Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

napsugár
köszi a választ, akkor majd 10. hét után is csinálok még, már alig várom :)

maumacko
itt az oldalon konkrétan nincs leírva sehol a káposztás teszt, én is a neten néztem utána, bemásolom, hogyan is van pontosan! Sok sikert hozzá! :)

1. Vegyel egy voroskaposztat, a zold nem jo, csak a voros. A merete nem fontos, de ha szereted a fott kaposztat, akkor vegyel nagyot.

2. Vagd apro darabokra.

3. Forralj vizet es ontsd a darabolt kaposztara ugy, hogy ellepje. Hagyd allni legalabb 10 percig!

4. Szurd le a kaposztat, a vizet fogd fel.

5. A kaposztat megtarthatod, megeheted.

6. Pisilj egy poharba.

7. Most csinald meg a tesztet! Egy masik poharba rakj a vizeletbol es a kaposztalebol egyenes aranyban, fontos, hogy egyforma mennyisegu legyen mindketto!

8. Olvasd le az eredmenyt.
Ha a folyadek rozsaszin/piros lesz, akkor a baba fiu.
Ha a folyadek bibor szinu lesz, akkor a baba lany.

nzsuska
 
 
 


Mazsi!
Én még nem vettem semmit, de biztos fogok, annak ellenére, hogy szinte minden megvan az elsőről. Igaz, fél éves korig ruhák alig vannak, mert addig kaptunk, de tuti venni is fogok majd.

Annyit beszéltek erről a káposztás tesztről, hogy én is veszek és megcsinálom, hisz úgyis érdekel, ki van odabent.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Szerencsére nekünk is sok ruhánk van, családból, innen-onnan, mondjuk inkább alap darabok, kis ingek, rugik, szóval elég sok mindent vásárolhatok még :)
Tegnap délután benéztünk a tescoba, olyan édes dolgok voltak, muszáj volt vennem valami apróságot, úgyhogy két pár miniatűr zoknival tértünk haza :)
És férjem hívta fel a figyelmemet arra, hogy automatikusan a fiú ruhákhoz megyek, lehet ez valami megérzés?
Majd meglátjuk....

Egyébként ki hogy van? Nyugtassatok meg, hogy nálatok is szalad a lakás, nem csak nálam :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 

 
 

Sziasztok!

Disznó módon eltűntem, mert Kincső programot szervezett:
Péntek hajnali 1/2/4-től hányt és ment a hasa, de semmi fertőzés csak a drágám előző este rengeteget evett. Ami még rendben lett volna, de őnagysága a savanyúkáposztára majonézt rakott, ami sok volt a gyomrának.
Így pénteken nem ment óviba meg én sem jöttem dolgozni, pedig nagyon kellett volna, mert iszonyú mennyiségű meló van így év elején.

Sebaj, a takarítás meg lett.

Nálunka hlyzet a köv. majd csak a 12. héten írja ki a labort, csináltatja az UH-t, meg persze megbeszéljük a genetikát is, mert azt végig csinálom, mint Kincsinél.Persze mindennek rendben kell lenni!
Tök jó, mert az a csapat van a genetikánál, akik régen a Schöfiben voltak.
A középső ott született, a a nagy meg a Szent Imrében, most meg ha minden jól megy az Istvánban. A doki elejétől kezdve ugyanaz, nagyon jó szakmailag és emberileg is le a kalappal előtte.

Ez a kis pimasz nagyon rosszalkodik,mert 1 hete állandóan hányingerem van, aludni nem tudok. Rosszul vagyok a kollegák parfümétől, a mentolos fogkrémtől. A nagyoknál teljesen elhanyagolható volt, de majd ez is elmúlik és jön a sok-sok szép pillanat.

Látom van közöttünk váci topikos is, mi 12 km-re vagyunk Váctól.

Erre a lilakáposztás történetre kíváncsi vagyok.

Szép napot mindenkinek!

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy eltűntem, de elég szarul voltam hétvégén. Emlékeim szerint az első terhesség nem viselt meg ennyire, mint most ez. Nem is értem. Ma egy kicsit jobb, el is mentem a gyógyszertárba, sétáltam egy kicsit.

Plusszba meg azt vettem észre, hogy görcsölget a vádlim. Nektek van, vagy volt ilyen? Mondjuk az elmúlt napokban szinte csak fekszek, a wc-be kóvályogtam csak ki. De nagyon erőtlennek érzem magam. Tudom, hogy ez így nem jó, de nagyon nehéz tenni ellene, mert húz magához az ágy.

Zoya: Nyugi nálunk is szalad! Erőt veszek mindjárt magamon és legalább elmosogatok. :)

bkriszta: Hát nem lehetett könnyű ez a betegséges időszak... szegény Kincső biztosan meg is ijedhetett a hányástól. Az én kisfiam a mai napig nagyon megijed tőle.

Kép
babicsek
 
 


Babicsek!
Nekem 2 napja a bal vádlim játszik velem, mintha be akarna görcsölni, de a legváratlanabb pillanatokban. Attól félek, hogy egyszer vezetés közben fog begörcsölni. Most elkezdtem magnéziumot szedni rá, remélem hat. Te mit csinálsz ellene.
Nekem meg a hasam is görcsölget, nyilalgat mostanában, amitől félek. Normális ez még a 10. héten, 2. gyereknél?

Hol vagytok többiek?

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Itt a mai kápi tesztem. Élőben olyan szép lila volt, hogy öröm volt nézni. :D Remélem a képeken is látszik, bár ezek telós képek. :roll: Ha ez tényleg beválik, én leszek a káposzta nagykövet, és mindenkinek el fogom mondani, hogy ez mennyire jó! :wink:

http://kepfeltoltes.hu/120110/2012.01.1 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120110/2012.01.1 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120110/2012.01.1 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120110/2012.01.1 ... es.hu_.jpg

Húúú... alig várom már, hogy péntek legyen! Annyira szeretném már hallani a szívverését! :D

Szerencse, babicsek: anno én is hallottam, hogy a magneb6 segít az ilyen görcsökön. Szerintem a vádlin és a hason is segít. Régebben én is szedtem.

Kriszta, mikor káposztázol? :wink:

mazsi, megjött a teszt? Olyan kíváncsi vagyok! :oops: Pénteken én is tesztelek. :lol:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Szerencse: Nekem is pár napja furán nyilalgat néha a pocakomba :S Nem értem, mert Levinél ilyen bajom se volt... :S

zoya: Nyugi, nálunk is szalad a lakás, bár tegnap erőt vettem magamon, és kitakarítottam, megfőztem mára, stb :)

zsuzska: Köszi a teszt leírását, majd megcsinálom én is :)

Napsugár, nekem már most te vagy a nagykövet ;) De hamarosan én is megcsinálom ezt a tesztet :)

jaj, hát hogy én milyen kakin vagyok :S Tegnap 8szor dobtam ki a taccsot, úgy hogy nem bírtam egy falat kaját se lenyomni a torkomon.. tehát megdöntöttem a semmit hányás rekordját :S Tudtok valami jó tippet ezekre a hányásos időszakok orvoslására? Ma meg folyamatosan ájuldozok :S Úgyhogy remélem ma Levi benyugszik egy kicsit, és hagy pihenni :D
maumacko
 
 


maumacko: próbáltad már a gyömbéres teát? több ismerősöm is nagyon hányós volt, kipróbálta, és elmúlt, vagy legalább mérséklődött nekik

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Napsugár, ma vettem káposztát, este lehet, hogy kipróbálom. Na vajon 2 boszi után mit hoz?

Ma tök jól vagyok, az 1 heti rosszúllét után, remélem, hogy így marad.
Megint nagy kiwi evő lettem, mint Kincsinél, akkor volt, hogy 1/2 doboz is eltünt naponta. No meg a savanyúkáposzta és joghurt megy nagy mennyiségben.

Babicsek, én vasárnap kóvályogtam, így a férjem főzött, mert úgy éreztem magam, mint a mosott ruha.
Főzés pénteken is Ő fog, mert a szülinapomra főz, meg oroszkrémtortát süt. Már alig várom, hogy megkostóljam :)

Szép napot!

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


Maumacko!

Nekem megnyugtatta a gyomrom mindig a hideg kiwi, ha kipróbálod szerintem nem vesztesz semmit. Sőt tele van vitaminnal, sok sikert.

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


napsugár: nem jött még meg a teszt :( én nagyon várom már!

Van köztetek olyan, akinke egyátalán nincs hányingere? Engem komolyan megrémít, hogy semmit nem érzek... :shock: remélem ez normális, és ettől függetlenül jól van a babám

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


mazsi Ne aggódj, én is tök jól vagyok.
Se hányinger, se rosszullét, csak gyakrabban vagyok éhes.

Nagyon kíváncsi leszek a tesztedre, most hallottam erről először.

Kép
candi75
Dunaújváros
 
 


jajj de jóóó!!! nagyon szépen köszönöm a megnyugtató választ! ♥ :)

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Kriszta, ne este csináld meg. Azt mondják, a reggeli első vizelet a legjobb rá, és nem szabad előtte való nap bevenni vitamint, vagy bármilyen gyógyszert, mert befolyásolja az eredményt.

mazsi, nekem sincs bajom! :roll: Szerintem a héten megérkezik a teszt. Péntek doki? Hányra mész? Én 11-re... Olyan messze van még. :?

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Na ezt a káposzta tesztet meg fogom én is ismételni, hogy megnézzük statisztikailag mennyire valós az eredmény :D Sajna viszont még várni kell vele egy kicsit, ha nem szabad gyógyszert bevenni, mert az utrot nekem is szednem kell napi 4X :( De már nem sokáig... :) Utána ha minden jól megy, február közepén már az UH-n is látszódhat, hogy van-e valami a lába között.. :) (Remélem nincs)

A görcsökre valóban a Magne B6-ot kell szedni, csak arra figyeljetek, hogy utána ne vegyetek be 2 óráig más gyógyszert, mert csökkenti a hatását...

Mazsi! Édesek a cuccok, amiket vettél :) Ezek szerint, ha kislány, akkor Kamilla lesz? Én egyelőre nem vásárolok... fiús cuccból mindenünk megvan, akkor nem kell semmit beszerezni, de ha csajszi.... akkor beszabadulok a csajos, rózsaszínes, lilás cuccok közé és bevásárolok :D

Tényleg! A neveken gondolkoztatok már? Nekünk egyelőre nincs sok ötletünk... Fiú névben nekem a Dávid mellé a Dénes tetszene, de a férjem szerint nagyon komoly név... de a Dávid is az, nem? Lány névben sem jutottunk egyelőre dűlőre... mindkettőnknek nagyon tetszik az Adrienn ill. a Milla, de most nem érezzük azt, hogy ezek lennének a tökéletes választások...

Mindenkinek szép estét!
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Irigylem azokat akiknek nincs semmi bajuk, de Mazsi, nyugi, biztos nincs gond!

Én nagyon rosszul vagyok, non-stop :S

Niki, nekünk vannak már nevek :) Fiúban a Máté a favorit, lányban pedig a Luca és a Sára :) Nekem a Lilien is de az apának annyir nembejövős :D :)
maumacko
 
 


niki, nekem már hónapok óta van nevem. Ilyen is, olyan is. :D Lány nevem már több, mint 5 éve volt, de mivel fiaim lettek, elvetettük és váltottunk. Remélem bejön. :P Sajna elég felkapott név (egyenlőre titok:wink: ), de ez tetszik nekünk. A fiú névnél nekem a mi vezetéknevünkhöz, mindenféleképpen olyan tetszik, amiben van "á" betű. Így talán Ádám lenne, de ezt még meg sem vitattuk, mert apa is csak lányként gondol a babára és úgy is beszél hozzá. Valamiért én is lányt érzek, de ki tudja?

mazsi, találtam két olyan tesztet is a youtube.com-on, ami tévedett, és most nagyon bizonytalan lettem. Az egyiket én egyértelműen kéknek láttam (a feltöltő szerint talán lila-a véleményt írók szerint kék), kislány lett, a másik teszt rózsaszín lett, a baba pedig fiú. Mi a véleményed erről? Higgyünk a káposztának? :wink:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Kriszta, köszi a tippet, holnap veszek is kivit :) Remélem az segít :)
maumacko
 
 


mazsi, imádom a fölsőidet! :lol: Tömeggyártásba is kezdhetnél, és küldhetnél nekem is! :lol: :lol: :lol: :wink:
napsugár08
 
 


Mazsi
Nyugi, nekem sincs semmilyen tünetem, azt leszámítva, hogy fel vagyok puffadva egy kicsit...
Szuper jók a pólók, nekem is nagyon tetszenek :)


Íme a mai tábli, már egyre több adattal... :)

Kép

nzsuska
 
 
 


Nekünk a lánynév évek óta megvan, ha csajszi, akkor Bodza lesz.
Ha fiú lesz, Bendegúznak fogják hívni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Jóreggelt!

Napsugár08, későn olvastam a hozzászólásod, már akkor 2x megcsináltam, a nagyobbik lány ott topogott, hogy mi lesz és folyamatosan hajtogatta, hogy fiút akar.:)
Erre olyan bíbor színű lett, ahogy a nagykönyvben meg van írva :)

Lehet, hogy Ő is kislány lesz, apa és Kincső nagyon azt szeretné, no meg abban van már gyakorlatom.
Bár nem egyszerű a csajokkal, emlékszem mikor a nagy elkezdett kamaszodni, a kicsinek meg volt a dackorszak, hát jöttek az ősz hajszálak csőstől.
Hál istennek a nagynak is megjött az esze és most már tanul is, sőt annyira, hogy 2 középiskolát is csinál párhuzamosan. Szóval büszke vagyok a csajaimra.

Nevek: kislány esetén Virág, fiú esetén Hunor Csaba. A W vezetéknévhez ezek jól is passzolnak.Fiúban nekem nagyon tetszett a Csombor,de a férjem hallani sem akar róla.Lányban meg bele voltam szeretve a Cseperke névbe,de sok az e hang a vezeték névben és nagyon mekegős lenne. Viszont 2. névnek még lehet, hogy megkapja.

Zoya04, nagyon szépek ezek a nevek:) A Bendegúzról "Az indul a bakterház" c. film jut eszembe, imádnivaló a kisfiú, ahogy játszik benne.

Persze a többi név is nagyon szép.

Szép napot Nektek!

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

Kicsit én is eltűntem, gondoltam megvárom a mai vizsgálatot és aztán már okosabban írok :-). Hát amivel okosabb lettem, hogy itt az SZTK-ban nem egyszerű az élet :D, nődoki megvizsgált, aztán elküldtek, hogy jelentkezzek be UH-ra, és ha tudom az UH időpontját, akkor köv. hétre kérjek a nődokihoz újra időpontot (és gondolom utána küldenek el laborra meg ilyesmik). Szóval ami akár 1 körben lemegy máshol, azt itt 3-ban oldom meg...
Aztán legnagyobb szerencsémre UH-ra bekopogva mondta az asszisztens, hogy pont lemondta valaki egy ma délutáni időpontra a foglalását, szóval ha tudok, akkor mehetek délután, én meg lecsaptam az alkalomra (még jó, hogy itthonról dolgozom, közel a rendelőhöz). Szóval remélem délután még okosabb leszek :-)), már úgy várom.

Amúgy nekem szerencsére hányingerem nincsen, meg tudok mindent enni. Néha kicsit feszü az alhasam, de hát ennyi belefér.

szép napot mindenkinek,
Janka
ljankaa
Budapest
 
 


Köszönöm szépen a linket.
Minden jót nektek. Boldog Babavárást.

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Sziasztok!!!!

Köszönöm csajok a megerősítést, akkor mi egyszerűen a szerencsés csoportba tartozunk! (mármint aki nem émelyeg)

napsugár: én majd csak 17-én megyek a midwife-hoz (szülésznő, védőnő egyben) vánszorognak addig a napok.... :? Pénteken töltöm a 12. hetet. ♥
Igen tudom, hogy a gender teszt nem 100%-os...olyan sokat beszéltetek erről a káposztatesztről, lehet valamelyik nap én is megcsinálom!
Örülök, ha tetszenek a felsőim, hidd el nem nehéz megcsinálni! Én lefoglalom magam, így gyorsabban telik az idő, és már alig várom, hogy végre a gömölyödő hasamon viselhessem! :D

Niki: igen igen évek óta megvan a lánynevem: Kamilla, amit Millának is tudnánk becézni! :) Fiúban egyelőre nem gondolkodom. :D Sőt már a 2. lányomnak is tudnék nevet adni: Luca! :D

Janka: majd írd meg mi volt UH-on!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Sajnos nálam is változatlan a helyzet: émelygés, szédelgés, feszülés mindennapos, de lassan már itt a megváltó 12.hét! :)
Holnap megyek én is kontroll uh-ra, h minden rendben van-e.

Nevek: juj, azok nekünk is megvannak, bár még kicsit több mint a szükséges, de még úgyis az elején vagyunk, még redukálódni fog! :) :D :D :D
Fiú névbe ami nagyon tetszene az a Botond és a Bence, de mivel kicsit furi lenne, h minden fiú "B" betűs, egyenlőre az Olivér és Levente tetszik mind a kettőnknek a Párommal.
Lány névben pedig ami szóba jöhet: Aliz, Noémi, vagy Csenge.

Olyan szívás, h ikreknél nem lehet káposzta tesztelni. :( :( :( Vagy kipróbáljam azért, mit hoz ki? :D :D :D

Írtátok a feszülést, izomhúzódást:
Nekem is a MagneB6-ot mondták rá. (sőt elméletileg a hányingert is csökkenti...)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


UH-ból ismételhetek 2 hét múlva, a lelet tanúsága szerint crl jelenleg nem mutatható ki. Azt mondta a doki, hogy olyan, mintha december eleji menzi lett volna (pedig nov. közepe volt), szóval még várat magára a picike, meg hogy a doki mondjuk valami várható időpontot.
ljankaa
Budapest
 
 


Janka, nézted a peteérést, vagy csak szimplán próbálkoztatok? Természetes a késői peteérés is. Lehet azért nem látta még. :wink: Nekem is volt a 22. cn-on tüszőrepedés, ezért egy héttel kisebb volt a baba. Így nem az utolsó menstruáció szerint nézték a kort, hanem a fogantatás szerint. Meg tudtam mondani a dokinak, hogy pontosan mikor fogant, így jobb volt. :D

Cicifájdalomra tudtok valamit? Kezd zavarni! :?

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Napsugár: nekem is leszakadnak a melleim, rendszeresen kelek amiatt éjjel, hogy megnyomtam, rosszul feküdtem rá
próbáltam a sportmelltartóban alvást, attól sem lett jobb :?

Mi nemrég értünk haza uh-ról. 2,5 cm-es óriásbébink van, gyönyörű szívveréssel :), legközelebb már a tarkóredő vizsgálatra megyünk <3.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Nekem szerecsére a mellfeszülés már múlóban van, ellenben a mellbimbóm extra érzékeny: elég ha férjem csak ránéz, és már fáj! Tüzes szikrákat szór a szemem, ha közelít! :D Gyógymódot nem tudok rá, próbálok vigyázni, a férjnek pedig tabu (egyelőre) :D

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


napsugár, peteérést nem néztük, csak próbálkoztunk (csak nemrég fogtunk bele a babaprojektbe, és úgy, hogy majd lesz, amikor összejön, és most arra sem emlékszem, hogy mikor voltunk együtt, akárhogy is próbálok visszaemlékezni :D), szóval lehet hogy tényleg később volt, majd 2 hét múlva kiderül, hogy mi változás van (már csak gyorsan el kéne telnie az időnek...bár amennyi sok meló most összegyűlt, azt hiszem gyorsan vége lesz a napnak....)

Cicifájdalmakhoz kitartást mindenkinek!
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!
Bár múltkor nem sokan szóltatok hozzám mikor írtam, de azért még bepróbálkozok! :-)
Szóval, ha valakinek nem muszáj magne b6-ot szednie, javaslom a magnexet, abból van 70db-os és b6-os illetve b6nélküli változat is. Jóval olcsóbb, mint a magne b6 és csak 1db nagyobb tablettát kell bevenni nem 6-ot mondjuk a 300mg-hoz. Mivel ez 300mg-os. De ez csak egy vélemény.
Én rosszúl vagyok, ha üres a pocakom, ugyhogy ennem kell mindig, illetve gyömbért szoktam inni.
Múlt hét pénteken 1mm-es volt a picurom, aznap volt 6hetes, de ez csak 5hét 3napnak felel meg. én még ezen is beparáztam. :-)))
Nagyon szép neveket találtaok, nekünk még nincs nevünk.
A táblázathoz még annyit, hogy debrecenben a deoec-en fogok szülni. vagyis így tervezem.:-)

Kép
Kép
ronci
 
 


Nekem is akkor van hányingerem, ha éhes vagyok.
Ennek megelőzése érdekében folyamatosan eszem valamit, már rosszul vagyok magamtól :), bár szerencsére még mindig nem híztam semmit.

A méretek miatt meg szerintem felesleges aggódni, az is számít, hogy mikor volt a megtermékenyülés, meg persze minden baba más, tehát máshogy fejlődnek, csak magunkat idegesítjük az összehasonlítgatással :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Ronci, felesleges ilyen dolgokon aggódni. Úgy is rendben lesz minden :)

Az 1. lányomnál 18 évvel ezelőtt még én is frászt kaptam, mikor az UH-s doki azt mondta, hogy kisebb, mint kellene. Aztán jött a dokimtól a megnyugtatás, hogy ne idegeskedjek, mert teljesen felesleges. Azóta is így állok a dolgokhoz. Úgy, hogy kérlek legyél pozitiv!!!!

Én meg sokszor járok Debrecenbe, mert sok üzleti partnerem van ott is, szeretem azt a várost. :)

Súly, hál istennek változatlan. A kenyeret próbálom minimalizálni, kivi, savanyúkáposzta, spenót viszont nagyon megy. Sőt elkezdtem enni a halat, amit eddig nem igazán szerettem. :)

Itt felénk olyan az idő, mint ha tavasz lenne, csicseregnek a madarak.

A hányingeremis kezd alább hagyni, de néha hulla fáradt vagyok.

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

Janka
Szerintem se idegeskedj! Majd behozza a "lemaradást" :)

Napsugár
Mellfeszüléssel sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni. Nekem is kezd fájni már amikor szoptatok. :(

Ronci
Gratula a méretekhez! :)
De jó, h írtad ezeket a bogyókat, meg is kérdezem majd a dokimat, h ragaszkodik-e a magneB6hoz.

Zoya
Neked is gratula a "nagy " babához! :D

Kriszta
Itt is szuper az idő! :) (Ezek szerint a 12km nem táv :D :D :D ) Hatalmasat sétáltunk Barnival délelőtt. :)
Tényleg privibe megírod majd, h hova valósi is vagy itt a környéken?

Hízás: sajnos nem tudom, h hol tarthatok, mert azért rajtam is marad felesleg az előző terhességből. Akkor 11kg-ot híztam, kb. 3kg maradt a szülés után, de felszökött a szopi alatt még legalább annyi... :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

De jó sokat írtatok, máris elfelejtettem, ki miket írt. Muszáj lesz jegyzetelni. :)

Én ma voltam UH-on és már 15,3 mm-es a drágaságunk. :) De el is szív belőlem minden energiát az biztos. A legtöbbször olyan vagyok, mint akit agyonvertek. Hányingerem nekem is van és érdekes, hogy nem reggel, hanem olyan 12-1 óra felé kezd rámjönni, este van a maximumán. Tegnap csak sima beszélgetés közben ijesztgettem apust vagy 3-szor. :D
A hasam is feszül nekem is estére.

A 10. héten elmegyek genetikai tanácsadásra, állítólag ott adnak beutalót genetikai vizsgálatra Debrecenbe. Izgulok azért.

A másik amitől rámtört a para, hogy állítólag függőleges méhvágásnál nagyobb eséllyel válhat szét a régi varrat. Esetleg nincsenek e témában megnyugtató infóitok?
Kéthetente meg vérvizsgálatra kell mennem végig a terhesség alatt a vérhígító miatt, plussz mivel nagyim cukorbeteg volt, ezért minden terhességi szakaszban cukorterhelés is kell. Jelenleg tuti nem bírnám meginni a cukros löttyöt, rá sem bírok nézni édes dolgokra, úgyhogy nemtudom hogy lesz.

Maumackó: Hányásra, hányingerre ismerősöm homeopátiás golyókat javasolt. Azt mondja neki segített. Most is azt szedi, egyidős terhesek vagyunk. Én még nem folyamodtam hozzá, próbálok tűrni. Meg volt akinek a hideg fanta vált be. Próbálgasd ki, hátha rájössz, hogy neked éppen mi tesz jót.Én leegtöbbször próbálok amennyire lehet nem figyelni rá, mert ha figyelem, akkor tuti öklöndözés lesz belőle. Azóta egyébként hogy vagy? Csökkent a hányás?

Szerencse: A vádlira a Magne B6-t mondták, meg hogy hányingerre és méhfeszülésre is jó. Kicsit sok az a napi 6 szem, az esetek többségében nem is bírom mind a 6-ot bevenni, mert már amikor nyelem le érzem, hogy inkább kifele jönne. Általában 4-ig tudok eljutni. :( Szerintem a hasnyilalgatás nem gond, nekem azt mondta a doki, hogy azért van, mert tágul a méh.

ljankaa: Nem elkeseredni! Reméljük baba van ott, csak még kicsike!

bkriszta: Hogy neked milyen ügyes férjed van! Le a kalappal előtte. Az biztos hogy nagy segítség ha ilyeneket meg tud csinálni.

nzsuzska: Jó a táblázat, látom a színek alapjánn is látszik, hogy ki milyen nemű babát szeretne.


Képzeljétek, ma vettem egy könyvet, ami a terhességről szól. Ha látok benne okos dolgot megosztom veletek jó?

Mazsi: Megyek megnézem azokat a pólókat. Egyébként mennyi idő alatt szárad meg? Az elsőt már láttam, ügyi vagy.

Na most elteszem magam, mert úgylátom szóf...om van. :D

Kép
babicsek
 
 


Babicsek! Blankával én sem bírtam ránézni az édességekre, eddig most is így volt, de kb 3órája majd meghaltam egy krémesért, ugyhogy Blankával elsétáltunk sütit venni. Már egy franciakrémest be is nyomtunk ketten!
Ja és neked is javaslom a megnexet. az csak 1tbl, igaz, hogy nagyobb, de akkor is csak 1. Én Blankával is végig azt szedtem.
Amúgy pozitív vagyok, csak elgondolkodtatott, hogy mégsem akkor készült esetleg,a mikor én gondoltam?????:-)))
Ja, hányinger, nekem délutánonként az 5-6óra a nyerő... akkor úgy émelygek, hogy csak na!
Kriszta: honnan jársz debrecenbe??? :-))

Kép
Kép
ronci
 
 


Ronci, Vác mellől járok, szóval nincs km hiányom :)

Homeos bogyók, anno Kincsővel a szülés előtt én is szedtem, csak már jól elfelejtettem, hogy mik voltak, majd utána nézek.

Huha idő van, mennem kell Kincsőért az oviba, mert szegény ott marad.
Majd otthonról folyt. köv.

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


babicsek: pár perc alatt megszárad a festék, nagyon jó. én voltam olyan béna, hogy az egyik pólónál kiesett a kezemből az ecset, és összekentem a pólót, de szerencsére oda volt készítve jó előre a folttisztító, és gyorsan frissibe kiszedtem

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


köszi lányok a nyugtatásokat, nyugodt vagyok e miatt és reméljük lesz változás a köv. utraahangig :-), az hogy ha idegeskedem, az úgysem old meg semmit, csak hát a 2 hét most olyan soknak tűnik :D
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!!!!!

Hazaértem a dokitól! Minden rendben van! :D :D :D :D
30mm és 29mm "magasak" és dobog a szívűk. :)
hoztam képet is:

Kép

Kép



Most jut eszembe!
Egy gyors kérdés, mert lassan úgyis aktuális mindenkinek:
Csináltattok kombinált vagy integrált tesztet?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Zoya!
Gratula az óriás bébihez!

Ronci!
Én most a DM-ben vettem 300 mg-os magnéziumot. Előtte is 10 db-os kiszerelést vettem, és azt ettem, mert a Magne B6 rohadt drága. De mióta szedem, azóta nem is akar begörcsölni a vádlim, úgyhogy nekem bevált.
Az, hogy nem reagálunk mindenkinek, szerintem azért van, mert lehet, hogy épp ahhoz a témához nem tudunk épp hozzászólni, nem azért, mert nem akarunk.

Babicsek!
Cukorterhelés? Én épp tegnap voltam az endokrinologusnál, és azt mondta, hogy kismamáknál tilos a cukorterhelés, ahol tudja, hogy már eleve baj van, mert nem szabad veszélyeztetni a babát se, meg a mamát se. Erre kérdezz rá, mert engem is érdekel!
Most napi 1 szem magnéziumot szedek, amiben 300 mg van. Így egyszerűbb.
Jöhetnek a hasznos infok a könyvből!

Vivi!
Gratulálok a bébiknek! Milyen érzés, hogy kettőt vársz?
Hány hetes vagy pontosan? Mert én 10+2-nél voltam, ott volt 26 mm. De már rögtön a legelejétől pár nappal kisebbnek mondták.
Nálunk, alapból megcsinálják a kombinált tesztet a kórházban ingyen, ha jól emlékszem, a 12 hetes vérvétellel együtt. De lehet, hogy a 16 hetessel? Nem emlékszem. Bár az idő miatt a 12 hetes a biztosabb. Én majd 26-án megyek a 12 hetes UH-ra és vérvételre. Te mikor? Akkor közel vagyunk egymáshoz időben.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


bocs, kétszer ment el

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


na, most már látom az UH képeket is. Az előbb nem láttam, ezért küldte el 2x az enyémet. És látom, 3 nap van köztünk, de minket, pont 3 nappal fiatalabbnak mértek. Én a képek alapján egy fiút és egy lányt mondok.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Szerencse
Köszönöm! :)
Nagyon izgalmas, de kicsit félelmetes is. Izgulok, h minden rendben legyen. :)
Az A babát méretei alapján pont 10hétre tették, B babát pedig 9hét+6nap, de nagyon szépen fej-fej mellett haladnak, ami nagyon biztató :) :D (amúgy nekem nov. 3.-án volt meg utoljára, szerintem teljesen együtt haladunk. :) :D )

Tesztek: nálunk is a kombinált ingyenes, de a dokim az ikrek miatt az integráltat javasolta... Nem tudom...

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Szia Vivi!

Átment az üzi? Nekem gyanus, mert elküldöttnek vette, de közben üres az elküldött fiók.

Kriszta
bkriszta70
Váchartyán
 
 


Én magánrendelésen csináltatom a tesztet is, így 10.000 a vérvétel az uh mellett, de legalább nem a kórházban csinálják a tesztet, hanem az őssejtbankban, ezt valahogy biztosabbra veszem.

Wivianne: gyönyörűek a babák! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Wivianne, gyönyörűek a képek! :D Gratulálok a babáidhoz! :lol: :lol: :lol:

Ezek a ma született eredmények! :D Gondoltam, ha egybecseng, van remény egy puncisra! :oops:

http://kepfeltoltes.hu/120113/2012.01.1 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120113/2012.01.1 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120113/2012.01.1 ... es.hu_.jpg

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Ronci!
Ez nem személyes, egy topic indulásakor ált. ilyen rengetegen jönnek, sokan csak monologizálunk magunkban (pl. én is :oops: ), a témák egy részéhez nem tudok/akarok hozzászólni, és így úgy tűnik mintha valakinek nem is örvendeznének a már itt lakók.
Én sem olléztam minden új kismaminak, de attól még nagyon örülök hogy ilyen szépen gyarapszik a fórum, sokéves fórumozós tapasztalatom szerint úgysem marad így.
Részemről tuti alig fogok tudni írni, mert máshova vagyok már elköteleződve, és több topikra meg egyszerűen nincs időm, max. olvasni :oops:

Amit akartam :arrow:
Bkriszta!
Az elküldöttbe csak akkor kerül át a levelet ha a címzett megnézte már. Addig a postázandóban (??) csücsül. Eggyel jobbra :wink:

Wivienne!
A kombinált és az integrált teszt sem hoz ikerterhesség esetén olyan pontos eredményt mint egyes terhességnél. Én a helyedben elmennék egy nagyonnagyon jó szemű uh specialistához/genetikushoz is (priviben szívesen mondok nevet is ha gondolod, ez itt nem a reklám helye :) ), legalábbis engem tuti az nyugtatna meg :oops:
De persze ez csak az én paramamis okoskodásom, ebből látszódik is hogy én megyek természetesen kombinált tesztre, még szép. 30.-ikára meg is van már az időpontom :roll:

Szerencse!
A 12-ik heti vv-vel együtt csinálják a kombináltat, bár ez így nagyon pontatlan, igazából precíz CRL-ből (ülőmagasság) és a terhesség pontos idejéből kellene belőni hogy mikor a legideálisabb a vizsgálat megejtése.
16.-ik héten az AFP-t veszik le a protokoll szerint :)

Kitúrtak a gép elől :oops: Igyekszem még jönni azért :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: