Új privát üzeneted érkezett!

gydavid: nem félek a koromtól. Amikor Rékával a pocakomban terhesgondozásra jártam, a kismamák átlagéletkora 30 fölött volt.
Nekem csináltak amniocentézist, nem bántam meg, nagyon féltem tőle, de megérte az izgalmat. Most is meg fogom csináltatni.
Rékával voltam ún. integrált teszten, többet nem mennék...
olyan rossz lett az eredményem, hogy 3 napig csak sírtam, ezért nem volt kérdés az amnio. Egyébiránt a sima mezei, oep által finanszírozott véreredményem a down szindrómára meg jó volt.
Az amnio után 4 hetet kellett várni az eredményre, azt a 4 hetet nem kívánom senkinek sem.

Persze van bennem félelem, de le kell küzdeni.
Az én véleményem az, hogy egy nő a 30-as éveiben van a legjobb formában, legalábbis én így érzem és nem bántam meg, hogy nem szültem huszonévesen. Egyet azonban bánok, nagyon meg fogok vénülni, mire jönnek az unokáim :)

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


gydavid

http://www.lilypie.com/Pregnancy_step1.php itt lehet vonalzót készíteni (amikor megvagy vele, a BBCode-ot kell kimásolni és beilleszteni itt az aláíráshoz( Profilban)

Én is mindig frissítek, nem hiszem, hogy másképp is lehet :)

NIka74

Közben kaptam időpontot a házidokinál este fél nyolcra...
Azzal, hogy azt írtam, a doki okosabbb, mint én, remélem senki sem vette magára, mármint a tanácsaira..kicsit félreértelmezhető :oops: Mindenkinek köszönöm a tanácsokat :lol:
20140901114303
 
 


gydavid: miért ellenezték a terhességed? Már bocs, de szerintem ez hülyeség, 40 fölött meggondolandó, de 36 évesen szerintem még bőven belefér.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 

 
 

Brunhild: nem értettem félre :) de tudod hogy van, egy terhesség alatt annyi fele küldik az embert, annyi sztorit hallasz, hogy le is doktorálhatnánk, tapasztalatból mindenképp :D

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


Nika74

Egyetértek! Már gondolkodtam azon, hogy elmegyek gyermekorvosnak :lol: , már előre tudom, mit fog mondani, milyen bogyókat ír fel a gyermekeknek (emiatt csak olyankor viszem őket orvoshoz, amikor más semmi más nem segít, vagy igazolás kell suliba, oviba...) De lassan szülész-nőgyógyásznak is jelentkezhetnék...

Közben megvan az időpont a nőgyógyászhoz is, jövő szerdára bekunyeráltam magam :lol:
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Kicsi babánk 17,5 mm, dobogó szívű, 8 hetes, tökéletes :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


panndi: De jó! Gratulálok! :) remélem mindenki ilyen jó híreket kap majd a dokinál! én is 8 hetesen megyek először UH-ra, legalább tudom, mik a kb. elvárható eredmények. :)
Vendég
 


Köszönöm :)

Jaj, nagyon megnyugodtam :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


brunhild! te nagyon ügyes vagy! biztos minden rendben lesz!
Nika74 képzeld a szüleim kiis tagadnak, ha megtudják! de nem érdekel. a nagylányom fél, hogy neki kevesebb jut, a kis 4éves fiam örülne neki egyedül, de nem merem megmondani neki, mert tele kürtöl vele mindenkit. a páromon kívül senkinek nem mondhatom el. elég szar,de végig csinálom, csak nelegyen semmi baj! sajna én 100 kilóról indulok.
gydavid
 
 


panndi! gratula!
gydavid
 
 


panndi

Ez nagyszerű! Én is alig várom már...


gydavid: köszi :)

Engem is ki fognak tagadni :cry:

Én is félek kicsit, hogyan fogják majd a fiúk fogadni a hírt..a nagy biztos örülni fog, a kicsi még nem érti, de a középsőtől félek, ő a kicsire is nagyon féltékeny és emiatt nagyon sok baj volt/van vele..szerintem ő nem fog örülni, hogy finoman fogalmazzak...
20140901114303
 
 


Klarissza,
nem sértődöm meg, meg a hitemben sem lehet megingatni, én Kecskemétet szupi helynek tartom, és amiket leírtál az itt is így van. Felújították a szülőszobákat, egyszemélyes szülőszobák vannak, mind külön-külön, zuhanyzós-wc-s baba-mama szobák, ágyneműt és hálóinget annyiszor cserélsz, amennyiszer szeretnél, 2-3 takarítás tutira, most pontosan nem emlékszem, látogatóhoz ki kell menni, és nem csak 2-4 között, hanem mindig. A babának még pelus sem kell, csak talán popsitörlő, pelust, ruhát kap. Tudom, mindenféle rémhíreket terjesztenek róla, de szerintem a valóságalapja elég kevés. Főleg most, hogy új vezetés van.

Brunhild,
számold hozzá a 2011-es szabidat is, akkor 3,5 hónap szabi, és csak 2,5 hónapot kellene dolgozni. A 15 nap betegszabi bérezett napnak számít, így csak kb. 2 hónapot kell dolgozni. Én így fogom csinálni. Hogy hogyan, azt még nem tudom, de akkor nem a minimálbér kétszerese lesz a TGYÁS, meg a táppénz alapom, hanem a tényleges fizetésem.

Üdv az újaknak, mindjárt beteszlek titeket is a táblázatba :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Én táppénzen vagyok holnaptól, már ezt is elintéztem :) Mi számolgattunk, de nekünk több ok miatt is így jó.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Linacska

Engem nem vesznek vissza 2.5 hónapra... akkor egyszerű lenne...
De azért köszi! :wink:
20140901114303
 
 


brunhild: nem kell tudniuk, hogy mennyi időre vesznek vissza... :wink:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Első nap bemész, nyilván látják, hogy babát vársz, de akkor meg nem rúghatnak ki úgysem.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


panndi :D
20140901114303
 
 


Brunhild,
amíg a kicsi nincs 3 éves kötelesek visszavenni, és felmondási védelemben részesülsz. Na meg azért is, mert terhes vagy. Egy hónappal korábban be kell jelentened, és vissza kell, hogy vegyenek. Max. azt mondják, hogy nem tudnak munkát biztosítani, és fizetniük kell az állásidőre jutó béredet, mintha tényleg dolgoznál. Na ez lenne a legjobb megoldás :lol:

Panndi,
gratulálok a kis 17mm-eshez :lol: Én holnap 15:30-ra megyek.

Ildóca,
a táblázatot képként teszem fel, tehát aznap érvényes csak a terhesség kora, amikor feltettem. Excel számol rendesen, de azt nem tudom, hogy fel lehet-e valahogy tenni. Ma 7+0 vagy benne. Mindjárt felteszem az új tagokkal kiegészítve, csak gyorsan megfürdök, hajat mosok....holnap doki :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Tényleg, Dorka, mi a helyzet?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kicsit nem vagyok... és mennyit írtok :wink:

Linácska
Jó lett a táblázat :lol: :lol: :lol: :lol:

Üdv minden új csatlakozónak! :lol:

Brunhild
Ha egy sima megfázásod, torokgyulladásod van/volt, akkor belefér a nyirokcsomó-megnagyobbodás.
Létezik olyan antibiotikum, amit terhesek is szedhetnek!
Húgyuti fertőzés kezelésére, megelőzésére a tőzegáfonya nagyon jó!

Panndi
:lol: :lol: :lol: :lol:


Én majd a 8. hét környékén megyek el orvoshoz. Miért kellene előbb menni? Akkor már biztosabb, hogy UH-n is lát valamit...
Védőnőnél a 12. hétig kell bejelentkezni...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


köszi linacska! nekem a város/falu/ Soponya a kórház a székesfehérvári.
gydavid
 
 


Linácska: látom, de a járulékokban nagyon otthon vagy.
Jó látni a nevem a táblázatban, de te már tudsz valamit, mert elvileg 7+3 napos vagyok és július 04. a célzott dátum, de ki ne javítsd, majd az uh után :)

A tőzegáfonya tényleg nagyon jó. Sajnos sok kismama szenved hugyúti fertőzéstől. Nekem anno elmagyarázta az orvos, a méh ahogy nő nyomja a hugyhólyagot és ott mindig marad pangó vizelet ez okozza. Nekem vagy 6 keresztes lett a vizeletem ettől :shock:

8. hét előtt tényleg nem nagyon érdemes menni UH-ra, mert úgy is visszahívnak, csak a ember lánya kíváncsi, én azért is mentem el hamarabb, mert elég halványka volt a tesztem és írt ki az orvosom utrót, ő hívott vissza a 6. hétre.
Már én is nagyon várom, hogy leteljen a 2 hét, addig is csendben örülök.

brunhild: majd csak kinövi a féltékenységet, lehet, hogy az új kistesó megváltoztat mindent. Milyen neműek a gyerekek?

Lányok! Minden tisztelem a tietek, 4 gyerek :)
bevallom őszintén nekem még az egyszem lányom is sok fejfájást okoz néha és fogalmam sincs, hogyan fogok helytállni, ha megérkezik a kistesó. Néha még így is nagyon nehéz.
Már biztos nagyon rutinosak vagytok.

Jó éjt.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


Sziasztok!

Voltam a háziorvosnál. Azt mondja, van most egy ilyen mandulagyulladásos vírus, aminek a következménye/szövődménye, hogy megduzzadnak, begyulladnak a nyirokcsomók..emiatt nem ír fel gyógyszert na és mert mondtam, hogy terhes vagyok...De a biztonság kedvéért el kell mennem holnap vérvizsgálatra is, aminek az eredménye hétfőn lesz meg.

Nika74
Mindhárom fiú... és a negyedik nem volt tervezett :oops:
Ne izgulj, menni fog, majd belejössz :D
20140901114303
 
 


Nika,
a dátumot csak abból próbáltam visszaszámolni, hogy írtad, hogy december 1-én 9 hetes leszel :lol:

Hú, már kezdek izgulni. Az a baj, hogy pont 6+2-n vagyok, ami még olyan kétesélyes. Mármint, hogy mit látunk. Egy hét múlva már tutira lenne szívhang, de mostanra hívtak vissza.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska: elhiszem, hogy izgulsz, nyugi.

brunhild: akkor nem véletlenül fogant, lehet, hogy kislány lesz és rendet csap a srácok között. Milyen jó is lenne, 3 bátyó... nem irigylem a majdani udvarlóit... :D feltéve, ha kislány lesz.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


Panndi, gratula!!! :)

Ez az egész szabis-gyedes-gyeses dolog olyan macera, én pl tök nem látom át, pedig nálunk is muszáj lesz gyorsan kitalálni.

Linacska, mennek a drukkok mára!
anabique
Budapest
 
 


Van egy ilyen oldal: www.kismamatb.hu
Itt lehet kérdezni a szakértőtől. Elég gyorsan válaszol, hogy nagyjából hogy jönne ki az ember legjobban.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hú lányok de felpörögtetek! Alig győztem vissza olvasni benneteket!

Nika !

Üdv itt nálunk! Nálam az 5-dik van a pocakban! Neizgulj belejössz! :D

Panndi!
Gratula! Örülök, hogy minden okés! :D

Én csak jövőhéten kedden megyek délután újra! De már nagyon be vagyok sózva! Remélem minden szépen a helyén lessz!
7+6 naposan már csak lessz szívhang! Remélem!
Mennek a drukkok mindenkinek!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Orvoshoz menés helyett mi most szabadságunkat töltjük Harkányban.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Drukkolok mindenkinek a jó, megnyugtató eredményhez!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


mrsleo,
jó pihenést nektek :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

Nagyon ügyi vagy a táblázattal!
Nem akartam ám kötözködni meg nem is néztem mikor raktad fel nekünk melyik nap! És, hogy éppen akkor melyik napnál is tartottam! Bocsi! :oops: Nem haragszol ugye! :roll:

Ja és én is szedem az Elevitet!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ennyit írni!! :lol: :lol:

Üdv az újaknak!

Panndi!
Gratulálok! de jó nektek,h már láttátok!

Mrsleo!
Jó pihit nektek!

Én sem akartam menni korábban dokihoz,mint a 8ik hét,de tegnap beszéltem vele,mert ugye 10én repültünk volna londonba,de azt mondta szó sem lehet róla,mert 4ik gyerek,4ik császár,magasan veszélyeztetett kategória.ezért szombaton megyek hozzá,ad igazolást,mert a wizzair csak így hajlandó visszafizetni a repjegy árát.és gondolom akkor meg is néz majd.
elevitet én is szedem,most naponta,aztán a 12ik hét után,2-3 naponta.
én mától vagyok táppénzen, a férjem lesz gyesen :D .igaz még lehet h nem ,mert most hívtak a cégemtől,h lehet így nem túl szabályos.de az államkincstár nem hőbörgött mikor felvázoltam a szitut.

Lányok!

volt valaki chorionboholy vizsgálaton még az előző gyerekekkel?
Az érdekelne,hogy előtte van-e genetikai tanácsadás,vagy csak a dokim ad beutalót,és be kell jelentkeznem? necces,mert az ünnepek alatt nem tudom,hogy fognak időpontot adni stb.
tudja vki a Hajdú Krisztina elérhetőségét,és hogy melyik kórházban dolgozik most az istenhegyin kívül?

Linácska!
Drukk mára!

Dorka??

Brunhild!
3 fiú!!! :lol: azért gondolom most lányt szeretnétek!

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


ildóca,
dehogy haragszom, csak írtam, hogy mindig aznap érvényes, amikor felteszem.

Honey,
szerintem teljesen szabályos, hogy te táppénzen, apa gyesen.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok!
Honey! dolgozni vagy pihizni mentél volna? nekem harmadik baba, harmadik császár lenne. tényleg veszélyes kategória?
gydavid
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, már annyian vagyunk, hogy nem tudom megjegyezni, hogy ki mit mondott :oops: , úgyhogy nem név szerint válaszolok...

Táppénz, + apa gyesen rendben van, nekem is ezt javasolták, mi is így csináljuk.

Én is hiszek abban, hogy a dolgok az életünkben nem véletlenül történnek meg...ennek értelmében, ez a baba sem "véletlenül" csúszott be... de bármennyire is keresem az "értelmét", egyelőre csak azt a magyarázatot találom, hogy kislány lesz :lol: Úgyhogy reménykedem kicsit, hátha.... :roll: (bár az apjuk ugyanaz, úgyhogy nem sok esély van rá :lol: )
20140901114303
 
 


Honey! neked miért volt mindegyik szülésed császáros? /ha nem titok/
gydavid
 
 


honey, teljesen rendben van, mi is így csináltuk a két gyerek között, és most is én vagyok táppénzen, Apa GYES-en. Szóval jó ez így! A munakhelyek sokszor nem értenek hozzá, nekem is lesz még velük viták, mert nem értik, miért a minimálbér kétszerese a táppénzalapom, miért nem a minimálbér... Amikor Fruzsival voltam terhes, akkor is vitatkozni kellett velük, de igazam lett :wink:

Én ma tök jól vagyok, nem is hánytam, és rengeteget ettem :oops:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Brunhild!

Tudod mit szoktak ilyenkor mondani! Egy szerszámmal csak egyfélét lehet csinálni! :D
Na jó csak vicceltem nálunk is három lány és egy fiú van! És a két lány után jött egy fiú utána meg megint lány! És én biztos vagyok abban, hogy mind apáé!
Akár lehet lány is! Drukkolok! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ildóca

Tudom, tudom, ezért nem is hiszem, hogy lány lesz :roll:
DE egy picit azért reménykedem... :lol:

Láttam egyszer egy családot a tévében, ahol 10 fiú után jött a lány :shock:

Panndi

akkor használd ki és zabálj amig lehet :wink:
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Legszívesebben minden nap csinálnék 1-2 tesztet, hogy megvan-e még. :) ez normális? ráadásul ma jól felidegesítettek munkaügyben, és uána fájt is a hasam. Kicsit irigylem azokat, akik a sokadik babócájukat várják, egyrészt tudjátok már, mi természetes, míg én mindenen aggódom, másrészt fiatalon szerettem volna anyuka lenni, hát ez azért így nem jött be. :) Biztos jó lenne, ha lenne már egy nagylányom, vagy több. :)
Vendég
 


Na aludtam egyet a lányokkal :) Most esznek, lehet, hogy csatlakozom :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Minden ok.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


linacska, és volt már szívhang?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Na most már tudok rendesen írni. Az előbb még apuéknál voltam, és mire betöltött a net, már mindenki visszajött a szobába.

Szóval minden ok, a petezsák már 21,3 mm-es, és dobog a babácska szíve. Igazán még nem tudtuk kivenni magát a babát, és lemérni, hogy mekkora lehet, de a petezsák mérete alapján 6+5-nek mérte a gép. Végre egy baba, amelyiket nagyobbnak mérnek a tényleges koránál :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

Gratula neked a szívhanghoz!

Gydavid!

Nem titok!

Az első azért volt csaszi,mert Bence harántba fordult a kiírt időpont után 3 nappal,és 37es volt a fejkörfogata,ki sem fért volna
Lotti másfél évre jött,nem telt el sok idő az előző császár után,ezért nem engedett simán szülni.A 3ik meg automatikusan császár,bár Betti is harántfekvéses volt,így ő is csaszi lett vna,még ha az első kettőt simán szülöm is.de már nem bánom,legalább van gyakorlatom,azért én itt megállok,többet nem szeretnénk már

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Honey,
az én kisfiam is 37-es fejkörfogattal, 4500g-mal született. Símán, pillanatok alatt, az más kérdés, mennyit túlórázott a doki utána a varatokkal :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

nekem tuti téraránytalanság lett volna,alig vagyok 160 cm,és akkor 42 kg val kezdtem a terhességet,60al szültem,na ez mindegy,pici volt a csípőm is,mérték ott a távolságokat

Én ennék egész nap,de muszáj megállnom,mert mi lesz a végén,most 50 kg vagyok

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


köszi Honey! én azért szültem kettőt csaszival, mert így szerettem volna. nagyon klassz volt, minden meg volt tervezve. nagyon remélem harmadszor is így lesz. sajnos én 100kilóról indulok. nem lesz könnyű!?
gydavid
 
 


Linacska!

Nagyszerű hírek! :lol: De jó neked!
20140901114303
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: