Új privát üzeneted érkezett!

Brigi
Én is szeretnélek fagatni a kórházzal kapcsolatban..
Vajúdás hogy megy? Egyedül egy szobában férjjel? Szülőszoba milyen? Apa bent lehet ugye?
Szülés után a baba veled lehet? szüléskor azt hallottam, hogy itt Pesten a babáknak nem szívogatják le a trutyit csővel és szegények napokig hörögnek emiatt..ez ugye csak rémhír???
Szoptatni segítenek tanácsokkal egyebek?
Babának adnak mindent, amíg bent vagy? Hány ágyasok a szobák? Fürdő van bent? Kaja milyen? Csecsemősök milyenek?
Jaj annyi kérdésem lenne még, de szerintem már így is sok!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szia szmnt :) Épp tegnap délután néztem, milyen rég írtál már.

Üdv panna, külön örülök, mert kb ugyanolyan időben lehetünk és már kezdtem aggódni, hogy mi van, ha augusztus végén már csak magammal fogok itt beszélgetni, míg a többiek már boldogan babáznak :)

A táblázathoz a dolgokat (talán babonából?) majd jövő hét vége felé írom le, mert csütörtökön megyek a dokihoz! :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Köszönöm a köszöntéseket,és gratulákat! :D

Brigi: én aug. 10-re vagyok kiírva,nekem a meddőségis dokim mondta,hogy mi számít nálam utolsó menstruáció első napjának,ami véletlenül egybe is esik a ténylegessel :)

(addigra egy hónapja már hormonizáltam)

úgyhogy nekem nov. 3. és aug. 10. :D
de bevallom,ismerve a családunkat,nekem inkább július vége lesz,mi mindannyian 3-4 héttel hamarabb érkeztünk.... :lol: :lol: :lol:

Azt tudom,hogy területileg illetékes védőnőhöz kell menni,de a neten nem találtam erre táblázatot,vagy ilyesmit...
Csak azt,hogy a kerületünkben 21 védőnő van :?
Vendég
 

 
 

Hello!
Béku!
Akkor Te előrébb vagy 2 héttel.
Ki volt a dokid a BMC-ben?Jársz még oda?
Korybon!
Megpróbélok válaszolni.
Kérdezz csak még nyugodtan.Írok szívesen:
Vajúdás:
férjjel együtt-végig (burokrepesztésnél küldték csak ki).
Szülőszoba szuper, kád,labda, zene-lehetőség, állítható ágy...Ebből én semmit nem próbáltam ki, mert nem volt időm :lol: (de a férjem jól szórakozott :lol: :lol: ).
Szülés után: babát egyből odaadták, cicire is tették (ez fontos, és jó szerintem, állítólag nagy jelentősége van), aztán elvitték a babót kicsit melegedni a folyosói inkubátorba, ahová apci elkísérte, addig belémtettek 2db öltést.
Trutyi-leszívás:nem láttam,férjem meg nem emlékszik, de nem szörcsögött a Manóm, szerintem ez alap.De ezt nem állítanám biztosan.
Szopi:hááát...akinek nem ment annak segítettek (volna), ha kérte volna.Én erőltettem a szopit, mert a nagynál nagyon nehezen ment.Léda ügyeske volt, sebesre csócsált, de ment a szopi.
Szerintem segítenek, megkérdezték mindenkitől, hogy megy-e...Na, akkor kellett volna segítséget kérni, akinek nem ment.
Babónak:nem adnak semmit, cumisüveget, pelust kell beadni, kenőcsöt adnak, de azért kell bevinni, hogyha veled van, és pelenkázod, akkor legyen.Cumi sem árt, de azt adtak-ennek nem örültem a sterilitás miatt ám csak, egyébként nem vagyok cumi-ellenes. (gondolom, bedugózták, mert bömbölt, aztán itthon nem kellett neki már)
Na, akkor a rosszabbik oldal (aztán majd leírom az egész szülést is a végére):
szobák:én 3 ágyasban voltam, ramaty.Nincs hely a cuccoknak:ágy alákellett a motyót pakolni, mert a pici akasztósban a kabát-csizma, egyéb utcai ruhák voltak.A végén már úgy nézett ki az ágy alja,mint egy búcsús kirakódás.
Van többágyas szoba is, meg valami fizetős egyágyas, ami a szülés utáni hormonungadozós-para-depis időszakban nem tudom, mennyire jó.
WC-fürdő folyosón.Egyik wc elromlott, amikor bent voltam, napokig csak 1 volt egy csomó kismamára.Fürdő ablakán résnyi lyuk (-20 fokban )élmény ott fürödni.A császárosok nedves törlővel "mosakodtak", ami érthető is volt számomra.
+nem volt világítás a zuhanyzóban...El sem hinnétek, micsoda körülmények.
Én KIZÁRÓLAG (!!!!!) a dokim miatt megyek újra oda.
Ja!Szülésznő nagyon rendes volt, és a csecsemősök is segítőkészek, de marha rossz a felszereltsége a szobáknak.
Kaja:én k. finnyás vagyok:semmit nem ettem meg, de a többiek szerint jó volt.
Most ezt elküldöm, és jön a szülés, hogy értsétek...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Na, szóval: a BMC-ben a dokimat javasolták, és nagyon rendes volt.A 12. héttől kezdve jártam hozzá, és dec.24-re voltam kiírva.Hát, ő sem, én sem akartam ott karácsonyozni, ezért megbeszéltük, hogy előrébb hozzuk a szülést.Én nem vagyok ennek annyira ellenzője (nyílván nem hetekről van szó), mert a nagyot túlhordtam, és szintén indítottan szültem.
Szóval:17-én cuccostul bevonultam először vizsgálatra, de már nyitva voltam 2 ujjnyira (előtte már tágítgatott), aztán 3-kor mentünk fel a szülőszobára, ahol mindenféle adatokat felvettek, jött a beöntés, és azzal is tágultam már 1-2 ujjnyit.Nagyon gyorsan ment minden..Kaptam oxitocint egyből, meg burkot is repesztettek.
Aztán volt némi galiba, mert a Manó visszament a szülőcsatornából feljebb, és a szíve is lassult.
Igyekezni kellett.Aztán felül nyomta a doki, alul húzta szülésznő, én meg nyomtam, mint az állat, férjem meg nem tudom mit csinált...., szóval:16,40-re meglett Léda.
Az hozzátartozik, hogy én a nagyot is 2,5 óra alatt szültem.A fájásaim abszolút elviselhetőek voltak most is, Liánál is.
Szerintem szerencsés alkat is vagyok.Most nem volt vágásom sem, csak a méhszájat kapta szét a doki, abba kellett 2 öltés.
A megfigyelés után (ott bent volt a babó amelegedés után), mentem zuhanyozni (férjem segíthetett), és a saját lábamon lesétáltam a szobába.
Úgy éreztem magam, mintha nem is szültem volna.
Na, mindenkinek ilyen szülést kívánok!!!
SzóvaL.én örültem az időzített szülésnek, tudom, sokan nem szeretik, mert úgymond beleavatkozás a természet rendjébe, de én meg szeretek minél előbb túllenni ezen.
Volt ott egy csaj (késővbb szobatársam lett), akivel eljátszadoztak 20 órát, aztán a végén császár lett.
De!A császárnak is megvan az előnye:közben nem fájsz annyira, csak utána szar, de azt meg úgyis kiheveri az ember ha a baba ott van már.
(Erről nincs ugyan tapasztalatom...)Én összességében azt mondom: ha muszáj, legyen császár, de a sima az alap.Minden a baba érdekében történjen!!!
Na, ennyit belőlem.Most Ti jöttök!!Még kérdés???

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi!

Minden tiszteletem mellett, én nem szeretnék ilyen szülést!

Kérlek ne bántódj meg, csak ilyet ne kívánj mindenkinek, szerintem vagyunk sokan, akik ezt nem érzik kellemesnek!



Előre is elnézésedet kérem, értem mit írsz, számodra ideális volt, értem és elfogadom!
Vendég
 


Boldog új évet kívánok mindenkinek egy egészséges augusztusi bébivel megspékelve :wink: :D

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Brigi: jó,hogy részletesen megírtad,mi hogy volt,mert kíváncsi voltam rá,így kevesebb a kérdés.

Indítást max. akkor szeretnék,ha nem indul magától időben,mert a barátnőm nagyon sokkal túlhordta,és iszonyúan szenvedett már...

A gyors szülésekért pedig irigyellek!

A lényegről viszont asszem lemaradtam.... Hol szültél?

BMC-ben Sz. volt a dokim,majd kistesóért is hozzá megyünk! :)

Valakinek az Uzsokiról élmény?
Vendég
 


Az Uzsoki engem is érdekel.. a honlap alapján nagyon tetszetős.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Brigi: ja,és nem járok már oda,dec. 22-én búcsúztunk el,majd kistesó miatt megyünk csak vissza,ha a Jóisten másodjára is rögös utat adna elénk! :)
Vendég
 


Gabi: igen,hallottam,hogy szépen felújították,de leginkább azért érdekel,mert a dokimnál ott lehet szülni :)

Az (is) érdekelne,hogy szülés után odarakják-e egyből a babát,legalább kérésre,mert bár apróságnak tűnik,de nekem fontos :)
Vendég
 


Sziasztok!

Akiket a Margit kórház érdekelne, azoknak írom az én tapasztalataimat:

Amióta én szültem (2004), azóta felújították a szülőszobát és az ehhez kapcsolódó helyiségeket, nagyon szép, tiszta, kulturált. Vajúdni egyedül vajúdtam (illetve a párommal, de osztozni más kismamával nem kellett), nagyon nyugiban, zavartalanul. Fogadott szülésznőm volt, aki az első pillanattól a szülés utánig ott volt a közelben, de nem tolakodott, jött, segített, válaszolt, nyugtatott. Érzéstelenítőt adnak, ha kérsz (eda, kéjgáz), de nem erőltetik. Én három nappal túlhordtam Lucát, akkor magától indult meg a szülés, de legkésőbb 5 napnál megindították volna.
Szülés után - ha minden rendben van - veletek lehet a pici két órán át a szülőszobában, mi kaptunk teát, süteményt is, utána lementem a kórterembe, Lucát addig elvitte a gyerekorvos vizsgálatra és aztán visszakaptam.
A kórtermek 3 ágyasak, illetve van lehetőség fizetős 1 ágyasra, ott bent van a fürdő, tv, pici hűtő. Én 3 ágyasban voltam, abszolút jó tapasztalatokkal. A fürdő tiszta volt, a termek is nagyjából, a folyosó végén nagy asztal, ahol minden nap együtt ettünk a kismamákkal, amíg a babókat elvitték a csecsemőosztályra. Közös hűtő is van, nem tűnt el semmim.
A kaja nem túl jó, én vegetáriánus vagyok, szóval csak azt a menüt ismerem, háááát, felejthető. Én elég sokáig bent voltam (2,5 hét), úgyhogy mindig hoztak nekem otthonról.
A babának ruhát nem kellett bevinni, napi 5 pelenkát adtak (az nem elég), és nedves törlőt is mi vittünk be magunkkal. Éjszakára veled lehet a szobában, de be is tolhatod a csecsemőosztályra, ha úgy gondolod. A csecsemősök többsége kedves és segítőkész volt akkoriban, ugyanaz a tapasztalatom a nővérekkel is, persze azóta gondolom nagy volt a fluktuáció.
Én dr. Sztanyik Lászlóhoz járok, ő nagyon-nagyon jó szakember, és ami nekem fontos, nagyon jó EMBER. Kedves, türelmes, empatikus.
Úgy tudom, hogy dr. Burik Zoltánt szeretik még sokan, de népszerű dr. Sárvári, illetve dr. Moustafa is.

"Röviden" ennyi :)

Mindenkinek nagyon kellemes időtöltést az év utolsó napjára, jó kölyökpezsgőzést és persze boldog új évet :)

Üdv,
Addisz

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Béka, engem is ezért érdekel :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Addisz: ez nagyon jól hangzik,kár,hogy nekem messze van! :?

Remélem az Uzsokiról is sok szépet mesélnek majd,hogy ahhoz a részhez is meghozzák a kedvemet! :D
Vendég
 


Boldog új évet mindenkinek!!! Hajrá mindenkinek a jövő évhez!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Először is!
BÚÉK Mindenkinek!
Adgac!
Semmi gond.
Nem vagyunk egyformák, természetesen ebben sem.
Béka!
Mi 12 hétig K.ügynökék vendégei voltunk.
Babát egyből odaadják a Jánosban, cicire is segítenek tenni!
Ja, most olvasom a beszámolót!
Éjszakáról nem írtam:ha 10-ig "leadod" a babát, akkor bent marad éjjelre a megőrzőben, ha nem, Veled marad.Utána már nem viheted be, de ha valami gond lenne, biztos segítenének.De nincs gond...
Utolsó éjszaka az elsőbabásoknál favorizálják, hogy kint legyen Veled.
Na, most megint megosztó leszek:
az utolsó éjszakai kintlétnek kb annyi értelme van, mint a többinek.Úgymond:szokjad.Hát, nem tudom.Lehet, hogy valaki szívesebben pihenne még nyugodtan 1 éjjelt, aztán szokhatja otthon bőven.
De valaki szereti maga mellett tudni éjjel-nappal az elejétől a babát.Ez is érthető.
Most semmi más nem jut eszembe.
Majd jövök.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Adgac!
Te tényleg otthon szeretnél szülni???!! Most beleolvastam a blogodba...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Kórházi éjszakákkal kapcsolatban:
Lucával hajnali négykor kezdtem vajúdni és pont délután 4-kor született, úgyhogy viszonylag hosszú és fárasztó volt a nap. Akkor azt gondoltam, hogy jó lesz éjjel pihenni, de végül nem tudtam volna betolni a csecsemőosztályra, attól voltam nyugodt, hogy magam mellett tudtam. Ez persze szubjektív, azt is megértem, ha más másként gondolja. Viszont szoptatás szempontjából például nem mindegy, hogy melyik verziót részesítjük előnyben. Éjjel nem hozzák ki a babát, ha éhes, hanem - kórháztól függően - kap bent a csecsemősöktől vizet vagy (leggyakrabban) teát. Jó esetben saját cumisüvegből, rossz esetben a benti cumiból, amiből ömlik a folyadék, nem kell erőlködni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

A lényeg persze az, hogy meglegyen a választás lehetősége, így mindenki kedve szerint dönthet.

Most gondoltam bele, hogy IDÉN szülünk :) De jó :)

Üdv,
Addisz

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: én nem tudom még,mit hogyan fogok csinálni,ha oda kerülök,csak odáig jutottam el a tervezésben,hogy nekem jó,ha mások is vannak a szobámban,legalább nem maradok magamra a gondokkal,tudok kérdezni a tapasztaltabbaktól :)

Illetve az,hogy szülés utáni másodpercekben a babát szeretném ott tudni magam mellett (rajtam),én nem szeretném ezt a fontos pillanatot kihagyni :)

utána felőlem tisztogassák amíg akarják! :D

Azt se tudom,hogy lesz "kényelmes" vajúdni,szülni,hisz sose volt benne részem,honnan is tudnám,hogy jobb lesz-e ülve,mint fekve,vagy kádban...

Annak örülök,hogy van lehetőség nem kikötözve is szülni,és kísérletezhetek azzal,mi hogy "jobb"...Csak tuti zavarni fog az a sok ember körülöttem,akik meg majd biztos arra hajtanak,hogy húzzak már bele..! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kisbéka
Persze, mindezt meg kell tapasztalnod és eldöntened, Neked hogy jobb. Fontos, hogy legyen miből választanod. És ideális esetben nem is lesz körülötted sok ember.
A 3 ágyas kórterem nekem is bejött, első babásként jó volt megosztani a gondolatokat másokkal, mondjuk szerencsém is volt, mert normális szobatársakat kaptam.

Addisz

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Boldog Új évet és egészséges kisbabákat kívánok erre az évre!

Üdv a nálam újabbaknak! Milyen jó sokan vagyunk!!! Annyi témában írtatok, hogy nem is tudok mindenhez hozzászólni. Azért az adataimat megadom:
kor 37:
tesók : Evelin(13) András (4)
kórház: Szt. Imre
lakóhely: Fejér megye... mi is volt még?

Én a totális természetes szülés mellett vagyok, de otthon nem szülnék pedig mind a két szülésem 3 óra alatt lefutott simán érzéstelenítés nélkül. Gátvédelemmel olajokkal, homeo-s szerekkel futottunk neki, de a végén kis varrásra szükség volt. Alig bírták elkapni a gyerekeket úgy repültek ki... :D:D Fantasztikus élmény a szülés, főleg, ha ez ember lánya mentálisan felkészül rá. :D

Vitamin: a dokim ellenzi, több benne a mindenféle vacak, mint a vitamin. És ezzel totál egyet értek vele.

Mi volt még? ... majd felzárkózom
korenka
Szár
 
 


Ja.... és anbulánsan szültem a Szt. Imrében. Reggelre megszültem, másnap délben elköszöntem... most is így szeretném.
korenka
Szár
 
 


kisbeeka: Olyan meghatóak a kérdéseid, de tényleg. Jó, hogy egy csomó kérdésed van. Előszőr szerintem mindannyian így voltunk ezzel. Az, hogy milyen pózban szeretsz szülni, az kialakul. Én gyorsan szülök, és szeretek feküdni a hátamon, és szeretem ha mindenki békén hagy, hogy tudjak koncentrálni.... de mindannyian mások vagyunk. Egy hosszú vajúdásnál lehet, hogy jól esik kádban fürdőzni, labdán ülni és sétálni.. nekem a 3 óra vajúdás olyan intenzív, hogy meg mozdulni nem tudnék... :D
korenka
Szár
 
 


Korenka: jól hangzik ez a 2 szülés,de hogyan lehet felkészülni mentálisan a szülésre?

Ja,és érdekel ez a gátvédelemmel való szülés is,mert annyian írják,de nem tudom,mit takar. Úgy értem,hogy előzetesen kell kenni,vagy ott és akkor kell figyelni valamire?
Vendég
 


Korenka: köszi,de aranyos vagy! :)

Persze,hogy sok a kérdésem,mert 5 évet vártunk a zebrás tesztre,de gondolatban inkább csak odáig jutottunk el mindig,és most végre először töprengetek a folytatáson is! :)
Vendég
 


kisbeeka:Hát a mentális felkészülést, csak röviden tudom leírni, mert enyém lenne az egész fórum, ha belekezdenék, de majd írok róla a blogomban később, majd akkor szólok esetleg, ha érdekel még... szóval. Fel kell készülni lelkileg, hogy ez fájdalmas DE a fájdalmat lényegesen csökkenteni tudod, ha tudod mi miért van. Mivel nyitott vagy, majd biztosan utána olvasol a fizikai folyamatoknak, beleképzeled magad a tágulásba, hogy segítesz a babádnak stb... és ez felgyorsítja és könnyebbé teszi az egészet... hát ez jó rövid lett... de nagyjából ennyi. Nekem nagyon bevált.
Gátvédelem: erre van speciális olaj. Nemhogy kenegetni kell a terhesség vége felé, hanem bemaszírozni. Ezt jó, ha apa csinálja, mert Ő jobban kézre áll. Nem, ez nem kellemes, nem simogatós, érzés. Eleinte mi is így csináltuk, majd megkérdeztem a szülésznőt, hogy mit is kéne éreznem, mutassa meg.... hát nem egyenlő az előjátékkal :D:D De sokat segíthet. Nálam talán az volt a baj, hogy kirepült a gyerkőc :D:D Gyors volt a folyamat...
korenka
Szár
 
 


kisbeeka:Hű így visszaolvastam amit írtam... remélem nem elrettentő volt, mert pont nem az volt a célom! :)
Ja... és a szülésznő vigyáz végig a gátra szülés közben. Masszírozza olajjal, segít a tágulásnál. Hát mi nevetgéltünk meg poénkodtunk szülés alatt... annyira jól éreztem magam, hogy soha nem gondoltam volna. Pedig nem szívtam semmit... :D:D
korenka
Szár
 
 


pequ:Azt hiszem te írtad az almát hányingerrel. Jelentem nekem bevált. Cikkekre vágtam, és időnként be-be kapok belőle egy cikket. Kimondottan jól esik. Köszönöm a tippet! :)
korenka
Szár
 
 


Korenka: teljesen érthető volt,amit leírtál,és nem ijesztő :)
Anyum is mesélt a szüléseiről,és ő is kb. ezt mondta,hogy ez a fájdalom nem egyszerűen fájdalom,ennek van értelme,és erre kell koncentrálni.

Az ismeretlentől tuti meg fogok ijedni,pedig ha mindenki másnak is ment,akkor nekem is mennie kell :D

Képes vagyok elég hülye helyzetekben ellazulni,én pl. a fogdokimmal a bölcsességfogam kihúzását nevettem végig,de már ő is annyira nevetett,hogy majdnem leszaladt a torkomon az egyik darabka...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nem is a fájdalom érdekel,de legyen gyors,és ha kell fájdalmas,minthogy 35 órán keresztül "szenvedjek" kevésbé :D
Vendég
 


kisbeeka: Na a fogászaton ott nem tudok lazulni. Majd letépem a karfát, ha odakerülök... Szó szerint rettegek. Már akkor is moderálnom kell magam amikor a lányomat viszem fogszabályozásra.... ott ülök bent vele... Ő vihorászik a fogorvosi székben én meg vizet préselek a táskám füléből... pedig semmi nem történik ami horror volna....
korenka
Szár
 
 


A gátvédelemre én is nagyon készültem, de sajnos nem jött össze :(
Kenegettem olajjal, homeo bogyót is szedtem, illetve a terhestornán elég sok gyakorlatot csináltunk, ami lazítja a gátrészt. Aztán végül vágni kellett. De majd most! :)
A terhestornát most is nagyon várom, igaz, a kórházba nem fogok tudni eljárni, mert délelőtt van, de egy közeli fitness teremben szintén tartanak.

A mentális felkészülés tényleg fontos. Érdemes sokat olvasni, mert többet tud az ember a témáról, annál kevésbé tűnik félelmetesnek. Kicsit én is úgy érzem, mintha előről kezdenék mindent, azért 6,5 év hosszú idő :)

Addisz

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek és nagyon jó babavárást erre az évre!!! :)

nálunk házibuli volt tegnap, de csak mini és nagyon nehezen bírtam, alig bírtam megvárni az éjfélt, annyira álmos voltam és mindentől hányingerem volt. a hasamba meg állandóan nyilallgatott...de azért jó volt! a tünetekhez meg majd hozzászokom! :)

annyi sokat írtatok, h még nem is tudtam mindent végigolvasni, de hamarosan bepótolom, mindenki irománya nagyon érdekel! és pár napon belül eldöntöm hová és kihez menjek orvoshoz. azért variálok ezen, mert itt Budapesten nincs nőgyógyászom, csak otthon, ahol a szüleim laknak, az meg nagyon messze van!

na megyek pakolászok kicsit!
szép és pihengetős napot mindenkinek! :D

p
Vendég
 


addisz: A kisfiam februárban lesz 4 éves. Mégis amikor újra teherbe estem, képtelen voltam a tüneteket felismerni. Úgy vaciláltam, mintha most lettem volna először terhes :D:D Kb. olyanokat is kérdeztem a hasonszőrüektől :D:D
korenka
Szár
 
 


Korenka
Nem csodálom, én is egy héten át bizonytalankodtam :) Szerintem akkoriban belőlem éltek a terhességi teszt gyártók ;) Aztán mikor megcsináltam őket, akkor meg hosszú percekig nem mertem megnézni. Még jó, hogy nem látott senki, biztos hibbantnak gondolt volna :D

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz:Hát ismerős... én is ellőtem egy párat. Elég korán néztem meg először semmi... aztán annyira halvány volt, hogy alig látszott, ezt megismételtem még egyszer, aztán mégegyszer, és a héten mégegyszer.... :D:D mostmár utoljára. Hétfőn megyek UH-ra is... tiszta izgalom.. :D:D

Miért nem merted megnézni? Féltél, hogy nem is vagy terhes? :D
korenka
Szár
 
 


Hali!
Hú, termeltek , de jó!
Korenka!
Hol vagy Fejér m.-ben? (Ha publikus).
Ja, ezzel a fekvéssel én is hasonlóan voltam.Nem volt kedvem labdázni, csak rihegtünk-röhögtünk bent.
Béka!
Ne parázz cseppet sem.A fogászat százszor szarabb..(nekem legalábbis).
Hú, mennem is kell majd újra, mert félbemaradtak a fogaim az előzőnél.
Ez az ambuláns verzió tetszik.Nem is tudtam, hogy van ilyen.
Itthon azért nem vállalnám, az tuti....
Kikötözés nem volt (az elsőnél igen a végén már, de akkor már tökmindegy volt, mit csinálnak....).
Rendes volt a szülésznő nálam is.Vele is viccelődtünk.
Én is szeretem tudni, hogy mi történik éppen, aztán akkor fel lehet készülni.
Béka!
Nem fogsz Te sem félni.Alíg várod majd, hogy a kezedben tartsd a picit.Eszedbe sem fog jutni, hogy félj.Majd szépen zajlanak az események, lesz aki leköti a figyelmedet.
Ja!
BMC-be lehet, hogy Ti sem mentek vissza, majd lehet, úgy jársz, mint én.Vagy kizárt?Nem, ugye?Én sem gondoltam...
Teszt:Lédánál a lombik után olyan halvány volt először, hogy kidobtam.Aztán kikukáztam (vagyis vissza), és megnéztem lámpánál, de olyan halvány volt, hogy el sem hittem.Aztán 2 nap múlva már egyértelműbb volt.Persze, az eredményhirdetés az igazi buli...(főleg a 2 órás várakozás előtte...)
További szép napot Nektek...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi: Neked akkor a második babó spontán sikeredett?

Jó lenne,ha így járnánk,de endó mellett nem sok esély van rá...
De majd meglátjuk,annyit megért a dolog,amit nekem kellett kiállni érte :)

Nehéz elképzelni,mit fogok gondolni/érezni,ha megindul a szülés :D

Az első lombiknál eredményhirdetés hajnalán teszteltem,aztán kidobtam,hogy negatív...
Bent a dokim közölte a vv-es tesztet követően,hogy pozitív!!! :)
Sajnos ő nem jó helyen tapadt meg,úgyhogy már csak egy hétig örülhettem ezután a pocakos létnek.

Akkor hazamenvén én is kikukáztam a tesztet,és ha nagyon jól megnéztem,volt rajta valami :D

Most a második lombiknál eredményhirdetés előtt 2 nappal teszteltem,de ezt láthattad a fórumon,és már azon is látszott :D
Vendég
 


Ja,és nekem az eredményhirdetésre 3,5 órát kellett várni....
Mondjuk mindkétszer nyugisan,mert az elsőnél úgy tudtam,hogy nem sikerült,így nem volt min izgulni,a másodiknál meg 99%-ra tudtam,hogy pozitív,már csak azon izgultam,hogy most végre jó helyen van-e a bébi,és eljutunk-e a szülésig :D
Vendég
 


Sziasztok :)

Jó olvasni Titeket! Azt sem tudom, hová kapjam a fejem :) Ráadásul nekem még nem kezdtek kérdések és félelmek megfogalmazódni a terhességgel meg a szüléssel kapcsolatban.. Remélem, ez nem gáz. :oops: Talán majd ha már a doki is megnézett és beszélgetni kezdünk róla.

Viszont mintha már a párom is apránként kezdené jól kezelni a dolgot, az elején írtam, hogy mivel nem most terveztük a bébit, nem röpködött a boldogságtól..

Az én tesztem (az az egyetlen, amit csináltam) olyan erős csíkot produkált, hogy majdnem padlót fogtam.. Olyan erős a teszt csík, mint az első csík.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: nekem elég alacsony volt a HCG-m mindkét esetben,ezért volt halovány,de viccből csináltam 6 hetesen még egyet,és ott a kontrollcsík elbújhatott az enyém mellett,nagyon erős lett :D

Nem tudom elképzelni azt a helyzetet,hogy párom ne örüljön a ++ tesztnek,talán mert ezért küzdöttünk sok évig :D
Az én párom nagyon boldog,nézegeti az UH-os fotókat,beszél a pocakomhoz :D
Vendég
 


Remélhetőleg az enyém is felnő majd a feladathoz :lol: Csak tényleg még legalább egy évet vártunk volna a komoly próbálkozásokig :) De hát valamiért ennek így kellett lennie.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Korenka
nem is tudom pontosan megfogalmazni, miért féltem megnézni. Szinte biztos voltam benne, hogy két csík lesz, hiszen éreztem a változásokat, mégis a bizonyosság ereje olyan nagy :) Na, ez így kusza, de nekem mindig nagy elszántság kellett, hogy odakukkantsak :)

Gabi
Egész biztos, hogy a párod hozzáállása pozitívan fog változni. Gondolj arra, hogy neki korántsem annyira egyértelmű a változás addig, míg nem látszik a pocakod. Te az első pillanattól másként érzed magad, a tested sokféleképpen jelez, minden nap emlékeztet rá, hogy anyuka leszel. A férfiaknak nehezebb, ők akkor szembesülnek úgy igazán a ténnyel, mikor elkísérnek ultrahangra vagy már kívülről is látszik a baba mozgása. Hidd el, hogy attól a pillanattól ő is veled együtt örül majd!

Addisz

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Lányok,akik már szültek...
tetszik a gátvédelem-dolog,de ha mégsem olyan a kórház hozzáállása,vagy szükségessé válik,nagyon gáz az a vágás,amit csinálnak?

Tudom,hogy épp elég fájdalom maga a szülés,de az a vágás nem fáj nagyon?
Vendég
 


addisz!
Egyet értek Veled a szopi-kérdésben?:ebből a szempontból tényleg jó, ha ott a babó...Lédának is adtak cukrosvizet, meg is látszott a szopin utána.Ez elég nehéz az elején, de marha sokat erőltettem, szinte állandóan cicin volt (kiv.éjjel), de így is nehéz volt.Mindegy, lényeg, hogy belejött, és én is.
Gabi!
Ne aggódj apa miatt!!!Én férjem sem ugrott ki a bőréből még a lombikos tesztek után sem.Aztán jöttek az Uh-k (ahogy írtátok), meg a szülés.Szóval:?neki is kellett idő, amire megértette a dolgot, de most nagyon szereti a Manót.
Beszélgettünk is erről anno, és azt mondta, hogy neki nehezebb ezt az egészet megélni, mert nem érzi a babó növekedését, mozgását.Inkább, amikor már a kezében foghatta, na, az volt a csúcs szerintem...
Jajj, én is kicsit parázok, hogy így előreszaladok, hogy szülés...stb, aztán még szívhangot sem hallottunk.Most már remélem, minden ok. lesz.
Ja, a mostani tesztnél csak röhögött a férjem, miközben én a vizespohár után kapkodtam...
Én egyből megnéztem, de majdnem visszaültem a wc-re....
Befejezem lassan, Léda az ölemben..
Bezzeg apát mindig hagyja gépezni.... :lol: :lol:

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Kisbéka
A gátvédelemmel kapcsolatban inkább az adott orvos és szülésznő hozzáállása számít, nem annyira a kórházé. A Margit sem tartozik a bababarát kórházak közé, de én megkérdeztem a szülésznőt és a dokit, hogy szóba jöhet-e, ők pedig igent mondtak (abban az esetben, ha nem lesz komplikáció).
A vágást én személy szerint egyáltalán nem éreztem, a hangot hallottam csak. A varrás kellemetlen volt, de annyira ki voltam fáradva a másfél órás kitolás után, hogy azt szó nélkül, lihegve tűrtem :) A gátseb sem leányálom, főleg az ülés és a wc használat fájdogál, de nekem az is csak addig, míg a varratok bent voltak, utána már egyáltalán nem éreztem. Ez egyébként állítólag egyénfüggő: mekkora a fájdalomküszöböd, milyen gyorsan forrnak össze a sebeid, mennyire érzékeny a gátrészed stb.

Addisz

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: köszi a választ! :)
A fájdalomküszöböm elég magas,iszonyú fájdalmakat éltem meg 12 éves korom óta minden mensinél...

Mindig azzal biztattak,hogy szülés után jobb lesz :D

De azt persze nem tudom,hogy egy ismeretlen helyen mennyire fog fájni...

No de majd meglátjuk,addig meg még itt a 9 hetes orvosi látogatásom szerdán,amit már nagyon várok!
Neked mikor volt legutóbb UH-od?
Vendég
 


Kisbéka
Hát, mensi ügyben nekem jók a tapasztalataim: azóta kevésbé fáj, olyan 4 napig tart és az sem vészes :)
December 16-án voltam utoljára uh-n (akkor voltam 8+2 napos), legközelebb pedig már a 12. heti genetikai ultrahangra megyek, oda dvd-t is lehet vinni és akkor otthon végre megmutathatom a családnak a Csöppséget :)

Azt hiszem mára eldugulok, rámtört az álomkór :D

Jó éjt mindenkinek!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt!
Alakulgat a tábla, hamarosan publikálom :wink:

Korenka, beleolvastam, nagyon tetszik a blogod :D

A fájdalomra a szüléskor én már nem is emlékszem. Persze, hogy fáj, de hogy milyen volt - a természet jótékonyan kitörölte.

Hajnali egykor arra ébredtem, hogy valami nem kerek, de jó ideig méláztam, hogy ez most az vagy sem. Honnan tudná ezt egy először szülő kismama? A magzatvizem nem folyt el, a fájásokat nem tudtam, hogy és mikor kell mérni, stb...
Végül 6-kor keltettem apát, hogy mennünk kéne a kórházba, ő félálomban visszakérdezett, hogy minek ? ... :lol:

Arra határozottan emlékszem, hogy a vajúdó folyosóján van egy szoba, aminek a tábláján "orvosi gáz" van kiírva, na én oda próbáltam bekönyörögni magamat, de hiába...

A szülésznőm amúgy is EDA ellenes volt, így csak a homeo szerek maradtak, olajak és homebogyók, bár én akkor nem éreztem a hatásukat, de biztosan segítettek.

Gátmetszés nem volt, pedig óriásbabát szültem (4100 gr), csak egy picit repedtem. A varrás nem fájt - kaptam érzéstelenítőt, csak már annyira vártam, hogy kész legyek és hármasban maradhassunk.

A dokim a második konzultáción, amikor szóba került a szülés, meg hogy én mennyire be vagyok tojva tőle, és hogy altatásos császárt akarok, elmondta, hogy tőle a kismamák a saját lábukon mennek ki zuhanyozni a szülés után.
Apa azóta is azon röhög, akkor milyen vad elszántságot látott a fejemen, ha másnak megy, nehogymáénnetudjammegcsinálni 8)
Sikerült :D

A gátsebem nem fájt, anyum csodálkozott is, amikor szülés után másnap ott ültem mellette normál ülésben az Imre vaspadján - aki ismeri a kórházat, tudja miről beszélek.

És a szülésznő által ajánlott homeobogyó biztosan sokat segített.
Ezt onnan tudom, hogy egy barátunk felesége nem volt ennyire szerencsés, és 4 nappal a szülés után még mindig szenvedett. Odaadtam neki a megmaradt bogyóimat, és már másnapra jobban volt, éljen az arnica montana!!!
Ha valakit érdekel, utánanézek pontosan, mert valami "/" is meg volt adva a nevében.

A mensi nekem azóta sem lett jobb, az első és a negyedik (!) napon iszonyatosan görcsölök, szülés óta is. De ez most jó ideig nem aktuális :D

Ági

Kép
szmnt
Budapest XI. kerület
 
 


Jó reggelt!
Béka!
Én addisz-éhoz hasonlókat tudnék írni az elsőről, ahol volt vágás.
A 2.-nál nem volt.Azért van különbség, de a vágás-varrás sem egy katasztrófa.
Hát, akinek elsőre sikerál vágás-varrás nélkül...Le a kalappal...!!!
Ma jön haza a nagylányom apjától.Kíváncsi vagyok, mit szól Lédához.Amióta elment, a pici nagyon sokat fejlődtt járásilag.Már többet van 2 lábon, mint mászásban...
Ügyesedik napról-napra...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Addisz, Brigi!

Nagyon szépen köszönöm, hogy biztattok a párommal kapcsolatban (is) - lassan úgy érzem, én leszek itt a legproblémásabb - sokat jelent. Próbáltam én is végiggondolni, hogy ő biztosan másképp éli meg és azért nem áll még úgy hozzá, de néha meg vannan olyan jó megnyilvánulásai, hogy felcsillan a remény. Hát azt hiszem, mindenkinek mással kell megküzdenie, nekem ez lesz az, de tudom, hogy nagyon türelmesnek kell lennem vele, ha sürgetem, ne adj isten erőszakos vagyok, az csak az ellenkezőjét váltja ki belőle.

Korneka, nekem is tetszik a blog :)

Tiszta para, holnap megyek először dolgozni két hét után és úgy, hogy most már tudom, mi van :) Milyen fura, hogy előtte is dolgoztam vagy két hetet a bébivel a hasamban, csak nem is tudtam róla :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: