Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon köszönöm mindenkinek :D :wink: Sokat segítettetek lányok!
Domi, nőgyógyászhoz mész? De jó, láthatod picúrod! Én holnap megyek. A gyomorégésre én csak a kekszet tudom javasolni, mert nemtom hogy melyiket szedheti kismami. Viszont a mellkasfájdalom :shock: :roll: :?: :?: :?:
Megnéztem volna Red a kiscsajodat, ahogy hempereg :lol: Már előre félek attól, hogy az enyém is ezt fogja. Jaj olyan tündérfalat! Te emelgeted a gyerekedet? Én nem, csak mindig megölelem és elmagyarázom neki, hogy miért nem, de ma nagyon anyás lett és simizett, puszilgatott :shock: nem ismertem rá. Igénye volt arra, hogy felvegyem, aztán megint aztán megint és sokszor. Apja megtudta, és jól megszídott emiatt.
Hné, szegény éjjeli bagoly lettél :D hát én nekem is felment volna a pumpám... De mért nem zárja le a billentyűket :roll: Majd egyszer nehogy emiatt nagy számlája legyen, pláne ha külföldről hív :shock:
Bogme,
[quote]E írta:ngem inkább az utánajárás akaszt ki mindig
mélyen átérzem a dolgot....

Kép
Kép
onlány
 
 


Igen nőgyógyászhoz. De a picúrt nem láthatom, mert a maszek rendelőjében nincsen UH. Azt a kórház osztályon csinálja. Szeretnék oda holnap elmenni. A mellkasi fájdalmat úgy olvastam, hogy a gyomorsavnak is köszönhető. Időnként csak a nyelőcsövem égen időnként az is fáj. Igaziból EKG-t csináltak és ott ne találtak semmit, nem mondta a doki, hogy kardiológiára kellene menni, azt mondta rendben van. Szóval más tippem nincs mint a gyomorsav vagy pszichés és stressz miatt van.
Na megyek zuhanyozni aztán lassan indulok. Ettől is parázok kicsit, mint minden vizsgálattól. Remélem minden oké lesz. Majd beszámolok az eredményről.

Kép
domi001
 
 


szúró érzést, hirtelen mozdulat, erölködésre??? vagy levegővételnél vagy állandóan?

Kép
Kép
onlány
 
 

 
 

Várunk vissza a hírekkel!

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány:
muszáj emelgetni, neki aztán magyarázhatok amit akarok :wink: (extra-anyás kölök, meg nagyon bújós is, főleg mostanában, hogy a fogak miatt szenved is eleget szegény.
de még úgyis csak 10 kiló, szal egyenlőre bírom...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2009.11.04 07:49-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Jó reggelt!!

Onlány!
Béna vagyok,ezért kérdezek :lol:
Hogy tudok válaszolni a kérdésekre??? Letöltöttem,de tovább nem tudom,elakadtam :oops: :oops: ..
Még sose csináltam ilyet...
Vendég
 


onlány
Nem tudom a szúró .... érzés nekem szólt-e. Ha igen nekem égő érzés van és nem állandóan, esténként jön elő néha főként, ha lefekszem.

NA megvolt a vizsgálat, a méhszájam zárt, azt mondta a pocak rendeben szép nagy már, pedig semmit nem látok, mert előtte is volt egy kis pocakom, csak most már van ürügy miért van :lol: Vettek kenetet is és azt mondta a doki elvileg nincs akadálya, hogy nála szülhessek. :lol:
Nem tervez akkora sehova elmenetelt.
NA és a jó hír a sok rosz mellett, a védőnő és a fogdoki után 2re mehetek UHra ma. :)
Jaj csak megmutatná magát, hogy fiúcska, vagy kislány. :lol:
Ja és holnap reggel meg labor (AFP). AZt mondta a doki vagy egy napon kell menni, vagy másnap reggel. Én ezt választottam, de ő is azt mondta jól döntöttem, biztos az SZTK s UH nem olyan jó. :)
MAjd jelentkezem még a nap folyamán, most készülök a védőnénihez. Még jó, hogy átmegyek az út túloldalára és ott vagyok :)

Kép
domi001
 
 


domi, majd várjuk a híreket :lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Onlány: a párom nagy számlát nem tud csinálni, mert feltöltős a kártyája, bár így is drága, mert most a magyar van nála, de van neki német meg holland is (mind feltöltős). Max hívni nem tud, de akkor meg van náluk céges, ha jól tudom.

Én ma megyek Uh-ra:)!!!!!! Megnézik a redőt, remélem minden rendben lesz nála :!: :!: :!: Aztán meg délután Ekg-ra :) Sikerült háziorvost váltanom, mert a régivel nem voltam megelégedve és különben is 15 km-re volt.... Most meg 2 lépcsőház 8)
A vérvételes papíromon 7 csillag van :shock: bár ezek sem annyira egetverően térnek el!

Kép
hné29
 
 


Sziasztok!
Alacsony lett az afp-m 0,23 :( :(
Hétfőn megyek genetikára,akkor majd kiderül remélem hogy van-e valami...
Vendég
 


Domi!
Várunk a hírekkel!!

Hné!
Biztos rendben lesz minden!!!
Jól tetted ha váltottál,és még közelebb is van!
Vendég
 


Kép

Minden a legnagyobb rendben:) Kicsiny ujjacskáit is láttam és minden eredmény megfelel a korának :D


Kírus nem lesz semmi baj, annyi nyűg van ezzel az apf-el... Tesómnak sem volt jó az érték, aztán mégis utána megint jó lett!!!

Kép
hné29
 
 


Sziasztok!

Itt lennék, kidőlve :shock: Reggel 5kor keltett Liza, 7kor indultunk uhura. Fél 9re voltam hivatalos, de nem indult időben az uhu, így 45 percet vártam... Bementem, megint az a kedves nő volt és megkérdeztem tőle, hogy mikor látja a baba nemét, amire e válasz a jövőhét vége fele :D Na és akkor bekapcsolta a monitort és megláttam a kis drágámat! Annyira helyes, nyugodt mozdulatai voltak. Először elfordult, aztán kandikált a monitorba, majd alkezdte számolni az ujjacskáit!!!!!!!!! haja, de jó volt ltni. Aztán elküldtek belgyogyira, ahol a vérnyomimra írtak valamit, amit én nem szívesen szedek és nem tudom mitévő legyek. és 2kor szabadultam fél9óta....

Kép
Kép
onlány
 
 


mindjárt visszaolvasok

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok, na túl vagyok egy hosszú napon. Védőnő a vérnyomásomat megint nem tudta megmérni :D A labor, ami eddig megvan at mondta jó, bár itthon néztem a papírt a fehérvérsejt számomnál ott egy csillag és nagyobb mint a tartomány. De azt mondta oké, akkor oké.
A Fogorvost megúsztam egy szimpla töméssel.
Na és az UH nagy élmény volt. Láttam a szívét, ahogy vert, meg a hosszú kezeivel, ahogy nyújtozkodott. Csak egy baj volt, hogy azt nem tudtuk meg, hogy kisfiú vagy kislány. AZt mondta a doki, hogy karácsony előtt elmegyek még egyszer és akkor biztos kiderül. :lol:
Ja meg a másik baj, hogy a nagy csodálkozásomban, ahogy néztem a méretét nem figyeltem és alpomra nem írták rá.
Azon ez van:
szívműködés: rendben, magzatvíz: kp, lepény mellső falon (és azt mondták mélyen) na ezt sem tudo ez mit jelent???. BPD: 36,5mm/16hét, FL:23mm, gerinc:ép, hasfal:sima, szív:négyüregű, gyomorban, hólyagban folyadék. Durva magazti malfomatiot nem észleltünk. Azt sem tudom mi a folyadék a hasban és hólyagban???
És a felvételen vannak valami számok.
Valaki nem tudja, hogy bal oldalon ott ahol az van, hogy CN0 az az alatti szám a 14 cm az mi lehet?
A 11 hetes 5 naposomon ott 10 cm volt.
Holnap reggel labor az aFP miatt.
És íme a mostani fotónk:
Kép

Kép
domi001
 
 


domi:
a gyomrában a benyelt magzatvíz van, a hólyagban szintén ,csak már kifelé készülőben :wink:
ezek a méretek sztem tök okésak.
a mellső fali lepény azt jelenti hogy a hasfal felől tapad, nem a hátad felőli oldalon. elvileg így majd picit kevésbé lesz érezhető kívülről pl apuci által a magzatmozgás, viszont ő is jobban védve van a külső dolgokkal szemben. bár ha mélyen tapad, vagyis a méhszáj irányába, akkor lehet hogy nem lesz "útban" a tapizáshoz :)
egyébként nekem is így volt Pannával anno.

a CNO rövidítés nem rémlik mi lehet
:oops:

a fotón is nagyon édi a babó!!! :lol:

kírus:
az afp-vizsgálat semmit nem jelent, tök elavult!!! ne izgulj miatta, majd a genetikain úgyis megnézik alaposabban hogy mi újság.... NO PARA
minden okés lesz!!!

Hné:
nagyon szép a picurod :D

bárcsak már nekünk is lenne újabb UH-nk... de erre még várnom kell sajna :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


jó reggelt!!!

Domi!
Nagyon édike a babód!! :wink:
Nem tudom mit jelent a CN0 :roll:
Kövi uh-on bizti megtudod már a nemét :wink:

Red!
Köszi,reméljük tényleg hogy nem lesz semmi...
Sok erőt adtatok itt babaneten,ugyhogy probálok pozitív lenni :!:
Te mikor mész következő uh-ra??

Onlány!
De jó neked is hogy láttad a babódat!!

Én utoljára 12 hetesen láttam
:? ,olyan rossz hogy ilyen ritkán csinálnak itt...
De jövö héten ha minden igaz 2-szer is fogom látni :wink:

Ha van kedvetek-idötök szavazzatok Kírára!!!

http://www.szuloklapja.hu/baba/body/baba_szepsegverseny.php#
3-7éves-30.kép-Bolvári Kíra

Köszike ha szavaztok!!!! Pussz érte :wink:

Szép napot mindenkinek!!!
Vendég
 


Kírus én nem tudom megnyitni :(

Kép
hné29
 
 


Sziasztok!
Már nagyon régen jártam itt. Fog valaki tőletek az Uzsokiban szülni?

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Jelentem, megjöttem UH-ról. Minden rendben és ez valami hihetetlen élmény volt! Az egész vizsgálatot DVD-re rögzítették, viszem haza Apának is, nagyon fog neki örülni! Először aludt a kicsike az arca elé húzott kézzel, törökülésben. Ezt játszotta legalább 5 percig. Aztán beszélgettünk, nevetgéltünk a dokival, na ettől aztán megmozdult és meg se állt, egyik oldalról a másikra forgolódott, szopikálta az ujját (erről majd leszoktatjuk :)), bokszolt, nagyon édes volt. És.... láttunk valamit a lába között. A doki szerint 75%, hogy fiú, de a 18. heti UH-n már többet tudunk majd. Pedig tutira lánynak éreztem!!! :)

Adatokkal most nem szolgálhatok, mert otthon hagytam a leletet és képet is csak szkennelés után tudok feltenni, de ami késik, nem múlik :) A lényeg, hogy minden stimmel, rögtön a vért is levették kombinált teszthez, de csak nov. 17-én lesz eredmény. Ú, de soká!!!

Onlány: Örülök, hogy neked is rendben volt minden az UH-on.

Domi: Neked is gratula, édes a pici!

Puszi mindenkinek!

KépKépKép
bogme
 
 


Bogme!
Jó élmény lehetett az biztos!!! :wink:
Kíváncsian várjuk a képet!

Bocsi :oops: ,nem jó linket írtam...

De ez jó:
http://www.szuloklapja.hu/baba/body/baba_szepsegverseny_separet.php

Ezen szavazhattok! Köszi
Vendég
 


Sziasztok!

elálította a lányom a babanetet:( nem tudja valaki, hogy kell a betűméreteket visszaállítani???? Mikor betűk vannak a láthatáron.
Nagyon kivagyok, tegnap hazajöttünk és utána rögtön meghalt a malacom :cry: Szegényke. Reggel Liza kérdezte: hol Nina? Mondom meghalt. Erre heves keresésbe kezdett. Kereste a szekrény mögött, szekrényben, újságtartóban és lefeküdt a helyére :(
Kirus, szerintem ne aggódj az afp miatt, mert elég elavult, de úgyis mész genetikára és ott megfognak nyugtatni. Szerintem a test tömege is befolyásolja a dolgokat... :roll: (a kérdésekre úgy válaszolhatsz, hogy beleírsz és lemented és visszaküldöd, vagy más színnel jelölöd, amire úgy gondolod, hogy igaz)
Domi, tegnap találkoztam egy kismamával, aki hajszál pontosan ugyanezeket a tüneteket produkálta és agyon hányt. Semmit nem csináltak vele, leküldték belgyógyra és írtak neki savlekötőt. Mondjuk neki már csak néhány hete volt vissza. De ahogy mondta, egyből rád gondoltam és neki is fájt a mellkasa. Domi, nem győzök gyönyörködni a picurkádban, már olyan kerekded :)
Hné, milyen édi a picúrod. Én is kaptam róla képet, de úgy néz ki rajta, mint egy ufo :shock:
Red, neked is mostanában kell hogy legyen, nem? 25-26 hetesen :roll:
Szia Varva! Én a SOTÉn fogok, legalábbis szeretnék szülni :)

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány: A View-nál (Nézet) van olyan, hogy Text Size (Szöveg méret) ott tudod állítani. Ha ez nem csinál semmit, akkor Ctrl és "+" a növelés, Ctrl + "-" a csökkentés. Sajnálom a malackát :(

KépKépKép
bogme
 
 


Bogme, Te, Te Te szemmentő :wink: :D Már kezdett a szemem kifolyni! Viszont helyrerakta azt, amiket ti írtatok, de ahová bepötyögöm, az maradt kicsibe :roll: :shock: :?: :?: :?:

Kép
Kép
onlány
 
 


Azt akkor nem tudom. Ahol meg lehet adni a hozzászólás paramétereit (félkövér, betűszín stb.) ott van olyan, hogy Betűméret. Ez nálam normál. Nálad? Azzal nem javul?

KépKépKép
bogme
 
 


Kirus:nekem is anno rossz eredmeny volt,bar en privatban csinaltattam a vervetelt,jeleztek is elore hogy ha idosebb a baby mint a papiron,akkor nem lesz megfelelo az ertek,ez normalis,plusz 2000ft-ot kellett fizetnem,mert mondta a no hogy ugyanabbol a verbol csinalnak egy masfajta vizsgalatot,ami 99%-osan megbizhato.
Az eredmeny meg aznap megvolt,valoban az AFP ertek nem volt megfelelo,de amit a masodik teszttel csinaltak az rendben volt.
Szoval ne aggodj,biztos minden rendben lesz,csak sajnos az sztk-s vervetelnel ez benne van a pakliban hogy nem a vart eredmeny jon ki ezert berendelik a kismamat meg egy vervetelre,plusz meg szamolnia kell a kismamanak azzal a par nap stresszel is amit ez okoz :(
Csak ezert erte meg elmenni privathoz...
Remelem hamar meglesz az eredmenyed,abban pedig biztos lehetsz hogy minden rendben lesz!
Tovabbi szep napot es kellemes pocakoskodast mindenkinek!!!

Kép



Anita
bellaani
 
 


onlány
Köszönöm, hogy megírtad. Hogy lekopopgjam 3 napja nem jött elő olyan durván. Ahogy érzem, hogy kicsit nem oké iszok egy pohár tejet, vagy egy Renniet bekapok. MA egyet vettem be és még nem volt gondom. Akkor ez tuti a savam.
A picúr tényleg olyan kis kerekded már és csücsörít a szájával :) Most tényleg olyan, mint egy pocakos manó. :)
A múltkori felvételen nem volt ilyen formás a feje neki. :)

Ma levették nekem is az AFPhez a vért, na erre kíváncsi leszek én is :)

Kép
domi001
 
 


8)
magdolnam
 
 


Tudja valaki, hogy a folsavat meddig kell szedni, vagy meddig érdemes? A férjem ma azzal jött haza, hogy valamilyen kutatás szerint a folsavat csak a terhesség első felében szabad szedni, mert utána szedett folsavnak köszönhetően nagyobb valószínűséggel lesz asztmás a baba.

Kép
domi001
 
 


Domi, a javaslat szerint a 12.hétig kell szedni. Arról, hogy utána mit okozhat nem hallottam, bár nem is néztem utána.

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok a betolakodásért, csak szeretném figyelmetekbe ajánlani a kisfiam által kinőtt ruhákat 0-6 hó. Nagyon szép állapotban vannak, mert vigyáztam rájuk és nem szakadtak foltosak és bolyhosak, használtabb az leírom!A lényeg,hogy szép és nem drágák!
Katt ide, ha megszeretnéd nézni őket!
http://ruhaparadicsom.gportal.hu/gindex.php?logout=1

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Sziasztok!

Onlány: Sajnálom a malackát, sajnos az a baj, hogy nem élnek vmi hosszú ideig :(
A folsavat 12.hétig lehet szedni én is úgy tudom, de mellékhatásáról nem olvastam semmit, ha tovább szedi valaki.

Éjjel fél 1-kor hazajött a férjem:) Azt hittem már soha nem érnek haza :? Ráadásul 5 órát álltak, mert kocsi lerobbant, aztán kiderült, hogy valamelyik okos diesel helyett benzint tankolt :shock: :? férfiak....

Kép
hné29
 
 


Domi: Én is úgy tudom, hogy a folsavat a 12. hétig kell szedni. Nem tudom mik a mellékhatásai utána.

Hné: Akkor nagy a boldogság :)

KépKépKép
bogme
 
 


onlány:
RIP malacka :(
asszem 28 hetesen, legalábbis ez van az SZTK-s gondozói jegyzékben. de kedden megyek védőnénihez és majd megérdeklődöm hátha rosszul emlékszem, mert már olyan rég láttam Botibabát...

domi:
én is úgy tudom, a 12. hétig szorgalmazzák a folsavat. de pl a gravidában/elevitben stb is van (bár nem akkora dózis), és azokat meg sokan végig szedik, szal annyira nagy bajt mégsem okozhat.
amennyire én tudom, az öröklött hajlam amúgy is csak 1 tényező, mert a környezeti ráhatásoktól függ, hogy kialakul-e végül az asztma.
szal nyugi

Kép

Kép
redwings
 
 


szép jó reggelt mindenkinek!


Nem tudom kinek hogy telt eddig a hétvégéje, de nekem/nekünk elég zsúfolt volt. Reggel indultunk és este jöttünk :shock: Megcsinálták a kombinált tesztet, kb egy hét múlva lesz eredmény. Én épp dr váltóban vagyok és végre találtam egy normálisnak tűnő orvost. Bejelentkeztem, de csak pénteken tudta megmondani, hogy tud e vállalni vagy sem, mert egy hónapban 10 szülést vállal. Hát nem tudott :cry: Kicsit nekikeseredtem. Aztán kaptam egy-két címet. Az egyikről semmit nem írnak, úgyhogy azt hiszem őt kihagynám, a másikról meg nagyon jókat. Csak tőlünk a rendelése marha messze van :shock: 2.ker., mondjuk megoldható, csak vállaljon, mert nem akarok ennél a mostani drimnál szülni.
Meg tegnap ledöntött a lábamról valami nyavalya. Nagyon pocsékul voltam, de mára, elillant :roll:

Hné, most már tudom, hogy nem élnek hosszú ideig :( A legrosszabb az egészben, hogy amikor Lizát vártam, a másik malackám szintén akkor halt meg. Akkor 5 hónapos terhes voltam és annyira szerettem, hogy el sem tudom mondani és úgy kiakadtam, hogy nyugtatózni akartak. Nagyon megvisel. Nagyon féltek, ha újjat vesznek nekem és az is elpatkol akkor úgy kell összekaparni. Hála égnek egy hajszállal azért most jobban viseltem :)
Dieseles kocsiba benzint :lol: jesszus. Mit csináltak? Leszívták a löttyöt? Vagy mit? Végre otthon van embered :wink:

Red, na, kiderítetted, hogy mikor kell uhura menned? Nekem dec 16án legközelebb, jó 1 hónap. Remélhetőleg akkor már elárulják a nemét!
Bogme, te is kb akkor mehetsz uhura.
Ki mit csinált a 7végén?

Kép
Kép
onlány
 
 


kedden megyek a védőnőhöz, majd akkor megkérdezem (nem akarok telefonálni mert mindig egy csomót beszél totál érdektelen dolgokról :shock: )

remélem sikerül a dokiváltásod!!!
a malacka miatt meg meg majd megbékél a lelked, csak adj időt magadnak...
én ma azt álmodtam, hogy tengerimalacot vásároltam a két gyerekemnek, egy fehér+cser+fekete foltosat meg egy hosszúszőrű feketét fehér orrfolttal(sose volt tmalacom), és nagyon édi volt, de mire hazaértem vele, eltűntek a dobozkából :O


tegnap nagy szerepjáték parti volt nálunk, panna anyámnál töltötte a délutánt az estét (fürdésre azért hazahozzuk ilyenkor mindig :D )
jó volt, sokat nevettünk...
ma meg anyósékhoz megyünk pofavizitre, nehogy elszokjon a gyerek tőlük, ha már ő nem erőltetik meg magukat a látogatással :? na mind1 nekem nem hiányoznak túlzottan, de a férjemnek rosszul esik, hogy bezzeg a nővéréhez meg az ő gyerekeihez gyakran eljárnak...

Kép

Kép
redwings
 
 


Red, ez tetszik! Pofavizit :lol: Amúgy nálunk is ugyanez a helyzet és a fíxom kivan. Egymás mellett lakunk évek óta (5éve) és képtelenek átjönni, bár én örülök neki, hogy nem jönnek, mert így lehet néha kupi :lol: de akkor is, mi ugorjunk minding.... nagyon kész tudok lenni az ilyentől. AMúgy azt meg előre látom, hogy ha elköltözünk (30kmre arrébb) nem fognak jönni, hanem ugráltatnak majd le minket. Már mondtam neki, hogy tudod merre lakok, nem eltéveszthető, erre a válasz: áááááááá én nem tudom hogy kell odamenni, nem találok oda. Már majdnem azt mondtam, hogy bmeg vegyél gps-t, vagy kérdezősködj, vagy találd fel magad. De tényleg nem bonyolult. Aztán jött a barátnője unokájával, hogy ő hetente 3szor láthatja és a Szilvi viszi mindig neki. Persze.... tudom ám mi a hátsó szándéka: ne kelljen megmozdulnia (az ilyen lustaságokra nagyon ugrok), majd mi autózunk 30kmt hogy odavigyük és haza még 30at, aztán otthagyjuk egész napra és visszajöjjünk érte megint 60km... Álmodik. Áh jobb nem is írnom róla, mert felhúzom magam ezen. De ezt még ki kell adnom magamból: ő a fiát!!! utasítja arra, hogy takarítsa ki a házat rendszeresen, meg a kertet tegye rendbe meg ilyenek (ettől nagyon készen vagyok) és mikor 3év alatt átjött egyszer, látta, hogy a férjem mosogatott. Nagyon ritka az ilyen!!! Akkor volt mind a két kezem izületes és zsinórban estek ki a dolgok a kezemből és a férjem önként csinálta, nem szóltam érte. Erre hallom vissza a szomszédoktól, hogy megy panaszkodni rám, hogy milyen nő vagyok :shock: a férfinak semmi dolga itthon, csak leülni a tv elé és kiszolgálni, mert ő dolgozik! Hát na erre nagyon berágtam és úgy helyretettem, hogy sírt. Erre mondtam neki nem hatsz meg. Bár simán a szemére vethettem volna, hogy mindig mással takaríttat!!!!!!!!!!!!!
Érdekes álmod volt! Lehet előre megérezted, hogy a gyerekek fognak kérni malacot. Én nagyon szeretem őket. Jó fejek!

Kép
Kép
onlány
 
 


Red, ti minden héten összejártok valakikkel? Az tök jó! Korábban mi is ezt tettük, de amióta megvan a gyerek, így jóval kevesebbszer röffenünk össze. Miféle szerepjátékot játszottatok? Én is szeretnék valami jó kis party játékot venni, de nem tudom mit.
Kaptam egy címet: www.csudajatek.hu

Kép
Kép
onlány
 
 


Kirus, Suzytunder, Bogme, Hné?

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, én most várom a második gyermekünket, aki már biztos hogy kisfiú lesz.
Szeretném megkérdezn ia vélemnyeteket az influenza oltással kapcsolatban, mert ategnapi híreknek köszönhetően már teljesen elbizonytalanodtam.
böbus82
 
 


Szia!

Üdvözlünk körünkben :wink: Gratulálok a kisfiadhoz! Tudod már, hogy milyen nevet adtok neki? Írsz egy picit magadról/magatokról?
Influenza:
én semmiképp nem adatom be magamnak, hisz terheseken nem tudtak úgy kisérletezni, hisz az országban még csak nemrég kezdődött ez a h1n1-es dolog, tehát senki nem ismeri azt, hogy milyen hatással lesz a magzatra. De ezt a nődriddal beszéld meg véleményem szerint.
Én csak azt tudom elmondani, amit a férjemen tapasztaltam. Neki jó néhány napig fájt tőle a feje, meg a közérzete is elég pocsék volt, de elmúlt. Kb 2hete adatta be magának, de még él :)

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!
27 éves vagyok, van egy gyönyörű 9 éves kislányom és egy 11 éve vagyok együtt a férjemmel. Kidfiúnk neve Balázs Dominik lesz, mert az első gyermekünknél 100% mondták, hogy kisfiú, de nem az lett hát tartjuk magunkat ahoz a névhez. Kislányunk Dominika Rebeka és nagyon várja az Öcsikéjét.:-)
böbus82
 
 


:) és mikor tudtátok meg, hogy kislány lesz? Csak nem a szülésnél :shock: ?
Be akarod influenza ellen oltani? Lánykádat beoltattad?

Kép
Kép
onlány
 
 


A születésnél szembesültünk a ténnyel és akkor rögtön már kérdezték is a nevét, Dominika lett a Domiinikből a Rebeka meg rímelt ls nagyon tetszett. A férjem kb 5 percig "akadékoskodot a nővérkével aki kivitte a picit, hogy Dominik, nem Dominika, ez nagyon ari volt, mert a nővérke nevetve mesélte el hogy ledöbbent apa, hogy kis királylány. Most lányt várt és kisfiút kap:-)
böbus82
 
 


:shock: :shock: :shock: :shock: azta ez nem semmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jesszus! De ez hogy lehet????? 4dn is voltatok?

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!


Böbus82 üdvözlet közöttünk:)
Kicsit nem tudtam jönni, mert elfoglalt voltam:)
Onlány: ha jól tudom átmosták a motort :? meg kicserélték a szűrőt.

Annyira jó, hogy végre itthon van a párom, bár bevállalt megint melót, de legalább délután már itthon is van!
Ami a rokonságot illeti most közöltem a párommal 2 napja, hogy nem akarom, hogy ide jöjjön az anyja úgy, hogy itt is alszik!!!! Irritál, idegesít, hogy kerülgetni kell valakit a lakásban napokig és figyelnem kell arra, mit ejtek ki a számon... hát nem.....
Nemhiába még a kapucsengő is ki lett köttetve, ahogy ideköltöztem.
Rajtunk kívül egyedül apukámnak van kulcsa, de SOHA nem jött be anélkül, hogy előre ne egyeztetett volna velem.

Tegnap voltunk Budaörsön az outletbe és sikerült csizmát vennem:) Nagyon csini :P

Kép
hné29
 
 


[quote]n írta:em akarom, hogy ide jöjjön az anyja úgy, hogy itt is alszik!!!! Irritál, idegesít, hogy kerülgetni kell valakit a lakásban napokig és figyelnem kell arra, mit ejtek ki a számon... hát nem.....
Nemhiába még a kapucsengő is ki lett köttetve, ahogy ideköltöztem.
hehe, mért oly ismerős?? :roll: :lol: :oops:
Légyszi rakjál fel képet, mert én is pipővételbe lennék.... meg kabát

Kép
Kép
onlány
 
 


hné: totál meg tudlak érteni...
engem a saját anyám jelenléte is idegesített gyerkágyasként, pedig ő nem is aludt itt :wink:

nekünk van egy-egy tartalék lakáskulcs anyóséknál, meg egy anyámnál is (misi rendszeresen elhagyja az övét), de soha nem jönnének be egyeztetés nélkül.

böbus82:
üdv köztünk!!! :)
szén sem oltatom be magamat, javarészt hasonló érveim vannak, mint onlánynak.
a lázat le tudom vinni, ha majd szükséges lesz, de engem elrémít, hogy nem tesztelték ezt a fajta oltóanyagot várandósokon, magzatokon stb...
amúgy eddig sem oltattam magamat soha egyik influ ellen sem és nem is voltam beteg. remélem így is marad...

onlány: hááát... kb 3 hetente. de van hogy 5 hétig sem jön össze, aztán meg 3x egymás utáni hétvégén is - változó a képlet.

öööhm, nos, a szerepjáték a mi esetünkben szó szerint értendő, tehát úgy néz ki, hogy van egy mesélő, aki a történetet irányítja, és vannak játékosok, akik kitalált karakterekkel játszanak és alakítják a cselekményt. persze mindezt egy komplett szabályrendszer keretein belül.
mi jellemzően DnD-t és ADnD-t játszunk, ezek amcsi fejlesztésűek.
amúgy is nagy fantasy-olvasók vagyunk a férjemmel, meg hát a baráti társaságunk is jórészt ilyen érdeklődésű.
Szeretjük még a stratégiai társasjátékokat is (catan telepesei, carsassonne, citadella, harc európáért stb...), ezeket asztali táblás játék formájában szoktuk társasággal művelni, meg van amit szgépen (travian - ha mond vkinek vmit...).
néha az activity meg társai is előkerülnek, de nem ez a jellemző :)

múltkor társasjátékoztunk, most szombaton meg szerepjáték volt. én ebben a mesében pont egy tolvaj vagyok, még sosem játszottam ezzel a kaszttal, elég érdekes.
az előző mese-sorozatban egy lovag voltam, előtte meg harcos, azelőtt félelf papnő...

szal ímígyen most kiderült számotokra, hogy miféle őrülttel hozott össze a sors 8)

Kép

Kép
redwings
 
 


4d- akkor nem voltunk, de egyértelműen azt mondta a doki, hogy kisfiú.
MOst voltunk 4d a biztonság kedvéért, meg egy kis orvosi hiba miatt is. Előttünk lévő pár már 30 hetes babával, akkor tudta meg hogy nem kisfiút vár hanem kislányt, azért az is elég gáz., mert 9 éve még azt mondom elmegy, de most azért már fejlödött a technika is.Sztem elég gáz.
böbus82
 
 


sztem nagyon sok múlik a gépen, meg a doki/szonográfus tapasztaltságán is.
mi előzőleg nem tudtuk, meglepi lett a kiscsaj (sztk-s vizsgálatok) most meg már a 12. héten megmondták hogy fiú (mo egyik legjobb gépe, tapasztalt szonográfus... de még én is kivettem a cuccos minden részletét, ezt nem lehetett összetéveszteni semmivel :D mondta is az apja, hogy hasonlít rá, mert nagy az orra, meg a ***)

Kép

Kép
redwings
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?