Új privát üzeneted érkezett!

Haynii és Macskajancsi :):
Örülök nektek!

Nati:Gondolok rád holnap,remélem már látni fogod te is,ahogy dobog az a csöpp kis szív :oops:

Eclipse:most már meg kell kérdeznem...miből vagy te? :D amit leírtál még olvasni is megerőltető volt....pedig én is kézilabdáztam,mozogtam rendszeresen,na,de ez..nekem sok lenne
Lányok van köztünk egy G.I. Jane :lol:

Dorka:minket a doki bácsi okt.21-re írt ki,vagyis úgy mondta,h okt.21és 24. közé tenne most.

húúú..ti már kiskönyvekről meg ilyenekről beszéltek??? :shock: Akkor én le vagyok maradva?..mert én most a 8.héten voltam dokinál,szívhang is volt,de,se beutalókat,se kiskönyvet nem emlegettünk még,hanem 2 hét múlva vissza kell mennem kontrollra.

Sziszka:Én egyre többet gondolkodok rajta,h nem fogadok meg orvost és ennek egyik fő oka a pénz...inkább költöm a babára és amúgy sem tehetjük meg.Csak nem hagyják,h az utcán szüljek meg,nem?Biztos nagyobb biztonság érzetet nyújt...de ha nincs komplikáció úgy sem csinál semmit,max. összevarr,nem?Legalábbis nekem minden ismerősöm ezt mesélte.Van ügyeletes orvos,ő is kell,h segítsen. :oops:

Start: szorítok neked jövő hétre...én is a 8. héten voltam először...remélem neked is szerencsét hoz!!

Vikus:Örülök,h nincs semmi baj..szegény el tudom képzelni,h meg lehettél ijedve...én is ettem volna a kefét,h mi lehet a baj.

Puszilok mindenkit és csupa jót kívánok mindenkinek..várom a jó híreket!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska! Te figyi! Ugyebár te egy olyan dokinál voltál, aki nincs a kórházban. Biztos vagy benne, hogy végig tudja vinni neked a terhesgondozást? Be tud küldeni minden vizsgálatra? Illetve, hogy ha hozzá jársz jogosult leszel a gyedre? Mert ugye annak az alapfeltétele, hogy 4 alkalommal megjelenj a tanácsadáson, és ha jól sejtem ennek kórházasnak kell lennie. Bocs, ha tévedek, de szerintem érdemes utánanézned.

Haynii és Macsakjancsi! Gratula nektek!!! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Aranyoska!
Ja, és a 12. héten már menni kell a genetikai ultrahangra, aminek viszont egy csomó vizsgálat az előfeltétele. Szóval lehet el kéne indulnod valamerre. Konkrétan a kórházban a terhestanácsadást ha felhívod ők megmondják melyik védőnőhöz tartozol, és hozzá kell menned először. Ő ad kiskönyvet, meg néhány alap vizsgálatot megcsinál, ad menetrendet a terhesség során várható vizsgálatokra...

Az én védőnőm azt kérte a 8. héten mindenképp menjek hozzá.
Szerintem egy épületbe fogunk járni védőnőhöz, a Híd utcába, de más lesz a védőnőnk. :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 

 
 

Jaj de sokat írtatok :)

Üdv az újaknak!

macskajancsi: nekünk 7 személyes autónk van, abban elférünk :D mekkorák a nagyobb gyerekek?

Szülés: én az ÁEK-ben fogok szülni a dokimnál, akinél a két lányomat is szültem :)

jaj, holnap megyek hozzá, nagyon izgulok...
Vendég
 


Üdv.Hajni,Macskajancsi :wink:

kocsi:Nekem már a 4.jön :wink: és nekünk is 7 személyes kocsink van...amikor elhatároztuk h lesz 4.baba akkor az első dolgunk az volt hogy lecseréltük az 5 személyest nagyobbra....de a 3 gyerekülés az 5 személyes Citröen Berlingoba is simán és kényelmesen elfért hátul.

szülés:én is a SOTE II-n fogok remélhetőleg szülni.Az első kettőt a mai ÁEK-ben(akkor MÁV volt)szültem ,Olikát már a SOTE-n..a dokim átment oda.

Azért én első gyereknél mégis javasolnám a fogadott orvost..természetesen nem kell egy sztárdokit fogadni és akkor nem megy rá az ember gatyája :shock: ..de ha nem is dokit,azért szülésznőt mindeképp javasolnék..a tapasztalat mondatja ezt velem.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Lucuzs, jó ötlet, hogy Rodinát is csábítsuk. Na majd említsük nekik :) Édes Bogi,ahogy várja a kistesót, na majd nemsoká nagyon boldog lesz :)

Úgy látom sorozat fun csapat gyűlt itt össze ;)

Sokan írtatok a bimbókiemelő kapcsán: ez a Niplette kimondottam olyan termék, amit legjobb esetben még a terhesség előtt kell használni, de a terhesség elején is lehet. Egy plasztikai sebész találta ki, azoknak megoldás, akiknek lapos vagy befelé forduló mellbimbójuk van. Nekem tesóm ajánlotta, aki szintén szilikont használt, és neki nagyon nem vált be, macerás volt, és a baba is nehezen szokta meg. Már belejöttem a használatába, remélem, beválik.

Sport: én több dokitól is hallottam, hogy 12. hétig nem szabad, de erről nagyon megoszlanak a vélemények. Mivel mi 2,5 fél évig próbálkoztunk, inkább nem kockáztatok. utána kismamajóga a terv.

Eclipse ez a dúla dolog engem érdekelne. Írnál a sajátodról priviben pár szót, miben tud segíteni, mennyiért vállalja, mikor kell jelentkezni hozzá? Nem semmi csaj vagy te, mér kell neked ilyeneket csinálnod? (teljesítménytúra és társai)

Agi nekem nem lassult le az anyagcserém pont az ellenkezője. Meg van gyomorégés is mellette. Teljesen normális, hogy nem érzed mindig a tüneteket, nekem is változó, mikor mit milyen intenzitással érzek.

Panny sajnálom a fosit hányást remélem gyorsan rendbe jön a fiacskád.

Vikus sajnálom a barnázást, de tényleg sok mindenkinek van, nem szabad megijedni. Pihizz azért.

Dorka de jó, hogy megvan a kiskönyv :) már én is alig várom. Védőnőhöz kell beutaló? Ez új.

Panny drukk holnapra

Haynii üdv gratula a kis 6 heteshez. Én óvakodnék a fizikai teszttől, de én asszem jobban aggódom a hosszú várakozás miatt.

Tesómnak nem volt szülésznője (csak orvosa) neki nagyon rossz élmény volt a szülés. Az ő rossz példájából kiindulva próbálok én maximálisan felkészülni rá. Igaz, a mi családunkban nagy babák, nehéz szülések vannak.

Macskajancsi gratula a 3. gyerkőcökhöz. Toxoplazma ügyben én úgy tudom, nem lehet gáz, ha egy ideje veletek él a cica. Az almot ne te takarítsd még azt hallottam hogy azt nem szabad mindent mást simogatni stb igen.

Kép
vayacon
 
 


Jó reggelt!

Nati
Majd mesélj mi volt a dokinál! :wink: Drukkok mennek!

Hajni
Vonalzót szerintem itt tudsz a legegyszerűbben csinálni: http://lilypie.com/Maternity_and_Pregnancy.php

vagy kattints rá valakinek a vonalzójára :wink:

Macskajancsi
Gratula és üdv itt! :wink:

Szülés:
Én a Szt. Imrében szültem, és terveim szerint most is ott fogok.

Aranyoska
Írtam privit!

Panndi
Neked is mennek a drukkok mára! :wink:

szisszka
 
 


Sziasztok Csajok!


Védőnőhöz, csak egy papírt írt a doki, hogy fogadjon.

Szívhang dolog: ezen én is meglepődtem, de a doki azt mondta, hogy minden ok, menjen a védőnő, mert csak ezután lehet menni, legalábbis nálunk a vérvételre.
Csak én gondban vagyok a dokimmal, váltani fogok, mert nála csak Pesten lehet szülni, én me 100km-re lakom.
Én is erősen gondolkozom, hogy nem fogok magánrendelésre járni, az sztk-ba,mindig ugyanahhoz, már el is döntöttem, és felkérem.Így is egy csomó pénzt megspórolunk.
Kicsit még bizonytalan vagyok mindenben.

Megyek, mert dolgoznom kell!!!

Puszi csajok, aztán vigyázzatok magatokra!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Furcsa dolog ez a doki választás. Én a saját dokimmal nagyon meg vagyok elégedve, csak az a baj, hogy nincs nála lehetőség szülni. Én úgy tervezem, hogy nyíltan megbeszélem vele, hogy szeretném, hogy az az orvos, akinél végül szülni fogok, végigkísérje az egész terhességemet. Mivel bízok a jelenlegi dokimban biztosan kikérem a tanácsát, hogy szerinte kihez menjek.

Amikor a vetélésem volt, kb. 3 hétig rendszeresen járnom kellett a kórházba vérvételre és vizsgálatra. Orvosom ott nem volt, így mindíg megmondták, hogy melyik napon menjek vissza, persze akkor soha nem az a doki rendelt aki korábban. Elég rossz érzés volt, hogy gyakorlatilag kórház szinte összes orvosa "bekukkantott". Tehát én ezért szeretnék mindenképpen egy orvoshoz járni.

Egyébként abban a három hétben elég sokat ücsörögtem a váróteremben és nagyon sok olyan esetet láttam, amikor a vizsgálatokra váró kismamák hiába jöttek időpontra, azok akik magánrendelésre jártak, valahogy mindíg előtérbe kerültek és hamarabb átestek mindenen.
Ezt egyébként elég gusztustalan dolognak tartom. Sajnos ilyen világot élünk. Én szeretném megkímélni magamat attól a fajta fölösleges idegeskedéstől, amit a szegény "türelmesen" várakozó kismamák arcán láttam. Tudom, hogy ennek ára van, de ennek ellenére is a könnyebb utat fogom választani.
Vendég
 


Orvos:
azt hiszem, h mindenhol másképp működnek ezek a dolgok.

Ahova én járok, ott nem az sztk-ban van a magánrendelés, az orvosoknak van külön magán rendelőjük. Én időpontra jártam, mindig ugyanahhoz az orvoshoz, általában időben be is kerültem, az utolsó időben pedig nem kellett időpontot kérnem (utolsó idős kismamaként) és akkor sem, amikor a 6 hetes kontrollra mentem vissza.

De félreértés tényleg ne essék, senkit nem akarok rábeszélni fogadott orvosra, és lebeszélni sem! Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, és persze teljesen helyzettől is függ!

szisszka
 
 


orvos:hát igen...ahol eleve a doki a kórházban vagy az SZTK-ban tartaja a saját magánrendellését és még ezért pénzt is kér??Na szóval ott tényleg gondok lehetnek mert egyszerre kell ellátnia a fizetős és a nem fizetős kismamákat....én egyébként azt tartom korrektnek hogy legyen egy másik magánrendelőben a magánrendelése és így tiszta az ügy...ott tutita van időpont és tudod h fizetsz, de nem kell órákig várnod.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


jajjjjj jöttem pofátlankodni!!!!

PPPPPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNYYYYYYYYYYY.........nem is mondok semmit csak szépen halkan +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++!!!!! :D :oops: :oops:

olvaslak titeket folyamatosan és megy mindenkinek a drukk meg minden ami kell!!!!! :D :D

puszi!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Egy kicsit lehet, hogy félreérthető voltam. Nem arra gondoltam, hogy a doki a magánrendelését a kórházban tartotta. Tudtommal vannak olyan vizsgálatok, amiket a doki egy magánrendelésen nem tud elvégezni, na ezeknél volt többször olyan, hogy az akár időpont nélkül érkező kismamamát is a dokija (akihez magánrendelésre jár), aki bármely ok miatt éppen a kórházban tartózkodott kiemelte a többi kismama közül és elintézte, hogy soron kívül bekerülhessen.
Vendég
 


Korház: ÁEK (MÁV)

Doki: Fogadott, de a vérvételt UH-t stb. a kórházban "csinálja". SZIGORÚAN RENDELÉSI IDŐN KÍVÜL!

Első "gyerek", úgyhogy nem tudom mi a jobb majd megmondom utána. :D

Mit szóltok a vonalzómhoz? Megcsináltam. Egyre jobban belejövök ebbe a terhességbe. :lol:

Üdv,

Kép
Kép
haynii
 
 


Íííííí, Haynii, ez pontosan az a fajta voni, amilyet én is szeretnék majd! :D
Én 8 hét 1 napon vagyok, de babonából nem lesz vonim még jó sokáig. De már kinéztem ezt a fajtát jó régen! Rem nem harizol majd ha én is ilyet fogok feltenni egyszer! :D Nekem ez a kedvencem!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hahó!
Jövőhéten hétfőn megyek dokihoz. Szent Istvánban(Bp.) fogok szülni-mint eddig is. Nincs és nem is lesz fogadott dokim, elveimmel ellenkezik, hogy hozzájáruljak a doktor úr/nő síeléséhez,nyaralásához, mikor a gyerekem most születik meg és szeretném ellátni minden jóval(igen,e tekintetben sóher vagyok). Félreértés ne essék, ha problémás terhes lennék, ha izgulnék a szülés miatt stb. nem haboznék fizetni egy megbízható orvosnak, de mindkét szülésem kb. 1,5 órás volt, a világ legtermészetesebb módján jött, nem féltem, semmiféle biztatásra,pláne beavatkozásra nem volt szükség(csak a férjemre volt szükségem ). Ha gond lett volna, az ügyeletes orvos is ellátott volna olyan jól,mint egy fogadott doki.
Mindenki jól van?
Rettenetes étvágyam van...

Kép
macskajancsi
 
 


Macskajancsi,
olyan jó hallani, hogy van akinek könnyű és gyors szülése van! :D Tartsd a jó tendenciát továbbra is! Nekem sem lesz fogadott orvosom, a jelenlegi helyzet szerint, legnagyobb valószínűséggel.
István kórházban Ikea szobához volt már szerencséd? bocsánat, kicsit előreszaladtam...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Hát az étvágyról én is tudnék mesélni. Én csak sós dolgokra vágyom, pedig egyébként nagyon édesszájú vagyok.
Vendég
 


Sziasztok!

MÉg korai szakaszban vagyok, vagyis jól tippeltem a peteérésemet és még csak kb 5 hetes a baba, mensi szerint 6on túl vagyok. Szívhang még nincs, de 2 hét múlva megyek vissza és akkor tudom már lesz.
Viszont alig bírtam ki az odautat reggel. 90-100km és végig olyan rosszul voltam, azt hittem hányni fogok, de csak a gyomrom kavargott, hintázott végig, csak délben lett jó.

Dorka
Hol laksz? Amúgy szerintem első babánál nem gond az a 100 km, mert lehet hamarabb befektetne. + ha belegondolsz, hogy első baba elméletileg lassan jön, tuti beérnétek. Én legalábbis így voltam vele.

Én Fannit is ennél a dokinál szültem kb 1,5 óra alatt, gyorsan, de nem fájdalommentesen. Volt fogadott szülésznőm és nagyon meg voltam velük elégedve. Most is így szeretném majd és remélem a távolság miatt nem lesz gonunk. nem szeretnék autópályán szülni.

Üdv az újaknak!

Étvágy
Nálam semmi különös, de sültkrumplit és főleg tarhonyát, lebbencset ennék. Tésztafélét gondolom a pirított paprikás illata miatt. Fanninál kifejezetten húsimádó lettem, pedig nem rajongok érte.

Kép
Kép
nati80
 
 


szülések:hát bizti én vok az ellenpélda de nekem egyre nehezebbek voltak a szüléseim..az első fiamat 40!!!!perc alat szültem vajúdással,kitolással mindennel együtt..aztán a második fiam 3 óra lett cakk-pakk...és a harmadik fiam szülése volt a legeslegnehezebb...arctartással jött kifelé és így csak a kitolás volt másfél óra(!!!)..iszonyat fájdalom volt,de kibírtam és kibírom most is...semmi fájdalomcsillapítást nem kértem direkt..elveimeml ellentétes.....de hála a szülésznőmnek így is sikerült a gátvédelem ami nekem nagyon fontos volt...az első fiamnál volt gátmetszés és iszonyatosan szenvedtem utána hetekig..alig tudtam pisilni,folyíton fájt,szúrt,égett..stb.....a második és harmadik szülésem után gátvédelemmel szültem és a szülés után fél órával már törökülésben ültem az ágyon..semmi de semmi fájdalmam nem volt...a saját lábamon sétálétam át a gyermekágyas részlegre mintha nem is szültem volna :wink:

Én is sóher vok...én se akarom pénzelni nagyon a dokik síelését,nyaralását....ezért is választottam egy olyan dokit aki nem mond összegeta szülésre,soha még csak nem is céloz rá...magánrendelésére járok Budára ..a szülésért minenki annyit ad amennyit akar..van aki csak piát vagy csokit..azzal is ugyanolyan kedves,figylemes...még viszonylag fiatal és van hivatástudata...nem egy sztárdoki aki futószalagon kezeli a kismamákat :shock:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok, ha nem bánjátok, én is csatlakoznék hozzátok!

Bár még nem láttam a babánkat a saját szememmel, kedden lesz az 1.UH, azért nagyon bizakodunk, hogy minden Ok. Számításaim szerint nov 20. körül érkezik a mi kis kincsünk.

Inszemmel sikerült teherbe esnem, első közös gyerek lesz nálunk! Nekem első, a páromnak 2. :P

Üdv
Beni
benigna
 
 


Szasztok Csajszik!

Én vagyok az egyetlen aki nem éhes és nem kívánós? Ja és még a hasam is fáj (néha), tompán. Mintha egy követ cipelnék és nem a nehézségére értem hanem a keménységére. Ha nem adtok tanácsot ma felhívom a dokim. Mivel az első "baba" ezért nem tudom, hogy mi normális és mi nem. Nem akarom túlaggódni de én arra vágytam, hogy most szét fogom enni az agyam. :lol:

Kép
Kép
haynii
 
 


Haynii,
nem mindenki lesz zabás és kívánós. Volt olyan ismerősöm, aki csak ásványvízen meg csontlevesen élt hetekig, és csak fogyott, fogyott, ahelyett hogy gyarapodott volna, és a végén mégis 3,5kg-os gyönyörű babája lett. Nem működünk egyformán. De a kő a pociban érzés az nálam is megvan, 2 hete folyamatosan. Én az asztal mögött simán kigombolom a nacit, és a hosszú felsőt ráhúzom :oops: attól jobb lesz. A BKV-n elterpeszkedek, lecsúszok az ülésben, otthon meg sokat fekszem, ezek enyhítenek rajta.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak jöttem szólni hogy mégsem tudok hozzátok csatlakozni, megjött tegnap a menzeszem :cry:
Úgyhogy novemberi már biztos nem lesz a baba.

De nem csüggedek, rágyúrunk a decemberre. :wink:

Mindenkinek nagyon szép és boldog , problémamentes babavárást!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok Csajok!

Dokiügyben végülis úgy döntöttem, hogy elmegyek az sztk-s rendelésre, aztán majd meglátjuk, hogy akihez az Sztk-ba megyek holnap, milyen lesz, elmegyek max hozzá magánrendelésre, de nagyon nem szeretném kiadni azt a sok pénzt, inkább én is a babára költeném.
Meg akinek már elmeséltem, hogy kisbabát várunk, mindenki rám akarja erőltetni a véleményét, konkrétan a kolléganőm ijeszteget, hogy akinek nincs fogadott orvosa, arra nem figywlnek stb.

Agi, megértem a félelmeidet, de most minden ok lesz!

Hayni, jó lett a vonalzód!

Nati, én Komáromban lakom, de nem hiszem, hogy be tudom vállani bp-t.

Benigna, gartulálok!

Én nem eszem többet, mint eddig, viszont nagyon rá tudokkoncentrálni bizonyos kajákra és akkor csak azt akorok enni.
Én is kigombolom a gatyáimat :)
Mindig minden nyom, alig várom, hogy hazérjek, és felvehessem a szabadidőmet :D

Szép napot!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a zavarásért! Vannak eladó kislány ruháim, ha esetleg érdekel valakit, akkor írjon privit!
Személyes átvétel megoldható Dunakeszin, Budapesten, ill. hétvégén Budaörsön és Törökbálinton is.

Itt tudtok bogarászni:
http://picasaweb.google.hu/116991720972723749533

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Sziasztok!

Kata!
Sajnálom, hogy most nem sikerült :( De azért nehogy eltűnj :!: Olyan üde színfolt vagy itt köztünk.

Csajok!
Én olyan furcsa dolgokat érzek magamon. Tegnap délután és este is olyan érzésem volt, mintha megfogták és húzták volna két oldalról a csípőmet. Igen kellemetlen volt, szerintetek lehet valami összefüsség a terhességgel?

Na meg a hasam, hát az nagyon mókás. Átlagos testalkatú vagyok, de sajnos hajlamos vagyok hasra hízni. Eddig nem nagyon érdekelt, mert szerintem még jól is áll nekem az a kis domborulat, ha meg olyan helyzet volt max. behúztam a hasam. De most nem tudom, és nem is akarom behúzni. Már várom, hogy mikor jegyzi meg valamelyik kollégám, hogy "híztam":)

Ma reggel volt egy vicces helyzet:) A harmadik emeleten vagyok egy irodaházban és elvből soha nem szoktam használni a liftet. Lépcsőzni szoktam, mert szerintem ennyi mozgás kell. Pár napja viszont inkább liftezek, mert igyekszem minél jobban kímélni magam. És ez feltűnk az egyik kollégámnak, mert megkérdezte, hogy mi lett a nagy elveimmel, mert mostanában mindíg a liftben lát? :oops:

Szép napot!
Vendég
 


Ági,
én szerintem a szalagjaid már elkezdtek lazulni, és ez végig meglesz, különböző helyeken és intenzitással. Szerintem még azzal is összefüggésben van, hogy teherbeesés előtt kinek mennyire voltak lazák vagy kötöttek a szalagjai, ízületei, és kinek később, kinek hamarabb kezd el lazulni.
Tőlem meg azt kérdezgeti a kolléga, miért nem megyek futni, futottam-e már este, mikor megyek végre, mert azelőtt folyton a tervezett maratonokról meg félmaratonokról beszéltem...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Szülés
Nekem sem mondta soha a doki, hogy mennyi lesz a szülés. vagy kérdeznem kellett volna? Én a magánrendelés 10xét adtam neki, főleg mert a teherbeeséshez vezető úton és terhesgondozáson összesen 2-3x voltam magánrendelőben, mindig kórházba hívott. remélem ez most is inkább így lesz. Szülésznőnek kb 15-20ezret adtam, már nem emlékszem, de megérte, mert tényleg jó csapat volt.
Amúgy pesten mennyi egy szülés? Ki mit tud? Itt nálunk volt olyan ismerősöm aki többet fizetett a szülésért mint én pesten, sőt még havi 1x magánba is mennie kellett.

Nekem puffad a hasam, ha eszek, ha nem. Ettő nekem is ki kell gombolnom a gatyáimat, de inkább a ksimamanacikat veszem fel, mert olyan kényelmesek, imádom őket.

Én sem vagyok most zabás, de 2 napja tarhonyalevest eszek, azt kivánom.

Ti most hogy álltok az együttlétekkel? Volt akinek nem javasolta a doki?

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati!

Egyidősek vagyunk és még a "babák" is egy idősek. :D Hiába, a 80-as évjárat ...... :lol:
Persze csak ha a felhasználónevedben a 80-as a születési évedre utal.

Kép
Kép
haynii
 
 


Igen arra utal. De a baba valszeg fiatalabb 1 héttel.

Kép
Kép
nati80
 
 


Nati,
elképesztően nagy a szórás az árakban. 50 ezer és 200 ezer között tartják a markukat a dokik, az átlag azért 80-100-al "beéri". Van nagyon kevés, nagyon jófej doki, akit nem a pénz érdekel, annak annyit ad az ember, amennyit érez, és nem sértődik meg rajta. Van egy híres főorvosa egy híres nagy kórháznak, na, az egy állat, de le sem írom a nevét, mert kimoderálnak, az csak és kizárólag császározik, mert az 45 perc és az ő ideje drága, nála rendesen szülni nem is lehet, és 150. Hát szakadjon meg...

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Szex: hát ugye mivel nálam nem történt rendes vizsgálat, és nem volt még egy rendes nőgyógyász, aki megmondja, hogy van a méhszájam, stb, én azóta nem találkoztam úgy apával... de mivel elhanyagolni nem szabad, nem is lehet, máshogy segítek rajta, és ő annak is örül :D De már annyira hiányzik, hogy fáj.
Úgy tudom, a legalkalmasabb szakasz az a 3-6. hónap között van, persze ha zárt a méhszáj és minden rendben.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Kata, nem feladni, majd a jövő hónap. Amúgy mi mindig célzottan próbálkoztunk, számolgattunk, meg minden, és az első hónap a február volt, mikor már nem foglakoztunk vele, és rögtön összejött :D
De gyere ám a hírekkel, mindenfélaképpen!

Agi, nem vagy egyedül!Én is csupa fura dolgot észlelk, vagy csak mindenre túlságosan figyelek, nem tudom.
Most éppen hányingerem van, de elég rendesen, mert kólát ittam, amit imádok, de mióta tudjuk a babát, nem nagyon ittam, de most megláttam a boltban, és azt hittem megőrülök, ha nem ihatok. Fél litert be is nyomtam, ebéd helyett, úgyhogy most viselem a következményeit :D

Eclipse,Agi ti is "titkoljátok" még, igaz?
Nekem melóban az a gáz, hogy én bevallom őszintén dohányoztam meg kávéztam,és amint megtudtam, hogy babát várunk letettem, ez mindenkinek gyanús, hazudni nem tudok valami jól, hát csak a dohányzás káros hatásait és árát elemeztem :D

Jaj, csajok a hasam nekem is nőtt, mert van egy nem gyenge szorulásom :oops:
Nekem is volt kicsi pocakom mindig is, sokszor kérdezgettek is, hogy nem jön e baba, főleg aki régen látott, mert az utóbbi 1 évben híztam egy picit.
Akkor mindig csak nevettem rajta, most meg úgy világgá kürtölném!!!

Szex: hát az én férjem szegény.....én egyátalán nem kívánom, sőt!
De most már lassan erőt veszek magamon, és legálább könnyítek rajta picit :D Nagyon rég voltunk már együtt!

Csajok, holnap gondoljatok rám, mert megyek az sztk-s dokihoz. Nagyon remélem, hogy kedves lesz hozzám, mert elég érzékeny lelkületű vagyok!

Vigyázzatok magatokra!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Mi is várunk az "olyan" együttléttel a következő vizsgálatig. Sokat beszéltünk róla és megegyeztünk abban, hogyha a doki zöld utat ad, akkor mehet a dolog. Egyébként nálunk a férjem óvatoskodik, szeretné ha nem lenne semmi baj.

Ági
Vendég
 


És a fürdéssel, hogy álltok? A dokim azt mondja, hogy ami nekem jól esik az a "babának" is. Imádok fürdeni és nagyon nehezen mondanék le róla.

Kép
Kép
haynii
 
 


Dorka,
Igen, egyenlőre titkoljuk. Szeretnénk látni a szívhangot, mielőtt bárkinek szólunk.

A családnak majd úgy szeretnénk elmondani, hogy az maradandó élmény legyen:)

Egyébként a munkahelyen sem akarom nagyon sokáig húzni a bejelentést. Szerencsére a főnököm úgy gondolja, hogy a család a legfontosabb, ezért nem hiszem, hogy bármi gond lenne. De van egy megállapodás köztünk, hogy időben szólok neki, hogy legyen elég ideje gondoskodni a "pótlásomról".

Ági
Vendég
 


Hajni!

Én a kádról már lemondtam. Amióta tudunk a babáról, csak zuhanyzok. Erre azért van szükség, mert ha kádban fürdök, akkor nem ismerek mértéket a forró víz terén. Langyi vízbe meg nem jó befeküdni, főleg télen.
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, csak otthon nem szoktam netezni és ma jöttem először dolgozni! Itt meg elég sok a meló!

Nem tudom ti hogy vagytok, de én egyre rosszabbul! Mindentől rosszúl vagyok, éhes vagyok mégse kívánok enni semmit! Állandóan forog a gyomrom. Még a Magne B6 ami úgy ahogy segít!

Ráadásul meg is fáztam egy kicsit! Kedden olyan görcsös fejfájásra ébredtem, hogy azt hittem , megpusztulok, úgyhogy otthon is maradtam két napot, szigorúan pihentem, így mára már egy kicsit jobb lett!

Majd igyekszem visszaolvasni benneteket!

Elmondtuk a Bencének az örömhírt és olyan cuki volt, nagyon örült neki meg okosabbnál okosabb kérdésekkel bombáz és persze hozza a jobbnál jobb neveket! Alig várja, hogy megszülessen! Majd kiváncsi leszek, hogy akkor mit fog szólni!

Még jelentkezem csak visszaolvasok!

Szép napot: Viki

Kép
bviki
 
 


Sziasztok!!!

Szia Beni!!! Dejó hogy jöttél!!! Már Vayával beszéltük, hogy idecsábítunk téged is!!! :lol: :lol: :lol:

Nálam is hányinger van egész nap, meg a hasfeszülés, én már bandázst hordok, hogy ne szorítson a nadrág. :D

Én a soproni kórházban fogok szülni, itt csak ez az egy van, messzebb meg nem akarok menni. Most épp dokikeresőben vagyok. Mert akinél Bogival voltam terhesgondozáson, az nem kell mégegyszer, akinél meg szültem, az meg már nincs a kórházban.

Dokimegfogadással még nem tudom mi legyen, Boginál nem volt dokim és minden ok volt, mindenki rendes volt, pedig 4 doki kezén is átmentem vajúdás alatt. De most sokkal komplikáltabb a helyzet, ezért lehet választani fogok...

Holnap megyünk szívhangot nézni uh-ra! Este majd hozom a híreket!!! :lol: :lol: :lol:

Aranyoska! Nagyon eltűntél! Remélem nem bántottalak meg az okoskodásommal, bocs, nem akartam nyomulni! :oops: Csak elmondani nálam mit kér a védőnő. Remélem nincs harag! :wink:

Puszi mindenkinek!!!! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, cak egy kérdésem lenne hozzátok!
Nincs köztetek olyan, akinek Koós-Hutás Piroska az orvosa? Érdekelne, hogy július után hol lehet majd a Doktornővel szülni. A fizetős Kútvölgyi mellett van-e másik alternatíva.

Előre is köszi a válaszokat! Jöhet akár priviben is.

További szép babavárást kívánok!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Hát jó hogy rátok találtam. Ez a has nagyobbodás dolog durva nálam is, folyton kigombolom a farmerom ha tehetem. Nagyon fura, pedig ez még nemlehet a babó! :oops:
Annak azért örülök, h a többi koraterhességü kismamitársnak is van hasonló tünete! :lol:

Eclipse, te is futó!? Nikeot halasztjuk az idén OKé?? :lol:
Párom azt mondta,h jövő hónapban már mehetek lightosabbakat, de majd dokimmal is megvitatom.

Eperke: Nekem pont Koós-Hutás doktornőt ajánlotta egy ismerősöm, mert én is épp dokikeresőben vagyok, és ő tudtommal az aek-ban rendel. Volt máv.

Lucus arik vagytok Vayával,h akartatok hívni! Jól esett, jöttem is, hátha itt köztetek oldódik kicsit a parám :roll: :oops: ...

Bocs,h most nem írok mindenkinek, de még nem nagyon vagyok képben!

Szép estét
Beni
benigna
 
 


Sziasztok!

Nagyon pörög a fórum, nem vagyok egy napot és alig győzök visszaolvasni :D

Tegnap voltam a saját dokimnál Pesten, azt mondta, hogy kisebb a baba, mint aminek naptár szerint lennie kellene, de persze ez még nem jelent semmi rosszat. 2 hét múlva kiderül, de azért ne legyek szomorú, ha nem marad meg. Nem esett valami jól, de legalább őszinte. Csak gyorsan telne az a 2 hét...

Én elvileg az Uzsokiban szülnék, Luca is ott született, és Győrből mentünk fel. Szerintem nem gáz a távolság. Reggel 8-ra értünk be, 2 ujjnyira voltam nyitva, és 11.40-re megszületett Luca. Szóval azért általában van idő. Most is rákérdeztem a dokinál, és azt mondta, hogy a 23 éves praxisa alatt 1 nő volt, aki otthon szülte meg a babát. Meglátjuk.

Nekem sincs valami nagy étvágyam, pedig Lucával egyfolytában ettem...

Munkahely nálam elég cikis, mert Luca most lesz 2 éves, és elvileg április 4-től megyek vissza dolgozni... Biztosan "örülni" fognak nekem.

Szép napot Mindenkinek!

Viki

Kép
vikus08
 
 


hálapénz:én 2 éve a dokimnak 40.000ft-ot adtam a SOTE II-n és 30.000ft-ot a szülésznőnek.Mivel azóta nem lettünk milliomosok és egy fővel gyarapodik a létszűm így ezúttal sem kapnak majd többet...hiába volt azóta infláció :oops: :roll:

szex:én kívánnám de nem merek...eddig minden gyereknél ez volt h a 12.hétig nem mertem.Sőt képzeljétek én az első gyereknáél annyira féltettem hogy 9 hónapig egyátalán nem mertem..de apa se..így másképp oldottam meg apát :oops: :wink: ..a második fiamnál kb.5x voltunk együtt,a harmadiknál ár kicsit többször..de alapjáraton aggódós vok.


fürdés:én nem kádazom terhesen soha mert a dokim nem ajánlja..csak zuhi.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Haynii! szép lett a vonalzód, én nem tudtam Lillypie-osat csinálni, vmit elbénáztam. Most meg azon gondolkozom, hogy a mostani számol-e egyáltalán, mintha napok óta ezt mutatná.

Orvosválasztás: én teljesen megértem azokat, akik nem akarnak dokit választani, de nekem valahogy biztonságot ad, ha van választott. ÉN is elszeretném kerülni azt, hogy mindenki vizsgálgasson, inkább egy doki matasson bennem (bocs), akit már megszoktam. Persze én is gusztustalannak tartom, hogy százezreket elkérnek, de sajna ez van.

Én még amiatt is gondban vagyok, hogy olyan dokit válasszak-e aki a természetes szülést támogatja. Mert én így akarok szülni, de félek attól is, ha valaki azt mondja semmiképpen nem ad pl. fájdalomcsillapítót. Tényleg nem akarok ilyet kérni, de ha mégis akkor úgy döntök, akkor adjanak. Pedig már lassan el kell döntenem.

Eclipse-hez hasonlóan én is szeretnék dúlát, lehet tanácsot kérek tőle ma dokiválasztásban. Ma esedékes a védőnéni is.

Én egyébként a Szent Jánosban szeretnék szülni.

A mi családunkban sajna nehéz szülések vannak, ezért tartok is kicsit tőle. :(

Én azok közé tartozom, akik nem igazán kívánják a kajákat, főleg a húsoktól, nagy nehéz ennivalóktól undorodom. Elég rossz érzés. Közben eléggé kivan a gyomrom is, én pont hogy sokat járok nagyvécézni, pedig vasat is szedek. Erre esetleg valami ötlet?

Amit kívánok nagyon az a fagyi :) de abból meg ugye nem lehet sokat. Meg szerencsére gyümit is tudok enni ja meg a levesek is jól esnek főleg husileves.

Beni szuper jó, hogy jöttél :) De jó, mindjárt itt van az a kedd, akkor majd megnyugszol kissé, hogy látod. Én is így voltam. Ne tessék parázni minden rendben van azzal a babával. Én meg már rég láttam és néha eszembe jutnak hülye gondolatok, de aztán elhesegetem, tudom hogy jól viselkedik ott bent a kicsikém.

Lovaszkata, sajnálom hogy most nem sikerült no de majd a következő hónapban! Drukk nektek!

De sok sportos, futós csajszi van itt :) Mindig is irigyeltem a futókat én sose tudtam rendesen futni mindig megfájdult a lábam. Lehet azért sem megy mert elég nagy darab vagyok, mármint magas, és nem nádszálvékony. Én tornázgattam itthon, mielőtt sikerült az inszem. 12 héttől pedig kismamajóga a terv.

Szex nálunk is riktábban van, meg kell mondjam én féltem a babát :( szóval inkább más módszerek bár volt már úgyis. Ja és annyira elfáradok hogy mire az uram hazaér én már megyek feküdni. De azért szakítunk időt rá. De tudatalatt nekem is hiányzik, mert már álmodtam róla.

Nekem a munkahelyen tudják, de azért, mert a kezelésekről is tudtak. Ennek az előnye viszont, hogy itthonról dolgozhatok, nagyon nagy könnyebbség.

Haynii meleg fürdőt tényleg nem szoktak ajánlani. Inkább zuhany, vagy ne legyen túl forró a víz.

Bviki nekem is a Magne B6 segít. Egyél igyál picit mielőtt felkelsz az ágyból. Nekem még a citromos víz segített. Sajnálom a megfázást.

Lucuzs itt is drukk ;)

Kép
vayacon
 
 


Csak pár percem van, így egy gyors kérdésre futja csak. IOszonyatosan fáj a derekam, nem tudok hajolni emelni. Van valakinek hasonló? Fannival iylen nem volt, ezért nem tudom a babaokozza e vagy más lenne. Remélem nem jelent semmi bajt.

Segítsetek!

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Kaja:én egyfolytában ennék :) Most nagyon odavagyok a fűszeres kajákért, pl. a kínaiért! Plusz a fasírtért, és a sajtlevesért. És a jó szendvicsekért: kifejezetten a sajtos kifliben sonka vagy téli szalámi, sok-sok zöldség (saláta, paradicsom, paprika, uborka) sajt :)
Alapból rendkívül édesszájú vagyok, de édességre egyáltalán nem vágyom.


Beni
Üdv itt! :wink:

Hajni
Amikor Marcival voltam terhes, az első időben csak a csokis gabonapelyhet és a banánt voltam képes megenni :lol:
Én fürdök, zuhanyozni utálok. Nekem is az a rossz, h a forró vizet imádom, de most beérem a langyosabbal is.


Kata
Sajnálom! :(
De nagyon nagyon drukkolok, és szívből kívánom, hogy összejöjjön a decemberi babó!


Viki
Édes lehet a kisfiad :) Gondolom mennyire örül a tesónak! :)
Ma nekem van szörnyű fejfájásom. :(

szisszka
 
 


Nati!

Nekem is szokott fájni a derekam és a srácoknál is feájt!Sztem semmi rossazt nem jelent!!!!Már másnál is olvastam ilyen tüneteket!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

Ha nincs ellenetekre én is csatlakoznék!
Menzesz szerint november 5.-ére lettem volna kiírva, de tegnap az uh alapján november 11.-ét mondott az orvos.
Már láttunk lüktető szívet is :)

Nekem ő lesz a 2. gyerekem, már van egy 7,5 hónapos kisfiam.

Mindenkinek probléma mentes babavárást!

Kép

KépKép
acquana
 
 


Fürdés
Én anno hamar megvettem a vízhőmérőt Fanninak és azt használtam mikor fürdeni akartam, beállítottam 38-39 fokra a vizet. Amúgy én is olyan meleg vízbe ülök, ami éppen nem égeti le a bőrt afenekemről. Most gyakran Fannival fürdök, így a víz tuti nem meleg.

Panny
Próbálok akkor nem aggódni a fájdalom miatt, csak keveset tudok pihenni, ülni, főleg feküdni.

Vayacon
A legtöbb doki szerintem támogatja a természetes szülést. De ha te kérsz fájdalomcsillapítást, akkor adniuk kell. Persze van olyan eset mikor már nincs erre lehetőség, mert ön a kitolás, de akkor már lassan vége az egésznek. nekem az pl már nem is fájt.

Most néztem a régi uh képeket és ott pont betöltöttem a 6. hetet mikor már volt szívhang és 7mm volt a baba. Március végén megyünk megint, addigra tutira lesz minden!!! Annyira várom már! És annyira félek is, de erről majd késöbb, főleg azokkal beszélnék akiknél nem első gyerek jön.

Kép
Kép
nati80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: