Új privát üzeneted érkezett!

A milyen neműek téma után nálunk a na és mi lesz a nevük? duma jön, megmondom és nemááá télleg?? nincs valami jobb, más, magyar, stb....

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: én Fehérváron szültem, csak azért kotyogok egy kicsit és drukkolok neked nagyon! Nagyon jó a PIC, mi 2,5 hetet voltunk bent, 34. hétre születtek a lányok, a szülészeten meg mindenki nagyon rendes volt és az anyaszállóval sem volt semmi gond. 2000 gr-al hazaengednek! SOTE-ról meg csak rosszat hallottam eddíg, úgyhogy hajrá Fehérvár! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Szivvi!
De jó, hogy minden rendben, gondoltam rátok sokat... Nem lesz semmi baj, nyugi.
vovanda
 
 

 
 

Szivvi!
Örülök, hogy minden rendben van Veletek!!!
lotion
 
 


szivvi:
örülök, hogy minden rendben van és végülis hazaengedtek.
Gondolom jól rád ijesztettek a picúrok, bár az eleje óta voltak ilyen kis problémák nem? Remélem nem csak rosszul emlékszem. Görcsölgetés, vérezgetés ilyenekre gondolok.
Azért nem irigyellek a kórházi csevej miatt, remélem ez elkerül engem és csaka szülésre kell befeküdni, mert én rosszul veszem a rémdrámákat, nem érdekel, nem akarom hallani!!!!

Egyébként tényleg igazad van, hogy a név buli következik, bár képzeljétek, nálunk már kérdezték, ha két lány lesz hogy fogják hívni...Mondom az egyikre, hogy Zorka....mert nekem tetszik.....erre mit kapok??? Akkor már miért nem Dorka?!
Na akkor kiakadtam, ráadásul akkor még szarul is voltam meg feszült is voltam. Itt lezártam a témát. Azóta mindenkinek, hogy nem tudjuk, semmit nem tudunk. :-) ez rövid így.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Azért az is tök gáz, hogy bocsi itt nem lehet szülni, mert nincs hely a PIC-en....

Kép

Kép
silverlion
 
 


Köszi Csajok!

Timi
én is nagyon bízom benne, hogy eljutunk addig és akkor "engednek" itt szülni!
Silver
mélyen tapadó lepénnyel véreztem a 10-17. hét között. de most a sote uh-sa szerint mindkét lepi jó helyen van. így nem tudni mitől véreztem...

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Kép 27 hetes lakosztály

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: drukkolok! Szép nagy lakosztály! Kicsit irigy vagyok, én nagyon élveztem a pocakos létet. Amikor én szültem, akkor szerencsére volt hely a PIC-en, de amíg bent voltunk volt teltház, pedig elég nagy az osztály. (ennek az az oka, hogy más megyékből is ide jönnek, mert az ország egyik legjobb osztálya) De ha esetleg a 35-36. hétig egyben lesztek, akkor nem is kell a PIC! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Silver!
Nekem tetszirk a Zorka! :D
PIC: sajnos előfordul, hogy nincs elég hely. Barátnőmet Gyuláról Szegdre vitték 10 perces fájásokkal, mert nem volt üres inku. Ők már 35 hetesek voltak akkor, de a doki biztosra akart menni.

Rémsztorikra nem kell figyelni. Egy ici-picit nem árt készülni arra, hogy esetleg hamarabb jönnek, hogy ne érjen benneteket váratlanul ez a helyzet sem. De nem kell rémeket látni, és főleg nem odafigyelni, ki mit mond. Én az első terhességem alatt piszokul összevesztem a nagyanyámmal, a végén már nem is voltam hajlandó beszélni vele, mert állandóan rémtörténetekkel "szórakoztatott", és nem értette meg, hogy 30pár hetes kismamaként egyáltalán nem vagyok erre kíváncsi.

Szivvi!
Méretes pocak! :D
vovanda
 
 


szivvi:
ez aztán szép pocak...ez komoly, hogy 27 hetesen ekkora....
na kíváncsi leszek.

vovanda:
végre valaki akinek rajtunk kívül még tetszik ez a név...
Persze készülünk rá, hogy esetleg korábban jönnek, meg esetleg be kell feküdni valami miatt 1-2 hétre...mindig készítem a páromat, hogy akkor mi legyen itthon velük. Ez benne van, de azt nem akarom hallgatni, hogy kinek milyen szerencsétlen eset miatt lett az egyik fogyatékos, meg oxigén hiányos meg ilyenek...ettől kivagyok.
Le is állítom az ilyen sztorikat egyből. Nem érdekel, hiszek a szerencsénkben és a gondviselésben és minden rendben lesz.

Nem tudom én mit kezdek majd a 40 fokos nyárban ekkora hassal...szerintem egész nap valami klímás helyen fogok csücsülni, bár júliusban siófokon nem hiszem, hogy lesz ilyen amikor nyaralunk.
Megyek szerdán AFP-re...fú már parázom, mert irtózom a vérvételtől. Ilyenkor mindig azt várom, hogy túl legyek rajta.

Persze, hogy ma húzódik a hasam, pedig ezer dolgom van, délután jönnek ide törpék, mert ma 2 éves a kisfiam és zsúr lesz. Még sosem tartottam zsúrt, kíváncsi leszek...

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Az AFP eredményével ne foglalkozz, illetve a kockázatbecslés része lehet érdekes. Maga a vizsgálat egyes babáknál is bizonytalan, ikrekre meg egyszerűen nincs referenciaérték, értelmezhetetlen.
Én úgy jártam, hogy hiába írta rá szép, piros betűkkel a védőnő a papíromra, hogy GEMINI, a labor nem foglalkozott vele, amikor 6 hét múlva telefonáltam az eredményért, hogy mégis mi van már, csak hebegett-habogott a csaj, mire kibökte, hogy magas. Erre én: de ikrek, rajta volt a papíron. Ja, ő ezt nem tudta...
vovanda
 
 


vovanda:
na megvolt az AFP vérvétel. Bent voltam a kórházban, fent van szülészeten a vérvétel, ez jó, nem kell a "közös" laborban nyomulni.
Viszont annyira nem érdekelt senkit, hogy én általában rosszul leszek a vérvételen. Mondtam, hogy mit csináljak, hogy jobbá tegyem, mert lefekvésre nem volt mód...erre azt mondta a "néni", hogy próbáljak nem rosszul lenni.
Elég furi ez nekem, de örök probléma, mert nem érti ezt meg senki, hogy ilyen parám van és csak legyintenek, de ha tényleg leborulok ott neki a széken, úgy, hogy szóltam előre.... na mindegy. Nem tudom, miért ilyen nagy probléma, hogy aki feküdni akar, feküdhessen...?????
No mindegy, szerencsésen túléltem, lehet az is segített, hogy túl akartam lenni rajta már nagyon, mert hallottam a gyerekem kinti rajcsúrját, amivel az apját idegesítette :-).

Nem tudom mi van velem, de annyira hat rám ez az időjárás, feszült vagyok nagyok, szorongó...nem tudom vége lehetne már ennek.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Tragédia, ami egyik másik kórházban megy. Én ide közeli rendelőbe jártam vérvételre. Ki van írva, hogy gyerekeket-kismamákat előre vesznek. A laborosok tartják is ehhez magukat, de engem a giga pocakom ellenére a nyugdíjasok majdnem meglincseltek. :D

Időjárás: sajnos nagyon meg tud kavarni, nekem a naggyal egy kiadós vihar majdnem beindította a szülést a 34. héten. Meg a dokim mesélte, hogy volt olyan, hogy hülye frontok idején akkora forgalom volt a szülőszobán, hogy a pincéből hozták fel a régi szülőágyakat, szó szerint még a folyosón is szülést vezettek...
vovanda
 
 


Sziasztok! Nem tűntem el teljesen, csak el vagyok havazva (vagy esőzve :lol: ) Rengeteg a munkám is, dúl a vizsgaidőszak, és igyekszem írásbelikkel hamarabb túleseni, azon a mintegy 400 emberen...
Közben szervezem a nyarat, táborok, nyaralás, stb. És a gyerekek életét, most van minden, zenevizsgák, kompetencia mérések, kirándulások....nem részletezem!
Köszönöm a jó kívánságokat, meg a drukkot, Apámnak is, Eszternek is. Szépen gyógyul Esztó szája, a varratokat már kiszedték, remélem a pici heg is el fog múlni, ami még látszik!
Nem tudom kinek milyen messze van, de Óbudán remek máltais játszók vannak,. az jó tali hely. Van egy rögtön az árpád-híd lábánál, lehet hogy az jobb közlekedésileg! Fedett terasz rész, és egy kis játszószoba is van.
Voltam ma dokinál, egyelőre óriás bébiket hordok, mindkettő nagyobb, mint a terminusnak megfelelő méret, az egyik kb 1 héttel, a másikkettővel. De ez utóbbi most fejjel fekszik, jó lenne ha így maradna, és a tesó is követné mielőbb, mert bár a hasam nő rendesen, de azért szűkül a hely!



Bocs, ha vmire nem reagáltam, sziasztok: Claire
claire
 
 


Bocs rájöttem, hogy a talihely nem ezen a topicon volt kérdés :-)))
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Elnézését kérek, hogy írok Nektek. Én inkább olvasó módban voltam a fórumon, terhességem alatt. Mostanában nem volt időm olvasni......
1 évesek az ikreim (lány, fiú) Nagyon sok eladó dolgaim lennének. Pl: 44-es ruhák, légzésfigyelők, sterilizáló, stb. Most nem sorolok fel mindent,de akit érdekel az írjon és szívesen válaszolok.



Üdv.
natü
natü
 
 


Mi történt ikres kismamik, elöntött a víz? Kihalunk? Hogy vagytok? :lol: Claire
claire
 
 


Claire!
Vagyogatok, csak a kölkeim eljutottak a mindent megnézünk/megtapogatunk+mindenre felmászunk fázisba, résen kell lennem. Plusz harapnak. :?
Az esővel meg tele az összes cipőm, Baluék nem nagyon tudnak kimenni az oviban, alig lehet vele bírni.
Nálatok mizujs?
vovanda
 
 


Szia!
Ja, az esőből azt hiszem már mindenkinek elege van. És ez már nem is májusi :lol: :lol: , kéne neki szólni!
Mi egyébként jól vagyunk, én most egész jól bírom az iramot, így szokott ez lenni a közepe táján. Meg muszáj is, mert iszonyú pörgés van. Nálunk bent az egyetemen vizsgaidőszak, jövő héten 4 napot ülhetek államvizsgán, pl.
A gyerekeknek meg vizsgák: szolfézs, zongora, dob, karate, a kicsiknek ovis záró, mese előadás, stb. Lassan már nehezen látom át. Ma épp megszámoltam ,hogy 5x mentem le-föl (autóval, de akkor is), amíg hoztam-vittem őket, és a nagyot ilyenkor az apja hozza haza!!! (Ma nem kellett bemennem, így délelőtt itthonról ügyintéztem , meg takarítottam, mostam, stb, tudod, ahogy egy ikerterheshez illik :lol: )
A párom meg minisztériumban dolgozik, most megy az átadás-átvétel, gondolhatod milyen nyugodt...
Mindezzel együtt nem akartam panaszkodni, tényleg, mert semmi komoly bajunk nincs, a pörgés lételemünk :lol: , és amjd csak lecseng ez is.

Igen, amikor nekiindulnak az ikrek, az nem könnyű. Anno nekem is mindenki mondta, hogy hű, két gyereket egyszerre szoptatni, pelenkázni, stb, de szerintem amikor így nekiindulnak, az nehezebb!! Szedted már ki őket a mosogatógépből???
Nekem egyszer föltérdeltek a lenyitott ajtóra, és ott pakolásztak, amikor észrevettem nem mertem kiáltani, mert ha nagyot ugranak, hátha leszakad. így lekapdostam őket. Kár, hogy nem volt annyi lélekjelenlétem, hogy lefotózzam :lol: :lol: Pedig a cég reklámjának eladhattam volna :lol:
szóval kitartást a lókötőkhöz!
Ami a nagyobbakat illeti, még lehet, hogy jó is, h így be vannak fogva, mert amúgy tényleg rúgják szét a házat, ha nem mozogják ki magukat!!
Üdv: Claire
claire
 
 


Claire!
Szerintem is nehezebb most... Addig jó, amíg ott maradnak, ahova lerakod őket. 8)
Mosogatógépem nincs, a mosógép felültöltős, de azért elég fantáziadúsak, ha rendetlenkedni kell.
Mosogatógép ajtajára egy ismerősöm ikrei ültek rá, ott anyuka fotózott is, egy hétig röhögtünk rajta. :D
vovanda
 
 


Valóban fantázia dúsak, és az ikrek az én tapasztalatom szerint egész korán már, tökre beleviszik egymást a balhéba, sokszor megcsinálnak olyat, amit egy gyerek nem, de még a tesók sem!!!
De annyira helyesek, csak nagyon résen kell lenni! :lol:
Egyetértek, hogy addig jó, amíg ott marad, ahova tetted. akkor legrosszabb esetben sír, de legalább nem tud veszélyes dolgokat csináli!
Üdv: Claire
claire
 
 


Claire!
Nálunk ez hatványozottan igaz. Réka egész békés és kezelhető, Dani meg lepipálja a Duracell nyuszit. :lol:
Ha meg hárman együtt vannak, egy pillanatra sem fordíthatok hátat.
vovanda
 
 


nem ér eltántorítani a leendő mamikat :lol: nálunk mosogató, mosó, szárító minden van, plusz minimál stílusú a lakberendezés.... :roll:

bébekkel minden oks, még fej-fej mellett :D saját sacc alapján 1600 gr körül lehetnek. az egyik koponya, a másik haránt fekvésben és nem úgy tűnik, hogy el akar mozdulni, bár nem tudom mennyire lenne ez lehetséges amúgy..

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Ááá, ezeken röhögni kell. Majd menet közben kiderül, hogy min kell a lakásban esetleg változtatni. Enyémek pl. következetesen nyomkodták a számítógépen a powert. vettünk főkapcsolós hosszabbítót.
Spontán akarnál szülni? Mert ahhoz elvileg elég, ha az A baba fejvégű. Dokid mit mond?
vovanda
 
 


szivvi,
örülük, hogy jól vagytok mindannyian...
pont én is ezeket akartam írni itt a tapasztalt ikres anyukáknak, hogy ne súlyosbítsák a nem túl stabil lelki állapotomat...:-)

vovanda,
lenne egy kérdésem, olyan idillinek tűnik minden így ahogy elmondjátok, nincs olyan amikor elszakad a cérna és kikészülsz tőlük.
Bevallom nekem néha ez az egy elkényeztetett pasi is úgy kiborít...

claire,
el sem hiszem, hogy második ikerterhesen, meló mellett te még ilyen fitt vagy...:-) nem is kérdezem hogy csinálod, mert szerintem ez adottság, hogy kinek milyen az aktivitása. Az is lehet, hogy a Te szervezetednek már ez az állapot nem jelent akkora megterhelést. Az első ikerterhesség nem volt valamivel nehezebb??

Ja igen és még 1 kérdés...hogy marad időtök az apákra ennyi gyerek és feladat mellett...csak mire készüljek? :-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Egy hónappal ezelőtt közöltem, hogy felmondok, de a főnökség nem fogadta el. :lol: Viccet félre téve: néha legszívesebben elcuccolnék egy lakatlan szigetre. Vannak iszonyúan nyűgös és rossz napok. Amikor hiába minden igyekezet, semmi nem jó. De van olyan is, hogy flottul megy minden. A "kalandjaikon" alapból próbálok röhögni, meg nekem a naggyal óriási szerencsém van, mert jól tűri őket. Szóval szerintem kb. mint egy babával, csak amikor elkezdenek világgá menni, akkor kétfelé kell figyelni. Ja, és nálunk Réka egész könnyen kezelhető, szerencsére, mert Dani újabban iszonyatos hisztikirálynő lett. De majd ez is elmúlik. Az meg irtó sokat ad, amikor látod, hoy kezdik egymást felfedezni. Én sokszor csak hallgatom, ahogy dumálnak és röhögnek.
vovanda
 
 


Sziasztok!
Elnézést zavarásért!

Szeretném felhívni figyelmeteket egy új márkára:fairybaby

itt megnézhetitek folyamatosan bővülő termékeimet!
http://picasaweb.google.hu/101508694688 ... Fairybaby#

Boldog babavárást!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Írtam egy hosszút és elszállt :evil:
Kedves ikreket váró kismamik!
Semmi riasztó szándék nem volt a fenti sztorikban!! :)
Nem szeretek senkit azzal etetni, hogy nem strapás, meg hogy meg se kottyan, de bele lehet jönni. Ti is alkalmasak vagytok rá, ezeken a sztorikon meg majd jókat lehet vigyorogni. Igaziból úgyis csak az tudja értékelni, aki próbálta!

Ami a terhességet illeti, ezt nehezebben bírom, mint az eddigieket. Vagy csak a megszépítő emlékezet??? :lol: :lol: Nyilván öregszem :lol:

A teherbírása mindenkinek különböző, de hiszem, hogy mindenki akkora puttonyt kap, amit elbír!!!
És persze néha tele a hócsuka, meg kiosztom őket rendesen...

Szülés: apás volt mindegyik, és remélem nem törjük meg a hagyományokat!

Az előbb még olyan jókat írtam, de elszállt! No, mindegy, akinek egy kis bíztatásra van szüksége, nyugodtan jelentkezzen nálam!
Üdv: Claire
claire
 
 


sziasztok
ki hogy van? nekem áldás a jó idő, végre nem fáj semmi, megállok napi 1-2 keményedésnél..csütörtökön megyek súlybecslésre, remélem egyformák. pocak 130 centi :shock:
talán minden cucc megvan, pelus kell még, plusz a gyógyszertári dolgok, itt nem adnak semmit a kórházban :evil:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Hú, 130 centi. Kemény. nekem 110 centi volt a vége. A jó időnek mi is örülünk, mától délelőtt is sétálunk. Szó szerint. Babakocsi nélkül mentünk, Dani pórázon, mert kitépi a kezét és elrohan, Réka kézen fogva. Ügyesek voltak, nagyon elfáradtak, kb. 2 perc alatt kidőltek.
Kórházban nekünk adtak pelust meg popsikrémet. Ruhát viszont vinni kellett.
vovanda
 
 


szivvi,
fúúúúúúúú nagyon rohan az idő...azta.
Most néztem csak a vonalzódat, ahogy írtad, hogy már minden megvan. Nagyon izgis...drukkolok nagyon neked, hogy minél tovább bírd egyben, bár ekkora pocakkal. Most már nagyon pihizni kéne neked.

Na ma megdőlni látszott a teória, hogy egypetéjűek a törpék. Ma voltam genetikai UH-n, szerencsére minden tuti szuper, azt mondták ennél jobb nem is lehetne, örültem bevallom féltem, hogy genetikai tanácsadás meg minden jön...de nem szerencsére, ügyesek a babók.
Na szóval lesz még 1 kisfiunk és egy nem annyira biztos kislányunk, de ez még nagyon nem biztos, mert takargatta magát irtóra. Biztos csaj :-)
Lehet még kicsit izgulni...bár ez is érdekes, amennyire beleéltem magam, hogy jaj majd két lány lesz tuti, annyira örültem, hogy lesz még1 kisfiam. Érdekes érzés volt.

Annyira jó ez a jó idő. Ma egész nap szüleimnél voltunk, a kisfiamat kis sem lehetett szedni a medencéből...annyira élvezi...olyan jó nézni!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok! Bekukk, hogy mi van veletek. :)

Szivvi, hű, szép poci! :) Azóta meg már még nagyobb!! 130 cm? :shock: Nekem 117 volt a 38. héten.. :roll:
Többiek, pocakfotó??

Silver, nekem is tetszik a Zorka.:) Nálam nagy esélyes volt a Zora név egyébként! :lol:

Timi, miért 33 hetesen kell még a PIC? Nem csak inkubátor? Az én dokim 33 hetesen azt mondta, csak inku kellett volna, ha akkor születtek volna. :roll:

Ja, front idején itt is tele a szülészet. Nem is értem, amikor én szültem, EGYEDÜL voltam az egész őrzőben, pedig aznap köszöntött be a zimankó... :roll:

Enyhébb időt kívánok minden ikres pocakosnak (és minden kisgyermekesnek is.. ! :roll: ) !

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Nekünk 33+5nél simán játszott a PIC, fertőzés miatt. A baba állapotától függ.

Szivvi!
Mekkorák a bébik?
vovanda
 
 


Sziasztok!
Bocs az eltűnésért, államvizsgáztattam a héten, szerveztem a nyaralást, a kicsik oltást kaptak, ja, meg volt úszó bemutatójuk, meg a második fiamnak évzáró műsora, a nagy kitüntetést vett át, ma a nagy vizsgázott karatén új övre, aztán itt volt a barátja és sütögettünk a gyerekekkel....már nekem is követhetetlen. Közben évvégi ajándékokat gyártunk a tanító és óvónéniknek, meg eltettünk néhány 10 kg epret, amit vasárnap szedett a család :D
Jó kis sűrű hét lesz ez is, hétfőn vizsgáztatok, kedden évzáró a nagyoknak, meg egyiknek buli, szerdán elutazik táborba az egyik, csütörtökön a másik, csak hogy ne legyen uncsi, ja, meg aznap is vizsgák, és doki! Mit is csináljak pénteken??? :lol: :lol:
Kíváncsi vagyok mekkoráka bébik, mert én már nagyon nagynak érzem!Nem emlékszem, hogy a többivel mekkora volt a pocakom körfogata, de én ezeket találom a legkidudorodóbbnak. Na, nem szólok, mert így a 31.hét elején este (amikor szerintem látványosan dudorodnak,) akkor 100 cmnél tartok.Cipelni ez is elég :)

Csak szegény pocaklakóknak alig van vmi előkészítve. apropó. Nyári gyerekes anyukák! Kb mennyi cucc kell, és milyen kezdetnek egy nyári csemetének? Nekem a két nagy téli, az ikrek tavasziak...
(2 Őszit már nem vállalok :lol: )

Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Én a 29. hét közepén vagyok és 128 centi a pocak... :oops:
Hétfőn voltam uh-n, a babácskáim szépen fejlődnek, már 1500 g felett vannak mindketten. Jó erőseket rúgnak most már, de nagyon élvezem. Annyira jó érzés... :) Na meg a mocorgások, helyezkedések... :)
Az engem is érdekelne, hogy milyen cuccokat érdemes beszerezni a piciknek így nyáron. Én abszolút kezdő kismama vagyok.
lotion
 
 


Lotion!
Bodykat főleg rövid ujjút vegyél, hosszú ujjúból elég 1-2 darab, hogy legyen, ha mégis vacak az idő. Rugiból vékony pamutot vegyél, lehet hosszú ujjú meg ujjatlan is. Nekem Balu nyári baba, éjszakára rövid ujjú body+vékony hálózsák volt rajta. Meg érdemes néhány pár zoknit is beszerezni, ha marad ez a dög meleg, elég a rövid ujjú body+zokni kombó. Nem vonatkozik mindez a korababákra, ők 30 fokban is képesek fázni. Ja, és vékony sapit is szerezz be. Mi nagyjából ennyivel indultunk Balázzsal, aztán menet közben úgyis látod, mire van még szükségetek.

Claire!
Te sem unatkozol. :D
vovanda
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, most találtam rá erre a fórumra.
36. héten vagyok két lányzóval, mindketten 2500g fölött vannak, és farosak. Gondoltam hátha tudtok tanácsolni valamit, vagy csak megnyugtatni, hogy nem vagyok egyedül. :)
Szinte semmit nem bírok aludni éjjelente, és kezd teljesen kikészíteni ez az állapot. Olyan fájdalmaim vannak, hogyha véletlen el is alszom, sírva ébredek. :S Ti hogy alszotok? Nektek is ennyire fáj, vagy én vagyok ezzel egyedül?

Abbey
abbey
 
 


Abbey!
A végén már minden fáj. Fel a fejjel, neked már nem sok van hátra. A nagy fiammal még működött, hogy mindenféle párnákkal körberaktam magam, ide támasz, oda támasz, az ikrekkel tök mindegy volt, mit csináltam, fájt. Nagy már súly, amit cipelsz. Szülés mikorra van tervezve? Gondolom, császár lesz. Programozott, vagy megvárják, míg elindulnak? Ismerősömnek a nem alvás miatt előbbre hozták a csaszit, úgy volt, mint te: nem aludt, csak 2 órákat, fájdalomcsillapítóval, hosszú távon ez sem jó.
vovanda
 
 


Szia Vovanda!

köszi a választ. A párnás módszer eddig egészen bevált, mostmár az sem segít. Párnázhatom magamat bárhogy, ugyanúgy fáj. Nekem kimondottan tiltanak minden fájdalomcsillapítót, a doki szerint ezen csak az epidurál segít, ezért inkább ne is vegyek be semmit, nem tesz jót a babáknak, lassíthatja a szívüket. Úgy volt, hogy jövő hét közepe vége fele meglesz a császár, akkor töltöm a 38. hetet, de a dokim és a helyettese is elutaznak konferenciára :D Ilyen az én formám.
Úgyhogy most szurkolunk, hogy várják meg a picik, amíg visszajönnek. De vész esetére a János kórház marad.
elvileg programozott lenne, mert úgy nem kell kapkodni.
abbey
 
 


Abbey!
Akkor nem sok mindent tudok javasolni... Kitartást neked!
Az enyémek 33 hét+5 napnál születtek, de a koraszülött paráimat leszámítva alapvetően örültem, hogy szabadulok a pocaktól. Tiszta kínlódás volt már...
vovanda
 
 


Sziasztok!

Ismét én jelentkezem Szilvi helyett.Pénteken elindultak az ikrek de le tudták állítani a szülést.Sajnos most úgy néz ki végig bent kell már maradnia :(

Bridzsi

Kép
esztora
 
 


Bridzsi!
Köszi a híreket!!! Szivvinek kitartást, reméljük, kicsit még maradnak a babócák! Majd légyszi gyere friss infőkkal! Szorítunk nagyon!
vovanda
 
 


Kétszer ment el...
vovanda
 
 


Bridzsi,
Szivvinek kitartást, nagyon drukkolok, hogy minél tovább bent tudják tartani a babókákat!!!

Nem is tudom, ilyenkor biztos tök kétségbe esnék, hogy mit csináljak, ha beindul idő előtt a szülés. Ilyenkor gondolom a dokimnak szóljak egyből és megmondja mi legyen...nem tudom, erről csevegnem kell vele majd, hogy biztonságosabban érezzem magam.

abbey,
neked kitartást a szenvedéshez, amit ez az utolsó idő jelent.
Azért a dokik is jó fejek, hogy elhúznak konferenciázni, aztán te meg szenvedj. Néha olyan érzésem van, mintha egyáltalán nem éreznék át az ember nyomorát.

vovanda,
nem tudom, nem akarok hülyeséget kérdezni, de mindenkinek fájdalmai vannak a vége fele, csak azért kérdem, mert nekem igaz, hogy egyes terhesség, de az 5 kilós fiammal még a 39. héten sem fájt semmim...lehet, hogy most sem fogok ennyire szenvedni, mint abbey??? Vagy ez törvényszerű, hogy szenvedni kell :-)???
Jó nem parázok, csak kíváncsi vagyok. :oops:


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


vovanda,
már kaptam múltkor vasat, gondolom ez ikreknél törvényszerű...
Neo-Ferro-Folgamma a neve ismered?
Én csak a Maltoferr-t ismertem eddig, de azt mondta a doki, hogy ebben benne van a Folsav is nem kell szedni külön.
Ha ő mondja...


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Koraszülés: sajnos benne van a pakliban. Van PIC a kórházban, ahol szülni fogsz? Vagy átküldenek máshova, ha gond van?
Amúgy igen, a lgekisebb gyanús jelre doki. Legalábbis nekem ezt sulykolta mindig az orvosom. Néztam Szivvi vonalzóját, kb. 1 héttel kisebbek a babái, mint az enyémek voltak, amikor megszülettek. Biztosan kap tüdőérlelőt, nagyon nagy baj nem lesz már szerintem akkor sem, ha megszületnek. Faggasd ki a dokidat, hogy a választott kórházban mi a protokoll koraszülésnél, milyen a PICen a látogatási rend. És ne félj. Akkor persze én is bőgtem egy napig. De aztán minden a helyére került.
Fájdalmak: babák méretétől, fekvésétől függ. Hogy hol, mit nyomnak. Nekem a bal oldalam volt a mumus, ott volt Dani és ő volt a nagyobb. De nem törvényszerű, hogy aludni se tudj tőle.
Vas: semmiféle vasat nem bírok szedni, végig próbáltam már szinte mindent. Varratszedéskor még vekengett a doki, hogy kapjak -e vért. :lol:
vovanda
 
 


Szivvi kezünk lábunk csuriban az augusztusiaktól!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


vovanda,
miért nem tudtál vasat szedni, mi volt vele a bajod?
Még jó, hogy kérdeztem a nem alvást, sikerült 4 órát aludnom, hulla vagyok, egész éjjel légszomjam volt. Erre nincs valami tanácsod?
Nagyon szar érzés...


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Tönkre vágja a gyomromat. Szorulás, hányinger, gyomorégés, amit akarsz. :D
Hátadon feküdtél? Én olyankor fulladtam. Ha az oldaladon aludtál, akkor valószínűleg nagyon felkúszott valamelyik baba, és nyomta a tüdődet. Ezzel ssak annyit tudsz tenni, hogy kivárod, míg arrébb megy... Alvásnál nekem egyébként bejött az ágy csere. Pontosabban: kiköltöztem a kanapéra, ott valahogy jobb volt. Meg 115 párna, ide támasz, oda támasz, lefekvéskor fél óra pozíciókeresés.
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: