Új privát üzeneted érkezett!

sztem is tök jó ötlet a táblázat :)

olyan fura érzésem volt reggel,hirtelen többször is nyilalásokat éreztem a hűvelyemben,annyira megijedtem :?
meg a derekam is fáj,minden bajom van.

KépKép
bettike83
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 15:49-kor.
szonce82
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 15:50-kor.
szonce82
 
 

 
 

Szonce, jol hangzik, de mi az a google doc? :)
Vendég
 


Hahó! Az orvosom csak annyit mondott " hát ezek hülyék, hiszen ott dobog a szive", aztán bocsánatot kért amiért nem tudott velem lenni és ezért ilyen dolgokon kellett átmenne. Sajnos az orvosok között sok a hanyag és szívtelen. Most megtanultam, hogy mindig több dokit kell megkérdezni.
Mikor az ikreket vártam én is szoptattam még a fiamat, de kb a 7-8-ik héten abbahagyta mert nem izlett neki. A hormonok miatt megválltozik az íze de nekem azt mondta a védőnő, hogy jobb is így mert a kettő együtt nagyon megterhelő a szervezetnek és vetélést is okozhat. Nem tudom mi igaz ebből!
Az én tüneteim: cici feszülés, hirtelen rámtörő undor ízektől szagoktól de még mese is van olyan amit ha betesz a fiam hányingert kapok. A pisi mánia már nem olyan vészes és néha fáj, szúr, nyom vagy nem is tudom a hasam. Azt is megfigyeltem, hogy vannak napok amikor erősebb vannak amikor gyengébbek a tünetek.
Én nem tudom hogy csináljátok, hogy megjegyzitek a neveket és hogy ki miket írt már. Nekem ez nem megy! Bár én mostanában elég érdekes dolgokat csinálok: a multkor pl. kitöltöttem a narancslét és betettem a szekrénybe a vitaminok mellé aztán azon gondolgodtam, hogy bevettem e amit akartam. Nektek is kihagy az agyatok?
ez egy kicsit hosszú lett, bocs!
lk
 
 


Sziasztok Lányok :)

Hát képzeljétek, még mindig semmi :?
Mostanra annyira fájnak a melleim, hogy oldalt feküdni sem tudok.
A hasam fájt éjjel, de nem lett semmi reggelre, pedig vártam...
Az a baj, hogy nincs tesztem itthon, pedig tuti lőnék egyet.Majd akkor holnap.
Ma vagyok a 32. napon és utánaszámoltam, Marcinál a 36. napon teszteltem pozitívat :shock:
A hasfájásom meg mára elmúlt :shock:
Vendég
 


lk! :) ez nagyszerű!!!!!
nekem is kihagy az agyam, kb. ugyanilyen hülyeségeket csinálok, de én az idegességemre fogom

Bettike :) ezek a tünetek természetesek!! :wink:
Vendég
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 15:50-kor.
szonce82
 
 


Fürtöske: várjuk holnap az eredményt:) a tüneteid igencsak biztatóak.

lk: nagyon szimpatikus hogy a dokid bocsánatot kért és elismerte hülyék a kollégái.

Majd ha meg lesz hogy pontosan milyen adat kel la táblázatba akkor írom az adatokat:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Sziasztok!

Ez hihetetlen mennyire az életem részévé váltatok, mint egy nagy család, próbálom reggel és este végigolvasni miket írtatok, ki hogy van.Ez tök jó eddig én soha nem voltam ilyen chatelős, csak munkára használtam a netet, hihetetlen milyen függő lesz az ember.

Nagyon jó ötlet a táblázat, talán még időnként (pl.: havonta) a baba méreteit is be lehetne írni.
Az életkor, hízás???? nagyon durva lenne?

lk
Nagyon örülök neked, tegnap rám is rámhozták a frászt, szörnyű,
kell egy kis idő míg magához tér az ember.Ma már én is pozitívabb vagyok, ha maradni akar a gyerkőc úgyis marad.

Dr. nono
Köszi a bíztatást, sokat jelent, hogy kibeszélhetem az aggódásom és nem a családomat traktálom vele.
Ma már vidámabb vagyok, csak nagyon nehezemre esik feküdni, leszakad a derekam tőle, egyébként is egy pattogós csaj vagyok.

Egyébként a baba nagy, lakli bátyusai nagyon aranyosak voltak velem tegnap, aggódtak nagyon, a kisebbik fiam végigtekert a városon 4 boltba, hogy vegyen nekem a kedvenc csokimat meglepibe. Megkönnyeztem, aranyos nem, ezért érdemes gyereket szülni!
nlzs
 
 


Csajok, en egyszeruen nem erzek izeket! Van meg valaki igy vele?
Ma a kedvencem volt ebedre (pedig a belga kajat eleg nehezen lehet megszokni), de egyszeruen ugy ereztem, se ize, se buze. Ugyanugy szombaton az elsoaldozasi bulin. De barmit eszem, nem erzem az izet rendesen.

Na, most akkor mi legyen a tablazattal? Ha sima excel-es, vallalom, ha vmi speci, akkor inkabb csinalja mas :).
Vendég
 


trompipi, asszem ketten csápoltunk tábla készítőnek de átadom ha te is vállalod! A google izét nem ismerem abban nem vállalnám.

lk sztem senki nem jegyzett még meg nevet nagyon. Megnézem hol az ucsó beírásom és utána végigörgetem a lapot h nézzem kinek akarok reagálni. A nevek meg h ki kicsoda még nekem sem megy nagyon. Még nagyon személytelen, egy két történet megmarad de még ez sem nevekhez kötve. Szval sztem ne aggódj.

Én nem szétszórt vagyok hanem csak energiám nincs. Úszik a lakás de kifog rajtam. A játszótérig levonszolni magam a fiam után is kihívás nemhogy a takarítás....sebaj lesz ez másképp az ucsó 1-2 hó nálam a fészekrakás úhogy majd akkor takarítok..ahogy magam ismerem még ablakot is.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


sziasztok!

csak belestem. :)
a google docs nem nagy dolog, ugyanaz mint az excel, csak a neten, a google szolgáltatása. akinek van google mail fiokja, (valami@gmail email-cime) akkor azokkal meg lehet osztani.

gmail-es imél ingyenes, én mindenre ezt használom, egy csomo dolgot lehet van közös naptárunk a férjemmel, stb...

ha akarjátok előkészítem, aki priviben küld gmailes emailt, azzal megosztom

az adatait mindenki magának töltheti ki.

igy jó?

Kép
spumilla
 
 


a táblázat kész, bárki formázhatja, beírtam az adataimat, de rendezhetjük szülési sorrendbe is akár. aki kéri küldje a gmailes emailjét.

egy tipp:
személyesen ugy szoktam válaszolni hogy mikor ovasom amiket írtok, közben nyitva van egy jegyzet is, amibe leírom hogy kinek mi a válaszom, igy nem kell görgetgetni, meg keresni hogy ki mit írt :) aztán ezt bemásolom és formázom.
puszi :)

Kép
spumilla
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 15:50-kor.
szonce82
 
 


igaz Szonce, de amikor először hozzáfér, akkor létrejön neki egy gmail fiók.
a nagytestvér figyel. :)

Kép
spumilla
 
 


most akkor hol van ez a gmailes táblázat?mert én nem tudom,van gmailes email cimem de semmi több..egy link jól jönne vagy bármi amiből esetleg oda találunk :)

szoval akkor természetes tűnet,érdekes,de nem baj,a lényeg h a baba jól legyen :) én meg kibirom valahogy,ha beszedem a vitamint akkor egész jó utánna.

lk

annyira örülök h veled minden rendben,tényleg nagíon hanyagok az orvosok és tetejében még a pénzt is elvárják.

KépKép
bettike83
 
 


bettike: küldd el az emailed priviben és megosztom veled is.

Kép
spumilla
 
 


Privát üzenetben küldd el az email címed spumillanak !
szonce82
 
 


spumilla

küldtem privit :)

KépKép
bettike83
 
 


spumilla: és ha nekem nincs gmailes emailom és nem is szeretnék? Merthogy van két emailom egy privát és egy hivatalos és többet nem szeretnék. Akkor én nem láthatom?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


spumilla: nekem jobban tetszik h csak egy vki szerkeszti és kezeli, felügyeli ha szeretnénk vmit neki szólunk. Ha sokan vagyunk nem lesz szerkesztve, lesz ki elfelejti, lesz kinek macerás. Nekem jobban bejön az exceles verzió de remélem nincs harag ebből? :roll:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nonó: nekem mindegy. egy páran már beirtuk a cuccokat.
az lesz amit akartok.

ha akarjátok felügyelem, nem nagy ügy. de megvan a lehetőség hogy beleírjatok, ha akartok. nekem télleg mindegy :)

bármilyen emailed van küldheted, esetleg nézd meg most milyen, ha meg nem tetszik, nem válik be, akkor..bármi :) én nyitott vagyok.

nem akartam senki elől elvenni az excelezés lehetőségét, bárkinek átadom, aki csak szeretné, nincs ilyen típusú függőségem :) csak a tettek embere vagyok :)

Kép
spumilla
 
 


dr nono: kérdeztél a mei-tairól. az egyik barátnőm készít ilyeneket családi vállalkozásban, van két kisbabája, biztosan szívesen válaszol a kérdéseidre, ha gondolod...

http://www.mei-tai.hu/

Kép
spumilla
 
 


spumilla: ha nem kell új email cím nincs ellene kifogásom. Majd összeszedem magam h ne maradjak el a dologgal. Én is küldtem pü-t.

Köszi, meg is találtam a választ, csak 2-3 hóstól jó. Kb mint a kenguruk.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


küldtem mindenkinek meghívót a táblázathoz, aki kérte. szóljatok ha vmi nem oké, ha mást szeretnétek, vagy más szeretné, vagy akármi :)

Kép
spumilla
 
 


én beirtam az adatokat :)

sztem ide is néha bele lehente tenni a táblit,ugy ahogy a másik kismamis topicokban is :)

KépKép
bettike83
 
 


Én is beírtam az adataimat a táblázatba és ha nem baj a testsúly mellé beszúrtam egy magasság oszlopot is.

Ötletem:
1, a súly oszlopot meg lehetne osztani pl. 4 hetenként és talán ösztönözne vagy megnyugtatna minket a másikgyarapodása
2, a babáho nem kellene irni ugyanúgy időnkénti adatokat a méretükről pl. CRL: 5 mm
.... csak fel kellene osztani az oszlopot.

Szerintetek???
nlzs
 
 


nem baj nizs, sztem éppen ettől jó, hogy bárki belenyúlhat :)

megcsináltam amiket ötleteltél..csak nem tudtam pontosan hány heteseket írjak be, szóval még találjuk ki :)

tegnap azon elmélkedtem, milyen jó lenne, ha lenne valaki, aki rögtön minden kérdésemre tudná a választ. Eszembe jutott, hogy az ösztön, pont ilyen, csak az a baj, hogy az aggodalom néha elnyomja a hangját a fejemben.
Nincs egy könyv, első babavárók kézikönyve, amiben minden le van írva? :)
Vagy.. most azért nem lenne rossz kommunákban élni, ahol már van sok szült nőtárs, mert ez az uj világ és a net engem nem mindig nyugtat meg.
Vagy ez ilyen? És a következő már könnyebb lesz? :)

Kép
spumilla
 
 


Spumilla, jobb, ha sajat magadra hallgatsz :). Mindenki mindig mast mond. Meg az orvosok sem egyeznek meg a legtobb dologban.

En ketszer szultem, ha van kerdesed, szivesen valaszolok, de mindig csak a sajat nezopontombol tudok :).
Vendég
 


Fürtöske teszteltél akkor ma reggel?

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Elvileg fent vannak az adataim a táblázatban:)
jót nevettem hogy a tesók neve után a nemét is kérdezitek, bár igaz hogy van egy-két név amiből nem állapítod meg fiu-e vagy lány:D és is vonzódom a különlegesebb nevekhez, de apa nagyon konzervativ, ha hagynám Pál vagy Sándor lenne:) Nekem meg Berke, Hunor, Donát, Zétény ezek jönnek be:) vért izzadtunk mire megegyeztünk és mint látjátok főleg én engedtem igen erős családi nyomásra:S Balázs lett a kisfiunk és Ferenc az apja után (megvétóztam egy évtizedes hagyományt hogy mindenki fecike náluk, de tényleg, mondtam a fiam nem lesz:)) így lett egy Balázs Feconk:D

holnap megyek dokihoz, nagyon izgulok mit mond, remélem most semmi gond nem lesz, nem vagyok babonás de azt hiszem vonalzót még nem csinálok....a szűk család már is tudja.

KépKép

KépKép
msi22
 
 


msi: drukkolunk!!
a tesók nemét azért irtuk be mert vki felvetette, így ez is bennne van.

de erről jut eszembe a baba neme nem volt benne. lehet tippelgetni :) (aki akar)

köszönöm trompipi, biztos fogok élni a tapasztalatoddal

Kép
spumilla
 
 


spumilla
nem kritikának szántam:) köszi a drukkot.

amúgy tesók esetében valakinek bejött a kínai horoszkóp? nálunk Balónál nagyon nem:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


cuki vagy msi én sem annak vettem :D

vkinek volt már dúlás szülése, vagy gondolkozik dúlán?

Kép
spumilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy napig nem néz erre az ember és győzzőn visszaolvasni! Termeljetek csak, tök jó :lol:

Msi22 az első terhességnél nagyon nehéz volt ezt így végigcsinálni hogy ennyire nem voltak vizsgálatok, azrt paráztam sokat, főleg hogy én egész terhesség alatt tünetmentes voltam és ahhoz képest hogy kint a lányom egy kis dupla duracell, bent meg se mozdult végig, a végén sokat csuklott, azt éreztem egyedül. Úgyhogy ha most is így lesz, akkor én hiába várom hogy zongorázzon a bordáimon a bébi :? Drukkolok a honapi dokihoz!

Nono itt is el tudsz menni babamozizni, de itt. kb. 60 eft-tól indul. Az első terhességnél nehéz volt kivárni az első UH-t, azért is lettem végül zugolvasó a topikban ahova tartoztam volna, mert a 14. heti ultrahanging nem is mertem beírni, utána meg már nem akartam az összeszokott csapatba bekapcsolódni. Most nem akartam megint lemaradni. Viszont most már sokkal nyugdotabban viselem a várakozást, már végül is megszoktam. Tudom hogy terhes vagyok, mert nekem elég jól működik a szervezetem és két pozitív tesztem is van. Már csak az a kérdés ugye, jó helyen van-e, szívhang, ilyesmi, de teljesen optimista vagyok miért ne lenne :lol:

Bettike nekem is szokott néha nyilalni a hüvelyem. Az első terhességnél is volt ilyen, szeintem normális, ne aggódj.

Spumilla küldtem privit a táblázathoz. Engem is az első terhesség alatt sokszor megzavart a net, a bőséges, ellentmondásokkal teli információ áradat nem túl nyerő, időnként a frászt hozza az emberre. Meg nyugodtabb is a terhesség talán ha az ember nem tudja mi minden probléma lehet közben. Minden terhesség más és más, mindenki csak a saját tapasztalatát tudja megosztani veled, de biztos hogy mindannyian ha van kérdés szívesen leírjuk neked.
Fürtöske amíg nem jön meg addig még van remény. Szerintem is a tüneteid nagyon bíztatóak. Mi lett a mai teszted eredménye?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


spumilla: én is kétszer szültem eddig úhogy ha kell vmi mondom de ahogy trompi írta én is a saját élményeim tudom elmesélni.. Márpedig a terhesség sőt később a gyerekek sem feltétlenül fogadnak szót a nagykönyveknek. 8)

nyufó: egy sima nyamvadt uh 60e?????? Aztaaaa, és még én hiszem h itt rablók élnek. Hihetetlen. És van aki kifizeti? Vagy csak nekem döbbenetes mert ott más árak vannak? :roll:

spumilla: dúla, én nem tudom, biztos jó de nekem az elsőnél bennt volt anyósom is aki orvos és a nődokim is akit imádok és nekem ez elég volt. No meg az uram. Lehet h érdemes első szülőknél sőt késöbb is jó de nekem így is sokba van h fizetem a hálapénzt meg a szülésért meg a gondozásért meghát ez téli baba lesz ergo téli cuccunk nincs is az sem olcsó, költözni akarunk szval nekem nem éri meg de kinek mi ugye...ja és a babaszekeret/ülést is eladtam már mondván nem lesz több csemeténk.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Hali!

Mi az a dúla? Rége szültem akkor még nem is hallottam ilyenről.

A táblázatba a méretekhez én szerintem lehetne mondjuk 4 hetenként, kb. így vannak az aktuális vizsgálatok is:
betöltött 4. , 8., 12., 16., 20., stb.
nlzs
 
 


Megcsináltam a baba méreténél a felosztást, szerintem így lehetne a súlynál is.
Ha tetszik hagyjátok vagy töröljétek ha nem, nekem oké mindenhogy
nlzs
 
 


Nono vannak az ingyenes szolgáltatások, amibe az egész terhesség alatti összesen két ultrahang tartozik (12-14 hét között, és a 20 héten). Ha ezen kívül akarsz, azt bizony komolyan meg kell fizetni. Itt a nőgyógyász se úgy működik mint otthon. Ha maszek úton akarod a terhességet végigcsinálni, az biztony több ezer font (ezer font most kb. 300 eft). Van angol házaspár ismerős, ott is a nő az ingyenest választotta. Gondolom ritka hogy valaki belevága a magán útba. De csak ebben vannak elszállva az árak. Szóval kivárom, ez van. Másodszor már sokkal könnyebb azért, mert már az elejétől tudtam mi vár rám. Elsőre nagy pofára esés volt.

Spumilla Dúlát itt is lehet fogadni, itt szülés előtt találkoztok párszor, aztán amikor beindul a szülés, akkor segít. Itt nem lehet azonnal berohanni a kórházba, 4 cm tágulás alatt hazazavarnak. Veled van végig a vajúdás alatt, segít bemenni a kórházba, végig veled van a szülés alatt. De itt nincs választott orvos, így akinek igénye van arra hogy lásson ismerős arcot, annak megéri. De otthon, ha van választott doki, meg a családodból is veled tud lenni akit szeretnél, akkor szerintem nem érdemes valakinek még fizetni pluszban. Nekem is elég volt a párom, pedig akkor láttam először a szülésznőket, amikor szültem, ismeretlen arcok voltak mindenhol. De akkor marhára nem az érdekelt hogy idegen, vagy nem, csak hogy segítsen. Te miért gondolkodsz dúlában?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


mai teszt,második pisis: Kép

már előbb elöjött a hcg csik mint a kontroll :D pé után 20nappal

holnap doki....

KépKép
bettike83
 
 


hahó Lányok :)

Hát sajna a mai tesztem is nega, nagyon. :?
mensi sehol nincs még, de most már ngyon várom, nem tudom mi lehetett az álpozi teszt 3 napja :? Mindegy, lehet a szopi kavargat a ciklusommal....
mindenkinek bldog pocakosodást kivánok, majd lehet jelentkezem egyszer valamikor, ha lesz valami :wink: (na ezt jól megmondtam :shock: :lol: )
Puszi Mindenkinek :)
Vendég
 


.........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 19:56-kor.
szonce82
 
 


-----------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 19:56-kor.
szonce82
 
 


fürtöske

nagyon sajnálom.amúgy mikor áltok le a szopival?

KépKép
bettike83
 
 


Sziasztok!

Nono, mei-tai-t csak ülni tudó babánál lehet használni, és nekem van, de a kendő 100szor jobb nála!!!! Egész más, sokkal jobb tényleg. És könnyű megtanulni kötni és nagyon szép kendők vannak....

Szeretném mondani mindenkinek, hogy a szoptatás NEM gátolja a baba 6 hónapos kora után sem a megtermékenyítést, sem a beágyazódást, sem a terhességet később sem!!!!!!!!!! Ezt tapasztalatból írom. És ma voltam szoptatós anya csoportban, ahol olyan szakember van, aki szülésznő és pluszba csak a szoptatást tanulta egyetemen!!, nem úgy mint a védőnők és ő is megerősített ebben. És újra belinkelem ezt az oldalt, ahol szintén megbízható szakemberek írnak erről. Ne terjesszétek, hogy a szoptatás nem engedi a beágyazódást, mert nem igaz. Biztos, hogy nem a szopi miatt nem terhes fürtöske, ha nem az. És sok olyan anyuka van, aki elejétől végéig szoptat és szülés után kettőt is egyszerre.
A szoptatás jó, természetes, egészséges mindig. És a WHO minimum!! 2 évig, de lehetőleg tovább ajánlja.
Itt a link:
http://www.lll.hu/szoptatas_varandosan

A táblázat hol érhető el? Vagy hogy működik?

Lilatündér aki két fiu (Dávid és Zsombor) valamint egy pocaklako anyukája tele alternatív szokásokkal :)
lilatündér
 
 


Fürtöske, ha már van, volt bármilyen formában menszeszed, az a petefészek működését jelzi, vagyis jöhet a kistesó, nem szükséges leállnod miatta a szopival, ha téged nem zavar. A lányodnak nyílván szüksége van még rá. Remélem hamarosan jelentkezel pozitív teszttel! :)

Lilatündér aki két fiu (Dávid és Zsombor) valamint egy pocaklako anyukája tele alternatív szokásokkal :)
lilatündér
 
 


Hello mindenki,

Nem birtam magammal es csinaltam ma egy digitalis tesztet.
Utoljara 9 napja teszteltem (elso es eddig utolso tesztem), az azt mutatta, hogy a megtermekenyites 1-2 hete volt, azaz a terhesseg akkor volt 3-4 hetes.

Itt a mostani:

Kép

Ez 5 hetnel nagyobb terhesseget jelez. Nagyon megnyugodtam, mert a doki mult heten mondta, h 5 hetesnek felel meg a baba. Ez a max a teszten, ennel magasabb terhessegi kort mar nem mutat.

Doki mahoz ket hetre.[/img]
Vendég
 


trompipi, klassz ez a teszt típus, itthon nincsenek ilyenek.

fürtöske: sajnálom :( . Majd legközelebb, remélem a köv hónap már a tiétek lesz!

lilatündér, figyu a szopi viszont összehúzodásokat okoz ami olykor vetélést is eredményezhet nem?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


---------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 19:56-kor.
szonce82
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: