Új privát üzeneted érkezett!

Szia Evelin!Szerintem azonnal menj be az ügyeletre!Kapsz babamegtartó gyógyszert! (ha már szedsz, akkor emeld meg az adagot)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Szia Evelin!

Ha tenyleg verzel en is azt mondom azonnal ügyelet :cry:
Ha nincs is baj, de legaläbb megnyugszol !
Kép
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Evelin!Majd írj, h mit mondtak!Remélem minden rendben!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 

 
 

Megjöttem!!
A doki megvizsgált azt mondta nem érez semmit! A vérzés minimális!!
Csak az az érdekes nekem hogy nem nézett meg uh-n!! Csak hazaküldött és annyit mondott hogy ha bármi baj van mennyek akár hajnalba is!!! Holnap reggelre kell uh-ra menni!!!
Csajok..... én megzavarodok!!!!! Ennyi aggódást még nem éltem meg!!! Ezt nem lehet idegekkel bírni!!! :x
Remélem minden rendben lessz!!!!!!!!!!!
evelin241
 
 


Ja még annyit mondott hogy holnap kiderül él e a magzat!!!
Oooo istenem én bele zavarodok ha van valami baj!!!!!!
evelin241
 
 


Elevin!

Lehet jobb is,hogy nem nézte hüvelyi UH-al mert nekem a vetélésemnél úgy volt,hogy picit barnáztam...bementem mert aggódtam.Addigra elmúlt a barnázás.
Megvizsgált hüvelyi uh-al és utána mire hazaértem rendesen véreztem. Aztán elvetéltem.
Meggyőződésem,hogy az okozhatta részben a vetélés,hisz az sokkal mélyebben kerül be,mint az orvos kézzel való vizsgálása során. Ha kapok a dokitól gyógyszert rá akkor megmaradhatott volna.

Neked már elmúlt a vérzés? Csökkent?

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Ja még annyit mondott hogy holnap kiderül él e a magzat!!!
Oooo istenem én bele zavarodok ha van valami baj!!!!!!

JAJJ! Ilyeneket,hogy mondhat??! :shock:
Persze,hogy él!!Nem lesz semmi baj!!
Ha csökkent a vérzés akkor azt jót jelent. Csökkent?:?:

Pihenj le és holnapig próbálj meg feküdni!!!! Vagy egy pár napig,ha tudsz.

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Evelin, hogy vagy? Van vérzés még? Drága, szorítok Nektek!

Csodálom hogy Ti tudtok főzni, olyan jó lenne ha én is tudnék, de nem bírok megmaradni a konyhában. Egész nap még mindig borzasztó hányingerem van, most is kerülget a rókakoma. Teljesen kivagyok. Megyek is lefeküdni, bár aludtam napközben, de iszonyat fáradt vagyok. Nem tudom meddig tart még, egyik gyereknél sem voltam ennyire rosszul. Ha már jobb lesz sűrűbben jövök, addig ne felejtsetek el! :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Evelin jobbulást holnap indulásig már fel ne kellj a ágyból...
Szerintem is jobb h nem vizsgált meg mert anyukám is így vetélt el, még a hugommal...
De basszus akkor se mondjom már ilyet meglátjuk él e, mennyjen máááárrr :shock: szóval holnap írd meg mi van... már egyre többünknél van itt ebben a csoportban ilyen észrevettétek??? :(

Pókica én holnap sütök:) Fatörzs roládot:)) és már hogy felejtenénk el...:)))

Jah még annyit hogy délelőtti munkámtól egészen a délutáni munkámig feküdtem rajtam mérhetetlen fáradság van napközben képzljétek el, ez meddig fog tartani ma kivételesen nem aludtam el délután, mert féltem h ha elalszom nem érek oda a vendégeimhez:)

Mindenki feküdjön sokat pihenjen én holnap sütés után egész délután azt teszem!!!

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Evelin!
Pihenés és magnézium (legalább 1000 mg - lehet kapni Béreset 250 mg-osat, abból akár 4 szem is mehet ilyen esetben). Nagyon szorítok Neked, Nektek!!!

(Azt nem értem, hogy miért nem csinált uh-ot - mert ha haematoma, akkor nem kell, de egyébként nem haszontalan a progi-pótlás... És kétlem, hogy az uh-tól bárki elvetél: hüvelyinél zárt a méhszáj, hasinál meg végképp semmi köze a méhhez...).

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Csajok ki az aki issza még rajtam kívül a palástfű teát? Ezt 12. hétig kell inni ha betartom ugye?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Kata viszont abba igazad van anyukám nagyon korán volt vizsgálaton még csak 5. hetet töltötte...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Köszi csajok a bíztatást!!
Hát akkor tényleg jobb is ha nem volt uh!!
Ma este tuti nem alszok!!! Tele vagyok kérdésekkel!!!
Remélem nincs semmi gond!!
Amúgy engem is meglepett ez a merész kijelentés a "kedves"doktorúrtól!!!
evelin241
 
 


Szia Evelin,

tegnap ezen mentem en is keresztül :cry: Szörnyü :cry:
Arra kell gondolni hogy minden rendben :)
Csakis arra 8)
A terhes nök 20%a verezget, ha tägul a mehed attol is lehet verzes peldäul.
Nem kell egyböl a legrosszabbra gondolni :cry:
Mära elmult :D


pokica neked jo pihenest :D
A roka koma engem is kerülget rendesen :cry:
Ma öklöndöztem fözes közben :cry:
Etvagyam sem volt estig, majd beneztem a hütöbe mit is ehetnek, erre talälok pär üveg alkoholmentes sört:) megittam egyet, es jobban vagyok. :D Olyan jol esett :D
Es nincs lelkiismeret furdaläsom,ez a legjobb :D

Vigyäzzatok magatokra nagyon, es pihenjetek!!!!!!
Kép
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Evelin!

Szegény, tegnap én is teljesen kétségbeestem, megnyugtató volt azért, hogy megvizsgált. Nekem azóta nem volt semmi, pedig egész nap talpon voltam ma, megtartottam 6 órát és aztán be kellett mennem a városba is.
Remélem, hogy kaptam ezt a gyógyszert, nem lesz már semmi baj.
Holnap Téged is biztos megnyugtatnak, és minden rendben lesz!

Pókica, jobbulást! Én ma még simán fõztem, de többször is rámtört a hányinger, eddig elõtte még soha.

Jó éjt mindenkinek!
szilva83
 
 


Kata viszont abba igazad van anyukám nagyon korán volt vizsgálaton még csak 5. hetet töltötte...

Hát nem tudom kinek van igaza,lehet minden terhesség más.
Nekem ez pontban a 6.héten volt, mikorra sorra kerültem már egyáltalán nem véreztem,mondtam is a dokinak.Örült ő is. Aztán mire hazavonatoztam,már rendesen ömlött a vér. Lehet valamit mégis megpiszkált vele. Nem tudom. Azt sem,hogy meddig,megy fel a hüvelyi UH-al ahhoz,hogy tényleg annyira tisztán lássa vele az embirót. :(

Na mindegy.

Remélem már senkinél sem lesz vérzés és semmilyen probléma!!
De tényleg jó,hogy vagyunk itt egymásnak,mert rögtön van tanács/segítség!! :P

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Közben itt a nagy izgalomba,nem is mondtam,hogy én ma voltam a legelső vizsgálaton a dokinál! :lol:

csupán bő 2órát várakoztam a terhes ambulancián,mire sorra kerültem!! :( ÁÁÁÁ,nem nem voltam ideges és türelmetlen!! Már szidtam rendesen mindenkit magamba!!

Na fogadott,kért egy gyors(na ez már tényleg az volt) hüvelyi uh vizsgálatot. Sajna nagyon pici még.
13mm-es petezsákban,3mm-es szikhólyag,abban pedig egy 2mm-es embryoárnyék! Érdekes megfogalmazás nem?! :o ÁRNYÉK??!! :shock: Szívműködés még nem hallható.
Biztosan kisebb mint 6+3napos. Vagyis kisebb a "koránál".
Mekkora kellene lennie??

1hét múlva visszarendeltek.
De csak a múlthét utáni héten tudok menni kedden(5-e) vagy pénteken(8-a).
Jó messze van az még,de addig már csak nagyobbacska lesz a kis manó!!

Én egész délelőtt rosszul vagyok,enni nem tudok. :/ És nem bírom elviselni az erős szagokat.

Ja az osztályvezető doki vett fel ezért valószínűleg hozzá fogok járni,szimpi csak nem tudom "mennyibe lesz a szimpátia". A folyói pletyákból a várakozó kismamák 50-60e mondtak,de én annyit nem tudok adni. Ha tényleg ennyit kér akkor mást választok. Van ágy másik lelkiismeretes doki aki nem kér semmit a gondozásért,sőt a szülésért sem szeret elfogadni pénzt! Lehet ő lesz. De az elsőre is azt mondják/írják,hogy nem pénzéhes doki. A 2.nak nincs magánrendelése sehol így tuti nem kerülne havi 10e-be az hogy megvizsgál.

Ne mennem kell fürdetni a kis ördögeimet!
:lol:

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Kedves Yzabella! Nekem is kb. ennyit láttak az elsõ vizsgálaton, és mikor utána 2 nappal bementem, akkor már látták a szívhangot is. (Vérezgetés miatt kellett sajnos bemenni.) Az elsõ uh-nál 13-szor 16 mm-es petezsák+szikhólyagra azt mondták, hogy ez normálisan kb 5 hetes lenne. (Nekem is több mint 6 hetes volt akkor pedig.) Ez nálam amiatt lehetett, mert a ciklusom távol állt a normális hosszúságútól, sokkal késõbb voltam termékeny.
szilva83
 
 


Ja és még valami, szeretnék valamit kérdezni, ami lehet, hogy hülyeség...
Ha valaki ikreket vár, azt rögtön az elején észre lehet venni? Pl. az elsõ kezdetleges szívverésnél is látszik, ha nem egy valaki van ott, mikor még csak pár mm-t írtak a papíromra? Vagí ez csak késõbb látszik rendesen? :)
szilva83
 
 


Iza szerintem is jó ez!! Nekem az uh-n 12.3mm volt a petezsák+szikhólyag!
De még embrió sehol!! És elméletileg 6hetes voltam!!! Amugy menszesz szerint már 7.hetes vagyok,szóval valószínü később fogant!!
Hát nekem holnap kiderül mi van!!
Nőtt e ,vagy ott van e még egyáltalán!!!
Puszi nektek!!!
evelin241
 
 


Hát szerintem azt látni kell már az első uh-n mert mindenből 2 van!!
Láttam a youtub-on egy uh-felvételt és ott ugy volt a nő 6.hetes terhes volt!!
Nézd meg keress rá!! Igen érdekes!!
evelin241
 
 


Yzabella örülök hogy minden rendben van nälad :D
Alig värom hogy pentek legyen es en is megläthassam a picurit :D
Olyan jo olvasni hogy igy örültök :D
Teljesen feldob 8)

Mindenkinek jo ejszakät :)
Kép
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Iza ez csodálatos, már tényleg irigykedem már én is azeretnék beszámolni ilyen szép hirekről. Amúgy igy változott neked a szülés várható időpontja vagy azt még nem mondta vagy ez h van:) jah igen már én is kiváncsi vagyok nekem mit mondanak mikor fogant, bár mi csak középidőben voltunk együtt ugyh kb akkor kellett.
Szerintem is nagyon jó ez a kis csoport kis család.
Az ikrek már az első UH n látszanak, nálunk van is esély mert volt a családban tehát kiváncsi vagyok:)
Mindenki jó legyen puszi csajok :)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Igen,de úgy vártam,hogy azért látok valamit,legalább egy pöttyöt. :/ Mondjuk azt talán láttam is....Az "árnyékot"!! :lol:

Köszi Szilvi,remélem csak annyi hogy később fogant. Hát igen mert dec.8+14 nap az 22...á akkor nem is fogant olyan későn,mert 23 este voltunk együtt...vagy elkóricált odabent? :lol:

Evelin,nem lesz semmi gond,persze hogy ott van butáskodj!!
Ha végeztél írd majd meg mi volt!!!Mekkora stb.

vargatimi érted majd pénteken izgulunk és várjuk az infót!!

Képet kap(ta)tok ti? Én nem is mertem kérni az Árnyékomra! Majd 2hét múlva. Amúgy 500ft! 3d-ben meg 1000ft! Ha szólok előre csinál sztárfotót vizsgálat közben. :D

Beus,gondoltam ám ma rád,hogy már te is nagyon várod a vizsgálatot,jövőhét kedd? Jól emlékszem? Mi is azt vártuk hátha ikrek és 2lány!! De ezek szerint kizárható,ha nem az.Bár hallottam olyat,hogy nem vették észre az egész terhesség alatt mert takarásban volt és nem is gondolták,hogy ketten vannak mert a szívverésük is egyszerre vert. Na nem tudom mennyire igaz...lehet nem. :roll:

Jó éjt megyek aludni!!

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Sziasztok !

Evelin bízz magadban és a babádban ,nem lesz semmi baj hidd el próbálj erre koncentrálni (gondolom nagyon nehéz de muszáj )!

Ma voltam először a dokinál és 6 hetes terhességet állapított meg ,10 mmes éles szélű petezsák benne 5,2 mmes embrió :) 2 hét múlva kell visszamennem .

jó éjt mindenkinek

Kép
Kép
Kép
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


"Sziasztok !

Evelin bízz magadban és a babádban ,nem lesz semmi baj hidd el próbálj erre koncentrálni (gondolom nagyon nehéz de muszáj )!

Ma voltam először a dokinál és 6 hetes terhességet állapított meg ,10 mmes éles szélű petezsák benne 5,2 mmes embrió :) 2 hét múlva kell visszamennem .

jó éjt mindenkinek"

Eny!!

DE JÓ!!! GRATULA!!!


Jajj én éppen ezért aggódom most már egyre jobban,mert egyidősek vagyunk(vonalzó szerint) és nekem a 13mm-es petezsákban 2mm-es árnyékot látott a szonográfus!!! :cry: :cry:
Vagy kár hasonlitgatni? Lehet de ez akkora különbség!!! :cry: :cry:

ÁÁÁ!!Tiszta ideg vagyok,hogy bírom ki 5-éig!!!! :x
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Szép reggelt Lányok!

Yzabella, Eny gratulálok, akár árnyék, akár éles a lényeg, hogy ott van és látta őket a doki!

Evelin hogy vagy ma reggel? Remélem minden rendben volt az éjszaka!

Fura, hogy múlt héten még olyan rosszul voltam egész nap, hogy majdnem óráról kellett kirohannom, most meg vasárnap óta semmi.
Egyébként kipróbáltam ezt a reggeli melegvíz ivást, és hatásosnak mondanám (igaz, majdnem fél litert megiszok belőle egyszerre, de tényleg jó!)
Lányok vigyázzatok Magatokra és mindenkinek vészhelyzet mentes, nyugodt, babavárós napot kívánok!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Jóreggelt Mindenkinek!
Evelin!Remélem a ma reggeli uhn minden rendben lesz!Ne idegeskedj, ez a legfontosabb, ott van ő biztosan!

Én holnap megyek uhra a dokimhoz!Már nagyon izgulok, már most remeg a gyomrom!ugye a barnázás miatt pénteken is voltam, én akkor voltam 6 hetes 2 napos, nekem akkor 23mm petezsák benne szikhólyag, és 4mm embrió, és volt szívverése, bár még nagyon halk!De én pontosan tudom, h középidőben fogant!Szerintem ezen kár izgulni, mindenkinek más ütemben nő a babója!Én néztem azt a táblázatot, amit ide valaki belinkelt az embrió nagyságáról és h hány hetesnek felel meg, és nekem oda erre 5 hetes 6 napost írt asszem, aztán már 7 hetes vagyok!Szóval szerintem ezen kár izgulni, majd megnőnek :)

Én is számítottam ikrekre, mert én családomba is nem is egy iker van, meg férjemébe is van, de csak egyedül van a kis bogyónk! :) Amúgy van, akinek csak 8 hetesen veszik észre, h ketten vannak mert a másik elbújik!:)

Evelin szorítok nektek nagyon!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Ja, ez lemaradt!Beus, én iszom a palástfűteát, bár már egyre nehezebben gyűröm le reggelente, egy fél bögrényit iszom, én peteérés óta. 12. hétig fogom inni (már ha bennem marad :))!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Jo reggelt mindenkinek :D

Hogy vagy evelin? Tudtäl valamit aludni az ejjel?
Remelem jobban vagy!!!!!!
Gondolok räd ma sokat, minden rendben lesz :)

Kivänok nektek hänyiger es rosszullet mentes napot :D
Kép
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Reggel óta vagyis ébredés óta olyan rosszul vagyok.Kavarog a gyomrom,azt hittem a kávétól...aztán azt hittem éhes vagyok,de semmi nem változott.Szarul vagyok ugyanúgy.

Hope,ez a palástfűtea mire jó?
Nem hallottam még róla...

Én ma felhívtam az UH előjegyzést és korábbra kértem az időpontomat. :) Na nem csak úgy poénból,henme mert nem jó a páromnak a 8-a. A nagyszülők még nem tudják így nem bízhatom rájuk a kicsiket. Február 5-e 14:30-ra van időpontom. Az még 2hét!! Most csak a méretek miatt vagyok aggódós,meg mert még nincs szívhang.

Ja amúgy azt mondta a nekem a doki,hogy a Urtogens(így írják?) Tabit csak úgy nem írják fel,csak akkor ha már van szívhang és vérzés. Szerencsére most elkerült engem a vérzés és remélem már nem is lesz,lekopogom.

Kinek,hogy telik a napja?

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Szió!
A palástfűtea serkenti a sárgatest működését, segíti a baba beágyazódását, és segít megtartani a babát, megelőzi a korai vetélést!

Nekem ma jól telik egyenlőre a nap!Sokat fekszem, de ma felkeltem megfőzni az ebédet, carbonara spagit főztem, de felénél a szagtól hányingerem lett :D Férjem annyira aranyos, mióta barnázgattam, nem enged semmit csinálni, ő főz, mos, takarít, úgy félti a kis bogyónkat!Mindig azt mondja, nekem most az a dolgom h pihenjek :D

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok lányok!!!
MINDEN RENDBEN!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
A doki szerint előfordulhat kissebb vérzés,de jobb félni mint megijedni!!
Csinált uh-t és ott volt a babám!!! Szabályos petezsák és szikhólyag benne 6.6mm élő embrió!! Azt mondta minden oké!!! Nagyon szépen fejlődik!!!!
Milyen komoly már, 6 nap alatt 6.6mm nőtt!Mert ugye a multkor még csak a szikhólyag látszott!!!Annyira örülök!!!Csak eggy bánt!! A párom nem negyon tud osztozni az örömömbe mert rettenetesen féj a foga szegénynek!!!De természetesen ő is nagyon örül!!
2 hét mulva kell mennem a kiskönyvet megkapom!!!
Szép napot mindenkinek és nagyon sok örömet a picikénkbe!!!

Kép
evelin241
 
 


Dejó!gratulálok :) mostmár biztos minden rendben lesz :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Gratulälok Evelin :D !!!!!!!!!!
Nagyon jo hirek :D
Mostmär vegre megnyugodhatsz
:D
Kép
vargatimi
Passau, Schardenberg
 
 


Yzabella, igen jövőhét kedd, azért lassan de biztosan itt lesz az én időm is:) Amúgy tényleg ne zárd még ki teljesen az ikreket!!! De ne izgulj neked biztosan később fogant, lehet h ez pont egy hosszabb ciklus lett volna, és ezért kisebb még!!!

Eny ez szuper:)) Nagyonjó:))

Kriszti, nyugi nekem sincs semmi amúgy egész nap:) Ma vígan megsütöttem a fatörzs roládot:))

Hope, nem is tudtam h nálatok is van esély ikrekre:) nekünk mivel első baba szép lenne ha iker, nem tudom azért mit reagálnék, először biztos leesne az állam, de milyen öröm lenne:)))Látod azért megy az idő mindjárt megint péntek és újra nézheted a kis babót:) Nekem a mai ebéd spenót, de előtte eszek egy kis husilevest:) Képzeld én meg este iszom a teát és semmi gond vele komolyan nekem még ízlik is, igyad este, ezt nem muszáj reggel mint a cickafarkot:) ha már nem bírod legyűrni igyad akkortól este, lehet akkor más:) Te párod is egy tünemény lehet:)

Evelin ez fantasztikus:))) Látod már mekkora a babád:)) azért már megnyugodtál valamennyire igaz? Pihennj azért sokat:)

Mindenkinek további szép napot:))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Evelin!
Szuper hírek. :)

Yza!
A méreteken tényleg kár aggódni. Az első babánknál 7+3 naposan már gyönyörű szívhanggal rendelkező embrió volt, míg a másodiknál 7+2-n csak 17 mm-es petezsák... Tudják ők, milyen ütemben kell növekedniük, s két hét múlva ott lesz az a szívhang. :)

Palástfűt én is ittam, szerintem ennek köszönhetem, hogy egyáltalán itt van a pocakomban... Bár nálam, ahogy kiderült, rögtön Duphastonra váltottunk (ez kb. ugyanaz, mint az Ultrogestan - és egyébként, ha szükséges, adható a babatervezős időszakban is, nem feltétlenül várják meg, hogy embrió legyen, pláne nem, hogy vérzés... Jó tudom, van néhány orvos, akinek az a fixa ideája, hogy vagy megmarad magától vagy életképtelen... Ennyi erővel akkor lombikos babák se lennének. Bocsánat, de tényleg nem értem, miért kockáztatnak).

És hála az emelt adagú gyógyszernek és a pihinek, a barnázás elmúlt. :)

Hope!
Nagyon figyelmes párod van. :)

NÁlunk is gyakoriak a családban női ágon az ikrek, - úgyhogy én mindig félve mentem az első uh-ra... :) (Én mondjuk annyira nem szeretnék, mert sajnos tapasztalat, hogy ritkán várják ki az idejüket - volt nem egy ikerpár a korán, amikor a kisfiammal voltunk ott).

Az émelygés hozzám is beköszönt... Úgy tűnik, minden terhességemnél egy héttel korábban jön... És nekem nem reggel, hanem este szörnyű - úgyhogy elkezdődött a küzdelem az esti fogmosással.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Igen Beus, van esély, de én annyira nem vágyódok rá :) Én örülök, ha egyet kitudok egészségesen végre hordani, kettőbe bele sem mernék gondolni!De amúgy ikreknél nagyon erős tünetek vannak már 5 hetes kortól, mivel ott dupla termelődik mindenből!Legalábbis az ikres ismerősök ezeket mesélték :)

Hú, este sem tudnám jobban legyűrni, mert akkor meg felfokozódik az émelygés, meg én úgy tudom, éhgyomorra kell inni, mert úgy jobban felszívódik!

Csajok, ahogy közeledünk a 10. héthez egyre jobban rettegek :( (legutóbb ekkor vesztettük el a babánkat) Már most holnap is félve megyek uhra, hátha nem lesz már szívhang megint :( h lehetne legyűrni a félelmet??

Jajj, fogmosás, ma reggel én is öklendeztem tőle :/ ilyen még nem volt nálam sosem!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hope!
Nyugi - én úgy vagyok vele, ha egy baba velünk akar maradni, úgyis marad, ha nem, nem tudok ellene tenni semmit. Úgyhogy nem szabad rosszra gondolni, mert csak elrontod a várakozás örömét. :)
Tudom, nem könnyű, mert én is azt érzem, hogy nálunk nem a 12. hét lesz a mérföldkő, hanem a 24. és a 31. hét - talán utána fel merek majd lélegezni. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Hope!!
Ne idegeld magad!!! nem lessz semmi probléma!! Nyugííí!!!
Sírni fogsz meglátod,de az örömtől teszed, ha meglátod a picidet!!!
Holnap ird meg mi a helyzet!!!

Ez a palást fű tea tényleg annyira jó!!
Milyen az íze? nagyon rossz?!

Kép
evelin241
 
 


Amugy nekem a legnagyobb problémám az hogy ha eszek ugy érzem kipukkanok 1 szelet kenyértől is akár!! Ja és nagyon fura érzésem van utánna,mintha elrontottam volna a gyomrom!!MÁSKOR MEG SEMMI BAJOM!!!Eszek mint egy malac!! :roll:
De igazából nem mondanám hányingernek mert attól gyengébb,csak fura nagyon!!
És én simán kifőzök minden nap,nincs tőle hányingerem és a fogkefétől sem!!!!! :)

Kép
evelin241
 
 


Hát, nekem az előző babánál megállította a barnázást, mielőtt dokihoz jutottam volna gyógyszerért!Mármint a palástfű :) Az íze borzalmas, mintha füvet innál :D én nem ízesítem semmivel, mert így a legjobb a hatása, de valaki tesz bele mézet, én kipróbáltam, nekem úgy még borzalmasabb lett :D

Persze, írok mindenképp, h mi volt uhn!

Kata: anyum is mindig ezt mondogatja, h ne idegeskedjek, úgyse tudunk többet tenni mint amit eddig megtettünk!De én majd akkor nyugszom meg ha a kezemben lesz :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenki jól van és főleg Evelin! Akkor is előfordulhat vérzés amikor a következő mensi lenne esedékes, sok terhes nőnél van ilyen. Kíváncsian várom akik hamarosan mennek uh-ra, sajnos az enyém még nagyon messze van. Hétfőn húslevest főztem és képzeljétek vagy annak a hatása vagy nem tudom, de nincs egész nap hányingerem, most ettem meg az utolsó adagot ebédre. Meglátjuk holnaptól, hogy leszek ha mást eszek. De tényleg amúgy is sok mindenkor ajánlják a húslevest, de próbáljátok ki akik nagyon émelyegnek, hátha nektek is bevállik.
Timi érdeklődtél a testszag felől. Én még deot se használok, most valahogy jobb, de télen amúgy se szoktam, viszont nem érzem, hogy most jobban kellene. Lehet ez nálad egy specko tünet :-). Tegnap rakott kínaikelt csináltam és tök furi volt, hogy a lauárval a pocakomban olyan gyomorgörcsöt kaptam tőle, most meg két tányérral is szedtem. Lehet mégis fiam lesz, mert minden olyan más mint első terhesen. Már tök nagy a mellbimbóm, pedig csak 9 hetes vagyok, de egyre jobban hasonlít a háztartási keksz méretére :-) :oops:
Írtam, hogy ugye építkezünk és már most kéne dönteni a 2. gyerekszoba színvilágát illetően, bátran kék csíkos tapétát rendeltünk, lesz ami lesz.. találtam szép szobákat ahol a kék van kombinálva rózsaszínnel és valami csodás csajos szoba lett belőle... Első babások nézegetitek már a babadolgokat? Babakocsik, bútorok. Azoknak akik helyproblémával küzdenek esetleg, egy nagyon jó tanács, hogy egy olyan pelenkázót vegyetek aminek az alján vannak fiókok vagy polcok, mert a bébirucik mind elfognak ott férni és max egy kiságy. Én amíg szoptattam a baba velünk aludt és kb a 8. hónaptól volt az, hogy a gyerekszobába száműztük :-), de most 3 évesen már megint köztünk alszik... csoda hogy összehoztuk a kistesót, nem volt sok lehetőség rá. :-) Volt egy kerekes kiságyunk amit betoltunk a szobánkba és természetesen nem az ágybna aludt, féltem összenyomom álmomban azt a kis csöp testét. Szép napot mindenkinek!

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Annyira édesek vagytok lányok!!
Szívből örülök hogy itt vagyunk egymásnak!!
Jó közzétek tartozni!!!


Én még nem nézegetek semmi babás cuccot!!!
Szerintem az még túl korai!!!

Hajni:háztartási keksz????? Ez megnevettetett!!!!!!!!!!!
Amugy elárulok valamit,nekem mindig is olyan volt a bimbim!!!
Amugy sincsennek kicsi ciciejeim 95/b-s!
De szerintem nem is lessz nagyobb én ugy érzem!!!Amugy már nem is érzékeny ,csak egy picikét!!
Pedig a párom mindig azt mondta ::OOO ha terhes lesszel mekkkora cickóid lesznek,kég ettől is nagyobbak!!Hát nem bolond!!!!!!!! :lol:

Kép
evelin241
 
 


Hú, egyenlőre még nem nézegettünk semmi babacuccot!Előző babánál már megvettük a babakocsit, ott anyum is vett csomó kisrucit!(nem vagyok babonás, és nem hiszem h attól ment el a baba, h megvettük, csak épp a babakocsi akkor volt akciós, 25 ezerért vettünk 3 funkciósat, nem lehetett ennyiért otthagyni, és szinte vadi új:D) De sok dolgot kaptunk akkor már a rokonoktól is, pl kiskádat, pelenkázót, kiságyat!
De most megfogadtam, h amíg 30 hetes nem leszek, senki semmit nem vehet, nem hozhat, nem adhat!Az előző terhességnél pedig ilyenkor már a fél bababoltokat körbejártuk, most még a közelükbe sem mentem, eszembe sem volt :) Ráérünk még bőven :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, ma Rossmann-ba beugrottunk Anyuval venni valamit és ott volt egy nő, ki volt írva, hogy védőnői tanácsadás a babacuccoknál. Na elkaptam a nőt, mert ugye még 2 hét, mire dokihoz kerülök és csak utána védőnőhöz, kérdésem meg van 8000, szóval akkor kérdezem a védőnőt. Beszélgettünk már kb. 5 perce, amikor megkérdezte, hogy melyik utcában is lakom. Mondtam, erre közölte, hogy az az utca hozzá tartozik, úgyhogy akkor ő lesz az én védőnőm (ráadásul az is kiderült, hogy a közös képviselőnk húga is!), szóval ugyan csak 2 hét múlva megyek hozzá, de már megadta a számát és mondta, hogy várni fog. Kicsi a világ :D
Remélem mindenkinek problémamentes eddig a napja és ne próbáljatok ne idegeskedni annyit, Katinkának igaza van csak elrontjuk a babavárást. Ha eddig nem, most ideje elkezdeni hinni a pozitív gondolatokban! :)
Szép délutánt!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Evelin, nagyon örülök hogy minden rendben!
Gratulálok a többieknek is az embryóárnyékhoz :D és a dobogó szívű babácskákhoz!
Napi 1 mm-t nőnek ezek a pici bébik és nem mindenkinek fogant napra pontosan középidőben, így szerintem kár hasonlítgatni egymáshoz a leleteinket mert akinek kisebb a baba mint a vele egykorú kismaminak, feleslegesen aggódik.
Ó, még mi sem veszünk semmit. Bár egy darab babaruhát sem kell beszerezni mert mindent elraktam a gyerekekről. Viszont a babakocsit, hordozót, etetőszéket már eladtam vagy elajándékoztam :cry: De az biztos hogy sok felesleges dolgot nem fogok most megvenni ami eddig volt.
Nálunk inkább más dolgok beszerzése van most témán. Pl egy 7 személyes autó, mert ugye az 5 személyes már kicsi lesz. Valamint csak 3 gyerekszobánk van, igaz azok 13-17 nm közöttiek, de ezt is variálni kell még valahogy. Ráadásul nekünk egy plusz ágyat kell beszereznünk, márciusban elmegyünk az IKEA-ba mert lapraszerelt fenyőágyra gondoltam. Vagy valamire amit ilyen messze el tudunk hozni csomagtartón. Ugyanis én a babáknak való kiságytól rosszul vagyok, nekem eddig csak bosszúságot okozott és a "ketrec" funkciója kifejezetten nem jön be.
:wink:
Végre ma déltől már nincs annyira hányingerem, rendbe tudtam tenni a lakást, csak a konyha volt nehéz dió mert a sok szag irritál. Szerencsére nálunk inkább eddig is a férjem főzött, imádja csinálni és most már teljesen átvette ezt a feladatot. Nagyon jó szakács, ennek is tanult. Őt ismerve, a baba fél éves koráig be sem engedi tenni a lábam a konyhába, csak a mosogatógépet beindítani mert azt nem hajlandó kezelni. Ma húsleves van, gombás szószos spagetti és vacsira már elkészítette a zöldséges tojássalátát (nem tudom mi a hivatalos neve), hogy a hűtőben jól átérjen nekem.
Hajni, nem ért rá a tapétázás mikor már tudjátok milyen nemű lesz? Bár én a világoskék szobát maximálisan el tudom képzelni lánynak is, nem vagyok az a minden rózsaszín legyen típusú. De egy kis lányosságot bele kell majd vinni ha mégis pici lányotok lesz.
:D

Na most aztán jól kiírtam magam, de hát szárad a konyha a felmosásból, beszorultam a nappaliba. :)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok !

Evelin örülök hogy semmi bajotok :)

Yzabella szerintem lehet azért is eltérőbb a babák mérete mert később fogant a tietek és hát ugye minden baba és terhesség más :)

Én most már 3. napja "bűnözök" egyik nap csináltam nasinak gesztenyepürét tejszínhabbal ,következő nap puncsos pudingot főztem ,ma meg meggyes pitét csináltam :)

Kép
Kép
Kép
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


Nem baj a bűnözés Eny:) én meg fatörzs roládot csináltam jó lett úgyhogy eszek:))

Hope akkor holnaptól én is reggel iszom, ma még megiszom este, de akkor holnap már reggel és akkor nem eszel utána semmit? Mármint olyan fél órát megvárod? Amúgy szerintem is naturan jó nem szabad mézet rakni attól olyan moslék íze lesz...próbáltam már hányingert kaptam tőle és kiöntöttem:)
De tényleg ne izgulj annyira, azt nem mondom h egyátalán mert még énis izgulok egy picikét, úgyhogy azt hiába mondanám...de most minden rendben lesz, hidd el...Mi nem vettünk nagyon semmit még nem vagyok babonás, de úgy vagyok vele h ténylegilyen korán nem akarok, természetesen egy jó vételt nem szabad elszalasztani... én a 12. hétig várok utána csak apróságokat, a "nagy bevásárlást" mi 20. hét után valamelyik héten tervezzük, amikor már 100% megmondják a nemét meg ilyenek:) Bababoltban még én sem voltam, csak mindig teszünk kitérőt ha nagy bevásárlóközpontban vagyunk akkor megnézzük a babarészleget, de csak gyönyörködöm, de ez már előtte is így volt...szerintem sem ettől megy el a baba, csak azért mondják h akkor jobban fáj ha ugye a babacuccok meg néznek vissza rád...

Olvasgatoml h egyre többeteknek van már hányingere, komolyan már én is akarok és ezt teljesen komolyan gondolom!!! Érezni akarom h tényleg babás vagyok:)) Már csak 5 nap a vizsgálatiiiigggg:)))))))

Kriszti, amúgy szerintem is jó ötlet, h beszéltél a védőnővel:) néha én is összefutok a miénkel, majd én is elkapom ha találkozok vele, legalább akkor már "számít rám" :)

Hajni, visszatérve a babadolgokra interneten minden nézegetek már sőt ki is néztem a dolgokat bababoltokban, de még sokára vesszük meg, babakocsink meg van:) Nem vettünk, nekem fiatal a hugom, igaz h 10 éves a babakocsi, de megnéztem nagyon szép teljesen megfelel az igényeimnek is, úgyhogy tökéletes:)))

Mindenkinek szép estét kismamik:))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Beus!
Palástfű teához: langyosan és egy húzásra.... Nekem így ment le ízesítés nélkül. :)
Sajnos arról én is be tudnék számolni, milyen elcsomagolni a megvett babadolgokat... :( Bár én nem vagyok babonás e téren - nem ezen múlik.

Nekünk sok minden nem kell, ugye a kisfiunk 2 éves - egyedül hordozó a létszükség, mert időközben babakocsit cseréltünk (CAM Cortinát ne...). Meg ruhák, ugyanis 62-es méretig (mi anno 44-essel kezdtük) odaadtuk a koraszülött osztálynak - nagy élmény volt, amikor a gyerkőcöket nem a kórházi angolpólyába öltöztették, így úgy gondoltam, hódolok a hagyományoknak és otthagyom. :)

Kicsit irigyellek titeket a nasi miatt - én az első szülésem után lisztérzékeny lettem, így kicsit bonyolultabb a dolog. :) ÁLtalában a családnak készítek valamit, de magamnak ritkán sütkérezem külön.

Pókica!
7 személyes autó. :) Ez kellemes feladat. :) Azért én irigyellek. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: