Új privát üzeneted érkezett!

Andi: ahogy Bea is írta, biztos van valami ebben a nagybetűs TITOKban, amiről beszélsz. Én sajnos világéletemben pesszimista voltam. Az utóbbi időben, főleg a férjem nyomására kezdtem próbálkozni a pozitív gondolkodással, de persze az átállás azért nem olyan könnyű.
Azért próbálkozom és mindenképp köszönöm a biztatást!
Szerintem a 22. hét körül neked is lesz egy minőségi vérkép a vasraktárak ellenőrzése miatt.
Sajnálom szegény ismerősödet!!! De szerintem annyira nem kell félni az inzulintól, a terhesség végén vissza fog állni a megborult cukorháztartás!

Nem IR-es terheseknél a 20.-22. héten szoktak terheléses vércukor tesztet csináltatni. Nekem csak azért lesz ilyen hamar, mert még vércsoportom ugye nincs és azt meg már nagyon szeretne a nőgyógyász és abban maradtunk, hogy tűpárna ugye meg nem vagyok, úgyhogy kicsit hamarabb levetetjük, nem lesz abból gond! :)

Bea: a székrekedéssel én is szoktam küzdeni, főleg akkor, mikor beveszek egy Gravidát (kb. hetente 1-2t szoktam) de utána viszont 2-3 napig... sajnos ez a vas tartalom miatt van :(.

linhbaba
 
 


Igen! :lol: :lol:
Mostanában sokszor van, hogy hirtelen eltűnik és nagy lesz a csönd. Egy idő után elindulok megkeresni és általában ilyenkor a bilin ül a kicsikém a falnak fordulva, morzsolgat egy törölközőcsücsköt és nagyokat nyög :D .

linhbaba
 
 


Linh: Nálam biztosan nem voltál pesszimistább!!!!!!!!!!! :) Ne tudd meg, én is mit kaptam a férjemtől, hogy nem normális az a felfogás, hogy inkább mindig felkészülök a rosszra, és akkor nem ér csalódás, max. pozitív értelemben..így nem lehet hosszútávon élni..blah-blah-blah... Persze én meg sokági rendíthetetlen voltam a hülye-kos felfogásommal :)... De utólag azt mondom biztos, hogy igaza volt...

És ha nagyon misztikus akarnék lenni,mostmár azt is megkockáztatom, hogy azt mondjam, hogy a sorsnak talán az volt a missziója ezzel a mi hosszas gyermekvárós időszakunkkal, hogy "jobb belátásra térjek" és változtassak az életfelfogásomon... Tényleg nem akarok nagyon magasröptű lenni.. mert alapjában véve még azért mindig eléggé szkeptikusan állok bizonyos dolgokhoz, de a régi Andi már szerencsére odébb van..... és ami a lényeg, ez így nekem is könnyebb!!! :wink:

Remélem jó lesz a Te vérképed/cukoreredményed is.... :wink:

Én egyébként azért tartok az inzulintól, mert igen erős tű-fóbiám van... Konkrétan rettegek a tűtől.. még a tv-ben sem bírom nézni, ilyen orvosos filmekben, mert a látványtól rosszul leszek... A stimulációkkor is mindig a férjem szúrt, de még odanézni sem bírtam és majd az ájulás kerülgetett azokban az időszakokban, már attól, hogy ott álltam és vártam, hogy beszúrja, mert én képtelen voltam rá.
Tudom, hogy a tollas szuri sokkal emberbarátabb..de a stimus szurik között is volt ilyen tollas és nekem az sem ment... így igyekszem mindent megtenni (met, IR diéta), hogy nekem ne kelljen inzulin, mert az kb. maga lenne a halál számomra, mert önállóan nem tudnám megoldani, csak valaki segítségével... Azt meg ugye minden étkezés előtt kellene szúrni... :shock:
De nekem rendben lesznek az eredményeim... nem is gondolok rá, hogy nem!!!!!!! Nem vonzzuk be a bajt :))))))))))

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 

 
 

Ahogy látom ezzel a pesszimizmussal mindenki kuzd vagy kuzdott.Érdekes,hogy nekem is mindig a férjem mondja ,hogy miért mindig a a rosszra készulok mikor meg én is mondom neki,hogy nem akarok meglepodni a válasza erre "te tiszta hulye vagy".Még jó hogy o biztat engem mert nem ois tudom mi lenne. :lol: O pozitivabban áll hozzá a dolgokhoz nem stresszel semmin és ossze is jon neki!Szerencsére és ez biztatást ad!

AndiMinden rendben lesz!Ne is gondolj a tukre!Nekem kórház fóbiám van ha csak látogatóba megyunk már beteg vagyok.Meg ott joban lerobbanok.Most is ahogy kjottem minden bajom elmúlt.És még mondja azt valaki hogy nem minden az agyba dol el!!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Andi: hát, kb. ugyanaz. Én is így voltam vele, hogyha felkészülök a rosszra, akkor abból nem lesz hatalmas csalódás. Aztán valahol olvastam egy cikket, hogy azok, akik optimistán állnak a dolgokhoz, sokkal jobban tudják kezelni a kudarcokat.
Na, nálam itt volt a fordulópont.

A tűfóbiát megértem. Első éves voltam ápolástan gyakorlaton és akkor kezembe nyomtak valamit (talán heparin volt), hogy add be. A hideg is kirázott tőle. Akkor azt mondta nekem az ápoló, hogy gondoljak arra, hogy ezzel az apró fájdalommal nagyon jót teszek a betegnek.
:)

linhbaba
 
 


Bea: :D

Nálunk is a férjem az optimista a családban és neki tényleg minden sikerül!!!

linhbaba
 
 


Na kiderül, hogy mindenhol a pasijaink az optimiskák????? :) Hát belehúzhatunk asszem :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Ezek szerint! :lol:

Na már itt is havazik percre pontosan megérkezett!
:lol:
Szegény férjemék eddig a nyakigéro sár most meg még a hó is!Minden nap átfagyva jár haza,rendesen sajnálom ot én meg itt bent a melegbe pihenek egész nap szornyu!De már csak májusig jut ennyi pihi :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


:D

Bea, mit dolgozik a férjed? ( ha szabad megkérdezni)

linhbaba
 
 


Magánvállalkozó.Az apjával kozosen van céguk:Villanyszerelés,klima,napkollektorok,kozvilágitás,elektromos kapuk .Villanyszerelés.Most éppen egy atomeromuben dolgoznak napkollektorokkat szerelnek és idén kell befejezniuk hétvégén is dolgoznak nehézkesen megy nekik az ido miatt is meg sok gond van szóval ki van.Az atomeromu a saját villany fogyastását napkollektorokkal fogja ellátni.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Te jó ég!!! Ilyen időben napkollektorokat szerelni, az tényleg durva!

Megyek ebédet főzni közben, de azért jövök még! :) Ha már így összejöttünk :wink: .

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Most ebredtem fel nem reg, pedig a terhesseg elott sosem aluttan sokat :D :D !!
Nalunk is az apuka neve megy bar itt ez nem szokas, de mi ezt mar reg megbeszeltuk, ha fiu lessz Robi baba lessz :D :D !!
Ha lany, akkor pedig Lotti baba :D :D !!
Igazabol mindeggy csak egeszseges legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De a ferjem fiut szeretne, en pedig lanyt :D :D !!
Remelem 2 het mulva megtudjuk!!
Majd meg jovok kesobb!!
Puszi!!
Vendég
 


Alszik a pasasom végre! Szegénykém, még mindig beteg :(.

Georgia: de jó neked! Én annyira vágyom rá, hogy egyszer akkor keljek fel az ágyból, amikor én akarok és nem akkor, amikor a gyerek akarja. :)
A Lotti nagyon aranyos név!

linhbaba
 
 


Linhbaba

Jobbulast a kisfiadnak!!!!!!!!!!!!
En amig terhes nem lettem, sot 12 hetig, nem voltam ilyen aluszekony.
Viszont van amikor 9kor kelek, de legtobbszor 10, 11kor.
En amiota aaz embriot fel raktak nekem, mert ugye lombikos vagyok, azota nem dolgozhatok.
Az eleje unalmas volt, most mar jobban telnek a napok, mert elobb sotetedik :D :D .
Aztan ha meg lessz a bebi, szerintem en sem fogok 11ig aludni :D :D !!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, megvolt a terheléses vércukrom meg voltam UH-on is. Mindig úgy megyek UH-ra, hogy majd jól meg fognak nyugtatni, hogy minden rendben van, de ez most sem jött be :( . Persze, hogy pontosan mi van, arról fogalmam sincs.
Megnézett a szonográfus, mondta hogy nagyobb a lurkó 1 héttel meg szép a magzatvíz meg minden. Aztán megkértem, hogy nézze meg nekem a placentát, hogy minden rendben van-e vele. Na, akkor nagy lett a csend és megkérdezte, hogy volt-e miómám. Na, hát elhihetitek, hogy a frász kerülgetett.
Hosszú hümmögés után áthívta a nőgyógyászomat, aki szintén megkérdezte, hogy volt-e miómám. Aztán rám nézett és azt mondta: "Nehogy ideges legyél!". Majd közölte, hogy évek óta járok hozzá, ismer engem, nincs itt semmi.
Azóta gondolkozom, hogy most mit csináljak? Fogadjam-e el az ő 30 éves rutinját vagy menjek el egy másik nőgyógyászhoz?

Mindig van valami bajom, igaz? :oops: :oops:

Georgia: az biztos, hogyha megszületik a baba, már nem fogsz ennyit aludni!!! :wink:

linhbaba
 
 


Linhbaba

Ne aggodj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anyukamnak okolnyi nagysagu miomaja volt, es megszult, semmi gondd nem volt.
Es belulvolt a meheben.
Nekem is van egy 2 cmes miomam mehen kivul, es nem foglalkozunk vele.
Lehett amiatt vereztel, a miomatol.
Ha ebben a dokiban bizol, szerintem maradj nala.
Es nyugi!!!!!!!!!!!!
De komolyan :D :D !!
Vendég
 


Linhbaba

De amugy eddig se aludtam ennyit a terhessegem elott, csak amiota terhes vagyok :D :D azota imadok sokaig aludni!!
Vendég
 


LInhbaba:Ne idegeskedj!Ha megbizol az orvosodban akkor ne menj de ha ugy érzed jobban megnyugszol egy másik véleménytol is akkor nézesd meg.Minden rendben lesz.É mindig rettegve megyek az orvoshoz,keresztbe tett ujjakkal fekszek a székbe,hogy már belezsibadok.NEkunk ez lett meg irva,minden rendben lesz az univerzum velunk van.

Nem tudom hány hét után az elso éjjelem volt,hogy végig aludtam nem keltem fel egyszer sem meg is lepodtem.

Ma fogorvosnál voltam, az inyem duzzad bojtorjánnal kell oblogetnem meg minden evés után fogatmosni.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Lányok, köszönöm a biztatás!
Azt hiszem, nem fogok másik dokihoz elmenni, gondolom azért ennél az orvosnál kötöttem ki, mert ő ennyire nyugodt én meg ennyire parás vagyok. Még rám is szólt, hogy ne idegeskedjek. :)

Az UH-os egy képen elküldte a férjemnek a baba nemét. Úgy döntöttem, este megnézzük együtt. Részben mert majd kilukadok a kíváncsiságtól, részben meg azért amit tegnap beszéltünk Andival meg Beával.
Szóval bevállalom, lesz ami lesz.

Bea: örülök, hogy végre nyugodtabban tudtál aludni! Sajnálom a fogíny problémát! Remélem hamarosan meggyógyul.

Georgia: köszönöm amiket írtál! Tényleg sokkal nyugodtabb lettem!

Olyan jó, hogy vagytok!
Puszik!

linhbaba
 
 


Linh kedves!!!
Nyugodj meg...csak hogy változatos legyek...nekem is van miómám... (Szerencsére a méhszájnál ...úgyhogy még a lombikoknál sem volt gátja semminek.... mehettek a stimuk és mint a mellékelt ábra mutatja, a teherbeesést sem akadályozta meg..). BÍznunk kell a dokinkban, és nyugodtnak maradni...
Mondjuk nekem ez most nagyon nem sikeül...jelenleg nagyon zaklatott vagyok. A bmc-s fórumon az egyik társunknak ikrei születtek, még szeptemberben, de az egyik baba beteg... őt haza se tudták vinni... most pedig haldoklik... teljesen magam alatt vagyok a hír hallatán :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Ne haragudjatok, nem akarom a fórum hangulatát rombolni.... csak hát tudjátok milyen érzékeny ilyenkor azember...

Linh: nagyon várom, hogy mi lesz.... megírod majd???

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Linhbaba

Gyere majd a hirrel!!
Kivancsi vagyok :D :D !!

Bea

Remelem mielobb jo lessz az inyed!!
Vegre tudsz normalisan aludni :D :D !!

Andrea

Sajnalom hogy a bebi beteg!!
De vannak meg csodak, es remenykedni kell!!
Sose lehet tudn, ezt most komolyan mondom!!
De tuti nem a miomatol lett beteg a bebi, az 100!!
Vendég
 


Georgia: Nem.. nem a miomától... Edwardsos a baba, itt nem lehet semmilyen csoda sajnos.... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Andrea

Es ezt nem vettek eszre a nagy hires orvosok amikor csinaltak az 500 fajta vizsgalatot?
Eleg erdekes!!
Amugy csodak vannak, es lehetnek, nekem 2 eve mehnyakrakom volt egymas utan 5 mutetem volt, csonkitottak a mehnyakat!!
A gyerekre sem mertem gondolni, jartam feszt ellenorzesre, majd engedtek az ivfet a lombik programot, es elsore sikerul.
De ez csak az en egyeni sztorim, van egy jopar ismerosom hasonlo sztorikkal, azert mondom CSODAK MINDIG VANNAK ES LESZNEK!!
Vendég
 


Sajna nem vették észre... Pedig volt amniója, direkt azért, mert az 100% eredményt adhat a kombiteszt 95-97%-ával szemben!!!.. kijött hogy két fia lesz, egészségesek... Ehhez képest a beteg kisbaba kislány lett. Utólag mostmár tudjuk, hogy kétszer szúrtak ugyanabba a burokba.. az egészséges babáéba, aki fiú :(..Korábban jöttek a babák, mert a kicsi nagyon lemaradt az egészségestől, keringéscentralizációja lett... korababák lettek emiatt.Itt sok csodában nem lehet reménykedni, az ilyen babák 95%-a meg sem születik.. Pár héttel a szülés után végeztek egy kromoszóma vizsgálatot, ott egyértelműen meglett az eredmény, hogy nagy baj van.
Végtelenül sajnálom Őket, amin keresztülmennek..

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
andrea-1
 
 


Andrea

Nagyon sajnalom en is.
En nem is tudom mit csinalnek azzal, aki a veletlen szurast csinalta egy burokba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Elnézést, hogy betolakodok a topikotokba. A 2010. májusi babás fórumról vagyok!:)
Azért írok, mert a kislányom szekrényét kipakoltam, és találtam egy csomó olyan ruhát amit nem is hordott, vagy éppen nagyon kevésszer volt rajta! Ezeket most szeretném eladni! Ezért gondoltam arra, hogy írok Nektek, hátha valakinek megtetszik valami!

http://picasaweb.google.com/10721864840 ... directlink

Kukkantsatok be. A ruhák mind folt-, szakadás, és dohányfüst mentesek! Nagyon jó állapotban vannak, szinte újak! Akinek tetszik valami írjon, biztos meg tudunk egyezni! Ezen kívül van még három darab kismama farmerom. Akit érdekel priviben keressen és képeket is tudok küldeni a nadrágokról! Az egyik egy vastag farmer, a másik pedig egy szintén vastag H&M-es naci, a harmadik is H&M-es, de az vékonyabb!

További boldog babavárást, és még egyszer elnézést kérek! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Andi: szomorúan olvasom amit írtál :( :( :( ilyenkor az embernek megszakad a szíve és nem tud semmit mondani. Ez borzasztó.

Georgia: hát igen, és is biztos, hogy azt az orvos hibáztatnám, aki elszúrta az amniocentézist, de nem tudsz mit csinálni. Valami plusz kitétel úgyis van a papíron, hogy a vizsgálat nem tévedhetetlen és ezért semmi felelősséget nem vállalnak.

És a nagy hír, hogy kicsit feldobjuk a hangulatot:
kisfiú lesz :lol: :lol:
Apa természetesen teljesen oda van, hogy majd hogy fognak a srácok ugrálni rajta meg hogy fogják szétszedni a házat :D .
Ez biztos azért van, mert voltunk Brendonban a hétvégén és azt mondtam az uramnak, hogy ha lány lesz, akkor veszünk egy rózsaszín babakocsit...
Legalább nem kell új ruhákat venni! :oops:

Ma valahogy úgy keltem fel, hogy nem lesz itt több gond, remélem ez beválik!
Olyan messze van még az a május!

linhbaba
 
 


Linhbaba

Ugy orulok!!
Gratulalok :D :D a kisfiuhoz!!
Mi csak majd 16an tudjuk meg hogy mi lessz!!
Igen messze van, de azert az ido nekem gyorsabban megy mint az elejen :D :D !!
Raadasul neked mar van egy kisfiad :D :D !!
Akkor szerinted en hogy varom a bebit?
Huuuuuuuuuuuuuuuu :D :D !!
Vendég
 


Andi:Szornyu az ilyet még olasni is nem hogy átélni.Itt az egyik ismrosomnek is ikrei lettek volna de sajnos az egyik meghalt ,de ok tudták is hogy az nem egészséges. :cry:

Linhbaba.Gratulálok a kisfiadhoz ez nagyo jó hir!!!! :D Most már minden rendben lesz tudom!!Biztassuk egymást!Akor az apuci nagyon orul ,hogy igazi fiús apuka lesz!!! :lol:

GeorgiaJó hogy neked olyan gyorsan megy az ido nekem csak vánszorog.Már alig várom,hogy május legyen rosszabb napjaimon.

Lányok itt úgy szakad a hó!Ki sem látni.Annyira szeretem legszivesebben kint sétálgatnék.De ha ez megint elolvad nem tudom mi lesz itt velunk az ár-meg belviztol már most hatalmas az Ipoly és estére már esot mond.
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Georgia: a december gyorsan el fog telni a karácsonyi készülődéssel, meg 2 hetet itthon lesz Apa is, de utána gondolom meg fogok őrülni! :D

Bea: amikor Marcit vártam én is azt hittem, megőrülök, olyan türelmetlen voltam! Ahogy betöltöttük a 36. hetet, minden nap szülni akartam. Kibabrált velem a pasi, mert egy nappal később érkezett... :wink:
Óóó, azt láttam a híradóban, hogy az Ipoly nagyon megdagadt, remélem nem visz el titeket a víz!!! :(

Nálunk most megint olvad :(. Szegény férjem, mindig havat akar lapátolni, de mire hazaér, mindig elolvad a hó... :(

linhbaba
 
 


Linhbaba:Milyen rendes a férjed :D !Az enyém az nem szeret ilyesmiket de vett ezt hó frézát/remélem magyarul is igy hivják/ :lol: és mikor kevés hó volt ossze turta csak hogy játszahasson vele és ujra osssze fujatta szornyu egy pasas olyan mint egy gyerek :lol:

Szerencsére minket nem veszélyeztet magasan vagyunk anyósomékat kivéve.Náluk már a pince vizbe van a talajviztol,de apósm szintén szeret ilyenekkel szórakozni szóval nem gond :lol: .
Az elobb eso esett most semmi.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: :D :D :D Az én párom is néha olyan mint egy gyerek...
Örülök, hogy azért Titeket nem veszélyeztet ez az árvíz, anyósodékat sajnálom!
Remélem minden rendben lesz velük is!

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Látom a hétvégéje mindekinek surun telt.Az enyém nyugisan párom szobaton is dolgozott a vasárnap meg család látogatással meg vendégekkel telt el egy kis ihenéssel fuszerezve.

Hogy álltok a karácsonyi bevásárlással?Vagy magával a karácsonnyal?[/img]

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok

Itt sok ho esett, es a fele meg is maradt :D :D !!
Rekord dugo volt Hollandiaban, az egesz orszagban 900kmes dugo volt a ho miatt.
En mar bevasaroltam a kozeli gyerekeknek rokonoknak, ma adtam fel 2 csomagot, meg 2 adok fel, es kesz is vagyok.
Ferjemnek nemtom mit vegyek, mert kozben koltozunk is es butorokat vettunk, festes laminat stb.
Telapora is 4 csomadot kuldtunk, hat orultek, de nem voltak elajulva tole.................
Biztosan tobbre szamitottak :cry: :cry: !!
Heten megyek szivhang hallgatasra a szulesznohoz, mert irtam ugye itt nincs vedono :D :D !!
Jovo het a 20 heti uhum, 40 perces ahol nezik a bebivel minden oke e, kifejlodott e mindene rendesen, aztan ha megmutatja magat,akkor megtudjuk fiu vagy lany :D :D !!
Mar varm a december 16dikat, izgulok is , es remelem minden oke az angyalkankal :D :D !!
Tobbiek merre jartok?
Puszi!!
Vendég
 


Sziasztok!

Mi egész hétvégén mentünk, nagy elfáradtam. Marci is elfáradt, mert ma a szokásos f7 helyett f10kor kelt :D.
Persze én már annyira hozzá vagyok szokva a keléshez, hogy szokás szerint már f7kor felébredtem.

Az AFP eredményemet meg még mindig nem tudom. Lehet, hogy csütörtökön megint bemászok a rendelőbe, hogy megszerezzem, mert pénteken megyek egy "babamozi" oktatásra, ahol én leszek az egyik alany, akinek segítségével oktatnak. Oda meg gondolom kellene az AFP.

Mi már nagyjából mindent be is szereztünk Karácsonyra, a férjemnek szeretnék még venni valamit, meg a sógornőmnek hiányzik még az ajándéka és gyakorlatilag kész is vagyunk.
Marcinak akar még a férjem apróságokat venni, hogy legyen sok bontogatni valója a fa alatt :). Tegnap majdnem vettünk fenyőfát is, de ahogy magunkat ismerem,kb. a jövő héten már feldíszítettük volna... ezért inkább később vesszük. :wink:

Bea: hogy vagy? Én ma reggel tettem be az utolsó utrogestant, úgyhogy most izgulhatok 1-2 hétig, hogy rendben le tudtunk-e jönni róla.

Georgia: nagyon irigykedünk ám a hó miatt! Nálunk itt megint olvad :(.
Drukkolok nagyon az UH-okhoz, de úgyis minden rendben lesz!!!

Többiek? Mindenki mézeskalácsot süt?

Tegnap név kapcsán egyik barátom javasolta a Zalánt. Nekem tetszik nagyon, de persze a férjem...

linhbaba
 
 


Ja, azt el is felejtettem írni, hogy a múltheti UH-on pont egy héttel nagyobbnak mérték a lurkót, mint amilyen, de a szülés várható időpontja ugyan úgy május 3. Ki érti ezt....?

linhbaba
 
 


Linhbaba:Jól vagyok koszonom eddig minden ok.Csut.megyek orvoshoz remélem már enged jonni menni .Szerdán fejezem be már csak napi felet szedek csak rendben lesz minden.

Hát nekem még semmim nincs és nem is tudom mikor szerzem be mert a férjem is kell hozzá neki meg csak a vasárnap jó és hát itt akozelbe nem is nagyon lehet vásárolni Pestre szeretnék el menni és mindent beszerezni.Fejben már osszeraktam a dolgokat kinek mit.De mindent a doki dont el,hogy már mászkálhatok e és ha igen akkor lassan fokozatosan iktatok be sétákat mert gondolom nem nagyon fog neki teszeni,hogy bevásárló korutra készulok.De sajna nincs kire biznom.

Mézeskalácsot készulok sutni nagyon szeretem sutni meg disziteni de még nincs mézem. :(

A tegnapi -10C-hoz képest a mai 0 rendes feludulés.Még nem esik de várható az eso mert a fejem is ugy fáj egész nap.Tiszta latyak lesz megint minden :(

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Csajok

Nalunk mar mindenhol kesz a karacsonfa :D :D !!
Itt tegnap jart a telapo dec 5en es ma mar diszitette mindenki a karacsonyfat.
Egesz december 31ig haggyak feldiszitve, maj szetszedik, es dec 31en ejfelkor ki viszik az utcara, minden utcaba csinalnak egy kupacot, es elegetik.
Ezzel igy elegetik a 2010es evet, es kezdik a kovetkezot :D :D !!
Ez itt tradici!

Ne aggodjatok az utogestan miatt nem lessz gomdd!!!!!!!!!!
Vendég
 


Georgia:Ez nagyon tetszik!Bezzeg nálunk csak mindenki kidobja szegény fákat és lesz veluk ami lesz.Mi csak 22-23-án diszitjuk.

Szerintetek ehetek lágytojást?A terhességem elejóta megenném,de az elején még nem mertem. :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Georgia: de jó Nektek! Majd mondom az uramnak, hátha mi is feldíszítjük hamarabb! :D
Mondjuk nálunk addig áll a karácsonyfa, amíg annyira nem kezd hullani a tűlevele, hogy az már elviselhetetlen - egyszer szerintem a márciusi hosszú hétvégén szedtük le. :oops:

Bea: van jó mézeskalács recepted? Ha igen, megoszthatnád velem. Most találtam egy receptet és meg is csináltam, de az egész tészta olyan folyós lett, pedig rengeteg liszt van már benne.

Mennem kell, mert Marci festeni akar!

Puszi

linhbaba
 
 


Linhbabanekem ez a recept be vált.Hogy meg e puhul azt nem tudom mert nálam meg a barátnomnél nagyon párás a levego enunk mindig puha :lol: Majd meglátod.
Itt a recept:30dkg finom liszt
10dkg porcukor
1 tojás
1ek. vaj
1kk.szódabikarbóna
Fahéj,szegfuszeg/ízlés szerint/
1kg liszthez 15 dkg méz
Jó sutogetést! :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: köszönöm a receptet! A hétvégén szerintem ki is fogom próbálni. Tegnap csináltam egy másikat (azt, amelyik a Kotányi mézeskalács fűszer hátulján van leírva), de katasztrofális lett. :cry: A tészta folyik, ragad, nem sül meg és az íze se jó.. hüpp hüpp. Mindegy ez van.

Ez a melegfront nagyon megvisel minket :( , szegény baba alig mozgott ma valamit. És a pocak is sokat fáj :(.

Holnap megint megyünk a bölcsibe.
Drukkoljatok!

Puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok en is, nalunk is suru volt a hetvege, nem volt idom sem olvasni, sem irni, de most potolom! Szombaton vendegseg volt nalunk, barataink jottek at es hoztak a ket gyonyoru gyerkocuket, egy 3,5 es egy 2 evest. A parom meg is hatodott a kisebbiktol, aki eleg huzamos ideig „fotelnek hasznalta” ot es volt hogy odabujt hozza, atkarolva a nyakat. Teljesen kesz volt, ot eddig nem nagyon erdekeltek a gyerekek, de most ez megerintette:)

Es eljott a nagy nap: penteken voltam bent utoljara dolgozni a munkahelyemen! Hetfotol betegallomanyban es szabin leszek, egyelore nagyon elvezem, rengeteg tervem van, hogy mit szeretnek itthon csinalni – plane igy karacson elott:) Volt/van egy kis lelkiismeret furdalasom, hogy miert nem dolgozom tovabb, fizikailag birnam es eddig semmilyen panaszom nem volt (kopp, kopp, kopp), de a stressz nem fog hianyozni. Vegul arra jutottunk a parommal, hogy igy biztosan nem kockaztatjuk a Picur egeszseget, sokat vartunk ra, megadhatjuk neki ezt a nyugalmat!

Andi: ma voltam en is AFP-n a Janosban. Olvastam, hogy neked nem sikerult tul jol a vervetel, en mar ugy hozzaszoktam, hogy meg sem kottyant, bar szerencsem van, mert jo venaim vannak (amit a sportnak koszonhetek). De fura egy noci volt, aki csinalta, majdnem ossze-vissza keverte a neveket es ampullakat:) Jot mosolyogtunk egy lannyal, akivel egyutt voltam! Hetfon pedig voltam Lintner dokinal is meglesni a Picurt, minden rendben vele, eppen fejjel lefele mozgolodott a hasamban! Varom mar, hogy megerezzem a mocorgasat en is, orulok, hogy neked mar jelzett! Te mikor mesz majd a 18. heti UH-ra? Jo lenne egyutt menni:) Fent vagy az iwiw-en? Csak hogy megismerjuk egymast eloben is:)

Linhbaba: ne aggodj, minden rendben lesz az utro nelkul is. En egyik naprol a masikra hagytam abba a progeszteron potlast, es minden rendben volt! Gratulalok a kisfiuhoz! A Zalan nev nekem is tetszik es talan nem tucat nev!

Gerogia: szep lehet a havas taj nalatok! Majd ha tudsz, kuldj kepet a hazatokrol, jo lehet a berendezkedessel foglalatoskodni. Mi is szeretnenk egyszer kertes hazat, nem tudom osszejon-e....

Bresbea: a lagy tojast nem ajanljak a terhesseg alatt, szerintem rizikos... inkabb a kemenyre fozottet, ha azt is szereted! Remelem csutortokon jo hireket kapsz a dokitol!

Oroszlan

Kép
oroszlán
 
 


Oroszlán:orulok hogy minden rendben veletek.Az AFP-t kell nagyon komolyan venni sok helyen már nem is alkalmazzák.Olyan jó olvasni ,hogy minden rendben.Én tegnap már nagyon depis voltam ugy éreztem ossze zsugorodika a lakás karmibe keztem semmi nem sikerult.Eddig ahoy nem ettem a tojást most már a harmadik napja minden nap meg eszek egyet,termíszetesen keményen,amugy olvastam,hogy jó is mert sok benne a fehérje.De olni tudnék a lágyért pirítóssal.

LinhbabaNe is mond ezt az idot.Az éjjel arra keltem,hogy nagyon fáj a hasam fél órára rá hallottam hogy esik.Ma is a fejem fáj.Mondjuk én a picurt nem érzem annyit nem vagyokbiztos benne hogy az o minden nap érzek valamit de... :lol:

Ma voltam EKG-n minden rendben.Jó is volt egy kicsit onállónak lenni mag emberek kozé menni.
Már van mézem holnap készulok én is sutni már alig várom. :lol:

Holnap az utolsó napom a Dhupaston nélkul kicsit félek.

Puszi mindenkinek!!!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Oroszlan

Orulok hogy minden oke veletek.
Ha gondolod jelolj meg az iwiwen Bikkesne es Bikkes Robi igy vagyunk fent.

Bresbea

En is kiprobalom a receptedet :D :D !!

Linhbaba

Szurkolok holnap a bolcsibe minden oke legyen :D :D !!

Itt naluk jeg van es ho es kod, rettenetesen hideg van.
A varos gyonyoru ki van mindenki haza diszitve meg kesz vannak a karacsonyfak.
Ma mikor mentem autoval a varosban es mar sotet volt, hat csodalatosan szep.
Meg el is erzekenyultem.
Szerintem a hormonok dolgoznak nalam :D :D !!
Volta ma a Libanoni baratnomnel van egy 2 honapos kislanya dajkaltam Lara a neve olyan edi majdnem 6 kilo :D :D !!
Kozben tegnap megszuletett az uncsitesom kislanya 4 kilo 55 centis rengeteg haja van :D :D annyira edi, tettek az iwiwre kepet jaj egesz este azt nezegettem :D :D !!
Engem ma reggel koltott a draga kis angyalkam a bebim 7ora 45perckor ereztem, es fel is ebredtem ra, es ma jo sokszor ereztem :D :D !!
Puszi mindenkinek!!
Vendég
 


Ja amugy nekem is fajtma a fejem :cry: :cry: !!
De mar vettem be gyogyszert :D :D !!
Vendég
 


Sziasztok!

Merre vagytok csajok??
Miert nem ir senki??
Akkor ezekszerint, mindenkivel minden oke :D :D !!
De joooooooooooo :D :D !!
En rosszul aludtam, egy ejszaka alatt almodtam kb 5szor, es szar almom volt :cry: :cry: !!
Este 6kor kellett fejfajas csillapitot bevennem, majd ejfelkor is, mert nemakart elmulni, aztan tudtam csak elaludni :cry: :cry: !!
Mindenkinek poci simi :D :D !!
Puszi!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltunk megint a napköziben 40 percet, de azt hiszem, ez volt az utolsó alkalom, hogy mentünk. Biztos bennem van a hiba, túl nagyok az elvárásaim. Az ott töltött idő alatt a gondozó nők egyike se szólt a gyerekhez, meg se próbálták bevonni semmibe, végig ott ült mellettem a gyerek. Persze hiába könyörögtem neki, hogy menjen nyugodtan játszani, nem ment.
Meg mondta nekem, az egyik gondozónő, hogy a másik gondozónő csoportjában lesz a Marci. Az a gondozónő éppen azzal volt elfoglalva, hogy az egyik üvöltő gyerekkel ordított... Nem akarok álszent lenni, én is ordítok a gyerekemmel, mikor már elegem van, de azért nem akarok fizetni senkinek, hogy ugyan ezt tegye.
Szóval feladtam, egyelőre nem tudom, mit csináljak. Próbáljam meg máshol vagy mi legyen?

Georgia: én is borzasztóan aludtam éjszaka. Marci nem hagyta az apját aludni és ha a férjem nem alszik, akkor valamiért én se tudok. Átsugározza rám a gondolatait vagy az idegességét. Elképesztően fáradt vagyok. :(
Gratula a mozgáshoz!!! Meg az unokatesódnak is a babához!

Oroszlán: édes lehetett a férjed :) ! Azért pihenjél sokat, bár tudom az ünnepek előtt ez lehetetlenség!!!
Köszi a biztatást! Tegnap a homeopatám is nyugtatni próbált, remélem igazatok lesz!

Bea: na, hogy sikerült a süti?

Holnaptól jön a lehűlés, remélem! :D

Pusz

linhbaba
 
 


Linhbaba

Szerintem tedd azt amit erzel a kisfiaddal kapcsolatban.
De hidd el, az osszes bolcsiben otthon, vagy oviban, mindenhol leorditjak a gyerekeket ha kell, csak valahol a szulok elott, valahol ugy hogy nelassak.
De amikor rossz a gyerek betorik, es igy tudjak.
En is lattam otthon ez megy a testverem nekem ovono, ott abban a faluban ahol lakik nincs bolcsi, de ok is orditanak a gyerekekkel, es betorik.
egy ket honap mulva angyalkak az oviban.
Viszont mikor kedvesek a gyerekekkel az elejetol, es rajuk hagynak mindent, lekopdosik az ovonoket.
Ezt en lattam otthon.
Szoval dontsd el TE mit akarsz!!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: