Új privát üzeneted érkezett!

Lassan 4 éve élünk itt, a férjemmel itt ismerkedtünk meg (ő is magyar) Egy szállodában dolgozunk, én mint commis chef, a férjem pedig, mint pincér. De ha letelik a 12 hét, akkor költözök haza Mo-ra (előtte kockázatos repülőre ülni)
Most próbálok utánajárni, van-e a közelben magándoki, akinél hamarabb is láthatnám a babánkat!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


sziasztok,

mazsi, üdv itt! végre még egy elsőbabás :)
miért költöztök haza?

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Nem terveztünk amúgy sem végleg maradni, én pedig nem bírnám végigcsinálni a terhességet meg az utána lévő időszakot a család nélkül. Na,meg túúúúl sok az eső. (Egész UK legcsapadékosabb városában élünk :S)

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 

 
 

Nyugtassatok meg, ( tapasztalt anyucik!) hogy az normális, ha eddig még nem volt hányingerem. A melleim feszülnek, és van esténként fejfájásom, de az sem olyan vészes. 6 és fél hetesen nem kellene már szagundornak vagy kívánósnak lennem? :?

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Zita, örülök, hogy jobban vagy, nekem is már csak elvétve fordul fel a gyomrom!

Picuri gratula!!!

Anyesz, igen, szerintem megcsináltatom. Csaninál is megcsináltattam, bár akkor úgy volt, hogy UH leletet vinnem kellett a kórházból a sejtbankba, és a vérvétel eredményt adták hozzá ingyen. Hát, most akkor perkálunk, elég rossz hír...

Mazsi, szia, üdv itt!! Igen, hallottam róla, hogy a brit rendszer eléggé egyszerűre veszi a terhesgondozós figurát! Nagyon szorítok neked!
Ne izgulj, Csanival csak a 8. héten volt hányingerem, kb 3-4 hétig, és csak nagyon enyhe. Egyetlen egyszer hánytam majdnem... Teljesen normális, próbálj neki örülni!! :D

Sziasztok, szép estét!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocs a bepofátlankodásért, de van néhány cuccom, amit szeretnék eladni:

Brendonban vásárolt bölcső, kókuszmatraccal, és hozzá készített fejvédővel, takaróval és 2 db gumis lepedővel. Ára 25 000 Ft
(új ára kb. 40 000 Ft)

Kép

Kép

Popolini fürdődézsa
Ára 3000 Ft (új ára 5000 Ft)

Kép

Pelenkázószekrény: egyedileg csináltattuk - kis lakásba ideális, mivel ebbe az egy szekrénybe a baba összes cucca (beleértve a tartalék pelenkákat) belefér
Ára 15 000 Ft (új ára 35 000 Ft)

Kép

Kép

Bébé Confort etetőszék
Ez teljesen makulátlan, mintha új lenne. Azért kerül eladásra, mert a kislányomnak szeretnék egy újat venni.
Ára: 18 000 Ft (új ára: 35 000 Ft)

Kép

Ezen kívül még van jópár kismama ruhám. A kisfiam május 29-én született, tehát én is ebben az időszakban voltam kismama. Sok felső: 2in1, H&M, CundA, nadrágok, shortok (harisnyához), ruha, kismama melltartó. 164 cm magas vagyok, és kb. 36-38-as méret.
Ha bármilyen kérdés van, nyugodtan írjatok priviben!

További jó babavárást!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok csajok!

Lenne egy egyedi kézzel festett fenyő vadi új kiságyunk eladó,akit esetleg érdekelne...Ára 15.000 Ft+ 1.590 Ft posta! A fekvőfelülete 3 pozícióba állítható!
Ha bárkit érdekelne írjon nekem privát üzenetet. :wink:

Vagy mailt: timcike81@yahoo.com


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Na, a sok eladó cucc után szerintem térjünk vissza a júliusi babaváráshoz...

Hihetetlen, hogy hivatalosan már megkezdtem a 10. hetet, nagyon durva.

Ma voltam a védőmancinál, minden OK volt. Adott kiskönyvet, lemázsált meg pisit is nézett. Dec. 15-én megyek ekg-ra, meg a laboreredményemért, aztán dec. 23. 12. heti UH+ doki.

Többiek, hogy vagytok?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Kerestem magánorvost, dec. 21-én végre láthatom én is a babámat!!! ♥ Igaz, akkor már 9 hetes leszek, de még mindig jobb, mint január közepéig várni, amikor a 12 hetes (hivatalosan) legelső UH-ot megcsinálják.

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. : )
Ma vagyok 7 hetes várandós és nekem is az első babám lesz.

Pont egy hete kezdődött az émelygés, ami azóta is minden nap minden percében kínoz, hányás nélkül. De nem baj, az a fontos, hogy minden rendben legyen a babával.
Szóval Mazsi, szerencsés vagy! : )

20-án lesz a következő UH. Addig pedig vérvétel, háziorvos, védőnő, fogorvos kört futom.

Üdv,
fairy

Kép
fairytale10
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Fairy! Első babádat várod te is! De jóóóóó! ♥ Kb. egyidős terhesek vagyunk, és látom neked már volt UH. Szívhangot hallotatok már?

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Szia Mazsi!

Igen. Múlt hét hétfőn voltam az első UH-n, ahol már volt szívhang.
4 mm-es volt a picikém akkor. : )

Üdv,
fairy

Kép
fairytale10
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Fairy, üdv köztünk! Na, dec. vége sűrű lesz akkor, én 23-án már a 12 hetesre megyek, izgulhatunk egymásért.

Mazsi, örülök, hogy sikerült orvost keríteni!! 9. héten már 2,5 cm lesz kb. a baba, és már mozgolódik is, nagy élmény lesz!

Mi jól vagyunk. Csani már nagyon várja a mikulást!! :D

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!:)

Mazsi, Fairy! Üdv köztünk és hatalmas gratula a bébikhez! Nagyon boldog babavárást kívánok! :)

Picuri! Gratulálok! :)

Mazsi! Kitartást az uh-ig, látom sikerül előbb meglesni a bébikét, ez szuper! :) Ahogy betöltöd a 12 hetet, jöttök is haza?
Én már a 10 hétben vagyok, de nekem nincs egyáltalán hányinger, émelygés, rosszullét. Mármint van, de akkor, amikor nem iszok és nem eszek eleget, de az várandósság nélkül is megvan. Úgyhogy ne aggódj! Inkább örülj neki! :)

Szofi! Gratula a kiskönyvhöz! :) Én is 23-án megyek 12 hetesre!:) Akkor majd izgulunk együtt í hírekért. :)

Már jó régen nem voltam, de nekünk a karácsony előtti időszak nagyon húzós. Ilyenkor szerencsére sok munka van és mivel a saját vállalkozásunk, ezért ennek örülünk. :) Aztán januárban jöhet a pihi. :)

Mi sem mondtuk még a fiúknak a kistesót, mert mindenkinek elkotyognák, és csak karácsonykor akarjuk elmondani. :)
De Dani ma nagyon édes volt. Le kellett feküdnöm, mert nagyon befeszült a hasam. Dani odajön, hogy maszírozza meg? Mondom nem kell köszönöm, de megsimizheted, az biztos jót tesz neki. Simogatja és azt mondja: Biztosan növekszik benne a baba, hozza a gólya. :) Azt hittem megzabálom! :)

Én pénteken voltam uh-on (9+2). Már 19 mm-es volt a bébike. Nagyon cuki volt! :) Mint egy kis hóember. Volt szép kerek fejecskéje és szép kerek kis pocakja. Igazi kis emberke formája van már. :) Uh szerint 8+3 hétnél tartottunk pénteken. Ez 6 nappal kisebb, de majd a 12 hetes uh-on megnézzük mennyit változik. Addig nem piszkáljuk a kiírást. :)
Mehetek védőnőhöz csütörtökön és hétfőn dokihoz a magánjába. Ez már elég komolynak hangzik. Nekem már aharmadik bébi, de olyan izgalmas! :)



csero
Pécs
 
 


Csero, de jó, hogy Te is 23-án jössz!! Na, mi lettünk itt a rangidősek...? Jól számolom? Amúgy nekem is van csúszás. Kb. 6 nap. Júli 7 helyett szerintem 13 lesz a nyerő. De én is várok a 12. heti UH mit hoz.
Még Zita van nagyon hó elején...

Dani de édes!!! Hihetetlenek ezek a megérzések...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mazsi, Fairy: Üdv köztünk és gratula a bébikhez!
Mazs: tök jó, h sikerült előbb UH-t intéznetek. :)

Szofi! Gratula a kiskönyvhöz

Én tegnap voltam védőnéninél, és én is megkaptam a kiskönyvemet. Vérnyomásom jó volt. De sajnos napközben sokat ingazodik, ezért nagyon szédülök. Egész nap émelygés, hányingerem van, néha hányás is. Hát nekem ez nagyon meglepő még mindig, mert az elsőnél nem volt szinte semmi bajom.
Na, mindegy most ezt dobta a gép, az a lényeg, h a babóval minden ok legyen. :)

Csero:
gratula a már "nagy" babához. :)
Csero, Szofi: tök jó, ti még ebben az évben mentek a 12 hetesre, nagyon izgi.


Boldog Mikulást Mindenkinek! :)
picuri2
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Fairy, gratula a szívhanghoz!

Mazsi, kitartás az uh-ig! Csak te költözöl haza egyelőre vagy együtt jöttök? Elhiszem, hogy nem túl vidám a sok eső :)

Szofi, örülök, hogy jobban vagy! Megvolt a mikulás Csaninak? Mi már tegnap túlestünk rajta, az oviban is volt szülőkkel mikulás ünnep, aztán még itthon is este jött, mert reggel nincs itthon Apa. Így jó későn aludt el Julcsi, nagyon fel volt pörögve, reggel meg alig bírtam bele életet lehelni :) Az "igazi" mikulás idén sem jött be neki, eléggé fél még mindig tőle, csak velem mert kimenni a csomagjáért :) De az ajándékok feldobták persze :)

Csero, gratula a 19 centishez! Dani nagyon édes lehetett! Kitartást a sok munkához!

Én jövő pénteken megyek a 12. hetire, hű az mindjárt itt van 8) Nagyon kíváncsi vagyok :) Kiskönyvet én is beszereztem múlt héten. Vérvételt kéne megejtenem még lassan :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Picuri, kitartást a rosszullétekhez, túl leszel rajta!
zita978
 
 


Sziasztok!

Lehet, a babócám érzi, hogy nagyon rossz lenne az anyukájának az állandó émelygés, mert konyhán dolgozom, és én reggeliztetek 100-150 főre. :) Ezért békén hagy, és inkább csak este "piszkál". Esténként fel vagyok puffadva, ugye ez is annak a tünete? Nekem ilyen ezelőtt sose volt.

Nézegettük mikor kellene hazamenni, de egyelőre tanácstalan vagyok. Majdnem 7 hónapos koromig kellene dolgoznom ahhoz, hogy jó támogatást kapjak utána (ezt szerintem nem fogom bírni) Főleg azt nem, ahogy itt megy a rendszer.... :? március környékén már a 2. trimeszter közepén leszek, nem veszélyes a repülés, így akkor megyek haza szerintem. Férjem nem jön még, majd csak szülés előtt, addig elrendezi az itteni dolgokat. (4 évet azért nem egyszerű hipp-hopp a hátunk mögött hagyni)

Csero: 3. baba? De jóóóóó! Nővéremnek is 3 van, és a 3. babát is ugyanolyan izgalommal várta, mint az első kettőt. Mint most te is! :) Kisfiú nagyon édes lehetett! :)

Fairy: hatalmas élmény lehetett, hogy már hallottátok a szívhangot! ♥ (most picit irigykedek is) :D

Én nem tudom, hogy itt hogyan működik a védőnői rendszer...szerintetek elég akkor elmennem, amikor hazamegyek? De akkor már a 20. hét körül leszek! Vagy kérdezzek rá itt? És majd itt állítanak ki nekem is kiskönyvet? Jajj, olyan tanácstalan vagyok....
:?

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Mazsi, hát ezek tényleg nem egyszerű kérdések. Úgy tudom, védőnői rendszer nincs is mindenhol. Szerintem próbáld meg kinyomozni, hogy itthon ki lesz a védőnőd (lakhelyed szerinti illetékes, általában neten is fellelhető az info az önkormányzatok oldalán), és vele próbáld meg felvenni a kapcsolatot! Szerintem elég, ha majd tőle kapod meg a kiskönyvet, addig gyűjtögeted a leleteket. Itthoni orvosod van már? Tudod, hol fogsz szülni?

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok !
Szeretnék hozzátok csatlakozni .
Első babámat várom , 7 hét 2 naposak vagyunk. Múlt héten voltam az első UH-on ahol már volt szívműködés és 6mm nagyra nőttünk eddig.
krisztina125
Dunakeszi
 
 


Picuri, kitartás a rosszulléthez, szorítok! Gratula a kiskönyvhöz!

Zita, hát nálunk is jó felpörgetős volt a mikulás. Tegnap délelőtt jött az "igazi" a bölcsibe, este meg itthon. Csani ikeás favonatot kapott, meg egy kis édességet, nagyon örült. Van neki még adventi naptára is, a férjem nagynénje dekoratőr, Ő csinálta, gyönyörű!!!

Mazsi, ezek nagyon nehéz döntések, és hát a racionalitás sem mindenható. Szerintem, ha nem tudsz dönteni, a szívedre hallgass, az mindig nyerő.
Én tervezem, hogy dolgozzak még a nyolcadik hónapban is. Aztán majd meglátjuk. De mögöttem már van ugye egy problémamentes terhesség, amivel 33. hétig dolgoztam.

Puszilok mindenkit!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kriszta: üdv közöttünk, én is az első babámat várom! :)

Zita: az egyik nővérem is kismama (február végén szül) és szerintem én is az ő dokijánál fogok szülni. Védőnőnk is ugyanaz lesz, úgyhogy ha karácsonykor elmondjuk nekik a babát, akkor segítséget tőle fogok kérni, ő úgyis sokszor találkozik a védőnővel meg a dokival is...itt meg csak elrakok minden leletet, és szerintem nem is foglalkozok a védőnővel (ha itt van egyátalán)

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Kriszta, üdv, gratula a szívhanghoz!

Mazsi, hát ez tök jó, akkor a nővered biztos sokat tud majd segíteni, és még babázhattok is együtt! :D Találkoztok karácsonykor vagy virtuálisan zajlik majd a bejelentés? :)

Szofi, hű, nem semmi, hogy ilyen jól bírod a munkát pocakosan! :o Biztos nagyon szereted, amit csinálsz :) Én sajnos nem voltam ilyen lelkes, már félidősen alig vártam, hogy táppénzen legyek, és most sem hiányzik a melóhely :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!


Mazsi: akkor lesz kivel minden pillanatot megbeszelni.
:lol: Te hol tartasz? Hol fogsz szulni?


Zita : koszonom a fogadtatast:)

Kedves rutinos Anyukak, mi a tutti recept az emelygesre???
krisztina125
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Hú, de sok új tagunk lett! Tök jó! :D Fairy, Krisztina! Üdv nektek!
Mazsi!
Ne aggódj, hogy rókakoma elkerül, engem első babánál meg most is elkerül, hála istennek, bár van olyan, hogy inger, az van.
Örülök, hogy a 12. hétnél hamarabb is láthatod a bébit! Ez nagyon jó hír!
Én úgy tudom, hogy a magyarországi anyasági támogatáshoz (ami egyszeri, és kb. 60.000 Ft), szükséges, hogy részt vegyél min. 3 (vagy 4? többiek, segítsetek) terhesgondozáson, ezt igazolják papírral, így leszel jogosult a támogatásra. A Magyar Államkincstár adja, ott kell bemutatni a papírokat. (itt, Szegeden elég bénán van, mert a védőnődhöz elmégy, az nem számít terhesgondozásnak, hanem el kell menni a kórházi védőnői szolgálatra, ott adják a papírt :? )

Krisztina!
Mindenkinek más válik be. Nekem kifejezetten jót tesznek a szénsavas, de nem túl édes üdítőitalok: pl. gyömbér, bodza, citrom, Sprite, 7Up. Egy próbát megér. Sztem nekem azért jött be, mert büfiztet. :oops: :lol:

Szofi!
De jó, mindjárt mehetsz a 12 hetesre!

Én elhatároztam, hogy tornázok majd a terhesség alatt: Rubint R.: LÉgy bombajó kismama! c. tornájára, de eddig még semmi időm nem volt rá... Jó, hogy trimeszterekre van bontva, és az elsőnek mindjárt vége... :roll:

Csero!
Dani biztos nagyon cuki lehetett!

Nálunk is jól telt a Mikulás! Domi viszont mindent meg akart enni egyszerre a csomagokból. :D Alig tudtuk lebeszélni, hogy ossza be.

Kép
Kép
anyesz
Szeged
 
 


Sziasztok!

Kriszta, üdv! : )
Az émelygés sajnos nekem is nagy gondot okoz. Egész nap semmi étvágyam, ha pedig eszek vmit, akkor rosszul vagyok. Én is úgy vettem észre, hogy a citromos víz jót tesz vmennyire. De inkább semmi nem használ. : (

Mazsi! Hamarosan hallani fogod te is azt a várva várt szívhangot. : )

Ma voltam a védőnőnél, holnap vérvétel. Na meg persze harc a falatokkal, amik nem akarnak lemenni a torkomon... : )
Remélem karácsonyra azért elmúlik...

Üdv,
fairy

Kép
fairytale10
Budapest IV. kerület
 
 


Kriszta, szia, üdv köztünk!!

Émelygésre gyömbéres kekszet mondják... Nekem segített a kifli, kenyér, pár falatka... De leginkább kibírni... :D

Viszont tényleg csak pár hét. Nekem a legdurvább szakasz kb. 10 napig tartott...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Még egy, ki hol csináltat kombinált tesztet? Már aki csináltat? Most hallottam, hogy állítólag a XI. ker-i rendelőintézetben is csinálnak 9000-ért...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Kriszta, nekem néha segített a gyömbértea, de elég borzasztó az ízé, bár van aki szereti a gyömbért. Ahogy a többiek is írják, ki kell bírni, elmúlik. :wink:

Anyesz, Julcsi is ilyen mindent azonnal befalós típus, tőlünk nem is kapott édességet, annyira jó húsban van, és annyit eszik amúgy is, hogy igyekszem távol tartani a nasitól. Persze teljesen nem lehet, rokonoktól, oviban úgyis kap :roll:

Fairy, na én meg pont hogy mindig éhes vagyok, főleg délelőtt, alig várom már, hogy ebédelhessek, amire általában 11-kor már sor is kerül :oops: :oops: Julcsival nem volt ilyen, akkor én is inkább étvágytalan voltam. :roll:

Szofi, én végül az istenhegyin csináltatom a kombináltat, próbáltam máshol is, de már nem kaptam időpontot, ami jó lenne. Ott elég drága, de állítólag nagyon profik, alaposak, másfél órán belül megvan az eredmény. És elszámolom egészségpénztárra. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Zita, közben halleluja sikerült bejelentkeznem kombinált tesztre, nagyon fainul, megyek 23-án ultrahangra, előtte megyek a csekkért, befizetem, és utána az uh-t követően leveszik a vért, mindent 23-án egy füst alatt el tudok intézni. És anyagilag sem durva.

Csaniban is van anyag!! :lol:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


sziasztok,

mazsi, de anyagilag jobb kint, nem? vagy szülés után visszamentek?
nem feltétlenül kell tüneteidnek lenni, nekem sem nagyon van. szagundor nincs, max. annyi, hogy erősebben érzem a szagokat. kívánosság is nagyon gyengén. nekem a fejem sem fájt, csak 1x. a puffadás normális (főleg estére), én - mivel ülőmunkát végzek - már most kigombolt nadrágban vagyok egész nap. szóval örülj, hogy nem kínoz halálra a bébi már most :)

fairy, üdv itt (első babás vagy Te is, hurrá :))

krisztina, Neked is üdv :) émelygésre nincs tuti recept, ki kell tapasztalnod, mi az, ami Neked beválik. gyömbér, gyömbéres tea, gyömbéres keksz, hideg innivaló, felkelés előtt pár szem keksz, többször keveset enni, ilyesmik. barátnőm az ananászra esküdött annó, abban is van valami olyan anyag, ami segít.

zita, én sem tervezek végig dolgozni, majd megbeszélem a dokival.

anyesz, én soha nem tudtam rávenni magam az otthoni tornázásra, úgyhogy én meg sem próbálkozok ilyenekkel. most úgy tervezem, hogy majd a második trimeszterben visszamegyek az edzőterembe, meg esetleg terhestornára, ha van itt a kerületben valahol. kilók szempontjából egyelőre nullszaldós vagyok, aminek örülök, mert van rajtam felesleg, és nagyon hízékony vagyok (bakker, hogy ez tegnap vacsoránál miért nem jutott eszembe, amikor kolbászzsíros kenyeret ettem lilahagymával és sültkrumplival... :roll: :shock: :roll: :shock: :roll: :shock: a fenébe... :lol: )

szofi, hol csináltatod végül a kombináltat?

Lányok, kellene nekem egy kis útbaigazítás. megvolt ma reggel az uh a meddőségiben, minden okés, úgyhogy szépen elbúcsúztunk egymástól. hova kell mennem első körben? nincs saját dokim (egyelőre nem is tervezem, hogy fogadnék). először orvos, és ő küld védőnőhöz, vagy hogy megy ez? köszi előre is a segítséget!

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Szofi, örülök, hogy sikerült ilyen jól elintézni :D

Szilva, örülök, hogy minden oké volt! Ha van UH leleted, akkor azzal már mehetsz a védőnőhöz. És 12 hetesen kell menned tarkóredőszűrésre, vagy kombináltra, no meg addig egy labor is kéne elvileg, de ahhoz beutaló kell. Ha nem fogadsz orvost, akkor úgy tudom a kerületi szakrendelőbe (vagy kórházba?) kell menned terhesgondozásra. Biztos van info erről a neten. Meg a védőnő is biztos segít majd ezekben, ha normális.

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Szilva, örülök, hogy minden OK! Hol laksz? Ahány hely, annyi szokás. De igen, alapvetően a területileg illetékes nőgyógyászaton tudnak terhesgondozásba venni, ha nem fogadsz dokit, és engem a doki küldött a védőnőhöz valami beutaló félével. Meg doki ad beutalót a laborvizsgálatokhoz meg a 12 hetes UH-hoz is!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok !

Köszönöm mindenkinek a sok jó tanácsot, hogy mi jó émelygésre.
Úgy tűnik a citromos szénsavmentes víz lehet a befutó :lol:

Nekem nem kombinált tesztem lesz, hanem magzatvíz vizsgálatom ( amniocentesis ) , mert őskövületeknek ez ami "kötelező ". Elmúltam 38 :D Én az I. Női Klinikán fogok szülni ( Itt is dolgoztam Szülésznőként, de el ne képzeljétek, hogy ez előny, rosszabb vagyok bármelyik laikusnál. Mintha nem is ez lenne a szakmám :lol: , igaz lassan 9 éve elhagytam a pályát.
krisztina125
Dunakeszi
 
 


Krisztina, dehogy vagy őskövület! Jaj de jó, akkor én örülök, mert egy csomó jótanácsot fogsz tudni adni! :D

Szilva, a XI. kerületi rendelőintézetben csináltatom, Gyógyír kht, elég kultúrált.

Üdv!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Kriszta, nahát, akasztják a hóhért? :o :) Ez így izgi lehet. És miért hagytad el a pályát? Sokáig vártatok a babóra, vagy csak most érezted, hogy itt az ideje? Amúgy 38 év már egyátalán nem számít soknak :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Ma voltam UH-n, kerek 9 hetesnek ítélt a doki, (mondtam én, hogy okt. 20-án fogant :D ). 23,4 mm-es a bébi. A múltkor teli hólyaggal voltam, akkor hüvelyi UH-t csinált, most direkt pisiltem előtte, erre most meg hasit. :lol: Pont fordítva csinálok mindent. Ledöbbentem, amikor mondta, hogy az első vérvétel a 16 hetes lesz.... :shock: Addig semmi. Illetve ha a kombináltat megcsinálétatom, akkor lesz 12 hetesen.
Január 2-án lesz a nucha-szűrés. Az viszont tuti hüvelyi UH lesz, úgyhogy üres hólyag, hajrá!!! :o

Kriszta!
Nincs semmi baj a koroddal, érett, felelősségteljes anyuka leszel majd. A barátnőm is volt amnión, 31 éves, de a kombinált teszt vérvétele kimutatta, hogy nagy a valószínűsége a genetikai rendellenességnek, ezért küldték amnióra. Szerencsére ott kiderült, hogy egészséges a baba. Sokkal nyugodtabb azóta, szóval valamire csak jók ezek a genetikai vizsgálatok.
Ezért gondolkodok én is a kombináltban.

Fairy!
Legalább nem hízol el! Nézd a jó oldalát! :wink: Furi, hogy 7 hetesen már vérvételre küldenek. :shock:

Zita!
Domi nem tudta elkerülni a csokidömpinges Mikulás-zacsikat, három céges csomagot is kapott, plusz sógornőmék, barátnőmék. Én aszalt gyümiket vettem neki, meg mandarint, meg kisautót. Kevésbé hízlalnak, főleg a kisautó :lol:

Szofi!
szuper, hogy egy füst alatt letudod a kombináltat. Úgyis annyi helyre kell rohangálni.

Tündér!
Én is hízékony vagyok sajna, azért is tornáztam mindennap mielőtt Domival teherbe estem, akkor sikerült 7 kilót fogynom, úgy estem teherbe, várandósság alatt meg nem kartam abbahagyni a mozgást, ezért tornáztam erre a Rubint-ra. Tök jó, sztem. Sajnos szülés után nem fogytam vissza a "jó" súlyomra, úh. most még jobban kell vigyáznom.
A kolbászzsíros kenyér nagyon fini normál körülmények között,de most meg nem enném. :D Én most jégkrémőrületben vagyok... :P
Nálunk először orvos, és az Uh lelettel felkeresed a területi védőnődet. Én most fogok menni a 9 hetes UH-lelettel.

Na huss, menjek már, mert nem győztök olvasni. :lol:
Üdv mindenkinek!

Kép
Kép
anyesz
Szeged
 
 


Sziasztok!

Bocsi, most cska rövid leszek, témákra tudok csak írni. Sajnos elég rosszul vagyok egész nap nem sok erőm van semmire. Nekem úgy néz ki a gyömbér szénsavas ital segít valamit, de nem sokat. Kajára alig bírok ránézni, már egyes kaják gondolatátol is hányni tudnák... :S

UH eredményekhez gratula. :D :D :D
Én a dokimnál csináltatom a kombináltat, mert ott van (magánrendelésére járok).

Hízás: sajni én is kicsit pluszba kezdem a terhességet, az előzőhöz képest, így csak 10 kg szeretnék hízni. :) Én fogok járni tornázni terembe, csak majd a 12. hét után. Eddig is csináltam kisebb-nagyobb megszakításokkal.

Hello baby Outletben: -60% akció lesz dec.9-10-11., aki Bp-en lakik annak érdekes lehet, ott van katalogús is, abban van benne a kupon. (1026 Bp, Lövőház u.25).

Jó éjt Mindenkinek!
picuri2
Budapest
 
 


Sziasztok! :)

Szofi! Én is megvárom azért a 12.heti uh-ot, az inkább mérvadó a baba pontos korához. Legalábbis azt mondják. Meg az Afp szempontjából sem mindegy. Nem akarok felesleges parákat.

Picuri! Gratula a kiskönyvhöz! :) Kitartást a rosszullétekhez, már nncs sok hátra a 12.hétig, addigra biztosan megszűnik.

Zita! Neked is gratula a kiskönyvhöz! Hű, te már jövő héten mész a 12 hetesre! Az szuper! :)

Mazsi! Szerintem a nővéred szóljon a leendő védőnődnek, hogy mi a helyzet és biztosan tud valami okosat mondani! Az anyasági támogatáshoz tényleg kell 4 pecsét, de a 20. héttől is beszerezhető annyi.

Kriszta! Üdv köztünk, gratulálok, és nagyon boldog babavárást kívánok! :) Tök jó, hogy már volt szívhang is. A követlező a 12 hetes lesz?
Tuti recept émelygésre nincsen sajnos. Vagyishogy mindenkinek más. A gyömbéres dolgokat nagyon mondják, de a gyömbéres keksztől én rosszabbul voltam. Ami nekem előzőleg bejött, az a citromos víz, jó hidegen.

Anyesz! Ezt a dvd-t én is nézegettem, de még csak elméleti síkon. :) Még meg sincs, csak tervbe van véve. Én csak 12 hét után kezdem el, vagy inkább még egy kicsit később. (vagy egyáltalán nem, amilyen lusta dög vagyok tornázás terén
:oops: ) Domi édes lehetett a mikulás csomaggal. A fiúk nálunk is egyszerre akarták behabzsolni.

Szilva! De jó, hogy minden ok! Mekkora a bébi? A területileg illetékes védőnőhöz kell menni (az uh lelettel már mehetsz is). Ő azt is meg tudja mondani, hogy ki végzi körzetileg a terhesgondozást, mert a centrális tanácsadásokon mindketten ott vannak.

Elküldöm mielőtt megint kidob.............



csero
Pécs
 
 


Kriszta! Öskövület? :lol: Dehogyis! Amnio lesz, vagy korionboholy vizsgálat? Miért hagytad ott a szülésznőséget? Teljesen más területre eveztél? Majd tudsz segíteni szülés előtti homeopátiában?

Anyesz! Gratulálok! Már neked is kis óriásbébid van! Fotót is kaptál? Nálunk is az első vérvétel a 16 hetes lesz, ott néznek majd mindent.

Picuri! Kitartás! Nem csinálsz vonalzót (nálam már mutatkoznak a szenilitás tünetei)? Hány hetes vagy most?

Tegnap én is hivatalosan is kismama lettem. :) Megkaptam a védőnőtől a kiskönyvet . :)
Hétfőn megyek dokihoz, 23-án 12 hetesre és már csak jövőre jön a többi. :)
Én nem csináltatom meg a kombinált tesztet.
Egyébként azokban a kórházakban, ahol szeptemberig ingyen volt a kombinált, ott 9000 ft-ért lehet megcsináltatni. Érdemes ilyen helyeken körülnézni, ha valaki szeretné.

Hízás: Én nem kevés plusszal indulok, de ez a fiúkkal is így volt. MIndkettőjüknél 8 kilót híztam a terhesség alatt, és kevesebbel jöttem haza, mint várandósság előtt. Ezzel most is ki tudnék egyezni. :) Bár akkor voltak rosszulléteim az elején és 20 hétig nem híztam semmit, a kaját sem kívántam. Ezzel azért most nem ez a helyzet. Sokat számít a tünetmentesség, azt hiszem ez a kilók rovására fog menni. Dehát valamit valamiért. :)



csero
Pécs
 
 


Sziasztok lányok/kismamik! :)

Köszönöm a segítséget a védőnős dologgal kapcsolatban. Akkor tuti az lesz, hogy nővéremet kérem majd meg, hogy kérdezzen rá, mi a teendőnk. Egyébként (sajnos) csak virtuálisan tudjuk bejelenteni a családnak karácsonykor, msn-en akarom majd elküldeni a fotót a picurról (21-én megyünk UH-ra). Sajnos minden karácsonyt, szilvesztert végigdolgozunk, pörgősebbek a napok ünnepekkor, mint egyébként. Ettől is kicsit be vagyok már sokkalva, ezért is döntöttünk úgy, hogy elég Skóciából. Biztosan nehezebb lesz otthon anyagilag, de most már gyűlt össze annyi, hogy tudjunk venni házat hitel nélkül, aztán majd alakul....

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Csero, igen, pont egy hét múlva megyek 8) Éljen a kiskönyv! :)

Hát én is félek, hogy most több kiló fog rámjönni, mint Julcsival. Vele félidőig 1 kilót híztam, akkor valahogy nem volt étvágyam, most viszont farkaséhes tudok lenni. Már túl vagyok az ebéden :oops: De bízom benne, hogy kistesó is olyan szopigép lesz, mint Julcsi volt, akkor nem marad rajtam sok felesleg :) Mármint önmagamhoz képest, mert alapból nem vagyok egy nádszál... :oops:

Mazsi, hű, hát nem fogtok jövőre unatkozni. Költözés, házvásárlás, baba... De nagyon meg tudom érteni, hogy ennyi idő után már vágytok haza és besokalltatok a mókuskerékből. És merre fogtok majd lakni ha nem titok? Addig a szüleidhez költözöl haza?

Anyesz, gratula a 9 hetes 23 mm-eshez! :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Csero: elvileg csináltam vonalzót, majd meglátjuk, h látszik -e. :) Elvileg 8 hetes vagyok most. :)

Szép hétvégét Mindenkinek!
picuri2
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csero: elvileg csináltam vonalzót, majd meglátjuk, h látszik -e. :) Elvileg 8 hetes vagyok most. :)

Szép hétvégét Mindenkinek!
picuri2
Budapest
 
 


sziasztok,

köszi a tanácsokat, a héten megyek a körzeti nőgyógyászhoz (20. kerület).

csero, 13 mm volt a bébi, 8 hetes (8+3nál volt az uh).

picuri, a vonalzód nem látszik :( a profilodnál be kell állítani, hogy mindig csatolja az aláírást, elméletileg utána működnie kell.

remélem, csak a karácsonyi készülődés miatt volt ilyen nagy csend a hétvégén, és mindenki jól van :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Sziasztok !

Milyen nagy itt a csend. Remélem mindenki jól van !

Én ezt nem mondhatnám, küzdök a babavárás éppen aktuális tüneteivel. Émelygés, álmosság, alacsony vérnyomás stb. Nem panaszkodom, mert ez azt jelenti, hogy odabent minden rendben :lol:
Ti hogy vagytok ?

Láttam nagy sikere volt az "őskövületnek" :D Természetesen nem érzem magam öregnek, én későn érő típus vagyok. :lol: A viccet félre téve, én mindig is úgy szeretettem volna babát, hogy minden meglegyen hozzá, jó körülmények, anyagi biztonság, idő, hogy ne nagymamák, baby sitterek stb. neveljék, hanem én.
Sokan kérdeztétek hogy miért hagytam el a pályát. A fentiek rá a magyarázat. Se idő, se pénz. Na ebből lett elegem, de nagyon.
Remélem azért szakmailag tudok majd segíteni, ha van kérdésetek, mert azért nem felejtettem el mindent :D
Mindenkit üdvözlök !
krisztina125
Dunakeszi
 
 


Tényleg csendes volt a hétvége :roll:

Én ma voltam vérvételen, ismerkedtem a kórházzal :) Nem volt vészes, pedig kicsit féltem, hogy bírom éhgyomorral, de kibírtam simán. Most meg számolom a napokat a pénteki uh-ig :)

Krisztina, akkor ezek szerint sikeresen váltottál szakmát :) Hát igen, a szülésznőség nem lehet könnyű :roll: A vége felé biztos bombázunk majd téged a kérdésekkel. Nekem már most ezer gondolat kavarog a fejemben, sokat elemzem az első szülésemet, hogy lett volna ha... de még konkrét kérdések nem fogalmazódtak meg :) Mindenesetre szeretnék jobban felkészülni, mint az elsőre, testileg és lelkileg egyaránt. Megyek is, előveszem az intim torna könyvemet :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok...

Jajj, Zita, ne is mondd, én pizza után az imént rétest vacsoráztam, pedig én is 2-3 kg-ot híztam fél időig... :(
Nem is merek mérlegre állni.

Kriszta, köszi, én túl vagyok szerintem a nehezén... A vacsora színvonala is ezt jelzi... :D

Tündérlétra, én nagyon el vagyok havazva a mindenféle karácsonyi dolgokkal... Nagyon készülünk. Olyan fura, hogy már soha többé nem leszünk hárman... Persze jó is, de az Anya-Csani-Apa korszaknak lassan örökre vége lesz.

UH eredményekhez gratula.

Csero, én is plusszokkal indulok. Plussz hegyekkel. Mondjuk én sose voltam vékony alkat, nem is tudom milyen az. De annak örülök, hogy ugyanannyival kezdtem a terhességet, mint Csanival, tehát nem maradt rajtam 2,5 év alatt semmi (még több :D)

Mi jól vagyunk, még céges Mikulás volt a hétvégén, Csani egészen odáig volt, még beült a mikulás bácsinak öltözött ürge ölébe is, készültek fotók.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én konkrétan örülök, hogy csendes volt a hétvége, legalább el tudtam olvasni az írásaitokat :)
Hát én sem merek ráállni a mérlegre, de tudjátok mit? Nem is érdekel. Majd szopi alatt leadjuk, ok.? :wink:
Szofi!
Én is el vagyok havazva a karácsonyi készülődéssel, igaz, anyukáméknál leszünk, no de itthon is állítunk fát (most hétvégén, ugye, nem szentségtörés?), ki kellene takarítani normálisan... szerencsére ajándékokkal már haladtam.
Igen fura, hogy bővül a kis hármas. Akkora ugrás, így már tényleg nagy családnak érezzük majd.

Kiskönyvekhez gratula, én holnap mennék, csak elfelejtettem felhívni a védőnőt, tud-e fogadni. A munkahelyen még eszembe volt, de onnan ugye nem tudtam telózni, mert a falnak is füle van. Úh. reggel hívom rögvest.

Mazsi!
az msn-es Uh-fotó is nagyon szép ajándék lesz a családnak. Hú, nem irigyellek a karácsonyi meló miatt. Ismerős érzés. ez évben szerencsére karácsonykor nem dolgozunk, csak két ünnep között. Az már kibírható. Viszont pont nem lesz bölcsi, így Domit anyukáméknál hagyjuk "telelni" egy picit. Hiányozni fog. :-(

Csero!
Sajna körzeti rendelésre járok, így nem kaptam fotót a bébiről...

Zita!
Én most jobban tartok a szüléstől, mint az elsőnél :shock: Plusz én átestem a szülés utáni depresszión is, na most minden erőmmel azon leszek, hogy ne essek bele, mert 3 hónap volt, mire kimásztam belőle... :?

hát, csajok, nekem olyan elszólásaim vannak, hogy az csak na, lebukás közelben vagyok sokszor. Fura még mindig magunkban tartani, még mindig csak ketten tudjuk a párommal. Már annyira kikívánkozna belőlem. :wink: a hétvégén a barátnőmnek segítettem költözködni, cipeltem a dobozokat meg zsákokat... :roll: azért óvatos voltam, és a nehezebbeket rá hagytam.
Na megyek aludni, mert mindjárt lefordulok a székről.
mindenkinek szép éjszakát!

Kép
Kép
anyesz
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: