűrűn
renianya
Szentendre
 
 


Tegnap megszülettek Dincus gyönyörű lánykái
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Ilyen szulest mindenkinek... :) Delben meg ott ultem, hogy biztos nem szulunk... aztan 2-kor felsirt Roza, nagyon ugyesek voltak, egy szavam sem lehet, gatvedelem volt. :) Majd irok reszletesebbet, kepet innen nem tom hogy kell rakni.Roza 2170, Julia 3580... a kulonbseg bejott, de hogy ekkora...

dincuska
 
 
 
 
 
 


Láttam Én is, nagyon gyönyörű kislányok :) végül csak összejött Dincusnak a természetes szülés, biztosan nagy élmény lehetett két babóval :)
demtimi
Szarvas
 
 


Hú, gratulálok Dincus! De jó! Várjuk a részletes beszámolót! ;)
Lassan mindenki babazni fog :)

Közben rajottem mi okozhatta a gyomorrontast. A kisboltban a darabolhato sajtok horpadtak voltak, és múlt héten egy adagot dobtam is ki, mert nem tetszett az állaga... Úgy eladjak, hogy a hűtő nem működik rendesen... Felháborító!!

Hétfőn megyek uhra, majd mesélek mi volt! ;)

Szép hétvégét mindenkinek!
katyus777
Budapest
 
 


De jó! Dincus gratulálok!
Remélem nekem is szerencsém lesz, és kihúzom a 38.hétig és természetesen megszülhetem őket!

Nálunk a CTG-n minden rendben ment. A fiúk játéknak hitték a tappancsokat a hasamon és lökdösték. Ennek a hölgy aki a mérést végezte nem igazán örült! 
Aztán Gergő elkezdett csuklani.  Nagyon élveztem, viccesek voltak a fiaim. 
Bent voltunk vagy 1,5 órát. Aztán a dokim közölte, hogy hazamehetek, de kedden reggel 8-kor be kell feküdnöm. 
Úgyhogy a Szegedi klinika ennyit enged. Beköltözök a 33. betöltött héten. TUDNÉK CSÚNYÁKAT MONDANI. 
Remélem net lesz! Akkor jelentkezek. Ha nem lesz, akkor majd ha megszülettek a fiúk írok!
Addig rengeteg dolgom lesz, úgyhogy puszi és kitartást mindenkinek.

Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Kalci minden jót neked és kitartást, és ha nem tudsz majd írni , akkor ha hazamentetek várjuk a híreket
renianya
Szentendre
 
 


én már Jól vagyok szerencsére, ma voltam Dincust meglátogatni a kórházban, Dincus csak úgy ragyog a csajok meg tünemények
renianya
Szentendre
 
 


Katyus majd várjuk a híreket Uh után
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok Lányok!

De nagy a csend!! :)
Mindenki elfoglalt!

Voltunk ma UH-n. Mindent rendben talált a doki. Már 1 kg (1030g, 1100g) felett járnak a kislányok, így a 27. hét végén. Nem gondoltam, hogy 2 hét alatt több mint 100g/hét- ot gyarapodnak, de ezek szerint szeretnek a pocimban. :)
Légzőmozgásokat is végeztek a doki szerint. Gyakorolnak! :) Sajnos képet most nem tudott csinálni róluk, mert elbújtak. :(  Majd legközelebb!

Lányok Ti méritek/mértétek a has körfogatot terhesség alatt? Én minden héten szoktam, adott napon...
Nem tudom nagynak számít-e a hasam, mert eltérő véleményeket hallok ismeretlen emberektől...  Az egyik azt mondja, hogy milyen kicsi, a másik, hogy akkor az ikerek miatt nagyobb.... :S Lehet is ezen elmenni. :)
Csak kíváncsiságból kérdezem. Nekem most 98-99cm.

Klári! Kitartás! Gyorsan eltelik ez a pár hét...

Hogy vagytok! Meséljetek!


katyus777
Budapest
 
 


Én császár napján még reggel otthon megnértem a haskörfogatomat nekem 104 cm volt , de mindenki azt mondta , hogy milyen kicsi a hasam ahhoz képest hogy ikreket várok, de nem érdekelt , a lényeg az volt, hogy szépen fejlődtek a magzatok a pocakban


szép súlyban vannak már a pocaklakók és jó hogy minden rendben


Dincusék tegnap hazamentek a kórházból a babák szépen szopiznak


nálunk minden rendben , Emike már kezd jobban lenni a taknyosságból , de most elkezdett kopaszodni a feje tetején, ez Számomra furcsa , mert egyik gyerekemnek se hullott így ki áá babahaja
sajnos a lányok már csak tápszeresek , mert tejem nincs

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok,

Én se mértem, csak úgy a 30. hétig, nem is emlékszem mekkora volt, a kiskönyvben majd megnézem.
Kalci tgyást a könyvelő intézte, ebben nem tudok mit mondani, mi csak az anyaságit és családit intézzük.

Dincus, örülök, hogy ilyen hamar otthon lehettek, az a legjobb. :)

Reni nem baj, hogy tápszeresek, ha Neked nem okoz gondot, a lényeg, hogy szépen fejlődnek. Én azért ragaszkodom az anyatejhez, mert van elég, csak ugye a szopizás a probléma. Ma nekifutok ennek a témának, lerakom a cumisüveget, vagyis megpróbálom. Így minden evés után ordítás lesz, többször próbálom Őket mellre rakni, hátha ennének eleget. Csak attól félek, ha nem fejek, nem lesz mivel pótolni, ha mégse sikerül a megfelelő mennyiséget megenniük. Viszont, ha fejek, akkor a következő etetésre nem termelődik elég, ördögi kör ez. Le a kalappal az előtt, aki ez megoldja :D
Noémi és Lacika is 3 kg már, Noémi 200 grammal több. Voltunk az egy hónapos vizsgálaton, nagyon ügyesek voltak, szépen fejlődnek.
demtimi
Szarvas
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: