Új privát üzeneted érkezett!

Witch:
Ha nekem a 0,16- ra azt mondták, hogy kicsit alacsonyabb annál, mint amit szeretnek, akkor nem lehet nagy gond a tiéddel sem :)

Engem az édességek most nem hoznak lázba..Na persze a finom szendvicsek, hambik,és jó szaftos cuccok bármikor jöhetnek.

Pocak:
Érdekes, mert Bencével nagyobb volt ilyenkor a pocak, bár az is tény, hogy súlyosabb voltam. Le kéne csekkolnom a farmerommal, hogy rám jön-e még, de mivel egész nap játszós ruhában nyomom itthon, így nem tudom. Kaptam viszont egy csomó kismama nacit, és felsőt, pocakosan több ruha közül választhatok majd, mint egyébként :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ibi, nekem a nődoki a papíromra írt javaslatot, hogy menjek el a háziorvoshoz laborvizsgálatra és EKG-ra, a védőnő pedig a kiskönyvben mutatta, hogy hova pecsételtessek a fogorvossal.
Fú, nem irigyellek a hányás és a munka miatt. :( A lányoddal meddig voltál rosszul? Elmúlt a második harmadra? Mert akkor már nincs sok hátra. ;)

Már én is kismama nadrágot hordok alatta cicanacival, mert persze a nadrág tök vékony. :? Samuval is azt hitték a munkahelyemen ilyenkor, hogy már túl vagyok a félidőn. Most azért nem annyira feltűnő, de kerekedik, én látom.
Mágnes, akkor te el vagy látva rendesen ruhákkal! Alig várom a nyarat, hogy egy szál vékony ruciban papuccsal lehessek a hatalmas pocakommal...
Remélem, minden rendben lesz addig... Most tökre izgulok megint a baba miatt, mert elpusztult az egyik cicánk pénteken, és nem tudta a doki, hogy mi baja volt. 1 hétig kezelte mindenfélével, de semmi sem használt. Vagy ezt már írtam? :oops:
De, szedek epilepszia gyógyszert életem végéig. :( Samuval is Femibiont szedtem, és minden rendben volt, viszont van ismerősöm, aki ugyanezt az epilepszia gyógyszert szedi, és Elevittel beteg volt a baba. Nem tudok megbízni az Elevitben. :? Tudom, ez csak két kiemelt példa, és talán a nagy felmérések más eredményt mutatnának, de pont ez az, hogy nincs ilyen felmérés.
Én csak 50-es Thyroxint szedek, attól is rendben van a TSH-m, viszont lefogyni nem tudtam. Tény, hogy a BMI index szerint előtte kórosan alultáplált voltam. :D Nekem mondjuk jobban tetszett, amit akkor láttam a tükörben... :)

Manó, nem csoda, ha szédülsz! Ez nagyon alacsony!
Fel vagy puffadva. :D
Drukk a dokihoz, várunk a hírekkel!

Sti, mit kaptatok el? Vigyázz nagyon!
Mindenképp jelentkezz, hogy mi volt a dokinál!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazso!
Köszi a gyors választ!A lányommal is kb.12-13.hétig voltam gázul.Ezért is gondolom,hogy ő kelme is kis csajszi lesz :D :D

Nem lehet egyszerű a döntés,hogy melyik vitamint szedd,remélem jól döntesz,vigyázz a pocilakódra!!

Én pocim is gömbölyödik,de én 2kg-ot ledobtam a rosszullétek miatt.

Kép
Kép
a.ibici
 
 

 
 

Sziasztok!
Hol vagytok mai doki látogatók és a többiek,hogy vagytok?????Látom ma nagy volt a pangás :(

Én ma egész tűrhetően voltam kipp,kopp gyorsan lekopogom.Úgy,hogy gyorsan elindítottam a mosóbékát :lol:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ma én is begyorsultam délelőtt, aztán délután majd' elaludtam, feltéve ,ha a gyerekeim hagytak volna. Most ott tartok, hogy így 4 hét után velük összezárva, már várom a csütörtök,pénteket, amikor mennek ovi,bölcsibe, mert nagyon fáradtnak érzem magam.Akkor legalább aludhatok egy nagyot.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Sokan küzdünk azzal a problémával,hogy nem találunk csinos kismama nadrágot olcsón.Van Bp.-en egy hely,ahol igenis van.5500 ft-ért már új farmert kapsz,ami állítható és nagyon divatos.
Van olcsón szoptatós hálóing,pizsama.
Az oldal: www.gportal.hu/elenorkismamaruha
Szép napot!

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Jelenleg semmi hír. viszont rosszul érzem magam- Mági, te is 3. babás vagy a te méhszájad hogy áll? az enyém rosszul. ráadásul számítottam is rá, csak nem ilyen korán. belül nyilik. kedden megyek dokihoz, de nagyon félek és érzem is hogy nyom lefele.
esélyeim szerintetek?
én már abba is bele mennék, ha fél évre anyóshoz költöznénk, csak maradjon.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


konkri:
miből gondolod, hogy nyílik a belső méhszájad? Én ilyet sosem éreztem, csak a dokimtól tudtam, hogy hogy állok.
Egyébként méhszáj miatt nem aggódom, nekem valószínűleg betonkemény, mert Annával 1 ujjnyival indítottak szülést a 40. héten,Bencét pedig a 42. héten indították szűk 2 ujjnyival,de 40. héten még zárt voltam,pedig vele emelgettem Annát, és nagyon pörgős kismami voltam.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Azt hiszem, maradok a Femibionnál, de azért írtam egy levelet a nőgyógyásznak, hogy ő mit gondol erről.

Mágnes, nem játszanak el egyedül 20 percet, hogy pihenj kicsit? Vagy nem alszanak délután? Tegnap Samuval lefeküdtem a nagy ágyba ebéd után, megkapta a rizstejét, amivel el szokott aludni, erre 20 perc múlva, miután megitta, teljesen felélénkült, elkezdett fetrengeni mellettem, aztán rajtam,... Na, mondom, akkor ha te nem alszol, ok, de én fáradt vagyok, játssz már picit egyedül, hogy pihenhessek! Erre felállt, átment a szomszéd szobába, magára húzta az ajtót, és majdnem 1 órát eljátszott csöndben. Előkotorta az esküvői képeinket is közben, de szerencsére semminek nem lett baja. :) Remélem, a második harmadra éberebb leszek, mert ez így nagyon gáz! :)

Konkri, akkor nagyon vigyázz, feküdj, amennyit csak lehet! Tényleg, honnan érzed?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso:
A délutáni alvásnak sajnos nincs sok esélye, miután kaptunk egy klassz felső szomszédot, akitől sem napközben ,sem éjszaka nem tudnak aludni a gyerekeink. Nem tudom mit csinálnak fenn, mintha folyamatosan bútorokat pakolgatnának. Ez éjszaka eltart fél 1-ig is, Bence pedig ezektől a zajoktól retteg, mivel nem tudja mi az..
Ők nagyon jól eljátszanak együtt, sajnos most ez is a problémám :) Viháncolnak, fogócskáznak, rötyögnek, így viszont nem lehet aludni :?
Én is már a második trimeszter várom, Bencével attól fogva semmi gondom nem volt, tele voltam energiával, bízom benne, hogy most is így lesz. Szeretnék kimozdulni végre, emberek közé menni,nem csak játszós ruhában flangálni itthon.. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ma megjártam a dokit, nem volt egyszerű, Apa elcsúszott kint a munkával, nem ért ide, két gyerekkel, át a városon, 0ft-tal, mert megint nem hagyott otthon pénz, jó mérges voltam. Aztán a gyerekek köhögő rohamot kaptak, mikor beértünk a váróba, doki kiszaladt, hogy mi a baj. Szóval ismét alakítottunk. Persze vizsgálat így elmaradt, gyors uhu volt csak.

Szívhang van, viszont jóval kisebb mint kéne. A doki szerint nem gond, de viszont előtte 5hét múlvára adott időt, majd módosította 3hétre, mert kitudja. :shock:
Volt valaki így????? Vagy szerintetek ez most gond???? Nem tudom hogy álljak hozzá. Persze Apa boldog beleélte magát....hát, én még nem merem.
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Mágnes, én felmennék, és megkérdezném, hogy meddig fog ez még tartani, meg mi a jó frászt csinálnak egyáltalán... :) Mikor költöztek be?

Sti, ha az orvos azt mondta, akkor ne izgulj! Hány nappal gondolja a gép kisebbnek a babát? Most mennyi idős?
Nekem meg 3 nappal nagyobbnak számolta a gép, és azt mondták, hogy azért annyira nem tudják pontosan lemérni, szóval izgalomra semmi ok. ;)
Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy Samuval ilyenkor már igazi kismamának éreztem magam, most meg egyszerűen nem merem beleélni magam. Igaz, nem is aggódom annyira, mint akkor. :? Nagyon fura, kicsit szégyellem is magam emiatt.

Na, megyek a konyhába pakolászni. Samu Telletubbiest akart nézni németül. Amúgy tökre nem köti le a tv, csak a reklámokra figyel oda, viszont ez a DVD néha a kezébe kerül, és imádja. Szóval most ebédig tudok házimunkázni. Az ebédet már reggel megfőztem, mert negyed 10-ig aludt. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


sti:
Szerintem sem kell aggódni, ha gond lenne a mérete, akkor a doki szólt volna. Mennyi idős terhes vagy most?

Barbazso:
Szomszédékkal kapcsolatban már megtettük, háromszor voltunk fenn, harmadjára este 9-kor mentünk, hogy a gyerekek nem tudnak aludni, és egy idegen vendégsereg oktatott ki, hogy nem igaz, hogy nem bírjuk ki, és nekik is vannak gyerekeik, a mieink miért nincsenek ágyban ?? :shock: Nos, azért, mert nem tudnak aludni!!
Ők albérlők, így felhívtuk a főbérlőt, de érdemi változás nem történt...
December végén költöztek, és azóta minden este rémálom, folyton a gyerekeket hallgatjuk, hogy ébrednek-e,ha ébrednek, akkor be kell menni vigasztalni, de Bencét én most nem emelhetem, így a páromra marad, aki viszont hajnal 4-kor kel, mert 6-tól dolgozik. Így nagyon ki tudja pihenni magát, mondhatom... :evil:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja, Mágnes, tök szuper, hogy ilyen jó testvérek a gyerekeid! Az elején sem volt gond? Remélem, Samu sem lesz féltékeny! Eddig annyira elkerülte a hiszti, meg mindenféle rossz szokás, hogy kicsit tartok tőle, hogy majd pont akkor fog előjönni. Bár még nem érte el a hivatalos dackorszakos kétéves kort... :roll: Na mindegy, egyelőre nem aggódom, mert úgy tűnik, az apukája angyali természetét örökölte. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Fú, ez nagyon dühítő! Össze kéne fogni a lakókkal, és írni a közös képviselőnek valami panaszlevelet.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Szerencsére semmi gond nem volt Annával, amikor megszületett Bence. Féltünk pedig, hogy nem fog neki tetszeni az új helyzet, de az elejétől fogva jó testvérek voltak. Emlékszem, az első pár héten, amikor Bence éjszaka sírt a pocak miatt, Annát mindig át kellett hozni, mert meg akarta nézni, mi történt a kisöccsével, aggódott érte.
Ő egyébként nagyon jó természetű csajszi :)
Attól tartok Bencével majd most nehezebb dolgunk lesz,róla el tudom képzelni ,hogy féltékeny lesz az elején :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát sajnos ez nem egy összetartó lakóközösség. Miután egyedül minket érint a zaj, így a többiek magasról letojják ,hogy nekünk gondunk van. A lényeg, hogy ők tudjanak aludni...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


:(

Én is ebben bízom Samunál. :) Mármint a jó természetében. Tényleg mindenkinek feltűnik, idegenek is szóvá teszik, nem csak elfogultságból mondom. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Köszi a válaszokat. Nem aggódnék, nekem egyik gyerekem se volt méretre pontos, de azért nem ennyire. Elvileg 8hetes, de a gép szerint 5 hét. A googleban azt írták egy lapon, hogy 20mm-nek kéne lenni, Ő meg csak 10mm. :shock:
Én is abban bízok, hogy akkor mondta volna. Mára lenyugodtam, beszéltem barinőmmel, egyidősek vagyunk, Ő ikrekkel 2.jára és neki is kisebbnek látták őket szívhang se volt még, és Ő se parázik. Akkor nekem se kell, nálam már volt szívhang legalább. Szednem kell SOS-ben vitaminokat, de ezt gondoltam is, mert azért ez a hasmenéses-hányós vírus szépen leszívott.

Mágnes, de ha este 8után csinálják, az már csendháborítás, nyugodtan ki lehet hívni a rendőröket. Mi ugyan kertes részen lakunk, de anno (4éve) amikor egy bunkó család költözött mellénk és mindennap a nyári időszakban buliztak, a válaszuk, ha zavart valakit, csak annyi volt, hogy csukja be az ablakot, az egyik alkalommal a férjem kihívta rájuk a rendőröket. Hát, utána egy kissé mérsékelték magukat, majd a átköltöztek bulizni a 2vel arrébb lakó tesójáékhoz. Csak nekünk az meg rosszabb volt, mert addigra áttettük a hálót arra az oldalra mert gondoltuk ott nem hallani annyira a bulizást. tévedtünk.... :lol:
De azt akartam kihozni ebből a sok karattyból, hogy lehet érdemes rendőröket hívni rájuk este 8 után, mondván van két gyereketek is. Hátha használ....


Sztetek hova tűntek a vonalzóim????
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!
Nagy a csend..Witch minden ok? Régen voltál.


Én ma részlegesen visszazökkentem a hétköznapokba, meg kell mondanom, hogy jól esett :) Elvittem Annát oviba, Bencét bölcsibe, aztán elmentem tankolni. Ha nem lenne ez az overallos szezon, a víz sem szakadt volna rólam..
Délre megyek EKG-ra, hogy megnézzék, mitől dob a szívem , és mitől magas a pluzusom, bár tegnap este megvilágosodtam, és rájöttem a szomszéd Védőnő segítségével, de azért nézzenek csak meg.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Én is vagyok ám.

Hétfőn már kabátban álltam az ajtóban, amikor hívtak a nőgyógyász rendelőjéből, hogy nem tudnak fogadni mert szüléshez kellett mennie a doktornőnek. Okay, elfogadom, van ilyen :wink:
De ami kiakasztott, hogy az asszisztens közli velem, hogy legközelebb csak 23-ára van időpontja. Ha ha ha...
Mondom neki, hogy természetesen az nem jó, nem véletlenül mentem volna hétfőn, hát hívjam a doktornőt ennyit tud tanácsolni.
Na doki mondja hogy menjek csak nyugodtan pénteken, 2-8ig bármikor, ez nem akkora terhesség hogy órákig tartana a terhesgondozás. Ezzel meg csak az a bajom, hogy amikor időpontra megy az ember, akkor is csúszás van, vajon milyen szemmel fognak ott rám nézni a többiek, és mennyit kell majd ott ücsörögni.

És ami még izgi, hogy Nono ovijában eddig úgy volt h elmarad a farsang, mert baromira kevesen vannak, mindenki beteg, erre kiderült ma h nem, mégis csak lesz, persze holnap fél 4kor.
Hurrá...Na akkor vajon az a kérdés h mikor menjek dokihoz, 2re és reménykedem h hamar sorra kerülök és az oktogonról visszaérek rákospalotára fél 4re, vagy majd a farsangi mulatság után, ami fogalmam sincs meddig fog tartani...jaj annyira utálom az ilyet.

Tegnap Nono itthon volt, mert oltást kapott, hát nagyon nehéz volt lekötni. Amúgy büszke voltam rá, mert csak kicsit sírt, és utána is nagyon szépen viselte a dolgokat.

Ági, mi van veled? Rosszalkodik a szíved? Remélem semmi komoly nincs.

Konkri, én is kíváncsi vagyok honnan tudod hogy nyitva a méhszájad?
Nekem a 2 műtét miatt a külső méhszáj nyitva volt Nonóval, szóval ha van vmi javaslatod h mit kell figyelni, az jól jönne...köszi!

Ma én is elkezdtem a "csavargást" , vettem Nononak egy földgömböt mert nagyon érdeklik ezek a dolgok, kontinensek tengerek stb, gondoltam így azért könnyebb lesz elképzelnie. Már nagyon várja, neten rendeltem meg és ma vettem át.

Ezen kívül kellene vennem hajszárítót, mert a jelenleginek eltört a kábele, életveszélyes és még csak észre sem vettem :roll:

Illetve lassan vennem kell kismamanacit is, mert ez a gumizásos módszer nem túl jó, folyton úgy érzem h le fog csúszni rólam a gatya :lol:

Ági, emeletesben laktok a bezerédiben? 1 emeletesben? Nem sok emeletes van ott a környéken...csak olyan ami 1 emeletes és 4 lakásos ha jól emlékszem :oops: Felső szomszéd monnyon' le!!!
Nekünk harasztin akkora volt az áthallás h egymás idegeire mentünk a szomszédokkal. Középső sorházi lakás, mindkét oldalon kutya, még a sima beszéd is áthallatszott. Itt a panelben ahol most lakunk, alig hallok valamit, durva h jobb mint ott az új építésűben volt.

Sti!

Szurkolok h minden okay legyen a babussal. Egyél sokat hátha az segít.

Jaj lányok, én meg annyira utálom magam, plusz 5 kg-val többel estem teherbe mint anno Nonoval, és borzalmasan érzem magam. Már most 61 kg-ot mutat a mérleg, és Nonóval és 18 kg-t híztam... :roll:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Hát felhúztam magam az EKG-n..Odamentem időben, erre ki van írva, hogy 16-án elmarad a rendelés.. Olyan hülye időben rendelnek, csak heti kétszer, akkor is 12-14-ig...


mannoka:
Párodat nem tudod holnap bevonni a sűrű napodba? Mert akkor esetleg ő farsangolhatna, te elmennél dokihoz, és doki után az oviban találkoztok.

A Bezerédiben 2 szintesben lakunk, ez az a ház, ami érdekes formájú, ésa piaccal szemben van.

A szívem nagyon valószínűleg a pajzsmirigyem miatt rendetlenkedik. Eddig alulműködött már lassan 10 éve, most pedig átcsapott túlműködésbe, és annak a tünete az erős szívlökés, a magas pulzus. Jó lett volna, ha rámnéz egy doki, csak úgy nem hívhatom fel az endokrinológusomat, hogy csókolom, szerintem túl sok gyógyszert szedek..Valaki igazolhatott volna..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ágnes!
Nem egyszerű ilyen szomszédok mellett élni.Sajnálom,de én se hagynám magamat az tuti!Nem lehet normális állapotukban (nem buli közben)beszélni velük?Nekem is magas a pulzusom már 11éve mennem kell kontrollra.Nem árt,ha megnéznek.

sti!
A méretek miatt szerintem is nyugi.Egyáltalán nem biztos,hogy középidőbe volt a peteérés,ezért is lehet méret különbség.

manooka!
Akkor a holnapi várakozáshoz kitartást neked és tessék utána jelentkezni!!

kronki!
Hogy vagy?

Rólunk:
HIVATALOSAN is kismama vagyok :) Megkaptam a kismama könyvemet.
Tegnap voltam védőnőnél,nagyon szimpatikus,kedves,segítőkész.Este voltam nődokinál is 19mm-es a drágám jó szívműködés :lol: :lol: Viszont van 1 bibi közölte levem,hogy szeptember közepén nem biztos,hogy itthon lesz,de igéri,hogy a legjobb kezekre fog bízni :? :shock: Nem tudom mit csináljak maradjak-e nála?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


ibici:
Én maradnék nála, és fogadnék egy szülésznőt. Így a szülésznőre számíthatsz minden képpen, és nem biztos, hogy a dokid éppen távol lesz.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Vagyunk is,nem volt időm a héten jönni,visszaolvasok,aztán reagálok,amint tudok,csak gondoltam,adok életjelet... :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, csak Jami beteg, nagyon lázas, a veséje megint, közben pöttyös lett, (az hála az égnek elmúlt, egy magán bőrgyógyász segítségével), nekem fájdogál a hasim, néha barnásan jön a gél, de elvagyok, és hatalmas a hasam :) Ma vettem két kismama nacit, mert amit Jamival hordtam, abba még anyum is mellém férne :) Most szerintem azokat eladom... viszont csak vásznasat tudtam venni, nem lenvászon, hanem olyan tavaszi, mert a farmerben nem volt S-es így még azt lehet hogy veszek majd... Meglátom... Ja és egy kis baci tenyészett ki a vizeletemből így augmentin kúra... hurrá...

Ági!

Hasonlóak a tüneteim, így lehet hogy a pajzsmirigy játszik velünk :)

Jövök még majd...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sti, voltál már előtte UH-on, ami nagyobbnak mutatta a babát? Mert ha nem, akkor tényleg, bármikor foganhatott. Barátnőm mensi alatt lett terhes, szóval bármikor lehet egy plusz peteérés. Remélem, minden rendben lesz!
Vonalzó. :) Nézd meg a profilodban, hogy ott oda vannak-e írva a címek az aláíráshoz!

Witch, jobbulást Jaminak! A magas láz szörnyű a piciknél. :( Samu is megint náthás, de nála szerencsére csak ennyi.
Augmentin. :(

Ibi, egyelőre én sem váltanék dokit. A szülésznő jó ötlet.

Mágnes, ilyen szívdobogás tünetem nekem is van, de kizárólag akkor, ha terhes vagyok. :) Samunál derült ki, hogy mitralis prolapsus, amit az EKG nem is mutat ki, csak a szív UH. Valamit azért mutatott, mert az alapján küldtek tovább UH-ra. Azért fontos, hogy kiderüljön, mert ha esetleg ilyenetek van (egyébként minden 10. nőnek kb.), akkor szülésnél, műtétnél, balesetnél, szóval minden nagyobb vérveszteségnél antibiotikumot kell adjanak. Amúgy meg nem igazán számít betegségnek, teljesen ártalmatlan dolog.

Manó, akkor kitartást a holnaphoz! A jelmez már megvan?
Hány centi vagy? Én ugyanennyi kiloval (59kg, 164cm) kezdtem az előző terhességet is, de nem ennyire plöttyedt hassal, szóval emiatt én sem vagyok teljesen kibékülve magammal. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, és én 15kg-t híztam, és a védőnő is meg a nődoki is teljesen ki voltak akadva, mintha 40kg-t híztam volna. Utáltam védőnőhöz járni, minden mérlegelés egy rémálom volt. :? Amúgy olyasmit olvastam, hogy a gyerek súlya kb az 1/3-a (talán) a hivatalos plusz kilóknak, a többi a magzatvíz, méhlepény, mell,... Samu pedig majdnem 4 kg volt, akkor az együtt már 12, és akkor csak 3 kg-t híztam. :D Na, tudom, hogy ez így nem teljesen arányos, de akkor is dühített, hogy ennyit piszkálnak vele. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


witch!
Jaminak mi a baj a veséjével?Jobbulást neki!!

Ágnes!
Köszi a megerősítést pontosan erre gondoltam én is legjobb megoldásnak.

barbazsó!
Rátapintottál szintén zenész mitrális ügyben üdv a klubban
:lol: Igen Vikinél is kaptam antibiotikumot.Vikivel 22kg-ot híztam oké 50-ről kezdtem,de az utolsó 2 hónapban már piros filctollal írtákbe a kismama könyvembe a súlyomat :D :D

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Én is gyors gyógyulást kívánok Jaminak! Tök jó, hogy ha azt akarod h te vagy a gyereked meggyógyuljon(jatok) akkor maszekhoz kell vinni, minek is fizetjük a tb-t? :roll:

160 cm "magas" vagyok, 55kg voltam amikor Nonoval teherbe estem, de akkor a 18 kg miatt se a doki se a védőnő nem piszkált. Nono is majdnem 4 kg volt, de más is szül ekkora babát, mégsem hízik 10-et sem...mondjuk akkor meg nem tudtam h IR-em van, diétáról fogalmam sem volt. Abban reménykedem h most talán kevesebb lesz...
Utóljára egyetemista koromban voltam 50 kg...basszus hihetetlen h már az 54 kg-nak is hogy tudnék most örülni.

Jelmez csak véletlenül volt itthon, tescoban volt leértékelés még hetekkel ezelőtt és egy kis pók jelmezt vettünk neki, nem nagy szám, meg tiszta műanyag, de olcsó volt, én meg teljesen analfabéta vagyok a varráshoz (is) :oops:
Volt egy serifes is, apája vette neki, de az annyira nagy lett volna rá, hogy meg van a jelmez jövőre is...

Szerencsére a farsangi ünnepség reggel volt, szülők nélkül, mondjuk szívesen megnéztem volna őket :cry: és délután fél 4kor bűvész megy hozzájuk az oviba, szóval el tudok menni a dokihoz, és utána a szokásos időben mehetek érte.
Tegnap én mentem érte délután és annyira édes volt, délutáni alvásból kinyitotta a szemét és a dadusnak vigyorogva mondta hogy ma anya megpróbál értem jönni. Kicsi szívem...dadus szerint nagyon megszenvedi h nem én megyek érte, hanem a párom. Mi a férjemmel szétmentünk így Nono apukája Svájcban él, szóval talán attól tartott hogy engem is elveszít. Mivel még nem tud tesóról, és csak annyit tud h anyának fáj a hasa, tegnap édesen mondta h anya annyira szerettem amikor még nem fájt a hasad és rá lehetett feküdni a hasadra...ilyenkor annyira mérges vagyok a sorsra h miért nem lehet zavartalan terhességem az életben, hogy a nagyobbal teljes odaadással tudjak foglalkozni, amíg még csak ő van egyedül :cry:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Megpróbálok ma 2 körül odamenni a dokihoz. És még én sem kérdeztem meg h ráér e a szülés időpontjában...eddig minden alkalommal azzal voltunk elfoglalva h görcs, vérzés gyógyszer stb. Nem volt alkalmam megkérdezni, meg ugye korábban még feleslegesnek gondoltam. Teljesen pesszimistaként álltam ehhez a babóhoz, hogy ne érjen még egy hatalmas csalódás.
De már a 10. hétben vagyok, szóval talán van remény. :oops:

Nem mellesleg szólva nem tudom ez a doki h áll a császár témához, Nonó császáros volt, és én nem szívesen vállalnám be császár után a sima szülést. Nem nála szültem, csak az előző dokim is elment szülni, és egyik vetéléskor ő volt az ügyeletes eszméletlen emberséges és kedves volt, akkor határoztam el, hogy megkérem majd ha aktuális lesz. Mondjuk ő is nő, de már van 4 gyereke és nem annyira fiatal, 4x körülinek gondolom.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Witch:
Jobbulást Jaminak!!

Én ma életemben először vezettem havas úton , de épségben hazaértem. Oviban is, bölcsiben is farsang van, muszáj volt menni.
Anna Csingiling lett, őt le tudtam fényképezni, Bence ördög , de ő nagyon sírt, amikor a jelmezt ráadtam,így bömbölős képet inkább nem is csináltam.

Az oviban ma úgy meglepődtem! Jött az egyik Apuka, akinek a feleségével jóban vagyunk, rámnéz, és közli, hogy látom gyarapodtok! Nagyon meglepett, hogy látta rajtam, még nem mondtam a feleségének sem, sőt senkinek :)

Annával 56 kilósan estem teherbe, vele 8 kilót szedtem fel, de a 30. héttől inzulinoztam és mellette 160 grammos CH diétán voltam.
Bencénél 64 kilósan lettem terhes, vele nem voltak diabétesz gondjaim, és 7 kilót szedtem fel.
Vele viszont nagyon nagy volt a pocakom,ennek sajnos nyoma is maradt, így azon gondolkodtam, hogy vajon van-e még lehetőség TB által támogatott hasplasztikára..Mégiscsak 3. gyerek, és tartok tőle, hogy még brutálisabb lesz a pocakom.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mano!
Várunk a hírekkel!Én egyébként nem kérdeztem, ő szólt.Azt gondolom nagyon korrekt dolog volt részéről,hogy még időben tudatta velem ez nagyon szimpi volt.Még csak 2x voltam nála így megadta az esélyt,hogy bármilyen irányba induljak.Kicsit tartok a dologból,de talán jól is kilehet jönni belőle és inkább így állok hozzá,pozitívan.Reméljük nálad nem lesz akadály a császár sem!!

Ágnes!
Bence,de édes.Ő szeretett volna ördög lenni?Otthon nem próbáltátok fel a jelmezt vagy mi volt a probléma?Nem semmi "sas szemű" apuka :lol: Milyen kis figyelmes :lol: :lol:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Most jövök dokitól, 32,2 mm babó 10+1 méret,majdnem 1 héttel nagyobb.Nonoval is igy volt mindig hamarabb ovulálok.mocorgott is kismano:-)
Nagy kő esett le a szívemről!

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Mannoka:
Gratulálok!! Milyen nagy már :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Manooka!
Gratulálok!!Milyen nagy és már mocorgott is,de jó :) :)

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Manooka:gratula!

Jaminak jobbulást!

Mi is meg vagyunk,még elhavazva,de igyekszem gyakrabban jönni már! 8)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Manó, de jó hír!!! Irigykedem, hogy láthattad, nekem annyira messzinek tűnik még az a február 29... :(
54kg-nak én is örülnék. :) Na, majd szülés után nem leszek olyan lusta, mint most voltam. :)
Ne izgulj, pár hét, és túl lesztek a nehezén, sokkal többet tudsz majd foglalkozni Nonóval!
Párod mióta van veletek? Nonó könnyen elfogadta? Szokott találkozni az apukájával?

Mágnes, gratulálok a havas vezetéshez! ;)
Csingiling és ördög. :)
És mit mondtál az apukának? Úgy bírom, amikor még titkolni akarja az ember, és direkt rákérdeznek, hogy jön a kistesó? Erre most hazudjak?! :)
Fú, te akkor alig híztál. Tök jó, hogy Bencénél nem volt cukor problémád.

Ibi, piros filctoll. :D Van ezeknek lelkük?! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, Ibi, neked mikor derült ki a mitralis?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Na, most írt a nődoki. Szombat este háromnegyed 11-kor. :)
Ezt:
Ne görcsöljön ezen, mert ez egy banális probléma. Az Elevitet azért tesztelték, mert egy gazdag gyógyszergyár gyártja, ugyanakkor feltételezhető, hogy a többi is ugyan így működik, még a mezei Folsav tbl. is. A doktornő ugyanakkor korrekt volt, mert azt ajánlotta, ami tudása szerint a legjobb lehet önnek. Az Elevit nekem sem tetszik, a jódmentessége miatt, ezért én sem szoktam ajánlani. Ugyanakkor abból sem lehet baja ha vált, és szerintem abból sem, ha marad a Femibionnál.

Akkor inkább maradok. :) Azért megnyugtatott ez a válasz. Nem szívesen megyek szembe egy orvos javaslatával.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Megint nagy a csend :)
Én szokás szerint itthon, Anna beteg, valami takonykórt nyalt be. Először megijedtem, hogy influenza, mert a csoportjukban már csak 6-an vannak a 34-ből, és mostmár az Óvónénik is betegek.. Szerencsére ő valami lightosabb verziót kapott el, de így is aggódom, nehogy elkapjam tőle..

Visszaszámolok, holnaptól elkezdhetem csökkenteni az Utrogestant, és 3 nap, és remélem elfelejthetem végre :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Tényleg, hol van mindenki??? Már kínosnak érzem, hogy az én hozzászólásaimmal van tele az oldal. :roll:

Mágnes, ez tök jó, hogy már csak pár napig kell szedned!
Samu is taknyos, én meg tegnap óta köhögök. Már teljesen elfelejtettem, milyen érzés köhögni. :? Szerencsére pont ma van időpontom a háziorvoshoz a leletek meg az EKG miatt, szóval megnézetem magam. Jaj, és már csak 1 hét és 1 nap a 12. heti UH-ig!!! Már nagyon izgulok. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


sziasztok!

köszi az aggódást, még nem volt időm mindent végig olvasni.
délután megyek kismamafarmert venni :) :) :) :)
igen, lesz kisbabánk! :) tegnapi állás szerint csak 8 heteske, de lüktet a kis szíve.
méhszájam: oké, de múlt héten kb olyan érzésem volt mint martinnal a végén mikor 3 újnyi voltam és alig tudtam meni, mert azt éreztem, hogy kiesik= ez mint kiderült így is volt, a feje úgy be volt ékelődve, hogy a szülésznő középső újpercéig nyúlt fel és érezte, az egész szülés 1 óra volt és a burok repesztés után a vizem el se folyt, mert a feje elzárta az utat :)
szóval aki fél a szüléstől azt megnyugtathatom, hogy van 1 órás szülés is, igaz nem mondom, hogy így jobb volt mint az elsőnél, ami azért fokozatos fájdalom erősödés volt ez pedig "nesze neked itt egy tolófájás"...

a lepényem megint méhszájon van, de reméljük, hogy feljebb húzódik...

az én dokim azt mondja fokozatosan álljak le a duphastonnal...

hát ennyi.

majd jövök ha lesz időm olvasni .) addig is mindenkinek jó kerekedést!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Örülök, hogy minden rendben! :)


Szerintetek ér 11+ 5 nappal hányni? Semmi olyen problémám nem volt eddig, tegnap este meglátogatott a róka.. Így az Utrogestan ki is jött persze, szóval tegnap reggel óta 1 Utroval létezem. Ma este még egyet beveszek, és azt hiszem, elfelejthetem az utrot :lol:

Szülés:
Valószínűleg mi a szülés időpontja közeledtével a kórház körül fogunk körözni. Lehet,hogy vetetek Apával egy lakókocsit, hogy biztosan beérjünk :)
Nekem mindkét szülésem indításos volt, az első 2 és fél óra alatt megvolt, a második 2 óra alatt az első fájástól mérten .

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ági. szerintem ér hányni. éni s akkor hánytam, mikor bevettem vmi tabit- engem mindig csak ez irritált. most úgy próbálom kivédeni, hogy utána bekapok egy kocka csokit, v cukrot szopogatok. amúgy nem vagyok hányós, de 1-2szer előfordult. a 2-nál kivéve. és én is este hánytam, ahogy ágyba bújtam visszajött a vitamin...

én is azt mondtam, hogy odaköltözök a kórház kapuba- bár ha nálunk rendbe lesz a dolog, akkor a dokim úgy is befektet idő előtt, eddig is így volt mindig. ráadásul gyerek ide vagy oda, a hiányukat leszámítva nem zavar, mert így mindent úgy tudok itthon hagyni, mamára átruházni őket, hogy nem lesz benne fennakadás. hiányozni fognak sajna, de a picike fontosabb lesz akkor. az elsőnél se értem volna be itthonról, a másodiknál pedig ha nem vagyok a szülőszobában mikor elfolyt a magzat vizem, már oda sem értem volna be. brutál gyors volt minden kb. 7-8 fájás volt és kint is volt.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Vagyok csak Jami folyamatosan beteg, engem ellep a meló stb. Képzeljétek lett egy hugyuti fertőzésem, arra kaptam augmentint, amitől hüvely gombám lett... :evil: Elegem van...
03.01-jén megyek genetikaira, már úgy várom :)

Lányok mit szóltok ahhoz ami tegnap volt a hírekben? Mármint hogy Veszprém és Sopron után mindenhol be akarják vezetni, hogy nem lehet orvost választani, majd az ügyeletesnél kell szülni. Engem 8 műtét után nem akarjon valami ügyeletes idióta császározni. A dokimnak is fejtöréts okozok, pedig ő profi, hát még egy kis nyikhajnak... Felháborító. Ha ezt bevezetik és tuti megyek az utcára, és aláírás gyűjtésbe fogok... Normálisak ezek? Ezt is férfi találta ki...

Ági!

Jobbulást Annának...
Hányás: 3 Napja mindentől hányingerem van, minden jön vissza, a szagoktól iszonyatosan rosszul vagyok... :) Szóval szerintem ér :)

Barbazso!

Somának is jobbulást :)

Konkri!

Örülök hogy minden oksi :) Kismama naci már nekem is van, másba nem férek el vagy nem kényelmes :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
Én is felháborítónak tartom! Ugyan hadd döntsem már el én, hogy életem legfontosabb eseményén ki legyen ott! Én nem kétlem, hogy az ott lévő ügyeletes orvos is képzett szakember, de nem véletlenül választottam az enyémet! 2003 óta együtt kezdtük el a babaprojektet, egy ügyeletesnek gőze sincs az én 9 hónapomról és az előzményeimről.
Ennek egyébként az lesz a vége, hogy gyanúsan sok szülésindítás lesz, hiszen a fogadott orvos az ügyeleti idejében fogja a saját kismamáinak a babát világra segíteni.

Én kedden megyek genetikaira, be vagyok sózva rendesen :)
Anna nálunk is beteg, mindkét füle be van gyulladva, antibigyót kapott, de szerencsére ma már jól van, tegnap volt a mélypontunk.
Bence még bírja....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát,ma reggel én hánytam egyet.Pedig nem jellemző.Amúgy minden ok,csak nincs időm.Jövő szerdán megyek uh-ra,már várom nagyon.
Én is kb 2-3 kg-val többel kezdtem,és most előbb is látszódik,mint Lilinél.Hát,ez van.

Orvos választás téma engem is felháborított.Annál szeretnék szülni,akiben megbízom!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Konkri, ez nagyon jó hír! Annyira örülök! De hát persze tudtuk, hogy így lesz... :)

Érdekes, hogy most hánytok. Remélem, engem elkerül! :roll: Bár nálam a fosós-hányós vírus is csak alul jelentkezik, és ma nekem is állatira megy a hasam. Már kezdtem megijedni, de azt olvastam, hogy csak akkor lenne gáz, ha fájna/görcsölne is. Szóval ezek szerint ez nem vírusos.

Witch, hát ez szörnyű! Van egy nagyon jó cucc, ami nagyon erős gombaölő, és nincs semmi mellékhatása. A teafa olaj. Samunak a fogzásos piros fenék elfertőződött, és gomba lett belőle, a dokinéni mondta, hogy Canestennel kenjem, hát azt nem akartam, így minden pelusozásnál egy csepp teafa olajat cseppentettem a pelusába, és két nap múlva rendbe jött. :shock: Hüvelygombára szokták azt is javasolni, hogy natúr joghurtba keverni pár cseppet, beleáztatni egy tampont, és azt feltenni. Remélem, hamar rendbe jössz! ;) Amúgy nekem mindkét terhességnél volt az első harmadban, hogy a sima folyástól viszkettem. A doki nem mondott rá semmit, elvileg nem gomba, semmi más tünete nem volt, de írt rá valami fertőtlenítő hüvelykúpot elsőre. Hát nem volt túl kellemes (ismeritek a köhintésnél, felállásnál, stb. távozó megolvadt kúp érzést), ezért most kipróbáltam magamnál azt, amit Samu pelusánál, és nálam is bejött. 2 nap alatt, nagyon durva!

Én lemaradtam erről a hírről! Meg is őrülnék, ha a dokim nem lenne mellettem. Egy pasi nem érti meg, hogy mennyire fontos ilyenkor, hogy biztonságban érezd magad.
Hogy őszinte legyek, szerintem Samu maradt volna még pár napot odabent, de annyira rettegtem, hogy a dokim elutazik 3 napra, és pont akkor fogok szülni, hogy felajánlotta, hogy menjek be az utolsó napján, és ha vannak fájások, akkor beöntéssel felerősítik az izommunkát odalent, aztán ha az nem segít, burokrepesztés. 11 órát voltam bent kb, de abból az első pár óra a betegfelvétel volt, meg az ilyenek. Durva csak a vége volt, az sem a fájdalom miatt, hanem mert Samu elakadt. Rosszul tartotta a fejét. Meg hát eleve bazi nagy volt hozzám képest. :) Ha ügyeletes dokihoz kerülök, tuti császároz. Az én orvosom is próbált rá felkészíteni, hogy nagyon nagy baba, és lehet, hogy az lesz a vége, de tudta, hogy nagyon nem akarom. Biztos voltam benne, hogy csak akkor műt, ha szükséges.
Fú, hát ilyen 2-3 órás, meg még rövidebb szülést el sem tudok képzelni! :D Na, majd most talán... :)

Sissy, én is szerdán megyek majd. :) Már csak 1 hét, szuper!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek aki beteg javulást szeretnék kívánni: Jami, Anna, Samu...remélem senkit sem hagytam ki.

Mi is küszködünk, Nono köhög már egy hete, orra csak néha folyik, de ma reggelre nekem meg megfájdult a torkom. Orrom az hetek óta dugul és folyik, éjszaka nehezen tudok tőle aludni, de legalább az orrvérzés elmúlt...

Konkri!
Gratula a férjed jó döntéséhez!!!

Nekem nagyon szaladgálós hetem volt, hétfőn védőnő itt Pesten, szerencsére nem kell bejelentett lakcím ahhoz h ellásson a védőnő. De EKG és fogorvosi beutalót nem adott, így kedden házidoki haraszti, persze ott a védőnő adja a beutalót, szóval a dokim kicsit értetlenkedett h miért akarok én beutalókat.
Aztán hoztam a lakásból én is néhány kismama cuccot még amit Nonoval hordtam, de basszus egyik bénább mint a másik, valahogy nem sok kedvem van ezeket felvenni...
Mondjuk még múlt héten vettem a H&M-ben 2 nacit, de azokat csak tegnap vittem el varrónőhöz, mert sajna törpeségem átka h mindent fel kell varratni, ami azért elég sokba kerül...
Aztán most már minden délután én megyek Nonoért az oviba, szóval van mit csinálnom.
Ma megint haraszti, megcsináltatom az EKG-t, remélem nem járok úgy mint te múltkor Ági...kicsit bosszús lennék ha autóznék 30 km-t és nem lenne rendelés..inkább nem festem az ördögöt a falra.

Én márc. 6-án megyek integrált tesztre a magzati diagnosztikai központba.

Ami viszont meglepett, hogy a kórházban nincs oep támogatott 12. heti UH? Mert 4 éve még volt a 12, 18 és talán a 31. héten, de most annyit mondtak h megváltoztak ezek a dolgok. És ha vki nem csináltat integrált tesztet annak h derül ki a nyaki redő vastagsága? Vagy vmit félreértettem a dokinál? Mert csak vérvételre kaptam beutalót, meg a szórólapot az integrált tesztről...

Most én is átálltam az utro hüvelykúpról szájon szedhetőre napi 2x és csak éjszakára teszem fel a hüvelykúpot, mert ami visszafojt hihetetlen mértékben kicsípte ott lent a cuccosomat, és már viszkettem is...doki mondta h lehet h gomba, de nem vagyok benne biztos.
Viszont a szájon át szedhetőtől meg annyira szédülök mint aki totál berúgott basszus, pedig csak 2 szemet veszek be egyszerre...másnak nincs ilyen mellékhatása tőle?
Vezetni is alig tudok tőle, sőt asszem rá is van írva, hogy befolyásolja a dolgokat...akkor inkább a kúp.

Barbazso!

Te kérdezted a férjemet. Fél éve mentünk szét, azóta van a mostani párom, Nono szereti, párom is imádja Nonót (ki nem?:) ) de mindig hangsúlyozza h apát sokkal jobban szeretem és h szeretne harasztin vagy svájcban lakni, neki mindegy csak apjával legyen. Amikor csak tud a férjem (még nem váltunk el) jön haza, ő is imádja Nonót, de mostanában ritkábban tud csak jönni, mert kevesebb ott a szabi. Febr elején volt itthon, legközelebb talán márc elején, de tavaly szerencsénk volt mert rengeteg hosszú 7vége volt Svájcban és azt automatikusan megadja nekik a munkáltató, nem kell ledolgozni stb és tudott jönni szinte 2 hetente. Amúgy mi is nagyon jó viszonyban maradtunk, szeretjük és tiszteljük egymást, és ezt érzi Nono, talán így kicsit könnyebb neki.

Na lassan készülődöm mert még az Istvánba be kell ugranom, a clexane injekciót fű alatt kapom meg féláron (ezért nincs gyógyszer a kórházakban :lol: ).
Annyira utálom magam szúrni minden este, és egyre nehezebb is, ugyanis a hasam egyre feszesebb, nem megy bele a tű.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: