Új privát üzeneted érkezett!

nekem meg augmentit kell szedjek a begyulladt fülemre:(
Vendég
 


Rekuja!
Húú, remélem minden rendben lesz veletek!!! Nagyon cukik az új képek a vonalzóidon!
Ha nem vagy biztos a gyógyszerek szedését illetően, mindenképp telefonálj rá a dokira! Inkább nézzen hülyének, de legyen biztos :(

Jobblást!

Zsuzskó!

Nekem is enyhültek a tüneteim, fellélegeztem, de én is meg vagyok ijedve, hogy minden rendben van e..

Senki nem látta a filmet? Annyira szép és ijesztő egyben..Be vagyok pánikolva tőle... hol örömömben sírtam rajta, hol szomorúságomban..

Nektek nem volt rossz hatással a kapcsolatotokra a terhesség, szülés? Ez a film annyira kiélezi az árnyoldalt, mondjuk így lehet belőle tanulni...

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Itt amugy meg lehet nézni online, vagy Pesten az uránia moziban vetítették nemrég..

http://www.vidxden.com/63jrtsvzkeh2/aled.avi.html#

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 

 
 

sziasztok, nem jelentkeztem két vagy három napja. Elért engem is a hányingeres kór és az álmosság. Szinte egyfolytában aludni tudnék. Tegnap voltunk uh-n, 6+2-nél 18mm petezsák és 3mm bébi, és volt szívhang. Azt mondták, hogy erős egy baba. Többet nem is kell menni az intézetbe, mehetek a saját orvoshoz. :)

Rekuja! én úgy oldom meg Ré emelését vagyis nememelését, hogy nekünk van egy utazóágyunk, aminek van egy cipzáros "ajtaja", ahol ki be tud mászkálni. Pelenkázóra nem teszem, lent a szőnyegen öltöztetem, pelenkázom. Autóba anyósék rakják, bár ők itt laknak a szomszédban, szóval egyszerűbb. Babakocsit meg nem használunk már nov óta, mióta jár. Bár autóba is tegnap ült az elmúlt három hétben először.

gemini! ha nincs 180 bérezett napom az előző évben, akkor a tgyás is maximalizálva van? ezt nem is tudtam :( akkor nem lesz vmi magas az sem, pedig most azért elég jól kaptam Rével.
maki70
Nagykanizsa
 
 


bocsi, a kérdésem természetesen gittusnak szólt :oops:
maki70
Nagykanizsa
 
 


sziasztok!

Csütörtökön voltam dokinál, 7 és fél hetesen 9,5 mm a baba, volt szívhangja is! Fantasztikus érzés volt látni! :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


kriszti nagy gratulaa:)
Vendég
 


Mindenkinek gratula a szívhangokhoz meg a mm-es babákhoz :D Az enyém már majd 3 centi, de hát nem a méret a lényeg :D. Kicsit megnyugodtam, 3. napja pihizek, szedem a gyógyszereket, remélem, hogy a pajzsmirigyem nem ment nagyon fel, mert az magzatkárosító :roll:. Pénteki vérvételnél 3 helyen esett szét a vénám és alig jött vér... eredmény kedden, addig izgulhatok a TSH miatt :roll:.

Zsuzsko, én Szaffinál voltam úgy, hogy apám nagyon fiú unokát akart végre (van két lánya meg már volt 1 lány unoka nővéremnél), én meg dafke lányt :D. Most úgy vagyok, hogy mindegy. Apa lányt szeretne.

Maki, ezt a cipzáros ágyat más is mondta, lehet belevágunk, bár én egy rendes ágyban is gondolkozom, pár hónap múlva amúgy is rászoktatnánk. Babakocsi még kell, mert ha elfárad, cipelhetném :roll:. Így legalább a bevásárlás abban gurul. Meg a homokozó szett :D Anyósék 600 km-re lakna, szerintem nem hívom át őket, hogy tegyék be Szaffit a kocsiba :D

Nyuszuli, persze, hogy hat a terhesség a párkapcsolatra! Te mindent sokkal intenzívebben élsz át, és nem érted, hogy lehet, hogy apa nem csak erről tud beszélni?! Legalábbis én így voltam vele :lol:. Most meg pont fordítva, időnként úgy érzem, apa keltetőgépnek tekint :oops:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Maki
A tgys nincs maximalizálva. Úgy van, hogy ha az előző évben volt legalább 180 bérezett napod, akkor az lesz a tgys alapja. Ha nem, akkor megnézik, hogy az előző év január1, és a tgys igénylésének napját megelőző napja között van-e 180 nap. Ha így sincs meg, akkor a tgys a minimálbér kétszeresének a 70%-a lesz. Ha viszont a szerződés szerinti bér kevesebb, mint a minimálbér kétszerese, akkor a szerződés szerinti bér lesz a tgys alapja.

Kriszti
Gratulálok!!! :D :D :D

Rekuja
Örülök, hogy megnyugodtál :D Azért tényleg nem könnyű ám pihenni, ha van egy másik gyerkőc is. Csajszim is állandóan azt szeretné, ha emelgetném a 12 kilóját. :D

Mi kisfiút szeretnénk, mivel már van egy csajszink, de amúgy tényleg mindegy :D :D

Hányingerem még mindig van :( Rájöttem, hogy ha rágózok, akkor addig nincs hányingerem, de nem igazán vagyok oda a rágózásért :?
Na és én is egész nap aludnék :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Rekuja, sajnálom, hogy ijesztgetnek. Drukkolok, minden rendben lesz!
9 hetesen már 3 cm? Hű, de hirtelen megnőnek a pindúrok!

Gittus, köszönöm a válaszodat! Hányingerhez fogadd együttérzésem! Nekem társul hozzá gyomorégés, puffadás és szorulás. :( Teljesen elrontotta az ünnepi ételek élvezetét. Nagyon remélem, hogy hamarosan elmúlik.

Kriszti, én is gratulálok!

Nyuszuli, nagy irígykedés, hogy elmúltak a rosszulléteid. Ne aggódj, ez a normális. Bár én is ott tartanék már...

Kedden megyek uh-ra. Nagyon várom.

Nekem tényleg mindegy, fiú-e, vagy lány. Nekünk már van mindkettő. :D

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bbobek
Én meg szerdán megyek UH-ra :D Majd írj holnap, hogy mit mondtak :D
Amúgy nekem is van szorulásom is. 3-4 naponta tudok csak wécézni. :(
De egy gyerekért mindent :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem.Kicsit nehéz hetünk volt.
Szombaton voltunk UH-n, a pici 22mm volt, és icike-picike lábai vannak még csak, de nagyon kalimpált velük. :) Igazi kis focista!Legalábbis szerintem fiú, mert olyan ragyás vagyok most is, mint a kisfiunkkal anno.
Amúgy minden ok velünk, alakul a fáradtság dolog is, egyre jobb és könnyebb.Ma meg védőnő, felveszi az adataimat.
Megyek mert sok munka gyűlt össze a hosszú hétvégén.Szép napot mindenkinek!!! :D
erra3
Szolnok
 
 


Jajj,látom a nemekről volt szó.:) Nálunk szintén mindegy, mert nálunk is van már lány is és fiú is. Én alapból picit lány párti vagyok, meg a kislányunkkal könnyebb is picit, a fiú nagyon eleven!!!! :shock: Szóval 51-49% a lány felé hajlik. De természetesen egy kis fovistától is nagyon boldog lennék. Ráadásul eddig csak a foú nevünk a biztos, Roland Károly. A lány névnél nagyon hezitálunk. Tetszik az Emma, de olyan sok Emma van...Tetszik a Bella,de valahogy mégsem érzem annyira igazinak. Vagy mégis???A kedvencem a Stella, de az nem lehet, mert a kutyánkat hívták úgy, és Dani nem megy bele, hogy a gyerekünknek is ezt a nevet adjuk.
Most már tényleg megyek
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Remélem jól telt a Húsvét mindenkinek, én olyan jól érzem magam, hogy elmúltak a nagy rosszullétek, hogy el is kezdtem tele enni magam..:)

A nemekről.. Hát nem tudom :) Kislány pártibb vagyok, de annyira imádnám ha kisfiú lenne :)

Rekuja! már 3 cm? Akkor mi is kb? :)
Húú de izgi :)
Alig várom már a kombináltat..Abban lesz egy kis mozi is azért? Hogy csinálja Gasztonyi dokibá?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli 2,5 cm volt múlt héten, innen tippeltem a 3 cm-t erre a hétre. Most gyorsan nőnek. Mikor mész kombináltra? (tuti írtad már :oops:). Én május 2-án. Megnéztem Szaffi videóján, 6 perc a kombinált uh ideje, nem volt benne 3d, de ha kéred, tuti átkapcsol a kedvedért egy kicsit :). Nagyon fura volt visszanézni a nagylányt 12 hét 6 napos magzatként, tök meghatódtam a kis manómon :oops:. Nekem most is átkapcsolt, a bevérzést úgy nézte meg. Hát én semmit nem láttam a gyerekből, esküszöm, Szaffi a 8 hetesen integetett, most arra se jöttem rá, melyik paca a 9 hetes gyerekem :roll:.

Erra Aranyos, ahogy küzdesz magaddal, hogy fiút vagy lányt is akarsz igazából :).

Zsuzsko Nekem többet kell várnom most az uh-ra, én nyertem :lol:. Na jó, én múlt héten voltam :roll:.

Gittus, Bobek Csatlakozok a székrekedésesek táborához :( Éljen az aranyér :? :evil:
Gittus kérdezted a kombinált árát, sztem állami ellátásban nem kell érte fizetni, bár ott meg lehet, hogy nem csinálják automatikusan, csak ha valami gondot látnak. Dokim azt mondta, hogy ő az Istvánban azt nem tudja megcsinálni, mert ott nem elég jó az uh készülék. Ez sokat elárul :evil:.

Nekem pont, hogy múlnak a rosszullétek, álmosság viszont nem megy sehová :evil:. Pocikeményedés napi 250 mg magnézium után is van :evil:. Alig emelem már a csajt, megszokta, hogy oda se jön, hogy vegyem fel, én meg tökre sajnálom érte :(
Hosszú hétvégén elutaztunk a Kolping-ba Alsópáhokra. Hát... nekem nagyon zsúfolt volt. Tök jó lenne, ha vagy fele ennyien lennének benne, vagy kétszer ekkora lenne a játszóház. Igaz, a rossz idő miatt mindenki bent volt, csak az én lányom homokozott egész nap (imádja). Az ovi meg a bölcsi rész tele volt 6-8 évesekkel és senki nem szólt rájuk :evil:. Na jó, én igen :lol:. Hiába, a tanár előbújt :D De tényleg, egy 8 éves mért a 2 éves méretre készült csúszdán istentelenkedik nekem?! :evil:.
Nem fürödtem, a csajom viszont imádta, és annyira rossz volt, hogy nem tudtam ott lenni vele, tisztára megviselt. Ültem a parton és fotóztam miközben irigykedtem apára, hogy ő dobálhatja a kis vigyorit :oops:. Majd a Balatonban! A végén tényleg leköltözök anyámmal augusztusra :roll:. Nagyszüleimnek van egy kis vályogháza, nem téliesített, fürdő kívül, de nyáron tökéletes.

Na megyek alszom egyet!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Képzeld Rekuja! Nekem is május 2-ra írták a kombináltat, aztán Gasztonyi asszisztense utólag szólt, hogy már későn lenne így áttette 04.25-re..
Már alig várom...:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli Későn lenne?? Ugyanannyi naposnak számolt minket, nem? Nekem meg nem késő?! :evil:. Amúgy Szaffival is 12 hét 6 naposan voltam, meg most is ugyanennyi idősen megyek - mármint szerinte, szerintem 13 hetes voltam/leszek most is 8). Szaffinál is 1 nap különbséget számolt, mint a vonalzó-kalkulátor, most is :roll:. Amúgy néztem a videóját a csajomnak, és van a végén egy táblázat, egy csomó érthetetlen százalékkal, meg az ajánlott értékhatárokkal, és hát semmi sem ott van, ahol kéne :shock:. Még jó, hogy akkor nem vettem észre, tiszta pánikban lettem volna, hogy semmi nem stimmel :oops:. Persze minden stimmel a csajommal 8) Kis tökéletesség 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, Ti is az Istenhegyibe mentek ugye?
Hány órára van időpontotok?Mi is aznap megyünk oda 13.20-ra.
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, de a dokim elment szülni... :D Azért az UH-ot megcsinálták. 16 mm a kicsi babóca és 160-nal teker a kis szíve. Mérete alapján 8 hét 1 naposnak számít, szóval 4-5 nappal öregebb a számítottnál. Ha dokim is rábólint, május 8-án megyek kombináltra. Addig elvileg semmi, hacsak be nem hív még a laborokat, meg egyebeket megnézni.
Én már nagyon várom a 12.hetet, szívesen túl lennék rajta, hogy tudjam, minden rendben. De mostmár igazából tudom, és minden rendben. :D

Rosszullétekre kiműveltem magam és most gyomorégésre, meg puffadásra kipróbáltam a borsmenta teát. Asszem bevált, legalábbis kicsit jobban lettem tőle, amikor megittam. Mostmár megint egy lufi vagyok. :(

Gittus, holnap te is írj!

Mindenkinek hajrá!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek, de jóóó!!!!!!
Persze, hogy minden rendben lesz!!!!Mindenkivel!!
erra3
Szolnok
 
 


Bobek!
Szuper hírek :) Gratulálok a kis 16mm-es csodádhoz :)

Én elvileg holnap megyek vérvétel stb. izgulok nagyon, ez az éhgyomor nagyon félelmetes..reggelente a konyháig is alig bírok elmenni, úgy követelőzik a kis pocok odabentről :)

Tudja valaki mennyi idő alatt van meg a vérkép? Az István kórházba megyek.. Nekem 10-re lett volna az időpontom az Istenhegyibe május 2-án, de aztán amikor betelefonáltam a dokihoz, hogy milyen gyógyszert vehetek be a lázamra, kérdezte a nővérke, hogy mikor megyek kombináltra és amikor mondtam neki a 05.02-t, számolt egyet és azt mondta, az már kicsit késő és átrakta 2-ára..emlékszem, amikor adták a recepción az időpontot, 10 percig szenvedett a csaj, mert állítólag nem volt jó sehogy az időpont, végül berakott 2-ára.. így most végül 25-én megyünk..
Remélem Rekuja, így is jók leszünk...

Van valakinek valami jó tippje terhességi csíkok ellen? Lassan kéne kenekedni..De mivel? annyiféle krém van..
Szép napot!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


csík ellen nem tudsz mit tenni sajna. kenheted de ha ki akar jönni ki fog. de valaki esküszik egy dmes olajra
Vendég
 


Sziasztok!

Bobek örülök a jó híreknek :D Nekem 13 mm. Ciklus szerint 8 hetes vagyok, viszont a méretek szerint 7. Volt szívhang is, aminek nagyon örültem :D
Na, mennem kell, mert a kiscsaj nem hagy :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Gittus, gratulálok! ezek szerint én vagyok a te ciklusod szerint és fordítva. :D
Mikor mész legközelebb? Te is csináltatsz kombinált tesztet?

Rekuja! üdv a székrekedéses táborban! képzeljétek, mi most Apával elutaztunk wellnessezni 2 napra, és ittam 2 pohár mustot. A pincér aggódva mondta, hogy vigyázzak a musttal, mert baj lesz. :oops: Na, mondanom se kell, ma is egy kisebb szülésen vagyok túl... Ennyit a must hashajtó hatásáról. :lol:

Nyuszuli, egyetértek Ronikával, bár én a fiammal kaptam valamilyen repi krémet csíkok ellen, és nem lettek csíkjaim. A lányommal viszont nem kenegettem, és úgy se lett csíkom. :wink: De azért, ha hidratálod a pocakbőröd, lehet, hogy nem reped. De igazából nem tudom, mi okozza. Csak tippelem ezt a hidratálást. :oops:
A vérvétel eredménye általában másnapra megvan. Kivéve, ha van benne valami extra vizsgálat: hormon, vagy egyéb. Akkor azokat később kapod meg, de gondolom, nálad nincs ilyen.

Na, megyek pihizni. Még holnapig lehet.

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


én megjöttem a dokitól:)
egy 9mm-es babócát le tudtunk mérni de láttunk a petezsákba még pulzálást így egyenlőre ikrek de lehet az fel fog szívódni. nah majd kiderül:) de pulzált az egész petezsák tök jó volt. a picike meg akit lemértek olyan édin látszott.
7 hetes vagyok gép szerint
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltam védőnőnél, bár akihez járnom kell majd, nem volt bent, de annyira kedvesen fogadtak, teljesen el voltam varázsolva tőle... őszintén gratuláltak, ami kicsit furcsa volt először, hiszen a családon kívül egyelőre csak a közvetlen munkatársaim tudnak a babáról, nekik azért nem volt teljesen őszinte a mosolyuk... ráadásul a főnököm szemében most én vagyok a hálátlan, hogy itt merem hagyni egy időre... utálom nagyon, remélem már nem lesz itt, mire visszajövök, komolyan!
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


Sziaszok!

Bobek! Köszi az infókat :) Szerintem majd kedden megyek vért csapoltatni..

Ronika! Szupi hírek, kíváncsi vagyok mi a helyzet a pocakodban :)

Kriszti!
A főnököd elmehet amerre akar.. nem a k*rva cégért élünk..az élet rendje, hogy gyermeket szülnek a nők.. nehogy már még lelkiismereti kérdést csináljunk belőle.. Úgyhogy rá se ránts :)
A védőnő nekem is nagyon kedves volt, bár engem kissé aggaszt ez a nagy buzgósága...pl. mi a francnak jön házhoz? őszintén szólva nem díjazom a dolgot..majd ha már lesz baba, akkor oké, hogy körbeszimatol, na de most??!! Ez valahogy nekem "nagytestvéres".. Szerintetek? vagy csak én látom így? lehet..

Rekuja! Mizu? Remélem jól vagytok!

Erra! :)
Többiek? :)

Kicsit belassultunk...

Na sziasztok kismamik :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


megvan a kiskönyvem:)

és ma szülésről álmodtam:D
Vendég
 


Sziasztok lányok,

Olvaslak ám benneteket, csak sok a munka...

Ronika - gratula a szívhanghoz, azt csodás érzés látni. és mikor mész legközelebb, amikor kiderülhet, hogy hányan vannak? nagyon izgalmas...

Kriszti - egyetértek Nyuszulival, a főnököd legyen az utolsó, akin izgatod magad. azért vannak prioritások, és normális esetben nem a munkahelyed áll az első helyen.

Nyuszuli - szerintem is minimum furcsa, hogy a védőnő házhoz megy. de ugye legalább szól előtte? bejelentés nélkül még durvább...

Én május elején megyek haza legközelebb, akkor megejtem ezt a védőnős kört, de még mindig tök hülye vagyok a témában... na, majd addig kinyomozom... meg kíváncsi vagyok, mint szólnak ahhoz, hogy külföldön élünk, de távmunkába otthonra dolgozok...

Tegnap voltunk dokinál, 2,4 cm a bébi és most ki is hangosították a szívhangját... annyira megható érzés volt. olyan furcsa, hogy ilyen picike, de már mindene megvan nagyjából (persze a pici képen, amit kaptunk, csak egy paca). a másik, ami hihetetlen, hogy ez a kis lény bennem van, és én még mindig semmit nem érzek. tudom, örülni kéne ennek, hogy tök jól vagyok, csak így nehezebb elhinnem, hogy tényleg ott van.

Rekuja - irigykedek, hogy rajtad már látszik. én is szeretnék terhes cuccokban flangálni :)

Legközelebb egy örökkévalóság múlva kell mennünk, máj.9-én, akkor lesz a kombinált. hogy fogom odáig kibírni?!

Jó hétvégét!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Sziasztok!

Előbújok zugból!

Gratulálok a dobogó szívecskéhez " nagy" babákhoz és a kiskönyvekhez!

Mi tegnap végre eljutottunk dokihoz! Uh szerint csak 6 hetes a "bogyónk" így két hét múlva kontroll.

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
tüncü1010
 
 


Mimilee!
Irigykedem :) Nekem nem hangosította fel a szívtelen, hogy hallhassam a kis pocok szivecskéjét :evil:
Én is hasonlóképp érzek..alig tudom felfogni mi történik velem.. Évek óta sanyarúan néztem a babákat, vágytam rá, hogy jöjjön, most meg nem hiszem el, mi történik :) Vicces..pedig már az 1/3-a lemegy lassan.. ott lapul egy kis párcentis a hasam mélyén, és már baba alakú :) néha úgy érzem, millió évbe telik majd ez a 9 hónap, erre ha belegondolok, már 10 hét elment basszus :D még csak tegnap lett a teszt pozitív :)
Nekem 25-én lesz a kombinált, az is jó sokára van még, majdcsak elmennek a napok, na meg a tegnapi élmény elvarázsol pár napra, hétre..:)

Tüncü! szia :)
Akkor biztos később fogant a pinduri, de majd két hét múlva meglátjátok mi a helyzet..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Vagyok, megvagyok, csak olyan sehogysemjó kedvem van.Biztos az idő. Meg a kislányunk is lázas, a télen túl lett gyógyszerezve, szóval most itt szenvedek mit hogyan csináljak.
Fogok jönni majd,csak kicsit összeszedem magam.
erra3
Szolnok
 
 


Zsuzskó!

Hát én is csak kigugliztam, de hátha jó valamire :)


Kombinált teszt: a terhesség 10-14 hete között, optimálisan a 12.héten, anyai vérből egy hormon és egy fehérje szintet mérünk (HCG és PAPP-A), továbbá ultrahangvizsgálatot végzünk, melynek során elsősorban a magzat ülőmagasságát (CRL) és tarkóredő vastagságát (NT) mérjük. Ez szintén széleskörben elterjedt szűrőmódszer, mely a tripla tesztnél nagyobb biztonságot ad.

Integrált teszt: A jelenleg létező leghatékonyabb szűrőmódszer. Ennek során a terhesség 12. hete körül elvégezzük a kombinált tesztben is szereplő ultrahangvizsgálatot, illetve anyai vérből történő PAPP-A meghatározást. Később, a terhesség 16. hete körül az anyai vérből meghatározzuk az AFP, HCG, szabad ösztriol és inhibin-A markereket. Fontos, hogy a kismama türelmes legyen, mivel pontosan az biztosítja ennek a módszernek a kiemelkedő hatékonyságát, hogy a két időpontból származó adatokat együttesen értékeljük, és a kockázatbecslést csak a második vérvétel után végezzük el.

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nekünk a kombináltat javasolta az Istenhegyiben dr Gasztonyi Zoltán.. Itt 30.000 lesz..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Megvagyok/megvagyunk, csak ahogy mimilee fogalmazott, sok a meló :) Gyerek, egyetem, közben egy temetés stb. Rá se érek aggódni a pici miatt :wink:.
Múlt pénteki vérképem nem lett túl rossz, és ez nekem már nagyon jó 8). TSH teljesen rendben, ettől féltem, szóval a többi *os érték már nem is érdekelt 8). Most már vasat is szedek, ezzel 8ra nőtt a napi gyógyszerek száma (mármint a fajtáik, van, amiből napi több is kell). Öreganyám irigykedik :)

Nyuszuli Kombinált után a 16. héten leveszik a vért és néznek AFP-t, összevetik a kombinált eredményével, és akkor meg van az integrált is. Az az igazi különbség, hogy ha vmi okból elmarad a 12. heti, akkor a 16. héten is lehet csinálni, na az a drágább verzió (valahol 4es tesztnek is hívják ezt). Aszem :roll: :lol:
Ha szólsz a dokinak, ad hangerőt a gépre! Tudod, neki mindent mondani kell :roll: :lol:. Én Szaffinál úgy éreztem, sose lesz január, most meg, hogy már mindjárt november van :shock: :D.
Nálam akkor járt először a védőnő, mikor Szaffit hazahoztuk :roll:. Elvileg 1x ki kell jönnie hazahozatal előtt is. Ne bánd, ha megy, legalább nem neked kell 8). Leginkább azt nézi, van-e víz-villany stb. - hivatalosan :)

Erra Én a múlt héten voltam kismama-depis, kitartást!!!

Tüncü Akkor már lehet, hogy december lesz belőle? :) mikulás-baba :D

Mimilee Az lenne az ideális, ha a 12. hétig nem látszana, és akkor hirtelen 12 hét 1 naposan már hatalmas pocim lenne :lol:. Egyenlőre még frusztrál, hogy kiszúrják (nem lehet nem észrevenni) de hát még olyan korai... tegnap is kérdezte vki, mikor mondtam, hogy még csak 10 hetes, hogy de ugye ikrek? :shock: NEM!
Pont 1 héttel vagy utánam minden vizsgálattal 8). Tartjuk a „távolságot” :)

Ronika Kiskönyvbe mit írtak, hány babád van?

Kriszti Fönökök már csak ilyenek :? Nem külföldi véletlenül? Mondjuk angol vagy francia? Ott egész más a gyerekkérdéshez a hozzáállás. Én főnököm jó fej volt, mondta, vissza se menjek amíg X kollega nem megy nyugdíjba, mert akkor valakit el kell küldenie :lol:. Mondtam oké, csak tudjak annyi gyereket összehozni. Még 4 évig kell itthon lennem, sztem menni fog :roll:.

Bobek Szaffival a 6-7 hónapban ittam literszámra a mustot nem sok sikerrel. Viszont imádtam, hogy „büntetlenül” lehet „vedelni” 8) :) Tapasztalatom alapján a „mindenkinél bevált módszerek” nálam sose működnek :?

Csíkok avagy stírák. Egy ideig kenegettem, nem is volt csík, büszke is voltam. Aztán 39 hét 4 naposan Szaffi beállt startra készen (leszállt a pocak és beilleszkedett a fej), na akkor egy éjjel alatt berepedt a hasam vagy 3 helyen :? kb. egy hétre rá született. Mivel most nyáron lehet, hogy napon lesz a poci, ott majd kenegetem minden félével 8). Amúgy nem nagyon :roll:

Akiknél kicsi lesz a korkülönbség (kb. 2 éven belül): mennyire látszik rajtatok? Oké, ezen lovagolok meg minden, csak ma végiggondoltam, hogy azért ez fura nekem :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, hányra mész kombináltra?

Bár nálunk nagyobb lesz a korkülönbség, de rajtam nagyon látszik.Meg nagyon sokat híztam is, kb 4kg-t. Bár ehhez hozzájárul, hogy egész nap eszem, néha kínomban is. Meg nagyon fáradt voltam mozogni, meg alig iszom, így az anyagcsere is sokkal lassabb.Szóval lehet ez látszik inkább.
erra3
Szolnok
 
 


Kép
Tudom elég hülye ez a kép így, de nem akarom nyilvánosan mutogatni magam. :D [/img]
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Erra, nagyon szép, formás a pocakod! Igazi kismamás.

Zsuzskó! A www.gendiagnosztika.hu-n le van írva, hogy mi kombinált és mi az integrált teszt pontosan. Meg még sok helyen elmagyarázzák. Mármint a neten. Keress rá. Most nézem, te mindjárt 12 hetes vagy. Az még mindig november? Nem október? Jó neked! Lassan megérzed a mozgást. Az olyan jó. Bár időnként a beleim csinálnak olyat, mintha a baba mozogna. :D

Rekuja, végig gyógyszerezni fognak? Nem irigyellek. Nem szoktad elfelejteni bevenni? Nekem még ez a kismamavitamin is sok.

Tüncü! Gratulálok!

Erra, kitartás! Nekem is vannak rossz napjaim. Időnként olyan lassan telik az idő, máskor meg repül. Kislányodnak jobbulást kívánok!

Ronika! Izgi ez az ikres dolog. Tegnap találkoztam egy 21 hetes ikres kismamával. Jó nagy pocakja van már.

Én holnap viszem a fiamat vissza hallásvizsgálatra. Ha megint rossz lesz, akkor jövő utáni pénteken kiveszik az orrmanduláját.

Mindenkinek szép vasárnapot!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Erra Tényleg látszik a pocid :) Holnap megpróbálom lefotóztatni apával végre!
10:40re megyek, sztem nem talizunk, addigra már szeretném hazahozni aludni a csajomat :roll:.

Zsuzsko Nekem olyan terhes formájú pocim van. Szaffival is nagyon hegyes, előre ugró hasam volt, most is ugyanaz a forma. Ráadásul nem híztam, szóval az arcom meg úgy néz ki, mint aki fogyott :shock:. Egyszóval kezdek pont olyan idétlen formát ölteni, mint egy átlagos kismama :lol:.
Nem semmi a fiad tánca :D Szaffi is ilyen volt, de kamera-érzékeny már akkor is :evil:. Szóval már csak a szavam marad, hogy tényleg így ugrált :lol:. Én is néha azt hiszem, hogy a baba mozog, de aztán meggyőzöm magam, hogy csak a beleim rugdosnak :lol:.

Bobek Eleinte papírról néztem, melyik gyógyszert mikor kell bevenni :D Reggel 4 -féle, délben kettő, este megint négy, plusz mind3 alkalommal a hüvelykúp... olyan mint az órarend :D
Orrmandulához szorítok, hogy ne legyen gond!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hú,Bobek, nagyon drukkolok, hogy rendben találjanak mindent!!!!!

Én is néha mozogni vélem érezni, de én is meggyőzöm magam, hogy hiába aktív,ahogy láttuk is, de még túl pici, hogy érezzem, és biztos a beleim rendeződnek odébb.:)
De jó is lesz majd érezni!!!Alig várom.

Rekuja,akkor valóban nem találkozunk.
erra3
Szolnok
 
 


Hű Zsuzsko, akkor lehet, hogy tényleg Ő az??Ki tudja, lehet, hogy extra érzékeny vagy ott bent, és már érzed.:)
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem úsztuk meg a műtétet. Vihetem szegény fiamat jövő pénteken. Nem örül neki, azt mondja, miattam van. :roll: Na nem baj, legalább túl leszünk rajta. Abban bízom, hogy ezek után nem lesz annyit beteg. Nem tudom, milyen éjszakám lesz ott vele a Jánosban...

Zsuzskó! Második babát én is korán éreztem, de nem ennyire. Én a 13. héten. Hát addig is várhatok még. Nem semmi a pocakhullámzás a videón. :lol:

Nekem még mindig nagyon szörnyű az emésztésem. Most is hányingerem van a reggelitől. Mostmár tényleg áttérek a csak gyümölcsre, mert úgyis azt kívánom, attól pedig nem vagyok ilyen rosszul. :cry:
Ti már mind jól vagytok?

Nekem még 3 hét a 12. heti UH-ig. Bár most szegény fiam miatt azt hiszem el leszek foglalva mással.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Ki hogy van?

Zsuzsko de jó hogy már érzed!

Erra szépen látszik már!

Ronika akkor ezek szerint ikrek!?

Nyuszuli remélem csak lusti !

Rekuja bizti hogy nem lesz decemberi mert programozott császár lesz mivel ő már a harmadik és az első kettő is császár lett.
Kitartás a pihihez!

Bobek köszi! Nekem se múlt még el a rosszulétes időszak!
Sajnálom a műtétet!


Többiek?

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
tüncü1010
 
 


Bobek Sajnálom a műtétet :(. Én Szaffival voltam kórházban februárban, pár nappal a beültetés után. Ugyan még nem tudtam, hogy terhes vagyok, de azt igen, hogy szombaton betették a sejtkupackáimat én meg kedden beköltöztem a nagylánnyal a kórházba. Ott a földön aludtak a szülők, nővéremtől kaptam önfelfújós derékaljat, nagyon pöpec kényelmes volt, meg vittem hálózsákot. Így egész jókat lehetett aludni. A nappalokkal nagyobb baj volt, mert akkor össze kellett szedni a szülői „ágyakat”, szóval volt gyerekenként 1 db kemény szék, amin ücsöröghettél. Ha napközben valaki le tud váltani pár órára, akkor túlélhető 3-4 napon át terhesen is! Hány napos a műtét utáni lábadozás?
Pont ma lettem rosszul a buszon... babakocsi mellett ácsorogtam, hülye volvo buszokon a babakocsitartós résznél nincsenek székek :evil:.

Zsuzsko Tegnap nagyon figyeltem este, de még mindig nem vagyok bizti, nem a saját belső szerveimet érzékelem-e babamozgásnak :roll:. Nem is emléxem, milyen volt az elején a mozgása, csak arra, ahogy gyomorszájon rúg a végén :D

még két hét az uh-ig... örökkévalóság :D. Voltam ma bababoltban Szaffinak egy mérettel nagyobb hálózsákért (oké, két mérettel :)), néztem az 1-es pelenkákat kitéve, hogy azok milyen pinduriak! Szaffi most 4-est használ, hát abban egy egész újszülött elférne :D.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tüncü Egyszerre írtunk 8) Mármint nem frissítettem közben :roll:. Tényleg, ezt a császárt már írtad aszem :oops:. Nem is praktikátlan, legalább tuti meg tudod szervezni előre a nagyok elhelyezését :). Bár egy barátnőmnek sikerült két nappal a programozott császár előtt szülnie (elfojt a magzatvíz, besiettek és úgy is császár lett). Külföldön élnek, és még nem ért ki a rokon, aki a nagyra vigyázott volna, de megoldották azért :).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok
megjöttem.

van egy 12 mm-es élő csöppségem és egy 9 mm-es másik de annak kicsit szabálytalan a petezsákja így lehet nem marad meg. ez van legalább a másik megmaradjon és egészséges legyen ha úgy dönt a kisebbik hogy el kell mennie.
Vendég
 


Sziasztok!

Na kivel kezdjem?! hmmm..

Zsuzskó! Nagyon komoly a youtube-os video :) Én ilyet még sosem láttam, nem is gondoltam, hogy létezik ilyen intenzív ugribugri, nem semmi, tátva maradt a szám :D előbb megmutattam páromnak, hát neki is leesett az álla :D
Megnéztem a többi videót is Gyurkáról, nagyon helyes baba :)

Erra! Nagyon szép a pocakod :) Jópofa a képlevágás :) Lassan én is teszek fel pocifotót :) Jó nektek, hogy már érzni "vélitek" a mocorgást! én is akarom:( :)

Bobek!
Jobbulást a fiadnak! Remélem jobban lesz szegény a műtét után :(
Hamarosan elmúlnak a rosszulléteid, én is túléltem szerencsére, nálam is a gyümölcsök segítettek..megéheztem és azonnal reszeltem magamnak egy hatalmas almát, ilyen baba stílusban, pépesre..úgy imádom.. Anyukám sokat etetett olyannal, biztos azért szeretem ennyire, így majd az én kis "nokedlim" is szeretni fogja..
Párom kezdett nokedlizni :) Mutattam neki 4d felvételeket a neten, szerinte olyanok a picik, mint egy jól megtermett nokedli :) Jót nevettem rajta..

Tündi! :) Igen, lusti :) el voltam havazva, nem volt erőm írni, csak olvasni ugrottam be..
Neked is kitartást a rosszullétekkel, hamar elmúlik!

Rekuja! Hogy vagytok? Ne is mondd, nekem csak 1 hét a kombi, de már úúúúúúúgy izgulok :) alig várom.. Két álmom is volt, mindkettő kislány.. Ennyire ezt szeretném? Vagy ennyire érzem?? Már megbolondulok, annyira szeretném tudni, hogy mit rejt a kis lábikói köze :D Hogy van Szaffancs? Úgy tetszik ez a becenév :)

Ronika! Drukkolok, hogy minden rendben legyen.. mikor mész legközelebb?

Mimilee?, Kriszti?! Többiek? Hogy vagytok, mi újság veletek?

Ma reggel akartam menni vérvételre, de nem bírtam felkelni...:(
Holnap ismét megpróbálkozunk a feladattal.. remélem kevésbé esik a pokol mélyéig a vércukrom..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Húú Zsuzskó, nem mondod :D Kicsit alien-es élmény volt először látni ilyet :) Olyan jót nevettem páromon, látni kellett volna milyen fejet vágott :D Mondta, hogy majd attól fog félni, hogy éjszaka oldalba rúgja a baba :)
Én 25-én megyek 10-re.. Vannak még videók? azt hiszem 4et láttam..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Na megtaláltam az összes videódat, Chasing Cars-t imádom, jó lehetett élőben.. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


:D május 8

köszike csajok
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: