Új privát üzeneted érkezett!

Ma a nagy nálunk ráérzett valamire (így 5 hetesen). Azt mondja nekem, mikor hozzám simult: "Te anya, olyan a hasad, mintha terhes lennél!":O.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok csajok! Tegnap voltunk UH-n, minden rendben volt, csatolok néhány képet, nem jók nagyon, mert mobilos képek, de a lényeg látszik. A kis feje, kezei, hasa és az első képen a szívhang :lol: Most egyenlőre minden rendben van :-) Kép Kép Kép

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Dana,
de klassz! :) Én megkönnyeztem a képeket - olyan rég volt már, hogy Emesét így láttuk, el is felejtettem, milyen :)
Én csak júni 15 körül megyek, de messze van az még... :(

Oui,
de aranyos a nagylányod. Akkor még nem beszéltetek nekik róla ezek szerint. Na, előbb rájön, mint ti :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 

 
 

És képzeljétek: én nagyon édesszájú vagyok, Emesével is inkább az édességeket kívántam, bár vele nem is voltam nagyon kívános.

De most! Ölni tudnék egy tál párolt zöldségért, pedig önmagában sosem eszem ilyet :D És apum szülinapjára stefánia tortát kell sütnöm holnap, és nem hogy nem hoz lázba, még rossz is rágondolnom :)
Durva :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Szia Noémi!

Hát képzeld velem is ez a helyzet :lol: :lol: Én iszonyatosan édesszájú vagyok/voltam, de lassan most már két hónapja szinte semmi édességet nem ettem - néha, néha egy kis csokit.... - de egész egyszerűen átálltam valahogy a sós dolgokra, meg a kefírre, sajtra, kovászos uborkára, savanyú káposztára és a finom húslevesekre. Nem ismerek magamra, életemben ennyi zöldséget és gyümölcsöt meg húst nem ettem amennyit most képes vagyok megenni :lol: :lol: :lol:

Hát azt hiszem ez is a csoda része.


Nem tudom igaz-e vagy sem, de azt olvastam több helyen is, hogy aki édességet kíván annak kislánya lesz aki meg sósat annak kisfia. Dehát ez csak amolyan mende-monda----gondolom----

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Huhhh Noémi! Közben eszembe jutott, bár nem éppen ide való, de leírnád nekem privibe hogyan csinálod a stefánia tortát? Mert azt meg a dobos tortát imádom nagyon...lehet most az ünnepek alatt sütnék :-) :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana!

Jaj de jó, hogy már ilyen jól kivehető a babád! :)
Én is alig várom már, hogy lássam az én picikémet!


Képzeljétek!
Áthozták ma az 5 hetes keresztlányomat hozzánk és 1 órán keresztül aludt rajtam. Olyan édes volt ő is és a kislányom is, mert csak simogatta és nem féltékenykedett. Aztán egymás mellett tettük tisztába a lányokat. Ilyenkor olyan nagynak tűnik már az én kicsikém! Persze utána, amikor fáradtan hozzám bújt, megint ici-pici babává változott. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Vidám gyermeknapot a gyermekeknek! :)

Andi,
de aranyos jelenet :)

Dana,
küldöm priviben! :)
Igen, én is így tudom a "Ki mit kíván - milyen gyereke lesz" összefüggést. Meg hát én úgyis tudom, hogy ez most fiú - szegényre csak úgy hivatkozunk, KisBalázs (az apja Balázs). Emesére már az első pillanattól úgy hivatkoztunk, Emese - hát nem nagyon maradt más választása, mint lánynak lenni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Bdana!
de jò, hogy màr van fotòd a picurròl!!!
én még izgulok, h tényleg terhes vagyok-e 0:)
mondjuk a mellemhez nem érhet még egy pòlò sem, olyan érzékeny...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Helló Noémi!

Hát elkészült a recept! hhhuuuuhhh hát ez annyira jól sikerült, hogy betoltam egy jókora szeletet :lol: :lol: A tiéd hogy sikerült?

Kép Kép

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Húha!

Dana, Noémi!

Én is szeretném ezt a receptet! Bár nem kívántam eddig az édességeket, de ettől most összefolyt a nyál a számban! :)

Épp egy maratoni 9 órás tanulás van mögöttünk, és még ki tudja meddig tart... Megint bűntudatom van Nóri miatt. Nem ilyen gyereknapot szerettem volna, bár szerencsére van aki egész nap szórakoztatja.
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Dana,
hát sajna az enyém közel sem lett ilyen szép és finom...
Eleve eggyel kevesebb tojást raktam a tésztába, aztán tiszta girbegurba lett az egész, a krém egy részét kiöntöttem a padlóra, a tetejére csináltam cukormázat, mert apu a dobostortát szereti, hát az nagyon ronda lett, és mindennek a tetejébe szerintem kifejezetten rosszízű volt :D
Bár ez utóbbi lehet más miatt van. :)

Na szóval legközelebb kipróbálom a drágább, de biztos sokkal finomabb verziót.

Andi,
és te tudsz tanulni?? Én kedden vizsgázom, jaj az holnap van, de egyszerűen nem tudom rávenni a fejem, hogy arra figyeljen.

Oui,
én is így vagyok, annyira túl akarok már lenni az első ultrahangon.
Akkor megkaptad a legkellemesebb tünetet :)

Én meg mindenhol, mindig képes lennék elaludni.

Többiek, hogy vagytok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


szia Noémi!

Hát a krém íze nekem se jött be nagyon....biztosan van ennél finomabb, bár lehet azt meg én néztem be és kicsit több lisztet tettem bele.... :lol: De azért ehető, a tortalap része kifejezetten finom. A drágább receptet is megosztod velem? :wink: Azt majd fizetéskor lehet megcsinálom vagy a férjem születésnapjára, úgy is nem sokára lesz! :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Persze, de azt írtam az üziben is:
http://desszert.eu/dobos_torta

Na, akkor majd arról is kérünk képet :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: van még rajtam kívül olyan, akinek semmi "zsibizés" szurkálás, húzódás nincs a hasában?
Bevallom őszintén, nekem az első 2 gyereknél szinte folyton volt az első trimeszterben, nagyon erősen. Most meg kb csak az 5. Hétig éreztem, azóta semmi. Tök furi ez nekem, kicsitbe is paráztam. Amúgy minden más tünetem 1000-rel dübörög.

Van aki sportol közületek?

Bdana,
Gratula az első sztárfotóhoz! :)
honeymoon
 
 


szia honey! köszi! Gyűjtögetjük ;)

Nekem is volt ilyen szurkálás, de csak pár hétig, aztán teljesen elmúlt. Néha-néha még egyet beleszurkál, de nagyon ritkán.

Most voltunk UH-n ahol el is mondtam a dokinőnek, hogy nekem az a panaszom, hogy nincsen panaszom :lol: :lol: Azt mondta, hogy ez nagyon nagy szerencse, minden rendben van és nagyon-nagyon örülni kell neki!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a dokinő azt mondta, hogy ez is normális és az is ha valaki még a szülés előtt is hány folyamatosan és tünetei vannak az utolsó percig......

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Èn sportolok. Előtte spinningeltem aztàn vàltottam teremre. de sajnos csak max heti 2x fér bele a munka és gyerekek mellett

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Torta: nagyon jól néy ki a fotón. Sajnos én sem ehetek, inzulinrezisztencia miatt.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


oui, az mit jelent? Cukorbeteg vagy? :o

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lenyegeben igen, azaz majdnem. Ez a cukorbetegseget megelozo allapot. Eleg pocsek. De tenyleg rosszul vagyok a cukortol. A kavet viszont nem tudom kihagyni:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Értem és erre hogyan jöttél rá? Vagy orvosi vizsgálat során derül ki?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana,
Én is csak azért kattogok ezen a has szurkáláson, mert az első kettőnél brutál volt, 3-4 hónapig. Most meg semmi. Szóval örülök alapvetően, de magamhoz viszonyítva furi.

Oui,
A terem a fitnesstermet jelenti? Az eddigi sporthoz képest mennyivel csinálod "lightosabban"?
honeymoon
 
 


honey! :D a dokinőm erre is adott már választ :D Azt mondta, minden terhesség más és más, ugyan azon személynek a terhessége is lehet teljesen más, mint az előző. Ezt akkor mondta, maikor azt mondtam, hogy ha ilyen a várandósság akkor vállalok még négyet legalább :D. De erre az volt a válasz, hogy haaahahhhaa ne igyak előre a maci bőrére, mert lehet a következőnél duplán visszakapom a rosszulléteket, görcsöket....stb. :D :D :D Háááát ne legyen igaza :D :D

Irigyellek titeket egyébként, hogy már túl vagytok egy-két babán...nekem még minden olyan új...

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


:lol: bdana,
Amikor a fiam megszületett én mindenkinek azt mondtam, hogy az ember lányának kapásból a 2. Gyerekkel kellene kezdeni. Annyival rutinosabb az ember és emiatt annyival élvezhetőbb a dolog. :) remélem ez a 3. Baba esetében méginkább így lesz!
Viszont az első baba mégis csak az első!!! Az annyira más mint a többi! :)
honeymoon
 
 


Még egy hét és megyek uh-ra. Huuu de be vagyok már sózva! Eddig még nem volt szívhang, most már lennie kell.
honeymoon
 
 


Próba

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Vonalzó

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


látszik a vonalzó :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nah, ez nehéz szülés volt. :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


A inzulinrezisztencia a bőröm állapota miatt derült ki, 4 éve.

A terem fitnesztermet jelent, meg személyi edzőt.terhelés ugyanaz, csak emelni nem szabad.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


honey :D a java kb. 200 nap múlva jön :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Ez a torta nagyon jól néz ki! ránézésre a felét simán bevágtam volna. :)

Kinek hogy telt a hosszú hétvége?

Nekem még mindig semmi extra tünetem nincs. Na nem mintha bánnám, de én is folyton kételkedek, hogy lehet, hogy nem is vagyok terhes a két pozitív teszt ellenére sem. Valahogy nem is érzem, hogy lakna odabent egy kis lélek. Hülyeség? Kisfiammal éreztem, mondjuk akkor más dolgom sem volt mint rajta agyalni. Na még egy hét és az ultrahang után csak tudatosul bennem Kicsit lelkifurdalásom is van...

bdana: Ne irigykedj, hidd el az első gyerek a legnagyobb kaland a maga ismeretlenségével és "gondatlanságával". Pont az a szép benne, hogy minden új. Ilyenkor még el sem tudja képzelni senki, hogy minden rutinból megy majd, de amint megszületik hidd el úgy lesz. Ösztön! :)

oui: minden elismerésem, hogy a két pici és a munka mellett még mozogni is van erőd, energiád és időd! Bár az inzulinrezisztencia miatt az erősen ajánlott is ugye? Én sajnos egy lusta dög vagyok, maradt rajtam felesleg. De a kicsi után mindenképp megszabadulok tőle és a terhesség alatt is R.R. kismamatornázok.
krikri86
 
 


Miket írok "gondatlanságával"???? Hát gondatlan azért senki nem lesz lehetőleg.. Szóval gondtalanságával. :oops:
krikri86
 
 


Noémi!

Nem mondom, hogy tudok tanulni, inkább próbálkozok csak. Az nagy segítség, hogy pár közös vizsgánk is van a férjemmel, így azokra együtt tanulunk - két napja büntetőjogot.
Egy kalappal a vizsgádhoz! :)

Oui!

Le a kalappal, hogy sportolsz! :)

Krikri!

Majd biztathatjuk egymást, mert nekem is van mit fogyni. :(
Bár ez javarészt munkahelyi ártalom - minden kolléganőm min. 5 kg-t hízott. De most már Nóci is jobban megmozgat szerencsére. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Andi: jog? Te jó ég... Előtted is le a kalappal! egy kicsi és egy pici a hasadban! Nem vagy semmi!

Remélem megmaradunk egy jó kis csapatnak, aztán 10-11 hónap múlva már a kilókat számoljuk, amik csak úgy hipp-hopp leolvadnak rólunk és szupercsinos anyukák leszünk. :)
krikri86
 
 


krikri!

A próféta szóljon belőled! :)

Most egyenlőre azon vagyok, hogy túléljem ezt a vizsgaidőszakot, aztán 6-án végre láthassam én is "ketteskét". :)
andi1982
 
 
 
 
 


Na nehogy azt higgyétek, hogy micsoda bombázó vagyok:).
Viszont a sportról annyit, hogy mindenhol azt olvastam, és az edző is azt mondta, hogy amit eddig is csináltam, azt a szintet lehet folytatni, még spinningelni is, csak nagyon kell figyelni a pulzusszámot, hogy ne legyen túl magas.
Terhestornára jártam mind a 2-vel, én ezt is ajánlom mindenkinek, mert egy beszélgetőcsoportnak is jó, hiszen közös dolog miatt járnak oda a kismamák... Persze munka mellett nem lehet, mert munkaidőben van, de ha valaki otthon van, kistesóval is simán el lehet menni (persze egyedül jobb)!
Előbb-utóbb úgyis kiderül, mivel foglalkozunk, leírom, én jogász vagyok, ha van kérdés a tanulással kapcsolatban, kérdezzetek:).
Honeymoon: milyen pici a korkülönbség a leendő és már meglévő gyerekeid között! Nem semmi, ügyes vagy, hogy mered a harmadikat vállalni:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok!

Honeymoon,
nekem még sosem volt szurkálás, nem tudok hozzászólni a kérdéshez.
A vonalzók nagyon cukik :) És a Flóra név gyönyörű!

Sportolás:
nekem is ez lett volna pont a kérdésem, hogy akkor most hogy van - az első trimeszterben nem lehet, vagy igen, vagy hogy van? Mert én heti3-4 alkalommal tornáztam, 60 perceket, elég intenzíven. Akkor az most nem árt?

Én Emesével 8 kg-t híztam, de ahogy megszületett, szinte le is ment. És utána sikerült majdnem 15 kg-t lefogynom :) Úgyhogy most alacsonyabbról indulok :)

Oui,
inzulinrezisztancia elég rosszul hangzik :( És a bőröd állapotából derült ki? :(

Dana,
te változtattál a vonalzón? :)

Krikri,
hosszú hétvége elrohant, Emesével mentünk ide-oda. Meg tanulni próbáltam :)

Andi,
a közös vizsgák érdekesen hangzanak, mi biztos összevesznénk a férjemmel :D

Na még picit megpróbálok tanulni mára :)

n

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi, te egy mászilsita vagy, hogy ennyit fogytál:). Az első után szerencsére nekem is ez volt, a második után valahogy nem működött a dolog...
Az inzulinrezisztenicia miatt az államon állnadóan hatalmas pattanások nőttek, baromi fájdalmas volt. A cukorgyógyszer és a diéta teljsen rendbehozta, megdöbbentő volt! Igen, az IR miatt mozogni is kell.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui, én is inzulinos vagyok... Nekem most derült ki, mert nem akart jönni a baba, és volt egy vetélésem is... Az első gyógyszeres-diétás-sportos hónapban összejött :) Kicsit emiatt izgultam is, hogy elég lesz-e ennyi, és nem lesz-e megint vetélés a vége :( De úgy tűnik, hogy minden rendben van :) Tartod a diétát is folyamatosan?

Mi elutaztunk a hétvégére, bár nem pihenés volt csak, jól elfáradtam, sajnos nem tudtam tartani a diétámat, ami elég gáz, mivel a gyógyszer mellékhatása, hogy ha nem tartom, akkor hasmenést kapok... Eléggé legyengültem, talán mostmár jobb lesz. Vasárnap meg elkezdett nagyon erősen görcsölni a hasam, már egy egész doboz magnéziumot bevettem kb, és még mindig görcsölt, hát jó ideges lettem... Mondhatni nem életem legjobb hétvégéje volt. Esküszöm most jobb, hogy bejöttem dolgozni, mert itt legalább tartom magam, elterelem a figyelmemet, és talán a kaja is jobban menni fog.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én kezdem megszokni, hogy terhes vagyok :) Már nem olyan új, nem olyan fura, mint pár hete volt. Az a fura egyedül, hogy még nem látszik, nem mondjuk, csak én tudom, emiatt egy csomó embert szinte kerülök, mert olyan fura a beszélgetés, hazudozni meg nem szeretek.

A hétvégén neveket nézegettünk :) Hát elég kevés van, ami tetszik, és amiket kiválasztottunk, egyenlőre abból sem fogott meg teljesen egyik sem százezer százalékosan. Lehet, hogy ez sokkal nehezebb lesz, mint hittem? De olyan jó volt nézelődni :)
viki1983
Budaörs
 
 


Viki a fiúnevekkel én is meg vagyok lőve...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok!

Bdana gratula a sztárfotóhoz! Olyan édesek ilyenkor mikor még gumimaci alakjuk van.:)

Képzeljétek a hétvégén voltunk esküvőn. Banyek én nem is sejtettem, hogy ennyire durván nagy már a hasam. Senki nem azt találgatta, hogy terhes vagyok vagy sem, hanem szó szerint nekem szegezték a kérdést, hogy fiú/lány lesz. Azt amikor mondtam, hogy nem tudjuk, mert még csak 5+4 vagyok akkor mindenki elkezdett hüledezni, meg nézni, és közölték, hogy ők simán azt gondolták, hogy minimum az 5. hónap, ha nem a 6. :shock:

Ki, hogy áll a rosszullétekkel? Főleg azoktól kérdem akit Vuk üldözőbe vett már?
Én iszonyat szenvedek.:( És még enni sem tudok. Ma azt a kenyér héját ettem amit levágtam Kata kenyeréről. És annak is csak a felét sikerült legyűrnöm.:(
Nagyon remélem, hogy a 12. 13. héten el fog majd múlni, mert ez pokol jelenleg.:(

Bobojszka

Kép

Kép
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Bobojszka, felraksz képet a hasadról?

Nekem az émelygés még mindig megvan, főleg szagok erősítik, hányni még nem hánytam.

Oui... Mi meg a lánynevekkel, fiút könyebben választok, sőt, talán az meg is van már.
viki1983
Budaörs
 
 


Persze, mindjárt teszek fel képet. Kép
Ez egy viszonylag baráti állapot. Este ennél kb. 30% nagyobb a pocakom.
Tegnap már a ruháimat, is át kellett válogatnom, mert a fele nem jött már rám. A héten szerintem előszedem a kismama cuccaimat, mert ha így megy tovább, akkor hamarosan nagyon nagy szükségem lesz rájuk.[/img]

Bobojszka

Kép

Kép
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Talán ezen jobban látszik,hogy mekkora az akkora.

Kép

Bobojszka

Kép

Kép
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Mi is a fiúnévvel vagyunk meglőve, de még van időnk kitalálni.

bobojszka: Tényleg olyan nagy a hasad? Akkor nem nagyon lehet titkolni! :D Nekem, főleg mióta a puffadás is elmúlt azóta tök lapos, semmi sem látszik. Elméletileg 2. gyereknél hamarabb látható, de nekem eddig semmi.

Nekem nincs hányingerem, viszont étvágyam sem. Éhes vagyok, de nem ennék meg semmit. Mogyorót rágcsálok kínomban. Engem az álmatlanság készít ki.

Lehet, hogy már kérdeztem, de aki Femibiont szed az nem tapasztalt hasmenést?
krikri86
 
 


bobojszka! Tényleg látszik! Nem semmi! De nagyon csini pocak! :D
krikri86
 
 


Krikri piszok mód irigyellek, hogy se puffadás, se hányinger.
A puffadás az katasztrófa, már próbáltam az espumisant és a reni puffadáscsökkentőjét, de a halottnak a csók többet ért mint nekem ezek. Semmi hatásuk nem volt.:(
Ja a fenti fotók azok nem puffadásos állapotban készültek.

Bobojszka

Kép

Kép
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Hű, ez tényleg nagy pocak! Nem csoda, hogy észreveszik.
Nekem olyan lapos a hasam, mint talán még soha... Az elmúlt 1 hónapban fogytam kb 1 kg-t, mindenki mondogatja is, hogy milyen vékony vagyok... Ma már ruhában csak 48,1-et mutatott a mérleg (alacsony vagyok, 160 cm)

Mondjuk én nem bánom, hogy ha nem lesz nagyon nagy hasam és nagyon nagy babám, olyan kicsi vagyok én magam is :)
viki1983
Budaörs
 
 


Tudom, hogy irigylésre méltó az állapotom, nem is nagyon vágyom arra, hogy hányjak, de így meg olyan fura. Félek, hogy ez csak a vihar előtti csend.

Hát tényleg jókora a hasad, olyan tényleg mintha hónapokban lehetne mérni. Lehet, hogy ikrek? :wink:
krikri86
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: