Új privát üzeneted érkezett!

mieza

Mikor még otthon voltunk,én ott hordtam ki a két fiút.És igaz hogy Budapesten született mind a kettő,de Dunaújvárosi vagyok amúgy.A lényeg nálunk úgy működött a dolog,hogy gyermek orvost lehetett választani tetszés szerint,én is úgy tettem.De védőnő csak az lehetett aki a mi lakóterületünket képviselte.Nem tudom hogy ez csak nálunk volt e módi.Szóval mikor tanácsadás volt a mi dokinkal más védőnő rendelt,de hozzám az enyém jött,és ha kérdésem volt,ami nem sűrűn fordult elő,akkor tőle kellett kérdeznem.marha lelkes volt egész terhesség alatt csak a rendelőben láttam,utána meg egyszer.Nem mintha zavart volna.De azért ők nem ezért vannak.


Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

Aranyér: nekem a második terhesség végére lett és a szülés után druván kijött. Mastut lehet használni, nekem bevált. Biztos lehet mást is én ezt használtam. Sajnos ahogy nő majd a baba, a méh ahogy nyom majd lefelé egyre sanszosabb a dolog :(

Védőnő, gyerekdoki, doki, kórház: ahogy előttem is írták, ahol épp laksz, oda kell menni a védőnőhöz. Doki szabadon választható! Ez igaz a szülész-nőgyogyikra is! Ahol szültem, az áekben (máv), ott vannak nőgyógyik akikhez lehet menni sztk-s rendszerben és ha egyszer már bele pecsétel a kiskönybe már szülhetsz is a kórházba. Gondolom minden kórházban van ilyen ellátás így szabadon választhatóak a kórházak is. És a helyi sztk-kban is általán olyan szül-nőgyógyik dolgoznak akik valamelyik kórházban vezetnek szülést így ha ő már egyszer bele ír a könyvedbe akkor mehetsz az ő korházába... remélem érthető voltam, bárhol szülhetsz, bárkihez mehetsz terhesgondozásra csak ki kell választani a szimpit :D

Csajok, én már tartom vissza, nagyon hánynom kell :( TEgnap délután óta és még éjjel is hányhatnékom volt :( Kekszet eszek és szívom a friss hűs levegőt és hideg vizet kortyolok.... durva :O :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szintén gyakori tünet az émelygés, amely az első trimeszterre jellemző, bár vannak olyan esetek, amikor a terhességet végig kíséri, főleg az ikerterhességeknél. A köztudatban "reggeli rosszullétként" él, bá ;r sok kismama egész napos émelygésről számol be, és persze van olyan szerencsés, aki semmi ilyesmit nem tapasztal. A vérben lévő terhességi hormon (hCG ) megnövekedett mennyisége okozza ezt a "kis" kellemetlenséget. Sok praktikát ajánlanak a rosszullétek ellen, érdemes próbálkozni, hátha beválik az egyik.
Ilyen praktikák:
• sokszor enni keveset, hogy a gyomor sose legyen üres, ezzel megelőzhető a savképződés, ami az émelygést is okozhatja
• gyömbér frissen reszelve, vagy szárítva napi 10 gramm
• B6 vitaminban gazdag gyümölcsök, zöldségek fogyasztása, ilyenek például: fokhagyma, paprika, avokádó, dió, mogyoró, banán
• Néhány apró korty tej esetleg tonic


Nekem a gyömbér és a tonic közös változata a kinley gyömbér szénsavas hidegen. Pár korty és jobban is vagyok :) és albertkeksz és korpovitkeksz.
mieza
 
 

 
 

Jó reggelt.

Az jutott eszembe a kismama táblázattat kapcsolatban,hogy szerintem a babák méretét nem kellene beleírni, mert az a többieknek esetleg aggodalomra adhat okot, ha neki kisebbek az értékeik. Jelenleg is - ha jól emlékszem - az ikresek között van, hogy az ő pocaklakói nem akkorák, mint a másiké. Ez főleg az első babát várókat idegesítheti. Nálam is az volt a második terhességemnél ,hogy az előző baba hasonló időszaki adataival kezdtem össze hasonlítani. És ez nem nagyon jó, mert minden baba más. Van akinek "csak" 2000-2500gramm méretű babája születik egészségesen, van akinek nagyobb, de semmi különbség nincs a babák között.
Szerintetek?

Kép
ekriszta
 
 


Szerintem meg pont ezért nincs jelentősége.Mert mindenki tudja,hogy minden babóca más,még tesók között is.Na meg a gének között amiket örököl.Nekem mind két gyermekem nagy súlyú volt,és hosszú is,de én 178cm vagyok és a párom is magasabb.
Ugye aki apróbb termetű annak nem valószínű ezek az adatok.
Na meg sokszor a kislányok kisebbek mint a fiúk,de ez sem törvényszerű,mert én és a nővérem is nagy súllyal és hosszúnak születtünk.Épp ezért nem hinném hogy ez aggodalomra adhat okot.Ha meg nagyon nagy lenne a lemaradás valamelyik babócánál,azt az orvos egyből meg mondja mi az oka.
De ha valakit ez nagyon zavar,vagy úgy gondolja sok kimamó,akkor természetesen ki kell hagyni.
Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Én szinte egy héttel kisebb vagyok, mint ti, de ikrek és ahogy látom, lassabbacskák is :)
Pedig magasak vagyunk, de sovik :)
Engem nem zavar, majd úgyis csak akkor, ha a doki azt mondja, hogy gáz...
Szerintem mi vagyunk a legkisebbek :) Majd behozzuk, meglássátok :lol: (vidékiesen:))
mieza
 
 


Végül is nekem mindegy, csak este ez jutott eszembe, gondoltam időben feldobom a témát. :oops:
Nekem mindhárom babám elég nagy volt, 1: 4000gramm és 50 cm, 2: 3500gramm és 55cm, 3: 4050gramm és 55 cm. Pedig én 8 hónapra születtem 2200 grammal és azt hiszem 40 cm-vel. Tudom ez nem jelent semmit.
Egy barátnőm aki egyébként "csont és bőr" 2 kiló körüli babát szült pedig a férje három ajtós szekrény méretű :lol:
Ezek is érdekes dolgok.
Kellemes napot

Kép
ekriszta
 
 


De ha másnak gond, akkor persze kivehetjük :) Vagy ha eszetekbe jut más, amit berakhatnánk, akkor jöhetnek az ötletek, én csak egyik álmatlan estémen összedobtam :)

Tábla:

Kismamik és álmaik
mieza
 
 


Sziasztok!

Mieza, köszi! Sajnos ha jön a róka, akkor aztán tehetsz bármit, az jön ajtóstúl :twisted: A Petivel a 18. hétig hánytam. Ideig-óráig tudtam tartani de napi egyszer beleborultam a wc-be... remélem most elkerül és csak ez a hányinger marad. Szerencsére jól kinyafogtam magam, hogy ááá de pocsékul vagyok és elment, most csak picit kavarog a gyomrom néha :D :D

Tábli: nekem mindegy hogy van e méret adat benne vagy sem. Szerintem szinte mindenkiben megfordul legalább egyszer hogy az enyém miért és a másiké miért nem... tábli adat ide vagy oda. Esetleg lecserélhetnék arra hogy kki mikor megy dokihoz... vagy kiegészíthetnénk még ezzel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára momi 2010.06.26 15:44-kor.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


[quote="mieza"]De ha másnak gond, akkor persze kivehetjük :) Vagy ha eszetekbe jut más, amit berakhatnánk, akkor jöhetnek az ötletek, én csak egyik álmatlan estémen összedobtam :)

Mieza, nagyon rendes vagy, hogy kitaláltad és vezeted a táblánkat!!!! :D :D :D *virágcsokor szmájli*
Nálam a kórház és a névötletek még passz, a kiírás: 02.13., mindegy, milyen neműek!
Én azt javaslom, hogy ne vezessük a méreteket, mert egyrészt tényleg frusztrálhat anyukákat, másrészt ezek a mérések nem pontosak, főleg, ahogy nő a baba;-) Azt javaslom, hogy inkább azt vezessük helyette, hogy mikor van a köv. vizsgálat, mert úgy pörög a topik, hogy én pl. nem igazán tudom lekövetni, kinek drukkoljak extrán uh stb miatt:-)

Olyan szinten elkaptak a rókák, hogy tegnap ágyban feküdtem egész nap és menetrendszerűen szaladtam a fehér porcelánhoz:( Azért aggódom, hogy fognak a babáim fejlődni, ha alig eszem valamit. Egyrészt alig van valami, amit meg bírok enni, másrészt reggeltől délután háromig minden kijön:(

Pöcök, korábbi kérdésedre: én például extra paragyáros vagyok.....:-))))

Kellemes hétvégét, lányok!!!!!

Kép
Kép
nalla
 
 


Sziasztok Kismamik!
Látszik nagyon pörög az oldal,de az is látszik hogy hétvége van.Remélem mindenki jól van (rosszullét mentesen)!
Én egyre kívánósabb vagyok.Tegnap ha nem csinálok lángost,szerintem meghalok,pedig két nappal előtte rosszullét kerülgetett ha rágondoltam.Végre ettem párizsit is tejcsivel.Szóval teljesen megvagyok elégedve.

Jó hétvégét és rosszullét mentes napokat!!!! :lol: :D

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Ma meg volt az első hangulatingadozásom. Tök vidáman ébredtem, anyuval beszéltem telefonon, ő meg csak beszélt-beszélt, aztén kérdezte, hogy és a kutyuk hogy vannak, mire én úgy elkezdtem bőgni a semmiből, mint egy óvodás. De az a torkaszakadtából legörbült szájjas. Anyu kérdezte, hogy mi van. próbáltam belezokogni a kagylóba, hogy biztos a hormonok, fogalmam sincs. Leraktuk, bőgtam vagy másfél percig, aztán teljesen felfrissülve és megkönnyebbülve felhívtam anyut :D
Hát, fura volt :D
Ha hazaér a párom, majd csak néz, hogy ki ez az új nő itthon :)

Jaj, sajnálom, hogy rossz időt csináltam nektek. Tudom, hogy hideg van és esik, de én fizikailag régen nem voltam ilyen jól Kapok levegőt és ideges sem vagyok, sem feszült, normálisan szúrogatok, olyan feszülős-tágulós érzések :)
mieza
 
 


Nalla, megírod, hogy hol laksz, hány éves vagy és a többi adatot?

Tényleg te is 13-ára vagy kiírva? :))) Én is! Két ikreske egy napra :) (persze tudom, hogy változik ez, de most vicces kiírva :)
mieza
 
 


Nalla, csak ez a kettő hiányzik más nem :)

Kivettem a fejlődési adatokat, de bekerült a ki mikor meg dokihoz, mert így szurkolhatunk egymásnak és várhatjuk az eredményeket :)

Szóval ki mikor megy dokihoz? Milyen idősen és milyen vizsgálatra? :)
mieza
 
 


Sziasztok!

Remélem nem zavarok ha én is csatlakozom hozzátok! :)
Igaz a várható szülési dátumom 2011.március 13., de mivel ilyen topic még nincs, én meg nem vagyok az a topic nyitó fajta, gondoltam nem vagyok messze a februártól és csatlakozom.

Június 20.-án volt a peteérésem, ovuteszttel figyeltem és csütörtökön már pozitív volt a teszt, tudtam h terhes vagyok mert fájogat a méhem, amit utoljára az első gyermekemnél Lilinél éreztem mikor már rég terhes voltam. Most ez elég korán jelentkezett. :shock: Tudom hihetetlen, de az ovu teszt már 7napon belül kimutatja a terhességet. :shock: Én sem gondoltam volna h ilyen hamar kiderül.

Dokinál még nem voltam hisz még a beágyazódás sem zajlott le, de mivel fájogatok felhívom a dokit h mit mond.

Lili már 22 hónapos, kész nagylány :lol: :lol: :lol: beszél rengeteget és már a bilizéssel is próbálkozunk, több kevesebb sikerrel. :lol:

Hányás? Lilivel nekem ilyesmi nem volt, csak 3 hónapig ébredéstől elalvásig levő hányinger, és undorodtam a sült hús szagától.

Mikor megyek dokihoz? Sztem a jövőhéten vagy azt követően, majd meglátom, most elvileg 2hetes és 3napos a terhességem.

szép napot nektek! Kevésbé esőset!! :wink:

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Már nekem is volt ilyen hangulatingadozásom.Volt hogy a férjem éppen olyan mondott és nem abba a hangnembe amit éppen én elvártam és úgy elkezdtem zokogni hogy ő csak nézett hogy most mi van.
Érdekes mert én most az áldott állapotba nyugodtam meg ennyire.Hihetetlen hogy az emberi szervezet hogy megtud változni egy ilyen kis csodálatos teremtménytől.
Mieza:Én 5én megyek a 7 heti uh-ra.Az tök jó hogy ezt is tudjuk nézni.Nagyon köszönjük hogy csinálod ezt a táblázatot nekünk.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


mieza: én még 8-án megyek még vissza ultrahangra,mert 5/4-en csak 6mm-es petezsákot látott. Remélem 8/3-an hetesen azért már a babukám mérhető és látható lesz.

Kép
ekriszta
 
 


Üdv Littlebaby.Szerintem senkit se zavar hogy márciusi kiírással csatlakozol hozzánk.Örülünk minden kismaminak.
Akkor tervezett volt a kis babó.Tündéri lehet Lili is.Szerintem ez a kor az első ami a legjobb.Már dumcsizik és benem áll a szája,nem?
Kíváncsi vagyok mit mond a doki,mikor menjél,de szerintem várjál még 3 hetet.De a doki biztos okosabb,de én 5 hetesen mentem először és jó volt látni a petezsákba a kis bébit.Kicsit megnyugodtam hogy már ő is ott van és nem csak a petezsákot látom.
De nem szeretnék okoskodni.Remélem nem veszed annak.Végül is ott van már egy tapasztalat.(Lili)Nálam még nincs.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Hello!

Pöcök24
Köszi a fogadtatást! Jól esik igazán! :oops: :)
Oh igen, Lili dumál ezerrel!! Be nem áll a szája valóban, főleg mikor valamit nézne az ember a tv-ben! :lol: :lol: :lol: Na akkor dumál a legjobban!
Nos Lilit már 5hetesen kimutatta az uh, persze az új jövevényt szerintem sem mutatja még ki, inkább azért mennék a dokihoz mert fájogat a méhem, és Lilivel emiatt meg vérzés miatt is veszélyeztetett voltam, 1hónapig szigorú ágynyugalom volt, csak pisilni kelhettem fel, és hormon tablettát is kaptam ami megtámogatta a terhességem akkor (Utrogestan), ezért jobban kell figyelnem most! Csak jó lenne ha megnyugtatna a doki, ill. felírna valamit ha kell.
Ez most első próbálkozásra összejött hál istennek, igaz Lili sem késett sokat 2.próbára megvolt!
Egyébként nem vettem tolakodásnak semmit, jól esnek a bíztató, tanácsoló szavak! :D

Ekriszta
Nekem anno Lilivel 8 hetesen már a szívdobogás is látszott, biztos látszani fog, ill nagyobbacska lesz már a baba! 8) 8) :)

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Littlebaby!!
ÓÓÓ akkor feltétlenül telefonáljál a dokinak!!!!!Ő nyugtat meg és szerintem az Utro nem árthat ha felírja.Én is kapok.De nekem nincs sárgatesthormonom.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Momi!
Nem tudom...én vagy nem vagyok/leszek hányós vagy segít a napi 2x MagneB6. Nem irigyellek! Kitartás! Azért biztos ami biztos én is felkészültem korpovit kekszel, meg tegnap előtt vettem egy csomó őszibarackot (most teljesen rákattantam), sárgarépát és szinte egész délután gyümölcsöt eszem vacsiig.

Mieza!
A ki mikor megy dokihoz ötlet szerintem is jó, mert már tényleg nehezen követhető, annyian vagyunk (szerencsére! :D ) Meg esetleg azt is lehet,hogy ki milyen gyógyszert/vitamin szed....szerintetek?
Érdekes volt ez a hirtelen hangulat ingadozás! Hűűűha! Mi vár még ránk! :D

Nalla!
Neked sem lehetnek könnyű napjaid! :?

Pöcök!
Akkor nálad is kipipálva a párizsi! :wink:

Littlebaby!
Üdv köztünk! Gratula a gyors sikerhez! :)


Én 07.01-én megyek a védőnőhöz a kiskönyvért. A nődokihoz 8-án kellett volna mennem, de arra nem volt már időpont, következő hétre írt be az aszisztens....de szerintem menni fogok 8-án, legfeljebb kiolvasok egy könyvet a várakozás alatt . :? Az a baj,hogy 1/4 óránként vannak időpontok, és ha van közötte lyukas idő,akkor hívja be a doki az ip. nélkülieket. Viszont annyira sokan járnak hozzá,hogy min.3 hetet kell várni időpontra....vagy a maszek rendelés...na szóval ha minden igaz, 8-án 9.heti uh.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


A jövő héten szabin leszünk, megyünk ki a házhoz, nem tudom mikor fogok tudni jönni. :( Szerintem reggeltől estig ott leszünk, net nincs, este meg nagyon hulla szoktam lenni,mikor hazaérünk....de amint tudok bekukk, mert jó ám nagyon köztetek! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok lányok!

Én is olvaslak benneteket mindig amikor csak van egy kis időm,de nem írtam.
Littlebaby

Szeretettel üdvözöllek téged is közöttünk.Gratulálok a kislányodhoz és a pocaklakóhoz is.Jó hamar kimutatta a teszt akkor neked is.
Nálam is az elmaradt mensi előtt öt nappal már kimutatta a teszt halványan,így már tudtam is hogy nem fog megjönni.Nagyon boldog voltam.

A hangulatváltozásról is írtatok.Az nálam is érdekes,mert néha a sírásos dolgokon kívül én sokkal nyugodtabb vagyok és jobb kedvűbb mint terhesség előtt.Lehet hogy a sok magnézium az oka. :wink:

napvirág

Én sem érzek rendületlenül még mindig semmi hányingeres tünetet.Remélem megússzuk a dolgokat.Én nem is értem mi az oka.Ez azért ritka nem?nem mintha hiányozna mert a kisebbik fiamnál egy hétig olyan rosszul voltam hogy nem voltam észnél,a párom vitt be a kádba,mert önkívületben voltam.Ezért is félek most a rosszulléttől.

A dokival kapcsolatban,gondolom nem csak az ultrahangra gondoltok hanem a vérvétel meg stb..,Mármint hogy a táblázatba mi kerül be. :?:

Na azt hiszem kiírogattam magam megint :lol:

Szép rosszullét nélküli estét kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


littlebaby: én is üdvözöllek közöttünk, gratula a kislányodhoz és a pocaklakóhoz is. Köszönöm a biztatást, remélem minden rendben lesz, és csak korán mentem dokihoz. A többiekkel már nem emlékszem mikor voltam először. :( De megpróbáljuk türelmesen kivárni a 8-át.

Szerintem nálam is előkerült a hangulat változás,mert idegesebb vagyok, és kiborít a zaj :x ami nálunk amúgy is gyakori :oops:.
Olyan érdekes,mert én nem kívánom a kaját, viszont ha valami jól esik az azonnal felfalom. Van,hogy éhes vagyok, de nem kívánok semmi és nincs is kedvem enni :? . A gyümi se esik jó, bár a dinnye tegnap fini volt csak sokat jártam pisilni :roll: . És még néha a gyomorégés is meglátogat. Bocsi a panaszkodásért.
Jó pihenést

Kép
ekriszta
 
 


Szép estét!

Ismét köszönöm a fogadtatást, sztem remek kis csapat jött itt össze!
8)

Nálam hangulatváltozás még nem jelentkezett, a tüneteim egyenlőre a feszülés, éhség, szédülés néha, és az álomkór.
Talán annyi, h ezen a héten alig voltam mérges v ideges. Tudjátok egy 22 hós lányka mellett aki jelenleg dackorszaka legtetején áll nem könnyű az élet, és sokszor kiakadtam rá, de most nem tud felbosszantani. :lol: :lol:

Én is benne lehetek a táblázatban? Milyen adatok kellenek? Igaz én még nem tudok szinte semmit "littlebaby"-ről de tudnám előre h mi kell.

Ez a ramaty idő olyan gáz, remélem jövőhéten jó idő lesz, mert 2.-án megyünk üdülni pár napra. Nem messze csak Herceghalomra (én Vecsésen lakom), wellnesselni, bár már nem emlékszem hogy lehet fürdeni terhesen? én azt hiszem nem! :roll: Tud valaki valami tanácsot adni?

Jó éjszakát kívánok! Holnap találkozunk!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


littlebaby

Szerintem lehet fürödni pláne ha nincs semmi problémád.Habár a melegvízről nem tudok,lehet hogy az nem ajánlott.Nézz utána a neten hátha találsz valami tanácsot róla.
Én korai terhesen a Balatonba is fürödtem sokat,a második babával és semmi gondom nem volt,sőt...
Nagyon kellemes pihenést kívánok nektek a babóval,így előre is.

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

littlebaby: Szép neve van a kislányodnak, gratulálok a pocaklakóhoz.

Olyan rossz az idő, itt egész nap esett :( és ilyenkor nagyon nehéz egy kis minimanóval, mert a játékok nem érdeklik, a lakás minden zeg-zugát ismeri már... szóval nehéz lekötni a figyelmét.
Mivel még lábadozunk a náthából, így nem szívesen visszük közösségbe. Így aztán itthon aszalódtunk.

Ha majd elindulnak a vizsgálatok (12. heti uh, afp, stb.), no majd akkor, hogy fog pörögni a topic. :)
Szerintem még sokan csak olvasó üzemmódban vannak és csak ezután fognak írni, van aki megvárja a 12. hetet és csak utána csatlakozik. Bevallom nekem is ez volt a szándékom, de olyan jó kis csapat jött itt össze, hogy nagy volt a kísértés :D

Mieza: Fiatalítottál 2 évvel, köszönöm :D , de sajnos már 36 éves vagyok. Kijavítod a táblázatban?

Velünk minden rendben, ma extrán feszültek a cickóim és szúrkált a méhem, már én is nagyon várom a hétfőt, hogy időpontot kérhessek az orvostól.
Ráadásul nekem még szülészorvost is keresnem kell, mert akinél szültem, nem szeretnék ismét.

Mindenkinek jó hétvégét és kellemes pihenést kívánok.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


Littlebaby üdv közöttünk :) Itt a helyed közöttünk :) Amiket már elárultál, azokat beírtam, a többiről meg majd küldd az adatokat.
Ha már voltál veszélyeztetett, vagy esetleg kapsz majd utrot, semmiképp sem szabad vízbe menned. Egyébként sokféle vélemény van róla, több doki tiltja. Aki nem, az termál/melegvízbe semmiképp sem ajánlja, de tiszta úszómedence vagy tenger mehet szerintük. Én úgy vagyok, hogy majd a 12 hét után, ha a méhszáj is rendben van, akkor esetleg babavízes medencébe :)

Pöcök, remélem a hangulatingadozások nem lesznek túl gyakoriak :))

Ekriszta beírtalak :) Akkor már tuti fognak látni minibébit :)

Napvirág, te hol laksz? :) Fogd fel nyaralásnak, majd szorítok, hogy jó időtök legyen :)

Reni, szerintem írjunk mindenféle dokit, mert akkor lehet szorítani :)
mieza
 
 


Nika, de jó, hogy hamarabb jöttél, mint a 12. hét :)
Hát, maradhatsz ám 34 itt közöttünk :)))
Az egyik barátnőm szült Debrecenben és egy igen jó dokiról mesélt. Megkérdezzem neked?
mieza
 
 


TÁBLÁCSKA

Februári Kismamik
mieza
 
 


Sziasztok!

Napsugár, sok-sok jó időt kívánok nektek!! Majd vissza rázódsz ha újra itthon leszel... hiányozni fogsz :!: :wink:

Littlebaby, üdv itt! Gondtalan 9 hónapot kívánok!
Mi május 30-án voltunk együtt és már akkor tudtam hogy össze jött :wink: Igaz tesztet nem mertem csinálni csak a második napon amikor nem jött meg de a görbém mindent elárult :lol:

Szerintem is fognak még csatlakozni, sokan olvasnak... Csatlakozzatok! Ne féljetek, ne habozzatok! Itt a helyetek :wink: :D :D Én sem akartam csak a mai nap után csatlakozni (ma túl vagyok a számomra kritikus napokon a múltkori vetélés miatt) de ezen nem múlik. Vonalzót is csináltam pedig nem akartam de olyan jó látni 8) :D

Mieza, én júli 5-én megyek dokihoz (uh is lesz). Beírod ha szépen kérlek! :wink: köszönöm!!!


Hangulat ingadozásaim nekem is vannak, durvaaa :shock: :oops: A Ricsivel anno nagyon hülye voltam, a Petivel nem értem rá nyafogni a Ricsi nagyon lekötött, most több időm van megint így aztán reszkethetnek anyósék ha épp hp vagyok :twisted: :oops: 8)

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Szép jó reggelt minden kimamónak :)

Remélem mindenkinek nagyon szép napja lesz.
Nálunk jó pár hete már gyönyörű napsütés van 27 fokkal.Szerintem Magyar és Anglia időjárása felcserélődött. :o
Megbeszéltük apával hogy ha minden rendben lesz a 12 heti ultrahanggal akkor elkezdünk venni minden hónapban valamit a picinek.Kiságy,pelenkázó,stb....,ki mikor kezd el ilyeneket vásárolni.Én igazából néha babonás vagyok,mert sokan ez miatt csak a gégén vesz meg mindent.De szerintem az nem jó ómen.Mi mindig veszünk valamit,és mire itt lesz addigra be lesz rendezve és mindene meg lesz.Ha valami,ne adj Isten nem alakul jól,akkor meg az ember elrakja.Szerintem pozitívan kell mindenhez hozzá állni vagy nem?
Meg eldöntöttük hogy karácsonyra fogjuk elmondani a családnap a hírt.Így nem lesz idejük sopánkodni,hogy hú akkor most hogy meg mint :lol:
Nézni fognak mint a moziban :shock:


mieza

Én júli 6.-án megyek dokihoz.Bár már említettem,de az már nem is tudom mikor volt.Szóval légyszike írd be majd.Hétfőn meg már meg tudom írni azt is mikor megyünk ultrahangra,mármint a 12 hetire.
lehet hogy akkor a kettőt együtt lenne érdemes beírnod.Nem lenne dupla munkád. :oops:

Még egyszer szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok.

mieza: azt megtudod tenni,hogy minden hozzászólod után csatolod a táblázatot, mert akkor egyszerűbb megnyitni, mint utána keresni. :oops: a vizsgálati dátumomat javítsd ki légyszives, mert júli helyett júéi-t írtá.l Köszönöm.

Én mióta tudom,hogy babu lesz ,azóta gyűjtögetem a babaruhákat,mert egy ismerősöm szeptemberre várja a 6-dik babáját és nálunk a baráti körbe már évek óta mennek körbe a ruhák, úgyhogy mindig pár darab itt marad nekem. :)
A kiságy is már "megvan" csak el kell majd hozni, de az ráér. Babakocsit még csak nézegetem, hogy melyik lenne a legpraktikusabb.
Kellemes vasárnapot mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


Reni, mi is így tervezzük, hogy a 12. hét után lassan beszerezgetjük a dolgokat, kifestjük a gyerekszobát :) már nagyon várom :) mesefigurákat akarok a falra festeni :)
Hát, ha ikrek lesz, akkor majd körbeírom az ismerősöknek, hogy bármit szívesen fogadunk :)

ekriszta, javítottam :)
Úgy csinálom most, hogy minden nap 1x-2x csatolom :) Így minden oldalon legalább egyszer szerepel :)
mieza
 
 


mieza
 
 


mieza: oké, és köszönöm.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!! :D

Mieza

Beírnád nekem a következőket a tábliba:
- kórház Szent István kórház
- kor 26
- milyen nemű legyen kisfiú
Név ötlet még nincs.
Előre is köszönöm!! :wink: És köszi h megcsináltad nekünk a táblát!!

Igazából nekünk mindenünk van a következő baba fogadására, bár a hordozót szeretném lecserélni mert már a Liliét is használtan vettük, de ruhánk lesz eleinte mert elég sok olyan ruci van amit fiú is felvehet mert se lányos se fiús pl. fehér, kék, zöld.
Venni én is csak a 12.hét után szeretnék esetleg valami kis zoknit vagy rucikat, ill. Lilinek elsőre zoknit vettem, meg egy plüss párnát amivel otthon köszöntöttem, valószínű a "Littlebaby"-nek is veszek majd valami ilyesmit.

Reni

Sztem jól állsz hozzá a dolgokhoz, persze elsírja magát mindenki bármi van, mert izgul és félti a kis csöppséget, de ugye nem szabad semmit soha feladni..
Az idő nekünk sem kedvez itton, :cry: de reménykedem h javul már valamelyest.

Jajj csajok olyan soká lesz még jövhét vége, én meg már alig várom h teszteljek terhességit, mert ugye csak ovuval néztem meg. Olyan mintha 1 évet kéne addig várni. :?

Remélem mindenki jól van, most megyek megy forma 1 és nő létemre szeretem nézni.
puszi nektek

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!
Én ma nagyon rosszul keltem.Egész nap iszonyatosan fáradt és nyűgös vagyok.Most elment a férjecském egy órára és megpróbálok addig pihenni.

Momi: egy nap megyünk dokihoz,de jó!Én már alig várom.

Lttlebaby: én a kádba sem fürödhetek.Kihangsúlyozta a dokim hogy csak zuhanyzás.Szerintem kérdezz majd rá hogy te a dokid mit ajánl.

Reni: teljesen igazad van.Így nem kell az utolsó pillanatba azon görcsölni hogy minden meglegyen és anyagilag se mindegy hogy egyszerre adod ki a dolgokra a pénzt vagy szép folyamatosan.Ahogy ezt mondtam apócának rögtön mondta milyen jó ötlet!Mi is elkezdjük majd 12.hét után!!
Főleg annak rosszabb akinek otthon kell lennie beteg állományba,már most kiesik a fizetése.(pl:nekem is)

Napvirág: jó pihenés és munkát kívánok a jövő hétre.Nincs annál jobb dolog amikor a saját kertedet,házadat szépítgeted!Gratulálok.De azért vigyázz magatokra!!!!
:lol: Pihenj néha napközben is,ha tudsz.

Ti hogy vagytok ma????Ez az idő szörnyű!!! :( :( :( :(

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Pöcök, már nekem is feltűnt hogy egy nap megyünk dokihoz :wink: :D :D Jó messze van még :lol: Mi reggel 9.15-re megyünk, ti?

Nekem elmúlt minden undorom, reggel még volt egy kis émelygés de elmúlt teljesen. Voltunk családi banzájon ma, degeszre zabáltam magam :oops: :oops: süti-süti, husik áááh :oops: :oops:

Nálunk jó idő van, süt a nap és nagyon meleg van! Néha el-el bújik de nem mondanám rossznak :D


Mivel a Ricsi három múlt, a Peti másfél nem rég, így minden van itthon és semmit sem kell venni a newbornos peluson kívül :D :D Minden kimosva, szépen össze hajtogatva vár nagy dobozokban hogy csak kivegyem a szekrény polcra őket. A babakocsi lent áll az előszobában, a kiságy a padláson a kiskáddal, csörgők a szekrény felső polcán egy nagy zacsiban...tényleg minden van itthon már csak az új tulaj kell hogy megszülessen :D :D A picinek peluson kívül csak a gyógyszertári cuccot kell majd megvennünk, így lőttek a babonának. A Ricsivel betartottuk néhány hülye babonát :shock: Aztán a petinél már röhögtünk, hogy hova tegyük őket, a szomszédba?? :shock: :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Littlebaby, az lh-n kívül csinálsz még valamit? Hőmérés, méhszáj és nyálka vizsgálat? ezek is egyértelműen jelezni szoktak :wink: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Littlebaby: a kislányodat is a Szt. Istvánba szülted? Nagyon gondolkozok ezen a kórházon, csak doki is kéne hozzá.

Emesével volt egy fogadott dokim (nem kevés volt a terhesgondozási díja), aki a szülésre sajnos "lebetegedett", másnap ott virított a klinikán. Ezek után nem választom Őt, sem a klinikát. Nagyon rossz tapasztalatokkal lettem gazdagabb, pedig úgy gondoltam a klinika az nemcsak egy kórház, tévedtem.

Szívem szerint dokit se fogadnék, csak szülésznőt, mert már én is megtapasztaltam, hogy a szülésznő csinál szinte mindent, az orvos csak rábólint dolgokra. Ugyanakkor elég nagy sanszom van császárra, így a szülésznő ugrott. Az a baj, hogy nem ismerek a meddőségi dokimon kívül egy normális nőgyógyászt sem.

Babacuccok, ugye nálunk adottak, viszont ha tudom, hogy ilyen hamar érkezik a kistesó, akkor más kocsit vettem volna, valamilyen testvérkocsi féleséget, ezen még gondolkozni fogok.

Remélem mindenkinek jól telik a hétvége, az időjárás mondjon le.

Kép

Kép
mesekert
 
 


Ez a doki fogadás nehéz ügy :? Nekem elképzelhetetlen hogy ne legyen fogadott dokim. Annyira problémás vagyok hogy a helyi sztk-s doki állandóan be akart fektetni a Ricsivel aztán begurultam és saját felelősségre leléptem a kórházból és rátaláltam a mostani dokimra aki nem akar befektetni, őszinte és próbál mindent úgy megoldani hogy jó legyen nekem és a családomnak is... Hihetetlen hogy találtunk egy dokit akiben vakon megbízunk a párommal, amit mond az van és nincs kétségünk benne... Remélem mindenki megtalálja a maga dokiját még ha sztk-s rendszerben is!! :wink: :D
Nekem is elég durva összeg jön majd ki a végére, ki sem merem számolni... kétszáz felett leszünk :shock: :shock: :shock:


Mesekert, nincs kedved Emeséről egy képet feltenni? Még olyan pici lányka szívesen olvadoznék és vágyakoznék :oops: :D :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Mesekert, miért esélyes a császár?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi:
Mi 15.30-ra megyünk dokihoz!!!!Te hamarabb megtudod,hogy van a kis babód,de jó!!!!Ugye már fogjuk hallani a kis szívecskéjét?
Tudja már a család hogy jön a harmadik drága???

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Naon szupi volta Forma1, élveztem ám! - gondolom nem sokan nézitek! :D csak én vagyok ilyen elvetemült!

Pöcök!

Köszi a tanácsot, hát én Lilivel soha nem fürödtem sehol, itthon is inkább zuhanyoztam, de ma elfeledkeztem magamról és a kádban fürödtem, éreztem is mintha picit nem esne jól, így ki is szálltam. Remélem nem lett semmi baj. Igen a dokit megfogom kérdezni, h ő mit ajánl.
Én elég jól vagyok ma, leszámítva a feszülést és szédelgést, ez utóbbi egyre többször tör rám.

Momi!

Irigy-irigy a banzáj miatt, örülök h jól érezted magad, és ilyenkor olyan jó érzés enni, mert nincs az embernek "rosszérzése" a fogyókúra miatt!! :D:D:D:D
Az lh-n kívűl nem csinálok mást, nekem anno a hőmérőzés nem jött be, vagy nem jól csináltam valamit :D, méhszáj, nyálka vizsgálat??? Nem hallottam még ilyesmiről. Van valami ötleted? Szívesen fogadom!

Mesekert!
Igen Lilit is a Szt. Istvánban szültem, a dokim oda tartozik, magándoki az Üllői úton rendel Pestlőrincen a 18.kerben. Ha gondolod megadom a számát, rendes doki, sztem még elfogadható áron is dolgozik a többihez képest.

még jelentkezem.....

szép estét!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Fogadott doki itt Irben brutal!
A fonokomtol tudom akinek van, hogy 3000 euro csak az, h ottlegyen a szulesnel, ami nem 100%.Ezen felul minden latogatas a fogadott dokidhoz 120 euro alkalmankent.Raadasul ha fogadott orvosod van a korhazban mikor szulsz nem tartozkodhatsz ingyen, naponta valami 600 eurot kell fizetned erte.
Brutal!Tudom a fizuk itt jobbak de ez akkor is nagyon sok!
En tuti nem tudnam kifizetni.
De ennek ellenere jarunk egy dokihoz aki csinal ultrahangot de megvizsgalni o sem vizsgal meg.Csak az uh 125 euro.....
Persze ez ilyenkor nem szamit.
Viszont ami szerintem brutal az,h haitt elmesz nogyogyaszhoz nincs vizsgalat!Eloszor eled rak egy konyvet kepekkel,h mutasd meg hogy nez ki a problemad a kepek alapjan majd kikeresi a kep alapjan mi a baj es igy kapsz gyogyszert. Ja es nincs ilyen speci szekuk sem! :shock:

Szoval tokre biztonsagban erzem magam!!! :evil:

Babacuccokat en is a 12.-heten kezdem gyujtogetni.
Itt tok ari cuccok vannak kislanyoknak es szinte semmi fiuknak!
Ugy beszelek mint aki tuti biztos fiut var!!!! :?

Kép

Kép
valijja
 
 


Nézegetem a terhes kalkulátorokat a neten és olyan idegesítő, hogy + - 1-2 napot különböznek. A vonalzóm szerint 6 hetes és 5 napos vagyok, másik szerint 6 hetes 6 napos( ez a valóság, mert hétfőn van a hét forduló), de van amelyik szerint 7 hetes vagyok.

Én nem fogadok doki (lehet, hogy írtam már nem emlékszem), mert vagy bejön szülni vagy nem, némelyik akkor is elvárja a pénzt, ha nem megy be, ráadásul a magánrendelésére hív terhesgondozásra, csakhogy fizess neki. Szerintem elég kiadás a gyerek felnevelése, és ugyanazt megteszi az ügyeletes orvos is (ingyen), amit a fogadott doki tesz. Max a távozáskor lehet csúsztatni egy borítékba valamennyit. Nekem fogadott szülésznőm volt, ugyanaz mind a 3-nál, a harmadik szülést simán levezette volna gátvédelemmel, az ügyeletes orvos meg belépett és már vágta is a gátat. Igaz a Simon széles vállú volt, lehet, hogy repedtem volna, de ez már nem derül ki.
Mind1, ez az én véleményem.

Kép
ekriszta
 
 


Azért van esélye a császárnak, mert Emese is császárral született. Vele 16 órát vajúdtam, nem szeretném részletezni max. ha mindegyikőnk megszült, nem szeretném az első babás anyukákat megijeszteni. Tudom, hogy hüvelyi úton is szülhetek akár másodjára, hiába volt az első császár, de félek, hogy a hegem nem fogja bírni, mert Mesikével brutál hasam volt. Azt mondta a szülésznő, hogy ekkora hasuk az ikreseknek szokott lenni, bár a babuka nem volt nagy, mert 3070 grammal született, valszeg a magzatvíz volt rengeteg.

Szeretnék feltenni képet, persze ha a többiek se bánják, de én ehhez analfabéta vagyok.

Valijja, nem semmi, hogy milyen árak vannak Írországba, és milyen a protokoll.

Kép

Kép
mesekert
 
 


Momi
Aranyérre én a Reparont használom, néha kijön, bár mostantság nem kínoz szerencsére. Szülés után közvetlen nem szenvedtem tőle, a szobatársam viszont nagyon.
Hidegvíz kortyolgatása az segít valamelyest, bár néha olyan hirtelen jön rám a hányinger, hogy akkor csak épp hogy visszatartom én is.
Ma a misén alig bírtam egy helyben állni 5 percet.

Fürdőzés
Én biztos nem mennék termálba, medencékbe biztos nem. De a Balatonba is úgy tervezem, csak combközépig gyaloglok bele.
Egyébként tavaly sem volt időm jobban úszkálni, mert Regivel kellett a "babaparton" fürcsizni, meg iszapvárat építeni. Szóval ez idén is szuper móka lesz. Amúgy sem szeretem a medencés strandokat, amikor szezon van , meg meleg, akkor mint a heringek, mozdulni sem tudsz. Na és az a sok ember hogy mennyi bacit hagy ott maga után, inkább ne is gondoljatok bele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.28 08:40-kor.
Vendég
 


A vonalzó nekem is furcsa,mert én is 7+5 vagyok ma és két nappal kevesebbet ír ki.Nem tudom hogy számol ez,elég érdekes.Nem mintha nagy lehetősége lenne,egymáshoz képest akkor is látni ki mikor várja a babót.
De kíváncsi leszek erre a csodás februári hónapra :wink:

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: