Új privát üzeneted érkezett!

Évi
TE hogy vagy?

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mit néznek pontosan ezen az integrált teszten? Mert én olyasmit olvastam, hogy a PAPP-A is benne van, de nekünk ezeket automatikusan leveszik a 16. héten az AFP-vel :roll:

Én úgy tudom, hogy Kelet-Magyarországon a "négyes tesztet" csinálják, amikor az AFP-szűrés van.
http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... -bovebben/

Kép
jessica80
Budapest
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

 
 

Jessica,köszi...megvagyok...egész nap fáj a hasam alja :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Két kis magzat beszélget egy anya hasában:


- Te hiszel a születés utáni életben?
- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell.
Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt.
Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.
- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk.
De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.
- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.
- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?
- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk.
Nélküle egyáltalán nem lennénk.
- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.
No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.
Vendég
 


Köszi Jessica :)
12 hetes UH-n is lesz valami vizsgálat, akkor ezek szerint nem genetikai.

Szaszáról minden adatot tudok :) Még a vérnyomását is, bár azt meg a kórházba is megtudják mérni és belehet diktáltni :)
Majd hétfőn jelentkezem, hogy sikerült-e megoldani :D

Evilany: szerintem mi is Pécsre fogunk leutazni :)
Világi doktort ajánlották nekünk.

Mindenkinek szép napsütéses hétvégét.

Megyek főzni, mert a kórházi kaja nem túl jó :)
kig120
Kaposvár
 
 


Sziasztok!

A tegnap esti Uh-on már volt szívhangja is a kis Prücsöknek, így most újra beköszönök. :)

Ikereknél nem tudom hogy van, mert erre még soha nem volt szükségem, de egy babánál szerintem egy kombinált teszt kiváló a főbb genetikai rendellenességek szűrésére. A második fiunkkal az Istenhegyin csináltattuk, és most is ez a terv.
http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... -bovebben/
Ha határeset az eredmény, akkor még mindig lehet a további lehetőségeken gondolkozni. De ha jó, akkor már a 12. héten meg lehet nyugodni.
Vendég
 



Lina, nagyon édes ez a történet! Úgy meghatódtam, hogy még a könnyem is kicsordult :-)

Az az érzékeny kismama-lélek...

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


sziasztok!
Röviden rólunk!

Norbikámnak még mindig nincs foga, de egy már nagyon dudorodik az ínyében. Képzeljétek már ő is megáll egyedül pár másodpercig és fel sem tűnik neki, hogy ilyen ügyeske!

Pocaklakóval csütörtökön megyünk dokihoz. Remélem már lesz lakója a petezsáknak! Smile
Rólam. Örökös hányinger, gyakori hányás és pisilés éjszaka is folyton. Pocak már fúvódik. Ja és álmosság, meg fáradtság, de hát ezt nem engedhetem meg magamnak! Puszi és csütörtökön beszámolok a hírekről!
Sziasztok!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


ja és remélhetőleg ez lesz az új vonalzóm!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk Barcelonából, csodálatos volt a nászút...

az érkezés nem volt zökkenőmentes, káosz fogadott itthon minket péntek éjjel. Lezuhant a nappali legfelső polca a falról, rá az alatta levő kettőre, amitől azok is leszakadtak. Tengernyi könyv, vázák, kerámiák, tollak... minden a földön szanaszét, sokuk ripityára törve. Iszonyú látvány volt. Egész éjjel pakoltunk, aztán délelőtt irány Hárskútra nagyszülőkhöz Ágiért, onnan tegnap este értünk haza.

Sokat írtatok, visszaolvasni szerintem nem fogok tudni. Hamarosan indulok nődokihoz, még rendbe kell szednem magam...

De látom, sokan vannak újak, üdv mindenkinek :)

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:12-kor.
szilly
 
 


Sziasztok!

csak életjelet adok magamról. Megvagyok, semmi extra. Hnap megyek vv-re, 2 hét múlva eredmény, szorítsatok légyszi, hogy minden oké legyen!!! Nagyon izgulok, szeretném, ha egészséges lenne a pocaklakóm!

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Inkognitó én szorítok!:)
Ha minden igaz én holnap,vagy szerdán eljutok végre a dokimhoz.Remélem minden ok.Azért ma is teszteltem egyet biztos,ami biztos.Gyors két csík lett az eredmény.Jól érzem magam,kivéve a hangulatom.Az kimondottan rossz.Fél perc alatt plafonon vagyok minden apróságtól.Olyan bosszantó,hogy olyan dolgokon kiakadok,amit máskor észre sem vennék.Hiába tudom,hogy nem kéne,nagyon nehéz visszafognom.Az a sok ösztrogén...

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Én is szorítok Inkognitónak :-) Mikor feded már fel a kiléted?

És persze Zsanimanónak, Szillynek és Erikának is, hogy jók legyenek az eredmények; úgy látszik, a héten sokan mennek dokihoz.

Közben felhívtam a Sejtbank Kft-t, mert sikerült kideríteni, hogy a velük kötött szerződésnek köszönhetően volt ingyenes több kórházban (sőt egy ideig náluk a Bolgárkerék utcában is) az integrált teszt. Sajnos már csak múlt idő, mert azt mondták a telefonban, hogy szeptember 1-jén megszűnt ez a lehetőség, néhány kórházzal még fennáll a szerződés (Bp-en: Bajcsy, ÁEK, Sote II, Rókus, János), de ezeken a helyeken sem ingyenes már, hanem kedvezményes 9 ezer Ft-os áron vállalják a kombinált tesztet (UH+vérvétel a 12. héten) annak, aki ott szül. Szóval ez egybecseng azzal, ami Éviéknél megy Pécsett. Az integrált teszt 2. vérvétele a 16. héten pedig további költséggel jár. Magánál a Sejtbanknál a Bolgárkerékben 25 ezer az integrált teszt (genetikai UH + 2 vérvizsgálat).

Szóval úgy tűnik, erről a vonatról lemaradtunk 1 hónappal.

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Judit, kösz az infot, bár sajna ez nem jó hír....

Ja, úgy emlékszem valaki írta, hogy szereti az sztk-s dokit és hogy felkérje-e a szülésre? Én tavaly úgy csináltam, hogy az sztk-ba jártam terhesgondozásra ingyen és megkértem a dokit, hogy legyen benn a szülésnél. Azért persze kapott borítékot, mi 100ezret adtunk. Szülésznőt nem fogadtam, de nagyon mázlim volt, mert az ügyeletes iszonyú kedves volt, mindig ott volt, amikor szükség volt rá. Most ugyanahhoz a dokihoz járok, csak magánrendelésre, most minden perc várakozás számít. Kérek minden alkalommal egészségpénztári számlát, úgyhogy elvileg kihozom ingyen a gondozást.
Ha valakinek, vagy a férjének van pénztárkártyája érdemes körülnézni, hogy igénybe lehet-e venni (ha van olyan aki magánba jár). Én a férjem kártyáját apasztom, igényeltem magamnak ugyanis társkártyát.

Na ennyi közérdekű infot akartam megosztani.

Ma voltam vérvételen meg EKG-n, ahol találtak valami depressziót vagy mi a csodát. A házidoki azt mondta, hogy összenézi a tavalyival és ha ott nem volt ez meg, akkor elküld kardiológiára.
Amúgy én nonstop rosszul vagyok, folyamatos hányinger, egy puffadt labdának érzem magam és állva el tudnék aludni....
Vendég
 


Inkognito
Drukkolok!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok!

Írtam már, hogy akkor fedem fel magam, ha elmondtam a munkahelyemen. Ott meg csak akkor mondom el, ha túl vagyok a kritikus időszakon, szóval még egy kis türelmet kérek tőletek. Bár már egyre domborodik a pocakom, szóval nem tudom ki tudok-e tartani addig.

Kombinált teszt
Én úgy tudom, hogy a 10. héten van a vérvétel, és a 12. héten az UH. Legalábbis nekem így kell mennem. Az integrált igazából az AFP-vel több. Nem pontosan az AFP-vel, de nagyon hasonló dolgokat néznek pluszban, és ugyanúgy a 16. héten.

Azért döbbenet, hogy Bp ennyivel olcsóbb mint vidék... :cry:

Lina!
100E egy szülésért?????????? :shock: :shock: :shock: Nekem az horror árnak tűnik...

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Érdekes ez az összhangtalanság. Ugyanazon vizsgálatnak ennyiféle kivitelezése :shock:
Nekem tavaly addig nem vették le a vért, amíg nem volt meg a 12 hetes genetikai Uhu. Nem hiába, mert írja is, hogy csak azoknak ajánlják, akiknél nem merül fel a génhiba gyanúja, azoknál ugyanis már komolyabb vizsgálat szükségeltetik.
Tavaly Győrben teljes áron 9000 ft volt, idén ez már kedvezményes ár :shock:
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én úgy érzem, igyekeznek minél több bőrt lehúzni rólunk, amíg lehet. :x
100 ezret én is sokallom, itt az a bevett szokás, hogy a normál kezelési díj max 10szeresét adják, de ahogy puhatolóztam kb 50 ezret kap a doki, 20-at a fogadott szülésznő, más esetben egy meglepi ajándékcsomag.
Pussz, incognitóra én is kiváncsi vagyok :lol:

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Üdv az újaknak. Sajnos Chromba nem működik a fórum, így csak ma tudok írni.

Szasza és a babák jól vannak. Csütörök óta teljesen tünet mentes volt így tegnap délbe hazavihettem. Elég sok problémám volt az orvosokkal és ápolónőkkel, de mindent sikerült megoldani. Elgondolkodtam, hogy milyen kiszolgáltatottak a kismamák ott bent a kórházba. Ha valakit érdekel szívesen leírom részletesebben is hogy mik voltak :)

A lényeg, hogy vasárnap voltunk hasi UH-n és végre én is láthattam a kis csöppségeket, akik már 2,67 cm-esek voltak. Az egyik kis apróságnak láttam ahogy a dobog a szíve, a másik meg egyenesen táncolt, mintha integett volna. Nagyon kis aranyosak.

Tegnap voltam a terhesgondozóba is, megkaptam/tuk a kismama könyvet. Lényegében 1 órán keresztül ültem és néztem ahogy töltögeti a védőnő a kiskönyvet és egyéb papírokat. Illetve egy csomó vizsgálat kellett volna, de mivel mi IVF-esek vagyunk ezek megvoltak. (Hepatits, lues, aids, stb..)

Ma pedig voltam az endokrinológián, ahol azt mondták, hogy a merckformint ne szedje a 12 hét után. Mondom neki, hogy a Kaáliba azt mondták szedje.
Erre azt mondja az orvosnő, hogy döntsük el mi. pff..

Tessék kihasználi ezt a jó időt, mert péntektől rossz időt mondanak :S

Jó babavárást mindenkinek. Legközelebb 2-2,5 hét múlva kell mennünk 12 hetes genetikai UH-ra :)

Maradni fog nekünk egy teljes bontatlan femibion800-as terhességi vitaminunk, mert csak 12 hétig lehet szedni. Ha valakit érdekel privátba megbeszélhetjük a részleteket (ár, cím, stb..).
kig120
Kaposvár
 
 


sziasztok!
mi is tegnap este voltunk dokinál...minden rendben, láttuk a babát!:) 8hetesnek mondta ő is
2órát kellett várnunk sajnos, közbejött egy sürgősségi császára, de megérte, még Zsófi is elvolt,pedig fél10kor végeztünk este:)
Integrált teszt...hát, igen, pont lecsúsztunk a szeptemberről. Itt még régen a nővédelmibe csinálták, de most már az ambulanciára kell menni(itt szuper a uh gép is, órás plazmatv-vel, komolyan egy élmény), és itt is 9000ft lesz.
Nagyon durva lesz, mert most a fehérvári kórház vonzáskörzetét kitolják, pestig majdnem, tömve lesz mindenhol:(
védőnénihez holnap megyünk mi..
ma fákat vettünk, rózsákat, málnabokrokat....lesz miket ültessünk idén is:)
csengobarack
Csór
 
 


Inkognito
Nagyon várjuk a fejleményeket :lol: :wink:

Kig
Nálam működik a Chromen a fórum :wink:
Én szedem a merckformint :wink:
Mo-n ez még nagyon gyerekcipőben jár, más országokban (pl. az USA-ban) simán szedik a kismamák terhesség, szülés alatt is. Nekem is van több olyan ismerősöm, aki szedte folyamatosan!
Viszont: ha nem szedi valaki a merckformint, akkor nagyon szigorúan kell diétáznia, nagyon sokat kell mozognia (gyógyszerszedés mellett is érdemes).
IR nem gyógyul meg, csak a kezelés hatására egy egyensúlyi állapot alakul ki. Ha nem kezelik, súlyos szövődmények alakulhatnak ki! (a magas inzulinszint nagyon károsítja az ereket, általános érelmeszesedés alakul ki...szívinfarktus, agyvérzés, stb.)
Babácskákat olyan jó látni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Csengobarak
Jó kertészkedést!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Elnézést, hogy csak egy gyors kérdés erejéig jelentkezem.
Sikerült összeszednem egy torokgyulladást. Eddig csak nagyon enyhe hőemelkedésem volt. Most viszont elkezdett felfelé menni. 38°C fölött szeretném csillapítani a lázat. Azt tudom, hogy Algopyrint lehet szedni ilyenkor. Előző terhességeimnél azt ajánlotta a nőgyógyászom, sőt, az elsőnél igen nagy dózisban szedtem is egy hétig. Igaz, akkor már 25 hetes voltam.
De most szerintetek mennyit vehetek be belőle maximum?
(Alapvetően hideg zuhannyal szeretném elérni, hogy ne menjen fel a láz, de ha nem sikerül, akkor kell egy b-terv is.)
Vendég
 


Napi 4x1 tabletta bevehető...

Langyos zuhanyozással nem megelőzni udod a lázat, hanem csillapítani...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Köszönöm!

A zuhanyzást úgy értettem, hogy ne menjen fel nagyon. Tudom, hogy megelőzésre nem jó, csak csillapításra. De az az első. Ha nem használ, akkor jöhet a gyógyszer.

Az a gond, hogy én hiszek benne, hogy a láz segíti a gyógyulást. (Egy bizonyos szintig.) De ezt most nem merem megkockáztatni.
Vendég
 


Alapvetően a láz serkenti az immunrendszer működését. Ezért nem is javasolják 38-38,5 alatt csillapítani.

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Nagyon sok folyadékot fogyassz, mézes-citromos tea előnyben. A zuhanyozás lehet túl drasztikus módszer
Reszelt burgonya zokniba felhúzva nagyon segít
Hagymatea mézzel, ha bírod az ízét.
Kb ennyi jutott most eszembe.
Gyógyulást!
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Caterine!Jobbulást kívánok!

Én nagyon el vagyok kenődve a tegnapi dokilátogatás óta.Sajnos még nincs szívhangja a picikémnek.Csak egy 4 mm-es petezsák.Méhem nincs megnagyobbodva.2 hét múlva vissza kell mennem. :( :( :( áhhhhhhh,próbálok pozitív maradni,de nehéz így főleg,hogy tutira tudom a fogantatás idejét,doki meg nem akarja elhinni.

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


sziasztok

Erika,drukkolok!!!!

Incognito kiváncsian várakozom :)

Catherine remélem jobban vagy?

Kig a Merckforminnak érdemes utánanézni és hozzáértő szakembertől kérni véleményt.Az én ismerőseim közül is többen is szedték végig,van köztük orvos is,a másik fórumból,de megint más szakember ég a szopi alatt is tiltja...

10.17 megyek dokihoz újra remélem a haematomának nyoma se lesz,jó lenne tudni mi újság odabent.10.25 pedig 12.heti UH+vérvétel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Amúgy nem jó a vonalzóm se hiszen a védőnő máj 7-re írt,az U-n meg egy héttel kisebbnek látták de ez fizikai képtelenség mondjuk.Majd a 12 hetitől teszem függővé a módosítást :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Megvolt a vv, 2 hét múlva kell mennem UH-ra, akkor a 2 alapján mondanak eredményt. Elvileg mára megvan a vv eredmény, de azt mondta a doki, hogy a vv önmagában nem mond semmit, csak UH-val együtt, így még 2 hét izgalom. Komolyan mondom, szívem szerint ha minden nap nem is, de legalább hetente megkukkolnám mi újság vele odabenn. Olyan rossz, hogy még nem érezni a mozgást, az legalább kicsit megnyugtatna.

Amúgy az én vonalzóm sem jó, mert a tegnapi UH (csak CRL-t nézett) alapján, 10 plusz 1 napos vagyok. Olyan aranyosan rúgkapált, de olyan rövid ideig láthattam... :cry: Igazán szemügyre sem tudtam venni. A végén még áprilisban fogok szülni, de azt nagyon nem szeretném... Jó, jó tudom nem kívánságműsor.

Cath!
Hogy vagy?

Evi!
Minden baba más ütemben fejlődik, sztem nagy következtetéseket még nem szabad levonni, még akkor sem, ha tudod mikor voltatok együtt. Sztem még lombik és lombik közt is van különbség. Meg az sem mindegy milyen pontosan teszi le az x-et a méréshez.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Köszönöm drukkokat! Valamivel jobban vagyok, de még nem az igazi.
Nehéz így gyógyulni, hogy a lázat kerülöm. Mert szerintem az segítene a gyors gyógyulásban. Viszont az első trimeszterben a 38°C fölötti láz vetélést is okozhat, így nem kockáztatok. Inkább lassabban, de a babára nézve biztonságosabban.

Jessica!

38,5°C-től szoktam én is lázat csillapítani. A gyerekeknek és magamnak is. Csakhogy ezt most nem merem. Érdekes módon én csak addig vagyok paramami, amíga pocakomban vannak.

Kukucsi!

Tgenap este az Algopyrin nem vitte le testhőmet semennyire. A zuhany viszont hatásos volt. Ne jéhideg vizet képzelj el ilyenkor! Rendesen melegről indul, és mindig egy kicsit hidegebbre állítom. De csak addig, amíg még elviselhető. A túl hideg nem jó, mert a végén még betegebb lesz tőle az ember.
Ezt a krumplis dolgot még soha nem hallottam.
De délután összeszedtem magam, és ittam teát is. Nem rajongok érte. Volt benne hársfa és kamilla is. Na meg méz. De most már van itthon csipkebogyó is hibiszkusszal. Ma ezeket keverem majd. És megy a sok gyümölcs mellé. Grapefruit, banán, szőlő, nektarin, alma...

Erika!

Remélem legközelebb jobb híreket kapsz!
A fogantatás idejét nem tudhatod pontosan. Csak azt, hogy mikor voltatok együtt. Apa katonái 4-5 napig is keringhetek életképesen, mire összetalálkoznak a petesejttel. Aztán ki tudja mennyi idő alatt ágyazódik be...
Egyébként nekem az eljén mindig sokkal kisebbnek látják a babákat, (ha látják egyáltalán), aztán behozzák a lemaradást. Szóval tényleg nem egy ütemben fejlődnek.
Most például 6 hetesen csak petezsák volt szikólyaggal, baba sehol. 7+1-nél pedig egy 10 mm-es dobogó szívű baba is. A szonográfus szerint már egy héttel korábban is ott kellett lennie, mert ennyit nem fejlődik egy hét alatt. Csak más orvos nézte, más uh-gal.

Evilany!

Drukkolok a jó eredményekhez mára! Majd írd meg mi volt a dokinál!

Inkognito!

Milyen vérvétel eredményére vársz? És az miért függ az uh-tól?
Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy ha már mozog, az egy kicsit megnyugtat. De jobban örülnék, ha lenne itthon saját uh-om. :)
Vendég
 


Cath!
Na ja! Az lenne a legjobb! Kombiteszten voltam.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Catherine,köszi,de a drukkokat még tartogasd,10.17-én megyek :)
jobbulást

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Inkognito!

Kombinált teszt már most? Nem korai még?
A korod miatt volt ilyen korán vagy volt már valami előzmény a családban?

Evilany!

Akkor ezt benéztem. :oops: Valami miatt úgy éreztem, hogy ma délelőtt mész 10.17-re. Az nem tűnt fel, hogy általában nem ilyen időpontokat szoktak adni. :)
Úgy látszik ez a vírus már az agyamat is megtámadta. :)
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: de jó is lenne

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Catherine!Köszi!Remélem igazad van.Én úgy tudtam,hogy a petevezetékben csak 48 órán keresztül életképes a spermium.

Évi,igen a két hét még jó messze van.Én is alig győzök várni.

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Cath!
Mindegyik doki ezt mondta, aki elküldött(saját), és aki csinálta ő is. Meg is nézett UH-val, hogy jó legyen a kor, 10+0 voltam crl alapján, kétszer is megmérte.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Incognito az is lehet hogy nagy(obb)baba.De ebben a terhességi korban csupán mm-ekről van szó,tehát...bármi belefér :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Inkognito!

Elhiszem. :) Csak én eddig úgy tudtam, hogy a vérvétel is 12 hetes korban történik. Legalábbis nálam úgy volt az Istenhegyin. Pár óra alatt megvolt az eredmény, és akkor jött a genetikai uh.
Most is így terezem. :) De ez nekem még olyan messze van.
A saját dokimhoz is csak jövő hét kedden megyek először.
Vendég
 


Babák méretét az UH szoftvere egy ÁTLAG mérethez viszonyítja. Ettől eltérés lehet +/- is.

Nálunk pontosan tudott a babák kora, a gép még egyszer sem hozta ki azt a kort, és a két babánál is kihoz a méretek alapján pár napos különbséget :lol: :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok Kismamik!

Kicsit eltűntem, mert rengeteg a munkám, esténként meg lefoglal a gyermek. :D Szegény legapróbbra alig jut időm.

Látom voltak események, de aztán rendeződtek a dolgok és szépen nőnek a picurkák!

Én is voltam dokinál, minden rendben, hallottam a picurim szívhangját, kicsit kisebb a mérete szerint.
Túlvagyok a vérvételen és EKG-n, eredményem viszont sokára lesz, mert a dokim gyűjti be a papírokat.

Lányok, szeretnék majd integrált tesztre menni és kérdésem lenne ezzel kapcsolatban azokhoz, akik már voltak ilyenen. Hasi v. hüvelyi UH van ilyenkor? Vagy ez helyfüggő? Úgy szeretném, ha lányom is látná a kistesót. Előtte mondanánk meg neki 8)
Olyan nehéz már titkolózni és folyamatosan rettegünk a férjemmel, hogy elszóljuk magunkat. Nálunk ugyanis még senki nem tud róla, mert a kislányunknak szeretnénk először elmondani, de onnantól kezdve nincs megállás, mert a főpletyós kisasszony bekopogna minden szomszédhoz :D

Szilly, a hozzászólásodra először majdnem frászt kaptam, hogy megjöttetek Barcelonábó és lezuhant a... ...polc. Az agyam már más képet rakott össze.
(De lehet, h a tudatalattim parázik már a jövő heti repüléstől)
virelle
Budapest
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Még egy kérdés az integrált teszthez:
Jól tudom, hogy a második vérvételnél AFP-vizsgálat is lesz? Ez azt jelentené, hogy nem kellene külön kórházi AFP-vizsgálatra mennem? Horror volt a kórházi vérvételen, elcsesztem az egész délelőttömet. Nem bánnám, ha ez legközelebb kimaradna :wink:
virelle
Budapest
 
 


Evilany!

Még jó, hogy nem írtam konkrét napot májusban, most folyamatosan változtathatnám :D
Több infót még mindig nem mondanék, hasonló a helyzetem Incognito-hoz, senki nem sejt semmit a környezetemben és terveim szerint még pár hétig még nem tenném meg a bejelentést a munkahelyemen.
Bár az utsó hozzászólásomban megtalálható egy plusz infó 8)
virelle
Budapest
 
 


Szia, Virelle!

Nekem azt mondta az UH doktornőm, hogy csak a korai terhesség kimutatására szolgáló első UH hüvelyi, az összes többi (így az integrált teszt részét képező 12. heti genetikai UH) is már hasi lesz. Velem is jönnének a lányaim, de még nem viszem őket, mert korábban, a két lányom között egy babám már nem élt, mire uh-ra mentem, és nem szeretném, ha ilyet látnának :cry: (Igaz, akkor korábban, a 9. héten, és az volt az első UH, most pedig már a második lesz, és a 8. héten mindent rendben találtak, úgyhogy nagyon bizakodok.) Mindenesetre megígértem, hogy ha most minden rendben lesz a kistesóval, akkor a 18. héten eljöhetnek megcsodálni.

És igen, az AFP-t is nézik az integrált teszten. Itt írják, hogy miket néznek (a 2 alkalommal összesen 6 marker):
http://www.downszures.hu/integralt-teszt.php#lap7
12. héten tarkóredő+ PAPP-A
16. héten AFP, egyesítetlen oestriol, inhibin-A, és free ßhCG

Hú, azért ez rázós, hogy a munkahelyen próbálod eltitkolni. Drukkolok, hogy sikerüljön, de azért számíts rá, hogy vannak szemfüles kollégák :lol: Én az elsővel jártam úgy (pedig akkor még feszes volt a pocim, és később kezdett látványosan gömbölyödni, mint most, a harmadiknál), hogy próbáltam minél tovább húzni a bejelentést, és egyszer csak a 3. hónap vége- 4. hó eleje felé egy idősebb kollégám, kétgyerekes apa megállt az asztalom mellett, oldalról rámpillantott, ahogy ott ültem, rámutatott a hasamra, és fennhangon kijelentette, hogy az egész iroda hallotta: "Itt lakik valaki!". Na képzelhetitek, milyen vörös volt a fejem, ahogy indultam a főnök szobájába, hogy ne mástól tudja meg a hírt... :oops:

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Nekem az első két gyereknél a 12. hétig mindig hüvelyi UH volt.
Most már 6 hetesen is rögtön hasi, és 7 hetesen is. Két különböző helyen. Egyik sem akart hüvelyit csinálni.
Nem tudom ennek oka lehet-e a testsúly.
Az elsőnél kb 15 kg-val, a másodiknál 33 kg-val voltam több, mint most.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem a testsúlyhoz semmi köze, ma már sokkal modernebbek a gépek, és a hasi fejeket jobban fejlesztik mint a hüvelyiket, és ezért sok hasi fej többet tud már, mint a hüvelyi. Engem is hasival nézett a dokim múlt héten pedig akkor még 8+6 voltam csak, és nagyon szuperül lehetett látni. Most agenetikán is hasival nézett CRL-t.

Hát én még 2 hétig szeretném titkolni, de lehet, hogy nem fog addig menni... Pedig jó lenne. Bő cuccokban járok, így talán sikerülni fog.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Inkognito!

Ebben is lehet valami, amit Te írsz. Mert ahol 7 hetesen voltam, az állítólag valami nagyon jó gép. A Kleopátra házban. 6 hetesen pedig az Istenhegyin voltam. Ott sem lehet rossz.

Nekem be kell szereznem majd egy pár bő cuccot. Szinte semmi nincs amit felvehetnék. Májusra sikerült lefogynom, és a teljes ruhatáramat lecseréltem. Természetesen olyanokra, amelyek kihangsúlyozták a változást. De ennek most megvan az a hátránya, hogy szinte semmit nem tudok felvenni, mert szűk, és most már rövid is minden felsőm. Azért remélem pár hétig még kihúzom. Mostanában nincs kedvem vásárolgatni.
Vendég
 


Cathrine, gratulálok, 33 kg-ot leadni nem semmi teljesítmény! Ehhez képes nem olyan nagy gond, hogy venni kell pár bő cuccot. (Kismama webáruházban esetleg? Csak ne a munkahelyre kérd a házhozszállítást :lol: )

Én természettől fogva vékony alkat vagyok, (lekopogom) soha nem fogyókúráztam. Az előző két terhességem során 50 kg-ról indultam, és 22-t híztam, de szoptatás alatt az utolsó grammig magától lement mindkétszer a túlsúly (átalakult tejjé, hehe).

Azután az elmúlt évben valahogy feljött 10 kg, észre sem vettem (ülőmunka, sok stressz, jó kiadós ebéddel vigasztalom magam, este főzéssel lazítom ki az idegeimet, stb.), úgyhogy most tízessel többről indultam, de nagyon érdekes, ahogy kompenzál a szervezet: míg az első 2 alkalommal már az első harmadban feljött 6-7 kg, addig most egy deka sem. Most már biztos van elég zsírtartalékom :lol:
juditanya75
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: