Új privát üzeneted érkezett!

Szép a vonalzód :lol:

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Ezt én sem értem, nekem is rögtön feltűnt. Kivontam május 31-et nov 25-ből, és 187 jött ki. Szóval az enyém úgy tűnik közelebb áll a valósághoz. Te mikorra számolod a végét?

(Megjött a Down szűrés eredménye és negatív és most nagyon boldog vagyok :))

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Hát az úgy volt hogy mi jártunk a Boglárkerék utcai Országos Gyermekegészségügyi Intézetbe családtervezési tanácsadásra mert nem akart jönni a baba. Ott 22 ezerért kivizsgáltak mindkettőnket, mikor gyanús lett a terhesség ott állapítoták meg hogy ikrek (7. héten), és a 12 hetes UH is benne van még az árban. Ezt az ország (állítólag) legjobb UH gépével csinálták+volt egy vérvétel, amit kiküldtek Londonba valami laborba és ott értékelték. Múlt pénteken voltunk ezeken, ma jött az sms hogy egy honlapon saját kóddal meg tudom nézni az eredményt. Elég gyorsan megvolt.

Helyileg a Magzati Diagnosztikai Központban voltunk. Amúgy bárki kérhet ilyen szűrést és UH-t, de az már 25 ezer... Amúgy az a doki csinálta akihez amúgy is fogok járni terhesgondozásra, úgyhogy minden klappolt :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Jajj, nem mondtam, pedig akartam: tegnap meséltem a férjemnek ezt a zene dolgot. Megbeszéltük hogy tök jó ötlet, választunk majd zenét. És apa benyögte, hogy mi lenne, ha a The mamas and papas-tól a Dream a little dream of me lenne. Tegnap este meg is hallgattattuk velük. Nem volt ellenkezés, bár szerintem már aludak :)
Ti ismeritek? Szerintetek milyen?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi mi is egy szobás házban lakunk, így megértem a problémádat. Van ami kikerül a szobából, azért, hogy a gyerekágyak beférjenek. Nem túl sok variáció van, de remélem, még valahogy szoba forma marad :-)

Lányok! Lehet, hogy rosszul látom, de engem egy picit meglepett, hogy ennyire el akartok zárkózni a szülői segítségtől. Én úgy gondolom, hogy pont az első pár hétben van legjobban szüksége az embernek segítségre. Két gyermek teljes ellátása nem egy könnyű feladat, főleg amikor még az anyuka és a gyerekek is nagyon gyengék.
Persze Ti tudjátok, hogy milyenek a szüleitek, hisz tényleg vannak olyan szülők akik nagyon szeretnek beleszólni a "gyerekek" dolgaiba, illetve mindent jobban tudnak náluk.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Az előbb írtam egy litániát, de kidobott a rendszer... :(

Zitus: a 13. héten milyen jelzésre vártál a bébiktől? Nem akarlak megbántani vagy kioktatni, de nem korai? :)

táppénz: az első 15 napot (betegszabadság) a munkáltató fizeti, mértéke az alapbér 70 %-a. Utána kezdődik maga a táppénz, amely, ha megvan a két év folyamatos munkaviszony, akkor a jövedelem 60 %-a, ha nincs meg a két év, akkor csak az 50 %-a. Remélem tudtam segíteni.
Nálam ez úgy fok kinézni, hogy nov. 30-ig dolgozom, dec. 1-én leadom a szgépemet, telefonomat, dec. 2-án lesz egy búcsúbulim és dec. 3-tól leszek itthon szabadságon, dec 13-tól pedig táppénzen. Így kb.3-3,5 hónapot leszek itthon táppénzen.

Hoco babakocsi: az a bajom vele, ha újonnan szeretném megvenni, akkor azt olvastam róla, hogy 6 hónapos kórtól ajánlják, vagy veszel hozzá mózeskosarat és akkor már újszülöttek is használhatják. Igen ám, de a két mózes annyiba kerül, mint a kocsi és tartozékként még pelenkázó táska sincs hozzá. Használtan meg nehéz olyat kifogni, hogy minden van hozzá, így szerintem én másikat fogok választani.

Babona, vásárlás: nem akarom az utolsó pillanatra hagyni, mert télen, nagy hassal nem hiszem, hogy szeretnék futkosni. Mi megvettük már a szoptatós párnát, törölközőket, bébiőrt, zenélő kütyüt a kiságy fölé. A férjem asztalos, így már megterveztük a bútorokat, itthon van a bútorlap hozzá, már csak össze kell raknia. A cuccok nagy részét decemberben vagy január elején szeretném beszerezni, max a babakocsit hagyom a végére, hogy ne kelljen rakosgatni annyi ideig.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: nem vártam semmilyen jelzésre, viccből írtam hogy nem volt ellenkezés :)

Hoco babakocsi: ha újonnan szeetnéd megvenni, én sem ezt választanám.
Mi semmiképpnem veszünk újonnan babakocsit (akkor se vennénk újat ha egy gyerekünk lenne majd). A mi liftünkbe 3 fajta fér be (Hoco, Anmar Sharon Lux és Pierre Cardin), ezek közül újonnan csak a Pierre Cardin éri meg, a többi annyira drága hogy inkább más babacuccra költeném a fennmaradó pénzt. Használtan viszont lehet szerezni mózessel együtt Hoco-t, bár nagyon ki kell fogni. Remélem az elkövetkező 4-5 hónapban lesz még nyerő ajánlat :)

Ani: Szülői segítségről. Itthon voltam egy hónapig, Anyukám kétszer jött el "segíteni", bentlakósan. Ennyi idő kiválóan elég volt egymásból. Én nem vagyok az a típusú ember akinek az anyukája mutatja meg hogy hogy kell szoptatni (főleg hogy én csak 2 hónapig szoptam) és gyereket pelenkázni. Ez utóbbiban van gyakorlatom, az előbbibe meg remélem beleszokunk.
Nagyon sok olyan családot láttam ahol a szülői segítség vége az lett hogy a gyerekről és a családról még hetek múlva sem akad le a nagymama, a szülő pedig úgy érzi, a gyereknek nem is ő a szülője, mert 2 hetes a baba mire először megengedi neki a nagymama hogy megfürdesse. ÉN nem így szeretém csinálni, de ezt mindenki maga dönti el.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: találtam 70 000 Ft-ért új babakocsit nálunk egy bababoltban. Azt hiszem marad ez, hacsak addig nem találok használtat, igaz, nekem márcsak kb. 2,5 hónapom van rá, hogy tényleg ne az utolsó hónapra hagyjam. :)
Mivel lakásfelújítunk is, ezért nálunk is nagyon jó helye van máshol is a pénznek.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsko, Nalad a vicces, hogy azt irja ki, hogy 1970 jan 1 ota tag vagy; ami gondolom meg szuletesed elott volt ;-)

A szulokrol annyit, hogy szerintem ez nagyon egyeni. Egyreszt szerintem az jo hozzaallas, hogy az elejen ugyesen es diplomatikusan kialakitani, hogy TI vagytok egy csalad, es a szuloket is bar nagyon szeretitek, es nagyon koszonitek a segitseget, elsosorban ugy szeretnetek a dolgokat csinalni, ahogy Ti dontitek el.

De a vicces kontraszt az, ha atkukucskaltok a 2010-es ikres topikba, ahol sok lanynak mar 3-4 honaposak az ikrei; ott bizony pont forditva szol a beszelgetes; akinek nincs keznel szulo, aki rendszeresen besegitsen, az bizony neha nagyon ki van borulva es rettenetesen irigyli azokat, akiknek van segitseguk... Ugyhogy azert keszuljetek fel, hogy lehet, hogy Ti is minden elvet feladva hagytok majd fel a tervekkel es konyorogtok majd a segitsegert... ;-)) Nekem csak egykeim voltak (de abbol 4), es bizony igen jol jon az elejen (sot, kesobb is...) az a segitseg, nagyon is... Rendben, hogy a ferjetek szabit vesz ki - de o megcsinalja helyettetek a fozest/mosogatast/pakolast/fejogep fertotlenitest/babaruha mosast/vasalast/rendrakast, stb? Szerintem ikrekkel az elso par hetben nem nagyon marad az embernek barmi hazimunkara ideje/kapacitasa; nekem meg egyesekkel is nehezen; az ember alig tud kiszabadulni a szoptatas/fejes/tisztaba teves/sajat tisztalkodas korbol; sokszor meg a sajat maga etetesere is alig marad lehetoseg...alvasrol pedig nem is beszelve...

Ugyhogy azert en csak ovatosan raknam ki elore a szulok szuret ugy, hogy maradjon kiskapu visszaut ha fordul az a kocka... ;-)

De az mindenkepp jo, ha elore finoman betanitja az ember oket, hogy akkor szeretnete tanascot kapni, ha kerdezitek oket; es amugy ugy szeretnetek csinalni, ahogy Ti gondoljatok, es nem ugy,ahogy masoknak bevalt.

Zitus, itt mar tel van (eppen havazik), es nagyon nagy a hasam (3 hetem van hatra); de semmi bajom a babacuccokert valo rohangalassal (sot, szinte most jott meg erdekes modon az energiam: az elmult masfel hetben tobbet tornaztam/setaltam, mint egesz terhessegem alatt osszesen; es attol meg jobban erzem magam). Szerintem ez nem babona kerdese, hanem jozan esze: egy ikerterhesseg azert nem egy garantalt ugy, eppen eleg gond lehet; jobb, ha az ember ugy all hozza, hogy minden elmult egeszseges nap egy ajandek, es kozelebb visz ahhoz, hogy meglathassa az ember oket majd. De ha veletlenul valami tortenik, es mar minden motyo ott van, meg nevek, minden; akkor sokkal nehezebb kiheverni :-( Volt eleg vetelesem ahhoz, hogy ezeket sajat boromon megtanultam.

De persze 21. het korul az mar kezd biztosabb lenni a dolog.

Remelem, Ti egyikotok sem faztatok meg, es jol birjatok ezt az idoszakot, amikor mindenki beteg!
zsebibabak
 
 


Kép 21 hetes pocak

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi nagyon szépen nő a pocakod! Jó ez a piros háttér, mert így még mi is könnyen tudjuk követni a változást az előzőekhez képest.

Visszatérve a zene témára. Én ajánlom nektek Szekeres Adrien Kicsi szív című számát. Én annakidején úgy futottam bele, hogy a youtube-n a keresőbe beírtam, hogy "Salamon ikrek". Egy tündéri lány ikerpárt mutatnak be, és ez a zene megy alatta. Persze Sz. A. számai között is meg lehet találni. Aki ismeri az tudja milyen gyönyörű dal, aki nem annak pedig szívből ajánlom.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Ani: nagyon nagyon szép ez a szám. Még nem is hallottam. Most végigbőgtem. :-)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!
Elnézést a betolakodásért, a 2010. májusi babásoktól vagyok!
Van valami ami lehet érdekelhet benneteket!
Eladó 4 db Hideg Gát-Borogatás öntapadó szalaggal! Rendeltem magamnak, gondoltam szülés után nagyon jó lesz, mert a barátnőmnek nagyon bevált! De én nem tudtam használni, mert császármetszéssel szültem, ezért eladósorba került!
Néhány szó róla:

HŰTŐ GÁTBOROGATÁS

A hűtő gát-borogatást úgy tervezték meg, hogy azonnali hideget biztosítson és segítse csökkenteni a gátfájdalmat és a gát környékének duzzanatát. A gát-borogatás úgy néz ki mint egy nagy méretű egészségügyi betét. A borogatás nedvszívó tulajdonsággal is rendelkezik: 200ml folyadékot képes magába szívni.
A gát-borogatáson továbbá egy öntapadó csík is található, mely a betétet a kívánt helyen tartja a fehérneműben. Minél hosszabb a betét annál biztonságosabb és nagyobb felületű nedvszívást biztosít.
A hideg gát-borogatás a gyermekszülés után pár órával már használható. Használata sokkal kényelmesebb, mint egy hideg fürdőé vagy jéggel töltött zacskóé.
A hűtőborogatás 4,4C° -ra hűti le magát, melyet kb. 40 percig képes tartani.
Egy darab hűtőborogatás csak egyszeri alkalommal használható. Használat után el kell dobni, nem szabad lefagyasztani.
Mérete: 10.79 cm x 35.56 cm

Ára: 600.-Ft/darab + postaköltség (Az eredeti ár 800,-Ft)

Amennyiben kérdés van, kérlek írj, mindenre válaszolok!

További boldog babavárást kívánok Nektek! :)
Kata

Valamint akinek esetleg szüksége lenne nagyon jó minőségű kislány rucikra, az nézzen be hozzám! A rucik alig vagy egyszer sem használtak, és az áruk sem drága! Ha érdekel írj privit, szerintem meg tudunk egyezni!

http://picasaweb.google.com/10721864840 ... directlink

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!
Én augusztusban szültem ikreket. Nagyon sok segítséget és hasznos ötleteket kaptam a www.ikresek.hu oldalon!
lotion
 
 


Helló lányok, eltűntem, de van dolog most. készülődünk a karácsonyra és próbálom tervezgetni Bálint új helyét. amikor pedig tudok, pihenek!

Mezi: gratula a vegyespároshoz :D!!!!! juhéééjjj. mi nagyon fej-fej mellett haladunk pocakban (is) sztem! (megpróbálok képet dobni, de csak egy hetes van). fogínyvérzés sajnos nálam is játszik :(.

nálam sajnos sok minden :(. székrekedés, hiába eszem bármi zöldséget, gyümölcsöt, joghurtot semmi sem segít. a szeméremdombomon már akkora visszér van mint egy csecsemőököl, ez volt Bálintnál is, de jóval később jött elő. állandó hányingerem van, bármit eszem iszom az még jó két óráig a torkomban van, a sokszor keveset sem jön be ... hajolgatni is nehezemre esik már, pedig igyekszem nem ellustulni (lehet egyáltalán olyat egy másfél éves mellett??? ;)). sokszor fáj jobb oldalon a hasam, erre rákérdezek a dokimnál. bemenni a városba egyre nehezebb, mert Bálintot még babakocsival viszem és alig bírom már felrakni ... na hirtelen ennyi :D! huhhh ezt most jól leírtam ...

mindettől függetlenül egyébként jól érzem magam, viszonylag sok mindent meg tudok csinálni itthon (az egész lakást rendbe kell kapnom mielőtt a pöttömök megszületnek, hogy legyen hely és utána ne kelljen ezzel foglalkoznom), múlt héten is egész termékeny voltam :D. sokat érzem most már mozogni is pindurkáimat (Mezi??? Te is?) és ez nagyon jó!!

no dobok egy képet (20+2):
Kép

csütörtökön megyek a kötelező UH-ra, már nagyon várom :D! 3 hete nem láttam őket!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi, Wicca: Nagyon csinos kismamák vagytok mindketten :) Mikor látok rólatok vagy más ikresekről pocakot mindig elájulok, hogy mekkora hasam lesz nekem is :shock: :lol:
Tegnap megvettem életem első kismamanadrágját, most abban feszítek és nagyon büszke vagyok a picike pocimra :)

Zsebi: Egyetértek hogy nem kell a szülők előtt minden utat bezárni. De ahhoz (egyelőre) ragaszkodom hogy az első pár hétben lehessünk négyesben, és a nagymamai-nagypapai segítség kicsit később jöjjön. Mondjuk én szerencsés vagyok mert a férjem bizony süt-főz-mos-tereget, mosogat, stb. ( volt alkalma kipróbálni...)

Ani: Ezt a zenét meghallgatom este mindenképp (itt nincs fülhallgató :( )

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Vica: örülök, hogy jelentkeztél. Nagyon sajnálom, hogy szenvedsz még mellékhatásoktól. Nekem már semmi bajom. Kezdetben volt csak székrekedésem, de mivel napi szinten sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, így teljesen elmúlt. A sokszor keveset is nagyjából bevált. Bár volt, hogy a reggelizés után közvetlenül hánytam. Gondolom nem esett jól vagy túl jól esett, de ilyen csak kétszer volt eddig.
A múlt heti megfázásommal voltam úgy, hogy rosszabb, mint a terhesség. Pedig a megfázás "csak" 6 napig tartott. :D
Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert tényleg semmi bajom, minden eredményem jó. Így gondolom a babáknak is jó helyük van. A hajolás már nekem se megy, helyette gugolok, az még úgy ahogy. Észrevettem, ha egy nap jobban elfáradok, akkor nehezen találom alváshoz a megfelelő pózt, sehogy se kényelmes, így próbálom nem lefárasztani magam. Holnap megyek utoljára dolgozni. El se hiszem, hogy eljött ez a nap is. Kezdetben tiltakoztam ellene, aztán ahogy közeledett a nap, úgy lett egyre kevésbé kedves dolgozni járni. :D
Te szoktál a picikkel beszélgetni? Én csak akkor, ha itthon vagyok. A munkahelyemen inkább telepatikusan próbálom átadni nekik, amit érzek vagy gondolok.
Igen, sokat mocorognak nekem is. Az éjjel felébredtem és nem tudtam egyből visszaaludni. Erre a babák rákezdtek a maratonra, így már nem is volt kedvem aludni, inkább csak figyeltem őket. :lol:
9-én megyek a dokimhoz, de akkor nem lesz uh. Kértem 4D-re is időpontot, december 16-án megyünk. Már nagyon várom.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsi én még nem is köszöntettelek itt nálunk! Üdv :D!!! nagyon szép nagyok már a babáid :D! nekem is egy csomó c&a-s cuccom van :D!

Mezi: örülök, h jól vagy és nagyjából minden a múlté! na meg, h már így érzed a picikéket! én nem igazán szoktam beszélgetni velük :oops: .amikor mocorognak megsimizem a pocakom és mondok egy-két szót nekik ilyen "sziasztok kislúrkók, mi ez a bugi odabenn?" és hasonlókat. Bálinthoz is inkább ahogy egyre nagyobb lett akkor beszéltem, meg amikor már tudtam a nemét. Én inkább olyan magamban gondolom a dolgokat és telepátia útján beszélgetek velük típus vagyok.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

A 2009-es ikres topicból vagyok,és elöször is gartulálok minden 2011-es ikres kismaminak! :D

Feltettem az ikresek.hu-ra légzésfigyelőt,de hátha közületek valakit érdekel,ide is bemásolom.

Eladó kettő darab Angelcare AC 300 légzésfigyelő,2009-ben vásárolt,dobozában.
Ára:13.000 ft/db,a kettő együtt 24.000 ft.

Budapesten a 22.kerületben van.

Kép

üdv.,nyulasz
Vendég
 


Zsuzsi: Nem emlékszem pontosan a mi értékeinkre, de úgy rémlik, a te babáid picikét nagyobbak mit a mieink. Bár nekünk több rövidítés volt a papíron, a hossz 6,3 és 6,2 cm, a combcsont 7 mm, nálad picit nagyobb. A nyaki redő meg nálunk picit nagyobb, 1,5 és 1,7 mm, de az is bőven jó még :)

Miért kell holnap megint menni UH-ra holnap? Ha megmérték a nyaki redőt és látták az orrcsontot, akkor mit néznek még Down-kór szűrés címen? Nekem ezeken kívül ami a szűrés része volt csak a vérvétel. Persze néznek keringést meg magzatvíz mennyiséget, de az nem a Down szűrés része, hanem magáé az UH-é nem?

Vicces hogy ficánkolt az egyik lurkótok :), nekünk meg ébreszteni kellett őket (köhögnöm kellett meg bökdöste a doki a szenzorral a hasfalamat), az egyikük így is nagyon nehezen ébredt és sehogy nem akart úgy fordulni hogy mérhető legyen a nyaki redője... Makacs gyerek :D

(én is C&A-ban vettem a nacimat :))

Ani: Meghallgattam a zenét amit írtál, tényleg szép.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsuzsi: Így már világos :) Valóban nem túl olcsó vizsgálat, de ha vígasztal, ahol mi voltunk ott is drága lett volna (25e). És ott várni kellett kb egy hetet. Amúgy ilyen tarkóredő értékekkel ha látszott az orrcsont a korod alapján nem hiszem hogy gond lesz a babákkal!
Mi képet kaptunk, dvd-t nem kértünk. Fel akartam tölteni a képet, de túl nagy a mérete. Majd felteszem ha lekicsinyítettem.

Ezek szerint még nem jelentetted be a munkahelyen? Majd mondd el mit szólt a főnök meg a kollégák.

27. hétig dolgozni akarsz? Hűű, bátor vagy. Persze nem tudom milyen a melóhelyed. Én alig várom hogy ne kelljen, mert nem jó a közösség itt bent (pontosabban a közvetlen kollégákkal nem jó a kapcsolat). Te mit dolgozol?

Nem drága kismamaboltot eddig én sem találtam, ha valaki tud, ossza meg velünk!! Lassan vennem kell valami pólót is, mert a régi pólóimat már nem bírom eléggé lehúzni...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Jövök a képpel.

Kép Lányok

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Jó nagy lett, bocsi :oops:

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Méretek: én a 12. héten voltam uh, így a méreteket nem tudjuk igazán összehasonlítani.

Munka: ma voltam utoljára. A dokim tovább nem engedi. Akkora terhelésnek van kitéve a méhszáj, a két baba miatt, hogy jobb, ha a 20. héttől a kismama otthon van. Amikor először mondta a dokim, kiakadtam, igaz, hangot nem adtam ellenvetésemnek. Aztán ahogy közeledett az időpont egyre inkább beláttam, hogy a dokimnak van igaza. Az utóbbi egy hétben már nehezen ment a szokott időben felkelni, este pedig már jóformán 8-kor aludtam. Úgyhogy én azt tanácsolom, de úgyis te fogod érezni, hogy a 20-22. hét körül hagyd abba a munkát. A babáknak is jobb, ha akkor tudsz pihenni, amikor szükségét érzed, nem pedig akkor, amikor a munkaidőnek vége és hazaértél.

Én a főnökömnek már a 8. héten elmondtam, hogy babát várok. Mint főnök nem örült, mint ember támogatott. Akkor még csak egy lurkóról tudtam. A kollégáknak a 12. heti uh előtt mondtam el, nagy volt a csodálkozás, de örültek is. Aztán sokkolta őket is a hír, hogy egyből ikreket sikerült "gyártanunk" apával. :D Azóta meg folyamatosan érzem a támogatásukat, nagyon aranyosak. Ma volt kis körben egy búcsúztatóm, elsírtam magam. :oops: Aztán csütörtökön lesz egy nagyobb körű is...

4D: van egy radiológus ismerősünk. Beszéltünk vele, hogy mikor érdemes megcsináltatni ikrek esetén a 4D-s ultrahangot, ő azt tanácsolta, hogy a 23. héten. Kiváncsi leszek mennyi látszik belőlük és sikerül -e valami jó képet elkapni. Úgyhogy dec 16-án megyünk. Már nagyon várom.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsko, szerintem jol teszitek, ha elmentek az Istenhegyire. Majd meglatod, milyen eg es fold az UH kep, amit az allami korhazban mutatnak, meg amit ott... Nagyon jo gepeik vannak (asszem legalabb 3), es iszonyat rendesek es hozzaertoek a dokik. A DVD-t es 4Ds kepet is csipobol adjak, kerni sem kell. Persze akkor lenyeges, ha az ember igazan aggodik a down miatt (pl. en a korom miatt), mert ugye ikrekkel a szuras az mar 2-3 % vetelesi esely, amit jobb elkerulni. nekem olyan alaposan atneztek ketszer, es olyan alaposan kielemeztek az eselyeket, hogy a szurasrol lemondtam vegul, de szinte egesz terhessegem alatt a legjobb tapasztalatom veluk volt, mint orvosokkal (Becset is beleveve) es egeszsegugyi ellatassal. Ikreknel a ver-ertekek kevesbe szamitanak, mert ha jo is, nem lehet pontosan tudni, hogy mindketto atlagos-e, vagy az egyik tul magas es a masik tul alacsony; ugyhogy a jo, alapos UH a legfontosabb.

Amugy nekem pont az istenhegyin mondtak, hogy 18 het utan nem erdemes sokaig halogatni a 4Dt, ha valaki akar (bar orvosilag semmi funkcioja nincs), mert az ikrek nagyon osszegabalyodnak (marmint a kepeken), es nehez roluk impressziv kepet csinalni.

Ha olcso es jo kismama-ruhakat akartok, en legjobban az ebayt javaslom. En vegul az angol ebay-rol rendeltem par darabot (www.ebay.uk), darabonkent 1 fontert (kb. 300 Ft, plus altalaban 2 - 5 font postakoltseg), de a legtobb vadonatuj volt, es mind nagyon markas (next, George, HM, stb). Amugy boltokban olyan borsos aruk van a kismamacuccoknak, disznosag... es az ember par honapig hordja, aztan mar evszakvaltas....
zsebibabak
 
 


...meg csak annyi, hogy kulfoldon a munkahoz is mas a hozzallas: itt fel sem igazan merul, miert ne dolgoznek; sot, a mehszajam megnezve (csak UH-on, sosem belenyulva) azt modnta a dokim, meg utazhatok is (sok kulfoldi utazgatassal jar a munkam; de most mar egy honapja inkabb nem mentem azert)...

ugyhogy dolgozok is (36. het), de az biztos, hogy eleg macera. foleg amiatt, hogy ejjel sokszor nem tudok aludni (a csudaba, most sem...), es sokszor nappal hoznam be... Meg azert mar bemenni is kicsit nehezemre esik (szerencsere csak 10 perc seta, gyonyoru kastelyparkon keresztul); bar igaz, utana kifejezetten jobban erzem magam, kell az a kis seta.

ugyhogy ha fontos es szeretne valaki, es nincs konkret problema a terhessegeben, akkor szerintem nem gond (vegulis a magyar dokim is csak kicsit csovalta a fejet, de nem eroskodott); persze, ha valaki siman es kovetkezmenyek nelkul megteheti, akkor persze a legcsodalatosabb csak arra fokuszalni, hogy az ember varja a manokat...

meg valami: nekem a munkahelyem viszont azt mondta, hogyha tappenzen leszek, akkor a terhessegi-gyerekagyi segely osszege viszont csokken, mert akkor az szamit bele abba a nemtudomhany napba, aminek alapjan kiszamoljak, mennyit kap az ember a szules utan.
zsebibabak
 
 


Zsebi: jól mondták, tényleg csökken a tgyás összege, mert annál az utolsó 1 év (ha jól emlékszem) átlagát veszik alapul.
Igaz, hogy én tegnapig dolgoztam elvileg, de ma is bemegyek, leadom a szgépem, telefonom. Holnap lesz valami búcsúbuli azért megyek. Aztán dec 13-ig szabadságon leszek, utána kezdődik a betegszabadság és a táppénz. Így az az idő, ami rontja a tgyás összegét nem lesz olyan sok. (Max. 3 hónap, attól függően mikor születnek a bébik)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsi: Nagyon szorítunk, hogy az a kis esély meglegyen, ami van arra, hogy egészséges babáitok legyenek. Ilyen helyzetben nehéz bármit mondani vagy írni, a fontos, hogy tudd, mi együttérzünk veled és ha csak ki szeretnéd írni magadból, ami fáj, gyere nyugodtan, mi meghallgatunk.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsi: Nagyon elszomorított amiket írtál.
Nekünk a 21. hétig volt minden rendben, és akkor találtak mind a két babánál határértékű jobb agykamra-tágulatot. Azóta is határértéken táncolunk, de mi eldöntöttük, hogy igenis egészséges babáink lesznek és igyekszünk nem foglalkozni vele. Ez nagyjából azt jelenti, hogy nem tud rendesen áramolni a kis fejükben az agyvíz, és vízfejűséget okoz. Ez születés után is kialakulhat, az általános megoldás, hogy egy csövet ültetnek az agyba és ez segítségével általában a gyomorba vezetik le a felesleges vizet. Aki tudta az eredményemet nem mert mondani semmit (3 orvossal + egy védőnővel beszéltem).., csak rögtön beutaltak az I. sz. nőgy. klinikára, ahol ügye a speciális eseteket fogadják. Három hetet kellett várnom mire időpontot kaptam. Végtelenül hosszúnak tünt az idő, sajnos nekem is csak bőgéssel telve, és persze most sem lehetünk nyugodtak (sajnos tavaly jan-ban már elvesztettünk egy babát... két hetet voltam kórházban, ahol megműtöttek, majd komplikációk miatt úgy volt, hogy legjobb esetben az egyik petefészkemet, rosszabb esetben a méhemet is ki kell venni, hálistennek egyikre sem került sor, de emiatt már pláne negatívan áltam a dolgokhoz). Ezt csak azért írom le, mert nagyon sok terhesség esetén van valami gond, és a legtöbb esetben egészséges babák lesznek! Szóval tessék hinni benne, hogy minden rendben lesz!!! Szörnyű ez az időszak, de ha folyamatosan azt érzik a babák, hogy már lemondtatok róluk, akkor ... szóval amennyire csak tudsz (ami nem könnyű) pozitívan tessék gondolkodni. Érezzék azt ezek a csöppségek, hogy igenis akarjátok őket!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Zsuzsi: Nagyon sajnálom hogy így alakult a vizsgálat :( Én is azt tudom mondani amit a többiek, bízzatok magatokban, a babákban, és ha hisztek, akkor Istenben. Remélem hogy minden rendben lesz!! Gondolunk Rátok, és ha tudunk segíteni akár azzal hogy meghallgatunk, írd ki magadból ami foglalkoztat.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Még azt akartam a TGYÁS témájában, hogy én úgy tudom hogy az előző év jövedelme alapján számolják a TGYÁS-t és a GYED-et, így csak annak kiesés a táppénz aki év végén szül. Ha 2011-ben szülünk, akkor a 2010 évi jövedelem számít. Mezi, javíts ki a tévedek, te vagy a szakember :)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: Igen, ha 2011-ben szülünk, akkor a 2010. évi jövedelem alapján számítódik a tgyás és a gyed is, amennyiben nem történik közben újabb évváltás. Tehát az én esetemben, pozitívan számítva a szülés időpontját: december 13-tól leszek betegszabadságon, emiatt ez egy kicsit gyengíti a 2010. évi jövedelmemet, de mivel márciusban fogok szülni, a 2011-re eső táppénzes időszak nem számít bele a tgyás számításánál és a gyed számításánál, mert mindkettőt 2011-ben fogom igénybe venni.
Remélem nem írtam most meg túl komplikáltan, képes vagyok rá. :oops:

Képzeljétek! Ma vettem egy-két ruhát a kicsiknek. Olyan jó érzés. Főleg, hogy tudjuk a nemüket. Így azért könnyebb vásárolni.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Így gondoltam én is, köszi!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsuzsi: jaj de rossz Nektek most, sajnálom!!!! Próbáljatok tényleg pozitívan hozzáállni (könnyű mondani :? ), az 1:75 arány ugyan tényleg már elég rosszul hangzik, de még nem tuti, hogy bármelyik babának is baja van! A várakozás most biztos nem tesz jót :(. Nagyon drukkolunk itt Nektek mindannyian és bízunk abban, hogy új évre megkapjátok a megnyugvást és boldogan készülhettek a minikék születésére!!!

Mezi: lassan akkor beindulsz vásárlás ügyben :D?! de jóóó! imádtam pocakosan Bálintnak vásárolni! Te mit csináltál a gép előtt hajnali negyedkettőkor????? :shock:

kismamaruhákat olcsón sajna nem tudok :(, én most egy csomót kaptam kölcsönbe, anyósom meg varrt egy-két nacit nekem, amivel kihúzom márciusig (vagy áprilisig ;)). a c&a-ban pedig igyekszem olyan rucikat venni, amit később is tudok hordani ... ebay-en még sosem néztem ruhát, minden mást, de ruhát még sosem :D !

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


holnap reggel megyek UH-ra, kíváncsi vagyok :D! és remélem minden rendben lesz a babáimmal!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


ZSUZSI!! Eszetekbe ne jusson butasagot csinalni!!! TUdod milyen JO esely az 1:72?!?!! Azt jelenti, hogy 72 ilyen siro, ketsegbeesett, majdnem-abortuszba-rohano kismama kozul csak EGYETLENEGYNEK lesz baj a babajaval!!! GOndold el; ma 1:8 eselyunk van, hogy mellrakot kapunk Magyarorszagon; es nem akarom felsorolni, mi minden szornyusegre van ennel LENYEGESEN!!! nagyobb eselyunk!! megis elunk mint Marci hevesen, es nem leszunk ongyilkosok elore...

Nekem az eletkorom alapjan kapasbol ekkora az eselyem a Down-korra (talan nagyobb is, asszem 1:50hez), dehat ez azt jelenti, hogy ha most vallalnank egyszeriben 50 terhesseget, abbol 49 egeszsegesen szuletne!!! Ezert boven erdemes volt belefogni meg egyszer.

Es ha jol tudom (nem mondtak az Istenhegyin? nekem ott mondtak ezt), a verteszt az ikreknel sokkal kevesbe mervado, mint az UH - az a legfontosabb!!! Es azon minden rendben volt!!

Es igaza van Aninak; az igazat megvallva, onnan, hogy az ember teherbe esik, onnantol vege a "felhotlen" eletnek. Innen kezdve az egesz elet egy folyamatos aggodas lesz; jobb, ha felkeszulsz... Vagy ez az eredmeny rossz; vagy masik; vagy beteg(ek) lesz(nek); kesobb leesnek/eltorik magukat; aztan ellogjak a sulit; aztan kimaradnak ejszakara; drogot probalnak ki stb.... Mar nem lesz egy perc nyugta az embernek; de talan ez a szep az Edesanyasagban - hogy mar van kiert aggodni, van kiert imadkozni, aztan van kiert elni/halni/szoritani/tenni...

Az elvetetes eszetekbe se jusson: olyanrol is sokrol hallottam, akinek biztosra mondtak, hogy beteg lesz a babaja, es megis makkegeszsegeset szult!! Neked pedig 71 a 72bol az eselyed, hogy minden rendben!!!! ez rengeteg!!! arrol pedig nem is akarok beszelni, hogy enyhen beteg gyereket is nagyon lehet szeretni, es ok nagyon tudnak szeretni, talan jobban, mint a makkegeszsegesek; mert esetetekben errol szo sincs.

Ugyhogy nyugodj meg; tenyleg sokan atmentunk ilyen remsegeken (en ketszer aggodtam at 3 hetet, mert az AFP ertekem rossz lett, amig az amniot megcsinaltak es az eredmeny megjot....). A legviccesebb az volt, mikor megjott vegre az eredmeny (az elsonel, akkor meg jobban aggodtunk), ez volt a papiron:

"normalis no"

....mire a ferjem azt mondta, hogy akkor meg egyszer el kell vegeztetni a vizsgalatot valahol mashol, ugyanis hibas a meres, merthogy olyan nincs, hogy normalis no.... ;-)))))

Ugyhogy fel a fejjjel!!

persze picit titokban most en is felek, mert ugyan minden eredmeny jo lett; de az 1:1000 vagy parszazhoz (mittudomenmar mennyi volt) eselyben nyugodtan benne van az az egy a parszazbol. baj is.. ;-( es a korom miatt van eppen esely ra :-(

Ani, Te is nagyon klassz vagy, nagyon becsullek/csodallak es tisztellek, hogy ilyen csodalatosan allsz hozza; persze tudom, hogy nem is lesz gond (nekem sok ismerosom volt, akinel agycisztat vagy agykamragatulatot talaltak terhesseg alatt, de mar ezt reg el is felejtettek, a gyerkocok reg iskolasok es nagyon okosak...).
zsebibabak
 
 


Sziasztok,

megjöttünk Uh.ról. mindkét babával minden rendben, szépen növögetnek. most volt ugye a "genetikai" UH, ahol néznek gyomor és hólyagtelődést, vesét, agyat, gerinc ... asszem ennyi. szerencsére semmivel nincs gond! viszont a rossz hír, h elkezdett meszesedni a méhlepény, a doki most két múlva is látni akar, úgy, h jövő héten megyek hozzá magánba is ... hááát nagyon nagyon remélem, h nem adja fel előbb a szolgálatot mint azt kellene neki és legalább a 36. hétig kihúzza. érdekes, h zsozsónál és bálintnál is hamar elértem a III. fokozatot, de azért ennyire hamar nem kezdett el öregedni ...
Neten persze rögtön megnéztem ahogy hazaértünk, 24-25. héttől teljesen normális, csak hát még nem tartok ott. férjem asszonta a hír hallatán, h nem lesz semmi gond hisz erős, stramm csaj vagyok ! :lol: :lol: én is mindig ezt mondom magamnak! :wink: :lol:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


tegnap festett a nagyfiam:

Kép

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


na ez az oldal idáig az "enyém" :D

LITTLEMOMMY HOL VAGY??? ugye nincs semmi baj?? jelentkezz!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsi: jó volt olvasni a soraid, hogy ennyire megváltoztattad a gondolkodásod!!! Így tovább!! Drukkok mennek természetesen, de semmi baj nem lesz!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsi szívből örülök én is a pozitív gondolataidnak!
Meséltem tegnap a férjemnek is, hogy milyen adataid lettek, és rögtön azt kérdezte, hogy ez annyira rossz eredmény?? Nekem teljesen véletlenül "elfelejtették" megcsinálni ezt a vizsgálatot(mindenki másra mutogatott), így fogalmam sincs mi számít nagyon rossz eredménynek. Nekem is rögtön az jutott eszembe amit zsebibabak írt, hogy 1:75-höz még nagyon sok lehetőséget takar.

Zsebibabák: A viszonylatos "talpraállás, pozitív gondolkodás" viszont nem sikerült volna, ha nem állt volna mellettem a férjem, a családom, a barátaim, és azok az emberek akik ilyen pozitív dolgokat írnak, mint Te is. Köszi!

Lehet, hogy már írtam nektek, hogy még anno találtam egy rövid videót, ahol Czeizel Endre mondta el, hogy mind szép és jó, hogy a mai világban már ennyi mindent ki tudnak mutatni, de ez néha inkább negatív, mert sokszor még ők sem tudják megmondani, hogy mi számít jó, vagy még elviselhető eredménynek, illetve feleslegesen hozzák a frászt egy-egy eredménynél a kismamákra.
Nekem szinte mindig írják, hogy kevés a magzatvíz, persze rögtön bepánikoltam és bújtam a netet, ahol mindenféle betegségekről írnak... a dokim erre közölte, hogy nem kórosan kevés, tehát ne foglalkozzak vele, valószínűleg többet nyeltek le és még nem pisilték ki. Ez olyan mint most amit Wicca is írt a méhlepényről. Az ember nézi a netet, jár az agya, közben meg nincs is semmi gond, ugye Wicca? :D Van egy kolleganőm akinek a lányával 6 hónapos terhesen közölték, hogy túl nagy a baba feje, úgy bepánikolt a lány, hogy megindult a szülés... 98 dekával született a kislány. Ma már két és fél éves és makk egészséges. Egy másik ismerősnél végig minden rendben volt, majd egy évesen nem fejlödőtt úgy a gyerek, mint a többi és akkor derült ki, hogy autista.. szóval ennyit a vizsgálatokról.

Wicca: nagyon szépen növekszik a pocakod, volt már ekkora ennyi idősen az egyes terhességeidnél? Ja és örülök, hogy jók lettek az eredmények. Kisfiad gyönyörű szép! Mit szól a pocakodhoz?

Mezi mostmár tessék pihenni! Persze mindenki maga tudja, hogy mennyit bír le, de azért nem jobb a meleg szobából nézni a hóesést? :lol:

Zsebibabák Te meg különösen így egy-két héttel a szülés előtt már inkább pihengess.. pláne, hiszen már vannak gyerekeid, karácsony előtt állsz, és gondolom van mit csinálni.[/b]

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Zsuzskó: nagyon örülök, hogy változott a hozzáállásod, de gondolom ahhoz hogy idáig is el tudjál jutni, ezen át kellett esned. Hidd el a pozitív gondolkodás csodákra képes! :D Én is nagyon nagyon drukkolok Nektek.

Ani: nagyjából már próbálok pihengetni, de így karácsony előtt nehéz. Meg a munkából, a nyüzsiből való átállás is eltart pár napig. De igyekszem.

Vica: örülök, hogy minden rendben van a babákkal. Hogyhogy csak most voltál a genetikai uh-on. Én múlt héten voltam.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


zsuzsko, ugy orulok, hogy ilyen okosan csinalod! hidd el, a babak meghalaljak ezt a szeretetet, es ok is Toled nyernek erot!!

Ugy orulok, hogy az Istenhegyin ilyen klasszak. Hogy nem csak egy teszt-gyar, hanem a rengeteg vizsgalat ellenere is emberek maradtak, akik ertik, hogy aggodo Edesanyakat es eleteket vizsgalnak. Nem semmi, hogy meg miutan elmentel, vizsgaltak az eredmenyeket, es hogy felhivtak! Biztos nagyon ugyesek lesznek a mintavetelnel is!

(ugyan mar irtam, de talan nem mindenki olvasta; mikor tavaly elhalt egy babam, a mutet elott meg szerettem volna, ha azert tuttira meg megnezik, tenyleg nem el-e, es elmentem hozzajuk. Iszonyat alaposan megneztek, sajnos megerositettek; es utana nem fogadtak el penzt a vizsgalatert, latszott, ok is nagyon egyuttereznek... nagyon emberiek, tenyleg).

A pihenesrol annyit, hogy ez bizony nem "jar" ki nekem: ma voltam UH-n, a mehszajam teljesen zart es nagyon hosszu, a dokik szerint ez boven kivarja a 17-ig csaszit, igy aztan plane semmi "urugyem" nincs pihenni... (mint irtam, itt ilyesmirol szo sem esik, miert is kene pihenni... ;-(. Amugy a babusok mar 2.5 kilok, ugyhogy mar rendesen eletkepesek, remelem; csak megusszuk rendben azt a mutetet... :-(

Zsuzsi, ne felejts el minket rendszeresen tajekoztatni, ok!!!
zsebibabak
 
 


Zsebibabák, ugye nem érted félre, ha azt mondom most, hogy nagyon írígyellek! Nagyon szép súlyuk van a babáidnak!!! Jaj remélem én is kihúzom eddig. Nekem már múltkor rövidebb volt a méhnyak, remélem még nem nyílt ki a méhszáj.

Tényleg annak van valami jele, tünete?
Neked mondott valamit a dokid arra vonatkozóan, hogy mikor vihetitek haza a babákat?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Sziasztok!

Holnap betöltjük a 30. hetet mi is, haladunk:-) mozgásom már elég vicces, mint egy rossz pingvin úgy togyogok, de nem baj.

Zsuzsi, nagyon-nagyon fogok Nektek szorítani! Örülök, hogy pozitívan állsz hozzá, így is kell! Bízzál benne, hogy a kicsik jól vannak, egészségesek!!! Te, az édesanyjuk vagy a legfőbb, legfontosabb szurkolójuk...! :D

Ani, semmi tünete annak, hogy kinyílt a méhszáj, fiamnál is csak egy nőgyógyászati vizsgálat alkalmával derült ki...

Méhnyak nekem is megrövidült az ikrekkel most, de azt mondta az orvos, ikreseknél ez ilyenkor már normális, lightosabbra kell venni a figurát, sokat pihenni és akkor ki lehet ám húzni még sokáig! :D

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Kép
nalla
 
 


Lanyok, csak hogy mire szamit6tok... Mara mar a legterhesebb terhesruhaim sem jonnek ra a pocimra; pisiles utan igencsak gond, hogy kitoroljem, ahol ki kell... ;-) azon mar reg tul vagyok, hogy a cipomet kotni/felvenni az szinte lehetetlenseg... ;-)
zsebibabak
 
 


Szegény Zsebi! Bár gondolom én is hasonlóképpen leszek. A körömvágást már a húgom csinálja, szerencsére ez a szakmája. A zoknit úgy veszem fel, hogy felrakom a lábam az ágyra. És még "csak" a 22. hétben vagyok.
Ma voltunk a férjemmel délelőtt vásárolni és mivel hideg van, jól beöltöztem. Alig bírtam mozogni.
Jah és a másik gond. Pénteken lesz a cégnél karácsonyi party. Mit vegyen fel egy 22. hetes ikres kismama, ami elegáns? Venni nem nagyon akarok semmit, mert utána tuti nem lesz rajtam többet. Majd körbenézek a ruhatáramban. Kismama farmerba azért mégse mehetek...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsebi már a barátnőm L-es ruháit hordom, mert az én eredetileg megvett S-es cuccaim nem jönnek fel a pocimra... A többi észrevételeddel is teljesen egyetértek :-)

Mezi miket vásároltatok? (Ezek olyan izgi dolgok :-)
Én nem csinálnék nagy ügyet a felöltözésből. Egy fehér poló nyitott blézerrel nem megy rosszul a farmerhoz. Én javaslom a rossz minőségű nyúlós pólók megvételét, mert azt úgy sem sajnálja az ember.
Tegnap csináltunk pár képet a barátnőmékkel, töltök fel egyet belőle. A rajtam lévő felsőt pár száz forintért vettem még az Auchanben.

Ma átrendeztük a szobát, bekerültek a gyerekágyak. Egy szobások vagyunk, de jobb lett az elrendezésünk, mint újkorában...

Kedden kijön hozzám a védőnő, már nem bánom, mert a férjem dolgozik, én meg már nem nagyon férek be a volán mögé :-) [img]Szerdán megyek dokihoz, ha minden rendben lesz még két hétre hazaengednek, ha nem benntartanak. Még szeretnék pár hétig a babákkal egyben levelezni, de ha nem jelentkeznék, akkor mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, Boldog Új Évet, és persze további jó babavárást. Zsebi neked még + egy könnyű, minden rendben lévő szülést. :lol:

Kép 33+1

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Ani: nagyon csini vagy. Jó hatalmas pocid van, igaz nekem is alakul, de én még csak a 22. hétben vagyok. Mi lesz még a végéig?!
A legjobbakat kívánom neked a szüléshez, addig pedig kitartást!

Találtam egy nagyon elegáns se nem egész szoknya, se nem felső félét. Pántos, fekete és van rajta egy kis flitter. Mell alatt húzott és rakott. Ezt veszem fel fekete cicanadrággal és piros cipővel! :D Úgy nézek ki, mint aki kitömte a hasát, mert éppen terheseset játszik. :lol: Egy csomót vigyorogtunk rajta. Majd rakok fel képet.

Jah, még egy változás. Pénteken levágatom a hajam. Már évek óta szeretném, csak eddig beszari voltam, hogy mi lesz, ha megbánom. Most megteszem...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ani! Azert probalj meg a korhazbol is hirt adni; akkor is, ha bennt tartananak (de remelem, nem)! Sokat fogok Rad gondolni - vajon melyikonknek erkeznek elobb a babusok (bar nekem igencsak vszinu a dec 17)? Neked is boven lehet, hogy szinten vannak mar 2.5 kilosak - hisz nekem egy honapja meg csak 1100 es 1300 g-ok voltak; iszonyatosat nottek...

Ugyhogy nem is csoda, hogy mar nem marad meg terhesruha sem a hasamon (a kerteszizeket meg utalom). A legujabb bajom, hogy a laptopot az olembe veve nem erem el a pocakomtol a billenyuzetet - most is nyujtozkodnom kell, belefajdul a hatam...

En inkabb azt szeretnem, ha nem lennenek tul nagyok; egyreszt mert minden babam eddig jo nagy volt (sosem tudtuk kihasznalni az edes csopp ruhacskakat ;-), cipelni hamar nehez volt oket; masreszt emiatt a picit magas cukrom miatt aggodom, hogy ugye nem artott a babaknak, es nem lettek tole tul nagyok...

Mezi, ugyesen megoldottad. Nekem is folyamatosan volt ez a problemam - nekem azert rendesen kell a meloba is feloltoznom, meg sok eloadast tartok. En vegul Ebay-en Angliabol vettem egy fekete terhesnadragot, ahhoz veszek fel egy feher bluzt vagy egy fekete terhespolot (es ezzel ki is merult kb. az elegans terhesruhataram), barmilyen szep szines kendovel fel lehet dobni, meg ekszerekkel (bar ezekre iden nem sok idom jutott...), es viszonylag elegans az ember. Meg az jott nekem be, hogy azok a kardiganjaim, amik csak igy mell alatt egy gombosak (vagy jol neznek ugy is ki, hogy csak ott van egy gomb begombolva), azok most is csinosak es feldobjak az amugy uncsi fekete-feher oltozeket.

Mezi, a hajlevagatasnal csak a kovetkezore gondolj: most egyre gyonyorubb lesz a hajkoronad (biztos eszrevetted, hogy szinte egyaltalan nem hullik, dusabb es szebb); de szules utan 2-4 honappal iszonyuan hullani fog, meg kicsit ossze is esik, a fenyebol is veszt majd egy darabig. Tehat olyan frizurat valassz, amit 6 honap mulva sem bansz meg kevesbe csucs es toredek ennyi hajjal.... (komolyan: nehany kismamanak, pl. nekem, igen komolyan csomokban szokott szules utan par honappal hullani a hajunk; csak most mar rutinos vagyok, es legalabb tudom, hogy elobb-utobb abbamarad, es igy mar nem visel meg annyira).

Ani, tenyleg nagyon csini vagy - de a nadrag hogy marad rajtad...? Nekem ez a bajom, hogy mar a terhesnadrag sem er a hatalmas pocim csucsa fole, es egyszeruen lecsuszik... Nekem sajnos a Tiednel is sokkal nagyobb szerintem a hasam; de mindegy; ha egeszsegesen megusszuk, akkor ezt ki lehet birni...

Zsuzsi, ahogy tudsz, tajekoztass, mi volt a mintavetelen!!!
zsebibabak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: